PDA

Zobacz pełną wersję : Trawnik jak lądowisko kosmitów :)



Maffin
07-05-2008, 11:58
Witam, mam troszkę nietypowy problem. mam nadzieję, że ktoś z was podsunie mi pomysł na jego rozwiązanie. Ale od początku; aby wspomóc moja marna trawkę (ok 800m2) rozsiałam w kwietniu nawóz - i tu problem, rozsiałam go ręcznie podczas dużego wiatru. Rezultat: wiatr nawiał nawóz i w wielu miejscach zrobiły się jego złogi. Wszystko by było ok, ale w miejscach gdzie nawozu było więcej trawa jest ciemno zielona i większa dwukrotnie od pozostałej. Widok: trawnik moro lun jak kto woli lądowisko ufo. Śmiech na sali, nie da się na to patrzeć. Trawę już dwukrotnie kosiłam i nic, 2 dni wzrokowo lepiej, ale potem...... Czy macie jakiś pomysł jak "okiełznać" kosmitów :p
pozdrawiam
:D

Trociu
07-05-2008, 12:19
Może dosypać nawozu w miejsca, gdzie nie trafił za pierwszym razem

areq
07-05-2008, 14:55
Zależy jaki nawóz użyłeś.Jak Substral to jego się używa co 100dni,nie powinno się nawozić częściej bo się przenawozi:)
Najprościej rozsypać nawóz tam gdzie jest mniej zielono.
Jeśli to był nawóz szybko działający np. Florovit firmy IncoVeritas to można go nawozić co 3tygodnie-miesiąc.
Poczekaj więc do "terminu" i nawieź ponownie.Powinno być o.k.

Maffin
07-05-2008, 15:34
Dzięki, spróbuję tak zrobić. A jak nie pomoże to zaproszę sąsiada traktorek i jego piękny pług...... Może wtedy trawa się wystraszy i bedzie współpracowała. Dzięki :wink: