PDA

Zobacz pełną wersję : projekt AMBROZJA pracownia DOBRE DOMY



Strony : 1 2 3 4 [5] 6 7 8

Drake
05-08-2011, 08:22
Witam!
Również zdecydowaliśmy się wraz z mężem na ten cudowny domek.
Jesteśmy na etapie stropu nad domem - teriva.
W związku z tym muszę już zdecydować jaki ma być balkon frontowy. Wymarzyłam sobie taki podpierany trapezowymi słupami. I tu prośba do Drake czy mógłby podać mi wymiary swojego balkonu i słupów na dole i u góry.
P.S.
Drake od kilku dni podziwiam zdjęcia w Twoim albumie. Domek wygląda idealnie, cudownie, super. Taki właśnie mi się marzy.
Pozdrawiam

Balkon ma 3m szerokości (tak mniej więcej szerokość lukarny przed ociepleniem) i 2m długości. Filary na dole podstawa kwadratowa o boku 60cm, przy opaskach na górze 50cm. Odległość między filarami = 180cm. Odległości od ściany frontowej niestety nie pamiętam, ale to coś około 120-140cm.
I w imieniu naszej Ambrozji dziękujemy za słowa pochwały :)

zbijar
05-08-2011, 17:07
Witam,

czy macie może gdzieś pod ręką jaka jest powierzchnia dachu w Ambrozja I, chciałem policzyć sobie koszt dachówki, a projekt mam u architekta.

asia_k
05-08-2011, 17:13
Jeśli dobrze pamiętam dach to 220m.

zbijar
05-08-2011, 17:24
Jeśli dobrze pamiętam dach to 220m.

super, dzięki :-)

zbijar
05-08-2011, 18:50
Nazwa koloru scian "Aprikose 15" a opaski "Hawana 14" firmy CAPAROL
See attachment please ;)

Pozdrawiam
Jaro

Jaro czy możesz mi napisać jaki kolor masz dachówki i jakiej firmy ?

j_a_r_o
05-08-2011, 19:26
Jaro czy możesz mi napisać jaki kolor masz dachówki i jakiej firmy ?

Moją Ambrę pokrywa:
MONZAPLUS - DACHÓWKA ŚREDZKA FALISTA PLUS - KASZTANOWA ANGOBOWANA FIRMY Röben

Pozdro

zbijar
05-08-2011, 20:05
Dzięki bardzo.

fanta001
06-08-2011, 12:23
Czy ktoś w ambrozji ma już kominek? Chodzi mi o rozwiązanie, bo my zmieniliśmy w trakcie kształt zabudowy (kominek z płaszczem).
Czy jak już jest salon umeblowany to kominek nie wygląda zbyt potężnie?

A u nas ambrozja zbliża się ku końcowi, myślę że w połowie września będzie przeprowadzka.

zbijar
06-08-2011, 14:22
Czy ktoś z Was robił ogrzewanie podłogowe na całości domu ? Interesuje mnie jakie odległości dawaliście rurek, czy wszystkie takie same czy w strefie brzegowej mniejsze ?

makoko
06-08-2011, 17:06
Witam,
projekt przewiduje, że materiałem na ściany zewnętrzne jest Ytong 36,5. Z czego budowaliście Wasze Ambrozje, czy zamieniając materiał należy w projekcie wprowadzić bardzo istotne zmiany?
pozdrawiam

simskor
06-08-2011, 19:18
Ja buduje ceramika porotherm 25 DRYFIX - nic nie zmieniałem w projekcie

rosa_jr
06-08-2011, 20:44
Drake czy mogłabym wiedzieć czym ocieplałeś dom i od czego jest ta skrzyneczka z prawej strony domu, na dole, za rynną?

rosa_jr
06-08-2011, 20:50
My budujemy z gazobetonu i również, w związku z tym, w projekcie nic nie zmienialiśmy.

Drake
06-08-2011, 21:19
Drake czy mogłabym wiedzieć czym ocieplałeś dom i od czego jest ta skrzyneczka z prawej strony domu, na dole, za rynną?

Ocieplałem styropianem 15cm lamba=0,031.

Skrzyneczka to szafka na zawór instalacji gazowej.

rosa_jr
07-08-2011, 14:18
Dziękuję za odpowiedź.

rosa_jr
07-08-2011, 14:48
Czy możecie mi dać jakieś rady w związku z zakładaniem dachu (więźby jak i dachówki) na Ambrozji? Czy jest tu coś na co trzeba zwrócić szczególną uwagę? A może zastosował ktoś jakieś inne rozwiązania niż w projekcie?
Moi budowlańcy są raczej z tych, których należy pilnować więc muszę się znać na wszystkim.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Drake
07-08-2011, 15:18
Czy możecie mi dać jakieś rady w związku z zakładaniem dachu (więźby jak i dachówki) na Ambrozji? Czy jest tu coś na co trzeba zwrócić szczególną uwagę? A może zastosował ktoś jakieś inne rozwiązania niż w projekcie?
Moi budowlańcy są raczej z tych, których należy pilnować więc muszę się znać na wszystkim.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Obróbka kominów: jak z cegły klinkierowej, to pełnej z pełną fugą, z wcinką na obróbkę, od strony szczytowej komina poza podstawową warstwą membrany jeszcze druga z wywiniętą rynienką szerszą niż komin, trzeba dobrze za ciapać uszczelniaczem dekarskim kratki wentylacyjne, bo tamtędy też sobie woda lubi zaciekać.
Obróbka boków krokwi blachą: jak będą zawijać blachę, to niech ją tak wyprofilują, żeby podbitka wsuwała się pod zagięcie, to wtedy nie jest konieczna dodatkowa listwa J (u mnie opuścili za nisko względem krokwi (lub krokwie wyschły i się skurczyły), wygięli za krótki "nos" blachy i się nie dało).
Moi mistrzowie z niewiadomych mi po dziś dzień przyczyn kładli membranę na dach nad garażem i nie dociągnęli jej do ściany budynku, tylko zakończyli na ostatniej krokwi, jak się pojawią kończyć obróbki po ociepleniu, to się dopytam skąd taki mądry pomysł zrodził się w ich profesjonalnych umysłach ;)

To chyba tyle grzechów moich dachowców, które wyszły po miesiącach obserwacji ;)

rosa_jr
07-08-2011, 16:44
Już wiem o co chodzi. Dziękuję za podpowiedzi.
Zapamiętam.

rosa_jr
11-08-2011, 14:22
A jakie polecacie rury wentylacyjne?
Z czego i jakiej średnicy?

zbijar
13-08-2011, 09:13
Witam,

czy ktoś z Was likwidował może mostki termiczne występujące na balkonach przez zastosowanie łącznika balkonowego ?

simskor
13-08-2011, 09:39
a co to jest łacznik balkonowy??
To jest taka płachta jakby twardej wełny mineralnej??
Jeżeli tak to takie cos chyba u mnie zastosowali ale muszę się upewnić

zbijar
13-08-2011, 16:45
a co to jest łacznik balkonowy??
To jest taka płachta jakby twardej wełny mineralnej??
Jeżeli tak to takie cos chyba u mnie zastosowali ale muszę się upewnić

Poniżej link do jednej z firm, która produkuje łączniki balkonowe

http://www.halfen.pl/t/91_7062.html

Ta firma również robi łączniki balkonowe

http://www.schock.pl

Drake
13-08-2011, 19:58
Ja jeszcze od siebie dodam, że zamawiając drzwi balkonowe dopytajcie o taki dodatkowy profil pcv, który montuje się pomiędzy drzwiami a posadzką. Na ogół widzę, że monterzy podpierają drzwi cegłami, a inwestor się potem martwi jak to skutecznie zatkać, żeby nie przeciekało i nie było mostka po wylewkach ostatecznej posadzki, że o sztywności samych drzwi nie wspomnę.

A żeby nie było, że nie na temat, to nie zastosowałem. Chyba to dosyć drogi cymes był, jeśli się nie mylę. Uznałem, że 5cm betonu obłożone z każdej strony styropianem wystarczająco zminimalizuje mostek.

adanko77
18-08-2011, 13:04
Witam wszystkich budujących Ambrozję. Ja też (już prawie) podjęłam decyzję, aby wybudować ten fajny domek. Teraz muszę pilnie prześledzić wszystkie posty i do roboty. Pozdrawiam

fireman3
18-08-2011, 15:16
Witam, pytanie mam do Tych forumowiczów co używali do zakończenia komina cegły klinkierowej. Ile zużyliście cegły na kominy. Pozdrawiam.

Drake
18-08-2011, 19:05
Witam, pytanie mam do Tych forumowiczów co używali do zakończenia komina cegły klinkierowej. Ile zużyliście cegły na kominy. Pozdrawiam.

466szt. - kilkanaście zostało
W każdym z kominów są 4 kanały wentylacyjne i po jednym spalinowym średnicy 200mm.

dzastin18
20-08-2011, 12:32
mam pytanie do fireman3 i misiaa8888 - czy moglibyśmy u któregoś z Was obejrzeć Ambrozję na żywo?? jesteśmy z Oświęcimia- mój e-mail [email protected]

P.S. do DRAKE (przepiękny domek!!)-proszę o e-mail abym mogła wypytać dokładnie o wszystkie zmiany:) pozdrawiam forumowiczów

Drake
20-08-2011, 20:11
P.S. do DRAKE (przepiękny domek!!)-proszę o e-mail abym mogła wypytać dokładnie o wszystkie zmiany:) pozdrawiam forumowiczów

Pisz przez PW - taki sam efekt jak mailem ;)

luka80
22-08-2011, 10:48
witam
a jak wygląda sprawa wentylacji w kuchni nad okapem? czy wentylacja jest zaprojektowana do komina na którym stoi kominek i to wszystko?

Drake
22-08-2011, 11:19
witam
a jak wygląda sprawa wentylacji w kuchni nad okapem? czy wentylacja jest zaprojektowana do komina na którym stoi kominek i to wszystko?

W projekcie (rzut parteru) masz takie dwa kółka z opisem WENTYLACJA DACHOWA wylot sufitowy (anemostat) + system kanałów elastycznych fi 150mm - jedno kółko to wentylacja do spiżarki, drugie do kuchni, zakończone na dachu kominkiem wentylacyjnym. W projekcie nie ma zaprojektowanej wentylacji w kominie "kominkowym", która miałaby otwór od strony kuchni. Ja dołożyłem sobie jeden kanał wentylacyjny przy tym kominie i wypuściłem jeden kominek wentylacyjny na dachu, bo nie mamy spiżarni.

luka80
22-08-2011, 12:01
no tak, przeoczyłem to, przydała by się wentylacja bliżej kuchni, coś się wymyśli, dzieki za podpowiedź

u mnie pomału prace ruszają LINK (https://picasaweb.google.com/110722130506814378731/Dom?authuser=0&authkey=Gv1sRgCPOY6aXe9euLfw&feat=directlink), schody robiliście razem z fundamentami czy później?

dzastin18
22-08-2011, 19:40
my wkońcu też zdecydowaliśmy się na Ambrozję-mam pytanko tak może troszkę odbiegające w przyszłość:) czy ma ktoś z Was namiar na jakiegoś projektanta wnętrz?? z góry wielkie dzięki za odpowiedź

anna.ss
24-08-2011, 10:34
Witam ,mam pytanie do osób, które wylewały okrągłe kolumny.Interesuje mnie średnica kolumn, uzbrojenie czy jest konieczne oraz na jakim etapie je się wylewa.Czy przy wylewaniu balkonu czy w etapie późniejszym.

wkozaz
24-08-2011, 19:24
Ja mam kolumny srednicy 25cm. Jak kazdy element z betonu tak i slupy te musza miec zbrojenie a zalewa sie je najlepiej razem z balkonami i stropem.

adanko77
24-08-2011, 20:51
mam dylemat który beton komórkowy wybrac do mojej Ambrozji. Ile sie nie naczytam nt. ytong vs solbet to i tak nic nie wiem. Z tego co kojarze, niektórzy tu budowali z solbetu pioro/wpust. Jesteście zadowoleni? Zamierzam budowac 24+15 sturopian i nie wiem, czy warto przepłacac za ytong. A moze ktos porównywał ceny tych dwoch materiałów i moze mi podac róznice? Ile m2 scian zewnetrznych jest w Ambrozji II?

Dorota i Piotr
26-08-2011, 20:22
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Muszę powiedzieć, że ostatni tydzień upłynął mi pod znakiem tego forum :) Czytałam wszystkie posty jak powieść w odcinkach :) Na projekt Ambrozji II zdecydowaliśmy się już jakiś czas temu i chociaż nie przestaliśmy szperać w różnych katalogach i srtonkach z projektami - wciąż, jak bumerang wraca do nas Ona - Ambrozja :) Teraz jesteśmy pewni, że jest to dom idealny dla naszej rodziny. Oczywiście tak, jak wy, my także mamy swoje plany zmian w projekcie. Cudownie było śledzić postępy Waszych prac i oglądać wspaniałe efekty końcowe. Jesteście dla nas prawdziwą skarbnicą wiedzy - o budowie wiecie chyba wszystko :) Mirox, Drake, Wkozaz - jeszcze wiele razy będę czytać Wasze posty i przeglądać galerie :) Mam ogromną nadzieję, że gdzieś niedaleko od Świdnicy ktoś buduje, lub już zbudował cacko, które zechciałby nam pokazać i udzielić kilku wskazówek. Wy także chcieliście zobaczyć w realu to, co na pamięć znaliście tylko z projektu :) Pozdrawiamy i liczymy na szczęście :)

Drake
26-08-2011, 20:34
Witamy na forum i obiecujemy służyć (mam nadzieję) dobrą radą i (mam nadzieję) pomocą :)

fireman3
26-08-2011, 20:46
Witam. my jesteśmy na etapie więźby a konkretnie, pozostały nam do wymurowania kominy dokończenie łacenia i położenie dachówki.Ambrozje mamy wymurowaną z BK firmy TERMALICA 36,5 klasa 400 i nie planujemy żadnych styropianów tylko tynk. Strop mamy wylewny i nie widać żadnych belek w prawdzie zużyte zostało trochę więcej stali ale efekt bezcenny. Schody mamy wylewane majstry tak się postarali że zamiast stopni zabiegowych mamy spocznik. Jutro postaram się wrzucić fotki obecnego stanu. Pozdrowionka

asia_k
27-08-2011, 14:25
Ja właśnie szukam okien dachowych. Co sądzicie o marce Rooflite? Co prawda wymiar max okna to 78 x 140, trochę mniejsze niż w projekcie, ale cena kompletu okno z nawiewnikiem+kołnierz za 750zł zachęca i ponoć wykonanie też dobre. 160 ma niewiele firm i ceny od 1100zł.

