PDA

Zobacz pełną wersję : Oczko wodne a woda gruntowa



kosmo77
06-05-2008, 08:44
Witam, mam pytanie. Otóż wykopałem sobie dół w ziemi na oczko wodne. I po ostatnich deszczach okazało się że dół do połowy napełnił się wodą - tzn poziom wody był ok 40 cm poniżej poziomu gruntu. A chciałem ten dół wyłożyć folią do oczek i nalać wody do środka. Czy to że woda gruntowa podchodzi tak wysoko będzie powodować jakieś problemy kiedy oczko już będzie zrobione?

pierwek
06-05-2008, 08:48
może to woda opadowa a nie gruntowa? ta "ziemia" to glina?

Trociu
06-05-2008, 09:08
A co Ci przeszkadza woda w oczku wodnym??

Jeżeli na chwilę chcesz się jej pozbyć, to zaopatrz się w jakąś pompę, zrób co masz zrobić i ciesz się oczkiem

kosmo77
06-05-2008, 09:49
No jest to woda opadowa, bo jak nie pada deszcz to poziom wody gruntowej jest niżej. Więc nie mogę liczyć że ta woda w oczku sobie zostanie, muszę je uszczelnić. Niedaleko oczka jest zakopana studzienka do rozsączania wody deszczowej, może dlatego tyle wody jest w ziemi po deszczu.
Czyli pytanie zostaje - czy okresowy nadmiar wody w ziemi jest w stanie mi to oczko jakoś zepsuć?

cyprinus
06-05-2008, 16:55
Jeśli parcie będzie silne, folia zostanie uniesiona. Proponuję zrobić odkrywkę, sprawdzić jaki jest poziom wody w gruncie i ew. zrobić głębszy dół bez folii.
Jeśli nie, pozostaje zazbrojony siatką beton.

Trociu
07-05-2008, 09:09
Jeśli parcie będzie silne, folia zostanie uniesiona. Zawsze po położeniu folii może ją docisnąć jakimiś ładnymi kamieniami lub doniczkami z kwiatkami wodnymi.