PDA

Zobacz pełną wersję : Ile za położenie cegły klinkierowej?



farka
13-03-2008, 16:38
Fundament jest już wylany, do zrobienia ogrodzenie z 1900 cegieł. Murarz chce 3 zł za sztukę....Będzie robił ok miesiąca. Wychodzi 6 tys.Co Wy na to?

fidlej1
13-03-2008, 16:59
przyzwoita cena dla inwestora jak i pracownika

tom.f
13-03-2008, 17:09
Dobra cena dla wykonawcy dla inwestora już nie.

Cena 2 zł myśle byłaby ok,

W mojej okolicy ceny sie kształtują 1.5-2 zł

farka
13-03-2008, 19:22
w okolicach wawy jaka jest uśredniona cena??????

fidlej1
13-03-2008, 20:40
tom f napisał: Dobra cena dla wykonawcy dla inwestora już nie.


no ja wiem że kazdy chciałby miec zrobione wszystko za darmo ale niestety nie poszło wam "inwestorom"a tak poza tym mam pytanie gdzie pracuje pan TOM?
zapewne ma prywatną firmę i zdziera pieniądze ze swoich "inwestorów"


powodzenia w interesach!!!

pozdrawiam

farka
13-03-2008, 21:11
na szczęście robi się coraz większa konkurencja. Ostatnio na robociźnie glazury udało mi się wytargować 40 %. Zrobili i jest super. Naciągacz chciał 90 zł/m.
Zrezygnowałem... Po 3 tyg. dzwonił, opuścił cenę ale już miałem zaczętą robotę.... Wiem, że teraz nie ma zleceń i czeka już tydzień na cokolwiek...
poczekajmy jeszcze kilka miesięcy, a sytuacja wróci do normy... coraz głosniej się o tym mówi!!!!!

smigloxxx
13-03-2008, 23:06
Poczekajcie jeszcze troche a wogóle nikt wam tego nie zrobi :P w budownictwe na dzien dzisiejszy nie ma fachowców w takich ilosciach jakich byscie chcieli ...

brajad
15-03-2008, 20:28
Układanie cegły klinkierowej 88,72 zł/m2
Cena netto

labas1
15-03-2008, 21:40
poczekajmy jeszcze kilka miesięcy, a sytuacja wróci do normy... coraz głosniej się o tym mówi!!!!!

Życzę powodzenia :D

iza i piotr
15-03-2008, 22:58
Wiecie może forumowicze ile kosztuje naklejenie tzw naklejki z cegły klinkierowej na elewacji?

Jepil
24-03-2008, 09:31
Farka - mnie także płot przerósł jeżeli chodzi o koszty. Miałem problemy ze znalezieniem ekipy do wymórowania cegły klinkierowej a mam jej trochę więcej bo okło 4000 sztuk. Oglądałem ich prace i zaakceptowałem cenę 3 zł za cegłę. Od chwili podjęcia decyzji z szcunkiem patrzę na klinkierowe płoty.

jacekp71
24-03-2008, 16:50
wg mnie 3zl za polozenie cegly to zdzierstwo !
sam pewnie tyle zaplace, co nie zmienia faktu ze tak acena to granda ....

jaro'71
21-04-2009, 17:43
Odświeżam wątek. Jak tam sytuacja dzisiaj na Mazowszu? Za słupki klinkierowe na froncie ogrodzenia chce ode mnie 3,50 zł/cegła. Chyba sporo? :roll: Jednak powala mnie cena robocizny za fundament: 60 zł za metr bieżący (beton dowolnie: robiony albo lany z gruchy) równo z gruntem, a 70 zł z podszalowaniem :o To przy 40 metrach =2400 zł praktycznie za wykopanie rowu :lol:

KAS01
22-04-2009, 06:48
Rozmawialem z takim ktory chcial 3,5zl za cegle + 0,5 za fugowanie. Fundament z szalowaniem to 80zl/mb. Powiedzialem, ze cena kosmos i chcialem zakonczyc dalsza rozmowe. Ale facet nie mial zlecen i bardzo chcial ta robote dostac. W koncu zaproponowal, ze moze to zrobic za 3zl za cegle i 40zl za fundament. Dzisiaj bede rozmawial z jeszcze dwoma fachowacami poleconymi mi przez sasiada majacego firme budowlana. Jak do tej pory wszyscy ktorych mi magrywal nie byli drodzy. Zobaczymy jak bedzie z tymi. Wrazie czego wezme tego poprzedniego.

pozdrawiam
Konrad

arktyk
24-04-2009, 14:52
Rozmawiałem z jednym gościem z okolic Otwocka i umówiłem sie na cenę 2,50 zł za cegłę (mam tylko 6 słupków). Chciałbym zacząć robić ogrodzenie już w maju.

Pozdrawiam,

jaro'71
24-04-2009, 14:53
Rozmawiałem z jednym gościem z okolic Otwocka i umówiłem sie na cenę 2,50 zł za cegłę (mam tylko 6 słupków). Chciałbym zacząć robić ogrodzenie już w maju.

Pozdrawiam,
A jak z fundamentem? Ten sam gościo będzie Ci robił?

mysza223
24-04-2009, 17:04
Na podlasiu : 2,5 pln/szt cegły i 45 pln/mb szalowanego fundamentu z betoniarki. W tym gratis: czapki i okablowanie do bramy i domofonu przy furtce. Pozdro :D

emqwadrat
30-04-2009, 22:13
50zł/m2 netto=brutto........październik 2008

jaro'71
01-05-2009, 15:09
50zł/m2 netto=brutto........październik 2008
Jeśli chodzi o słupki to trudno byłoby przeliczyć na m2, prędzej na m3 :wink:

emqwadrat
01-05-2009, 21:41
50zł/m2 netto=brutto........październik 2008
Jeśli chodzi o słupki to trudno byłoby przeliczyć na m2, prędzej na m3 :wink:

Co słupki...???

Może to ogrodzenie to lity mur z cegły..... :D
farka nie doprecyzował.... :wink:

edi1977
06-05-2009, 08:58
Ceny w Poznaniu: 2,5 - 3,5 za polozenie jednej cegly. Jezeli cegla cieta na dwie czesci to polozenie kazdej z nich jest liczone osobno...

pola08
06-05-2009, 13:25
w lubelskim 2,50 zł za sztukę - generalna zasada to podobno położenie jednej sztuki = koszt zakupu 1 sztuki ( tak twierdzi mój murarz :D )

jaro'71
06-05-2009, 16:14
...generalna zasada to podobno położenie jednej sztuki = koszt zakupu 1 sztuki ( tak twierdzi mój murarz :D )
To ja go zapraszam :wink:
bo w markecie Terca Wienerberger kl. 350 za 1,34 zł :D

edi1977
07-05-2009, 11:40
...generalna zasada to podobno położenie jednej sztuki = koszt zakupu 1 sztuki ( tak twierdzi mój murarz :D )
To ja go zapraszam :wink:
bo w markecie Terca Wienerberger kl. 350 za 1,34 zł :D

Jaki to market? Nie znalazlem za tyle nigdzie...

jaro'71
07-05-2009, 11:51
...generalna zasada to podobno położenie jednej sztuki = koszt zakupu 1 sztuki ( tak twierdzi mój murarz :D )
To ja go zapraszam :wink:
bo w markecie Terca Wienerberger kl. 350 za 1,34 zł :D

Jaki to market? Nie znalazlem za tyle nigdzie...
Brico Depot (skromniejszy brat Castoramy)
tu katalog:
http://www.bricodepot.pl/index.php?id=41

anetina
07-05-2009, 14:11
u mnie za cegłę klinkierową - za położenie ale na kominie - chcieli 2 zł/sztuka

arktyk
18-05-2009, 14:49
Ja podmórówkę i wmurowane słupki juz mam koszt z robocizną i materiałem około 2000 zł. (23 metry ogrodzenia od frontu).

Pozdrawiam,

martek1981
18-05-2009, 17:36
w lubelskim 2,50 zł za sztukę - generalna zasada to podobno położenie jednej sztuki = koszt zakupu 1 sztuki ( tak twierdzi mój murarz :D )

Cffaniaczek :wink: , a co jak ja kupiłem z CRH pełną za 5,4 zł/szt.? Nie pokazywać faktury :D

sumada
18-05-2009, 19:12
matko ale drogo placicie - ja placilem niedawno 1.5 od cegły ale na kominie !bardzo stromy dach, rozbiórka starego komina gratis ;)

Malobert
19-05-2009, 07:21
u mnie dzisiaj był pan, chciał 4,5zł/szt, dało się stargować do 4zł/szt. do położenia ma nieco ponad 1000 cegieł, powiedział, że mu to zajmnie tydzień, chciałbym zarabiać 4tyś na tydzień, a miesięcznie 16tyś - jak on to stwierdził roboty ma full, proponował żebym dalej szukał.
Miasto 40tyś mieszkańców.
co Wy na to ?

wrk
20-05-2009, 09:07
Co za makabryczne ceny... U mnie murowanie kominka - ręcznie formowany klinkier około 1000szt za około 1800zł (piszę około bo umowa jest na wykonanie całego kominka). Robota dokładna, z osobnym fugowaniem.

Wieś 300 mieszkańców :lol: Ale pod miastem :lol:

Malobert
20-05-2009, 10:44
Do tego pana juz nie zadzwonię. Generalnie to wiem jaki jest mechanizm. Kiedys rozmawialem prywatnie z jednym wykonawcą, on mi powiedzial, ze mial kupę zleceń nabranych, ale dalej zgłaszali się do niego ludzie, a on się z nimi bawił tzn dawał kosmiczne ceny "na odczepnego", mimo to, było dalej wielu chętnych do takiej kosztownej roboty no i wtedy robił skoro płacili (byli tez tacy co go wygonili, albo pukali się palcem w czoło:)), na tym polegał ten cały bum

glowac
22-05-2009, 08:32
płacę 1 pln za sztukę - cięcie kolejną złotówkę.
nie robiliśmy ogordzenia, tylko czesciowo elewację z cegły.
cegła jest ręcznie formowana, więc jest mniejsza i wiecej roboty - na m2 wychodzi 70 zamiast 50.
cena jak cena - ale w związku z tym ze była ręcznie formowana i każda w innym odcieniu, to była sortowana i wybierana tak by wyszedł odpowiedni kolor na całej scianie.
wydaję mi się ze cena ok, jak za takie dłubanie.
zrobiliśmy też 4 słupki - 2 były rozebrane - bo mi ich spasowanie kolorystyczne nie pasowało.

