PDA

Zobacz pełną wersję : DICORTINEFF do nosa ?



Amtla
15-05-2008, 07:13
Czy krople - zawiesina Dicortineff, z opisem do oczu i uszu, można podawać dziecku jako krople do nosa?

G.N.
16-05-2008, 09:16
Dziecko chcesz traktować mieszaniną antybiotyków i sterydów,jak rozumiem bez konsultacji lekarskiej, i na dodatek przeznaczoną do innego zastosowania :roll:

arcobaleno
16-05-2008, 09:29
G.N. - moze źle rozumiesz...??

Cytat z innego forum:

"witam,
Wczoraj pediatra przepisał mojemu synkowi / 2,7 miesiecy/ Dicortineff do noska, z ulotki wyczytałam ze stosuje się go jako krople do oczu i uszu. Czy stosowałyscie ten specyfik takze do noska ? z jakim skutkiem ? "

Jest to dość czesto praktykowane, moja lekarka też przepisuje nam krople do nosa a mają one przeznaczenie do oczu - tylko to akurat jakas inna nazwa była, nie pamiętam teraz.

G.N.
16-05-2008, 09:35
Owszem jest praktykowane w specyficznych przypadkach
A rozumiem tyle co napisano


Czy krople - zawiesina Dicortineff, z opisem do oczu i uszu, można podawać dziecku jako krople do nosa?
Nic o recepcie ani lekarzu (jeśli przepisał to chyba wie co robi lepiej niż przypadkowe osoby z netu więc po co pytać).
Dicortineff to wbrew opiniom dosyć hardcorowy lek więc stosowanie na własna rękę nie jest najlepszym pomysłem.

zielonooka
16-05-2008, 10:24
no wlasnie? :o:
bj ufamy obcej osobie na forum ktora napisze ze mozna niz lekarzowi ktory wlasnie takie stosowanie przepisal?
czy moze lakarza wstydzimy sie zapytac?

(ps. nie zawsze wertujemy inne posty i fora i faktycznie opierajac sie tylko na tym poscie - mozna sie złapać za głowe :))

Amtla
16-05-2008, 10:56
jak rozumiem bez konsultacji lekarskiej

Przy chorym dziecku nie mam czasu na pisanie opowiadań. Dziecko po konsultacji lekarskiej. Lek zapisał lekarz, ale ponieważ w międzyczasie dwa razy weszła pielęgniarka i trzy razy dzwonił telefon w gabinecie wolałam się upewnić na forum.

Sądzę, że w takich sprawach nie wypowiadają się ludzie niezorientowani....

Gdybym miała wówczas więcej czasu - z pewnością przeszukałabym internet. Zależało mi na czasie.

Ostatecznie skonsultowałam telefonicznie z lekarzem.

Amtla
16-05-2008, 10:56
G.N. - moze źle rozumiesz...??

Cytat z innego forum:

"witam,
Wczoraj pediatra przepisał mojemu synkowi / 2,7 miesiecy/ Dicortineff do noska, z ulotki wyczytałam ze stosuje się go jako krople do oczu i uszu. Czy stosowałyscie ten specyfik takze do noska ? z jakim skutkiem ? "

Jest to dość czesto praktykowane, moja lekarka też przepisuje nam krople do nosa a mają one przeznaczenie do oczu - tylko to akurat jakas inna nazwa była, nie pamiętam teraz.

arcobaleno,

bardzo dziękuję Tobie za tą życzliwą wiadomość. Jeszcze jeden przykład, że właśnie tak czasami się postępuje odnośnie leków.