PDA

Zobacz pełną wersję : NATURALNY KAMIEŃ we wnetrzach - opinie, inspiracje, realizacja, montaż



Ew-ka
29-08-2004, 13:57
Czy ktoś zastosował kamienie ( otoczaki ) w mieszkaniu ? a może ma zdjęcia ? Kiedyś słyszalam o łazience w takich kamieniach na ścianach i o kominku .... Drzewo i kamień ???? połaczenie niezłe ...takie z duszą ... chciałabym to zobaczyć :lol:

31-08-2004, 01:11
jest takie "cóś" z kamieniami, co mnie po prostu powaliło.Najlepiej przejdź się do m-piku, tam trzeba znaleźć francuską gazetę wnętrzarską
"Art & Decoration". Jeśli nie znasz francuskiego, nie ma problemu - wystarczy zdjęcie. A cóż to takiego???
Wymyśliła to sobie znana malarka.... Polka i zastosowała w swojej łazience: na starej, stylowej, drewnianej komodzie postawiła umywalkę naszawkową, bardzo nowoczesną, taki styl a la Starck (Duravit), wokół umywalki otoczaki, ale nie takie zwykłe, bo barwne, z przepięknym użyleniem. A to wszystko na tle prowansalskich płytek. Dla mnie bombonierka. A wogóle ten numer"art...." to dla mnie taka mała "księga ispiracji" - znalazłam tam wszystkie kolory i klimaty, których choć odrobinę chciałabym przenieść. Odrobinę, bo działeczkę mam na obrzeżu centrum, a nie na francuskiej prowincji, a mój dom nie będzie wiejską rezydencją. Ciekawie też wygląda na ścianach wapień - można go dostać całkiem niedrogo, a jest przepiękny. Wydobywa go i sprzedaje Kopalnia kamienia w Pińczowie. Wapień jest lekki i nadaje się na ścianę, nie obciąży stropu i da się go zamocować. Mnie się podoba tzw. łupanka, ale możnateż kupić wapienie zbite, w płytach, szlifowane lub nie, ze zwykłego białego wapienia, albo polskich marmurów - Bolechowice Jasne i Bolechowice Ciemne - w różnych odcieniach beż aż po brąz. Wapień Pińczak jest kremowo - biały.Co do kamienia w łazienkach, owszem efeky jest ciekawy, np. na podłodze, ale raczej dobrze wygląda w dużych pokojach kąpielowych, nowocześnie i luksusowo wyposażonych. Można wtedy wydzielić jakieś miejce w łazience wyłożone otoczakami, czasem dla bajeru nawet źródełko może z nich wypływać. Na ścianę nadaja się też piaskowiec. Generalnie , jeśli mogę doradzić, kamień plus drewno to świetne zestawienie, ale trzeba być dość konsekwentnym w zachowaniu stylu całego domu, a ja bym nawet powiedziała, że i architektura domu powinna do takiego zestawienia pasować.Ale takie kamyki wokół zlewu....czemu nie...zawsze je można będzie przenieść do skalniaka.

Ew-ka
31-08-2004, 08:24
:lol: :lol: dzieki ,dzieki o to mi biegało :lol:

Magdzia
31-08-2004, 11:13
Ew-ka, a zastanowiłaś się, jak to sprzątać - odkurzać? Masz pojęcie, ile kurzu gromadzi się na wszelkich takich wystających ze ścian nierównościach? Tak po babsku pomyśl, jak to będziesz odkurzać...

Ew-ka
31-08-2004, 11:54
:o :evil: :oops: :wink:
no wlasnie , jak to sprzątać ???Może to trzeba jakimś lakierem czy cuś takiego ??? A może po prostu można wodą ?
No kto wie jak sie czyści tak coś z kamieni?

Ew-ka
31-08-2004, 12:01
mimilapin a powiedz mi w ktorym numerze "Art & Decoration". Syn byl dzisiaj w em-piku w Krakowie i jest nr 410 ( wrzesniowy) ale w nim nie ma nic o kamieniu tylko o betonie ...Może jakis wczesniejszy numer ?

Magdzia
31-08-2004, 13:18
:o :evil: :oops: :wink:
no wlasnie , jak to sprzątać ???Może to trzeba jakimś lakierem czy cuś takiego ??? A może po prostu można wodą ?
No kto wie jak sie czyści tak coś z kamieni?
Ew-ka, nie o to mi chodziło - o jakieś tam plamy, które trzeba specjalnie czyścić (chociaż oczywiście rynek mamy tak obszerny, że wszystko do wszystkiego teraz można kupić, widziałam np. firmy HG preparaty - mają do wszystkiego, nawet do czyszczenia nagrobków, usuwania pleśni z silikonu itp. - ja używam do sprzątania łazienki kilku ich preparatów) - ale jak będziesz odkurzać te kamienie? Przecież na tych ich wystających kawałkach będzie się zbierał kurz. A żeby sie plamy nie robiły, to są różne impregnaty do kamieni. Ale co z kurzem? Odkurzaczem? Szmateczką każdy z osobna po kolei?

Ew-ka
31-08-2004, 13:46
Ja tez myślę o kurzu...

31-08-2004, 14:23
Kurz na ścianie - kobietki kochane - a końcówka odkurzacza z miękkim, długim włosem, myk,myk, maszyna na 1000 watt i po kłopocie.Chociaż ze zlewu w kamieniach sama zrezygnowałam(oj z bólem) ze względów praktycznych.Mój Gargamelek pluje pastą do zębów gdzie popadnie, nie wspominając o tym, że w każdą szparkę było by coś wciśnięte, no i kamyki by trzeba było na super glu zamocować :lol: :lol:
Chociaż, zanim ja sie wybuduję...
Art&Decoration numer409, lipiec/sierpień 2004.Motyw wiodący - "LE CHARME DES MAISONS DE CAMPAGNE", CZYLI UROK WIEJSKICH DOMÓW.Zdjęcie jest w suplemencie

mjm
01-09-2004, 11:38
Mam znajomą, zresztą ma na imię Ewa, która sama- jako dzielna kobieta, wyłożyła sobie ścianę w salonie szarym bazaltem.Moim zdaniem wyglada fajnie, obiecuję wkrótce zdjęcie, tylko muszę je wykopać i nauczyc sie je wklejać. Jest to kamień, który nie ma porów, więc jest względnie łatwy do utrzymania w czystości.

Ew-ka
01-09-2004, 21:46
mjm - o tak , bardzo prosze o zdjecia :lol:

Magdzia
02-09-2004, 10:00
Ew-ka, a nie boisz się, że za pare lat ta dekoracja Ci sie znudzi po prostu? Jak coś jest proste w formie, nie rzuca się w oczy, to podoba się nam cały czas, bo... się nie rzuca w oczy. A jak coś jest bardzo widoczne, takie oryginalne, duże i na stałe, to może sie nam opatrzeć szybko

02-09-2004, 18:04
ale wtedy wszystko było by strasznie nudne :-?

Ew-ka
03-09-2004, 06:28
Magdzia - nie wiem ,czy kamienie mogą się znudzić.To nie jest prosta faktura, światło potrafi zmienić kształty i właściwie o każdej porze dnia mogą wyglądać inaczej.Ja nie myślę o całym mieszkaniu w kamieniu ale o fragmentach.Zawsze starałam sie urządzać mieszkanie niestandardowo i myślę,że mi się udało , chociaż 15 lat temu nie było takich możliwości.Teraz też chciałabym urządzić tak , aby za każdym razem wchodząc do domu czuć ,że to jest To miejsce .Widziałam wiele mieszkań ładnych i eleganckich , ale bez ducha ,bez energii-- takich "bezpłciowych".
Nie wiem czy uda mi sie tym razem to siągnąć, ale będę próbować .Może kamienie i drewno nadadzą mojemu domkowi tego "ducha"? Na razie poszukuję pewnych rozwiązań ale czy zdecyduję sie na kamienie ,jeszcze nie wiem.Zbieram opinie i szukam zdjęć......

Magdzia
03-09-2004, 10:08
To fakt, Ew-ka, mieszkanie musi miec swój indywidualny charakter... Ja kamienie uwielbiam, ale raczej w wersji mini - mam kolekcję przepieknych małych otoczaków, np. cały czarny z jedną idealnie prostą białą żyłką - polakierowałam je i jak będe miec jakiś stoliczek, czy małą ławę, to kupię duże dość płaskie naczynie szklane i je w nim poukładam, a całość postawię na tym stoliczku. Kamienie są super.

Ew-ka
08-09-2004, 12:37
http://www.krawczyk.planty.pl/kominki2/n_15.jpg
http://www.krawczyk.planty.pl/kominki/a_002c5.jpg
http://www.krawczyk.planty.pl/kominki2/n_13.jpg

ale to jeszcze nie to czego szukam.....

kroyena
08-09-2004, 12:44
Ludziska otoczaki z plaży wiadrami zbierali.
Może do łazienki, albo czego takiego. IKEA na plakatach ma takie okrągłe desenie.
To chyba w jaką szwadzką surowiznę, albo cosik takiego kompatybilne jest.

Ew-ka
08-09-2004, 18:16
http://www.sun-grand.com.pl/images/luksfery/Internobig28.jpg

ktoś tu przesadził z formą

Magdzia
09-09-2004, 08:57
Ale to w ogóle do siebie nie pasuje! Luksfery łądnie wyglądają w eleganckich, nowoczesnych wnętrzach, a taki surowy kamień to tak bardziej rustykalnie... To sie kwalifikuje tu: http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=30250&highlight=fantazj%EA

JoShi
09-09-2004, 10:41
Pierwszy kominek mi sie podoba. Grugi zupelnie nie. A z wanna porazka...

kroyena
09-09-2004, 11:12
Toto ma chyba takie granitowe jajo na podłodze, na którym wychądząc z wanny nateży sie poślizgnąć by szybko oprzeć potylicę na schodach. :-?

Ew-ka
09-09-2004, 11:36
wklejcie jakieś zdjątka z kamieniami...plissss :cry:

nic nie umiem znaleśc .....

Paulka
06-02-2006, 20:51
Czy ma ktoś doświadczenia z kamieniem na ścianach???
Architekt namawia nas na jedną ścianę w salonie obłożoną kamieniem. POmysł bardzo mi sie podoba, ale nie mogę tu znaleźć nic na ten temat. Może ktos dysponuje zdjęciami, albo ma jakieś informację na ten temat.
Zastanawiam sie, czy mozna zrobic ściane takim samym kamieniem jak obudowa kominka na przykład...

Jesli jest na to jakaś profesjonalna nazwa to przepraszam :oops: Ja to postrzegam jako kamień :lol:

06-02-2006, 21:55
My mamy cala sciane w kuchni wlasnie w kamieniu. Najlepiej sprawuja sie 2cm grubosci plyty, a wyglada genialnie. :D

Żelka
07-02-2006, 11:21
Monis czy mozesz podac gdzie takie cos mozna znalezc, zobaczyc w naturze.., jakis sklep...Dzieki...

commor
07-02-2006, 15:42
Naprawdę nie szukaliście na www.stegu.pl ?

Żelka
07-02-2006, 19:40
Dzieki bardzo za kontakt... :P

Paulka
07-02-2006, 20:39
Dzięki bardzo!!!
To jest właśnie to o co mi chodziło!!!

A jak to wygląda cenowo??

07-02-2006, 23:05
Monis czy mozesz podac gdzie takie cos mozna znalezc, zobaczyc w naturze.., jakis sklep...Dzieki...

Zeljko commor mnie uprzedzil..... :)

gregtech
01-03-2006, 17:21
Bardzo proszę o radę , kupiłam mieszkanie jedna ze ścian była wyłożona naturalnym kamieniem, dawało to bardzo ładny efekt chciałam to zachować ale pracownicy zatarli to zaprawą tynkarską, efekt znikł, kamienie stały się brzydkie, w sklepie doradzili aby użyć ATLAS SHOP , jeszce gorzej kamienie stały się szare , myje je woda z mydłem i na chwile odzyskują kolor, gdy wyschną nadal stają się szare, proszę o porady. Ania

jaszczurka
19-03-2006, 19:08
Czesc Aniu.Nie wiem czy to pomoze ale ostatnio czysciłam fugi proszkiem do pieczenia rozrobionym z małą iloscia wody-bardzo dobrze czysci.sprobuj gdzies na brzegu-moze pomoze?gdy kladlismy pare lat temu kafle tez czyscilismy szopem,tylko ze trzeba dobrze wypłukac,a potem zaimpregnowac płynem o nazwie delfin-nadaje polysk ma własciwosci jakby lakieru-napewno pomoze.jast z tej samej firmy co szop czyli z atlasu,powinni ci byli od razu powiedziec ze po szopie trzeba go zastosowac.pazdrawiam Sylwia.Myślę,że to z powodu mydła zostaje nalot,myj samą wodą

marlena
20-03-2006, 08:09
Aniu będę miała kominek z kamienia naturalnego indyjskiego. Tam gdzie kupowaliśmy kamien od razu kupilismy puszkę (30zł) preparatu, którywłasnie wydobywa głębię koloru kamienia i co najważniejsze nie daje powłoki lakieru tak jak delfin. Jak nadal jesteś zainteresowana to podam nazwę tego specyfiku (musiałbym pojechać na budowę).

katja
29-03-2006, 13:03
Aniu będę miała kominek z kamienia naturalnego indyjskiego. Tam gdzie kupowaliśmy kamien od razu kupilismy puszkę (30zł) preparatu, którywłasnie wydobywa głębię koloru kamienia i co najważniejsze nie daje powłoki lakieru tak jak delfin. Jak nadal jesteś zainteresowana to podam nazwę tego specyfiku (musiałbym pojechać na budowę).

Marlena, ja jestem zainteresowana, poproszę o nazwę preparatu :D
I jeszcze jedno, jak wygląda ten kamień indyjski, masz może jakieś zdjęcia. A może już gotowy kominek :roll:

Pozdrawiam

lubosz
15-10-2007, 22:59
Witam. Ja wlasnie aktualnie robie puleczki do kominka z marmury. Klejone sa z kawalkow jeszcze nie wiem jak bedzie to wygladalo ale mam nadzieje ze fajnie:)
A co do kamienia naturalnego w mieszkaniu, to ja jestem bardzo za :) Pozdrawiam

@nia
16-10-2007, 14:34
to zależy co wykańczasz
jako dodatki są super,
niestety mają też minusy - granitu nie ma w jasnych kolorach, a marmur chłonie wszystkie plamy i bardzo trudno utrzymać go w dobrym stanie - w związku z czym raczej nie nadaje się do pomieszczeń eksploatowanych przy jedzeniu/przygotowywaniu posiłków

moim zdaniem obecnie na rynku najlepsze są kamienie z dodatkiem specjalnych żywic, które je zabezpieczają - niestety ceny są dość wygórowane

kubaimycha
22-10-2007, 22:12
Jestem fanką kamieni...Z piaskowca będzie ogrodzenie ( w fazie realizacji ), podmurówka, komin, a we wewnątrz ściana w salonie...Coś na zasadzie poniżej

http://images31.fotosik.pl/13/50466914e11b51da.jpg (www.fotosik.pl)
http://images33.fotosik.pl/13/a70b7752d5e11b3e.jpg (www.fotosik.pl)

woland1980
23-10-2007, 09:53
Hej:-) Ilość postów 666:-)

No więc.... Co do piaskowca. Ja przepadam za piaskowcem, często jeździmy do Kazimierza Dolnego i tam czy stare, czy nowe elewacje w piaskowcu wygladają BOSKO.

- podeslij jakieś fotki
- skąd zamawiasz?
- jak drogo wychodzi taka impreza?

Pozdrawiam,my się wahamy między cegłą ręcznie formowaną i właśnie piaskowcem.

kubaimycha
23-10-2007, 12:22
Hej:-) Ilość postów 666:-)

No więc.... Co do piaskowca. Ja przepadam za piaskowcem, często jeździmy do Kazimierza Dolnego i tam czy stare, czy nowe elewacje w piaskowcu wygladają BOSKO.

- podeslij jakieś fotki
- skąd zamawiasz?
- jak drogo wychodzi taka impreza?

Pozdrawiam,my się wahamy między cegłą ręcznie formowaną i właśnie piaskowcem.

Kilka zdjęć ( jeszcze w fazie realizacji ) w moim albumie zmagań :lol:
Zamawiany był, nie pamiętam dokładnie, bo pojechaliśmy na wycieczkę krajoznawczą specjalnie po niego; gdzieś koło Kielc. Koszt za całą "patelnię" 6tys. - powinno wystarczyć na całe ogrodzenie, podmurówkę, komin i jedną ścianę w domu.
Na ogrodzeniu układany jest w sposób celowo chaotyczny. W domu planujemy troszkę go "ujarzmić"...
Pozdrawiam

Sonika
28-10-2007, 11:11
Co sądzicie o wykorzystaniu kamienia naturalnego w wykończeniu mieszkania lub domu?

Posiadam również blaty z kamienia i na pewno nie impregnuje się tłuszczem. Od tłuszczu trzeba ten blat chronić. Polecam środki z polskiej firmy Novol sa bardzo dobre i niedrogie. O impregnacji dowiedziałem się z portalu o kamieniu twojkamieniarz.pl
A tak wogóle polecam ten portal można się dużo dowiedzieć praktycznych rad.



Ja akurat myślę, że ty myślisz, że tutaj jest stado debili, którzy nie zauważą, że to nic innego jak reklama własnej firmy!!!

A można było napisać - mam...., polecam....., zapraszam.
Tyle w temacie!

KSERO
28-10-2007, 12:35
Jak na razie nie ma czego polecać, bo oprócz wiadomości encyklopedycznych typu "wikipedia" niewiele znalazłam na tej stronie, a na pomysły wykorzystania kamienia autorzy czekają od forumowiczów muratora (i nie tylko) :wink: :wink: :wink:

herianek
12-03-2008, 09:52
Witam wszystkich.Mam zamiar urzadzić wnętrze łącząc kamień drewno i nowoczesne elementy(meble i detale).Szukam inspiracji!!Może ktoś ma jakieśs fotki na ściany z kamienia we wnętrzu(zastanawiam się nad imitacją piaskowca tzw.łupki) myśle o jednej ścianie z kamienia.Jednakże mam przestrzeń otwartą i antresole chciałabym to jakoś wszystko fajnie stylistycznie połączyć.Z góry dziękuje i pozdrawiam.

lubosz
12-03-2008, 12:44
Witam.
Dlaczego imitacje łupka?? naturalny jest taki ciekawy i fajny. Ważne jest jak się go ułoży :) do tego odpowiednie światło i efekt będzie naprawdę ekstra.
Wklej może jakieś zdjęcia pomieszczenia to może coś wymyślimy :)

Pozdrawiam

herianek
12-03-2008, 14:26
Dzięki za odpowiedz, niestety domek dopiero się buduje się ale ja już planuje wnętrze.Myślę że sciane z kominkiem całą obłoże tym piaskowcem.SAlon jest podzielony jakby na dwie części (ale nie przedzielony scianą).Jedna część otwarta na jadalne i kuchnie to część kominkowa a druga to miejsce do oglądania telewizji.Też myśle o prawdziwym piaskowcu tylko mnie podobają się teł łupki czyli takie ciękie paski.Myślisz że cala ściana ok 3 m szer będzie sensownie wyglądać?Myślałam też aby na anteroli dać jakies akcenty kamienia bo widać ją z częsci z telewizorem :)

woland1980
12-03-2008, 14:55
@lubosz

Dopiero ten temat mi przypomniał że miałem do ciebie napisać.
Chciałbym podobnie jak kolega wyżej dodać do wnętrza i zewnętrza akcent z piaskowca:
- w salonie, i kuchni po jednej ścianie
- tak samo w 2 łazienkach po jednej ścianie (prysznic?)
- na zewnątrz narożniki domu (parterówka) lub jedna ściana obok tynki

Pytanie proste:
- jaki kamień najlepszy
- jaki kamień najłatwiejszy w kładzeniu do ściany
- jakie ceny?
- gdzie go kupić?