Drake
27-08-2011, 18:34
My mamy okna 140-tki i w zupełności wystarczają.

Marki tej jednak nie znam, mamy Veluxy. 3 x GGL +1 x GGU kosztowały chyba 4000zł, a można jeszcze było wybrać tańsze GZL. Velux mogę szczerze polecić.

adanko77
27-08-2011, 21:49
właśnie przebrnełam przez wszystkie strony tego forum - było to nielada wyzwanie :wiggle:
w poniedziałek jestem umówiona z architektem, dlatego mam jeszcze pare pytan -Drake-głównie do Ciebie:)
1. Jak zrobiłeś, że do Twojego domu wchodzi sie nie po schodach tylko na płasko ?
2. oglądałam Twój album (super)-czy zmieniałeś coś ze schodami czy są tak jak w projekcie?-chodzi mi dokładnie o wejście do pokoju nad garażem
3. Jaki ten strop w końcu lepiej zrobic? (zupełnie sie nie znam:bash:
4. Drake jaki masz rozmiar okien w kuchni i w łazience/pom. gospodarczym i na jakiej wysokości?
Dzięki za wszystkie odpowiedzi :-)

Drake
27-08-2011, 22:28
właśnie przebrnełam przez wszystkie strony tego forum - było to nielada wyzwanie :wiggle:
w poniedziałek jestem umówiona z architektem, dlatego mam jeszcze pare pytan -Drake-głównie do Ciebie:)
1. Jak zrobiłeś, że do Twojego domu wchodzi sie nie po schodach tylko na płasko ?
Nie będzie na płasko - będą 2 stopnie po ok. 14cm

2. oglądałam Twój album (super)-czy zmieniałeś coś ze schodami czy są tak jak w projekcie?-chodzi mi dokładnie o wejście do pokoju nad garażem
Schody są delikatnie "stuningowane" - stopnie mają ok. 17,5cm, stopnie zabiegowe mają lepszy kształt (w projekcie jest jeszcze taki mały trójkącik - u nas pełny "wachlarz"). Dzieje się tak chyba dlatego, że wysokość parteru wyszła 2,65m, a oryginalnie w projekcie było coś ok. 2,8m - stopnie mogły być dzięki temu niższe i lepiej rozłożone. Osobiście przestrzegam przed wysokością stopnia z projektu (19cm) - odwiedziliśmy kiedyś domek Helike i wyczuwalnie chodziło się po tamtych schodach dużo gorzej, a wydaje się, że to tylko 1,5cm.

3. Jaki ten strop w końcu lepiej zrobic? (zupełnie sie nie znam:bash:
Mój murarz twierdził, że najlepszy jest strop typu Ackerman. Strop monolityczny może być cieńszy, lepiej tłumi dźwięki, ale wymaga deskowania (dodatkowy koszt: deski + stemple) i zazwyczaj ekipy też więcej sobie życzą w takim przypadku. Główną zaletą Terivy jest to, że szybko się układa i nie wymaga deskowania.

4. Drake jaki masz rozmiar okien w kuchni i w łazience/pom. gospodarczym i na jakiej wysokości?
Szerokość jak w projekcie, wysokość ok. 145cm. Nad podłogą chyba 92 cm - można było je nieco obniżyć, chyba na 89cm - wtedy blat szafki kuchennej tworzył jednolity parapet, a teraz będzie schodek.

Drake
27-08-2011, 22:38
A jeszcze jedna ciekawostka.
W garażu przenieśliśmy sobie okienka na długą ścianę. Tylko nikt nie pomyślał, że tego przy bramie garażowej nie da się w pełni otworzyć, gdy zamontuje się prowadnicę bramy :D Zwróćcie uwagę, jeśli też planujecie takie rozwiązanie ;)

adanko77
28-08-2011, 09:34
dzięki za ekspresową odpowiedź
czyli (zebym dobrze zrozumiała) muszę obniżyć strop o ok 15 cm zeby schody wyszły po 17,5 i to wystarczy, czy jeszcze jakis zabieg musze zrobic?

Jesli chodzi o garaz, to właściwie chciałam zrezygnować ze wszelkich okien, ale nie wiem, czy to dobry pomysł.
Jeszcze raz dięki za odpowiedź:)

Drake
28-08-2011, 09:54
Można jeszcze zwiększyć ilość stopni, wysuwając/wydłużając schody w stronę kominka. Można niżej zrobić strop nad garażem (więcej schodków wyjdzie za stopniem spocznikowym, mniej w tym dłuższym biegu), ale wtedy albo dom będzie strasznie wysoko posadowiony względem poziomu ziemi, albo garaż będzie musiał być w ziemi zagłębiony. Tak czekam niecierpliwie na fotki firemana, bo nie potrafię sobie wyobrazić jak chłopaki z chyba trzech schodków zabiegowych zrobili jeden spocznikowy - jakiego fortelu użyli :)

Drake
28-08-2011, 09:56
Moim zdaniem rezygnacja z okien w garażu nie jest dobrym pomysłem - mamy naturalne światło przez cały dzień, nie musimy zużywać niepotrzebnie prądu i w razie potrzeby garaż można szybko przewietrzyć. Chyba że u Ciebie będzie pełnił tylko funkcję przechowania samochodu (2 minuty na wjazd i 2 minuty na wyjazd), to można sobie na brak otworów pozwolić :)

zbijar
28-08-2011, 13:03
my wkońcu też zdecydowaliśmy się na Ambrozję-mam pytanko tak może troszkę odbiegające w przyszłość:) czy ma ktoś z Was namiar na jakiegoś projektanta wnętrz?? z góry wielkie dzięki za odpowiedź

Witaj,

w jakiej miejscowości budujecie Ambrozję ?

wkozaz
28-08-2011, 20:35
właśnie przebrnełam przez wszystkie strony tego forum - było to nielada wyzwanie :wiggle:
w poniedziałek jestem umówiona z architektem, dlatego mam jeszcze pare pytan -Drake-głównie do Ciebie:)
3. Jaki ten strop w końcu lepiej zrobic? (zupełnie sie nie znam:bash:
Dzięki za wszystkie odpowiedzi :-)

Moim zdaniem lepiej wykonac sobie strop gęstożebrowy monolityczny ze względu na to iż jeśli wynajmiesz gotowy szalunek (wynajecie na m-c 3000zl z srodkiem adsorbcyjnym i plytami na docinki oraz dystansami pod prety zbrojeniowe a takze transport w obie strony) i twoi cieśle rowno go ułożą bedziesz miec elegancki gladki strop (wystarczy zeszlifowac cieniutkie frezy z łaczeń tych plyt i caly wyszpachlowac nie trzeba go tynkowac oszczednosc naprawde duza metr szpachli okolo 6-10zl, tynk okolo 20-30zl i i tak go trzeba szpachlowac,) Ponadto w przypadku wszelkich stropów typu teriva itp czyli skladajacych sie z elementow nosnych a wiec belek oraz wypelnienia czyli pustaki, w miejscu laczenia pustaka z belka zawsze pojawiaja sie pekniecia, (budynek pracuje) co do szalunku stropy teriva tez sie podpiera steplami, koszt wykonania jednego i drugiego jest taki sam, (tyle samo pracy przy jednym i drugim) koszt materialow po sumowaniu ten sam, i jeden i drugi trzeba zalewać,i jeden i drugi sie zbroi, w przypadku teriva idzie mniej zbrojenia ale bloczki i belki sa drogie, Moim zdaniem co beton to beton lepiej miec cos calego niz zespojonego z ilus tam elementow.

Jesli moge doradzic:

Co do okien w garażu My zrezygnowalismy z 3 sztuk zrobilismy 1 ale na 120cm dlugie i dodalismy drzwi do ogrodu, bez okna byloby naprawde ciemno w garazu a chcac cos zrobic w ogrodzie nie mosze biegac po graty do okola.

Co do schodów u nas mamy schody spocznikowe 13szt po 19cmx26cm nastepnie spocznik i kolejne 3 stopnie przy czym trzeci jest juz stropem. Aby zrobić spocznikowe mosielismy wyciagnac schody w kierunku salonu. 19cm to troche duzo ale coz cos kosztem czegos lepiej z spocznika wchodzic nad garaz niz sie sturlac po kilku glebszych z zabiegowych :) a do wysokosci ich juz sie przyzwyczailismy i nie jest zle.

Drake
29-08-2011, 08:11
W projekcie otwierasz:
-rzut poddasza
lub:
-przekrój A-A
-przekrój B-B
-przekrój C-C
Znajdujesz tabelkę D1 - dach ocieplony lub D2 - dach nieocieplony.
I czytasz ;)

adanko77
29-08-2011, 11:32
a ja właśnie wróciłam od pani architekt. Wszelkie zmiany wyceniła na ok. 2000, więc chyba nie tak źle. W jednej rzeczy ma tylko mały problem-przy likwidacji podcienia (tak jak ja chce) nie wie jaki strop zrobic, tzn terriva chyba odpada bo nie ma sie na czym podeprzec-tak przynajmniej zrozumiałam, więc moje pytanie do osób, które likwidowały podcień-jaki macie ten strop?? Aha, czy przy podniesieniu ścianki kolankowej o 1 pustak a zachowaniu wys. 2,70 te belki na piętrze jakos inaczej sie rozstawiają, czy coś z nimi trzeba kombinować?

adanko77
29-08-2011, 12:22
zapomniałam się jeszcze zapytać-czy warto zwiększac łazienkę na dole, czy taki rozmiar jak w projekcie jest ok?? Na pewno likwiduje spizarnie, tylko nie wiem czy na korzysc samej kuchnii, czy tez poprzesuwac te scianki na korzysc łazienki tez??

Drake
29-08-2011, 18:37
kolego drake dzieki za odp - nie mamy obecnie przy sobie projektu bo jestesmy za granica
więc odpowiedź brzmi: folia

wkozaz
29-08-2011, 19:59
Dziekuje za odp, usłyszeliśmy dziś ze warto deskowac dach, ale dla nas juz za pozno bo wiezba juz zamowiona.
A dzis nam polozyli strop w 2h i gotowe
Warto deskować ze względu na to ze konstrukcja bedzie stabilniejsza, dach cieplejszy , lepiej osloniety od wiatru.
Deski przecież zawsze można domówić.

wkozaz
29-08-2011, 20:00
zapomniałam się jeszcze zapytać-czy warto zwiększac łazienkę na dole, czy taki rozmiar jak w projekcie jest ok?? Na pewno likwiduje spizarnie, tylko nie wiem czy na korzysc samej kuchnii, czy tez poprzesuwac te scianki na korzysc łazienki tez??
Moim zdaniem, biorąc pod uwagę to iż na pietrze jest duża łazienka to ta na dole wystarczy.

wkozaz
29-08-2011, 20:10
a ja właśnie wróciłam od pani architekt. Wszelkie zmiany wyceniła na ok. 2000, więc chyba nie tak źle. W jednej rzeczy ma tylko mały problem-przy likwidacji podcienia (tak jak ja chce) nie wie jaki strop zrobic, tzn terriva chyba odpada bo nie ma sie na czym podeprzec-tak przynajmniej zrozumiałam, więc moje pytanie do osób, które likwidowały podcień-jaki macie ten strop?? Aha, czy przy podniesieniu ścianki kolankowej o 1 pustak a zachowaniu wys. 2,70 te belki na piętrze jakos inaczej sie rozstawiają, czy coś z nimi trzeba kombinować?
Ja zlikwidowałem podcień i zrobiłem strop gęstożebrowy monolityczny. Z tego co wiem z terivą też by nie było problemu.
O jakich belkach na pietrze piszesz??
Jesli chodzi ci o konstrukcję dachu to te "belki" to krokwie, nie trzeba ich zmieniać wystarczy tylko dac troche dłuższe i niżej jętki wtedy nie zmienisz kata dachu a sufit bedziesz miec na 2,7m, lub zostawić jętki nie zmienione a sufit obniżyć na wieszakach (podczas montażu gipsówek)

wkozaz
29-08-2011, 20:13
My kosztem spizarki przesunelismy sciane wiatrolapu w prawo dzieki czemu powiekszylismy lazienke bo wydala nam sie za mala.

kolego drake dzieki za odp - nie mamy obecnie przy sobie projektu bo jestesmy za granica

mam do was kolejne wazne pytanie
wiadomo ze projekt zaklada schody drewniane , jak wyglada sprawa spocznika przy tych schodach ?
jak wy rozwiazaliscie sprawe klatki schodowej ?
Tak samo jak przy betonowych.

wkozaz
29-08-2011, 20:18
Powiedzcie czy projekt przewiduje deskowanie dachu czy jest tylko folia ?
Jest folia ale deskowanie zawsze możesz sobie zrobić bez zmian w projekcie.
Mosisz tylko pamiętać o tym że dach nastepnie trzeba pokryć papą albo specjalna folia a montujac wełne trzeba zrobić okolo 3cm szczeliny miedzy deskami a welna na wentylacje.

adanko77
29-08-2011, 20:52
dzięki za szybkie odpowiedzi:)

trinity1985
30-08-2011, 07:50
Witam :)
Od dłuższego czasu czytam to forum i przyznam, że było naprawdę pomocne w wyborze i adaptacji projektu.
Chętnie przyłączę się do dyskusji, bo co-nieco wiem i ucząc się na swoich błędach można kogoś ostrzec :)
Pod koniec tygodnia ma przyjść ekipa robić więźbę dachową. Niebawem zamieszczę kilka zdjęć :)

anna.ss
30-08-2011, 07:55
Ja mam kolumny srednicy 25cm. Jak kazdy element z betonu tak i slupy te musza miec zbrojenie a zalewa sie je najlepiej razem z balkonami i stropem.



Wkozaz bardzo dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam

zbijar
30-08-2011, 10:38
zapomniałam się jeszcze zapytać-czy warto zwiększac łazienkę na dole, czy taki rozmiar jak w projekcie jest ok?? Na pewno likwiduje spizarnie, tylko nie wiem czy na korzysc samej kuchnii, czy tez poprzesuwac te scianki na korzysc łazienki tez??

Witaj,

my rozwiązaliśmy tak jak piszesz, spiżarka została zlikwidowana na koszt większej kuchni i łazienki, a ścianki zostały przesunięte. Jak powiększysz łazienkę, to wejdzie tam kabina 90x90.

wkozaz
30-08-2011, 17:47
Zgadzam sie z tym, ale fachowcy powiedzieli nam ze wiezbe trzeba by bylo przeliczyc jeszcze raz bo sie zwiekszy obciazenie a my juz zamowilismy.
Powiedzcie jeszcze czy robiliscie jakies okno (wlaz) u gory na klatce schodowej czy nie jest tam ewentualnie za ciemno bez okna.
pozdr.

Jesli wiezbe robicie zgodnie z wymiarami z projektu to nie ma potrzeby ponownego jej przeliczania gdyz jest ona przeszacowana na warunki panujace w naszym kraju. (JEST NAPRAWDE SOLIDNA) Ja polozylem deskowanie bez dodatkowego przeliczania po konsultajach z architektem. Dach jest bardzo solidny i wytrzymal bardzo silne wiatry duzo sniego i nawet nie drgnal :) A fachowcy beda wam tak mowic ze wzgledu na to iz polozenie deskowania nastepnie papy itd jest bardziej pracochlonne niz folia laty i kontrlaty wiec juz wiesz dlaczego tak wam powiedzieli :) Mimo wszystko dobrze sie zastanowcie bo warto a pozniej nie ma odwrotu.

Klatki schodowej nie doswietlalismy gdyz tzw swietliki sa bardzo drogie i nie daja duzo swiatla a klatka jest widna od okien z parteru i szyb w drzwiach na pietrze.

asia_k
31-08-2011, 17:03
A jak wielkość salonu? ja zastanawiam się nad likwidacją ściany działowej między gabinetem i tym samym jego kosztem powiększenie salonu. Dla mnie jest za mały. Po wstawieniu dużego narożnika i stołu zostanie 0 wolnej przestrzeni.

wkozaz
31-08-2011, 18:47
A jak wielkość salonu? ja zastanawiam się nad likwidacją ściany działowej między gabinetem i tym samym jego kosztem powiększenie salonu. Dla mnie jest za mały. Po wstawieniu dużego narożnika i stołu zostanie 0 wolnej przestrzeni.
Jesli zlikwidujesz podcien to bedzie naprawde duzy!Jesli zostwisz podcien to warto zlikwidowac scianke miedzy salonem a gabinetem.

luka80
01-09-2011, 13:35
mam dylemat który beton komórkowy wybrac do mojej Ambrozji. Ile sie nie naczytam nt. ytong vs solbet to i tak nic nie wiem. Z tego co kojarze, niektórzy tu budowali z solbetu pioro/wpust. Jesteście zadowoleni? Zamierzam budowac 24+15 sturopian i nie wiem, czy warto przepłacac za ytong. A moze ktos porównywał ceny tych dwoch materiałów i moze mi podac róznice? Ile m2 scian zewnetrznych jest w Ambrozji II?

tutaj to chyba musisz sam zdecydować i zaglądnąć do portfela, miałem ten sam dylemat im więcej czytałem tym bardziej nie mogłem zdecydować co wybrać, różne są szkoły tyle samo zwolenników co przeciwników, czy ytong, ceramika, solbet, ja wybrałem solbetowe 24 na kleju te z uchwytami (nie pióro wpust) plus 15 styropian, ważne żeby jak najszybciej je zabezpieczyć.
np. kolega zrobił z ytonga miał być do tego tylko tynk, gdy przyszli majstry od tynków stwierdzili że tyle samo wyniesie położenie styropianu 5cm plus siatka klej, co wyrównanie ścian samym tynkiem :)

adanko77
05-09-2011, 11:22
więc może ja pomarudzę :-)
dzisiaj i w środę mam spotkanie z firmami na wycenę robót i mam do was pytanko: oprócz tych standardowych pytań czyli ile to kosztuje i w jakim czasie o co jeszcze wypytać takie firmy, na co zwrócić uwagę i np. co sobie zastrzec w umowie??
Może mogłabym skorzystać z waszego doświadczenia i być mądrzejszą przed szkodą? :D

rosa_jr
05-09-2011, 15:17
466szt. - kilkanaście zostało
W każdym z kominów są 4 kanały wentylacyjne i po jednym spalinowym średnicy 200mm.

Czy między obudową komina (pustakiem) a cegłą klinkierową należy zostawić szczelinę? Jeżeli tak to jaką dużą? i jak to zakończyć na samej górze?
Szukam już dłuższy czas informacji na ten temat w necie, ale ciężko żeby cokolwiek znaleźć.

Drake
05-09-2011, 18:44
Czy między obudową komina (pustakiem) a cegłą klinkierową należy zostawić szczelinę? Jeżeli tak to jaką dużą? i jak to zakończyć na samej górze?
Szukam już dłuższy czas informacji na ten temat w necie, ale ciężko żeby cokolwiek znaleźć.
U nas robili to tak:
Od fundamentów szli kominem systemowym do przejścia przez strop, strop został wzmocniony wokół kominów i na nim szła już obmurówka pustaków kominowych cegłą pełną, ustawioną w pion (na 6cm szerokości i 12cm wysokości). Gdy doszli do przejścia przez połać dachu, to już nie dawali pustaków kominowych, tylko szli klinkierówką ustawioną w poziom (12cm szerokości i 6cm wysokości). Komin zatem był węższy o szerokość ścianek pustaków.
Nigdzie nie zostawiali szczeliny.
Na górze zakończone pełnymi cegłami klinkierowymi i wymazane izolbetem lub takim cudem do izolacji balkonów.

Drake
05-09-2011, 19:06
więc może ja pomarudzę :-)
dzisiaj i w środę mam spotkanie z firmami na wycenę robót i mam do was pytanko: oprócz tych standardowych pytań czyli ile to kosztuje i w jakim czasie o co jeszcze wypytać takie firmy, na co zwrócić uwagę i np. co sobie zastrzec w umowie??
Może mogłabym skorzystać z waszego doświadczenia i być mądrzejszą przed szkodą? :D

Ciężko cokolwiek doradzić. Podział inwestycji na etapy, protokolarny odbiór każdego etapu przez kierbuda i wypłata transz po usunięciu poprawek - ale tutaj trzeba podpierać się projektem budowlanym - trzeba umieścić w nim wszelkie zmiany. Ja zauważyłem, że przy wycenie jedna z ekip chciała ekstra kasę przy murowaniu kominów z klinkieru, murków przed wejściem czy wylewanie schodów betonowych (bo w projekcie są drewniane). Z drugim murarzem przesiedziałem chyba ze 2 godziny, kiedy to wypytał mnie o większość szczegółów, czym wzbudził moje zaufanie i wygrał casting na wykonawcę ;)

Życie jednak pokazuje, że pierwszą umowę podpiszesz, a później to już... po polsku ;)
Generalnie zapłata za robotę jak najpóźniej, najlepiej całość po zakończeniu prac.

simskor
06-09-2011, 19:56
Ja zapłaciłem 30000 zł za robotę murowaną (oczywiście wszystkie betony były lane z pompy)
- podpisz umowę na etapy z terminem realizacji
- dowiedz się czy mają swoje stemple do szalowania stropu (bo jak nie to masz dodatkowy wydatek koło 2000zł
- módl się abyś trafił na solidnych i słownych

adanko77
07-09-2011, 07:32
wow, 30 tyś. to naprawde supercena, nie sądze, ze mi ktoś w moim rejonie taką da. Perwszą wycene mury+dadach miałam na 70.000:jawdrop:

redsky
07-09-2011, 09:07
u mnie Dąbrowa Górnicza za wymurowanie wzięli 23 tysiące netto, w cenę nie wchodziło:
- wymurowanie kominów ponad więźbę
- zrobienie schodów przed domem ( ale to dostałem gratis - za tzw. bufet ;))
- zasypywanie i zagęszczanie (bo nie mieli zagęszczarki, ale jak przywiozłem to zrobili za free :))
Dodatkowo współpraca układała się wzorowo - jak Kiero miał jaieś zastrzeżenia chłopaki poprawiali.

Rozliczałem się po każdym etapie:
- fundamenty
- ściany nośne, słupy plus ścianki działowe parteru
- strop i schody na poddasze
- ściany nośne poddasza, przygotowanie pod wykonanie dachu, i ściany działowe poddasza.
Patrząc z perspektywy czasu nie zmieniłbym za wiele, ale mając doradzić
1. zatrudniłbym swojego kierownika budowy lub nadzór inwestorski.
2. Po wybraniu wykonawcy wziąłbym umowę i poprosił kierownika lub nadzór o sprawdzenie czy umowa zawiera wszystkei etapy i czy wszystko Ci wybudują w cenie, ew. to czego nie zrobią wypisać również w umowie
3. Przed wybraniem wykonawcy, nawet dodatkowo płacąc kierownikowi budowy pojechał na 2, 3 budowy poprzednie zobaczyć jak się budowało i porozmawiać z ludźmi u których firma robiła jakie były mniej więcej problemy ( to bardzo ważne, gdyż jeśli nie jesteś budowlańcem nie oceniz sam czy dom jest wybudowany zgodnie ze sztuką budowlaną i jak układają się kontakty międzyludzkie - wg. mnie to jest najważniejsze, jełśi potrafisz się dogadać z ekipą to wtedy świat staje się mniej problemowy.


P.S Dach mam robiony za 16 tyś więc cały dom wychodzi mnie 39 tyś a miałem też wyceny na 80 tyś większość jednak w przedziale około 50-55 tyś. i po dołożeniu 200 pln chłopcy wymurowali mi kominy ponad więźbę :) co prawda z kominów systemowych i zrobienie akrylem ale jednak :)jakby ktoś chciałnamiary na firmę chętnie udostępnię - chłopcy działają na śląsku i małopolsce.

dzastin18
07-09-2011, 17:41
do REDSKY

jeśli nadal istnieje możliwość obejrzenia Twojego domku to bardzo prosimy o jakiś telefon kontaktowy albo adres:)

makoko
12-09-2011, 19:03
Witam,
pytanie się nasunęło...czy w garażu swobodnie wchodzi brama taka z mechanizmem na suficie, czy może należy podnieść trochę strop?
dziękuję za odpowiedź

Drake
12-09-2011, 21:52
W przypadku Wiśniowskiego min. nadproże dla bramy standardowej powinno mieć 20cm (choć warto zostawić jeszcze 2cm zapasu). Za dopłatą 100zł można zamontować taką bramę również do nadproża o wys. 10cm.

redsky
12-09-2011, 22:37
Ja mam bramę mirola wydaje mi się ze nadproże minimalne 7 cm a maksymalne 20 cm w każdym bądź razie nie było żadnego problemu podczas pomiaru żeby człowiek stwierdził że nie da rady.

bronowianka
13-09-2011, 11:16
witam, obserwuję ten wątek od dłuższego czasu. Mamy zamiar budować podobny domek do ambrozji ale z dachem czterospadowym. projekt ten to arkadia;) Mimo wszystko układ wnętrz jest tem sam:)
redsky czy mógłbyś dać nam namiar na twoja ekipę budowlaną? My budujemy w Krakowie. Czy możesz polecić tych chłopaków? Ceny jakie chcą firmy są w różnych przedziałach.. A ta jest wyjątkowo atrakcyjna. Ważne jest też, że już u kogoś budowali:) Bedziemy ogromnie wdzięczni za info

adanko77
13-09-2011, 12:05
dostałam wycenę z jednej firmy. Pewnie nie najtańsza, jaką mogłabym znaleźć, ale firma sprawdzona i polecana przez koleżankę. POwiedzcie, czy czegoś brakuje w tej wycenie ( z teg co widze to sciągnięcie humusu, ale dalej sie nie orientuję)


Oferta cenowa na wykonanie stanu surowego budynku mieszkalnego „Ambrozja II” Droszków

1. Wykonanie ław fundamentowych (w gotowym wykopie
- szalowanie
- wykonanie zbrojenia z gotowych strzemion
- zalanie betonem z gruszki
2. Wykonanie ścian fundamentowych z bloczków betonowych
- wymurowanie ścian fundamentowych
- wykonanie izolacji pionowej
- wykonanie izolacji poziomej
3. Parter
- wymurowanie ścian nośnych
- osadzenie nadproży i wykonanie nadproży na mokro
4. Chudziak
5. Wykonanie ścian działowych parteru
6. Wykonanie stropu Terriwa
- ułożenie stropu
- zaszalowanie
- zazbrojenie
- zalanie gotowym betonem z gruszki
- wykonanie podciągów
- wykonanie słupów, balkonu
7. Poddasze
- wymurowanie ścian nośnych
- wymurowanie ścian kolankowych z trzpieniami
- wymurowanie szczytów
- wykonanie wieńca obwodowego
8. Wymurowanie ścian działowych poddasza
9. Wykonanie 2 kominów z gotowych elementów z wykończeniem nad dachem
10. Wykonanie instalacji kanalizacyjnej podposadzkowej z materiałem
11. Schody zewnętrzne, wejściowe, żelbetowe
12. Schody wewnętrzne żelbetowe
13. Koparka – wykonanie prac ziemnych pod dom jednorodzinny do -1,2m. wraz z zasypaniem
Cena – 39900,00 zł
14. Dach na gotowo, więźba dachowa, pokrycie, orynnowanie, osadzenie okien dachowych, na gotowo standard – cena 75,00zł/1m2

Wszystkie prace dodatkowe podlegają osobnej wycenie

Oferta nie zawiera VAT

fireman3
13-09-2011, 20:06
Witam, tak na dzień dzisiejszy wygląda nasza AMBROZJA. Jeszcze przed zimą tylko okna, najprawdopodobniej z profilu Brugmann kolor orzech no i jeszcze schody i taras. Pozdrawiamy

redsky
13-09-2011, 23:55
dostałam wycenę z jednej firmy. Pewnie nie najtańsza, jaką mogłabym znaleźć, ale firma sprawdzona i polecana przez koleżankę. POwiedzcie, czy czegoś brakuje w tej wycenie ( z teg co widze to sciągnięcie humusu, ale dalej sie nie orientuję)


Oferta cenowa na wykonanie stanu surowego budynku mieszkalnego „Ambrozja II” Droszków

1. Wykonanie ław fundamentowych (w gotowym wykopie
- szalowanie
- wykonanie zbrojenia z gotowych strzemion
- zalanie betonem z gruszki
2. Wykonanie ścian fundamentowych z bloczków betonowych
- wymurowanie ścian fundamentowych
- wykonanie izolacji pionowej
- wykonanie izolacji poziomej
3. Parter
- wymurowanie ścian nośnych
- osadzenie nadproży i wykonanie nadproży na mokro
4. Chudziak
5. Wykonanie ścian działowych parteru
6. Wykonanie stropu Terriwa
- ułożenie stropu
- zaszalowanie
- zazbrojenie
- zalanie gotowym betonem z gruszki
- wykonanie podciągów
- wykonanie słupów, balkonu
7. Poddasze
- wymurowanie ścian nośnych
- wymurowanie ścian kolankowych z trzpieniami
- wymurowanie szczytów
- wykonanie wieńca obwodowego
8. Wymurowanie ścian działowych poddasza
9. Wykonanie 2 kominów z gotowych elementów z wykończeniem nad dachem
10. Wykonanie instalacji kanalizacyjnej podposadzkowej z materiałem
11. Schody zewnętrzne, wejściowe, żelbetowe
12. Schody wewnętrzne żelbetowe
13. Koparka – wykonanie prac ziemnych pod dom jednorodzinny do -1,2m. wraz z zasypaniem
Cena – 39900,00 zł
14. Dach na gotowo, więźba dachowa, pokrycie, orynnowanie, osadzenie okien dachowych, na gotowo standard – cena 75,00zł/1m2

Wszystkie prace dodatkowe podlegają osobnej wycenie

Oferta nie zawiera VAT

nie brakuje ściągnięcia humusu, jak na mój gust masz to w punkcie 13.

jak dla mnie brakuje wykonania kawałka stropu monolitycznego, w tej chwilei nie pamiętam gdzie on dokłdnie w projekcie jest ale jest napewno część terivy a cześć monolitu.

Zapytałbym czym będą wykańczać komin czy klinkier czy akryl czy płytka klinkierowa - to dosyć ważne i z doświadczenia wiem ze wpływa mocno na cenę.
No i brakuje mi doprowadzenia powietrza do kominka - szczegół ale dosyć ważny.

Wykonanie słupów, balkonu - w projekcie są 3 balkony ;) powinno być balkonów - szczegół ale jakże ważny


więcej się chyba nie dopatrzyłem - ale i godzina późna :)


Pozdrawiam

redsky
13-09-2011, 23:57
witam, obserwuję ten wątek od dłuższego czasu. Mamy zamiar budować podobny domek do ambrozji ale z dachem czterospadowym. projekt ten to arkadia;) Mimo wszystko układ wnętrz jest tem sam:)
redsky czy mógłbyś dać nam namiar na twoja ekipę budowlaną? My budujemy w Krakowie. Czy możesz polecić tych chłopaków? Ceny jakie chcą firmy są w różnych przedziałach.. A ta jest wyjątkowo atrakcyjna. Ważne jest też, że już u kogoś budowali:) Bedziemy ogromnie wdzięczni za info

do tej ceny należy u mnie doliczyć pracę koparki i sam sobie miałem zasypać fundamenty i ubić - ale chłopaki zrobili to razem ze mną :) firma nazywa się Remonter z Ryczówka koło klucz mogę ich polecić, mnie się z nimi dobrze współpracowało

adanko77
14-09-2011, 13:12
nie brakuje ściągnięcia humusu, jak na mój gust masz to w punkcie 13.

jak dla mnie brakuje wykonania kawałka stropu monolitycznego, w tej chwilei nie pamiętam gdzie on dokłdnie w projekcie jest ale jest napewno część terivy a cześć monolitu.

Zapytałbym czym będą wykańczać komin czy klinkier czy akryl czy płytka klinkierowa - to dosyć ważne i z doświadczenia wiem ze wpływa mocno na cenę.
No i brakuje mi doprowadzenia powietrza do kominka - szczegół ale dosyć ważny.

Wykonanie słupów, balkonu - w projekcie są 3 balkony ;) powinno być balkonów - szczegół ale jakże ważny


więcej się chyba nie dopatrzyłem - ale i godzina późna :)


Pozdrawiam
faktycznie w punkcie 13 jest o pracach ziemnych, jakos odruchowo zalozylam, ze to co ma byc zrobione na poczatku bedzie wyszczegolnione na poczatku nie na koncu :-)
co do balkonu/ów-ja mam tylko jeden-na froncie. Z reszty zrobilam okna balkonowe z barierkami tylko

adanko77
14-09-2011, 13:16
Fireman-piekna ambrozja, ja nie moge sie doczekac u mnie takiego stanu. Niestety na wlasnej skorze doswiadczam ospieszałości naszych urzedów i coraz bardziej uswiadamiam sobie, ze w tym roku juz nie mam szans na rozpoczecie jakichkolwiek prac. No chyba , ze zima zaskoczy nas swoim brakiem, tak jak zrobiło to lato :-). Spytam jeszcze-jaka masz dachówkę?? O ile dobrze widze to taki ciemny głęboki brąz-o takiej marzę :-)

fireman3
14-09-2011, 14:27
Dachówkę mam firmy TONDACH Holenderka angoba brązowa. Co do głębi koloru to w zależności od pogody. Jak mocno słońce operuje to wtedy jest brązowa, jak jest zachmurzenie to wtedy jest głęboki brąz.

makoko
14-09-2011, 17:11
Drake, redsky - dziękuję za odpowiedzi.:) Mam jeszcze takie pytanko - wg projektu komin w kotłowni jest odsunięty od ścianki działowej o ok. 12 cm - w jakim celu? czy można go przesunąć do samej ścianki? kotłownię mam za ścianą w garażu, więc trzeba przez ścianę się do tegoż komina podłączyć...

pozdrawiam

Drake
14-09-2011, 19:15
Mam jeszcze takie pytanko - wg projektu komin w kotłowni jest odsunięty od ścianki działowej o ok. 12 cm - w jakim celu? czy można go przesunąć do samej ścianki?

Bo przy suficie biegnie sobie radośnie podciąg szerokości 24cm. A czy da się to obejść - skonsultuj z lekarzem lub f... tfu! z kierbudem lub architektem ;)

makoko
14-09-2011, 19:49
Bo przy suficie biegnie sobie radośnie podciąg szerokości 24cm. A czy da się to obejść - skonsultuj z lekarzem lub f... tfu! z kierbudem lub architektem ;)
dzięki, faktycznie...to jeszcze jedno - w jaki sposób zagospodarowaliście łazienkę i kotłownię obok na dole (do osób które kotłownię przeniosły w inne miejsce) - jako jedno pomieszczenie czy osobne...mam tu mały problem z pomysłem..
pozdro;)

fireman3 - jakiej średnicy robiłeś słupy przed wejściem? czy były zalewane wraz ze stropem pompą, czy ręcznie jakoś? dzięki

fireman3
14-09-2011, 22:01
Słupy mają średnicę 25cm, zalewane wraz ze stropem pompą.

gosiabartek
15-09-2011, 09:55
My zamknelismy kotlownie od strony salonu a wejscie do kotlowni jest tylko od garazu i przynajmniej mamy problem z glowy jesli chodzi o ustwienie pieca i zapachy.

gosiabartek
15-09-2011, 10:01
jestesmy w trakcie wyboru projektu i projektanta do kuchni a czegos nam brakuje w naszym projekcie. Tak zapytam niesmialo czy jest ktos kto zrobil juz kuchnie w ambrozji i chcialby sie podzielic swoim pomyslem na kuchnie>jesli tak to bylabym wdzieczna za jakies fotki na maila [email protected]. pozdrawiam.

redsky
15-09-2011, 12:37
Drake, redsky - dziękuję za odpowiedzi.:) Mam jeszcze takie pytanko - wg projektu komin w kotłowni jest odsunięty od ścianki działowej o ok. 12 cm - w jakim celu? czy można go przesunąć do samej ścianki? kotłownię mam za ścianą w garażu, więc trzeba przez ścianę się do tegoż komina podłączyć...

pozdrawiam

Ja przenosiłem komin na drugą stronę domu :) więc nie miałem takiego problemu :) mam komin przy ścianie :) postaramsię wrzucić fotkę na forum jak przemodelowałem :)

asia_k
15-09-2011, 17:27
A ile kosztowała was dachówka na ambrozję?

fireman3
15-09-2011, 18:30
dachówka+akcesoria+system rynnowy FLAMINGO(stalowy)+3okna dachowe OKPOL(160x80) =23tys

redsky
15-09-2011, 18:56
dachówka RuppCeramika rubin 13V antracyt - 18,9 tyś system rynnowy Wavin czarny plastikowy 2,6 tyś okna dachowe Fakro - wyższa półka 7,6 tyś ( 6 sztuk)

W cenie dachówki podałem kosze aluminiowe taśmy do obróbki przy kominach itd ... całe

gosiabartek
15-09-2011, 20:51
Nas ok 15 tys Nelscamp grafit

Artur32
16-09-2011, 13:49
Dachowka Creaton Premion Finesse czarna glazura 16,7tyś,system rynnowy Lindap metalowy czarny powlekany3,1tyś ,okna dachowe Velux GGL 78/118 2szt i GGU do łazieki 1 szt plus kołnierze i izolacja 3,7tys, łaty 1,7tys,taśmy,grzebienie,spinki i inne 1,1tys plus drobne rzeczy:). Ogolnie poktycie dachu wyniesie mnie ok33tys. Cały dach od podstaw w moim przypadku to koszt ok70tys w tym robocizna to 18tys.

asia_k
16-09-2011, 17:24
Dziękuję za odpowiedzi. Więc za dachówkę plus rynny 20.000tyś szykować muszę :( W poniedziałek jadę na poszukiwania.

trinity1985
19-09-2011, 13:49
Witajcie:)
my też mamy Nelskamp:) antracyt, z rynnami, blachą i 5 oknami FAKRO ( 2 w standardowym kolorze naturalnego drewna, 1 białe do łazienki i 2 kolor złoty dąb), zamknęliśmy się w 25 tysiącach. Podnieśliśmy ścianę kolankową, a tym samym doradzono nam, żeby wydłużyć dach. Musieliśmy "domówić" paletę dachówki, jeszcze nie wiem, ile nas to skrobnie:)

Drake
19-09-2011, 19:35
Witam wszytskich ponownie i mam pytanie do tych, ktorzy ocieplali dom styropianem. Jakiej firmy styropian braliscie i czy jestescie zadowoleni?Slyszalam o dalmatynczyku, ale nie znalazlam konstruktywnych opini na jego temat.

Ja mam grafitowy 15cm Lambda=0,031. Producent spod Ostrowca Św. - Izoterm. Cena 1m3 = 176zł brutto. Styropian jak styropian, przykleił się, mam nadzieję, że nie odpadnie i będzie izolował :)

redsky
21-09-2011, 12:28
Drake ile ci wyszło m2 lub m3 ?

Drake
21-09-2011, 20:33
Z otworami to 270m2 elewacji wyliczyłem i ok. 34m3 styropianu 15cm i może ze 2 paczki 5cm na to poszło - zamówiłem na początku 30m3, ale ze 4 dowoziłem jeszcze w osobówce.

redsky
22-09-2011, 08:55
a u mnie dach się kładzie :)

http://www.kuba.smsnet.pl/DSC_0477.JPG
http://www.kuba.smsnet.pl/DSC_0458.JPG

Marta i Mariusz
23-09-2011, 10:58
Cześć,
Oglądałam dziś twoją galerię zdjęć :) i jestem pod wrażeniem postępów:D. Bardzo podobają nam się okna w waszej Ambrozji i dlatego mam parę pytań: jakiej firmy macie okna, czy montowaliście z roletami, jaki to kolor i jaki mniej więcej jest koszt okien do Ambrozji. Właśnie jesteśmy na końcówce dachu i w tym roku musimy zakupić okna, dlatego też mamy teraz dylemat.

redsky
23-09-2011, 21:41
u mnie okna z oknoplastu Kraków pakiet 3 szybowy, ciepły montaż, w sumie 13 okien w profilu platinum 14,9 tyś. do tego okna dachowe u mnie wyszły 7,6 ... z kołnierzami

simskor
24-09-2011, 12:20
14,9 tys zł za okna????? chyba netto i białe. Masz okna łukowe
Co to jest ciepły montaż

Drake
24-09-2011, 19:11
Cześć,
jakiej firmy macie okna, czy montowaliście z roletami, jaki to kolor i jaki mniej więcej jest koszt okien do Ambrozji.

Mamy okna z firmy OKNODOM z Garbowa koło Lublina. Kolor orzech. Profil Salamander SL. Szpros 26mm. Pakiet 3-szybowy (w okienkach garażowych po 2 szybki). Okucia Roto. MSL we wszystkich oknach RU. Hamulec w klamce w drzwiach tarasowych na dole. Drzwi tarasowe na wzmocnionym profilu. Pod drzwiami balkonowymi na górze dodatkowy profil stabilizujący. W cenie montaż parapetów wewnętrznych. Koszt: 22700zł brutto z montażem (8% VAT).

Gdybyśmy zrezygnowali ze szprosów: -4000zł, z pakietu 3-szybowego: -1800zł.

Rolet nie posiadamy.

redsky
24-09-2011, 19:21
W cenę 14,9 wchodzą okna w kolorze Dąb złocisty, z firmy Oknoplast Kraków profil to Platiunium Evolution2 rama 5 komorowa 70 mm grubości i pakiet 3-szybowy

zresztą ..... http://www.oknoplast.com.pl/okna/rodzaje-okien/evolution

mam jedno okno łukowe, drzwi tarasowe z ruchomym słupkiem, wykusz licze jako 3 osobne okna .... dodatkowo do okien wstawione rygle antywlamaniowe oraz u córek w pokoju zamykane na kluczyk okna, tak aby same dopóki nie dorosną nie mogły ich otworzyć.

Ciepły montaż:

http://www.e-okna.pl/a/498,cieply-montaz-okien

Pozdrawiam i życzę mniej pytajników ;)


Zapomniałem dodać - cena jest ceną brutto po rabatach .....

Drake
24-09-2011, 20:06
W cenę 14,9 wchodzą okna w kolorze Dąb złocisty, z firmy Oknoplast Kraków profil to Platiunium Evolution2 rama 5 komorowa 70 mm grubości i pakiet 3-szybowy

no to albo 5 komór i Platinium, albo 6 komór i Platinium Evolution2 ;)

A tak z ciekawości... Evolution to na Vece Perfectline czy Alphaline jest zrobione? Bo na ich stronie nie mogę się doczytać, a na stronie Veki nie ma czegoś takiego jak 6 komór i 70mm szerokości profilu (albo ja nie znalazłem).

Swoją drogą chyba Oknoplast trochę zmądrzał. Jako ciekawostka: wycena na Platinium w pakiecie 2-szybowym była wyższa od Salamandra, trzeba było zapłacić całość z góry i montować do końca marca. Dane ze stycznia 2011.

A jeszcze... U nas 15 okien.

redsky
24-09-2011, 20:32
mamy platiunium evolution 2 aczkolwiek zawsze mi się wydawało że są 5 komorowe ... sprawdziłęm w umowie pisze platinium evolution, a w fercie jest albo platiunium albo evolution, co do Veki - szczerzenie wiem i nei mam zapisane -muszę zapytać :). Aczkolwiek 6 komora jest bardzo wąska i czytałem ze tak naprawdę nie można tego porównać do 6 komorówek.

