PDA

Zobacz pełną wersję : JAK WYGLĄDA LIŚĆ ??? - czyli lekcja biologii na Allegro.



beataj
31-05-2008, 23:03
Witam Forumowiczów...
... i od razu spieszę z wyjaśnieniem tematu wątku.

Otóż kilka tygodni temu zobaczyłem na Allegro coś takiego:


GUNNERA OLBRZYMIA -Bardzo DUŻEsadzonki -ostatnie!
Kupujesz 1 sadzonkę gunnery - 2 letnią za 49 zł

Gunnera to wyjątkowo piękna i majestatyczna roślina. Tworzy niesamowite, ogromne pędy i liście. Pochodzi z Brazyli i na okres zimy wymaga dokładnegookrycia. Gunnery rosną między innymi we Wrocławskim i Krakowskim Ogrodzie Botanicznym, uprawa tej rośliny w gruncie jest możliwa w ciepłych rejonach (z dokładnym okryciem części podziemnych). W zimnych należy uprawiać ją w dużym pojemniku który na czas zimy przenosi się w miejsce zabezpieczone przed mrozem. To naprawdę bardzo niezwykła roślina, która będzie królową każdego ogrodu! Sadzonki pochodzą z renomowanej firmy ogrodniczej O******. Sadzonki posiadają od 1 do 3 liści (mają formę sporych bulw z których w ciągu kilku tygodni rozwiną się większe liście). Liściaste bulwy (kłącza) są pakowane w doniczki 9x9 lub 11x11

Kupiłem ....... i ..... czekałem 29 dni na coś takiego :

http://i280.photobucket.com/albums/kk194/mrjar_2008/gunnera/91c58791.jpg
http://i280.photobucket.com/albums/kk194/mrjar_2008/gunnera/a94d6131.jpg
http://i280.photobucket.com/albums/kk194/mrjar_2008/gunnera/df9deead.jpg
http://i280.photobucket.com/albums/kk194/mrjar_2008/gunnera/cb57a6e7.jpg

Po odebraniu przesyłki zadzwoniłem do Pana O i poprosiłem o wyjaśnienie co jest tu LIŚCIEM i czy taka sadzonka ma szansę na przyjęcie się . Powiedziałem, że zanim wystawię tzw. negatywa na Allegro to wolę wyjaśnić wszystko ze sprzedającym .
Wysłałem też maila o takiej treści:

Witam,
> zgodnie z umową przesyłam kilka zdjęć "tego co przyszło"
> Proszę "to" porównać z opisem transakcji :
> **Sadzonki posiadają od 1 do 3 liści .............???????**
>
> Czy to ma szansę się przyjąć???
> Proszę o wiadomość na maila.

.............
Pan O. odpowiedział po 24 godzinach i napisał coś w tym rodzaju :
"....liść jest a nawet chyba dwa, może bardzo małe i nie jest takie jak w opisie ale - liście wykształcone w jasnym miejscu
mają zielone zakończenia- tak jak w opisie i ..... liście z ciemnego miejsca - są
takie jak te w opisie ...Jednak 1-2 liści jest. Zawsze pierwsze liście są takie jak te co Pan przysłał na zdjęciach tj. brzydkie, krótkie, białe i czerwone."


Poza tym napisał , że mam dwie możliwości:

"pierwsze to odsyłka rośliny ale nie zwróci kosztu przesyłki w jedną i drugą stronę - ponieważ nie prowadzi JAK TO NAZWAŁ wypożyczalni roślin)

kolejna możliwość to posadzić roślinę w ogrodzie i za 2-3 tygodnie liście będą takie jak w opisie ...."


Rozumiem zasady Allegro, rozumiem też, że można coś czasami nieroztropnie kupić ..... ale teraz to już nie jestem pewien jak wygląda liść.....
Proszę Forumowiczów o pomoc co jest liściem a co nie.....
....może liście gunnery faktycznie tak wyglądają ???

magos
01-06-2008, 06:57
Jak sie wyjasni to napisz od kogo kupiles :evil:

dżordż5
01-06-2008, 14:21
Kilka rzeczy na Allegro kupiłam i nie żałuję, ale jak można zdecydować się na kupno roślin - tego nijak nie rozumiem. Chciałeś to kupiłeś za 49,00 su....per roślinę.

Pinus
01-06-2008, 14:36
JAK WYGLĄDA LIŚĆ ??? - czyli lekcja biologii na Allegro.
beataj, to lekcjie biologii chcesz pobierać na Allegro :wink:
A do szkoły Ty nie chodził? :D :D :wink:
..

pozeracz
01-06-2008, 16:53
Sadzonki pochodzą z renomowanej firmy ogrodniczej O******
Firma Oleander powstała 1 czerwca 2005 roku. Założycielem i właścicielem firmy jest Dominik Nikelski z wykształcenia politolog (http://www.oleander.pl/index.php?area=1&p=static&page=firma)

Informacje o Użytkowniku: www_oleander_pl (2979)
Data rejestracji: 2005-04-06 (http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=3311067)

Możesz być pewnym udanych zakupów u mnie, bo jestem uczciwym człowiekiem. (http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=3311067)

No prosze, renoma w trzy lata, pomyslec ze niektorzy pracuja na nia z mozolem cale zycie i nie zawsze im sie udaje. :wink:
Ktos zlosliwy moglby zauwazyc ze ta eksplozja pasji ogrodniczej (???) jest jakos dziwnie zbiezna z data rozpoczecia aktywnosci na allegro.
No ale my tu na forum zlosliwi nie jestesmy. :wink:

Pewnie jakos to moze bedzie i roslo, ale dostarczyc do klienta sadzonke w takim stanie i za takie pieniadze, zwlaszcza jesli fotografie przedstawiaja cos innego to troche nieetyczne.

Gwoździk
01-06-2008, 17:58
beataj prosił mnie telefonicznie abym odpowiedział w jego imieniu z racji na tymczasowy brak dostępu do kompa. Wszystko co tu piszę to słowa beataj


Jak sie wyjasni to napisz od kogo kupiles :evil:

liczyłem na spryt i inteligencję forumowiczów... no i trafiony, zatopiony w kolejnym poście. :D


Kilka rzeczy na Allegro kupiłam i nie żałuję, ale jak można zdecydować się na kupno roślin - tego nijak nie rozumiem. Chciałeś to kupiłeś za 49,00 su....per roślinę.

ja także nie zamawiałbym roślinki pocztą, ale miesiąc temu moja żona znalazła na Allegro tę gunnerę a to było w jej dniu urodzin (żony - nie gunnery) ... no to zamówiłem. Biedna żona dostała "prezencik" miesiąc później w postaci takiego zajefajnego zielonego liścia.


to lekcjie biologii chcesz pobierać na Allegro :wink:
A do szkoły Ty nie chodził? :D :D :wink:
..

.... a chodził , chodził - ale Pani od biologii mieszkała na wysokiej górze, gdzie przeraźliwie wiało (a jak zawsze pod górę i pod wiatr to jak tu sie uczyć ?) :D :D :D



Pewnie jakos to moze bedzie i roslo, ale dostarczyc do klienta sadzonke w takim stanie i za takie pieniadze, zwlaszcza jesli fotografie przedstawiaja cos innego to troche nieetyczne.

I o to tu chodzi. Trzeba było napisać, że to "cebulka" , może niezbyt ładna , ale wyrośnie to i to. Nie byłoby w ogóle tego wątku. A ten allegrowicz, (Gratuluję Sherlock !) ma sporo wystawionych opinii pozytywnych na allegro - TYLKO wystawionych tego samego dnia, o tej samej porze i przez tego samego "kupującego" :o
PS. To tak jakby na naszym forum ktoś 1000 razy wysłał post z napisem "witaj" - no i zostałby "OLIMPEM" . Tylko jakim....... :(

Gwoździk
01-06-2008, 18:58
Piszę teraz w swoim imieniu.
Tak sobie myślę, że ten sprzedawca z Allegro dał mi sposób na zarobienie szmalu na moją fabrykę gwoździ.
Otóż :
Ogłaszam się na forum motoryzacyjnym, że mam do sprzedania koła. Różne rozmiary i od ręki. Warunek jeden - przesyłam minimum 5 kół.
Przyjmuję zamówienia i kasuję forsę.

Po miesiącu wysyłam koła:

http://www.gimp.signs.pl/tutoriale2/006tut/olimpiada.png

Otrzymuję reklamacje, że to nie koła. A ja jednak odpowiadam mailem, że to są jednak koła. Tylko nie wiadomo kiedy będą sprawne do jazdy.
Ja mam kasę. Frajerzy mają koła.

magos
01-06-2008, 22:09
Po pierwsze -ja nigdy nie kupie roslin przez internet, chyba , ye moge je osobiscie odebrac.
Po drugie-jesli bym widziala tyle negatywow w ogole bym nie kupila.
Ale dobrze, ze o tym napisales, bo to dla innych przestroga.

pozeracz
01-06-2008, 23:23
Watpie zeby przestroga przejal sie tu ktokolwiek. Co do samego mechanizmu komentarzy to jest on skonstruowany w tak kretynski sposob ze zazwyczaj sprzedajacy wystawia swoj dopiero po otrzymaniu komentarza od klienta, a co za tym idzie liczba ocen negatywnych jest bardzo zanizona w obawie przed rewanzem.
Swoja droga nie rozumiem jak mozna bylo domagac sie 50 zlotych za cos co jest warte maksymalnie 5 zlotych i jeszcze znalezc nabywcow. Nawet na stosunkowo drogim brytyjskim ebay (http://cgi.ebay.co.uk/1-Gaint-Gunnera-plant,-shrub_W0QQitemZ380027192406QQcmdZViewItem?IMSfp=TL 080513142a37214) sadzonka kosztuje 3 funty, czyli tyle co pelargonia w doniczce fi 12.

magos
02-06-2008, 06:33
Dlatego na niemieckim ebayu teraz jest tak,ze sprzedajacy w ogole moze tylko pozytyw wystawic.A kupujacy wszystko.Bylo duzo zlosliwych komentarzy od sprzedajacych i duzo kupujacych balo sie wystawic negatyw,ze w odwecie tez dostanie negatyw.
Niestety w Polsce duzo rzeczy jest drozszych...

beataj
02-06-2008, 17:23
Wreszcie online. :D

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Ciekawe jaki komentarz dostanę na allegro w ramach odpowiedzi na mój negatyw. To, że będzie negatywny to pewne (pozeracz i magos - macie 100 racji, mówiąc o wadach wystawiania komentarza na allegro).
Mam nadzieję, że mój przypadek ostrzeże innych.
A gunnera, no cóż - jak napisał mi w mailu sprzedający - za 3 tygodnie będzie wyglądała jak w opisie sprzedaży :D :D :D :D

magos
02-06-2008, 20:20
No wlasnie:za wystawiony slusznie negatyw masz odwet.Ale dobrze, ze dales negatywa.Ja mialam do czynienia z jednym sprzedawca na allegro, ktory podobnie sie zachowywal, a skonczyl tak
http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=2858821&type=fb_recvd_neg

czyli konto zawieszone.
Ja bym napisala jeszcze do allegro. :evil:

malgos2
03-06-2008, 02:32
Tez mialam taka przygode z roslinka z allegro - zamowilam rosiczke, miala byc swietnie zapakowana itd., a przyszla w stanie takim-sobie i jakas podgnita. Przezyla jeszcze pare miesiecy, ale nie wygladala za dobrze, w koncu padla. Potem zamowilam nasiona innej rosliny, z ktorych nie wzeszlo nic, facet wyslal mi drugie opakowanie nasion - rowniez nic. W koncu odechcialo mi sie pisac do faceta i kupowac roslinek na allegro.

Ostatnio jesli ktorys sklep internetowy nadepnie mi na odcisk wypowiadam sie na jego temat we wszystkich miejscach, gdzie tylko sie da - porownywarkach, forach itd. Ku przestrodze innych. Kiedys jeden wlasciciel zadzwonil do mnie (to znaczy musiala to byc jego jakas zona, dziewczyna czy ktos taki), ze jest prawnikiem reprezentujacym te firme i zanim zlozy pozew chcialaby ze mna porozmawiac. Na szczescie nie bylo mnie w domu, bo bym dziewczyne panienkami obrzucila. Myslal biedaczysko, ze sie przestrasze i przestane pisac, co o nim mysle. W efekcie znalazlam jeszcze kilka innych stron, gdzie mozna ocenic sklep internetowy. Nie chodzi o to, zeby sie mscic, ale zeby ostrzegac innych przed ludzmi, ktorzy nie potrafia robic interesow. Popelniac bledy jest rzecza ludzka, ale z takim agresywnym chamstwem powinnismy walczyc. :evil: :evil: :evil:

Marinero
03-06-2008, 21:56
Tez mialam taka przygode z roslinka z allegro - zamowilam rosiczke, miala byc swietnie zapakowana itd., a przyszla w stanie takim-sobie i jakas podgnita. Przezyla jeszcze pare miesiecy, ale nie wygladala za dobrze, w koncu padla. Potem zamowilam nasiona innej rosliny, z ktorych nie wzeszlo nic, facet wyslal mi drugie opakowanie nasion - rowniez nic. W koncu odechcialo mi sie pisac do faceta i kupowac roslinek na allegro.

: Hmm,jednak roślinka starała się...tylko nie dane jej było dalsze przeżycie...

malgos2
03-06-2008, 22:01
Tez mialam taka przygode z roslinka z allegro - zamowilam rosiczke, miala byc swietnie zapakowana itd., a przyszla w stanie takim-sobie i jakas podgnita. Przezyla jeszcze pare miesiecy, ale nie wygladala za dobrze, w koncu padla. Potem zamowilam nasiona innej rosliny, z ktorych nie wzeszlo nic, facet wyslal mi drugie opakowanie nasion - rowniez nic. W koncu odechcialo mi sie pisac do faceta i kupowac roslinek na allegro.

: Hmm,jednak roślinka starała się...tylko nie dane jej było dalsze przeżycie...

Zamordowalam rosiczke... :roll: :roll: :roll: :oops: :oops: :oops:

jag_24
08-06-2008, 19:08
Nie wszyscy na allegro sprzedają że to tak nazwe "psiaki" :) ja kupuje u jednej i tej samej osoby- są to cebulki kwiatowe, nigdy ( tu odpukać) się nie zawiodłam, zawsze zakwitły. A kupiłam już napewno minimum 100 sztuk. Myslę, ze wszystko zalezy od sprzedającego czy zachowa sie jak człowiek i przyjmie trefną roślinkę i wymieni na inna czy zachowa się jak przysłowiowy burak( tak jak w tym przypadku). Kupując na allegro należy ZAWSZE czytać komentarze ilość negatywnych komentarzy daje wiele do myślenia.
Pozdrawiam serdecznie.