PDA

Zobacz pełną wersję : podloga z desek



bartek kopec
28-04-2008, 21:35
witam. mam pytanie do parkieciarzy . czym mozna zabejcowac ? zabarwic na kolor mahoniu sosnowe deski? sa strasznie sine i inna opcja nie wchodzi w gre niestety. czy bejca nitro byla by dobra?

laziale
28-04-2008, 21:42
Zadna bejca nitro.W dużych sieciach budowlanych jest wiele tanich i drogich preparatów ,wybór należy do ciebie

jarekkur
28-04-2008, 23:21
witam. mam pytanie do parkieciarzy . czym mozna zabejcowac ? zabarwic na kolor mahoniu sosnowe deski? sa strasznie sine i inna opcja nie wchodzi w gre niestety. czy bejca nitro byla by dobra?

Pod żadnym pozorem! Użyj bejcy Syntilor poliuretanowej wodnej lub Blanchon też wodna. Mają kolor mahoniu.
Dlaczego twoje deski są strasznie sine? Czy były do bejcowania cyklinowane i szlifowane? Jezeli tak to czym i wjaki sposób? Jaki paper ścierny był ostatnim?
________________________________________________
vanitas vanitatum et omnia vanitas

ghost34
29-04-2008, 18:32
Równie dobrze może użyć bejcy zar i pro-coloru firmy Loba.Ze wskazaniem tego pierwszego środka bardzo łatwa aplikacja ...i wychodzi bez plam...

jarekkur
29-04-2008, 20:40
Równie dobrze może użyć bejcy zar i pro-coloru firmy Loba.Ze wskazaniem tego pierwszego środka bardzo łatwa aplikacja ...i wychodzi bez plam...

Mogę coś więcej na temat bejcy firmy zar. To amerykanie?
___________________________________
vanitas vanitatum et omnia vanitas

ghost34
29-04-2008, 20:47
Nie kupuje że nie znasz ..... tak to amerykańska firma jest to pierwsza firma z która sie zetknołem i byłem zadowolony odnośnie bejcowania duzych powierzchni drewnianych na innych zawsze jakieś plamsko mi wyskoczyło tutaj nie ma raczej opcji ( no chyba ze na usilne zyczenie nie zbierze sie nadmiaru bejcy) ........mieszamy mocno nakładamy blacha wcieramy białym padem nadmiar zbieramy szmatka...po problemie..recznie nakładamy za pomoca gąbki i przecieramy szmatą żadnych problemów nigdy nie miałem (warunek na tą bejcę trzeba nałożyć rozpuszczalnikowy lakier- 3 dni odczekać przed woda no chyba ze chce sie miec rozpuchola na wierzchu wtedy dzien po dniu z międzymatowieniem)...Bejce wodne z Adlera tez są niezłe ..hehe ze zakomplikuje...

bartek kopec
29-04-2008, 21:19
jarekkur a czy na ta bejce mozna kazdy lakier stosowac czy tez wodny? wolal bym chyba rozpuszczalnikowy...

jarekkur
29-04-2008, 21:28
jarekkur a czy na ta bejce mozna kazdy lakier stosowac czy tez wodny? wolal bym chyba rozpuszczalnikowy...

można rozpuszczalnikowy, tylko dlaczego?
Musisz dobrze wysuszyć drewno po bejcowaniu. Trzeba wietrzyć i odczekać kilka godzin.
Nie odpisałeś dlaczego deski są sine i czy były cyklinowane i szlifowane?
__________________________________________________
vanitas vanitatum et omnia vanitas

bartek kopec
30-04-2008, 21:06
nie wiem dlaczego deski sa sine to stara podloga byla cyklinowana i malowana jakies 10 lat temu a jaki lakier bys polecal zamiast rozpuszczalnikowego? dodam ze cena odgrywa tu duza role...

