PDA

Zobacz pełną wersję : projekt ZACISZE 2 pracownia MG PROJEKT



Strony : 1 [2] 3 4

pepe*
31-08-2006, 21:52
Będę jutro i 14.09 więc chyba raczej 14.
Albo jak możesz podać tel. to przedryndam i jak będzie można to podjedziemy.

Miraśka
03-09-2006, 20:57
pytanie do tych co maja dachy-w jakiej odległosci maja od siebie zamontowane szpilki do murłat?bo mi sie zdaje ,że nasz fachman dał za rzadko bo myslał ,że za mało kupiłam a one sie w szopce zawieruszyły(część diabeł ogonem przykrył -ponawiam pytanie bo juz w poniedziałek lub wtorek może byc za późno :cry:

darexo
04-09-2006, 06:18
Kupiłem działkę, czekam na warunki.
Jestem zachwycony Zaciszem. Jescze chciałbym obejżeć w rzeczywistości.
Czy ktoś pomoże mi w tym? Jestem z Radomia

Miraśka
04-09-2006, 08:10
witaj darexo-jejku jak daleko mieszkasz :o właściwie to ja najdalej jestem wysunięta :lol: życze powodzenia i zagladaj do nas -zaciszan

pepe*
05-09-2006, 20:30
U mnie od wczoraj zaczęli murować ściany parteru :D to chyba najfajniejszy etap - no... może poza przeprowadzką :lol:

pepe*
05-09-2006, 20:31
Miraśka dzięki za kontakt :lol: :lol: :lol:

Miraśka
07-09-2006, 10:17
U mnie od wczoraj zaczęli murować ściany parteru :D to chyba najfajniejszy etap - no... może poza przeprowadzką :lol:
tak,to najfajniejszy etap szybko widać efekty,u mnie wczorajmieli dzien porzadkowy-na budowie błysk :lol: bo nie mogłam nigdzie dostac pustaków wentylacyjnych -zabrakło pare sztuk ,żeby skończyc kominy,a więźbe przywiezli tydzien temu ale szybko staneli z robota bo pare sztuk trzeba wymienic a najgorsze ,że ta najwazniejsza gruba beleco podtrzymuje coś tam i czekamy a jeszcze kierownik sie obudził, ze potrzebne sa jakies podwalinki pod ten duzy słup - te wszystkie kolankowe -nie wiem czy ma racje ale twierdzi ,ze to powinno być bo strop jest teriva a przy lanym by tego nie dawał :evil: jestem wsciekła bo on powiedział facetowi od okien ,że on sam nie wie jak maja byc te daszki nad wykuszami no i ten nie moze brac pomiaru a na dodatek stwierdzil ,że drzewa (więźby) na te wykusza to nie ma i jak chce to moze mi zrobic z tego co jest-juz wyciete na wymiar na dach-mam nadzieje ,ze jednak tego nie odwali numeru.
cos zaciszanie umilkli :lol:

Joe
07-09-2006, 17:18
Nie ucichli tylko nie wszyscy mają się czym chwalić. Ja niestety walczę jeszcze z dokumentami. Cały czas mam nadzieję, że na początku października ruszę pełną parą. Ustalam kosztorys, negocjuję warunki kredytu itp itd...
Kurczę, najgorsze, że jeszcze nie podjąłem decyzji PLN czy CHF.
Firma do budowy uzgodniona do stanu surowego otwartego z kryciem dachówką ceramiczną.
Poza tym zaglądam na ten wątek i sprawdzam jak Wam idzie.
Trzymam kciuki.
Joe

drsg
09-09-2006, 21:15
czesc. jak masz firme od wszystkiego to tak jak bys mial od niczego. uwazaj na takich fachowcow. ja mam juz wstawione okna i rozprowadzony prad. daszki nad wykuszami wyszly super, zrobili je ciesle od wiezby. jak macie dobrych ciesli to jest to bulka z maslem. tylko lepiej byloby wylac je razem ze stropem. wiec nie ma co przezywac.
obecnie czekam na tynkarzy, ktorzy maja ok.20 wrzesnia zaczac dzialac. to tyle.
zycze duzo samozaparcia!!!

Miraśka
10-09-2006, 11:15
Drsg a gdzie fotki tych sławetnych wykuszy :lol:

Miraśka
14-09-2006, 20:06
hej,hej drodzy zaciszanie!!,taki ruch na budowach a my aż spadlismy na 3 stronke,co u was słychac?
Pepe słyszałam ,że odwiedziłes budowe ale ja do dzisiaj nie rozmawiałam z pracusiami z bo nie miałam nastroju na rozmowy z nimi :cry: -wiesz o co chodzi.dzisiaj zajechałam po południu zobaczyc jak zaczeli więźbe-wkoncu :cry:

pepe*
14-09-2006, 21:27
Czesc
Po krótkim urlopie znowu w akcji. Na razie mam szok po powrocie i tylko się melduję.
Miraśka wielkie dzięki za umożliwienie zwiedzania. Tak na gorąco to mogę powiedzieć, że to kapitalne, że mogłem zobaczyć coś co u mnie dopiero powstaje.
Jeden Twój pomysł ogapię i jeszcze go zdążę wdrożyć, chodzi o przejście z sieni do kuchni. Bardzo fajnie robi to przy wejściu i sień faktycznie jest dużo bardziej ustawna - nie ma efektu "kiszki".
Mam wrażenie że u mnie chłopcy trochę lepiej wymurowali - przynajmniej to co jest do tej pory. Mam mniej docinek i uzupełnień zaprawą.
Tak tylko piszę, nie żeby jątrzyć tylko przekazuję swoje spostrzeżenia - mam nadzieję, że się nie obrazisz. No i wiesz co, wydawało mi się, że parapet w salonie nie wyjdzie u Ciebie 45 cm nad podłogą tylko mniej. U mnie są 2 warstwy pełnych pustaków i jak odliczę ocieplenie i szlichtę to ledwo wychodzi 42 cm od podłogi do parapetu.
Ale tak to wrażenia po prostu super. My na tym etapie to moooże będziemy za miesiąc. Oczywiście dzisiaj pierwsze co zrobiłem po powrocie to popędziłem na budowę. Ale jestem stuknięty :D

Miraśka
14-09-2006, 21:35
Pepe-wszystkie uwagi sa mile widziane-i te złe i dobre.Rzeczywiscie murarka to sie za super nie wykazali-na pocieszenie sobie tłumacze ,ze widziałam domy z gorsza murarka i podobna a reszte zakryje ocieplenie :lol: trudno trafic na idealnych ,a z tymi parapetami to sie jeszcze zobaczy nic straconego ,ja pisałam tak na oko i wszystko sie okaże po wstawieniu okien :lol: pozdrawiam

Miraśka
15-09-2006, 21:26
nie wiem jak zakonczy sie ta wieźba ale na dzien dzisiejszy jestem zła ,zenie mogłam sobie wyobrazic tych pomieszczen na poddaszu bo narazie nie podoba sie nam ,ze odm strony wejscia pokoje-pomieszczenia robia sie tak niskie a zwłascza deneruje mnie pomieszczenie zwane strychem-moze zmienie zdanie jak skończa ale dzisaj to sie wkurzyłam

pepe*
16-09-2006, 11:20
nie wiem jak zakonczy sie ta wieźba ale na dzien dzisiejszy jestem zła ,zenie mogłam sobie wyobrazic tych pomieszczen na poddaszu bo narazie nie podoba sie nam ,ze odm strony wejscia pokoje-pomieszczenia robia sie tak niskie a zwłascza deneruje mnie pomieszczenie zwane strychem-moze zmienie zdanie jak skończa ale dzisaj to sie wkurzyłam
Miraśka strych jest niski. Praktycznie da się tam chodzić tylko środkiem. Ja myślę, że damy po bokach szafeczki na pościel, ubranka i inne rzeczy i nie będzie ich trzeba trzymać po pokojach. W końcu to pomieszczenie gospodarcze.
A pokoik nad kuchnią to powiniem być całkiem ok.
No i zawsze można jeszcze w kucki chodzić :D

drsg
16-09-2006, 12:35
ale ty miraska jestes malkontentka :cry: . wydaje mi sie ze szukasz sobie problemu. co do wysokosci pomieszczen to jest ok chyba ze masz ze 2,5 m wzrostu :wink: . u mnie jest ok. pomieszczenie nad garazem przez na zostalo przeznaczone na pralnie i jak na wysokosc to jest w sam raz. co do pozostalych pomieszczen to wywalamy jedna garderobe bo jest wiecej miejsca nawet jak sie postawi tam docelowo jakias szafe. w pomieszczeniu gdzie jest komin zrobimy natomiast garderobe ktora zajmie tylko kat, ten kat wlasnie za kominem. co do jeszcze wywalania to wylecialy juz uprzednio zbudowane sciany miedzy kuchnia i jadalnia-jest jedna olbrzymia wolna przestrzen i scjina przy schodach. zostanie tylko niewielki kawalek sciany pod schodami a reszta to tez wolna przestrzen plus porecz na schodach oczywiscie.
co jeszcze. radze jak kto moze zrobic dwa wyjscia balkonowe na taras, i z jadalni i z salonu. super rozwiazanie.
od poniedzialku zaczynam docieplac i mam nadzieje ze od polowy tygodnia polecimy z tynkami w srodku.
pozdo.

Miraśka
16-09-2006, 16:57
dzieki za pocieszenie :lol: juz mi lepiej aleja jestem kurdupel-158cmtaki krasnal tylko osiłek a mąż ma 176 i własnie tym sie zdziwił ,ze musi sie schylic aby dojść do okna :lol: .wczesniej rozwazalismy wejscie na taras z salonu ale po 1-lepiej nich ewentualne brudy z tarasu wnosza sie do jadalni na terakote a nie na podłoge drewniana czy z paneli w salonie a po 2 nijak nie pasowało mi do mojego obnizonego okna w salonie-wole 2 na jednakowej wysokosci-tylko nie mówcie ,ze marudze ale takie nasze było pierwsze skojarzenie :lol:

pepe*
17-09-2006, 20:40
drsg my też myśleliśmy o otwarciu schodów. Daje to bardzo fajny efekt, tylko czy bez wiatrołapu nie będzie zimno popylało do domu?

pepe*
17-09-2006, 20:42
No i zastanawiam się jeszcze nad połaciówką na strychu, tak jak zrobiła Jasiula. W pralni to by sę przydało. Co myślicie?

Miraśka
17-09-2006, 21:27
No i zastanawiam się jeszcze nad połaciówką na strychu, tak jak zrobiła Jasiula. W pralni to by sę przydało. Co myślicie?
ja w projekcie dodałam a czy w rzeczywistosci dodamy to sie okaze wkrótce :lol: jesli oknno da wystarczajaco swiatła to zrezygnujemy-przeciez to tylko strych :lol: i bedziemy tam zagladac w sumie na chwilke czyz nie?my natomiast zastanawiamy sie oknem połaciowym kolankowym w pokoju nad kuchnia co by miec ciekawe widoki na sosenki -tez okaze sie niedługo

pepe*
18-09-2006, 14:20
No i zastanawiam się jeszcze nad połaciówką na strychu, tak jak zrobiła Jasiula. W pralni to by sę przydało. Co myślicie?
ja w projekcie dodałam a czy w rzeczywistosci dodamy to sie okaze wkrótce :lol: jesli oknno da wystarczajaco swiatła to zrezygnujemy-przeciez to tylko strych :lol: i bedziemy tam zagladac w sumie na chwilke czyz nie?my natomiast zastanawiamy sie oknem połaciowym kolankowym w pokoju nad kuchnia co by miec ciekawe widoki na sosenki -tez okaze sie niedługo
Z oknem w pralni to dla mnie bardziej kwestia wietrzenia. Bo jak rozstawię pranko do suszenia to do tego okienka na końcu trzeba się będzie przeciskać. A w końcu w zimie to pranie będzie schło raczej tam.
Okno kolankowe do sypialni nad kuchnią to ja już zamówiłem i to podwójne.

Miraśka
18-09-2006, 14:25
Pepe a drogie to okno kolankowe? i napiszcie co bedziecie dawac na poddaszu na korytarzyku przy schodach-balistrady,moze murek czy co innego,no i jeszcze nie zdecydowała o tym swietliku-a czy to okno w lukarnie nie oswieci wystarczajaco (w dzien oczywiscie)schodów i korytarzyka? :lol: dzisiaj pracusie przerwali więźbe na dachu i robia konstrukcje daszku nad wykuszem w kuchni bo wkoncu fachman od okiem chce wziąść pomiar i okienka trza zamawiac-za 4 tygodnie moze bedzie brama garazowa,za 6-7 drzwi zew,a okna za 5 tyg-postaram sie brame przesunąć ,zeby zgrac z oknami,napiszcie tez jakie dajecie-daliscie luksfery w garazu bo ja mysle o zwykłej chmurce i sprubuje nawet sama pokleic :lol:

pepe*
18-09-2006, 21:06
Pepe a drogie to okno kolankowe? i napiszcie co bedziecie dawac na poddaszu na korytarzyku przy schodach-balistrady,moze murek czy co innego,no i jeszcze nie zdecydowała o tym swietliku-a czy to okno w lukarnie nie oswieci wystarczajaco (w dzien oczywiscie)schodów i korytarzyka? :lol: dzisiaj pracusie przerwali więźbe na dachu i robia konstrukcje daszku nad wykuszem w kuchni bo wkoncu fachman od okiem chce wziąść pomiar i okienka trza zamawiac-za 4 tygodnie moze bedzie brama garazowa,za 6-7 drzwi zew,a okna za 5 tyg-postaram sie brame przesunąć ,zeby zgrac z oknami,napiszcie tez jakie dajecie-daliscie luksfery w garazu bo ja mysle o zwykłej chmurce i sprubuje nawet sama pokleic :lol:
Tak dokładnie to będzie to okno do poddaszy bez ścianki kolankowej Velux GIL M34 wymiar 78 x 92 i netto w cenniku jest za 834 PLN.
Do tego trzeba kołnierz kombi coś ok 250 PLN.
Liczę że ok 15 - 20 % rabatu można dostać. Tak przynajmniej u mnie proponują hurtownie.
U mnie będą dwa zestawy obok siebie okno takie jak w projekcie a u dołu takie właśnie okienko. Będzie się zaczynało ok. 40 cm nad podłogą więc idealnie nad grzejniczkiem. Jest to okno nieotwierane.
Cała impreza kosztuje więc dodatkowe 950 PLN w przypadku jednego okna i ok. 3500 PLN w przypadku dodatkowego dużego i jaszcze jednego nieotwieranego.
Jak wrysowałem te okna do projektu to pasuje to super.

pepe*
18-09-2006, 21:06
Pepe a drogie to okno kolankowe? i napiszcie co bedziecie dawac na poddaszu na korytarzyku przy schodach-balistrady,moze murek czy co innego,no i jeszcze nie zdecydowała o tym swietliku-a czy to okno w lukarnie nie oswieci wystarczajaco (w dzien oczywiscie)schodów i korytarzyka? :lol: dzisiaj pracusie przerwali więźbe na dachu i robia konstrukcje daszku nad wykuszem w kuchni bo wkoncu fachman od okiem chce wziąść pomiar i okienka trza zamawiac-za 4 tygodnie moze bedzie brama garazowa,za 6-7 drzwi zew,a okna za 5 tyg-postaram sie brame przesunąć ,zeby zgrac z oknami,napiszcie tez jakie dajecie-daliscie luksfery w garazu bo ja mysle o zwykłej chmurce i sprubuje nawet sama pokleic :lol:
Tak dokładnie to będzie to okno do poddaszy bez ścianki kolankowej Velux GIL M34 wymiar 78 x 92 i netto w cenniku jest za 834 PLN.
Do tego trzeba kołnierz kombi coś ok 250 PLN.
Liczę że ok 15 - 20 % rabatu można dostać. Tak przynajmniej u mnie proponują hurtownie.
U mnie będą dwa zestawy obok siebie okno takie jak w projekcie a u dołu takie właśnie okienko. Będzie się zaczynało ok. 40 cm nad podłogą więc idealnie nad grzejniczkiem. Jest to okno nieotwierane.
Cała impreza kosztuje więc dodatkowe 950 PLN w przypadku jednego okna i ok. 3500 PLN w przypadku dodatkowego dużego i jaszcze jednego nieotwieranego.
Jak wrysowałem te okna do projektu to pasuje to super.

pepe*
18-09-2006, 21:08
No i to ceny netto, ja zakładam 7% vatu bo kupię je od wykonawcy z montażem.

pepe*
18-09-2006, 21:15
U nas będzie ten świetlik. Tym bardziej, że zrezygnowałem z tych idiotycznych okienek przy drzwiach wejściowych. Kosztuje o ile pamiętam ok 1500 PLN ale jak już kiedyś pisałem to daje to bardzo fajny efekt takiego rozproszonego światła i zdecydowałem, że to zrobimy.
Na schodach balustrada.
Moja żonka już ją nawet zaprojektowała.
Próbujemy jeszcze nieco przesunąć działówki w sieni, żeby ciut otworzyć schody. drsg pisał, że robi otwartą klatkę schodową. Chyba wiem o co mu chodzi. To wygląda bardzo efektownie, tylko mam obawę, że będzie zawiewało, więc kombinujemy coś pośredniego.
Luksferów jeszcze nie wybraliśmy.

pepe*
19-09-2006, 10:46
http://www.velux.pl/VELUXCommon/Resources/cache/a9884e6f-bb34-49bd-a98a-19ab50e4bd53_gil_238x176.jpg
O takie coś nam chodzi w sypialni nad kuchnią. Te okna na dole to właśnie te GILe Veluxowe.

