PDA

Zobacz pełną wersję : nadanie numeru & meldunek



kolecik
03-04-2008, 12:04
Witam,
Chciałbym się dowiedzieć na jakim etapie budowy można się ubiegać o nadanie numeru domu oraz kiedy można się w nim zameldować?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam,
kolecik

petr_151
03-04-2008, 12:13
Majac dokument ze jestes wlaścicielem dzialki skladasz wniosek do urzedu gminy/dzielnicy o nadanie numeru i w ciagu 30 dni masz adres swojej posesji na ktorym nie ma jeszcze zbudowanego domu lub jest. Co do meldunku to nie wiem czy musi byc juz odebrany dom czy nie.

theodolit
03-04-2008, 12:18
http://forum.muratordom.pl/czy-mozna-sie-zameldowac-na-niezabudowanej-dzialce,t123814.htm

poczytaj sobie - głowa od tego boli - ale moze czegos sie dowiesz ;)

kolecik
03-04-2008, 15:05
Dzięki za info.
Pozdrawiam,
kolecik

bm_mi
03-04-2008, 15:17
Majac dokument ze jestes wlaścicielem dzialki skladasz wniosek do urzedu gminy/dzielnicy o nadanie numeru i w ciagu 30 dni masz adres swojej posesji na ktorym nie ma jeszcze zbudowanego domu lub jest. Co do meldunku to nie wiem czy musi byc juz odebrany dom czy nie.

dokładnie :)
ja już mam nadany numer domu, a jeszcze nie rozpocząłem budowy :)

03-04-2008, 16:14
dokładnie :)
ja już mam nadany numer domu, a jeszcze nie rozpocząłem budowy :)

meldowac sie mozesz - mieszkac tylko nie wolno ...

MOLLAN
03-04-2008, 20:15
theodolit ma rację rzeczywiście głowa od tego boli.

pablitoo
04-04-2008, 10:16
dokładnie :)
ja już mam nadany numer domu, a jeszcze nie rozpocząłem budowy :)

meldowac sie mozesz - mieszkac tylko nie wolno ...

U mnie nie można - meldować się można tylko po odbiorze budynku przez PINB.

Podczas budowy został mi nadany numer tymczasowy bez prawa do meldunku - dopiero po odbiorze dostałem numer stały z prawem do meldunku i wtedy się zameldowałem .

Sail
04-04-2008, 11:47
ja już mam nadany numer domu, a jeszcze nie rozpocząłem budowy :)
Nadany, czy zarezerwowany - bo różnica jest niestety ogromna - wiem, bo też mamy ten "problem". Niestety na zarezerwowany nie da się zameldować. Nadany będę mieć po odbiorze budynku :( A więc trzeba naciskać i jak najszybciej kończyć wszystko co wymagane do odbioru.... :-?

pablitoo
04-04-2008, 12:45
U mnie po kolei było tak :

- rozpoczęcie inwestycji - złożyłem w gminie wniosek o nadanie numeru na budynek/działkę
- nadanie przez gminę numeru docelowego - ale z adnotacją "bez prawa do meldunku".
- zakończenie budowy - odbiór budynku przez PINB
- po odbiorze na podstawie decyzji PINB nadanie tego samego numeru ale "z prawem do zameldowania"
- meldunek

:D

rusek007
04-04-2008, 15:10
Ciekawe, jeden powiat (olsztyński) dwie gminy (Stawiguda, Jonkowo) w pierwszej i numer i meldunek bez odbioru w drugiej tylko numer a meldunek po odbiorze. Widać wójt, wójtowi nierówny. :roll: Ciekawe co na to starosta?

wbrat
04-04-2008, 15:53
u mnie do numeru wymagali mapy geodezyjnej (powykonawczej) z naniesonym budynkiem (jako dowód, że budynek istnieje). Meldowałem się po skończeniu budowy, ale nie wiem, czy dałbym radę wcześniej...

fato
04-04-2008, 16:31
Przepraszam że zapytam, ale czy odbiór budynku przez PINB to każdorazowa wizyta? Czy tylko wybiórczo?

04-04-2008, 17:00
Ciekawe, jeden powiat (olsztyński) dwie gminy (Stawiguda, Jonkowo) w pierwszej i numer i meldunek bez odbioru w drugiej tylko numer a meldunek po odbiorze. Widać wójt, wójtowi nierówny. :roll: Ciekawe co na to starosta?
w drugiej gminie dochodzi do łamania prawa
widac obywatele gminy Jonkowo chodza bez jaj ...

Wowka
04-04-2008, 17:46
Ciekawe, jeden powiat (olsztyński) dwie gminy (Stawiguda, Jonkowo) w pierwszej i numer i meldunek bez odbioru w drugiej tylko numer a meldunek po odbiorze. Widać wójt, wójtowi nierówny. :roll: Ciekawe co na to starosta?

Starosta nic do tego nie ma.
Sprawy ewidencji ludności, jako zadanie administracji państwowej zlecone jednostce samorzadowej - czyli gminie, nadzoruje (i opłaca)Wojewoda.

Sylwia1667
09-02-2009, 19:06
Ja byłam dzisiaj w gminie złożyć wniosek o nadanie nr domu.
Potrzebowałam ksera:
- dokumentu potwierdzającego własność (akt notarialny lub wypis z KW),
- odbioru budynku,
- aktualnej mapki inwentaryzacyjnej.
Odbiór numeru za ok. 1-1,5 tygodnia.

q-bis
10-02-2009, 14:47
A po co komu te pytania i odpowiedzi, przecież od czerwca nie będzie instytucji meldunku... :wink:
Tako rzecze Palikotowa komisja :roll:

Wowka
10-02-2009, 15:06
A po co komu te pytania i odpowiedzi, przecież od czerwca nie będzie instytucji meldunku... :wink:
Tako rzecze Palikotowa komisja :roll:

Mówiła, że od stycznia br. Teraz (ponoć, że od czerwca) a jak będzie zobaczymy.

Meldunku zgodnie z projektem ustawy ma nie być. Ma zostać zastapiony zgłoszeniem zamieszkania. Poczytaj projekt ustawy zanim stwierdzisz "Po co to komu te pytania". Łatwo nie będzie.

kaltam
10-02-2009, 18:58
Jeszcze trzeba pamiętać o całonocnym oświetleniu numeru posesji bo inaczej mogę ci wlepić mandat. U mnie po wydaniu decyzji na trzeci dzień przyjechała straż miejska i sprawdzała oświetlenie. Jeden nie miał i płacił. Od tego czasu nie było ich już kilka lat w tym rejonie.

JanuszC
17-02-2010, 11:57
Mam skończony dom i nie chcą mnie zameldowac na swojej działce w swoim domu. Tłumaczą że ulica jeszcze nie ma nazwy. Na te okoliczność razem z pozostałym Kargulami i Pawlakami napisaliśmy do gminy powiestkę z propozycją nazwy ulicy. Po miesiacu dowiedzielismy sie ze nazwa nie przejdzie bo juz taka w gminie jest.
Nadal jestem bezdomny bez meldunku bo nazwa musi przejsc na sesji rady gminy a potem jeszcze w US (statystyczny jakbym narobił komuś strachu).

MONIKA PóLKOWSKA
10-03-2010, 15:40
Byłam dziś u siebie w urzędzie i powiedziano mi że nadanie numeru dopiero po odbiorze.

tryllu
10-03-2010, 15:53
Numer miałem zanim zacząłem budowę. Nadany.
Można się było zameldować nie mając zgłoszone budynku do użytkowania.

helixwroclaw2005
10-03-2010, 16:03
Znam osobę, która mieszka 8 lat w budynku bez odbioru i nikt jej nie zmusi do zgłoszenia odbioru. Nr domu i ulicę posiada. Takie jest prawo w naszym kraju. Płaci za grunt, budynki, prąd wodę i kanalizację, telefon i wywóz śmieci.

Ja kilkanaście dni byłem bezdomny. W gminie bez problemu nadano nr domu (nazwa ulicy już była), dowód osobisty dostałem w 14dni.
Mój wątek z końca 2008 roku: http://forum.muratordom.pl/meldunek-w-trakcie-budowy-domu,t146260.htm?highlight=meldunek

Jeden i drugi przypadek gminy woj. dolnośląskiego

daszaA
10-03-2010, 16:13
Jeżeli ulica ma nadaną nazwę i działce jest przypisany numer, to gminy nic nie obchodzi, czy masz odbiór czy też nie. I można się zameldować nawet jak na tej działce nic nie jest wybudowane.

helixwroclaw2005
10-03-2010, 16:28
daszaA o jakim przypisanym numerze działki piszesz?

robert8888
10-03-2010, 17:56
Witam,
Chciałbym się dowiedzieć na jakim etapie budowy można się ubiegać o nadanie numeru domu oraz kiedy można się w nim zameldować?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam,
kolecik
u mnie w urzędnik przy meldowaniu wymagał informacji o nadaniu nr nieruchomości. Inny urzędnik (ten który wydawal pismo o nadaniu nr posesji) wymagał informacji o odbiorze budynku przez starostwo i mapki z inwent. Z tego by wynikało że potrzebny byłby odbiór budynku. Zaznaczam ze niby jedna RP ale u mnie tak przepisy w mieście interpretują.

kombi
10-03-2010, 20:16
w 2009 zdałem budynek do zamieszkania
a juz w 2007 miałem nadany nr posesji

w gminie nikt nie wołał odbioru budynku

był wypełniony wniosek ,do wglądu akt własnosci
i panie wszystko wykonały same

a gmina to KOBYLANKA -ZACHODNIOPOMORSKIE -NAJBOGATSZA w R.P.

nowator
02-07-2011, 09:53
Witam. Mam pytanie dla forumowiczów. Mam taki oto przypadek - dom który wybudowaliśmy znajduje się w środku wsi X przy drodze wiodącej przez tą wieś. Grunty naszej działki na której znajduje się ten dom należą administracyjnie do wsi innej Y ( znajduje się ona około 0,6 km dalej w lini prostej przez pola). Czy istnieje możliwość nadania numeru posesji we wsi X? Ułatwiło by to normalne życie, bo zawsze każdemu kurierowi czy listonoszowi trzeba przez telefon tłumaczyć gdzie ma jechać. W gminie powiedziano mi że nie ma takiej możliwości, ale wiadomo że tam idą po najmniejszej lini oporu. Dodam , że sąsiedzi dłużej mieszkający są zameldowani we wsi X , natomiast ci "nowi" są meldowani we wsi Y. Pozdrawiam

QBELEK
20-08-2011, 08:08
Jaki wydział w gminie obsługuje wnioski o nadanie numeru posesji?

eniu
20-08-2011, 08:21
Jaki wydział w gminie obsługuje wnioski o nadanie numeru posesji?



Pani Gienia w 102 :)

niktspecjalny
20-08-2011, 08:50
Po co ci taka informacja?Masz wszystkie formalności dopełnione idziesz do gminy i prosisz o nr.Sympatyczny pan.pani robi to w mgnieniu oka.

Aleksandryta
20-08-2011, 08:56
Jaki wydział w gminie obsługuje wnioski o nadanie numeru posesji?

Takie pytanie skieruj do sprzataczki w urzędzie swojej gminy

QBELEK
21-08-2011, 09:16
Pani Gienia w 102 :)
Awansowali ją?????:D


Co to znaczy że mam formalności dopełnione. Otóż nie mam. Chcę zameldowania przed odbiorem domu bo budowa się przeciąga a córkę chcieliśmy posłać do nowej szkoły w pobliżu. Do meldunku potrzebny jest nr posesji. Standardowo otrzymuje się go po odbiorze i w gminie wszyscy tak standardowo myślą i pokazują mi standardową scieżkę załatwiania przez nadzór budowlany.

beton44
21-08-2011, 13:49
to jeszcze jest "meldunek"

przecież chyba go zniesiono przez te 4 lata
od ostatnich wyborów,
przecież zniesienie meldunku było
jednym z sztandarowych haseł zwycięzców :wave:

QBELEK
21-08-2011, 15:11
Panie prezesie melduję że zadanie nie zostało wykonane :P

Matilde1
21-08-2011, 15:40
Jaki wydział w gminie obsługuje wnioski o nadanie numeru posesji?

U mnie to był referat ochrony środowiska i gospodarki nieruchomościami. Na stronie gminy powinny być podane referaty/działy i info czym się zajmują.

QBELEK
21-08-2011, 17:01
Zapomniałem dodać że buduję się w mieście więc właściwym byłby urząd miasta.
Znalazłem wydział nieruchomości gdzie nadają numerację porządkową nieruchomościom. To chyba to :D

niktspecjalny
22-08-2011, 00:51
Awansowali ją?????:D


Co to znaczy że mam formalności dopełnione. Otóż nie mam. Chcę zameldowania przed odbiorem domu bo budowa się przeciąga a córkę chcieliśmy posłać do nowej szkoły w pobliżu. Do meldunku potrzebny jest nr posesji. Standardowo otrzymuje się go po odbiorze i w gminie wszyscy tak standardowo myślą i pokazują mi standardową scieżkę załatwiania przez nadzór budowlany.

W mojej gminie ten numer nie przejdzie.Wytłumacz proszę jak zamierzasz oszukać urzędnika?

QBELEK
22-08-2011, 16:26
ponieważ urzędnicy to nie są zaspecjalni ludzie odpowiedź napiszę po skonsultowaniu się z moim adwokatem

niktspecjalny
23-08-2011, 12:38
ponieważ urzędnicy to nie są zaspecjalni ludzie odpowiedź napiszę po skonsultowaniu się z moim adwokatem

Tak też myślałem.Głupota jaka się kierujesz doprowadzi cie do sadu.Adwokat ci wszystko wytłuści na papierze. :)