PDA

Zobacz pełną wersję : GORENJE - wątek zbiorczy o sprzęcie do kuchni. opinie, porady, zdjęcia



kasia.bee
11-10-2004, 09:15
Drodzy forumowicze posiadacie sprzet AGD tej marki? czy jesteście zadowoleni?
Wypatrzyłam lodówke gorenje RK4295E - śliczna :D

Marbo
11-10-2004, 09:17
Mam płytę i okap (linia alu). Używane niecałe 3 m-ce bez zastrzeżeń.
Wybrane z powodu - :oops: śliczności właśnie :wink:

Maluszek
11-10-2004, 09:23
Ja mam płytę i piekarnik tejże firmy - użytkujemy od kilku miesięcy i jak na razie wszystko ok.

Marbo
11-10-2004, 09:34
Skleroza niepiecząca jestem :oops: - piekarnik też mam Gorenje.

Tuńka
11-10-2004, 09:54
Ja też miesiąc temu nabyłam kuchnię gorenje, za którą zapłaciłam ok. 500 zł więcej niż innych firm w inox-ie, tylko dla tego, że ta jako jedyna do tego całego inox-u miała srebrne, a nie czarne jak u innych producentów, pokrętła. Jak się bedzie sprawdzać w użytkowaniu, to się okaże - instaluję ją dopiero za dwa dni :)

UKF
11-10-2004, 09:58
My mamy od ponad 3 lat płytę i piekarnik Gorenje. To, że są ładne i zaprojektowane przez Pininfarinę (pana od Ferrari) nie było głównym argumentem:)
Wg naszej ówczesnej wiedzy Gorenje było (mam nadzieję, że jest nadal) potentatem w produkcji kuchenek (np. robili kuchnie elektryczne dla Whirlpoola), robią to od lat i robią to dobrze.
I płyta i piekarnik działają bez zarzutu.
Maria

Maluszek
11-10-2004, 10:19
Tuńka - moja kuchnia ma właśnie srebrne pokrętła (dlatego ją kupiliśmy) i jak na razie nie widzę, żeby coś się z nimi działo. Pusem tego, że są srebrne jest to, że nie widać na nich żadnych odcisków :D

Tuńka
11-10-2004, 10:39
Dzięki za utwierdzenie mnie w słuszności tego zakupu :D

godul1
11-10-2004, 13:31
Jam mam od roku lodówke z seri mla oraz okap. lodówka jest be zarzutu okap zresztą też nie jest zły(mógłby być troszkę cichszy).

robert skitek
11-10-2004, 22:15
mam lodowke k337/2al od lutego, polecam :)

Magośka
13-10-2004, 23:55
Mam: okap, płytę i lodówkę
Wszystko ok. z drobnym szczegółem, ale to dotyczy serwisu, a nie sprzętu. Otóż lodówka jest do zabudowy i gdzieś nam się zawieruszyły prowadnice do mocowania zawiasów obudowy. No i dramat (jak mawiają Krakusy) Zamówiłam w punkcie napraw AGD już ponad 2 miesiące temu i nie ma, poszłam do innych serwisantów- to samo. Ponoć mają jakieś przeprowadzki w głównym magazynie - ale co mnie to ma obchodzić?. Zawiasy to pikuś - na razie i tak stolarz wyjechał, ale jakby coś poważniejszego sie działa, to nie wyobrażam sobie tyle czekać bez lodówk np. No ale na razie, od pół roku lodówka działa bez zarzutu

xavi
14-10-2004, 10:50
Też mi się podoba ta lodówka :P
Z tym, że weźmiemy wersję z 3 szufladami w zamrażalce czyli 4395E

Didi
14-10-2004, 12:20
Ja mam lodówko zamrażarkę do zabudowy KIE257BAA od 6 miesięcy. Jest cicha, pięknie chłodzi i mrozi. Jestem zadowolona z wyboru.

mdzalewscy
15-10-2004, 12:06
tak zachwalacie, a że szukam sprzetu AGD sobie, to postanowiłem wejść na stronę Gorenje i się rozczarowałem :( , chyba nie mają modeli chłodziarek bezszronowych.

ps. ale ta linia pinifarina jest ekstra

godul1
15-10-2004, 13:11
Co masz na myśli pisząc o modelu bezszronowym?

mdzalewscy
15-10-2004, 15:30
Co masz na myśli pisząc o modelu bezszronowym? tak po chłopsku to te chłodzące nawiewem (jak klima w aucie), bezobsługowe.

Lukins
15-10-2004, 20:51
Ja mam lodówkę Gorenje (srebrna, ale nie pamiętam jaki model) i wybrałem ją tylko dlatego, że była ŁADNA. Tak naprawdę za te pieniądze (3.5 kilo zotówek) można było i dalej można kupić lodówki bardziej zaawansowane technicznie - bezszronowe, z punktem zero, szybkim zamrażaniem, cyrkulacją itp. Choć powiedziec nie mogę - jak minutę jest otwarta - daje głos - parę razy naprawdę pomogło! Ale Gorenje jest bardzo ładna, i w nosie tam ze świeżymi warzywami z lodówki. Mieszkam na wsi to sobie nowego pomidora jeszcze w sklepie kupię. Co do trwałości, niestety też nie powala - folia na froncie przy transporcie sie porysowała, i tyłek, wygląda fatalnie. Żeby nie było - transportowałem jak jajko - owijałem kocem, itd. No ale trudno - są w życiu większe nieszczęścia (np. głupia żona).

patunia
02-03-2005, 19:10
Zastanawiam się nad zakupem płyty ceramicznej gorenje z dwoma palnikami gazowymi (model GCS 62 C). Czy ktoś taką ma? Bardzo proszę o opinie- chodzi mi nie tylko niezawodność, ale także utrzymanie czystości.
Jeśli chodzi o piekarnik, rozważam dwa modele: B 3360 E i U3360. Może ktoś z was posiada któryś z nich?

patunia
02-03-2005, 20:48
A, jeszcze jedno: jak wygląda sprawa serwisowania sprzętu gorenje i jaka jest gwarancja?

xavi
03-03-2005, 06:23
Mam już lodówkę 4395E
od 2 miesięcy.
Co mogę powiedzieć: stoi pomiędzy kuchnią i jadalnią. W nocy, gdy śpimy w salonie po prostu ją słychać. Jakieś dziwne bulgotanie, szum itp. Spać się da, ale mogło by być ciszej.
Wersja ta jest bez powłoki zabezpieczającej przed odciskami palców, ale wcale ich na niej nie widać.
Gdybym kupował jeszcze raz to dołożyłbym do komory 0 stopni i nofrost.

Mój piekarnik to B 7470 E - super sprawa (choć to czyszczenie aqua cośtam to pic na wode).

Płyta to GMS 66 - porażka na całej lini :evil:
http://www.agdrtv.com/sklep/sklep.php?kt=gazowe_zabudowy&pr=gorenje_gms_66_e

Jest na niej strasznie ciasno, ma palnik WOK z 3 koronami, ale on daje tyle ciepła, że jeszcze nie miałem takiego gara na kuchni, aby go w pełni wyorzystać. Może jak na chińszczyznę przyjdzie mi ochota to pokaże swe zalety. Ale najgorsze w tej płycie jest powiązanie pokręteł z palnikami. Kompletny groch z kapustą!!!!

yaromir
03-03-2005, 06:46
Mam ten model i nie narzekam.
Ładna, cicha, narazie działa :wink:
Pozdrawiam

echo
03-03-2005, 06:50
Zastanawiam się nad zakupem płyty ceramicznej gorenje z dwoma palnikami gazowymi (model GCS 62 C). Czy ktoś taką ma? Bardzo proszę o opinie- chodzi mi nie tylko niezawodność, ale także utrzymanie czystości.
Jeśli chodzi o piekarnik, rozważam dwa modele: B 3360 E i U3360. Może ktoś z was posiada któryś z nich?


http://www.agdrtv.com/gazowe_zabudowy/gorenje_gcs_62_c.php

Płyta wygląda nieźle. Wydaje się też łatwa w utrzymaniu czystości (wokół palników gazowych nie ma żadnych wywijasów, wgłębień, itd). Cena chyba nie najgorsza.
Czy ktoś to użytkuje?

echo
03-03-2005, 06:51
Zastanawiam się nad zakupem płyty ceramicznej gorenje z dwoma palnikami gazowymi (model GCS 62 C). Czy ktoś taką ma? Bardzo proszę o opinie- chodzi mi nie tylko niezawodność, ale także utrzymanie czystości.
Jeśli chodzi o piekarnik, rozważam dwa modele: B 3360 E i U3360. Może ktoś z was posiada któryś z nich?


http://www.agdrtv.com/gazowe_zabudowy/gorenje_gcs_62_c.php

Płyta wygląda nieźle. Wydaje się też łatwa w utrzymaniu czystości (wokół palników gazowych nie ma żadnych wywijasów, wgłębień, itd). Cena chyba nie najgorsza.
Czy ktoś to użytkuje?

Co sądzicie nt serwisu firmy Gorenje?
Nigdy nie mieliśmy sprzętu tej firmy, a powszechnie sprzęt jest zachwalany.

xavi
03-03-2005, 07:07
Widocznie nic sięnie psuje, bo narazie z serwisu prawie nikt nie korzystał :lol:

UKF
03-03-2005, 07:17
Od czterech lat mamy płytę i piekarnik Gorenje i nic złego się nie działo :D (puk, puk w niemalowane :wink: ), więc nie wiemy nic na temat serwisu (i niech tak zostanie....)
Maria

1danek
03-03-2005, 08:18
Potrzebuję pomocy w kwesti wyboru lodówki, zastanawiam sie nad marką Gorenje ale nic niewiem na temat tej marki, może polecalibyście inny produkt, sprawdzony, niezawodny z nowościami technologicznymi? Dzięki

taJoasia
03-03-2005, 09:47
Mam lodówkę tej firmy 2 lata. Już trochę mniej mi się podoba, bo strasznie nietrwałe ma plastiki w środku - np. półka na napoje popękała. Zwróć uwagę na szuflady zamrażalnika. W mojej wersji są to koszyki metalowe z doczepionym plastikowym frontem. Niestaty już odpadły - urwane przy szarpnięciu (było dużo mrożonek i się zblokowało.

mdzalewscy
03-03-2005, 17:46
1danek WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi, czyli użyj funkcji "szukaj" było sporo o Gorenje

akinom
03-03-2005, 18:56
my wybralismy LG.
Zamówiliśmy model GR459 QLQA jak sie sprawuje powiem za ok. 2 m-ce

mela
04-03-2005, 07:11
Mam lodówkę - i pomimo ogólnego zadowolenia (ładna linia, pomysłowe półki na napoje w środku, duża pojemność wewnątrz w stosunku do wymiarów zewnętrznych) faktycznie pod wieczór wyje jak silnik odrzutowy.
Nie cały czas oczywiście, to jest kwestia paru minut :o jak już powyje, to przestaje :)
Wentylację ma zapewnioną b. dobrą, stoi sobie nawet w odległości ok 15 cm od mebli i ścian, więc myślę, że po prostu "ten typ tak ma" :lol:

Ale i tak ją lubię.

kacha110
04-03-2005, 09:26
No ale trudno - są w życiu większe nieszczęścia (np. głupia żona).

:hahaha:

Dzięki.
Nie kupię :smile:

Magośka
04-03-2005, 12:36
w modelu do zabudowy- sprawdź czy są listwy do montażu obudowy, u mnie nie było i trzeba było się za tym nachodzić, bo w serwisie ciężko było zdobyć części- czekaliśmy dłuuugo- bo ponoć w firmie były jakieś reorganizacje, więc może to był tylko taki echowy czas, nieminiej części sprawdź. Tak po za tym jest ok. Ja mam plastikowe pojemniki w zamrażarce zamiast koszy- są O.K., podobaja mi się wygodne uchwyty po bokach. Półki są szklane- mi sie to podoba, ale są zwolennicy kratek z drutu- rzecz gustu

echo
04-03-2005, 19:12
Piszcie, piszcie nt Gorenje (sprzęt i serwis) :D :D :D

echo
07-03-2005, 18:28
Zastanawiam się nad zakupem płyty ceramicznej gorenje z dwoma palnikami gazowymi (model GCS 62 C). Czy ktoś taką ma? Bardzo proszę o opinie- chodzi mi nie tylko niezawodność, ale także utrzymanie czystości.
Jeśli chodzi o piekarnik, rozważam dwa modele: B 3360 E i U3360. Może ktoś z was posiada któryś z nich?


http://www.agdrtv.com/gazowe_zabudowy/gorenje_gcs_62_c.php

Płyta wygląda nieźle. Wydaje się też łatwa w utrzymaniu czystości (wokół palników gazowych nie ma żadnych wywijasów, wgłębień, itd). Cena chyba nie najgorsza.
Czy ktoś to użytkuje?

Ta płyta coraz bardziej mi się podoba :D
Czy ktoś ją użytkuje????????

mdzalewscy
10-03-2005, 18:48
Piszcie, piszcie nt Gorenje (sprzęt i serwis) :D :D :D
"zmywarki są słabe" dzisjejsza informacja od przedstawiciela firmy Gorenje, pozytywy o reszcie (piekarniki, płyty, lodówki)

xavi
11-03-2005, 07:28
Śledzę trochę opinie o zmywarkach i to co zauważyłem:

Bardzo dobre zmywarki ma Bosch i inne z górnej półki.

Do d... Amica.

A jak myje np. Whirlpool lub Electrolux??

Pucek
13-05-2005, 09:50
Mianowicie zakupiłem taką płytę w sklepie internetowym, niestety nie mam do niej instrukcji obsługi, sklep i Gorenje milczy. Jeśli ktoś dysponuje taką instrukcją i może podesłać skany, będę wdzięczny.

Thom35
13-05-2005, 10:36
to dziwne. Lepiej przyjrzyj się skąd ta płyta. O ile wiem firma gorenje sprzedaje płyty dobrze zapakowane i wszelkie instrukcje są przyklejone wenątrz, w specjalnej kopercie. Nie sposób tego zgubić. Tam też jest karta i kupon gwarancyjny który musi Ci przystemplować elektryk podczas instalacji. Obowiam się że jeśli płyta którą kupiłeś nie posiada tych dokumentów to niestety pochodzi z wątpliwego żródła , a takie zakupy w naszym dobrze pojętym wspólnym interesie należy potępiać.
wyjście to zwrot do sklepu internetowego lub wymiana na pełnowartościowy egzemplarz.

Pucek
13-05-2005, 13:02
to dziwne. Lepiej przyjrzyj się skąd ta płyta. O ile wiem firma gorenje sprzedaje płyty dobrze zapakowane i wszelkie instrukcje są przyklejone wenątrz, w specjalnej kopercie. Nie sposób tego zgubić. Tam też jest karta i kupon gwarancyjny który musi Ci przystemplować elektryk podczas instalacji. Obowiam się że jeśli płyta którą kupiłeś nie posiada tych dokumentów to niestety pochodzi z wątpliwego żródła , a takie zakupy w naszym dobrze pojętym wspólnym interesie należy potępiać.
wyjście to zwrot do sklepu internetowego lub wymiana na pełnowartościowy egzemplarz.

Zgadzam się z Tobą, kupno towaru z wątpliwego źródła to zło. Na szczęście nie mam żadnych wątpliwości co do legalnego pochodzenia tej płyty, mam na nią fakturę, kartę gwarancyjną z numerem seryjnym, która tak jak wspomniałeś była dołączona wewnątrz opakowania. Dodam, że kupiłem ją w jednym z większych sklepów internetowych. Wiem, że mam do tego prawo, ale nie chcę zwracać płyty z powodu braku instrukcji w j. Polskim. Dlatego proszę jeśli ktoś dysponuje instrukcją w tym języku, ewentualnie języku Angielskim, będę wdzięczny za udostępnienie. Mogę się zrewanżować taką samą instrukcją w innym bardziej egzotycznym języku, którą dysponuję.
Mam nadzieję, że rozwiałem Twoje wątpliwości (kopie dokumentów do wglądu) :D

bzx
19-05-2008, 16:02
witam

sorry za nowy temat ale interesuje mnie opinia nt tego piekarnika:
http://allegro.pl/item358735257_quest_agd_piekarnik_gorenje_b2_ora_e .html

to jest ta tańsza wersja, bez sterowania sensorowego, bo jednak piekarnika używam bardzo rzadko a sensorowy ORA ITO jest okolo 600zl drozszy...

wiem ze to w miare nowy produkt, ale jesli są jakies opinie to prosze o info.

dzieki i sorry za nowy wątek ale nie chcialem się wpalać w wątek o piekarnikach Ele i MC.
pozdrawiam

Monika $ Seba
21-05-2008, 15:22
własnie przyjechał:0 nie wiem jak się używa ale wygląda bardzo dobrze :)
o ile dobrze pamiętam tutaj
http://forum.muratordom.pl/czarne-sprzety,t124207.htm?highlight=czarne%20sprzęty
ktoś wyrażał opinie no i na ceneo przy produkcie też są opinie użytkowników

bzx
21-05-2008, 16:37
hej dzieki za odpowiedz ;)

a tak w ogole to zauwazylem ze są dwa rodzaje tego piekarnika (tzn pomijam że jest sensorowy i klasyczny)

http://www.allegro.pl/item368150627_quest_agd_piekarnik_gorenje_b2_ora_e .html
http://www.allegro.pl/item368152270_quest_agd_piekarnik_gorenje_b2_ora_s .html

ten ORA-S ma jakby ciemniejszą rączkę, ale nie jestem pewny bo to zdjęcie może przekłamywać.. musze pogrzebać na stronie gorenje..

a Ty który masz z tych dwóch? (chodzi mi o uchwyt)

pozdro

Monika $ Seba
21-05-2008, 18:26
mam uchwyt srebrny- jest jeszcze czarny

zetka
22-05-2008, 11:07
ten ORA-S ma jakby ciemniejszą rączkę, ale nie jestem pewny bo to zdjęcie może przekłamywać.. musze pogrzebać na stronie gorenje..

tak tak jest też z czarną rączką, ja taki mam i fajnie wygląda :)

a____om
23-05-2008, 12:53
Sprzęt Gorenje to porządne wykonany produkt.Właszcza klientom przypada do gustu wygląd.Osobiście bardzo polecam sprzęty Gorenje.

