PDA

Zobacz pełną wersję : projekt ZACISZE 2 pracownia MG PROJEKT



Strony : 1 2 [3] 4

Zaciszny
13-05-2007, 08:08
Mam jeszcze jedno pytanie, przede wszystkim do budujących z pustaka, ile realnie sztuk wychodzi na ściany i jak wychodzą wykusze ?

pepe*
13-05-2007, 18:51
Mam jeszcze jedno pytanie, przede wszystkim do budujących z pustaka, ile realnie sztuk wychodzi na ściany i jak wychodzą wykusze ?
To zależy o jaki pustak chodzi.
Np Porothermu 25 o ile pamiętam 11 szt. / m2
a Porothermu 30 - 16 szt.
W projekcie masz takie zestawienie kosztorysowe i akurat powierzchnie ścian są prawie dobrze podane.
Więc powierzchnia x ilość na metr i masz wyjściową ilość
Dolicz spokojnie 10% na docinki - jest tego sporo
Jeżeli masz czas to zamów pustaki połówkowe, ja niestety nie dostałem a szkoda, bo znacznie upraszcza to i zmniejsza straty.

pepe*
13-05-2007, 18:57
Acha, w sprawie wykuszy to jak zauważyłeś każdy coś tam po swojemu kombinował, zużycie pustaków jest prawie zerowe bo to niskie ścianki.
2 warstwy w jadalni i chyba 4 w kuchni - pewnie z 30 - 40 szt..
A widziałem że któryś z Zaciszan zrobił drewnianą konstrukcję, i pewnie też jest nieźle.

pepe*
27-05-2007, 21:49
Zamówiłem kamienne parapety zewnętrzne. Mają być w czwartek.
Z czego zrobiliście / zrobicie swoje?
O ile ktoś tu jeszcze zagląda :-? :-?
Bo pisać to sam do siebie zacząłem :P

pepe*
27-05-2007, 21:51
No i w sobotę założyłem oczyszczalnie.
Ta wiadomość pewnie zainteresuje Toma&Jerrego, wpadnijcie przy okazji, to chęnie oprowadzę po utylizacji odpadków :D

Owocowy
30-05-2007, 21:02
Witam wszystkich Zaciszan.
Po czasie poszukiwań projektu oraz załatwiania wstepnych spraw z zakupem działki rozpoczęliśmy z Żonką ciężką i długą drogę do Naszego wymażonego domku. Zapadła też ostateczna decyzja, że będziemy budować Zacisze II. Myślę, że od teraz będę mógł stać się aktywnym uczestnikiem tego forum.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy Pepe za możliwość obejżenia Zacisza w realu. To Nas przekonało do tego projektu.
W tej chwili przed nami zapewne długa i męcząca droga do załatwienia mnóstwa dokumentów związanych z kredytem i pozwoleniami na budowę.
Jutro odbieramy projekt i biegiem do banku po kasę. A będzie jej potrzeba cholernie dużo. Nawet nie chce się myśleć o kwotach :o
Pepe, do Ciebie oczywiście bedę chciał sie nie raz zwrócić z pytaniami, które będą się nasuwać w trakcie budowy. Myślę, że nie przeklniesz mnie już na samym początku :wink:
Życzę powodzenia wszystkim forumowiczom.

pepe*
15-06-2007, 22:25
ale obciach, na 4 stronie watek o Zaciszu.

Owocowy - nie krępuj się.

U nas teraz ocieplenie z zewnątrz i poddasze.
Kończymy też kotłownie bo za moment piec montują.

Miraśka, weź coś napisz co u Ciebie.

Miraśka
17-06-2007, 00:34
hej hej zaciszanie :lol: u nas opóźniaja sie z wylewkami ,mieli wejsc 10 czerwca,potem 13 ,potem18 czyli w poniedziałek od rana,no i wersja moze ostateczna w poniedziałek po południu-to z ich winy a od tygodnia nie moga dowiesc piasku wiec jak nie bedzie to klapa.

Owocowy
19-06-2007, 21:37
Faktycznie, watek spadł i trzeba ratować sytuację.
Pepe dzieki za wsparcie, na razie w słowie. Teraz szukam ekipy i będę rozmawiał na temat wyceny. Czy możesz podać mi namiary na ekipę, która stawiała u Ciebie na priv. Spróbuję, muszę mieć kilka propozycji.
Nasz projekt jest w tej chwili u architekta. Czekamy na adaptację i drobne zmiany (ścianka kolankowa wyżej, garaż bedzie wyciągnięty o ok 1m do przodu, trochę drobnych zmian w ściankach działowych oraz w oknach).
W tym roku zakładamy zrobienie fundamentów.

Pozdrawiam wszystkich Zaciszan

Miraśka
21-06-2007, 10:18
hej-no to dalej reanimujemy wątek :lol: ostatecznie panowie od wylewek-szt 4 wkroczyli we wtorek i dzisiaj konczą jak szyki nie popsuje deszcz.Nie wiem jak inni ale my dajemy styropian na posadzke w garazu i kotłowni choc w projekcie nie ma-z tych wylewek to najdroższy to styropian brrrrrrrrr.

pepe*
21-06-2007, 21:52
Ja dałem styro w garażu i kotłowni, tylko lekko zfazowany w stronę bramy, z 2% spadkiem.
Mira, a jak wykańczacie tą ściankę z drewnianymi słupkami na poddaszu?
U mnie Pani Żona poprojektowała jakieś szafki i inne takie, ale zabawy to z tym będzie.

Jutro kończę elewację i domek wygląda pięęęęęknie (dla mnie oczywiście)
No i już mam wykaflowaną i pomalowaną kotłownię z założonymi lampami - więc jakby nie patrzeć pierwsze skończone pomieszczenie. :D

pepe*
21-06-2007, 21:58
acha i nie mam jeszcze wybranego materiału na cokolik wokół domu. za dużo koncepcji jak zawsze.

Miraśka
23-06-2007, 20:31
tak.tak też zrobiony mamy spadek w garażu ale coś ok 6 cm na całości ,wiec chyba 1 %.

w pralni czy jak kto zwał pom gosp,czy stryszku mamy zamiar robic jakies drzwiczki,schowki ,półeczki i inne duperelki ale jeszcze troszke czasu mamy do namysłu

kotłownie mamy wykaflowana w połowie i niby ja sie podjełam konczyc za syna kuzyna bo wyjechał na saksy ale jakos czasu brak- :lol:

pepe*
23-06-2007, 20:57
Tak wygląda moja elewacja"http://foto1.m.onet.pl/_m/3655b135ae29d29a7da80e01e63ca1c9,5,19,0.jpg

pepe*
23-06-2007, 20:59
http://foto3.m.onet.pl/_m/8adc924d23d9627861f29dd8c6d2d34f,5,19,0.jpg
no i takie mamy drzwi

pepe*
23-06-2007, 21:02
http://foto3.m.onet.pl/_m/253be922f55c4589ecffe949cf4be633,5,19,0.jpg
i jeszcze ciągle dyźurny temat wykuszy. U nas tak się walka zakończyła :D

Miraśka
25-06-2007, 16:55
Pepe-aż miło popatrzec na wasz domek,wyszło bajerancko i żałuje że jednak nie zostawiliśmy tego okna nad garażem łukowatego :cry:(cena nas odrzuciła). wrzuc do galerii wiecej fotek i domek z bliska,bedziesz pierwszy ,który pokaże otynkowany domek.nie widze boni wokół okien-daliście czy nie?
jeśli chodzi o cokół my myślimy nad tynkiem mozaikowwym dopasowanym do koloru dachu i okien.

drsg
28-06-2007, 16:39
witam.
mnie nie bylo tu bardzo dawno. ale mam troche na usprawiedliwienie. wprowadzilismy sie 1 kwietnia, czyli 3 tygodnie przed uplywem roku, kiedy to zaczynalismy budowe. a 5 maja 07 urodzila sie zuza !!!
podchodzac do sprawy retrospektywnie, to byl rok wyciety z zyciorysu. ale bylo warto. domek rekompensuje to co sie dzialo podczas jego budowy. obecnie mam ekipe, ktora konczy malowanie elewacji. jak znajde chwile, to zapodam na jakiej stronie zdjecia z budowy zacisza.
pozdrawiam wszystkich i zycze wytrwalosci w budowie.
naprawde warto!!!

Miraśka
29-06-2007, 17:05
DRSG

1-ogromne gratulacje z okazji narodzin córeczki-niech rośnie zdrowa i dawała same radosci rodzicom

2-cieszę ,sie że tak szybko udało sie wam wprowadzic i życzę wszystkigo najlepszego z tej okazji

3-niecierpliwie czekam na fotki bo teraz ja chcę czerpac inspiracjie bo sie wypaliłam i nie mam juz takiego zapału jak na poczatku-mimi wszystko jest bardzo cęiżko prowadzic kobiecie cała budowe od a do z :lol:

pepe*
29-06-2007, 22:21
To nawet ma nazwę "przesilanie stanu surowego" :D
Jest coś w tym, ale głowa do góry, wściekłość w pozytywną energię i rano pierwsze słowa "świetnie jest".

Miraśka Nie wiem co masz na myśli pisząc bonie.
Jeżeli chodzi o ozdobniki wokół okien to daliśmy, chętnie bym pokazał ale coś nie mogę większych fotek wstawić, może mi podpowiesz jaki jest największy możliwy rozmiar do wstawienia, to wrzucę.

drsg
01-07-2007, 15:15
witam ponownie.
obiecalem zdjecia z mojej budowy i oto podaje link, gdzie mozna cos niecos zobaczyc.
http://picasaweb.google.pl/slawek.drglinka

pepe*
01-07-2007, 21:54
witam ponownie.
obiecalem zdjecia z mojej budowy i oto podaje link, gdzie mozna cos niecos zobaczyc.
http://picasaweb.google.pl/slawek.drglinka

Bardzo Ci dziękuję za ten slideshow. Nawet na moim etapie jeszcze można coś podpatrzyć.
No i daje to motywacyjnego kopa do dalszego wysiłku, choć chwile zwatpienia pod koniec faktycznie bywają.
Grauluje, i jeszcze raz dzięki.

Miraśka
03-07-2007, 10:32
witam ponownie.
obiecalem zdjecia z mojej budowy i oto podaje link, gdzie mozna cos niecos zobaczyc.
http://picasaweb.google.pl/slawek.drglinka

ale zzazdroszcze :lol: tylko gubie sie w tych pokojach bo ja mam lustrzane odbicie :lol: czy ja dobrze widze czy także nie porobiłes garderób na górze i czy czasami nie masz podniesionej scianki kolankowej.to jest takie interesujace jak każdy z nas ma inaczej ,chyba całkiem zwolnie tempa zeby jeszcze u innych cos ciekawego podpatrzec :lol: .acha i żeby nie było,że odgapiam taras bo ja od poczatku budowy żyłam z zamiarem ze na tarasie bedzie kostka tylko w innym kolorze :lol: jak pokazałam mezowi twój taras to przekonał sie do konca-pozostaje tylko kwestia ceny-może uchylisz rąbka tajemnicy ile taki tarsik kosztuje.masz może jakas fotke z holu na jadalnie i salon-ja barzdiej zamknełąm te pokoje wiec nie moge sobie wyobrazic jak to wyglada według projektu.
gratuluje :lol: :lol: :lol:

drsg
03-07-2007, 17:46
witam.
fakt. garderoby zostaly z gory wyrzucone. dol natomiast na maxa otwarty. nie ma sciany miedzy kuchnia i jadalnia (była, ale na szczescie tuz przed tynkami przyszlo opamietanie i zostala rozebrana). podobnie rozebrana zostala sciana tworzaca klatke schodowa na dole - nie ma dodatkowych drzwi, ktore byly przed garazem. no i ostatnia zmiana dotyczy wyjscia na taras: mozna wyjsc na niego z salonu jak i z jadalni. pierwotnie bylo tam tylko jedno okno balkonowe i jedno zwykle, z ktorego tez zdecydowalismy sie zrobic balkon. jest to super rozwiazanie.
co do ceny tarasu z kostki: nie pamietam ceny. zalezy to od ceny kostki za ile sie ja kupi. ale moim zdaniem warto, bo odpada problem z ewentualnymi peknieciami kafelek od mrozu. no i na kostce nie trzeba utrzymywac sterylnej czystosci jak to sie dzieje z kaflami.
pzdr.

Owocowy
05-07-2007, 20:51
Miło patrzeć, jak rosną Wasze domki. Ja niestety mam mały problem z właścicielem działki, którą chciałem kupić. Przypomniał sobie, że chce wiecej kasy. To mnie tak wkurzyło :evil: , że siadlem do kompa i szybko znalazłem inną działkę kilka kilometrów dalej, ale za to prawie uzbrojoną. Cena mi odpowiada i jak dobrze pójdzie to w poniedziałek ją biorę. Zacisze wchodzi na nią bez kłopotu, niestety nie jast tak duża jak Twoja Pepe :roll: .
Mam nadzieję, że powiedzenie "Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło" się sprawdzi i moja decyzja będzie słuszna.
Pozdrawiam Zaciszan.

Miraśka
05-07-2007, 23:21
owocowy-u nas powiedzenie ,że ,,nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło ,,sprawdza sie w 100% :lol: także zycze tego i tobie.Na pewno bedziesz zadowolony i ruszaj do budowania zacisza,trzymam kciukasy :lol:

zaciszanka
06-07-2007, 10:47
PEPE!!
Gratulacje ! Jestem pod wrażeniem! Piękny domek Czy mnie wzrok nie myli i w wykuszu są rolety!? Zapodaj proszę jaki typ rolet i gdzie jest schowana skrzynka. A może jeszcze jakieś zdjęcia?My własnie wpuściliśmy do naszego Zacisza elektryka , za chwilę wejdą wylewkarze i tynkownicy, póki co straszny tam bajzel i widok Twojego Zacisza podziałał jak balsam :) Napatrzeć się nie mogę
Okna mam już zakupione a z drzwiami się motam, sama nie wiem antywłamaniowe czy "drzewienne"
Pozdrowienia dla wszystkich zaciszan

pepe*
06-07-2007, 21:29
W wykuszach sa rolety.
Kasety typu INTEGRO, czyli roleta zwija się do kasety na zewnątrz okna.
W pozostałych oknach mam kasety wewnętrzne typu BeClever.
Dodatkowo w wykuszu w jadalni do rolety w dużym oknie dałem silnik.
Elektryczne podnośniki to bajka.
Żałuje że nie miałem większego budżetu na okna, bo zrobiłbym więcej rolet na silniczkach.
Jeżeli ktoś planuje rolety elektrycznie podnoszone to polecam sterowanie zrobić w jednym miejscu.
Ja zrobiłem na ściance na przeciwko schodów, wchodzę, wciskam guziki i robi się jasno, fajna zabawa.

Miraśka
08-07-2007, 13:17
Pepe-czemu tak późno piszesz o tych kontaktach do rolet w jednym miejscu? :cry: my po krótkim uzytkowaniu rolet swierdziliśmy że dodamy elektryke do okna w salonie tego dużego,do wykusza w jadalni i drzwi balkonowych gdzie teraz jest korbka-niby lekko ale jak długo :lol: żeby tak kazdy z naszych poprzednikach pisał o swoich pomysłach nowatorskich to o ile było by nam łatwiej :lol:

sebag73
09-07-2007, 13:35
czesc
Wlasnie po woli rosnie nasze zacisze w okolicach Wroclawia.
Niestety aura dosc deszczowa w tym roku opoznila wszystko o ponad miesiac....:(
Mam pytanie do Miraski i Pepe, wiem ze zrobiliscie wejscie do kuchni z korytarza, czy moglibyscie zalaczyc jakis rysuneczek jak to wymysliliscie??

A jezeli moge cos dodac co do rolet w wykuszach to znalazlem firme, ktora robi takie rolety dla wykuszy.
Polaczone sa walem kardana i jest jeden silnik na trzy plaszczyzny rolet. I te rolety chowaja sie w nadproza.


Pozdrawiam Seba

pepe*
09-07-2007, 22:12
Pepe-czemu tak późno piszesz o tych kontaktach do rolet w jednym miejscu? :cry: my po krótkim uzytkowaniu rolet swierdziliśmy że dodamy elektryke do okna w salonie tego dużego,do wykusza w jadalni i drzwi balkonowych gdzie teraz jest korbka-niby lekko ale jak długo :lol: żeby tak kazdy z naszych poprzednikach pisał o swoich pomysłach nowatorskich to o ile było by nam łatwiej :lol:

Hmm. no może troche późno, ale elektryk wszedł do mnie coś w marcu, a onka jeśli mnie pamięć nie myli to koniec kwietnia, a działa to może trochę więcej niż miesiąc i tak prawdę mówiąc to od niedawna się tym bawię.
Pomysł nie był mój i dopiero zaczynam go doceniać, więc sooorki.
Ale mogłabyś przyjechać do Wrocka i obejrzeć na żywo. Może coś dla siebie jeszcze podejrzysz :D

Seba przejście do jadalni odgapione mam od Miraśki.
Jak chcesz to podjedź do mnie na budowę i odrysuj :D

Miraśka
10-07-2007, 10:19
Pepe-czemu tak późno piszesz o tych kontaktach do rolet w jednym miejscu? :cry: my po krótkim uzytkowaniu rolet swierdziliśmy że dodamy elektryke do okna w salonie tego dużego,do wykusza w jadalni i drzwi balkonowych gdzie teraz jest korbka-niby lekko ale jak długo :lol: żeby tak kazdy z naszych poprzednikach pisał o swoich pomysłach nowatorskich to o ile było by nam łatwiej :lol:

Hmm. no może troche późno, ale elektryk wszedł do mnie coś w marcu, a onka jeśli mnie pamięć nie myli to koniec kwietnia, a działa to może trochę więcej niż miesiąc i tak prawdę mówiąc to od niedawna się tym bawię.
Pomysł nie był mój i dopiero zaczynam go doceniać, więc sooorki.
Ale mogłabyś przyjechać do Wrocka i obejrzeć na żywo. Może coś dla siebie jeszcze podejrzysz :D

Seba przejście do jadalni odgapione mam od Miraśki.
Jak chcesz to podjedź do mnie na budowę i odrysuj :D


hahahah-ale śmieszne-wybaczam ci Pepe :lol: u nas elektryk wszedł w lutym a tynkarze pod koniec marca,ale co tam przezyjemy to jakoś


Sebag73 faktycznie ,Pepe ma racje i jak tylko możesz to skorzystaj z zaproszenia i wdepnij do niego-warto poptrzec jakie inni maja pomysły :lol:

Ewa 13
10-07-2007, 17:31
Witam wszystkich Zaciszan!

jesteśmy na etapie wyboru projektu naszego wymarzonego domku i czytając od niedawna to forum coraz bardziej podoba nam się właśnie ZACISZE...
Godny podziwu jest ten Wasz entuzjazm i zaangazowanie w niesieniu pomocy innym , doradzaniu i wspieraniu innych podczas budowy...
Bardzo chcielibyśmy zobaczyć wybudowane już Zacisze . Mieszkamy w Krakowie i jesteśmy zdecydowani podjechać nawet do Wrocławia i okolic ( chyba największe zagłębie Zaciszan :D ) w tym tygodniu piątek lub sobota (13/14.07- mamy urlop) jeżeli ktoś będzie chętny poświecić nam godzinkę, żeby pochwalić się swoim domkiem lub w innym terminie ,ktory Wam odpowiada.
Z góry serdecznie dziękujemy
Ewa i Marek

Zaciszny
11-07-2007, 22:19
Witam,

Buduje się też moje Zacisze.

Przygotowuję się właśnie do chudziaka i chciałbm się upewnić co do instalacji jakie powinny się w nim znaleźć. Ponadto podpowiedzcie mi proszę jaką robiliście izolację i ocieplenie fundamentów.

Dobre rady zawsze w cenie :D .

Miraśka
12-07-2007, 12:36
witaaj Zaciszny-pod chudziakiem mamy instalacje kanalizacyjną a jesli chodzi o fundamenty to najpirw smarowane dysperbitem 2 czy 3 razy potem styropian,siatka i czesc zasypywana ziemia posmarowana 2 razy dysperbitem- w projekcie jest jeszcze folia kubełkowa ale u nas jest dobre podłoze i kierownik odradził-chociaz może jak bedziemy robic deszczówkę to skusimy sie na wiecej roboty i damy ta folie a tak sobie jednak w razie co ,żeby później nie żałowac

życze powodzenia i wpadaj czesciej :lol:

pepe*
12-07-2007, 22:27
Witam,

Buduje się też moje Zacisze.

Przygotowuję się właśnie do chudziaka i chciałbm się upewnić co do instalacji jakie powinny się w nim znaleźć. Ponadto podpowiedzcie mi proszę jaką robiliście izolację i ocieplenie fundamentów.

Dobre rady zawsze w cenie :D .

U mnie przed chudziakiem też była kanaliza z podprowadzeniem odpływów do urządzeń na parterze + przyłącza prąd i woda.
Izolacja fundamentów to pozioma na ławach papa termozgrzew, pionowo dysperbit na to Hydromax 8 cm - styroduro pochodne i jak podaje producent tylko do obsypania ziemią, jest to niby na pióro wpust i chyba będzie szczelnie.
Dodatkowo zrobiłem przed zasypaniem ścian fundamentowych drenaż opaskowy z odprowadzeniem do studzienki., a potem to jak już wcześniej pisałem na ścianie fundamentowej znowu papa, a na chudziaku przed wylewkami papa termozgrzew na to folia i dopiero styropian.
I jestem zadowolony, że dałem się naciągnąć na tą pape, bo jak był u mnie facet od parkietów i dowiedział się że jest na papie to skomentował " nareszcie jeden normalny" :D nie wiem czy chodziło o mnie czy o dom :D

Zaciszny
14-07-2007, 17:04
No i oczywiście jak zawsze można liczyć na Miraśkę i Pepe'go - bardzo Wam dziękuje za info. Teraz jestem pewny, że dobrze robie.

Moje Zacisze dopiero się zakotwiczyło (fundamenty) i rosną sobie powoli ściany. Przed chudziakiem chciałbym jeszcze zweryfikować jedno nietypowe zagadnienie. Kanaliza do łazienki na górę idzie przez komin - czy Wy zastosowaliście takie samo rozwiązanie?

pepe*
14-07-2007, 20:39
No i oczywiście jak zawsze można liczyć na Miraśkę i Pepe'go - bardzo Wam dziękuje za info. Teraz jestem pewny, że dobrze robie.

Moje Zacisze dopiero się zakotwiczyło (fundamenty) i rosną sobie powoli ściany. Przed chudziakiem chciałbym jeszcze zweryfikować jedno nietypowe zagadnienie. Kanaliza do łazienki na górę idzie przez komin - czy Wy zastosowaliście takie samo rozwiązanie?

Tak, na górze odpływy zbiegają się do pionu umieszczonego jakby w jednym przewodzie wentylacyjnym.
Od razu zastanów się co gdzie będziesz robił żeby wyjść ze spadkami.
Chodzi o miejsce wstawienia trójnika do pionu kanalizacyjnego.
U mnie trójnik wstawiono ok. 20 cm poniżej stropu, i odpływy z pralki, prysznica i wanny idą pod sufitami w kotłowni i garażu.
Zostały schowane w ociepleniu sufitów i ich nie widać. A zrobienie odpływów po podłogach byłoby dość kłopotliwe.

Zaciszny
15-07-2007, 20:53
Dzięki pepe * za info. Początki zawsze są trudne ja chciał bym się "pochwalić" jedną wpadką która wydaje się teraz oczywista, mianowicie przed pracami ziemnymi nie przygotowaliśmy odpowiednio gruntu tzn. nie usunęliśmy trawy darniny całej zarośniętej skorupy przestrzegam budujących lepiej to zrobić :-)
Druga rzecz to kanalizacja należy zabrać się za to odpowiednio wcześnie unikniecie dużego kucia

KArt
16-07-2007, 05:48
czesc
Wlasnie po woli rosnie nasze zacisze w okolicach Wroclawia.
Niestety aura dosc deszczowa w tym roku opoznila wszystko o ponad miesiac....:(
Mam pytanie do Miraski i Pepe, wiem ze zrobiliscie wejscie do kuchni z korytarza, czy moglibyscie zalaczyc jakis rysuneczek jak to wymysliliscie??

A jezeli moge cos dodac co do rolet w wykuszach to znalazlem firme, ktora robi takie rolety dla wykuszy.
Polaczone sa walem kardana i jest jeden silnik na trzy plaszczyzny rolet. I te rolety chowaja sie w nadproza.


Pozdrawiam Seba
Witam Sebag73 daj namiary na firmę z roletami do wykuszy.
Pozdrawiam Artur

pepe*
17-07-2007, 23:14
Dzięki pepe * za info. Początki zawsze są trudne ja chciał bym się "pochwalić" jedną wpadką która wydaje się teraz oczywista, mianowicie przed pracami ziemnymi nie przygotowaliśmy odpowiednio gruntu tzn. nie usunęliśmy trawy darniny całej zarośniętej skorupy przestrzegam budujących lepiej to zrobić :-)
Druga rzecz to kanalizacja należy zabrać się za to odpowiednio wcześnie unikniecie dużego kucia
Zapomniałem napisać Ci, że jeszcze przez ściany fundamentowe doprowadzenie powietrza do kominka robiłem. Też trzeba pamiętać, bo potem to jakieś awaryjne rozwiązania. Nawet jak nie planujesz od razu kominka, to doprowadzenie zrób i je zaślep.

Zaciszny
18-07-2007, 08:21
Możecie podpowiedzieć jak powinno wyglądać doprowadzenie powietrza do kominka dodam że zrezygnowałem z kominka zewnętrznego. Interesuje mnie na jakiej wysokości wychodzi to przez fundamenty w którym miejscu i jaką dać średnice

Dzięki za pomoc

Zaciszny
18-07-2007, 08:23
Zauważyłem jeszcze dziwną rzecz w zestawieniu materiałowo kosztowym dając do wyceny więźbę zestawienie brałem ze strony mg projektu okazało się że jest spora rozbieżność względem zestawienia w moim projekcie. Wiem że był robiony jakiś lifting projektu. Zastanawiam się czy może nasz dach został jakoś poprawiony może warto to zmienić ?

pepe*
18-07-2007, 09:20
Możecie podpowiedzieć jak powinno wyglądać doprowadzenie powietrza do kominka dodam że zrezygnowałem z kominka zewnętrznego. Interesuje mnie na jakiej wysokości wychodzi to przez fundamenty w którym miejscu i jaką dać średnice

Dzięki za pomoc

Chodzi o to, żeby doprowadzić rurą np. PCV do miejsca w podłodze w domu gdzie będzie stał kominek powietrze z zewnątrz.
U mnie jest tak:
rura fi 120 wychodzi z podłogi pod wkładem.
przechodzi ok. 60 cm poniżej poziomu chudziaka przez ścianę fundamentową i wychodzi na ścianie w rogu tarasu.
Głębokość nie ma tu wielkiego znaczenia, bo kominek jest blisko ściany zewnętrznej. Czasami jak jest dalej to lepiej zakopać rurę głęboko, albo dobrze ocieplić, bo zimne powietrze schładza podłogę.

Miraśka
18-07-2007, 09:42
u nas natomiast rura do kominka jest na chudziaku i zgodnie z porada fachowca wypuszczona na zewnatrz tylko ,że w scianie prostopadłej do tej tarasowej ,ponieważ lepiej jest kiedy ta odległosc od kominka jest wieksza aby to powietrze z zew.własnie zdążyło sie nagrzac

Zaciszny
18-07-2007, 19:35
No to pięknie co post to kolejna dziura w fundamentach :lol: .

Dziś planowaliśmy odpływy w kuchni zmywarka, zlew i nic nie ustaliliśmy wymyśliłem rozwiązanie że zostawię podejście na każdej ścianie :)

pepe*
21-07-2007, 22:30
No to pięknie co post to kolejna dziura w fundamentach :lol: .

Dziś planowaliśmy odpływy w kuchni zmywarka, zlew i nic nie ustaliliśmy wymyśliłem rozwiązanie że zostawię podejście na każdej ścianie :)

Tylko nie zapomnij potem pozaślepiać niewykorzystanych :D

Ja zrobiłem zlew w wykuszu, a z zmywarkę na ścianie od wejścia, w rogu blisko zlewu, bo jak mawia moja znajoma: "naczynia przed włożeniem do zmywarki należy dokładnie umyć" :D

PiotrekKrawczuk
26-07-2007, 09:20
No wreszcie ruszam dalej z tematem budowy i tu od razu kilka pytań do zaprawionych w bojach :)....
- jak poradziliście sobie z oknami. JA mam dylemat gdyż Pan od okien powiedział że okno nad garazem nie moze być uchylne bo bedzie zachaczac przy otwieranu o glif. Jak poradziliscie sobie z tym tematem ???
Dodatkowo jescze zapytam jak z wykuszami na dole... gdzi zaczynaja sie boczne okienka tzn od scian surowych czy ocieplenie po calej plaszczyznie a do tego dochodzi okno.... No i ostatnie pytanko jak z wylewka na dole... od jakiego miejsca liczyliscie punkt "0" ... Wazne to dla mnie bo nie wiem jak mam liczyc okna balkonowe.
Bede bardzo wdzieczny za szybkie info.
...a i jeszcze jedno .... jakie przyjeliscie wymiary dla bramy garazowej. Bo z tego co sie wywiedzialem to mamy troche ponad standard wysokosc i proponuja m.in by onizyc do 2,37 (obecnie jest 2,50)

Pozdrawiam
Piotrek

pepe*
29-07-2007, 13:04
No wreszcie ruszam dalej z tematem budowy i tu od razu kilka pytań do zaprawionych w bojach :)....
- jak poradziliście sobie z oknami. JA mam dylemat gdyż Pan od okien powiedział że okno nad garazem nie moze być uchylne bo bedzie zachaczac przy otwieranu o glif. Jak poradziliscie sobie z tym tematem ???
Dodatkowo jescze zapytam jak z wykuszami na dole... gdzi zaczynaja sie boczne okienka tzn od scian surowych czy ocieplenie po calej plaszczyznie a do tego dochodzi okno.... No i ostatnie pytanko jak z wylewka na dole... od jakiego miejsca liczyliscie punkt "0" ... Wazne to dla mnie bo nie wiem jak mam liczyc okna balkonowe.
Bede bardzo wdzieczny za szybkie info.
...a i jeszcze jedno .... jakie przyjeliscie wymiary dla bramy garazowej. Bo z tego co sie wywiedzialem to mamy troche ponad standard wysokosc i proponuja m.in by onizyc do 2,37 (obecnie jest 2,50)

Pozdrawiam
Piotrek

Odnośnie okienka nad garażem. Jest problem o jakim piszesz.
Moi okniarze mieli taki patent:
Okno jest ze stałym słupkiem na środku i ma zawiasy w środku okna. Klamki są przy ościerzach. Przy łukowym oknie nie da się zrobić skrzydła uchylno rozwieralnego więc u mnie jedno jest otwierane a drugie tylko uchylne i mycie przez drugie skrzydło, albo można odczepić blokadę i położyć je.
Generalnie działa super, żadnych problemów z otwieraniem.

Okna w wykuszach są od ściany, ocieplenie fazowane pod kątem, prostopadla do ramy okna.

Na parterze punkt 0 wyznaczony był do schodów, tak żeby miały równą wysokość i drzwi wejściowych, u mnie na parterze było to + 17 cm ocieplenie i wylewka i + 14 mm na okładzinę, ale to nie znaczy że u Ciebie będzie tak samo. Najlepiej weź kogoś z poziomicą laserową, albo niwelatorem i sprawdź gdzie ile masz w tej chwili i spróbuj zgrać schody z wejściem do domu i dopiero ustal wysokość drzwi balkonowych.

Brama garażowa potwierdzam, lepiej jest zrobić te 2,36 - 2, 38 bo jest to bardzo często wymiar standardowy i wyższa nawet o parę centów wymaga dodatkowego segmentu co bardzo podraża sprawę.
Ja mam bramę Normstala właśnie w takim rozmiarze. Nawet dość wysoki samochód spokojnie wjedzie (bus albo terenówka) Jedyne co się nie uda to wjazd takim autem z boxem na dachu, ale przy wysokości 2, 5m też może się to nie udać.
Otwór początkowo miałem za wysoki, ale przed montażem bramy ociepliłem ościerze i przygotowałem na wymiar. Warto to i tak zrobić wcześniej, żeby potem nie paćkać przy ślicznej bramie. Pomijając zabrudzenia samej bramy łatwo zapchać prowadnice i rolki a czyszczeni tego jest dość trudne. Z tego względu też ociepliłem wcześniej od środka garaż - sufit i ścianę pomiędzy garażem a domem.

velours
19-08-2007, 13:22
witajcie koledzy i koleżanki
dołączam do zaciszan..

projekt kupiłem już w kwietniu...

jutro odbieram papierzyska, pozwolenia itd..

działka 12,5a - problemem był 8letni stary fundament (pod domek kanadyjki z paskudnym projektem), który wyburzałem, mam więc do wykorzystania gruz, żwir i grube połacie styropianu....

będe pewnie długo budował bo nie chce kredytu brać....

lokalizacja: Bielsko-Biała, jest ktoś blisko w miarę? widziałem że kolega Wrocław, ktoś chyba z Gliwic... to w sumie nie tak daleko od siebie :)

pozdrawiam

Miraśka
15-09-2007, 19:07
velours życzę powodzenia :lol:

nasz wątek spadł na 6 stronę :cry: rozumiem ,każdy zajęty budowaniem albo wykańczaniem :lol:

zaciszanie napiszcie co u was słychac-Pepe.Jola.......

jwbrzezinski
16-09-2007, 18:17
:D Ludzie, po prawie roku poszukiwań wreszcie udało mi się przekonać żonę do jakiegoś projektu!!! Nawet nie wiecie jaki jestem szczęśliwy!!! Jeszcze nie kupiłem projektu ale chyba szybko tego dokonam, żeby się szanowna małżonka nie rozmyśliła!!!
Bardzo mi się podobają Wasze domki - gratuluję, są super!!
Chętnie bym jakiś obejrzał w okolicy Warszawy.
Pozdrawiam i życzę owocnych prac!!

Jolka_
17-09-2007, 08:17
Witajcie Zaciszanie
Miraśka - dobry duszku, pisz, wklejaj, bo faktycznie spadamy nisko...
Zakładam, że Pepe już dawno mieszka, reszta też wykańcza i albo nie mają na nic czasu, albo już im się nie chce... wielka szkoda, bo był to niezły poligon doświadczalny ':lol:'

U nas dużo się dzieje... ale ciągle za mało żeby się pochwalić :(
Dzięki wizytacji u Miraśki (jeszcze raz ogromne podziękowania) postanowiliśmy ... wyburzyć komin!!! Wiem, wiem zaraz pomyślicie, że to niemożliwe, ale na szczęście w naszym wypadku komin wentylacyjny jest zbędny (będziemy mieć pompę ciepła+ rekuperator). Ten zabieg pozwoli na w miarę normalne użytkowanie łazienki na poddaszu. Tak więc Pepe kombinował z dachem, nie wiem do końca jak, bo obiecywał foty (Pepe wrzuć i się chwal !!!!! czekamy)
a ja wywaliłam komin, który moim zdaniem niekorzystnie wpływał na funkcjonalność górnej łazienki.
Wytrwałości życzę wszystkim Zaciszanom

Miraśka
17-09-2007, 18:32
Jolka--no a co z wentylacją? bo chyba nie do końca zrozumiałam czy ta rekuperacja zastepuje wentylacje też :lol:

a ja sobie teraz kafelkuje ta pralnio -suszarnie-i powiem bez zartów ,ze naprawde szkoda forsy na fachowców-jak mi pokazał jak oni kafelkuja to dziekuje-ja to zrobie w 5 dni-oczywiscie nie całych i 800 złw kieszeni i nie bede mogła narzekac ppaapp :lol:

jwbrzezinski
17-09-2007, 19:47
[quote="Jolka_"] ... wyburzyć komin!!! Wiem, wiem zaraz pomyślicie, że to niemożliwe, ale na szczęście w naszym wypadku komin wentylacyjny jest zbędny (będziemy mieć pompę ciepła+ rekuperator).

Jolu, czy w sprawie rekuperatora zdaliście się na firmę którą poleca na swojej stronie MG Projekt? Też myślałem o tym rozwiązaniu, a właściwie to jestem pewien że będę robił dom z rekuperatorem i gruntowym wymiennikiem ciepła.

Pozdrawiam

Jacek

KArt
18-09-2007, 05:21
jeżeli chodzi o rekuperację i gruntowy wymiennik ciepła to www.rekuperatory z Wrocławia są dużo bardziej profesjonalni. Gruntowy wymiennik ciepła najlepiej zrobić go podczas robienia fundamentów (pod nimi) w naszym projekcie rekuperator jest proponowany do zabudowy w garażu na ścianie przy kotłowni. cała instalacja wraz z wykonananiem ( najdroższa opcja) kosztuje ok 28000zł. Do tej instalacji można później dokupić panel klimatyzacji chłodzący cały dom (inne firmy tego nie mają). mogę przesłać plan prowadzenia przewodów i przebieg rury do gruntowego wymiennika ciepła

Kasiek11
18-09-2007, 14:56
Witam serdecznie
jesteśmy o krok od kupna tego pieknego projektu, nie dość że w projekcie jest super to na dodatek wasze opisy tylko przekonały nas do jego kupna...

mam jednak prosbe pytanie, czy ktos z warszawy lub okolic jest na etapie budowy, chcielibysmy wpaść i jesli bylaby taka mozliwosc na żywo zobaczyć to cudo. JOE czy dobrze widze ze jestes ze starych babic? my jestesmy z nowych !!!!


pozdrawiant wszystkich zaciszan....

jwbrzezinski
18-09-2007, 18:40
Hej, to może kupimy projekt hurtem, będzie taniej :D

jwbrzezinski
18-09-2007, 18:53
[quote="KArt"]jeżeli chodzi o rekuperację i gruntowy wymiennik ciepła to www.rekuperatory z Wrocławia są dużo bardziej profesjonalni.

Dzięki za info. MG proponuje usługi firmy Lindab - byłem na ich stonie i wygląda to całkiem, całkiem - nie wiem tylko jakie mają ceny. Byłem już wcześniej na www.rekuperatory i troszkę się podszkalałem w tym temacie. Mam jeszcze pytanko - skoro wycenili wersję wypasioną na 28K to ile kosztuje taka przeciętnej klasy :roll: ?
Pozdrawiam
Jacek

KArt
19-09-2007, 05:30
witam w ofercie firma wyceniła instalacje następująco (ceny netto z ubiegłego roku), różnica w rekuperatorze i sterowaniu:
15600 - układ podstawowy
21600 - lepszy rekuperator sterowanie ręczne
22900-ten sam rekuperator sterowanie automatyczne
7330 - gruntowy wymiennik ciepła

Pełna wstępna oferta z opisem na e-mail
Artur

Kasiek11
19-09-2007, 07:44
no z tym hurtowym zakupem byłoby fajnie....szkoda ze to mało realne :wink:

mam jeszcze pytanko do posiadaczy juz stojacych domków, czy nie brakuje wam balkonów? zastanawiam sie czy nie upchnac ich gdzies.....

jwbrzezinski
19-09-2007, 09:29
witam w ofercie firma wyceniła instalacje następująco (ceny netto z ubiegłego roku), różnica w rekuperatorze i sterowaniu:
15600 - układ podstawowy
21600 - lepszy rekuperator sterowanie ręczne
22900-ten sam rekuperator sterowanie automatyczne
7330 - gruntowy wymiennik ciepła

Pełna wstępna oferta z opisem na e-mail
Artur

ok. dzięlki serdeczne. mój adres to
[email protected]

Troche drogo to wszystko wychodzi, ale mysle....mam nadzieje ze warto

Pozdrawiam

Jacek[/quote]

KArt
19-09-2007, 10:15
jeśli zdeydujesz się na rekuperację to pamiętaj o przepustach w stropie i rurze do gruntowego wymiennika pod fudamentami, później to dużo kosztuje.

Jolka_
19-09-2007, 10:38
Miraśka - Ty to zdolna kobieta jesteś - RESPECT!!
Jeśli chodzi o wentylację to oczywiście będzie...
Całą tą zabawę : pompa ciepła+wentylacja mech.+podłogówka+kanalizacja+odkurzacz będzie robić jedna firma (Jacku - odp. na Twoje pyt.nie jest to firma od MG PROJEKT - nawet się z nimi nie kontaktowałam w tej sprawie) . Temat jest obszerny (czytaj również: pioruńsko drogi), wymaga sporej wiedzy, czasu i dużo samozaparcia, żeby podjąć najlepsze decyzje (czyli takie, żeby koszty utrzymania domu były w przyszłości jak najniższe, a dom był w zasadzie bezobsługowy).
A u nas na budowie cisza, bo więźba jeszcze nie dojechała :evil:
Z tematów dużo ciekawszych(wizualnie) zamówiliśmy dachówkę Creaton Terra Viva czarna glazura. Zakładam, że do końca października będzie stan surowy otwarty - pożyjemy zobaczymy...
Nieustająco pozdrawiam starych i nowych Zaciszan ( a coraz ich więcej :lol:)
Swoją drogą ciekawe dlaczego??
A już wiem - ZACISZE jest fantastyczne :roll:

1ARTUR
19-09-2007, 10:40
Witajcie ZACISZANIE !! dołączamy do miłośników tego domku , jesteśmy w fazie papierologi , może ktoś z okolic Wrocławia ma już postawione swoje ZACISZE. Chętnie bym obejrzał w taki realu . serdecznie pozdrawiamy ARTUR I MARIOLA

Miraśka
19-09-2007, 17:12
no z tym hurtowym zakupem byłoby fajnie....szkoda ze to mało realne :wink:

mam jeszcze pytanko do posiadaczy juz stojacych domków, czy nie brakuje wam balkonów? zastanawiam sie czy nie upchnac ich gdzies.....

hej-nam nie brakuje balkonu ale jakbym sie uparła to można by cos pokombinowac z daszkiem nad wykuszem w jadalni-w razie co z boczku i mniej widoczny a może jeszcze wejscie z dwóch pokoi :lol:

Jolka--to już rozumiem i już zazdroscze pieknej dużej łazienki,a jesli chodzi o płytki to super poligon doswiadczalny miałam u rodziców wiec teraz jak znalazł-fotke dorzuce w galerii ale cosik dzisiaj mi szwankuje stronka ze zdjeciami,a od jutra bawie sie w malowanko u córci

witam nowych zaciszan :lol: i projekt nasz naprawde jest super-goscie którzy ogladaja nasz domek mówią tak szczerze ,ze jest naprawde funkcionalny i piekny :lol:

MartaMil
05-10-2007, 09:49
witam,my też zakupiliśmu projekt zacisza II,planujemy budowe -wiosna 2008,na razie papierki-został nam archeolog. Chętnie nawiążemy kontakt z budującymi zacisze w okolicy Warszawy :P pozdrawiam,MartaMil

zaciszanka
05-10-2007, 12:09
Kochani Zaciszanie!
Pozdrawiam stałych bywalców i nowych fanów Zacisza! Za mną ćwiczenia z wykuszami i roletami zewnętrznymi , teraz parapety!
. W normalnych oknach mam b. ładne z aluronu, ale w wykuszowych nie mogłam ich zamontować bo firma nie produkuje parapetów w takim kształcie a sztukowanie na narożnikach mi się nie bardzo podoba. Napiszcie i pokażcie jak sobie poradziliście. Ukłony dla Miraśki i Pepego

http://img520.imageshack.us/my.php?image=wykusz1vj5.jpg

zaciszanka
05-10-2007, 12:11
mały błąd, adres: http://img520.imageshack.us/my.php?image=wykusz1vj5.jpg

Miraśka
06-10-2007, 17:57
zaciszanka-może zajrzyj do mojej galerii -ja tam swego czasu wklejałam rolety w wykuszu jak wykańczliśmy :lol:

PiotrekKrawczuk
10-10-2007, 21:04
Witam,
Szybkie pytanko do zaawansowanych w bojach ;)
Ile wyszło Wam metrów ocieplenia dachu.... ????
I jaka techniką ocieplaliście... ???
Bo z tego co sie orientowałem to wchodzi w gre wariant:
16cm + 8 cm (lub 10 cm)

Grall
14-10-2007, 09:21
witam wszystkich "Zaciszan". po długich poszukiwaniach wpadłem za sprawą mojej żony na projekt Zacisze i od razu wiedziałem,ze jest jedyny, ktory bije na głowe wszystkie inne projekty. decyzja wiec zapadla: Zacisze. jest co prawda kilka rzeczy do poprawki, ale mysle, ze jakoś sie da. jestesmy na etapie zmian na parterze. nie wiemy co zrobic z wiatrolapem.jest dla nas za dlugi, no i wejscie do kuchni. jak to rozwiązać. problem okienek przy wejsciu tez nam spedza sen z powiek. poza tym zamiast sypialni na dole planujemy gabinet, a na poddaszu sypialnie z malutka lazienka. nie wiemy niestety czy da sie cos zrobic z tym ostatnim pomyslem, ale jestesmy dobrej mysli. w zwiazku z tym mamy mala prośbe do Was drodzy Zaciszanie. moze male sugestie z Waszej strony? z gory dziekuje.

Miraśka
17-10-2007, 17:11
Witam,
Szybkie pytanko do zaawansowanych w bojach ;)
Ile wyszło Wam metrów ocieplenia dachu.... ????
I jaka techniką ocieplaliście... ???
Bo z tego co sie orientowałem to wchodzi w gre wariant:
16cm + 8 cm (lub 10 cm)

hej-my dawaliśmy 18 +5

KArt
23-10-2007, 05:55
witam ile wam poszło m kw. styropianu na ocieplenie ścian zewnętrznych.
Pozdrawiam

Miraśka
31-10-2007, 23:34
witam ile wam poszło m kw. styropianu na ocieplenie ścian zewnętrznych.
Pozdrawiam
nie wiem czy dobrze pamietam ale chyba 200 m kw

Zaciszny
08-11-2007, 10:19
Witam Zaciszan w listopadzie.

Moje Zacisze jest na etapie konstrukcji dachowej - może dadzą radę zamknąć poddasze przed śnieżynkami :) Nasz majster lubi się ociągać i bez pi"f"ka rannego ani rusz. Jakość jest ok ale terminy dawno minęły.

Szukam małej weny twórczej do łazienki na poddaszu. Jak rozwiązaliście sprawę kibelka na poddaszu? Wszyscy radzą żeby WC było tuż przy ciągu kanalizacyjnym, a to wypada dokładnie w drzwiach wejściowych do łazienki.

Podzielcie się swoimi pomysłami.

Pozdrawiam.

Miraśka
08-11-2007, 10:58
hej zaciszny-ja i chyba pepe w miejscu gdzie wcześniej wyczytałes ,że najlepiej dac wc przesuwaliśmy ścianke w strone pokoju za scianą-nie pamietam ale chyba na długośc jednego pustaka,wcale to nie psuje wygladu pokoju-jak dla mnie dodało uroku bo jest taki równy wystep,którego odznaczyłam od reszty-zobacz w mojej galerii pokoik córki

Kalka
21-11-2007, 13:47
Witam serdecznie wszystkich Zaciszan,
właśnie kupiliśmy projekt ZACISZE, podkreślam,że nie jest to zacisze II. Jest to nowa i tylko uproszczona wersja ZaciszaII. Dużo sie nie różni.

mam w związku z tym pytanie, czy ktos z warszawy lub okolic jest na etapie budowy, chcielibysmy wpaść i jesli bylaby taka mozliwosc na żywo zobaczyć ten domek.

Pozdrawiamy ciepło wszystkich Zaciszan :)

agusiek
06-01-2008, 13:49
Hej Zaciszanie,

Jest może ktoś, kto ma Zacisze na etapie stan surowy otwarty - szukam przyjaznych dusz :lol:

My w naszym Zaciszu dokonaliśmy niewielkich zmian:
1. w salonie okno z widokiem na taras zamieniliśmy na okno balkonowe
2. daszki nad wykuszami są betonowe
3. wc na parterze powiększone tak, aby zmieścić prysznic
4. zrezygnowaliśmy z "pięknej" sypialni na parterze na rzecz większej łazienki oraz większego pomieszczenia gospodarczego - życie nas nauczyło, że pomieszczenia gospodarcze są niezbędne w domu. Zamiast sypialni urządzimy biuro.
5. łazienka na poddaszu również powiększona kosztem stryszku (pralnio-suszarni).
6. zrezygnowaliśmy ze ścianki pomiędzy kuchnią a jadalnią.
7. mam lustrzane odbicie.
Teraz myślimy o kolejnych pracach: elektryka, hydraulika, tynki, okna, dach, etc.

Aha, ile m kw tynków wewnętrznych Wam wyszło - bo mi ze wstępnych wyliczeń wychodzi ok. 650 m kw. Planujemy tynki gispowe ;-)

pepe*
07-01-2008, 13:10
To chyba dobrz wyliczyłaś, tylko zwykle doliczają powierzchnię okien + drzwi i bedzie tego sporo ponad 700 m.

agusiek
07-01-2008, 18:07
hej, hej pepe po długiej nieobecności ...
Miraśka się ucieszy :lol:
dzięki za info, liczyłam z oknami, ale zapomniałam o istotnym elemencie - sufity :oops:
a jak Twoje zacisze? mieszkasz już może?

Miraśka
10-01-2008, 23:07
hej, hej pepe po długiej nieobecności ...
Miraśka się ucieszy :lol:
dzięki za info, liczyłam z oknami, ale zapomniałam o istotnym elemencie - sufity :oops:
a jak Twoje zacisze? mieszkasz już może?

oj cieszę sie ,cieszę-witaj Agusiek :lol:

my z pracami wykonczeniowymi stoimy,co prawda mieszkamy ale z koniecznosci a roboty od cholery i ciut :lol:

pepe*
11-01-2008, 19:33
Witam
Mieszkam od 1 grudnia.
Wiertarkę odłożyłem 18 grudnia, żeby ogarnąć trochę przed świętami.
A zniknąłem, bo od czerwca zabrałem się za wykańczanie.
Powiem, że aspekt finansowy nie był w tym wypadku decydujący (choć w ostatecznym rozrachunku nie mogę go pominąć). Po prostu po któtkim przeglądzie ekip wykończeniowych, czyli kastingu z udziałem wszelkiej maści matołków, oszustów, partaczy, ździerców, naciągaczy, mordek zakazanych żywcem wziętych z filmów Felliniego, stwierdziłem, że mogę tego nerwowo nie wytrzymać i że trudno, pora przypomnieć sobie studenckie czasy wyjazdów do pracy w budowlance w Anglii i zrobić samemu jak trzeba.
I dodam, że choć są to w zasadzie proste tematy, i mimo, że uważam, że sporo potrafię to najwyczajniej prac budowlanych nie lubię. Trzeba było zacisnąć ząbki i pociskać do ciemnej nocki.
I tym sposobem przy pomocy paru dobrych znajomych zrobiliśmy sami:
ocieplenie poddasza,
podłogę na stryszku
ścianki działowe na poddaszu
wszystkie karton gipsy
gładzie
sufity podwieszane
ocieplenie i zabudowę wykuszy
kafle
zabudowy wanien, geberitów i generalnie łazienki
biały montaż
malowanie
tapetowanie
i z 1000 innych drobnych prac których nie potrafię już nawet wymienić.
jeszcze parę rzeczy zostało
no i niestety nie zdążyliśmy przed zimą z pracami wkoło domu, czyli podjazdy, brama itp.
Na razie jest to pierwszy tydzień gdzie wreszcie mogłem usiąść i się nacieszyć.
W wolnej chwili obiecuję jakieś fotki i garść luźnych pomysłów z których część nawet udało się jeszcze zrealizować. Może przydadzą się kolejnym Zaciszanom.

Mieszka się ... booosko.
Każdy dzień spędzony w tym domku przynosi mi ogromną radość i zastrzyk energii.
A tematem , z którego wykonania jestem szczególnie dumny to ocieplenie poddasza.
Mam porównanie z innymi domami w tym roku ocieplanymi i widzę jak ogromne znaczenie ma dokładne wykonanie tego etapu.
U nas komfort cieplny jest rewelacyjny.
Przy wyłączonym piecu (musiałem wyłączyć do zdjęcia grzejników i kilku innych prac) temperatura w domu spada w tempie 1 st. na dobę.
W tej chwili grzejemy na 24 - 25 st. w dzień, śpimy przy rozszczelnionych oknach a kotłownia przez 10 - 12 godz. jest w stanie podtrzymania.
Koszty grzania i ciepłej wody w grudniu nie przekroczyły 400 pln.

serdecznie wszystki pozdrawiam
życzę wytwalości i jak najszybszego zamieszkania

agusiek
17-01-2008, 17:46
no no pepe, bystrzacha jestes. napracowales sie ale teraz bedziesz upajal sie slodkim zaciszem :P .
generalnie da sie zauwazyc ze wszyscy zaciszanie sa nadzwyczajnie uzdolnieni, bo i Miraska zabrala sie za wykonczeniowke. kiedy wy sobie tak mieszkacie my analizujemy oferty i biegamy po okolicy szukajac fachowcow i otwartych na nasze potrzeby dobrych dusz. wlasnie robie excela z cenami okienek - do konca tygodnia musimy wybrac firemke.

pepe czekamy na informacje z frontu, i na zdjatka, i na dobre rady "wujka pepego" ....

agusiek
18-01-2008, 11:50
Aha, a tak wyglada moje zacisze - ten widok jest dla Was juz doskonale znany i juz dawno zapomniany :lol:
http://images31.fotosik.pl/149/0b301dce212d86f3m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0b301dce212d86f3.html)

PS:zmieniłam bo nauczyłam się wklejać zdjęcia ;-)

Miraśka
18-01-2008, 20:17
hej Agusiek-super domek - :lol: to okienko nad garażem jaki ma wymiary? my chyba mamy dużo mniejsze.

dzieki za wizytę w galerii-narazie nie wstawiam fotek-mam takie osobiste powody :cry: a co do kuchni to ona i łazienka przy sypialni zostaje na koniec -liczymy sie ztym że pochłonie to nie mało forsy wiec na to trzeba troszke poczekac.A tak ogólnie to góra prawie skończona-została też górna łazienka -narazie korzystamy z tylko z prysznica w dolnej łazience.mamy schody-niestety im blizej konca to pryskaja marzenia np o kamiennych i jest drewno,jadalnia pomalowana,salon pomalowany-zostało obudowac kominek i pierdołu typu zyrandole i karnisze,porobione półki w garderobie-myślałam ze jak sama porobie to wyjdzie taniocha a tu guzik-stelarze ,półki-oj sporo tego wyszło,pomalowałam górę sypialni a dół i sciana za łóżkiem w tapecie-uwielbiam tapety no w katalogach są cudne :o ,spiżarka skonczona,czekamy na drzwi wew na parter ,ps-malowania to bede miała dosyc chyba do konca zycia brrr :lol:

agusiek
19-01-2008, 13:24
No nie że świetna ta hacjenda :P
Miraśka: cieszę się, że jednak coś się dzieje w Twojej chatce. jesteś dalej niż mysłałam, a to oznacza że jest dobrze :lol: Życzę abyś również poczuła się tak bosko w Zaciszu jak pepe.
A że z marzeń trza rezygnować to nawet ja już wiem (inny dach, inne okna, etc). A propos to okienko w stryszku to również efekt rezygnacji z marzeń-prostokąt o wymiarach 160x90 - jest większe niż Twoje???

Miraśka
21-01-2008, 11:45
No nie że świetna ta hacjenda :P
Miraśka: cieszę się, że jednak coś się dzieje w Twojej chatce. jesteś dalej niż mysłałam, a to oznacza że jest dobrze :lol: Życzę abyś również poczuła się tak bosko w Zaciszu jak pepe.
A że z marzeń trza rezygnować to nawet ja już wiem (inny dach, inne okna, etc). A propos to okienko w stryszku to również efekt rezygnacji z marzeń-prostokąt o wymiarach 160x90 - jest większe niż Twoje???

nasze okno na stryszku-pralni ma 130*90

a mieszka sie extra-pomijając niedogodnosci zwiazane z wykanczaniem w już zamieszkiwanym domu :lol: ta przestrzeń w domu i przy....cisza i spokój

pepe*
21-01-2008, 16:16
Miraśia, rozumiem Cię doskonale, przez 2 tygodnie też mieszkaliśmy na tekturach, ale wcześniej nie było mi daleko od tego, bo prawie z budowy nie schodziłem, więc tak jak bym mieszkał :D
Przychodzi taki moment irytacji, że się to wszystko wleeeecze.
Ale... to mija (na szczęście).

A nawet człowiek za tym tęskni.
Ot wczoraj poszedłem kratki do nawietrzników w garażu pozakładać :lol:
Z nudów chyba, czy jak?

cysters
26-01-2008, 23:55
Witam Zaciszan,
Jestem szczęśliwym posiadaczem działki który do niedawna poszukiwał projektu domu. Mój 10- letni syn znalazł w katalogu Zacisze II i dość szybko okazało sie że nie ma lepszego.Cała nasza rodzinka jes zdziwiona, że nie jest to jeden z najpopularniejszych projektów. Cóż, widać , że każdy ma swoje subiektywne potrzeby. Obserwujemy Wasze forum od pewnego czasu, jest ono dla nas prawdziwym natchnieniem. Jako ze jestem z Wrocławia, mam prośbę do Pepe- byłbym wdzięczny jeśli moglibyśmy skorzystać z Twoich doświadczeń (podobają nam się Twoje przeróbki w projekcie) i zobaczyć Twoje dzieło.
Pozdrawiam wszystkich

1ARTUR
30-01-2008, 17:52
Witam wszystkich ZACISZAN !! Nareszcie ruszamy z pracami ziemnymi .Szykujemy się drobnych urozmaiceń ,więc zwracam się do was drodzy ZACISZANIE o wasze nietypowe rozwiąnia budowlane .Może ktoś z okolic WROCŁAWIA (gorąca pośba do PEPE) , byłby na tyle miły do "pochwalenia" się swoim <cudeńkiem>. pozdrawiam Artur

agusiek
09-02-2008, 12:31
Miraśko kochana lub doświadczony w garazach :)
podpowiedzcie co trzeba zrobić przed montażem bramy garazowej - moze jakies dobre rady, plys, plys. tynki mam dopiero na czerwiec, a okna i brama zaplanowana na marzec, wiec garaz musze wczesniej przygotować.

Miraśka
09-02-2008, 16:54
Miraśko kochana lub doświadczony w garazach :)
podpowiedzcie co trzeba zrobić przed montażem bramy garazowej - moze jakies dobre rady, plys, plys. tynki mam dopiero na czerwiec, a okna i brama zaplanowana na marzec, wiec garaz musze wczesniej przygotować.

hej Agusiek :lol: my przed montażem bramy musielismy miec otynkowana tą scianke właśnie gdzie bedzie mocowana brama i tak zrobilismy i było ok(to znaczy ta ścianka i otwór)-pozdrowionka i spokojnie dacie rade

agusiek
10-02-2008, 10:16
dzieki Miraśka :lol:
czasami mam wrażenie, ze na mojej wsi to nikt na niczym sie nie zna. po kolejnych doswiadczeniach w budowaniu bede mogla bez wiekszych problemow sprzedawac dachy, okna, etc. nasi sprzedawcy naogol maja duze cycuszki i znacznie wymalowane oczko (to akurat zauwazyl moj mezulek) a ich wiedza na temat okienek juz nie wyglada tak dobrze.
i tak podobnie z brama garazowa. sprzedawcy wstawia ja na zawolanie a ty potem bedziesz sie bujał z jej obrobka :roll: ja dodatkowo mam problema, bo zamowiona brama ma h=2,25 a otwor jest 2,4 i czyms musze podlatac te 10 cm.
aha, z tym okienkiem nad garazem to przesadzilam - jest takie jak u Ciebie

Owocowy
10-02-2008, 23:13
Witamy wszystkich Zaciszan.
Po długiej przerwie wracamy do Was. Mamy wreszcie pozwolenie na budowę i dogrywamy z ekipą szczegóły zmian w projekcie. Mamy nadzieję ruszyć jeszcze w tym miesiącu, choć musimy jeszcze złożyć kilka papierków (do archeologów i do starostwa).
Przewidujemy pewne zmiany w projekcie.
1. Poszerzenie domu w miejscu wcięcia za garażem (tak jak w Zaciszu III)
2. Podniesienie ścianki kolankowej o jeden pustak.
3. Zmiana biegu schodów (uzyskamy przestrzeń w sieni).
4. Większe okna w wykuszu w jadalni oraz w salonie + dwa wyjścia na taras.
5. Zmiana konstrukcji dachu co spowoduje likwidację słupów w sztucznej ściance kolankowej.
6. Wyciągnięcie dachu dalej poza obrys budynku w celu zabezpieczenia ścian przed zacinającym deszczem.
7. Powiększenie łazienki na górze kosztem pokoju i stryszku (podobnie ja Pepe)
8. Dwa okna połaciowe i do tego większe w pokoju nad kuchnią.
9. Przeniesienie kominka na ścianę w salonie odgradzającą go od holu.

W domu będzie podłogówka (na parterze i w łazienkach) z kondensatem na gaz ziemny, reku z GWC.
Budujemy z Porothermu 25 + 15, na dach chcemy dać dachówkę ceramiczną (jaką jeszcze nie wiemy).
Ekipa budująca droga, ale z polecenia i są z mojej miejscowości. Będą stawiać całość za wyjątkiem instalacji i wykończenia. Materiały też załatwiają jeśli ich ceny będą ok.
Prąd już mam prawie załatwiony (na dniach będzie stać skrzynka), woda w drodze (poza tym już jest studnia), gaz umowa podpisana z realizacją do 09.2008. Kanalizy na razie nie ma, więc będzie szambo.

Pepe do Ciebie prośba, czy będziesz wstanie znieść Naszą wizytę u Ciebie? :D
Chcialibyśmy chwilką pogadać i jak można obejżeć Wasz domek.

agusiek
11-02-2008, 10:46
witaj Owocowy,
widze ze wrocek zostal totalnie opanowany przez zaciszan. duzo zmian wprowadziles ale najbardziej ciekawi mnie ten bieg schodow :lol:
zycze powodzenia w budowaniu

agusiek
12-02-2008, 14:18
jak planujecie swoje salony? ja zastanawiam się nad dwoma wariantami i głownie ze wzgledu na TV i oba chyba sa nie najlepsze, bo zawsze tv laduje naprzeciwko okna. 1) jak w projekcie, 2) na ścianie po prawej stronie, ale tu też jest narazony na światło.
Strasznie nie moge się doczekać realizacji wnętrz zacisza :D .
aha, takie salony lubię i mam go na tapecie jeżeli chodzi o mój własny
http://images33.fotosik.pl/149/44dc4ac670544114m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/44dc4ac670544114.html)

agusiek
19-02-2008, 12:32
Kuchnia jest jeszcze gorsza i taaaaka ogromniasta, waham się między lekką nowoczesnością a czymś rustykalnym (muszę szukać połączeń).
http://images31.fotosik.pl/149/2274e8d2f3183bfbm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2274e8d2f3183bfb.html)
http://images27.fotosik.pl/161/9e6993f3491bdde0m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9e6993f3491bdde0.html)
http://images34.fotosik.pl/149/1b2b4d4cdf10eee3m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1b2b4d4cdf10eee3.html)

1ARTUR
21-02-2008, 07:02
witajcie u nas zrobione wylewki , teraz ekipa wychodzi do góry z bloczkami , pogoda jest super więc robotka idzie pięknie. Mam pytanko czy ktoś z WAS zdecydował się na balkon , jeśli tak to proszę o fotki.

agusiek
21-02-2008, 13:13
no balkon, ale maz sie śmieje że od czasu do czasu bedzie nocował na parapecie za oknem - mają ok. 80 cm (będziesz wiedział o czym mówie przy pracach na dachu). a generalnie jestem za balkonami ale dużymi na których można postawić leżak jakiś czy coś.

merenwen
26-02-2008, 10:54
Witajcie Zaciszanie :)
Jestem mocno zainteresowana projektem Zacisze II. Abyśmy mogli go uznać za "klepnięty" musielibyśmy mieć nieco większy salon i wejście z garażu do wiatrołapu. Myślę, że problem salonu można próbować rozwiązać przesuwając nieco ścianę zewnętrzną w stronę tarasu (co oczywiście zmniejszy taras), poza tym chyba pozbyłabym się części ścianki pomiędzy salonem a holem - to z kolei optycznie powiększy przestrzeń.
Gorzej z tym wejściem - a mój mąż warunkuje zatwierdzenie Zacisza rozwiązaniem tego problemu. Wg niego uciążliwe będzie bieganie w założonych butach do drugiego wejścia, bo coś tam zostało, a to czapka, a to rękawiczki, a to torba. Ja myślę, że to nie jest jakaś wielka droga do pokonania, ale pewności co do "nieuciązliwości"nie mam. I tutaj pytanie do Was, którzy macie już mury i schody i niektórzy nawet mieszkacie. Jak oceniacie funkcjonalność wejścia do domu z garażu? Czy Waszym zdaniem jest na tyle miejsca w holu, że można te schody zmodyfikować tak, aby umożliwić przejście z garażu do wiatrołapu?
Owocowy , pisałeś coś o zmianie biegu schodów. Mógłbyś rozwinąć temat? Jak zmieniło się ich położenie, co tym samym zmieniło się na górze?

agusiek
05-03-2008, 11:52
a oto Zaciszny sprawdza czy dach wytrzyma :D
http://images29.fotosik.pl/170/12c755da3b7d0a84m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/12c755da3b7d0a84.html)

merenwen
17-03-2008, 09:20
Piękny jest :) Jeszcze taki szary, nieubrany, a już świetnie się prezentuje :)
Agusiek, czy moglibyśmy z mężem w jakąś ładniejszą sobotę pooglądać Twój dom? Mieszkamy w Warszawie, więc do Mińska M. daleko nie mamy, a chętnie zobaczylibyśmy to cudo na żywo :)

zaciszanka
17-03-2008, 10:35
Mili Zaciszanie!

Oderwałam sie na chwilę od wykańczania swojego Zacisza, żeby sprawdzić co piszczy na forum i podzielić się doświadczeniami. Chciałam was przestrzec przed zbytnim podwyższaniem ścianki kolankowej, widziałam takie zacisze i to już była całkiem inna bajka niestety. Zmieniła się cała piękna bryła budynku za zwłaszcza fasada od frontu, do której doklejono jakiś balkon, kolumienki i takie tam

Wydłużyłam też dach po całości (+20 cm) i pozbyłam się dzięki temu daszka nad wykuszem w jad.
Udało mi sie zamaskować skrzynki na rolety (podtynkowe) dzięki temu, że szyby są zlicowane z murem, ocieplenie (styropian) ma gr. !5 cm a wokół okien sa bonie.
Kuchnia jest "półotwarta" natomiast m- dzy jadalnią a holem marzą mi się duże czteroskrzydłowe przeszklone drzwi
Z sypialni na parterze do łazienki przechodzi się przez garderobę.
Wnękę pod schodami częściowo zabudowałam i zostawiłam miejsce na drzewo do kominka:)
Między holem a salonem dołożyłam kawałek sciany, żeby zrobiło się zaciszniej.
Kominka nie przenosiłam. Okien na dole nie powiększałam,bo nie lubię szprosów ani wielu podziałów( konieczne przy otwieraniu) no i finanse nie pozwalały
Pomysł powiększenia łazienki kosztem stryszku b. dobry , u mnie się sprawdził w postaci wnęki na wannę.
Pozdrawiam
Niech się mury pną do góry!

merenwen
17-03-2008, 11:49
Zaciszanko , z nieba mi spadłaś ! Jakoś nie zarejestrowałam aktywnego forumowicza budującego Zacisze w Warszawie :) Więc i Ciebie poproszę:
Czy moglibyśmy z mężem zobaczyć Twój dom? Przyznam, że oprócz bryły bardzo interesuje mnie salon, tzn. subiektywne wrażenie przestrzeni na 26 m kw. Więc jeśli będziesz tak dobra i pozwolisz pooglądać nam swój dom - bardzo proszę, podaj mi jakiś kontakt na p.w., żebym mogła się z Tobą umówić.

agusiek
18-03-2008, 11:16
Piękny jest :) Jeszcze taki szary, nieubrany, a już świetnie się prezentuje :)
Agusiek, czy moglibyśmy z mężem w jakąś ładniejszą sobotę pooglądać Twój dom? Mieszkamy w Warszawie, więc do Mińska M. daleko nie mamy, a chętnie zobaczylibyśmy to cudo na żywo :)

moje zacisze jest dopiero na początku drogi chociaż w międzyczasie wstawiliśmy okna i zrobiliśmy daszek. jeżeli nie znajdziecie warszawskiego kontaktu to oczywiście zapraszam na budowę, a wcześniej dajcie znać na priv.

merenwen
20-03-2008, 13:09
moje zacisze jest dopiero na początku drogi chociaż w międzyczasie wstawiliśmy okna i zrobiliśmy daszek. jeżeli nie znajdziecie warszawskiego kontaktu to oczywiście zapraszam na budowę, a wcześniej dajcie znać na priv.
Taki stan nam bardzo odpowiada. My nie chcemy oglądać wykończonych wnętrz, tylko:
- bryłę domu
- wielkość salonu
- schody
- wszelkie skosy na poddaszu
Im mniej ktoś dokonał przeróbek w oryginalnym projekcie tym bardziej chcemy zobaczyć jego Zacisze :)
Pozdrawiam i wesołych świąt życzę wszystkim zaciszanom :)

agusiek
06-04-2008, 09:39
Taki stan nam bardzo odpowiada. My nie chcemy oglądać wykończonych wnętrz, tylko:
- bryłę domu
- wielkość salonu
- schody
- wszelkie skosy na poddaszu
Im mniej ktoś dokonał przeróbek w oryginalnym projekcie tym bardziej chcemy zobaczyć jego Zacisze :)
Pozdrawiam i wesołych świąt życzę wszystkim zaciszanom :)

wysłałam wiadomość na priv

merenwen
11-04-2008, 23:47
wysłałam wiadomość na priv

nic nie dostałam :( może prześlij tę wiadomość na maila? [email protected]

ostatnio nie nagabuję Zaciszan o umożliwienie oględzin, bo dziecię mam chore i nie bardzo mam głowę do innych rzeczy...
Pozdrawiam

agusiek
14-04-2008, 12:15
wysłałam wiadomość na priv

nic nie dostałam :( może prześlij tę wiadomość na maila?


posłałam

agusiek
14-04-2008, 12:21
Miraśka mam pytanko o wentylację z kominka w salonie, która wychodzi na taras - czy ta rurka powinna być przeprowadzona przez taras poziomo, opadać a może też iść do góry? równamy trochę taras pod docelową kostkę i pojawił się nam taki ambaras;-)

Miraśka
15-04-2008, 11:03
Miraśka mam pytanko o wentylację z kominka w salonie, która wychodzi na taras - czy ta rurka powinna być przeprowadzona przez taras poziomo, opadać a może też iść do góry? równamy trochę taras pod docelową kostkę i pojawił się nam taki ambaras;-)

hej agusiek-kurcze nie bardzo rozumiem o co chodzi :cry: -wiem ,ze wentylacja na pewno idzie w góre a wyczystke mamy od strony tarasu a nie jak w projekcie w jadalni(nie robimy kominka na tarasie-dlatego taka opcja,acha my mamy komin do kominka całkowicie murowany.