Fizyczny
28-05-2009, 13:17
Witam,

Konto założyłem specjalnie aby napisać coś od siebie w tym wątku.
Tak jak ktoś wyżej napisał: "Najlepiej aby wszystko zrobili za darmo".

Otóż szanowni "inwestorzy". Jeśli taki lekarz, dentysta, prawnik, etc
bierze przykładowo 100 zł/15 minut, 500 zł/porada,

to taki murarz czy inny pracownik fizyczny, ma prawo również zażyczyć sobie odpowiednią sumę.
Zwłaszcza, że praca fizyczna jest cięzką, prawdziwą pracą.
W wypadku klejenia glazury, czy cegieł klinkierowych wymaga to precyzji, cierpliwości
i czasu !

Na koniec dodam że możecie jeszcze "czekać na normalność" - jak ktos tam wyżej napisał.
Ceny tego typu usług będą na pewno rosły, gdyż obecnie na rynku nie ma ludzi do
prawdziwej pracy fizycznej, zaś magistrów/menadżerów (lekarzy, prawników, pracowników biurowych) od zarządzania jest sporo.

Ciekawe kim Ci wszyscy menadżerowie wkrótce będą w tym kraju zarządzali :)

pozdro

PS.
Ja biorę 4 zł/od cegły w tym roku i roboty mam w pyte, nie tylko przy klinkierze. Jeśli 'inwestorzy' zazdroszczą moich zarobków to trzeba było pójść do zawodówki/budowlanki a nie na "uniwersytet" :), ale zapewniam tych którzy mają tzw "dwie lewe ręce", że praca fizyczna nie jest to łatwy kawałek chleba, jak np.: lekarza (100zł/15 minut wizyta)
A cegłe poniżej 2zł z hipermarketu możecie sobie włożyć w buty. Tylko marny murarz podejmuje się klejenia tego shitu :)

martek1981
28-05-2009, 14:10
Żalisz się, czy chwalisz :-?

zatom
28-05-2009, 14:36
w W-wie jeśli ktoś krzyczy mniej niż 150 zł za m. kw. znaczy, że albo nie wie na co się porywa albo partacz.
Mówię tu o elewacji klinkierowej, z ociepleniem, docinkami, montażem systemów, 2 etapami prac (wznoszenie + fugowanie) itp.

jaro'71
28-05-2009, 15:21
Panie Fizyczny,
jeśli taki "fizyczny" robi jak dla siebie - dobrze, fachowo, starannie, dokładnie, czysto, bez kombinowania, bez patrzenia mu na ręce - to takiemu nie żal zapłacić (nawet jak lekarzowi, hehe). Jeśli jednak widzisz jak paprak, półpaprak czy ćwierćpaprak wyrzuca Twoją kasę w błoto, zaczynasz lepiej liczyć pieniądze, które mu oddasz lub nie. Nie każdemu, kto się buduje, pieniędzy z nieba nakapało.
Jeśli Panie Fizyczny zaliczasz się do pierwszej grupy, to nie masz się o co martwić - do końca życia masz na chleb, bo jesteś w mniejszości :wink: Pozdrawiam

Malobert
28-05-2009, 17:51
Fizyczny swoim heroicznym postem otworzył mi oczy na wiele aspektów życia, m.in. dowiedziałem się, że praca fizyczna to jedynie słuszna ciężka i prawdziwa praca, jakie stawki są obecnie u lekarzy, jakie zapotrzebowanie jest obecnie na rynku pracy jeśli chodzi o menadżerów itp. i chwała mu za to.

Niestety nie dam mu roboty, mam już wielu chętnych po 2 pln za sztukę, których wcześniej wykonane kominy właśnie oglądam.

z pozdrowieniami,
nie lekarz, nie prawnik i niefizyczny, jeno zwykły gospodarny :) dobrze oglądający każdą złotówkę, Polak "Malobert", który wie, ile musi harować aby tę złotówkę zdobyć.

emqwadrat
28-05-2009, 18:25
praca fizyczna nie jest to łatwy kawałek chleba, jak np.: lekarza (100zł/15 minut wizyta)


Oj...widzę, że boli te 100zł/15 minut.... oj boli......
Trzeba było się uczyć.... :D

Tomek^^^
28-05-2009, 19:20
witam. my w kuj-pom robimy za 2 zł z fugowaniem fugownikiem.pozdrawiam788-090-666

ZielonaJoanna
08-06-2009, 13:56
u nas w Zielonej Górze chcą 2.5 za elewację z cegły rozbiorkowej:
-polozenie wełny
-cegła
-fuga

plus doczyszczenie cegły przed murowaniem.

elisee
10-06-2009, 08:29
My płacimy 3 zł od cegły. Jest to koszt łącznie z wykopaniem i wykonaniem fundamentów no i koncepcja co do wykonania wjazdu na posesje, śmietnika itp. tak aby się wszystko zmieściło. Do tego czapki na słupki są też z cegły - dużo dłubaniny. Zaokrąglimy więc chyba koszt w górę za to, ale to po wykonaniu całości. Na razie w praca trwa.

arielgulba
28-06-2009, 20:34
My płacimy 3 zł od cegły. Jest to koszt łącznie z wykopaniem i wykonaniem fundamentów no i koncepcja co do wykonania wjazdu na posesje, śmietnika itp. tak aby się wszystko zmieściło. Do tego czapki na słupki są też z cegły - dużo dłubaniny. Zaokrąglimy więc chyba koszt w górę za to, ale to po wykonaniu całości. Na razie w praca trwa.

ciekawe od kiedy sie liczy fundament do cegly? jezeli tak napisales to nie masz pojecia o tym :P
normalna cena to 3 zl za sztuke dolicz teraz do tego sobie rolke jezeli wiesz co to ? daszki liczy sie osobno bo przeciez trzeba zalac slupki betonem i ustawic daszki [slupki] a co do fundamentu to musisz sobie liczyc 80 zl za mb fundamntu oczywiscie bez materialu {wykop deskowanie i zalanie fundamentu:P
pozdrawiam

przemo1976.1976
29-06-2009, 16:43
Rozmawialem z takim ktory chcial 3,5zl za cegle + 0,5 za fugowanie. Fundament z szalowaniem to 80zl/mb. Powiedzialem, ze cena kosmos i chcialem zakonczyc dalsza rozmowe. Ale facet nie mial zlecen i bardzo chcial ta robote dostac. W koncu zaproponowal, ze moze to zrobic za 3zl za cegle i 40zl za fundament. Dzisiaj bede rozmawial z jeszcze dwoma fachowacami poleconymi mi przez sasiada majacego firme budowlana. Jak do tej pory wszyscy ktorych mi magrywal nie byli drodzy. Zobaczymy jak bedzie z tymi. Wrazie czego wezme tego poprzedniego.

pozdrawiam
Konrad :evil: ciekawe czy za swoją prace otrzymujecie żebraczą pensje

cezars
11-07-2009, 13:49
Witam. A ja mam takie pytanie:

ile mniej więcej teraz kształtują się ceny z układanie klinkieru na dolnym śląsku?
oraz czy cena 2zł/szt przy ilości około 110 cegieł jest optymalna oraz ile wziąć za wylanie fundamentów o długości około 3 metrów i szerokości 20 cm a głębokości 25 cm + do tego spoinowanie murów.

Proszę serdecznie o odpowiedzi.

PRZEMAX
02-10-2009, 22:58
Witam
jestem z okolic warszawy
Ostatnio zabrałem się za ogrodzenie mojej posesji,oczywiście kupiłem cegłę roben chyba tak to się piszę... Poszukałem fachowców i wybrałem tego najtańszego :-? 2zł za cegłę i to był mój największy błąd :( ... po tygodniu prac zobaczyłem efekt czyli niecałe 200 cegieł i to jeszcze położonych fatalnie no cóż kazałem to rozebrać,fachowiec nawet zbytnio nie protestował.Za parę dni zobaczyłem kolejne efekty znów 200 cegieł ale ta sama kicha no może troszkę lepiej lno znów kazałem rozebrać i pogoniłem fachowca... niby w sumie to zniszczył prawie 500 a ja straciłem kilka tygodni na których mi tak zależało i tak skończyła się moja chciwość byle taniej. Teraz znalazłem człowieka całkiem przypadkiem jest u mnie 3 dzień i położył z pomocnikiem ponad 800 cegieł i to bez wielkiego wysiłku trochę mnie rozczarował bo nie chciał kłaść tych cegieł z rozbiórki ale miał racje każda była obita. Na początku myślałem ze facet to kolejny naciągacz z okolic Warszawy ale jak zobaczyłem postępy prac po 1 dniu to nie mogłem w to uwierzyć. Grymasiłem trochę z ceną 2,50 za szt ale teraz wiem ze ta robota jest warta tej ceny i wiem ze mam najlepiej położony klinkier w okolicy.2 niepozornych ludzi a pracują jak maszyny aż miło popatrzeć widać że to fachowcy
tak dobrze położonej cegły nie widziałem i fugi idealne. Na wiosnę będą stawiać mi kominy klinkierowe,jeżeli ktoś chce do nich kontakt niech pisze chyba nie będą mieli mi tego za złe.Pozdrawiam

kar_ma
19-10-2009, 17:53
u mnie za cegłę klinkierową - za położenie ale na kominie - chcieli 2 zł/sztuka

U mnie dokładnie taka sama cena - tylko precyzując - 2 zł netto (trzeba doliczyć 7% VAT)

dorsay
04-02-2010, 21:02
Czy przy większym metrażu (ok. 300m2 - elewacja domu parterowego) znajdę dobrego fachowca za 3zł w okolicach Wrocławia?
Pytałem jednego, ale mi powiedział 4zł/szt, co przy ok. 15tys. cegieł daje 60tys. PLN za samo położenie :-(
Dodam, że koszt cegły to niecałe 3zł :-)

stefan_1961
04-02-2010, 21:53
Czy przy większym metrażu (ok. 300m2 - elewacja domu parterowego) znajdę dobrego fachowca za 3zł w okolicach Wrocławia?
Pytałem jednego, ale mi powiedział 4zł/szt, co przy ok. 15tys. cegieł daje 60tys. PLN za samo położenie :-(
Dodam, że koszt cegły to niecałe 3zł :-)
Nie pozwól sie okraść. 2 zlote - to aż za dużo (oczywiście z fugowaniem i myciem...)

turalam
05-02-2010, 03:08
Poniewaz jestem po raz pierwszy na tym forum witam serdecznie wszystkich forumowiczow!!!

Musze ci powiedziec kolego Dorsay ze raczej nizsza cena powinna byc przy murowaniu klinkieru na elewacji anizeli murowaniu ogrodzen gdzie trzeba wznosic slupki i jest wiele docinek poszczegolnych cegiel - to jest chyba jasne.Jednak ponizej 2zl raczej bym niezszedl - pozdrawiam

dorsay
05-02-2010, 08:19
Nie pozwól sie okraść. 2 zlote - to aż za dużo (oczywiście z fugowaniem i myciem...)
Tego chciałbym uniknąć :)


Musze ci powiedziec kolego Dorsay ze raczej nizsza cena powinna byc przy murowaniu klinkieru na elewacji anizeli murowaniu ogrodzen gdzie trzeba wznosic slupki i jest wiele docinek poszczegolnych cegiel - to jest chyba jasne.Jednak ponizej 2zl raczej bym niezszedl - pozdrawiam

Ale z drugiej strony wiem, że klinkier do najłatwiejszych nie należy, a jak wyłożę grubą kasę na elewację, a ktoś mi to zrobi byle jak to później będę się przez dwa lata męczył z myciem wykwitów :(
Jeśli znalazłbym dobrego wykonawcę w tej cenie to byłby to miód na moje serce :-). Tylko gdzie takiego znaleźć, może ktoś z Forumowiczów ma jakąś godną polecenia ekipę z Dolnego Śląska, która ze mnie nie zedrze?

kostanty
19-02-2010, 15:38
Witam

Mogę polecić ekipę z pod Wrocławia, murowali u mnie z klinkieru w listopadzie. Myślę ze można ponegocjowac i zejsc do 2,5-2,70.
Specjalizuja sie chyba tylko w klinkierze i kamieniu, ja bylem bardzo zadowolony szczególnie że zależało mi mocno na czasie. Telefon do tego Pana 724570736 imienia nie pamietam :oops:

dj80
20-02-2010, 22:24
Czy przy większym metrażu (ok. 300m2 - elewacja domu parterowego) znajdę dobrego fachowca za 3zł w okolicach Wrocławia?
Pytałem jednego, ale mi powiedział 4zł/szt, co przy ok. 15tys. cegieł daje 60tys. PLN za samo położenie :-(
Dodam, że koszt cegły to niecałe 3zł :-)

Ja (okolice Warszawy) płaciłem na jesieni 2.20 za cegłę (ogrodzenie). 2 łepków położyło 2500 cegieł w... 4 dni. Ale, mimo szalonego tempa, wyszło bardzo ładnie, jestem zadowolony. Namiary na nich znalazłem na forum, też ktoś ich chwalił.
Jak coś, mogę podesłać namiar na priv. Myślę, że przy takiej ilości powinni zejść z ceny - ze słupkami jest dużo więcej zabawy niż ze ścianą.

Pozdr
DJ

dorsay
21-02-2010, 08:55
Czy przy większym metrażu (ok. 300m2 - elewacja domu parterowego) znajdę dobrego fachowca za 3zł w okolicach Wrocławia?
Pytałem jednego, ale mi powiedział 4zł/szt, co przy ok. 15tys. cegieł daje 60tys. PLN za samo położenie :-(
Dodam, że koszt cegły to niecałe 3zł :-)

Ja (okolice Warszawy) płaciłem na jesieni 2.20 za cegłę (ogrodzenie). 2 łepków położyło 2500 cegieł w... 4 dni. Ale, mimo szalonego tempa, wyszło bardzo ładnie, jestem zadowolony. Namiary na nich znalazłem na forum, też ktoś ich chwalił.
Jak coś, mogę podesłać namiar na priv. Myślę, że przy takiej ilości powinni zejść z ceny - ze słupkami jest dużo więcej zabawy niż ze ścianą.

Pozdr
DJ

Wielkie dzięki. Ja niestety będę kładł w innej części kraju, ale widzę, że wykonawca, który chciał 4zł pojechał z ceną. Poszukam innego :-)

alfateo
22-03-2010, 12:14
Witam. Standardowa cena za ułożenie 1 szt cegły na ogrodzeniu to 3 zł wraz z fugowaniem bez impregnacji końcowej. Fundament to koszt między 30-80zł. jest to kwota którą inwestorzy akceptują przy wykonywaniu tego typu zleceń. jak do tej pory nie narzekam na bak pracy. Pozdrawiam.

Robert J
22-03-2010, 14:32
"2 łepków położyło 2500 cegieł w... 4 dni"

Jeden nazywał sie pewnie Talar a drugi...? Jeśli zrobili to ładnie to szacun dla panów!!! Swoją drogą zrobili to dość tanio. Ja w Rokietnicy pod Poznaniem Mam cene 2.50-3/szt + 40-60/mb fundamentu cena zależy od wysokości, szalowania, ilości zakrętów i ewentualnych stopni

.::ROBSON::.
28-03-2010, 22:17
ja bede miał w tym roku do zrobienia mur z cegły klinkierowej , niamało bo z dwóch stron łącznie ok. 400 metrów kwadratowych i cena robocizny mnie przeraża na tyle że chyba zatrudnie normalnie na umowe o prace murarza albo dwóch , trzech na kilka miesiecy i dam im to do roboty przez całe lato, bo inaczej to cena szok jakbym miał płacić po 4zł. od cegły jak tu niektórzy piszą to za samą robocizne musiałbym dać 160 tyś zł.

quest1985
20-04-2010, 00:03
Witam wszystkich
ja osobiście biorę w tym roku 3zł w 2009 brałem 3.5zł i mi się wydaje że to sensowna cena ogrodzeniami zajmuję się od kilku lat tylko ogrodzeniami i wiem jak murarz który tego nie robił potrafi zepsuć ogrodzenia .
przykład przechodzi murarz z 15letnim doświadczeniem w budowaniu domów robić ogrodzenie fundament będzie wiedział jak zrobić
i co dalej zaczyna murować kładzie 50cegieł zaczyna się zastanawiać co jest nie tak że nie wychodzi ogląda cegły i leci do inwestora z tekstem
(co pan kupił widzi pan jakie te cegły krzywe jak mam z tego wymurować cokolwiek ) inwestor patrzy no rzeczywiście. wiec murarz mówi jakie cegły takie ogrodzenie.

A prawda jest taka panowie że prostego klinkieru nie ma i trzeba wiedzieć jak go murować nawet trzeba wiedzieć jak przyłożyć poziomice do słupka
więc jak brać kogoś do klinkieru to z doświadczeniem a nikt z doświadczeniem za 2.5zł nie będzie robił

i nie można liczyć w takich kategoriach że kładzie 1000 cegieł w tydzień zarabia 3000 to w miesiąc 12000 trzeba policzyć koszty .

Pozdrawiam

[ moderowano - reklama ]

mudi13
07-06-2010, 22:06
witam czy ktoś wie ile biorą od sztuki na wybrzeżu
z góry dziękuje

Wojtek R
08-06-2010, 11:47
Witam wszystkich
ja osobiście biorę w tym roku 3zł w 2009 brałem 3.5zł i

[ moderowano - reklama ]

nagła obniżka ?

Ale z siebie robicie specjalistów za chwilę usłyszę , że co drugi to potrzebował 10 lat praktyki , żeby się nauczyć poziomice przykładać

Darpiot
09-06-2010, 13:14
nagła obniżka ?

Ale z siebie robicie specjalistów za chwilę usłyszę , że co drugi to potrzebował 10 lat praktyki , żeby się nauczyć poziomice przykładać

Niektórzy nawet po 10 latach mają problem z przykładaniem poziomicy, a metry mają za długie albo za krótkie w stosunku do tego wzorca z Sevres pod Paryżem.
Cóż, generalnie jest tak, ze mądry projektuje, tłumok buduje niestety. Istotne jest aby znależć czas i przypilnować tych specjalistów.

Darpiot
09-06-2010, 13:17
U mnie wzięli 2zł od cegły klinkierowej ręcznie formowanej holenderskiej. Dwa kominy (systemowe Leier) ponad dach wyciągali dekarze. Obmurowali to cegłą i obrobili. Poszło 450 szt. Za całość wzięli 1000zł. Prace trwały 3 dni i robiły to 2 osoby

sethan
22-06-2010, 15:50
Witam Zachodniopomorskie- 150 zł za metr klinkieru (obróbka okien i nadproża wliczone, docinki itd) +25 zł za fugę +10 zł za hydro. Ekipa dobra murowali 70 metrów 2 dni w 1 dzień fugę - robią duże budowy (do murowania przyjechało 7 osób:P) Ekipa od fugi oddzielna ale wspólpracująca z klinkierarzami.

Slodki2219
04-07-2010, 12:21
zgadzam sie z przedmówca... ja rowniez do paru lat zajmuje sie murowaniem z klinkieru i kamienia i musze sie z nim zgodzic w 100% ze prawdziwy fachowiec za 2,50 nawet pozomicy do ręki nie chwyci a samoukow jest wielu tylko ze po ich pracy a po pracy fachowca jest kooooolosalna róznica i nikt mi inaczej nie powie.. a jezeli jest wam za drogo to dlaczego sami sobie nie murujecie:) pozdro

Slodki2219
04-07-2010, 12:28
wiesz co sam siebie pilnuj darpiot .... własni ci co projektują to totalne tłumoki daltego ze na papierze das sie wszystko narysowac a o praktyce w realu oni nie maja zielonego pojecia,,, nawte w duzej ilosci przypadkow nawet swoich projektów nie potrafią odczytac i wychwicic błędów a fachowiec na oko widzi co jest nie tak i co wolno a czego nie wolno robic... jak czytam to forum to zal mi takich ludzi ten tłumok co pisał przede mna... naczytał sie muratorow i inzynioera zgrywa... w praktyce to nawet kielni trzymac nie umie...

Spad
09-07-2010, 12:53
ciekawy wątek - 1/4 ogłoszenia, 1/4 naganiacze z kilkoma postami na koncie, ciekawe co jest takiego w klinkierze, że tylu fachowców agresywnie reguje na inwestorów.

