PDA

Zobacz pełną wersję : Żółty łubin w okolicach Warszawy



Arabella
21-05-2008, 14:35
Witam - czy ktoś wspomoże mnie informacja gdzie moge kupić wiekszą ilość nasion żółtego łubinu na zielony nawóz? Potzrebuje obsiać ok 3000m2 - więc opakowania konfekcjonowane po 1 kg są zabójczo drogie.
Potrzebuje adres jakiegos sklepu zaopatrzenia rolniczego lub czegoś podobnego. Mam zaorany ugór i albo zaraz porośnie łubinem posianym lub tez znowu tym czego nie chce.
pozdr.
A

dominikams
22-05-2008, 09:46
Ja w końcu kupiłam gorczycę. Też myślałam o łubinie, ale strasznie drogi jest (tzn. b. dużo nasion wychodzi na m2 - wagowo). Gorczycy z 10 razy mniej, a podobno jej korzenie sprawiają, że gleba nabiera struktury guzełkowatej, no i bardzo szybko rośnie (krótszy okres uprawy), można płytko siać (łubin głębiej).

wiewer
22-05-2008, 18:34
Żółty łubin dostaniesz w opakowaniach a' 50 kg w hurtowniach pasz, dla hodowców gołębi itp. Pytaj o łubin słodki. Nie zapomnij zapytać o kolor kwiatów:
są dwie odmiany- łubin słodki kwitnący na niebiesko i na żółto.
Cena od 2 zł/kg. Odstęp 15 cm, między rzędami 20. Wbrew pozorom z 1 kg
sporo obsiejesz.

chopinetka
22-05-2008, 23:39
Witam

Kupowałam 3 lata temu po cenach hurtowych trawę na ul. Postępu albo Cybernetyki zawsze mylą mi sie te ulice bo są blisko siebie. Poszukaj w google może znajdziesz jakiś firmę i telefon.

Warszawa, ul. Postępu 19, tel. 022 8574099 coś takiego znalazłam

pozdrawiam

Arabella
31-05-2008, 17:24
Bardzo dziękuje za podpowiedzi - kupiłam na Taśmowej w Centrali Nasiennej tak jak polecała chopinetka - adres aktualny i cena 180zł za 50 kg łubinu żółtego. :D