Miraśka
19-09-2006, 11:01
http://www.velux.pl/VELUXCommon/Resources/cache/a9884e6f-bb34-49bd-a98a-19ab50e4bd53_gil_238x176.jpg
O takie coś nam chodzi w sypialni nad kuchnią. Te okna na dole to właśnie te GILe Veluxowe.
a mi chodzi o co inne :lol: nasz sasiad ma na górce te co nam sie widza-jak snajde to wkleje -jest okno dachowe otwierane w dachu a potem idzie okienko prostopadle do podłogi w miejscu ścianki kolankowej

Miraśka
19-09-2006, 12:09
nie moge cos wkleic-wejdz na strone fakro-galeria-i ostatnie zdjecie :lol: -o takie mi chodzi

pepe*
19-09-2006, 19:47
Miraśka, ale w Zaciszu nie ma ścianki kolankowej :o To jak chcesz dać okno kolankowe? I z tego co u Ciebie widziałem, to nie robiłaś kolanka, tylko murłatę masz jak w projekcie.

pepe*
19-09-2006, 19:49
Miraśka - A tak poza tym, to chyba zrobimy sobie jakąś prywatną stronę Zaciszanie z zachodniej Polski, bo reszta towarzystwa nic nie powie nowego.
Oj oj :evil: :evil: :( :( :evil:

Miraśka
19-09-2006, 21:45
Miraśka, ale w Zaciszu nie ma ścianki kolankowej :o To jak chcesz dać okno kolankowe? I z tego co u Ciebie widziałem, to nie robiłaś kolanka, tylko murłatę masz jak w projekcie.
własnie dzisiaj jak jest juz zrobiona ta zachodnia połas dachu-krokwie to zauwazylam ,ze żeby dac takie okienko kolankowe to musialby chyba powstac mini balkonik :lol: zastanowimy sie jeszcze czy cos warto kombinowac i moze wkońcu nic nie zmienimy.Reszta zaciszan sobie podczytuje po cichu i sa skoromni isie nie chwala po prostu a ja na przekór wklejam w swojej galerii ciut lepsze zdjecie konstrukcji daszku nad wykuszem :lol: :lol:

pepe*
20-09-2006, 10:06
Miraśka, ale w Zaciszu nie ma ścianki kolankowej :o To jak chcesz dać okno kolankowe? I z tego co u Ciebie widziałem, to nie robiłaś kolanka, tylko murłatę masz jak w projekcie.
własnie dzisiaj jak jest juz zrobiona ta zachodnia połas dachu-krokwie to zauwazylam ,ze żeby dac takie okienko kolankowe to musialby chyba powstac mini balkonik :lol: zastanowimy sie jeszcze czy cos warto kombinowac i moze wkońcu nic nie zmienimy.Reszta zaciszan sobie podczytuje po cichu i sa skoromni isie nie chwala po prostu a ja na przekór wklejam w swojej galerii ciut lepsze zdjecie konstrukcji daszku nad wykuszem :lol: :lol:
Widzę że zrobiłaś daszek jak w projekcie. Mnie cieśle zapewniali, że to się będzie trzymać na 100% i też chyba nie będę wydziwiał i tak zrobię.
Mam tylko problem jak dać rolety w tych oknach w wykuszach.
Miraśka czy dobrze rozumiem, że żeby pokazać tu zdjęcia z budowy to muszę ja umieścić gdzieś na serwerze - założyć jakiś album z fotkami i dopiero potem je wklejać na forum?

Miraśka
20-09-2006, 10:22
Pepe najlepiej załóz swoja galerie jak ja,ale faktycznie najpierw wrzucam zdjecie do kompa a potem przez program imageshack kopiuje do albumu czy forum,w podpisie mozesz potem dac odnosnik do swojego domku,Dobrze że pan od rolet kazał dorobic pracusiom te kawałki muru w wykuszu-dlatego tak napaćkane :lol: to daszek ma dodatkowe oparcie

pepe*
20-09-2006, 13:12
Pepe najlepiej załóz swoja galerie jak ja,ale faktycznie najpierw wrzucam zdjecie do kompa a potem przez program imageshack kopiuje do albumu czy forum,w podpisie mozesz potem dac odnosnik do swojego domku,Dobrze że pan od rolet kazał dorobic pracusiom te kawałki muru w wykuszu-dlatego tak napaćkane :lol: to daszek ma dodatkowe oparcie
No właśnie miałem o te trójkąciki zapytać. Widziałem je na Twojej budowie i zastanawiałem się po co to. Ja u siebie kazałem zaciąć pod kątem ostatnie pustaki przy wykuszach, żeby było jak zamocować okno.
O to co masz domurowane to jaki ma spełniać cel? Bo mówili mi twoi ludzie, że to facet od okien takie kazał.
Dajecie rolety w wykuszach? Jakie? Chodzi mi o typ kasety naa roletę.

Miraśka
20-09-2006, 14:48
te domórówki własnie potzrebne sa tez do mocowania rolet zew. a dzisiaj był pan od okien i zabil mi znowu ćwieka bo sie okazuje ,ze cos jeszcze trzeba wykombinować,zeby okno nie było od razu montowane do te góry bo gdzie zamontuje karnisze,wiec fachman powiedział ,ze moze dołozyc z10 cm albo nich zrobia okna z o tyle szersza rama na górze -sama juz nie wiem -MOŻE NICH DORADZĄ MI COŚ CI KTÓRZY MAJĄ DREWNIANĄKONSTRUKCJĘ A NAJLEPIEJ JAK SĄ JUŻ OKNA :lol: a jesli chodzi o te kasety na rolety to musze podpytac bo wypadło mi z głowy

Miraśka
20-09-2006, 15:01
http://img160.imageshack.us/img160/1737/dsc01021qr7.jpg

a dzisiaj z kierownikiem rozwazaliśmy mozliwość zastapienia daszku nad wykuszem w jadalni przedłuzeniem połaci dachu w tym miejscu -tak jest w wielu projektach ale napiszcie co o tym myslicie

pepe*
20-09-2006, 19:26
http://img160.imageshack.us/img160/1737/dsc01021qr7.jpg

a dzisiaj z kierownikiem rozwazaliśmy mozliwość zastapienia daszku nad wykuszem w jadalni przedłuzeniem połaci dachu w tym miejscu -tak jest w wielu projektach ale napiszcie co o tym myslicie
Tylko. że w takim wypadku będziesz musiała jakoś zabudować przestrzeń między oknami a podbitką - nadbitką (nie wiem co planujesz). Ja to przerabiałem jak chciałem wymurować takie słupki miedzy oknami w wykuszu. Moim zdaniem wygląda to nieszczególnie i temat odpuściłem.

Miraśka
20-09-2006, 20:05
po południu wybralismy sie z mezem na budowe i zastalismy kierownika,który przedstawił propozycje daszku lubemu ale ten pomysł nie przypadł mu do gustu :) ale projektowane rozwiazanie tez nam sie nie widzi ale chyba lepsze od propozycji kiero

pepe*
21-09-2006, 09:00
Ćwiczyłem chybe z 5 wersji zmiany tego daszku. Takie jak opisujesz, taka wersję z zabudowanym wykuszem, z przedłużoną połacią. I nawet mam łatwiej bo u mnie na ścianie kolankowej będzie 20 cm więcej "luzu" ale o ile od strony użytkowej każda inna niż ta w projekcie jest lepsza, to estetycznie jak wykreśliłem sobie widoczek to wszystkie wyglądają dużo gorzej. W rezultacie zostaję przy wersji oryginalnej z projektu.

Miraśka
21-09-2006, 10:24
a moze jeszcze cos takiego-aby ten daszek nie byl tak schowany pod połacia dachu to moze na tym odcinku krokwie nad daszkiem zakonczyc juz zaraz za murłata aby cały daszek był caly widoczny

pepe*
21-09-2006, 11:21
a moze jeszcze cos takiego-aby ten daszek nie byl tak schowany pod połacia dachu to moze na tym odcinku krokwie nad daszkiem zakonczyc juz zaraz za murłata aby cały daszek był caly widoczny
Ja podniosłem te 20 cm na ścianie kolankowej po to żeby okap miał prawie 80 cm poza obrysem budynku. I w tych wykuszach jednym ze słabszych miejsc jest łączenie ocieplenia z dachówką na daszkach. Nie wiem nawet jak to estetycznie wykonać tak żeby nie zaciekało między daszkiem a ścianą przy silnym wietrze.
Hmm na szczeście jestem na końcu peletonu to zobaczę jak inni to zrobią :D

Miraśka
21-09-2006, 11:27
:lol: :lol: :lol: jestem ciekawa kto ci to pokaze?moze Jasiula sie odezwie,jak raz pokazała to i moze znowu cos pokaze :cry: :lol: :lol:

K.I.D.
21-09-2006, 11:33
Witam wszystkich Zaciszan :) Razem z mężem śledzimy wątek już od jakiegoś czasu i wreszcie postanowłam się ujawnić. Póki co mamy tylko działkę (nareszcie) i jesteśmy na etapie warunków zabudowy. Warunki zabudowy moglibyśmy tylko przepisać na siebie, bo były wystawione na poprzednią właścicielkę. Niestety nie ma tak lekko, bo waruki określają szerokość frontową budynku na 16 m a Zacisze ma 18. Przejrzeliśmy tysiące projektów, ale Zacisze podoba nam się najbardziej :)

Miraśka
21-09-2006, 11:50
witaj K.I.D.no to szkoda :cry: -a wszystko prze te warunki-u nas znowu jest w zapisie ,ze musi byc zachowany układ kalenicowy wzdłuz ulicyX a my prze nieuwage w pierwszej wersji dalismy z wjazdem od ulicy Y,dobrze ,ze chociaz kat nachylenia dachu sie zgadza ale nic juz wiecej nie moglismy kombinowac :lol: Zycze powodzenia :lol:

K.I.D.
21-09-2006, 12:52
Oczywiście staramy sie zmienić te warunki, ale to wymaga podpisów osób, które zostały wymienione w decyzji, a jest ich 10! Jak tylko nam się uda to zmienić to kupujemy projekt :)

Miraśka
21-09-2006, 12:57
Oczywiście staramy sie zmienić te warunki, ale to wymaga podpisów osób, które zostały wymienione w decyzji, a jest ich 10! Jak tylko nam się uda to zmienić to kupujemy projekt :)
SUPER -trzymam kciuki,napewno sie uda :lol:

Miraśka
21-09-2006, 14:41
zeby daleko nie szukać zajrzałam do mg projekt i np,Faworyt lub Siedziba maja inne rozwiazania tylko czy by pasowały do naszego zacisza i czy lubemu sie spodoba :x

pepe*
21-09-2006, 21:26
zeby daleko nie szukać zajrzałam do mg projekt i np,Faworyt lub Siedziba maja inne rozwiazania tylko czy by pasowały do naszego zacisza i czy lubemu sie spodoba :x
Jeżeli to o wykuszach, to tak jak pisałem, wariant z wykuszem do połaci dachowej rozwinąłem najdalej, ale jak pooglądałem jak to koresponduje z resztą budynku to odpuściłem. Chociarz takie rozwiązanie załatwiało wszystkie moje wykuszowe bolączki. Stwierdziłem, że potem będę jeszcze walczył z roletami, karniszami itd ale "angielski" charakter tego domku jest tak fajny, że go nie poświęcę.
I zapewniam, że rysunki zrobiłem porządne, z zawodu jestem projektantem wzornictwa no i jeszcze pamiętam jak się rysuje :D

pepe*
21-09-2006, 21:28
Witam K.I.D. - a wśród Zaciszan. Też trzymam kciuki. Zaglądaj, komentuj, fermentuj i jątrz - po to to jest :lol:

pepe*
21-09-2006, 21:30
:lol: :lol: :lol: jestem ciekawa kto ci to pokaze?moze Jasiula sie odezwie,jak raz pokazała to i moze znowu cos pokaze :cry: :lol: :lol:
Dobre, dobre.
A na poważnie to trochę koledzy Zaciszanie zawodzą. ojojoj - nieładnie.
Ten wątek powinien się nazywać Miraśki i pepego o Zaciszu rozmowy :D

pepe*
21-09-2006, 21:35
A jeszcze jedna informacja z placu boju.
Miraśka, dzisiaj analizowałem wentylację i zauważyłem, że na projekcie nie ma zaznaczonej wentylacji w sypialniach na poddaszu.
Z tego co rozmawiałem to powinna ona być, bo poddasze jest z reguły wilgotniejsze. Coś będę teraz obmyślał. A ty jak nie zrobiłaś to też jeszcze możesz.
U mnie dzisiaj chłopcy rozbierali kawałek ściany. Nie ma lekko. Ale od poniedziałku szukujemy strop.

Miraśka
22-09-2006, 12:17
czy zostawiacie wysokośc 95 cm od podłogi do okna w wykuszu kuchennym?wyszły nam -im piekniaste schody wejsciowe :lol: acha-musze zwrócic uwage na ta wentylacje na poddaszu-od pietra napewno jest w projekcie kanał wentylacyjny w pokoju nad kuchnia ale cos mi kiro wspominał ze trzeba wtedy przejść przez scianke kolankowa do pokoju

pepe*
22-09-2006, 12:46
czy zostawiacie wysokośc 95 cm od podłogi do okna w wykuszu kuchennym?wyszły nam -im piekniaste schody wejsciowe :lol: acha-musze zwrócic uwage na ta wentylacje na poddaszu-od pietra napewno jest w projekcie kanał wentylacyjny w pokoju nad kuchnia ale cos mi kiro wspominał ze trzeba wtedy przejść przez scianke kolankowa do pokoju
Tak, jest tam zaznaczony kanał went. ale nie wiadomo co i jak on wentyluje, a w pozostałych sypialniach nie ma zaznaczonej wentylacji.
Tak tylko piszę, bo to wczoraj zauważyłem i jeszcze nie jestem na etapie rozwiązania. Pierwsza myśl to dołożyć dodatkową wentylację w kominach, ale nie wiem.
W wykuszu w kuchni będzie 95 cm.
Wychodzi, że jak blat wpuści się w wykusz na wysokości 87 - 90 cm to nawet dobrze bo ramiak okna będzie z 10 cm nad blatem. Dzieki temu moim zdaniem wygodniej będzie z otwieraniem. Mam w tej chwili okno w kuchni dokładnie nad blatem i jest to ładne tylko upierdliwe.

Miraśka
22-09-2006, 12:51
no dobra ale co z daszkiem nad wykuszem -mysle ,ze jak sie nie doda ok 10 cm miedziy rama okna a daszkiem to gdzie zamocowac rolety zew?-jesli nie bedzie problemu to ok- w poniedziałek sie okaze-ostatnie pomiary i okna czas zamawiac,jesli trzeba bedzie dodac na górze to sciagniemy warstwe podmórowki z cegieł a w jadalni bedzie ciut mizsze okno,

Joe
22-09-2006, 20:53
Szczęściarze! - oczywiście Ci co budują.
Ja milczę jak zaklęty bo niestety walczę jeszcze z papierami o pozwolenie na budowę. Jak ostatnio ktoś mi zwrócił uwagę mam wszelkie możliwe paskudztwa opóźniające wydanie zgody.
- Przebudowa drenażu - miesiączek z głowy;
- wyjazd na drogę powiatową + miesiączek;
- dociągnięcie wodociągu do działki - konieczne badnie wpływu inwestycji na środowisko jakby zakopanie rury w ziemi doprowadzającej wodę do trzech działek miał istotny wpływ na cokolwiek, ale w związku z tym- + miesiączek;
- brakuje mi jeszcze stanowiska archeologicznego (Boże uchowaj) - już mi ktoś poradził, że jak znajdę na działce jakieś skorupy absolutnie nie należy się przyznawać.
A wydawało mi się naiwnemu, że pójdzie gładko. Miał być w tym roku stan surowy będzie może zerowy.
A za was budujących i tak trzymam kciuki
Joe

pepe*
22-09-2006, 22:38
no dobra ale co z daszkiem nad wykuszem -mysle ,ze jak sie nie doda ok 10 cm miedziy rama okna a daszkiem to gdzie zamocowac rolety zew?-jesli nie bedzie problemu to ok- w poniedziałek sie okaze-ostatnie pomiary i okna czas zamawiac,jesli trzeba bedzie dodac na górze to sciagniemy warstwe podmórowki z cegieł a w jadalni bedzie ciut mizsze okno,
Miraśka - z romiarem okien jest dokładnie jak piszesz. Problem z roletami zewnętrznymi w wykuszach nie leży w rozmiarze otworów okiennych tylko w tym, że:
kasety typu rks lub beclever czyli roleta zwija się nad oknem do kasety która jest wewnątrz budynku przeszkadzają jedna drugiej i trzeba pogrubiać słupek derwniany pomiędzy oknami, żeby rolety się zmieściły obok siebie.
kasety typu integro czyli roleta zwija się przed oknem do kasety która jest na zewnątrz budynku (ale jest to kaseta poddtynkowa, czyli można wykończyć ją tak że jest niewidoczna z zewnątrz) wymagałyby cofnięcia okien do środka, tak żeby schować lico kasety pod wykusz i go np obudować drewnem.
W jednym i drugim przypadku okna będą węższe.
I tak żle i tak niedobrze.
Ja się coraz bardziej zastanawiam nad jakimś patentem typu okiennice harmonijkowe czy coś takiego.
Na razie poległem w tym temacie.

pepe*
22-09-2006, 22:43
Szczęściarze! - oczywiście Ci co budują.

- brakuje mi jeszcze stanowiska archeologicznego (Boże uchowaj) - już mi ktoś poradził, że jak znajdę na działce jakieś skorupy absolutnie nie należy się przyznawać.

Joe

Ja mam np rejon obserwacji wykopaliskowej i nadzór konserwatora zabytków.
Kiedyś ktoś coś znalazł we wsi i cała wieś jest tym objęta. W związku z tym też miałem trochę biegania. Dla żartu spytałem panią u Konserwatora co mam zrobić z ewentualnymi amforami jak juz je wykopię. A pani na to: "szczerze tego panu nie życzę, najlepiej od razu grubo betonu..." :D

pepe*
25-09-2006, 12:49
podciągam temat

Jasiula
26-09-2006, 21:07
Hej pepe*, Miraśka
Czy wstawiacie rolety ? Jaki system ?
My jesteśmy w tzw. "duzej kropce", bo przy oknach wykuszowych to spory problem.

Pozdrawiam wszystkich budujących (i planujących budowę) ZACISZA !!
:D

Miraśka
26-09-2006, 22:59
dzisiaj podpisywałam umowe na okna a jak wstawia to dopiero rolety-napewno zewnetrzne oprócz wykuszy to na reszcie parteru da sie je zamaskowac późniejszym ociepleniem a w wykuszach to raczej na wierzchu,dzisiaj znalazłamw jednym ze starych muratorów zdjęcie takiego rozwiazania i nam nie przeszkadza yaki wygląd-moze jutro jak się da to wstawie .fotke.

pepe*
27-09-2006, 14:54
dzisiaj podpisywałam umowe na okna a jak wstawia to dopiero rolety-napewno zewnetrzne oprócz wykuszy to na reszcie parteru da sie je zamaskowac późniejszym ociepleniem a w wykuszach to raczej na wierzchu,dzisiaj znalazłamw jednym ze starych muratorów zdjęcie takiego rozwiazania i nam nie przeszkadza yaki wygląd-moze jutro jak się da to wstawie .fotke.
W przypadku wykusza to juz nawet nie chodzi o kasetę na zawnątrz - bo to chyba najlepsze rozwiązanie tylko o to że prowadnice do rolet trzeba zamontować na słupkach pomiędzy oknami, a wyglądają one raczej szpetnie.

Miraśka
27-09-2006, 15:19
http://img167.imageshack.us/img167/360/dsc01058sd5.jpg

to jest zdjecie z gazety wiec jakość taka sobie ale ogólnie widac o co chodzi-uważam ,że tak tragicznie to nie wygląda-do wielu rzeczy trzeba sie przyzwyczaic a jesli to faktycznie ma kiepsko wygladac to trzeba zrezygnowac :cry: a na tym domku to bym przedłuzyła daszek ,żeby ta skrzynka od rolet sie nie rzucała w oczy

pepe*
27-09-2006, 19:19
No to faktycznie nawet jest do przyjęcia. Mnie martwią te prowadnice. W pozostałych oknach to się je chowa pod ociepleniem i prawie ich nie widać, a w wykuszu to z bliska paskudztwo. Przy białych oknach to nie szpeci, ale przy drewnianych aż zęby bolą.