BTW - dobry fachowiec nie musi być drogi - miałm tanich partaczy, później znalazłem człowieka który ciągnie mi budowę, nie jest tani, ale nie jest drogi. Czasami wspomaga się pomocnikiem. Jego tajemnica jest, to że ....... pracuje - przychodzi o 7.30 wychodzi 16.00 ma swoje tempo, nie oszukuje na materiale, metrach, obróbkach itp. Jak coś wymaga poprawy robi, to bez szemrania. Przez 3 mieś. w tym roku zarobił u mnie 23 tys. A jeszcze zostało około 30 tys. do zrobienia. Ma dział. gosp. wystawia rachunki, taki normalny układ, a wydaje się niemożliwy do uzyskania w naszych realiach.

RAF_BUD
04-09-2010, 13:55
Witam wszystkich użytkowników. Jestem wykonawcą wszelkich obiektów z cegły klinkierowej na terenie Warszawy i okolic. Cena 2.50 klinkier, fundament pod ogrodzenie 70 zł mb. Więcej na www.klinkier-uslugi.pl

pijo23
11-09-2010, 13:40
Szanowni państwo jak czytam wszystkie posty aż włos się jeży od tych wszystkich bzdur i cen ale to nie moja sprawa.
Jako wykonawca elewacji,ogrodzeń i wielu różnych takich z klinkieru muszę powiedzieć że prawdziwy fachowiec oblicza robotę z metra kwadratowego lub w szczególnych wypadkach od wykonania danego zlecenia.Co do wykwitów to zawodowcom to się nie zdarza a usuwanie wspomnianych wymaga wiedzy a nie;octu czy innych wynalazków; typu delfin.Biorąc jeszcze temat cegły to w marketach jest ostatni sort zresztą te firmy które tam dają cegły też mają taką opinie u prawdziwych majstrów jak ich cegły. Na zakończenie żeby było jasne że sobie nie zmyślam i wiem o czym piszę proszę o sprawdzenie mojej wiedzy na mojej stronie www.klinkiermur.pl a zapewne podzielicie moją opinie na ten temat. Pozdrawiam

kogon
12-09-2010, 16:37
Witam Zachodniopomorskie- 150 zł za metr klinkieru (obróbka okien i nadproża wliczone, docinki itd) +25 zł za fugę +10 zł za hydro. Ekipa dobra murowali 70 metrów 2 dni w 1 dzień fugę - robią duże budowy (do murowania przyjechało 7 osób:P) Ekipa od fugi oddzielna ale wspólpracująca z klinkierarzami.

Mogą prosić namiary na ekipę?

pijo23
15-09-2010, 19:37
Czyli wychodzi około 190 zł za 1m2 polecam oto namiar 502393223

barnich
16-09-2010, 18:42
A czy cena za wykonanie ogrodzenia z cegły klinkierowej jest taka sama jak z cegły rozbiórkowej ?

pijo23
16-09-2010, 21:09
jeżeli ma to być wykonane estetycznie to taka sama,nie licząc czyszczenia cegły rozbiórkowej.

RAF_BUD
17-09-2010, 19:24
190 zł to kosmos, w Warszawie nie ma szans na taką cenę, ledwo daje się wyciągnąć 150 i to od klientów tz z polecenia, którym zależy na jakości a znam takich co za 100 robią(ekipy z kielc i Lublina).Teraz wszyscy chcą mieć zrobione tanio i dokładnie.

pijo23
18-09-2010, 06:17
Jest takie powiedzenie Albo tanio Albo dokładnie klient musi wybrać sam ale ja też robiłem ostatnio w warszawie i większość robót jest zrobionych TANIO to widać w mojej galerii " tak nie powinno być" Osobiście dziwię się gościom którzy wykładają nie małą kasę na materiał a potem biorą pseudo fachowców patyczkowców,listewkowców i tp. którzy za niby małe pieniądze spieprzą robotę i ani materiału ani kasy i jeszcze stoi przed domem brudne białe krzywe niby ogrodzenie! Jaki w tym sens?????

RAF_BUD
18-09-2010, 16:01
Sugeruje pan że bez listewek zrobi pan to dokładniej ??oczywiście nie mówimy tutaj o ręczniej formowanej.

RAF_BUD
18-09-2010, 16:12
Przez 4 lata przeżuciłem osobiście 70000 cegieł tylko na listwach proszę zerknąć do mojej galerii i ocenić.

pijo23
19-09-2010, 06:55
Oczywiście że zrobię i dokładniej i lepiej!!!!!!! Widzę że jeszcze nie odwiedził pan mojej stronki zapraszam,i po obejrzeniu proszę o uczciwy komentarz niestety ja nigdy nie murowałem na listewkach i murował nie będę ponieważ jestem murarzem i nigdy mnie nie uczono takiej formy murowania , a to z takiej przyczyny że na listewce daje murarz za mało zaprawy i cegła jest przyklejona a nie wmurowana takie mury można gołymi rękami rozebrać,po drugie wgłębiona fuga po jakimś czasie zaczyna kwitnąć ,po trzecie ze względu na rożny wymiar cegły jak to w klinkierze spoina pozioma po kilku warstwach zaczyna pływać takich przykładów mogę mnożyć w nieskończoność a poza tym jest to nie zgodne z sztuką budowlaną. pańską galerie widziałem wyglądają ładnie chciałbym zobaczyć te ogrodzenia za 5 lat i wtedy pogadamy ile to cegieł kto przerzucił a tak na marginesie panie kolego to co to jest 70000 sztuk to kropla w porównaniu z wiecznością. zapraszam do KLINKIERMURU

RAF_BUD
19-09-2010, 13:33
Witam. Oglądałem p;ana stronkę wielokrotnie. Jednak na podstawie tych zdjęć ciężko i stwierdzić czy jest to zrobione idealnie na tyle ile nam cegła pozwala musiał bym to zobaczyć live. Ja też jestem murarzem od 15 roku życia może pana zaskocze teraz mam 27 lat a klinkier już w wieku 20 lat kładłem(od 4 lat na własnej działalności) i też robiłem na początku bez listew tylko od pozimicy i sznura . Większości inwestorów na mazowszu wymaga wklęsłej, Nie zgadzam się z opiną żę mury robione na listwach można rozebrać gołymi rękamni wiem co robię, ponieważ aplikuje się odpowiednią ilość zaprawy według odpowiedniej techniki.Jeśli zastosujemy odpowiednią izolację przeciwwilgociową oraz najlepszą zaprawę (Alpol, quick mix) nie ma prawa wystąpić wykwit. Fakt producenci cegieł zalecają murowanie na pełną spoinę ale to tylko teoria, wegług mnie i większości moich klientów klinkier zrobiony na wklęsłej wygląda o niego lepiej niż na pełnej, pełna fuga podkreśla krzywizny cegieł. Kolego jeśli jesteś fachowcem to po kilku warstwach nic ci nie pływa,kwestia kontroli sznura. 70000 jak na jednego murarza to chyba nie mało. ZApewne robił pan cegłą Eko klinkier ? cegła ta potrafi zakwitnąć w każdej postaci fugi.

RAF_BUD
19-09-2010, 13:55
Proszę o podanie adresu inwestycji , którą pan realizował w Warszawie, z chęcią obejrze pana prace

pijo23
19-09-2010, 19:18
Marki ul.Gołębia ale tam jest ręcznie formowana,Alpol to nie jest ŻADNA zaprawa a fuga wklęsła to wymysł listewkowców,na listwach nie można dać tyle zaprawy ile trzeba bo ci wypchnie listwę (widziałem już jak to robią wielokrotnie i u wielu )mury poprawiałem kila krotnie i niestety rozbierałem rękami bez użycia narzędzi,jak mowa o pływaniu to popatrz na swoją prace z boku a zobaczysz o czym mówię,a na koniec powiem tyle że fachowcowi żadna cegła nie kwitnie nawet terka czy lode a Eko Klinkier jest całkiem sympatycznym materiałem kiedyś robiłem z niego elewacje i ogrodzenie nie mam zastrzeżeń zachowuje normy każdej cegły. Sztuka murowania na pełną spoinę wymaga idealnego wykończenia spoiny oraz zachowania odpowiednich wymiarów tejże a na listwach nic nie możesz 1centymetr lub0,8 i na tym koniec! Ale skoro klienci na to idą to nic tylko życzyć powodzenia i następnych 70000 cegieł w mur!

pijo23
20-09-2010, 19:40
przykład pełnej fugi

RAF_BUD
21-09-2010, 17:59
http://www.alpol.pl/pl/katalog_produktow/go:7:102/ Proszę poczytać i uzupełnić swoją niewiedzę panie piotrze

RAF_BUD
21-09-2010, 18:27
Na zdjęciu cieniowana na pełnej wg mnie bez rewelacji widać niedokładności cegieł, co do eko klinkieru jeszcze to proponuję panu zerknąć na ten płot obecnie, na pewno są wykwity

pijo23
21-09-2010, 21:25
Myślę że te tysiące weszły ci w repertuar jak pożyjesz troszkę dłużej to pogadamy! Na Warszawkę za 100 od metra jesteś dobry! a Alpol z jego etykietom to sobie .................................................. .................................................. ......... resztę zostawiam do przemyślenia.

