PDA

Zobacz pełną wersję : WSZYSTKO o łączeniu paneli/drewna/parkietu z gresem/płytkami/glazurą



Strony : [1] 2 3 4

sandglass
18-10-2001, 08:05
Witam wszystkich.

W jadalni planuje polozyc na podlodze panele, a w aneksie kuchennym terakote. Jak poradzic sobie z "granica" tych dwoch powierzchi? Obawiam sie, ze moze wystapic roznica poziomow miedzy pomieszczeniami.
Jak technicznie rozwiazac ten problem. Moze znacie linki do jakis artykulow w internecie na ten temat?
Pozdrawiam sG

18-10-2001, 21:15
Widziałem w sklepach budowlanych z materiałami wykończeniowymi specjalne listwy (zdaje się aluminiowe) o przeróżnych kształatach i formatach. Prawdopodobnie znalazł byś co dla siebie. Radzę odwiedzić pobliskie składy lub sprawdzić w internecie sklepy np. OBI czy NOMI. Można też spróbować w internetowej bazie danych Muratora.

budowlaniec
18-10-2001, 21:18
Nie powinna nastąpić żadna znacząca różnica poziomów przy dwóch różnorodnych posadzkach (panele i terakota). Wszystko zależy oczywiście od grubości terakoty, ale ta pospolita, najczęściej używana razem z klejem zajmuje od 10 do 12 mm, natomiast podłoga panelowa wraz z folią i pianką ok. 10 mm. Takie grubości warstw posadzek pozwolą na bezkolizyjne połączenie ich w jedną całość listwą maskującą.

fatan
26-10-2001, 20:26
Możesz zastosować listwy wykończeniowe firmy Schluter Systems,typu schiene reno-tk, lub reno-u
Jak wyglądają zobacz na ich stronie www schluter.com
Do kupienia w dużych sklepach z flizami i terakotą.

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: fatan dnia 2001-10-26 21:28 ]</font>

12-01-2002, 02:02
Lączenie dwóch różnych grubości będziesz miał w progu - sfrezuj
pół progu i zgubisz różnicę.
Stan

jogi
30-08-2003, 19:06
jak połączyć podłogę z płytek z panelami podłogowymi ( połączenenie w łuku)

Thomash
06-10-2003, 18:13
Widziałem dzisiaj w sklepie elastyczne listwy dylatacyjne. Jakiś plastik, ale w wielu odmianach kolorystycznych i chyba można coś dobrać do każdego rodzaju podłogi. Może być tylko problem z promieniem krzywizny... jaśli jest zbyt mały ("ciasny" łuk) - może być problem.

zepp
13-10-2003, 17:22
panele z płytkami należy zamaskowac listwą. jeżeli są przyklejane do podłoża lub jest to parkiet to najlepiej w miejscu ich łaczenia dać korek materiałelastyczny i estetyczny nie trzeba wtedy zadnych listew o które sie potykamy

13-10-2003, 19:24
panele z płytkami należy zamaskowac listwą. jeżeli są przyklejane do podłoża lub jest to parkiet to najlepiej w miejscu ich łaczenia dać korek materiałelastyczny i estetyczny nie trzeba wtedy zadnych listew o które sie potykamy

Co to za korek napisz coś wiecej i gdzie mozna to kupić?

dżon
13-10-2003, 19:24
Raczej nie chodziło o panele przyklejane do podłoża. I to jest własnie problem. Ta listwa elastyczna(z pcv) jest cokolwiek moim zdaniem tandetna, ale innej możliwości nie ma na łuku jak sie wydaje

lullabysta
13-10-2003, 19:27
Korek jest dobry przy płytkach i TRWALE zamontowanym materiale podłogowym. Przy panelach oczywiście porobią sie szpary wraz ze zmianą ich wilgotności.
pzdrw

zepp
14-10-2003, 13:51
korek jak korek każdy go pewnie zna.można kupić pod wieloma postaciami.ja kupuje duże płyty (taniej), o wysokośći 1 cm i przycinam sobie listwy z takiej płyty powiedzmy1cm x 1cm x 1m (długość płyty korkowej)

lullabysta
14-10-2003, 19:25
Zepp, wszystko ok.
Ale jak doniesz panele do tego korka o szerokości 1cm, jak mówisz i później panele się skurczą (a mogą) wraz ze zmianą wilgotności, to będą szpary.
I tutaj problem występuje
pzdrw

Dociekliwy
24-11-2003, 08:45
... a dokładniej deskę barlinecką i terakotę.
Problem polega na tym, że jest ona znacznie grubsza od terakoty i finalnie jest ok. 0,8cm różnicy. Dodatkowo deska barlinecka jest 'pływająca' więc musi mieć możliwość poruszania się. Z pewnością potrzebna jest listwa - tylko jaka i gdzie ją kupić?
Jak to zrobiliście u siebie?

Moritz
24-11-2003, 10:01
... a dokładniej deskę barlinecką i terakotę.
Problem polega na tym, że jest ona znacznie grubsza od terakoty i finalnie jest ok. 0,8cm różnicy. Dodatkowo deska barlinecka jest 'pływająca' więc musi mieć możliwość poruszania się. Z pewnością potrzebna jest listwa - tylko jaka i gdzie ją kupić?
Jak to zrobiliście u siebie?

Proponuję zamówić u stolarza jakiś ładny próg drewniany (pod kolorek) i przykręcić po stronie terrakoty (na kołki rozporowe - powiedzieć, żeby Ci wywiercił gniazda na łby wkrętów, które sobie później zakołkujesz kołkami drewnianymi), próg niech Ci zfazuje 8 + ok. 1-2 mm, żeby deski miały możliwość "pływania".
Pzdr

Doki
24-11-2003, 11:18
Na etapie wylewek wzielismy pod uwage, ze panel plus mata jest troszke grubszy od gresu, wiec wylewka pod deske byla nieco nizej. Na to z wierzchu listwa dylatacyjna na klej montazowy i czesc.

24-11-2003, 11:25
szyna do parkietu c-profil o grubosci deski (najlepiej wez obrzynek deski do sklepu by przymierzyc) szyne przyklej do betonu klejem montazowym

pereł
24-11-2003, 15:51
ja akurat miałem podobny problem - ale z łączeniem paneli z granitem.kupiłem listwy mosieżne do wykańczania glazury które to przymocowałem do granitu( klej + kołki ) . panel mieścił sie w tym "na styk".Efekt końcowy - rewelacja .Ale barlinecka jest grubsza , a z tego co piszszesz i tak będzie ci wystawać powyżej terakoty .
pozostaje - albo próg drewniany, albo listwy mosiężne na całej długości łączenia.próg drewniany musiałby być raczej spory aby wytrzymać ew. naprężenia które w niektórych sytuacjach mogłyby mieć miejsce.

Pearl
24-11-2003, 16:13
u mnie będzie podobny problem: terakota kontra barlinek przed kominkiem oraz trep schodowy kontra barlinek. Ten drugi "pojedynek" stolarz zaproponował rozwiązać to tak: w trepie, konkretnie w jego czole wytnie wpust, w który radzi wkleić panel. Mnie to nie bardzo się podoba, bo barlinek ma przecież pływać, a nie być "zacumowany" w trepie schodowym. Bardziej skłaniał bym się tylko do wsunięcia panelu i to nie do końca, a właściwie tylko jego oparcia na spodniej części wpustu trepa. Przy kominku cały czas się waham, czy zrobić terakotę na równi z barlinkiem, czy pozostawić ją minimalnie niżej. Pewnie wybiorę drugie, prostsze wyjście. W końcu będzie to tak mała różnica...
Co do rodzaju listew proponowałbym wejść na stronę www czy to barlinka, czy też innego producenta paneli drewnianych. Na pewno coś się znajdzie.

Pozdrawiam

Pearl

Dociekliwy
25-11-2003, 07:16
Dzięki za informację! Mam jeszcze pytanie dodatkowe - co z łukami? Są specjalne listwy do 'zakrętów' - w tym jednak wypadku chyba się nie nadają. Krzywizna jest nieduża (ok. 2m promień) - jak myślicie - istnieje szansa wygiąć typowe listwy? Może na gorąco a może innym sposobem?

pereł
25-11-2003, 07:36
tutaj pozostaja ci już chyba tylko eksperymenty - nie wiadomo tak naprawdę czego uzyjesz - powodzenia.
ja miałem do połączenia około 5 metrów - a było to dosyć karkołomne "technologicznie" zadanie( a teraz po 3 latach widzę jak w paru miejscach zaczyna być nie tak) .jeżeli ty masz jeszcze do zrobienia łuk to powodzenia.Pewnie jest to do zrobienia - wszystko zalezy od poziomu estetyki jaki sobie przyjmiesz . Być może przez te 3 lata na rynku pojawiły sie jakieś nowe produkty.

Gagata
22-06-2004, 13:55
w czym rzecz - przedpokój "płynnie" przechodzić będzie w pokój (jakąś ukośną linią), chodzi o to, aby nie zwracać uwagi na poprzedni układ, po którym pozostał otwór drzwiowy i nie można już tam ściany ruszyć, rzecz w tym, aby jeszcze linia kafli na podłodze w holu nie łączyła się z deskami w pokoju na liniii byłych drzwi (chyba zawile tłumaczę...), ale żeby ten hol jakoś "wszedł" do salonu. W salonie są deski i teraz: czy można kłaść na to płytki? Wtedy zrobi się róznica wysokości bo w holu jest niżej i będzie uskok na łączeniu kafel/drewno- czy nie będziemy się o niego ciągle zabijać? A może go jakoś zniwelować (ten uskok)? Czy ktoś może miał ten problem?

Gagata
23-06-2004, 11:21
Oj, albo nikt nie miał takiego problemu (to raczej problem remontujących a nie budujacych, fakt), ale tak to mętnie opisałam :o

pata
26-06-2004, 21:14
Mam ten sam problem.narazie pozostawiam wylewkę o ok.10mm.nizsza w salonie gdzie ma byc parkiet(22mm), a wyzsza w jadalni gdzie planyje terakote(9 mm). Nie wiem tylko jak wyjde z tymi falistymi brzegami lączeń.Mozna nadrobic klejem lub skuc

modulor
27-06-2004, 22:20
w czym rzecz - przedpokój "płynnie" przechodzić będzie w pokój (jakąś ukośną linią), chodzi o to, aby nie zwracać uwagi na poprzedni układ, po którym pozostał otwór drzwiowy i nie można już tam ściany ruszyć, rzecz w tym, aby jeszcze linia kafli na podłodze w holu nie łączyła się z deskami w pokoju na liniii byłych drzwi (chyba zawile tłumaczę...), ale żeby ten hol jakoś "wszedł" do salonu. W salonie są deski i teraz: czy można kłaść na to płytki? Wtedy zrobi się róznica wysokości bo w holu jest niżej i będzie uskok na łączeniu kafel/drewno- czy nie będziemy się o niego ciągle zabijać? A może go jakoś zniwelować (ten uskok)? Czy ktoś może miał ten problem?


teoretycznie można kłaść na deski płytki ( po uprzednim ich zagruntowaniu i położeniu folii)
w praktyce nie wygląda to tak zawsze wesoło zależy od stanu podłoża
jeśli deski się ruszają to lepiej jest je podbić jeszcze płytą suchym jastrychem lub typu osb
można też wykonać coś na miarę szlichty (ok 1-2 cm grubości co zależy od warunków (nie pogodowych) :D z kleju do galzury z wtopioną siatką do tynków zewnętrznych) i dopiero na tak wyschnięte podłoże płytki
ale wszystko zależy od stanu podłoża
obie metody okazały się skuteczne
uwaga stosować klej elastyczny oraz fugę fleksyjną

modulor
27-06-2004, 22:21
w czym rzecz - przedpokój "płynnie" przechodzić będzie w pokój (jakąś ukośną linią), chodzi o to, aby nie zwracać uwagi na poprzedni układ, po którym pozostał otwór drzwiowy i nie można już tam ściany ruszyć, rzecz w tym, aby jeszcze linia kafli na podłodze w holu nie łączyła się z deskami w pokoju na liniii byłych drzwi (chyba zawile tłumaczę...), ale żeby ten hol jakoś "wszedł" do salonu. W salonie są deski i teraz: czy można kłaść na to płytki? Wtedy zrobi się róznica wysokości bo w holu jest niżej i będzie uskok na łączeniu kafel/drewno- czy nie będziemy się o niego ciągle zabijać? A może go jakoś zniwelować (ten uskok)? Czy ktoś może miał ten problem?


teoretycznie można kłaść na deski płytki ( po uprzednim ich zagruntowaniu i położeniu folii)
w praktyce nie wygląda to tak zawsze wesoło zależy od stanu podłoża
jeśli deski się ruszają to lepiej jest je podbić jeszcze płytą suchym jastrychem lub typu osb
można też wykonać coś na miarę szlichty (ok 1-2 cm grubości co zależy od warunków (nie pogodowych) :D z kleju do galzury z wtopioną siatką do tynków zewnętrznych) i dopiero na tak wyschnięte podłoże płytki
ale wszystko zależy od stanu podłoża
obie metody okazały się skuteczne
uwaga stosować klej elastyczny oraz fugę fleksyjną

Yorey
12-07-2004, 10:17
osobiście zamierzam ją zastosować do takiego na połączenie płytek z parkietem.

Gagata
14-07-2004, 09:31
.... trzeba zastosować listwę metalową? Mnie się to niekoniecznie podoba... czy nie można bez tego?

robert skitek
14-07-2004, 09:49
mozesz szczelinę wypelnic korkiem

Gagata
14-07-2004, 10:02
A po prostu zafugowanie (tak samo jak części kaflowej)?

Yorey
14-07-2004, 10:08
drewno ma to do siebie, że pracuje - pod wpływem zmian wilgotności i temperatury - ergo jeśli zastosujesz zwykłą fugę to możesz liczyć na jej wykruszenie lub szpary - musisz dać fugę elastyczną.

Gagata
14-07-2004, 10:40
OK, ale czy w takim razie fuga elastyczna załatwi sprawę? Nie jest problemem taką kupić. A kwestia brzegu kafli - na łączeniu z podłogą będą cięte i cięcie jest jednak cięciem a nie ładnie wykończonym, zeszlifowanym brzegiem płytki .... ale ale - właśnie mi przyszło do głowy... może załatwiło by wobec tego sprawę układanie płytek OD granicy z drewnem ?? Ale co wtedy przy krawędzi ściany? Bo to będzie tak - cała podłoga drewniana oprócz marginesów (jakby "ramy") z kafli wzdłuż każdej ściany.

*marta*
14-07-2004, 12:02
Fuga między ścianą i przyciętymi (właśnie od strony ściany) płytkami wygląda naprawdę fajnie. Ja tak mam i bardzo mi się podoba :)

UKF
14-07-2004, 12:31
A czy na takim łączeniu nie można by dać szpachli stosowanej do wypełniania ubytków w cyklinowanej drewnianej podłodze?

Odnośnie łączenia płytek ze ścianą: można dać listwę ozdobną. Był nawet taki temat na Forum jakiś czas temu (jak znajdę to podam link).
Maria

Gagata
14-07-2004, 12:50
O-dzięki Maria, też sprawdzę w szukaczu

Agnieszka1
14-07-2004, 13:01
W muratorze widzialam laczenie kafli z drewnem - nie bylo listwy a wiec fuga. A jesli chodzi o brzegi przycietych kafli - pewnie ze ukladanie zaczac od lini laczenia z drewnem. Napewno takie laczenie jest na widoku - np. hol laczy sie z salonem. Jak by to wygladalo jakby nie bylo tam calej plytki tylko kawalek.
A co do kantow plytek - dobrzy kafelkarze jak trzeba szlifuja ladnie brzegi.
A przy laczeniu ze sciana to sa takie listwy pcv narozne w roznych kolorach ktore wciska sie w szczeline, w efekcie nie widac linii ciecia plytki. Jest to ladne wykonczenie posadzki z plytek przy scianie.
pozdrawiam :D

A polecam rady kasiorka

Maciej Jutrzenka
14-07-2004, 21:40
Pamiętajcio o jednej rzczy, żeby najpier ołozyć kafle a potem drewno. ponieważ w klejcha do płytek znajduje sie spora ilość wody. Jeżeli najpierw położycie drewno, a potem kafle to drewno wchłonie ta wodę i spęcznieje .... a nie musze oisać co dalej z podłoga mozna zrobić !

Co do samego łączenia, w niedużych pomieszczeniach 15-20 m2 można połozyc deski prostopadle do płytek bez korka lub listwy dylatacyjnej, ponieważ drewno w podłuznym kierunku pracuje nieznacznie.

Kategorycznie odradzam ten pomysł przy kladzeniu drewna równolegle do kafli. Myslę że najlepszym rozwiązaniem jest korek (poniewaz jest bardziej elastyczny). Do mniejszych pomieszczeń (15-20 m2) korek o szrokości 5 mm, do większych 40-50 m2 - jedno centymetrowy.

Zwróćcie równiez uwagę na właściowości drewna związane z pęcznieniem i skurczem.

pozdrawiam

mj

rainos
07-11-2004, 12:43
:) Witam wszystkich na forum.
Mam pytanko.Jak można wykończyć łączenie paneli z kafelkami?Łączenie jest w kształcie "s"

robert skitek
07-11-2004, 16:01
witaj nowicjuszu, zreszta ziomku mój.
bylo juz o tym wiele na forum, na drugi raz poszukaj najpierw...
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=437526&highlight=#437526

irku
22-11-2004, 14:27
Chciałbym połączyć płytki w korytarzu z panelami w pokoju w kształcie łuku lub jakiejś krzywej, ale nie wiem co zastosować w miejscu łączenia.
Będę wdzięczny za wszelką pomoc

Tommco
23-11-2004, 11:06
Też miałem ten problem. Jedynym rozwiązaniem jakie znalazłem były jakieś elastyczne listwy z tworzywa w którymś z hipermarketów (bodajże Castorama). Są one jednak strasznie wypukłe i wg. mnie można się o nie zabić.
Ja kafelki położone mam jednak po liniach protych, a łączenie załatwiłem listwami metalowymi z laminatem. Jak do tej pory jestem zadowolony.

Pozdrawiam

T.

Jerzysio
23-11-2004, 11:10
..a może cieńki pasek ( ok. 1 mm grub. - da się wyginać ) taśmy np. aluminiowej na łączeniu ?
J

Tommco
23-11-2004, 11:40
nie przypuszczam. Zanim zrobiłem jak zrobiłem, to sporo nad tym się pogłowiłem i sporo popytałem.

T.

xavi
23-11-2004, 12:44
Są gólnodostępne listwy mosiężne lub aluminiowe - specjalnie ponacinane do wyginania. Wg mnie najtrwalsze rozwiązanie - choć nie koniecznie najładniejsze.
Podobny wątek już był na forum - proponowano w nim użycie korka, ale on wg mnie nie nadaje się nad dylatacje które w takich miejscach są konieczne.

Berenika
23-11-2004, 18:32
Ja u siebie połączyłam parkiet (olejowany merbau) z płytkami- silikonem. Wygląda super! Nic nie wystaje ani się nie błyszczy. Listew wszelkiego rodzaju chronicznie nie znoszę, ale to kwestia gustu. Jedno tylko jest pewne- musisz mieć prawdziwego artystę, który Ci ten silikon artystycznie położy. Ja miałam szczęście :D

Tommco
23-11-2004, 19:01
Ale do tej pory rozmawialiśmy o panelach...a to już jest inna bajka...

Pozdrawiam

T.

Berenika
23-11-2004, 19:49
A, no sorry... Zagapiłam się :D

irku
24-11-2004, 08:40
JEśli chodzi o listwy łączące które można profilować to muszę chyba więcej poszukać bo pytałem się w sklepach, gdyż twierdziłem że tam będą wiedzieć najlepiej, a sprzedawcy robili tylko duże oczy.
A jeśli chodzi o korek i silikon to chyba odpada, bo obawiam się czy w miejscu połączenia panele nie będą się podnosić do góry, dlatego należałoby je czymś przycisnąć (dlatego listwa łącząca), a poza tym docięcie płytek po łuku w tym przypadku musiałoby być rzeczywiście artystyczne, aby końcowy efekt wizualny był pozytywny, gdyż listwa wszelki niedociągnięcia przysłania.

Tommco
24-11-2004, 09:40
irku Obawiam się, że raczej ciężko Ci będzie coś znaleźć. Ale a nóż widelec...

T.

markus_gdynia
24-11-2004, 10:06
Chciałbym połączyć płytki w korytarzu z panelami w pokoju w kształcie łuku lub jakiejś krzywej, ale nie wiem co zastosować w miejscu łączenia.
Będę wdzięczny za wszelką pomoc

Właśnie w Castoramie sa takie listwy aluminiowe które dzięki swojej budowie mozna spokojnie wyginać w łuki i koszt jest niewielki. Nie rzucają się w oczy gdyż szerokość tego co jest widoczne wynosi 2 mm.

Tommco
24-11-2004, 10:35
markus-gdynia Tylko, że cały czas trzeba brać pod uwagę to, że panele wymagają dylatacji. Producenci mówią najczęściej o ok 5 mm od każdej ściany, a więc i łączenia z płytkami. Jeśli to co widać jest 2 mm to nie wystarcza mi wyobraźni, żeby zrozumieć, że można to zastosować do paneli.

Pozdro.

T.

agusia-rum
24-11-2004, 16:46
Jest specjalna listwa do gięcia a także specjalna listwa do dylatacji pomiędzy ścianą a panelami

Pozdrawiam

Mogę wysłać zdjęcie takiego połączenia

duduś
24-11-2004, 22:18
"Właśnie w Castoramie sa takie listwy aluminiowe które dzięki swojej budowie mozna spokojnie wyginać w łuki i koszt jest niewielki" - są takie ale koszt jest przewielki ok. 120 zł mb-

irku
25-11-2004, 08:47
Wczoraj okazyjnie byłem w Nomi. Kupiłem listwę dylatacyjną do takiego połączenia, a polecił mi ją sprzedawca u którego kupowałem panele.
Listwy robi firma aspro. Mają swoją stronkę www.aspro.pl Trzeba kliknąć na wielobok "wyginaj sam". Jest nawet krótki filmik który pokazuje jak to zrobić w praktyce.
Tyle że jedna szt. (2,5m) kosztuje 100 zł. Ale ponoćdlatego że w kolorze złotym. Srebrne powinny być dużo tańsze.

kasia.bee
25-11-2004, 08:57
Irku ile płaciłeś za tą listwę? Ja potrzebuje 1,2 m, szkoda mi kupować 2,5 m listwy...

irku
25-11-2004, 14:26
Płaciłem 100 zł za listwę. Listwa była zapakowana i miała 2,5m długości. Nie sądzę, aby można było ją kupić na metry. Tak jak nie można np. kupić połowy listwy plastikowej do wykończenia narożników z płytek, a obok takich listew właśnie stała ta moja. Ale być może się mylęi są sklepy, gdzie sprzedają też na metry.
Ale jak wspomniałem wcześniej listwy koloru srebrnego są dużo tańsze. W sklepie z panelami sprzedawca mi mówił że jakieś 20-30 zł za listwę (2,5m)

xavi
26-11-2004, 06:57
Przymierzałem siewczoraj do takiej listwy, ale jej wysokość wynosi 10 mm.
W części kuchennej mam kupine płytki gr. 8mm + 3mm kleju =11mm.
W części jadalnianej mam kupine panele gr.8mm + płyta zielona 6mm = 14mm.
Mam nadzieję, że się to jakoś pogodzi.

irku
26-11-2004, 09:36
xavi wyżej podawałem stronę firmy produkującej te listwy. Jest tam krótki filmik, z którego wynika, że najpierw kładziemy panele, później listwę, a do tego docinamy płytki. Myślę że w miejscu połączenia należałoby położyć nieco grubiej kleju, a póżniej powoli schodzić z poziomem. Z tego co mówiłeś masz 3mm różnicy. Myślę że na większej przestrzeni nie będzie dużej różnicy poziomów. Poza tym 3mm kleju to chyba nie jest tak dużo.

xavi
26-11-2004, 10:35
analizowałem ten film i myślę, że położę tymczasowo kilka paneli na brzegu na izolacji z płyt. Przykleję płytki na grubszej warstwie kleju i będę się poruszał w głąb pomieszczenia.
Poziom się gdzieś zniweluje.

Panele później usunę bo myślę, że płytki powinny być pierwsze. Jak coś nie wyjdzie to zawsze można płyty izolacyjne pod panele pocieniować przy połączeniu.

Tommco
26-11-2004, 17:09
Moje łączenie wygląda tak:
http://foto.onet.pl/upload/1/10/_374296_n.jpg

Sorki za jakość zdjęcia.

Pozdrawiam

T.

xavi
29-11-2004, 06:11
Moje łączenie wygląda tak:


Sorki za jakość zdjęcia.

Pozdrawiam

T.

Bardzo gustowne.
Z tym, że u mnie łączenie idzie po sinusoidzie, więc takiej listwy się raczej nie wygnie.

Tommco
29-11-2004, 09:40
To prawda, że wygiąć ją nie masz szans :)

Pozdrawiam

T.

Piotrek T
29-11-2004, 11:45
dwa lata temu miałem podobny problem zajmuję się wykończeniami i klijent chciał panele połączyć właśnie z terakotą po łuku listwy są ale nie zakrywają szpary na łączeniu (dylatacji) więc podeliśmy decyzę że łączymy bez dylatacji najgożej buło ciąć panele po łuku i idealnie to spasować ale wyszło dobrze trzeba je było podkleić do posadzki w miejscu styku z terakotą żeby nie pływały i klijent zadowolony nie nażeka i dalej mmie poleca znajomym więc chyba jest ok

agusia-rum
29-11-2004, 15:41
Witam
A to moje połączenie

http://foto.onet.pl/albumy/zdjecie.html?no=3&id=31342&q=Wnętrza&k=5&nxt=0

Pozdrawiam

Ew-ka
29-11-2004, 17:57
agusia - rum .... a gdzie takie listwy są ? jak sie nazywają ? i czy tylko takie kolorki? ( całkiem ładnie to wygląda)

agusia-rum
29-11-2004, 18:34
agusia - rum .... a gdzie takie listwy są ? jak sie nazywają ? i czy tylko takie kolorki? ( całkiem ładnie to wygląda)
Witam
Na bank są w Castoramie z tego co wiem to chyba występują tylko jako aluminum - anoda albo naturalne ( chyba coś takiego) :D

prosciu
29-11-2004, 20:24
Bardzo ładnie i praktycznie wychodzi zastosowanie korka na łaczeniach.
Nie ma problemu z dylatacją , drewno może pracować, nie ma listew o które mozna sie potykać.
Sam mam tak zrobione w mieszkaniu w przedpokoju po 4 latach użytkowania nie mam do tego łaczenia żadnych zastrzeżeń ( aby wierzchnia warstwa była trwalsza została polakierowana).

xavi
02-12-2004, 13:29
"Właśnie w Castoramie sa takie listwy aluminiowe które dzięki swojej budowie mozna spokojnie wyginać w łuki i koszt jest niewielki" - są takie ale koszt jest przewielki ok. 120 zł mb-

Po dłuuugich poszukiwaniach znalazłem taką listwę http://www.aspro.pl/pl/produkt.php?dzial=15
w moim mieście.
Cena nie jest taka straszna jak w dużych marketach i wynisła mnie 36zł za szt. :lol:

Zakładałem wczoraj i robota 1 klasa !!
Płytek nie trzeba idealnie docinać po łuku, łatwo się wygina i bardzo estetyczna.
Jedyny problem to różnica wysokości paneli na podkładzie z płytkami. Rozwiązałem go poprzez ułożenie wstępne paneli po jednej stronie - oparcie na nich listwy i przyklejenie płytek na grubszą warstwę kleju. Na dwóch rzędach płytek poziom się wyrównał.
Różnica jest teraz praktycznie niezauważalna, a efekt super 8)

joola
02-12-2004, 15:33
Bardzo ładnie i praktycznie wychodzi zastosowanie korka na łaczeniach.
Nie ma problemu z dylatacją , drewno może pracować, nie ma listew o które mozna sie potykać.
Sam mam tak zrobione w mieszkaniu w przedpokoju po 4 latach użytkowania nie mam do tego łaczenia żadnych zastrzeżeń ( aby wierzchnia warstwa była trwalsza została polakierowana).
Prosciu jeśli mogę prosić o zdjęcie...też myślę o zastosowaniu korka zamiast listew tylko jeszcze nigdzie nie wdziałam takiego rozwiązania

prosciu
06-12-2004, 10:56
postaram sie ale nie wiem kiedy nie mam aparatu i korzystam z znajomych.

akinom
12-12-2004, 19:02
poszukuje fajnych rozwiązań połączenia plytek na przedpokoju z parkietem.
Tuz przy drzwiach wejściowych chcemy położyć płytki (na długości ok. 1m) i potem przejść już na parkiet.
Poszukuję zdjec z ciekawymi rozwiązaniami, chcielibyśmy zakończyć układanie płytek falą ~ i taką samą fale zrobić na suficie (bo sufit będzie podwieszany).
Nie wiem jak to bedzie wygladało w rzeczywistosci, bo na razie mam to w swojej głowie.
Jesli macie jakies ciekawe pomysły czekam na propozycje.

pattaya
16-12-2004, 19:45
Miałem kiedyś tego typu problem na łączeniu płytek i parkietu.Łączenie czyli szczelina o szerokości od 5mm-4cm,w środku jakieś kliny do parkietu(strach ruszyć),różnice wysokości(raz wyżej z jednej strony,raz z drugiej).
Kupiłem arkusz blachy stalowej,kwasówki.Ślusarz uciął na wymiar pas o szerokości ok.12cm,nawiercił w nim otwory i wytłoczył wgłębienia pod łebki wkrętów(żeby były równo z podłogą).Blacha niezbyt gruba ,chyba 0,8 żeby "ułożyła" się na nierównościach,stąd też znaczna szerokość przymocowanych kawałków.Nawierciłem,przykręciłem i wygląda wspaniale.Pasuje do stalowego piekarnika,lodówki i cokołów w kuchni.

Eluś
25-01-2005, 14:28
Fajnie,że jakzamieściłeś szczegóły bardzo cenna informacja z tym www.aspro.pl jak będę łączyć panele z płytką skożystam.

Lucy B.
28-01-2005, 09:24
ja tez jestem zwolenniczka laczenia plytek z parkietem, fala to doskonaly pomysl szczegolnie gdy na tej samiej wysokosci bedzie identyczna fala z obnizonego sufitu. Czesto spotykam sie tez z takim laczenien tzw. na schodki. czyli wcinanie sie cala dlugoscia plytek w parkiet. Mam nadzieje ze wiesz o co mi chodzi. Pozatym mozna laczyc w taki sposob zeby wygladala jak by plytki i parkiet zchodzil sie ze soba, jak by wcinaly sie obe plaszczyzny. Sprobuje poszukac czegos ciekawego w mojej galerii.

zmijek
02-02-2005, 00:10
tez bedziemy łączyć gres z parkietem-deską i "też fala" - majster od glazury szlifuje krawedz dokadnie a parkieciarz uzupełna korkiem. Najlepiej tez niech się obaj razem spotkaja zeby potem nie wydac pieniazkow niepotrzebnie na masy poziomujace itd.
irek

Eluś
02-02-2005, 07:53
Bardzo zainteresował mnie twój post. Od kilku dni też poszukuję pomysłu. Pomysł z falą na suficie super tylko czy wykonalny.

kasiapro1
02-02-2005, 08:02
u mnie na osiedlu jedna architektka upodobala sobie taka fale i od reki widac ktore mieszkanie robila.Fajny pomysl.
Jeszcze tu widzialam w gresie kwadrat parkietu i przejscie na odwort parkiet z kwadratem z gresu

Eluś
02-02-2005, 08:33
Żeby muc to zobarczyć.Ale świetny pomysł!

akinom
03-02-2005, 20:55
Sprobuje poszukac czegos ciekawego w mojej galerii.

będę wdzieczna za zdjęcia :)

Jeśli chodzi o ulożenie, to nie będzie z tym problemu - mamy jedna ekipę, która robi od razu wszystko (także nie bedzie wimiany tpu: najpier pan od płytek potem pan od parkietu czy sufitu podwieszanego).

cis
24-03-2005, 06:51
Tyle mądrych głów na tym forum, że może ktoś mi pomoże :oops:

Niedawno kupiłam z mężem mieszkanko. W najbliższych dniach mamy zamiar kłaść panele podłogowe. Niestety wczoraj zszokowała mnie jedna informacja - mianowicie, że panele z płytkami można połączyć jedynie w taki sposób:

http://www.budchem.pl/matwykon/9a.jpg

czyli łącząc je listwą umożliwiającą "pływającej podłodze" łatwe rozkurczania się.

Problem w tym, że mnie się takie listwy nie podobają. Chciałabym połączyć panele i płytki profilem fugowym:

http://www.budchem.pl/matwykon/3a.jpg

Czy takie rozwiązanie jest możliwe???

I jeszcze jedna wątpliwość - "fachowiec" od paneli podłogowych poinformował mnie, że podłoga panelowa musi być połączona listwą dylatacyjną w miejscu każdego przejścia do kolejnego pomieszczenia w mieszkaniu - nie podoba mi się takie rozwiązanie, bo tworzą się brzydkie progi, zwłaszcza w miejscach, gdzie nie ma zamontowanych drzwi, a przejście z pomieszczenia do pomieszczenia jest zakończone łukiem.
Czy taka listwa jest konieczna, gdy powierzchnia salonu i przedpokoju to łącznie ok. 20 m2????

Przepraszam z góry za "nie fachowy" język, ale stawiam pierwsze kroki w temacie wykańczania wnętrz :oops:

krzysztofh
24-03-2005, 09:37
To prawda. Panele pracują. Sam się o tym przekonałem. Po trzech latach od położenia dość tanich paneli na "klik" bez kleju porobiły sie szpary na 3-4mm. Panele rozsunęły sie wzdłuż. Szczeliny były pomiędzy któtkimi bokami. Poprawki trwały 30min, gdyż wystarczyło odkręcić cokoliki i dosunąć panele. Ale fakt jest faktem, że jest to dowód na zmianę wymiarów paneli. Lepiej jest chyba kupować panele klejone. Więcej z nimi proacy przy ułożeniu ale może nie robią się owe szczeliny. Tak w ogóle nie jestem zwolennikiem paneli, ale to osobna kwestia.

Tuńka
24-03-2005, 10:38
Cis
Powodem stosowania listew, które będą zachodzić na panele jest moim zdaniem możliwość uszkadzania nieosłoniętej, wierzchniej warstwy paneli (laminatu). Jeśli się jej nie zastosuje panele będą się poprostu zadzierać przy krawędzi. Dla mnie też nie podobają się te "grzybkowe" listwy, ale zastosowałam je, bo pozadzierane panele są jeszcze gorsze :wink: .

krzysztofh - co do sposobu układania paneli - "klejone" czy bezklejowy "klik" - mam ułożone 2 lata temu na klej i przez cały pokój biegnie szczelina ok 3mm. Jednym słowem - z klejem czy bez - panele nie nadają się do niczego! Nigdy więcej paneli!

jfilemonowicz
24-03-2005, 10:46
prawda... prawda ...
więc może jednak parkiet ?

cis
24-03-2005, 11:02
na parkiet niestety zabraknie nam kaski :cry: ...takie życie...więc jak się nie ma co się lubi, to się...kombinuje :D

Wymyśliłam właśnie, że możnaby połączyć panele z płytkami paskiem sylikonu. Co wy na to???

Sylikon jest elastyczny, nie utrudniłby "pływania" podłogi.

W grę wchodzi jeszcze pasek z korka.

krzysztofh
24-03-2005, 13:00
Na panele zdecydowałem się kiedyś w starym mieszkaniu. W nowobudowanym domu nigdy bym się na takie rozwiązanie nie zdecydował. Biorąc pod uwagę zasób środków finansowych, bo zaraz mogę się z takim zarzutem spotakć, wolałbym oszczędzić na czymś innym.

jfilemonowicz
24-03-2005, 15:56
a może warto pokombinować z parkietem... znależć jakiś bydynek w którym były parkiety, a zmienia się je teraz na płytki ... czasem dzieje się tak, zwłaszcza w budynkach użyteczności publicznej- tam płytki sprawują się lepiej. Taki parkiet idzie na śmietnik lub do pieca majstra... a można by go tanio odkupić, odnowić (tzn cyklinowanie, lakier...)

osobiście strasznie nie lubie paneli ... chyba wolałabym zamontować tymczasową wykładzinę ... i poczekać aż uzbierają się pieniądze na parkiet

przemek3
24-03-2005, 18:23
Niedawno kupiłam z mężem mieszkanko. W najbliższych dniach mamy zamiar kłaść panele podłogowe. Niestety wczoraj zszokowała mnie jedna informacja - mianowicie, że panele z płytkami można połączyć jedynie w taki sposób:



czyli łącząc je listwą umożliwiającą "pływającej podłodze" łatwe rozkurczania się.

Problem w tym, że mnie się takie listwy nie podobają. Chciałabym połączyć panele i płytki profilem fugowym:



Czy takie rozwiązanie jest możliwe???



Panele podłogowe muszą być ułożone z dylatacją. Każda instrukcja montażu pisze że ma to być 1cm od elementów stałych (ale to wymówg producenta. W rzeczywistości jednak przy połączeniach płytrk z panelami się go nie stosuje. Robi się dylatacje ok 2 mm
Połączenie z płytkami może być maskowane listwą płaską o prz kroju H
(szerokość min 2 cm)-nie musi to być listwa o takim przekroju jak na zdjęciu.
Połączenie po łuku maskuje się albo specjalnymi listwami pcv(drogie 6mb-120zł 2,5 szeroka i 0,5 wysoka ) do łuków
albo wykożystuje się do tego metalową listwe T (szerokość 1cm)
na ogół więcej montowałem rozwiązanie 2 (jemu bliżej jest do tego co przedstawiłaś na zdjęciu). Tym profilem maskuje także połączenia na płaskich odcinkach.
Rozwiązanie 2 jest dosyć trudne do wykonania dla kogoś kto I raz będzie próbował to zrobić ponieważ nie jest to lictwa przeznaczona do maskowania panel-płytka więc sam odpowiedni montaż jej musi cechować zachowanie odpowoiedniej dokładności przez osoby montującej



kiedyś widziałem już temat na tym forum, w którym ktoś opisała jak to wykonać, nawet zdjęcia wkleił ...warto poszukać

o to mi chodzi
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=34832


I jeszcze jedna wątpliwość - "fachowiec" od paneli podłogowych poinformował mnie, że podłoga panelowa musi być połączona listwą dylatacyjną w miejscu każdego przejścia do kolejnego pomieszczenia w mieszkaniu - nie podoba mi się takie rozwiązanie, bo tworzą się brzydkie progi, zwłaszcza w miejscach, gdzie nie ma zamontowanych drzwi, a przejście z pomieszczenia do pomieszczenia jest zakończone łukiem.
Czy taka listwa jest konieczna, gdy powierzchnia salonu i przedpokoju to łącznie ok. 20 m2????


Myśle że śmiało możesz sobie darować taką listwe - przy takiej powierzchni -
w tym swoim "progu"
To byłoby uzasadnione gdy do położenia byłoby kilkadziesiąt metrów w kilku pokojach, licząc przedpokój.
W instrukcji stoi "co ile dylatacje" ale pokój i przedpokój ??nieee

cis
25-03-2005, 07:03
nareszcie konkretna odpowiedź :D

przemku3, jestem zobowiązana.

dziękuję.

jaro'71
12-04-2005, 18:14
Jak w tytule.
Tyle tu było o różnych listwach progowych i dylatacyjnych łączących panele z płytkami. Wiem już że można je wyginać w różne łuki itp.
Ale jak chce się zrobić w salonie regularny prostokąt z płytek to nie mam pojęcia jak przykryć dylatację (która być jednak musi, mimo że ładniej byłoby połączyć na styk, bez listwy). Czy listwy przeznaczone do gięcia wytrzymają zgięcie w 90 stopni, bez uszczerbku na górnej powierzchni? To raczej niemożliwe. Czyli pewnie pozostaje sztukowanie odcinków zwykłych cienkich teowniczków, przycięcie ich końców pod kątem 45 stopni i zatopienie w szczelinę dylatacyjną wypełnioną siliokonem? Ma ktoś inne pomysły bo nie chcę wywarzać otwartych drzwi, jeżeli odpowiedź na moje wątpliwości jest prostsza niż mi się wydaje... :)

czupurek
13-04-2005, 09:42
no niestety u mnie nikt nic nie wymyślił innego i jest tak jak piszesz czyli teownik dylatacyjny przycinany wg potrzeb. rewelacja powiem szczerze żadna, ale z uwagi na to, że wzięłam najbardziej pasujący (wąski, mat) ujdzie w tłoku.

część ryzykuje nie dając szczelin i klejąc płytki na silikon.


gdzieś czytałam o wstawianiu wąskich pasków szkła o odpowiedniej grubości (nawet można podświetlić ponoć), ale czy to, się nadaje na dylatację?

damiang
13-04-2005, 11:12
Wydaje mi się że do łączenia paneli z gresem zamiast listwy T (teownik) będzie lepsza taka co ma z jednej strony na dole kawałek, co się wsuwa pod płytki. Wygląda to jakoś tak:


-----
|
--
Przy okazji: listwy tego typu (ZIG-ZAG) są koszmarnie drogie - jakieś 60 zł sztuka :(

jaro'71
13-04-2005, 14:42
damiang, myślałem i o takiej listwie, ale zamierzam kłaść panele klikowe Classena (wciskane z przechyleniem do góry) więc pomysł padł właśnie ze względu na niemożność włożenia ostatniego panela pod taka listwę, chyba żebym zaczął je kłaść od strony listwy a nie od ściany, tylko co na to sztuka budowlana :) A może tak właśnie się kładzie? Zatem płytki w łazience już są przyklejone bez żadnej listwy. Moge to ewent. zastosować w saloniku. Pozostanie mi chyba ten mikroteowniczek na silikon, no ale te kąty proste. Przerażają mnie ewentualne wystające zadziory po takim sztukowaniu i cięciu listew dylatacyjnych...

Heliodor
11-05-2005, 11:42
Mamy w projekcie łazienki połączenie drewna z kaflami i na podłodze i na ścianie.Wanna też będzie obudowana drewnem.Jak prawidłowo/niekłopotliwie połączyć te materiały?Wiem ,że są specjalne liswty na podłogę.Ale drewno na ścianie?Fugować?Kiedy dokleić czy od razu czy jak ściana przeschnie po kafelkowaniu?Drewno -lapacho.
Ponadto chcemy jednak zaryzykować i również pod lapacho dać ogrzewanie podłogowe.Ma ktoś takie rozwiązanie?K

Asiulek
11-05-2005, 12:26
Moim zdaniem to będzie dobrze wyglądało tylko na początku a po kilku miesiącach wilgoć i ogrzewanie podłogowe zrobi swoje z drewnem. W salonie na podłodze będę miała połączoną terakotę z deskami. Kafle dochodzą do listwy metalowej z góry ma ona ok. 2mm więc nie jest widoczna z drugiej strony będzie drewno fugi brak. Pomyśl może zamiast prawdziwego drewna o kaflach drewnopodobnych ja w łazience będę miała takie rozwiązanie. Roble Cognac, Cognac Listel to nazwy tej terakoty.

lafcadio
11-05-2005, 12:43
Są odpowiednie listwy połączeniowe
zobacz tu
http://www.listwy.net/mos.html#wcisk
nie wiem czy o to chodziło?
i czy to takie ładne?
:wink: :lol:

Asiulek
11-05-2005, 13:07
Nie nie o to to są listwy, które z góry przykrywają łączenie i wyglądają fatalnie mi chodziło o taki jakby profil w kształcie litery L i u góry widać tylko max 2mm brzeg tego profilu nie nachodzi i nie przykrywa on ani drewna ani płytki a jedynie jest na ich styku, nie tworzy kapturka. Nie wiem jak to wytłumaczyć postaram się zrobić zgięcie i pokazać.

duch07
12-05-2005, 07:28
Jest troche racji w tym co pisze Asiulek.Każda listwa to zbiorowisko wilgoci.Takiego rozwiazania unikałbym jak ognia.Mam kafl e połączone z drewnem.Nie robiłem żadnych listew,dałem poprostu silikon.To jest w zupełności wystarczające.

duch07
12-05-2005, 08:08
http://mm443.photosite.com/~photos/tn/776_348.ts1115482988000.jpg

Tak to u siebie zrobiłem.Żadnych listew,łączenie na silikon,kolorem dobrany do fugi i wygląda ok.Fuga silikonowa jest na tyle elastyczna że wszystko pracuje jak trzeba nawet przy podłogówce.

Carl
12-05-2005, 08:10
Jest troche racji w tym co pisze Asiulek.Każda listwa to zbiorowisko wilgoci.Takiego rozwiazania unikałbym jak ognia.Mam kafl e połączone z drewnem.Nie robiłem żadnych listew,dałem poprostu silikon.To jest w zupełności wystarczające.
Jeżeli jednak ktoś by chciał listwę, to polecam jej montaż na silikonie tzn. wypełnić silikonem szczelinę i wcisnąć listwę (zabezpieczając oczywiście wcześniej wszystko taśmą papierową, coby się nie pobrudziło :wink: )
Znalazłem taki katalog (http://www.glazmet.pl/glazmet_katalog.pdf), w którym jest trochę różnych profili.

duch07
12-05-2005, 08:28
Carl !

Jeżeli jest możliwość montowania bez listew,to po co je montować.Układając kafle na równo z drewnem,wypełniasz szczeline fugą silikonową i tworzy Ci sie jedna płaska powierzchnia.Nie zbiera tam sie wilgoć,łatwo zmyć taką powierzchnie i wygląda estetycznie.

Carl
12-05-2005, 10:33
Jeżeli jest możliwość montowania bez listew,to po co je montować.Układając kafle na równo z drewnem,wypełniasz szczeline fugą silikonową i tworzy Ci sie jedna płaska powierzchnia.Nie zbiera tam sie wilgoć,łatwo zmyć taką powierzchnie i wygląda estetycznie.
Oczywiście, że się z Tobą zgadzam. Zauważ, że napisałem:
Jeżeli jednak ktoś by chciał listwę
Chodziło mi o to, że może komuś taka listwa będzie potrzebna np. ze względów estetycznych, lub w celu zamaskowania niewielkich różnic wysokości. Wskazuję zatem tylko, że można zamocować listwę w taki sposób, aby nie było pod nią miejsca na zbieranie wilgoci. :wink:

duch07
12-05-2005, 11:05
Zapomniałem dopisać,że listwy jest właśnie korzystnie zakładać w przypadku różnic wysokości.To wkońcu napisałeś i tu sie zgadzamy.Pozdro

Carl
12-05-2005, 13:16
Zapomniałem dopisać,że listwy jest właśnie korzystnie zakładać w przypadku różnic wysokości.To wkońcu napisałeś i tu sie zgadzamy
Wybiegając myślami nieznacznie w przyszłość, to nie wiem, czy ja nie będę musiał dać takich listew u siebie. Ale (mam nadzieję) nie z powodu różnic w wysokości :wink:, a dlatego, że np. w kuchni mają być płytki gresowe, a w jadalni parkiet i nie wiem, czy parkieciarz będzie w stanie tak mi dopasować i ułożyć klepki, aby uzyskać jednakową szczelinę na całej długości :-?

Jacek
12-05-2005, 13:24
Jeżli bedziesz tego wymagał na pewno to zrobi. U siebie połączyłem mozajakę przrmysłową z gresem za pomocą dylatacji z korka.

duch07
12-05-2005, 16:16
Miałem w projekcie drewno egzotyczne,jednak jego grubość była za duża abym mógł je położyć.Na samym poczatku,gdy fliziarz wypoziomował i połozył pierwsze kafle,nie wzioł pod uwage grubości drewna.Zrobiłby sie próg na około 5mm.Musiałem więc zrezygnować i dorabiać zwykły buk.Też próbował mi filozoficznie mędrkować o potrzebie zakładania listew jako dylatacje.W ten sposób chciał ukryć swój błąd.Zrobił to jednak po mojemu i jest ok.

Sp5es
12-05-2005, 19:08
Można zastowoać taśmy uszczelniające, rozprężne firmy Illbruck.
Nie radże silikonu bo po 2 latach napewno odlezie.

duch07
13-05-2005, 17:40
Ja pisze o fudze silikonowej która jest normalnie wciskana między kafle a nie smarowne z góry.W jaki sposób ma to odlezć !?
Życze przyjemnego wydłubywania o ile jest to takie proste !!!

Asiulek
15-05-2005, 12:21
W salonie będzie połączenie desek drewnianych z terakotą. Narazie są tylko kafle i listwa łącząca i wygląda to tak
http://jlobodzinska.photosite.com/~photos/tn/250_1024.ts1116154482000.jpg


http://jlobodzinska.photosite.com/~photos/tn/251_1024.ts1116154484000.jpg

dami693
08-06-2005, 20:47
Co zrobić jak łączenie płytek z np. panelami nie idzie po prostej ale łukiem lub po okręgu (chce coś takiego przy kominku).Czy są takie listwy łączące? Sylikon to wyjście ostateczne.

Berenika
09-06-2005, 08:32
Dlaczego ostateczne? U mnie uplasowało się na pierwszym miejscu spośród wszystkich możliwych rozwiązań. Miałam łączone drewno z gresem po łuku i pomiędzy nie był włożony silikon w kolorze drewna (brąz do merbau). Wyglądało super. Sorry, ale listwy wyglądają dla mnie tandetnie- żeby były najpiękniejsze (bez urazy:)

duch: Będę miała podobne rozwiązanie w swojej nowej łazience- drewniana podłoga przejdzie w obudowę geberita na ścianie. Co masz na podłodze? I czy to samo położyłeś na ścianie?

krzysztofh
09-06-2005, 13:38
Mam dokładnie tak jak Asiulek (na zdjęciu) nie robię komentarza aby nie powielać zdjęć w postach.
Przy kładzeniu parkietu, a właściwie przy jego cyklinowaniu i lakierowaniu szczelinę pomiędzy równo przyciętym parkietem i tą listwą parkieciarze wypełnili specjalnym elastomerem.
Wygląda OK.
Szczelina technologiczna powinna być z uwagi na to, że parkiet pracuje, szczególnie jest to ważne przy większych powierzchniach.

duch07
09-06-2005, 14:39
Berenika ! Co listew to widze że zgadzamy sie.Jeśli chodzi o drewno to i na podłodze i na ścianie jest to samo.Jezeli cos wiecej chcesz wiedziec to pytaj :lol:

duch07
09-06-2005, 14:41
Ktos tu bardzo rozszerzył posty !? :evil: Nie mieszcza sie na stronie :evil:

dami693
09-06-2005, 15:56
Berenika czy możesz pokazać jak wygląda u Ciebie ten silikon? Widziałam zrobiony paskudnie więc dlatego przed tym się bronię - tamto robił fachowiec u mnie będzie robił to amator(czytaj - mąż) nie wiem jak wyjdzie. :roll: Nie mamy coś szczęścia do fachowców. Ostatni zmaścił tak ściany w łazience że nie można na to patrzeć dlatego podłogi robimy sami
(mąż) co jak na razie wychodzi ok.

Berenika
09-06-2005, 17:59
Berenika ! Co listew to widze że zgadzamy sie.Jeśli chodzi o drewno to i na podłodze i na ścianie jest to samo.Jezeli cos wiecej chcesz wiedziec to pytaj :lol:

A to są deski z litego drewna czy parkiet z klepek czy panele?

Berenika
09-06-2005, 18:01
Berenika czy możesz pokazać jak wygląda u Ciebie ten silikon? Widziałam zrobiony paskudnie więc dlatego przed tym się bronię - tamto robił fachowiec u mnie będzie robił to amator(czytaj - mąż) nie wiem jak wyjdzie. :roll: Nie mamy coś szczęścia do fachowców. Ostatni zmaścił tak ściany w łazience że nie można na to patrzeć dlatego podłogi robimy sami
(mąż) co jak na razie wychodzi ok.

Niestety nie mieszkam już w tamtym mieszkaniu. Ale wyglądało pierwsza klasa (ja jestem strasznie pedantyczna i wymagająca :wink: ). Było zrobione tak ładnie, że ludzie myśleli, że nic tam nie ma. Tak był dobrany kolor silikonu i tak ładnie położony. No ale kładli go artyści- dłubki straszne:)

Ewunia
09-06-2005, 18:38
Ktos tu bardzo rozszerzył posty !? :evil: Nie mieszcza sie na stronie :evil:
Asiulek swoim zdjęciem :evil:

zmniejszyłabyś może, co?

janusz40
17-07-2005, 08:45
łączenie między parkietem a płytkami mam w kształcie fali. Wjaki sposób je wykończyć .Wiem że są specjalne listwy wykończeniowe, ale 150zł za 2,5m potrzebuję coś tańszego dzięki

alek_wawa
18-07-2005, 09:53
Swietne pytanie. Takze czekam na osoby z podobnymi doswiadczeniami.
Oprocz podanego w powyzszym poscie rozwiazania ktore wykluczam z powodow cenowych znalazlem jedynie jakies gumowe badziewia ktore pewnie zejda z podlogi po miesiacu.

rafałek
18-07-2005, 09:55
Ja widziałem listwy w kształcie T dające się wyginać. Cena w Leroy'u ok. 30 zł za 2,5m. Kolory srebrny i złoty :cry: . Czekamy na lepsze rozwiązania.