Zabiłeś mi gwoździa :)


znalazłem: cytat z ulotki evolution2


"W standardzie okien OKNOPLAST zastosowany został nowoczesny, pięciokomorowy system profili VEKA Perfectline o szerokości 70
mm, produkowany w klasie A – najwyższej klasie profili. Klasa A oznacza, że ścianki zewnętrzne okien mają 3 mm grubości. Dzięki tym
parametrom zagwarantowana jest większa stabilność i trwałość okien, a także większa ochrona przed hałasem i zmianami temperatur.
Dzięki doskonałym parametrom termoizolacyjnym i statycznym użytkownicy okien OKNOPLAST oszczędzają znacząco na ogrzewaniu
swoich domów, jak również nie mają problemów z funkcjonowaniem okna. Jeszcze większą zaletą jest stabilność barwy, co
powoduje, że nawet po wielu latach użytkowania okna wyróżniają się wśród innych niezmiennością koloru. Unikalnym rozwiązaniem
stosowanym w profilach VEKA Perfectline jest także warstwa barwionego PVC pod okleiną drewnopodobną w oknach z jednostronnym
kolorem zewnętrznym. Dzięki takiemu rozwiązaniu nawet po głębokim zarysowaniu okna usterka nie będzie widoczna."


więc sam producent nie za bardzo wie ;) czy 5 vczy 6 ;)

Marta i Mariusz
26-09-2011, 12:53
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi, teraz mamy bardziej przybliżony temat okien:D

iza artur
26-09-2011, 16:38
jestesmy tu nowi ale juz na pewno bedziemy goscic tu czesto....zdecydowalismy sie na domek ambrozję II...my dopiero co zakupilismy działke chcemy budowac sie w szczecinie ,ale dopiero na wiosne budowa ruszy....mamy nadzieje...przeczytalam dopiero kilkanascie stron i jak tylko znajde czas chetnie przestudjuje wszystkie posty...
mam pytanie jak chyba kazdy tutaj...czy jest mozliwosc zobaczyc ten domek na zywo podjechalibysmy nawet daleko byle by zobaczyc na wlasne oczy wymiary pomieszczen...bo nie umiem ich sobie narazie nawet wyobrazic....w internecie podane jest tylko np...12 m kwadratowych a mnie interesuje ile metrow na ile...obiecuje ze jak sie wybuduje zaprosze kazdego na ogledziny, bo wiem jakie to wazne dla tych ktorzy dopiero zaczynaja...pozdrawiam wszystkich .... pytanie jakie zadam na poczatku w ktorej firmie polecacie zakupic projekt?

makoko
27-09-2011, 11:41
witam,

pytanie do bardziej zaawansowanych w budowie...kominy mam systemowe, góra ma być murowana z klinkieru. I nie wiem, czy od razu do końca murować, potem więźba,deski itp, czy do dachu, a potem dopiero kończyć z klinkieru? Podpowiedzcie jak było u Was. I ile klinkieru na dwa kominy poszło? Wiem, że gdzieś o tym było ale nie mogę znaleźć. i na jaką wysokość ta część klinkierowa? Dzięki
Pozdrawiam:)

iza artur
27-09-2011, 12:53
z wielka przyjemnoscia przyjedziemy ...moj meil [email protected] prosze o kontakt w celu ustalenia szczegolow spotkania...juz nie moge sie doczekac...tak sie sklada ze mam rodzine w gorzowie wlasciwie w deszcznie i i tak mialam zamiar jechac na gorzow...SUPER

iza artur
27-09-2011, 13:03
tak jak ogladam wasze zdjecia to zastanawiam sie nad wymiarami pokoji u gory...czy one sa tak male czy to na zdjeciu tak wyglada...ze jak stoi lozko to juz prawie nic nie wejdzie...czy ma ktos moze metraz pomieszczen tzn ile metrow na ile ma dane pomieszczenie? ja napewno rezygnuje ze spizarni bo kuchnia jest na oko za malenka i podniose pomieszczenie nad garazem o dwa pustaki zeby jak ktos to napisal nie musiec sie schylac... ja planuje przerobic tez garaz na pokoj z kuchnia i lazienka dla mojej tesciowej..mam nadzieje ze to mozliwe...

Drake
27-09-2011, 14:17
jw internecie podane jest tylko np...12 m kwadratowych a mnie interesuje ile metrow na ile...

Na stronce dobrych domów masz taki przycisk MIARKA - może nie jest to szczyt marzeń pomiarowych, ale każdą ścianę można sobie zwymiarować ;)

Jak dla mnie, to pokoje na górze są wielkie. 20m2 po podłodze, jak nie więcej. W tych dwóch podłużnych zrobiliśmy sobie garderoby.

Drake
27-09-2011, 14:21
witam,

pytanie do bardziej zaawansowanych w budowie...kominy mam systemowe, góra ma być murowana z klinkieru. I nie wiem, czy od razu do końca murować, potem więźba,deski itp, czy do dachu, a potem dopiero kończyć z klinkieru? Podpowiedzcie jak było u Was. I ile klinkieru na dwa kominy poszło? Wiem, że gdzieś o tym było ale nie mogę znaleźć. i na jaką wysokość ta część klinkierowa? Dzięki
Pozdrawiam:)

Kliknij sobie w mój profil i prześledź historię postów - na pewno pisałem o kominach, ale nie mam za bardzo czasu poszukać kiedy to było ;)

iza artur
27-09-2011, 19:44
dzieki wielkie

wkozaz
27-09-2011, 19:58
dzieki wielkie

Jak chcecie podajcie e-mail to przesle wam skan mojej ambrozji II z drobnymi zmianami opisanymi kilka stron wczesniej, wymiary pokoi u gory wsumie nie zmienialem poza podniesieniem scianki kolankowej do 3 pustakow + wieniec + murłata.

adanko77
27-09-2011, 21:48
dobrze, że jesteś, mam pytanko do ciebie! Popraw mnie jeśli sie myle, ale coś kojarze, ze kładliście strop płytowy (co to w 2 godziny powstał) - jaki dokładnie, były jakieś problemy, ile kosztował jak możesz zdradzic?? Ja do tej pory nie moge zdecydować, choć juz lekko skłaniam sie ku stropowi z płyt. AAA i jeszcze jedno, ja z Zielonej Góry jestem, może ja też sie wproszę na odwiedziny?? Tylko ty chyba nie mieszkasz teraz w Polsce??

adanko77
28-09-2011, 08:35
Adanko my za strop zeranski placilismy 7700 (z tym ze osoba, ktora go wyliczala nie popisala sie do konca bo przywiezli mi o jedna plyte za malo) do tego placilismy jeszcze 2200 za transport z dzwigiem. Jesli masz ochote odwiedzic nasza ambrozje to zapraszam w ten weekend :)

Ania dzięki, najpierw odpisałam na priva a potem zobaczyłam ten post, no chyba też na żerański się zdecyduję

iza artur
28-09-2011, 14:15
[email protected] slicznie dziekuje

edytkaP.
06-10-2011, 10:10
witam serdecznie.:):) miałabym pytanie...czy można by było zobaczyć Wasz domek w rzeczywistości ???? my jestesmy z podkarpacia dokładnie ropczyc tak wiec niedaleko rzeszowa, a zalezałoby nam bardzo widzieć taki dom w realu??? to jest moj e-mail... [email protected] bardzo prosze o kontakt
pozdr

Magda86
06-10-2011, 23:05
Witam wszystkich.Jest może ktoś z okolic Łeby,kto buduje Ambrozje.Podoba mi sie ten projekt ale nie jestem pewna chciałabym go zobaczyć.:)

MastiW
08-10-2011, 07:56
Witam wszystkich.Jest może ktoś z okolic Łeby,kto buduje Ambrozje.Podoba mi sie ten projekt ale nie jestem pewna chciałabym go zobaczyć.:)

Witam.
Jestem z okolic Bytowa (jakieś 90 km). Trochę daleko, ale jakby co to zapraszam. Pod koniec roku mam zamiar się wprowadzić, także domek prawie gotowy. Pozdrawiam.

Magda86
09-10-2011, 22:30
Hej,no ja razem z mężem mamy zamiar zacząć budowę narazie zaczynamy projekt robic,pozwolenia już są.:)A jak ta ambrozja wygląda w środku jest dosyć dużo miejsca,i czy duże są koszty wybudowania tego domu.Dzieki,a jak można prosić o jakieś fotki z budowy.:)

Eskaa
19-10-2011, 09:03
Mam pytanie odnośnie kosztów. Jakie macie wyceny za sso? Ile planujecie wydać na całą budowę?
Pozdrawiam!

Drake
20-10-2011, 14:11
Jak tam postępy Ambrozjowicze?

U nas opaska, taras i schody wejściowe z kostki wykonane, c.o. odpalone i tym samym przygotowujemy się do snu zimowego :)

https://lh3.googleusercontent.com/-7QVeJ57xZ2M/Tp3v8_Y-QqI/AAAAAAAACUE/qFZPluO9LGI/s640/P1140246.JPG

redsky
20-10-2011, 22:44
U mnie instalacje położone - została gazowa do pociągnięcia ale ona bez znaczenia :) dziś zacząłem tynki, później podłogówka, wylewki, poddasze i całą redszta wykonczenia :)

Drake
21-10-2011, 09:20
Widzę, że wszyscy walczą, póki pogoda pozwala :) Dla pokrzepienia serc powiem, że o tej porze w tamtym roku zalewaliśmy strop i stawialiśmy ściankę kolankową :)

Co do okien, to kolor Orzech.

A co do wprowadzania się, to jak pieniążki pozwolą, w maju-czerwcu przyszłego roku może ;)

TULASIA
21-10-2011, 12:03
Przepięknie! Z tyłu na pewno też.Z czego zrobione są te filarki?Dodają całego uroku :-)

Drake
21-10-2011, 19:07
Z tyłu można pooglądać tutaj (najniżej najnowsze):
https://picasaweb.google.com/DrakeJ11/Ambrozja?authkey=Gv1sRgCKajgaD_tJC_AQ
;)

Jeśli "filarki" to te podpory na rogach, to ze styropianu. Jeśli "filarki" to te filary/kolumny z przodu, to z cegły i styropianu.

TULASIA
22-10-2011, 10:28
Dzięki za odpowiedz.:)
Oglądałam galerię i jest super! Wewnątrz też będzie na pewno extra:)
Pozdrawiam!

puchacz.sowa
25-10-2011, 05:40
ruszył dach

simskor
29-10-2011, 18:47
Witam
U nas to aktualnie wygląda tak:
Mam nadzieje że w tym tygodniu wejdzie dach :)
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=82014&d=1319910224
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=82015&d=1319910224

fanta001
29-10-2011, 18:53
Trochę informacji z mojej strony. Ambrozja 2 skończona. Wczoraj kończyli elewację, a w środku wykańczanie czyli:
- brak drzwi wewnętrznych (mają być w połowie listopada)
- elektryka (brak oświetlenia sufitów podwieszanych)
- brak kompletu wypoczynkowego :)

W zasadzie reszta już jest.

http://mur-beton.eu/wp-content/uploads/2011/10/elewacja-ambrozja-2-e1319394440798.jpg

Więcej zdjęć na blogu i jak tylko elektryk porobi wszystko to będę zamieszczał kolejne zdjęcia.

adanko77
31-10-2011, 13:49
ech, jak ja wam zazdroszczę
ja jeszcze walczę z papierologią, zaczynam na wiosnę

redsky
02-11-2011, 11:21
Ktoś kojarzy jaka jest powierzchnia ścian zewnętrznych Ambrozji I ? bo chciałem sobie wynająć rusztowanie i nie wiem ile mam podać do wynajmu :) gdzieś znalazłem że 152 m2 a Drake pisał że 270 m2 mu wyszło :) projekt mam na budowie a nie będę tam jechał przez jakieś 2 dni :) i mnie męczy pytanie :)

dzastin18
02-11-2011, 12:10
264,7 m2 tyle pisze w projekcie -powierzchnia całkowita ścian zewnętrznych

fireman3
02-11-2011, 18:05
Witam, mam pytanie do tych osób które ocieplały poddasze wełną. Ile wyszło wam m2 ? Pozdrawiam

Drake
02-11-2011, 20:53
264,7 m2 tyle pisze w projekcie -powierzchnia całkowita ścian zewnętrznych

o, a u mnie jest to powierzchnia całkowita kondygnacji :) pozmieniali widocznie od moich czasów ;)

Drake
02-11-2011, 20:59
Witam, mam pytanie do tych osób które ocieplały poddasze wełną. Ile wyszło wam m2 ? Pozdrawiam

208,8m2 Isover super-mata 18cm - zostało raptem pół rolki, ale ja ocieplałem aż do szczytu dachu - przez całą długość krokwi i całe jętki. Drugiej warstwy jeszcze nie położyliśmy, na razie czeka na to 136m2 isover super-mata 5cm.
Chętnie dowiem się ile mi jeszcze brakuje.

fireman3
02-11-2011, 21:09
Dzięki Drake za odpowiedź ale ja nie planuje aż tak ocieplać, do jętek i dość. Licze że wyjdzie całość ok 150m

redsky
02-11-2011, 21:47
Kurde patrzcie na to ;) z forum dobrych domów ;)

"Witam,
W projekcie Ambrozja I ściany zaprojektowano z Ytonga, o grubości 36,5cm. Powierzchnia ścian zewnętrznych wynosi 151,7 m2.
Pozdrawiam"

Albo cvzegoś nie ogarniam;)

P.S Dżastinpamiętam o projekcie tylko muszę się odkopać z robotą ;)

redsky
02-11-2011, 21:50
Dzięki Drake za odpowiedź ale ja nie planuje aż tak ocieplać, do jętek i dość. Licze że wyjdzie całość ok 150m

aj nie szkoda Ci zaledwie 50 m2 a straty ciepła nieporównywalnie większe bedziesz miał. ja kupiłem 200 m2 rotaflexu czeskiego 18 cm na to pójdzie stelaż i jeszcze 5 wełny do tego w podłodze pomiędzy stropem poddasza a poddaszem użytkowym 15 wełny ;) oszalałem :)

redsky
02-11-2011, 22:08
na szybko przeliczyłem patrząc najprościej:

dwie ściany o długości 15 metrów i wysokości 2,7 + 15 cm stropu + do murłaty metr bo podniosłem ściankę kolankową w zaokragleniu daje mi 4x30= 120 m2 minus okna ale to liczę jako naddatek
ściany boczne zaokrąglając obie do wysokości 3 metrów i 10 metrów długości daje mi kolejne 60 metrów.

i teraz ściany szczytowe - wysokość większej to około 4,5 m szerokość 10m wzór na pole trójkąta 1/2a*h czyli 0,5*4,5*10 = daje 22,5 - zaokrąglę do 25 m2 a oba szczyty niech dadzą raZme 50 m2
to daje mi 230 m 2 styropianu na ocieplenie z dosyć dużym naddatkiem na okna

Oczywiście dochodzą pierdoły typu słup ( pytanie czy ocieplać styropianem aż 15 wszystkei strony? zostaje do ocieplenia od spodu podcień, no i pewno trochę odchodzi na ścinki na szczytach

zamawiam rusztowanie na 200 m2 :) i 240 m2 styopianu czyli wyjdzie 36 m2 styropianu po cenie około 170 pln za m2 za genderkę i tutaj się zastanawiam czy nei wziąść termoorganiki

fireman3
02-11-2011, 22:17
Hmm, no to teraz faktycznie zastanowić się trzeba . Planowałem między krokwy(bo mam 18-stki) 15 cm SUPER MATY i w poprzek 10cm PROFIT MATY na strop 6cm styropianu i wyleweczke. Zanim dokonam realizacji będziemy myśleć. A jutro w końcu montaż stolarki( 5 tygodni oczekiwania)

Drake
03-11-2011, 09:01
Kurde patrzcie na to ;) z forum dobrych domów ;)

"Witam,
W projekcie Ambrozja I ściany zaprojektowano z Ytonga, o grubości 36,5cm. Powierzchnia ścian zewnętrznych wynosi 151,7 m2.
Pozdrawiam"

Albo cvzegoś nie ogarniam;)

P.S Dżastinpamiętam o projekcie tylko muszę się odkopać z robotą ;)

No to policzmy dla mojego domu:
powierzchnia ścian netto: 151m2
powierzchnia okien: ok. 35m2
powierzchnia bramy garażowej i drzwi wejściowych: ok. 10m2
podniesiona o 25cm ścianka kolankowa: ok. 12m2
powierzchnia balkonów: 10m2
powierzchnia filarów: 10m2
sufit nad podcieniem: 6m2
powierzchnia łuków przy schodach i tarasie + donica: ok.5m2
powierzchnia poniżej poziomu 0.00m (ocieplenie od poziomu -0.25m): ok. 5m2

Daje nam to w sumie 243m2.
Załóżmy 10% margines błędu i mamy moje 270m2 :)

I teraz każdy może sobie dodać/odjąć różnice w stosunku do mojego ocieplenia - jakiś tam przybliżony wynik otrzyma ;)

Drake
03-11-2011, 09:11
aj nie szkoda Ci zaledwie 50 m2 a straty ciepła nieporównywalnie większe bedziesz miał. ja kupiłem 200 m2 rotaflexu czeskiego 18 cm na to pójdzie stelaż i jeszcze 5 wełny do tego w podłodze pomiędzy stropem poddasza a poddaszem użytkowym 15 wełny ;) oszalałem :)

To popatrz na mnie:
poddasze użytkowe:
18cm+2x5cm na skosach
18cm+5cm na suficie
poddasze nieużytkowe:
18cm

szkoda, że nie udało się w tym roku wprowadzić, bo bym jeszcze mógł przedstawić wyniki zużycia gazu :D Jak dokończę w zimie ocieplenie tego poddasza, to jeden miesiąc puszczę wszystko na 21st.C - zobaczymy czy nie zejdę na zawał :D

redsky
03-11-2011, 09:52
No to policzmy dla mojego domu:
powierzchnia ścian netto: 151m2
powierzchnia okien: ok. 35m2
powierzchnia bramy garażowej i drzwi wejściowych: ok. 10m2
podniesiona o 25cm ścianka kolankowa: ok. 12m2
powierzchnia balkonów: 10m2
powierzchnia filarów: 10m2
sufit nad podcieniem: 6m2
powierzchnia łuków przy schodach i tarasie + donica: ok.5m2
powierzchnia poniżej poziomu 0.00m (ocieplenie od poziomu -0.25m): ok. 5m2

Daje nam to w sumie 243m2.
Załóżmy 10% margines błędu i mamy moje 270m2 :)

I teraz każdy może sobie dodać/odjąć różnice w stosunku do mojego ocieplenia - jakiś tam przybliżony wynik otrzyma ;)


Widzisz ja mam jeden balkon ;) zamówię 250 :) później będę dokupywał :)

redsky
03-11-2011, 11:51
Drake jeszcze trzeba by było napisać jak masz skonstruowaną instalację do grzania domu :)

Drake
03-11-2011, 15:45
Widzisz ja mam jeden balkon ;) zamówię 250 :) później będę dokupywał :)

ale balkony ocieplane były od spodu i po bokach "dwójką" czy "trójką" ;) 240 spokojnie powinno wystarczyć, dowieźć 3 paczki potem łatwiej niż sprzedać czy zamienić :P

A moja instalacja to typowy polski standard: dół (poza gabinetem) - podłogówka, góra - grzejniki. Kociołek gazowy kondensat Buderus GB072 24kW, dodatkowo kominek 14kW z DGP do wszystkich górnych pokoi za pośrednictwem turbiny.

redsky
03-11-2011, 22:37
U mnie Viessman vitodens 200 na dole podłogówka mieszna z 3 grzejniczkami na górze podłgówka w łazience i grzejniczki w każdym pokoju, do tego kominek Lechma z płaszczem wodnym - zobaczymy jaką będzie miał wydajność. Cała instalacja na elementach Viessmana robiona w PEXie Sanhy :)

Drake
04-11-2011, 20:28
Aaaa, zapomniałem, u nas też na górze w łazience podłogówka + grzejnik drabinkowy, w kibelku na dole takie samo zestawienie. Co do materiałów to nic nie powiem, bo nie miałem siły "doktoryzować" się kolejnymi wieczorami z dziedziny hydrauliki, więc wszystko powierzyłem w ręce zaufanego hydraulika. Miałem tylko wolną rękę w wyborze kociołka.

Jeśli to nie tajemnica, ile taki Viesiek wychodzi w zakupie?

puchacz.sowa
06-11-2011, 17:55
8356883569835708357183572a moja ambrozja ...

fireman3
06-11-2011, 18:54
W piątek w końcu doczekaliśmy się montażu stolarki :) Powoli też zaczynają robić się schody. Czekamy teraz na drzwi, jeszcze jakieś 2 tygodnie. W załączniku dodałem fotkę jaki wzór, kolor orzech będzie. Pozdrowionka dla wszystkich

Drake
07-11-2011, 12:17
zarąbiste te drzwi :) dąb czy egzotyka?

fireman3
07-11-2011, 14:26
Syna mam , dom się buduje tak że brakowało tego trzeciego co powinien facet zrobić więc padło na dąb :)

redsky
08-11-2011, 23:00
Aaaa, zapomniałem, u nas też na górze w łazience podłogówka + grzejnik drabinkowy, w kibelku na dole takie samo zestawienie. Co do materiałów to nic nie powiem, bo nie miałem siły "doktoryzować" się kolejnymi wieczorami z dziedziny hydrauliki, więc wszystko powierzyłem w ręce zaufanego hydraulika. Miałem tylko wolną rękę w wyborze kociołka.

Jeśli to nie tajemnica, ile taki Viesiek wychodzi w zakupie?

Cała instalacja w Vieśku 40 dych

TomekDąbrowa
11-11-2011, 17:10
Witajcie, może ktoś pamięta (bo nie mam czasu szukać) ile m2 wychodzi tynków wewnętrznych - może być orientacyjnie???

Drake
11-11-2011, 18:57
620-700m2 - Ambrozja I

TomekDąbrowa
11-11-2011, 19:37
Dzięki Drake za ekspresową odpowiedź.:) Czyli chcąc nie chcąc trzeba ok. 20 000zł. szykować na tynki. Ciekawi jeszcze jesteśmy ile wychodzą instalacje wszystko to co idzie pod tynki?

Drake
11-11-2011, 20:30
Mniej, z 15-16tys. chyba kosztowało (15zł/m2 - robocizna, chyba 5 palet cementu 480zł/t na posadzki i tynki łącznie, 2 wywrotki piasku 600zł/wywrotkę zdaje się i paletę wapna - nie pamiętam po ile).

Instalacja elektryczna + alarmowa + antenowa + sieciowa - ok. 10-12tys. średnio. Hydrauliczna - nie mam rozeznania ile kosztowało przed tynkami. Instalacja do odkurzacza centralnego - podobno 1000-1600zł (sam nie mam, to nie powiem ile konkretnie).

redsky
12-11-2011, 18:30
ja robiłem bez łazienki na górze garażu i części dołu wyszło 500 m2 po 22 pln z materiałem gipsowy - praktycznie pod malowanie.
Instalacja elektryczna + alarmowa około 10 tyś instalacja cenrtalnego jak pisałem wyżej 40 tyś
kanalizacja + woda ok 8 tyś -z tymże to u mnie powiązane z centralnym i dosyć mocno poszedłem w PEX i Viessmana.
W tej chwili sobie ocieplamy :) na połowie domu mam już styropian położony - robimy w dwie osoby dwa dni myślę ze w tydzień zrobię styro+ klej+siatka - w keiszeni zostaje około 6 tyś.

jeśli chciałbyś robić rekuperację - u nas około 16 tyś została mi instalacja gazowa do zrobienia - ale to podobno całkiem niewiele :) będę wiedział w poniedziałek góra sroda :)

piniusie
13-11-2011, 16:25
Czołem Ambrozjowicze!
Od jakiegoś czasu śledzę ten temat na bieżąco. Szukaliśmy z żoną projektu który spełniałby wszystkie nasze założenia. Zaciekawiła nas Ambrozja z salonem od południa, czyli Helike. Dzięki uprzejmości Jarka (fireman3 - jeszcze raz dzięki :) ) mieliśmy okazję zobaczyć ten projekt na żywo. Teraz już wiem że to jest to! Projekt zamówiony, zaczynamy zatem zbierać dokumenty. Pozdrawiam!

strażak sam 1
16-11-2011, 10:00
witam mam pytanie ile was wyniosła budowa stanu surowego otwartego? i z czego lepiej budować z cegły czy pustaka?dzięki i pozdrawiam.

redsky
17-11-2011, 01:28
witam mam pytanie ile was wyniosła budowa stanu surowego otwartego? i z czego lepiej budować z cegły czy pustaka?dzięki i pozdrawiam.

już Ci piszę:
Mnie wyniosło tak:
Stan surowy zamknięty z drzwiami tymczasowymi: ok 180 tyś w tym:
21 tyś stolarka okienna z montażem i z bramą garażową
ok. 52 tyś dach (całość z robocizną )
fundamenty ok. 38 tyś
mury i resztę mozesz sobie sam wyliczyć :)

Co do technologii to to na co cię stać :) można budować ze wszystkiego - ja budowałem z porothermu 25 cm - jeśli miałbym dużo kasy i super sprawdzoną ekipę teraz wybudowałbym z porothermu dry-fix :) lub jak projekcie z itonga, lub silikatu :)

simskor
17-11-2011, 11:38
Witam serdecznie

Ja budowałem DryFix i nie wiem czy warto.

Mnie wyniosło

110 000 mury z robocizną
koło 55 000 dach (deskowanie i ceramika i okna połaciowe, nadbitka zamiast podbitki)
34000 (okna łukowe, brama szeroka na 2 samochody, rolety zew, kolor biały okien)

puchacz.sowa
17-11-2011, 19:06
z ytonga 36.5 wyszło 60000 zł a dach w trakcie około 35000

strażak sam 1
17-11-2011, 20:14
to kolego puchacz.sowa ile tych ytonga wyszło CI? i jak ambrozje budujesz 1 czy 2? a koledzy co budują z cegły jak wy z materiałem ile tego trzeba kupi? bo tak myślę że na zimę troszkę tańszy?

Drake
17-11-2011, 20:39
Dziś odebrałem świadectwo energetyczne naszej Ambrozji I.
I tak:
Ep=150,3
Ek=122,0
Eu=96
Warunki dla Lublin Radawiec, a patrząc na stronę Archonu, to jedna z najzimniejszych stacji - na zachodzie wartości te będą niższe.
Te wartości oznaczają, że teoretycznie na ogrzewanie gazem ziemnym w sezonie wydamy ok. 4000zł. Gdybyśmy mieli kocioł na ekogroszek, to wydatki kształtowałyby się w okolicach 3000zł.
Ciekawe jak będzie się to miało do rzeczywistości.

adanko77
18-11-2011, 18:20
W piątek w końcu doczekaliśmy się montażu stolarki :) Powoli też zaczynają robić się schody. Czekamy teraz na drzwi, jeszcze jakieś 2 tygodnie. W załączniku dodałem fotkę jaki wzór, kolor orzech będzie. Pozdrowionka dla wszystkich

Fireman pięknie ci sie udało zegrac kolory dachu i okien-czy moge wiedziec co to za dachówka i jakie okienka :-)

adanko77
18-11-2011, 18:22
Dziś odebrałem świadectwo energetyczne naszej Ambrozji I.
I tak:
Ep=150,3
Ek=122,0
Eu=96
Warunki dla Lublin Radawiec, a patrząc na stronę Archonu, to jedna z najzimniejszych stacji - na zachodzie wartości te będą niższe.
Te wartości oznaczają, że teoretycznie na ogrzewanie gazem ziemnym w sezonie wydamy ok. 4000zł. Gdybyśmy mieli kocioł na ekogroszek, to wydatki kształtowałyby się w okolicach 3000zł.
Ciekawe jak będzie się to miało do rzeczywistości.

4 tys. za gaz to chyba nie tak strasznie ?? Ja tak pobieznie liczylam okolo 4500-4800 i zaczęłam zastanawiać sie nad pompą. No, ale tak jak piszesz, życie zweryfikuje te liczby

fireman3
18-11-2011, 19:13
Dachówka firmy TONDACH HOLENDERKA Angoba brązowa(posiada delikatną glazurę), okna firmy OKNOPLUS profil Brugmann Art Plus kolor orzech.

wkozaz
18-11-2011, 19:57
U mnie wyszły wartości takie:
Ep= 28,85 kWh/(m2rok)
Ek= 172,14 kWh/(m2rok)
Eu= 100,03 kWh/(m2rok)

reambra
20-11-2011, 21:15
Witam serdecznie,
czy buduje ktoś Ambrozję w Opolu?
Bardzo chciałabym zobaczyć ją w realu, nasza budowa rusza wiosną 2012

Marta i Mariusz
21-11-2011, 08:20
Witam serdecznie,
czy buduje ktoś Ambrozję w Opolu?
Bardzo chciałabym zobaczyć ją w realu, nasza budowa rusza wiosną 2012

Cześć,
my budujemy Ambrozję II koło Lublińca, mamy na dzień dzisiejszy stan surowy zadaszony z oknami na całej górze.
Zapraszamy do obejrzenia.

redsky
24-11-2011, 07:40
Okmamy małe podsumowanie ile mi wyszło styropianu na ocieplenie:
zamówiłem 135 paczek po 2m2 w paczce czyli zgodnie z sugestią 270 m2
Zostało mi 20 paczek do oddania czyli 40 m2 - wystarczyło 230 m2 :) i mam jeszcze trochę, ale niewiele odpadów, które mogę wykorzystać :)
poszło 16 worków kleju do styropianu i 14 pianek do klejenia styropianu ( zamiast kleju bo zastał nas mróz, podczas roboty)
na wypiankowanie szczelin w elewacji między styropianami zużyłem około 5 pianek poliuretanowych.
To chyba na tyle - wykonywałem sam w 10 dni w 3 osoby mamy przygotowane wszystko pod siatkę, w lato 3-4 osobowa ekipa ( u mnie byli to moi znajomi ) jest w stanie ocieplić dom z położeniem siatki w 2 tygodnie.

Zysk na ocieplaniu około 5000 tyś.

puchacz.sowa
24-11-2011, 15:45
stawiałem sam ile zysku ...?

puchacz.sowa
24-11-2011, 15:50
wszystko sam

Drake
24-11-2011, 18:59
zamówiłem 135 paczek po 2m2 w paczce czyli zgodnie z sugestią 270 m2
Zostało mi 20 paczek do oddania czyli 40 m2 - wystarczyło 230 m2 :)


a pisałem, żebyś brał max. 240m2, toś się nie słuchał :P



wykonywałem sam w 10 dni w 3 osoby mamy przygotowane wszystko pod siatkę, w lato 3-4 osobowa ekipa ( u mnie byli to moi znajomi ) jest w stanie ocieplić dom z położeniem siatki w 2 tygodnie

gdzie, o gdzie znajdę takich dobrych znajomych, co to za darmo przyjdą i mi pomogą? ;) Jak się pytam kto mi pomoże doły kopać, to nie ma żadnego :)

redsky
24-11-2011, 21:15
niekoniecznie :) za darmo ale po niskiej stawce :) na tyle niskiej że mi się to opłacało :) a są to ludzie którzy zajmują się wykonczeniówką - tylko akurat nie mieli roboty.

Sowa.Puchacz - czemu nie liczysz swojego zysku ?? zepsułeś coś - coś nie teges ??


ja mam pytanie z innej beczki :) czy ktoś z was ogrzewa Ambrozję gazem płynnym ? ile tego idzie na rok ? przy normalnych temperaturach w domu ?

fireman3
24-11-2011, 21:34
Witam, a nam zamontowali drzwi , schody prawie gotowe, które wykonaliśmy wraz z moim ojcem. Teraz oczekiwanie na panów elektryków a w następną sobotę montaż bramy garażowej i raczej w tym roku koniec prac.

MastiW
25-11-2011, 11:20
Witam. Dawno mnie tu nie było. My zbliżamy się już ku końcowi. Pokoik mojej córeczki już prawie gotowy. Jak będę miał trochę czasu to wyślę więcej zdjęć. Pozdrowienia.

MastiW
26-11-2011, 10:18
... wczoraj jeszcze majster schody mi skończył

redsky
28-11-2011, 17:45
a u mnie dziś wyleweczki poleciały na górze :) jutro dół :) i zaczynamy zabawę :D w wykończeniówkę powoli :)

gosiabartek
29-11-2011, 19:02
A u mnie wczoraj dachoweczki polecialy 7 sztuk i stad moje zapytanie co ile macie zalozone spinki na dachowke.Czy to prawda ze powinny byc zalozone co 5 lub 7 ??

fireman3
29-11-2011, 19:02
Hmm, pozazdrościć koledze, też bym chciał być na takim etapie. Mam nadzieję że gdzieś koło czerwca 2012 też będziemy robić wyleweczki. U nas panowie elektrycy mają zaczynać prace od 05.12.2011. Pogoda sprzyja i oby ja najdłużej. Pzrd

Drake
29-11-2011, 20:54
A u mnie wczoraj dachoweczki polecialy 7 sztuk i stad moje zapytanie co ile macie zalozone spinki na dachowke.Czy to prawda ze powinny byc zalozone co 5 lub 7 ??

U nas chyba na cały dach poszło 200szt. Pan od dachu twierdził, że jedyne miejsca, w których może wypaść dachówka, to kosze, bo są tam małe docinki i nie ma jak ich przyczepić spinkami. Jak dotąd na dachu leżą nieruszone, a wieje zawsze solidnie ;)

Drake
04-12-2011, 23:32
Po nocach skleciłem historię budowy naszej Ambrozji I w pigułce, do czego i Was zachęcam :)

Link w podpisie na dole -> DZIENNIK BUDOWY ;)

Drake
05-12-2011, 20:39
Przypadkiem wpadłem na projekt, który może zainteresować osoby, które chciałyby zlikwidować podcień w Ambrozji i wydłużyć garaż, żeby wcisnąć z tyłu kotłownię. Trochę kontrowersyjna jest ta tylna lukarna, no i garaż na tym samym poziomie, co dom - nie można zrobić wejścia z klatki schodowej.
http://www.domplan.pl/Karmelita/Karmelita.html

strażak sam 1
06-12-2011, 08:28
witam ma może ktoś tak mniej więcej rozpisane ile materiału poszło na ambrozję typu stal cegła beton itp z góry dziękuję

redsky
06-12-2011, 11:08
na fundamenty mi poszło:

18 kubików betonu na ławy
1000 sztuk bloczku fundamentowego
15 kubików betonu na chudziak
około 15 ton piasku
i mam zapisane ze 60 worków cementu + 30 plastyfikatorów
stal kupowałem na cały dom z tym że ja mam strop cały monolityczny wyszło mi tego 2 tony fi 12 i 600 kg fi 6

Na resztę SSO:
pustaki porotherm 25 - 2300 - zosta ła jakaś paleta (miałem ściankę kolankową podniesioną o jeden pustak i jedną lukarnę mniej.
pustaki porotherm 11,5 - 1200 - została jedna paleta.
Cegły na wykończenie murów i nadproża wewnątrz domu - 700 sztuk
Kominy oczywiście indywidualnie -u mnie 2x8,66 m
Beton na strop 24 kubiki ( zalewane razem ze słupami i podciągami - bez wykuszu)
Beton na wieniec - 4,5 kubika
Beton na schody około 3 kubików
Cementu około 150 worków
do tego około 200 stempli i 6 kubików desek ;) ( Tartak oszukiwał szczególnie na deskach)


Na dach poszło:
Drzewo 11 kubików w tym:
- Płatwy 14x20:
7.70m - 1szt
4.5m - 1szt
6.20m - 2szt
4.90 - 2szt
Murłaty: 14x19:
4.5m - 4szt
3m - 6szt
Łaty 800 MB
Kontrłaty 350 MB
Jętki:
4m - 4szt
6m - 15szt
Krokwy 18x8
7.80m - 32szt
6m - 16szt

220 m2 dachówki
6 okien daxchowych FAKRO

to z grubsza tyle

wkozaz
06-12-2011, 11:55
A oto kilka nowych fotek Naszej Ambrozji.
https://picasaweb.google.com/116597356024837706918/Foty?authuser=0&authkey=Gv1sRgCIyHvsTg-OymBg&feat=directlink

TULASIA
06-12-2011, 18:21
A może ktoś takie zestawienie napisze na ambrozję 2 :bye:

gosiabartek
06-12-2011, 20:45
tez wpadlam na ten projekt ale mnie sie podoba ten podcien w ambrozji poza tym dla mnie wazne byly schody aby aby widoczne z salonu a w tym projekcie tego brakuje aha no i umiejscowenie kominka tez bardziej dzieli salon od kuchni.a lukarna tylnia akurat bardzo mi sie podoba i ten asymetryczny taras - bajka ale nie ma to jak boski nektar.POzdrawiam.Panowie dolozyli spinek.

asia_k
18-12-2011, 13:39
Pogoda sprzyja, więc udało się zrobić taras i schody.

wkozaz
24-12-2011, 08:17
Wesołych Świąt dla wszystkich mających w planach budowę, budujących i tych co już wybudowali swą AMBROZJĘ, oby Święta w tym domu były zawsze wesołe,rodzinne, uśmiechnięte i pogodne! :)

pawti81
29-12-2011, 00:23
Witam wszystkich,a w szczególności Drake,gdyż jestem na forum nowy i zamierzam budować Ambrozję 1,w okolicach Lublina.

Drake
29-12-2011, 06:08
Pozwolę sobie, w imieniu Ogółu (i mam nadzieję, że Ogół się nie obrazi, że w jego imieniu wypowiadam się ;) ), powitać Cię na forum i od razu podpowiedzieć, że w Prawiednikach widziałem chyba dwie Ambrozje (przynajmniej z zewnątrz je przypominają) - jedną po lewej stronie, jadąc w kierunku Mętowa (SSO), drugą po prawej w oddali, wykończoną, ale tam trzeba dojechać jakąś boczną drogą.
No i namiar na hydraulika z Żabiej też mogę podesłać na PW :P ...i na ociepleniowca z Tuszowa czy tam z Bychawki :)

Grigorii
29-12-2011, 08:48
Witam na wiosnę chcę zacząć budowę Ambrozji.Chciałbym kupić stal może oriętuje się ktoś ile jest potrzeba drutu fi12,fi10,fi6 strop będzie żelbetonowy.Z góry dzięki za info.

redsky
29-12-2011, 21:33
kupowałem tylko fi 12 na fundament i na strop no i fi 6 na pęta :)

fi 12 kupiłem 2,4 tony - czyli po prostu paczuszkę :)
fi 6 kupowałem 660 kilo

miałem powiększony garaż o 0,5 metra wszerz, nad całym domem strop żelbetowy, fundamenty też z fi 12, podciągi słupy stopy z fi 12 nadproża z fi 12 wzystko z fi 12 jeszcze wieniec do tego dochodził, i zbrojenie pod schody zewnętrzne i wewnętrzne- nie robiłem tarasu - zostało mi 5 drutów fi 12 i ze 30 fi 6

fi12 kupowałem 12 m fi6 - 6 metrowe.



Pozdrawiam Kuba

pawti81
29-12-2011, 23:27
Siema,wiesz co Drake nawet niewiedziałem że ktoś w Prawiednikach wybudował ambrozję,muszę sie dokładnie przyjżeć,ale to różnie z tym bywa np. w Matczynie koło Radawca wydawało mi się że stoi ambrozja,nawet zajechałem do gościa zapytać o pare kwestii,a on mi mówi że to całkiem inna nazwa projektu(a dał bym sobie rękę uciąć że to jest właśnie ambrozja1),a co do hydraulika z Żabiej to znam,jeśli o tym samym myślimy,Krzysiek P.nawet to mojej żony bliska rodzina.

pawti81
29-12-2011, 23:35
Drake,powiedz mi gdzie kupowałeś materiały budowlane,masz może jakiś sprawdzony skład budowlany?,bo ja poważnie zastanawiam się nad SYKE na Krochmalnej,mają najtaniej w okolicy.

Drake
30-12-2011, 05:34
W Matczynie stoi Helike - nawet kiedyś oglądaliśmy go z żoną w środku, jak jeszcze nie był wykończony. Różnicę poznasz po kominach - Ambrozja ma dwa od frontu, Helike jeden na frontowej, drugi na przeciwległej połaci dachu. Na 99% jestem pewny, że to coś w Prawiednikach w stanie SSO to Ambrozja, tej wykończonej po prawej stronie już mniej, bo stoi daleko i tylko okiem na nią rzucam zawsze przejeżdżając, więc nie zwracałem uwagi na szczegóły...

Dokładnie o Krzyśka P. mi chodzi :)

Materiały to brałem z różnych źródeł, ale faktycznie Syke jest dość tanim składem. Stal na pewno tańsza była u Piotrowskiego w Strzyżewicach (tylko trzeba rozmawiać konkretnie z Piotrowskim), cement w moim lokalnym składzie w Motyczu, Teriva z Radomia, wełna ISOVER z Radomia, styropian z Ostrowca Św. - trochę kombinacji, ale jak budżet skromny to nie ma wyjścia :)

fireman3
30-12-2011, 21:39
Witam, jako że warunki atmosferyczne są bardzo sprzyjające jak na tą porę roku to coś się działa. Ja wełnę ISOVER kupowałem w Wolbromiu firmę(BUDMAX) znalazłem poprzez allegro szarpnąłem się też na folię ISOVER VARIO KM Duplex. Z rozmowy z kierowcą wynikało że w cenie zakupu materiałów dość daleko dowożą gratis. Pytanie do kolegi Drake czy ten styropian to firmy neotherm i jeżeli tak to jaki on jest jakościowo? Dorzucam też kilka fotek z postępami na budowie i oczywiście Wszelkiej pomyślności i wytrwałości dla forumowiczów i Waszych rodzin w tym zbliżającym się Nowym Roku.

pawti81
30-12-2011, 22:38
Właśnie jutro rano wybieram sie do Piotrowskiego,pasuje jeszcze w starym roku zamówić troche żelastwa,a u niego stal jest w cenach zadowalających.Drake ty może jesteś z tych moich stron,bo widze że jesteś nieżle zorientowanyna w tych rejonach?:)

pawti81
30-12-2011, 22:47
Drake,ty masz ambrozję bez piwnicy?,bo ja mam pod połową domu piwnicę,jak myślisz czy 2 tys. bloczków wystarczy na piwnicę i podmurówkę?

Drake
30-12-2011, 23:13
Pytanie do kolegi Drake czy ten styropian to firmy neotherm i jeżeli tak to jaki on jest jakościowo?
Niestety, mój był z firmy IZOTERM.

Drake
30-12-2011, 23:25
Drake ty może jesteś z tych moich stron,bo widze że jesteś nieżle zorientowanyna w tych rejonach?:)
Nie, zupełnie nie z tych stron :P Mam tylko frajdę z jeżdżenia bocznymi drogami, stąd trochę okolic Lublina znam. Swoją drogą, połowa moich fachowców z Twoich okolic do mnie dojeżdżała (Hydraulik, ociepleniowiec, murarz, tynkarz, mixokretowcy) :D


Drake,ty masz ambrozję bez piwnicy?,bo ja mam pod połową domu piwnicę,jak myślisz czy 2 tys. bloczków wystarczy na piwnicę i podmurówkę?
Chyba nie wystarczy. Na nasz poziom zero poszło prawie 1000, a piwnicy nie mamy. Przelicz sobie: ma 1m2 ściany użyjesz średnio 23 bloczki.

BTW. Nie wiem co Wy widzicie fajnego w tych piwnicach - drogie to w wykonaniu, a pożytku z tego za wiele nie ma - ale to tylko moje osobiste zdanie.

pawti81
03-01-2012, 00:47
no ja wiem że piwnica odrazu podnosi koszty i to niemało,ale zawsze coś tam upchniesz, troche opału na zime,troche warzyw;).
a mógł byś mi powiedzieć kto u ciebie murował,jak z moich stron to pewnie znam,może ta ekipa co u mnie?

Drake
03-01-2012, 13:42
Andrzej Baran ze Strzyżewic

makoko
03-01-2012, 16:50
Witam wszystkich w Nowym Roku. Życzę spełnienia wszystkich planów budowlanych na ten sezon:)
Mam pytanie, jakiej szerokości macie drzwi wejściowe? Ja mam otwór 100 cm, ale przy tej szerokości to chyba zaszaleć się za bardzo nie da...ale tak było w projekcie...
pozdrawiam

fireman3
03-01-2012, 17:32
Witam, u nas otwór powiększyliśmy na 137cm a drzwi mają 134cm. Wiatrołap jest większy bo zrezygnowaliśmy ze spiżarni

pawti81
03-01-2012, 22:28
w naszej okolicy ta ekipa należy do niezbyt tanich,fachowcy nieżli. U mnie ma murować Pikula.

Drake
04-01-2012, 06:04
A tak z ciekawości... Ile wezmą za wymurowanie Twojej Ambrozji?

TULASIA
04-01-2012, 12:00
Drake proszę podaj mi jaki masz wymiar okna w kuchni,gabinecie i okna bocznego nad garażem.Potrzebuję do adaptacji :)

Drake
04-01-2012, 12:31
Kuchnia - 180x145
gabinet i pokój nad garażem - 145x145

TULASIA
04-01-2012, 12:37
Dziękuję :cool:

pawti81
04-01-2012, 22:48
za wymurowanie całości razem z piwnicą,uzgodniliśmy 25 tys. a Baran ile wziął od ciebie?

pawti81
04-01-2012, 22:52
Drake,powiedz mi jeszcze kto Ci robił dach?

Drake
05-01-2012, 06:17
23tys. bez piwnicy. Dach robił Pietrzak (więźba) + Polański (pokrycie).

pawti81
05-01-2012, 22:04
Słyszałem że teraz twoja ekipa ,krzyczą sobie 30 tys,a czasami i więcej.Ale wydaje mi się że niedługo murarze to i za 15 tys. wymurują,rozmawiałem dzisiaj ze swoim projektantem,który twierdzi że rok temu o tej samej porze miał 30% więcej projektów do zrobienia,coraz mniej ludzie domów budują ,pewnie przez kredyty,coraz trudniej o nie.

pawti81
05-01-2012, 22:09
u mnie cały dach(więżba+dachówka) robi jedna ekipa z Dysa,na jesieni ugadywaliśmy się to powiedział mi 40 zł/m2,ciekawe czy niezmieni zdania:confused:

Drake
06-01-2012, 10:36
Jak te 40zł/m2 jest ceną z wszystkimi dodatkami (montaż okien dachowych, obróbka kominów, montaż rynien, itp.) to cena wręcz okazyjna, choć domyślam się, że chyba raczej za krycie blachą niż dachówkę ;) W 2010r. żaden nie chciał zejść poniżej 55zł/blachę i 65/dachówkę, a objechałem ich chyba z dziesięciu (rekord to 90zł/m2 krycia dachówką) :)

pawti81
07-01-2012, 20:15
W listopadzie dogadywałem się z murarzem i on mi dał namiar na tych dachowców,bo oni razem współpracują,(no wiesz jeden poleca drugiego),no i zaraz na drugi dzień dzwoniłem do tego od dachu i mi powiedział 40zł/m2,to ja go pytam czy tyle też za dachówke ,a on twierdzi że tak i kazał mi zadzwonić po nowym roku żeby sie umówić na zerknięcie na projekt,ale jeszcze niedzwoniłem,sam jestem ciekawy co mi teraz powie,bo ta cena naprawde jest okazyjna,a oglądałem jego robotę,bo w Żabiej krył kilka dachów,no to wygląda to nieżle.

pawti81
07-01-2012, 20:18
a jeszcze Ci powiem że w 2011 r,też w listopadzie u szwagierki kryli dach dachówką tacy ze Sporniaka,to wzieli 45zł/m2,i też dwóspadowy z przodu i z tyłu lokarna.

pawti81
07-01-2012, 20:23
Drake a powiedz mi jak tam Krzysiek P, drogi był?,ile wziął z punktu? i jakie centralne robiłeś,bo już mi sie niechce szukać,a pewnie pisałeś o tym.

Drake
08-01-2012, 22:41
U mnie jest gazowy kondensat Buderusa (w bardzo, ale to bardzo dobrej cenie) grzejący ok. 60m2 podłogówki na dole + łazienka na górze oraz reszta w grzejnikach. A cen nie pamiętam, na forum lubelskim podawali trochę niższe za punkt, ale u mnie było kompleksowo - ja podawałem jakie ogrzewanie gdzie chcę mieć, a wszystko kupował i przywoził Pan Krzysiek. Jak się kiedyś zmuszę, to podliczę w końcu ile wszystko kosztowało :)

pawti81
08-01-2012, 23:10
Spoko Drake,znalazłem na wcześniejszych postach ile brał z punktu,ale pytam z czystej ciekawości.Mój szwagier był kiedyś Krzyśka pracownikiem i obiecał ,że zrobi mi centralne za free,aby poprosimy Krzyśka żeby nam mniejwięcej podpowiedział jak będzie najlepiej,:wiggle:

pawti81
08-01-2012, 23:16
a powiedz mi ,co ty sądzisz o schodach na góre całych z drewna nie lanych,choruje na takie schody,ostatnio byłem u gościa w Bełżycach,postawił dom ale nie Ambbrozję tylko coś innego,jego schody były po prostu piękne,i to jeszcze niedrogie bo za materiał i robociznę zapłacił 7 tys.A jak takie schody sprawdziły by się w naszym projekcie,ciekawe?

Drake
09-01-2012, 05:54
mirox robił drewniane samonośne:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/eb2a62721ebf58ef.html

Ja uważam to za stratę miejsca (pod schodami mam dodatkowe pomieszczenie - powiedzmy spiżarkę, choć wcisnęliśmy tam też zasobnik do cwu), ale chętnie przygarnę namiar na tego speca za 7 tysi, bo wisi nade mną wizja okładania moich betonowych drewnem i bym porównał ile wyjdzie obłożenie.

anioleczek2112
09-01-2012, 05:58
Witam wszystkich serdecznie. Planujemy budowę domu w tym roku, ale jak na razie jesteśmy w rozsypce. Posiadamy działkę i szukamy projektu. Chciałam zapytać jak wygląda mniej więcej koszt wybudowania Ambrozji? Niestety będziemy musieli wziąć kredyt na część budowy i chcemy wiedzieć jak kosztorys wygląda w praktyce.

Pozdrawiam

redsky
09-01-2012, 15:29
ja szacuję zmieścić się około 500 tyś. bez ogrodzenia i w środku - z moich wyliczeń wynika, iż można wydbudować również za 320 tyś. wszystko zależy od wykonczeniówki ogrzewania etc.... myślę że średnio 400 tyś.

Drake
09-01-2012, 20:54
myślę że średnio 400 tyś.

też bym się skłaniał ku takiej kwocie, jeśli nie chcemy wszystkiego robić po "najniższej linii oporu" ;)

pawti81
09-01-2012, 23:03
dzięki Drake za link ze schodami,musimy się poważnie zastanowić .Wysłałem Ci na PW namiar do stolarza.

puchacz.sowa
10-01-2012, 06:35
kilka fotek jak gdzie i ...

Drake
10-01-2012, 19:38
odważnych murarzy musisz mieć, że zgodzili się na murowanie kominów po pokryciu dachu, tacy murarze-alpiniści :)

redsky
10-01-2012, 20:57
zastaawiam się czy przy technologii murowania z bloczków ytongowych nie ma nadproży ?

Drake
10-01-2012, 21:27
zastaawiam się czy przy technologii murowania z bloczków ytongowych nie ma nadproży ?

kształtki U - szalunek tracony ;)

redsky
10-01-2012, 21:41
kształtki U - szalunek tracony ;)

Ciekawe rozwiązanie :) pierwsze słyszałem :)

puchacz.sowa
11-01-2012, 05:43
murarz jestem sam , a natproża to 11 cm ytong 14 beton 11 ytong pod betonem 3 cm styrodur

AAgusia13
11-01-2012, 22:11
Witajcie! Dawno temu oglądałam Ambrozję u Artura w Augustowie pod Lesznem i wtedy utwierdziłam się w przekonaniu, że tylko AMBROZJA :)

Projekt zrobił nam zaprzyjaźniony architekt - kosztował nas 300 zł :) Będzie to AMBROZJA II z małymi zmianami.
Jak powiedziałam, tak też zrobiłam. Nie mamy na dzisiaj za dużo, bo tylko fundamenty, ale ile serca włożyliśmy w to! Środki finansowe mamy ograniczone, nawet "bardzo ograniczone" na chwilę obecną. Więc postanowiliśmy fundamenty wykopać sami, żeby było taniej, no i miały być równiutkie. i takie wyszły :) Ale pewnej nocki przyszła ulewa i po fundamentach. W kaloszach całych z gliny "budowaliśmy" na nowo ścianki. Jednak otwory na beton powiększyły się, więc poszło więcej betonu niż planowaliśmy.
Ale ile bylo przy tym ubawu. Wszyscy kopali i potem wozili piach, aby obsypać ścianki: ja, mąż, siostry z chłopakami, babcia, tata i mama.

Ekipa zgodziła się wybudować nasz domek za 20 tys. (bez ścian działowych - tylko nośne, schody wewnętrzne - szalowanie i lanie, kominy). Za zrobienie fundamentów wzięli 4 tys. Dach zrobi nam mój tata - ma firmę blacharsko - dekarską od 20 lat :) Za darmo oczywiście :)

Zrobiliśmy tylko jeden poważny błąd: mamy teren delikatnie spadzisty. Wielka maszyna zebrała nam humus, a Panowie geodeci wyznaczyli poziom. Wydawało się ok, ale teraz okazuje się, że musimy podnieść o jeden bloczek M poziom, bo posadzka w garażu byłaby poniżej poziomu gruntu, a tego nie chcemy. Ale człowiek uczy się na błędach. Oby innych.

W miarę postępu robót umieszczę jakieś zdjęcia.

Nasze zmiany:
- schody będą tak jakby z dwupoziomowym spocznikiem
- kotłownia z tyłu garażu (garaż pogłębiony)
- likwidacja spiżarki, przesunięcie dzięki temu ścianki wiatrołapu i powiększeni łazienki na dole
- wyjście na taras (drzwi okienne) w salonie w miejscu okna, a zamiast drzwi okiennych (szerokich) w podcieniu - okno
- zastanawiamy się nad likwidacją pokoju na dole albo przesunięciem ściany maksymalnie do okna w malym pokoju, co spowoduje trochę większy salon.

Do ogrzewania wody - kolektory słoneczne (oczywiście z Dotacją z NFOŚiGW) na dachu garażu i jeden zasobnik (zamiast dwóch) na wodę zarówno z kolektorów, ja i ze zwykłego centralnego - kolektory również będą podgrzewały nam wodę w podłogówce, jak i do zmywarki.

Na dzisiaj to chyba już wystarczy mojego wypracowania :)
Papa :)

Drake
15-01-2012, 14:41
Do ogrzewania wody - kolektory słoneczne (oczywiście z Dotacją z NFOŚiGW) na dachu garażu i jeden zasobnik (zamiast dwóch) na wodę zarówno z kolektorów, ja i ze zwykłego centralnego - kolektory również będą podgrzewały nam wodę w podłogówce, jak i do zmywarki.


Kolektory będą podgrzewały wodę w c.w.u. i podłogówce zimą? Rozmawiałem już z kilkoma osobami, którzy mają to rozwiązanie u siebie i jeszcze nikt nie powiedział, że zimą kolektory ogrzeją mu c.w.u., że o dodatkowym odbiorniku ciepła nie wspomnę ;)

adanko77
16-01-2012, 19:10
mam pytanko-ile płaciliscie za robocizne za ulozenie stropu teriva w ambrozji najlepiej II? Mam wycene na calosc, ale okazalo sie, ze jednak bedzie strop kanalowy i nie wiem ile ekipa powinna zejsc z ceny za nie robienie terivy. Dzieki za wszelkie sugestie

AAgusia13
22-01-2012, 19:44
Jeśli chodzi o kolektory, to nie będą zimą jedynym rozwiązaniem, bo wiadomo - nie dadzą rady samodzielnie :) Ale akurat wiem, że temperatura dochodzi do 40 stopni, bo pracuję w banku przy kredytach na takie kolektory i ludzie bardzo sobie chwalą to rozwiązanie - woda potrafi być naprawdę ciepła :) Ale zwykły piec też będziemy mieli.

JaroslawMoskal
23-01-2012, 19:34
Witam
Zamieszczam zdjecia troche innej Ambrozji :D

adanko77
23-01-2012, 21:07
Jest PnB :smile:
w środę skladałam a dzisiaj juz jest. Myslałam, ze mam jeszcze jakis miesiac na pozbieranie materiałów a tu taki surprise, muszę się w końcu pozbierac bo niedlugo zaczynamy

Drake
23-01-2012, 21:44
Witam
Zamieszczam zdjecia troche innej Ambrozji :D

W końcu wynaleźli fajnie zakończoną blachodachówkę :) Ciężko odróżnić od dachówki.

pawti81
23-01-2012, 22:30
Drake,podrzuć ile poszło Ci kabla 3x1,5 a ile 3x2,5 ?

redsky
24-01-2012, 13:20
Drake,podrzuć ile poszło Ci kabla 3x1,5 a ile 3x2,5 ?

Czasami zastanawiam się nad sensem takich pytań :) przecież to wszystko zależy co człowiek chce mieć i jak zorganizowane - jak na mój gust to kabla po prostu dokupuje się na bieżąco a instalację robi się i tak po swojemu :) z tego co pamiętam mnie poszło 400 m 2,5 mm2 i 200 m 1,5 mm2