PS
Tak na marginesie" jak tancerka do dupy to każde baletki za ciasne" i tak jest z cegłami ich profilami wymiarami itp.....najlepsza jest cegła z firmy...........proszę o pod powieź bo jeszcze do tego nie doszperałem pewnie muszę położyć jeszcze kilka tyś ton alpolu.......................................Żegn am i życzę tysięcy sztuk

RAF_BUD
22-09-2010, 05:04
Chciałem z panem podyskutować ale widze żę pan nerwowy i nie kulturalny :) Fachowiec "the best" który robi na cemencie z plastyfikatorami. Totalne średniowiecze

pijo23
22-09-2010, 19:44
Jak można dyskutować z kimś kto uważa że murowanie na patykach to szczyt fachowości a alpol to super zaprawa z instrukcją na etykiecie?A na cemencie z plastyfikatorami to nie średniowiecze tylko pełna perfekcja ! jak jesteś taki dobry to pochwal się jedną taką metodą średniowieczną bez wykwitów?Ja nie jestem nerwowy ani nie brak mi kultury,tylko ty nie możesz zrozumieć że jesteś w błędzie robiąc tak jak robisz czyli niezgodnie z sztuką budowlaną,wiem że trudno być samokrytycznym ale czasem to prowadzi do wyjścia z błędnego myślenia. Jak chcesz podyskutować to poczytaj trochę literatury fachowej,montuj puszki wentylacyjne w elewacji z klinkieru ,może wtedy unikniesz narzekania na producentów cegieł oraz wykwity. Tak więc żegnaj panie 70000 położonych cegieł i odezwij się jak naprawdę wymurujesz te 70000 wymurujesz a nie położysz

RAF_BUD
23-09-2010, 04:56
"Z technicznego punktu widzenia sztuki murowania cegieł klinkierowych, najczęstsze błędy wynikają z użycia zapraw o złych parametrach. Przede wszystkim nie możemy stosować cementów z dodatkami i poprawiać urabialności zaprawy cementowej plastyfikatorami (domieszkami). Większość domieszek jest środkami napowietrzającymi, osłabiającymi przyczepność zaprawy do podłoża. Stosując domieszki wytwarzamy w zaprawie strukturę betonu, przez co staje się ona mniej przepuszczalna niż cegła. Zaprawa taka ma również tendencję do pękania. Efektem jest utrata szczelności spoiny, przez co woda deszczowa łatwo dostaje się do wnętrza muru. Tak więc, zastępowanie wapna domieszkami napowietrzającymi skutkuje przyśpieszeniem degradacji muru. Bardzo ważne przy murowaniu z cegły klinkierowej jest także, aby nie używać zapraw o ciekłej konsystencji."
ŚWIĘTE SŁOWA a co do wentylacji proszę pana to norma w klinkierze , a panu się wydaję że tylkjo pan jest najlepiej poinformowany w całym kraju! Nawet pan nie słyszał od technice murowaniu na listwach z póżniejszym wypełnieniem fugi ! A codo cementu to fakt na tym materiale wykwit sie nie pojawi,

pijo23
25-09-2010, 06:56
Cóż widzę że mam do czynienia z mistrzem świata w murowaniu na najnowszej z technologi czyli LISTEWKACH i fachowcem w przepisywaniu opinii ekspertów z CRH brawo,brawo brawo i jeszcze raz brawo. Jeżeli bym mógł skorzystać z pańskiej wiedzy i zostać pańskim uczniem to proszę o telefon.

PS.
Ale proszę nie wypisuj już tych BZDUR na forum bo to jest nudne i ŚMIESZNE.

piogron
26-09-2010, 14:56
Widzę,że są tu specjaliści od klinkieru. Mam pytanie, na elewacji będę miał wstawki z płytek ręcznie formowanych KMK klinkier, płytka ta jest chropowata. Czy można z niej również obmurowywać kominy i murować ogrodzenie, czy raczej się nie poleca. Bo się bardziej brudzi? I jeszcze jedno, jst wiele opini,że płytki odpadają z elewacji. Ja będę miał na ścianie styropian 20 cm, czy można bezpiecznie przyklejać do niego takie płytki z ręcznie formowane?

RAF_BUD
28-09-2010, 17:00
Cóż widzę że mam do czynienia z mistrzem świata w murowaniu na najnowszej z technologi czyli LISTEWKACH i fachowcem w przepisywaniu opinii ekspertów z CRH brawo,brawo brawo i jeszcze raz brawo. Jeżeli bym mógł skorzystać z pańskiej wiedzy i zostać pańskim uczniem to proszę o telefon.

PS.
Ale proszę nie wypisuj już tych BZDUR na forum bo to jest nudne i ŚMIESZNE.

A dziekuję za komplement .Akurat cytat pochodził z firmy klinkierdom. Ja w przeciwieństwie do pana potrafię zrobić klinkier zarówno na listwach jak i bez(zdjęcie wyżej). Ciekawe czy wymuruje pan dokładnie słupek z cegły np. alfa bez listewek na gotowej zaprawie kolorowej(oprócz quick mix) w temperaturze +5 stopni ???.

RAF_BUD
28-09-2010, 17:05
Widzę,że są tu specjaliści od klinkieru. Mam pytanie, na elewacji będę miał wstawki z płytek ręcznie formowanych KMK klinkier, płytka ta jest chropowata. Czy można z niej również obmurowywać kominy i murować ogrodzenie, czy raczej się nie poleca. Bo się bardziej brudzi? I jeszcze jedno, jst wiele opini,że płytki odpadają z elewacji. Ja będę miał na ścianie styropian 20 cm, czy można bezpiecznie przyklejać do niego takie płytki z ręcznie formowane?

Witam. Płytki klinkierowe na zewnątrz można przyklejać tylko na styropianie. Obmurowanie komina i ogrodzenia jest nie wskazane, gdyż wilgoć znajdująca sie w betonie w reakcji z mrozem spowoduje stopniowe odpadanie płytek. Ciekawe co na to ekspert z klinkiermuru??

RAF_BUD
28-09-2010, 18:30
Tak na marginesie panie piotrze jak coś śmiesznego może być nudnym ?? :)

piogron
29-09-2010, 17:09
Dzięukuje za odpowiedź czyli na elewacji można przykleić płytki na styropianie i nie powinny odpaść. Kominy można obmurować z tej samej cegły pełnej. A co cokołem, czy tam można przykleić płytki, tam chyba też będą na styropianie na fundamencie. Czy też lepiej murować od podstaw fundment jako ścianę 3-warstwową z cegły?

RAF_BUD
29-09-2010, 18:08
Dzięukuje za odpowiedź czyli na elewacji można przykleić płytki na styropianie i nie powinny odpaść. Kominy można obmurować z tej samej cegły pełnej. A co cokołem, czy tam można przykleić płytki, tam chyba też będą na styropianie na fundamencie. Czy też lepiej murować od podstaw fundment jako ścianę 3-warstwową z cegły?

Tak może pan przykleić płytki na cokole do styropianu

pijo23
29-09-2010, 19:10
Witam
Proszę o telefon 502393223 to wytłumaczę co i jak ponieważ z panem z raf bud nie mam ochoty dyskutować,a to jest upierdliwy listewkowiec i niestety marny doradca.
Czekam na telefon.

piogron
29-09-2010, 20:28
Dzięki Panowei za informacje, chyba nie ma się co przepychać:) A czy cegła ręcznie formowana z natury chropowata sprawdza się na ogrodzeniach. Chodzi o to czy nie brudzi się bardziej niż cegła taka "szkliwiona", wiecie co mam na myśli.

RAF_BUD
29-09-2010, 21:10
Dzięki Panowei za informacje, chyba nie ma się co przepychać:) A czy cegła ręcznie formowana z natury chropowata sprawdza się na ogrodzeniach. Chodzi o to czy nie brudzi się bardziej niż cegła taka "szkliwiona", wiecie co mam na myśli.

Szanowny panie. Cegła ręcznie formowana jest to cegła o wysokiej nasiąkliwości. Jeśli np. na jesieni bądź zimie jadące auto z dużą prędkością najedzie na kałużę błota znajdującą się na wprost ogrodzenia to wiadomo co się stanie . Wyczyszczenie tego typu zabrudzeń jset bardzo pracochłonne gdyż brudna woda wsiąka w strukturę cegły!

pijo23
30-09-2010, 18:25
Nie musi pan dzwonić do pana klinkiermur bo u niego zawsze jest na odwrót on sie tylko zna na cemencie i domieszkach a ja panu dobrze doradziłem i jest to nie tylko moja opinia ale większości solidnych fachowców od klinkieru oraz firm developerskich z którymi współpracuje.W przeciwieństwie do pana klinkiermur zajmuje się budownictwem kompleksowo i posiadam uprawnienia kierownika budowy.

Panie FACHOWCU jak pan niema się kogo czepiać to łap się pan takich fachmanów jakim pan jesteś,będziecie wymieniać się doświadczeniami układania cegieł na listewkach i tym podobnymi bzdurami.pańskie uprawnienia to mi latają bo uprawnienia powinny równać się z wiedzą a u pana w tym temacie jest wielka różnica masz pan papier ale pusto w głowie (niestety tak się pan zachowujesz).Na czym moja firma się zna to widać na mojej stronie a że pan tego nie potrafisz to pan piszesz głupoty na forum w niewiadomym mi celu (zazdrość pana zżera?czy masz pan kompleksy?)Myślę że przestaniesz pan swoje mądrości opierać o moją firmę ponieważ nie jesteś pan godzien równać się z moim pomocnikiem który ma więcej wiedzy o murowaniu z klinkieru niż pan pańscy developerzy pańskie papiery,70000cegieł(położonych jak to pan określił ale na palecie a nie wmurowanych w mur).ŻEGNAM

RAF_BUD
30-09-2010, 19:11
Panie FACHOWCU jak pan niema się kogo czepiać to łap się pan takich fachmanów jakim pan jesteś,będziecie wymieniać się doświadczeniami układania cegieł na listewkach i tym podobnymi bzdurami.pańskie uprawnienia to mi latają bo uprawnienia powinny równać się z wiedzą a u pana w tym temacie jest wielka różnica masz pan papier ale pusto w głowie (niestety tak się pan zachowujesz).Na czym moja firma się zna to widać na mojej stronie a że pan tego nie potrafisz to pan piszesz głupoty na forum w niewiadomym mi celu (zazdrość pana zżera?czy masz pan kompleksy?)Myślę że przestaniesz pan swoje mądrości opierać o moją firmę ponieważ nie jesteś pan godzien równać się z moim pomocnikiem który ma więcej wiedzy o murowaniu z klinkieru niż pan pańscy developerzy pańskie papiery,70000cegieł(położonych jak to pan określił ale na palecie a nie wmurowanych w mur).ŻEGNAM

Chciałbym zauważyć żę to pan pierwszy zaczął sie czepiać tych listewek. Zazdrość mnie nie zżera bo nie uważam pańskiej roboty za zrobioną lepiej od mojej przeglądałem pana galerię dokładnie niektóre zdjęcia to śmiech na sali !!! U mnie nawet na pomocnika by się pan nie nadawał! A pan się złościsz bo nie może się pan z tym pogodzić żę murowanie na cemencie z domieszkami jest niedozwolone i nie poprawne, A co do klinkieru to mógłby pan się jeszcze nauczyć dużo odemnie i to chyba pana boli,. A pusto w głowie to masz ty bo jak byś miał troche oleju w to byś pewne rzeczy pojął i zrozumiał żę ktoś ma odmienne poglądy, bo pan uważasz sie za niewiadomo jakiego fafarafa bezbłędny i idealny! Nie ma fachowców idealnych !