chyba ,ze chodzi ci o rure doprowadzajaca powietrze z zewnatrz-ta akurat mamy od strony gdzie duze okno-ponoc wieksza odległosc jest wskazana aby powietrze wpadajace z dworu zdazyło sie troszke nagrzac :lol:

agusiek
15-04-2008, 13:22
Miraśka, strasznie się za Tobą stęskniłam - gdzie jesteś (pewno w castoramie ;-)). Zaciszanie jakby wymarli :cry: . moje pytanie dotyczyło właśnie rurki doprowadzającej powietrze do kominka - wstępnie chyba już wiem, że powinna ona iść obniżając się na zewnątrz. u nas wychodzi ona na zewnątrz tuż przy kominie i będzie się ciągną przez taras - fakt że miałaś lepszy pomysł prowadząc ją przez dom. teraz czas zasypywać taras i z rurą trzeba coś zrobić;-)

Kasia W.
13-05-2008, 21:08
Witam wszystkich:)))
nareszcie dołączyłam do Waszego grona,czekam na dokumenty myśle, ze w lipcu zaczne ....już sie nie umiem doczekac...ach tak mnie ciągnie do własnego domku..czytam juz od dłuższego czasu wasze wypowiedzi i aż sie boje co to będzie. Chętnie zobaczyłam bym domek w realu :))), bo zdjęcia to nie to samo

Miraśka
16-05-2008, 10:51
Witam wszystkich:)))
nareszcie dołączyłam do Waszego grona,czekam na dokumenty myśle, ze w lipcu zaczne ....już sie nie umiem doczekac...ach tak mnie ciągnie do własnego domku..czytam juz od dłuższego czasu wasze wypowiedzi i aż sie boje co to będzie. Chętnie zobaczyłam bym domek w realu :))), bo zdjęcia to nie to samo

witaj Kasia W :) -życze powodzenia i wytrwałosci,stalowych nerwów i mimo wszystko nie załamuj sie,patrz przez rózowe okulary-dzis jest gorzej ale jutro bedzie lepiej-ja sobie zawsze mówie :a tam ludzie maja gorsze problemy i zyja :lol:

agusiek
26-06-2008, 10:28
kurna, gdzie wszyscy zaciszanie. smutno tu jakoś :( czy ktoś ma jakiś koncept na kuchnię zaciszańską.
w pierwszym projekcie wyszlo mi tak:
http://images34.fotosik.pl/299/6eb675b8ba1e5f69m.jpeg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6eb675b8ba1e5f69.html)

oczywiście wykusz ma w realu 3 okienka, ale już mam inny plan lepsiejszy plan :D

Miraśka
29-06-2008, 23:35
hejagusiek :lol: ja narazie mam wstepny projekt kuchni w głowie ,gdyz do jego realizacji jeszcze troszke czasu-narazie korzystamy ze zbieraniny szafek,w dwóch sprawach jestesmy jednomyslne-zlew pod oknem w wykuszu+zmywarka no i kuchenka po prawej stronie.My mamy kuchnie oddzielona od jadalni scianą no i dodatkowe okno-tak powstał kacik do szybkich posiłków-w przyszłowsci okragły stolik,taborety a nad stołem lampa-własnie dzisiaj zawisła haha.i tak po prawej stronie bedzie kolejno szafka 60 cm lub słupek z piekarnikiem i mikrofala potem szafka 40 ,kuchenka,szafka 40(lub 2 wersja szafka 80 co by miec blat roboczy wiekszy,kuchenka,szafka 40) a po lewej od okna -lodówka,szafka 60 i wysoka szafka na styl komody -nie głeboka a nad nia jedyna szafka wiszaca -nad reszta po jednej lub 2 pólki-to tak wstepnie,a jak bedzie w praktyce to sie zobaczy-wiem ,ze jednak fajnie pomieszkac tak jakby na surowo bez docelowych szafek ,gdyz okazuje sie w praktyce gdzie co powinno byc :lol:
a z jakiego programu korzystałas do projektowania?moze tez sie pobawię i wtedy pokaze
a zaciszanie faktycznie powymierali jakoś,nikt nic nie pisze,nie pokazuje,smutno u nas :(

pozdrawiam wszystkich zaciszan

agusiek
30-06-2008, 16:33
Miraśko kochana, ja też jeszcze jestem daleko z relizacją kuchni ale muszę podstawy zaplanować pod całą elektrykę i hydraulikę. projekt zrobił mi gość z brw za darmo ale można też znaleźć darmowe programy np na stronce http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=68.

moja kuchnia ma wstępnie plan taki:
- w wykuszu ukryty zlew (inaczej niż w projekcie), ten zlew jak w projekcie zabiera mnóstwo przestrzeni a małż chciał przez to okienko w wykuszu wyglądac na gości
- po lewej (a mam tak samo jak Ty lustrzane odbicie): zabudowany piekarnik i mikrofala 60 cm, lodówka 60 cm, szafka dolna 60, zmywarka 45
- po prawej dwie szafki 60, kuchnia 90, szafka 60, barek 60 cm szerokości i ok. 160 cm długości
- nie planuję szafek wieszanych na ścianach po prawej, a po lewej delikatne pułeczki dla zwieńczenia całej zabudowy


u mnie dopiero rozkładamy styropian pod szlichtę ;-))

agusiek
30-06-2008, 20:36
a z tą komódką to fajny pomysł,
ja swoją kuchnię ciągle zmieniam... jeszcze niedawno miała być w stylu prowansalskim ale jak patrze na rozmiary chaty i sprzątania to kuszę się coraz bardziej ku nowoczesności gdzie wszystko jest zamknięte na 4-y spusty i nie ma gdzie kurzyk osiadać
dużo też kombinuję z łazienkami bo obie powiększyłam: na dole mam dodatkowy prysznic a na górze więcej miejsca dla 3 babek ;-)

a tak wyglada zacisze z orzechowymi otworami i grafitowym dachem
http://images32.fotosik.pl/288/ec2f15f7e012d727m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ec2f15f7e012d727.html)

lubimy orzeszki co Miraśka :lol:

agusiek
30-06-2008, 20:43
Miraśka, zobacz tylko jaka boska kuchnnia - wpadła mi w oko straszno oj straszno
http://images27.fotosik.pl/161/9e6993f3491bdde0m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9e6993f3491bdde0.html)

Miraśka
01-07-2008, 16:01
Agusiek-domek super,wrażenie robi brama garazowa i zauwazyłam ,ze macie 2 schodki do domu-my jesli zdecydujemy sie na podnie sienie terenu po zrobieniu deszczówki to tez będa 2.kuchnia zajefajna-chociaz nie mój kolor,i własnie ostatnio wpadły mi w oko te chalogeny-w katalogu sa jako przemysłowe a zauwazyłam ,ze coraz wiecej ludzi ma je w domach-moze zrobimy nad zlewem w wykuszu-pasowały by do halogenków ,które mamy po bokach-acha no i podoba mi sie rozwiazanie z takim samym materiałem jako blat i na sciane-odpada drogi marmur czy inne ustrojstwo-chociaz duromarmur moze...ja własnie chce minimalnie potrzebne szafki w kuchni zeby nie zagracac a wszystko co uzywa sie rzadko laduje w spizarce :lol:

agusiek
02-07-2008, 10:49
z tym kolorkiem kuchni też muszę iść w kierunku orzeszka - jakiś jaśniejszy odcień bo przecie okna se takie orzechowe wybrałam. halogenki sa rzeczywiście fajne a i ta ściana na wprost odpowiada naszej lewej ścianie więc nie omieszkam wykorzystać tego rozwiązania z ustawieniem szafek. podoba mi sie tez rozwiazanie z zabudową szafek k-g: ścianka pezy drzwiach ze spiżarni i zabudowa całkowita od góry. po prawej tak jak wspominałam nie planuję szafek wieszanych, na ścianie tylko obrazki i okap.

jeszcze dumam nad barkiem bo moim małym babeczkom, a w szczególności tej 4tygodniowej ;-) będzie za wysoko.

Miraśka, co robisz na podłodze w salonie. mi podoba się parkiet przemysłowy lub drzewo egzotyczne. wiem że płytki są praktyczniejsze z uwagi na przechadzki przez salon z ogrodu ale jakoś wolę ciepłe drewienko.

agusiek
02-07-2008, 10:59
schodki rzeczywiście są 2 bo musimy dużo podnieść podwórko - zresztą już cztery wywrotki odiwedziły naszą budowę.
gdybyś widziała za to jaką mam fosę do domu od kotłowni i od wejścia - rów melioracyjny 2,5 m głęboki i ok 4 metrów szeroki
http://images29.fotosik.pl/231/0832edb70e1a1fd3m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0832edb70e1a1fd3.html)

mężuś się śmieje, że jak na imprezce sobie popije to go będę szukać nad ranem w rowie, a dla nieproszonych gości zbudujemy most zwodzony :lol:

Mariola11
02-07-2008, 19:41
Witajcie Zaciszanie!
Bardzo Wam wszystkim zazdroszczę ! My dopiero zaczynamy ... W tej chwili nasz projekt jest w fazie adaptacji. Miał byc już gotów, ale wciąż nie jest :- ( Bardzo Was wszystkich teraz potrzebuję ! Wasze rozmowy na forum i fotki przekonały nas do wyboru Zacisza jako naszego domku. To nasza pierwsza i ostatnia inwestycja, więc pomóżcie !!! Czy ktoś realizuje, albo zrealizował ten projekt w okolicy Trójmiasta? Bardzo chcielibyśmy go zobaczyc w realu. Gotowi jesteśmy pojechac w tym celu nawet nieco dalej :- ) Obiecujemy, że zrewanżujemy się następnym inwestorom :- ) Mamy za sobą dopiero zakup działeczki, zgody na przyłącza wody i prądu, (na gaz wciąż czekamy), zakup projektu, ustalenie 2 firm budowłanych polecanych przez znajomych. Mamy nadzieję, że ruszymy wczesną jesienią, ale czy się uda?

Miraśka
02-07-2008, 21:19
witaj Mariola 11-gratuluje swietnego wyboru projektu :lol: i życzę wiele szcześcia od poczatku do zamieszkania

Agusiek-w salonie z uwagi na ogrzewanie podłogowe ,planujemy płytki,tylko mam problem -nie wiem czy płytki w hollu dopasowac do salonu czy do jadalni ,naprawde bardzo trudno to wszystko zgrac ,zeby nie wyszedł misz masz

agusiek
03-07-2008, 09:50
Mariola 11- miło powitać wśród zaciszan :) , chyba będziesz pierwsza na wybrzeżu, a rzeczywiście warto obejrzeć chatkę w realu. zycze powodzonka i radości z tworzenia swojego kącika
Miraśka - a pomiędzy salonem a hollem masz ściankę (nie pamietam jak tam sobie to urzadzilas) bo to chyba też jest istotne w planowaniu podłogi ?

Miraśka
03-07-2008, 20:42
Agusiek-mam ścianke pomiedzy salonem a hollem i otwór na przyszłe dzrwi rozsuwane-2 skrzydła po 75cm a w jadalni otwór na 1 m,a miedzy kuchnia a jadalnia 130cm-tam bez ndproza bo nie planuje drzwi

acha zapomniałam pogratulowac córeczki-niech ie zdrowo ,,chowa,, :lol:

Mariola11
03-07-2008, 21:04
Hej Miraśka! Hej agusiek!
Właśnie otrzymałam na mojego maila wstępną adaptację :-) !w przyszłym tygodniu spotkanie z panem architektem i dopracowanie szczegółów. Czeka mnie jeszcze badanie geologiczne. Uff... Ciągle coś nowego wyskakuje. Mam do Was strasznie dużo pytań, ale chyba zadam je kiedy będę czekac na zgodę na budowę, bo teraz mam głowę pełną różniastych drobiazgów adaptacyjnych. Wybór projektu- pewnie, że doskonały :- ) ! W końcu i ja musiałam dołączyc do tego szlachetnego grona Zaciszan. Miraśka, Ty to już pewnie na tym słodkim etapie finalizowania i radochy jesteś. Masz rewelacyjne schody i drzwi wejściowe i cały domek. Ja nie mam sosenek, ale będę miała jakieś drzewka ...tylko będę musiała je posadzic :- ) . Miraśka, nikt z mojej okolicy się nie odezwał jeszcze. Wiem, że to może byc uciążliwe (taka turystyka budowlana), ale mamy znajomych w Świnoujściu i planujemy się u nich zatrzymac w drodze na Zachód. Moglibyśmy zerknąc na Wasz domek? Wybieramy się na krótki wypad. 19 lub 20 lipca bylibyśmy w Świnoujściu. Powrót pewnie koło 24 lub 25.
Pozdrowionka !

Mariola11
03-07-2008, 21:12
Ach, dziewczyny jeszcze małe pytanko, czy w łazience na górze też macie podłogówkę?

agusiek
03-07-2008, 21:49
Miraśka no tak, docelowo domykasz pomieszczenia, nie jestem najlepsza w tych klockach ale może wybierz 1 kolekcję płytek z różnymi, ciekawymi odmianami które podkreślą charakter pomieszczeń: salon - ciepło, jadalnia - wykwintność (no bo dużą mamy jadalnie - idealna na spotkania rodzinne), kuchnia - czystosc... no mniej wiecej tak.
a tu pierwsze lepsze zestawienie 3 płytek:
http://images29.fotosik.pl/240/df75f2e53bab73e0m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/df75f2e53bab73e0.html)
a tu moze coś w połączeniu z deskami (tez mi się podoba):
http://images23.fotosik.pl/240/41739007ccceb58em.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/41739007ccceb58e.html)
no i dzięki za gratulacje: moja córunia jest milusia ale mimo to mam co teraz robić i w dzień i w nocy, a budowa zajmuje sie druga polowa

agusiek
03-07-2008, 21:52
Mariola moja łazienka na poddaszu ma podłogówkę i to więcej bo łazienka jest większa

Mariola11
04-07-2008, 07:52
Agusiek! My też powiększyliśmy górną łazienkę, do 7,68m2. Kosztem tego niby stryszku. Skorzystaliśmy z różnych pomysłów pojawiających się na forum :lol: W zasadzie to ja skorzystałam. Mężuś póżnymi wieczorami zapoznawany jest z aktualną sytuacją. Ale to on znalazł mi forum :lol: Jestem komputerowym laikiem, ale powolutku się podszkalam. Wczoraj powiększyłam zdjęcie Twojej chatki. Wow! A to niższe to działeczka? Proszę wysyłajcie zdjęcia z kolejnych dokonań.To pomaga mi marzyc, ładuje akumulatory i daje wierę,że dam sobie rady... Galerię Miraśki znam prawie na pamięc. No i Sławka też. Każde pojawiające się zdjęcie daje mi jakiś wyobrażenie o domku w realu. Pozdrwienia dla wszystkich Zaciszan!!! Pepe, a Ty już wszystko podomykałeś i tylko się cieszysz? Odezwijcie się proszę budujący gdzieś w okolicy Trójmiasta! :roll:

agusiek
04-07-2008, 11:30
łazienka na górze u nas też jest tez kosztem stryszku no i część przy kibelku kosztem pokoju obok,mam projekt tej łazienki ale mój program jakość nie eksportuje projektu. musze to co wydrukowane zeskanowac a jakos braknie mi czasu
wc z racji technicznych podłączyliśmy do komina i tak jest nawet lepiej bo jak wchodzisz do łazienki to nie widać interesenta - jest schowany za drzwiami ;-)
po prawej mamy prysznic tak jak w projekcie (docelowo nie bedzie u nas kabin tylko murowana i wyglazurowana ściana) no i za nim umywalka.
wanne chce miec prostokatna i ja ukrywamy z tyłu komina - dzieki temu mam dostep do okienka dachowego.
na kominie jak zwykle u mnie obrazki ;-)

ale planow, ciekawe jak wyjdzie

Mariola11
04-07-2008, 18:34
Oj,wyjdzie Agusiek, z pewnością ślicznie. Fajnie masz :P . Chciałabym już byc tak "zaawansowana". Macie tyle fajnych pomysłów. Startowałam taka "zieloniutka", że z początku nie wiedziałam o czym Wy mówicie. Czytałam i ogarniało mnie przerażenie,że nic nie rozumiem :cry: Jakieś chudziaki, spoczniki, lukarny, luksfery itp. Jest odrobinę lepiej i to Wam zawdzięczam :lol: Jesteście super! Agusiek, wiem, że zapracowana jesteś, bo maleństwa słodkie są,ale niezwykle absorbujące :P ,gdybyś jednak znalazła czas wklejaj zdjęcia i projekciki. Cieszę się, że chociaż ta nasza koncepcja już jest i we wtorek spotkanie. Zawsze to kroczek do przodu. Wysunęliśmy garaż o 1,20m do przodu, dzięki temu uzyskaliśmy w kotłowni pomieszczenie gospodarcze duuuże. Ma tam byc oprócz małego gazowego kotła pralnia, suszarnia,prasowalnia i miejsce do przechowywania różniastych zapasików"niejadalnych". Przedłużyliśmy daszek w stronę ogrodu (to ma byc drewutnia chyba), drzwi z kotłowni będą tam gdzie okienka garażowe i tam będzie też okienko z pralni, a te z garażu to będą luksfery,ale tak zestawione, że tworzą symetrię dla okna z łazienki. Off...Ciężko to opisac. Acha, ja mam też lustrzane odbicie. Zgapiłam od as wyjście z salonu na taras :roll: Nie pamiętam czy Ty też zrezygnowałaś z kominka-grilla na tarasie?

agusiek
06-07-2008, 20:24
dzieki Mariola, do zakonczenia mam jeszcze wiele. nie spieszy sie nam bo mamy maly domek z ogrodkiem (ciasny ale wlasny ;-)) a jeszcze mniejsza Anulka calkowicie mnie absorbuje. po 22 raczej nie mam ochoty na myslenie.

ciekawe zmiany szykuja sie w Twoim zaciszu, w szczegolnosci interesujace jest wysuniecie garazu. fakt, u mnie kominka na zewnątrz nie ma. ja tak naprawde tez uczylam sie z tego forum i chwala za to Mirasce (o,boska Mirasko) i pepemu (ktory zakamuflowal sie calkowicie w swoim zaciszu). bede z ciekawoscia-o ile czas na to pozwoli - sledzic Twoja budowe.

Mariola11
07-07-2008, 09:30
Hej Agusiek! To prawda oni tzn. Miraśka i Pepe, byli prawdziwą kopalnią wiedzy. Byłam w szoku i ogarniało mnie trochę zwątpienie, czy ja dam radę. Myślałam sobie, fajnie, chcę budowac, a pojęcia nie mam o niczym. :oops: Ale teraz mam nadzieję, że się uda. Forum żyje i tu nikt nie spojrzy na mnie jak na dziwoląga, który zadaje jakieś głupie pytania. Bardzo liczę Agusiek na Twoją wiedzę, liczę też, że Miraśka będzie tutaj zaglądac nawet po cakowitym zamknięciu budowlanych spraw. Może i Pepe, kiedy już pirwsze oczarowanie stanie się codziennością ,zerknie tutaj i coś mądrego doradzi? Chyba zostanie im sentyment do Zaciszan, a i świadomośc, że pomaga się ludeczkom zdesperowanym - też ważna? Ja chcę tego grillka zostawic na tarasiku. Co jest powodem, że z niego wszyscy rezygnują?! A Zacisze samo w sobie bardzo mi się podoba!!! :lol: Dla mnie, ma genialne rozwiązania przestrzeni wewnętrznej i uroczą bryłę. Szkoda, że nie mogę go obejrzec w realu. Pewnie jeszcze bardziej bym się zakochała :lol: Przeróbeczki to tylko kosmetyka, takie dostosowanie do indywidualnych doświadczeń związanych z przeszłością i realizowanie drobnych marzeń. U mnie np. żadej deski do prasowania w widocznym miejscu! Stąd kombinacje, żeby uzyskac duże pomieszczenie gospodarcze, które ma byc wyraźnie oddzielonym miejscem do prac mało efektownych wizualnie :P ( pranie, prasowanie, suszenie). Ten grillek ma też swoje miejsce w mojej wyobraźni (letni deszczyk uderza o zadaszenie, zapach grilla, piwko i pełen relaks na świeżym powietrzu, mimo marnawej pogody). Czy coś jest z tym grillem nie tak, że z niego rezygnujecie, czy tylko on był dla Was zbędny? Czy ktokolwiek go zostawił(wia)? Napiszcie!!! :cry: Wolę zrezygnowac z niego, niż miec jakieś problemy jeśli go zostawię. A tak z innej beczki: Agusiek, Ty masz dwie córcie? W jakim są wieku? Ja weteranka jestem, mam za sobą wychowanie trójcy, aktualnie żyję w szóstym mieszkaniu (ani jedno nie było tak do końca moją własnością). Teraz chcę w końcu osiąśc i wybudowac gniazdko, do którego moje dorosłe ptaszęta (w różnych konfiguracjach i dowolnych terminach)mogłyby zlatywac. Po pracy powrót do zacisznego, spokojnego, obszernego domku. Zwolnienie tempa, stres daleko, świąteczne światełka, niedzielne spacerki z moim Przepracowanym. A potem ... jakieś wnuki szlejące w ogrodzie? Ale mnie wzięło :oops:
Pozdrowionka Zaciszanie :P
Naprawdę nikt nie buduje takiego ślicznego domku gdzieś w naszym rejonie?!

Miraśka
07-07-2008, 11:53
kobitki przestancie chwalic :oops: ja to pikus w porównaniu z pepe jesli chodzi o wiedze ale lubie te klimaty moge gadac z kims o podobnych zainteresowaniach godzinami-był czas ,ze dostawałam od mezusia w prezencie -jak sobie zazyczyłam np wyzynarke-co by zrobic dzieciom lampe w kształcie słonca na prawie poł sufitu-niebieskiego i lampki nocnej z pólkami dla córci w kształcie prostego kwiatka-duzo piła po nocach i nie miała gdzie stawiac :lol:

kupiłam pare dni temu gazetke ,,tak mieszkam,,-wszystko otwojej kuchni -tania bo 4,90-fajne pomysły z szafkami ,które mnie zainspirowały ,no i postanowione -nie wprowadzam drugiego koloru na scianach-jest jeden na suficie i sciance dzielacej jadalnie z kuchnia-po obejrzeniu gazetki wiem ,ze na 100% bedzie reszta biała gdyz łatwiej bedzie dobrac kolory frontów

Mariola 11-jestem swiezo po wizycie kominiarza-robił nam wyczystke na tarasie -zróbcie to od razu po ociepleniu budynku,my mielismy tylko mała dziurke w styropianie i jak wiadomo on jest palny,nawet bysmy nie wiedzieli jak sie pod nim tli,pochwalił pomysł wyczystki na dworze,a jesli chodzi o pomysł aby nie miec kominka na tarasie,to -,2-finanse,3-mężus stwierdził ,ze woli pojezdzic grilem po tarasie jak mu pasuje i dostosuje sie do kierunku ewentualnego wiatru,4-z perpektywy czasu zaobserwowalismy ,ze jeszcze dalej bedziemy odjezdzac z grilem gdyz jakims cudem,mysle ze powiew wiatru-brudzą sie parapety a nawet ciut okna no i mysle ,ze jesli robisz drzwi takze z salonu to moze byc nie wygodnie bo jakies tam gabaryty ten kominek ma-moze sie myle

acha-nie miałam czasu odpisac w wekend-niestety pechowo sie składa ,ze 18 lipca mezus wywozi mnie z córka do pogorzelicy do kolezanki na cempig na cały tydzien-wracam 26 wieczorkiem :cry:-chyba ,ze cos w ostatniej chwili sie zmieni to dam ci znac-prosze podaj mi na priv esemeskiem jakis kontakt jakby co :lol: ps-jak duze masz dzieci ,ze tak piszesz,ze ci wyleca z gniazda-ja nawet sie przygotowałam ,ze jedno jakby chciało to moze zostac i z pralni zrobic kuchnie :lol:

agusiek
07-07-2008, 13:08
kurna Mariola - czy Ty wybierasz się już na emeryturkę :lol:
ja jeZdem jeszcze w pieluchach: Emi ma 3,5 roku, a Ana miesiączek-juz nie moge doczekac się wspólnych wypadów na kajaki, ski i oczywiste że na zakupy. z kominkiem na tarasie to sprawa dymkow z karkóweczki która ubustwiam (ale dymku nie) oraz miejsca na tarasie-wstawiajac zestawik do posiadówek oraz dodatkowe okno balkonowe mamy już zagracenie (technicznych aspektów nnie znam).
ja tez ostatnio marze, ale o wygranej w totka :P (niech sie spełni plys).

Miraśka, ale Ci dobrze, bedziesz wypoczywac - zasłużyłaś w końcu. Życzę słoneczka, spokoju i radości z przebywania z taaką dużą juniorką.

Miraśka
07-07-2008, 14:08
Agusiek -dzieki,postaram sie wypoczywac,chociaz z humorkami 14 letniej pannicy to trudne(ja taka nie byłam :lol: ),jeszcze dosłownie przed chwilka dostałam propozycje od kuzynki ,która bedzie w trzęsaczu i po nas podjedzie i zabierze na 1nocke-ale sie porobiło-oby wypaliło :lol:

Mariola11
07-07-2008, 17:57
Hej Miraśka!!!
U mnie też się zmieniło z tą zagramanicą- kasiorka i jedyny czas kiedy mężuś coś dla domku może zadziałac. Jasne ,że dam namiar na priv-a, bo tak wogóle czasami bywamy w tym Świnoujściu. Może się kiedyś uda zgrac :lol: Tak wogóle to mój jeżdżący jest, Warszawa mu też nie obca. Ze mną gorzej.Taki bardziej osiadły tryb życia wiodę- poza urlopami. Agusiek, jak bym się zaparła (a raczej moje dzieci, to mogłabym miec wnuki w wieku Twoich dzieci) :lol: Emerytura za 11 lat możliwa :lol: Jeśli się nie zestarzeję do tego czasu - to extra!!! :lol: Mimo młodego wieku wiesz o czym marzyc :lol: Ja też chcę wygranej! No i to drugie- zakupy z córciami!!! FAAANTASTYCZNIE!!!! Tylko, że straszliwie Cię oskubią, a Ty jeszcze będziesz się cieszyc :lol: I to bez względu na pojemnośc kieszeni :lol: Czasem myślę : nie to już przegięcie, ale za chwilę, och, no co przecież Ona (jedna z dwóch, tak by się ucieszyła gdyby...) Ale masz przed sobą cuuudowny czas Mamusiowania i radości i... Życzę cierpliwości, sukcesów i pamiętania, że co złe musi minąc, z perspektywy bywa śmiszne, a co fajne, gromadzic, powtarzac i pamiętac- zostanie na zawsze :P 3,5 roczku to rewelacja, a maleństwo - ach, ta delikatnośc i bezbronnośc :D Mimo wszystko chyba udało mi się moich skrajnie nie rozpuścic :lol: Syn też jest bardzo ok. Miraśka, Tobie lekko współczuję :lol: Ufff...Trudno, każda z nas musi to przeżyc. Straszny wiek :lol: Ja pierworodnej mówiłam, kiedy Ty wreszcie dorośniesz??? Ale dopiero Młoda dała mi dżezu. Finał jest fajny :lol: I to najważniejsze i pocieszające. Facet też musiał przejśc swoje dorastanie, a ja z nim :roll: Potem zostają wspomnienia, które śmieszą i rozczulają no i Extra Łebki. Jeśli któryś z nich zechce zamieszkac w siedzibie rodu, to też myślałam, że ten stryszek- pralnia byłby niezłą kuchnią :lol: Teraz przeżywam okres wyfrunięcia ptasząt i poszukiwania przez nich swego miejsca w świecie i drugich połówek i ważnych decyzji. Też fajnie :lol: i też stresująco :o Jutro moje spotkanko, wracając do domku... Ogólnie zawsze można czerpac z życia radochę :lol: I zawsze można się martwic. Pozdrowionka Młódeczki :P
Hej, jest tam kto z oklic Trójmiasta, który buduje, albo wybudował Zacisze?! To nie jest możliwe, że taka piękna chatka u nas nie chodzii... :cry:
Jutro popytam projektanta o tego grilla :oops:
Pozdrowionka dla budowniczych i sympatyków Zacisza :lol:

Mariola11
07-07-2008, 19:53
Jeszcze Miraśka, zapomniałam pożyczyc Ci miluśkiego wypoczynku :lol: Należy się ! Och... wciąż mnie zadziwiasz...Wycinarka... lampa... półka... Ja śrubokręt i młotek,to nie powiem... maszyna do szycia...,ale nie te bardziej skomplikowane narzędzia :roll:

Miraśka
07-07-2008, 20:57
Mariola 11-dzieki wielkie

fajnie to wszystko ujełas-ale wiekowo to ja chyba po srodku miedzy wami chyba w takim razie-mam jeszcze syna,który konczy 18 lat a ja ... :lol: ale młódeczki moze byc-odmłodniałam przez chwilke :lol:

a jesli chodzi o budowe domku to chwilami mysle ,ze zacisze jesli nam dzieci pouciekaja to bedzie stanowczo za duze-no chociaz córcia sie zarzeka ,ze chce z nami byc i sie martwi ,ze braciszek przyprowadzi pierwszy połowice swą i zasiedla cała góre :lol: -moze jednak poczekam z tym ogrodem jak zieć i synowa sie pojawia :lol:

agusiek
08-07-2008, 07:56
oj dziewuchy,jak ktoś se poczyta nasze posty to stwierdzi że jesteśmy straszne staruszki nudziary hihihi :lol:
mi dwa dni temu strzeliła 30-stka pomimo takiego małego maleństwa (lepiej późno niź później).
ja plan mam taki: buduję zacisze, sprzedaję dom, wychowuje łobuziaki, odkładam na lokacie $ dla przyszłych "prawniczek", buduję chatkę w lesie, sprzedaję zacisze, odpoczywam i podróżuję, i jestem na zawołanie moich panienek, które uwiją gniazdka za odłożone pieniądze ze mną lub beze mnie (a i tak będą zawsze mogły na mnie liczyć bo je uwielbiam...chyba że dadzą mi w kość w okresie dojrzewania :roll: )

z tym lasem mamy plan razem z mężem bo jest myśliwym i strażnikiem łowieckim, a ja pasjonatem ciszy i przyrody. co do wypoczynku to wybieramy się na mały weekend nad jezioro Białe coby oddychnać troche od codziennosci.
Mariola: od strony północnej Warszawy koło Serocka ma chatkę Piotrek Krawczyk (chwilowo obecny na forum) - gdyby Cię interesowały 4 godziny drogi to może wykopię numer telefonu do niego, bo gdzieś kiedyś zapisywałam?.

Mariola11
08-07-2008, 20:20
Hej Młódeczki!
No to ja mam zaliczone spotkanko z projektantem i wszystkie zmianki, które chciałam będą na "czysto" do końca tygodnia, więc od następnego ruszam do boju z fachowcami (Boże miej mnie w opiece!). Po lekturze czarnej listy można się przestraszyc :cry: tymczasem będzie się załatwiało pozwolenie na budowę i te badania geotechniczne. No i kosztorys dla banku trzeba zrobic, coby dali odpowiedni kredycik. Kroczki malutkie, ale zawsze. Tak bym chciała zacząc wczesną jesienią i zdążyc zrobic surowy otwarty przed zimą.
Miraśka !
Dzięki za informacje z wyczystką :) Ja mam spisane różne rzeczy dla mnie przydatne, zwłaszcza na pierwszy etap budowy i wciąz poszerzam tę bazę danych. Większosc informacji jest z forum :lol: Wracając do Twojego wieku, to chyba faktycznie jesteś pośrodku. Moje Maleństwa już sobie studiują czas jakiś, a najstarsze żyje już całkiem po dorosłemu, czyli na własny rachunek. Zaczynałam matkowanie młodo, ale było to jak widac dośc dawno temu :lol:
Agusiek!
Interesuje mnie ten Serock, więc poszukaj proszę. Moja Połowa wędruje do stolicy bardzo często, to może bym sie z nim zabrała i zobaczyła ten mój cud na żywo :P Ależ Ty masz plany! Z domku do domku :lol: Wędrowniczka! Moje Zacisze ma stac się tym, czym był dom moich rodziców- czymś niezmiennym, stałym i bardzo, bardzo bezpiecznym. Nasza rodzinka wiodła dotąd i jeszcze wiedzie życie ciekawe i trochę "koczownicze", więc potrzebujemy wszyscy miejsca jednego, stałego, z szeroko otwartymi drzwiami dla swoich i "przyszytych" :lol:
Pozdrowionka!

agusiek
08-07-2008, 21:55
o rany, dzisiaj wyrwałam się do układania styropianu i co: mam odciski na dwóch paluchach. ułożyłam pod schodami, częściowo w hollu i już mam dość przez te wycinki pod rurki. został nam jeszcze 1 pokój na górze, górna łazienka, korytarzyki i cała część za ramką. a jak to się zrobi to wreszcie podłogówka i lejemy szlichty.
Mariolka, juto małż będzie szukał w swoim outlooku w pracy namiary na P.K. - mam nadzieję że z efektem (dam znać). architekt poparł wszystkie wasze zmiany czy też zaproponował jeszcze inne ciekawe rozwiązania?czy kominek na zewnątrz zostawiacie? no i trzymam kciukasy za znalezienie solidnych fachowców.

Miraśka
09-07-2008, 07:05
:lol: :lol: układanie styropianu to była jedna z czynnosci ,o której myslałam:e-taaam to pójdzie szybciutko,łatwizna-jednak tez miałam dość po 2 dniach,odciski na łapkach,kolanach ale co tam było,mineło a pare ładnych polskich złotych w kieszonce zostało,a najbardziej wkurzało mnie owijanie tych wszystkich słupków w ściankach kolankowych :lol:

agusiek
09-07-2008, 08:19
ten styropian to udręka, też myślałam że to pryszcz a tak nie jest - w zaciszu jest dużo ukośników. też się zastanawiam nad wylewaniem szlichty za ramką. tak sobie myślę, że powierzchnię za ramką wykorzystam na ukryte korytarzyki moich maleństw - dzieciaki lubią takie tajemnicze miejsca i sekretne przejścia. u Ciebie Miraśka widziałam że szlichta zakryła słupek ułożony na podłodze. jaką grubość styropianu i szlichty miałaś na pięterku? folię dawałaś pod styropian i na styropian?ale pytań - mam ich jeszcze więcej :lol:

agusiek
09-07-2008, 09:21
właśnie zdecydowaliśmy, że szlichta za ramką też będzie. pedzimy z tym styropianem bo razem z hydraulikiem zdecydowaliśmy, że najpierw robimy szlichtę a później tynkujemy ściany. styropian na poddaszu kladziemy 5cm. pędźmy, pędźmy co tchu.
u nas pada, nie jade na działkę,moze jutro.
Miraśka, musze zobaczyć tą gazetkę i to słoneczko :)

Miraśka
09-07-2008, 19:54
na pietrze styropian 5cm i na niego folia,a szlichty 7 cm

u nas tez cały dzien padało z przerwami na małe słoneczko,a wczoraj nasze schody doczekały sie oswietlenia,musimy tylko wymienic jeden halogen ,zaplatał sie iiny kolor no i małe obróbki sa niezbedne,po nieudolnym montażu puszek elekr,został przerwany kabelek i klapa-świeca ale jeden nie osadzony

agusiek
09-07-2008, 20:03
czyli pod styropian nie dawalaś foli? a na parterze, ja dawałam pod.
pewnie jesteś zachwycona oświetleniem schodków i teraz ciagle kursujesz góra dół lub też rozbiłaś biwak w hollu przed schodkami :lol: . te światełka zapalają się mechanicznie czy reagują na ruch?

Mariola11
09-07-2008, 21:45
Miraśka, ale extra!
Przyznaj się, Agusiek ma rację :lol: Podziwiasz je. Ale biwakujesz czy biegasz?
Wy o pogodzie, a ja nawet nie wiem,jak było za oknami. Calutki dzień, z przerwami na konieczne papu, ślęczę przy kompie i robię zestawienia fachowców z białej 3-miejskiej listy, coby potem tylko podzwaniac. Bardzo się ucieszyłam, bo znalazłam tam pana poleconego przez kumpelę (murarz) i jestem z nim już wstępnie umówiona na wycenę i miałby jesienią termin dla mnie :lol: Coś mało dobrych cieśli widzę, a też byłaby pora z nimi pogadac. Znalazłam dekarzy, ale tych pewnie przed wiosną nie będę potrzebowała. Dzwonił mój połówek i się ucieszył :lol:
Pozdrowionka Szczęśliwe Zaciszanki!

agusiek
10-07-2008, 06:49
moj majster od murów zażyczył sobie za budowę 17 tys a potem pluł sobie w brodę że tak tanio za taką dużą chatę. ... i pluje sobie jeszcze do tej pory jak go spotykam hihihi

Miraśka
10-07-2008, 09:00
czyli pod styropian nie dawalaś foli? a na parterze, ja dawałam pod.
pewnie jesteś zachwycona oświetleniem schodków i teraz ciagle kursujesz góra dół lub też rozbiłaś biwak w hollu przed schodkami :lol: . te światełka zapalają się mechanicznie czy reagują na ruch?

na pietrze nie dawałam folii pod styropian,a na parterze najpierw jakieś lepsze smarowidło potem papa zgrzewana z papą fundamentowąi paski nachodzace na siebie no i na koniec folia ale tylko w sypialni i garderobie gdzie nie ma podłogówki,na pozostałej podłodze gdzie podłogówka poszła bezposrednio wylewka-oczywiscie na siatke zbrojeniowa

:lol: no az tak super zachwycona nie jestem,pozostał niesmak po fuszerce pseudo fachowca ,który zamiast po srodku stopnia zrobic otwory zrobił przy samych stopniach a na podescie gdzie miały byc 2 oczka jedno od drugiego rózni sie 3 cm na wysokosci od podestu-dlatego jedno bedzie zlikwidowane

Mariola 11 -to zycze powodzenia w wyborze fachowców :lol:

Mariola11
10-07-2008, 09:07
Agusiek!
Dzięki Ci za informację! Dzięki temu będę wiedziała co znaczy tanio :lol: Powiedz mi jeszcze co jego robota obejmowała? Czy to było od fundamentów po dach? Materiały sami kupowaliście, czy on załatwiał?
Po wczorajszej lekturze głowa mnie rozbolała,a do przebrnięcia mam jeszcze trochę. Ta sama firma chwalona przez jednych, innym odwala fuszerkę :evil: Jak się w tym połapac? Agusiek, a cieśl ile płaciłaś? A dekarzom? Kto stawia kominy? Z kim powinnam byc umówiona wstępnie przed rozpoczęciem prac? Chciałabym zrobic, tak dużo, jak to możliwe przed prawdziwą zimą. O, kurka, jak ludzie budowali bez kompa?! Szkoda, że ani Ty, ani Miraśka nie jesteście z moich stron :cry: Najbardziej wierzę w szczerze polecone, dobre ekipy, których robotę można zobaczyc i poznac cały skład grupy :D Agusiek, ratuj!!! Twoje ceny będą bliskie tego,czego ja mogę się spodziewac. Będę sobie tutaj dzisiaj częściej zaglądac, bo strasznie potrzebuję tych informacji :roll: A jak tam rączki? Masz jakąś pomoc do Twoich córeczek? Słonecznego, miłego dnia! Pozdrowionka :wink:
Miraśka?
Śpisz jeszcze? Pewnie pół nocy podziwiałaś światełka :lol: Szczęśliwego, ciepłutkiego dnia! Pozdrowionka :wink:

Mariola11
10-07-2008, 09:16
Ach, zjawiłaś się Mirasiu podczas, gdy ja się tu rozpisywałam :D Kurczę, ci fachowcy mnie przerażają i złoszczą :evil: Mogliby nam oni wszyscy fundowac tyle radochy dobrze wykonaną pracą, a kosztują sporo nerwów niektórzy :evil: Mimo wszystko, albo tym bardziej- milutkiego dnia :wink:

Miraśka
10-07-2008, 09:58
co do ekip i dlaczego inni chwala a inni narzekaja-mysle ,ze nie do konca ekipa składa sie od zawsze z tych samych ,,porzadnych,,ludzików-wystarczy ,ze jeden odejdzie a na jego miejsce wejdzie jakis paprak i juz ekipa ma gorsza opinie a po drugie bardzo rózni sa inwestorzy od bardzo pedantycznych i wymagajacych-który z byle pierdoły potrafąi popsuc opinie ekipie po takich którym zalezy aby domek nie rozsypał sie przez najblizszych np 20 lat :lol:

agusiek
10-07-2008, 12:57
moje ceny za usługi bez materiałów:
murarz: 17 tyś (fundamenty, chudziak, ściany, kominy w tym klinkier, schody wejściowe, schody od kotłowni, schody wewnętrzne)
cieśla: 9 tys (więźba, deskowanie, papa)
dekarz: 10 tys (u mnie blachodachówka niestety, za grafitowy dach w dachówce miałam sporą dopłatę i za materiał i za usługę)
cieślę i dekarza to mogę polecać, ale tego smoka obiboka od murów to technicznie w tej chwili przewyższam - niestety za późno, może przy następnej budowie 8)

agusiek
10-07-2008, 12:59
Miraśka - tynki miałaś c-w której kategorii, co miałaś dawane na ostatnią warstwę??

Miraśka
10-07-2008, 14:52
tak-tynki cem-wap,ale jakiej kategorii ?-jakas tam kiedys była rozmowa ale całkiem mi to wyszło z głowy.Na tynk potem poszła chyba warstwa tzw MP75-lub jak wolisz tynk maszynowy lekki-powyschnieciu szlifowany a na to 2 warstwy gładzi-u nas była taka drozsza gładz ETS 2 ale super bo wydajna jak ktos umie nia robic i gładziutka jak pupcia niemowlaka-nie ma porównania z jakąś tam populrniejsza-chciałam zaoszczedzic i kazałam zrobic inna w garderobie-o wiele wiecej kurzyło sie przy jej szlifowaniu i zostawało napodłodze,nie wspomne o malowaniu-odchodziła z farba na wałku-musiałam bardzo szybko malowac,znaczy machac wałkiem żeby nie zdazyła sie oderwac farba,no i ponoc za mało dodałam gruntu do farby z pierwsza warstą przy zwyklejszej gładzi :lol:
nie mamy jeszcze zrobionego garazu-mieli robic w marcu ale cos nie wypaliło-tam nie dajemy gładzi tylko ten tynk lekki i przy drugiej warstwie zatarty na mokro-ponoc super wychodzi i jak na garaz to wystarczy tylko potem pomalowac.w kotłowni nie tynkowalismy-prawie do sufitu sa kafelki a reszte potem obrobiono własnie tym tynkiem maszynowym lekkim-ufff

Mariola11
10-07-2008, 15:05
Agusiek! Wielkie dzięki! Daje mi to jakieś wyobrażenie o czym będę z fachowcami rozmawiac :-?
Dziewczyny Milutkie! Przebrnęłam przez całą białą listę. Zostało mi trochę roboty przy zestawieniu tego wszystkiego. Kumpela, która jest na Twoim etapie budowy Mirasiu (szkoda, że innego domku), też zbiera dla mnie informacje o fachowcach. Dała namiary na tych, którzy jej się sprawdzili, rozpytuje też po sąsiedzku (wokół niej domki rosną jeden za drugim). Teraz ja korzystam z pomocy, ale potem z pewnością oddam to innym :D
Pozdrowionka :wink: pora coś zjeśc, a potem wracam do zestawienia :lol:

agusiek
10-07-2008, 16:30
Miraśka, dzięki za info o tynkach. jestem zadziwiona ile jest technik wykonywania tynków. powiedz mi jeszcze plys jak Cię to wyszło kosztowo

a niektórzy tylko zestawiają i zestawiają :)

Mariola11
10-07-2008, 18:11
No! :lol: :lol: :lol: tak! Jeszcze raz dzięki!

Miraśka
10-07-2008, 20:31
za gładzie płaciłam chyba 9 zł za metr kw-(sama robocizna)biorac pod uwage ,ze wczesniej płaciło sie za tynki to tanio to nie wychodzi ale same tynki gipsowe to jakos mi nie podchodziły ze wzgładu na swoja miekkość,no i super ekipa by musiała byc aby wyszły naprawde ładnie

agusiek
10-07-2008, 20:47
my też sporo naczytaliśmy się o tynkach gipsowych i jakoś nie przemawiają do nas. jedyne co jeszcze powoduje że o nich myślę to fakt, iż mam naprawdę świetną ekipę. do c-w też mam ale nie tak dobrą. jeszcze muszę pomyśleć, bo kosztowo z gładzią gipsową rzeczywiście c-w wychodzą drożej.
i co Miraśka, znalazłaś jakieś płytki na dół?

Miraśka
10-07-2008, 22:45
cholercia-dostaje oczopląsu-ale prawie już postanowiłam-salon jakies ładniejszei inne od tych co na hollu,w jadalni i kuchni-tam jedna seria tylko moze w róznych kombinacjach a do przedsionka jeszcze inne-te co mi pokazywałas to chyba tez widziałam na zywo i podobaja mi sie :lol: tylko teraz prawie wszedzie beze i brązy

agusiek
11-07-2008, 08:13
wiesz, widziałam tez podłogę grafitową w domku NNataszy i ona przemawia do mnie jak najbardziej. http://forum.muratordom.pl/domek-nnataszy-i-tomka,t17920.htm. też mi sie podobają i Natasza nie narzeka na ich czystość.

Mariola11
11-07-2008, 13:46
Hej! Agusiek! Hej Miraśka!
No, zestawienie gotowe :lol: Trochę mało cieśli polecanych na horyzoncie, ale mam nadzieję, że uda się na kogoś dobrego trafic i że nie zawiedzie. :) Miraśka,Ty kładłaś dachówkę ceramiczną na swojej chatce. Jeśli pamiętasz ile dekarze wzięli za robociznę, proszę daj znac. Pojęcia nie mam nawet w przybliżeniu, czego mam oczekiwac. W przyszłym tygodniu, od początku szykuję się do rozmów z fachowcami :lol: Trzeba określic, tak w przybliżeniu termin rozpoczęcia prac i dac projekcik do przeglądu. Mam umówione 2 ekipy budowlane, parę dekarską i ...nie mam cieśli, ale pewnie wykombinuję. Zaczynam wydzwaniac. Zobaczymy co uda się załatwic :D Agusiek, i co, jest namiar na tego człowieka co budował pod Wa-wą. Kurczę, znajomy wybrał inną chatkę i już może obejrzec w okolicy :cry: A u nas - cisza. Albo nikt w pobliżu nie buduje, albo nikt kto luka na to forum :( Jesteśmy zdesperowani :roll:
Miłego dnia :D

Miraśka
11-07-2008, 15:16
Agusiek-ta podłoga grafitowa u nataszy troche za ciemna jak dla mnie,a pamietasz moze co to za kolekcja ,której wczesniej zdjecie pokazałas?

Mariola11-dachówke mamy ceramiczna robena brąz-za cały dach a wiec-więźba,dachówka,okna dachowe,rynny,deski czołowe(moze cos ominełam)płacilismy ok 15-16 tys-najwiecej z całego stanu surowego,gdyz do super prostych on nie nalezy

Mariola11
11-07-2008, 18:24
Dzięki wielkie! Teraz mam wyobrażenie o czym będę rozmawiac :wink:

agusiek
12-07-2008, 16:56
Miraśka - płytki są Paradyż Sugar http://www.paradyz.com.pl/index.php?s=17&a=7&lang=pl&collID=267
jeszcze dość ładna jest ta kolekcja z paradyża
http://images33.fotosik.pl/319/343528727135a66fm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/343528727135a66f.html)


Mariola - numeru do PK nie mogę znaleźć. kiedy do niego dzwoniłam to był 2006 rok a od tamtej pory zmieniłam kilka razy komórę. możesz jeszcze spróbować inaczej - wysłałam Ci wiadomość na priv. aha: możesz podziwiać galerię Miraśki na stronie: http://forum.muratordom.pl/zacisze-ii-miraski-i-reszty-rodzinki,t75052-360.htm

Miraśka
12-07-2008, 22:41
dzieki Agusiek-ta kolekcja jeszcze fajniejsza tylko małe ale :lol: szukam do kuchni bardziej w rozmiarze 33#33 gdyz prawdopodobnie bede sama kładła a wieksze sie boje-chociaz ponoc łatwiejsze bo szybciej sie układa-na reszte czyli holl,jadalnie i salon szukam solidnego fachowca

zdrowiej kobitko,zdrowiej-nie siedz przed kompem bo on osłabia-takie kity wciskam dzieciom haha

Mariola11
13-07-2008, 07:43
Dzięki Agusiek!
Spróbuję. Zdrowiej szybciutko :wink: Galerię Miraśki znam :lol: Oglądałam ją wiele, wiele razy i często wracam. Obejrzałam chyba wszystkie zdjęcia z realizacji Zacisza, jakie udało mi się odszukac :P i wciąż chciałabym więcej :lol: Pozdrowienia i oczywiście miłego dnia, inwestorki!

agusiek
13-07-2008, 08:50
Miraska- no nie mów że 14-stolatka kupuje takie kity :D , nie no generalnie to kompy psują nasze zdrówko, oj psują, mój wzrok padł już z 5 lat temu.
styropian ułożony-mąż&wsparcie dokończył dzieło wczoraj i mamy w poniedziałek hydraulika od podłogówki.
właśnie analizuje sprawę grzejników: stalowe czy alumniowe. hydraulik i wszelkie inne znaki na niebie mówią żeby brać stalowe.
ps. zdrówko już powraca, jakie to dziwne wirusy się panoszą

agusiek
13-07-2008, 13:29
nie uwierzycie, przeszła u nas niezła wichura, która zmiotła mojemu kochanemu braciszkowi świeżo postawioną więźbę dachowa na jego Marysieńce. co to się wyrabia. na szczęście ma budowę ubezpieczoną. nie żałuję że zrobiłam deskowanie bo ta pogoda w Polsce szału dostaje.

Miraśka
13-07-2008, 18:01
:lol: :lol: no nie kupuje córka takich kitów

u nas tez porzadnie popadało-cos w stylu oberwania chmury,i zaczynam doceniac deszczówke-chociaz dopiero 70% wykopany rów aokoło domu ale to własnie one sie napełniaja i nie ma błocka

agusiek
14-07-2008, 07:37
no u mnie też już planujemy odwodnienie bo przecież mamy te ogromne rowy melioracyjne i mamy zamiar je totalnie wykorzystać.
mi marzy się ścianka z rysunkiem albo w hollu albo w korytarzu po prawej - może mi powiesz jak ją zrobić specu: tynk strukturalny i szablon to zapewne (już mam stronkę z szablonami podpatrzoną z dekoratorni http://www.szablony-malarskie.pl/)
a wstawiam bo byc może jeszcze komuś się spodoba :P
http://images27.fotosik.pl/247/6c4716d9fcc08122m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6c4716d9fcc08122.html)

Mariola11
14-07-2008, 10:24
U nas z pogodą nie było źle. Sobota wbrew zapowiedziom, była pogodna, chociaż nieco duszna. W nocy trochę popadało, ale bez przesady. Niedziela ciut brzydsza, ale też bez sztormu. Obejrzałam szablony. bardzo mi się podobają. Zwłaszcza te roślinne motywy. Jeszcze nie wiem gdzie, ale na pewno je wykorzystam. :D Mam już sygnał z biura, że zmiany i adaptacja gotowe. Mogę sobie wypożyczyc jedną kopię do skserowania, jutro zwrócoc i moja firma złoży wszystko do starostwa. A więc zacznie się oczekiwanie na zgodę na budowę :) i rozmowy ze specami. Mam nadzieję, że nie potrwa to długo. Dziewczyny, co muszę skserowac dla budowlańców, bo chyba nie całą tę książkę?

Miraśka
14-07-2008, 13:26
niedawno własnie natknełam sie na stronke z tymi irysami :lol: one wygladaja jakby były wklesłe,wiec moze wczesniej-przed tynkiem strukturalnym-przyklejony szablon a potem zdjety i irysy pomalowano na czarno ,a z szblonów -takich plastikowych(nawet mam 1) zrezygnowałam bo bałam sie ze farba wejdzie mi pod szablon i kicha-wolałam kupic naklejane kwiaty

ja kserowałam wszystkie rzuty i przekrój poprzeczny domu :lol: (poświęćcie troszke czasu na rozgryzienie tych wszystkich rozmiarów-otworów okiennych i drzwiowych ,i na kazdym kroku mierzcie i sprawdzajcie-u nas sie okazało dopiero jak przyszedł pan do pomiaru drzwi wew.,ze wszystkie nadproza na parterze sa o 7cm za wysoko-ściany pomalowane i trzeba było wszedzie podoklejac płyty kg

Mariola11
14-07-2008, 21:43
Dzięki Miraśka! No to kseruję. Oglądam ten projekt i oglądam i tak bardzo mi się podoba :lol: Rozgryźc tego nie potrafię, ale mam nadzieję, że się "naumiem". Teraz tylko się cieszę proporcjami wnętrz i tymi wszystkimi malutkimi detalami, które spowodowały, że Zacisze stało się domkiem moich marzeń :lol: Agusiek jeszcze raz dzięki za wiadomośc na priva. Już skorzystałam, zdobyłam trochę cennych informacji i mam nadzieję, że to dopiero początek :P Jeszcze raz obejrzałam wszystkie drzewka i inne roślinki. Fajne! Ależ Wy jesteście niesamowite! Będę się starała dużo od Was nauczyc :lol: Dobranoc :wink:

Mariola11
15-07-2008, 11:20
Kasiu? Czytasz jeszcze forum, czy już nie masz czasu? Jak tam Twoja budowa już ruszyła? Widziałaś może Zacisze w realu? Pozdrowienia, odezwij się czasem :wink:

agusiek
16-07-2008, 20:55
Mariola - planuj, planuj i jeszcze raz planuj. przemyśl każdy kąt i każde rozwiązanie, orientuj się w materiałach którymi będziesz wykańczać wnętrza. zasada podstawowa to nie ufać wykonawcom chociażby mieliby uśmiech od ucha do ucha - zawsze zostawią coś... w trakcie budowy sprawdź od czasu do czasu trzymanie poziomu, pilnuj wszystkich dziur (kanalizacyjnych, wentylacyjnych, okiennych, drzwiowych i innych). ważny też jest poziom pozostawiony na szlichtę i ocieplenie podłóg - musisz ustalić grubość styropianu i szlichty, a wtedy zlapiesz wysokość wszelkich drzwi a także odpowiednio wylejesz schody by nie wyszło że jeden schodek będzie za wysoki lub za niski. okna też warto już wybrać żeby np dopasować otwory do standardu. majstrzy nie lubią wykuszy - u mnie ścianka przylegająca do okna była odległa w stosunku do okna o więcej niż 90 stopni (błąd). pilnuj by domek nie miał zeza - okna na górze muszą się pokrywać z oknami na dole w tylnej części domku. wymyśl patent na daszek nad wykuszami. no i ważna jest kanaliza do wc na poddaszu. jest tak dużo rzeczy, na które trzeba zwracać uwagę. aż się zsapałam, ups.
Miraśka te irysy są cudne i będzie trudno je zrealizować osobiście. wydaje mi się, że plastik wykorzystuję w tym przypadku tylko do odrysowania kwiateczka na ścianie a dalej lecę farbką po nakreślonym schemacie. Miraśka, Ty chyba też masz stalowe grzejnicznki?

Mariola11
17-07-2008, 07:57
Agusiek, będę się starała o wszystkim pamiętac. Wczoraj rozmawiałam już wstępnie z dwoma firmami budowlanymi, zostawiłam plany ze zmianami. Na poniedziałek zrobią mi kosztorys prac na poszczególne etapy. Mam zamiar potem dac to jeszcze dwóm kolejnym ekipom i porównac oferty. Obydwaj szefowie stwierdzili, że jeśli ruszą najpóżniej od początku września, to surowy otwarty stanie przed pierwszymi śniegami. O ile oczywiście nasza szalona aura nie spłata nam figla. W sobotę wstawiamy bramę wjazdową (taką prowizoryczną), bo nasza działka była ogrodzona siatką, ale wchodzi się na nią od tyłu, dziurą zostawioną od sąsiedniej działki. Potem, zamiast krótkiego wypadu za "gramanicę", przy okazji którego najpierw planowałam zerknąc na domek Miraśki, zrywamy darń. Trzeba też zniwelowac różnicę poziomów między działką a drogą, która jest nieco niżej. Następnie obdzwonic i obskoczyc hurtownie i sklepy z budowlanką i pospotykac się z fachowcami od kominków i wszelkich innych instalacji, o których jeszcze nie wiemy czy u nas będą (czas podjąc decyzje). Kiedy tylko będzie zgoda, ruszamy z machiną: papiery na kredyt, umówienie geodety, koparki i poinformowanie wybranej ekipy o dokładnym terminie, od którego mogą ruszyc. Międzyczasie uważnie czytam nasze forum od początku, tym razem zwracając uwagę na ceny, producentów, ważne informacje typu "zwróc uwagę". Jestem za nie bardzo wdzięczna :P , bo mogą mi oszczędzic wielu przykrych niespodzianek. Zaczęłam też łazikowac po innych tematach, szukając inspiracji na przyszłośc (tarasy, śmietniki, ogrodzenia, wnętrza, itp.). Dziewczyny, dobrze że jesteście na tym forum. Resztę jakby wycięło. Niby się pojawili, mieli zacząc budowac i milczą, jak zaklęci. Ceny cały czas się zmieniają, można byłoby się konsultowac, wymieniac informacjami, ale trudno. Jaki typ kominka i ogrzewania macie u siebie? Pamiętam o podłogówce. Ja będę miała dodatkowo piec c.o. na gaz. Myślimy o kominku może z płaszczem wodnym?...O czym nie powinniśmy zapomniec na etapie fundamentów? Jakie instalacje muszą byc przewidziane i zabezpieczone przed ukończeniem stanu zerowego? Uff...Bardzo się cieszę każdym kroczkiem i trochę się niepokoję przed stawianiem kolejnych. Dopiero w momencie, gdy wydaje mi się, że coś już wiem na ten temat, zaczynam czuc się gotowa do dalszych działań. A obok tego wszystkiego toczy się jeszcze życie, w którym jest masa innych spraw do załatwienia :lol: Ale fajnie jest :wink: Jak tam postępy prac u Was? Pozdrawiam wszystkich budujących Zacisze, życzę owocnych działań i przemyśleń. Podzielcie się trochę z innymi :roll: [/b]

Miraśka
17-07-2008, 22:42
Agusiek-grzejniki mamy buderusa
Mariola11-tak jak pisze Agusiek-dobrze wszystko trzeba przemyslec-np na etapie fundamentów kiedy beda kłaśc kanalize musisz wiedziec gdzie co ma być tak wstepnie bo co prawda jeszcze jakies zmiany mozesz zrobic przed posadzkami ale wydaje mi sie ,ze głowne odprowadzenie scieków zwłaszcza z wc to na etapie tym 1- zlew w kuchni zeby potem nie krazyć z rurami w posadzce i nie nabijac niepotrzebnie koszta budowy

agusiek
18-07-2008, 07:25
no mogliby się podzielić. pepe - gdzie jesteś?
Mariola -- i jak tam udało Ci się zorganizować jakiś namiar na Zacisze? aha, co do podpowiedzi to zdejmij przed murarką warstwę ziemi i weź kierownika budowy, ktory będzie Ci wszystkiego pilnował a nie przymykał oko i pojawiał się na budowie od święta. fakturki bierz na wszystkie materiały a w szczególności te z 22% podatkiem vat - odliczysz w US nawet 10 tysiaków. pokombinuj z tymi rurkami do wc na poddaszu bo wyjście z komina nie jest dobrym rozwiązaniem (pepe pisał o innym - u mnie akurat mam kibelek przy samym kominku a więc po sprawie, ale jeżeli chcesz mieć bidecik to już nie jest hop siup). pamiętaj o doprowadzeniu powietrza do kominka: to w fundamentach, wentylacji w spiżarni, etc. dobrze już wiedzieć czy taras będziesz miała w płytkach czy w kostce - bo jak w płytkach to wylewasz już w trakcie budowy a więc zawierasz ten element w umowie (ja będę tarasik mieć w kamieniu). otwór na bramę garażową sprawdź tak, aby dopasować go do odpowiedniej ilości segmentów - ja miałam ciut za wysoki i muszę lukę wypełniać styropianem, a koszt bramy wesolutki bo 6 tyś Wiśniowskiego.

Mariola11
22-07-2008, 07:40
Dzień dobry dziewczyny! Dzięki za kolejne cenne wskazówki. Agusiek będę od Ciebie potrzebowała wyjaśnienia z tym US. Pojęcia nie miałam,że jeszcze coś można odpisywac? Zaglądam do Was, ale zwykle dośc póżno :-? Nie znalazłam namiarów na jakieś bliższe Zacisze. Jestem teraz na etapie zbierania wycen za robociznę. To, co mi oferują zwala z nóg i ma się nijak do tego, czego mogłam się spodziewac. Jak tak dalej pójdzie, to chyba sama wybuduję sobie domek :cry: Nie chcę się jeszcze załamywac, czekam na kolejne wyceny, ale wierz mi Agusiek, że chyba miałaś straszniego farta, albo praca u Was jest tańsza. Odnoszę wrażenie, że chłopcy już sobie sami z Polski zrobili Irlandię i stosują tamtejsze stawki w naszych warunkach. :o Pocieszam się, że mam jeszcze trochę czasu i może znajdę jakąś normalną ekipę. :roll: Trzymajcie za mnie kciuki. Życzę Wam miłego dnia i szybkiego postępu w pracach "na" Zaciszu. :D

agusiek
22-07-2008, 09:00
można odliczyć nzwet tapetę. jeżeli uda Ci się coś kupić bez vat (cena netto) to lepiej na tym wychodzisz, ale jeżeli masz fakturę na materiały budowlane, których vat wzrósł z 7 na 22% możesz odliczyć różnicę. poczytaj sobie informacje na stronie http://www.money.pl/podatki/poradniki/artykul/jak;odzyskac;vat;za;materialy;budowlane,86,0,13371 8.html. sa problemy które materiały można odliczyć ale pomocna jest strona na forum muratora http://forum.muratordom.pl/zwrot-vat,t60493-1740.htm. Vat mozesz odliczać nie częściej niż 1x w roku. nie jest to proste ale jak Ci coś nie wyjdzie to zawsze skorygują a i dopytać w us też można. a co do cen to zastanawiam się nad ociepleniem zewnętrznym i też mnie przeraża ile to kosztuje. koszmarek ta budowa.

Mariola11
23-07-2008, 21:45
Dzięki za cenną informację Agusiek, pojęcia o tych odliczeniach nie miałam. Aż mi się nieco humor poprawił. Jutro odbieram kolejne wyceny i daję jeszcze 2 ekipom. Między czasie biegam załatwiając c.d. papierologii: wnioski o zawarcie umowy na dostawę prądu i gazu. W piątek może już dojdę do podpisania umów, ale czas realizacji to jakieś 3 tygodnie w przypadku elektryczności i ponad 6 miesięcy w przypadku gazu. Myślę, że będzie akurat. Zwiedzam też różniaste firmy i podejmuję decyzje czego w domku nie będzie, a co będzie. Ciężko się rezygnuje z fajnych gadżetów, ale jak to kiedyś Mirasiu Ty już zauważyłaś, trzeba je zredukowac do możliwości. Redukuję :-? Zbieram sobie dane o wszystkim. Czy któraś z Was ma może kominek z płaszczem wodnym? W przypadku Aguśka, w planach? Mirasiu, bardzo mi się podoba kształt Twojego wkładu kominkowego. Jakiej jest firmy ? Jakie parametry powinien miec kominek, aby ogrzac nasz domek? Mirasiu, zerkam do Twojej galerii i fajnie sobie kombinujesz,widzę. Firaneczki, halogenki, kaktusiki :P Cudowny etap :lol: Też wolę tę wersję z rozchylonymi zasłonkami. Myślę o kominku z płaszczem wodnym, ale nie znam finału tego myślenia :lol: Myślałam o solarach - nie będzie :roll: Myślałam o rekuperacji - nie będzie :roll: Myślałam o centralnym odkurzaczu i myślę :o Kombinuję z wejściem jakimś ciekawym łuczkiem kafli do salonu(okolice kominka i wyjścia na taras, pod nimi podłogówka, w reszcie sałonu może ze 2 grzejniki drewnopodobne podłogowe). W salonie nie byłoby żadnych kaloryferków typowych. Te typowe będą w sypialniach i innych pomieszczeniach, bo nie mogę sobie pozwolic na więcej tych cacek. Nawet na tyle też nie :lol: Ale... tak sobie kombinuję :roll: Czasami, jak mam jeszcze wieczorkiem trochę siły, oglądam na innych forach fajne tarasy, albo kominki...I marzę, marzę, marzę... Tylko te ceny :o Jak tam postępy prac Inwestorki? Jak słodkie Aniołki Agusiek? A wakacje z nastolatką Mirasiu? Pozdrawiam. Życzę dużo radości i satysfakcji wynikającej z postępu prac budowlanych i wykończeniowych oraz czasu spędzanego z latoroślami :lol:

Miraśka
24-07-2008, 21:18
to prawda z tymi odliczeniami :lol: dobra sprawa-my praktycznie na cały stan surowy bralismy faktury-uzbierało sie tego sporo i od razu powiedziałam do swojego meza-to co oddadza bedzie na elewacje :lol: co prawda czekalismy 5 mcy ale leza juz na kącie i w jak dobrze pójdzie to sierpien -wrzesien robimy elewcje-ekipa umówiona :lol:
my od poniedziałku mamy centralny odkurzacz :lol: ot taka mała zamiana zamiast łóżka i komody do sypialni :lol: ale tylko dlatego,ze mamy jeszcze wszedzie na dole dywany-oprócz sypialni a stary odkurzacz nawalił i nie opłacaało sie kupic nowego

odkurzacza na poczatku nie bralismy pod uwagę a potem jak zdecydowalismy sie na instalacje to obiecalismy sobie ,ze jak wszystko skończymy to dopiero odkurzacz kupimy-ale nie załuje,ssanie ma skubany ,ze prawie dywany wciaga :lol: hałas niewielki-ot szum ssania rury,nie wymieniamy worków co chwile tylko raz na 2-3 m

kominek mamy firmy Arysto(producent pod Szczecinem)-18 kw aby mógł ogrzać salon a potem holl,sypialnie i 3 pokoje na górze oraz górna łazienke -tam po jakims czasie dołozylismy rure i musielismy wtedy juz zastosowac turbine na poddaszu-niestety w najbliższym pokoju pod nia czyli w pokoju nad kuchnia troche słychac ale syn mówi ,ze sie przyzwyczaił :lol:

jutro jade po południu do kuzynki nad morze a potem na 2 dni do koleżanki:lol:
niestety rano wpadaja robic jeszcze częśc deszczówki -no i dobrze bo chcemy to mieć z głowy

P.S kobitki-myślę ,ze troche dużo tu sie rozpisujemy na sprawy prywatne i moze to niektórych denerwowac ,bo zeby cos konkretnego dowiedzieć się na temat zacisza musza duuuzo poczytac-moze wiec na pogaduchy zapraszam na mój watek ewntualnie jak któras z was stworzy swój to sie przeniesiemy :lol:

Mariola11
29-07-2008, 22:22
:D Ależ można byc szczęśliwym trzymając w ręku kilka papierków! Mamy pozwolenie na budowę! Teraz zbieranie wszystkiego co potrzebne do złożenia wniosku o kredyt, ostateczny wybór ekipy budowlanej na start (geodeta, rzeczoznawca majątkowy, kierownik budowy, koparkowy - wybrani) i będzie można składac zgłoszenie o rozpoczęciu prac. :D Jeszcze trochę i będę mogła dzielic się swoimi doświadczeniami z placu budowy naszego Zacisza II. Muszę nauczyc się wklejac fotki. :lol:

1ARTUR
30-07-2008, 16:11
witam mam wielką prośbę , może ktoś zamieści fotkę wykusza w jadalni , nasze ZACISZE jest zakryte chłopaki się postarali jest OK!

betii
01-08-2008, 11:14
Witam wszystkich Zaciszan. Bardzo podoba mi się projekt Zacisze i marzę o tym, żeby wybudować kiedyś swoje własne. Jest tylko jeden problem...moja działka jest zbyt wąska żeby go pomieścić- ma 22,5 m a Zacisze 18 m. Czytałam w Internecie, że granica wynosi 3m tam gdzie nie ma okien i 4 m z oknami.
Kiedyś za zgodą sąsiada można się było wybudować w granicy, teraz podobno nie. Czy ktoś zna się na tym lub miał podobny problem? Łudzę się, że nie jest to ściśle stosowane i że za zgodą sąsiada pozwolą mi wybudować Zacisze:( (sąsiad to ksiądz więc powinien się zgodzić :P )
Czytałam na forum, że zrobiliście parę zmian w projekcie (np. zmiana kąta dachu, powiększenie łazienki, dodanie lub ujęcie okien itd.) Czy musieliście dodatkowo dopłacać do projektu za dokonanie tych zmian?
Myślałam już żeby zrezygnować z wnęki w garażu. Czy mógłby mi ktoś napisać czy dom ma 18 metrów liczone razem z tą wnęką czy bez? I ile ma ta wnęka? Ciekawi mnie też czy dałoby się pomniejszyć cały ten projekt o ok.2 m i czy by to drogie było? Ah, zazdroszczę wam Zaciszanie. Oglądałam setki projektów i nie ma takiego drugiego jak Zacisze. Dlatego nie chcę zrezygnować z niego i wybierać innego projektu, który wygląda jak każdy inny. Spróbuję wszystkich możliwych sposobów żeby go zmieścić na działce:) Pozdrowienia dla wszystkich
:D :D :D

Mariola11
03-08-2008, 16:45
Witaj betii,
Nie wiem jak gdzie indziej, ale u nas zasada oddalenia od granic działki chyba jest nie do ruszenia. 3 lub 4 m od sąsiedniego budynku. 6 m od ulicy. Bez tej wnęki jest projekt Zacisze (nie ma żadnych numerków), ale i tak chyba będzie za szeroki. Zmian można dokonywac wszelkiego rodzaju, ale niestety kosztują.Niektóre nie stanowią problemu np. kąt nachylenia dachu o 2 stopnie,dodanie okna. Ja nawet pokusiłam się o wysunięcie garażu do przodu o 1,20m, co pozwoliło mi uzyskac 17,5m pomieszczenie zamiast 7,5m kotłowni. Tam będzie kwitło życie gospodarcze mojego domku.Planuję tam kotłownię (gaz),pralnię, prasowalnię itp. Pomieszczenie jest dostępne bezpośrednio z holu. Wprowadziłam też sporo innych drobnych zmian i sądzę,że podczas budowy będą jeszcze inne. Problem pojawia się,gdy zmiana narusza konstrukcję dachu (zbyt kosztowna).Pogadaj z jakimś archtektem, a najlepiej zadzwoń lub wyślij maila do mgprojektu i tam dowiedz się czy dałoby się zaadaptowac Zacisze do wąskiej działki i jaki byłby koszt takiej adaptacji. Ja jestem jeszcze przed startem, ale papierki już mam i mam też nadzieję, że wkrótce ruszy budowa. Dopinam ostatnie sprawy związane z kredytem i ostatecznym wyborem ekipy. Sprawdzam ceny materiałów budowlanych w różnych hurtowniach i już wiem, że warto to robic, bo ceny są bardzo różne. Nie chcę przeinwestowac, ale chcę miec dobrze i z dobrych materiałów wykonane Zacisze, więc nim ruszę - negocjuję i sprawdzam. Życzę powodzenia i dołączenia do naszego grona :lol:

agusiek
04-08-2008, 20:53
1Artur być może to pomoże, inszego nie mam
http://images27.fotosik.pl/230/fb3aca31f80b60bfm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fb3aca31f80b60bf.html)


betii szerokość domku z wnęką garażową ma 17,47 m +wykusz w jadalni 52cm, sama wnęka ma 1,37m. pomniejszanie go w całości raczej smutno widzę bo zacisze wbrew pozorom nie ma za dużo przestrzeni poza ogromną jadalnią, hollem i wiatrołapem. jest dużo boskich projektów na które bym się zdecydowała, gdyby nie fakt że jest po fakcie - jeszcze się odkuję. przemyśl czy rzeczywiście warto :roll:, powodzenia.
Mariola - gazu gazu kobitko, a napewno mnie przegonisz czego życzę Ci najmnocniej. pozdrowienia od babeczek agusieczek :lol:

Mariola11
06-08-2008, 08:06
Hej Agusiek!
Operat odebrany i złożony w banku, zgłoszenie o rozpoczęciu prac jest już w starostwie, pani geodetka (jeśli aura pozwoli) dzisiaj zrobi pomiary, działeczka jest już "łysa" i ma wjazd jakiś, :D z moimi faworytami ostatnie spotkania (och, komu ja mam powierzyc moje marzenie do realizacji?) :roll: Cieszę się jednak, że to taki dylemat, a nie problem, że nie ma nikogo. :lol: Jeszcze trochę hurtowni do pozwiedzania,jakieś sklepy ze stplarką, kominki i muszę przystopowac :cry: -pilny wyjazd. Prawdziwe ruchy chyba zaczną się od początku września.Ty masz już co pokazac :lol: Ja na razie mogę byc doradcą w kwestii potrzebnej dokumentacji :lol: Droga przez mękę...Prawda :o ? Fajnie Ci się już zbudowało :P Pozdrowienia ! I całuj mocno babeczki !

betii
06-08-2008, 15:49
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi :D
agusiek z twojej wypowiedzi wywnioskowałam, że żałujesz tego, że budujesz Zacisze, jest to prawda czy się mylę?Jeśli tak, to może zdradzisz mi dlaczego :)?
Zacisze ma dużo powierzchni użytkowej więc myślałam, że przestrzeni w nim jest aż nadto. Wiec jak to właściwie jest ?

agusiek
06-08-2008, 21:23
betii zacisze jest boskie, urokliwe i nie mogę się doczekać, kiedy się w nim zadomowię. nie przejmuj się moim podejściem, które jest związane ze zmianami życiowymi jakie nastąpiły od momentu kiedy zaczęłam budowę. wymienię parę plusów i minusów jakie widzę:
+
pomieszczenia gospodarcze bardzo cenne w domu (spiżarnia, kotłownia, stryszek, schowek pod schodami)
funkcjonalny duży garaż
duże pokoje na poddaszu
zadaszone wejście
przyjemny zadaszony taras (chociaż to znowu zabiera światło z salonu)
-
przede wszystkim nie jest to dom pasywny (dużo rogów, dużo lukarn,wykusze, taras wycięty z domu, etc),
ramka na poddaszu (strata powierzchni, zbędny koszt), proponuję analizować pod kątem podniesienia ścianki kolankowej
mały salon
piękny ale nieznośny wykusz w kuchni.

agusiek
06-08-2008, 21:45
a to moja podłogówka, widok z kuchni na jadalnię
http://images33.fotosik.pl/345/f10759bd27873bcam.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f10759bd27873bca.html)

Mariola11
27-08-2008, 22:35
Hej dziewczyny!
Wróciłam z wakacji i buduję domek. Kredyt powinien byc przyznany na preferencyjnych warunkach, w tym tygodniu. Ekipa ,która pracuje dała najlepszą ofertę, czyli zrobi taniej niż inni. Kasa idzie bardzo szybko. Jutro wylewamy betony na fundament. Mam nadzieję, że ogólnie będzie szybko, dobrze i w miarę tanio.Teraz to już pójdzie. Mówią,że w przyszłym tygodniu potrzebujemy już porothermu na ściany. :o :lol:

PawelKa
28-08-2008, 13:09
Witam,

Czy istnieje możliwość zobaczenia Zacisza już wykończonego lub w trakcie realizacji w Warszawie albo okolicach?? Bardzo spodobał nam się ten domek i po paru drobnych zmianach będzie idealny.

Mam pomysł by zrobić mapkę zaciszy na wzór forum domu "Melodia"

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=117414250331478477504.00043c78d2a3f3c7dc95c&om=1&ll=50.656426,17.792358&spn=0.724362,1.175537&z=9

mam nadzieje że pomysł się spodoba i przyjmie ;)

Pozdrawiam,
Paweł K.

PawelKa
29-08-2008, 09:50
By rozwinąć pomysł z mapą, stworzyłem taką mapkę lokalizacji:

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=105855775138305487029.00045594ef5a73fa09110&ll=52.167194,19.500732&spn=5.081972,9.887695&z=7

jeśli pomysł się podoba i chcecie bym dodał wasze Zacisze, podeślijcie na priv bardziej dokładne dane lokalizacyjne i ewentualnie linka do jakiejś galerii, postaram się w pierwszej wolnej chwili dodać na mapkę.

Już się doczekać nie mogę kiedy dostaniemy warunki zabudowy, mam nadzieję że wyrobimy się ze wszystkim i budowa zacznie się zgodnie z planem na wiosnę 2009. :)

Pozdrawiam,
Paweł

Mariola11
04-09-2008, 14:38
Hej, Paweł!
Ja niestety nie mogę Ci pomóc. Nasze Zacisze powstaje pod Gdańskiem i dopiero wyłania się z ziemi. Mieliśmy ten sam problem co Ty, bardzo chcieliśmy zobaczyc zrealizowane Zacisze ,albo chociaz w trakcie realizacji. Nie udało się :cry: Mam nadzieję, że Tobie się uda :D Jeśli nie , to zawsze mozesz zerknąc do nas. Obiecują nasi budowlańcy, że surowy otwarty będzie przed zimą. Zyczę cierpliwości i powodzenia! Nam projekt też bardzo pasował :lol: Małe zmiany dostosowały go do naszych potrzeb (tak mi się wydaje). Wciąż słuchamy rad mądrych osób, które budują cokolwiek i liczymy, że finał będzie zgodny z oczekiwaniami. Pomysł mapki- świetny. Może się przyjmie. W czasie weekendu namówię męża, może mu się uda zamieścic nasze pierwsze zdjęcia z realizacji i wyślemy dane na priv (dotyczące lokalizacji naszego domku). :lol:
Agusiek, Miraśka, a co tam u Was? Babeczki!!! Smutno mi samej na budowie :(
Paweł, o jakich zmianach w Zaciszu myślisz? My wysunęliśmy garaż o 1,20 m do przodu. Pomieszenie gospodarcze z 7,80 około, zwiększyło się do 17, 50 m. Zagospodarowaliśmy go na kotłownię, ale wrzucimy tam też piec gazowy dodatkowo (świąteczne bigosy, rybki itp.), ma tam też miec siedzibę pralnia, zimowa suszarnia, prasowalnia. Słowem typowo gospodarcza, mało efektowna częśc domku. Powiększyliśmy sypialnię na parterze kosztem łazienki i garderoby. Łazienka będzie mała, rezygnujemy z wanny. Reszta bez zmian(bidet, WC, umywalka). Mniejsza garderoba. Częśc klatki schodowej od strony garażu otwarta. Salon - skrócona ścianka od strony holu, czyli bardziej otwarty. Kuchnia odzielona od jadalni tylko ladą. W niej piec elektryczny z płytą, codzienne gotowanie. W kuchni dodatkowe okno od połunia. Wyjście na taras (drzwi balkonowe) zarówno z salonu jak i z jadalni. Na poddaszu dodatkowa garderoba w sypialni nad kuchnią , łazienka powiększona kosztem stryszku (wielka wanna, bidet, WC, podwójna umywalka, bez kabiny prysznicowej). Pokoik nad garażem - mała siłownia. Reszta bez zmian chyba... :lol: Czy y masz jakieś swoje pomysły? może coś nam podsuniesz? Ten piec gazowy w części gospodarczej, podpatrzyliśmy u znajomych. unikamy brzydkich rur w wiatrołapie i otwartej części holu, a mamy dwa rodzaje energii do wyboru.To duże pomieszczenie gospodarcze zmieści dodatkową świąteczną lodówkę także.

Mariola11
21-09-2008, 15:24
Hej, Budowniczowie Zacisza! Wszyscy zasnęliśmy już na zimę? Agusiek, Miraśka i wszyscy inni, którzy mogą coś pomóc- ratunku!!! Potrzebuję informacji na temat kominów! Dziweczyny pomilczałam nieco, bo po urlopie trzeba bylo wrocic do pracy i zostałam sama z moją pracą i budową i jeszcze innymi b.ważnymi sprawami :lol: Jesteśmy na etapie ścian konstrukcyjnych i od poniedziałku będzie jazda z kominami. Komin nr 1 (kominek + grill) według moich fachowców od kominków powinien byc systemowy. Pod kominek 200mm, a pod grill 250mm. No i ok. kupiliśmy co chcieli, ale spece od ogrzewania gazowego chcą murowany, do którego wkłada się jakies stalowe rury 80mm. Czy ktoś ma takie rozwiązanie? Czy taki komin może byc budowany z cegły wentylacyjnej? Budowlaniec nie jest przekonany. A tak na marginesie, to uff... :evil: Straszne to budowanie :o ... Wybór ekipy nie był strzałem w dziesiątkę :roll: . Aby do dachu, potem zmiana. Mam nadzieję, że strzał będzie celniejszy. Dziewczyny, a u Was co nowego na budowie?

Miraśka
21-09-2008, 19:54
hej Mariola 11-u mnie prawie po staremu to znaczy cały czas pod górke :( czego nie zaczniemy to zaraz sa kłopoty,dlatego nie chce mi sie nawet słowa napisac-ale pomocy nie odmawiam :lol: i napisze jak jest u nas-jak wiesz kominka-grilla nie mamy wiec ten kłopot odpadł a do kominka wewnętrznego mamy murowany na 200mm-tak poradził kierownik,spec od kominka a i kominiarz przy odbiorze nie miał sprzeciwu.Jeśli chodzi o kotłownie-to tak jak sugeruje ci spec od c.o my własnie tak mamy-murowany i wpuszczona rura do gazówki-reszta czyli wentyllacje sa z gotowych elementów-trzymam mocno kciuki za pomyslne budowanie

ps-u nas kładą tynk na sciany-3 tygodnie wybierałam :lol: mam nadzieje ze bedzie ok

Mariola11
22-09-2008, 17:28
Dzięki Miraśka! Uff...Mam nadzieję,że dalej będzie lepiej :cry: Mamy trudne początki... Dzisiaj nikt nie mógł pojechac na budowę. Jutro jestem umówiona z kierownikiem. W środę ze specami od więźby i dachówki, w sobotę z tymi od okien. Początki tak mnie zmroziły,że każdej kolejnej decyzji pewnie będzie towarzyszył lęk. Co zrobiliście z kominami ponad dachem? Cegła klinkierowa czy tylko płytki klinkierowe takie jak na elewację?

Mariola11
22-09-2008, 17:37
Z tynkiem będzie ok. :lol: Masz za sobą już tyle pułapek, które udało Ci się ominąc... Teraz potrzebujesz tylko cierpliwości. Ja mam przed sobą prawie wszystko :roll: Cieszę się, że ruszyło i martwię się,że nie idzie tak, jak bym chciała. Przeraża mnie ,że w zasadzie wszystko mam wiedziec już :cry: . Jaki kolor komina :o ? Musi przecież zgrac się z elewacją. No więc jaka elewacja :roll: ?

agusiek
22-09-2008, 21:52
trzymaj się Mariola, fajnie jest się budować, to prawdziwa PRZYGODA, ach jak wesoło ;-) .... będzie dobrze, poradzisz sobie bo rozsądna kobitka jesteś :P

niewiele pomogę w sprawie kominów i dlatego słuchaj Miraśki ;-). ja mam planowane węglowe więc kominy mam tradycyjne. dach mam grafitowy i nietypowo mam grafitowe kominy winenbergera (stratus). spodobało się nawet sąsiadce obok bo zrobiła identycznie. okna orzechowe a więc w planie jasna elewacja (kremik lub brudny biały).

Miraśka
23-09-2008, 09:20
acha-wczoraj mi jeden fachman wytłumaczył dlaczego ten komin od grilla wiekszy-tak w skrócie-musi byc mijsce do pobierania powietrza i wydalania a do kominka inna droga pobieramy a inna jest wydalane na zewn :lol:

Mariola11
23-09-2008, 17:45
Dzięki, Dziewczyny! Od dluższego czasu tylko się zadręczałam tą budową, bo nie było tak, jak chciałabym :oops: . Dzisiaj ujrzałam światełko w tunelu. Podjechałam na budowę a tu praca wre :lol: .kierownik sprawdza, które z niedoróbek już usunięto. Pojawiło się większośc otworów okiennych na dole i przyjechały formy na kolumny. :lol: "Ustawiliśmy" kominy. Jutro jadę do tartaku zamawiac więźbę i dachówki z robocizną całości dachu :lol: i deski szalunkowe. Najpóźniej początek przyszłego tygodnia lanie betonu na strop. Potem reszta popraweczek-niedoróbeczek. W trakcie wiązania betonu mamy zamiar zainstalowac szambo, bo niestety kanalizacja w sferze projektowej (może za 3-5 lat). Na dachu będę miała kolor łupek kryształowy :lol: Wykusze oczywiście okazały się kłopotliwe, ale mam nadzieję, że jakoś z tego wybrniemy w końcu :roll: Agusiek, a co tam u Ciebie na placu "boju"?Pozdrowienia dla wszystkich budujących Zacisze :D

agusiek
25-09-2008, 20:03
heja,
u mnie początki tynków - w ostatniej chwili zmieniłam wykonawcę bo wcześniejsi artyści byli jęczybułami i strasznymi bałaganiarzami, a ja wolę spokojne towarzystwo. no i się okazało że będzie taniej a i lepiej jakościowo hihi.
Mariola - czekamy na informacje z placu manewrowego, nieźle Ci idzie planowanie, tak trzymać
Miraśka - zacieramy rączki na widoczki Twojej elewacji. co do wyboru koloru jest nawet taka reklama kredytu, że parka siedzi w pustym domu nad kolorowymi kwadracikami bo dostali szybko kredyt ale nie mogą się zdecydować na kolor ścian :D

Miraśka
26-09-2008, 09:30
:lol: :lol: :lol: -fajne,ale mi nie było tak wesoło a i do dzis sie zadręczam,że to nie to co bym chciała-czuje jakis niedosyt bo chciałam cos bardziej odwaznego a nie takie suś co duzo domków ma :lol: np oliwka taka nie za ciemna do brązu by mi pasowała ale maz nie chciał zaakceptowac,i w ostatniej chwili zmienilismy zdanie co do cokołu-bedzie klinkierowa płytka a nie tynk mozaikowy-i powiem ,ze nie załuje zmiany decyzji

trzymam kciuki za wasze prace kobitki

acha -po konsultacji telefonicznej z Jola z Poznani zrezygnowałam z boni wokół okien nie byłam do nich przekonana w 100% a koło ratunkowe mi pomogło z rezygnacji-faktycznie kiepsko to bym widziała przy tych skrzynkach z roletami

konsultowałam sie tez z Pepe-on natomiast ma cosik innego(zapomniałam nazwy :( )gotowe ,ozdobne

teraz mam problem ze schodami wejsciowymi-te łuki i pod stopnie nie daja mi spać :lol: a chcemy skkończyc dom na zewnatrz-przy kotłowni kupuje takie najzwyklejsze schodowe

pozdrawiam zaciszan

agusiek
26-09-2008, 20:43
ale mnie zażyłaś Miraśka, nie wiedziałam co to te bonie (?), zerknęłam w google i teraz już wiem. sporo się nauczę przy tej budowie. marzy mi się ten etap budowy :roll:
fajnie, że masz kontakt z pepe, co u niego? planuje wpaść kiedyś na forum?
co do schodów zerknij sobie na stronę firmy Stylbet - tam są okładziny które robią na zamówienia wiec podrzucam bo mi się jakoś na tą firmę natknęło.

Miraśka
26-09-2008, 22:26
dzieki agusiek za podpowiedz-bardzo czesto jezdze na zakupy do reala koło pzredstawiciela tej firmy i ciagle zapominam zajechac do nich-maja wystawke przy samej ukicy i zainteresowały mnie elementy na scieżki i ogrodzenia a o schodach nie pomyslałam-moze jutro zajade-a sam producent tez w sumie niedaleko-70km chyba ale mysle ,ze cena powali mnie z nóg

Pepe jest cały czas zaobsorbowany dopieszczaniem domku a moze bardziej wyposazeniem :lol: moze podpowie jak rozwiazał prblem ze schodami :lol:

agusiek
27-09-2008, 09:19
nie ma ża czo :D dzielę się wszystkim na co się natknę. daj znać jak pepe poradził sobie ze schodkami no i oczywiście co Ty z tym fantem zadziałałaś. jak byś miała cenę tego cudeńka to podrzuć nam proszę.
czekamy na wizualizację zewnętrznę w Twojej galerii :D

Mariola11
29-09-2008, 18:33
Hej Szczęściary! Ja znowu mam problem, żeby zrozumiec o czym mówicie... :roll: To się nazywa znaczne zaawansowanie prac budowlanych :lol: Też bym tak chciała. :lol: Babeczki, jaki u Was jest rozkład "podciągów" pod stropem? Gdzie one przebiegają? Jestem technicznym dyletantem, nie znam się na tym i nie wiem dlaczego to musi byc, ale pamiętam, że nie wolno przestawiac ścian konstrukcyjnych bezkarnie. :cry: My usunęliśmy ścianę między kuchnią a jadalnią - podciąg? między jadalnią a przedpokojem był w planie chyba? Zlikwidowaliśmy ściankę w przedpokoju odsłaniając schody - podciąg? noi pokombinowaliśmy z garażem. Czy tam gdzieś były jeszcze te cuda, co mają utrzymywac całośc konstrukcji? Chciałabym siedziec na budowie w tym newralgicznym okresie :roll: , no ale praca... :-? Z kierownikiem na telefoniku siedzę i próbuję go tam nasyłac, ale nie mogę tam byc w tym samym czasie :cry: Mój mąz pracuje jeszcze dłużej, więc ogląda dzieło w niedzielę i nie przywiązuje wagi do jakiś podciągów i innych "głupot", a ekipa jest jaka jest :cry: Nie mogę się doczekac kolejnego etapu prac, bo chyba mam nadzieję,że bedzie lżej :oops: Powodzenia w działaniach i zawsze trafnych wyborów! :lol: Pozdrawiam!

agusiek
29-09-2008, 20:19
Podciagi...U mnie są pomiędzy jadalnią a holem, pomiędzy holem a mini przedpokojem do sypialni na dole, w wiatrołapie i w garażu (pomiędzy garażem a tą wypustką na rowery). Ściany, które zlikwidowałaś to są małe działóweczki i nie zrobią krzywdy stropowi. Ja TYŻ nie mam ścianki pomiędzy kuchnią a jadalnią ale przy schodach zostawiłam sobie śluzę, bo jakoś tak wolę. Mariola - ściankę przy schodach zlikwidowałaś w wiatrołapie czy od strony garażu?
Miraśka-czy nie żałujesz że zlikwidowałaś garderoby na poddaszu? ja się ciągle zastanawiam co z tym fantem zrobić.

Miraśka
30-09-2008, 08:13
podciagi-ja potwierdzę ten co jest w hollu niedaleko wc tak jak pisze Agusiek-bo jest widoczny a reszty nie pamietam -najwyrazniej sa wkomponowane w sciany :lol:
Agusiek-absolutnie nie załuje likwidacji garderób na poddaszu gdyż:pokój córki-ten za łazienka jest od strony zachodnio pólnocnej i jest ciut w nim ciemniej ,tam gdzie miała byc garderoba dodałam jeszcze jedno okno dachowe-wieksze niz w projekcie a i tak po lewej stronie od drzwi gdzie stoi teraz szafa i tak jest ciemniej wiec idealne miejsce na zabudowe -ale to jak ta szafa sie rozleci-a tak ogólnie pokój jest taki przestronny-jak dla nastolatki super-ma duzo miejsca na tance haha
w pokoju z kominem nie potzrebujemy garderoby gdyz jest tam pokój komputerowo-sportowy i jest on pomniejszony na korzyśc tego kolejnego-syna-tak powstała wneka w której narazie tez stoi stara szafa a potem dzrwi przesuwne z półkami-postaram sie wkleic zdjecie w galerii-syn nie chciał garderoby

pozdrowionka i tzrymajcie sie

agusiek
30-09-2008, 09:05
czyli ja mam dużo tych podciągów - no cóż, nie narzekam bo mi się nawet podobają.
fajno Miraśka masz bo dzieciaki podejmują już decyzje, a mnie mogą zestrzelić jak tylko podrosną.
pokój Any *najmłodszej jest z kominem i tam chyba planuję zostawić garderobę, ale tylko w częsci za kominem po prawej stronie (to w celach estetycznych bo murarz postawił nam trochę źle komin i musieliśmy jedną belkę podeprzeć słupem). pokój wtedy będzie miał kształt litery L.
pokój Emi* przy łazience tak jak u Ciebie Miraśka bez garderoby bo jest ciemny i z szafą po lewej stronie
nasza sypialnia nad kuchnią do momemtu podrośnięcia kobitek - myślę nad garderobą bo te skosy mnie troszkę wnerwiają, wrrr

tynkują, tynkują, o jak nie mogę się doczekąć pięknych ścianek :lol:

Mariola11
30-09-2008, 19:06
Dzięki! U mnie decyzja zapadła i jest chyba jak u Ciebie Agusiek. :lol: Między kuchnią i jadalnią kierownik coś policzył i stwierdził, że nie potrzeba. Zostaje przedpokój jak u Was i dalej w pomieszczeniu gospodarczym, no i ten między jadalnią, a przedpokojem i to tyle. Nowa niespodzianka to brak stropu we wnęce garażowej, a umnie także w gospodarczej :lol: . Mój kierownik działa na mnie uspokajająco... Mam do faceta zaufanie. :roll: Domek nabiera kształtów domku. Szalują pod strop aktualnie :lol: Oczywiście międzyczasie idą podciągi. Czekam na kolumny. Wszędzie okrągłe. Przód - 300mm, taras -260mm. My jesteśmy na codzień sami, więc garderoby mam wszystkie zachowane. Na dole przesunięta ściana zmiejszyła garderobę i łazienkę, a powiększyła sypialnię. u góry dodałam w tym małym pokoiku nad kuchnią :lol: Generalnie kocham garderoby :oops: Ten pokoik będzie moim telewizyjno- komputerowym sanktuarium, bo jak znam życie na dole będzie oglądanie zmian kanałów, a więc nic do końca :lol: Gościnnie - sypialnia. Co do klatki schodowej to otwarta częśc jest od strony garażu. Wiatrołap zachowany w całości. W następną środę mają wylewac strop. Zapomniałam ich zapytac o schody :o . Mam już elektryka i hydraulika z gazownikiem w jednym. :D. Problem jest z grillem, bo "kominkarz" nie robi grilla. Muszę znależc zduna? Ogólnie czuję się z tą budową jak na huśtawce. Raz cała szczęśliwa, a innym razem dół, bo coś nie do końca jest tak, albo nie idzie jak trzeba. :oops: Czy Wy też tak macie? Czy to mnie będzie tak cały czas nękac czy też jakoś się uodpornię? :roll: Pozdrawiam :P . Dzięki za wspieranie i wszystkie rady :lol: Teraz też wiem co to są bonie :lol:

Mariola11
30-09-2008, 19:17
Zazdroszczę Wam :tynki, schody zewnętrzne, płytki klinkierowe - nie mogę się doczekac. Uff... kiedy to będzie u mnie? Powodzenia dziewczyny! Agusiek, a Ty kiedy przewidujesz zamieszkanie w Zaciszu? Ja bym chciała już latem... A najpóźniej na Gwiazdkę przyszłego roku.

agusiek
30-09-2008, 20:04
jeszcze poszalejesz Mariola - oby mieć kasę to reszta gra. uśmiecham się na to Twoje pisanie bo jakbym cofnęła się wstecz. kobitki to jednak są szalone, a budowa wzmacnia.

schody powinny być lane ze stropem,w garażu faktycznie nie ma częściowo stropu i tam właśnie jest to nadproże, przypilnuj sobie otworów w garażu - jeżeli robisz luksfery to one chyba mają 19x19cm i mi np wyszło 3 do góry i 10 w poziomie.

niedługo wracam do pracy po bardzo długiej nieobecności, szukam opiekunki,maluję sztachetki na ogrodzenie w obecnym domku i jakoś nie mogę przestawić się na myślenie o przeprowadzce. w piątek mam integrację w przedszkolu a wieczorem sprawdzę jakość szlichty i ścian bo mam zlot warszawiaków na imprezie z pieczonym dzikiem (pychotka) - oj będzie się działo. do zacisza przeprowadzę się jak mi podłączą wodociąg i kanalizację a to planują na następny rok. poczekamy-zobaczymy.

Mariola11
02-10-2008, 19:46
Dzięki za informacje :lol: kolejne :lol: Och ...powrót do pracy. Ja czasami mam jej dosyc, a czasami cieszę się, że żyję na pełnych obrotach. Miłej integracji w przedszkolu :lol: , no bo dzik- jasne ,że pychotka :wink: Czyżbyś polowała :o ??? :lol: Dobrej zabawy! U mnie roboty posuwają się w żółwim tempie odkąd wyszli nad ziemię, ale się posuwają. A panowie budowlańcy chcieliby mnie wysłac na wczasy :lol: , bo się czepiam :roll:

Mariola11
02-10-2008, 19:46
Dzięki za informacje :lol: kolejne :lol: Och ...powrót do pracy. Ja czasami mam jej dosyc, a czasami cieszę się, że żyję na pełnych obrotach. Miłej integracji w przedszkolu :lol: , no bo dzik- jasne ,że pychotka :wink: Czyżbyś polowała :o ??? :lol: Dobrej zabawy! U mnie roboty posuwają się w żółwim tempie odkąd wyszli nad ziemię, ale się posuwają. A panowie budowlańcy chcieliby mnie wysłac na wczasy :lol: , bo się czepiam :roll:

agusiek
02-10-2008, 21:17
Ty czepialska - idź z nimi na ugodę, pojedziesz na ten urlop jak Ci go przysponsorują 8)

mąż jest myśliwym... na tą imprezkę dla grona miastowiczów zrobiłam smalczyk z pieczareczkami - cóż za poświęcenie.

Miraśka
16-10-2008, 12:20
hej wszystkim :lol: u nas elewacja prawie skonczona-próbowałam umiescic fotki w galerii ale sie nie udało-chyba ,ze ktos mnie wyreczy i poprawi to sie ukażą :lol:

smalczyk z pieczarkami? :o nigdy nie jadłam-dobre to to jest(poprosze o przepis na priv albo w galerii :lol: )

agusiek
17-10-2008, 17:08
Miraśka, powiedz mi jak rozwiązałaś problem wentylacji w następujących pomieszczeniach: pokój nad kuchnią, pralnio-suszarnia, sypialnia na dole???
muszę to jakoś załatawić :-?

Miraśka
17-10-2008, 21:37
Agusiek- w pokoju nad kuchnia chyba w projekcie było ,że do dwóch kanałow wentylacyjnych idacych z dołu(wentylacja kuchni i odpowietrzenie kanalizacji z kuchni) na pietrze dochodzi obok kolejna wentylacja-właśnie tego pokoju -ale my stwierdziliśmy ,ze nie chcemy kolejnego anemostata w pokoju-chyba w sciance kolankowej i zrezygnowaliśmy -w oknach dachowych otwarta jest wentylacja(taki duperelek przesuwany :lol: )zamykamy oba tylko w zimie natomiast w pralni mamy anemostat w sciance kolankowej i bezposrednio połaczony z kominkiem wentylacyjnym rurą ,która jest w komplecie z kominkiem-oczywiscie ten sam kolor i firma co dachówki,a w sypialni jako tako nie mamy wentylacji-czesto wietrze

może kto inny podpowie jak ma to rozwiazane-podrawiam

kateper
18-10-2008, 12:55
witam wszystkich Zaciszan! :D
Jestesmy bardzo, bardzo na poczatku drogi i zqazdroszcze wszystkim ktorzy juz zblizaja sie ku koncowi. Po 'przekopaniu' tysiecy projektow wpadlo nam w oczy Zacisze II. Odpowiada nam rozkladem pomieszczen - dól rodzice, gora dzieci, zadaszony taras. Na dniach planujemy wizyte u architekta aby porozmawiac o drobnych przerobkach. Przede wszystkim chcemy podniesc ścianke kolankowa, i moze troche przerobic poddasze. Chetnie obejrzalabym Zacisze na żywo - Szczecin i okolice :roll: Sledze poczynania Miraski i jestem pelna podziwu. Pozdrawiam :lol:

Miraśka
18-10-2008, 15:18
hej kateper-sorki ,ze nie odpisałam na P.W -odłozyłam na potem a potem zapomniałam :lol: cieszę się ,że przybedzie trzecie zacisze w Szczecinie,jesli chodzi o wizyte to dam znac na pw-myśle ,ze moze sie uda w przyszłym tygodniu :lol:

kateper
19-10-2008, 13:20
Dzieki Miraśka :lol: , bede czekac na info,
a do reszty mam jeszcze kilka pytan
- czy ktos zmienial szerokosc budynku - chcialabym minimalnie - dlugosc jednego porothermu- zmieniec szerokosc sypialni na dole
- czy ktos zmienial rozmieszczenie okien na poddaszu? ze wzgledu na usytuowanie budynku na działce względem stron swiata korzystniej byloby aby z prawej strony /nad jadalnia/ zamiast połaciowek byly normalne okna - dwa oddzielne, tak jak jest w projekcie lub polaczne w jedna duza lukarne. :roll:

agusiek
19-10-2008, 19:10
kateper - nie ma u mnie takowych zmian, ja mam standard

Mariola11
21-10-2008, 20:09
Hej! Witam nową Budującą, szkoda, że wszyscy tak daleko ode mnie :cry: . Dziewczyny u mnie strop wylany, kominy pną się do góry,pierwsze cegiełki na lukarny i szczyty, ale o wentylacji nic nie wiem :o . Tzn.widzę kilka w kominie dużym, jedną w małym i 2 wychodzą z kuchni i spiżarni (takie specjalne cegły tam kładli). Jak zwykle wam zazdroszczę :P Ale teraz już coś widzę w tym moim domku :lol: . Od następnego tygodnia ,mam nadzieję powitac panów od dachu :lol: .
Ja w bryle głównej tylko ten garaż do przodu wysunęłam i poroterm zmieniłam na 30, więc w obrysie poszło o 5 cm więcej. Sypialnię dolną powiększyłam kosztem łazienki i garderoby i bardzo mi się to podoba. Garderoba wystarczająca, łazienka będzie bez wanny, ale z całą resztą, a sypialnia ponad 17 metrów. Bardzo też jestem zadowolona z tego powiększonego dzięki wysunięciu garażu pomieszczenia gospodarczego :lol: Acha, Agusiek wracam do śluzy na schody. Mnie się jednak też bardziej podoba :lol: Wydawało mi się, że po tej przeróbce garażowej nie da się inaczej,trzeba otworzyc, ale moi spece, kórzy pracowali przy stropie i schodach, stwierdzili, że się da. A ja przyjrzałam się temu i stwierdziłam, że ze wzgłędu na wszystko, śluza lepsza :lol: Pozdrawiam Was bardzo gorąco. Agusiek, a u ciebie jakie zmiany na placu budowy?

Mariola11
21-10-2008, 20:21
Och, Mirasiu! Weszłam na Twoją galerię i jest :lol: Cudnie! :lol: Bardzo, bardzo mi się podoba! przy okazji podejrzałam klinkier na elewacji fundamentowej :lol: Domeczek istne cacko!

agusiek
27-10-2008, 13:52
Miraśka idzie jak burza ;-)) - mi też się podoba ta cieplutka elewacja.
Ja szykuję się dopiero pod ocieplenie poddasza i tu mam pytanie do superaśnej Miraśki - pamiętasz jeszcze ile wełny Ci poszło?

Miraśka
27-10-2008, 21:04
dziekuje kobitki :lol:

Agusiek-niestety nie pamietam ile tej wełny poszło-baaaaardzo dużo-pamietam najswieższy zakup-8 rolek 20cm na ocieplenie scianek kolankowych,czego wczesniej nie zrobilismy :evil: szczęscie w nieszczesciu ,ze od maja czekały kafle do górnej łazienki ale fachowiec nawalił i meżulek rozebrał kawałek scianki w łazience i wgramolił sie powoli i ocieplał pokój i pralnie no i na szczescie ze w pokoju obok panele to tez rozebrał i przeszedł az do pokoju nad kuchnia :lol: niesety przez głupote nasza i fachowców stracił 4 niedziele ale warto było,nawet połozył wate jak w projekcie na podłodze nad tarasem co jest za scianka kolankowa-pamietajcie kobitki nie oszczedzajcie na ociepleniu :lol: bo potem to sie msci


Kataper-i znowu nie wypaliło bo jak zwykle problemy-pan koparkowy przy kopaniy rowu do gazu uszkodził swiezo połozona deszczówke a jutro wchodza z gazem do butli ale obiecuje ze sie odezwe-chyba ,ze to pilne to daj znac i cos sie zorganizuje :lol: sorki

agusiek
28-10-2008, 12:58
dzięki Miraśka,
Twój mężulek musiał wyglądać śmiesznie jak tak się wciskał w te kąciki, ciekawe ile razy się stuknął w główkę ??? :lol:

Miraśka
28-10-2008, 14:06
az sama nie wierzyłam ,ze tam sie wciśnie :lol: może sie kurczył automatycznie bo syn o wiele chudszy a miał problemy

kateper
30-10-2008, 20:23
dzieki MIraśka, tez byliśmy zajęci ostatnimi dniami ale chetnie spotkalibysmy sie w przyszlym tygodniu. Co do szczegółów odezwe sie na priv

Verso99
05-11-2008, 10:07
Witam wszystkich.
Szukając z żoną domu przejrzeliśmy wiele projektów i udało nam się wybrać w końcu ten jeden tyle tylko ze nie jesteśmy pewni co do praktyczności użytkowania. Zanim zdecydujemy się na 100% chciałbym poznać Wasze opinie.
Będzie to nasz pierwszy dom stad ta niepewności.

Miraśka
05-11-2008, 16:17
musisz napisac jakiego biura projektowego to zacisze-ja i wielu innych mamy zaciszeII z mg projekt i jest watek o tym a zacisze ma tez inna firma ale nie pamietam jaka-pozdrawiam :lol:

Mariola11
06-11-2008, 18:17
Hej dziewczyny!
Zerkam tu regularnie ,ale pędzę okropnie każdego dnia. :) Budowa odbiera spokój, ale daje też radochę :D . U nas rodzi się więźba. Mam nadzieję ,że w poniedziałek będzie wiecha. Każdy etap to jakiś problem. Musieliśmy z lekka przycinac komin systemowy, bo kolidował z główną belką. Ostrzegam wszystkich rozpoczynających zabawę w budowanie, nawet mininalne odstępstwa od projektu mogą rodzic problemy w przyszłości, tzn. na kolejnym etapie budowy. :oops: Wszystko uzgadniałam z kierownikiem, a mimo to przesunięcie komina w stronę salonu spowodowało lekkie zamieszanie przy krokwiach. Tania ekipa budowlana to zwykle liczne poprawki, a te podwyższają koszty. Moi z parteru niestety sporo krwi i materiałów mi napsuli. Ci z góry teraz usuwają błędy poprzedników, ale koszty rosną. Miraśka i Agusiek pozdrawiam serdecznie :lol: . Czy u Was też takie dziwne zagadki się pojawiały? A to komin, a to okno w niewłaściwym miejscu, a to problemy z wentylacją pomieszczeń?
Jak się uda to zimą powoli będziemy dzialac w środku domku. Mimo różniastych stresujących sytuacji i walk z moimi pierwszymi "murowlańcami" :roll: , cieszę się postępami w budowie i podoba mi się Zacisze II w realu. A widac coraz więcej :D .
Pozdrawiam dzielne Inwestorki,
P.S. Czy ocieplenie dachu dawałyście na sznurkowej "pajęczynie"?
Co Wy teraz robicie?

Verso99
07-11-2008, 13:44
Bardzo dziekuje za odpowiedz.
Własnie jestem po przegladnieciu twojej galerii ze zdjęciami duza pomoc te zdjecia z katalogów nie zawsze oddaja to co real foto.
Jestesmy coraz bllizej decyzji na dzien dzisiejszy 99% Zacisze II z MGProjekt.

Pozdrawiam

Miraśka
08-11-2008, 22:34
a co wy teraz robicie? :lol:

a baardzo powoli do przodu-panowie dokończa tynkowac scianke przy kotłowni,zaczeli kłaśc płytki na schodach przy kotłowni,jednoczesnie sciany w garazu,robi sie wycena kominka-obudowy (moze do swiat zrobia),i płytki w przedsionku

u nas wełna była najpierw sznurkowana :lol: ale ,ze była ok 2 miesieczna przerwa przed regipsami to cus sie tym sznurkom obwisło i ja wszystko poprawiłam drutem wiazałkowym takim z roleczki z castoramy i jest ok-ale cos tam mi swita ,ze przy deskowaniu to dobrze jak wełna nie dotyka bezposrednio desek :lol:

pozdrawiam zaciszan budujacych,mieszkajacych i byc moze przyszłych budujących ze szczecina,których miałam sposobnosc goscic w swych skromnych progach-powodzenia zycze


ps-Agusiek-smalczyk z pieczarkami robiłam-pyszny,tylko zpomniałam dac piprzu ziołowego ,bo nie kupiłam ale i tak juz zjedzony

kateper
09-11-2008, 17:48
Miraśka- serdeczne dzieki za pokazanie ZACISZA ' na zywo' :lol:
Projekt na papierze nie oddaje wszystkich uroków domu. Przepiekne okna, przepiękne schody, rozwiązania funkcjonalne, pokoje na górze...
:P Jeszcze tylko :-? trochę kalkulacji i ....mam nadzieję że w przyszlym roku wystartujemy.
Pozdrawiamy
KiM

agusiek
14-11-2008, 16:13
hej szalone dziewczyny :P
rozkosznie przemykacie przez kolejne etapy budowania (Mariola) i aranżacji (Miraśka), a ja .... sobie powoli czekam na otynkowane wnętrze. 1 pan, 1 paca, a dużo dużych pomieszczeń. Parter skończony, uff. A po zakończeniu poddasza ruszymy z ociepleniem.
Mariola-u nas też jest deskowanie, a więc trzeba zrobić wentylację pomiędzy deską, a wełną i będą to paski styropianu połączone ze sznurkiem.
Miraśka-skromność przez Cię przemawia 8) , moim zdaniem rewelacyjnie działasz i z chęcią pojechałabym tam do Was, ale będę musiała pocieszać się zdjęciami, które zechcesz nam pokazać :lol: . No i cieszę się, że smalczyk posmakował.
Kateper - miłego kalkukowania

Miraśka
14-11-2008, 20:47
Miraśka- serdeczne dzieki za pokazanie ZACISZA ' na zywo' :lol:
Projekt na papierze nie oddaje wszystkich uroków domu. Przepiekne okna, przepiękne schody, rozwiązania funkcjonalne, pokoje na górze...
:P Jeszcze tylko :-? trochę kalkulacji i ....mam nadzieję że w przyszlym roku wystartujemy.
Pozdrawiamy
KiM

nie ma za co :lol: byłomi miło was poznać i mam nadzieje ,ze jeszcze sie kiedys spotkamy?

elawacja całkowicie zakonczona,płytki na schodach przy kotłowni skonczone-nawet fajnie wyszły,teraz beda kończyć sciany w garazu gipsowac a potem kafle,ja pomaluje sufit i sciany i mezulek moze urzadzać swoje m 1 :lol:

powoli kobitki wycofuje sie z forum budowlanego-skutki uboczne budowy widac gołym okiem a niewidomy to i by wymacał haah-przezucam sie na forum kobiece po wsparcie z walka z nadprogramowymi kiloskami

ale obiecuje ,ze od czasu do czasu zajrze-pozdrawiam was serdecznie i życzę powodzenia

agusiek
15-11-2008, 09:21
Miraśka, no co Ty, nie uciekaj. też jestem na etapie gubienia tego i owego, nawt ostatnio po dietce zgubiłam 4 kg w ciągu tygodnia i od poniedziałku dalej ruszam. A tak w ogóle to też skoczę na to forum,bo nawet o nim nie wiedziałam :D

Mariola11
16-11-2008, 07:59
Miraśka zostań z nami!
Dziewczyny, a ja myślałam, że to tylko mój problem. Jak tak dalej pójdzie ( z wagą) to po przeprowadzce będę nierozpoznawalna. :cry: Ach, Agusiek Ty już tynkujesz :lol:.Dzięki , dziewczyny za wskazówki dotyczące ocieplania dachu. Moje kominy stoją w całej okazałości :lol: . Ścianki działowe i szczytowe też. Oczywiście jest kolejny problem. Przy lukarnach ścianki boczne mają byc z płyt kartonowo-gipsowych. Montowac je trzeba po deskowaniu,a przed dachówką? I od razu docieplenie lukarn? Jak to robiłyście? Boże, żeby tylko nie było teraz przymrozków :roll: Jak sobie poradziłyście z planowaniem rozprowadzenia elektryczności? Chyba trzeba miec już całą koncepcję urządzenia domu... :o Spróbuję jakoś wysłac zdjęcia, ale jaszcze nie mam pojęcia jak to się robi. :o A to kobiece forum to na muratorze też? Powinnam chyba też tam zerkac, bo w przeciwnym wypadku może byc za późno :roll:

kateper
16-11-2008, 19:59
Czy wy też po kopaniu na forach byłyście tak zakręcone? :o Po raz kolejny czytam forum muratora - różne wątki i odkrywam nowe informacje i pomysły.
To co zrobiłaś Mariola - powiększenie pomieszczenia gospodarczego- bardzo mi się podoba, czy wysunięcie garażu skutkowało dużymi przeróbkami w dachu?
:roll: Ściana kolankowa - chcemy ją podnieść, ale mamy obawy jak to będzie wyglądało - pepe pisał, że projektant twierdził, że fatalnie. A jakby wydłużyć połacie dachu? Może nie byłoby tak żle?
Łazienka na górze wydawala mi sie spora - bo nie bralam pod uwagę komina :o który zabiera część powierzchni. Myślałam żeby łazienkę przenieść nad garaż a zamiast obecnej łazienki zrobić pralnię. Ponieważ pomieszczenie na garażem jest niskie, chcielibyśmy obniżyć strop w garażu - zejście po 1 lub dwoch stopniach do ewewntualnej łazienki. Czy to też jest duża przeróbka dla architekta a potem kłopot w realizacji? :roll: A w jaki sposób wy powiększyłyście łazienkę?
W Zaciszu III jest rozwiązanie z wysuniętym garażem i obniżonym stropem ale poza tymi zmianami bardziej podoba mi się ZACISZE II. Może przejełabym stamtąd jeszcze szersze drzwi wejściowe 1,5 m zamiast 1 m + po bokach zamiast okien wnęki - chyba o tym pisał pepe! To też jest do przemyślenia. :lol:

Tak więc przelewam swoje wątpliwości na ekran i będę wdzięczna za wasze wszelkie opinie i podpowiedzi.
:D :o :-? Pozdrowionka dla wszystkich ZACISZAN

kradziemski
17-11-2008, 13:59
mam do sprzedania okna PCV do zacisza II.wszystkie pozycje zgodne z projektem.producent okien to oknoplast kraków najnowszy profil platinium ( www.oknoplast.com.pl ) kolor orzech włoski dwustronny.wystawie fakture mozliwy montaż i dowoz na terenie kraju.kontakt;604590552;693858433;0748514188(biuro sprzedazu do godz.17)

Mariola11
17-11-2008, 19:28
Hej kataper, ja też byłam okropnie zakręcona. Czytałam forum i niewiele rozumiałam. Wysunięcie garażu nie wymagało żadnej zmiany w konstrukcji dachu. W sumie drobiazg. O ściankach kolankowych też architekt nam mówił, że raczej nie, bo dom straci urok i proporcje. Nie wiem czy to prawda, bo zostaliśmy w zgodzie z projektem . Efekt bardzo mi się podoba. Wyciągnęliśmy komin jak Miraśka. To decyzja z ostatniej chwili. Wyciągnięcie połaci dachu wymusza zmianę jego kąta nachylenia. U nas ze względu na warunki zagospodarowania - niemożliwe i podobno to poważniejsza zmiana. Przedłużyliśmy tylko daszek za garażowym wykuszem, żeby na drewienko podręczne było i to jest zmiana kosmetyczna. Górna łazienka powiększona została w naszym przypadku tylko kosztem tego stryszku- suszarni. Jest fajna, ale wciąż nie jest to salon łazienkowy.Zmianę drzwi frontowych warto przeanalizowac, bo proporcje w tym projekcie chyba są bardzo przemyślane. Jeśli zmieniac to tak pokombinowac,żeby efekt końcowy był zbliżony do zamierzonego przez projektanta.To pomieszczenie nad garażem... Pomyślałam o nim już w trakcie budowy, tuż przed stropem i wtedy taka zmiana okazała się już niemożliwa, bo ono nie dokładnie odpowiadało garażowi, więc wymagałoby bardziej skomplikowanej przeróbki. Nie wiem nawet jak bardzo skomplikowanej. Gdybym pomyślała o tym wcześniej z pewnością próbowałabym to zrealizowac. My mamy strop lany, a więc cieńszy o jakieś 12cm niż projektowany i pomieszczenia na dole zyskały na wysokości. Garaż ma poziom obniżony o 15 cm i wylewka będzie miała tylko 12 cm, a więc jest wysoooki bardzo. Spokojnie mógłby byc niższy. Kombinuj, bo warto. Każdy z nas realizuje ten sam projekt nieco inaczej, bo mamy różne potrzeby, no i pomysły. Ja jestem bardzo zadowolona ze wszystkich zmian, a jedyne ,co bym jeszcze zrobiła to właśnie to pomieszczenie nad garażem obniżyła jeśli to możliwe. Czymkolwiek miałoby byc, mogłoby byc wyższe. Gdyby po wykończeniu , a więc wylewkach, podłogach, ociepleniu dachu i położeniu sufitu miało taką wysokośc jaką podziwiam teraz, to już byłoby całkiem fajne. Spokojnie mogłabym schodzic do niego nawet po kilku schodkach.Więc działaj. :lol: Mnie też Zacisze II podoba się bardziej niż III i to zdecydowanie bardziej. Niby różnią się niewiele, ale jednak... To ten dom jest tym wymarzonym. Ma w zasadzie wszystko o czym myślałam i śliczną bryłę :lol: Życzę Ci dużo zapału, dobrych pomysłów, rozsądnych ekip, sprzyjającej pogody i wiele radości w trakcie tworzenia planów i samej budowy. Początki u mnie były trudne, stresujące i jeszcze nie było czego podziwiac. Pierwsza ekipa stale coś robiła nie tak, co mnie kosztowało parę bezsennych nocy. Za to teraz jestem w stanie ciągłej euforii, bo od dwóch tygodni zaczyna się coraz wyraźniej rysowac bryła i widac już cały rozkład oraz wielkośc pomieszczeń. Ekipy pracują sprawnie i przyzwoicie. Teraz współczuję mężusiowi, że nie może podziwiac codziennych zmian :roll: .
Pozdrawiam :lol:
Miraśka, please, zostań. Zerkaj, i służ radą,wysyłaj zdjęcia :lol: . Wciąż przecież działasz. Bardzo czekam na Twój kominek :lol: Pepe się zaszył w swoim Zaciszu, inni też jakoś zamilkli. Jest nas malutko :roll: .Potrzebujemy eksperta :lol:
Agusiek, jak tam Twoje tynki?. Po nich kolej na co?