Cypek
18-07-2005, 10:01
Jak mi ktoś przypomni po 18 to zrobie fotkę mojego połaczenia falistego parkietu i płytek. Wykonałem je taka listwą aluminiową. Tylko przypomnijcie.

smutna lidka
18-07-2005, 10:02
te listwy średnio wyglądają

nie można ich sobie odpuścić?
ja tak miałam w jakimś mieszkanku "w drzwiach" na styku parkietu i fliz [holl-kuchnia, hall-łazienki] i było bardzo ok - nic złego sie nie działo

tym bardziej przy takiej fali nie dawałabym żadnych listew

alek_wawa
18-07-2005, 10:08
te listwy średnio wyglądają

nie można ich sobie odpuścić?
ja tak miałam w jakimś mieszkanku "w drzwiach" na styku parkietu i fliz [holl-kuchnia, hall-łazienki] i było bardzo ok - nic złego sie nie działo

tym bardziej przy takiej fali nie dawałabym żadnych listew

U mnie to niestety koniecznosc takie listwy i dalatego szukam dobrych i rozsadnych cenowo rozwiazan. Mam do schowania polaczenie gresu z drewniana podloga z desek polozonych na legarach. Nie wyglada to ciekawie wiec trzeba chowac

smutna lidka
18-07-2005, 10:17
te listwy średnio wyglądają

nie można ich sobie odpuścić?
ja tak miałam w jakimś mieszkanku "w drzwiach" na styku parkietu i fliz [holl-kuchnia, hall-łazienki] i było bardzo ok - nic złego sie nie działo

tym bardziej przy takiej fali nie dawałabym żadnych listew

U mnie to niestety koniecznosc takie listwy i dalatego szukam dobrych i rozsadnych cenowo rozwiazan. Mam do schowania polaczenie gresu z drewniana podloga z desek polozonych na legarach. Nie wyglada to ciekawie wiec trzeba chowac


ok, choć wg mnie nic już nie moze wygladać gorzej od tych złotych metalowych listew
ew. gumowych
no ale jak mus, to mus :wink:

katerhasser
18-07-2005, 10:35
a jakimś silikonem nie dałoby się tej przerwy wypełnić?

alek_wawa
18-07-2005, 10:38
a jakimś silikonem nie dałoby się tej przerwy wypełnić?

W moim przypadku jest to ostatecznosc

Alek

rafałek
18-07-2005, 10:40
Ja się zastanawiam nad jeszcze jednym problemem - jak wykonać połączenie ewentualnych listew na długość.

alek_wawa
18-07-2005, 10:43
Ja się zastanawiam nad jeszcze jednym problemem - jak wykonać połączenie ewentualnych listew na długość.

Polaczenia to juz chyba beda musialy zostac widoczne

Inka1
18-07-2005, 11:04
Mam dokładnie łączenie płytek i podłogi drewnianej na kształt litery "S", na łaczeniu jest taka listewka z korka kolorystycznie dobrana do podłogi drewnianej, zaimpregnowana i pomalowana, z dalsza to nawet nie widać, że coś tam jest.

alek_wawa
18-07-2005, 11:11
Mam dokładnie łączenie płytek i podłogi drewnianej na kształt litery "S", na łaczeniu jest taka listewka z korka kolorystycznie dobrana do podłogi drewnianej, zaimpregnowana i pomalowana, z dalsza to nawet nie widać, że coś tam jest.

Czy mozesz cos wiecej powiedziec o tej listewce z korka ?

Czy jest to plaska listwa ? Czym jest zaimpregowana i pomalowana ? W jaki sposob zostala polozona ? Lezy w rowku pomiedzy plytkami a podloga drewniana czy na wierzchu zaslaniajac krawedzie obu podlog ?

Alek

Inka1
18-07-2005, 11:16
Mam dokładnie łączenie płytek i podłogi drewnianej na kształt litery "S", na łaczeniu jest taka listewka z korka kolorystycznie dobrana do podłogi drewnianej, zaimpregnowana i pomalowana, z dalsza to nawet nie widać, że coś tam jest.

Czy mozesz cos wiecej powiedziec o tej listewce z korka ?

Czy jest to plaska listwa ? Czym jest zaimpregowana i pomalowana ? W jaki sposob zostala polozona ? Lezy w rowku pomiedzy plytkami a podloga drewniana czy na wierzchu zaslaniajac krawedzie obu podlog ?

Alek

Płaska nie jest, ale lezy w rowku pomiędzy płytakami a podłogą, patrząc w przekroju ona w ogóle nie wystaje nad/pod podłogę żeby się brud mi tam nie zbierał. Nie bardzo wiem czym ją impregnowali, ale jest potem polakierowana. Zupełnie się nie kruszy, ścieram na mokro.

joola
18-07-2005, 11:25
Tak jak pisze Inka1, (widziałam, widziałam i super to wygląda 8) ), jest specjalny korek, którym wypełnia się przestrzeń między parkietem a płytkami (taka dylatacja z korka). Korek jest elastyczny i można stosować go nawet przy ogrzewaniu podłogowym. Można go dowolnie kształtować i malować pod kolor np. drewnianej podłogi. (tak powiedzieli mi panowie, którzy będą kładli u nas panele dreniane łączone z gresem) Warunkiem położenia takiego korka jest chyba brak różnicy poziomów podłogi i ładne (równe) docięcie gresu na obrzeżach.

Inka1
18-07-2005, 11:35
Tak jak pisze Inka1, (widziałam, widziałam i super to wygląda 8) ), jest specjalny korek, którym wypełnia się przestrzeń między parkietem a płytkami (taka dylatacja z korka). Korek jest elastyczny i można stosować go nawet przy ogrzewaniu podłogowym. Można go dowolnie kształtować i malować pod kolor np. drewnianej podłogi. (tak powiedzieli mi panowie, którzy będą kładli u nas panele dreniane łączone z gresem) Warunkiem położenia takiego korka jest chyba brak różnicy poziomów podłogi i ładne (równe) docięcie gresu na obrzeżach.


oczywiście pod płytkami mam ogrzewanie podłogowe :wink:

juras
18-07-2005, 13:29
My kupowaliśmy złotą listwę aluminiową w cenie 100zł za mb i łaczyliśmy dwa kolory płytek. Miała dość duży felc, więc nadawała się do łaczenia płytek z panelami i pewnie z klepką. Ładnie dawało się ją kształtować ale miała mninusy: droga i tylko 2 kolory. I po tym jak to zastosowaliśmy (akurat złota nam odpowiadała) do sklepu, w którym zwykle kupujemy przywieźli listwy z tworzywa w różnych kolorach, łącznie z imitacją drewna, ale było już "po ptokach"


http://republika.pl/fhuviva/private/obrazy/listwa.jpg

juras
18-07-2005, 13:31
Zapomniałem dodać, że listwy drewnopodobne mają duży felc, więc zupełnie nie widać połączeń, ale też nie są tanie. Instaluje się ja jak płaskie progi aluminiowe, najmierw kołki w podłogę, potem tak cienka listewka giętka a potem na zatrzask.

juras

rafałek
18-07-2005, 13:34
To co to było w Liroju po 30 złotych. Wyglądało podobnie, gieło się... Razem z żoną się zastanawialiśmy czemu takie tanie.

mantra
18-07-2005, 13:41
Inka 1, gdzie można kupić taką listwę z korka oraz jaka jest jej cena?

Inka1
19-07-2005, 06:28
Inka 1, gdzie można kupić taką listwę z korka oraz jaka jest jej cena?

podłogę układała mi firma stolarska, więc nie wiem, ale chyba niedużo, skoro takiej pozycji nawet na fakturze od nich nie mam :wink:

rafallogi
21-07-2005, 12:09
My kupowaliśmy złotą listwę aluminiową w cenie 100zł za mb i łaczyliśmy dwa kolory płytek. Miała dość duży felc, więc nadawała się do łaczenia płytek z panelami i pewnie z klepką. Ładnie dawało się ją kształtować ale miała mninusy: droga i tylko 2 kolory. I po tym jak to zastosowaliśmy (akurat złota nam odpowiadała) do sklepu, w którym zwykle kupujemy przywieźli listwy z tworzywa w różnych kolorach, łącznie z imitacją drewna, ale było już "po ptokach"


http://republika.pl/fhuviva/private/obrazy/listwa.jpg

JURAS a co to za piękne płytki? Poproszę o nazwę, cenę i producenta. (widziałem podobne z Cersanitu "orinogo giallo"????)
Pozdrawiam.

juras
21-07-2005, 12:54
Lupo - Paradyż - po negocjacjach 36m2 - normalnie to zwykle koło 39złm2. Niby mało 3zł, ale * 75m2 to już na wstępie 220zł.

rafałek
21-07-2005, 13:01
Jeśli ktoś jest z Poznania to proponuję zamawiać płytki w V-BUD'zie na Wichrowej. Na Ceramikę Paradyż dostałem 14% od katalogu, na Cersanim 36% (!) Rabat od ceny NETTO.

ckwadrat
24-08-2005, 09:08
Czy łączenie parkietu z już położonymi płytkami gresowymi na podłodze może być zrobione na styk czy niezbędna jest dylatacja np. korkiem przemysłowym? Parkieciarz zrobił na styk i mówi, że nie ma potrzeby wkładania korka pomiędzy parkiet i płytki ale chciałem się upewnić. Muszę to dzisiaj wiedzieć, bo własnie kończą mi układać parkiet...

alexsoft
24-08-2005, 09:10
Czy łączenie parkietu z już położonymi płytkami gresowymi na podłodze może być zrobione na styk czy niezbędna jest dylatacja np. korkiem przemysłowym? Parkieciarz zrobił na styk i mówi, że nie ma potrzeby wkładania korka pomiędzy parkiet i płytki ale chciałem się upewnić. Muszę to dzisiaj wiedzieć, bo własnie kończą mi układać parkiet...

U mnie jest dylatacja korkiem + listwa metalowa - parkieciarz sam taką zaordynował.

Drewno jesion.

nurni
24-08-2005, 09:11
U mnie będzie tylko listwa metalowa, ale Merbau jest drzewem o njmniejszej rozszerzalności.

Pozdrawiam

ckwadrat
24-08-2005, 09:19
U mnie jest dąb. I oczywiście żadna listwa nie wchodzi w rachubę bo łączenie ma miejsce na otwartej przestrzeni w salonie (a nie np. pod drzwiami wewnętrznymi). Myślałem ewentualnie o samym korku bez listwy (jeśli w ogóle tak można).

AgnesK
24-08-2005, 09:24
U nas też jest dąb (właśnie jest cyklinowany). Parkieciarz powiedział, ze korek może zostać wypchnięty. Sprawdziłby się tylko na łączeniu parkiet-parkiet, ale nie parkiet-płytki. Powiedział, że jedyne wyjście to listwa metalowa. Chcemy dac takż mało widoczną - w kształcie litery T. "Daszek" od T jest - nie wiem - może szerokości 1 cm i moimo, że nie podobają mi się metalowe listwy, to musze stwierdzić, że taka jest do przyjęcia.

ckwadrat
24-08-2005, 09:34
Ilustracja problemu jest tu (dom Ew-ki - u niej korek chyba jest bo z obrazka na 100% nie widać)

http://www.kotowicz.info/najnowsze1/PICT1759.jpg

AgnesK
24-08-2005, 11:42
Ewka ma właśnie listwę T (dostałam zbliżenie, które niestety musiałam wykasować, więc nie moge go zaprezentować). Ale może uda nam się tu ściągnąc Ewkę? Skrobnę do niej. Niech się wypowie.

Ew-ka
24-08-2005, 12:38
jestem ,jestem .....parkiet dolega na styk do gresu ,ktory zakonczony jest 2mm listwą w kolorze zlota-listwa za grosze kupiona w sklepie z plytkami ( listwa` -tak jak AgnessK zauwazyla - jest w ksztalcie T)

krzysztofh
24-08-2005, 12:59
Listwa metalowa w kształcie T i widocznym daszkiem wygląda mało ciekawie choć to kwestia gustu.
Aby zaznaczyć połączenie płytek i parkietu warto dać listwę metalową, ale kątownik włożony pod płytki. Widoczna jest jego krawędź ok 1,5mm, co powoduje dobre wrażenie wykończonego gresu.
Jednakże sama listwa o której wyżej pełni bardziej rolę dekoracyjną. Do połączenia parkietu w szczególności o powierzchni większej niz 10m2 powinno sie dawać dylatację obok tej listwy (jeżeli jest). Może to być korek, chociaż korek po pewnym czasie się zabrudzi nie da się go wyczyścić. Przy ciemnych parkietach może to nie będzie się rzucało w oczy ale jeżeli parkiet jest jasny (dąb, buk, jesion) wrażenie brudnego korka będzie nieciekawe.
Do dylatacji w takich przypadkach stosuje się specjalne elastomery, które dla dobrego parkieciarza nie powinny być tajemnicą. Są oczywiście w różnych kolorach.

nurni
24-08-2005, 15:40
U mnie jest dąb. I oczywiście żadna listwa nie wchodzi w rachubę bo łączenie ma miejsce na otwartej przestrzeni w salonie (a nie np. pod drzwiami wewnętrznymi). Myślałem ewentualnie o samym korku bez listwy (jeśli w ogóle tak można).

Ale są listwy połączeniowe w kształcie litery L, tak więc z góry widać tylko grubość metalu czyli ok. 1 mm.
A korek Ci się wykruszy, wcześniej czy później. Poza tym przy korku będzie grubsza szczelina.

Pozdrawiam

KARO1
04-09-2005, 12:26
ckwadrat mam pytanie?

widze ze tam gdzie masz gres to dałeś listwe z gresu a co masz tamgdzie podłoga drewniana???

