PDA

Zobacz pełną wersję : Wymarzony domek Kamili i rafała



kamilaJ
28-03-2008, 17:28
:D tutaj możecie komentowac wszystko pozdrawiam Kamila i Rafał :wink:

kamilaJ
28-03-2008, 18:01
:oops:

kamilaJ
28-03-2008, 18:05
:oops: ciekawe czy tym razem sie udało???

kamilaJ
28-03-2008, 18:06
:P :P :P :P jest :P :P :P :P :P :P :P :P

marzycielka74
28-03-2008, 18:23
.......Naprawdę sliczny domek...bardzo mi się podoba zwłaszcza wnęątrze... ..salon .... ...z zewnątrz też fajny ..tylko ten dach niestety będzie baaardzo drogi -robi wrażenie :)
-pozdrawiam

kamilaJ
28-03-2008, 18:45
:D Witam Cię marzycielko74 dziękuje że podoba Ci się ten domek, zdaje sobie sprawe że będzie drogi dach ,ale własnie on mnie urzekł w tym domku no i oczywiście wnętrze, przestronny salon otwarta kuchnia to to co mi sie najbardziej w nim podoba :lol: tylko ten dach drogi :roll: no cóż, coś za coś pozdrawiam serdecznie Kamila i Rafał :) :wink:

aka-jonek
29-03-2008, 11:06
Witam!
Domek ciekawy , ale Wasz awartek ... Kot z papierosem i przeraźliwie smutnymi oczkami ... Nawet, jeśli to czyjeś zdjęcie to dziwnie się identyfikować z takim obrazkiem... Sorry, ale źle się kojarzy...nawet wtedy, kiedy wiemy, że to jakiś fotomontaż.
aka

kamilaJ
29-03-2008, 11:30
:oops: no cóz już go nie ma :roll:

aka-jonek
29-03-2008, 11:58
Nie chciałam Was urazić, ale teraz jest zdecydowanie lepiej - już Was lubię :lol:
Pozdrawiam i życzę wiele radości z budowania!
aka
P.S.Piękne dziewczynki!

kamilaJ
29-03-2008, 12:17
:) witam oczywiście że sie nie uraziliśmy :wink: dzięki i my też wam życzymy powodzenia w wasze budowie i będą śledzić dalej wasze poczynania w budowie waszego domku pozdrawiam kamila i Rafał :)

kotecek
29-03-2008, 14:37
Witaj :)
Swietnie, ze zalozylas swoj dziennik! Bardzo sie ciesze :D

Chcialam Ci napisac pare rad - dorad. Pewnie o tym wszystkim wiecie, ale na wszelki wypadek:

1. Przede wszystkim zanim zaczniecie cokolwiek zalatwiac, powinniscie stac sie wlascicielami ziemi. Do wielu dokumentow trzeba dolanczac zaswiadczanie o prawie do dysponowania nieruchomoscia - czyli poprostu akt wlasnoci.

2. "Bez względu na to, czy mamy już działkę, czy dopiero zamierzamy ją kupić, wędrówkę po urzędach radzimy zacząć od wydziału architektury urzędu gminy (miasta), w której chcemy się budować. Trzeba tam sprawdzić, czy działka leży na terenie objętym obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Jeśli plan jest, działkę można zagospodarować jedynie w taki sposób, na jaki pozwala plan. Dlatego, zanim udamy się do architekta albo kupimy gotowy projekt domu, powinniśmy zamówić w urzędzie gminy (miasta) wypis i wyrys z planu miejscowego. Może go otrzymać każdy po uiszczeniu opłaty administracyjnej odpowiadającej kosztom przygotowania dokumentu. Wyrys dobrze jest dostarczyć architektowi, który ma nam zaprojektować dom, albo mieć przy sobie przy wyborze projektu gotowego, aby skonfrontować, czy jest zgodny z ustaleniami planu. Jeżeli planu nie ma - a tak jest najczęściej, bo większość starych planów wygasła - konieczna będzie decyzja o warunkach zabudowy. Niestety, nie zawsze można ją uzyskać" - ten cytat zwalilam bezczelnie ze strony Muratora i tu podaje link:

http://www.muratordom.pl/budowa-i-remont/przed-budowa/formalnosci-budowlane,6320_4125.htm

Koniecznie przeczytajcie ten artukul. Nie jest dlugi.

Zachecam do lektury tego i innych tematow, bo wiele mozna sie dowiedziec. Ja sama, drukuje sobie po koleji wszyskie artukuly i pomimo, ze moje serce kraja sie nad iloscia zuzywanego paieru, to wiem, ze nie robie tego bezcelowo :)

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie!. Macie naprawde duzo czasu do sierpnia, zeby wielu rzeczy sie dowiedziec, bo: "Inwestor zorientowany w przepisach prawnych budzi respekt wśród urzędników i budowlańców. Nie traci czasu na bieganie po urzędach i dopytywanie się o każdy drobiazg. Nie popełnia błędów, które mogą go dużo kosztować". (Znowu cytat z artykulu).

PS: Masz piekne coreczki z takimi slicznymi imionami !!! Gratuluje z calego serca :)

kamilaJ
29-03-2008, 14:52
Witam Cie serdecznie kotecek dzięki za cenne rady na pewno z nich skorzystamy kurcze jak sie tak czyta ile zachodu trzeba do tego aby dostac to pozwolenie to aż głowa boli,będe musiała teraz w najbliższym czasie przedzwonic do teścia aby wybrał ten wypis i wyrys z urzędu i dowiedział sie wszystkiego tak abysmy mogli już wiedzieć, :-? troche sie wystraszyłam o rany tyle jeszcze przed nami aż wam zazdroszcze że macie to już za sobą,mam nadzieje że jak Ci się przypomni coś jeszcze to daćie znac (odnosnie pozwolenia dokumentów) a teraz ide poczytac ten link co mi wysłałas i dzięki z góry za cenne rady pozdrawiam serdecznie Kamila 8 :wink:

chaszu
29-03-2008, 21:40
Czesc, na poczatek to super pomysl ze zaczelas pisac dziennik, gratuluje i jednoczesnie dziekuje bo wierze ze bedzie tu mozna znlaezc wiele pomocnych informacji. Tak sie skalda ze tez planujmey rozpoczecie budowy domku w przyszlym roku, jestesmy z dolnoslaskiego a obecnie przebywamy na Zielonej Wyspie :D W tej chwili jestesmy na etapie ktory Wy juz macie za soba, przegladamy projekty domow i mamy wybranych z 5, wsrod nich znjaduje sie takze Wasz :D Zyczymy powodzenia i trzymamy kciuki za jak najszybsze zaltwienie formalnosci. Pozdrawiamy serdecznie Monika i Marcin z Irlandii

kotecek
29-03-2008, 22:49
Monika i Marcin haszu zapraszamy Was do wątku o Irlandii w podforum Dom bez Granic! Nie sadziłam, że jest nas tyle!!!

No i czekamy na Wasz dziennik budowy :)



mam nadzieje że jak Ci się przypomni coś jeszcze to daćie znac (odnosnie pozwolenia dokumentów) a teraz ide poczytac ten link co mi wysłałas i dzięki z góry za cenne rady pozdrawiam serdecznie Kamila 8 :wink:

Jakbys miała jakieś pytania, to wal do mnie :)
Bo sama nie wiem, co mam Ci napisać, co Wiecie a co nie?

Buźki!

kamilaJ
30-03-2008, 19:47
:D Witam Cię serdecznie chaszu ciesze sie że są osoby które tak jak i my zaczynają dopiero w przyszłym roku może będziemy się wymieniac doswiadczeniami z naszych placów bódowy :wink: dzięki że podoba się wam nasz przyszły domek nas on urzekł bo ma bardzo przestronny salon i mnustwo okien co mi sie strasznie a to strasznie podoba :P wiem że jest to dosc drogi domek ale w koncu raz sie żyje :wink: może też byscie założyli własny dziennik tak jak i ja załozyłam już teraz i obiecuje że będe wpisywała wszystko poklei jak będzie u nas krok po kroku ruszała budowa, :wink: trzymam kciuki aby wam się powiodło w poszukiwaniu waszego wymarzonego domku napewno traficie na taki tylko musicie poszukać :roll:
do kotecek mam pytanko jak długo załatwialiscie wszystkie papiery ?????
pozdrawiam serdecznie Kamila i Rafał

kotecek
31-03-2008, 10:36
kotecek mam pytanko jak długo załatwialiscie wszystkie papiery ?????


Hmmm, sprawa jest zlozona, bo wszystko zalezy czy macie ten plan zagospodarowania przestrzennego czy nie... Skoro dzialka jest juz, jak mowisz, budowlana, to pewnie jest plan ZP i musicie wystapic tylko o wypis i wyrys z planu, dowiecie sie z niego co mozecie wybudowac na swojej dzialce, pozostaje kupic odpowiedni (pasujacy do planu zagospodarowania) projekt, uzgodnic projekt i projekt instalacji w ZUDzie (co moga za Was zrobic architekci) i zlozyc podanie o pozwolenie na budowe (tez mozecie to zlecic architektom). Na pozwolenie czeka sie max 65 dni, o ile zadna za stron sie nie odwola.

Musicie na to przeznaczyc pare miesiecy.

W naszym przypadku nie bylo planu zagospodarowania przestrzennego i musielismy wystepowac o warunki zabudowy, trwalo to pare miesiecy. W maju bedziemy miec pozwolenie na budowe, wiec w sumie zajelo nam to wszystko prawie rok.

Musicie takze wziasc pod uwage fakt, ze nie bedziecie mogli wybudowac wybranego projektu, jesli nie spelnia on wymogow podanych w wypisie z planu przestrzennego... :( My musielismy kompletnie zmienic projekt po uzyskaniu warunkow zabudowy. Mam nadzieje jednak, ze plan zagospodarowania przestrzennego Waszej gminy jest o wiewle bardziej tolerancyjny i bedziece mogli wybudowac swoj wybrany domek :) Nie kupujcie jednak projektu zanim nie sprawdzicie planu przestrzennego, no chyba, ze pozniej po prostu projekt adaptujecie u architekta, ale to sie bedzie wiazac z kosztami.

Buzki.

emwu
31-03-2008, 10:46
No widzisz. Martwilas sie , ze nie bedziesz miala o czym pisac a twoja przestrzen komentarzy zapelnia sie w blyskawicznym tepie. A ktos to bedzie czytal i kiedys ci dziekowal :) .

Ja moge dodac tylko tyle , ze zycze Wam cierpliwosci. Papierologia jest okropna . Podcina skrzydelka i napawa pesymizmem ale jak juz pozwolenie bedzie w reku to skrzydelka odrosna !!!

