PDA

Zobacz pełną wersję : Kwiaty Polne na trawniku



kulka i.w.
19-05-2008, 23:04
Zastanawiam się nad tym, żeby na moim w sumie świeżo zalożonym trawniku wydzielić ze trzy "placki" i obsiać je mieszanką pt. "Kwiaty Polne" lub "Polska Łąka Kwietna": http://www.luczaj.com/polskal.htm

Nie jestem tylko na 100% pewna czy to dobry pomysł, czy potem nie będę miała wiecej z ty kłopotu niz pozytku - np. z rozsiewaniem się po całej działce.


Czy ktoś coś takiego ma u siebie albo brał pod uwagę?

Arabella
20-05-2008, 12:05
Zastanawiam się nad tym, żeby na moim w sumie świeżo zalożonym trawniku wydzielić ze trzy "placki" i obsiać je mieszanką pt. "Kwiaty Polne" lub "Polska Łąka Kwietna": http://www.luczaj.com/polskal.htm

Nie jestem tylko na 100% pewna czy to dobry pomysł, czy potem nie będę miała wiecej z ty kłopotu niz pozytku - np. z rozsiewaniem się po całej działce.


Czy ktoś coś takiego ma u siebie albo brał pod uwagę?

Ja to biorę pod uwagę - a dokładnie nie chce trawnika przed domem tylko łąkę. Ewentualnie wydzielę kawałek trawnikowy - reszta łąka - nie zamierzam jej często kosić - tylko tak jak sianokosy - 2-3 razy na sezon.
Nie wiem czy to dobry pomysł - jesli chcesz ograniczyc się do kilu placków - bo rośliny te są uwazane za chwasty czyli - w porównaniu do trawy są lepiej przystosowane do przetrwania - może zniknąc Twój trawnik.
Mnie marzy się łąka przed domem - nie wiem jak to bedzie w praktyce.
pozdrawiam
A.

agal-b
21-05-2008, 13:59
Na jednym z forum była poruszana sprawa łąki kwietnej.
I jeden z forumoiwczow napisał, że trawnikowe stokrotki mogą bardzo szybko zagłuszyć trawę. Dla mnie osobiście super :lol: im więcej polnych kwiatów na mojej działkowej łączce tym lepiej.

pati25
22-05-2008, 08:37
Coś pięknego :D He he nawet nie wiedziłam ze mozna zasiać coś takeigo :o
Jak dla mnie super :)

Capricorn
22-05-2008, 10:04
myślicie, że można wysiać to jeszcze w tym roku? Dla niektórych polnych kwiatów kończy się juz okres kwitnienia...

kulka i.w.
22-05-2008, 13:10
Nie jest jeszcze za późno.

Właściciel strony, którą podałam i nasion które zamawiam napisał:

Ja:
Czy teraz nie jest za późno na wysiew nasion?

Odp:
nie, nasiona wysiane w koncu maja zakwitna w sierpniu i wydadza nasiona we wrzesniu (wiec jest ostatni moment)