ghost34
30-04-2008, 21:32
No to z kolorowaniem będziesz miał ciężko nawet próby mogą nic nie dać ...jeśli cena gra dużą rolę to raczej rozpuszczalnikowy lakier np. Quick z deva, domalux (chyba najtańszy Tytan lack...i wszelkie lakiery tegoż typu...ceny kztałtują sie około 30 zł za litr...chyba że zaolejujuesz kolorowym oljem ale czy na sinej desce wyjdzie hmm to już jarekkur niechaj zabierze głos..olejowanie wychodzi taniej niż lakier...tyle że to sosna heh więc zabezpieczyć ci to specjalnie nie zabezpieczy...

bartek kopec
30-04-2008, 21:49
myslalem wlasnie o quicku lub o pallmanie sh 81 bo to cenowo mi odpowiada ale z tym bejcowaniem to nie wiem co zrobic to co bylo poprzednio ladnie wyglada (bejca) lakier byl hartz lack tylo sie troche zeschlo i trzeba odswiezyc bo gdzieniegdzie lakier jest przetarty...

ghost34
30-04-2008, 22:03
Więc zrób kolorantem...ale deska musi być idealnie wyszlifowana jak ktoś to bedzie polerowałe przed kolorowaniem(polerką bądź trio) to niechaj nigdzie nie poprawia mimośrodem np bo wyjdą na 100% plamy....tam gdzie poprawi..hmmm zero pozostałości lakieru poprzedniego...i przeprowadź próbę na siniznie czy kolor cię bedzie satysfakcjonował...ja bym trzasnoł zarem jest bodajze 70 kolorów które można dowolnie mieszać ...i 3 razy na to rozpuszczalnikowy lakier z miedzymatowieniem rzecz jasna...zar jest na bazie benzyny lakowej także powinien sie dobrze dosyć wchłonąć ...tyle że nie wiem czy nie masz po tylu latach tzw. pustych i wyjałowionych komórek w sosnie przemoczonych itp i akurat w tychże miejscach też mogą wyskoczyć przebarwienia lakier zaś powinien je dosyć mocno stonować...

bartek kopec
30-04-2008, 22:26
kolorantem??? a co to jest? wybaczcie to moje natrectwo ale sie nie znam a chce wyremontowac to moje gniazdko ...........

ghost34
30-04-2008, 22:47
kolorant to właśnie między innymi bejca Zar...nic sie nie dzieje spokojnie kolorant to środek do kolorowania np podłogi...ja dzwonie zawsze do firmy i przysyłają...bezpośrednio od producenta..jak chcesz to wyślę ci namiary na priv..ile masz metrów kwadrat powiem ci ile bejcy masz kupić..

jarekkur
30-04-2008, 23:53
nie wiem dlaczego deski sa sine to stara podloga byla cyklinowana i malowana jakies 10 lat temu a jaki lakier bys polecal zamiast rozpuszczalnikowego? dodam ze cena odgrywa tu duza role...

Dziwi mnie ciagle ta siność desek. Nie mylisz czasami z sinizną- sino-niebieskawymi nieregularnymi pasami - w drewnie.
Deski są stare polakierowane, miejscami schodzone (przetarty lakier).
Be cyklinowania profesjonalnym sprzętem można to zrobić ale trzeba mieć końskie zdrowie.
W każdym bądź razie musis zdjąć stary lakier poprzez wiórkowanie wiórami stalowymi można zdobyć u tokarzy. Można ściągnąć denkami od butelek-ostrożnie bo się krew poleje. Można chemicznie specjalną chemią (żel) do ściągania farb, być może rozmiękczy również lakier a następnie ściągnąć szpachelką. Można również opalić i ściągać szpachelką. Jak chcesz. Napewno deski muszą być wolne od lakieru i zabrudzeń. Jezeli chcesz sprawdzić czy drewno butwieje to spróbuj wbić w deskę śrubokręt jeżeli wchodzi łatwo to dechy są w marnej kondycji i być może stąd ta siność???.
Jezeli tak jest to marne szanse. Jedynie wymiana. Jezeli srubokręt nie wchodzi głęboko w deski to spróbuj zeszliwować szliwierką oscylacyjną albo rotacyjną a najlepiej grubym papierem ściernym 36 na klocku przeszlifować do czystego w miejscu gdzie nie ma już lakieru (przetarty). Zrób jakieś 05,m2. Jeżeli uzyskasz w tym miejscu jasno-żółty odcień deski to wszystko jest w porządku.
Możesz tak sprawdzić w dwóch różnych miejscach. Jezeli i to miejsce uzyska odcień jasno-żółtawy, możesz się zastanowić co i jak dalej.
SH81 jest to lakier kwasoutwardzalny tani jak barszcz ale piekielnie szkodliwy zawiera Formaldehyd. Bez maski gazowej nie da się lakierować.
Cy w trakcie tych prac będiesz tam mieszkał?. Jezeli tak to zadbaj o siebie i dołóż pieniędzy na zdrowie a nie na lekarza.
Lakiery syntetyczne maluj tylko w masce. Na pewno będziesz robił to sam i pędzlem a więc z nosem w lakierze. Zastanów się!!!.
Ghost34 proponuje ci materiały sprawdzone i oferuje swoje źródła, doceń to i skorzystaj. Najpierw zrób jednak próby.
__________________________________________
vanitas vanitatum et omnia vanitas