Coreczki przesliczne.

kamilaJ
31-03-2008, 11:22
witam, kurcze trochę sie zmartwiłam , mam jednak nadzieje ze jest ten plan zagospodarowania przestrzennego,no i ze ten projekt będzie pasował powiem ze działka jest szeroka i długa wiec może nie będzie kłopotu z tym.aby ten projekt pozostał taki jaki jest .niedługo będziemy dzwonić do teścia to sie dowiemy wszystkiego.
cześć emwu dzięki serdeczne,mam nadzieje ze z papierami pójdzie szybko az nie mogę sie doczekać kiedy będzie po wszystkim pozdrawiam serdecznie :wink:

emwu
31-03-2008, 11:33
Wiesz, to raczej nie ma znaczenia jak duza jest wasza dzialka i jaki jest jej ksztalt.
Wszystko zalezy od tego jakie jest wasze otoczenie i jakie plany co do waszego sasiedctwa ma gmina. Czy w poblizy sa tylko domki jednorodzinne (jesli tak to zobaczcie jakie maja dachy i ile kondygnacji). Czy w poblizu jest las lub jakies tereny zaliczone do strefy EKO.
Poza tym nie zapominajcie o ustawieniu waszego domku odpowiednio do slonca. Tak aby miec caly dzien sloneczko w ogrodzie. Bo np. mimo ze moja dzialka tez jest dosc obszerna ten projekt by mi nie odpowiadal poniewaz ja musze miec wejscie do domu od przudu (od strony drogi) natomiast wyjscie na taras z tylu domu bo tam jest caly dzien slonce i tam jest najszersza dzialka.
I to co doradzam wszystkim zanim zaczna robic kosztorysy ( nauczylam sie na wlasnym bledzie) .
JESLI NIE WIECIE CO JEST POD ZIEMIA LUB MACIE JAKIES WATPLIWOSCI ZROBCIE BADANIA GRUNTU!!!!
Ja nie zrobilam i mam klopsa :(

kamilaJ
31-03-2008, 13:48
:D witam pewnie masz racje co do zagospodarowania, ja sie na tym kompletnie nieznam i nigdy nie przypuszczałabym że to jest takie ważne ale mam nadzieje że że ten projekt bedzie pasował na naszą działke :roll: bo bardzo bym nie chciała zmieniać projektu :cry: :cry: a tak gdzie jest nasza działka narazie w sąsiedztwie nie ma żadnych domów a wczesniej na naszym polu rosło zboże więc raczej ziemia jest w porządku,ale tak czy siak bede dzwoniła niebawem do tescia i się wypytam o konkrety i każe mu wybrac ten wypis i wyrys z mapki oraz o to zagospodarowanie jak ono tak naprawde wygląda :roll: :roll: tak bym chciała żeby okazało sie że jest ok trzymajcie kciuki oby tak było pozdrawiam Kamila 8)

kotecek
31-03-2008, 14:09
a tak gdzie jest nasza działka narazie w sąsiedztwie nie ma żadnych domów a wczesniej na naszym polu rosło zboże więc raczej ziemia jest w porządku,ale tak czy siak bede dzwoniła niebawem do tescia i się wypytam o konkrety i każe mu wybrac ten wypis i wyrys z mapki oraz o to zagospodarowanie jak ono tak naprawde wygląda :roll: :roll: tak bym chciała żeby okazało sie że jest ok trzymajcie kciuki oby tak było pozdrawiam Kamila 8)

Przede wszystkim sprawdz jaki jest na tym terenie poziom wody gruntowej, bo niestety to, ze roslo tam zboze, nic nie znaczy... Jesli poziom wody gruntowej jest wysoko - bedzie problem z wykopaniem fundamentow :cry: a takze z ochrona przeciwwilgociowa (wydacie duzo na izolacje fundamentow) a jesli nie, mozecie miec problem z grzybem w domu itp. Dlatego wezcie to konecznie pod uwage!

kamilaJ
31-03-2008, 14:18
dzieki kotecek napewno wezmiemy to pod uwagę :wink: jest tyle do załatwiania już teraz a co dopiero będzie pózniej aż sie boje pomyslec wy to wszystko macie za sobą a dopiero przede mną , jeszcze raz dzięki wielkie przynajmniej teraz wiem odczego tak naprawde mam zacząc ,pozdrawiam

emwu
31-03-2008, 15:01
ja nie chce was starszyc. wierze , ze wasza dzialeczka jest super, grunt bez utrudnien i nie bedziecie mieli zadnych problemow. Jednak opierajac sie raz jeszcze na moim zlym doswiadczeniu jedynie napominam , ze warto byloby zrobic badania gruntu. Badania takie to koszt okolo 1200 zl ( ja tyle placilam) za 5 odwiertow i wiadomo co jest co. To ze rozlo tam zboze nie jest jednoznaczne z tym ze to wlasciwy grunt na posadowienie domu. Zboze jest lekkie a dom to sporo ton. Jesli na dzialce macie torfy trzeba je calkowicie wymienic na pisek. Tak samo gliny nie sa dobre. Ja tam sie na tym nie znam tak dokladnie ale my musimy sie wbic wglab ziemi na 5 m . Dopiero tam sa piaski wlasciwe , ktore utrzymaja ciezar domu. I tak jak pisal kotecek wody gruntowe tez odgrywaja duza role. Ale na 100% KONSTRUKTOR - PROJEKTANT TAKIE BADANIA I TAK ZLECI. nAJWAZNIEJSZY JEST PLAN ZAGOSPODAROWANIA TERENU I OD TEGO TRZEBA ZACZAC.

kamilaJ
31-03-2008, 18:10
Ale na 100% KONSTRUKTOR - PROJEKTANT TAKIE BADANIA I TAK ZLECI. nAJWAZNIEJSZY JEST PLAN ZAGOSPODAROWANIA TERENU I OD TEGO TRZEBA ZACZAC.
własnie od tego zaczniemy mam nadzieje że wszystko sie wyjasni i niebawem będzie wiadomo co i jak jest z naszą działeczką :roll: a jak tam postepy u was to kiedy wy zamierzacie startowac z budową waszego domku :wink:

emwu
31-03-2008, 18:35
OJ kamila. Ja juz bym chciala. Jesli wejdziesz w moj dziennik i przeczytasz to zobaczysz , ze checi tu niewiele maja do rzeczy :) . Biurokracja nas trzyma na smyczy :)

Ale tak cichutko sobie mowie , ze moze na poczatku maja........ OJ zeby nie zapeszyc.

kamilaJ
31-03-2008, 19:36
czesc czytałam twój dziennik od deski do deski i wiem że mieliscie kłopoty z ziemią :roll: ale musisz byc dobrej mysli napewno wam sie uda wystarczy wierzyc a ja bede wasz dziennik odwiedzała regularnie i trzymała kciuki żeby wam sie udało no i żebbyscie nie musieli dużo dopłacac do interesu :wink: ,ale i tak jestescie do przodu bo my dopiero zaczynamy i niewiem jeszcze jk to będzie może nam też sie okaże że cos jest nie tak :-? oby nie ale zawsze te ryzyko jest.życze wam abyscie ruszyli z budową w maju zycze wam tego goraco pozdrawiam kamila :wink:

emwu
31-03-2008, 19:39
buzka i rowniez trzymam za was kciuki.

kamilaJ
01-04-2008, 14:28
witam niewiem czy ktos już słyszał ponoc ma wejśc ustawa o tym że niebędą juz potrzebne pozwolenia na budowe tylko będzie trzeba zarejestrować projekt ma to ponoc wejsc w połowie roku co o tym sądzicie??? :roll: fajnie by było może nietrzeba by było latac tak po tych wszystkich urzędach :P

chaszu
01-04-2008, 21:08
witam a propos urzedowego braku pozwolen na budowe jestem jak najbardziej za :D na pewno zaoszczedzi to czasu, nerwow i pieniedzy no ale mam nadzieje ze nie sa to tylko pogloski. Poki co mamy wypis z miejscowego planu zagospodarownia przestrzenengo w kotrym sa wypisane warunki zabudowy i i tak sie zastanawiam czy jesli nie ma w nim nic napisane o ksztalcie dachu to mozna wybrac dowolny daszek? Bo o ilosci kondygnajci jest, dokaldnie jest podane jaka wyskosc ma byc min i max budynku. No a co do projektu to w tej chwili na pierwszym miejscu jest Dom pod Sekwoja http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m3ffac3a368ace

przeraza nas koszt budowy bo jest ogrmony ale domek jest jakby zaprojektowany idealnie dla nas:D
no to czekam na opnie

kamilaJ
01-04-2008, 21:19
. No a co do projektu to w tej chwili na pierwszym miejscu jest Dom pod Sekwoja http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m3ffac3a368ace

przeraza nas koszt budowy bo jest ogrmony ale domek jest jakby zaprojektowany idealnie dla nas:D
no to czekam na opnie[/quote]
Witam Cię serdecznie co do projektu to swietny bardzo ładny , ale dla mnie troche za duży no i rzeczywiscie te koszty są wysokie :o :o
a co do tego że mają zniesc pozwolenia to jest ta ustawa już, tylko czeka jak to sie mówi na prawoumocnienie no i najprawdopodobniej ma wejsć w połowie tego roku bądz na początku 2009 roku .kurcze tez bym chciała żeby weszła w tym roku wrrrrrrrrrrrrrrr :roll: a takto to widze że wy też zaczynacie działac pełna para tak trzymac !!! pozdrawiam

kotecek
02-04-2008, 10:40
witam mam do ciebie pytanko co rozumiesz przez to:
"zakaz stosowania dachów płaskich, pulpitowych, kopertowych, o asymetrycznym kącie pochylenia połaci dachu,
z kalenicą przesuniętą w pionie i w poziomie oraz otwierania dachów na odcinku dłuższym niż połowa długości
kalenicy, przy czym:
- przez dach pulpitowy należy rozumieć dach jednospadowy obiektu wolnostojącego,
- przez dach kopertowy należy rozumieć dach czterospadowy o kalenicach zbiegających się w jednym punkcie lub o kalenicy o długości mniejszej niż 3 m,"
szczególnie mnie interesuje ten dach kopertowy, co o tym soądzisz myslisz że to jest taki dach jaki bym chciała miec, bo to własnie sie znajduje w planie zagospodarowania przestrzennego tam gdzie będziemy sie budowac, moze mi pomożesz bo do konca tego nierozumiem :roll: :roll: czekam na odpowiedz pozdrawiam kamila

Wy macie dach wielospadowy, wiec powinno byc spoko :) Strasznie skomplikowany ten Wasz dach! Tylko jeszcze zerknij na powierzchnie zabudowy, kubature, szerokosc frontu budynku, jak ma byc ustawiony do dorgi i inne szczegoly, ktore moga sie nie zgadzac z Waszym projektem. Pisalas, ze bedziesz miala dzisiaj opinie architekta, on Ci najlepiej wytlumaczy :)

Hejka.

kamilaJ
02-04-2008, 11:55
Wy macie dach wielospadowy, wiec powinno byc spoko :) Strasznie skomplikowany ten Wasz dach! Tylko jeszcze zerknij na powierzchnie zabudowy, kubature, szerokosc frontu budynku, jak ma byc ustawiony do dorgi i inne szczegoly, ktore moga sie nie zgadzac z Waszym projektem. Pisalas, ze bedziesz miala dzisiaj opinie architekta, on Ci najlepiej wytlumaczy :)

Hejka.
wiesz co z tego co przeczytałam w planie zagospodarowania przestrzennego to nic tam nie pisało o powierzchni zabudowy i szerokosci , ale dla lepszego rozeznania przeczytam jeszcze raz może coś tam znajde.A co do opini architekta to patrzyłam na mijego mejla i nic :cry: jeszcze mi nieodpowiedział narazie czekam ,ale popołudniu dzwonie do tescia z "prośbą" :lol: aż sie denerwuje :roll: mam nadzieje że niebawem wszystkiego sie dowiemy
w naszy projekcie niby pisze że to dach czterospadowy a mnie sie tez zdaje że on ma wiele spadów no i skomplikowany jest :roll: ale za to jaki ładny że hoho
:P jak sie czegos dowiem konkretnego to opisze w moim dzienniku pozdrawiam 8)

kotecek
02-04-2008, 14:07
No to jak czterospadowy, to luzik :lol: :lol: :lol:

Nawet nie wiesz, jak ja chcialam miec dach czterospadowy (ale prostszy) i w warunkach zabudowy napisali, ze moze byc tylko dwuspadowy :cry: Bylam wsciekla... a to wszystko dlatego, ze sasiednie domy maja dachy dwuspadowe :cry: Rozumiem, ze wladze gminy chca, zeby teren gminy wygladal jednolicie i budynki do siebie pasowaly, ale mimo wszystko uwazam, ze jest to strasznie niesprawiedliwe :cry: Szczegolnie, ze taki dach wyglada na tani i przypomina takie stare rudery... :evil:

kamilaJ
02-04-2008, 15:49
No to jak czterospadowy, to luzik :lol: :lol: :lol:

Nawet nie wiesz, jak ja chcialam miec dach czterospadowy (ale prostszy) i w warunkach zabudowy napisali, ze moze byc tylko dwuspadowy :cry: Bylam wsciekla... a to wszystko dlatego, ze sasiednie domy maja dachy dwuspadowe :cry: Rozumiem, ze wladze gminy chca, zeby teren gminy wygladal jednolicie i budynki do siebie pasowaly, ale mimo wszystko uwazam, ze jest to strasznie niesprawiedliwe :cry: Szczegolnie, ze taki dach wyglada na tani i przypomina takie stare rudery... :evil:
witam, mam nadzieje że tak jak piszesz okaże sie że dach moze byc :roll: nawet niewiesz jak mi na tym zalezy niewyobrazam sobie innego dachu :cry: jak narazie czekam cierpliwie na odpowiedz od architekta zobaczymy co on na to :roll:
nowlasnie dla mnie też jest niezrozumiałe żeby gmina decydowała za przyszłych "inwestorów" jaki dom mogą postawic a jaki nie.To jeden problem drugi problem jaki będziemy my miec to problem z prądem i gazem aby doprowadzic te media na naszą działeczke przyszłą będzie nas to kosztowało napewno sporo kaski i nerwów,kurcze nawet niewiesz jakbym chciała byc na waszym miejscu :roll: i muc sie juz cieszyc budową domku :-? pozdrawiam i z utęsknieniem wyczekuje dalszych waszych postepów buziaczki

kamilaJ
02-04-2008, 19:07
Wedlog mnie to znaczy , ze generalnie mozesz wybudowac ale jakby jakis urzednik sie uparl to moze sie przyczepic i potem tylko problem. Dlatego tak jak radzi doradca nalezaloby udac sie do gminy i uzgodnic dokladnie czy te 0.5 m nadwyzki na jednej z kalenic zostanie zaakceptowane. Ja bym tam skorzystala z tej porady i ustalila to z gmina.
ja wiem tylko chodziło o to iż nie powinno być mniej w kalenicy niż 3 m a jest powyżej, czyli 3,5 m czyli jak dobrze rozumie to jest ok ale tak jak pisze ten architekt i ty skorzystam z nadarzającej się okazji i jak będe w Polsce to podejde do gminy i się spytam o ten nieszczęsny dach ale jak narazie wszystko wskazuje na to że moge go wybudować, i zdaje sobie sprawe że może zdarzyc się urzędnik który bedzie miał jakies ale :roll: wiec tak jak mówie wyjasnie to sobie już w gninie
Wpadłam na dobry pomysł może poprosze tescia żeby przyokazji jak będzie wybierał z tego urzędu papiery to żeby sie spytał o ten dach :wink:

emwu
02-04-2008, 19:42
kto pyta nie bladzi. :)

kamilaJ
02-04-2008, 20:04
:P :P dokładnie kto pyta ten nie bładzi :lol: :lol: lepiej zorientowac sie wczesniej niz pózniej mam nadzieje że sie wszystko do konca wyjasni :roll: :wink: buziaczki

mysweetbabys
09-04-2008, 09:06
Planujemy w tym roku na lato zacząc ale ja k bedzie to sie okaze w praniu,ogolnie niedlugo skadamy glowne papiery a wtedy tylko czekac na decyzje o budowie

kamilaJ
09-04-2008, 14:44
to super macie że uda wam sie w tym roku zacząc budowe :wink: my narazie musimy poczekac do przyszłego roku do wiosny, no i tez na razie jestesmy na etapie załatwiania papierów stosownych do pozwolenia na budowe a jest tego troche :oops: no cóż jak trza to trza pozdrawiamy :P

kotecek
11-04-2008, 14:42
Nie martwicie sie, "papierologia" zajmuje okolo roku, wiec akurat sie wyrobicie! I nie bedzieice sie pozniej matiwc, ze ekipa umowiona a pozwolenia na budowe jeszcze nie ma, tak jak my,,, :-?

PS: Mieszkacie w pieknym miejscu! A my na przeciwleglym krancu Wyspy :(

kamilaJ
11-04-2008, 15:21
Nie martwicie sie, "papierologia" zajmuje okolo roku, wiec akurat sie wyrobicie! I nie bedzieice sie pozniej matiwc, ze ekipa umowiona a pozwolenia na budowe jeszcze nie ma, tak jak my,,, :-?

PS: Mieszkacie w pieknym miejscu! A my na przeciwleglym krancu Wyspy :(
kurcze mam nadzieje że pójdzie gładko z papierami ,dzieki dzieki rzeczywiście miejsce gdzie bedziemy budowac nasz domek jest poprostu sliczny i aż niemogę sie doczekac jak zaczne budowe a jeszcze przed nami calutki rok :cry: och kiedy to zleci :roll: pozdrawiam buzka

emwu
11-04-2008, 19:21
Kotecek - nie jest az tak xle na tym naszym krancu wyspy. Tez mamy kilka ladnych zakatkow. A tak na marginesie to powinnysmy wypic jakas kawke jak nam juz te budowy wystartuja. Tak zeby sie odstresowac przed ciezka robota :)

kamilaJ
11-04-2008, 20:24
hej dziewczyny wy taz macie piekne działeczki :P a kaweczke z miłą checia bym z wami wypiła :lol: pozdrawiam buzka (tą kaweczke wypiła bym z wami tak na przyczepnego,fajnie by było sie tak kiedys spotkac tak za dwa lata albo trzy i każda z nas by miała wybudowane swoje domki i mogła by sie nimi pochwalic ) pozdrawiam was dziewczyny serdecznie :lol:

kotecek
11-04-2008, 21:03
Ja tam nawet wczesniej niz za 2/3 lata! Wyslucham chetnie wszelakich propozycji :P

kamilaJ
12-04-2008, 08:47
super by było sie spotkac wczesniej , :P

kamilaJ
17-04-2008, 19:01
kurcze kiedy ten czas zleci codziennie to samo :roll: a ja wciaz myslami o naszym przyszłym domku, licze dni,licze miesiace ile jeszce zostało do wiosny a ja już nieumiem sie doczekac moze nie jestem jedyna osoba która tak jak ja czeka na ten dzien z utesknieniem :oops: czytam dzienniki i az zazdroszcze ze wiekszosc może sie cieszyc swoimi postepami a ja wciąż w miejscu aż mi sie na serduszku jakos smutno robi :cry: :cry: no nic musze czekac ach żeby tak mozna było przewinąc tak do przodu te kilka miesiecy .....

aka-jonek
17-04-2008, 23:07
Piękne to Twoje miejsce na ziemi ! I gratuluję setnego wpisu. Co do czekania aż zacznie się "dziać" coś konkretnego to doskonale Cię rozumiem, bo cały zeszy rok spędziłam gromadząc kolejne papiery... Ale nie przewidziałam jednego - jak już się zaczęło "dziać" to nie możemy nadążyć za góralami, a wydawało się nam, że jesteśmy dobrze zorganizowani i przygotowani na wszystko, no prawie wszystko... Tymczasem na budowie ciągle coś zaskakuje i radośc miesza się z obawą (stresem), czy kolejne decyzje szybko podejmowane są tymi właściwymi...
Pozdrawiam i życzę delektowania się przygotowaniami :wink:
aka

kotecek
18-04-2008, 10:30
Kamila, nie jestes sama, ja tez licze dni do wyjazdu! Jeszcze 27 dni, a kazdy ciagnie sie jak zmija, co nie przemija :(

kotecek
18-04-2008, 10:36
Kamila, jakims cudem przegapilam odpowiedz architekta co do Waszego dachu: :oops:


witam ponownie własnie przed sekundą dostałam odpowiedz od architekta z archonu odnosnie mojego przyszłego dachu :
Bardzo dziękujemy Pani za zainteresowanie naszym projektem "Dom w trzmielinie".

Przesłany przez Panią fragment z planu zagospodarowania jest trudny do jednoznacznego zinterpretowania. Mogą Państwo zrealizować dom z dachem czterospadowym jednak kalenica tegoż dachu nie może być krótsza niż 3 m. W wybranym przez Państwo projekcie dach jest oparty na bazie dachu czterospadowego z urozmaiconym rzutem połaci. Można w nim wyróżnić cztery kalenice z których tylko jedna ma długość powyżej 3 m a mianowicie 3,5 m tak więc zgodnie z założeniami planu - ale czy to wystarczy zależy od interpretacji urzędu gminy zapisu w planie dotyczącego dachu czterospadowego. Najlepszym w tej sytuacji rozwiązaniem dla Państwa jest udanie się wraz z architektem adaptującym do urzędu gminy, w celu interpretacji otrzymanego planu. Pozwoli to Państwu mieć pewność zgodności wybranego z naszej oferty domu, z planem zagospodarowania przestrzennego Państwa gminy.

W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt.

Z poważaniem.

Marcin Hipner
Doradca Projektowy
[email protected]
taką otrzymałam odpowiedz to znaczy jak dobrze rozumiem że MOGE WYBUDOWAC DOMEK Z TYM DACHEM -a co wy o tym sądzicie ,mysle że dobrze zrozumiałam :roll: :P

Wg mnie, musisz isc do gminy i tam Ci dadza odpowiedz. Albo dostaniecie pieczatke na swistku albo nie :-?
Wyslijcie tescia do gminy z tym projektem, niech sie chlop zorientuje. :lol:

kamilaJ
18-04-2008, 11:39
Piękne to Twoje miejsce na ziemi ! I gratuluję setnego wpisu. Co do czekania aż zacznie się "dziać" coś konkretnego to doskonale Cię rozumiem, bo cały zeszy rok spędziłam gromadząc kolejne papiery... Ale nie przewidziałam jednego - jak już się zaczęło "dziać" to nie możemy nadążyć za góralami, a wydawało się nam, że jesteśmy dobrze zorganizowani i przygotowani na wszystko, no prawie wszystko... Tymczasem na budowie ciągle coś zaskakuje i radośc miesza się z obawą (stresem), czy kolejne decyzje szybko podejmowane są tymi właściwymi...
Pozdrawiam i życzę delektowania się przygotowaniami :wink:
aka
Dzieki Aka za wsparcie duchowe, :) tak to własnie jest chciało by sie już od razu zacząc a tu trzeba czekac,ale radosc w podejmowaniu decyzji w wyborze nawet tej najmniejszej rzeczy potrzebnej do domku to jest niedoporównania, bo wiesz że to co wybieracie jest dla was własnie i nawet takie małe rzeczy potrafia cieszyc, a ja przez ten czas bede zbierała potrzebne papierki, no i oczywiscie bede sledzic wasze postępy w budowie, aż miło patrzec jak rosnie wam domek !!! :lol: pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za was aby wasz domek szybko sie budował :D :D

kamilaJ
18-04-2008, 11:45
Kamila, jakims cudem przegapilam odpowiedz architekta co do Waszego dachu: :oops:


witam ponownie własnie przed sekundą dostałam odpowiedz od architekta z archonu odnosnie mojego przyszłego dachu :
Bardzo dziękujemy Pani za zainteresowanie naszym projektem "Dom w trzmielinie".

Przesłany przez Panią fragment z planu zagospodarowania jest trudny do jednoznacznego zinterpretowania. Mogą Państwo zrealizować dom z dachem czterospadowym jednak kalenica tegoż dachu nie może być krótsza niż 3 m. W wybranym przez Państwo projekcie dach jest oparty na bazie dachu czterospadowego z urozmaiconym rzutem połaci. Można w nim wyróżnić cztery kalenice z których tylko jedna ma długość powyżej 3 m a mianowicie 3,5 m tak więc zgodnie z założeniami planu - ale czy to wystarczy zależy od interpretacji urzędu gminy zapisu w planie dotyczącego dachu czterospadowego. Najlepszym w tej sytuacji rozwiązaniem dla Państwa jest udanie się wraz z architektem adaptującym do urzędu gminy, w celu interpretacji otrzymanego planu. Pozwoli to Państwu mieć pewność zgodności wybranego z naszej oferty domu, z planem zagospodarowania przestrzennego Państwa gminy.

W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt.

Z poważaniem.

