PDA

Zobacz pełną wersję : Gaz w sąsiedztwie drzewka



ewiwa
11-05-2008, 02:41
Witam,
jak w temacie, w jakiej odległości najrozsądniej posadzić drzewo w rogu działki, gdzie stoi szafka gazowa? W sąsiedztwie mają gdzieniegdzie jakieś małe żywopłotowe iglaki albo budki na drewno. Mnie się marzy srebrny świerk, bo wizualnie świetnie by tam pasował. Poprzymierzałam do mojego projektu, wymagania, cień, sąsiad itp., tylko co z tym gazem? Typowa działka (dom/ogród) ze skrzynką z gazem od frontu. Niestety nie znam dokładnej lokalizacji instalacji gazowej na działce, bo nie budowałam. Gaz nie jest też podciągnięty na wprost do kuchni (kuchnia od frontu) tylko do drugiego boku domu do CO/CW. Kontaktu z poprzednim właścicielem w zasadzie brak. Zastanawiam się, jak głęboki i rozległy system korzeniowy może mieć taki świerk, ew. jodła, ew. modrzew (docelowo do wysokości domu). Śmietnik murowany już jest w drugim rogu, szopka z wiatą też tam. Zostaje ten frontowy narożnik, hmm.. Czy może mnie ktoś oświecić? Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Ewa

kubas75
12-05-2008, 06:33
Chetnie poznam odpowiedź na to pytanie. Interesuje mnie również odległość jaką należy zachować od przewodów elektrycznych.

zygmor
15-05-2008, 14:10
Posadź nieduże drzewo, ono będzie miało nieduże korzenie i po kłopocie.
Gaz leci na głębokości ok 1m więc chyba nie doczekasz aż tak głęboko korzenie urosną. Zresztą nie ma drzewa, które mogło by zagrozić takiej rurze. Większość korzeni rośnie płasko wokół drzewa, te pionowe szybko chudną i na głębokości ok 0,5m już są sznurki...