PDA

Zobacz pełną wersję : Kaskady i oczka wodne...



Dudziak.jm
04-06-2008, 20:47
Witam czy ktoś z was zna produkt o nazwie Stauss do wykorzystania przy budowie oczek wodnych i kaskad???
Czy znacie jakiegoś wykonawcę w tej dziedzinie???
Czy znacie przedstawiciela produktu Stauss w Polsce???
Bardzo proszę o odpowiedź
Pozdrawiam
Marcin Dudziak

Bauricho
06-06-2008, 13:49
No tak tylko co to jest za produkt ? Jedyna co znalazłem to siatke ceglaną stauss i za nic nie mogę tego połączyć z oczkiem wodnym czy kaskadą.

Oczko można wykonać na 3 podstawowe sposoby:
1. Siatkobeton
2. Folia
3. Gotowa forma

Ja od zawsze popieram siatkobeton i przy tym pozostane. Kaskady też z siatkobetonu najlepsze, ale wszystko zalezy od celu jaki chcemy osiagnac.

Gotowa forma:
+ mało pracy
+ dość wytrzymała
- brzydki wygląd
- jak na plastikowe cuś dość drogie

Może być jezeli chcey wszystko obsadzic roslinnoscia i tylo slyszec plusk wody z wodospadu czy kaskady. Inaczej sie nie oplaca, bo wyglada brzydko, nawet te najbardziej naturalne wygladajace jak kamien.

Folia:
+ łatwe kształtowanie
+ łatwa przebudowa
- mała wytrzymałośc wiem ze sa teraz napawde mocne folie, ale kapiacy sie pies czy podkopujacy kret poradzi sobie i tak)
- brzydki wygląd

Łatwa w uzyciu i łatwo ją modelować, ale jest podatna na przerwania i trzeba wypompowywac wode i latac na goraco. Wyglada brzydko, czarna czy zielona jest o prostu brzydka i o tyle co dno i polki mozna wysypac zwirem to sciany zostaja czarne ;/

Siatkobeton:
+ Trwały
+ ładnie wygląda
- duzo czasu na budowe
- ewentualna przebudowa jest wykonalna i to wcale nie tak trudna jak moglo by sie wydawac, ale tez zajmuje duzo czasu

Majac takie oczko jestesmy pewni, ze my, dzieci czy pies nic nie zrobia, wystarczy pamietac o kilku zasadach i luz. Jest troche drogi i czasochlonny do wykonania, ale to mala cena za te 30 lat (i wiecej) cieszenia oka. Szybko porasta zielonkawym mchem (lekkim) i wyglada naprawde fajnie. Przez wieniec i zbrojenie calosci jest pewne na 99% i moze slauzyc jako kapielosko male, nie trzeba go chowac za roslinami.


Zeby nie bylo offftopu calkowitego:
Nie znam tego produktu, a jezeli chodzi o te siatke ceglana to raczej malo przydatna anawet przy siatkobetonie, bo sa lepsze produkty.
Najlepszym wykonawca oczek i kaskad jestesmy my sami i polecam robienie takich rzeczy samemu. My najlepiej wiemy czego potrzebujemy, a majac nternet w ciagu 10 min wiemy tez jak to wykonac.
http://www.stauss.pl/