Miraśka
27-09-2006, 20:37
a mnie nurtuje wysokosc okna na stryszku,która nie jest podana w projekcie-napiszcie jaka wy daliscie wys,napomkne tylko ,ze my zamienilismy tylko okno normalne a nie łukowe i góra okna wypada prawie pod sama podbitka -cos mi tu nie gra :evil:

pepe*
28-09-2006, 22:25
Wymiar okna znajdziasz w wykazie stolarki okiennej. Jak byłem na Waszej budowie to miałem wrażenie, że to okno poszerzyliście. Ale może mi się tak wydawało z nadmiaru wrażeń :D

Miraśka
30-09-2006, 20:51
mam pytanie do tych co juz pobudowali zacisza-jak sa wykończone scianki boczne lukarn?mam pewne watpliwości,bo nie bardzo bym chciała aby były zrobione z karton-gipsu i ocieplone w środku,a może na zewnątzr jest płyta osb,nie wiem :cry:

Jerry304
02-10-2006, 12:02
Witam wszystkich zaciszan ,być może niedługo dołączę do tego szacownego grona :P Pozdrawiam.

Jolka_
02-10-2006, 17:08
Ja też wszystkich witam, szczególnie wytrwałych w boju Miraśka i pepe*
Jerry304 napisz coś więcej, bo wielkopolska niezmiernie mnie cieszy....
Na chwilę obecną projekt leży u architekta i poprawki są prawie na ukończeniu,trochę trwała aktualizacja mapy, ale w końcu ją odebrałam od geodetyjavascript:emoticon(':lol:'), w tym tygodniu jeszcze opinie od gestorów i mogę składać do starostwa wniosek o pozwolenie na budowę,
nie rozpisałam się za bardzo jak na pierwszego posta???
Czytam Was już tak długo, że chyba "wkręciłam" się na maxa w budowę domujavascript:emoticon(':)'), nie gaście mojego optymizmu bo i tak się nie damjavascript:emoticon(':wink:')

pozdrawiam
Jola

Jerry304
02-10-2006, 21:14
Jestem już prawie zdecydowany na ten projekt w 90%. Chciałbym jednak zrezygnować z wykończenia poddasza płytami karton-gipsowymi. Czekam na decyzję fachowców na wylanie stropu na górze. Nie wiem czy jest to w ogóle możliwe w tym projekcie? Zaciszanie z jakiego materiału budujecie ściany? Głowa pęka od natłoku myśli. Pozdrawiam Jerry.

Miraśka
02-10-2006, 21:47
Jestem już prawie zdecydowany na ten projekt w 90%. Chciałbym jednak zrezygnować z wykończenia poddasza płytami karton-gipsowymi. Czekam na decyzję fachowców na wylanie stropu na górze. Nie wiem czy jest to w ogóle możliwe w tym projekcie? Zaciszanie z jakiego materiału budujecie ściany? Głowa pęka od natłoku myśli. Pozdrawiam Jerry.
witaj Jerry304 i Jolka-bardzo sie ciesze ,ze dochodza nowi zaciszanie :lol: Jerry 304-gdzie chciałbys wylewac strop na górze-nie rozumiem czy chodzi ci o strop nad poddaszem czy nad parterem-jesli nad parterem to konstruktor może ci zmienic na wylewany strop a nad poddaszem nie ma sensu moim zdaniem bo ten stryszek ma niecałe 1metr i troche więc nie bedzie sie tam raczej chodzic na codzien-jesli masz jakies watpliwości to pytaj :lol:

Jerry304
03-10-2006, 09:24
Chodzi o ew.strop nad poddaszem, jakoś wykańczanie poddasza płytami k-g mnie nie kręci :P Pozdrawiam.

pepe*
04-10-2006, 10:33
Ja też wszystkich witam, szczególnie wytrwałych w boju Miraśka i pepe*
Jerry304 napisz coś więcej, bo wielkopolska niezmiernie mnie cieszy....
Na chwilę obecną projekt leży u architekta i poprawki są prawie na ukończeniu,trochę trwała aktualizacja mapy, ale w końcu ją odebrałam od geodetyjavascript:emoticon(':lol:'), w tym tygodniu jeszcze opinie od gestorów i mogę składać do starostwa wniosek o pozwolenie na budowę,
nie rozpisałam się za bardzo jak na pierwszego posta???
Czytam Was już tak długo, że chyba "wkręciłam" się na maxa w budowę domujavascript:emoticon(':)'), nie gaście mojego optymizmu bo i tak się nie damjavascript:emoticon(':wink:')

pozdrawiam
Jola
Jola - w projekcie jest sugerowany Porotherm 25. I jak chcesz najmniej mieć różnych drobnych niespodzianek to najlepiej się tego trzymać, czyli ceramika poryzowana i masz do wyboru: Porotherma, Poroton i Poromur z Winerbergera, Jopka, Kozłowic i pewnie jeszcze kilku innych producentów.
Ja zmieniłem na Porotherm 30 - czyli mam o 5 centów grubsze ściany i kilku miejscach (np słynne juz wykusze) jest nawet lepiej, ale w kliku innych miałem zagadkę, bo np. póżniej z ociepleniem robi się o te kilka cm za ciasno.

pepe*
04-10-2006, 10:38
Chodzi o ew.strop nad poddaszem, jakoś wykańczanie poddasza płytami k-g mnie nie kręci :P Pozdrawiam.
Jerry ale ta wylewka to troche rzecz zbędna bo i tak to potem ocieplasz od góry. W stryszku na poddaszu możesz rozprowadzić bez kucia w stropie rury spiro do kominka. A jak nie planujesz tam mieszkać i go na codzień użytkować to wylewka moim zdaniem niczemu nie służy. Nawet kable do oświetlenia łatwiej jest pochować.

pepe*
04-10-2006, 13:12
U mnie strop się kończy do zalewania przygotowywać. Ale w tym tygodniu coś cienko to widzę.
No i chłopcy się trochę pospieszyli i słupki przed wejściem wymuriwali z cegieł, a miały być lane. Ale może to nawet lepiej.
Jeszcze myślę, czy kazać rozebrać, czy zostawić, bo wyglądają fajnie.

Miraśka
04-10-2006, 14:15
U mnie strop się kończy do zalewania przygotowywać. Ale w tym tygodniu coś cienko to widzę.
No i chłopcy się trochę pospieszyli i słupki przed wejściem wymuriwali z cegieł, a miały być lane. Ale może to nawet lepiej.
Jeszcze myślę, czy kazać rozebrać, czy zostawić, bo wyglądają fajnie.
a z jakiej cegły ?bo jak klinkier to fajnie a jak zwykła to i tak chyba otynkujesz a to ponoc drozej wychodzi niz beton-mój kierownik krytykuje te filarki ,ze po 1 za grube-a według projektu po 2 okragłe były by delikatniejsze-a mi do kanciastego wejscia pasowały bardziej kańciate słupy i juz :lol: wogóle to moj kiero co chwile cos krytykuje i to mnie wkurza bo zamiast sie cieszyc to mnie dołuje-mezusiowi nawet nie powtarzam co on klepie :evil:
Pepe a gdzie jakieś fotki? pochwal sie

pepe*
04-10-2006, 14:40
U mnie strop się kończy do zalewania przygotowywać. Ale w tym tygodniu coś cienko to widzę.
No i chłopcy się trochę pospieszyli i słupki przed wejściem wymuriwali z cegieł, a miały być lane. Ale może to nawet lepiej.
Jeszcze myślę, czy kazać rozebrać, czy zostawić, bo wyglądają fajnie.
a z jakiej cegły ?bo jak klinkier to fajnie a jak zwykła to i tak chyba otynkujesz a to ponoc drozej wychodzi niz beton-mój kierownik krytykuje te filarki ,ze po 1 za grube-a według projektu po 2 okragłe były by delikatniejsze-a mi do kanciastego wejscia pasowały bardziej kańciate słupy i juz :lol: wogóle to moj kiero co chwile cos krytykuje i to mnie wkurza bo zamiast sie cieszyc to mnie dołuje-mezusiowi nawet nie powtarzam co on klepie :evil:
Pepe a gdzie jakieś fotki? pochwal sie
Nie no cegła zwykła do tynkowania. Pewnie, że to wychodzi drożej, ale nie ja za to w tym przypadku płacę :D I tak będę łaskawy, jak nie powiem żeby rozbierali.
Prostokątne słupy są do tego wejścia akuratne. Nawet powiem, że ten okrągły na tarasie to wolałbym też prostokątny, bo lepiej się komponuje.
Kierownika to nie słuchaj. Mnie też takie mędzenie denerwuje. Już jestem na tyle odporny, że jak słyszę jakieś koments to udzielam jedenj odpowiedzi: A co to Pana szanowny Panie k... obchodzi? Będzie tak bo ja tak chcę.
I po temacie.

Jerry304
04-10-2006, 15:33
Nie chodzi o sam strop ale i o wylanie skosów .Wg.mnie płyty k-g to tandeta, w wielu domach widziałem popękane i to nie po latach ale nawet po roku .Pozdr.

Miraśka
04-10-2006, 17:45
Nie chodzi o sam strop ale i o wylanie skosów .Wg.mnie płyty k-g to tandeta, w wielu domach widziałem popękane i to nie po latach ale nawet po roku .Pozdr.
Jerry 304 poogladaj sobie dzienniki budów albo galerie i napewno natkniesz sie na takie rozwiazania-widziałam ale nie pamietam gdzie :lol: ale naprawdę rzadko to sie spotyka-pozostaje ci jeszcze płyta osb,panele,boazeria..tynk ozdobny-na nim nie bedzie chyba tak szybko widac pekniecia :lol: i nie pisz ,ze to tandeta-rzecz gustu poprostu jednym odpowiada a innym nie, Ostatnio miałam sie wypowiedzieć w watku co was wkurza na psychologu-bo właśnie nie podoba mi sie stanowcxze okreslenie czegos szmirą,tandeta czy kiczem-wystarczy powiedziec ,ze takie rozwiazanie sie komus nie podoba.naczytałam sie praktycznie samych złych opinii na temat betonowych płotów-a my takowy dalismy z dwóch stron ze wzgledu na sasiedztwo szkoły i wtedy nam sie wydawało to słusznym rozwiazaniem-teraz mi zbrzydł,tak samo przeczytałam ,ze panele-scienne to takie emeryckie :evil: ,nie mam zamiaru kłasc ale na to wychodzi ,ze tylko super jest to co modne-tynk ozdobny,luksfery-ale to przemija i za 2-5 lat co inne bedzie modne, ja sie nie wypieram ani paneli ani tapety kazdy robi jak mu pasuje,ALE SIĘ WYŻYŁAM :lol:

Miraśka
04-10-2006, 17:47
Jerry 304-mozesz blizej zdradzic gdzie bedziesz sie budował-moze być priv :lol:

Jerry304
05-10-2006, 20:22
Miraśka -tandeta tandecie nierówna .Czym innym jest płyta k-g ,o której tylko my wiemy że jest , a czym innym betonowe ogrodzenie , które widać. :lol: Na innej działce też mam ogrodzenie betonowe i chwalę dzień kiedy się na nie zdecydowałem , każde inne rozwiązanie nie zdałoby egzaminu,aktualnie porośnięte jest bluszczem i fajnie wygląda.Przed zimą chciałbym ogrodzić działkę (zwykła siatka bez podmurówki) dociągnąć media i powoli ściągać materiały - ponoć zimą są najtańsze.Moja okolica to okolice Konina . Pozdr.

Miraśka
06-10-2006, 11:14
sorry-ostatnio byłam troche wkurzona i musiałam sie wyzalic :lol: już prawie mi przeszło ale jak tu sie nie wkurzac jak wczoraj była ładna pogoda i mieli zamiar kłaść folie na dach ,żeby nie moknąć i dalej pod folia robić te słupki kolankowe to nie,zrobili jednak te słupki a dzisiaj praktycznie cały czas leje i napewno nic nie zrobia :cry: a nie mam dzis autka co by sprawdzic ,Jestem ciekawa czy przywioza deski czołowe ,bedziemy mieli malowanko z dzieciakami :lol:

pepe*
07-10-2006, 11:53
aaa właśnie mi uświadomiłaś, że to trzeba kolor na drewno wybrać.
jaki dajecie?

pepe*
07-10-2006, 11:56
Oczywiście strop się przesunął na przyszły tydzień. O tyle, że chłopcy się troszke boją i uderzają w tony patriotyczne "No wie Pan, to jest STROP. Nie można się spieszyć, trzeba dokładnie wszystko sprawdzić..." :D
A niech im będzie.

pepe*
07-10-2006, 11:58
U mnie strop się kończy do zalewania przygotowywać. Ale w tym tygodniu coś cienko to widzę.
No i chłopcy się trochę pospieszyli i słupki przed wejściem wymuriwali z cegieł, a miały być lane. Ale może to nawet lepiej.
Jeszcze myślę, czy kazać rozebrać, czy zostawić, bo wyglądają fajnie.
a z jakiej cegły ?bo jak klinkier to fajnie a jak zwykła to i tak chyba otynkujesz a to ponoc drozej wychodzi niz beton-mój kierownik krytykuje te filarki ,ze po 1 za grube-a według projektu po 2 okragłe były by delikatniejsze-a mi do kanciastego wejscia pasowały bardziej kańciate słupy i juz :lol: wogóle to moj kiero co chwile cos krytykuje i to mnie wkurza bo zamiast sie cieszyc to mnie dołuje-mezusiowi nawet nie powtarzam co on klepie :evil:
Pepe a gdzie jakieś fotki? pochwal sie
Fotki już zrobiłem, nawet je przygotowałem, tylko kurcze nie mam kiedy tego albumu założyć. Postaram się w przyszłym tygodniu. Zwłaszcza chciałem Ci pokazać jak u mnie rozwiązali te szpalety okien w wykuszasz, co u Was domurowywali takie kliny.

Miraśka
08-10-2006, 21:39
DREWNO damy brązowe-taki kupiłam impregnat do tych desek czołowych-w sobote malowałam z dzieciakami 1 warstwę ,dzisiaj drugą a od wewnątrz pomalujemy 1 raz-ponieważ dachówka bedzie brąz i rynny tez.Z tymi obsuwami zwłaszcza stropu to normalne :lol: u nas praktycznie cały wrzesien do kitu bo zawsze cos tam i bedziemy mieli koniec stanu surowego na początku listopada

pepe*
10-10-2006, 19:53
Dołożyłem pare fotek w galerii
Temat Zacisze II pepego i rodzinki, zpraszam, choć fotki niespecjalne, za bardzo je pozmniejszałem.
Następnym razem zrobię lepsze i fotki i dom :D

Miraśka
10-10-2006, 22:34
fotki sa ok,widziałam ,odpisałam, jeszcze paru zaciszan nam brakuje w galerii :lol:

pepe*
11-10-2006, 10:19
Miraśka mam problem z zamówieniem takich długich belek na krokwie koszowe ( w projekcie są to te ponad 11 m).
Mam pytanie, czy u Was są one łączone z 2 kawałków, czy też można takie gdzieś nabyć?

Miraśka
11-10-2006, 13:58
Miraśka mam problem z zamówieniem takich długich belek na krokwie koszowe ( w projekcie są to te ponad 11 m).
Mam pytanie, czy u Was są one łączone z 2 kawałków, czy też można takie gdzieś nabyć?
mamy je w całosci ale w pierwszym transporcie przyjechała 1 szt a reszta po 4 dniach

Miraśka
15-10-2006, 14:33
hej zaciszanie :lol: zwłaszcza Jasiula i reszta co maja juz dachy-odezwijcie sie co u was słychać?

Jerry304
21-10-2006, 13:50
Do Miraśki mamy zdecydowanie za daleko, ale z tego co się zorientowaliśmy to pepe swój domeczek buduje we Wrocławiu. Bylibyśmy szczęśliwi jakby pozwolił nam go obejrzeć w realu, Do Wrocławia mamy 230km. Bardzo zależy nam na czasie bo musimy sięostatecznie zdecydować na projekt. Pozdrawiamy i czekamy na odp.

Miraśka
21-10-2006, 14:47
Do Miraśki mamy zdecydowanie za daleko, ale z tego co się zorientowaliśmy to pepe swój domeczek buduje we Wrocławiu. Bylibyśmy szczęśliwi jakby pozwolił nam go obejrzeć w realu, Do Wrocławia mamy 230km. Bardzo zależy nam na czasie bo musimy sięostatecznie zdecydować na projekt. Pozdrawiamy i czekamy na odp.
ale ja mam juz poddasze :lol: a pepe nie hahah

Jerry304
21-10-2006, 17:03
Miraśka a może znasz kogoś kto wybudował ten dom bliżej Konina?[/img]

Miraśka
22-10-2006, 00:33
Miraśka a może znasz kogoś kto wybudował ten dom bliżej Konina?[/img]
niestety nie-najblizej mnie byłbys akurat ty :lol: reszta to dalej sie pobudowała-moze odpowie ci Jasiula może blizej do niej masz

Joe
24-10-2006, 08:51
A ja melduję, że po trzech miesiącach heroicznej walki uzyskałem pozwolenie na budowę.
Niestety czasu mi zostało w tym roku na wykopanie dziury w ziemi i może fundamenty. Reszta w przyszłym roku.
A teraz gnam do banku załatwiać kredycik.
Joe

Miraśka
24-10-2006, 09:59
A ja melduję, że po trzech miesiącach heroicznej walki uzyskałem pozwolenie na budowę.
Niestety czasu mi zostało w tym roku na wykopanie dziury w ziemi i może fundamenty. Reszta w przyszłym roku.
A teraz gnam do banku załatwiać kredycik.
Joe
No to powodzenia i szczęśliwego budowania :lol: :lol: -niektórzy cały rok buduja

nietubyc
29-10-2006, 19:07
Witam PEPE

Jestem z Wrocławia i zaczynam budować podobny dom do Twojego.
Dom ,, z frontowym gankiem 2 " autorstwa p.Szewczyka z biura Stylowy Dom.
Ogladałem Twoja galerię i chciałbym skontaktować sie z Toba.
Czy jest to mozliwe ?
Jesli tak to prosze o kontakt.

pozdrawiam

Jasiula
02-11-2006, 16:47
Cześć Grupko Entuzjastów Zacisza II !
U nas wyjątkowo żmudny aczkolwiek twórczy etap robót - instalacje. Elektryka (zważywszy, że materiał typu kable zdrożał na przestrzeni roku 6 razy)dała po kieszeni, nastęnie instalacja wodno-kanalizacyjna, a teraz tynki. Teren wokół domu to krajobraz jak "na froncie", wewnątrz nie lepiej...W przyszłym tygodniu zaczynamy ocieplać budynek, za 2 tygodnie okna. Po zakończeniu tynków (już na finiszu), dalszy ciąg instalacji - m.in. ogrzewanie podłogowe itd i oczywiście wylewki. Oj dzieje się ...Gowa boli.

Miraśka
03-11-2006, 22:19
hej Jasiula-może jakies fotki jednak wstawisz-my jednak troszkę inna kolejność wybraliśmy ze wzgledu ,że nie wiedzieliśmy na ile starczy forsy więc nie zamawialiśmy fachowców wcześniej i robimy to na co akurat mamy prcusiów,odzywaj sie cześciej chociaż ty :lol:

brzoza77
04-11-2006, 17:44
A ja melduję, że po trzech miesiącach heroicznej walki uzyskałem pozwolenie na budowę.
Niestety czasu mi zostało w tym roku na wykopanie dziury w ziemi i może fundamenty. Reszta w przyszłym roku.
A teraz gnam do banku załatwiać kredycik.
Joe

Witam,
przestudiowalam całą historie czatu Zacisza i nie sposób się nie przyłączyć. Na pewno skorzystam z wielu Waszych wskazówek i pewnie jeszcze nie o jedno będę pytać :D . Mam nadzieję, że nie znikniecie tuż po wprowadzeniu się do swoich nowych posiadłośći :) BARDZO WAM ZAZDROSZCZE!!!!! Póki co, za chwilę składam niezbędne dokumenty na pozwolenie na budowe, więc nie bardzo moge podzielić się swoimi doświadczeniami - na razie prawie przebrnęłam przez gąszcz urzędów, papierków, itp... :o
Chciałabym rozpocząć budowę wczesną wiosną przyszłego roku. Zaklepałam już ekipę, która ma zrealizować pierwszy etap do stanu surowego otwartego z dachem.
Joe, czy mógłbyś podzielić się informacja kogo Ty wybrałeś? Czy ta ekpia budowała już wcześniej Zacisze? Jakie koszty?( w razie co napisz na prywatny)

A do wszystkich miłośników Zacisza: imponująca jest Wasza wiedza. Szczerze powiem, że trochę załamałam się moim stanem wiedzy, choć już od dobrych kilkumiesięcy studiuję Muratora i nne dostępne materiały. Nie wiem czy poradzę sobie z tym wszystkim :cry:

Na koniec podzielę sie swoimi zmianami w projekcie (niesamowite, jak wiele rzeczy naturalnie nasunęło sie tak wielu osobom):
- zrezygnowalam ze wszystkich skosnych ścianek na parterze (skrócona spiżarnia, przy kominku słup,skosna ściana przy garażu oraz w salonie)
- w celu uzyskania jak największej przestrzeni skróciłam przedsionek, jednocześnie zmieniając bieg schodów - dzięki temu w sieni mam przestrzeń do zagospodarowania z dwóch stron
- wejście do garażu jest na przeciwko wejścia do sypilani
- dodałam okno w kuchni + zamiana na okno balkonowe od strony tarasu w salonie
-wysunęłam garaż do przodu o 1,5 m oraz obniżyłam strop o 40 cm, aby zaadoptować strych na górze na 4 pokój - na strychu dodałam jeden velux
- powiększyłam cześć sypialnianą-garderobiano-łazienkową na dole likwidując "uskok" w bocznej ścianie nośnej i zrównując ją ze ścianą garażu
To z grubsza tyle - nie wiem, czy zrozumiałe są te moje wypociny :lol: Jak uważacie, że popełniłam jakąś gafę to dajcie znać - jeszcze budowa się nie rozpoczęłą :lol:
Po przestudiowaniu Waszych koncepcji zastanawiam się jeszcze nad dodatkowymi oknami na podddaszu - mąż mnie zabije, bo to kolejne koszty i straty ciepła:-? oraz nad kwestią przestrzeni garderobianej vs przestrzeń pokojowa. Mam jeszcze wątpliwość czy metraż łazienki na poddaszu jest wystarczający.
Chyba trochę za bardzo się rozpisałam jak na pierwszy raz. Pozdrawiam wszystkich Zaciszan i kibicuję Wam mocno.

Dziunek
05-11-2006, 23:45
Witam wszystkich ZACISZANÓW!
Muszę przyznać, że z uwagą przeczytałem (a nawet wydrukowałem niektóre fragmenty do ponownych przemyśleń) wymianę pogłądów między Pepe i Miraśką i gratuluję im wytrwałości w tym co robią oraz życzę aby jak najszybciej usiedli z rodziną przy kominku swojego "Zacisza II".
Ja jestem na zaawansowanym etapie uzyskiwania warunków zabudowy (teraz prawie jak pozwolenie na budowę) i po wstępnej weryfikacji chyba uda mi się dołączyć do grona zaciszanów - projektu jeszcze nie kupiłem, ale będzie to lustrzane odbicie. Problemy, które mnie nurtują to:rekuperacja tak czy nie, a jeśli tak to co z kominkiem, centralny odkurzacz, piwnica - zdania są podzielone czy ją budować czy nie. Chciałbym wiedzieć co o tym sądzicie.
Zwracam się tu do Pepe, muszę powiedzieć, że jesteśmy sąsiadami, gdyż naszą inwestycję planujemy 50 km od Wrocławia i jesłi masz ekipę sprawdzoną i jesteś z niej zadowolony, a chcieliby oni powtórzyć Zacisze to bardzo proszę o kontakt, bo znając życie to zanim ja zacznę to Ty skończysz budowę. Ja mam na końcie jedną budowę i użeranie się z budowlańcami i jestem bardzo sceptyczny jeśli o nich chodzi - ale mam nadal wiarę w człowieka i chciałbym wybudować to bez problemów.
Poruszaliście temat kominów, otóż jestem użytkownikiem Schiedla zarówno spalinowego -kotłownia gazowa (polecam bezobsługowa pełen komfort ) jak i kanałów wentylacyjnych i spisują się bez zarzutów, a motaż był prosty, ale jak tutaj się dowiedziałem też to można sknocić. Natomiast do wykończenia nad dachem zamarzył mi się klinkier, który tak został położony, że odpadł po roku (pozdrawiam tutaj p.Romka,który to robił o zgrozo) i myślę teraz o tynkowaniu. Dlatego wyciągnięcie kominów pełną klinkierówką nad dach jest lepszym rozwiązaniem, ale może nie mam racji. Pozdrawiam wszystkich i widzę,że muszę częściej tu zaglądać - Dziunek[/i]

Joe
06-11-2006, 16:51
Joe, czy mógłbyś podzielić się informacja kogo Ty wybrałeś? Czy ta ekpia budowała już wcześniej Zacisze? Jakie koszty?


Witam,
jeszce niestety nie rozpocząłem nierównej walki, ale mam podpisaną wstępną umowę z firmą, która budowała już kilka naszych domków.
Byłem tez na kilku budowach tej firmy, może nie ma rewelacji, ale nie było też jakichś makabrycznych wpadek.
Kontakt dostałem od mg-projektu.
Gdybyś była zainteresowana prześlę ci namiary na Priva
Joe

Jolka_
07-11-2006, 09:33
Witaj Joe i inni Zaciszanie
mam mętlik w głowie jeśli chodzi o ekipy budowlane,
postanowiliśmy, że najlepiej będzie powierzyć całą budowę jednej firmie,
dostałam nawet kilka wycen, ale przyprawiają mnie o lekki zawrót głowy...
Mam prośbę do Ciebie i innych Zaciszan:
jak wyglądały wasze kosztorysy, będę wdzięczna za każdą podpowiedź:)
Jeśli to jakaś tajemnica to bardzo proszę o info na Priva,
z góry bardzo wszystkim dziękuję!!!

Miraśka
07-11-2006, 10:50
witajJolka-przepraszam ,ze jeszcze nie podesłałam fotek,jak jeszcze chcesz to daj znac-nam robi -kończy ekipa właśnie za 51 tyś oprócz tarasu(bo chyba chcemy z kostki),dzisiaj wstawiamy okienka :lol:

Jolka_
07-11-2006, 11:11
Witaj Miraśko,
jasne jasne bardzo chcę!!!
Najlepiej takie, gdzie widać pomieszczenie w całości z "człowiekiem" w tle:)
Ja wiem , że pewne rzeczy to tylko w Erze, ale tak jak pisałam moja wyobraźnia czasami nie styka, bardzo dziękuję, że jeszcze pamiętałaś
o mojej prośbie. Masz może jakieś przemyślenia co do cen naszych ekip budowlanych? Czy po analizie Twoich kosztów możesz je ująć w jakieś ramy, żebym wiedziała mniej więcej czego się trzymać??
Jeszcze raz dziękuję.
Miłego dnia Ci życzę

Miraśka
07-11-2006, 11:57
Jolka--mielismy umowe rozpisaną na 5 etapów -ostatni to więźba,dachówka,folia,rynny-najdroższy-reszte dopisze przy okazji fotek bo lece sprawdzic jak chłopcy wprawiaja okienka

brzoza77
07-11-2006, 16:51
[Kontakt dostałem od mg-projektu.
Gdybyś była zainteresowana prześlę ci namiary na Priva
Joe[/quote]


Czesc Joe,
bylabym wdzieczna za namiary? W jakim rejonie sie budujesz? Liczyles juz wstepnie koszty chociazby stanu surowego z dachem?

Pozdr,
Brzoza.

zaciszanka
07-11-2006, 21:59
Witam forumowiczów!
A szczególnie Miraśkę - duszę towarzystwa javascript:emoticon(':)')
javascript:emoticon(':)')Nasze Zacisze znajduje się w Kątach Węgierskich pod Warszawą (gmina Nieporęt). Jutro zamierzam policzyć się z dekarzami, zostały im do wykonania schodki i podest dla kominiarza i Świętego Mikołaja.
I na tym koniec w tym roku, bo dach przeszedł nasze spodziewania finansowe. No może bramę garażową sobie zafundujemy pod choinkę.
Brzoza 77oczywiście zapraszam na wizytę. Jasiula: bardzo chętnie Was odwiedzę i opowiem jak próbowaliśmy wytropić Wasze Zacisze jeżdżąc na rowerach wokół Otwocka (projektant dał nam dość ogólne namiary)Póki co skompletowałam małą galerię pod adresem: http://foto.onet.pl/DCEKMFB7CTRXZVBjBTdbYwU4Bi4HNFVhCWsOM1s6ADQFYVghAm RQewtVAjkB
Pozdrawiam
Zaciszanka

Jasiula
08-11-2006, 22:41
Zaciszanko, widok domu "naszego domku" przykrytego karpiówką i do tego tarasu idealnego w swojej formie po prostu zwaliło mnie z nóg. Gratuluję. Niewiele brakowało, a byłybyśmy bardzo bliskim sąsiadkami, gdyż pierwotnie dom nasz miał powstać na uroczej łące pośród lasów legionowskich - również w Józefowie...Po 3 latach oczekiwań na podtawowe medium jakim jest prąd - zwątpiliśmy, choć naszi znajomi - nie poddali się i budują "na agrgacie prądotwórczym" .Nawet założyliśmy stowarzyszenie miłośników tych okolic - tam jest na prawdę pięknie. Może na emeryturze...

Miraśka
09-11-2006, 12:35
Zaciszanko-przeuroczy zakatek :lol: a taras naprawde robi wrazenie-aż mój mężulek(powściagliwy w komplementach i zachwytach)zauroczył sie nim i żałuje ,że sie mnie posłuchał ,żeby zostawić go na później bo nie możemy do końca sie zdecydować czy wylewany czy z kostki odrazu układać w koło,po twoich zdjeciach jeszcze bardziej sie przekonałam ze wybór tego projektu był strzałem w 10,GRATULUJĘ z całego serducha ,pozdrawiam i zycze powodzenia :lol:

zaciszanka
09-11-2006, 16:24
Miód mi lejecie na serce:) Wczoraj dekarze ułożyli ostatnie gąsiory( mam nadzieję<ze dzisiaj nie odleciały z wichurą do ciepłych krajów) i niestety stopnie i ławkę dla kominiarza. No estetyczne to to nie jest - w pierwszym odruchu chciałam demontować, ale mi to jakoś przetłumaczyli. Trudno, przy kominkowym zostaną, przy drugim kominie już nie montuję. Wczytałam się w wątek o żaluzjach i się zmartwiłam. Wykusze mam w szkielecie drewnianym. Ten jadalniany podciągnięty pod sam dach kosztem przedłużenia krokwi o 20 cm Nadproża wylewane. I jak te wykusze zabezpieczyć. Istniejeą szyby antywłamaniowe, ale to majątek. Zagwozdka.Jasiula z prądem też mieliśmy problem. Murarze i cieśle pożyczali prąd od sąsiada odległego o ok 1000 m, ale jak dekarze uruchomili swoje szlifierki to sąsiadowi bezpieczniki wywaliło, więc wypożyczyliśmy agregat na 7 dni i jakoś poszło. Teraz w temacie coś drgnęło i jest szansa że na wiosne zbudują nam linię. I tym optymistycznym akcentem...
Pozdrawiam.

brzoza77
09-11-2006, 19:49
Droga Zaciszanko i Jasiulo,
chcialabym wybrac sie na Wasze budowy w najblizsza sobote. Bedziecie moze na miejscu, bo nie ukrywam ze chetnie zamienilabym slowko z takimi szczesciarami jak WY - piekne te Wasze domki :D :D Czy jest mozliwosc otrzymania bardziej dokladnych namiarow - za 5 tygodni rodze a bede jechala z poludnia W-wy, wiec jest to dla mnie juz niezla wyprawa z takim wielkim brzuchem :lol:
Goraco Was pozdrawiam i wszystkich Zaciszan.

Miraśka
09-11-2006, 20:12
u nas dwa dni temu tez skonczyli dach :lol: tych schodkóww kominiarskich nie mamy bo szzcerze mówiac nie było o nich wspominane a ja ciagle zapominam sie zapytać,z daszkiem nad wykuszem w jadalni zrobilismy chyba tak samo jak Zaciszanka,dzisiaj zaczeli ocieplanie

Jasiula
09-11-2006, 21:22
Brzozo - będę zapraszam

brzoza77
11-11-2006, 13:14
Brzozo - będę zapraszam

Jasiula,
niestety bez dokladniejszych namiarow nie jestem w stanie do Ciebie trafic. Zreszta podobnie jak Zaciszanka. Spotkalam sie z nia dzis na budowie - ma super chatke: piekna karpiowka i ogolnie budowa ladnie prowadzona. Az milo popatrzec.
Pozdrawiam wszystkich Zaciszan.

Miraśka
13-11-2006, 19:09
PEPE*-ZYJESZ? : :lol: chyba strop wylany i juz robicie więźbe?

u nas stan surowy zamkniety oficjalnie zakończony ,teraz ocieplaja ale tynki zew niestety wiosna ,teraz juz sie nie odwazymy

Miraśka
21-11-2006, 13:31
LUDZIE!!!!!!!! ZYJECIE?- czy zapadliście juz w sen zimowy?
wyciągnęłam nasz watek z otchłani-odezwijcie sie bo tak smutno samej :cry:

wwel
22-11-2006, 16:41
Witam wszystkich forumowiczów - entuzjastów i budowniczych zaciszan.

Niedawno zdecydowaliśmy się kupić projekt Zacisze II, o którym już całkiem sporo udało mi się dowiedzieć z Waszej dyskusji na tym forum.
Początkowo byliśmy już (ja i moja druga połowa) nawet zdecydowani na projekt "Sandra" z Archipelagu ale na nieszczęście/szczęście? nie mieścił się na naszej działce (co prawda tylko o 0,5m ale jednak) - później rozważaliśmy "przycięcie" go na wymiar co pociągałoby za sobą znaczny wzrost kosztów adaptacji.
Ostatecznie przemówiły do nas zdjęcia z realizacji tamtego projektu i wróciliśmy ponownie do pkt. 1. tj. wyboru projektu.

Zacisze spodobało się nam ze względu na całkiem sensowny rozkład pomieszczeń i ładny wygląd zewnętrzny.
W ostatecznym wyborze utwierdziły nas (mnie przynajmniej) zdjęcia z waszych realizacji (tu szczególny ukłon do Miraśki za galerię), które pokazują że domek ten może wyglądać podobnie do tego jak narysował go Pan Projektant.

Budowę planujemy rozpocząć w przyszłym roku (teraz już zima za pasem) a w tzw. międzyczasie załatwić sobie pozwolenie na budowę.

I tutaj miałbym prośbę do Zaciszan z moich okolic czyli Wa-wy czy udałoby się kiedyś zobaczyć wasze domki tak aby m.in. stwierdzić jak ma się trójwymiarowa rzeczywistość do wyobrażeń na podstawie dwuwymiarowych rysunków?

Bylibyśmy bardzo wdzięczni za umożliwienie takiej wizyty.

Pozdrowienia !

Miraśka
22-11-2006, 17:33
witaj wwel i dzieki za miłe słowa,życze powodzenia i trzymam kciuki zza pomyślne załatwianie papierkowej roboty :lol:

wwel
23-11-2006, 15:18
Dziękuję Miraśka za powitanie.

Dzisiaj jedziemy rozmawiać z dekarzem
(w zeszłym tygodniu rozmawialiśmy z ekipą od murowania.
Ostatnio to się porobiło! Z 6 ekip polecanych przez znajomych, do których dzwoniliśmy 4 miały już zajęty cały przyszły rok, jedna się rozpadła bo powyjeżdżali do Irlandii i ostała się jedna, która po zgodzeniu naszej roboty żadnej innej roboty na przyszły rok nie weźmie, nie zna się nie orientuje .....zarobiona jest :D

Dziś jak pisałem rozmawiamy z dekarzem przedwczoraj ze specjalistą od więźby i ten chciałby nam położyć blachodachówkę.

Rozważaliście kiedyś "zepsucie" tego domku blachodachówką?

Może to niestosowne pytanie ale jak się dowiedziałem, że w zeszłym roku szkolnym w całej Polsce wykształciliśmy 16 dekarzy to samo mi się ono nasuwa.

Jadę na rozmowy, pozdrawiam i nieśmiało przypominam się z wyrażoną wcześniej chęcią obejrzenia u któregoś z Was "naszego" Zacisza na żywo.

Miraśka
23-11-2006, 18:10
wwel-nie braliśmy blachodachówki pod uwage gdyż opinie paru ludzi były wyjatkowo zgodne-przy takiej konstrukcji dachu z blachy pozostaje duzo odpadów(3 lukarny i wykusza)dokładasz trochę i masz dachówke a i efekt wydaje mi się lepszy-a fachowiec powie ,ze lepsza blacha bo przeciez o wiele szybciej sie kładzie :lol: a o koszta to on juz sie nie martwi

morrodiel
03-12-2006, 20:47
Witam Drogich Zaciszanów,
Co prawda jeszcze nie kupiłam projektu Zacisza II ale mimo to zdążyłam się w nim już zakochać:) nie jest to "ślepa" miłość w związku z tym mam kilka pytań do tych z Was którzy już wybudowali ten cudowny zakątek:)
1) Planowałam pralnię na parterze w kotłowni ale wejście do niej przez garaż a nie z pomieszczeń mieszkalnych byłoby uciążliwe - jak Wy rozwiązaliście ten problem?
2) Czy wg Was luksfery po obu stronach drzwi wejściowych będą pasowały? czy lepszym pomysłem byłoby pozbycie się ich wogóle byłoby lepszym pomysłem -myślałam o szafie na całej długości sieni a okno/luksfera wyklucza to rozwiązanie.