Marcin Hipner
Doradca Projektowy
[email protected]
taką otrzymałam odpowiedz to znaczy jak dobrze rozumiem że MOGE WYBUDOWAC DOMEK Z TYM DACHEM -a co wy o tym sądzicie ,mysle że dobrze zrozumiałam :roll: :P

Wg mnie, musisz isc do gminy i tam Ci dadza odpowiedz. Albo dostaniecie pieczatke na swistku albo nie :-?
Wyslijcie tescia do gminy z tym projektem, niech sie chlop zorientuje. :lol:
witam Cie kotecek własnie tak bedziemy chcieli zrobic aby nasz tesciu sie zorientował, ale narazie jeszce jest to niemożliwe niestety za szybko sie niedowiemy ,bo tesciu niedługo idzie na operacje z nogą i zbytnio niebedzie miał czasu a tam gdzie chcemy sie budowac to tesciu ma spory kawałek bo aż 150 km ale jak wyjdzie ze szpitala i tylko wydobrzeje to go o to poprosimy,zeby sie zorientował zanim kupimy ten projekt ,kurcze mam nadzieje że moze taki dach byc...
pozdrawiam Kamila :wink:

kotecek
18-04-2008, 12:07
KAMILA, a nie mozecie po prostu zrobic ksero tych warunkow dotyczacych dachu i wyslac do Gminy z zapytaniem? Na pewno znajdzicie adres na necie! I bedziecie wszystko wiedziec! Albo nawet napisac maila.

kamilaJ
18-04-2008, 12:30
a wiesz za na to niewpadlismy bede musiała znalezc ten adres i poprostu jak mówisz wysłac zapytanie, kurcze dzieki za podpowiedz :lol: :lol:

kamilaJ
18-04-2008, 12:33
a jestem ciekawa czy mi odpiszą mam nadzieje że tak :roll: :P

kamilaJ
18-04-2008, 12:59
własnie do nich napisałam z zapytaniem zobaczymy czy mi wogóle odpiszą, a napisałam na meila az jestem podekscytowana tym :lol: :roll: dzięki jeszcze raz kotecek za pomoc, widzisz sama na to niewpadłam ,jestes wielka!!!! :P

kamilaJ
21-04-2008, 15:03
patrzyłam na moją poczte i jak narazie mi nieodpisali :cry: ,cos mi sie zdaje żetak szybko nieodpiszą :roll: :roll: no nic narazie musze czekac jak w tym tygodniu nieodpiszą to sprubuję znowu do nich napisac aż odpiszą hihi :roll: :P

kamilaJ
21-04-2008, 15:11
Do projektu budowlanego potrzebny jest projekt zagospodarowania działki.
Projekt zagospodarowania działki jest integralną częścią projektu budowlanego, dlatego musi być przygotowany przez uprawnioną do tego osobę.

Projekt zagospodarowania działki to integralna część projektu budowlanego, dlatego musi być przygotowany przez osobę, która:

* ma uprawnienia budowlane do projektowania;
* jest członkiem izby samorządu zawodowego (na przykład regionalnej – właściwej ze względu na miejsce zamieszkania projektanta – izby architektów lub inżynierów budownictwa).

Projekt zagospodarowania działki może zrobić inna osoba niż ta, która wykonywała projekt architektoniczny budynku. Dzieje się tak zazwyczaj w przypadku projektów gotowych.

Tych, które wymagają adaptacji, czyli przystosowania do warunków określonej nieruchomości, na której ma stanąć budynek. W ramach adaptacji (może jej dokonać tylko osoba z uprawnieniami budowlanymi) wykonuje się również taki projekt.

Projekt zagospodarowania działki (lub terenu) musi być sporządzony na aktualnej mapie do celów projektowych i określać:

* granice działki i jej usytuowanie;
* obrys i układy istniejących i projektowanych obiektów budowlanych;
* sieci uzbrojenia terenu;
* sposób odprowadzania lub oczyszczania ścieków;
* układ komunikacyjny i układ zieleni, ze wskazaniem charakterystycznych elementów, wymiarów, rzędnych i wzajemnych odległości obiektów, w nawiązaniu do istniejącej i projektowanej zabudowy terenów sąsiednich.

W części opisowej powinno się znaleźć między innymi zestawienie powierzchni poszczególnych części zagospodarowania działki budowlanej lub terenu, jak powierzchnia zabudowy projektowanych i adaptowanych obiektów budowlanych, dróg, parkingów, placów i chodników, zieleni oraz innych części terenu niezbędnych do sprawdzenia zgodności z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub decyzją o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, jeżeli jest ona wymagana zgodnie z przepisami o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.


Zawartość projektu zagospodarowania działki. Kliknij w rysunek, aby powiększyć plan.


Dokładną zawartość projektu zagospodarowania działki określa rozporządzenie ministra infrastruktury z 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U. nr 120, poz. 1133).
"Murator"
to jest temat który dzis znalazłam wazny przy budowie domku o zagospodarowaniu przestrzennym

kamilaJ
23-04-2008, 11:46
:roll: niestetyu zagladałam na moją poczte i nic :x narazie mi nieodpisali i cos mi sie zdaje że nieodpiszą prędko jak wogóle odpiszą, no nic bedzie musiał tesciu tam podjechac i to pozałatwiac bo innego wyjscia juz niewidze :wink:

kotecek
25-04-2008, 14:10
Oj to widze ze macie sporo do pozalatwiania w czerwcu! Na pewno cieszycie sie na to jak mlode szczeniaki na zabawe koscia :) My tez tak mamy!!! :lol:

Super, ze nie musicie szukac i kupowac dzialki, tylko dostaniecie ja od tescia, duzo zaoszczedzicie i czasu i pieniedzy!!!

Kibicuje Wam z calych sil :) Znajdzcie sobie zawczasu namiary na architektow, podwoncie, popytajcie ktory tanszy i szybciej zalatwi sprawe, zebyscie w ciagu tych 2 tygodni jak najwicej zdolali zalatwic :)

Buzki!!!

A z gminy cisza?

kamilaJ
25-04-2008, 14:59
Oj to widze ze macie sporo do pozalatwiania w czerwcu! Na pewno cieszycie sie na to jak mlode szczeniaki na zabawe koscia :) My tez tak mamy!!! :lol:

Super, ze nie musicie szukac i kupowac dzialki, tylko dostaniecie ja od tescia, duzo zaoszczedzicie i czasu i pieniedzy!!!

Kibicuje Wam z calych sil :) Znajdzcie sobie zawczasu namiary na architektow, podwoncie, popytajcie ktory tanszy i szybciej zalatwi sprawe, zebyscie w ciagu tych 2 tygodni jak najwicej zdolali zalatwic :)

Buzki!!!

A z gminy cisza?
powiem Ci ze strasznie sie cieszymy tylko trzeba zaplanowac ten urlop aby wszystko było dopiete na ostatni guzik bo czasu też nie mamy za wiele na załatwienie tego wszystkiego ,ale mam nadzieje że sie wyrobimy no i chociaż troche odpoczniemy
wczesniej zanim pojedziemy do Polski to zadzwonimy do tescia aby nas umówił z notariuszem na konkretny dzien tak aby można było juz na nastepny dzien podpisac akt własnosci a tym samym staniemy sie posiadaczami ziemskimi och jak to super brzmi :P
no i ten wypis i wyrys z mapki planu przestrzennego musi wybrac abysmy juz go mieli jak przyjedziemy ,a tym samym z tym papierkiem pojedziemy do biura projektowego (bo jest te biuro w Brzesku) i kupimy projekt
następnie już teraz musimy zacząc szukac architekta aby nam zrobił adaptacje
kurcze jest tego duzo do załatwiania ale powinnismy sie wyrobic

a jezeli chodzi o gmine to nadal niedostałam odpowiedzi i cos mi sie zdaje ze jej niedostane ,no nic poczekamy do czerwca,w sumie za miesiąc sie dowiemy ,mam jednak nadzieje że może odpiszą ,codziennie sprawdzam poczte :roll:
My wam też kibicujemy, tym bardziej że już niedługo zaczynacie :D
ALE MACIE SUPER ....JA TEZ TAK CHCE 8)
POZDRAWIAM

kamilaJ
25-04-2008, 19:05
boze tyle spraw do załatwiania przed tą budową.Włanie wysłałam chyba już z 10 mejlów do architektów o wycenę naszego domku ,mam nadzieję że kilka mi odpisze może w koncu znajdę architekta który poprowadzi mi adaptację projektu zobaczymy poczekamy a narazie odpoczywamy w weekend :lol:

martajochna
27-04-2008, 17:46
Przepraszam, ze swoj komentarz umiescilam w Twoim dzienniku
Ale ze mnie gapa, postaram sie wiecej tego nie robic :)


U nas bardzo podobna sytuacja jak u was.Dzialke dostalismy od mojego tescia, jest spora bo 65 arow ziemi z lasem a w okolo zywej duszy wiec nie bedzie problemu ze sasiad podglada ;)

Jestesmy na etapie podzialu tej dzialki, poniewaz dom tescia stoi tuz przy drodze, nasz bedzie budowany w glebi na gorce przy lasku.W sumie moglibysmy budowac bez podzialu tej dzialki majac zgode tescia ale wolimy miec akt wlasnosci gruntu.Bedziemy spokojniejsi wiedzac ze ziemia jest tylko nasza :)

Podzial juz trwa, niestety u nas w starostwie potrwa to ok 4 miesiace wiec nie mozemy nic ruszyc :( Po podziale i nadaniu nowego numeru dzialki ruszamy do notariusza zrobic akt darowizny.

Aby uniknac placenia podatku bedzie to darowizna mojego tescia na meza-czyli ojciec syn i w tym samym akcie bedzie darowizna maz-zona czyli maz daruje polowe mi.Tak rozwiazujemy sprawe poniewaz gdyby tesc nam darowal obojgu ja musialabym zaplacic podatek od swojej czesci.Mam nadzieje ze nie zagmatwalam :)

Moj tato zostal przez nas upowazniony i to on zalatwia nasze sprawy, aczkolwiek wiecej udaje mi sie zalatwic telefonicznie z Irlandii niz jemu na miejscu.
Jesli chodzi o kierownika budowy lepiej Kamilo jak zrobicie rozeznanie wsrod znajomych, rodziny.

Jeszcze nie zakupilismy projektu.Poza tym nie jestesmy pewni czy dach ten bedzie odpowiedni na nasza dzialke.Warunki zabudowy mowia ze musi to byc dach symetryczny, moze byc 4spadowy jednak pani ze starostwa powiedziala zeby projektant przyszedl z wizualizacja z internetu i oni spojrza na to.

Wyslalam wczesniej mojego tate do starostwa, jakiez bylo jego zdziwienie-panie nie chcialy rozmawiac z nim gdyz jest osoba prywatna!!!!!Oni tylko rozmawiaja z projektantami-a co z tym idzie trzeba zaplacic projektantowi za taka usluge!!!!

Wiec stwierdzilismy ze na razie poki nie jestesmy wlascicielami dzialki wstrzymujemy cala papierologie :( poza tym i tak nic nie zalatwimy.

Niestety wizyty w Polsce dla mnie sa nieowocne i trace przez to nerwy i moj wlasny urlop, nawet swoja obecnoscia nic nie wskuram.Wiec tato sie wszystkim zajmuje i zdaje relacje przez skype'a.A do Polski zawitamy na jesien.

Na etapie jakim jestesmy obecnie mamy wybranego kierownika budowy i mamy 3 firmy budowlane, z ktorych musimy wybrac ta najlepsza.

Chcielismy zaczac z fundamentami na jesien ale nie zdazymy, poza tym wszystkie ekipy zajete do konca roku.

Mam nadzieje ze nie przynudzilam czytajacych :) wiec widzisz Kamilo jedziemy na tym samym wozku :P

Projekt domu masz cudowny :D my zdecydowalismy sie na podobny tylko troszke mniejszy ,wszyscy mowia ze dach naszego domku pochlonie sporo pieniedzy jednak czlowiek wybiera i kupuje to co mu sie podoba :)

Pozdrawiam serdecznie

kamilaJ
27-04-2008, 18:31
witam ,to mamy duzo wspulnego :P
nowłasnie mój tesciu tez chce nam przepisac ziemy i chcemy to zrobic w czasie tego pobytu w Polsce,ale wczesniej ,czyli za ok tydzien dzwonimy to "tatusia"aby załatwił własnie tego notariusza i umówił nas tak aby termin był na początku naszego pobytu w kraju.
nowłasnie i tez sie zastanawiamy jak to zrobic aby uniknąc tych przekletych podatków(moze dacie nam jakąs rade jak najlepiej przepisac ziemie aby niepłacic podatku)
troche boje sie tego wyjazdu bo boję sie że niezdazymy dużo załatwic tak wiec beziemy musieli do tego upoważnic tescia aby tego co niezałatwimy to nam on załatwił :roll: ,wiem że duzo trzeba bedzie poswiecic na lataniu po tych wszystkich urzedach ale cóz jak się chce budowac to trzeba to scierpiec.
my też jak narazie tam gdzie chcemy postawic dom ek to niema jeszcze wybudowanych sąsiadów tak wiec wiem że bedziemy miec spokuj cisze,dopiero nizej w dolinie to już jest jak to sie mówi dom na domu.
a co do kierownika to bedziemy musieli popytac w okolicy i znajomych moze nam kogos poleca a jak się nie uda no to bedziemy musieli skorzystac z usług architekta :wink: ,kurcze jak sobie pomysle ile trzeba załatwic tych papierków to az w głowie się kręci ,a narazie musimy wziaść kartke i długopis do reki i zapisac co musimy załatwic tak aby nam cos nieumkło bo czasu tez zawiele niebedziemy miec :roll:
a wy jaki domek chcecie budowac z poddaszem czy parterowy ? duzy czy mały
mnie troche przeraza koszt naszego domku ale on nam się tak strasznie podoba że jestesmy poniesc tego konsekwencje ,na początek wystarczy nam jeden pokoik ale za to własny bedzie
pozdrawiam was serdecznie :P

martajochna
27-04-2008, 19:20
Kamilo,

u notariusza zrobcie tak jak my planujemy- Twoj tesc przekaze darowizne Twojemu mezowi (czyli linia prosta ojciec syn) natomiast w tym samym akcie notarialnym kolejna darowizna -> Twoj maz daruje Ci polowe i w taki sposob nie zaplacicie podatku.

Najlepiej zadzwon do notariusza ktory bedzie spisywal z wami akt i dowiedz sie czy on wie o o takim sposobie, bo slyszalam ze wielu jest niedouczonych i nie wie ze tak mozna to zrobic.

W moim linku jest nasz projekt- nazywa sie Opalek 2g, jak dla nas rozmiar jest w sam raz, domek z poddaszem uzytkowym 170m2 ;)

kamilaJ
27-04-2008, 19:53
dzieki za podpowiedz, przynajmniej teraz będziemy wiedziec jak przepisac ziemie :wink: mam nadzieje ze pójdzie sprawnie
a wasz domek tez jest ładny troche podobny do naszego ale fajny
a kiedy zamierzacie kupic ten projekt chyba ze macie kupiony juz to macie fajnie my kupimy go bezposrednio z biura jak dotrzemy no naszego kochanego Brzeska pozdrawiam kamila :P

kotecek
02-05-2008, 14:53
My wam też kibicujemy, tym bardziej że już niedługo zaczynacie :D
ALE MACIE SUPER ....JA TEZ TAK CHCE 8)
POZDRAWIAM


No to juz nie zaczynamy... :cry:

kamilaJ
02-05-2008, 17:44
My wam też kibicujemy, tym bardziej że już niedługo zaczynacie :D
ALE MACIE SUPER ....JA TEZ TAK CHCE 8)
POZDRAWIAM


No to juz nie zaczynamy... :cry:




witam Cię kotecek nie wiem co mam powiedziec tylko tyle że Ci bardzo a to bardzo współczuje
co za kretyni ci architekci jak mogli takie cos zrobic tym bardziej zapewniając Cię o tym że złozyli do starostwa te dokumenty,normalnie aż chce sie cos komus zrobic :x :evil: i powiem ci że teraz ja też się tego strasznie boje jak nam też cos podobnego odmajstrują.....
mam pytanko napisałas że niezaczynacie teraz to co zrobicie kiedy bedziecie wiedziec cos konkretnego ? i kiedy przypuszczalnie zaczynacie ?i co jedziecie teraz do Polski czy przekładacie ten wyjazd
życze powodzenia i szybkie załatwienie sprawy z tymi nieudacznikami architektami
:-? apropos napisz jak cos sie wyjasni bo naprawde bardzo się przejełam twoją sprawą i trzymam kciuki buziaczki dla was i trzymcie się :wink:

kotecek
02-05-2008, 18:27
Na razie musimy czekac do poniedzialku. Bedziemy gniesc tych architektow zeby zlozyli podanie i sprawdzac w powiecie. Jak tego nie zrobia, odbierzemy papiery i sami zlozymy. Jedziemy do Polski za 13 dni.

Dzeiki za dobre slowo :)

kamilaJ
03-05-2008, 11:10
czesc kotecek to znaczy że twoje podanie na pozwolenie wogóle niezostało złozone czyli teraz znowu musicie czekac :-? życze wam udanego załatwienia sprawy :wink:

kotecek
03-05-2008, 12:10
czesc kotecek to znaczy że twoje podanie na pozwolenie wogóle niezostało złozone

Dokladnie tak :cry: :cry: :cry: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

kamilaJ
03-05-2008, 15:12
ja bym się chyba wku... co za partacze z tych archtektów płaci się im za wykonanie roboty a oni jeszcze w żywe oczy kłamią :evil: a jest chciaz nadzieja ze te wasze pozwolenie zostanie szybko rozpatrzone :roll: :roll:

martajochna
03-05-2008, 16:09
Kamilo,

jaka wpiszecie wartosc dzialki przy spisywaniu darowizny u notariusza?
bo wiesz ze taksa notarialna wynosi % od wartosci dzialki?
Jak duza macie te dzialke i jakiej klasy jest ziemia?

Pzdr

kotecek
03-05-2008, 17:07
a jest chciaz nadzieja ze te wasze pozwolenie zostanie szybko rozpatrzone :roll: :roll:

Nie mamy pojecia... :evil:

kamilaJ
06-05-2008, 08:44
Kamilo,

jaka wpiszecie wartosc dzialki przy spisywaniu darowizny u notariusza?
bo wiesz ze taksa notarialna wynosi % od wartosci dzialki?
Jak duza macie te dzialke i jakiej klasy jest ziemia?

Pzdr


powiem Ci że narazie niewiemy jaką wartosc wpiszemy a tak na marginesie to rozmawialismy z tesciem i za dwa tygodnie jedzie do Brzeska i tam wszystkiego sie dowie i pozałatwia to i owo :lol:
a co do wielkosci działki to sie dogadamy z tesciem aby nam przepisal działeczke w miare dużą :P ale ile bedziemy miec to się okaże za niedługo
napewno napisze w swoim dzienniku co i jak

martajochna
06-05-2008, 12:46
Czesc,
pytajac o wielkosc dzialki i klase ziemi mialam raczej na mysli wartosc dzialki, jaka mozna oszacowac w przyblizeniu majac te dane :)

Wiadomo ze gleba I klasy jest najlepsza i droga, natomiast nieurodzajna to IV i wzwyz.

Jak bedziesz cos wiedziala nt cen gruntow zaleznych od klasy to daj znac ;)

Pzdr

kamilaJ
07-05-2008, 15:55
witam jak się czegos konkretnego dowiem to napewno napisze :lol: pozdrawiam serdecznie :wink:

kaloosa
29-05-2008, 15:03
witam,

macie bardzo ladny projekt, ten salon i jadalnia naprawde robia duze wrazenie.

tylko jedna mala uwaga:
napisalas ze chcesz w sypialni malazenskiej polaczyc lazienke z garderoba, duza wygodna lazienka to super sprawa ale garderoba do ktorej mozna wejsc to naprawde wygoda- nie rezygnuj z niej.
Wasz domek nie bedzie malutki, wiec napewno znajdziesz jakies rozwiazanie.

pozdrawiam i zycze wiele cierpliwosci (ten buduje na odleglosc)

kamilaJ
29-05-2008, 15:52
witam,

macie bardzo ladny projekt, ten salon i jadalnia naprawde robia duze wrazenie.

tylko jedna mala uwaga:
napisalas ze chcesz w sypialni malazenskiej polaczyc lazienke z garderoba, duza wygodna lazienka to super sprawa ale garderoba do ktorej mozna wejsc to naprawde wygoda- nie rezygnuj z niej.
Wasz domek nie bedzie malutki, wiec napewno znajdziesz jakies rozwiazanie.

pozdrawiam i zycze wiele cierpliwosci (ten buduje na odleglosc)
dzięki dzięki ,powiem szczerze że chciałabym miec tą garderobę ale bardziej wole miec wiekszą łazienkę gdzie bedzemy mogli miec tam dużą wannę a nie tylko kabinę prysznicową :roll: tak wiec raczej nie będzie tej garderoby bo jakos niewidze innego rozwiazania
zawsze trzeba jakos dostosowac swoje marzenia do realiów jakie są, w projekcie gotowym :wink: pozdrawiam serdecznie

kaloosa
29-05-2008, 20:27
masz racje co to powiekszenia lazienki (moja to nawet wyszla wieksza niz sypialnia, ale o takiej wlasnie- z wanna na sroku zawsze marzylam)

jednak garderoba sprawdza sie o wiele lepiej niz jakies szafy i komodki, mozna wszystko tam upchac, zamknac drzwi i balaga znika :lol:
Przynajmniej nie rezygnuj z niej w drugim pokoju, moze przyda sie komus innemu :wink:
( to chyba wedlug zasady: jak ktos nie mial, nie wie co traci, jak ktos mial nie zamieni jej na zadne szafki :wink: )

kamilaJ
30-05-2008, 08:58
witam ,ja wiem że garderoba jest swietną sprawą i naprawde sama chcialabym ją miec w swojej sypialnie ale nade wszystko wole wiekszą łazienkę z wanną :P :P a jeżeli chodzi o drugą garderobę która jest w pokoju drugim (pokoik mojej mlodszej córci ) to zastanawiałam sie nad nim ostatnio i chyba tą garderobę zostawie napewno sie przyda tym bardziej że zawsze jest cos do szybkiego schowania :lol:
dzieki za dobre rady napewno je sobie przemysle i zastanowie się nad nimi
pozdrawiam Kamila :P :P :P :P :P

windows
06-06-2008, 10:50
Miłego pobytu w Poland-zie :D i fantastycznie spędzonego czasu na urlopie.
Powodzenia w załatwieniu papierów.

kamilaJ
06-06-2008, 10:58
wielkie dzieki :lol: napewno bedzie udany a my sie juz nieumimy doczekac ,tylko żeby pogoda dopisała to wogóle bedzie suuuuuuuuuuuper i trzymajcie kciuki aby nam sie udało jak najwiecej pozałatwiac :) a jak wrócimy to napewno opisze jak było i co udało nam sie pozalatwiac no i będą najswieższe zdjatka z naszej przyszłej ziemi i wogóle :) ,nawet niewiedziałam że tak bede sie cieszyc na wyjazd do Polski :P pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzieki buzka

windows
06-06-2008, 11:54
Wiem jaka to radość. My wróciliśmy z Polski tydzień temu bulismy w kraju prawie 3 tygodnie teraz jakoś ciężko wziąść się do pracy, ale załatwilismy prawie wszystko zwiazane z budowa domu. Wniosek o PnB złożony do starostwa teraz czekamy na pozwolenie. Pozdrawiamy i narazieńko

Ps piękne córy.

kamilaJ
06-06-2008, 13:41
witam ponownie ,nowłasnie jechac do Polski to człowiek sie cieszy najgorsze jest kiedy trzeba wracac oj to już do rzeczy szczesliwych raczej nienależy tym bardziej jak się cos chce robic :roll:
to wy macie super wniosek złożony tylko czekac jak go dostaniecie,my mamy jeszcze długa droge przed nami bo jestesmy na samym początku dopiero :wink: ale jako mam nadzieje pójdzie sprawnie i szybko
a kiedy macie zamiar ruszac z budową, i czy wtedy wracacie do kraju na stałe czy tez bedziecie na początku budowac na odleglosc :P
jeszcze raz dzięki za dobre slowa i pozdrawiam Kamila życze miłego weekendu :lol:

windows
07-06-2008, 10:47
Witam narazie nie wracamy po co. Zaczynamy odrazu jak dostaniemy papiery ekipa już zamówiona, fktycznie nie jest moze najtańsza ale myśle że można ich spokojnie zostawić przy budowie, a i tak są rodzice to będą pilnować.

kamilaJ
07-06-2008, 12:22
Witam narazie nie wracamy po co. Zaczynamy odrazu jak dostaniemy papiery ekipa już zamówiona, fktycznie nie jest moze najtańsza ale myśle że można ich spokojnie zostawić przy budowie, a i tak są rodzice to będą pilnować.
to super że macie już ekipe ja to narazie mogę sobie pomarzyc, ale mam nadzieje że już i ja niedługo będe na takim etapie przynajmniej, a narazie musimy teraz jak się uda to przepisac ziemie na nas od taty mojego męża :wink: i reszte tych papierków załatwic a co niezdążymy to tesciowie pomogą :lol: pozdrawiam daj znac jak już będziecie miec pozwolenie :P

kotecek
12-06-2008, 19:58
Po DLUUUGIEJ nieobecnosci witam i o zdrowie pytam :wink:
A tak na serio, to ciesze sie ze jestescie w Polsce i zalatwiacie przepisanie gruntu :) Zycze Wam powodzenia!!!

U mnie w dzienniku na razie Silent Hill. Tak musze. Niedlugo wytlumacze dlaczego, ale jestem, mysle o wszystkich budowlanych przyjaciolach z forum Muratora i nie moge sie doczekac powrotu. Dzis tylko na chwileczke :cry:

Buziaczki wielkie!!! :D

emwu
26-06-2008, 11:21
NO TO SUPER. 1600m to juz cos. Mozna ladny ogrod zrobic. Zycze wytrwalosci w drodze przez papierologie :)

kamilaJ
26-06-2008, 13:03
NO TO SUPER. 1600m to juz cos. Mozna ladny ogrod zrobic. Zycze wytrwalosci w drodze przez papierologie :)


dzieki serdeczne ja też tak mysle że ogród wyjdzie nam dosc duzy a do tego te piekne widoczki :P ja jestem zachwycona i juz niemoge sie doczekac kiedy zacznie tam rosnąc nasz wymarzony domek :lol: :lol: :lol: :lol:

kamilaJ
26-06-2008, 13:10
Po DLUUUGIEJ nieobecnosci witam i o zdrowie pytam :wink:
A tak na serio, to ciesze sie ze jestescie w Polsce i zalatwiacie przepisanie gruntu :) Zycze Wam powodzenia!!!

U mnie w dzienniku na razie Silent Hill. Tak musze. Niedlugo wytlumacze dlaczego, ale jestem, mysle o wszystkich budowlanych przyjaciolach z forum Muratora i nie moge sie doczekac powrotu. Dzis tylko na chwileczke :cry:

Buziaczki wielkie!!! :D


witaj kochany kotecku :D i o zdrowie pytam cos długo was niebyło a ja się zastanawiałam co tam u was słychac jak postepy w budowie i czy wszystko się wyjasniło ????
mam nadzieje że napiszesz cos nie cos co tam u was sie działo na budowie bo jestem baaaaaaaaaaardzo ciekawa ale mam nadzieje że wszystko poszło u was ok
u mnie troche zmian ale tez niezałatwiłam wszystkiego tak jak chciałam z braku czasu niestety te dwa tygodnie to stanowczo za mało :cry: a reszte opisze w dzienniku co udało sie załatwic buziaki i czekam na jakis odzew papa

kamilaJ
27-06-2008, 11:14
kotecek jak tylko przyjedziesz to dawaj znac co u Ciebie bo ja tu czekam i się zastanawiam jak się wasze sprawy mają pozdrawiam i życze udanych wakacji i pomyslnych decyzji

Agata i Łukasz
27-06-2008, 13:47
Kamila z tą kuchnią to tak jak Ci pisałam jedno okno jest wystarczające. Musiałabyś się zastanowić z której strony chcesz okno tzn. strony świata czyli wsch. czy zach. i najwyżej przenieś sobie tylko to okno na tą drugą ścianę i np. powiększ je np. jak masz 1,20 to zrób 1,50. Ja mam jedno okno w kuchni bo z drugiego zrezygnowałam, jest od wschodu i ma wymiar 1,20x1,50 i myślę że mi wystarczy bo kuchnie mam nie całe 3x3 więc nie jest duża a przynajmniej z ustawieniem mebli nie będzie problemu...

kamilaJ
27-06-2008, 14:45
Kamila z tą kuchnią to tak jak Ci pisałam jedno okno jest wystarczające. Musiałabyś się zastanowić z której strony chcesz okno tzn. strony świata czyli wsch. czy zach. i najwyżej przenieś sobie tylko to okno na tą drugą ścianę i np. powiększ je np. jak masz 1,20 to zrób 1,50. Ja mam jedno okno w kuchni bo z drugiego zrezygnowałam, jest od wschodu i ma wymiar 1,20x1,50 i myślę że mi wystarczy bo kuchnie mam nie całe 3x3 więc nie jest duża a przynajmniej z ustawieniem mebli nie będzie problemu...

no własnie zdaje sobie sprawę że dodając w kuchni to okno to będziemy miec mniej miejsca na mebelki i to jest to,bo z jednej strony chciałabym miec to drugie okno a z drugiej strony tak po dłuższym zastanowieniu to wiecej tych szafek jednak by się przydało bo w kuchni zawsze jest cos do schowania :roll:
rozważałam tez tak jak piszesz przeniesienie tego okna i powiem ci to jest całkiem dobre rozwiązanie, :wink: kuchnie bedziemy miec wiekszą niz ta twoja bo ma 11,8
czyli jakies 3x3,9 kurcze muszę się jeszcze zastanowic co zrobic ale wielkie dzieki za pomoc i pozdrawiam :lol:

aniahubi
27-06-2008, 16:11
Też jestem za tym aby w kuchni było jedno okno. U mnie są dwa i to na tej samej ścianie i muszę kombinować z ustawieniem. Może rozważ przeniesienie okna na drugą ścianę, jeśli nie zaburzy to zbytnio wyglądu elewacji - bo to też jest ważne. Z tego powodu nie za bardzo mogę usunąć to nadprogramowe moim zdaniem okno. Poza tym jeśli kuchnia jest otwarta na salon to z niego będzie dużo światła. Zwłaszcza przy takich cudownych przeszkleniach jak u ciebie.
W ogóle śliczny projekt - jak już wcześniej ktoś pisał drogi w wykonaniu ale wygląd.... extra. Poza tym mam słabość do Archonu. Bardzo chciałam od nich projekt, ale jak kupilłam w końcu inną działkę niż planowałam to nie mogłam znaleźć nic pasującego do kierunków świata, średniej wielkości i z dwuspadowym dachem.
Powodzenia

kamilaJ
27-06-2008, 16:53
Też jestem za tym aby w kuchni było jedno okno. U mnie są dwa i to na tej samej ścianie i muszę kombinować z ustawieniem. Może rozważ przeniesienie okna na drugą ścianę, jeśli nie zaburzy to zbytnio wyglądu elewacji - bo to też jest ważne. Z tego powodu nie za bardzo mogę usunąć to nadprogramowe moim zdaniem okno. Poza tym jeśli kuchnia jest otwarta na salon to z niego będzie dużo światła. Zwłaszcza przy takich cudownych przeszkleniach jak u ciebie.
W ogóle śliczny projekt - jak już wcześniej ktoś pisał drogi w wykonaniu ale wygląd.... extra. Poza tym mam słabość do Archonu. Bardzo chciałam od nich projekt, ale jak kupilłam w końcu inną działkę niż planowałam to nie mogłam znaleźć nic pasującego do kierunków świata, średniej wielkości i z dwuspadowym dachem.
Powodzenia


witam w moim skromnym jeszcze dzienniku nowłasnie cały czas się główkuje co z tym oknem zrobic czy dodac czy zostawic tak jak jest,rozważałam też przeniesienie tego okna na tą drugą scianę ale sama juz nie wiem co zrobic wiem że jest jeszcze troche czasu,ale czasami wiedziec wczesniej jest lepiej niż pózniej tak na ostatnią chwile :roll:
dzięki że podoba ci się nasz projekt,wiem że troche nas to pociagnie a zwłaszcza ten dach bo jest drogi w wykonaniu ale niema tego złego kuzyn mojego męza zajmuje się dachami na codzien więc on nam będzie robił ten dach a w dodatku to nas taniej wyniesie i wiem że zrobi nam raczej solidnie i niebędziemy musieli się zastanawiac czy wszystko jest ok.
nas urzekła w tym domu przestrzen na parterze no i te cuuuuuuuuudowne okna których jest baaaaaaaaaardzo dużo już sobie wyobrazam jak bedzie wyglądał wykonczony i urządzony cudnie!!!
i co Ci jeszcze powiem ja też mam słabosc do projektów z pracowni archon oni mają naprawde swietne projekty :lol: :lol: :lol:

jeszcze raz wielkie dzięki zachęcam do dalszego czytania i komentowania mojego dziennika i ja wam tęż życze dużo cierpliwosci na budowie i powodzenia :P :P

Agola
28-06-2008, 21:06
Witaj Kamilo, bardzo podoba mi się wasz projekt i jestem bardzo ciekawa jego realizacji. Będę do ciebie zaglądać. Trzymam kciuki. Pozdrawiam serdecznie. Agnieszka

kamilaJ
29-06-2008, 10:47
Witaj Kamilo, bardzo podoba mi się wasz projekt i jestem bardzo ciekawa jego realizacji. Będę do ciebie zaglądać. Trzymam kciuki. Pozdrawiam serdecznie. Agnieszka


dzieki :lol: za miłe słowa i serdecznie zapraszam :lol: do mojego jeszcze skromnego dziennika( ale już niedługo ) :roll: napewno w miare możliwosci bedę relacjonowac postępy,wasz projekcik też jest sliczny zresztą takiego typu domki mnie się strasznie podobają a z wyglądu przypomina mi troche tak z przodu aloesa 2 z archonu (napoczątku mielismy go kupic ale upatrzylismy sobie dom w trzmielinie i tak już zostało ) mam pytanko co to za projekt który macie a raczej wykanczacie już domek :P :P pozdrawiam

Kasia_Artur
29-06-2008, 23:20
Witam :)
Teraz ja postanowilam klezanke odwiedzic na wlosciach :)

Ciekawy macie projekt - domek baaardzo reprezentacyjny :)

Macie sliczne coreczki.
Duzo cierpliwosci przy rozpoczeciu budowy zycze - teraz podejmowane sa wazne decyzje.

Pozdrawiam

Kasia

kamilaJ
30-06-2008, 11:35
dzieki dzieki oj bedzie nam trzeba duzo cierpliwosci a ja niestety do osób zbytnio cierpliwych nie należę :roll: a jeszcze przed nami dłuuuga droga :P
mam nadzieje że pójdzie wszystko sprawnie i bez żadnych niespodzianek pozdrawiam :lol: :lol: :lol:

kotecek
05-07-2008, 19:49
Hello :)
No to macie już ten wlasny kawałek ziemi!!!

NIC TYLKO BUDOWAĆ!!!!

PS: Nie wiem czemu, wyobrażałam sobie Ciebie jako blondynkę! Może to przez te blond córeczki :wink:

kamilaJ
05-07-2008, 21:24
Hello :)
No to macie już ten wlasny kawałek ziemi!!!

NIC TYLKO BUDOWAĆ!!!!

PS: Nie wiem czemu, wyobrażałam sobie Ciebie jako blondynkę! Może to przez te blond córeczki :wink:


nowłasnie a to najważniejsze w budowie swój kawałek ziemi na swiecie ma całe 1600 metrów :lol: :lol: :lol: :lol:
nono a z tą budową musimy poczekac aż do wiosny :cry: :cry: ja też juz chce tak jak i ty widziec jak domek rosnie :roll: :lol: :lol: :lol: aż Ci zazdroszcze oczywiscie pozytywnie :P :P :P

a wy widze że u was budowa ruszyła z kopyta to opowiadaj moja droga co tam u was bo czekałam na Ciebie zniecierpliwoscią aż wrócisz i opowiesz jak to się wszystko skonczyło


a co do koloru włosów to powiem tak na zdjęciu wyszły troche ciemniejsze niż w rzeczywistości są a mam ogólnie taki miodowy kolorek
ale kiedys miałam blond :P :P :lol: :lol: :lol: :lol:

pozdrawiam gorąco buziak dla ciebie ogromny

kamilaJ
05-07-2008, 21:40
no miałam powiedziec córeczki blond włoski maja po mężu bo jest blondynem po mnie maja a szczególnie ta starsz kręcone włosy bo ja mam kręciołki z włosów
buziaki i czekam na twoje zdjecie aż sie ujawnisz moja droga :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

kotecek
06-07-2008, 21:49
A na zdjęciu wyglądasz jak brunetka!

Specjalnie na Twoje życzenie wklejam u siebie w dzienniku zdjęcia swoje i męża :D
Buźki!!!

kamilaJ
07-07-2008, 09:51
hejka już biegnę oglądać was :lol: :lol: fajnie w koncu sie poznamy "wizualnie" :lol: :lol: :lol: buzka

stasiek&gośka
10-07-2008, 01:50
Ładne zdjęcie . Rafał musi być zazdrosny

kamilaJ
10-07-2008, 10:54
Ładne zdjęcie . Rafał musi być zazdrosny


dzieki dzieki :lol: czasami jest ale raczej jest typkiem co ukrywa czasami swoje uczucia :roll: :P :P :P :P :P

Agola
16-07-2008, 11:49
Kamilo, nasz projekt to APS 119 z archi-projektu. Pozdrawiam serdecznie :D

kotecek
16-07-2008, 15:07
Trawka skoszona, szkoda tylko, ze nie macie zdjecia? Czym bylo koszone?

AneczkaG
17-07-2008, 21:09
Wracajac do okna w kuchni... Co prawda widze, ze decyzja juz podjeta, ale chyba sluszna. Ja mam co prawda w projekcie dwa okna i tak zostanie, ale jedno wychodzi prawie na polnoc (od wschodu zaslania je garaz), a drugie od zachodu (tez prawie, troszke w kierunku polnocy) - wiec i tak bedzie ciemna. A do tego planuje ciemne meble...
Bardzo podobaja mi sie takie mebelki jak na zdjeciu w Twoim DzB. Te ciemniejsze. Ale niestety bedzie bez wyspy, czyli duzo mniejsca na srodku.

Sliczne to Irlandzkie zdjecie. I jak ja tesknie za tym zimnym morzem - mieszkalam 10 mil od plazy, ale po tej drugiej stronie Wysp.

kamilaJ
18-07-2008, 08:42
Kamilo, nasz projekt to APS 119 z archi-projektu. Pozdrawiam serdecznie :D


no piękny ten wasz projekcik :lol: :lol: pisałam bo bardzo mi przypomina projekt w aloesie z archonu który mialam kupowac wczesniej :roll: ale tak jakos z mężem zdecydowalismy sie na trzmielinkę :lol: a w srodku to u was już "cód miód i malinka " :lol: aż wam zazdroszcze takiego postepu i idę oglądac i czytać dziennik wasz bo ostatnio jakos niemiałam czasu na forum i niezaglądałam codziennie ale juz ide nadrabiac :D :D pozdrawiam was gorąco

kamilaJ
18-07-2008, 08:47
Trawka skoszona, szkoda tylko, ze nie macie zdjecia? Czym bylo koszone?


no niestety nie mam zdjecia :cry: :cry: sama bym chetnie zobaczyła jak wygląda trawka już skoszona :roll: :P

mój tesciu zamówił faceta który kosił trawkę swoją maszyną (ten pan ma gospodarstwo duze i ma do tego przeróżniejsze) maszyny -a w dodatku trawkę sobie zabierze dla swoich krówek :lol: :lol: mnie to odpowiada bo mamy przynajmniej ładnie skoszoną trawkę a zdjęc jak narazie nie mam ale może cos się wykombinuje :lol: :lol: :lol: pozdrawiam
a kotecek ide czytac twój dziennik bo cos ostatnio mnie tu niebylo i tak jakos nieczytalam dzienniki "przyjaciół z forum "ale już nadrabiam pozdrawiam gorąco :wink: :lol: :lol: :lol:

kamilaJ
18-07-2008, 08:52
Wracajac do okna w kuchni... Co prawda widze, ze decyzja juz podjeta, ale chyba sluszna. Ja mam co prawda w projekcie dwa okna i tak zostanie, ale jedno wychodzi prawie na polnoc (od wschodu zaslania je garaz), a drugie od zachodu (tez prawie, troszke w kierunku polnocy) - wiec i tak bedzie ciemna. A do tego planuje ciemne meble...
Bardzo podobaja mi sie takie mebelki jak na zdjeciu w Twoim DzB. Te ciemniejsze. Ale niestety bedzie bez wyspy, czyli duzo mniejsca na srodku.

Sliczne to Irlandzkie zdjecie. I jak ja tesknie za tym zimnym morzem - mieszkalam 10 mil od plazy, ale po tej drugiej stronie Wysp.

witaj AneczkaG tak podjelismy juz decyzję w sprawie okna i raczej zostaje tak jak jest czyli jedno okno od strony jadalni,bo po dluzszym zastanowieniu to naprawde mało by wyeszlo mebelków do mojej kuchni :-? :wink:
mnie też podobają się takie dość ciemne mebelki do kuchni i mniejwięcej takie planuje mieć moż trochę inne ale cos w tym rodzaju a wyspy ogólnie strrrrrrasznie mnie sie podobają i mam nadzieję że będę takową mieć hihi :roll: :P ale to wyjdzie jak to się mówi"w praniu" hihi :wink:

wasz domek też jest sliczny i duuuuuuży ...pozdrawiam serdecznie

kamilaJ
18-07-2008, 08:56
fajnie że ktos jeszcze do mojego jakże skromnego dziennika zagląda wiecie jak się z tego cieszę że jeszcze nie zaczęłam budowy a tu proszę taki ruch dziekuje wszystkim za te odwiedziny i zachęcam do dalszego sledzenia mojego dziennika

niestety pewnie często teraz niebędę miała wiadomości z postępów u mnie ale jak cos się dowiem albo załatwię to napewno dam znać :lol: :lol:

a narazie muszę czekac na wieści z placu boju :P :P pozdrawiam wszystkich czytających i udzielających się u mnie w dzienniku :P :P

kotecek
26-07-2008, 13:12
Czekamy na dalsze wiesci! Na jakim jestescie etapie? Buzki!

kamilaJ
28-07-2008, 17:03
witam Kotecek no cóz u nas narazie zastój :cry: :cry: :roll: ale co zrobic
jak się uda to już we wrzesaniu na poczatku mój mężulek poleci do Polski i pozalatwia resztę spraw :wink: teraz musimy czekać narazie do wrzesnia :-? :( a u was dalej się buduje domek na jakim etapie jestescie ??? 8)

kamilaJ
02-08-2008, 16:23
Czesc Kamila.

Gdzies tu na forum jest watek na temat piwnic. Polowa forumowiczow jest za a druga polowa przeciw. Ja osobiscie naleze do tej drugiej grupy.
Uwazam , ze jesli piwnica jest odrazu zaprojektowana z przeznaczeniem na garaz, bar, silownie to ok. Projekt realizuje sie od poczatku i jest to poprostu dodatkowy poziom domu jako czesc "rekreacyjna". Tyle, ze na takie "rarytasy" trzeba miec pieniazki. Jesli nie mamy ich wystarczajaco a robimy piwnice tylko po to , ze moze sie kiedys przyda to dla mnie nie ma najmniejszego sensu.
W domu mamy zawsze tyle gratow i niepotrzebnych rzeczy ile mamy na nie miejsca. Piwnica to swietne miejsce na "a moze ponosze to w przyszlym roku" , "a ten zepsuty rower oddam kiedys kuzynce albo sie naprawi" , "te puste sloiki od mamy przydadza sie na przetwory(ktorych nigdy nie robie)" , do tego jakies meble-graty, stare przescieradla i ciuchy (dobre na remont) , ksiazki ze szkoly (a i tak sie zmieni program nauczania) i kupe , kupe innych zbednych rzeczy. Do tego oprocz wiekszych kosztow budowy dochodzi koszt ogrzania pomieszczen , ktorych i tak sie nie uzywa. Wiem wiem, nie bedziecie ogrzewac ale zimno chyba z piwnicy zawsze leci do domu.

Do tego jesli jest naprawde duzy dom (a taki jest Wasz) to ma duzo pomieszczen gospodarczych. Kotlownie, spizarke, pomieszczenie na szczotki. Na duzej dzialce z czasem stawia sie garaz , gdzie mozna trzymac srubki, mlotki, itd. Co jeszcze trzeba?? W tych czasach nikt juz nie trzyma wegla, nie zimuje jablek ani nie robi 2000 sloikow z przetworami.

Oczywiscie jest to kazdego indywidualny wybor. Jednak jesli nie ma konretnego powodu zeby miec piwnice to lepiej tego powodu nie szukac bo sie go znajdzie :) A po co?


witam emwu dlatego się wacham nad ta piwnicą nie jestem do konca pewna czy to dobry pomysł :roll:
z jednej strony chciałabym miec ale przeraza mnie że to troche bedzie kosztowało :roll: :-? juz sama nie wiem ale dzieki za rade pozdrawiam serdecznie

emwu
03-08-2008, 14:29
Przepraszam Cie Kamila. Niechcacy wpisalam Ci sie w dzienniku zamiast w komentarzach ale juz usunelam moje posty. Nie pisze ich jeszcze raz bo juz je skopiowalas :)

kotecek
06-08-2008, 14:20
Ha, widze, ze macie problem robic piwnice czy nie.
My sie nad tym nie zastanawialismy, po prostu tak nam wyszlo. Ale jestemy zadowoleni jak cholera! Rzeczywiscie, bedzie to jeszcze jeden poziom domu, ktory dzieki piwnicy sporo sie powiekszyl, poza tym panuje tam w lecie przyjemny chlodek :)

Ja polecam, ale na tak jak mowi Emwu, na bar, garaz, spizarke, a nie na skalowisko rupieci.

kamilaJ
06-08-2008, 17:25
nowłasnie zastanawiamy się nad tą piwnicą :roll: w projekcie kotłownia i pralnia jest na parterze domku ale spiżarki w niej nie uwzględniono to by w piwnicy było jak się patrzy no i cały czas się zastanawiamy nad ogrzewaniem domku czy gazowe czy na węgiel z takim podajnikiem a piwnica na trzymanie węgla byłaby w sam raz no i taki bar to swietna spraw ten klimat i wogóle wiec dlatego póki mamy jeszcze troche czasu to analizujemy to i owo :roll: 8)

a co u was macie już zalany strop czy narazie robicie przerwe w budowie, jak wygląda u was sprawa :P pozdrawiam serdecznie buziaki dla was
P.S slicznie wygląda wasz domek !!!!!!!! :lol: :lol:

kropkq
07-08-2008, 20:08
Witaj kamilaJ :lol: :lol: :lol:

Tak w skrócie napisze :
masz bardzo słodkie dzieciaczki :lol: :lol: :lol:
sama jesteś atrakcyjną dziewczyna :lol: :lol: :lol:
Wasz dom to niezła rezydencja :lol: :lol: :lol:
okolica Waszej działki piękna :lol: :lol: :lol:
a piwnica to spore dodatkowe koszty w której gromadzi się później niepotrzebne rzeczy :wink: to tylko moje zdanie :D nigdy jej nie miałam, ale nieraz w cudzej byłam i widziałam:o
ale Ty sama przemyśl i zdecyduj :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam serdecznie i życzę samych przyjemnych chwil i wrażeń związanych z budową :lol: :lol: :lol:

kamilaJ
08-08-2008, 14:08
witam kropkg :lol: w moim skromnym jeszcze dzienniku dziękuje za wszystkie miłe slowa :lol: :lol: :P a co do piwnicy to wciaz się jeszcze zastanawiamy troche mnie przerazają koszty tej piwnicy i czy tak naprawde jest nam niezbędna nie wiem :roll: :wink: jeszcze niepodjelismy decyzji ale dziekuje raz jeszcze no i czekam na wiesci od ciebie z waszego pieknego już ogrodu :P :P pozdrawiam gorąco

kamilaJ
08-08-2008, 14:09
hahaha rozpoczęłam trzecią stronę komentarzy :lol: :lol:

jessi
21-08-2008, 13:40
witam ja również z mężem mieszkamy obecnie w Irlandii i sami chcemy w przszłym roku zacząc budowe naszego domku :P jestesmy na etapie papierologii
bardzo nam sie podoba wasz projekcik jest naprawde sliczny a wnętrze domku robi wrażenie szczególnie salon i jadalnia :P :P i ta bryła domku jest sliczna nam też podobają sie takie domki czterospadowe mają taki urok i sami teraz zastanawiamy się nad tym projektem a własciwie jestesmy na niego zdecydowani w 90% i będziemy sledzic wasze poczynania na budowie :P :P pozdrawiam gorąco

jessi
21-08-2008, 13:43
acha i najprawdopodobniej zamówimy ten sliczny projekcik w tą niedzielę i mam nadzieje że przyjdzie w tygodniu :lol: :lol: trzymajcie kciuki aby wszystko dobrze poszło a propo jakie zmiany wprowadzacie do projektu :wink:

kamilaJ
23-08-2008, 10:43
witam jessi :P fajnie że ktos jeszcze bedzie budował ten domek
my tak jak i wy jestesmy na etapie zbierania wszystkich papierków ale u nas troche sie to wlecze iz jestesmy w Irlandii a żeby wszystkiego dopilnować to trzeba byc na miejscu , a dopiero najprawdopodobniej bedziemy w Polsce dopiero w pazdzierniku a do tego czasu musimy poczekac :cry: :cry: :cry: :cry:

a co do zmian w projekcie to duzo nie wprowadzamy w sumie teraz to tulko przerabiamy okno w garażu na drzwi :wink: a pozatym raczej zostaje wszystko tak jak jest w projekcie a wy robicie w nim jakies zmiany ?? i gdzie się bedziecie budowac ?? pozdrawiam :P :P :P :P

Agola
25-08-2008, 12:39
Witaj Kamilko, wpadłam z rewizytą. Bardzo jestem ciekawa tego waszego domku. Widzę, że ty tak jak ja: mury dopiero rosły, a ja "urządzałam" dom.
Dziękuję za miłe słowa nt. domku - zapraszam - też do ciebie zaglądam.
Pozdrowienia dla córeczki - pierwszoklasistki. Koniecznie proszę o zdjęcia, bo to bardzo ważny moment w życiu dziecka. Moja córcia idzie do 4 klasy.
Pozdrawiam serdecznie. Agnieszka

jessi
25-08-2008, 15:48
witam i ja sie dołanczę do tego :lol: czekam na zdjęcia z pierwszych chwil w szkole twojej córci :P to musi byc naprawde duże przeżycie jak dzieciątko pierwszy raz idzie do szkoły :lol: pozdrawiam serdecznie :lol: :lol: :lol:

kotecek
20-09-2008, 14:17
Witam cie Kamilo po długiej przerwie :)
Sama nie wiem, gdzie się podziewałam! :wink:
Teraz wracam na łono Muratora, bo na budowie znowu sie coś zaczyna dziać.

A gdzie te obiecane zdjęcia córci w mundurku szkolnym?
I jak oceniasz irlandzka szkole?

Buzki i pozdrawiam serdecznie!

kamilaJ
20-09-2008, 16:36
witam serdecznie ,tak jak obiecałam wstawiłam kilka zdjęc córeczki a własciwie pierwszych chwil w szkole :lol: :lol: sorki że tak długo nic nie pisałam ale nie miałam zbytnio kiedy i czasu mi wiecznie brakowało ale już nadrobiłam i oto i one :lol: :lol:

cześc kotecek czytałam nowe wieści z twojego dzienniczka i widze że wasz domek robi się coraz ładniejszy :lol: :lol: super to organizujecie bo sama wiem jak to jest ciężko tak z daleka wszystkiego dopilnować ale widze że wam to się swietnie udaje tak trzymac i czekam na dalsze wiadomosci z placu boju
to kiedy dach ma się robic ??
buziaki i pozdrawiam gorąco :lol: :lol: :lol:

aka-jonek
20-09-2008, 16:39
Śliczna dziewczynka w ślicznym mundurku, chociaż przyznam, że przestanę narzekać na polskie mundurki. A to z powodu łatwości przygotowania tego stroju do użytku. My mamy koszulki polo i kamizelki z dzianiny, a ten piękny strój Twojej panny wymaga chyba więcej czasu (prasowanie :-? ) na przygotowanie. No i ktoś musi to dziecko wyprawić do szkoły, a u nas niestety obowiązuje całkowita samodzielność już od pierwszej klasy (szkoła obok bloku).
aka

kotecek
20-09-2008, 22:55
Mundurki to fajna sprawa, bo kazdy wyglada tak samo i nie ma zazdroasci miedzy dziecmi.
Popieram.

kamilaJ
22-09-2008, 17:34
Śliczna dziewczynka w ślicznym mundurku, chociaż przyznam, że przestanę narzekać na polskie mundurki. A to z powodu łatwości przygotowania tego stroju do użytku. My mamy koszulki polo i kamizelki z dzianiny, a ten piękny strój Twojej panny wymaga chyba więcej czasu (prasowanie :-? ) na przygotowanie. No i ktoś musi to dziecko wyprawić do szkoły, a u nas niestety obowiązuje całkowita samodzielność już od pierwszej klasy (szkoła obok bloku).
aka


dzieki :lol: rzeczywiscie jest troche ubierania przy tym mundurku , ale za to pózniej dzieciątko slicznie wygląda :lol: :lol: :lol:

Junona
20-10-2008, 11:28
Witam, wpadłam z wizyta i będę Wam kibicować. powodow jest kilka:
-rowniez budujemy na odleglosc, my ze Szkocji,
-budujemy w tych samych okolicach, ok 10 km od brzeska
-mamy podobny domek, rowniez z archonu, i musze Ci powiedziec,ze dach jest ladny ale droooooooooooooooogi :)))

jezeli chodzi o papiery, to juz mamy za soba, moge Ci polecic osobe, ktora zalatwia wszystkie papierki, takze nam urzedy odpadly i bardzo dobrze, bo mnie szlag trafia, jak mam cos takiego zalatwiac,a poza tym latwiej komus kto jest na miejscu i wie od czego zaczac.
na 2008 planowalismy fundamenty, jednak w czerwcu okazalo sie ze bedzie stan surowy bo ekipie zwolnilo sie miejsce :)
pozdrawiam, napisz jak tam Wasze zalatwienia.
ps. swietne dzieciaki, mundurek boski.

kamilaJ
16-12-2008, 19:17
Witam, wpadłam z wizyta i będę Wam kibicować. powodow jest kilka:
-rowniez budujemy na odleglosc, my ze Szkocji,
-budujemy w tych samych okolicach, ok 10 km od brzeska
-mamy podobny domek, rowniez z archonu, i musze Ci powiedziec,ze dach jest ladny ale droooooooooooooooogi :)))

jezeli chodzi o papiery, to juz mamy za soba, moge Ci polecic osobe, ktora zalatwia wszystkie papierki, takze nam urzedy odpadly i bardzo dobrze, bo mnie szlag trafia, jak mam cos takiego zalatwiac,a poza tym latwiej komus kto jest na miejscu i wie od czego zaczac.
na 2008 planowalismy fundamenty, jednak w czerwcu okazalo sie ze bedzie stan surowy bo ekipie zwolnilo sie miejsce :)
pozdrawiam, napisz jak tam Wasze zalatwienia.
ps. swietne dzieciaki, mundurek boski.

witam sorki wielkie ze nie odpisywałam ale nie miałam nawet kiedy ,to wy jestescie na dalszym etapie niż my my niestety teraz mamy zastój wielki i narazie sie nie dzieje nic ciekawego :cry: co do dachu to sobie zdaje sprawe ze bedzie drogi no niestety ale za to jaki jest boski hihi :P :P dlatego nas urzekł ten domek przez dach no i te okna które są ogromne
macie sliczną działeczke ,fajne ze są osoby które sie budują niedaleko nas życze powodzenia w budowie :P :P i pozdrawiam

kotecek
19-12-2008, 14:16
Zastoj powiadasz!
Tak Wam sie tylko wydaje, a tu Swieta zleca, styczen zleci i juz sie trzeba ostro przygotowywac do budowy!!!!

Jakie plany, jakie plany????

A ja wpadlam z zyczeniami!!!!
http://images33.fotosik.pl/426/608ef103940b62a0.jpg (http://www.fotosik.pl)

Wesolych Swiat!!!!

Junona
24-12-2008, 13:50
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, wytrwałości i radości oraz błogosławieństwa Bożego w każdym dniu nadchodzącego roku życzy Junona z Robertami :)

emwu
30-12-2008, 14:22
NIE BYLO MNIE TU ZEBY ZLOZYC ZYCZENIA SWIATECZNE ALE NOWOROCZNYCH JUZ NIE ODPUSZCZE :)

SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU.L ZYCZE SPELNIENIA MARZEN, POCIECHY Z DZIECI I OBY BUDOWA DOMKU RUSZYLA BO JAK JUZ RUSZY TO...........WOW, NIE BEDZIE CZASU NA NIC.
RADOSCI, MILOSCI, NADZIEJI I CIERPLIWOSCI.

MONIKA I MICHAEL

kamilaJ
06-01-2009, 13:34
dziękuje wszystkim za miłe życzenia :lol: :D ,ja również życze wam wszystkiego najlepszego w tym nowym 2009 roku oby był owocny i jeszcze lepszy od tego poprzedniego i oby wasze domki rosły i piękniały z dnia na dzien czego wam niezmiernie życze no i oczywisce życze i tego sobie :wink: :D :D i pozdrawiam 8)

fąfalska
26-01-2009, 22:40
nie wiem czy dobrze zrozumielam - ale czy w koncu zdecydowaliscie sie na budowe Topaza?

kotecek
27-01-2009, 15:06
Kamila, co Ty zrobilas z dziennikiem? nie poznaje go! I Twojego zdjecia i dziewczynek juz nie ma...

Na poczatku myslalam, ze to czyjs inny dziennik! :(

kotecek
11-02-2009, 14:01
Kamila co z Toba? Hej hej!!!

wszystko ok?

kamilaJ
13-02-2009, 08:42
wszystko ok ale na razie mój dziennik jest zawieszony :cry: z powodu tego iz nic się nie dzieje u nas i na razie jest cisza odnowie swój dziennik w lato jak w koncu cos ruszy a do tego czasu nie ma co pisać bo nic sie nie dzieje pozdrawiam
ale jestem zaglądam na forum :wink: :P

kotecek
13-02-2009, 11:24
A wiec czekam do lata! :lol:
Pozdrawiam serdecznie!!!

Junona
26-02-2009, 16:37
no ja tez sie przestraszylam, ze zrezygnowaliscie z budowy, to czekam na dalsze wiesci, miejmy nadzieje, ze juz budowlane, powodzenia.

emwu
01-04-2009, 15:19
W takm razie ja tez siadam w jednej lawce z pozostalymi i czekam na lato . Cos sie z pewnoscia ruszy. Poza tym nawet jesienia mozna zaczac budowe :).
Do uslyszenia za kilka miesiecy.

kamilaJ
01-04-2009, 15:54
W takm razie ja tez siadam w jednej lawce z pozostalymi i czekam na lato . Cos sie z pewnoscia ruszy. Poza tym nawet jesienia mozna zaczac budowe :).
Do uslyszenia za kilka miesiecy.

witam :D :D u nas narazie ok nie pisze w dzienniku nic ponieważ go chwilowo zawiesiłam ale jak juz cos zacznie się dzaiac to napewno bedę opisywac wszystko :lol: :lol: :lol: ,u nas niestety wszystko mozolnie idzie ale już powoli i zaczniemy :P :P pozdrawiam

Junona
12-04-2009, 15:14
Z okazji Świąt Wielkanocnych: miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr, zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze. Pracy, która pomaga żyć. Uśmiechów bliskich i nieznajomych, które pozwalają lżej oddychać i szczęścia, które niejednokrotnie ocala nam życie.
Niech Święta będą czasem ciepła i spokoju, niech życzenia się spełniają, a postanowienia zmieniają życie. Niech świąteczny czar trwa jak najdłużej i niech każdy z NAS zawsze nosi w sercu świąteczną moc – moc spełnionych marzeń.