PDA

Zobacz pełną wersję : żółty kwiate poziomki :-)



zielony_listek
15-05-2008, 14:53
Mam w ogródku kącik poziomkowy, wykopałam kiedys z lasu kilka krzaczków - slicznie rosna i długo owocują. Własnie zaczęły kwitnąć, patrze, a tam pod różą jeden cały żółty kwiatek! I środek i płatki, a listki ma większe jak truskawka.
No i mi zaczęło świtac, że faktycznie na jesieni kupiłam kilka krzaczków jakichs dziwnych truskawek i wsadziłam gdzie popadnie, ale za diabła nie pamiętam na czym ta dziwność polegała... Co to może być?
Postaram sie wrzucic zdjęcie.

DPS
15-05-2008, 15:13
O, o, to, to, ja też mam takie dwa, tez poproszę o pomoc w rozwiązaniu sprawy. :D
Siedzą międzxy poziomkami i nic nie mówią, kto one są. :lol:

bluszczyk
15-05-2008, 19:41
Może to poziomka ozdobna, kwitnie na żółto, ma śliczne czerwone owoce niejadalne,tworzy pędy rozłogowe. Trzeba to mieć pod kontrolą, bo się nieco rozłazi. :wink:

zielony_listek
16-05-2008, 07:20
Może to poziomka ozdobna, kwitnie na żółto, ma śliczne czerwone owoce niejadalne,tworzy pędy rozłogowe. Trzeba to mieć pod kontrolą, bo się nieco rozłazi. :wink:

Dzięki bluszczyk.
Ale jak to niejadalne???
Ozdobna to ona jest, pod żółtym kwiatkiem jest taki fajny kołnierzyk z malutkich zielonych listków. Zrobiłam wczoraj zdjęcia, ale nie zdążyłam w domu wrzucić...

Szkoda, że niejadalna. To może dlatego po kilku latach mi wreszcie glicynia zakwitła - na pocieszenie :-)

bluszczyk
16-05-2008, 18:05
Ale jak to niejadalne???

Nie kosztowałem, ale ponoć są niesmaczne. Prawdopodobnie nie trujące. :roll:

Gosiek33
16-05-2008, 18:09
moja poziomka ozdobna o żółtych kwiatkach nigdy nie doczekała się owoców :roll: A widziałam niedawno w sklepie ogodniczym, tak na oko ozdobną truskawkę - duże, większe niż u poziomki liście i piękne ceglasto czerwone kwiaty :o

zielony_listek
19-05-2008, 13:11
moja poziomka ozdobna o żółtych kwiatkach nigdy nie doczekała się owoców :roll: A widziałam niedawno w sklepie ogodniczym, tak na oko ozdobną truskawkę - duże, większe niż u poziomki liście i piękne ceglasto czerwone kwiaty :o

To moje wygląda tak:

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/bb/xe/pxfi/jcIgQSDbPzPJPc6gtX.jpg

I faktycznie, kwiatek nie jest na krótkiej łodyzce, tylko na długiem pędzie.
Obok mam troche lesnych poziomek. Zasadziłam wśród nich samotny słonecznik miniaturę i slimary (dowody na to wskazują) mi go zeżarły! Nic innego mi nie zezarły (obok sa róże, konwalie, niezapominajki, lilie i jeszcze pare roslin), a na tego slonecznika sie tak uparły! Może one cwane są i czekaja na owocki poziomek? Ślimaków u mnie pelno tych małych, a teraz i winniczków trochę sie pojawiło. Ale jakos z nimi nie walczę. Poza tym słonecznikiem wiekszych strat nie robią.

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/bb/xe/pxfi/Ny8EJRkCbnGbv7lx2X.jpg

Na pociesznie mi glicynia zakwitła po kilku latach wreszcie. Rosła ładnie i szybko, pędy zarosły pół ściany, ale z racji niekwitnienia i zaciemnienia okna została w ubiegłym roku ogolona prawie doszczętnie. Zastanawiałam się, czy jej w tym roku nie przesadzic gdzies albo w ogole nie usunąc, czyzby tego sie przestraszyła :-) ?

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/bb/xe/pxfi/AgSEl8lieGfRnYxcpX.jpg