Piętro
3) Myślałam o pozbyciu się połaciówek wszystkich oprócz łazienkowej ponieważ wydaje mi się bezsensownym doświetlanie garderoby-jakie jest Wasze zdanie nt temat? (Czy będzie wystarczająco jasno w sypialni nad kuchnią bez połaciówki?)
4) Czy dla Was wielkość łazienki jest wystarczająca czy powiększaliście ją dodatkowo kosztem "strychu"?
5) Czy powierzchnia użytkowa pomieszczeń na piętrze podana jest od wysokości 1,8 m?
6) Czy projektant zaplanował konserwację kominów? gdzie w tym projekcje jest do nich wyjście??

Za Wasze odpowiedzi będę bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam

Miraśka
04-12-2006, 20:37
witajmorrodiel-1-luksfery za miast okienek to rzecz gustu-prze jedno z nich widać kto stoi przd drzwiami jeśli sie nie ma domofonu lub drzwi z szybką,2-my pralnio-suszarnie robimy w pomieszczeniu pt.,,stryszek,,3-dołozyć okna połaciowe zawsze można -my dołozylismy w pokojach ale z garderób narazie zrezygnowaliśmy-są to pokoje dzieci i syn nie chciał a córka jak zobaczyła jaki duzy jest pokój bez garderoby i do tego z 2 oknami w dachu to woli szafę wnękową-kosztem tego pokoju przy łazience minimalnie większylismy łazienke co by nie wchodzic na wc ,które bedzie przy kominie bo przy nim jest rura kanaliz.-moim zdaniem bez dodatkowych okien pokoje sa ciut za ciemne.4-na stryszku jest wyłaz kominowy do komina z kotłowni a do tego drugiego mozna sie dostać z pokoju-w dachu,5-nie znam sie za barzdo ale myslę ze pow,uzytkowa jest liczona od 1,40,
PS.odwiedz moja galerie-np jest w podpisie albo w dziale-galeria zdjęć forumowiczów-zacisze miraśki

Miraśka
04-12-2006, 20:42
witajmorrodiel-1-luksfery za miast okienek to rzecz gustu-prze jedno z nich widać kto stoi przd drzwiami jeśli sie nie ma domofonu lub drzwi z szybką,2-my pralnio-suszarnie robimy w pomieszczeniu pt.,,stryszek,,3-dołozyć okna połaciowe zawsze można -my dołozylismy w pokojach ale z garderób narazie zrezygnowaliśmy-są to pokoje dzieci i syn nie chciał a córka jak zobaczyła jaki duzy jest pokój bez garderoby i do tego z 2 oknami w dachu to woli szafę wnękową-kosztem tego pokoju przy łazience minimalnie większylismy łazienke co by nie wchodzic na wc ,które bedzie przy kominie bo przy nim jest rura kanaliz.-moim zdaniem bez dodatkowych okien pokoje sa ciut za ciemne.4-na stryszku jest wyłaz kominowy do komina z kotłowni a do tego drugiego mozna sie dostać z pokoju-w dachu,5-nie znam sie za barzdo ale myslę ze pow,uzytkowa jest liczona od 1,40,
PS.odwiedz moja galerie-np jest w podpisie albo w dziale-galeria zdjęć forumowiczów-zacisze miraśki

pepe*
06-12-2006, 22:14
Witam wszystkich po przerwie na forum.
Pozdrawiam moich dotychczasowych Zaciszan - Miraśka - szczególne ukłony i gorąco witam wszystkich nowych.
Miałem niezłą jazde. Zaliczyłem zbiegostwo ekipy cieśli - kierunek zbiegu Irlandia i kilka innych przygód budowlanych.
W tej chwili mam łacenie dachu i od przyszłego tygodnia krycie.
Fotki jakieś uzupełnie.

Miraśka jestem pod wrażeniem!!! Twoja chatka wygląda kapitalnie.
Mam nadzieję, że nadrobie zaległości i kilka patentów w najbliższych dniach pokaże ku korzyści przyszłych Zaciszan.[/code]

pepe*
06-12-2006, 22:25
1) Planowałam pralnię na parterze w kotłowni ale wejście do niej przez garaż a nie z pomieszczeń mieszkalnych byłoby uciążliwe - jak Wy rozwiązaliście ten problem?

Piętro
3) Myślałam o pozbyciu się połaciówek wszystkich oprócz łazienkowej ponieważ wydaje mi się bezsensownym doświetlanie garderoby-jakie jest Wasze zdanie nt temat? (Czy będzie wystarczająco jasno w sypialni nad kuchnią bez połaciówki?)
4) Czy dla Was wielkość łazienki jest wystarczająca czy powiększaliście ją dodatkowo kosztem "strychu"?

6) Czy projektant zaplanował konserwację kominów? gdzie w tym projekcje jest do nich wyjście??

Za Wasze odpowiedzi będę bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam
To jeszcze ja dorzuce
1)Na początku pralnia na stryszku wydawała mi się dziwna, ale teraz sie przekonałem, że jest to nieźle pomyślane. Po prostu wstawię tam pralkę i suszarkę do prania. żadnych sznurków na podwórku :D
3)Też rozważałem te połaciówki i je zostawiłem, nie jako doświetlenie ale do wietrzenia. Inaczej nie ma tam wentylacji.
Pokój nad kuchnią moim zdaniem bez połaciówki będzie ciemnawy. Tym bardziej, że w tym pokoju parapety są zaprojektowane nieco wyżej niż standard, więc te okienka z lukarny nie są szczytem marzeń.
4) łazienka na górze jest dla mnie za mała. My dość sporo ją powiększyliśmy, ale na etapie stropu inaczej ułoźyłem belki, tak żeby wypadały pod sciankami działowymi poddasza.
6) do komina z kotłowni jest zaprojektowany wyłaz dachowy ze stryszku na przedpokojem na poddaszu. Widać go tylko na jednym rysunku w projekcie - rzucie dachu. A do komina "kominkowego" - najbliżej jest z okna połaciowego w garderobie a potem ława kominiarska.

pepe*
06-12-2006, 22:28
Witam PEPE

Jestem z Wrocławia i zaczynam budować podobny dom do Twojego.
Dom ,, z frontowym gankiem 2 " autorstwa p.Szewczyka z biura Stylowy Dom.
Ogladałem Twoja galerię i chciałbym skontaktować sie z Toba.
Czy jest to mozliwe ?
Jesli tak to prosze o kontakt.

pozdrawiam
Dostałem od ciebie wiadomość, postaram się na dniach przedzwonić, to się umówimy

pepe*
06-12-2006, 22:29
Miraśka, znowu odgapię, ale patent z zewnętrznymi roletami w wykuszach jest super.

Miraśka
06-12-2006, 23:16
Miraśka, znowu odgapię, ale patent z zewnętrznymi roletami w wykuszach jest super.
nie ma sprawy :lol: nie zazdroszcze ci kłopotów budowlanych -na pocieszenie u nas o 2 miesiace opóźnione zakończenie stanu surowego-ponad miesiąc ,,bawili,,się z dachem ale wkońcu możemy myśleć o dalszych pracach.Życzę powodzenia :lol:

wwel
07-12-2006, 11:58
....

wwel
07-12-2006, 11:59
Witam wszystkich zaciszan,

zainteresował mnie poruszany przez pepe temat powiększenia łazienki.
Jak już kiedyś pisałem jesteśmy na papierowym etapie budowania ale własnie podczas adaptacji chciałbym żeby architekt coś już narysował pod kątem powiększenia łazienki na górze.
Chcemy mieć dużą łazienkę!
Rozpatrywaliśmy dwa warianty:\
1 powiększenie łazienki kosztem strychu/suszarni - ale wtedy trzeba chyba zrezygnować z osobnego wejścia do tego pomieszczenia tylko zrobić wejście z łazienki
2. zamienić miejscami łazienkę ze strychem - czytałem jednak tutaj że pralnia/strych jest niska i nie wiemy czy nadaje sie na łazienkę.
Patrząc według powierzchni po linii podłogi to jest to duże pomieszczenie - gdyby je doświetlić jedną połaciówką..?
pepe mógłbyś przysłać mi.ew. na priv informację. jakich zmian dokonałeś w celu jak napisałeś znacznego powiększenia łazienki?

pozdrawiam wszystkich

pepe*
07-12-2006, 22:11
wwel to nie tajemnica to napisze to tutaj, a w wolnej chwili postaram się wkleić podgląd rzutu.
podstawowa zmiana to przesuniecie scianki działowej między sypialnią o ok. 60 cm. W tym celu zmieniliśmy nieco uklad belek teriva. W projekcie stropu są 3 belki koło komina i na nich stoi ścianka, a my przesunęliśmy to wzmocnienie o jedną szerokość pustaka stropowego.
Sypialnia jest tylk trochę mniejsza a w łazience to daje baaardzo dużo.
Robią się takie dwie wnęki ok 1 metra głębokie jedna na wcet i bidecik potem jest komin i druga do której idealnie pasuje narożna wanna (za kominem pod skosem).
Jak pisałem kiedyś troche pozmieniałem w płaciach dachu i teraz uważam że to super decyzja. Właściwie nie odczuwam skosów na poddaszu a z wanny spokojnie można bedzie wychodzić bez "kucania" :D
odległość miedzy scianką dzielącą pralnie od obmurowanego już komina to 190 cm i na tej ściance będą umywalki.
Natomiastkosztem pralni wypiściliśmy wnękę na kabinę prysznicową.
W sumie łazienka zrobiła się ok 12 m2 i jest faktycznie trochę pokręcona ale to nawet fajnie wygląda.
Okno połaciowe przesunąłem do sciany od pralni i dzięki temu nie jest ono nad wanną.
Ma to 3 zalety:
1) można pod nim dać grzejniczek
2) nie kapie ci do wanny jak się kąpiesz i para się wykrapla
3) żeby je otworzyć nie musisz wchodzić do wanny.
Kurcze, musze porobić fotki, bo jak tak się staram to opisać to widzę że trochę motam.
Obiecuję, że w przyszłym tygodniu coś podrzucę

pepe*
07-12-2006, 22:20
Acha, wszystkim planującym budowę Zacisza polecam zmianę grubości ścian zew. na 30 cm.
Jest to pare złotych więcej ale na etapie stropu i murłat same korzyści.

Miraśka
08-12-2006, 08:41
Pepe- w galerii wkleiłam zblizenie wykusza kuchennego :lol:

pepe*
08-12-2006, 17:07
Pepe- w galerii wkleiłam zblizenie wykusza kuchennego :lol:
Miraśka dzięki, jest to bardzo fajny pomysł, tylko nie bardzo rozumiem co zamierzasz tynkować - same kliny czy całe lica kaset?

Miraśka
08-12-2006, 22:54
Pepe-kliny otynkujemy,kliny :lol: a może ty pierwszy się skusisz? i ja zobaczę bo my może kwiecień .może maj tynki-chyba ,ze cos popsuje nam plany

pepe*
10-12-2006, 20:21
Ja to mam na razie tyły :evil:
W tym tygodniu zaczynam pokrycie, więc ocieplonko to dopiero wiosna.
A jak już o ociepleniu to ile styropianu dawałaś?

Miraśka
10-12-2006, 20:24
dawaliśmy 12 cm styropian ale my przecież mamy 24 ścianę :lol: a ty cos dajesz na taka grubą ścianę?

pepe*
10-12-2006, 20:25
No i pochwale się, że wiata, którą uzyskałem przedłużając połać nad garażem zapowiada się ślicznie.
No i bardzo jestem zadowolony, że zrobiłem deskowanie i nadbitkę zamiast podbitki.
Bardzo mi się podoba i jest to pierwszy ukończony element przyszłego domu.
Wszystkim polecam to rozwiązanie. Wygląda nieźle i kosztuje dużo taniej niż późniejsze robienie podbitki.

Miraśka
10-12-2006, 20:35
ale z ta nadbitką to u nas chyba za późno no nie? pokaz fotki bo nie do konca moge sobie wyobrazić-u nas powstanie drewutnia mała w tym wycięciu w garażu-zło konieczne ale może okaze sie praktyczne

pepe*
11-12-2006, 09:40
No u Was to za późno. Nadbitkę trzeba wykonać przed kryciem dachu.
Więc jest to raczej info dla potomnych :D
Fotki jak tylko chwila będzie to wrzucę, najgorzej, że zapomniałem hasła do mojego albumu ze zdjęciami i będę musiał nowy założyć.
Tak to jest jak czegoś używamy raz na ruski rok.

Miraśka
11-12-2006, 10:53
a z czego zrobicie/zrobiliscie podłogę na poddaszu-czy tak jak w projekcie z płyty osb(drogi interes) czy z desek,nam powiedziano żeby wykorzystać te dechy co zostały z budowy i sama nie wiem co robić a kupować teraz i od razu robic to chyba ryzyko bo jak beda wysychać to sie wypacza może :lol:

pepe*
11-12-2006, 17:23
dawaliśmy 12 cm styropian ale my przecież mamy 24 ścianę :lol: a ty cos dajesz na taka grubą ścianę?
Dam obowiązkowo, nie śmiej się tylko, bo ja to myślę czy 15 nie zapodać.

pepe*
11-12-2006, 17:26
a z czego zrobicie/zrobiliscie podłogę na poddaszu-czy tak jak w projekcie z płyty osb(drogi interes) czy z desek,nam powiedziano żeby wykorzystać te dechy co zostały z budowy i sama nie wiem co robić a kupować teraz i od razu robic to chyba ryzyko bo jak beda wysychać to sie wypacza może :lol:
Podłogę na stryszku zrobimy, ale jeszcze nie zdecydowałem z czego.
Płyty OSB mają zaletę, że się je dość szybko kładzie, ale mnie nie pasują z innej przyczyny - są łatwopalne :cry:
No ale może znowu odgapię od avangardy zaciszańskiej :D

Miraśka
11-12-2006, 20:03
ja siem nie smiejem :lol: poważnie pytałam bo słyszałąm ,że jak juz dają ocieplenie na tak grube ściany to symboliczne 5 góra 10 cm (-to już ja przynajmniej uważam za zbędne-czyż nie zrobi to z domu termosu?)ale to tylko moje zdanie a ty i tak decydujesz-a co mówi na to twój kierownik?

a płyta osb faktycznie jest łatwopalna i ostatnio na naszej grupie przerabialiśmy ten temat-jeden napisał ,że najlepsze sa jakieś belgijskie bo nie posiadają jakiś tam zwiazków a inne to śmierdza i faktycznie drogie-jeśli sama bym kładła to tylko dla wygody bo szybko ale .....okaże sie niedługo

pepe*
11-12-2006, 21:18
Kiero mówi, że 12 centów to chwatit z okładem, ale ja tam nie wiem :D :D
W sumie to wiem, że to takie chłopskie polskie durne myślenie żeby na zapas, ale tak myślę, że na tym etapie różnica między 12 a 15 cm nie jest duża więc... co mi szkodzi :D :D :D
A powiedz, dlaczego wybraliście styro a nie wełnę?
Wiem, że bicia piany na ten temat było co nie miara, ale jestem ciekaw Twojej opinii.

Miraśka
11-12-2006, 22:10
uwierz kierownikowi -on ma racje i naprawde w twoim przypadku wystarczyła by 10 -bez obawy a za reszte piniazków kup coś milusiego dzidzi lu żonce :lol:
my poprostu mielismy dobre dojscie do stropianu w dobrej cenie więc nie było mowy o wełnie

pepe*
12-12-2006, 21:28
Nie rozwijając nadmiernie wątku wełno styropianowego (i tak za dużo anonimowych oszołomów tu się produkuje) :D, to mam tylko jedne spostrzeżenie, że przy drożejącej energii jeszcze 5 lat temu o ocieplaniu nawet 12 cm nikt nie słyszał, a dzisiaj to prawie standard.
I tak jak pisałem po polsku-chłopsku- duracku korci żeby z naddateczkiem, na zapasik, hmm, pomyśle.
Szczerze mówiąc nie kalkulowałem nawet tego jeszcze, bo i tak to kwestia na wiosnę.
Mira, a grzejniczki już wybrałaś?

pepe*
12-12-2006, 21:33
Apropos grzejniczków- bo ostatnio temat analizuję - to kolega namawiał mnie na zakup przez allegro.
Sam tak kupił i jest happy.
W zachodniej Polsce jest sporo firemek co to same sprowadzają z Niemiec, normalnie faktura, gwarancja itd i cena faktycznie sporo lepsza od nawet marketowej.
Znajomy kupił takie grzejniki DUO - widziałem je u niego, nic im nie brakuje.
Tak sobie myślę, że chyba skorzystam z jego doświadczeń.

Miraśka
12-12-2006, 21:53
czekam na wycenę c.o i miedzy innyymi grzejniki-dam do zrozumienia wyceniaj acemu czy jesli uda mi sie takie same zdobyć taniej to od nich nie wezmę(brat jest serwisantem termeta co prawda nie bedzie robił nam całego co ale tansze grzejniczki moze załatwi :lol: )podobaja się nam purmo i mają 30 cm wysokie jak dobrze pamietam,jesli chodzi o allegro to chyba dobry pomysł pod warunkiem ,że kupujemy indetyczna rzecz w atrakcyjnej cenie- a napewno jest to sprawdzony sposób przez wielu forumowiczów :lol:

pepe*
13-12-2006, 12:53
To jeszcze podpowiem, że Brugmann ma serię grzejników o nazwie chyba "mini" i są tam nawet 15 cm. Niestety ceny raczej zaporowe, ale dobrze, że jest taka opcja.

pepe*
14-12-2006, 16:53
http://foto.m.onet.pl/_m/bf25a765fb691783961d011a325bbdab,5,19,0.jpg
Tak wygląda moja nadbitka.

pepe*
14-12-2006, 16:54
http://foto.m.onet.pl/_m/2c72bddb8e1e71ce642b2700b1526424,5,19,0.jpg
A to wiata koło garażu

pepe*
14-12-2006, 16:57
http://foto.m.onet.pl/_m/f2006c45dd89184d08d327a8bca1eda7,5,19,0.jpg
To na dowód, że wiecha już była :D
I co dalej... :-?

pepe*
14-12-2006, 16:59
http://foto.m.onet.pl/_m/3527fd2d212b2fcfe161cd985e35e89b,5,19,0.jpg
Tak przerobiliśmy łazienkę

pepe*
14-12-2006, 17:06
http://foto.m.onet.pl/_m/4df71d42f6aae9f5e638b699b53ec57c,5,19,0.jpg
A to moja mała "mycha", tak to wklejam, bo wszystkim się nią chwalę :D :D :D

Miraśka
14-12-2006, 17:07
Pepe- -wiedziałam ,że przedłuzasz daszek ale nie ,ze aż tak :lol: mnie osobiście sie podoba ten pomysł i za diabła nie mogę namówić swgo lubego żeby zrobić przy garażu drewutnie-mamy przeciez wiekszy ,,wycinek,, w tym miejscu-on nie chce zeby drzewo dotykało elewacji-a przeciez nie musi i chyba ulegnę.....w tej kwesti i drewutnia bedzie przy płocie,Nadbitka wyszła elegancko :lol:

Miraśka
14-12-2006, 17:15
gratuluję wiechy :lol: Córcia faktycznie ślicznusia-oczko w głowie tatusia(jak u nas ale jest też synuś) ale napewno chciałaby braciszka :lol:
a łazienkę to właśnie my tak mamy :lol: tyle ,że ścianke przed kominem przesuwaliśmy ale za -nie, i robimy taki układ oprócz bidetu-to tylko łazienka dzieciaków :P

pepe*
14-12-2006, 20:59
No, ja wiem, że u Was jest podobnie. My jeszcze tylko przesunęliśmy ściankę między łazienką a pralnią. Może nie widać tego tak na rysunku. Generalnie jak tam teraz zaglądam (działówki na poddaszu już stoją) to jest OK.

pepe*
14-12-2006, 21:00
A z tym drewnem przy ścianie to są dwie szkoły.
Z tym, że to nie koniecznie jest na drewno. W zamyśle to takie dodatkowe miejsce gdzie deszcz na główkę nie pada - rower odstawić, kosiarkę, szuflę do śniegu i wjedzie tam nawet nieduże autko. Od tej strony mam sąsiadów i też taki trochę parawan.
A drewno? Jeszcze nie wiem, ale niezbędnik na tydzień palenia to raczej tam, bo w kapciach będę mógł po nie chodzić :P

pepe*
15-12-2006, 15:25
A miałem jeszcze zapytać jak rozwiązujesz temat odprowadzenia deszczówki z rynien. Robicie jakąś studnie chłonną. I samą wodę to korytkami czy pełnymi rurami, czy .... wcale się tym nie zajmujecie?

Miraśka
15-12-2006, 17:12
jeśli chodzi o deszczówke to napewno przed odbiorem domu musimy mieć odprowadzenie do kanalizacji deszczowej-aktualnie jest pod droga asfaltową ale mamy nadzieje ,ze moze zaczną robić na drugiej ulicy i może załapiemy sie z podpieciem mniej kosztownym-napewno coś bedziemy robic ale pomyslimy wiosną :lol: może faktycznie studnie ,do tego jakąś pompke i heja podlewać ogródek

pepe*
17-12-2006, 16:44
jeśli chodzi o deszczówke to napewno przed odbiorem domu musimy mieć odprowadzenie do kanalizacji deszczowej-aktualnie jest pod droga asfaltową ale mamy nadzieje ,ze moze zaczną robić na drugiej ulicy i może załapiemy sie z podpieciem mniej kosztownym-napewno coś bedziemy robic ale pomyslimy wiosną :lol: może faktycznie studnie ,do tego jakąś pompke i heja podlewać ogródek

Ja tak zrobię, 2 - 3 kręgi betonowe, dno na chudziaku i taki zbiorniczek na parę litrów jak znalazł.
Ale bardziej chodziło mi o to jak zamierzacie odprowadzać wodę z rur spustowych, bo jest kilka możliwości i zastanawiam się właśnie nad tym.
Np. pełne rury schowane pod ziemią lepiej zrobić teraz, przed obsypaniem na gotowo, korytka z kratkami ładne tylko drogie, a takie korytka betonowe niedrogie ale i nieładne.
Oszaleć można, czym dzalej w las tym więcej drzew.

RAFI76
18-12-2006, 12:06
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Przymierzamy się z żoną do budowy Zacisza w W-wie, a dokładnie w Wawrze przy skrzyżowaniu Lucerny z Traktem Lubelskim.

Mamy zamiar jeszcze w tym roku kupić materiały na ściany konstrukcyjne zewnętrzne porotherm 30 i wewntrzne porotherm 25 a także stal na fundamenty.
Ponieważ żona lada chwila spodziewa się dziecka i nie możemy pojechać do biura kupić projektu posiłkuję sie na razie kosztorysem zamieszczonym na stronie mg projektu. Mam w związku z tym pytanie czy podane w tym kosztorysie informacje, dane różnią się od informacji zamieszczonych w kosztorysach zakupionych przez któregoś z forumowiczów.
Czy ktoś z Państwa mógłby się podzielić szczegółowymi nformacjami na temat
a) ilosci cegieł na ściany konstrukcyjne zewnętrzne - porotherm 30
b) ilośc cegieł na ściany konstrukcyjne wewnetrzen-porotherm 25
c) stal zbrojeniowa

Z góry dziękuje za pomoc

Poniżej mój email [email protected]

pzdr
Rafał Chrzanowski

pepe*
19-12-2006, 21:10
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Przymierzamy się z żoną do budowy Zacisza w W-wie, a dokładnie w Wawrze przy skrzyżowaniu Lucerny z Traktem Lubelskim.

Mamy zamiar jeszcze w tym roku kupić materiały na ściany konstrukcyjne zewnętrzne porotherm 30 i wewntrzne porotherm 25 a także stal na fundamenty.
Ponieważ żona lada chwila spodziewa się dziecka i nie możemy pojechać do biura kupić projektu posiłkuję sie na razie kosztorysem zamieszczonym na stronie mg projektu. Mam w związku z tym pytanie czy podane w tym kosztorysie informacje, dane różnią się od informacji zamieszczonych w kosztorysach zakupionych przez któregoś z forumowiczów.
Czy ktoś z Państwa mógłby się podzielić szczegółowymi nformacjami na temat
a) ilosci cegieł na ściany konstrukcyjne zewnętrzne - porotherm 30
b) ilośc cegieł na ściany konstrukcyjne wewnetrzen-porotherm 25
c) stal zbrojeniowa

Z góry dziękuje za pomoc

Poniżej mój email [email protected]

pzdr
Rafał Chrzanowski
Dane w zakupionym projekcie są własciwie takie same jak te na stronie mg prokekt.
Nie pamiętam ile dokladnie metrów przypada na konstrukcję wewnątrz ale dość łatwo to oszacować - jest to jedna ściana w poprzek i dwa skosy czyli coś ok. 30 m2
Musisz pamętać, że 25 potrzeba 11 szt. na m2, a 30 - 16 szt. i jakis zapas na docinki - a jest ich trochę.
Podpowiem jeszcze, że o ile masz czas to zamów tzw. pustaki połówkowe - na narożniki i szpalety okien. Dużo lepiej to wygląda, nie trzeba docinać, mniej odpadów a cena właściwie ta sama. Jak byłem przy ścianach to chciałem to kupić, ale czas na dostawę był ok 3 tygodni, więc odpuściłem.

Joe
20-12-2006, 07:37
Witam,
Pilnie obserwuję, co u Was się dzieje na budowie i jestem pod wrażeniem. Nie zabieram głosu, ponieważ nie wiem czy z zazdrości nie będę pisał głupot.
Przez urzędasów od pozwolenia miałem na starcie półtora miesiąca opóźnienia, a później już ciężko zacząć budować w okresie późnej jesieni.
Dlatego zwalczyłem na razie jedynie meliorację na mojej działce i czekam wiosny.
Ekipa do budowy surowwego otwartego umówiona i mam nadzieję, że do końca przyszłego roku postawię całość. Jeśli szaleńcze ceny usług i materiałów budowlanych mnie nie zarżną jest to realne.
Za Was wszystkich trzymam kciuki.
Joe

brzoza77
20-12-2006, 19:29
http://foto.m.onet.pl/_m/3527fd2d212b2fcfe161cd985e35e89b,5,19,0.jpg
Tak przerobiliśmy łazienkę


Witam Pepe i wsztkich Zaciszan,
weszlam na forum po przeszlo 3-tygodniowej przerwie, gdyz 27.11 mialam szczescie urodzic drugiego synka - Patryka:-):-)
W dniu dzisiejszym maz odebral gotowy projekt i jutro skladamy wniosek o pozwolenie na budowe (teraz zostaje juz sie chyba tylko modlic, aby nie robili nam pod gorke).
Pepe,
1) bardzo dobry pomysl z ta lazienka. Powiedz mi tylko, czy wanna wejdzie w ta wneke bez zmian w dachu? A jezeli trzeba cos zmieniac w dachu, to na etapie adaptacji projektu? Czy mozna to zrobic juz w trakcie budowy?
2) Pisales tez,ze polecasz budowe z cegly 30 - budowales z Max'a czy z Porothermu? I czy miales adpatcje projektu pod 30, czy tez zadecydowales o tym pozniej?
Nie wiem czy dobrze pamietam, ze przy 30 byly jakies problemy przy daszkach na wykuszach okiennych?
Pozdrawiam serdecznie.

pepe*
20-12-2006, 23:38
No to pozdrowienia dla Patryka i mamy !!! (tacie gratulacje) :D

pepe*
20-12-2006, 23:45
http://foto.m.onet.pl/_m/3527fd2d212b2fcfe161cd985e35e89b,5,19,0.jpg
Tak przerobiliśmy łazienkę


Witam Pepe i wsztkich Zaciszan,
weszlam na forum po przeszlo 3-tygodniowej przerwie, gdyz 27.11 mialam szczescie urodzic drugiego synka - Patryka:-):-)
W dniu dzisiejszym maz odebral gotowy projekt i jutro skladamy wniosek o pozwolenie na budowe (teraz zostaje juz sie chyba tylko modlic, aby nie robili nam pod gorke).
Pepe,
1) bardzo dobry pomysl z ta lazienka. Powiedz mi tylko, czy wanna wejdzie w ta wneke bez zmian w dachu? A jezeli trzeba cos zmieniac w dachu, to na etapie adaptacji projektu? Czy mozna to zrobic juz w trakcie budowy?
2) Pisales tez,ze polecasz budowe z cegly 30 - budowales z Max'a czy z Porothermu? I czy miales adpatcje projektu pod 30, czy tez zadecydowales o tym pozniej?
Nie wiem czy dobrze pamietam, ze przy 30 byly jakies problemy przy daszkach na wykuszach okiennych?
Pozdrawiam serdecznie.
Wanna bez podniesionego daszku tam nie wejdzie :cry:
To znczy wejdzie tylko uzywanie jej moze byc klopotliwe.
Z tym dachem to jest trochę zamieszania i trudno mi tak jednym postem odpisać jak i co dokladnia zrobiłem.
Za 2 tygodnie będę miał to już zrobione i wrzucę fotki to łatwiej będzie mi wyjaśnić.
Miałem wątpliwości czy nie za dużo mieszam, ale jak teraz widzę efekt to jestem baaardzo zadowolony z decyzji.
No i zmienić trzeba to przy adaptacji projektu. Nawet dla samego siebie jest to wygodniej, bo potem łatwo sprawdzić co ma jaki mieć wymiar, a tak to improwizacja.
Budowałem z Porothermu Winerbergowskiego.

pepe*
20-12-2006, 23:53
Acha, generalnie to moim zdaniem budowanie z 30 to duża zaleta.
Pisałem o tym kilka postów wcześniej.
Największe zalety (poza cieplejszą ścianą):
- możliwość zamiast szalowania obmurowania z zewnątrz wieńców
- możliwość obmurowania murłat
- wykusze wymagały chwili zastanowienia - zwłaszcza kuchenny - tak żeby meble 60 cm chowały się we wnękach, ale w sumie to wyszło lepiej, bo dzięki grubszej ścianie boczne okienka, które są troszku przywąskie wyszły o 5 cm szersze - czyli moim zdaniem lepiej.

jedyne miejsce z którego nie wybrnąłem to wyjście z kotłowni. Tam jest na styk drzwi z ociepleniem - właśnie przez grubszą ścianę.
Adaptacji nie robiłem specjalnie pod to.
Zachowane mam wewnętrzne wymiary - czyli budynek poszedł o 5 cm na zewnątrz z każdej strony.

pepe*
22-12-2006, 11:05
Znikam na parę dni i już teraz wszystkim Zaciszanom

Wesołych
cieplutkich
a
w
przyszłym
roku
w
swoim
Zaciszu

świąt

agusiek
27-12-2006, 17:08
Moi mili Zaciszanie,

Czas tak szybko leci, Wasze domki tak szybko się budują, a ja jeszcze mam problem z wyborem projektu. Zacisze jest urocze - w szczególności jego elewacja, ale... no jest małe ale... jeszcze myślę o Faworycie tej samej pracowni (tutaj stawiam na wnętrze).

Może ktoś z Was - a szczególnie KTOŚ z Warszawki lub okolic, jakoś mnie wesprze w ostatecznej decyzji umożliwiając obejrzenie Zacisza II od środka.

Pomóżcie nowej koleżance troszeczkę:-)

Pozdrowionka,
Agusiek

Zaciszny
30-12-2006, 22:14
[b]Witam wszystkich Zaciszan

Właśnie startujemy mamy działkę 1024 m2 i zbieramy wszelkie możliwe informację o Zaciszu II i pracowni MG. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki dla początkujących.

Korzystając z okazji składam Wam serdeczne życzenia Noworoczne, jak najszybszej parapetówki w Waszych Zaciszach, cierpliwości i wytrwałości ...

Pozdrawiam

Paweł

Miraśka
01-01-2007, 17:52
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU,ABY BUDOWANIE BYŁO PRZYJEMNOŚCIA,WYKAŃCZANIE ZABAWĄ A PRZEPROWADZKA JEDNYM Z NAJSZCZĘŚLIWSZYCH DNI W ZYCIU :lol: !!!!

pepe*
02-01-2007, 11:29
Ach ta przeprowadzka... no kiedy to bedzie :-?
W sobotę moja ekipa miała dachowanie w drodze na budowę. To raczej nie przyspieszy zakończenia prac :cry:
Na szczęście jeden tylko niegroźnie poturbowany w szpitalu wylądował no i nie mają chłopaki mobile do jeżdzenia.

brzoza77
08-01-2007, 15:47
Witam,
przede wszystkim wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku dla wszystkich Zaciszan - jak najszybszych przeprowadzek do swoich domkow :D

Pepe,
wyslalam ci wiadomosc na prywatnego-chcialabym podrazyc jwestie dachu a nie chce tu wszystkich zanudzac. A tak poza tym to bylam na Twojej galerii - dokleisz troche zdjec?

Pozdr,
Brzoza.

koamajk
12-01-2007, 19:42
Witam wszystkich Zaciszan!

Po pierwsze chciałem się serdecznie przywitać i życzyć Wszystkim dużo zdrowia w Nowym roku. No i oczywiście samych sukcesów budowlanych :)

Po drugie chciałm się pokrótce przedstawić - budujemy z żoną Zacisze II od listopada, w tej chwili murują nam ściany. Od wielu miesięcy śledzę temat Zacisze, prawdę mówiąc wchodzę tu kilka razy w tygodniu. Za kazdym razem czekam necierpliwie na Wasze nowe posty, zdjęcia, uwagi, komentarze. Znam Wasze posty dośc dobrze, niedawno wydrukowałęm prawie wszystkie by się trochę podszkolić :) Śledzę też wiernie galerię Miraśki - szacunek :) Jestem zupełnym laikiem budowlanym, zdanym na łaskę i niełaskę wykonawcy. Jak dotąd nie wysłałem żadnego posta, trochę z wrodzonej niesmiałości ;) Podsumowując - jestem kryptoużytkownikiem forum i czytelnikiem tematu Zacisze. No i po ichu Was podziwiam za fachowa wiedzę i naprawdę imponujące zaangazowanie.

Po trzecie trochę prywaty ;) Dziś wykonwaca powiedział mi, że musi wstrzymac roboty bo brakuje mu w projekcie rozwiązania problemu -sposób umocowania spocznika schodów (prowadzących na poddasze) na ścianie. Ponadto powiedział mi, że ten spocznik wypada na wysokości okna. Przeszukałem temat i znalazłęm posta Pepe z 13.06.2006 - wczesniej to zupełnie zignorowałem (nie wiem co to jest spocznik schodów) :( Stąd moja gorąca prośba o kilka słów wyjasnienia - co to oznacza, czy można z tym żyć itp? Specjalna prośba - jesli ktoś zWas ma zdjęcie tych schodów (ze spocznikiem) we wnętrzu - bardoz o nie proszę. Żona mnie wieczorem poprosiła bym jej wytłumaczył, a ja nic. Tabula rasa :(

Z góry dziękuję za pomoc no i obiecuję, że postaram się nie być w przyszlości tylko "biorcą" i coś od czasu do czasu napiszę (z nadzieją, że kogoś to zainteresuje).

Kończę ten przydługi post ;)

Miraśka
12-01-2007, 21:34
http://img294.imageshack.us/img294/3396/dsc00910xo6.jpg

witaj koamajk :lol: ten betonowy prostokat to właśnie spocznik i widoczne okienko o którym pisał pepe-my je zostawilismy bo pasowało nam na zewnątrz a przy okazji choc troszkę doswietla pomieszczenie pod schodami i troszke podest czyli spocznik-może jak bardzo bedzie nam to przeszkadzało to ten kawałek zabudujemy karton gipsem albo sie przyzwyczaimy-u rodziców jest podobne rozwiazanie pzry zejsciu do piwnicy i jakoś nigdy to nikomu nie wadziło :lol:

Miraśka
12-01-2007, 21:43
koamajk-a gdzie sie budujecie?-czy nasrępni z wa-wy? :lol:

u nas dalej przestój ale moze od wtorku ruszy elektryk :lol: potem tynki,potem woda i kanaliza oraz c.o. acha z kuzynem przed świetami zrobiliśmy podłoge na stryszku ze wszystkich desek pozostałych po budowie-starczyło na styk i zaoszczedziliśmy od 500 do 1500 zł zaczeliśmy też ocieplac stryszek ale zabrakło wełny-kolana mnie boblały przez tydzień od wbijania gwożdzi :lol:

koamajk
13-01-2007, 09:36
Miraśka, budujemy się pod Toruniem. Całkiem niedaleko Szkoły Medialnej Ojca Dyrektora ;)

Dzięki za fotkę i wyjaśnienie - oświeciło mnie, już wiem o co chodzi. Wydaje mi się, że to nie jest w sumie takie złe, ta dziura :)

A myślałaś o tym, żeby w tych oknach dać taką szybę lustrzaną, żeby z zewnątrz nie było widac schodów?

A wykonawca nie miał problemu z oparciem schodów o tę ścianę? Pamiętasz jak to rozwiązał, a może miał jakis extra dodatkowy rysunek? Mój powiedział, że nie ma tego detalu w projekcie i on nic nie wymyślił. Napisałem maila do MG Projekt, ale jakoś wątpie by mi szybko odpowiedzieli :(

Mój zasadniczy problem, oprócz braku wiedzy budowlanej, to totalny brak czas + częste wyjazdy. To oznacza, że jestesmy na budowie max. 1 x w tygodniu, w sobote lub niedzielę.

U nas końcą ściany i zaczynaję się zabierać za strop. Mają zdążyć przed mrozami, które ponoć mają byc od 23.01. Tak powiedziała miła pani w TV :)

Miraśka
13-01-2007, 15:42
w okienku dam jednakowe firaneczki i myśle że podestu nie bedzie widać-bardziej widze problem wewnatrz-narazie nie udaje mi sie włozyć fotki więc wytłumaczę-na wcześniej zrobionym szalunku zostały ułozone prety-zbrojenie ,które zostało zakotwone w ścianach-o schody baliśmy się bardzo bo na żywo widzieliśmy spaprane u znajomych ale naszym wyszło to super-poza tymi dwoma pólokragłymi ale można poprawić jak nie bedzie nam to odpowiadało

Miraśka
13-01-2007, 15:57
http://img226.imageshack.us/img226/9461/dsc00890rn1.jpg

to właśnie te pręty sa zakotwione w ścianie i te poprzeczne także

koamajk
15-01-2007, 20:18
Hej Miraśka!,

Wielkie dzięki za opis i za zdjęcia. Bardzo mi to pomogło, mogłem się nawt popisac przed żoną kilkoma trudnymi słowami (zakotwić, podest, spocznik) ;)

Nie dasz wiary, ale nasz wykonawca nadal nie wie jak to zrobić. Trochę mnie tym załamał, zacząłem się zastanawiać czy on kiedyś robił schody w swojej karierze. :o

Stąd moje kolejne pytanie - przepraszam, że drążę temat, ale on wyraźnie mówi, że chce miec to narysowane, a w projekcie MG Projekt nie ma tego szczegółu. Co gorsza Pan Michał Gąsiorowski nie odpowiedział mi na maila :(
Zatem Miraśka - czy pamiętasz w jaki sposób te pręty zbrojeniowe (których zdjęcie mi wkleiłaś) zostały zakotwione w ścianach? Czy była robiona jakaś bruzda? Powiększam Twoje zdjęcie i wpatruję się, ale nie mogę dojrzeć ;(

Sam nie wiem co o tym sądzić, bo wydawało mi się, że wykonawaca powinien takie rzeczy sam wiedzieć i myślę, że on trochę szuka pretekstu żeby się pomądrzyć jacy to architekci są niedokładni i jakie te projekty sa słabe. Sprawa ma drugie dno, bo wykonawca zapomniał wylac ławy (pech chciał, że akurat tej, n aktórej mają opierac się schody) i będą to musieli robić teraz. Na samym początku winny był geodeta, bo źle wytyczył, potem architekt bo źle narysował itp. :)

OK, nie zadręczam Was więcej swoimi frustracjami, Miraśka jak zwykle liczę na Ciebie :)

Miraśka
15-01-2007, 21:48
http://img480.imageshack.us/img480/8510/dsc00897tz7.jpg
wkleje wiekszą fotke moze bedzie widać ,że te prety idace wzdłuz stopni sa zakotwione w scianie w wywierconych otworach i tak samo jest ze zbrojeniem na dalszych stopniach a te prety na podescie -spoczniku są oparte właśnie na wcześniej wykutej bruździe ktora jest z trzech stron podestu-u nas jest za wysoko najpierw wykuta bo w pierwszym podejsciu nie uwzglednili tych dwóch pierwszych schodków półokragłych
http://img454.imageshack.us/img454/1204/dsc00913ns6.jpg
coś mi sie wydaje ,że twoi fachowcy chca poprostu sie wymigać a u nas schody były wylewane razem ze stropem

pepe*
16-01-2007, 21:12
pochwale sie nieskonczonym jeszcze dachem
http://foto.m.onet.pl/_m/a604d42d628558c100e984740e052f83,5,19,0.jpg

pepe*
16-01-2007, 21:14
no i nie wiem co na to powiecie.....

pepe*
16-01-2007, 21:15
to mam zamiast lukarn
http://foto.m.onet.pl/_m/b16d7e095fd95db2cc2ca2660d4066f7,5,19,0.jpg

pepe*
16-01-2007, 21:17
Witam,
przede wszystkim wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku dla wszystkich Zaciszan - jak najszybszych przeprowadzek do swoich domkow :D

Pepe,
wyslalam ci wiadomosc na prywatnego-chcialabym podrazyc jwestie dachu a nie chce tu wszystkich zanudzac. A tak poza tym to bylam na Twojej galerii - dokleisz troche zdjec?

Pozdr,
Brzoza.
Brzoza nic nie dostalem na priva

pepe*
16-01-2007, 21:19
Cos nie chca mi się większe fotki wstawiac

pepe*
16-01-2007, 21:31
Witam wszystkich Zaciszan!


Po trzecie trochę prywaty ;) Dziś wykonwaca powiedział mi, że musi wstrzymac roboty bo brakuje mu w projekcie rozwiązania problemu -sposób umocowania spocznika schodów (prowadzących na poddasze) na ścianie. Ponadto powiedział mi, że ten spocznik wypada na wysokości okna. Przeszukałem temat i znalazłęm posta Pepe z 13.06.2006 - wczesniej to zupełnie zignorowałem (nie wiem co to jest spocznik schodów) :( Stąd moja gorąca prośba o kilka słów wyjasnienia - co to oznacza, czy można z tym żyć itp? Specjalna prośba - jesli ktoś zWas ma zdjęcie tych schodów (ze spocznikiem) we wnętrzu - bardoz o nie proszę. Żona mnie wieczorem poprosiła bym jej wytłumaczył, a ja nic. Tabula rasa :(

Z góry dziękuję za pomoc no i obiecuję, że postaram się nie być w przyszlości tylko "biorcą" i coś od czasu do czasu napiszę (z nadzieją, że kogoś to zainteresuje).

Kończę ten przydługi post ;)
Z tym oknem to moim zdaniem trochę niefortunna sprawa. Połowa nad spocznikiem a druga połowa do skrytki pod schodami.
Nie otworzysz go, a drugie okno wg projektu wychodzi do ... szafy :o
Ja je zamurowałem.
Schody wew. zdecydowanie lepiej robić na etapie stropu - jeżeli oczywiście decydujesz się na lane, betonowe. Choćby i z tego względu, że zbrojenie schodów jest przewiązane ze zbrojeniem na górze.
I z kilku innych powodów jak raz zamawiany beton, mniej syfu potem, można na górę biegać po schodach a nie targać narzędzia i resztę po drabinie itd.

Miraśka
17-01-2007, 16:27
pepe--aż mnie zamurowało :lol: wiedziałam ,ze robisz wole oko ale jego wielkość mnie zamurowała-myślałam ,że bedzie mniejsze-czy dajesz tam okna jak w projekcie?czy te dachowe okna to te kolankowe?pokaż faktycznie większe fotki bo nie widać uroku karpiówki ,widze tez ,że macie schodki kominiarskie i my tez jednak bedziemy musieli takie zrobić

i dalej bede bronić okienek przy wejściu-my szafy tam nie wstawiamy a okienko np można otworzyć tylko aby coś podpisać ,odebrać-chodzi mi o dzieciaki co by nie wpuszczały osób do środka

u nas drugi dzień działą elektryk-na rozdzielnie zdecydowalismy sie w pom.pod schodami przy drzwiach do garażu

agusiek
17-01-2007, 20:32
witam,
jestem kimś takowym jak koamajk - mam na myśli laik szkolący się na postach starych dobrych Zaciszan. Nawet udało mi się zobaczyć domek od środka dzięki Piotrkowi K - BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY CI PIOTR :D . Życzymy samych przyjemnych chwil w projektowaniu wnętrza domku, a także w zaciszańskiej codzienności przy kominku.

Po wizycie w Zaciszu II natychmiast kupiliśmy projekt i ustawiłam się w kolejce do urzędu. Mam tylko problem z ekipą, bo wszystkie moje ulubione są zajęte na ten rok - no cóż zimna woda na początek ale szukam dalej.

pepe-czy te okienka na poddaszu zamiast lukarn są na tym samym poziomie jak okna na dole - tutaj mam na myśli zachowanie proporcji, chyba w tym projekcie utrzymanej dla środkowego pionowego szprosu okna bo okno na górze jest mniejsze niż np w salonie. A ogólnie - rozwiązanie the best.

koamajk
17-01-2007, 21:16
miraśka - jeszcze raz dzięki za zdjęcia. Temat chyba zamknięty. Panowie pojęli co i jak i z zapłaem zabrali się za zbrojenie. Podziwiam za kompletność dokumentacji foto :) No i powodzenia z elektrykiem :)

pepe - racja, te okienka sa troche problemattyczne. Chyba jednak je zostawiamy bo: a) już są i się przywycziłem :) b) w imię zasady im mniej odstępstw od projektu tym mniejsze ryzyko, że coś się schrzani, choć wiem, że ta zasad jest kontrowersyjna :) Schodki będa chłopaki wylewać razem ze stropem, dorobią jakąś pseudoławę pod schodami i mam nadzieję, że będzie ok.

pepe - szacunek za zmianę okien. Nie poznałem, że to Zacisze na zdjęciu :) A dach piękny. I to słońce :)

agusiek - witaj i wyrazy sympatii za "jestem kimś takowym jak koamajk" ;)

pepe*
18-01-2007, 21:53
i dalej bede bronić okienek przy wejściu-my szafy tam nie wstawiamy a okienko np można otworzyć tylko aby coś podpisać ,odebrać-chodzi mi o dzieciaki co by nie wpuszczały osób do środka

Ach, te okienka.
Pozostanę przy swoim zdaniu.
I ... kilka agrumentów przeciw: :D :D :D
- daję doświetlenie sieni w drzwiach wejściowych, a nad schodami okienko z kukarny i swietlik moim zdaniem wystarczają.
- żeby coś podpisać to u mnie raczej będzie trzeba zadzwonić domofonem, jak mnie temat zainteresuje to idę zamknąć psa :D :D , wpuszczem gościa na posesję i jak nie jestem pewien kto to to drzwi z blokadą otwieram na 10 cm i podpisuję :lol:
- te okna to dodatkowa droga dla złodzieja, a są małe i rolety nie najlepiej moim zdaniem w nich wyglądają.
- a tak poważnie to jedyny aspekt za nimi to elewacja, gdzie są one potrzebne żeby zachować proporcje. z tym poradziliśmy sobie inaczej, ale to pokażę innym razem :lol: - jak będzie gotowe

pepe*
18-01-2007, 21:58
pepe-czy te okienka na poddaszu zamiast lukarn są na tym samym poziomie jak okna na dole - tutaj mam na myśli zachowanie proporcji, chyba w tym projekcie utrzymanej dla środkowego pionowego szprosu okna bo okno na górze jest mniejsze niż np w salonie. A ogólnie - rozwiązanie the best.

Okna na górze wg projektu są mniejsze niż w salonie.
Tym bardziej, że za przykładem Miraśki obniżyłem parapety w salonie.
U mnie mają wielkość jak w projekcie.
Parapety sa 15 cm wyżej ale nie ze względu na wole oko tylko na moje kombinacje przy ściance kolankowej.
Generalnie w obu sypialniach na górze nie ma skosów (pojawiają się dopiero w garderobach).
Trudnym tematem było rozłożenie okien tak, żeby dom nie miał "zeza".
Nawet się to udało.

pepe*
18-01-2007, 21:59
Wstawię fotki jak tylko zdejmę te wory z kominów, to będzie wszystko widać.

Miraśka
19-01-2007, 21:21
witam-jak tam domki i budowy po wiatrzysku?-u nas wszystko ok-dach przeszedł chrzest bojowy pomyslnie

pepe*
19-01-2007, 21:31
i dalej bede bronić okienek przy wejściu-my szafy tam nie wstawiamy a okienko np można otworzyć tylko aby coś podpisać ,odebrać-chodzi mi o dzieciaki co by nie wpuszczały osób do środka

u nas drugi dzień działą elektryk-na rozdzielnie zdecydowalismy sie w pom.pod schodami przy drzwiach do garażu
Jak już się mądrowałem o tych okienkach, to dodam, że wiem że Miraśka nie będzie tam miała szafy,
a ja dzięki jej uprzejmości też będę miał super przedpokój :D
Miraśka jeszcze raz przy wszystkich dzięki za patent. Ile razy zajrzę do sieni to myślę jak to dobrze że byłem u Ciebie na budowie i w porę odgapiłem. :wink:

pepe*
19-01-2007, 21:33
witam-jak tam domki i budowy po wiatrzysku?-u nas wszystko ok-dach przeszedł chrzest bojowy pomyslnie
U nas też właściwie ok. Spadło 5 dachówek z nieskończonej połaci, czyli można przyjąć że test zaliczony.

Miraśka
19-01-2007, 22:07
i dalej bede bronić okienek przy wejściu-my szafy tam nie wstawiamy a okienko np można otworzyć tylko aby coś podpisać ,odebrać-chodzi mi o dzieciaki co by nie wpuszczały osób do środka

u nas drugi dzień działą elektryk-na rozdzielnie zdecydowalismy sie w pom.pod schodami przy drzwiach do garażu
Jak już się mądrowałem o tych okienkach, to dodam, że wiem że Miraśka nie będzie tam miała szafy,
a ja dzięki jej uprzejmości też będę miał super przedpokój :D
Miraśka jeszcze raz przy wszystkich dzięki za patent. Ile razy zajrzę do sieni to myślę jak to dobrze że byłem u Ciebie na budowie i w porę odgapiłem. :wink:
dzieki Pepe :oops: a teraz pytanie za 100 pkt-czy w salonie dajecie podłogówkę?bo dotej pory byłam temu przeciwna ale jeśli byśmy dali piec gazowy kondensacyjny to by musiały być większe kaloryfery a to mi sie nie widzi- w sypialni to nie problem -mamy 2 wyjścia albo dać dłuższy kaloryfer i przedłużyć parapet z wycięciem na ścianke albo zastosować większy kaloryfer w garderobie i mieć otwarte drzwi. albo dać podłogówkę w salonie-a nie chciałam tak monotonnie mieć terakoty na prawie całym parterze :cry: nie wim co mam robić a mamy jeszcze chwilke do namysłu

pepe*
20-01-2007, 16:12
Ja bym może i dał na cały salon, ale moja Małgocha nie chce mieć tam kafli, więc podłogówka będzie w: kuchni, jadalni, sieni, korytarzu od WC na parterze do jadalni, w wc i łazience. Dodatkowo planowałem dać grzejniczek w kuchni pod tym dodatkowym oknem i w wykuszu w jadalni.
Jak liczyłem to dwa grzejniki 30 w salonie pod oknami to u mnie w sumie jest 4 metry grzejnika i raczej spoko wystarczy (jedno okno 2,2 drugie 1,8m).
A przy -20 to kominek z obowiązku i damy radę :D

pepe*
20-01-2007, 16:13
No z tym, że u nas będzie piecyk na eko groszek i pellety.

Miraśka
20-01-2007, 20:01
no właśnie też nie chce kafli w salonie :cry: a mój małżonek chce

pepe*
21-01-2007, 14:42
Miraśka jakie drzwi dajecie przy wyjściu z kotłowni?
Jakieś ognioodporne, stalowe, czy zwykłe?

pepe*
21-01-2007, 14:45
Jeszcze jedno pytanie.
Jak robicie z wejściem do skrytki pod schodami.
W projekcie drzwi są na końcu schodów. Niby fajnie, ale żeby wyjść z garażu trzeba otworzyć dwoje drzwi i przejść przez graciarnię.
Zastanawiam się czy tych drzwiczek nie cofnąć, i z garaźu wychodzić od razu do przedpokoju.

Miraśka
21-01-2007, 22:09
drzwi do kotłowni jeszcze nie mamy ale prawdopodobnie kupimy te przeciwpozarowe a jeśli chodzi o drzwi do ,,graciarni,, to dajemy jak w projekcie otwierane na ścianę ze schodami -traktujemy to jak podwójne drzwi do garażu ,w którym jednak bedzie chłodniej niz w reszcie domu a jak znudzi sie nam otwieranie to latem można zostawiać otwarte a jak zjawia sie goście zamykać :lol: haha żartuje ale nie widzielismy wcześniej w tym temacie problemu przecież do garażu tak czesto sie nie chodzi moim zdaniem

pepe*
22-01-2007, 08:27
No to jeszcze pomyślę :-?
Układ z projektu ma jeszcze jedną zaletę.
O ile dobrze pamiętam, wg przepisów, drzwi między garażem a częścią mieszkalną muszą być ognioodporne. A te które widziałem w ofercie są wyjątkowej urody, więc może lepiej żeby było je mało widać.

Nie to żebym marudził, ale tak analizuję drobne udogodnienia i co można to wolę przemyśleć żeby potem nie kwękać przez ileś tam lat.

Miraśka
22-01-2007, 20:11
No to jeszcze pomyślę :-?
Układ z projektu ma jeszcze jedną zaletę.
O ile dobrze pamiętam, wg przepisów, drzwi między garażem a częścią mieszkalną muszą być ognioodporne. A te które widziałem w ofercie są wyjątkowej urody, więc może lepiej żeby było je mało widać.

Nie to żebym marudził, ale tak analizuję drobne udogodnienia i co można to wolę przemyśleć żeby potem nie kwękać przez ileś tam lat.

no świeta racja :lol: chociaz nie da sie wszystkiego przewidziec

brzoza77
27-01-2007, 13:48
Brzoza nic nie dostalem na priva[/quote]

Pepe,
mail utknal mi w czesci "do wyslania" i nie moge sobie z tym poradzic. Wyslalam juz kilka prywatnych,ale szczerze powiem ze zawsze zamiast w "wysalnych" mail'e zapisuja mi sie w "do wyslania". Czy mozesz mi pomoc? Wydawalo mi sie, ze jestem obyta z takimi rzeczami, ale tu ni cholery nie wiem co robie robie nie tak :roll:
Pozdr,
Brzoza.

P.S. Piekny dach i wole oko. Jaki kolor okien dobierzesz?

pepe*
04-02-2007, 13:55
Co się dzieje z matriałami budowlanymi.
Postanowiłem przerwę zimową wykorzystać na zorganizowanie frontu robót na wiosnę, w tym na zakup części materiałów. Kupienie dobrej wełny na poddasze, wełny elewacyjnej zaczyna przypominać koniec epoki Gierka.
Nie ma, nie wiadomo kiedy i za ile będzie.
Jeszcze chwila a będzie trzeba z bombonierką do hurtownika chodzić.
U was też tak, czy to we Wrocku ludzie poszaleli?

Miraśka
04-02-2007, 15:06
pepe*-jak przerwa zimowa? :lol: właśnie przez to ,że mie ma przerwy zimowej to chyba te kłopoty z wełną.Ja przez to musiałam kupić ciut gorszą knaufa-18 cm ale za to wzięłąm tę drugą 5 cm w płytach .nie wspomniałam ,że to po znajomości :lol: a i potem sie okazało ,ze mogłam mieć isovera ale o wiele droższą :cry:

MIMT
06-02-2007, 07:41
Witam wszystkich Zaciszan :D .

Razem z mężem też napaliliśmy sie na Zacisze II. Bardzo się nam ten projekt podoba. Z zapartym tchem czytamy wszystkie Wasze posty.

Na razie kupilismy działkę, teraz czeka nas jej zbrojenie. Nie wiem więc, kiedy uda nam sie rozpocząć budowę :cry: , bo działki zbroić bedzie stowarzyszenie, a wiadomo, gdzie dużo właścicieli, tam trudno sie dogadać.

Miraśka
Czy moglibyśmy nawiązać kontakt, i czy zgodziłabyś sią na obejżenie Twojego Zacisza na żywo?

Miraśka
07-02-2007, 22:11
Mimt-normalnie jestem w szoku :lol: poważnie aż mnie zmurowało-reszta zaciszan tak daleko sie buduje a tu taka niespodzianka,gdzie będziecie sie budować? oczywiście ,że możecie zajrzeć-choć ostatnio trudno mnie złąpac na budowie ale napewno kiedyś się uda :lol:

MIMT
08-02-2007, 13:39
Miraśka
Dzięki za wstępną zgodę :wink: .

Kupilismu działkę w Wołczkowie. Bardzo, ale to bardzo napaliliśmy sie na Zacisze II, ale od wczoraj mam mętlik w głowie. Otórz właściciel, od którego kupiliśmu działkę skserował nam wczoraj plan zagospodarowania przestrzennego (z 2001 r.). Z planu tego wynika, ze kąt nachylenia dachu musi być min 40 stopni, no a Zacisze ma 38 :cry: . Czy te plany w ogóle jeszcze obowiązują, czy musimy jednak wystąpić o warunki zabudowy? I czy można dokonać zmiany w projekcie, polegajacej na zwiększeniu kąta nachylenia dachu?

Mam jeszcze jedno pytanko. Wczoraj byliśmy na zebraniu w sprawie uzbrojenia i projektantka kazała nam podpisać papiery do gazowni (sama wszystko załatwia). Wpisała nam moc kotła gazowego 28. Czy to wystarczy do ogrzania Zacisza?

Miraśka
08-02-2007, 17:12
MIMT-projektantka to sobie moze wpisać 28 a przecież jak załozycie mniejszy to nic sie nie stanie-to jest tylko projekt :lol: a tak poważnie to nie pamietam ale nam fachowiec mówił chyba o 24 kw i teraz nie wim czy to nie dlatego ,że mamy kominek z dgp.koniecznie musicie wziąć nowy plan zagospodarowania-one sie zmieniają niekiedy co jakis czas choć niekoniecznie.a z tym nachyleniem dachu to pestka-zabiieg kosmetyczny,to tylko 2 stopnie

piekoś
09-02-2007, 16:35
Drodzy Zaciszanie!
Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś budował z cegły MAX? Ile cegieł powinienem zamówić na ściany konstrukcyjne, a ile cegły K3 na ścianki działowe?
Tomasz

Miraśka
09-02-2007, 19:19
Drodzy Zaciszanie!
Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś budował z cegły MAX? Ile cegieł powinienem zamówić na ściany konstrukcyjne, a ile cegły K3 na ścianki działowe?
Tomasz

witaj-niestety nie pomogę,budowaliśmy z porothonu ale powinien ci to obliczyc kierownik-a budujecie też zacisze?

piekoś
09-02-2007, 19:54
Buduje oczywiście Zacisze II. Ilość MAX-a obliczyłem(176m2 ścian konstrukcyjnych * 22 cegły na metr kwadratowy), ale nie wiem czy nie jest go za dużo. Gdyby ktoś miał doświadczenie z tym materiałem, byłoby to bardzo pomocne.

brzoza77
23-02-2007, 08:06
Witam,
przede wszystkim wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku dla wszystkich Zaciszan - jak najszybszych przeprowadzek do swoich domkow :D

Pepe,
wyslalam ci wiadomosc na prywatnego-chcialabym podrazyc jwestie dachu a nie chce tu wszystkich zanudzac. A tak poza tym to bylam na Twojej galerii - dokleisz troche zdjec?

Pozdr,
Brzoza.

Pepe,
no niestety nie wiem co sie dzieje? Do wszystkich dochodza prywatne wiadomosci a do Ciebie siedza w skrzynce jak zaczarowane:-):-) Czy moglbys wyslac mi na priva swoj numer telefonu? Chcialabym zdzwonic sie z Toba i powiercic Ci dziure w brzuchu w kwestii dachu :oops:
Sliczne dzieki.

Pozdrowionka dla wszystkich Zaciszan.

sebag73
04-03-2007, 18:11
czesc
Jak tylko zacznie sie wiosna i troche wszystko oschnie to tez ruszam z Zaciszem II pod Wroclawiem.
Probowalem napisac cos do Miraski i Pepe ale chyba funkcjonalnosc Privat messages dziala slabo.

Powiedzcie prosze jak rozwiazaliscie problem rolet zewnetrznych w wykuszach.
Jak bym mogl to bardzo uniknalbym jakis dodatkowych filarkow. Moze jakies fotki moglibyscie podeslac.

I jeszcze jedno pytanko czy pokoje na gorze nie sa za ciemne??


pozdrawiam Seba

Miraśka
04-03-2007, 22:47
ja napisałam na priv sebag73-i nie doszło?

KArt
05-03-2007, 05:31
Witam wszystkich właśnie zaczynam budować Zacisze II koło Lubina - wielki dzięki zwłaszcza dla Miraśki i Pepe - dużo waszych uwag uwzględniliśmy w naszej adaptacji projektu. Jeśli możecie to podajcie orientacyjny (realny) koszt budowy stanu surowego zamkniętego. Prośba do Pepe - do ciebie mam najbliżej - czy moglibyśmy zobaczyć twój dom na żywo. Jeśli tak to proszę o kontakt :P
Artur

Dedlog
17-03-2007, 21:27
Witam członków klubu Zacisze.
Ciekawy jestem co Szanowni forumowicze na projekt mg Zacisze (new) troszę pomniejszony:
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/zacisze/sytuacja.php

Jestem na etapie wyboru projektu i Zacisze jest super. A ten zmieniony troche projekt daje jakieś oszczedności - a z kasą hm :)

PiotrekKrawczuk
18-03-2007, 20:44
Witam, Mam pytanko do Zaciszan co są lub mają juz za sobą etap okien i dzrzwi. Chciałbym wiedzieć jakie mieliście wyceny na okana i drzwi garażowe. Bedę wdzięczny również za podanie firm. Ja chce robić okna drewniane a drzwi garażowe hormana (kasetonowe). Za okna wyceny mi się kształtują z montażem od 30-40tys (m.in. Urzedowski, stolarka Wołomin, OKLAND), drzwi garażowe ok 9tys. Czekam na opinię i informacje.

Miraśka
19-03-2007, 11:54
Witam, Mam pytanko do Zaciszan co są lub mają juz za sobą etap okien i dzrzwi. Chciałbym wiedzieć jakie mieliście wyceny na okana i drzwi garażowe. Bedę wdzięczny również za podanie firm. Ja chce robić okna drewniane a drzwi garażowe hormana (kasetonowe). Za okna wyceny mi się kształtują z montażem od 30-40tys (m.in. Urzedowski, stolarka Wołomin, OKLAND), drzwi garażowe ok 9tys. Czekam na opinię i informacje.

witaj :lol: -my akurat mamy bramę Normstahla kasetonową(zdjęcie w galerii) za 7400 kolor orzech,a swego czasu robiłam wycene n a okna drewniane urzedowskiego i z montarzem było 22 tyś ,jednak mamy pcv za 18 tyś.ża bramę hormana wołąno ponad 8 tys

Owocowy
20-03-2007, 00:02
Witam.
Ponieważ jestem na etapie wyboru projektu i Zacisze jest faworytem chciałbym jeśli to mozliwe zobaczyć taki domek w realu. Kieruję swoją prośbę szczególnie do Pepe, gdyż jestem także z Wrocka. Bardzo zaintrygowała mnie Twoja zmiana w wyglądzie dachu od strony ogrodu. Czekam na info na priv [email protected]

PiotrekKrawczuk
21-03-2007, 21:38
Witam, Mam pytanko do Zaciszan co są lub mają juz za sobą etap okien i dzrzwi. Chciałbym wiedzieć jakie mieliście wyceny na okana i drzwi garażowe. Bedę wdzięczny również za podanie firm. Ja chce robić okna drewniane a drzwi garażowe hormana (kasetonowe). Za okna wyceny mi się kształtują z montażem od 30-40tys (m.in. Urzedowski, stolarka Wołomin, OKLAND), drzwi garażowe ok 9tys. Czekam na opinię i informacje.

witaj :lol: -my akurat mamy bramę Normstahla kasetonową(zdjęcie w galerii) za 7400 kolor orzech,a swego czasu robiłam wycene n a okna drewniane urzedowskiego i z montarzem było 22 tyś ,jednak mamy pcv za 18 tyś.ża bramę hormana wołąno ponad 8 tys

A to ciekawe bo mi Urzedowski wyliczyl całość na 40tys......... brrrrrrrrrr
Najtansza oferta to 30tys. Co do bram to różnica między Normsthalem a Hormanem jest 800zł. Mam tez pytanko czy brama wyszla w tzw standardzie czy wymiar byl nietypowy ??

Miraśka
23-03-2007, 11:30
o kurcze ale wyceny :cry: a brama jest w standardzie chyba-bo pamiec mnie cos zawodzi a na pewno otwór jest według projektu :lol:

Joe
26-03-2007, 20:52
Witam po śnie zimowym.
Biorąc pod uwagę zmiany cen - baaardzo kosztowny to sen.
Niestety ułatwienia dla inwestorów w ubiegłym roku spowodowały, że pomimo startu z dokumentami w lipcu, nie udało mi sie rozpocząć budowy do końca roku.
Jutro uwaga - pierwsza łopata w ruch i zdejmuję humus.
Potem jak Bóg da i Wienerberger wyprodukuje, a nie każe płacić jak za złoto, będziemy popychać do przodu.
Do Świąt może uda mi się stan zerowy dociągnąć.
Jak się wyedukuję to zdjęcia w założonej za jakiś czas galerii zamieszczę.
Do usłyszenia wszystkim
Joe

Miraśka
26-03-2007, 22:33
JOE-to powodzenia życzę i trzymaj sie dzielnie,zakładaj kamizelkę cenoodporna bo te ceny nas zabiją :lol:

Miraśka
07-04-2007, 21:04
drogim zaciszanom zycze zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych

choc na chwilke wyciagne nasza skromną grupke z otchłani-nikt nic nie pisze co sie dzieje na budowach a wiosenke mamy :lol: :lol: :lol:

Joe
11-04-2007, 08:32
No i witam po Świętach.
Przed nimi udało mi się wyciągnąć stan zero. Dzisiaj kontrola z banku i następna transza.
Niestety mój Poro jest jeszcze opod Krakowem. Dzisiaj lub jutro będzie jechał do mnie na działkę. i jedziemy ze ścianami.
Ceny mnie zabiją zanim będę w naszym Zaciszu zamieszkać.
Niestety trzeba pchać ten wózek dalej.
Wszystkim powodzenia i dużo cierpliwości.
Joe

Miraśka
11-04-2007, 15:17
tak,tak-teraz cierpliwośc to najbardziej(po pieniadzach)pożądana rzecz na budowie no i waleriana lub coś w tym stylu :lol:

Joe
18-04-2007, 21:42
No, nareszcie porotherm dojechał i od poniedziałku start.
Mam nadzieję, że już bez problemów pojedzie dalej.
Więźba zamówiona, dachówka zamówiona, jeszcze ściany działowe i w połowie czerwca bez jakichś problemów powinienem wbić wiechę.
Trzymajcie kciuki
Joe

Joe
18-04-2007, 21:44
I jeszcze jedno .
Miraśka zdradź proszę ile zapłaciłaś za rolety do okien.
Joe

Miraśka
19-04-2007, 11:08
Joe-za rolety płąciłam 8600 z robocizna-miałąm tez wycene na ponad 10 tyś ale te sa ok.mamy tylko parter z roletami i jak wiesz mamy 3 okna z obnizonym parapetem do 47 cm bodajże-zycze powodzenia

pepe*
19-04-2007, 22:31
Witam wszystkich i pozdrawiam
Tak wsiąkłem w budowę, że przestałem tu zaglądać.
Fajnie, że grono Zaciszan się powiększa.
U mnie są już okna, elektryka, instalacje wod kan, tynki wew., i dziś zaczęli działać posadzkarze.
Miałem dzisiaj coś z 14 ludzi na budowie i myślałem, że oszaleję.
Kurcze, czy tak będzie do końca?

Owocowy
21-04-2007, 21:14
Witam wszystkich Zaciszan.
Cały czas ślędzę Wasze poczynania i jestem pod wrażeniem Waszych dokonań. Co prawda razem z Żonką jesteśmy jeszcze na etapie wyboru projektu, ale Zacisze jest jednym z Naszych faworytów.

Dzisiaj dzięki uprzejmości Pepe mieliśmy okazję obejrzeć jego śliczny domek. Naprawdę bardzo się Nam spodobał. Zmiany, ktore zrobiłeś w projekcie bardzo podniosły funkcjonalność i wygląd domu.

Jeszcze raz chcielibyśmy Tobie i Twojej żonie podziękować za możliwość zobaczenia domu w realu. To naprawdę coś całkiem innego, niż oglądanie projektu i wizualizacji.

Mam też prośbę do Miraśki. Czy byłabyś tak uprzejma i umieściła w Swoim albumie kilka zdjęć z wnętrza, szczególnie chodzi Nam o pokoje na górze z lukarnami. Chcielibyśmy zobaczyć jak to się ma do tego co stworzył Pepe na swoim poddaszu.
Wooole oko - bo tak to należy nazwać dało niesamowity efekt. Co prawda wymaga na pewno duzo wiecej nakładów niż tradycyjny projekt, no ale nie ma nic za darmo.

robdabi
21-04-2007, 22:43
Witam!
Po tygodniach obserwacji...i "studiowania"tematu Zacisze 2,podiołem decyzje i zakupiłem projekt!!!
Chciałbym wszystkim podziękować za otwartość i pomysłowość.
Dzięki temu forum postanowiłem zakupic projekt.Szczególne podziękowania dla Pepego i oczywiście Miraśki! ( Dzięki za waszą wylewność na tym forum )
...budowę rozpoczynam na początku czerwca-jestem w ostatniej fazie biurokracji :wink:
Czuję się tutaj trochę jak płotka wśród rekinów...( chodzi o fazę realizacji projektu )ale co tam-od czegoś trzeba zacząć :D
Serdecznie wszystkich pozdrawiam
robdabi

pepe*
21-04-2007, 23:46
Owocowy - nie ma za co i bardzo przepraszam, że nie dałem Wam nawet kawy :oops:
Mam nadzieję, że wybaczycie, bo jest właściwie obowiązkowa, tylko dzisiaj to była trochę szajba z tymi instalatorami plus najazd rodzinki.
No ale może dacie się jeszcze zaprosić to obiecuję poprawę :)

Owocowy
22-04-2007, 16:17
Pepe.
Nie przejmuj się kawą. Widzieliśmy co się działo i prawdę mówiąc mieliśmy trochę wyrzuty sumienia, że jeszcze my przeszkadzamy.

Widząc moją Zonkę, która teraz siedzi i układa sobie gdzie co postawi, patrząc na projekt Zacisza, to następna wizyta u Was będzie pewna (oczywiście jeśli pozwolicie).

Jeszcze raz dziekujemy i przepraszamy, że także My dołączyliśmy do tego zamieszania.

Pozdro

zaciszanka
23-04-2007, 19:17
Witajcie Budowniczy Zacisza!
Wykończeniówka mnie wykańcza:( Niech mnie ktoś poratuje i poda cenę za wylewkę Ze styropianem. Z robocizną Ze wszystkim. Za m2. Pozdrawiam gorąco

pepe*
24-04-2007, 12:02
Witajcie Budowniczy Zacisza!
Wykończeniówka mnie wykańcza:( Niech mnie ktoś poratuje i poda cenę za wylewkę Ze styropianem. Z robocizną Ze wszystkim. Za m2. Pozdrawiam gorąco
To trudno powiedzieć.
Ja mam cenę za robociznę: za wylewkę na izolacji z folii - na poddaszu, inna cena jest za parter - wylewka + izolacja z folii + wcześniej papa termozgrzewalna
i do tego koszt stryropianu + jastrychu, ale całość nie wynika z grubości i powierzchni bo tam gdzie daję podłogówkę to izolacje i styropian z ekranem dają instalatorzy, więc będzie to odliczone przy podłogach.
W sumie pełna jazda.
Cena robocizny - 18 PLN m2 miksokret zacierany + 8 PLN papa termozgrzana tam gdzie jest.
Jest to dosc sporo nawet jak na Wrocek, z tym, że ekipa jest, że tak powiem z górnej półki.

zaciszanka
26-04-2007, 13:11
Wielkie dzięki Pepe!
Zaczynam się orientować na czym stoję :)
Pozdrowienia

Joe
04-05-2007, 16:02
Wiadomości z frontu:
Pomimo trudności w zaopatrzeniu w materiały - ściany konstrukcyjne dół stoją.
W przyszłym tygodniu przygotowanie stropu i pod koniec tygodnia zalanie stropu.
W dalszym ciągu realny jest termin - połowa czerwca - stan surowy otwarty z dachem.
Joe

Zaciszny
05-05-2007, 13:42
Witam wszystkich Zaciszan. Zaczynamy właśnie naszą przygodę i chciałbym was zapytać czy 60 ton betonu wystarczy na ławy fundamentowe. Kolejna sprawa to wykopy ile płaciliście za wykopanie fundamentów w mojej okolicy jest tylko jeden renomowany fachowiec i chciałbym sprawdzić czy ze mnie nie zdziera. Za wszelkie info z góry dzięki. Pozdrawiam

KArt
07-05-2007, 05:04
na ławy fundamentowe poszło około 26 m3 betonu, cena za beton+ pompę 6400zł, robocizna 6000.

pepe*
13-05-2007, 00:37
U mnie wczoraj skończyli robić posadzki a w poniedziałek przyjeżdża brama garażowa, jak już bedzie to się pochwalę.
Od wtorku ocieplam z zewnątrz.
Ma przy okazji pytanie czy zastanawialiście się z czego zrobić cokół wokół domu?

pepe*
13-05-2007, 00:44
Podzielę się jeszcze jednym wynalazkiem natury organizacyjnej.
Bardzo polecam kupno odkurzacza przemysłowego.
Kupiłem takie coś w Castoramie za 600 pln i uważam, że jest to bardzo przydatne. Cały ten syf, kurz i budowlane drobinki można pozbierać. Od czasu jak tego używam znacznie mniej się roznosi to po domu, dodatkowo można do niego podłączyć elektronarzędzia z odsysem i np. jak robiliśmy bruzdy pod kable to właściwie nic nie pyliło z bruzdownicy.
A w pewnym momencie człowiek chce żeby było schludniej i nie wyobrażam sobie utrzymania parządku bez odkurzacza.
Zresztą widzę ile wyrzucam tego pyłu w worach za każdym razem.