PDA

Zobacz pełną wersję : panele i szafa rozsuwana



taras
21-09-2003, 09:38
Mam w pokoju ulozone panele podlogowe, chcialbym zamontowac szafe rozsuwana. Jak wiadomo do paneli nie jest zalecane przykrecenie szyny dolnej. Jak to rozwiazac?
Czy gdyby nawirecic w panelach dziury w miejscach przechodzenia wkretow mocyjacych szyne takim wiekszym wiertlem do drewna 1-2cm a szyne przymocowac do desek pod panelami rozwiazalo by to problem.

z gory dziekuje za pomoc
pozdrawiam

Fili_P
21-09-2003, 14:07
hello.
u mnie goście z Komandora po prostu dali na podłogę listwę [szerokość szafy x ze 12cm głęboką i x ze 2 cm grubą], wypoziomowali (jeżeli była taka potrzeba wkładając pod nią cienkie , oheblowane listewki-niestety tu już wielkoś manewru nie jest zbyt duża, bo jak za dużo sobie podłożysz to ci taka listwa będzie mocno odstawać i zrobi się brzydka dziura/stopień- a wierz mi było co u mnie poziomować-i tak wszystkiego nie dali rady wyrównać i musieli potem kombinawać z regulacją drzwi żeby było w miarę ok, zaszpachlowali-a właścwie zaakrylowali te ewentualne podniesienia, no i na to dali szynę itd... )
Minusem takiego rozwiązania jest swego rodzaju stopień (grubości ok2cm) na wejściu do szafy (a właściwie w moim przypadku garderoby wnękowej); Plusem-listwa się tak nie kurzy przy sprzątaniu i zamiataniu itp jak by leżała bezpośrednio na ziemi, no i kurz z i do szafy też ma utrudnioną drogę
Pozdrawiam

taras
23-09-2003, 00:41
Nie chodzilo mi o poziomowanie szyny, a o to ze jak przykreca szyne do paneli to zablokuja mozliwosc plywania podłogi.

Arsen
23-09-2003, 09:13
najlepiej byłoby wyciąc panele w tym miejscu i zamontować listwę drewnianą zlicowaną z ich poziomem

23-09-2003, 10:13
Ciekawy temat i jeszcze przede mną. Wycięcie panela i włożenie deski nic nie pomoże. Podłoga dalej nie będzie pływać. Chyba trzeba po prostu przymocować kołki do podłogi poprzez panel. No bo inaczej jak?

tel36986
23-09-2003, 12:38
Ale gdyby rozwiercić w panelach otworty o 0,5 cm większe od wkrętów i mocować na kołkach w podłogę to teoretycznie podłoga miałaby możliwość "pływania", choć z drugiej strony na to patrząc to sama listwa dobrze dokręcona "przytrzyma podłogę. Jeśli jednak szczeliny dylatacyjne masz uczciwie wykonane, to przy średniej wielkości pomieszczeniu niech podłoga płynie w kierunu przeciwnym do szafy.

Powodzenia !