Cpt_Q
09-09-2005, 11:25
Witajcie,
Wszystko pięknie, gdy kafle łączą się z drewnianą podłogą na styk, lub prawie. A co ja mam zrobić, gdy planuję wyburzenie ścianki działowej między kuchnią a jadalnią? W kuchni duże kafle w szachownicę (beżowo / rudą), a w jadalni dechy modrzew, prostopadle do ścianki. Po wyburzeniu ścianki zostanie ok 12cm niczego. Na samym środku powiększonego pomieszczenia. Wpasować chyba dobrze obrobioną deskę? I tak się będzie odznaczać, no bo cóżby innego.A może ktoś ma lepszy pomysł? No bo metalowych listew o takiej szerokości to chyba nie ma. A zrywanie podłogi i dosunięcie dech do linii styku nie bardzo mi się uśmiecha. A może jednak?
Pozdrawiam - Cpt_Q

pokerzysta
09-09-2005, 11:32
ja osobiscie mam łączone panele z płytkami na zasadzie listwy podpłytkowej tak ze pomiedzy panelami a płytkami wystaje dosłownie o 2mm listwa (gitka o szerokości 2mm) tak że nie rzuca sie w oczy zastosowałem tez sczeline dylatacyjna na szer. 0,5cm którą wypełniłem silikonem w kolorze paneli i jest gitara
mozna tez zastosować listwe łączeniowa szerokości 1,5cm z tym ze ta bardziej sie rzuca w oczy
co do mojego sposobu i waszych dywagacji nt. bezszczelinowego połączenia nawet z jedenej strony panalei z ceramika po 3 miesięcznym oresie uzytklowania okazauje się ze
niestety moje 0,5cm z jednej i 1,0 cm z przeciwnej strony jest za mało panele pracują i na łączeniach delikatnie zachodza na siebie tak ze miejscami jest ledwo widoczne wybrzuszenia ale trudno miaóo byc ładnie i niewidocznie jest jak jest
wiec radze lepej gietka listaw 1,5cm i sopko

swbeata
09-09-2005, 14:13
A ja mam korek na połączeniu o szerokości jakieś 0,5 cm.

nordma
10-09-2005, 21:02
Cpt_Q, a moze jakas ladna mozaika wypelnisz "brakujace" 12 cm? Cos co ladnie polaczy drzewo i kafle...ala kamien moze?

24-09-2005, 19:43
A co ja mam zrobić,jak miedzy parkietem merbau,a płytkami jest szczelina ok.3 cm.
duchu dobrze radzi z tym silikonem,ja też się boję tych listew,zresztą sosnowych bejcowanych,bo innych nie ma.
U mnie nie da się silikonu,bo jest za duża ta odległość płytek od podłogi.
Już widzę te zapyziałe listwy. :(
Szczególnie,że w sprzedaży są takie 8 cm więc będą zachodzić na te płytki i cienko widzę możliwość ładnego połączenia tego.

Joasia
03-10-2005, 07:58
Opalko, no to może korek?

03-10-2005, 08:31
Pan się bardzo sceptycznie o korku wyrażał jako uzupenienia szczeliny dylatacyjnej.
Ale może tutaj faktycznie jest to pomysł?
Zagadnę go o to.
Dzięki! :D

śmieszek
28-02-2006, 09:24
W salonie na dole pięknym łukiem łączą się płytki z panelem. Wszystko wygląda pięknie, ale na rysunku. W rzeczywistości panowie majstry chcą mi tam wstawić brzydką listwę zewnętrzną :evil: Słyszłam, że można tego uniknąć umieszczając na łączeniu specjalną listwę korkową, która nie wyłazi na powierzchnię podłogi a licuje się z nią.
Może spotkaliście się z takimi listwami. Proszę napiszcie cos więcej na ich temat, jak to się zowie i gdzie to można dostać... Dzięki

kofi
28-02-2006, 10:05
Mnie przekonywali, że listwy korkowej nie można zamontować przy podłodze płwyającej, bo wyjdzie. Jeśli masz klejone panele, to możnaby. Nie wiem, czy to prawda, jeszcze nie mam żadnej listwy, ale są takie listwy laminowane (można sobie dobrać w kolorze podłogi - udaje to drewno). Pewnie taką założę.

boorg
28-02-2006, 19:07
Korek przy podłodze pływającej to nie jest dobry pomysł. :-? Są 3 podstawowe problemy:
1. Sposób montażu - do czego przykleisz korek??? :o
2. Co z wysokością - podłoga pływająca będzie uginać się a korek nie. :o
3. Brud. Korek surowy bardzo szybko brudzi się i po jakimś czasie jest praktycznie czarny. Aby temu zapobiec trzeba go przeszlifować i polakierować. Jak to zrobić przy panelach? :o
Przy podłogach pływających nawet producenci polecają listwy maskujące od góry. Ale skoro poszukujesz własnej drogi - nie mam nic przeciwko... :wink:

A owa listwa to korek techniczny. Można go kupić w arkuszach po około 0,7-0,9 m2 w cenie 30-40 zł za szt. I tniesz go na wysokość (np. 8 mm, 15 mm, 22 mm) jaką potrzebujesz. I potrzebny odcinek musisz złożyć z kilku elementów... . :(

oli_oli
28-02-2006, 19:24
Ja tez będę miał taki łuk, zamierzam dać taka delikatną listwe maskującą w kolorze paneli.

Łuk już wycięłem (prawie idealny)a panele bedę kładł za jakis czas. Tak wiec nie mam jeszcze fotek z połaczenia tych elementów.

Pozdrawiam

Inka1
01-03-2006, 13:55
mam tak właśnie tzn. płytki łązone z panelami (konkretnie z finishparkietem, ale to podobna zasada), korek jest wygięty w łuk, pomalowany i polakierowany, wiec w sumie sie nie odróżnia specjalnie i nic sie mu nie dzieję - użytkuję 3 lata ;)

Ninka__2005
01-03-2006, 14:17
mam tak właśnie tzn. płytki łązone z panelami - użytkuję 3 lata ;)
a masz moze jakies zdjecie jak to wyglada?

maryan
01-03-2006, 19:14
Jest taka listwa w Castoramie jest wprost idealna do takiego typu połaczeń marzyło mi sie kiedyś coś podobnego ale wyleczyłem sie gdy zobaczyłem cenę :) Cena bowiem tego cudeńka to 300 zł i jest tego około 2 m tak że masakra cenowa :) Ale tylko to znalazłem do połaczeń po łuku :(

śmieszek
06-03-2006, 16:10
Dzięki za rady.
Niestety ostatecznie stanęło na listwie zew.... :( Na szczęście dopasowałam sobie kolor, no i listwa ma raptem ok. 1 cm grubości.
tutaj szczegóły, gdyby ktoś chciał skorzystać ;)
www.aspro.pl

ninababy
11-05-2006, 10:02
witam. mam problem dotyczący ładnego połączenia płytek i podłogi wykonanej z paneli drewnianych. Ryzykuję i kładę owe panele na ogrzewaniu podłogowym, obok będą ułożone płytki. Co zastosować na półkolistą linię styku płytek i paneli?? słyszałam o korku ale czy to zdaje egzamin i czy łądnie wygląda?? nie chciałabym kłaść tam listwy... Może ktoś wykonywał podobną podłogę i ma jakieś doświadczenia?? bardzo proszę o pomoc.

Fatsia
11-05-2006, 11:09
Ja tez myslalam o korku ale odradzono mi te metode. Panele pracuja, wydaje mi sie ze z ogrzewaniem podlogowym ta praca moze byc nawet wieksza niz normalnie. Korkiem nie przykryjesz paneli od gory i moze pojawic sie szpara - panele odsuna sie od miejsca laczenia - listwa by takie odsuniecie zaslonila. Teraz mona kupic naprawde ladne listwy, o roznych szerokosciach, ja zdecydowalam sie na listwy w najbardziej neutralnym kolorze choc rowniez nie jestem ich sympatyczka

Inka1
11-05-2006, 12:52
ależ skąd

ja mam łączenie korkiem podłogi drewnianej (finish parkiet) + płytki, łączenia prawie nie widać bo korek jest pomalowany i zalakierowany, żadnych szpar nie ma!!! użytkuję 3 lata

korek łączy na tym samym poziomie, niczego nie przykrywa, nie odstaje

Inka1
11-05-2006, 12:59
a, pod płytkami mam ogrzewanie podłogowe, pod drewnem nie, ale to łączenie mam tez w pobliżu kominka, gdzie jest naprawdę żar i nic się nie dzieje ;)

Trzci_kris
11-05-2006, 13:18
A czy mógłbym prosić o dokładniejsze omówienie tego łącznia korkiem. Czy to jakiś specjalny pasek korkowy czy też wycinamy go z większej całosci? Rozumiem, że docinanie paneli i płytek tak aby idealnie stykały sie na całej długosci z korkiem to już zabawa na kilka dni? Ewentualne zdjęcia mile widziane.

Inka1
11-05-2006, 13:31
korek był paskiem o przekroju kwadratu mniej wiecej ;) można taki kupić

najpierw zrobione zostały płytki, potem odpowiednio położony finish - facetom ułożenie ich zajęło 2 dni ;) i to łączenie było w kształcie fali a nie prosto ;)


zdjęcia... ta... muszę w końcu je gdzieś wstawić na forum, bo ciągle ktoś chce obejrzeć, postaram się szybko i podam link ;)

kuuba
11-05-2006, 13:32
Zdjęć nie mam, bo chałupę razem z korkiem ma ktoś inny, ale przez 5 lat zestaw parkiet, korek, płytki działał bez zarzutów tj. szpar.

jarkotowa
11-05-2006, 13:39
Ja mam listwy w kolorze starego zlota i są dobrze dobrane do jesionowych desek, które mają ciemne sloje. Nic nie rzuca się w oczy. Koleżanka ma pom iędzy drewnem a plytkami wlaśnie wcześniej wspominany korek i wygląda to :cry: marnie. Wgląda to tak, jakby ktoś w przerwę między plytkami a drewnem wlożyl paseczek plyty wiórowej. Do tego, drewno jest jaśniutkie, wygląda jak panele (w rzeczywistości to egzotyczne deski). Oj, slabiutko. A mialo być tak pięknie. Może u Inki wygląda to lepiej. :roll:

milimetr198
11-05-2006, 14:03
U mnie parkieciarz wypełnił połączenie specjalną masą akrylową w kolorze drewna.
Jakoś to nawet wygląda. Połączenie było po łuku i odpowiednie dobranie listwy (przynajmniej jego zdaniem) było by dość kłopotliwe, a korek raczej zbyt widoczny (inna barwa niż drewno a płytki b jasne). Poza tym (zdaniem parkieciarza) korek to jednak nie jest idealnie szczelnym połączeniem i w te szparki, strukturę korka mógłby się dostać brud i potem taka ciemna rysa była by widoczna na połączeniu. A tak mam tą masę zalakierowaną razem z parkietem i nic tam się nie dostanie.

a.d
12-05-2006, 07:28
To ja polecam sposób, który mnie się baaardzo spodobał: są dostępne takie listwy aluminiowe w kształcie litery T- hmmm - jak to obrazowo opisać? - daszek kłądzie sie pod płytki i pod drewno( na łączeniu) a podstawa tej literki T "wystaje" do góry (oczywiscie jej wysokosć jest dokąłdnei na grubość podłogi). Efekt jest taki, że na łaczeniu jest ceiniuteńki (moze 2mmm) pasek aluminiowy.
Jakby ktos mi powiedziął jak sie wstawia zdjecie (albo mogłąbym komuś wysać, zeby wstawił ) to chętnie pokażę jak to wyglada.
Ania

Inka1
17-05-2006, 09:50
nie wiem, jak tu wstawić zdjęcie :oops: więc, gdyby ktoś chciał zobaczyć jak u mnie wygląda łaczenie płytek z drewnianą podłoga za pomocą korka niech napisze na [email protected], wyślę

Ew-ka
17-05-2006, 10:14
ad ....taka listwę mam na swoim połączeniu parkietu z gresem polerowanym ......bardzo subtelna listwa -ledwo widoczna i co najważniejsze -plastyczna ....można wyginać

http://www.interka.pl/przemo/pics/pict1759.jpg

daxima
17-05-2006, 10:25
Ew ka a co to za listwa tzn z jakiego tworzywa wygląda ładnie chociaż trochę za małe to zbliżenie :(

Ew-ka
17-05-2006, 10:29
Ew ka a co to za listwa tzn z jakiego tworzywa wygląda ładnie chociaż trochę za małe to zbliżenie :(
to jakaś złota listwa kupiona w sklepie z płytkami ( dł .jakieś 2 m) w kształcie litery T .Zbliżenie może nie za dobre ale listwy praktycznie nie widać bo l upodobniła się do kolory parkietu :D

05-07-2006, 21:26
Jak wykończyć połączenie gresu z podłogą z desek drewnianych i nie stosować żadnych listewek maskujących?

gosciu01
05-07-2006, 22:41
paskami korka pionowo ( na sztorc ),

selimm
05-07-2006, 22:43
paskami korka pionowo ( na sztorc ),

dokładnie tak

boorg
05-07-2006, 23:24
Jak wykończyć połączenie gresu z podłogą z desek drewnianych i nie stosować żadnych listewek maskujących?
Napisz więcej. :o
1. Co to za drewno?
2. Jak długie łączenie gresu z parkietem?
3. Jak drewno jest położone w stosunku do planowanego łączenia (wzdłuż, w poprzek czy po skosie)?
:roll:

Rezi
06-07-2006, 13:28
Jak wykończyć połączenie gresu z podłogą z desek drewnianych i nie stosować żadnych listewek maskujących?
korek
na fotkach połozony 2 dni temu, korek i drewno czeka na szlif i lakierowanie

duża fotka (http://rezulak.pl/inne/korek_plyki.jpg)
mała fotka
http://rezulak.pl/inne/korek_plyki_m.jpg

boorg
06-07-2006, 17:30
Drewno położone w stosunku do kamienia tak jak u Rezi można połączyć bezpośrednio z płytkami. Jedyny warunek: łączenie nie może być dłuższe niż 150 cm... .

P.S.
Można również na łączeniu zastosować listwę metalową (takie przewócone L). Wtedy wystający kawałek metalu da dobre prowadzenie szlifierce do dokładnego wyszlifowania parkietu... . :roll:

aneta podebry
21-09-2006, 14:46
nie podoba mi się łączenie drewna z płytkami listwami metalowymi.czy znacie inne sposoby, słyszałam coś o korku, ale nie znam szczegółów?

Wiesław Gac
21-09-2006, 17:46
nie podoba mi się łączenie drewna z płytkami listwami metalowymi.czy znacie inne sposoby, słyszałam coś o korku, ale nie znam szczegółów?
Witam
Jak wygląda wykończenie korkiem to niestety nie wiem .
Ja bym polecał listwy drewniane podobne do tych co używa się do wykończenia przy podłogach laminowanych.
Listwy takie można kupić w sklepach z podłogami lub zamówić u stolarza.
Ewentualnie do wykończenia polecam listwy z tworzywa sztucznego (guma) którymi można wykańczać krzywoloniowe połączenia podłogi drewnianej z innymi
A to fotka listwy z tworzywa

http://images4.fotosik.pl/135/603e6e04ccc82eeamed.jpg

boorg
22-09-2006, 21:47
nie podoba mi się łączenie drewna z płytkami listwami metalowymi.czy znacie inne sposoby, słyszałam coś o korku, ale nie znam szczegółów?
Podłogi pływającej (a tak kładzimy deskę barlinecką) nie wykańczamy dylatacjami korkowymi - każda dylatacja tej podłogi musi być przykryta listwą (z tworzywa/drewna/metalu).

P.S.
Chyba, że kleisz swoją deskę na stałe do podłoża, to możesz pokusić się o dylatacje korkowe. :roll:

Sail
25-09-2006, 07:36
Podłogi pływającej (a tak kładzimy deskę barlinecką) nie wykańczamy dylatacjami korkowymi - każda dylatacja tej podłogi musi być przykryta listwą (z tworzywa/drewna/metalu).

P.S.
Chyba, że kleisz swoją deskę na stałe do podłoża, to możesz pokusić się o dylatacje korkowe. :roll:

A dlaczego? Czy korek, pomimo swojej pewnej elastyczności już za bardzo ogranicza ewentualny ruch takiej podłogi? Przecież tak naprawdę taka podłoga i tak nie "jeździ" od ściany do ściany tak jak jej pozwalaja dylatacje. Myślałem, że dylatacje pozostawia się dla umożliwienia rozszerzania i kurczenia sie dużej powierzchni pod wpływem zmian temperatury i wilgotności - naprawde korek na to nie pozwoli? Bo szczerze mówiąc to pierwsze rozwiązanie które mi się spodobało :cry: W mieszkaniu mam od 5 lat połączenie paneli w pokoju z płytkami w kuchni przykryte taką listwą maskującą i brud zbierający się z obu stron tej listwy jest dobijający.... :evil: Miałem nadzieję, że znalazłem lepsze rozwiązanie (korek...) :cry:

boorg
25-09-2006, 08:16
Korek przy podłogach pływających nie sprawdzi się z 2 powodów:
1. Praca podłogi. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak zapracuje podłoga. :o Jako, że podłoga pływająca pracuje jako jeden element, cały skurcz/rozszerzanie następuje na dylatacjach. Przy rozszerzaniu: jeżeli będzie opór podłoga lekko oprze się w tym miejscu a większą pracę wykona z drugiej strony. Przy skurczu: opór jest nieisototny: z każdej strony podłoga skurczy się w podobnym stopniu. Przy dylatacji uzyskamy szczelinę, w której dosyć szybko zgromadzimy brud. :(
2. Surowy korek - doskonale gromadzi brud. Aby był estetycznym wykończeniem należy go przeszlifować i zalakierować. Wyobraź sobie jak to zrobić (korek ma szerokość 4-10 mm) gdy z jednej strony masz lakierowane drewno a z drugiej ceramikę??? :o

Reasumujac:
Każdy jest kowalem swego losu. :wink: Chcesz mieć korek - to go sobie montuj. :D Zawsze później możesz go wydłubać i zastosować w tym miejscu zwykłą listwę maskującą. 8)

nefretete
25-09-2006, 10:51
Witam
Zastosowałam korek na wszystkich łączeniach deski barlineckiej z ceramiką, a także innym drewnem.
Nie chce zapeszać, przez 6 miesiecy sie to sprawdziło- zobaczymy jak bedzie zimą.
Polakierować mozna łatwo- wystarczy przykleić taśmę ochronna na ceramike i na deskę, pozostawiając wąską szczelina, która ma być polakierowana.
Na zdjęciu pokazuję połączenie deski ze schodami
http://stefanw.webpark.pl/korek.jpg

Sail
25-09-2006, 11:46
Boorg
Nie pocieszyłeś mnie.... :cry:
Ale masz rację, że co kto lubi :wink: więc może jednak spróbuję. :roll: Ciekawe o ile faktycznie rozszerza/kurczy się taka podłoga w ciągu roku, bo w końcu staramy się utrzymywać w miarę stałą temperaturę we wnętrzach, z wilgotnościa gorzej bo trudniej.
Tak sobie myślę, że teraz moja podłoga tak naprawdę też nie ma nieograniczonego ruchu, bo jak stoi na niej okrutnie ciężki narożnik to raczej rozszerza się w drugą stronę.
No i interesuje mnie, jak pracuje podłoga przyklejona do podłoża? Przecież jej współczynnik rozszerzalności sie nie zmienił? Tyle, że została przytwierdzona siłowo wszędzie....
Zajmujesz się tym chyba zawodowo? Spotkałeś się z uszkodzeniem takiej podłogi przez zastosowanie korka lub innego wynalazku ograniczającego jej ruch z jednej strony?

MałaR.
15-10-2006, 22:07
Planujemy polączyć panele z płytkami. Czy najpierw kładzie się płytki, a potem do tego dokłada panele czy odwrotnie? Chce mieć lączenie po łuku. Jak dopasowaliście obydwa materiały? Jak i czym wycinaliscie ten łuk? Może wstawicie zdjecia swoich podłóg?

MałaR.
15-10-2006, 23:24
Ew-ka, najpierw kładzie sie płytki, a potem parkiet czy odwrotnie? W jaki sposób tak perfrkcyjnie dociac płytki i parkiet w "falę" ?

MałaR.
15-10-2006, 23:26
Ew-ka, najpierw kładzie sie płytki, a potem parkiet czy odwrotnie? W jaki sposób tak perfrkcyjnie dociac płytki i parkiet w "falę" ?

Zuzza
16-10-2006, 08:52
Wkleję Wam zdjęcia korkowego połączenia płytek i parkietu, oraz również wypełnienia dylatacji pomiędzy pokojami.

http://i57.photobucket.com/albums/g218/cornuss/korek.jpg
http://i57.photobucket.com/albums/g218/cornuss/korek2.jpg
http://i57.photobucket.com/albums/g218/cornuss/korek3.jpg

Jesli kolory sa zbliżone do korka to naprawdę nic nie widać. Te zdjecia robiłam z duuzym przybliżeniem.

fabryka wnętrz
16-10-2006, 19:57
korek do tego celu nadaje się doskonale, jest plastyczny więc nawet przy pracy podłogi drewnianej układa się do różnej szerokości szpar
trochę fotek z takim łączeniem znajdziecie w adresie poniżej

Rezi
16-10-2006, 20:56
połaczenie na korek

Duża fota około 500kb (http://rezulak.pl/inne/korek_plyki_m.jpg)

http://rezulak.pl/inne/korek_plyki_m.jpg

sebo8877
17-10-2006, 09:00
Ew ka a co to za listwa tzn z jakiego tworzywa wygląda ładnie chociaż trochę za małe to zbliżenie :(
to jakaś złota listwa kupiona w sklepie z płytkami ( dł .jakieś 2 m) w kształcie litery T .Zbliżenie może nie za dobre ale listwy praktycznie nie widać bo l upodobniła się do kolory parkietu :D

Tak tylko co zrobić jak ta fala ma łacznie 5 mb długości - paskudnie wyglądaja połaczenia tych listew doczołowo -napiszcie jak sobie poradziliście z tym problemem.

sebo8877

Kathleenka
17-10-2006, 10:03
Ew-ka

Mam pytanie odnosnie metody wycinania łuków terakocie - w jaki sposób to robiliści ? a jeżeli korzyystaliście z usług firmy to jaki to był koszt ?

Rezi
17-10-2006, 10:23
połaczenie na korek

Duża fota około 500kb (http://rezulak.pl/inne/korek_plyki.jpg)

http://rezulak.pl/inne/korek_plyki_m.jpg

Kulin
27-10-2006, 21:24
Witam.

Temat był już pewnie poruszany nieraz, ale może ktoś pomoże. Otóż wczoraj przyjechali goście montować panele, jednak w kuchni, w holu i w saolnie przed kominkiem sa ułożone płytki, kształt ułozenia to mniej więcej taka fala i Cu goście mają problem z zakończeniem panel - płytka:

1. Płytka jest wyższa od panelu o około 3-4 mm, co z tym zrobić, podłożyć coś pod panele ?
2. Listwy mosiężne które przywiźli ze soba nie chca za bardzo się wyginać na taki kształt, chyba sa zbyt twarde (przekrój ich to litera T).
3. Przejscia, np. między pokojem a holem jest połączony listwą metalową, wsuwaną z jednej strone pod panel, ale gdy się na to staje listwa ta pracuje, ugina się pod ciężarem, wydaje się iż bardziej niż panele.

Poradźxie mi co mam z tym zrobić, jakie najlepsze roziwązanie do połączeń miedzy panelem i płytkami, co podłożyć pod te panele ?

Dzięki za pomoc.

GACUŚ
27-10-2006, 21:37
Do tego połączenia musiałbyś zastosować listwę z tworzywa sztucznego specjaną do połączeń krzywoliniowych .
Postaram się wkleić fotkę
Widziałem podobne listwy w marketach.

GACUŚ
27-10-2006, 21:40
http://images4.fotosik.pl/135/603e6e04ccc82eeamed.jpg

anna_p
27-10-2006, 21:40
Pod panele mozesz podlozyc izopor, to takie specjalne plyty wygluszajace o grubosci 4 mm.

Kulin
28-10-2006, 06:05
panele są ułożone, płytki również, czy podłożenie tych płyt wystarczy tylko przy styku panel - płytka, tzn tak na szerokości 10-15 cm pod panelem. Co do list, wiem że są mosiężne listwy, które można wygiąć w dowolny kształt, znajomy tak ma, ale nie ma go teraz i nie wiem gdzie to można kupić, szukałem, ale na razie bez skutku, może w Casto...

A jak zachowują się te listwy z tworzywa ?. podobno szybko się wycierają, czy to prawda ?

GACUŚ
28-10-2006, 10:52
Witam ponownie
Skoro panele już są ułożone to niestety nie ma sensu podkładanie czegoś na odcinku 15cm pod tą podłogę.Podkładając tylko na styku panel a płytka zrobisz dołek w innym piejcu ( za tymi 15cm) i podłoga będzie się uginać.
Pozostaje ci tylko wykończenie tej krawędzi listwą odpowiednio dobraną , przeznaczoną do wykończenia krzywoliniowego oraz do różnic w poziomach.
Czy te listwy z tworzywa szybko się wycierają to niestety na 100 % to nie wiem , ale nie spotkałem się ze złymi opiniami.
Co do listw mosiężnych w krztałcie litery T które niby idzie wyginać to ja bym sobie darował bo po pierwsze dylatacja jaka powinna zostać między podłogą a płytkami powinna wynocić 1,5cm czyli listwa powinna mieć minimum 2cm jak nie więcej.
Czy taką listwę o szerokości 2cm da się wygiąć , chyba raczej nie.
Widziałem wykończenia takiej podłogi zrobione litwami o których piszesz ale one miały max 1cm jak nie miej i wtedy dały się wygiąć tylko że nie masz wtedy praktycznie pozostawionej dylatacji między podłogą a płytkami co może skutkować podniesieniem się podłogi.
Pozdrawiam

boorg
05-11-2006, 03:41
...1. Płytka jest wyższa od panelu o około 3-4 mm, co z tym zrobić, podłożyć coś pod panele ?
2. Listwy mosiężne które przywiźli ze soba nie chca za bardzo się wyginać na taki kształt, chyba sa zbyt twarde (przekrój ich to litera T).
3. Przejscia, np. między pokojem a holem jest połączony listwą metalową, wsuwaną z jednej strone pod panel, ale gdy się na to staje listwa ta pracuje, ugina się pod ciężarem, wydaje się iż bardziej niż panele.
Ad.1
Musisz zastosować listę niwelujacą różnicę wysokości. Podkładanie czegoś pod panele: jak rozbierzesz podłogę, rozprowadzisz nierówność w łagodny sposób to tak. :) W innym wypadku poroniony pomysł. :(
Ad.2
Są specjalne ściski do wyginania listew. Za pomocą młotka i kombinerek tego nie zrobisz. Jedna ważna uwaga: tego typu listwy nie są prawidłowym wykończeniem podłóg pływających. :( A domowym sposobem wygniesz listwę typu "T" np. z aluminium.
Ad.3
Listwę mocuję się do podłoża a nie wsuwa pod panel. :( Masz dwie opcje: albo ją przykręcisz/przykleisz albo pogodzisz się z jej wyginaniem. :(

i to tyle. :roll:

Kulin
06-11-2006, 06:19
boorq gdzie moge kupic takie listwy niwelujące różnice poziomów ?

piesiu
19-11-2006, 22:21
Witam.
Mam taki sam problem.
Znalazłem takie listwy podatne na modelowanie które przed założeniem wkłada się do gorącej wody i po chwili można robić z nich łuki na połaczeniach np płytek z parkietem nawet z różnicą poziomów (produkt Austryjacki) ale koszt takiej listwy 3 m to 220 zł, a ja potrzebuje prawie 6 m i narazie szukam bardziej ekonomicznego rozwiązania.

dodi
30-12-2006, 15:44
CZy jest jakis sposob na estetyczne połączenie (na połączeniu) płytek gresowych z deską barlinecką (na korku)?

dodi

beton44
30-12-2006, 17:48
hmmmmm :o


http://www.google.com/search?hl=pl&q=listwy+progowe&btnG=Szukaj+w+Google&lr=lang_pl

housebuilder
27-05-2007, 09:10
Witajcie,
mam problem z tym jak polaczyc parkiet w salonie z plytkami z jadalni, hallu i kuchni (wszystko otwarte)Pokazcie swoje polaczenia, moze mnie cos natchnie.
Pozdrawiam, K.

madziai
27-05-2007, 15:09
Witam, proponuję zajrzec do "galerii zdjęć domów forumowiczów" tam jest mnóstwo takich rozwiazań. np domek Reziego, kuleczki itd. :lol: Powodzenia :P

Anna Broc
27-05-2007, 17:05
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/aaa0d188da15a9bb.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7146019c1cea4706.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f426f7a567d20407.html

housebuilder
27-05-2007, 18:07
dziekuje wszystkim, prosze o wiecej!