ghost34
01-05-2008, 00:02
Kurcze to kwasowe lakiery jeszcze wogóle można stosować???Słyszałem/czytałem ze od stycznia 2007 nie wolno???

jarekkur
01-05-2008, 00:15
Kurcze to kwasowe lakiery jeszcze wogóle można stosować???Słyszałem/czytałem ze od stycznia 2007 nie wolno???

Jezeli zawiera do o,o1ppm to wolno! Formaldehydu nie można tak do końca wycofać ze względu na wyjątkowe właściwości przyspieszania syntezy chemicznej. Podobnie z NMP ograniczenie do 5%. Oczywiści u nas się stosuje bo kraj biedny i ludzie wsystko kupią byle tanio.
_____________________________________________
vanitas vanitatum et omnia vanitas

bartek kopec
01-05-2008, 19:33
ghost 34 z przyjemnoscia skorzystam z Twojej uprzejmosci wiec jesli mozesz to daj namiar .. a z pallmana zrezygnuje... tylko co zastyosowac w takim razie? czy Quick moze byc?

ghost34
01-05-2008, 21:26
Dam ci namiar na priv w poniedziałek jak trafie na firme i wezme adres lakier jak chciałbys malować sam pędzlem to albo zarowski albo tikurilla kiri albo sadolin wszystko można lakierowac pędzlem 14stka i wychodzi piękny odcien ciemnomiodowy...ale musisz mi dac szanse do poniedziałku...jest weekend..please

ersste
18-05-2008, 14:10
wyszlifowac do surowego drewna bez pozostałosci lakieru i pomalowac bejca rustikalna spirytusowa rozcienczona z woda , nie stosuje sie bejc na podłogi które tworza warstwe,po bejcy spirytusowej drewno jest wybarwione wgłebnie kolor mozna zdzierac razem z drewnem .po wyschnieciu kazdy lakier mozna stosowac .

ghost34
18-05-2008, 22:17
wyszlifowac do surowego drewna bez pozostałosci lakieru i pomalowac bejca rustikalna spirytusowa rozcienczona z woda , nie stosuje sie bejc na podłogi które tworza warstwe,po bejcy spirytusowej drewno jest wybarwione wgłebnie kolor mozna zdzierac razem z drewnem .po wyschnieciu kazdy lakier mozna stosowac .
Powodzenia...bejce spirytusowe na podłogi i wychodzą Panu bez plam??Jak Pan je Aplikuje chciałbym wiedzieć...

jarekkur
18-05-2008, 23:54
wyszlifowac do surowego drewna bez pozostałosci lakieru i pomalowac bejca rustikalna spirytusowa rozcienczona z woda , nie stosuje sie bejc na podłogi które tworza warstwe,po bejcy spirytusowej drewno jest wybarwione wgłebnie kolor mozna zdzierac razem z drewnem .po wyschnieciu kazdy lakier mozna stosowac .
Powodzenia...bejce spirytusowe na podłogi i wychodzą Panu bez plam??Jak Pan je Aplikuje chciałbym wiedzieć...

Przecież to proste jeżeli na kolanach bejcuje się każdy kawałek osobna.
Niestety profesjonalnie wykonuje się to maszynowo i w tym celu nie można stosować bejcy spirytusowej.
Poza tym gosć rozcieńcza ją wodą a więc nakłada conajmniej dwa razy.
Przy takiej technologii przy trzecim kryciu ma kolor wyrównany.
__________________________________________________ ______
vanitas vanitatum et omnia vanitas

jarekkur
19-05-2008, 00:00
wyszlifowac do surowego drewna bez pozostałosci lakieru i pomalowac bejca rustikalna spirytusowa rozcienczona z woda , nie stosuje sie bejc na podłogi które tworza warstwe,po bejcy spirytusowej drewno jest wybarwione wgłebnie kolor mozna zdzierac razem z drewnem .po wyschnieciu kazdy lakier mozna stosowac .

Gdyby bejca spirytusowa jak każda inna zresztą nie tworzyła warstwy na powierzchni drewna nie byłaby bejcą. O ile wiem to nie ma bejcy transparentnych-przeźroczystych.
Można się jedynie sprzeczać która z tych bejc wnika głębiej w drewno. Bejce na podłodze drewnianej pokrywa się aplikacjami typu lakier czy olej. To chyba nie ulega żadnej wątpliwości. Tak długo jak długo jest aplikacja ochronna na bejcy jest ona bezpieczna bez wględu na to jak głęboko wnikneła w drewno.
____________________________________________
vanitas vanitatum et omnia vanitas

ersste
19-05-2008, 22:03
bejca spirytusowa jest sprzedawana w postaci koncentratu jezeli nie rozcienczymy go na duzych powierzchnich beda sie tworzyły plamy spowodowane tym ze nie nasaczylismy całej powierzchni maxymalnie czyli tak ze drewno wicej juz nie wsiaknie cieczy.ilosc nanoszonych warst zalezy od pozadanego efektu koncowego bo przeciez mozna rozrobic ciemna bejce w pieciu litrach wody ,o5 l bejcy i juz po pierwszej warstwie równo mamy zabarwiona podłoge w jasym odcieni . ja produkuje podłogi i mam przemysłowa nakładarke bejcy z dozownikiem w gramach na m2 z mozliwoscia rozcierania zacierania tylko porów w debie i nie mam zednych plam.bejca powinna darwic drewno a nie tworzyc warstwe na powierzchni drewna wtóra wraz z bezbarwna warstwa zabezpieczajaca mozemy porysowac ,bejca takze nie powinna ograniczac wsiakaniu lakieru czy oleju w glab drewna ,po bejcy spirytusowej lakier wsiaka tak głeboko jak w surowe drewno.inne bejce to taka sama porazka jek stosowanie lakieru nitro podkładowego (copon) w celu zmniejszenia zuzycia drogiego lakieru nawierzchniowego.

ghost34
19-05-2008, 22:38
A to tez dobre jest proszę położyc raz capon i na to jakikolwiek standartowy (nie bardzo gęsty i nie na beznynie lakowej tylko na nitro) lakier nawierzchniowy i prosze zrobić to samo dwa razy lakierem nawierzchniowym nitro i zmierzyc warstwę...sam sobie Pan udowodnisz różnice na takim np domaluxie sa minimalne ...pomijajac to kto stosuje w tych czasach capon...nitroceluloza +toluen tylko sie truć.. i niby czemu ma to służyć???I zapewniam że stosuje bejce na bazie np benzyny lakowej pozostawiaja warstwe (mimo ze jej nie widać gołym okiem co nie jest dowodem na to że nie ma warstwy)..jeśli Pan nakłada maszynowo to w porzadku i uzyskuje Pan pożadany efekt..ja produkcji nie posiadam ale mam przetestowanych parenaście różnego rodzaju kolorantów posadzek i proszę mi wierzyć w warunkach budowy bejca nitro czy też spirytusowa jest bardzo ciezka w aplikacji i uzyskaniu żądanego efektu..Pozdrawiam

jarekkur
20-05-2008, 01:03
bejca spirytusowa jest sprzedawana w postaci koncentratu jezeli nie rozcienczymy go na duzych powierzchnich beda sie tworzyły plamy spowodowane tym ze nie nasaczylismy całej powierzchni maxymalnie czyli tak ze drewno wicej juz nie wsiaknie cieczy.ilosc nanoszonych warst zalezy od pozadanego efektu koncowego bo przeciez mozna rozrobic ciemna bejce w pieciu litrach wody ,o5 l bejcy i juz po pierwszej warstwie równo mamy zabarwiona podłoge w jasym odcieni . ja produkuje podłogi i mam przemysłowa nakładarke bejcy z dozownikiem w gramach na m2 z mozliwoscia rozcierania zacierania tylko porów w debie i nie mam zednych plam.bejca powinna darwic drewno a nie tworzyc warstwe na powierzchni drewna wtóra wraz z bezbarwna warstwa zabezpieczajaca mozemy porysowac ,bejca takze nie powinna ograniczac wsiakaniu lakieru czy oleju w glab drewna ,po bejcy spirytusowej lakier wsiaka tak głeboko jak w surowe drewno.inne bejce to taka sama porazka jek stosowanie lakieru nitro podkładowego (copon) w celu zmniejszenia zuzycia drogiego lakieru nawierzchniowego.

Ciekawi mnie w tym co Pan mówi o głębokościach jedno. Jakie są to głębokości?
1mm; 2mm a może 3 i wiecej. Według mnie bejca spirytusowa osiaga głębokość zaledwie kilku mikronów maksymalnie 0,1mm. Wykonałem próbę na parkiecie (dębie) przeciągając trzy razy bejcę spirytusową i bejcą Starwaxa. Po wyschnięciu przeciąłem klepki i nie udało mi się zobaczyć ani bejcy spirytusowej ani Starwaxa na głębokości nawet 0,1mm w drewnie.
Wodna bejca Blanchon wniknęła na głębokość 0,3mm w głąb drewna.
Może to stąd, że spirytus szybko wyparowuje i przestaje penetrować. Woda zaś wnika głębiej ponieważ jest nośna i jej napiecie powierzchniowe jest inne (korzystniejsze) niż spirytusu.
Wniosek z tego, że podłogi należy chronić przed zarysowaniami szczególnie te bejcowane. Na bejce nalezy nakładać aplikacje kilkakrotnie.
Podkład i trzy razy lakier lub dwa razy olejo-wosk High-Solid w warunkach budowy. A potem dbać o podłogę.
Jest duża różnica miedzy produkcyjnym nakładaniem bejcy, lakieru, oleju itp. a wykonawstwem na otwartej budowie. Dokładnie jest tak jak pisze ghost34. Jest to inna techologia inne warunki. Pozostaję przy sprawdzonych bejcach nadających się do nanoszenia na dużych powierzchniach a nie na pojedyńczych deszczułkach czy panelach.
______________________________________________
vanitas vanitatum et omnia vanitas

monke
06-03-2009, 12:53
Mam pytanko...gdzie mozna na terenie Warszawy kupić bejcę Syntilor poliuretanową wodną? muszę ją dzisiaj kupić, dzwoniłam juz do kilku sklepów i nigdzie nie mogę jej znaleźć :(

ghost34
06-03-2009, 12:55
syntilor to castorama miala zdaje sie..

monke
06-03-2009, 13:05
Dziękuję ślicznie:) dzwoniłam do castoramy - jest :)

ghost34
06-03-2009, 13:11
you welcome.. 8)

jarekkur
06-03-2009, 13:56
Mam pytanko...gdzie mozna na terenie Warszawy kupić bejcę Syntilor poliuretanową wodną? muszę ją dzisiaj kupić, dzwoniłam juz do kilku sklepów i nigdzie nie mogę jej znaleźć :(

CAstorama! O widzę, że się spóźniłem.