Pomocy:-)

giness
12-03-2008, 17:00
Może zerknijcie tutaj:

http://www.stegu.pl/galeria.php

lubosz
12-03-2008, 17:19
Dzięki za odpowiedz, niestety domek dopiero się buduje się ale ja już planuje wnętrze.Myślę że sciane z kominkiem całą obłoże tym piaskowcem.SAlon jest podzielony jakby na dwie części (ale nie przedzielony scianą).Jedna część otwarta na jadalne i kuchnie to część kominkowa a druga to miejsce do oglądania telewizji.Też myśle o prawdziwym piaskowcu tylko mnie podobają się teł łupki czyli takie ciękie paski.Myślisz że cala ściana ok 3 m szer będzie sensownie wyglądać?Myślałam też aby na anteroli dać jakies akcenty kamienia bo widać ją z częsci z telewizorem :)

Witam. No to do wykończeń jeszcze Ci daleko :) ale bliżej niż dalej :D
Myślę ze ściana, która ma 3 m to jest tak w sam raz jeszcze tylko, jaka wysoka będzie??
Pomysł z akcentami kamiennymi moim zdaniem jest dobry bo wtedy nie będzie to tak wyglądało jakby ta ściana sie tam wzięła z nikąd :)
Ale to też zależy od pomieszczenia i wystroju.
Kamienie łupane lubisz, mówisz.
To, dlaczego piaskowiec?? Jest tyle odmian tego kamienia i kolorystyczne są różne można coś wymyślić innego.
Tym bardziej, jeśli nie chcesz ciętych tylko łupanych kamyczków.
Nazw teraz nie pamiętam, ale na pewno tutaj wtrące :)


woland1980 W Twoim przypadku, jeśli chcesz tyle kamienia wcisnąć to proponuje w tym samym, akcęcie czyli ten sam kamień albo całkiem w drugą stronę pokombinować z kamieniami i kolorami.
Jeśli koniecznie chcesz piaskowiec to proszę bardzo :) ja tutaj mam zdjęcia innych łupanych kamieni, które też wyglądają niczego sobie :)
Co do cen i rodzaju kamienia który naj naj jest to zależy własnie od cen :)

http://images30.fotosik.pl/175/b3b3e51953a49fb9.jpg (www.fotosik.pl)
http://images34.fotosik.pl/176/86b89ac1a61dd973.jpg (www.fotosik.pl)
http://images30.fotosik.pl/175/b715501020ea145f.jpg (www.fotosik.pl)
http://images27.fotosik.pl/174/b057eb06cc2bb77e.jpg (www.fotosik.pl)
http://images29.fotosik.pl/174/f578cfabd18b3f2e.jpg (www.fotosik.pl)
Mnie osobiście podobaja sie takie kamyki jak tu u góry :)
Te na dole to tak pospolicie troche wyglądaja. Ale to moje zdnanie :)
http://images24.fotosik.pl/175/6aacaa8e894ffadc.jpg (www.fotosik.pl)
http://images24.fotosik.pl/175/d1a681dcd68ea156.jpg (www.fotosik.pl)
http://images29.fotosik.pl/174/c14ef6e16835b006.jpg (www.fotosik.pl)

herianek
12-03-2008, 18:37
Mnie również podobają się te u góry.Właśnie o coś takiego mi chodzi.Tylko że jasny kolor np beż.Czy to są łupki?Bo za bardzo sie nie znam na rodzajach kamienia.Widziałam tylko imitacje tego czyli takie płytki do układania w tym kształcie.Ale ten orginalny jest ładniejszy.Podoba mi się ta fotka z kominkiem.Ta ściana będzie miała 2,5 m wysokości(bedzie na niej kominek i przyznaje że chcę go zrobić w podobnym stylu jak na zdięciu).Napewno ma być prosty a ta ściana ma mu nadać charakterrrrr

lubosz
12-03-2008, 20:51
Witam
Trudno mi ocenic kamyk ze zdjecia ponieważ wiem jakie imitacje teraz można dostac .
Ale zdjecia mam ze stron firm kamieniarskich które robią takie cuda wiec raczej napewno jest to naturalny kamien łupany :)

alfilo
12-03-2008, 22:20
Witam,
Ja kupowałam kamień do obłożenia kominka w Warszawie na ul. Ryżowej (numeru nie pamiętam ale jest to zaraz za przejazdem, za zakrętem, po lewej stronie). Skład wygląda niepozornie a jak się wejdzie miłe zaskoczenie. Mają bardzo duży wybór kamienia (a w wielu miejscach w okolicach Warszawy byłam). Kobieta, która sprzedaje bardzo fajna i pasjonatka więc dobrze doradza. Mają stronę www.brzozowyraj.pl
Mój kominek schnie po impregnacie, brakuje belki drewnianej. Obłozyliśmy kamieniem cały kominek i ścianę. Jak będe miała fotki wkleję. Pozdrawiam.

agade
13-03-2008, 07:22
[/url]http://www.kamiensosnowiec.pl/oferta.html[url] Będziemy tam kupowac kamień na ścianę w salonie i na elewacje tylko jeszcze nie wiem czy to bedzie piaskowiec czy łupek. Na stronie podane są ceny

agade
13-03-2008, 07:25
www.kamiensosnowiec.pl

herianek
13-03-2008, 07:33
Dzięki za linkiii!!!Alfilo koniecznie wklej fotki bo ja też chce coś takiego u siebie.Pozdrawiam!!!!

woland1980
13-03-2008, 10:51
@lubosz

w poprzednim poście się zapędziłem i zapomniałem napisać że mnie nie interesuje cięty a raczej coś takiego:

http://www.kamiensosnowiec.pl/foto/_2de3e1f59eb8634b6005be4b5d7d1a3e0.JPG

http://www.kamiensosnowiec.pl/foto/_1ca0d8cb48de46556e30ed6d50ce5f230.jpg

oczywiście te większe kawałki na zdjęciach.
w zasadzie moje pytanie jest proste, gdzie najkorzystniej cenowo można kupić taki materiał....? może masz jakieś sprawdzone miejsca?

alfilo
13-03-2008, 10:57
Wkleję, wkleję. Chociaż może sie nie podobać, bo jest dość ciemne. Znalazłam kiedyś na forum zdjęcie kominka kamiennego grafitowego, prawie czarnego. Bardzo nam się spodobało i też zrobiliśmy z grafitowego kamienia. Ciemno ale klimat jest. Zastanawiałam się jeszcze nad cegłą ale teraz myslę, że kamień był dobrym wyborem. Będzie jeszcze z zielonego kamienia kawałek ścianki w łazience. A potem na zewnatrz: dom dookoła, kominek zewnętrzne ze ścianą, ścieżka. Jeżeli się uda wykonać-pokażę zdjęcia.

alfilo
13-03-2008, 11:06
woland1980
Widzę, że jesteś z Warszawy-pisałam o Ryżowej w Warszawie. Skład niepozorny, bo nie ma gór kamienia a jak się wejdzie mają mnóstwo wzorów, przeróżnych i najważniejsze, że na ich terenie jest dużo różnych rzeczy porobionych z kamieni więc można obejrzeć, jak wybrany kamień się prezentuje i jak go można ułożyć. Ceny mniej wiecej takie, jak na obrzeżach Warszawy chociaż wydaje mi się, że z tendencją do niższych. 15m2 kamienia kosztowało nas ok. 1350zł. Kobieta dokłada kamienia gratis żeby był jakiś zapas. Kamienie od 65-90zł/m2 lub 600-800zł/1t w zależności od kamienia.

alfilo
13-03-2008, 11:10
Ach, są jeszcze kamienie po 1200/t ale są płaskie i podobno można z nich ułożyć 20 m2. Bo z takich po 600zł/t wychodzi podobno 10m2.

lubosz
13-03-2008, 13:01
@lubosz

w poprzednim poście się zapędziłem i zapomniałem napisać że mnie nie interesuje cięty a raczej coś takiego:

http://www.kamiensosnowiec.pl/foto/_2de3e1f59eb8634b6005be4b5d7d1a3e0.JPG

http://www.kamiensosnowiec.pl/foto/_1ca0d8cb48de46556e30ed6d50ce5f230.jpg

oczywiście te większe kawałki na zdjęciach.
w zasadzie moje pytanie jest proste, gdzie najkorzystniej cenowo można kupić taki materiał....? może masz jakieś sprawdzone miejsca?

Hmmm mam kilku sprawdzonych dostawców ale jeśli potrzebujesz materiał w warszawce to nie kalkuluje sie transpotr.
alfilo podała Ci dobry adres i z tego co widze teraz maja tam dobre ceny.
Jak osobiscie kiedys kupowalem kamyk to liczone mialem na metry,c czyli ukladali je i pakowali warstwami po metrze kwadratowym.
Czasem liczą na wage :) ale to nie jest dobra kalkulacja przy okladzinie kamiennej.
Pozdrawiam i powodzenia
Ps na dziko kamyczek układany wygląda swietnie :)

tola
13-03-2008, 13:28
U siebie mam tak położony łupek naturalny, w ciepłych kolorach

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/kamu.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/upekmj.jpg

pokój niewykończony jeszcze

remle
13-03-2008, 20:13
Jeszcze jest w Bielsku www.kamiendlaciebie.pl
Co do skałdu w Sosnowcu super wybór - niestety nie zawsze to co przychodzi jest zgodne z naszym zamówieniem, no i dość wysokie ceny. Mnóstwo kamieniarzy jest Brennej i ceny super - my stamtąd braliśmy bez niespodzianek.

Tola pięknie!!!!

U nas jest tak - piaskowiec cięty na zamówienie, kosztował 85zł/m2
http://images30.fotosik.pl/176/67a05619ee1c7a7e.jpg (www.fotosik.pl)
http://images27.fotosik.pl/175/ae33fc5c602b7a28.jpg (www.fotosik.pl)

herianek
13-03-2008, 20:56
Tola rewelacyjny ten łupek właśnie o czymś takim myślałam, gdzie go kupiłaś i ile kosztuje i czy to jest piaskowiec.Jaka jest dokładna nazwa bo bardzo mi się podoba i faktura i kolor.

tola
13-03-2008, 22:11
Herianek, ten kamień kupowała firma, która układała mi go na ścianie.
Z tego co wiem, kupowali w Księżynie pod Białymstokiem, cena kamienia wraz z robocizną 320 zł. za metr kw.
Jest do dokładnie ten kamień, którego zdjęcie wkleił Lubosz,
tylko inaczej cięty i wklejany tymi wąskimi paskami.
Przy klejeniu takim, jak na zdjęciu, cena robocizny była sporo mniejsza.

http://images24.fotosik.pl/175/d1a681dcd68ea156.jpg

herianek
14-03-2008, 08:25
Kurcze kamień ten sam ale ten sposób układania który ty wybrałaś jest świetny.Napewno sobie ułoże w ten sposób.Nie wiedziałam że jest możliwość takiego ułożenia -tego typu kamienia. Widzałam takie imitacje na płytkach.Dzieki za info.Ja jestem ze Sląska także transport mi się nie kalkuluje ale poszukam w okolicy,, bo teraz już wiem o co mi chodzi.POzdrawiam

OSIN
14-03-2008, 19:04
...ale macie ładnie... :cry: :cry: :cry:

julienx
14-03-2008, 21:47
a moze marmur łupany?

http://img209.imageshack.us/img209/647/kamienkd5.jpg (http://imageshack.us)

jasabar
15-03-2008, 10:16
@lubosz

w poprzednim poście się zapędziłem i zapomniałem napisać że mnie nie interesuje cięty a raczej coś takiego:

http://www.kamiensosnowiec.pl/foto/_2de3e1f59eb8634b6005be4b5d7d1a3e0.JPG

http://www.kamiensosnowiec.pl/foto/_1ca0d8cb48de46556e30ed6d50ce5f230.jpg

oczywiście te większe kawałki na zdjęciach.
w zasadzie moje pytanie jest proste, gdzie najkorzystniej cenowo można kupić taki materiał....? może masz jakieś sprawdzone miejsca?