A tu zdjęcie różnic pomiędzy e i s
http://www.megamedia.pl/_p/33/n/akcesoria-do-zmywarek-gorenje-dpp-ora-s-p33272.jpg

malypatrys
17-03-2009, 22:16
Witam. Czy ktoś ma piekarnik z płytą ceramiczną B 3365E + ECT 600S?

Jestem na etapie wykończeniówki i szukam dobrego sprzętu do zabudowy kuchni.
Jeśli ktoś ma taki sprzęt w uzytkowaniu to bardzo prosze o opinie jak sie sprawuje :lol:

Dzękuje i pozdrawiam

aniaitomek
12-08-2009, 09:26
Też się strasznie napaliłam na tę serię ara-ito tylko w bieli

płyta
http://www.gorenje.pl/kuchnia/plyty_grzejne_do_zabudowy?c=248311

piekarnik
http://www.gorenje.pl/kuchnia/piekarniki/piekarniki_do_zabudowy?c=259559
lub
http://www.gorenje.pl/kuchnia/piekarniki/piekarniki_do_zabudowy?c=245928

Pytanie do użytkowników sprzętu z tej serii, niekoniecznie w bieli ;-), polecacie czy nie?

zetka
12-08-2009, 09:58
Ja polecam piekarnik :D Biały też widziałam na żywo, świetnie wygląda :) Szkoda że wcześniej nie było białych :(

martu
12-08-2009, 10:49
Też się strasznie napaliłam na tę serię ara-ito tylko w bieli

płyta
http://www.gorenje.pl/kuchnia/plyty_grzejne_do_zabudowy?c=248311

piekarnik
http://www.gorenje.pl/kuchnia/piekarniki/piekarniki_do_zabudowy?c=259559
lub
http://www.gorenje.pl/kuchnia/piekarniki/piekarniki_do_zabudowy?c=245928

Pytanie do użytkowników sprzętu z tej serii, niekoniecznie w bieli ;-), polecacie czy nie?
a u mnie seria ora ito white właśnie czeka w pudłach w garażu na czas montażu.Jak zobaczylismy tę serię wiedzieliśmy,że tylko to kupimy.Mamy płytę,okap i piekarnik seria BO 87 (najnowsza wersja).Lodówka tez gorenje,ale do zabudowy.

Monika $ Seba
12-08-2009, 10:50
ja też polecam piekarnik- świetnie się sprawdza

martu
12-08-2009, 11:00
ja też polecam piekarnik- świetnie się sprawdza
ja po wstępnych oględzinach mam tylko jedno ,ale wizualne.Okropna jest ta gumka uszczelka jak się otwiera drzwiczki ble.
Ja jeszcze szukam takiej dodatkowej blachy ') do środka tzn szklanej brytfanki.

Monika $ Seba
12-08-2009, 19:56
uszczelka jak uszczelka:) być musi i tyle
ale ta brytfanka to ma byc na szerokość prowadnic piekarnika?(w życiu nie widziałam ale chętnie zobaczę) czy taka zwykła?

martu
12-08-2009, 20:15
uszczelka jak uszczelka:) być musi i tyle
ale ta brytfanka to ma byc na szerokość prowadnic piekarnika?(w życiu nie widziałam ale chętnie zobaczę) czy taka zwykła?
ona jest zamiast jednej z blach.Widziałam w sklepie firmowym Gorenje jak oglądałam ich sprzęty.Świetna sprawa,bo tak jak dla mnie to przyjemniej np wrzucic bezpośrednio warzywa.Ona była taka troche głębsza.
POdobno mozna kupić dodatkowo.Teraz nie mam jak pojechac do salonu,a telefony rzadko odbieraja,ale podjade kiedyś i dopytam ,czy mozna u nich zamówić sama tę blaszkę szklana:)

e-mól
12-08-2009, 20:20
ja też tą serię planuję
wie ktoś czy panel ozdobny do zmywarki będzie pasował do wszystkich zmywarek czy tylko do gorenje?
to samo pyt dot. panelu do mikrofali

Monika $ Seba
12-08-2009, 20:21
to napisz proszę ile sobie licza za takie cudo
a co do blach dostępnych z piekarnikiem to jestem b. zadowolona- często robię takie chrupiące ćwiartki z ziemniaków i nie przypalają się mimo, że nie wykładam żadnym papierem
jedyne czego nie mogę doczyścić to prowadnice- zostają na nich takie kropki z tłuszczu i mimo, że łatwo się je demontuje to niełatwo je wyszorować

martu
12-08-2009, 20:24
ja też tą serię planuję
wie ktoś czy panel ozdobny do zmywarki będzie pasował do wszystkich zmywarek czy tylko do gorenje?
to samo pyt dot. panelu do mikrofali
mi sprzedawca mówił,że do wszystkiego pasują.Tzn trzeba popatrzeć na wymiary.
Cene oczywiście jak tylko sie dowiem przekażę.
Heheh sporo osób planuje ten zakup.Mu jak bylismy w sklepie firmowym to pan powiedział,że w Polsce bylibysmy 3 rodziną posiadająca cały komplet;)

kasiakp
29-08-2009, 20:14
Starsznie podoba mi sie sprzet do kuchni z seri ORA gorenje
piekarnik gorenje B1 ORA ITO E
lodowka gorenje RKI ORA E badz NRK ORA E

ale za nic w swiecie w sklapch internetowych nie moge znalezc mikro do zabudowy z tej serii Czy taka wogole jest do zabudowy??


musze sie spieszyc i sama wszystko znalezc bo placi tesciowa i nie daj Boze zeby sie rozmyslila

zetka
29-08-2009, 22:13
Z info na stronie producenta wynika że mikrofala w tej serii jest tylko wolnostojącą. Ale można kupić front ozdobny do zabudowy mikrofali:
http://www.gorenje.pl/linie_wzornicze/fronty_ozdobne?c=171401

popey111
29-08-2009, 23:03
Dokładnie mikrofali nie ma, jest tylko front ozdobny.

monia.ztk
12-11-2009, 10:42
Witam!

Interesuje mnie zmywarka GORENJE GI 64222AX. Wybrałam już piekrnik z tej firmy, bardzo mi się podoba.Ta zmywarka również. Ale ponieważ wcześniej byliśmy z mężem nastawieni na zmywarkę Electroluxa ESI 66010X ze względu na program szybko 30 minut w temp 60 st, to teraz nie wiem którą wybrać. W GORENJE podoba nam się bardzo dizajn (co wg nas nie jest bez znaczenia, sprzęt agd ma być również miły dla oczu), ale ona nie ma funkcji szybkiego mycia. Podobno w czasie tych 30 minut dobrze domywa naczynia. A Electrolux średnio ładny, ale ma funkcję 1/2 wsadu i ten program szybki, na czym nas zależy.

Prosze o radę odnośnie tej GORENJE. Może ktoś ma taką lub inną GORENJE? Będę bardzo wdzięczna za opinie na temat użytkowania.

Monia

aniaitomek
02-12-2009, 09:22
Pilnie potrzebuję pomocy w poniższej kwestii:
Zamówiłam przez internet płytę Gorenje z serii Oraito IT640-ORA-W, ponieważ jej dostawa opóźnia się, sprzedawca zaproponował w cenie powyższej płyty nowy model z serii Simpicity IT6SYW.
O płycie IT6SYW w necie nie ma prawie żadnych informacji ani ceny, od poprzedniej różni się na pewno innym układem i wielkością pół grzewczych....w sumie nie wiem, czy taka wymiana byłaby na korzyść czy nie...

aniaitomek
02-12-2009, 09:52
Sprawdziłem:

Po pierwsze - brak funkcji Power Boost - w standardzie podgrzewamy na maxa i za chwilę bieganie, bo kipi. Funcja PB automatycznie przełącza się na mniejszy stopień po określonym czasie.
Po drugie - trzy średnice pól w porównaniu do dwóch - przy indukcji to bardzo istotne.
Po trzecie - dwa rodzaje mocy pól vs. 1 rodzaj i słabszy.
Po czwarte - odczucie subiektywne - ora ito jest ładniejsza, subtelniejsza.
Po piąte - cena 1:1 jest nie do przyjęcia.
Po piąte - w zasadzie to Ty gotujesz i urządzasz kuchnię, więc ostateczna decyzja należy do Ciebie.

Pozdrawiam
Małż Tomek

Z-Core
02-12-2009, 10:27
No i mnie załatwiłyście. Już miałem zaplanowany komplet sprzętów do kuchni, a teraz zakochałem się w piekarniku Ora Ito (cały czarny). Problem w tym że nie wiem czy da radę dobrać pasującą mikrofalę do zabudowy do tego piekarnika :/

e-mól
02-12-2009, 10:47
no ale mikrofala też jest z tej serii

aniaitomek
02-12-2009, 10:58
Sprawdziłem:

Po pierwsze - brak funkcji Power Boost - w standardzie podgrzewamy na maxa i za chwilę bieganie, bo kipi. Funcja PB automatycznie przełącza się na mniejszy stopień po określonym czasie.
Po drugie - trzy średnice pól w porównaniu do dwóch - przy indukcji to bardzo istotne.
Po trzecie - dwa rodzaje mocy pól vs. 1 rodzaj i słabszy.
Po czwarte - odczucie subiektywne - ora ito jest ładniejsza, subtelniejsza.
Po piąte - cena 1:1 jest nie do przyjęcia.
Po piąte - w zasadzie to Ty gotujesz i urządzasz kuchnię, więc ostateczna decyzja należy do Ciebie.

Pozdrawiam
Małż Tomek

Dzięki mąż!

Z-Core
02-12-2009, 10:59
Te ze srebrnymi boczkami? Innych na stronie Gorenje ni ma, a ten srebrny średnio pasuje do piekarnika całego w czerni.

basia228
05-01-2010, 13:47
Witam. Bardzo spodobała mi się seria gorenje simpicity. Czy ktoś może użytkuje i może podzielić się wrażeniami?

e-mól
06-01-2010, 08:19
też fajnie wyglądają, a zwróciłaś uwagę że simplycity ma na panelu "wymalowane" esy-floresy

basia228
06-01-2010, 13:31
Właśnie to mi się w simplicity podoba. Maja kuchnia będzie bardzo minimalistyczna więc trochę esów floresów jej nie zaszkodzi ;)

ghosta
06-01-2010, 20:03
No i mnie załatwiłyście. Już miałem zaplanowany komplet sprzętów do kuchni, a teraz zakochałem się w piekarniku Ora Ito (cały czarny). Problem w tym że nie wiem czy da radę dobrać pasującą mikrofalę do zabudowy do tego piekarnika :/

Mielismy ten sam problem... Wiedzielismy od poczatku, ze kupimy tylko i wylacznie piekarnik ORA ITO, ale brak do kompletu kuchenki mikrofalowej spedzal nam sen z oczu. Oczywiscie jest w komplecie jakis panel maskujacy zwykla mirofalowke, ale komu by sie chcialo otwierac panel potem mikrofale itd... Udalo nam sie w koncu znalezc pasujaca! SAMSUNG - FG 87 KUB, za ok. 900 zl. Czy pasuje - sami mozecie ocenic. TZ obiecal z czasem zmienc w niej diody, bo to chyba jedyny zgrzyt - podswietlenie (w mikrofali niebieskie, a w piekarniku czerwone).
http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0110/min_dsc030495040.jpg (http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0110/dsc030495040.jpg)

formalina
13-01-2010, 11:43
Podobał mi się ten piekarnik, ale bez mikrofali żyć nie mogę ;) A rozwiązanie z maskującym panelem w ogóle nie wchodziło w grę. Dlatego zrezygnowałam z zakupu i zdecydowałam się na sprzęty siemensa, które w sumie podobają mi się nawet bardziej ;)

natienka
01-05-2010, 21:24
O kurcze niezla ta seria :eek:

No piekarnik to chyba sobie zafunduje - tylko nie wiem ktory. Na pewno nie ten najdrozszy, zastanawiam sie nad:

Gorenje BO 71 ORA W

http://www.gorenje.pl/kuchnia/piekarniki/piekarniki_do_zabudowy?c=259558 (http://www.topmarket.pl/piekarnik-do-zabudowy-gorenje-bo-71-ora-w-p38300.html)

http://www.gorenje.pl/imagelib/products-magnified/97d095da1c6efdb2e30aa4727f406285_68440_fp.jpg


lub

Gorenje BO 71 SYW

http://www.topmarket.pl/piekarnik-do-zabudowy-gorenje-bo-71-syw-p38226.html

http://www.topmarket.pl/prod/mid/gorenje-bo-71-syw-38226.jpg

lub

Gorenje BO 75 SYW

http://www.topmarket.pl/piekarnik-do-zabudowy-gorenje-bo-75-syw-p38224.html

http://www.topmarket.pl/prod/mid/gorenje-bo-75-syw-38224.jpg

No i nie bardzo sie roznia w sumie oprocz kwestii wizualnych? Cenowo podobnie - przy czym to ostatnie Simplicity jest najdrozsze ale niewiele (ok. 1650zl). A juz zwlaszcza BO 71 i 75 w funkcjonalnosci prawie takie same. Wzielabym ten pierwszy (tylko wielka ta raczka...) lub 71 - tylko jakos tak wyglada jakby w ogole nie bylo panela LCD, to nie jestem pewna jak z funkcjonalnoscia... Jakies rady?

Biala lodowka (inna) juz wybrana, ale niestety na plyte grzejna mnie nie stac... a jak szukam 'biala plyta indukcyjna' to niestety 95% wynikow to wlasnie Ora Ito, a reszta to Bosch, tak samo drogi.

Ktos ma tansza biala plyte indukcyjna lub widzial??

kasiakp
01-07-2010, 12:13
A ja zastanawiam sie nad mikrofalowka do ora-ito white
Nie chce kupowac ozdobnych paneli bo to bez sensu a zreszta drogie strasznie Bede miala piekarnik Ora-w B1 Co z mikro? ja bez mikrofalowki nie umiem funkcjonowac?

kasiakp
29-05-2011, 07:10
Chcialam zapytac i od razu poprosic o zdjecia tych, ktorzy maja ja u siebie
Wlasnie robia nam kuchnie lodowka stoi po srodku mebli i... musi niesttey byc sporo wysunieta do przodu bo w przeciwnym razie drzwi sie otworza Inny sposob to rozsunac bardziej zabudowe mebli ale szpara jest wtedy ogromna i to wyglada jeszcze gorzej
Bardzo prosze tych, u ktorych ora ito juz stoi o jakies zdjecia Jezeli nie tu to podam na priva maila
Z gory dziekuje

mirela99
30-05-2011, 07:49
Z tego co się orientuję to każda lodówka nie przeznaczona do zabudowy tak ma. U mnie jest lodówka wysunięta i do tego szpara jakieś 5 cm (zakryta maskownicą).

kasiakp
30-05-2011, 18:43
Dzieki mirela U Ciebie nie wyglada to zle bo lodowka stoi na koncu a moja nieszcsna stoi po srodku zabudowy i od razu rzuca sie to w oczy wrrr Nonic trzeba bedzie sie przyzwyczaic

dziobeczek1
01-06-2011, 13:16
Zakochałam się w piekarniku Gorenje ORA ito :))) I choć do zakupu jeszze ze 2-3 miesiące to już się zastanawiam któy wybrać-oczywiście do kompletu pasuje mi płyta gorenje gaz na szkle :)

Jak myślicie - do mebli białyy połysk połaczeniu z czarnym blatem i okapem też w czarnym szkle (Ciarko Black Pearl) który piekarnik ORA ito będzie pasował
1) czarny z czarną rączką
2) czarny ze srebrną rączką
3) a moze w ciągu białych mebli biały?

Jakoś najbardziej urzekł mnie czarny jednak nie wiem czy będzie pasował?

mirela99
01-06-2011, 14:02
A płyta biała do czarnego blatu ?

dziobeczek1
01-06-2011, 14:07
Nieee, płyta grzewcza czarna do czarnego blatu. Białe będą meble- cały rzad dolnych + dwie poziome na górze. I dlatego się zastanawiam nad piekarnikiem- czy czarny jak kilka innych dodatków czy biały w rzędzie białych mebli?

zetka
01-06-2011, 17:58
Moim zdaniem jak okap, płyta i blat będą czarne, to bardziej będzie pasował czarny niż biały piekarnik (z czarną rączką, bo ładniejszy :cool: :D)

czarownicaaa
25-07-2011, 18:46
witam potrzebuje pomocy
rowniez jestem fanka piekarnika Gorenje
bede miala czarna zabudowe piekarnik, mikrofala
i zabudowana lodowka ale pojawil sie problem uchwytu
moj zamysl byl taki aby zabudowa byla czarna tafla dlatego mysle o piekarniku z czarnym uchwytem
ale nie wiem co poczac z lodowka :(
samo frezowanie wydaje mi sie niewygodne do otwierania lodowki

rmf
15-08-2011, 11:27
Witam

Czy ktoś może powiedzieć czy podczas pracy piekarnika widać przez szybę ? Zastanawiam się nad białą wersją.
Niby to jest oczywiste żeby był podgląd ale nigdzie nie mogę namierzyć jakiegoś zdjęcia.

Pozdrawiam

Rafał

mirela99
16-08-2011, 13:19
U mnie nie widać w białym. Ale dla mnie to nie stanowi problemu, przecież otworzyć prawie zawsze można (tylko przy biszkopcie trzeba z 10 minut odczekać).

aksamitka
28-08-2011, 11:34
czy w modelu BO87-ORA-W jest zegar?

popey111
29-08-2011, 08:54
Jest :)

aksamitka
29-08-2011, 16:09
podobnie cenowo do gorenje BO87-ORA_W jest smeg http://www.ceneo.pl/1595991s - czy smeg to dobra firma?

popey111
30-08-2011, 20:37
podobnie cenowo do gorenje BO87-ORA_W jest smeg http://www.ceneo.pl/1595991s - czy smeg to dobra firma?
Jak dla mnie to gorenje jest bardziej funkcjonalne i dlatego lepsze.
Co do jakości to smeg dużo wyżej cenowo pozycjonuje swoje produkty i tylko tyle :)

aksamitka
09-09-2011, 07:27
U mnie nie widać w białym. Ale dla mnie to nie stanowi problemu, przecież otworzyć prawie zawsze można (tylko przy biszkopcie trzeba z 10 minut odczekać).

poprosze o zrobienie fotki w trakcie pieczenia

mirela99
09-09-2011, 07:42
Można włączyć lub wyłączyć światło. Bez światła wygląda norlmalnie, jakby był wyłączony. Ze światłem - postaram się pstryknąć przez weekend.

aksamitka
09-09-2011, 08:56
dzięki :)

aksamitka
14-09-2011, 08:29
mirela udalo sie zrobic fotke?

mirela99
04-11-2011, 19:16
wiem, że cholernie późno, ale może jeszcze się komuś przyda (aksamitko przepraszam ze tak późno):
http://img846.imageshack.us/img846/1161/dscf5487a.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/846/dscf5487a.jpg/)
http://img408.imageshack.us/img408/8969/dscf5488.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/408/dscf5488.jpg/)

aksamitka
20-12-2011, 14:11
mirela dziekuje za fotkę :)

szkoda ze nie widać co w środku :(

Leksa
27-02-2012, 11:46
cześć !

mam piekarnik BO87-ORA-W i jestem bardzo baaardzo zadowolona. To, że nie widać przez szybkę co się dzieje w środku w czasie pieczenia nie przeszkadza. Natomiast ogromną zaletą jest funkcja szybkiego nagrzewania. W kilka minut osiąga zaprogramowaną temperaturę. Funkcja aqua clean przydaje się ale !!!!! tylko wtedy kiedy robimy to często i regularnie. Jak pozwolimy sobie na zabrudzenie piekarnika to niestety bez normalnego sprzatania się nie obejdzie. Programy gotowe bardzo się przydają do tego możliwość zaprogramowania 3 swoich ustawień jak również możliwość całkowicie manualnego wyboru rodzaju nagrzewania.

korzystam z niego intensywnie ( pracuje praktycznie codziennie) ponad pół roku i jestem bardzo zadowolona.

W kuchni z gorenje mam też płytę indukcyjną IT6SYW . w polowie marca będzie rok jak jest u nas.
zalety :
- timer ustawiany osobno do każdego pola. Jak upływa czas włącza się dźwięk a płyta sama wyłącza to pole. (nie ma szans rozgotować ryż czy makaron)
- czujnik zalania - woda na polu sterowania powoduje wylaczenie płyty
- bardzo szybko się rozgrzewa - zrezygnowałam całowicie z czajnika elektrycznego

wady :
- jedyna wada jaką dostrzegam to kolor. Mogłaby być bardziej biała.

czarownicaaa
03-07-2012, 14:38
wiem, że cholernie późno, ale może jeszcze się komuś przyda (aksamitko przepraszam ze tak późno):
http://img846.imageshack.us/img846/1161/dscf5487a.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/846/dscf5487a.jpg/)
http://img408.imageshack.us/img408/8969/dscf5488.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/408/dscf5488.jpg/)

witam mam pytanie gdyz mam ten sam model tylko w innym kolorze
czy Twój piekarnik przy pieczeniu ma gorąco szybę
bo ja caly czas czekam na infomacje z firmy w tym temacie na stronie pisze "zimna szyba" a moja jest nie ciepla ale goraca oparzyc sie da ale jest bardzo ciepla. Serwis stwierdzil ze moze sie nagrzewac do 60 stopni.
biorac pod uwage ze jest sprzet do zabudowy i czesto w towarzystwie lodowki jak dla mnie nie ok
nie wiem czy to standard, jakie macie doswiadczenia?

Luminda
12-09-2012, 18:25
Witam,

Długo szukaliśmy sprzętu agd - piekarnik + mikrofala, które w zabudowie słupkowej tworzyłyby jedną całość. Początkowo napaliłam się na serię Ora-Ito- piekarnik widziałam na żywo i bardzo mi się spodobał. Niestety producent nie pomyślał, aby zrobić mikrofalę do kompletu.
Ostatecznie zdecydowaliśmy się na taki zestaw:

piekarnik: Gorenje BO 7422 AX
http://nokautimg3.pl/p-f6-8d-f68d3eb41447ca46cbf3906fa069038d500x500/piekarnik-gorenje-bo-7422-ax.jpg

mikrofala: Gorenje BM 5240 AX
http://csimg.webkupiec.pl/srv/PL/2900472612435/T/340x340/C/FFFFFF/url/gorenje-bm-5240-ax.jpg

Mikrofala też wydaję się deko inna. Oba sprzęty mają w nazwie AX co wstazywałoby na produkty z jednej serii a jak będzie w rzeczywistości czas pokaże.

Sprzęt dziś dojechał do domu- niestety jeszcze nie miałam okazji go obejrzeć. Po montażu mogę zrobić zdjęcia jakby ktoś był zainteresowany.

popey111
12-09-2012, 18:38
Witam,

Długo szukaliśmy sprzętu agd - piekarnik + mikrofala, które w zabudowie słupkowej tworzyłyby jedną całość. Początkowo napaliłam się na serię Ora-Ito- piekarnik widziałam na żywo i bardzo mi się spodobał. Niestety producent nie pomyślał, aby zrobić mikrofalę do kompletu.
Ostatecznie zdecydowaliśmy się na taki zestaw:

piekarnik: Gorenje BO 7422 AX
http://nokautimg3.pl/p-f6-8d-f68d3eb41447ca46cbf3906fa069038d500x500/piekarnik-gorenje-bo-7422-ax.jpg

mikrofala: Gorenje BM 5240 AX
http://csimg.webkupiec.pl/srv/PL/2900472612435/T/340x340/C/FFFFFF/url/gorenje-bm-5240-ax.jpg

Mikrofala też wydaję się deko inna. Oba sprzęty mają w nazwie AX co wstazywałoby na produkty z jednej serii a jak będzie w rzeczywistości czas pokaże.

Sprzęt dziś dojechał do domu- niestety jeszcze nie miałam okazji go obejrzeć. Po montażu mogę zrobić zdjęcia jakby ktoś był zainteresowany.
Co do kuchenek z serii oraito to Gorenje ma przecież takie modele w ofercie .136264

Luminda
12-09-2012, 18:57
Co do kuchenek z serii oraito to Gorenje ma przecież takie modele w ofercie .


Może i ma.. ale nijak żadna mikrofala nie pasuję do piekarnika z tej serii:

http://www.gorenje.pl/imagelib/products-magnified/9cc8b907ec657df228a1d9a4c8e0c4d8_66646_fp.jpg

Jeżeli masz na myśli tą mikrofale to średnio mi to pasuje- uchwyt w piekarniku jest poziomy.. a w mikrofali pionowy. Front ozdobny natomiast jest taki jak piekarnik :) Bez sensu :)

mikrofala:
http://www.gorenje.pl/imagelib/products-magnified/cdee2cfd528db994338d445b64e605ab_79694_fp.jpg

front:
http://www.gorenje.pl/imagelib/products-magnified/508be5c1ed3ad3fd110796f592180da6__0.jpg


Z tego co widzę na stronie produceta to mają w ofercie tylko mikrofalę wolnostojącą co akurat nam nie pasowało.

Pozdrawiam,
A.

oxa
13-09-2012, 10:58
Dziewczyny macie okapy kominowe Gorenje? Dajcie znać jak się sprawują, proszę :)

Ja wstępnie myślałam o piekarniku pokazanym przez Lumindę, ale ostatecznie stanie na Ora ito, piekarnik jest w słupku i denerwowały by mnie te widoczne kratki i blachy w trakcie niepieczenia :) Ora jest nieprzezroczysty.

Luminda
13-09-2012, 11:15
Oxa, ja też wolałabym aby drzwi od piekarnika były nieprzeźroczyste tak jak w przypadku serii Ora-Ito jednak nie wyobrażam sobie tego podczas pieczenia. Wydaje mi się też, że bez sensu jest otwieranie piekarnika, żeby zobaczyć co się tam dzieje- tym bardziej, że nie wszystkie produkty "lubią" otwieranie w trakcie pieczenia :)

A co do okapu to ja chyba dokupię do kompletu taki okap:

DVG 800 AX

http://csimg.webkupiec.pl/srv/PL/290047269275/T/340x340/C/FFFFFF/url/gorenje-dvg-800-ax.jpg


A czy ktoś użytkuje lodówkę Gorenje RKI 5181 KW? Jeżeli tak, to proszę o opinie :)


Pozdrawiam,
A.

oxa
14-09-2012, 15:44
U mnie okap będzie wisiał na bocznej ścianie, sam samiutki bez szafek. Te trójkątne lepiej wyglądają na wprost wejścia. Myślałam raczej o czymś takim (chodzi mi o typ, nie ten konretny)
http://allegro.pl/gorenje-okap-idt-9545-ges1-w-wa-wola-i2633259139.html

oxa
17-09-2012, 15:50
no i kiszka

Nie ma nigdzie kuchenki microfalowej gorenje orax 6250. To ta z grubą rączką :) Czy ktoś z Warszawy widział gdzieś? Przeszukałam net i lipa.

oxa
08-10-2012, 15:16
No i znalazłam :)

Pochłaniacz jednak falmec-u. Bossski :)

klaczorek
12-10-2012, 22:32
Witam,

Długo szukaliśmy sprzętu agd - piekarnik + mikrofala, które w zabudowie słupkowej tworzyłyby jedną całość. Początkowo napaliłam się na serię Ora-Ito- piekarnik widziałam na żywo i bardzo mi się spodobał. Niestety producent nie pomyślał, aby zrobić mikrofalę do kompletu.
Ostatecznie zdecydowaliśmy się na taki zestaw:

piekarnik: Gorenje BO 7422 AX


mikrofala: Gorenje BM 5240 AX


Mikrofala też wydaję się deko inna. Oba sprzęty mają w nazwie AX co wstazywałoby na produkty z jednej serii a jak będzie w rzeczywistości czas pokaże.

Sprzęt dziś dojechał do domu- niestety jeszcze nie miałam okazji go obejrzeć. Po montażu mogę zrobić zdjęcia jakby ktoś był zainteresowany.


mam pytanko do tego zestawu mikrofali z piekarnikiem, czy przypadkiem mikrofala nie ma szerokosci 50cm i jest za wąska do piekarnika? ponieważ tez sie zastanawiam nad takim rozwiazaniem ale w opisie urządzenia pisze że mikrofala jest do zabudowy 50cm. prosze o dpowiedz:)


?

Luminda
13-10-2012, 10:43
klaczorek, prawdę mówiąc nie mam pewności czy mikrofala jest węższa od piekarnika. Wciąż czekam na montaż kuchni.. Sprzęt stoi w domu, ale oczywiście nawet nie był rozpakowany.
Kupując go sugerowałam się wymiarami jakie podaje producent na swojej stronie:

Wymiary urządzenia (sz x w x g): 59,5 × 39 × 37 cm
Wymiary w opakowaniu (sz x w x g): 57,5 × 37 × 55 cm

A dodatkowo rysunek:

http://www.gorenje.pl/imagelib/products-magnified/46ce6dc5da59d2b4039e1543be00092c_77093_fp.jpg

Podobno JUŻ w poniedziałek przyjadą fachmany montować kuchnię, więc wkleję zdjęcie.


Pozdrawiam,
A.

klaczorek
13-10-2012, 18:39
dziękuje bardzo za szybką odpowiedz, niestety zasugerowałam sie wymiarami podanymi na skąpcu i ceneo:

"Urządzenie posiada szerokość 48.3 cm, pojemność 23 l oraz grill i funkcje rozmrażania. Moc mikrofal wynosi 900 W, grilla natomiast 1000 W. Urządzenie posiada 6 poziomów mocy. Funkcja rozmrażania pozwala na dokładne rozmrożenie produktu bez skomplikowanych czynności wstępnych Wymiary: Szerokość zabudowy 50 cm"

Luminda
13-10-2012, 19:12
dziękuje bardzo za szybką odpowiedz, niestety zasugerowałam sie wymiarami podanymi na skąpcu i ceneo:

"Urządzenie posiada szerokość 48.3 cm, pojemność 23 l oraz grill i funkcje rozmrażania. Moc mikrofal wynosi 900 W, grilla natomiast 1000 W. Urządzenie posiada 6 poziomów mocy. Funkcja rozmrażania pozwala na dokładne rozmrożenie produktu bez skomplikowanych czynności wstępnych Wymiary: Szerokość zabudowy 50 cm"


Upssss... to byłoby nieciekawie jakby się okazało, że mikrofala jest węższa... Wezmę głęboki oddech i w spokoju postaram się przetrwać do poniedziałku :)

Odezwę się :)

Luminda
01-11-2012, 16:16
Dla zainteresowanych wstawiam zdjęcia zestawu:
piekarnik Gorenje BO 7422 AX + mikrofala Gorenje BM 5240 AX.

https://lh6.googleusercontent.com/-uZr5uXFakm8/UJKd-llJzLI/AAAAAAAAEC8/PaSlUO36Kj8/s640/20121101_153915.jpg


Jak dla mnie całość wygląda fajnie :)

adam_baza
08-11-2012, 12:14
Goreje, bardzo dobry sprzęt. Mam i jestem zadowolony. Tani ( jak na swoją jakość) i funkcjonalny, czyli to jakie powinno być AGD.

klaczorek
13-11-2012, 09:53
Dla zainteresowanych wstawiam zdjęcia zestawu:
piekarnik Gorenje BO 7422 AX + mikrofala Gorenje BM 5240 AX.

https://lh6.googleusercontent.com/-uZr5uXFakm8/UJKd-llJzLI/AAAAAAAAEC8/PaSlUO36Kj8/s640/20121101_153915.jpg


Jak dla mnie całość wygląda fajnie :)


Super wyszło:) jednak też sie zdecydowałam na połączenie tych- modeli piekarnika i mikrofali:) jeszcze kuchnia nie zamontowana ale jak tylko bedzie tez fote wstawie:)

Mr_Mabram
15-11-2012, 19:05
Dla zainteresowanych wstawiam zdjęcia zestawu:
piekarnik Gorenje BO 7422 AX + mikrofala Gorenje BM 5240 AX.

https://lh6.googleusercontent.com/-uZr5uXFakm8/UJKd-llJzLI/AAAAAAAAEC8/PaSlUO36Kj8/s640/20121101_153915.jpg


Jak dla mnie całość wygląda fajnie :)

Naprawdę fajnie, też planowałem ten zestaw już prędzej i chyba się skuszę.
Pozdrawiam

eveee
19-12-2012, 21:59
Kochani czy ktoś z was użytkuje Gorenje BO75SYB lub BO75SYW? Byłam zdecydowana na zakup, ale czytam, że nie posiada zegara - czy to znaczy, że nie można ustawić czasu pieczenia? Teraz mam elektroluxa i bardzo często korzystam z tej funkcji, zdarza mi się nawet nastawić pieczeń i wychodzić z domu, bo sama się wyłączy.... Szukam jakiegoś szklanego czarnego i już pomału mam dość, bo albo drogie, albo właśnie takie wychodzą historie, jak z tym gorenje. Podpowiedzcie proszę, jak to z nim jest.

http://www.gorenje.pl/imagelib/products-details/d63bd0918b20256779c614b2efcd49d3_71493_fp.jpg

Viikii
30-12-2012, 21:25
Kochani czy ktoś z was użytkuje Gorenje BO75SYB lub BO75SYW? Byłam zdecydowana na zakup, ale czytam, że nie posiada zegara - czy to znaczy, że nie można ustawić czasu pieczenia? Teraz mam elektroluxa i bardzo często korzystam z tej funkcji, zdarza mi się nawet nastawić pieczeń i wychodzić z domu, bo sama się wyłączy.... Szukam jakiegoś szklanego czarnego i już pomału mam dość, bo albo drogie, albo właśnie takie wychodzą historie, jak z tym gorenje. Podpowiedzcie proszę, jak to z nim jest.

http://www.gorenje.pl/imagelib/products-details/d63bd0918b20256779c614b2efcd49d3_71493_fp.jpg

Piekarniki Gorenje BO75SYW to moje największe rozczarowanie. Jak można nie zaprojektować w piekarniku zegarka i programowania czasu pieczenia????
20-letnie piekarniki mają tą funkcję. Ogólnie byłam bardzo nastawiona na zakup białego piekarnika firmy gorenje ale z każdym jest coś nie tak: to brak zegara, to nie widać co się piecze w środku. Oprócz ładnego wyglądu - słabo. Jak na GORENJE - to jakieś żarty!

eveee
02-01-2013, 11:43
Piekarniki Gorenje BO75SYW to moje największe rozczarowanie. Jak można nie zaprojektować w piekarniku zegarka i programowania czasu pieczenia????
20-letnie piekarniki mają tą funkcję. Ogólnie byłam bardzo nastawiona na zakup białego piekarnika firmy gorenje ale z każdym jest coś nie tak: to brak zegara, to nie widać co się piecze w środku. Oprócz ładnego wyglądu - słabo. Jak na GORENJE - to jakieś żarty!

Dzięki Viikii, właśnie z tego powodu najprawdopodobniej będzie samsung. Żałuję, bo jest dużo droższy, no ale trudno. Uważam, że firma gorenje strzela sobie samobója, bo design produktów mają naprawdę fajny, ale niektóre funkcje, a raczej ich brak, po prostu nie do przyjęcia, niestety.

xmsg
02-01-2013, 12:20
Lodówko-zamrażarka do zabudowy NRKI55288, po 3 latach eksploatacji, rozwalił się jeden zawias w drzwiach chłodziarki.

Na tyle niefortunnie, że drzwi się nie domykają.

Zawiasy nożycowe, mają wewnątrz sprężynę domykającą i jakiś element plastikowy.
Pęka właśnie ten element plastikowy i blokuje sprężynę w dziwnym położeniu.
Zawias jest nierozbieralny i pojawia się problem, bo nie da się zamknąć drzwi.

Ja sobie poradziłem następująco:
- zdemontowałem płytę meblową, aby dostać się do śrub zawiasu
- zdemontowałem zawias, drzwi dało się już domknąć, ale trzeba je zaklinować z boku, aby się nie przesunęły,
- diaksem wyciąłem środkowy kawałek obudowy zawiasa, aby dobrać się do elementu plastik-sprężyna,
- odcina się na tyle mały element, że zawias nadal działa, a daje się usunąć zablokowany element plastikowy,
- zamontowałem ponownie "zreperowany" zawias,
- zamontowałem i wypozycjonowałem płytę meblową na drzwiach chłodziarki.

Drzwi się domykają, bo sprężyna jest także w drugim zawiasie,
siła domykania zmniejszyła się sporo i trzeba pilnować czy na pewno uszczelkę złapał magnes.
Do czasu zakupu nowego zawiasu - mamy problem z głowy.

Para zawiasów w serwisie to koszt ok. 250 zł.

Mam jeszcze "parkę" z panelami dotykowymi DirectTOUCH:
BO8770AX - piekarnik do zabudowy
BM6120AX - mikrofala do zabudowy (chyba już zastąpiona przez nowszy model)

Tu na razie jest wszystko OK, nie ma problemów i polecam.

Pozdrawiam
GREGOR

(dopisany)
PS. Już 2 razy dokupywałem szuflady zamrażarki, są bardzo krótkie i mają kiepską blokadę.
Niedoświadczone osoby wysuwają je za daleko i puszczają, szuflada spada na ziemię i rozpada się na kawałki.
Koszt szuflady w serwisie to ok. 100zł

Lodówko-zamrażarki niestety nie polecam

Cyc-1
24-01-2013, 08:39
Witam,

Proszę o informację odnośnie funkcji zegara w piekarniku GORENJE BO 8730 AB
Czy jest możliwość zaprogramowania czasu pieczenia i samoistne włączenie i wyłączenie piekarnika?
I co w ogóle Państwo sądzą o tym modelu?
164330

sheenaz
30-01-2013, 10:01
Vikiii, evee, może trudno w to uwierzyć, ale nie każdy potrzebuje zegarka i timera w piekarniku.
Ja wybierając piekarnik szukalam ładnego, nieskomplkowanego modelu i akurat Gorenje spełnia idealnie moje oczekiwania (mam najprostszy model Ora Ito).
Nie zamieniłabym go na nic innego.
Miałam już w życiu kilka piekarników i minimum funkcji to jest akurat co mi w nich potrzeba.

eveee
01-02-2013, 09:55
Vikiii, evee, może trudno w to uwierzyć, ale nie każdy potrzebuje zegarka i timera w piekarniku.


Wierzę :) Ja używam tej funkcji, więc ostatecznie wybrałam inny piekarnik. Gdyby miał funkcję zegara, pewnie wybrałabym ten, bo jest bardzo ładny i niedrogi. Myślę, że ta funkcja nie zaszkodziłaby osobom, które jej nie używają, a przypadłaby do gustu tym, którzy jej potrzebują. Ale to już decyzja producenta, dla mnie niezrozumiała.

Turlututu
11-02-2013, 11:33
Mam pytanie do posiadaczy gorenje - czy moglby ktos sprawdzic w karcie gwarancyjnej, czy wspominaja cos o gwarancji miedzynarodowej? Mieszakmy na stale w Niemczech, ale model piekarnika, ktory sobie upatrzylismy, (BO 9950 AX) dostepny jest tylko w Polsce. A z Gorenje nie udaje sie nam skontaktowac :/

radam5
11-02-2013, 17:24
Pracuje w autoryzowanym serwisie Gorenje i ciężko mi powiedzieć jak to jest z gwarancją na sprzęt zakupiony w innym kraju. Nigdy nie miałem takiego problemu. Ale możesz mieć problem bo zazwyczaj modele robione są pod konkretne kraje i często nie ma nawet w naszych katalogach sprzętu zakupionego za granicą- tak było kiedyś, Jutro sprawdzę w warunkach gwarancji czy jest na ten temat jakaś wzmianka. A jak by nie było to napiszę do centrali

radam5
13-02-2013, 14:10
W warunkach gwarancji jest napisane: "Gwarant udziela gwarancji na sprawne działanie zakupionego i użytkowanego sprzętu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej urządzenia w okresie 24 miesięcy"

Turlututu
16-02-2013, 19:53
Radam5 - dziekuje za odpowiedz. Teraz mam juz jasne :)

mARCEL82
04-07-2013, 17:21
Witam serdecznie,

Posiada ktoś płytkę indykcyjną IT 641 ORA-W?
Jaki ona ma kolor? Śnieżno biały?
Czy może odcień (wpadający w niebieski) jak w przypadku piekarnika BO 755 SYA ?

Dzięki za pomoc.
Mile widziane rzeczywiste zdjęcie płyty ;o)

Bayzone_pl
05-07-2013, 07:51
Witam serdecznie,

Posiada ktoś płytkę indykcyjną IT 641 ORA-W?
Jaki ona ma kolor? Śnieżno biały?
Czy może odcień (wpadający w niebieski) jak w przypadku piekarnika BO 755 SYA ?

Dzięki za pomoc.
Mile widziane rzeczywiste zdjęcie płyty ;o)

Ora-w jest biała - mlecznobiała prawie tak samo jak białe są urządzenia z linii Simplicity SYW. Piekarnik BO 755 SYA jest również z Simplicity ale w kolorze srebrnym. Zatem jeśli chcesz mieć pasujące odcienie to szukaj urządzeń z tą sama ostatnią literką (A dla srebrzystych lub W dla białych - i oczywiście B dla czarnych) :)

radam5
13-07-2013, 16:19
Uwaga do wszystkich posiadających piekarniki do zabudowy BO...AX oraz mikrofale do zabudowy BM...AX.
Otrzymałem informację od Gorenje, że zdarzają się problemy z kolorami listw ozdobnych. Ogólnie są dwa odcienie: srebrny oraz wpadający w złoty (żółtawy). Jeżeli macie takie urządzenia i kolory się różnią zgłaszajcie się do serwisów. Interwencja będzie polegała na zmianie listw w pierwszej kolejności w mikrofali pod kolor piekarnika. Oczywiście na żądanie klienta możliwa jest zmiana listw w piekarniku pod kolor mikrofali ale ogólnie nie jest to polecane z powodu pewnym trudności w tej operacji. Jednak jak to się mówi :klient nasz pan"

wojstar
06-09-2013, 17:53
mam pytanie: czy ktoś zakupił piekarnik pod zabudowę BO7422 AX ?

radam5
27-09-2013, 23:02
Ja ma ten piekarnik (a na pewno BO 74xxx)

wojstar
28-09-2013, 10:39
tak BO7422AX Jak działa jesteś zadowolony? do tego chcę kupić również mikrofale,

radam5
05-10-2013, 17:31
Jestem bardzo zadowolony. Szybko się nagrzewa i w ogóle obsługa jest prosta. Zona załapała wszystko po 2 pieczeniu.
Oczywiście jakieś wady są. Ale dla mnie mało istotne.
pierwsza to czasami zdarza się (na razie 2 razy na 10) po pieczeniu, że zaparuje wyświetlacz, prawdopodobnie trafiłem na model starszej produkcji gdzie było mało kanałów powietrza w drzwiach (problem w trakcie rozwiązywania)
druga to po rozgrzaniu do ponad 200st powietrze które chłodzi szybę częściowo wydostaje się między nimi a panelem górnym- nie jest ono bardzo gorące ale ciepłe. To również prawdopodobnie jest przyczyna zbyt małej ilości kanałów w początkach produkcji.
Trzecia (chociaż ciężko to nazwac wadą)- pokrętło wyboru funkcji nie da się schowac po przekręceniu na inną pozycję niż 0 (wyłączone)
Więcej wad nie pamiętam, reszta to same pozytywy:
-prowadnice (chociaż mogłyby się wysuwać ciut dalej)
-szybkość nagrzewania (do 200st ok 5-7min jeżeli dobrze pamiętam- a sprawdzę dokładniej przy okazji kolejnego pieczenia)
-multum opcji pieczenia (żona jest zachwycona efektami pieczenia, na razie głównie ciast)
-regulacja głośności przypomnień (beepania) o rozgrzaniu się do zadanej temperatury oraz o końcu pieczenia po ustawieniu czasu
-możliwość ustawienia albo czasu pieczenia albo godziny zakończenia pieczenia.

Viikii
20-10-2013, 20:08
czy ktoś może potwierdzić czy te 2 płyty ECT680-ORA-W i ECT6SYW są koloru białego czy wpadają w szary lub niebieski
http://images.okazje.info.pl/p/sprzet-agd/6587/gorenje-ect-680-oraw.jpg
[IMG]http://image.ceneo.pl/data/products/4574955/i-gorenje-ect-6-syw.jpg[\IMG]

Bayzone_pl
21-10-2013, 07:27
czy ktoś może potwierdzić czy te 2 płyty ECT680-ORA-W i ECT6SYW są koloru białego czy wpadają w szary lub niebieski
http://images.okazje.info.pl/p/sprzet-agd/6587/gorenje-ect-680-oraw.jpg
[IMG]http://image.ceneo.pl/data/products/4574955/i-gorenje-ect-6-syw.jpg[\IMG]

końcówka W - oznacza białe
te które wpadają w stalowy mają końcówkę A ---> ECT6SYA

popey111
21-10-2013, 08:14
końcówka W - oznacza białe
te które wpadają w stalowy mają końcówkę A ---> ECT6SYA

Chyba nie tego dotyczyło pytanie :)

Bayzone_pl
21-10-2013, 09:59
Chyba nie tego dotyczyło pytanie :)

pytanie było czy te płyty wpadają w kolor stalowo niebieski czy są białe - odpowiedziałem zgodnie z prawdą że są białe.

często na necie są mylone zdjęcia a różnica jednej litery w oznaczeniu tych płyt gorenje robi własnie różnicę w kolorze.

popey111
21-10-2013, 11:11
pytanie było czy te płyty wpadają w kolor stalowo niebieski czy są białe - odpowiedziałem zgodnie z prawdą że są białe.

często na necie są mylone zdjęcia a różnica jednej litery w oznaczeniu tych płyt gorenje robi własnie różnicę w kolorze.

Wiem co napisałeś i rozumiem sens twojej wypowiedzi :) ale Viikii (http://forum.muratordom.pl/member.php?74282-Viikii) chodziło o odcień bieli z tego co Ja zrozumiałem. A w takiej sytuacji polecam obejrzeć gdzieś na żywo bo w zależności od warunków może różnie wyglądać.

Bayzone_pl
21-10-2013, 11:34
Wiem co napisałeś i rozumiem sens twojej wypowiedzi :) ale Viikii (http://forum.muratordom.pl/member.php?74282-Viikii) chodziło o odcień bieli z tego co Ja zrozumiałem. A w takiej sytuacji polecam obejrzeć gdzieś na żywo bo w zależności od warunków może różnie wyglądać.

Fakt. racja, Amen.

Viikii
21-10-2013, 17:24
A ja nadal nie wiem :)
nikt nie widział na żywo?? u mnie w miescie ciężko z ekspozycją w sklepach - wszystko stalowe...

popey111
21-10-2013, 17:59
A ja nadal nie wiem :)
nikt nie widział na żywo?? u mnie w miescie ciężko z ekspozycją w sklepach - wszystko stalowe...

Z tego co widziałem to różni się odcieniem od innych sprzętów, i barwa jest dużo zimniejsza.
Nie jest to więc czysta biel.
Więcej nie napiszę :) nie chcę wprowadzać w błąd :)
A w jakiej miejscowości mieszkasz? że nie masz gdzie zobaczyć?

Viikii
03-11-2013, 20:11
Sprawdziłam i niestety Gorenje kolejny raz rozczarowuje!!! Płyta ECT680-ORA-W wpada w odcień szaro-niebieski... Nie wiem jak ją można dopasować z piekarnikiem z tej samej linii...

otic
04-11-2013, 18:45
Jestem posiadaczem płyty indukcyjnej Gorenje IT 641ORA W. Nie mogę się pogodzić z odgłosami pracy płyty indukcyjnej, uważam że są nie do przyjęcia, miałem do czynienia wcześniej z innymi indukacjami różnych firm i żadna nie chodziła tak głośno. Poniżej link do nagrania, proszę o zwiekszenie głosności przy ogladaniu- nagrane z tel.kom. i jakość nie jest najlepsza... Z góry dziękuję za jakiekolwiek opinie techniczne na temat mojego problemu, dziękuje.

http://www.youtube.com/watch?v=zIbG_b2cvqg - zwieksz głosnosc przy ogladaniu!

wojstar
05-11-2013, 16:20
Bawię się sprzętem gorenje trzy tygodnie i muszę napisać, że jest znakomity. Na razie sprawuje się bardzo dobrze. Mam kuchenkę, mikrofale i płytę indukcyjną.
Mogę szczerze polecić sprzęt tej marki.

otic
06-11-2013, 11:28
Bawię się sprzętem gorenje trzy tygodnie i muszę napisać, że jest znakomity. Na razie sprawuje się bardzo dobrze. Mam kuchenkę, mikrofale i płytę indukcyjną.
Mogę szczerze polecić sprzęt tej marki.


Możesz napisać jaki dokładnie masz model płyty indukcyjnej?

wojstar
06-11-2013, 15:37
It612ac

otic
06-11-2013, 17:44
It612ac

Dzięki. Napisz mi proszę czy oglądałeś może mój filmik z odgłosami indukcji? Twoja nie buczy/brzęczy w podobny sposób?

Po dzisiejszej wizycie autoryzowanego serwisanta stwierdzono,że to normalne... Wg mnie takie odgłosy mogą być ( mam porównanie do Teka,AEG, Whirlpool, Siemens), ale nie o takim natężeniu jak w moim przypadku;/
Płyta została zakupiona tylko ze względu na biały kolor ( choć i tak nie jest to kolor biały, tylko sino niebieski),piekarnik i mikrofalówka z tej samej serii,ale praca owej płyty pozostawia dużo do życzenia...

wojstar
06-11-2013, 19:29
Filmiku nie widziałem, ale faktycznie delikatnie sobie płyta brzęczy - delikatnie. I to nie cały czas tylko w momentach jak są "wypuszczane" promienie. Jak dla mnie jest wszystko ok. Bardzo szybko grzeje, łatwa w utrzymaniu.

otic
06-11-2013, 20:47
Filmiku nie widziałem, ale faktycznie delikatnie sobie płyta brzęczy - delikatnie. I to nie cały czas tylko w momentach jak są "wypuszczane" promienie. Jak dla mnie jest wszystko ok. Bardzo szybko grzeje, łatwa w utrzymaniu.


http://www.youtube.com/watch?v=zIbG_b2cvqg - jeśli to nie problem, to spójrz prosze na to nagranie, w porównaniu do delikatnego brzęczenia u Ciebie- to u mnie wydaję sie być o wiele większe, z góry dziękuje. Troche musisz zwiększyć głośność przy oglądaniu...

wojstar
07-11-2013, 08:54
Po pierwsze ja nie mam takiej płyty (:spam: ). Po drugie moja tak nie hałasuje.

otic
07-11-2013, 16:53
.... Po drugie moja tak nie hałasuje.

No i o tego typu odpowiedź mi cały czas chodziło!

Pisałeś wcześniej jaką posiadasz indukcję- to już wiedziałem, tylko te odgłosy pracy chciałem z kimś jeszcze porównać, dzięki!

wojstar
07-11-2013, 20:57
Nie ma sprawy. Zauważyłem jedna prawidłowość. Mianowicie jeżeli używam stare garnki to płyta nie hałasuje, a na patelni przystosowanej do indukcji najpierw jest lekki brzęk. Po chwili sie wszystko uspokaja.

gaga33
02-06-2015, 18:21
A czy ktoś posiada mikrofale do zabudowy model : GORENJE BM 6240 SY2B http://www.electro.pl/Kuchenka_mikrofalowa_GORENJE_BM_6240_SY2B-sE176804.html - z chęcią posłucham opini od uzytkujacych :-)

Magdalena74
21-02-2017, 16:45
Teraz i ja zachorowałam na piekarnik BO 73 ORAB
http://www.mediaexpert.pl/piekarniki-do-zabudowy/piekarnik-gorenje-bo-73-orab,id-65789
Pytanie do "starych"użytkowników, czy nadal po kilku miesiącach/latach jestescie zadowoleni ze sprzętu? Zdarzają się jakies awarie? Nadal byscie go wybrali?

kasiakp
22-02-2017, 06:59
Od 6 lat uzywam biały piekarnik GORENJE BO 87 ORAW (http://www.mediaexpert.pl/piekarniki-do-zabudowy/piekarnik-gorenje-bo-87-oraw,id-5041) Wszystko z nim ok Bardzo go lubię, nic złego się nie dzieje. Jedyne co mnie wkurza, to nieprzezroczysta szyba. Nie widac jak rośnie ciasto itp

wg39070
22-02-2017, 07:12
Teraz i ja zachorowałam na piekarnik BO 73 ORAB
http://www.mediaexpert.pl/piekarniki-do-zabudowy/piekarnik-gorenje-bo-73-orab,id-65789
Pytanie do "starych"użytkowników, czy nadal po kilku miesiącach/latach jestescie zadowoleni ze sprzętu? Zdarzają się jakies awarie? Nadal byscie go wybrali?

Może trochę nie na temat, ale pralka Gorenje śmiga u mnie już 14 lat. Należy pamiętać, iż ta firma jest jedną z nielicznych, która produkuje swoje wyroby u siebie czyli w Słowenii, bez udziału skośnookich. No chyba, że coś się zmieniło w polityce produkcyjnej firmy.

Magdalena74
22-02-2017, 11:35
Dzieki za odzew.
No właśnie troche lipa z tą całkiem nie przeźroczysta szybą. Myślałam że jak jest właczone wewnatrz światło, to odrobine widać co się piecze. Bedę miała białe meble i tez myslałm nad białym piekarnikiem, ale boję się róznicy odcieni białego. Kasiakp masz może jakies zdjęcie kuchni? :)

kasiakp
22-02-2017, 12:31
Nie, nie mam niestety Jesli jednak chodzi o kolory to rzeczywiscie lodowka i piekarnik sa troszeczke inne To jest szklo i wpada jakby w szarosc czy blekit - nieznacznie, ale jednak, a meble lakierowane biel bardziej ciepla

Magdalena74
22-02-2017, 16:27
Jutro jadę do sklepu, na stronie sklepu pokazuje że w moim mieście są dostępne i biały i czarny, wiec oba uda mi się zobaczyć na żywo :)

Maciejka2
25-02-2017, 18:14
Gdyby ktoś użytkował jednodrzwiową lodówkę Gorenje R6192LX A++ , to proszę o opinię :)

Moczydlak1
02-03-2017, 12:39
Ja mam i polecam. Duży plus w tej lodówce gorenje jest duza chlodziarka. Wiec polecam ;)