PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to jest z tą agro-włókniną?



Eunika
03-05-2008, 10:08
Mam kilka pytań dotyczących włókniny do ściólkowania (chyba tak to się nazywa), ponieważ osoby pracujące w marketach na działach ogrodniczych wiedzą tyle co ja, albo i jeszcze mniej.
Występują dwa rodzaje włókniny, taka fizelinowa (rozumiem, że to jest do okrywania roślin na zimę) i bardziej twarda błyszcząca do ściółkowania.
1.czy tą fizelinowa można również kłaśc na podłoże i nie przebiją się przez nią chwasty?
2. czy włókninę (tą do ściółkowania) należy kłaść zupełnie przy roślinie, czy zostawiać wokół rośliny wolne miejsce i przykryć tylko korą?
3. czy kładąc włókninę na ziemię wokół roślin należy bardzo dokładnie ją wypielić? Nie mówię tutaj o perzu czy o innych chwastach, które mają długie korzenie, ale o zwykłych, drobnych. Czy one po przykryciu wlókniną same padną :lol: ?
Zakładam swój ogród od zeszłego roku i może moje pytania dla niektórych sa banalne, ale ja nie wiem jak do tej agro-włókniny podejść :D

alenrok
03-05-2008, 10:18
do ściółkowania może być taka http://www.allegro.pl/item351725824_agrowloknina_czarna_p50_1_6x10m_post aw_na_jakosc.html

Damro
04-05-2008, 00:12
biała do okrywania roślin a czarna do ściółkowania,dla mnie czarna posłuży głównie na krety :D