PDA

Zobacz pełną wersję : pomocy jak dobrze zamontowac drzwi prowizoryczne na czas bud



reno1980
03-04-2008, 12:23
w poniedziałek bede mial zamontowane okna,drzwi garazowe, i alarm z solid ,ale nie mam jeszcze drzwi chodzi mi o dwie sztuki, i nie wiem jak stabilnie zamontowac jak obramowac przybijajac rame drewnianą do cegły? mam material z porothermu,czy cegły nie popekaja przy wbijaniu gwozdzi itp z góry dziekuje za odpowiedzi

pelsona
03-04-2008, 12:40
Ja kupilem na czas budowy drzwi zewnętrzne wejściowe stalowe ocieplone chińskie (cena 398zł). Mocowanie na sześć kołków rozporowych fi 12 bezpośrednio w mur. Jak Ci wymiary nie pasują przystawiasz deskę i poprzez nią także na kotwy do ściany. Jak takie drzwi ucierpią w trakcie wykończeniówki co jest więcej niż pewne, to przerzucę je później do kotłowni.
pzdr

beton44
03-04-2008, 15:10
w poniedziałek bede mial zamontowane okna,drzwi garazowe, i alarm z solid ,ale nie mam jeszcze drzwi chodzi mi o dwie sztuki, i nie wiem jak stabilnie zamontowac jak obramowac przybijajac rame drewnianą do cegły? mam material z porothermu,czy cegły nie popekaja przy wbijaniu gwozdzi itp z góry dziekuje za odpowiedzi

mniam mniam mniam

a jak planujesz zamontować drzwi "ostateczne"
proponuję tak samo zamontować drzwi tymczasowe :-?
/sugeruję np kołki rozporowe, gwoździe słabo się wbijają i trzymają w
ceramice IMHO przynajmniej..../

mariooo
03-04-2008, 15:22
najtansza framuga, najtansze pelne skrzydlo drzwiowe, kolki 20cm, pianka poliuretanowa.

framuge przykrecic na kolki, zamontowac skrzydlo, szczeliny pomiedzy sciana a framuga zakryc styropianem lub deskami (mozna skrecic dechy srubami) i zapiankowac, mi tak trzymaly..... do konca budowy

MARTiiii
03-04-2008, 21:17
Kupilem 3 duze zawiasy w obi, wielkie ;). DO tego rownie duze gwozdzie oraz kolki. Mialem dechy na dzialce wiec drzwi zbilem. Koszt z 70zl

Graczyk
04-04-2008, 11:52
Moje były zamontowane po oknach i bramie a przed wylewkami. Dwie stare kantówki od podpierania stropu 8x8 mocowane pionowo na dwa kołki rozporowe. U góry rozpórka (aby się nie obwieszały) z takiej samej kantówki i próg też. Do tego skrzydło z mega demobilu i banglało przez całe miesiące. Jak robiłem posadzki to obciąłem pionowe kantówki i skróciłem drzwi. Na koniec całość wydałem forumowiczowi i teraz wisza u niego. Koszt około 30 zł.
Niewarto robić pianki i jakiejś fortecy jak masz grupę z solidu.

Heath
04-04-2008, 12:01
rama z desek przykręcona na kołki rozporowe, do tego skrzydło wycięte z płyty OSB + zawiasy i skobel z OBI.