Będziemy obkładać dom piaskowcem, jak również kominek, ścianę przy nim i barek. W marketach bud. materiał był bardzo drogi, u kamieniarza w naszym mieście trochę taniej, ale bez rewelacji, dlatego dokonaliśmy zakupu na allegro.
Trzeba przekalkulować sobie koszty transportu, bo niewielka ilość, raczej się nie opłaci. Nasz przewoźnik miał naszą miejscowość po drodze, więc się opłaciło.

http://lh4.google.pl/jolibis/R2WZSO9SuhI/AAAAAAAAAUs/FvBkaMqQoYQ/s288/PICT0019.JPG http://lh4.google.pl/jolibis/R2ouW-9SuiI/AAAAAAAAAVw/oseo7kLxxQA/s288/PICT0009.JPG

Chcieliibyśmy, żeby nasz kominek wyglądał podobnie:

http://lh3.google.pl/jolibis/R0Vr-LZ1txI/AAAAAAAAAN8/YCUXDitxKYY/s288/super%20kominek.png

lubosz
15-03-2008, 13:21
Witam. Jeśli szukacie najtaniej to najlepiej znaleźć kamieniołom gdzie wykuwają kamień i wtedy odpada koszt pośredników.
Tylko koszt transportu trzeba doliczyć ;/
Pozdrawiam

woland1980
15-03-2008, 13:30
Super pomysł w zasadzie,
Masz może przykładowe namiary na takie kamieniołomy?

Pozdrawiam!

lubosz
17-03-2008, 16:11
Witam.
Tutaj są strony zakładów,producentów takich kamieni.
Pozdrawiam
http://www.polskikamien.pl/kontakt.html
http://www.czatkowice.com.pl/index.htm
http://www.wyrobyzkamienia.pl/

woland1980
18-03-2008, 10:33
dzięki bardzo!!!

Piątka
18-03-2008, 12:18
:D hej, wklejam z forum i nie wiem czy już nie było:
http://images31.fotosik.pl/183/048bfc81d54d1999m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=048bfc81d54d1999)

AgataL
18-03-2008, 12:41
Chwalę się swoim:
http://img186.imageshack.us/img186/182/p1030710ff1jp7.jpg (http://imageshack.us)

herianek
18-03-2008, 13:15
Jaki to rodzaj kamienia?I czym będzie obłożony kominek albo na jaki kolor pomalowany bo nie wiem co macie w planach!

AgataL
18-03-2008, 13:23
Kamień został zakupiony w Obi czyli gipsowy ale wygląda naturalnie o dziwo. Kominek chcemy obudować trawertynem w kolorze tego "kamienia". Zrobię zdjęcie ściany z bliska i umieszczę na wątku.

machtomi
18-03-2008, 19:18
oto moj kamien

CELTIC CE-3

http://img171.imageshack.us/img171/8154/p1000356resizenx5.jpg

i taki maly kawalek w kolo lustra

http://img358.imageshack.us/img358/6494/p1000364resizeao2.jpg

sol26
20-04-2008, 21:51
witam wszystkich i proszę o pomoc!!!
zaczęliśmy generalny remont mieszkania w kamienicy i mam jedna ścianę w holu która miałaby pełnic funkcje reprezentacyjna. może ktoś mi coś doradzi?? załaczam projekt mieszkania, do tego zdjęcie tej sciany. chciałabym własnie kamien ale nie wiem jaki i jak to wogóle miałopby wygladać...

http://images31.fotosik.pl/224/6df7efe70a171962.jpg (www.fotosik.pl)


http://images32.fotosik.pl/224/f3bfce512d5ca92c.jpg (www.fotosik.pl)

napewno będzie stała tu komoda na niej tel itp, chciałabym dać coś na ta scianę ale nie wiem co- kamień, cegła, łupek?
prosze o pomoc:-)

A$IA
21-04-2008, 11:03
machtomi

Fajny masz ten kamień na scianie! :D Gdzie został kupiony?

machtomi
21-04-2008, 17:58
machtomi

Fajny masz ten kamień na scianie! :D Gdzie został kupiony?
jest to oferta firmy BRUK-BEt, najtaniej udalo mi sie go znalezc w MERKURY MARKET w RZESZOWIE :) ok, 74 zl za m^2

bugier
21-04-2008, 19:32
Jeszcze jest w Bielsku www.kamiendlaciebie.pl
Co do skałdu w Sosnowcu super wybór - niestety nie zawsze to co przychodzi jest zgodne z naszym zamówieniem, no i dość wysokie ceny. Mnóstwo kamieniarzy jest Brennej i ceny super - my stamtąd braliśmy bez niespodzianek.

Tola pięknie!!!!

U nas jest tak - piaskowiec cięty na zamówienie, kosztował 85zł/m2
http://images30.fotosik.pl/176/67a05619ee1c7a7e.jpg (www.fotosik.pl)
http://images27.fotosik.pl/175/ae33fc5c602b7a28.jpg (www.fotosik.pl)
Fajny pomysł na wykorzystanie kamienia w domu. Bardzo mi sie podoba. Takie zdjęcia powinny brać udział w konkursie, o którym pisała ula2304
http://inspiracje.leroymerlin.pl/list.php?29
Myślę, ze masz spore szanse :D

hopki
21-04-2008, 21:06
remle...Twoje wnetrze z kamienia robi wrazenie :D
buziaczki :)

remle
21-04-2008, 21:35
Bugier Hopki dzięki wielkie :D

bodal
27-08-2008, 07:57
Witam,

Chciałbym zastosować kamień ścienny w przedpokoju jako dekoracje wnętrza. Ciekawy jestem jak sprawa wygląda z praktycznością tego kamienia. Dokładnie chodzi mi o jego czyszczenie bo zapewne nie jest to chyba łatwe. Mam psa i jak będzie mi się pokładał w przedpokoju jak zwykle przy ścianie to po 2 latach ściana będzie czarna. Jak jest goła to wystarczy pomalować, a jak to się ma z takim właśnie kamieniem?

Jeżeli ktoś ten kamień zastosowany lub wie coś na ten temat to bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

seba_x
27-08-2008, 08:09
Witam,

Chciałbym zastosować kamień ścienny w przedpokoju jako dekoracje wnętrza. Ciekawy jestem jak sprawa wygląda z praktycznością tego kamienia. Dokładnie chodzi mi o jego czyszczenie bo zapewne nie jest to chyba łatwe. Mam psa i jak będzie mi się pokładał w przedpokoju jak zwykle przy ścianie to po 2 latach ściana będzie czarna. Jak jest goła to wystarczy pomalować, a jak to się ma z takim właśnie kamieniem?

Jeżeli ktoś ten kamień zastosowany lub wie coś na ten temat to bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

prawdziwy kamień ? czy imitacja z betonu ?

bodal
27-08-2008, 08:15
najchętniej chciałbym wiedzieć coś o tym i o tym bo jak wiemy kamień jest dużo droższy no ale może bardziej praktyczny....

bodal
28-08-2008, 09:28
no to fajnie tylko powiedz mi jeszcze czym to sie impregnuje ? to sa jakies lakiery czy jak ? bo slyszalem ze robi sie to lakierami ale ze np matowy zle wyglada tylko jakos nie wyobrazam sobie malowac tego lakierem z polyskiem bo to chyba bedize jakas masakra :)

Marcin1978
28-08-2008, 11:56
Sa specjalne impregnaty do kamienia naturalnego. Ja uzywalem preparatu sopro. Nie ma zadnej roznicy kolorystycznej na kamieniu. Kamien wyglada tak jak przed malowaniem tylko nic sie go nie chwyta.tego samego preparatu uzywalem do fliz na scianie w kuchni.

Co do czyszczenia to uzywan odkurzacza z taka koncowka z dlugim wlosiem.
W sumie to tylko kurz zbieram.

U siebie mam oblozony caly komin pomiedzy kuchnia i salonem i jedna sciane w korytarzu.

lubosz
28-08-2008, 13:18
Witam .
Ja do naturalnego kamienia a właściwie do piaskowca stosuje sylikaty sarsila tylko nie wiem czy mają coś do wnętrz, bo to strasznie śmierdzi, ale efekt jest bardzo dobry :)
Pozdrawiam

LeoAureus
28-08-2008, 14:36
Obkładam sobie kamieniem miejsca gdzie kładą się psy :D
Impregnuję sopro i o ile na trawertynie widać znaczną różnicę po impregnacji (żywszy kolor, większa głębia) to na zwykłych kamykach różnicy takiej nie widać, no może minimalnie ciemnieje.

świercz
03-02-2009, 21:35
Sam o kamień indyjski nic nie mówi...
jeśli to marmur to zapewne RAN FOREST - żółty, zielony lub brązowy.
Zgadłem?? :)

świercz
03-02-2009, 21:44
Witam.
Jestem Przedstawicielem Handlowym pewnej hurtowni kamienia naturalnego. Nie będę pisał jakie,j aby nie robić kryptoreklamy, której raczej sam nie lubię u innych :)

Założyłem ten temat aby informować wszystkich, którzy kochają, lubią lub dopiero skłaniają się ku naturze.
Zawsze też możemy ubić targu, ale to oczywiście już inna sprawa i tylko na PRIV.
Zapraszam wiec, czekam na pytania i także wiadomości. Zawsze może się czegoś jeszcze nauczę :)

Nefer
03-02-2009, 21:49
na razie płytki trawertynu żywicowanego 30x60 (ściany i podłoga) ,ale dopiero się zakochałam w kamieniu, więc napewno nie ostatni mój wybór - właśnie szukam swojej największej miłości :) ( szkoda, że nie mozna wybrac kilu opcji)

AMFI
03-02-2009, 22:12
u mnie trawertyn na parapetwch i kominku i łupek kwarcytowy na ścianch, jak koleżanka dopiero odkrywam kamień....

lubosz
03-02-2009, 22:13
Witam.
Musisz tylko nasączyć kamień preparatem, który da Ci efekt mokrego kamieni :)
Dokładnie tak jak napisała marlena.
Ja stosuję AGER firmy TENAX też nie pozostawia warstewki a dodatkowo zabezpiecza kamień :)
Pozdrawiam

AMFI
03-02-2009, 22:17
Witam.
Musisz tylko nasączyć kamień preparatem, który da Ci efekt mokrego kamieni :)
Dokładnie tak jak napisała marlena.
Ja stosuję AGER firmy TENAX też nie pozostawia warstewki a dodatkowo zabezpiecza kamień :)
Pozdrawiam
to sie załapię, a co na łuek? kafelkarz, króry go układa zalecił jakis impregnat aby wydowbyć kolor z łupka, ale jaki ma być ten impregnat???

lubosz
03-02-2009, 22:21
Na łupek zależy, jaki czy twardy czy bardzo porowaty itp.
No i czy tanio czy drogo :D
Drogo to Ager jest fajny, ale jak łupek jest bardzo porowaty to wpije jak gąbka i koszty są dość spore.
Jak jest bardziej zbity to ager Ci pomoże.
A jak taniej to sarsil ma też fajne produkty :)

AMFI
03-02-2009, 22:24
dzięx lubosz :-) a gdzie te cuda sie kupuje?

(ni diabła nie wiem czy mój łupek to porowaty pijak czy raczeej abstynent, muszę sprawdzić empirycznie)

lubosz
03-02-2009, 22:31
Hmmm sarsil to w budowlanych możesz dostać
A z agerem to tylko przedstawiciel albo allegro, bo inaczej ciężko go dostać.
Wklej foto makro może coś wymodzimy na oko :D

vilemo
03-02-2009, 22:35
parapety i kominek z trawertynu. blat w kuchni - jeszcze nie zdecydowalam :wink:

świercz
03-02-2009, 23:22
Jaki trawertyn póki co króluje?

Kubaj
04-02-2009, 06:34
Kup zwykły lakier bezbarwny wodorozcieńczalny do drewna. Zrób próbę na jednym kamieniu. Z doświadczenia wiem,że ten temat bardzo dobrze się sprawdza. Może być również poliuretan ale mocno śmierdzi.

lubosz
04-02-2009, 08:03
Kup zwykły lakier bezbarwny wodorozcieńczalny do drewna. Zrób próbę na jednym kamieniu. Z doświadczenia wiem,że ten temat bardzo dobrze się sprawdza. Może być również poliuretan ale mocno śmierdzi.

Noooo brawo, co za mądra podpowiedz :D
A za parę lat jak zacznie lakier Ci się łuszczyć to sobie wymienisz kamień albo prze piaskujesz :D

Kamień jak wiemy oddychać musi a jeśli zamkniesz mu pory lakierem nie przepuszczalnym to zmieniające się warunki mikroklimatyczne w mieszkaniu zrobią swoje i lakier zacznie się łuszczyć.


Co do kamienia to do kamienia a co do drewna to do drewna takie jest moje zdanie.
Ja z doświadczenia wiem, że co TANIE to DROGIE.
Pozdrawiam

AMFI
04-02-2009, 08:12
Jaki trawertyn póki co króluje?

u mnie classico :P

Kubaj
04-02-2009, 09:06
Mam u siebie w domu pomalowane stare cegły, piaskowiec, kamień gipsowy.
Nic się nie łuszczy, wszystko ładnie wygląda. Najstarsze mają już 15 lat. Pomalowane raz i spokój.No ale może jeszcze za krótko, więc czekamy dalej.

lubosz
04-02-2009, 09:22
15 lat temu? to lakiery w Polsce już były dostępne ? :D
No to brawo chylę czoła za odwagę :) Pewnie wyglądają jak nowe :D

fasola25
04-02-2009, 12:41
u nas tez trawertyn
romano na podłogach, na kominku, w łazience na scianach i podłogach

i navona jako blat w kuchni

kraania
04-02-2009, 12:49
U mnie kominek czeka na obudowę, wybórł padł na trawertyn. Na razie brak czasu i sprawdzonego wykonawcy powodują, że kominek stoi obudowany GK i czeka... :oops:

kolina
04-02-2009, 13:39
Na kominku antykowany marmur forrest braun(uwielbiam go za niepowarzalną, trójwymiarowa FAKTURĘ). Parapety oraz podest przed wejściem i taras- granit gold tiger

nowicjusz75
04-02-2009, 14:41
U mnie kominek czeka na obudowę, wybórł padł na trawertyn. Na razie brak czasu i sprawdzonego wykonawcy powodują, że kominek stoi obudowany GK i czeka... :oops:

Witam
Ja też poszukuje sprawdzonej ekipy kominkowej. Znalazłem taki oto temat http://forum.muratordom.pl/firma-komink-i-ikominy,t150479.htm?highlight=kominkiikominy i czekam na więcej opini.

LeoAureus
04-02-2009, 16:42
Grill z kamienia polnego, będzie kominek z kamienia strumieniowego, są dziurska w ścianie ze strumieniowego, dekory na podłodze z trawertynu, częściowo ściany (tam gdzie leżą pieski) z kamyczków, studnia z kamienia polnego... to na razie, a będzie jeszcze więcej :lol: :lol: :lol:

vilemo
04-02-2009, 19:39
Jaki trawertyn póki co króluje?

u mnie classico :P

u mnie Romano ;)

sezam
05-02-2009, 21:37
co zrobic żeby kamiń w domu wyglądał jak mokry widac było wyraźnie jego kolor czy jest jakis środek chemiczny?

DorciaIQ
06-02-2009, 11:19
i navona jako blat w kuchni
Wow, masz trawertyn w kuchni? Mi wszyscy producenci odradzali, bo to jest jeszcze miększe niż zwykły marmur i plamy tłuste i kwasowe nie do wywabienia... :o
U Ciebie się sprawdza? Użytkujesz już?

fasola25
06-02-2009, 11:25
i navona jako blat w kuchni
Wow, masz trawertyn w kuchni? Mi wszyscy producenci odradzali, bo to jest jeszcze miększe niż zwykły marmur i plamy tłuste i kwasowe nie do wywabienia... :o
U Ciebie się sprawdza? Użytkujesz już?


użytkuję,
jeszcze go nie zaipregnowałam :-?
ale nie moge narzekać
rzeczywiście plamy z wina czy herbaty pozostawione na noc cięzko schodza, ale schodzą
jeśli przemywam go na bieżąco - zupełnie nic się nie dzieje
po zaimpregnowaniu bedzie jeszcze łatwiej :)
pozdrawiam

świercz
07-02-2009, 11:43
co zrobić żeby kamień w domu wyglądał jak mokry widac było wyraźnie jego kolor czy jest jakiś środek chemiczny?

Oczywiście że jest! Impregnat.
Są dwa rodzaje impregnatów. Pierwszy to taki "normalny" Czyli zabezpieczający nam kamień. Drugi to właśnie zabezpieczający i wydobywający kolor z kamienienia, dający efekt "mokrego kamienia"
Pozdrawiam

sezam
07-02-2009, 15:10
mam pytanie jak się nazywa ten drugi impregnat?

Oczywiście że jest! Impregnat.
Są dwa rodzaje impregnatów. Pierwszy to taki "normalny" Czyli zabezpieczający nam kamień. Drugi to właśnie zabezpieczający i wydobywający kolor z kamienienia, dający efekt "mokrego kamienia"
Pozdrawiam[/quote]

DorciaIQ
09-02-2009, 08:51
i navona jako blat w kuchni
Wow, masz trawertyn w kuchni? Mi wszyscy producenci odradzali, bo to jest jeszcze miększe niż zwykły marmur i plamy tłuste i kwasowe nie do wywabienia... :o
U Ciebie się sprawdza? Użytkujesz już?


użytkuję,
jeszcze go nie zaipregnowałam :-?
ale nie moge narzekać
rzeczywiście plamy z wina czy herbaty pozostawione na noc cięzko schodza, ale schodzą
jeśli przemywam go na bieżąco - zupełnie nic się nie dzieje
po zaimpregnowaniu bedzie jeszcze łatwiej :)
pozdrawiam
Super.
A żywicowany czy szpachlowany? Bo podejrzewam że nie "dziurawy"? :lol:
Fooooootek się domagam! :P

fasola25
09-02-2009, 10:35
i navona jako blat w kuchni
Wow, masz trawertyn w kuchni? Mi wszyscy producenci odradzali, bo to jest jeszcze miększe niż zwykły marmur i plamy tłuste i kwasowe nie do wywabienia... :o
U Ciebie się sprawdza? Użytkujesz już?


użytkuję,
jeszcze go nie zaipregnowałam :-?
ale nie moge narzekać
rzeczywiście plamy z wina czy herbaty pozostawione na noc cięzko schodza, ale schodzą
jeśli przemywam go na bieżąco - zupełnie nic się nie dzieje
po zaimpregnowaniu bedzie jeszcze łatwiej :)
pozdrawiam
Super.
A żywicowany czy szpachlowany? Bo podejrzewam że nie "dziurawy"? :lol:
Fooooootek się domagam! :P

trawertyn był żywicowany ale kamieniarz zeszlifował mi ta zywicę i blat jest matowy tylko dziurki w nim są zażywicowane i się lekko błyszczą

magdaf555
09-02-2009, 10:55
U nas będzie obudowa kominka z trawertynu classico - zywicowanego. :D

Zastanawiam się jeszcze nad zastosowaniem tego samego trawertynu na podłodze w kuchni i jadalni.

Nie wiem jeszcze jaki to mogłby być mniej wiecej koszt za m2... Może ktoś z Was się orientuje?
I czy to dobry materiał na podłogi na ogrzewanie podłogowe?

mirka28
09-02-2009, 13:22
ja zrobiłam podłogi w korytarzu, kuchni, łazienkach i trochę w salonie (wokół kominka) z granitu i oczywiście parapety mam granitowe. SUPER uwielbiam ten kamień.

deresan
09-02-2009, 13:32
kładąc kamień na podłodze ogrzewanej jest jakaś zasada odnosnie fug ich wielkości ? ciekawi mnie jaki kamień jest dobry na podłogę (zdecydowanie musi być jasny) i jaka grubość tego kamienia (1-2 cm?) bardzo mi sie podoba naturalny kamień i dlatego idę w tym kierunku do nowego domku:) ostatnio zakochałem sie w marmurze choć jest miekki kto wie może sie na niego skuszę i jeszcze jedno pytanko jaki kamien na biegi schodów (ciemny obowiazkowo) fajnie gdyby mi ktoś odpowiedział na moje pytania dzieki

mirka28
09-02-2009, 14:57
Ja mam fugi ok 5 mm, a moje kafelki granitowe mają grubość 1 cm.Weług mnie marmur na podłogi się nie nadaje widziałam w jakimś urzędzie podłogi marmurowe były ogromnie zniszczone :cry:, ale na ściany myślę że byłby OK

nowicjusz75
10-02-2009, 11:37
Witam
A ja mam takie pytanie co do trawertynów żywicowanych na kominkach, czy żywica nie wytopi się przy wkładzie od temperatury?

świercz
17-02-2009, 11:56
Witam
A ja mam takie pytanie co do trawertynów żywicowanych na kominkach, czy żywica nie wytopi się przy wkładzie od temperatury?
ZAWSZE MUSI BYĆ DOBRA IZLACJE WIEC NIE MA PRAWA TO SIE STAĆ!

nowicjusz75
18-02-2009, 09:02
Chodzi mi raczej o część przed szybą kominka.

świercz
18-02-2009, 22:27
Fajnie by było zobaczyć też zdjęcia z realizacji - ZAPRASZAM do wklejania.




Mnie też dziwiło że ludzie dają żywycowany trawertyn na kominki. Podobno nic się nie dzieje i wszystko jest ok. Ale dla pewności zapytam jeszcze najbliżeszego kominkarza.

jacekp71
18-02-2009, 23:26
użyliśmy granitu na parapety i blat kuchenny, a marmuru jako wykończenie kominka i wykonanie półeczek w jego obudowie,

basia_z_lasu
19-02-2009, 20:46
Jaki to jest kamień, gdzie go można kupić i za ile mniej więcej. Chodzi mi o płyty na podłogę. Oba zdjęcia są z tego samego pomieszczenia. Dzięki z góry za pomoc

http://rafald.neostrada.pl/foto/podloga_kamien.JPG

DorciaIQ
20-02-2009, 11:33
Wygląda jak jakiś granit satynowany albo szlifowany.
Podobne rzeczy możesz znaleźć tu:
http://www.beltrami.pl/productgroups/10/0/-10/4/granit.aspx

Ewentualnie bazalt, ale te kropeczki wskazują raczej na granit. Ale ja się nie znam ;)

kruszon11
24-02-2009, 15:28
U mnie póki co dziki kamień (bo tak nazywają go moi górale) jest na kominach. Będzie jeszcze wkrótce na kominku.

http://lh4.ggpht.com/_3pVeVH6dKuA/SPt29WtbkGI/AAAAAAAADNc/OHnsLBQ3sjk/s640/Obraz%20002.jpg

hobbykominki
25-02-2009, 13:34
Jaki to jest kamień, gdzie go można kupić i za ile mniej więcej. Chodzi mi o płyty na podłogę. Oba zdjęcia są z tego samego pomieszczenia. Dzięki z góry za pomoc

http://rafald.neostrada.pl/foto/podloga_kamien.JPG

Ja stawiam na granit. A powierzchnia wygląda na piaskowaną lub płomieniowaną. A gdzie dostać to znajdziesz np. na stronie granit-strzegom.com.pl

świercz
25-02-2009, 21:13
Jaki to jest kamień, gdzie go można kupić i za ile mniej więcej. Chodzi mi o płyty na podłogę. Oba zdjęcia są z tego samego pomieszczenia. Dzięki z góry za pomoc

http://rafald.neostrada.pl/foto/podloga_kamien.JPG

Ja stawiam na granit. A powierzchnia wygląda na piaskowaną lub płomieniowaną. A gdzie dostać to znajdziesz np. na stronie granit-strzegom.com.pl

to płomieniowany lub młotkowany granit. Najtaniej chyba w Strzegomiu jak przedmówca zasugerował :)

basia_z_lasu
25-02-2009, 21:38
Tylko w Strzegomiu nie mają chyba tylu kolorów - tylko szare. Może się mylę? A tu jest też rudobrązowy i bardzo ciemny szary.

bioork
26-02-2009, 07:28
mamy marmurowe parapety i będziemy mieć granitowe blaty- tyle z kamienia :wink:

świercz
26-02-2009, 21:49
Tylko w Strzegomiu nie mają chyba tylu kolorów - tylko szare. Może się mylę? A tu jest też rudobrązowy i bardzo ciemny szary.

no w Strzegomiu nie ma tylko i wyłącznie szarych granitów..... wybór bardzo duży jeśli chodzi o kolorystykę. Jest też dużo kamienia spoza granic Polski.

doziolko
03-03-2009, 20:56
Witam!
Planuje położenie płytek kamiennych w salonie i kuchni. Przeszukuje net od 2 tyg., dzwonie po firmach i z kazdym dniem niby więcej wiem ale też dylematow więcej. Może ktos cos tutaj doradzi.
Szukam szarosci bez poleru. Zastanawiam sie nad

granitem pepperino szlifowany zwany też padang
http://www.beltrami.pl/fotos/real_groot/rea027-002pdar.jpg

łupekiem black slate
http://www.beltrami.pl/fotos/real_groot/bsla004-016.jpg

Z góry dziekuje za porady
Dorota

świercz
04-03-2009, 10:35
doziolko jestem pod wrażeniem twojego wyboru. uwielbiam szarości a Padang dark w szlifie będzie wyglądał zniewalająco :)
no łupek to widoma sprawa że wygląda fantastycznie
Pozdrawiam

bioork
04-03-2009, 11:21
łupek jest przepiękny - jeśli miałabym wybierać z tych, które podałaś to padloby na łupek

a ja polecić mogę ewentualnie jeszcze wapień Coem Pietra Piasentina
kupiłam taki do łazienki i przyznaję, że jest niesamowity

DorciaIQ
04-03-2009, 13:10
Witam!
Planuje położenie płytek kamiennych w salonie i kuchni. Przeszukuje net od 2 tyg., dzwonie po firmach i z kazdym dniem niby więcej wiem ale też dylematow więcej. Może ktos cos tutaj doradzi.
Szukam szarosci bez poleru. Zastanawiam sie nad

granitem pepperino szlifowany zwany też padang
http://www.beltrami.pl/fotos/real_groot/rea027-002pdar.jpg

łupekiem black slate
http://www.beltrami.pl/fotos/real_groot/bsla004-016.jpg

Z góry dziekuje za porady
Dorota
Mam IDENTYCZNY dylemat :roll:
I w tym samym miejscu kamieni szukałam ;)

DorciaIQ
04-03-2009, 13:11
I mam tak samo na imię - hmmm czyżbym ja miała rozdwojenie jaźni/konta? :-? :lol:

doziolko
04-03-2009, 13:32
[/quote]Mam IDENTYCZNY dylemat


To moze stwórzmy listę plusów i minusów

Granit
+ podobno łatwiej utrzymać w czystości
+ bezpieczniejszy dla raczkujacych maluchów, chodzenie na boso
+ granit to granit
- dośc jednolity wolałabym by było więcej walorów tej szarości

Łupek
+urzeka pofalowaną, różnorodną powierzchnią
+chyba tańszy
- trudniej utrzymać czystość
- zbyt szorstki

I jak tu wybrać!?!
Może ktoś doda cos jeszcze by przeważyć szlę?

doziolko
04-03-2009, 13:35
Zacytowałam samą siebie :D [/b]

monia i marek
07-03-2009, 21:26
Witam!
Planuje położenie płytek kamiennych w salonie i kuchni. Przeszukuje net od 2 tyg., dzwonie po firmach i z kazdym dniem niby więcej wiem ale też dylematow więcej. Może ktos cos tutaj doradzi.
Szukam szarosci bez poleru. Zastanawiam sie nad

granitem pepperino szlifowany zwany też padang
http://www.beltrami.pl/fotos/real_groot/rea027-002pdar.jpg

łupekiem black slate
http://www.beltrami.pl/fotos/real_groot/bsla004-016.jpg

Z góry dziekuje za porady
Dorota

Piękny ten kamień na podłogach :roll: :D

dardurdka
07-03-2009, 21:48
Moniu, mnie kamień też się bardzo podoba :D ale mój małż twierdzi (a trochę się zna na tych kamieniach :lol: ) że on zawsze zimny i taki chłód od niego będzie zawsze... no nie wiem, ja lubię ciepło w stópki :lol: a z dech w salonie już rezygnujesz???

monia i marek
07-03-2009, 21:56
Moniu, mnie kamień też się bardzo podoba :D ale mój małż twierdzi (a trochę się zna na tych kamieniach :lol: ) że on zawsze zimny i taki chłód od niego będzie zawsze... no nie wiem, ja lubię ciepło w stópki :lol: a z dech w salonie już rezygnujesz???
Nie, absolutnie - będą deski lub parkiet/ mozaika. Kamień będzie w kuchni, wiatrołapie i przedpokoju. Możliwe, że jeszcze w dolnej łazience. Chłód będzie, to wiem, bo mam też kamień w obecnym domu.

dardurdka
07-03-2009, 22:06
Ja właśnie tego chłodu się obawiam, ale schody raczej z kamienia będą :wink: i myślę o kuchni, o takim nieregularnej powierzchni, jak ciosany czy coś, ale jeszcze nie zdecydowałam :roll:

supernova
08-03-2009, 11:44
Doziolko i DorciaIQ!!

Mam podłogi i schody w black slate z beltrami - właśnie kończa się robić.
Generalnie black slate ma kolor od średniej szarozieleni (jak montauk) do czarnego, a przeważnie jest ciemnoszary, ale każda płytka z innej bajki: niektóre jednobarwne, niektóre z odcięciami/połupaniami, a niektóre w kropki jak dalmatyńczyk szaro-czarny.
W beltrami nie można wybierać płytek, więc uważajcie, żeby nie było tak jak u mnie, że w płytach 90x90 kamieniarz połozył 4 obok siebie czarne, a zaraz za nimi 3 zielone- musiał skuwać, co jest bolesne finansowo (jedna płyta ok. 250 PLN!).Trzeba uważać, szczególnie w rozmiarze 90x90, w łazience mam 60x60 - w tym rozmiarze są same szaro-czarne, a rozmiar 30x60 ma najładniejszą połupaną fakturę i w miarę podobne szaro-czarne ubarwienie.
Generalnie dobrze się kładzie, zero odpadu.
Mam ten sam kamień w drugim domu i w trzecim też będę miała- jest super, i na podłogi, i na blaty.

Jesli chcecie mieć jednobarwną powierzchnię, to może bazalt (twilight lub oriental) lub łupek w slabach - ale jest strasznie ciężki. W łupku black slate bez możliwości przebrania płytek się nie da zrobić jednobarwnej szarej powierzchni. On zupełnie inaczej wygląda w skłądzie (zakurzony), a potem po położeniu i zaimpregnowaniu.

Pozdrawiam,
Kaśka

świercz
08-03-2009, 15:32
supernova przecież nie istnieje tylko Beltrami ;)
Pozdro

nitubaga
08-03-2009, 17:25
no to ja sie wyłamię.... piaskowiec... dokładnie na kominku....



tu zaraz po postawieniu - jeszcze kamień mokry bo impregnowany...

http://lh5.ggpht.com/_YmcjH4RBKlk/SbKkxhnIrlI/AAAAAAAAApw/R3tfVejfT98/s512/IMG_8862.JPG

a tak wygląda juz suchy i dobrze rozchajcowany

http://lh3.ggpht.com/_YmcjH4RBKlk/SZxz1U69WbI/AAAAAAAAAD0/pvgFCE5uQGc/s720/IMG_8937.JPG

http://lh3.ggpht.com/_YmcjH4RBKlk/SZxz0bpV3VI/AAAAAAAAADs/eeAftCz_hr8/s512/ogie%C5%842.JPG


i do tego chciałabym madura gold na stopnie schodów....



http://www.prestige-products.pl/sklep/images/produkty/madura%20gold.jpg


czy to dobry pomysł? mówię o tym, że na ogół się mówi o kamieniu, że jest zimny i śliski....

felo86
08-03-2009, 22:55
ogolnie jestem fanem kamienia naturalnego, wlasnie kupilem marmur do lazienki jako element dekoracyjny i moze podloge tez zrobie w marmurze, srodki na wiecej nie pozwalaja

Nefer
08-03-2009, 23:03
Zdecydowałam się : w łazience przy sypalni będzie trawertyn mocno pomarańczowy połączony z Rainforest Brown.
Klamka zapadła :)

bobiczek
08-03-2009, 23:38
Nefer!!!!
Myślałem że finito masz dawno............
EEEEEEEEEEEeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeto całkiem inaczej sobie odbiorę i pomyślę chyba...

Nefer
08-03-2009, 23:48
Nefer!!!!
Myślałem że finito masz dawno............
EEEEEEEEEEEeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeto całkiem inaczej sobie odbiorę i pomyślę chyba...

Ja finito ? Mnie się koncepcje zmieniają Bobiczek - jak to kobiecie .. NIe wiesz ?

doziolko
12-03-2009, 20:33
DorciaIQ i co podjęłaś już jakąś decyzję? Ja nadal w kropce.
Im więcej widzę i wiem tym dylematów jeszcze więcej.

LeoAureus
13-03-2009, 11:54
A ja sobie takie kamyczki w ścianę powsadzawszy :lol: Mniej grzecznie niż u większości, ale tak lubię :D

http://img.photobucket.com/albums/v420/Anel/DSC03151.jpg

Elka62
13-03-2009, 12:32
Kamień kocham i chyba tak mi już zostanie.
Zrobiłam nawet mgr z geologii z tej miłości.
Trawertyn jako materiał budowlany odkryłam niedawno i nie podobało mi się, że jest taki "modny". Ale znalazłam niedrogi i całkiem inny w Castoramie i straciłam głowę. Biło sie moje serce z rozumem i wygrało!
Teraz mam piękny trawertyn w łazience. Kamień surowy, dziurawy niesłychanie /zdecydowałam się nie wypełniać dziur świadomie/ i impregnowany własnoręcznie. Bardzo "ciepły" w odbiorze.
Użytkujemy od 9 miesięcy. Nic się nie dzieje - nawet pod prysznicem i mam nadzieję, że tak już zostanie.
Oczywiście impregnację będę powtarzać co kilka miesięcy, ale warto było podjąć takie "ryzyko".

DorciaIQ
16-03-2009, 12:35
DorciaIQ i co podjęłaś już jakąś decyzję? Ja nadal w kropce.
Im więcej widzę i wiem tym dylematów jeszcze więcej.
Nic nie wiem jeszcze :(
Ale mam sporo czasu :)

Nefciu cudnie będzie! :D

LeoAureus
21-03-2009, 08:54
http://img.photobucket.com/albums/v420/Anel/DSC03298.jpg

Kamyczki na ścianie :D

Wito2008
21-04-2009, 17:13
czy macie, czy jest drożej niż drewno, jak z eksploatacją? Mam zamiar położyć same trepy z jakiegoś granitu, montaż chyba łatwiejszy niż z drewna?

Wito2008
21-04-2009, 17:17
tu np: http://www.allegro.pl/item607910232_schody_naturalny_granit_260_zl_m2_ok azja.html

trep już za 52zł

Peterka:)
21-04-2009, 20:03
tu np: http://www.allegro.pl/item607910232_schody_naturalny_granit_260_zl_m2_ok azja.html

trep już za 52zł

100cm x 20cm.. :roll: małe stópki trzeba mieć :D

Wito2008
22-04-2009, 18:40
wszyscy robią z drewna?

szarlotka
10-08-2009, 16:12
http://img.photobucket.com/albums/v420/Anel/DSC03298.jpg

Kamyczki na ścianie :D

LeoAureus, czy impregnowałaś swoje kamyki impregnatem wydobywającym kolor? Czy tu jest również efekt mokrego kamienia?

Dopytuję się, bo u siebie w łazience dałam pas otoczaków rzecznych na ścianę i po zafugowaniu tak jakoś blasku straciły... Są czyste, ale chyba szara fuga jako tło im się nie przysłużyła i teraz chciałam trochę je "ożywić"

Do wszystkich: czy możecie polecić jakiś impregnat, który trochę wydobędzie kolor, ale pomalowane nim kamienie nie będą błyszczeć? Widziałam kilka preparatów, które wg opisu dają "efekt mokrego kamienia" i boję się, że będą właśnie bardzo błyszczące...

szarlotka
10-08-2009, 17:16
Poszperałam i znalazłam zdjęcia - wklejam moją mdłą ścianę
http://images50.fotosik.pl/178/f8ec314c6386d0f1med.jpg

i zbliżenie kamyków, które potrzebują ożywienia:
http://images50.fotosik.pl/178/a87a225781672f93med.jpg

Przepraszam za nie wyczyszczone jeszcze kafle ;)

szarlotka
10-08-2009, 17:28
no to ja sie wyłamię.... piaskowiec... dokładnie na kominku....

http://lh3.ggpht.com/_YmcjH4RBKlk/SZxz0bpV3VI/AAAAAAAAADs/eeAftCz_hr8/s512/ogie%C5%842.JPG

ja żałuję, że nie uparłam się na kominek z piaskowca. Bardzo mi się ten kamień podoba. Też mam wertykalny wkład i obudowa nitubagi baaaardzo misię podoba. No ale już za późno - umowa podpisana, realizacja w tym tygodniu. Ale za to będzie granit: http://www.mapstone.pl/cms/zdj/222.jpg

zuz@nka
10-08-2009, 17:40
chciałam zaznaczyć kilka opcji ale nie można i nie wiem którą wybrać, więc może napiszę że kamień mam ( w obecnym domu) na kominku - marmur
na stopniach i postaopnicach i na scianie w kuchni....

ale w przyszłym domu zrobie jeszcze łazienkę w kamieniu i chyba blat w kuchni :roll:

nitubaga
10-08-2009, 19:47
o lala... tyle czasu mnie tu nie było i ... trafiłam akurat jak mnie wzywają do tablicy :lol:
...no ale skoro już jestem to pokaże coś jeszcze.... oto moja łazienka.... marmur... jeden z najzwyklejszych i bodaj najtańszych....

Łazienka jeszcze nie w pełni gotowa... bo brakuje pomalowanych ścian... ściany - choć nie wszystkie - będą ciemno brązowe by nadać tła i kontrastu kamieniowi :)


http://lh4.ggpht.com/_83tmosUe46o/Snm2S1CbB8I/AAAAAAAAB6U/ZcyhXVidJSc/s640/IMG_1431.JPG

http://lh5.ggpht.com/_83tmosUe46o/Snm2DQzSeyI/AAAAAAAAB50/_6n-yiJuQXU/s512/IMG_1424.JPG


do tego blacik merbau... i naszym zdaniem jest okej :lol:

http://lh3.ggpht.com/_83tmosUe46o/Snm15MF5uYI/AAAAAAAAB5g/6WURvprmt7M/s512/IMG_1416.JPG

Nefer
10-08-2009, 20:19
Aaaaale Nitu zarządziła :):)

leNowak
10-08-2009, 20:28
U nas kamień leży jeszcze w przedpokoju, ale może już w tym tygodniu będziemy go kłaść:

Więc tak ... to są płytki na podłogę do przedppokoju, kuchni i łazienki - trawertyn w kolorze London Grey naturalny dość gładki i bardzo surowy w wyględzie - nie mamy jeszcze uzgodnionego koloru fug ... znczy troche się o to kłócimy. Ja wolał bym prawie bez i ciemne. A Ilonka jasne 2mm!
http://rudeludzie.blox.pl/resource/londongray.jpg

I ściany w łazience, do których ja nie jestem do końca przekonany, też trawertyn (są mocno hardcoreowe ... przez niektóre można przełożyć monetę ;) )
http://rudeludzie.blox.pl/resource/biancone.jpg

Nadmienię , iż jedne i drugie płytki są w rozmiarze 10x10cm


P.S. Będziemy też mieli stolik pokryty trawertynem London gray ale 30x30.

P.S. Kamień to nie jest tania zabawa ... nasz najtańszt 150/m2 a najdroższy 470/m2

Pozdrawiam..

dardurdka
10-08-2009, 20:32
Zarąb!@#$ty ten trawertyn :o

Nefer
10-08-2009, 20:34
P.S. Kamień to nie jest tania zabawa ... nasz najtańszt 150/m2 a najdroższy 470/m2

Pozdrawiam..
Tania czy droga - serce nie sługa :)

leNowak
10-08-2009, 20:38
P.S. Kamień to nie jest tania zabawa ... nasz najtańszt 150/m2 a najdroższy 470/m2

Pozdrawiam..
Tania czy droga - serce nie sługa :)

właśnie .... jak chodzę po tych płytkach to czuje się jak na wakacjach .... są jak kamienie nad rzeką .. aż się robi gęsia skórka na rękach ;)

U ans będzie królował naturalny kamień i naturalne drewno :) .... licze, że równiez kominkowe ;)
Pozdr

LeoAureus
11-08-2009, 13:19
Kocham dziurawy trawertyn :lol: (no musiałam to ogłosić światu)

Szarlotka, ja impregnowałam te kamyki, ale musiałabym poszukać nazwy specyfiku bo nie pamiętam.
Jak odnajdziesz wątek o mozaice we wnętrzach to Lubosz i inni znawcy wypowiadali się na temat impregnowania, co i jak...

Kasia18
11-08-2009, 16:42
witam

ja mam zamiar ułozyc hol, kuchnia wiatrołap w marmurze i mam pytanko, czy ma być fuga jakaś minimalna czy może na styk... prosze o radę, słyszę różne opinie, co fachowiec to mądrzejszy :-?
mam marmur o wym. 30x60

pzdr

nitubaga
11-08-2009, 17:15
.... ja miałam ten format marmuru... i kładłam na fugę 2 mm .... :) myślę, że to w sam raz... daje możliwości na pracę, ale też nie wygląda źle...

Nefer
12-08-2009, 00:22
witam

ja mam zamiar ułozyc hol, kuchnia wiatrołap w marmurze i mam pytanko, czy ma być fuga jakaś minimalna czy może na styk... prosze o radę, słyszę różne opinie, co fachowiec to mądrzejszy :-?
mam marmur o wym. 30x60

pzdr

2 mm. Szczególnie gdy masz podłogówkę.

świercz
13-08-2009, 20:34
pod podłogówkę koniecznie fuga min 2mm.

anikavonboger
25-02-2010, 18:57
Jaki to jest kamień, gdzie go można kupić i za ile mniej więcej. Chodzi mi o płyty na podłogę. Oba zdjęcia są z tego samego pomieszczenia. Dzięki z góry za pomoc

http://rafald.neostrada.pl/foto/podloga_kamien.JPG

O!!!! Ja szukam takich!!! Ale na stronie Strzegomia niestety nie znalazłam. Proszę podsuńcie coś w TYM guście. Chodzi o płytki do domu.

anikavonboger
25-02-2010, 19:02
Albo łupek black slate - też byłby ok, może nawet bardziej. Tylko nie wiem gdzie można go na żywo obejrzeć a potem kupić - najlepiej jakby był gdzieś w kujawsko - pomorskim... Proszę o namiary na takie posadzki lub inne w podobnym stylu. Będę ogromnie wdzięczna.

esor
25-02-2010, 20:56
Marzę o takim kominku:

http://images45.fotosik.pl/266/0b93fcd371176a41med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Podpowiedzcie proszę z jakiego kamienia można go wykonać i gdzie ewentualnie szukać niedrogiego wykonawcy. Oglądałam marmur, ale ma delikatną szarą siatkę, a tego chciałabym uniknąć, ma być cały biały (ew. b. jasny krem).

Z kamienia planujemy jeszcze blaty w kuchni (granit, star galaxy), połowę podłogi na parterze (szukam czegoś ciekawego szaro-beżowego, może coś polecicie), ogrodzenie, podmurówkę i jak nie zbankrutujemy to łazienki :) Generalnie uwielbiam naturalne materiały.

adi_
25-02-2010, 21:03
nietubaba a dlaczego wklejasz moj kominek bez pytania he
no dlaczego
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Magdala
25-02-2010, 22:38
u mnie kominek i blat
uwielbiam kamień :)

daszaA
26-02-2010, 12:17
kominek, blat w kuchni i parapety

nitubaga
27-02-2010, 09:18
nietubaba a dlaczego wklejasz moj kominek bez pytania he
no dlaczego
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


TWÓJ :o już masz?

no to dawaj go tu natentychmiast :P :P :P

makak
27-02-2010, 09:38
blat w kuchni granit rosa miele, sciana zewnterzna- piaskowiec (z wykopkow :) ), dach wiaty - lupek

bugier
15-03-2010, 17:02
A tu stronka, gdzie podejrzeć można pomysły na wykorzystanie w mieszkaniu kamienia albo jego imitacji
http://modernlokum.blogspot.com/search/label/kamie%C5%84

pasie
29-04-2010, 08:12
Słuchajcie a ja z innej beczki, chce taki drobny kamień :) ale ten Azteca Rock sierra kosztuje ok .400 zł m2
1995
w necie znalazłam http://www.kamiensosnowiec.pl/oferta.html
jeszcze bardziej mi pasujący bo biały i w dobrej cenie bo 280zł za metr i zastanawiam się czy te tańsze też są oki, na co tak naprawdę zwracać uwagę przy kupnie takich kamieni :rolleyes:

Darcy
29-04-2010, 10:54
Drodzy Forumowicze, pilnie poszukuję kogoś do ułożenia 10 m.kw. naturalnego łupka w domu pod Warszawą (okolice Nadarzyna).

Będę wdzięczna za każdy sprawdzony kontakt.

MagdalenaK
03-05-2010, 13:57
Witam mój mąż zaczyna działalnośc w kamieniu głównie piaskowiec oraz kamień polny cięty.
http://images47.fotosik.pl/290/23bc07ce347ab227m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/23bc07ce347ab227.html)
http://images46.fotosik.pl/289/e1c850e372e2c4fbm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e1c850e372e2c4fb.html)
http://images35.fotosik.pl/123/47a0840ce83563c0m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/47a0840ce83563c0.html)
http://images48.fotosik.pl/290/67342068b9a23089m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=67342068b9a23089)

Też zamierzam wprowadzić kamień naturalny do swojego domu, jak tylko coś zrobię to natychmiast wkleję. Pozdrawiam

Polaczka
30-11-2010, 09:06
a moze marmur łupany?

http://img209.imageshack.us/img209/647/kamienkd5.jpg (http://imageshack.us)

Czy ktoś może wie co to jest za kamień na tej ściance?? Chodzi mi dokładnie o nazwę, producenta, kolor. Jest śliczna, ale wszędzie gdzie szukam są podobne tylko...

AgataSS
30-11-2010, 10:33
Niestety zdjęcie jest mało widoczn. Bardzo możliwe, że jest to łupek z Daino Reale (inna nazwa tego kamienia to Breccia Sarda).

inspiracje:

1. parkiet kamienny
http://images28.fotosik.pl/325/f1590a8458270facm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f1590a8458270fac.html)]\

2. łazienka trawertnowa

[img][IMG]http://images22.fotosik.pl/48/479ffe46e7237ff5m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/479ffe46e7237ff5.html)\

3. blat kuchenny

[img][IMG]http://images27.fotosik.pl/324/d40445c253331fa0m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d40445c253331fa0.html)\[img[

78mysz
30-11-2010, 10:37
Drodzy Forumowicze, pilnie poszukuję kogoś do ułożenia 10 m.kw. naturalnego łupka w domu pod Warszawą (okolice Nadarzyna).

Będę wdzięczna za każdy sprawdzony kontakt.
Darcy Ty w okolicach Nadarzyna? Witaj sąsiadko! Może do Pasie napisz-jej układali dopiero co łupek

bind
30-11-2010, 13:15
A może zamiast kamienia naturalnego zastosować tynki dekoracyjne, które doskonale go imitują. Stiuk (imitacja marmuru), Piaskowiec Rustykalny czy Trawertyn. W Leroy Merlin we Wrocławiu mają pięknie porobione aranżacje takich wnętrz.

http://www.witryna-studio.pl/zdjecia/DSCN7943.jpg

Darcy
30-11-2010, 13:46
IMHO, takie tynki wyglądają strasznie. A fotka powyżej przekracza wiele granic estetycznego piekła. Styropianowe pilastry i złote karnisze dopełniłyby obrazu rozpaczy.

78mysz, witam sąsiadkę. :-) Kamień mam już ułożony, więc problem się rozwiązał. Znalazłam kamieniarza w sędziwym wieku, prawdziwego pasjonata, który za młody robił nagrobki z Himilsbachem. :-)

piatich
30-11-2010, 21:18
Witam, ja z kolei poszukuje kamieni na ścianę w sypialni, marzy mi się przeniesienie kamienistej plaży do domu. Gdzie coś takiego mogę kupić? I jak to wykonać?

78mysz
30-11-2010, 21:25
nooo, to jeszcze matę grzewczą pod te kamienie wrzuc koniecznie :)
chcesz zrobić imitację skał na plaży? czy tylko kolor Ci pasuje?

Darcy
01-12-2010, 08:20
Znalazłam fajną "plażową" inspirację. Wydzielenie fragmentu podłogi na kamienistą "plażę" w połączeniu ze "skalistą" ścianą wygląda bardzo efektownie. Niestety to pożeracz powierzchni, więc do sypialni pewnie się nie nadaje. Chyba, że bardzo obszernej.

http://www.alldoing.com/wp-content/uploads/2010/02/interior-stone-wall-design-1.jpg

piatich
06-12-2010, 14:13
Chcę zrobić imitację kamienistej plaży na ścianie. To, co przedstawiliście poniżej jest fajne, ale chciałabym, żeby te kamienie były kamieniami - takimi okrąglakami - jak te co leżą na podłodze:)

Darcy
06-12-2010, 14:54
Yyyy, ale dlaczego plaża na ścianie? Plaże są na ogół horyzontalne. :)

Elfir
06-12-2010, 18:47
w najnowszym "Czas na Wnętrze" jest aranżacja mieszkania - całego w podświetlanych onyksach, alabastrach, trawertynach.

piatich
09-12-2010, 10:30
Darcy, wiem, ale na podłodzę będę mieć bambus (już zakupiony), a na ścianie otoczaki. Znalazłam taką mozaikę z kamieni...właśnie takich jak chciałam..nawet z filmikiem instruktażowym, ale niestety to angielska/amerykańska wersja, nie wiem czy w Polsce dostane coś takiego:
/www.youtube.com/watch?v=fVyt1737j5A&feature=player_embedded

zenon_arch
30-12-2010, 19:08
Można, tyle, że przede wszystkim w Internecie. Wpisałem "płytki kamienne, mozaika" i wyskoczyło parę stron, trochę drogi interes, ale sama zobacz.
http://wnetrza.istore.pl/pl/mozaika-z-kamieni-otoczakowych-plastry-black-sumatra.html
A jaki rodzaj bambusa masz na podłodze? tak z ciekawości pytam.

Craft
03-03-2011, 12:51
Ja mam tak45846

Jerzy_Gorski64
25-06-2017, 23:08
Witam serdecznie,

Czeka mnie teraz przeprowadzka do nowego domu na Mokotowie i właśnie planuje zrobić*cały dom w kamieniu naturalnym. Mam już*koncepcję*na ogród to jest ścieżka z łupka, ogrodzenie w formie gabionów z białym otoczakiem oraz grys wysypany jako podjazd. Prysznic obłożony płytkami z czarnego łupka, donice z białym otoczakiem/grysem. Ogólnie nie ma nic lepszego do domu niż naturalny kamień kto miał ten wie :-) Moja miłość do kamienia zaczęła się*jak jeszcze mieszkałem w Magdalence i powolutku próbowałem wszystkiego.
Miałem spore ułatwienie bo niedaleko mnie, przy Trasie Krakowskiej jest duża hurtownia z kamieniem I[SPAM]
Jak ktoś jest z okolic to napewno kojarzy to miejsce. Mają dosłownie wszystko oraz plus za transport. Co do cen wiadomo że kamień naturalny nie należy do najtańszych ale przy większych ilościach można się dogadać. W każdym razie wiem że na Mokotów też dowożą :-)
Zastanawiam się jeszcze nad panelami z jakiegoś jasnego kamienia żeby obłożyć kominek ale chyba jednak wezmę cienką elewację z kawałków jasnego łupka bo wygląda to dużo bardziej naturalnie.
Czekam na inne ciekawe pomysły :-)
Pozdrawiam