PDA

Zobacz pełną wersję : Zadrzewiona działka a budowa domu (okolice Warszawy)



BetaGreta
03-06-2008, 13:15
Przede wszystkim witam wszystkich forumowiczów.
To mój pierwszy wątek więc jak robię coś nie tak to proszę o info.

Kupiliśmy działkę na której jest dużo samosiejek. Niektóre już okazałe. Chcielibyśmy je zachować. Tylko chciałabym zasięgnąć porady jak w te drzewka wkomponować dom. Kogo mam szukać? Jaki fachowiec pojedzie, zobaczy i mi podpowie jak najlepiej wszystko rozplanować?

Evita
03-06-2008, 21:52
Czy to zdjęcie pod nickiem to fragment Twojej działki?
Jeśli tak, to takiego zagęszczenia nie da się pewnie zachować, bo, oczywiście, trzeba gdzieś postawić ten dom, trzeba gdzieś zapewnić do niego dojazd w czasie budowy, a do tego panowie budowlańcy to najczęściej nie lubią krzaczorów i jak inwestor nie widzi, to im się czasem siekiera omsknie tu i tam.

Też mam działkę z duzą ilościa drzew i bardzo to cenię. Dom udało sie wpasować w drzewostan dzięki projektowi indywidualnemu z uwzględnieniem zadrzewienia działki. Ale musisz pamiętać, że zadrzewiona działka to działka zacieniona, więc i w domu ciemniej. Pomyśl zawczasu o duzych oknach i jasnych kolorach albo ... pokochaj ciemne wnętrza. Polecam też wygospodarowanie jednego słonecznego zakątka na działce - będziesz tam mogła sadzić swiatłolubne, kolorowo kwitnące rośliny, bo wybór roślin do cienia jest mimo wszystko ograniczony.

BetaGreta
03-06-2008, 22:40
Zdjęcie nie jest z mojej działki.
Działka jest w bliskiej odległości lasu stąd dużo samosiejek. Niestety rosną w dziwnych miejscach i chyba ciężko się będzie wpasować z gotowym projektem. Chętnie bym poznała opinię jakiegoś architekta ale nie znam nikogo.
A tak z ciekawości. Jaka jest różnica cenowa między gotowym projektem a indywidualnym?

Elfir
04-06-2008, 13:26
Różnica takich projektow bywa duza.

Na planie dzialki w skali np. 1:100 nanies drzewa, ktore chcesz zachowac (nie ma sensu trzasc sie nad sosnami i brzozoami, bo to rosliny, ktore z zasady rosna blyskawicznie). Teraz ustal w jakiej odleglosci na działce przebiega linia zabudowy (odległośc domu od drogi publicznej). Teraz zacznij wpasowywac projekty gotowe na plan.

dobroszka
04-06-2008, 16:00
Zdjęcie nie jest z mojej działki.
A tak z ciekawości. Jaka jest różnica cenowa między gotowym projektem a indywidualnym?


Witaj ,

to zależy jak duzy dom chcesz zbudować.Wystarczy,że wejdziesz na strony co większych pracowni , a przy kazdym gotowym projekcie jest jego cena.Większość tych pracowni ma również opcję projektu indywidualnego i zazwyczaj podają orientacyjne ceny.Jasne , ze cena zależy od tago jak duzy jest dom , jak skomplikowana bryła i dach.Im mniej prosto tym drożej.
Dla przykładu , ja chcąc wybudować dom o powierzchni całkowitej między 250 a 300 m2 , za projekt gotowy zapłacę koło 2 tysięcy , za jego adaptacje i zmiany , których będę chciała dokonac pewnie 1,5 -2 tysiące.Cena projektu indywidualnego dla domu o takiej powierzchni oscyluje około 18 tysięcy ( sprawdzałam to w kilku pracowniach).Dla mniejszych domów mniejsze kwoty.