animurka
30-09-2010, 19:47
Widzę że to forum zamiast służyć radą stało się ringiem do przepychanek między fachowcami a nie temu chyba powinno służyć... Ja również jak i piogron zdecydowałam się na wykorzystanie cegły ręcznie formowanej. Na obłożenie cokołu i ścian przy wejściu oraz wnęki przy tarasie pocięto mi ją na płytki o grubości 2 cm - przyklejona na styropian 15. Płot również będę murowała z tej samej cegły (oczywiście z całej). Najważniejsze przy wykorzystaniu tego rodzaju cegły jest późniejsze zaimpregnowanie gotowego i wysuszonego murku co rzeczywiście zapobiega wnikaniu wody. Nie powinno się zostawiać niezaimpregnowanej powierzchni gdyż faktycznie cegła ta ma dużą nasiąkliwość. Nie jest to tanie (ok 150zł za 5 l impregnatu/10m2) ale jak się powiedziało A to trzeba i B wykrztusić ;)

pijo23
01-10-2010, 19:41
Widzę że to forum zamiast służyć radą stało się ringiem do przepychanek między fachowcami a nie temu chyba powinno służyć... Ja również jak i piogron zdecydowałam się na wykorzystanie cegły ręcznie formowanej. Na obłożenie cokołu i ścian przy wejściu oraz wnęki przy tarasie pocięto mi ją na płytki o grubości 2 cm - przyklejona na styropian 15. Płot również będę murowała z tej samej cegły (oczywiście z całej). Najważniejsze przy wykorzystaniu tego rodzaju cegły jest późniejsze zaimpregnowanie gotowego i wysuszonego murku co rzeczywiście zapobiega wnikaniu wody. Nie powinno się zostawiać niezaimpregnowanej powierzchni gdyż faktycznie cegła ta ma dużą nasiąkliwość. Nie jest to tanie (ok 150zł za 5 l impregnatu/10m2) ale jak się powiedziało A to trzeba i B wykrztusić ;)

Niestety ja też myślałem że może komuś pomogę na forum w miarę możliwości ale jak widać jest inaczej! Jeżeli mogę ci doradzić w sprawie impregnatu to zastosuj firmy JKK Sylikone L-6 w Cstoramie w Krakowie kosztuje 78 zeta za 5l jest naprawdę dobry wyciąga ładnie kolory (ożywia cegłę) i cena przyzwoita.

RAF_BUD
01-10-2010, 20:36
Widzę że to forum zamiast służyć radą stało się ringiem do przepychanek między fachowcami a nie temu chyba powinno służyć... Ja również jak i piogron zdecydowałam się na wykorzystanie cegły ręcznie formowanej. Na obłożenie cokołu i ścian przy wejściu oraz wnęki przy tarasie pocięto mi ją na płytki o grubości 2 cm - przyklejona na styropian 15. Płot również będę murowała z tej samej cegły (oczywiście z całej). Najważniejsze przy wykorzystaniu tego rodzaju cegły jest późniejsze zaimpregnowanie gotowego i wysuszonego murku co rzeczywiście zapobiega wnikaniu wody. Nie powinno się zostawiać niezaimpregnowanej powierzchni gdyż faktycznie cegła ta ma dużą nasiąkliwość. Nie jest to tanie (ok 150zł za 5 l impregnatu/10m2) ale jak się powiedziało A to trzeba i B wykrztusić ;)

Witam. Mogę pani polecić impregnaty firmy Remmers. Jest to impregnat na bazie siloksanów, w przeciwieństwie do impregnatów silikonowych nie zmienia barwy cegieł.

wosiek
02-10-2010, 00:10
Witam przeczytałem wypowiedzi fachowców od murowania klinkieru i jestem pełen podziwu dla fachowców co okładają kilkaset cegieł dziennie. Ja może nie znam się na układaniu cegiełek bo zajmuje się produkcją i montażem bram i segmentów ogrodzeniowych. Ale przez te parę lat montowałem odrodzenia po rożnych fachowcach i często jest tak że fachowiec który bierze 2,5 od cegły żeby zarobić to musi niestety położyć więcej cegieł. A żeby położyć więcej cegieł i nie wybrudzić cegły zaprawą to kładzie na tak zwany pół suchy cement ale niestety często bywa tak że cement ten nie zwiąże z cegłą i ja jak wiercę dziurę w słupku to słupek się rozwarstwia na kilka części. A po takim przysłowiowym panu Kaziu który co prawda bierze od cegły 4zł i kładzie dziennie 100 cegiełek jeszcze nigdy nie było problemu typu rozwarstwianie się słupka.
Z ciekawostek : u jednego inwestora robili Rosjanie za 2 zł/szt klient zadowolony bo tanio wzięli i szybko robotę zrobili, ale jak ciapnął furtką od śmietnika to mu pół ściany wyleciało. tak więc tanio to nigdy nie jest dobrze bo jak tanio bierze to musi więcej zrobić zęby na swoim wyjść a jak więcej robi to kosztem czegoś. Życzę więc jak najwięcej tanich fachowców i pozdrawiam wszystkich fachowców co cenią swoją pracę.

piogron
02-10-2010, 08:53
Czy te impregnaty nie zmienią barwy cegły ręcznie formowanej. W tym jej cały urok,że jest raczej matowa. Nie chciałbym żeby po impregnacie zrobiła się świecąca. I jeszcze jedno może ktoś polecić kogoś od klinkieru w kujawsko-pomorskim?

pijo23
02-10-2010, 21:39
Czy te impregnaty nie zmienią barwy cegły ręcznie formowanej. W tym jej cały urok,że jest raczej matowa. Nie chciałbym żeby po impregnacie zrobiła się świecąca. I jeszcze jedno może ktoś polecić kogoś od klinkieru w kujawsko-pomorskim?

Cegła pozostaje matowa ale Żywsze są kolory po zaimpregnowaniu bynajmniej po silikone L-6 lub Sersilu

pijo23
02-10-2010, 21:47
Witam przeczytałem wypowiedzi fachowców od murowania klinkieru i jestem pełen podziwu dla fachowców co okładają kilkaset cegieł dziennie. Ja może nie znam się na układaniu cegiełek bo zajmuje się produkcją i montażem bram i segmentów ogrodzeniowych. Ale przez te parę lat montowałem odrodzenia po rożnych fachowcach i często jest tak że fachowiec który bierze 2,5 od cegły żeby zarobić to musi niestety położyć więcej cegieł. A żeby położyć więcej cegieł i nie wybrudzić cegły zaprawą to kładzie na tak zwany pół suchy cement ale niestety często bywa tak że cement ten nie zwiąże z cegłą i ja jak wiercę dziurę w słupku to słupek się rozwarstwia na kilka części. A po takim przysłowiowym panu Kaziu który co prawda bierze od cegły 4zł i kładzie dziennie 100 cegiełek jeszcze nigdy nie było problemu typu rozwarstwianie się słupka.
Z ciekawostek : u jednego inwestora robili Rosjanie za 2 zł/szt klient zadowolony bo tanio wzięli i szybko robotę zrobili, ale jak ciapnął furtką od śmietnika to mu pół ściany wyleciało. tak więc tanio to nigdy nie jest dobrze bo jak tanio bierze to musi więcej zrobić zęby na swoim wyjść a jak więcej robi to kosztem czegoś. Życzę więc jak najwięcej tanich fachowców i pozdrawiam wszystkich fachowców co cenią swoją pracę.

Cały czas to powtarzam że fachowiec musi kosztować,ale widać że u nas nadal wolą tanio a potem płacz że to źle tamto źle a jakbym wiedział to bym to a to tamto ........Ale jak szuka to narzeka a to drogo a inni biorą mniej itp.

RAF_BUD
03-10-2010, 10:09
Czy te impregnaty nie zmienią barwy cegły ręcznie formowanej. W tym jej cały urok,że jest raczej matowa. Nie chciałbym żeby po impregnacie zrobiła się świecąca. I jeszcze jedno może ktoś polecić kogoś od klinkieru w kujawsko-pomorskim?

Tak troche dalej Adimax, klinkierdom

RAF_BUD
03-10-2010, 10:40
Witam przeczytałem wypowiedzi fachowców od murowania klinkieru i jestem pełen podziwu dla fachowców co okładają kilkaset cegieł dziennie. Ja może nie znam się na układaniu cegiełek bo zajmuje się produkcją i montażem bram i segmentów ogrodzeniowych. Ale przez te parę lat montowałem odrodzenia po rożnych fachowcach i często jest tak że fachowiec który bierze 2,5 od cegły żeby zarobić to musi niestety położyć więcej cegieł. A żeby położyć więcej cegieł i nie wybrudzić cegły zaprawą to kładzie na tak zwany pół suchy cement ale niestety często bywa tak że cement ten nie zwiąże z cegłą i ja jak wiercę dziurę w słupku to słupek się rozwarstwia na kilka części. A po takim przysłowiowym panu Kaziu który co prawda bierze od cegły 4zł i kładzie dziennie 100 cegiełek jeszcze nigdy nie było problemu typu rozwarstwianie się słupka.
Z ciekawostek : u jednego inwestora robili Rosjanie za 2 zł/szt klient zadowolony bo tanio wzięli i szybko robotę zrobili, ale jak ciapnął furtką od śmietnika to mu pół ściany wyleciało. tak więc tanio to nigdy nie jest dobrze bo jak tanio bierze to musi więcej zrobić zęby na swoim wyjść a jak więcej robi to kosztem czegoś. Życzę więc jak najwięcej tanich fachowców i pozdrawiam wszystkich fachowców co cenią swoją pracę.

Witam.Proszę pana tak robią tylko niedzielni fachowcy, którzy stosują cement z plastyfikatorami(plastyfikator osłabia zaprawę i jej przyczepność), przy zastosowaniu najlepszych gotowych zapraw do klinkieru 1 kg na cegłę, nie ma prawa panu nic się odwarstwić, póki co ja robie w tej cenie od kilku lat i nie było żadnych reklamacji, a żeby klinkieru nie zabrudzić to poprostu trzeba umieć się z nim obchodzić. Prawda jest taka że fachowiec fachowcowi nie równy ! Co do ceny proszę pana 2.50 w woj. mazowieckim to jest cena dosyć spora i nie każdy chce tyle dać.Owszem są fachowcy którzy biorą po 3 i więcej ale są to fachowcy co robią klinkier od przypadku do przypadku a jeśli nastawiasz swoją działalnosc tylko na klinkier przy tej cenie połowe sezonu przsiedzisz w domu. TYgodniowo mam klika telefonów od potencjalnych klientów, dla większości 2.50 to kosmos !!!! A ja robie tylko u tych którym zależy aby było czysto estetycznie i równo

ali1966_66
10-10-2010, 09:46
Witam
Jestem nowy na forum mam zamiar na wiosnę wykonać elewacje z cegły ręcznie formowanej Hofmanówka około 17000 sztuk cegła jabłkowa myślę o takiej elewacji jak na starych budynkach szukam wykonawcy który się podejmie tego wyzwania na terenie Katowic. Obecnie przeglądam forum i dowiaduję się dużo rzeczy które mnie interesują ale również przerażają jak wypowiedzi niektórych fachowców na pewno poczytam literaturę fachową w tym zakresie jak też porównam opinie wielu fachowców bo widzę że co fachowiec to inna opinia.Czy któryś z panów miał do czynienia z cegłom z Hofmanówki? Co o niej sądzicie jako materiale na elewacje co zastosować do ocieplenia wełnę czy styropian? Bardzo proszę o podpowiedź.

Edyta M
10-10-2010, 17:29
Witam
Zgodnie z tematem postu ( poniewaz jestem po pierwszych doswiadczeniach z " klinkierowcami " ) cena w malopolsce 2,5 zl. - 3 zl. od polozenia cegly klinkierowej ( w tym oczywiscie fuga i impregnacja ) . U mnie zostalo polozonych 1540 klinkierow na dwoch kominach cena 2,60 zl. za cegle . Wyglada ok. jedyne moje zastrzezenie to ilosc zuzytej zaprawy o ile mi wiadomo to srednio zuzywa sie 1 kg. na cegle ..... u mnie na w/w ilosc cegiel zuzyto 69 workow 25 kg. ....... czyli ZMARNOWANO jakies 7 workow zaprawy , na moje pytanie dlaczego w takiej ilosci zuzywana jest zaprawa Panowie powiedzieli , ze tak jest i tyle ....... zniszczonej zaprawy ktora spadla w trakcie pracy mozna ocenic na jakies 2-3 worki ...... Panowie fajni kontaktowi , ale nie stac mnie na takie marnotrawstwo ( zatrudnilam ich po wczesniejszych perypetiach z innym Panem klinkierowcem zalezalo mi na tym zeby kominy oblozyc klinkierem przed wykonaniem dachu ) ... w przyszlosci planuje elewacje na domu z klinkieru i kamienia niestety przy calej sympatii do wczesniejszych wykonawcow bede musiala rozgladnac sie za ekipa ktora nie tylko dobrze wykonuje swoja prace , ale rowniez dba o powierzony material i rozsadnie go zuzywa ....

RAF_BUD
10-10-2010, 18:57
Witam
Zgodnie z tematem postu ( poniewaz jestem po pierwszych doswiadczeniach z " klinkierowcami " ) cena w malopolsce 2,5 zl. - 3 zl. od polozenia cegly klinkierowej ( w tym oczywiscie fuga i impregnacja ) . U mnie zostalo polozonych 1540 klinkierow na dwoch kominach cena 2,60 zl. za cegle . Wyglada ok. jedyne moje zastrzezenie to ilosc zuzytej zaprawy o ile mi wiadomo to srednio zuzywa sie 1 kg. na cegle ..... u mnie na w/w ilosc cegiel zuzyto 69 workow 25 kg. ....... czyli ZMARNOWANO jakies 7 workow zaprawy , na moje pytanie dlaczego w takiej ilosci zuzywana jest zaprawa Panowie powiedzieli , ze tak jest i tyle ....... zniszczonej zaprawy ktora spadla w trakcie pracy mozna ocenic na jakies 2-3 worki ...... Panowie fajni kontaktowi , ale nie stac mnie na takie marnotrawstwo ( zatrudnilam ich po wczesniejszych perypetiach z innym Panem klinkierowcem zalezalo mi na tym zeby kominy oblozyc klinkierem przed wykonaniem dachu ) ... w przyszlosci planuje elewacje na domu z klinkieru i kamienia niestety przy calej sympatii do wczesniejszych wykonawcow bede musiala rozgladnac sie za ekipa ktora nie tylko dobrze wykonuje swoja prace , ale rowniez dba o powierzony material i rozsadnie go zuzywa ....

Szanowna pani. Nie uwzględniła chyba pani zaprawy zuzytej na wymurowanie kanałów wewnątrz i zasklepienie czapy. Stąd 7 warków więcej

Edyta M
12-10-2010, 00:25
Szanowna pani. Nie uwzględniła chyba pani zaprawy zuzytej na wymurowanie kanałów wewnątrz i zasklepienie czapy. Stąd 7 warków więcej

Szanowny Panie
Na w/w prace zostala zakupiona oddzielnie zaprawa murarska PREFIX 25 kg. - 10 workow czyli 250 kg. !!!!! .......

ali1966_66
12-10-2010, 16:48
Witam
Zgodnie z tematem postu ( poniewaz jestem po pierwszych doswiadczeniach z " klinkierowcami " ) cena w malopolsce 2,5 zl. - 3 zl. od polozenia cegly klinkierowej ( w tym oczywiscie fuga i impregnacja ) . U mnie zostalo polozonych 1540 klinkierow na dwoch kominach cena 2,60 zl. za cegle . Wyglada ok. jedyne moje zastrzezenie to ilosc zuzytej zaprawy o ile mi wiadomo to srednio zuzywa sie 1 kg. na cegle ..... u mnie na w/w ilosc cegiel zuzyto 69 workow 25 kg. ....... czyli ZMARNOWANO jakies 7 workow zaprawy , na moje pytanie dlaczego w takiej ilosci zuzywana jest zaprawa Panowie powiedzieli , ze tak jest i tyle ....... zniszczonej zaprawy ktora spadla w trakcie pracy mozna ocenic na jakies 2-3 worki ...... Panowie fajni kontaktowi , ale nie stac mnie na takie marnotrawstwo ( zatrudnilam ich po wczesniejszych perypetiach z innym Panem klinkierowcem zalezalo mi na tym zeby kominy oblozyc klinkierem przed wykonaniem dachu ) ... w przyszlosci planuje elewacje na domu z klinkieru i kamienia niestety przy calej sympatii do wczesniejszych wykonawcow bede musiala rozgladnac sie za ekipa ktora nie tylko dobrze wykonuje swoja prace , ale rowniez dba o powierzony material i rozsadnie go zuzywa ....

Dzięki za podpowiedź ale ja szukam naprawdę profesjonalistów obojętnie z jakiego regionu Polski aby byli dobrzy mam kilka firm na oku ale jeszcze poczekam z wyborem,a co do zaprawy podana ilość 1 kg na cegłę to mało z wyliczeń wychodzi od 1,2do 1,3 kg na sztukę z pełną spoiną (cegła posiada otwory w które zaprawa się wciska tak podał mi jeden inspektor nadzoru) i myślę że poniekąd ma racje

RAF_BUD
12-10-2010, 17:55
Szanowny Panie
Na w/w prace zostala zakupiona oddzielnie zaprawa murarska PREFIX 25 kg. - 10 workow czyli 250 kg. !!!!! .......

. Jeśli użyto cegły o formacie RF to przy 1540 cegłach powinno się zużyć ok 67-68( ok 1.13 kg na cegłe) worków.A przy formacie NF 61-62 worki(1 kg na cegłę) Oczywiście murując na wklęsłą spoinę.

ali1966_66
14-10-2010, 18:11
. Jeśli użyto cegły o formacie RF to przy 1540 cegłach powinno się zużyć ok 67-68( ok 1.13 kg na cegłe) worków.A przy formacie NF 61-62 worki(1 kg na cegłę) Oczywiście murując na wklęsłą spoinę.

Nie będę się spierał nie jestem fachowcem w tej dziedzinie ale z literatury fachowej i od wielu wykonawców jak również od inspektora nadzoru wiem że nie powinno się morować na wklęsłą spoinę i może z tond te różnice, ale mnie nie oto chodzi nadal szukam wykonawcy do cegły Hofmanówki może ktoś pomoże????

Edyta M
15-10-2010, 03:52
. Jeśli użyto cegły o formacie RF to przy 1540 cegłach powinno się zużyć ok 67-68( ok 1.13 kg na cegłe) worków.A przy formacie NF 61-62 worki(1 kg na cegłę) Oczywiście murując na wklęsłą spoinę.

Dziekuje za odpowiedz ...
Moja cegla to cegla pelna w formacie niemieckim NF ( 115 - 240 - 71 ) , murowana na wklesla spoine , a nie na lico . Czyli zgodnie z moimi wczesniejszymi uwagami tylko upewnil mnie Pan w tym , ze 7 workow zostalo " zmarnowanych " ....
Pozdrawiam :bye:

RAF_BUD
15-10-2010, 20:13
. Jeśli użyto cegły o formacie RF to przy 1540 cegłach powinno się zużyć ok 67-68( ok 1.13 kg na cegłe) worków.A przy formacie NF 61-62 worki(1 kg na cegłę) Oczywiście murując na wklęsłą spoinę.

http://www.sob-bud.com.pl/

Edyta M
16-10-2010, 02:19
http://www.sob-bud.com.pl/

Witam
Czy moze Pan przeslac informacje na temat cen za uslugi ( kamien , cegla klinkierowa ) moze byc na priv.
Dziekuje

ali1966_66
18-10-2010, 17:55
http://www.sob-bud.com.pl/

Czy to jest ten sob-bud z krakowa?

pijo23
25-10-2010, 18:31
Czy to jest ten sob-bud z krakowa?

Patrząc na adres to ten

Suchinho
17-12-2010, 05:28
Do pana pijo23..... ........Smiech na sali....mowie o fugach w grzbiecie luku?max szer. fugi w grzbiecie luku to 2,5 cm a tutaj od 2,5 do 5!!!!!!!!! Osobiscie nic do pana nie mam ale czytajac pana wypowiedzi jakim to pan jest fachowcem musze to umiescic:http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=1314&attachmentid=8914] http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=1314&attachmentid=8913 "JAK LUK NAM NIE PASUJE":))) w tym przypadku tniemy klin co druga cegle.fugi musza byc rownomiernie rozmieszczone albo robimy nadproze nie "wozówką" lecz "główką" patrzac od czola muru..co pan o tym mysli.......jestem w interesie od pieciu lat... tylko prosze nie pisac ze nic nie potrafie, ze za maly staz, i ogolnie....przy pracy trzeba myslec.........murowanie klinkierem jes jak rzezbienie... pozdrawiam

Suchinho
17-12-2010, 05:32
PS.tez nie uzywam listewek:)))

pijo23
21-12-2010, 18:27
PS.tez nie uzywam listewek:)))

Witam nie mam zamiaru nic takiego pisać! Każdy powinien raczej siebie zapytać co potrafi? ja uważam że łuk powinien być wykonany z CAŁEJ cegły tak jak to jest na starych budowlach lub z odpowiednio wyprodukowanych kształtek żeby zachować równe odstępy kształtek niestety mamy na rynku nie wiele i to nie zawsze w takim gatunku jak cegła więc pozostaje opcja pierwsza,każdy łuk jest inny więc jedne odstępy są większe inne mniejsze i to ma sens docinanie cegieł ? dla mnie jest nieestetyczne. A o gustach się nie dyskutuje! Cały SZACUN z mojej strony jeżeli nie robisz na listwach tak powinno być!! Jeżeli możesz pokaż swoje prace chętnie oglądnę. Pozdrawiam

Suchinho
22-12-2010, 08:17
witam
http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=1314&attachmentid=8913 czy to wyglada estetycznie?:.. dwie ostatnie fugi po prawej stronie zdjecia:) mistrzostwo swiata....przypuszczam ze robil to pana pracownik....mistrz tak by tego nie zrobil:)
http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=1314&attachmentid=8914] jesli chodzi o ten luk: w punkcie wierzcholka nie moze znajdowac sie zadna spoina tylko cegla wienczaca(krol albo klucz) ktora koronuje i rozpiera luk...ilosc cegiel w nadprozu lukowym powinna byc nieparzysta... a tutaj mamy 8....to jest wiedza podstawowa jesli chodzi o nadproza lukowe, zawarta w kazdym podreczniku dotyczacym murarstwa....
http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=1314&attachmentid=8911 jesli chodzi o ksztaltki zaprzecza pan sam sobie pisze pan:"i to ma sens docinanie cegieł ?" ja widze ze tutaj u pana to nie sa oryginalne ksztaltki gdyz maja rozne szerokosci...wystarczy sie przyjrzec...jezeli ksztaltek nie ma nalezy je sobie zrobic.... :)
jesli chodzi o "stare budowle" z cegly to stara budowla z cegly ma kilkaset lat....polecam panu zaznoajomic sie z historia architektury i zobaczyc jakie cuda mozna z cegly stworzyc....ja tez wszystkiego nie wiem i na biezaco uzupelniam wiedze....
bylem na waszej stronce i bardzo fajnie wszystko wyglada.... tylko te nadproza:) jestem zdania ze od kazdego mozna sie czegos nauczyc....chcialbym popracowac kiedys z jakims fachowcem bo ja dopiero zaczynam przygode i duzo pracy przedemna... z wyrazami szacunku suchy

Suchinho
22-12-2010, 08:20
dodam pozniej jakies fotki jak zajde troche czasu...musze je skonwertowac bo za duzo mb zajmuja i nie moge wrzucic na stonke:) pozdro

Suchinho
23-12-2010, 08:21
Fotki sa w moim profilu...Czołem

pijo23
25-12-2010, 12:02
witam
http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=1314&attachmentid=8913 czy to wyglada estetycznie?:.. dwie ostatnie fugi po prawej stronie zdjecia:) mistrzostwo swiata....przypuszczam ze robil to pana pracownik....mistrz tak by tego nie zrobil:)
http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=1314&attachmentid=8914] jesli chodzi o ten luk: w punkcie wierzcholka nie moze znajdowac sie zadna spoina tylko cegla wienczaca(krol albo klucz) ktora koronuje i rozpiera luk...ilosc cegiel w nadprozu lukowym powinna byc nieparzysta... a tutaj mamy 8....to jest wiedza podstawowa jesli chodzi o nadproza lukowe, zawarta w kazdym podreczniku dotyczacym murarstwa....
http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=1314&attachmentid=8911 jesli chodzi o ksztaltki zaprzecza pan sam sobie pisze pan:"i to ma sens docinanie cegieł ?" ja widze ze tutaj u pana to nie sa oryginalne ksztaltki gdyz maja rozne szerokosci...wystarczy sie przyjrzec...jezeli ksztaltek nie ma nalezy je sobie zrobic.... :)
jesli chodzi o "stare budowle" z cegly to stara budowla z cegly ma kilkaset lat....polecam panu zaznoajomic sie z historia architektury i zobaczyc jakie cuda mozna z cegly stworzyc....ja tez wszystkiego nie wiem i na biezaco uzupelniam wiedze....
bylem na waszej stronce i bardzo fajnie wszystko wyglada.... tylko te nadproza:) jestem zdania ze od kazdego mozna sie czegos nauczyc....chcialbym popracowac kiedys z jakims fachowcem bo ja dopiero zaczynam przygode i duzo pracy przedemna... z wyrazami szacunku suchy

Witam ponownie po tekście , pisowni składzie użytych słów i obraźliwym pełnym nienawiści (nie wiadomo czemu) tekście śmiem twierdzić że pan i raf bud to jedno Nie wiem dla czego masz pan KOMPLEKSY na punkcie mojej pracy nie myślę wcale podejmować polemiki z panem ,jeżeli ma pan tak duże kompleksy jak to wynika z pańskich wypowiedzi proszę założyć nowy temat np;Dokopać klinkiermur,lub porównanie moich prac cudownych z chłamem klinkiermur,lub coś podobnego a ten temat jest informacją dla forumowiczów na temat cen usług klinkierowych,Życzę wesołych Świąt i miłej atmosfery w zakładzie p..............

Suchinho
27-12-2010, 07:20
Prosze pana...
jest pan w wielkim bledzie raf budu nie znam i nie bardzo chce znac....jestem z pomorza wiec nie mam zadnego interesu w tym zeby panu dokopac....nie konkurujemy ze soba przeciez...nie chce tez porownywac moich prac z pana pracami,przeciez to pan poprosil zebym umiescil zdjecia swoich prac...
kolejna rzecz: nie mam tez kompleksow na punkcie pana prac....pan pisal wczesniej "Widzę że jeszcze nie odwiedził pan mojej stronki zapraszam,i po obejrzeniu proszę o uczciwy komentarz" wiec ja obejrzalem i uczciwie somentowalem...chociaz moglbym wiecej np. jesli chodzi o uklady(wiazania) cegiel na niektorych elewcjach duzo tutaj "przypadku":)

to sa pana slowa do raf budu:"Ja nie jestem nerwowy ani nie brak mi kultury,tylko ty nie możesz zrozumieć że jesteś w błędzie robiąc tak jak robisz czyli niezgodnie z sztuką budowlaną,wiem że trudno być samokrytycznym ale czasem to prowadzi do wyjścia z błędnego myślenia. Jak chcesz podyskutować to poczytaj trochę literatury fachowej"

Mowi pan o sztuce budowlanej,odsyla innych do literatury fachowej a gdzie ten samokrytycyzm o ktorym pan mowi... ja chce tylko zeby pan "wyszedl z błednego myslenia"..... to o czym pisalem wczesniej o tych nadprozach to nie jest rzecz gustu jak pan pisze....tam wlasnie odszedl pan od sztuki budowlanej...

jestem za tym zeby optymalizowac swoje uslugi jednak nie da sie tego zrobic obnizajac cene uslugi...ma pan racje mowiac o inwestorach ze inwestuja powazne pieniadze w material a chca wykonac np. elewacje za niepowazne pieniadze...wykonawstwo jest wazniejsze niz sam material poniewaz bledy mszcza sie szybko....np.3-3,5 od cegly inwestor sobie mysli o moj boze po co ja sie tyle uczylem moglem zostac murarzem wymurowac 200 cegiel dziennie i cieszyc sie zyciem....
to trudna sztuka...wymurowanie cegly to dopiero poczatek...nalezy pamietac o kotwieniu ,zbrojeniu konstrukcji ( murfor),izolacjach,nadprozach,impregnacji,o rozstawieniu pierwszych dwoch warstw i ogolnie rozmierzeniu (np.zeby przy nadprozach nie wychodzily 2-3cm kawaleczki cegiel:)....) zeby uniknac oszpecenia elewacji...to wszystko jest czasochlonne.... po przeliczeniu kosztow pracy dla wykonawcy nie zostaje wcale tak duzo...a za darmo nikt powazny nie bedzie pracowal... mozna zrobic elewacje taniej nie patrzac na szczegoly po prostu "jechac ze sciana", tylko jak to pozniej wyglada...dobrze wykonana robota pozwala zyskac nowego klienta....
jak juz pisalem stronke ma pan fajna i za to szacun....doswiadczenie tez ma pan duze i tego nikt panu nie zabierze...jak pisalem wczesniej moglbym sie od pana czegos nauczyc... szczerze....

ps.PROSZE MNIE NAPRAWDE NIE LACZYC Z RAF BUDEM ANI INNYM WYKONAWCA
czytalem pana wypowiedzi na innych forach (z czystej ciekawosci) i musze panu powiedziec ze chwalipieta z pana wielki...za to innych lubi pan ganić.....
zamiast sie meczyc na forach proponuje panu zajac sie praca... na mury panowie na mury....
troche pan przesadzil z tym zakladem p..........poza tym nie musze panu "dokopywać" poniewaz dokopal pan sam sobie...

bez nienawisci,zazdrosci i agresji POZDRAWIAM

keciuk
18-01-2011, 18:45
majster murował u mnie 4 slupki kupionych bylo 720 cegiel z klinkieru na koniec zostalo 130 , gdy skonczyl i mowi ze polozyl 850 cegiel , mam pytanie czy wstawki poltora centymetrowe i 3 centymetrowe liczyc jako cale jezeli tak to jest wszystko ok no ale jak nie no to zostane oszukany prawie na 800zl bo majster ma 3 zl od cegly prosze o szybka pomoc