PDA

Zobacz pełną wersję : podlogowka pytanie



haze
15-04-2008, 20:18
Witam

Moje ogrzewanie w domku wyglada tak: kominek z plaszczem nabija bufor i dalej idzie z bufora na podlogowke i na grzejniki. Problem mam taki: na manometrze od grzejnikow mam zawsze 1,5 bara a na manometrze od podlogowki mam 0 doleje troche wody i mam powiedzmy 1, pogrzeje kilka dni i potem jest znowu 0. Dodam ze jedna petla od podlogowki prawie mi nie chodzi (chyba ze pozostale sa zakrecone to wtedy dziala ok) ma ktos moze pomysl czemu tak sie dzieje??

1950
15-04-2008, 20:58
to jest układ otwarty, czy zamknięty,
bo tak niezbyt jasno napisałeś,

wychodzi na to że podłogówkę masz źle zrobioną,
na tym obwodzie co Ci nie grzeje są zbyt duże opory przeplywu,
czy masz rozdziielacze z przepływomierzamii,
może to tylko kwestia regulacji podłogówki

haze
15-04-2008, 22:06
uklad zamkniety, mam rozdzielnice i mimo roznej konfiguracji skrecania tych pokretelek od kazdej petli ta jedna pozostaje zimna (chyba ze wszystkie inne zamkne to wtedy grzeje)

1950
15-04-2008, 22:57
na początek,
dobrego miałeś instalatora, który podpiął Ci kominek w układzie zamkniętym :evil:

jeżeli musisz uzupełniać wodę to układ jest nieszczelny,
posprawdzaj dobrze na rozdzielaczach czy tam nie ma przecieku,
jeżeli nie to będziemy myśleć dalej

ten obwód co nie grzeje pomimo prób regulacji jest najprawdopodobniej o wiele dłuższy od pozostałych i ma zbyt duże opory przepływu,
wezwiij instalatora niech spróbuje wyregulować, ale jak piszesz o pokrętłłach to znaczy że rozdzielacz masz bez przepływomierzy i to są właśnie te oszczędności tylko nie wiem czyje czy Twoje czy instalatora,
jeżeli to nic nie da to niech podmieni rozdzielacz na taki z przepływomierzami i wtedy być może uda się wyregulować,
ale uważam że wątpię,
chyba będziesz musiał założyć mocniejszą pompę,(to też oszczędności energi elektrycznej)

haze
16-04-2008, 07:50
hmm
to moze ja cos zle napisalem bo ja sie nie orientuje co to uklad zamkniety a co otwarty. sam kominek jest napewno w otwartym kominek nabija bufor a z niego podlogowka jest wpieta w wezownice w tym buforze a grzejniki ida bezposrednio z bufora przez wymiennik ciepla. piszesz ze moga byc jakies nieszczelnosci - wiec zapytam jak laik jesli by takowe byly to nie mialbym gdzies mokrej podlogi?? na rozdzilaczu nic mi nie cieknie - jeszcze jedna moze wazna rzecz rozdzielacz nie jest zamontowany po srodku wszystkich petli jesli to jest jakas roznica. a pompe mam chyba stosunkowo mocna bo mam na 120-150 metrow a tej podlogowki jest u mnie ok 85 metrow (ja sie tak zastanawialem ze moze nie jest prawidlowo odpowietrzona ta podlogowka ale ona chyba sama sie powinna odpowietrzyc prawda??

haze
17-04-2008, 21:49
podciagam

1950
17-04-2008, 22:33
tak, po paru miesiącach może Ci sie odpowietrzy, ale też nie na pewno,
co to za instalator, co nie wiedział jak odpowietrzyć obiegi,
ściągnij go do siebie i niech kombinuje,
w końcu wiedza kosztuje niech się podszkoli

haze
19-04-2008, 19:51
a jak samemu odpowietrzyc podlogowke??
jak dolewam wody do podglogowki do 1 atmosfery to po powiedzmy 3 godzinach spada mi na zero czy to raczej przeciek czy to moze byc przyczyna zle odpowietrzonej podlogowki???

haze
20-04-2008, 18:41
ok wykluczylem raczej przeciek bo: wczoraj chodzilem kilukrotnie gdy kominek byl wylaczony i dolewalem wody do podlogowki robila sie 1 atmosfera i zakrecalem potem po jakims czasie spadalo do 0 i znowu dolewalem do 1 i tak kilkukrotnie. dzis jak odpalilem kominek (bylo 0 atmosfer przed odpaleniem) to musialem kilkukrotnie spuszczac wode bo przekraczalo i wchodzilo na 3 4 atmosfery czy ktos moze powiedziec ocb???

mariankossy
20-04-2008, 22:50
A gdzie naczynie -Naczynie wzbiorcze do instalacji grzewczych?