Rezi
28-05-2007, 21:23
duza fota połączenie płytek z gresem (http://rezulak.pl/inne/korek_plyki.jpg)

merit
29-05-2007, 13:21
Rezi

Czy to jest korek?
Czy takie listwy można gdzieś kupić ?
Jak są mocowane ?

Będę wdzięczna za informacje .
Dzięki .

Rezi
29-05-2007, 13:38
to jest korek
wklejany na klej taki sam jak parkiet
kupuje się matu korkowe i tnie na paski wkleja i później szlifuje równo z pow podłogi
na koniec lakieruje

housebuilder
30-05-2007, 10:13
Rezi

Najpierw byly plytki, a potem parkieciarz zrobil Ci takie fajne polaczenie?
Czy na odwrót?

Wiech
30-05-2007, 13:06
Można też teownikiem mosiężnym ,alum. i innym na klej. Ważne aby koncowy etap polożenia płytek i drewna był na tym samym poziomie.Wiech

Rezi
30-05-2007, 13:17
Rezi

Najpierw byly plytki, a potem parkieciarz zrobil Ci takie fajne polaczenie?
Czy na odwrót?

płytki pierwsze ......... później parkiet
na końcu szlif i lakier

merit
30-05-2007, 16:16
Rezi

Wielkie dzięki ! :D

joola
30-05-2007, 22:10
U mnie jest na korek.

http://images2.fotosik.pl/101/b8338f02a2201e24med.jpg

KozAnka
30-05-2007, 23:11
A czy ten korek nie nasiaka woda?

Czy ktos ma jakies inne rozwiazanie?

telesforek
31-05-2007, 10:35
Też mam korek. Nie zaproponowano mi innego rozwiązania. Musi to być elastyczny materiał, bo drewno pracuje i powoduje pękanie płytek. Sprawdziłam w mieszkaniu gdzie miałam łączenie na sztywno - płytki rzeczywiście pękły. Jak na razie (9 miesięcy) korek nie nasiąkł i generalnie nie widzę niekorzystnych zmian. Tyle, że mi go nierówno przycięli i nie wygląda rewelacyjnie :-?

KozAnka
31-05-2007, 11:48
A czy ktos dawal silikon zamiast korka?
Tak nam radzil kier bud.

kacha110
31-05-2007, 13:49
oddzielać parkiet od kafli będzie u nas listwa.
Ponieważ nie jest zrobione fotek brak :)

archdesign
01-06-2007, 07:45
najlepsza jest listwa z korka, można kupić gotowe w sklepach z materiałami do podłóg, nie jest drogie, nie nasiąka, a poza tym wygląda bardzo efektownie, żadnych sylikonów, żadnych metalowych listew
pozdrawiam

3241mirek
01-06-2007, 09:06
joola czy w twoim przypadku to połączenie płytek i paneli?

joola
02-06-2007, 14:12
3241mirek, w moim przypadku, to połączenie gresu i paneli drewnianych, korkiem w "płynie". Wciskanie tego jest dosyć czasochłonne- jeśli ma być zrobione dokładnie. Wiem, bo sama to robiłam.
Ponieważ korek w płynie jest bardzo gęsty i nie można go włożyć np. w pistolet do sylikonu czy kleju, robiłam, to wyciskająć masę ręcznie, wciskając ją i wygładzając miękką szpachelką. Korek jest bardzo często moczony(ciemna podłoga, pies w domu, więc częste mycie podłogi), w dodatku na ogrzewaniu podłogowym i po dwóch latach nic się z nim nie dzieje. KozAnka, jeśli chodzi o silikon, to mi moi wykończeniowcy odradzili, choć też miałam taki pomysł. (podczas upierdliwego wciskania korka :-? )Nie pamiętam już czy mówili, że mocno się brudzi, czy, że będzie odłaził. W każdym bądź razie z korka jestem zadowolona.

housebuilder
02-06-2007, 14:25
Zobaczcie, co znalazlam, mam nadzieje, ze nie lamie jakichs zasad.
Listwy korkowe gotowe do montazu i opis ich wlasciwosci:

http://www.kork.home.pl/testowy/552/listwy-korkowe.html

KozAnka
20-06-2007, 13:42
joola, rezi, czy macie sam korek, czy jeszcze taka cienka listwe?

Mam teraz problem, bo w jednym miejscu mam polozone kafelki nizej i na styku z parkietem bedzie nierowno, tzn parkiet wyzej. Roznica bedzie dosyc duza jakis 1 cm, bo plytki polozone na tej samej wysokosci wylewki.
Jak to polaczyc? Szukalam dzisiaj listew z daszkiem, ale byly tylko na wys. 10mm, a ja musialabym wlozyc ja pod parkiet, czyli potrzebuje wys. 22mm. Czy sa w ogole takie? A moze jakos inaczej to polaczyc? Sam korek?

Rezi
20-06-2007, 14:08
przy takich połaczeniach stosuje się parkiet 15-16 mm a nie 22

wtedy pod płytki kładzie sie mate rozdzielająca lub siatke z włókna szklanego
i podciąga klejem ( w sumie jest około 7 - 8 mm kleju + 7-8 mm płytki)

przy parkiecie 22 mm trzeba było wylac mase pod płytki co niestety przedraża

znafca
20-06-2007, 17:44
witam ...

czasami stosuje się do dylatacji masę uszczelniającą z granulatu korkowego którą można wciskać tzw pistoletem
http://www.bostikpolska.pl/img/bostik_3070.gif
link do producenta (http://www.bostikpolska.pl/katalog.php?produkt=3070)

przy różnicach wysokości raczej będziesz musiała zastosować listwę dylatacyjną najczęściej stosowaną przy panelach ...

filmik do obejrzenia (http://www.aspro.pl/m/2duocric.wmv)

... i strona producenta (http://www.aspro.pl/pl/produkt.php?dzial=8&id=72)

pozdrawiam

KozAnka
20-06-2007, 18:07
znafca
Dzieki, taka listwa moglaby byc. Obejrzalam filmik i widze, ze musze zostawic przerwe m-dzy parkietem a plytkami. Czyli tam juz korka nie dawac, tylko ta listwe?

znafca
20-06-2007, 18:55
witam ponownie :lol:

... przy podłogach drewnianych bądź drewnopochodnych stosujemy dylatację czyli szczelinę .... bo drewno lubi sobie czasem popracować oczywiście zależy jaki gatunek - jedne pracuje więcej a inne leży prawie bez ruchu :P

... nikt nie lubi sie potykać o nierówności podłogi więc najczęściej kładzie się ją tak by była gładziutka

... najczęściej więc wypełnia się dylatacje korkiem by nic nie zakłócało poziomu podłogi

ale u ciebie zdarzył się stopień 1 cm i teraz masz kilka wariantów

1 listwa aluminiowa
2 parkieciarz zeszlifuje ci końcówkę parkietu i wypełni dylatacje korkiem
3 ktoś wyrzeźbi ci listwę z tego samego gatunku drewna co parkiet a parkieciarz wklei
http://panel-bis.pl/listwa.jpg

... ale zapewnie jest kilka innych możliwości

pozdro

agu
11-07-2007, 21:27
Mam problem dotyczący ładnego połączenia kamienia, ktory jest wokól kominka z parkietem w salonie. Kamień wokół kominika jest wycięty w postaci łuku. Jak to sensownie połączyć z parkietem, czy są listwy takie do wyginania, czy co zrobić. parkieciarz proponuje korek, ale korek jest dość ciemny, a parkiet jest biały jesion a kamień jasna breccia (kawa z mlekiem).
Sprawa pilna. Dzięki

aga_toja
11-07-2007, 21:33
Poczytaj tutaj w tym poscie:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=105174&highlight=

agu
11-07-2007, 22:05
Dzięki za podpowiedź. Super ten film o tych litwach podłogowych. Gdzie takie listwy gietkie można kupić?

daro1gda
16-08-2007, 16:41
Mam dylemat jaką listwą połączyć te dwie powierzachnie - estetycznie rzecz biorąc wolał bym takie cienkie szerokości chyba nieco ponad 1cm, one są chyba wklejane, ale nie wiem czy wyjładzina nie będzie spod takiej listwy wyłazić? czy trzeba szerszą np. 3 cm zaokrągloną (która na marginesie dużo mniej mi się podoba)? a jeśli tak, to czy lepsza kolor aluminium, czy drewna? może drewno lapiej się komp[onuje z pamelami, ale czy nie będzie się szybko scierać? prosze o porade.
Jeden koles w sklepie powiedział mni że jeśli jest choć minimalna różnica poziomów między powierzchniami (no nie da się ukryć że jest - pare milimetrów) to trzeba taką szeroką 4,5 cm dostosowaną do łączenia takich spadów... to już w ogóle najgorsza opcja jak dla mnie...

madd
16-08-2007, 17:25
Kiedys bulo cos takiego jak PROGI :)

daro1gda
16-08-2007, 19:17
Nie bardzo rozumiem przyznam się... ironia...? chyba nie mówisz o wystających ponad poziom podłogi parenaście milimetrów progach?

madd
17-08-2007, 08:13
Powaznie. Ja sobie zrobilam miedzy kuchnia i pokojem taki prog i jestem zadowolona. Nawet sie o niego nie potykam :D

MarzannaPG
20-08-2007, 14:37
Jest taka listwa, która minimalnie wystaje ponad posadzkę, w dodatku jest płaska nie wyokrąglona czy załamana. Niestety, jest dosyć droga (150cm - ok 50zł sztuka). Ma nietypowy system mocowania, na takie plastikowe kołeczki, bez wkrętów, a montaż jest niewidoczny. Wygląda tak, ale nie wiem czy nadaje się do styku z długowłosą wykładziną.
http://images25.fotosik.pl/64/5bd40b3cd8a6869cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5bd40b3cd8a6869c)

Anna Broc
25-10-2007, 21:06
tak powiedział mi mój fachowiec od gresów. W cześci salonowej chcę miec podłoge drewnianą a pozostałą - kafelki. Pan powiedział mi żebym częśc drewnianą położyła na klej, wtedy mu łatwiej połączyc z gresem. Czy to prawda ? Gdy powidziałam tak w sklepie to wzbudziło zdziwienie.
A tak w ogółe to gdzie kupic ładne deski na podłoge w kolorze ciemnym?
:)

pawel.orion
25-10-2007, 21:45
Przy łączeniu różnych materiałów na podłogę musisz pamiętać, że będą miały różną grubość. W zależności od rodzaju podłogi drewnianej jaką wybierzesz jej grubość może wahać się od 10 mm do 22 mm (a nawet więcej). Gres z reguły nie przekracza 10 mm (o ile wiem). I dlatego trzeba dostosowywać wylewkę do rodzaju podłoża, z reguły w kuchni trzeba wylewać dodatkowo.

Kładzenie podłogi "na pływająco" dodatkowo zwiększa jej wysokość. Może Twojemu fachowcowi o to chodziło? Ja innych powodów nie widzę...

W Szczecinie pojedź do sklepu "Barwy Drewna" na Santocką, numer bodajże 41. Niezły wybór podłóg i sprzedawca sympatyczny :)

Pozdrawiam, Paweł

boorg
25-10-2007, 22:28
tak powiedział mi mój fachowiec od gresów. W cześci salonowej chcę miec podłoge drewnianą a pozostałą - kafelki. Pan powiedział mi żebym częśc drewnianą położyła na klej, wtedy mu łatwiej połączyc z gresem...
A czy pan gresiarz (a może gresownik) nie wpadł czasem na pomysł, że kolejność prac nakazuje aby on najpierw położył glazury/terakoty a jak wszystko powysycha, to Ty dopiero wtedy położysz drewno. :o
Pierwsza rzecz jaką musisz wiedzieć, to grubość podłogi drewnianej jaką będziesz układać. Na taką samą wysokość musimy ułożyć płytki aby przejście było wykonane na jednym poziomie.
Druga rzecz jaką musisz wiedzieć, to sposób połączenia podłóg. Możemy to zrobić przy pomocy korka, listwy maskującej (szer. 10-50 mm) metalowej lub drewnianej a w ostateczności przykryć dywanem. :wink: