PDA

Zobacz pełną wersję : ZMYWARKA, zmywarki - wybór i porównanie modeli, poszukukiwane modele



Strony : 1 [2] 3 4 5

UKF
15-07-2005, 08:10
Niedawno staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami zmywarki do zabudowy ze zintegrowanym panelem Bosh SGV 57T03EU. Od niższych modeli różni się ona w zasadzie (nie licząc bajerów, bez których można się obejść) głośnością, a ponieważ była w promocji (2.690 zł w MediaMarkt) to ją kupiliśmy. Ma ona jeden fajny bajer: czerwone światełko skierowane na podłogę, dzięki któremu widać, czy jeszcze pracuje.

Ponieważ w poprzednim mieszkaniu mieliśmy Siemensa (która była identyczna jak Bosh) i byliśmy zadowoleni (tylko była to 45-tka,a teraz mamy 60-tkę), więc teraz rozważaliśmy tylko zakup tych dwóch marek.
Po ok. miesiącu użytkowania jestem zadowolona :D
Maria

Ivavi
20-07-2005, 09:53
a czy ktoś z Was ma zmywarkę Amica ???

Ivavi
20-07-2005, 10:00
Doczytałam sie, ze zmywarka ma 3 klasy
- skuuteczności zmywania
- skuteczności suszenia
- klasę energetyczną
Które z nich powinny byc A, a które ewentualnie mogą być B ???

MałaR.
20-07-2005, 11:53
Z tego co mi sie obilo o oczy na forum, to zmywarki Amica sa kiepskie

Yvett
20-07-2005, 12:07
Ja mam zmywarkę Amica i zresztą nie tylko zmywarkę. Póki co sprawuje się świetnie. Kupiłam ze względu na dobre parametry i bardzo dobrą w stosunku do nich cenę.

jpawl
20-07-2005, 12:13
My od dwóch lat mamy 60 cm Boscha i był to pierwszy zakup do nowego domu (przed kuchnią, meblami, wykończeniem poddasza, dużej łazienki, malowaniem ;) itp itd). Taki sprzęt to była dla nas konieczność na równi z lodówką (to z kolei był jedyny poza starym TV sprzęt przywieziony ze starego mieszkania).
O oszczędności czasu, dokładności zmywania itp itd napisano już wiele, ale dla mnie najważniejsze było, że z maszyny wyciąga się naczynia suche i błyszczące. Wspomnienia dokładnego wycierania każdego kieliszka (a tak było w starym mieszkaniu), bo wyschnięta zawapniona woda zostawia _zawsze_ ślady na szkle, odeszły w głęboką (nie)pamięć, a zmywarka chodzi codziennie, chociaż w domu mieszkają 2 osoby.

Jeden z najtrafniejszych zakupów, w przeciwieństwie do tunera SAT. Nie chodzi o to, że jest zły, albo się psuje. Po prostu z niego praktycznie nie korzystam...

jpawl
20-07-2005, 12:38
Radzę podejść do tematu z drugiej strony, tzn
a) określić budżet
b) określić własne (subiektywne) wymagania (firma, wygląd, szerokość, warunki mieszkaniowe, etc)
c) porównać a) z b)
d) to co zostało dać pod osąd użytkowników
e) znaleźć najtańszego dostawcę i kupować jak najprędzej ;)

Roztrząsanie, czy zmywarka ma AAA, AAB, ABA, czy jakąś inną kombinację ma znaczenie tylko i wyłącznie _przed_ zakupem. Jak już kupisz, to ważniejszy niż te 0,35 kWh, czy 7 litrów wody będzie fakt,
czy będzie pasowało wizualnie do kuchni, czy ma regulowany górny
kosz lub takie uchwyty na długie noże, by te nie przewracały się podczas pracy zmywarki.

niesia
20-07-2005, 12:43
a ja od ponad 3 lat jestem szczęśliwą posiadaczką Miele do zabudowy ( modelu nie pamiętam :( )
Jest rewelacyjna !!! prócz dużej ilości programów ( od delikatnego do samego szkła, poprzez normalny, uniwersalny, uniwersalny plus, intensywny) ma opcję top-solo, czyli funkcję zmywania tylko górnego kosza. Bardzo się przydaje jeśli chcemy zmyć po sniadanku 3-4 talerze+ kubeczki i sztućce:)
Używam środków rekomendowanych przez Miele czyli Claro ( sól+nabłyszczacz+tabletki dwu- lub trzyfazowe w samorozpuszczalnej folii). Sól uzupełniam raz na rok a nablyszczacz dwa razy (choć nie zawsze) do roku !!! Chyba to jest oszczędność prawda ;)
W dodatku raz na dwa miesiące włączam program czyszczenia zmywarki ( też specjalnym środkiem claro) Mam opcję z programowanym zmywaniem, czyli nastawiam żeby mi się włączyła np za 3 godzinki ( w nocy kiedy mam tańszy prąd) a ja smacznie śpię bo wcale jej nie słychać :)
Fakt, że 3 lata temu kosztowała....hmmm...prawie 7000 zł ale do dziś nie miałam ŻADNEGO problemu. oczywiście takie rzeczy jak acqua stop, wyświetlacze i wszelkie możliwe kontrolki są również:) Regulowane kosze, osobny kosz a nie pojemnik na sztućce, osobny wkładany kosz na wysokie szklo, np lamki od wina... Moja zmywarka myje sztućce Zeptera i butelki mojej córeczki :) Ależ reklama ;)
Ale poważnie-według mnie to wazny wydatek w budżecie rodzinnym więc warty solidnego przemyślenia:) Życzę wszystkim udanej decyzji i radości z użytkowania :)

Ivavi
20-07-2005, 14:00
Ja mam zmywarkę Amica i zresztą nie tylko zmywarkę. Póki co sprawuje się świetnie. Kupiłam ze względu na dobre parametry i bardzo dobrą w stosunku do nich cenę.
Yvett jaki masz model zmywarki jesli można wiedziec???

echo
21-07-2005, 07:19
a czy ktoś z Was ma zmywarkę Amica ???
Moi teściowie maja zmywarkę Amica. Dla mnie to nieporozumienie, szkoda miejsca i wydanych pieniędzy (tez w promocji), ponieważ:
- nie domywa naczyń (garnków wogóle tam nie wkładają)
- sztućce i talerze trzeba nieraz poprawiać ręcznie
- nieraz zacina sie programator

no to po co taki sprzęt?
Albo mieć dobrą zmywarkę, albo lepiej sobie podarować taką "pomoc" w kuchni.

Yvett
21-07-2005, 08:47
Ja mam zmywarkę Amica i zresztą nie tylko zmywarkę. Póki co sprawuje się świetnie. Kupiłam ze względu na dobre parametry i bardzo dobrą w stosunku do nich cenę.
Yvett jaki masz model zmywarki jesli można wiedziec???


Model do zabudowy - ZIA 4628. Wszystko domywa, że "aż piszczy" :lol:
Wkładam do niej wszystko, gary też, na początku miałam obawy, czy zmywarka jest w stanie domyć garnek po kisielu, ale obawy okazały się bezpodstawne, wszystko jest super wymyte 8)
Jest bardzo łatwa w obsłudze, cicha i ma fajnie rozplanowane kosze. Polecam :lol:

Ivavi
21-07-2005, 15:48
ja właśnie jestem przed zakupem dlatego interesuja mnie te klasy :lol:

Jacek
21-07-2005, 21:08
Jeszcze jedna ważna kwestia- głośność pracy zwłaszcza jak masz kuchnie z salonem reszta to bajery.

joola
21-07-2005, 21:53
Ivavi, polecam wątek do poczytania:co powinna mieć zmywarka (http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=32072)

Ivavi
24-07-2005, 09:35
Model do zabudowy - ZIA 4628. Wszystko domywa, że "aż piszczy" :lol:
Wkładam do niej wszystko, gary też, na początku miałam obawy, czy zmywarka jest w stanie domyć garnek po kisielu, ale obawy okazały się bezpodstawne, wszystko jest super wymyte 8)
Jest bardzo łatwa w obsłudze, cicha i ma fajnie rozplanowane kosze. Polecam :lol:

Ja sie zastanawiam nad kupnem ZZA4628 - czyli takiej samej ale z widocznym panelem. Chyba sie na nią zdecyduję. Powiedz mi proszę czy jest cicha??

30-08-2005, 10:24
Dokonałem dwa lata temu impulsowego zakupu taniej zmywarki w hipermarkecie. Wiem... Wiem... Też tak o sobie myślę...
Słabo spłukuje proszek. Żona zachodzi w głowę ile dziecko tego zjadło na sztućcach i talerzach. Doszliśmy że wywalimy ją.
Teraz chcemy mieć czysto idealnie.
Rozmawiałem z użytkowanikami i sprzedawcami. Nie ma mądrych. Niektórzy wskazują, że 45 takie jak nasza są mniej wydajne w płukaniu i myciu inni nie potwierdzają. Inni radzą tabletki nie proszek. I to do pojemnika na sztućce a nie zasobnika. Co robić ...
Może coś doradzicie... Może macie coś z czego jesteście zadowoleni.

ankalenka
30-08-2005, 12:14
Cokolwiek co będzie miało napisane elektrolux, bosch, siemens. Mam dwoje małych dzieci z czego jedno z mega alergią i nasz elektrolux był i jest OK. teraz po przeprowadzce kupię 60 cm siemens lub smeg, bo potaniały.

Joskul
30-08-2005, 12:21
Nasz roczny Bosch spisuje się bez zarzutu, obojętne, czy je proszek, czy tabletki.

Maciek-MZM
30-08-2005, 12:26
Miele, 4 lata bez zadnego problemu, zadnego problemu!!

30-08-2005, 13:02
Ja z czystym sumieniem moge polecic Boscha, Electroluxa i Miele!!!! Ze wskazaniem na te ostatnia.

monig
30-08-2005, 15:02
Wybierz 60 nie 45 z systemem mycia garnków boscha lub siemensa.

andzia28
30-08-2005, 15:38
---------BOSCH------------- :roll:

Se
31-08-2005, 06:39
AEG...i wszystko jasne 8)

a tak bez zartow to cos z 4 firm. elektrolux, AEG, Bosch, Siemens.

Miele jest dobre ale droooogie. AEG i Elektrolux to niejako jedna firma matka, tylko inne stylizacje. Polecam AEG
http://www.agd-rtv.net/product_info.php?cPath=1_13&products_id=5074&topSsid=517dfb630e593da276b46133288d51c1

najlepsza chyba w chwili obecnej w sensie jakosc/cena

UKF
31-08-2005, 08:06
Mieliśmy przez 3 lata 45-tkę Siemensa, teraz mamy 60-tkę Bosha - oba polecam.
Maria

szczurp
31-08-2005, 08:51
SIEMENS :P

Maxtorka
31-08-2005, 09:08
Polecam AEG .
Jakość , funkcjonalność i dobry wygląd za umiarkowane ceny .

Pozdrowienia - Maxtorka :)

Marcel2000
31-08-2005, 09:45
a ja polecam Bosha :D

mery26
31-08-2005, 11:27
cholibka nie pamiętam nazwy ale jakas markowa 45-ka. Generalnie proponuję zwrócic uwagę na górną szuflade, tj. zasilanie w wodę górnego "wiatraka" są takie co mają z tylnej ścianki zmywary (to polecam bo można górną półkę załadowac naczyniami wielkogabarytowymi po brzegi np. patelnia. gary) lub og dóry (wtedy tylko talerzyki, kubki i szklaneczki).

Magdzia
31-08-2005, 12:38
Ja mam Aristona 45-tke i też jestem zadowolona.

Sonika
11-09-2005, 06:16
Podciągam temat - może jeszcze ktoś dorzuci parę uwag.

Se
12-09-2005, 09:37
a co sadzicie o tym?
zamierzam to kupic, nie wiem czy to dobry wybor...wydaje sie ze tak, ale moze kto to ma?

http://www.centrum2000.com.pl/wip02/z/z.php?id=c2_qkkkzkh5&p=1500&x=ae

Sonika
13-10-2005, 20:37
up :wink:

Xena z Xsary
13-10-2005, 21:11
a jakiego Electroluxa byście polecili (45cm) wolnostojący? Help!
No i zasadnicze pytanie. cZEMU, skoro zmywara ma termostat, nie mozna jej podlaczyc do ciepłej wody?
Niech mi to ktos tak łopatkowo wytłumaczy;)

Doki
13-10-2005, 22:06
> a jakiego Electroluxa byście polecili (45cm) wolnostojący? Help!

45 cm to tylko dla osoby samotnej, poza tym nie ma sensu- za maly.

> No i zasadnicze pytanie. cZEMU, skoro zmywara ma termostat, nie mozna jej podlaczyc > do ciepłej wody?

Moze sie myle, ale ten termostat to raczej jest po to, zeby zmywarka wiedziala jak dlugo podgrzewac wode do zadanej temperatury, mierzy temperature wody w zmywarce, a nie na wejsciu.

Poza tym zmywarka plucze zimna woda, bo i po co ciepla, wiec to by jeszcze komplikowalo podlaczenie.

No i po ostatnie, czy warto komplikowac sobie zycie podwojnym przylaczem wody dla groszowych oszczednosci? W koncu podobno zmywarki tak oszczednie obchodza sie z woda? :roll:

Xena z Xsary
14-10-2005, 08:48
doki,dzieki za odpowiedź, ale na dzień dzisiejszy nie mam modelowej rodziny, a 60-tki nie zapełnie tak szybko, sta mój zamysł kupna 45
A jesli chodzi o podlaczenie to raczej mam problem w tym, że miejsce na zmywarkę mam po stronie ciepłej wody (a kran wychodzi prosto z kafelek...) i stąd pytanie.
W każdym razie bardzo dziękuję za odpowiedź. Może ktoś ma zmywarę 45cm i mógłby mi polecić?

ewak39
15-10-2005, 23:12
Nam w projekcie kuchni uparcie wychodzi, ze zmiesci sie tylko 45-ka.

W tej chwili mamy 60-ke i z racji garow ciagle cos i tak musze wykanczac recznie. Jak gotuje, przewaznie jest garnek po ziemniakach, patelnia i co najmniej jeden garnek po warzywach. Nie bardzo chce sie to wszystko miescic. Zmywarka chodzi codziennie.

Nie wyobrazam sobie wygody z 45-ka. OK, my akurat jestesmy "modelowa" rodzina :) ale nawet ta 60-ka jest czasami zbyt mala!

Ciagle pracujemy nad przeprojektowaniem kuchni, zeby sie jednak ta wieksza wersja zmiescila. Niedawno bylam na obiedzie u znajomej, potem pomagalam jej powkladac wszystko do zmywarki - wlasnie 45-ki. Koszmar. Polowe trzeba bylo myc recznie - miedzy innymi wszystkie garnki, blaszki i niewymiarowe polmiski.

Nawet na dwa razy chyba by sie nie zmiescilo!

Natomiast znajoma jest osoba samotna - mowi, ze dla niej to rozmiar akurat! :P

bastus2
31-10-2005, 19:03
Witajcie, ja troche w inny wątek, ale cały czas oczywiscie w temacie zmywarek :) Czy uzywa ktoś z Was tabletek 3w1 albo 4w1 Calgonitu i jednocześnie sypie sól i daje nabłyszczacz?
Bo mnie zaczła się swiecić wskaźnik braku soli w Boschu i po około 5 myciach zaczęły zostawać nie spłukane osady. Naczynia są umyte tylko np. fusy po kawie w niewielkiej ilości sie przemieszczają i wędrują z kubka na garnek obok albo do szklanki do srodka która stoi trochę dalej?
Dla mnie to jest dziwne bo przecież w tabletkach jest i sól i nabłyszczacz i myślę, że nie powinno się tego sypać osobno. A jeżeli tak to jaki jest sens kupowania tabletek 3w1 czy 4w1?
Możecie wypowiedzieć sie w tym wątku ??

Pzdr

piciu10
19-04-2006, 13:35
Zamierzam kupić zmywarkę do naczyć. Problem polega na tym, że wysokość szafki od podłogi pokrytej płytkami do blatu wynosi 80,6 cm. Większość zmywarek pod zabudowę na wysokość min. 81 cm. Czy znacie może model zmywarki, który ma wysokość minimalną niższą od 81 cm lub w jaki sposób zamontować zmywarkę w tak niskiej szafce.

Mufka
21-04-2006, 09:38
ja kiedys myslalam o takiej
Wymiary 447x545x480 mm
czyli malenka na 6 zestawow
http://www.agdrtv.com/add/pct.php?pct=39_198_b1


cos sie nie wyswietla zdjecie, ale jak sie linka skopiuje i wklei do przegladarki mozna ja zobaczyc :)

krzysztofh
21-04-2006, 10:12
Zmywarki nie montuje się w szafce tak jak piekarnik, tylko stawia na podłodze i montuje do bocznych szafek.
Dlatego zmywarki 60-tki mają dokładnie 60cm szerokości a nie 60cm- dwie grubości ścianek bocznych - luz technologiczny.

pattaya
22-04-2006, 20:56
Nie znam się na zmywarkach.
Potrzebuję zmywarkę do zabudowy z ukrytym panelem,60cm.
Niedrogą ale dobrą.Nie żaden Rolls-Royce.
Chciałbym żeby była cicha i mało zżerała prądu i wody.
Pomożcie coś,proszę.

fasola25
22-04-2006, 21:36
ja tez sie nie znam, ale zobacz tutaj
http://www.megamedia.pl/
pozdrawiam i zycze owocnych poszukiwan

Rafał i Kamila
23-04-2006, 15:40
Jako Technik pracujący w autoryzowanym serwisie AGD napisze tak jeżeli zmywarka to Bosch lub Siemens . Zastosowane materiały tz.podzespoły wykonczenie i eksplatacja dyskwalifikują konkurencję juz podczas oglądania wyrobu na ekspozycji. Jedynym minusem jest cena częsci zamienych po gwarancji. Jezeli będziecie zainteresowani konkretnym modelem, dajcie znac.

adass
23-04-2006, 15:53
ja bym jeszcze obstawil Electroluxa- model ESL 6251

piciu10
24-04-2006, 07:36
Witam!
Mam pytanie do Kamili i Rafała. Poszukuję zmywarki do zabudowy o szerokości 45 cm z odkrytym panelem. Jaki model jest warty zainteresowania?

pattaya
24-04-2006, 10:37
A kupię Bosha lub Siemensa w tej cenie?

zender
24-04-2006, 11:45
Nie znam się na zmywarkach.
Potrzebuję zmywarkę do zabudowy z ukrytym panelem,60cm.
Niedrogą ale dobrą.Nie żaden Rolls-Royce.
Chciałbym żeby była cicha i mało zżerała prądu i wody.
Pomożcie coś,proszę.

witam
pewnie juz postanowione ale co tam. Moim zdaniem jak rozniez mojej drugiej polowi urzadzenie zbede szczegolnie przy rodzinie 5 czy 4 osobowej. Urzadzonko to nie myje i nie czysci nie oszczedza pradu tak jak nalezy. Co wiecej uwazam ze wody rowniez nie oszczedza. Poniewaz kazdy jak myje recznie myje pod biezaca woda a nikt nie myje w brudnje wodzie co wlasnie robi owa zmwyarka. To tak na szybko dodam jeszcze
ze nasza decyzja o nie zakupywaniu tego "badziewja" jest poparta doswadczeniem i praca z tymi urzadzeniami w pracy.
Nie trac kasy na zbytek.

SławekD-żonka
24-04-2006, 11:55
Jezeli będziecie zainteresowani konkretnym modelem, dajcie znac.
To ja się chętnie podłączę i dowiem czegoś na temat: Bosch SGV 53E03EU (http://www.megamedia.pl/agd-do-zabudowy-zmywarki-zmywarki-60cm/bosch-sgv-53e03eu.php) i Bosch SGV 45M23EP (http://www.megamedia.pl/agd-do-zabudowy-zmywarki-zmywarki-60cm/bosch-sgv-45m23ep.php). Z góry dziękuję :P

joan
24-04-2006, 12:38
"Urzadzonko to nie myje i nie czysci nie oszczedza pradu tak jak nalezy. Co wiecej uwazam ze wody rowniez nie oszczedza. "


Pierwsze słyszę - korzystam z tego Cudu Techniki od kilku lat (bosch) - rodzina 4 osobowa - i już nie wyobrażam sobie życia bez Zmywarki! I myje i czyści i oszczędza wodę. Talerze i szkło bez smug. :D 8) :wink:

zender
24-04-2006, 12:44
"Urzadzonko to nie myje i nie czysci nie oszczedza pradu tak jak nalezy. Co wiecej uwazam ze wody rowniez nie oszczedza. "


Pierwsze słyszę - korzystam z tego Cudu Techniki od kilku lat (bosch) - rodzina 4 osobowa - i już nie wyobrażam sobie życia bez Zmywarki! I myje i czyści i oszczędza wodę. Talerze i szkło bez smug. :D 8) :wink:


Tak jak powiedzialem pracowalem na tym. Jak by bylo dobre to by bylo kupowane. Uwazam tak jak powyzje. I nie sadze aby sie technika od kilku lat tak poprawila aby warto bylo sprawdzac to kolejny raz.

pattaya
24-04-2006, 12:54
Dziękuję zender za opinię,ale zakup już postanowiony.
Kwestia wyboru modelu.

mela
24-04-2006, 13:58
a mnie dziwi :) dlaczego opinie negatywne prezentują tylko osoby nie posiadające zmywarek. Takie, które zmywarkę tylko widziały :lol: - w pracy, u cioci, u teściów. I widziały, jak teściowie płuczą naczynia przed myciewm w zmywarce :o itd.

Natomiast jak ktoś już ma - same pozytywy.

Ja mam Electroluxa, ale nie pomnę nazwy. Kosztował 1600 zł, bez bajerów. Programu i tak używam tylko jednego - szybkiego. IMHO niczym sie nie różni od długiego. Naczynia domyte porządnie, szklo wypolerowane, nie zmatowiałe. Sztućce nie pokryte nalotem z herbaty, ale i nie zdarte od szorowania.

Jedyne, czego mi brakuje, to powiadamiania o zakończeniu pracy.

zender
24-04-2006, 15:14
a mnie dziwi :) dlaczego opinie negatywne prezentują tylko osoby nie posiadające zmywarek. Takie, które zmywarkę tylko widziały :lol: - w pracy, u cioci, u teściów. I widziały, jak teściowie płuczą naczynia przed myciewm w zmywarce :o itd.

Natomiast jak ktoś już ma - same pozytywy.

Ja mam Electroluxa, ale nie pomnę nazwy. Kosztował 1600 zł, bez bajerów. Programu i tak używam tylko jednego - szybkiego. IMHO niczym sie nie różni od długiego. Naczynia domyte porządnie, szklo wypolerowane, nie zmatowiałe. Sztućce nie pokryte nalotem z herbaty, ale i nie zdarte od szorowania.

Jedyne, czego mi brakuje, to powiadamiania o zakończeniu pracy.


pozwole sobie dopowiedziec ze pracowalem na zmywarce a nie ogladlem jak pracuje nawet musialem Ja raz naprawic. Moja druga polowka rowniez miala do czynie w pracy z tym urzadzeniem. Wiadmo przeciez ze nikt nie myje teraz w kawairniach szkla tylko wrzuca sie do zmywaka i tyle. Ja tylko pokazalem inna strone urzadzenia. Uwazam ze jak by nas bylo wiecej niz 5 osob to warto bylo by to miec wtedy moszna by sie bardziej zorganizowac co do wspolnych sniadan,obiadow i kolacji. Wtedy prosto po jedzonku do mycia. Ale wiadomy jest ze i tak wszelakie garki i patelnie trzeba umyci recznie. Dlatego dla tych 5 szkalnen i 10 talerzy nie widze sensu i tyle. Ale co tam brata nie przekonalem to i was nie bede wazne ze kazdy ma to co chce albo nie chce :-)

mela
25-04-2006, 06:49
Wiesz, faktycznie daj sobie spokój, skoro nawet brata nie przekonałeś :lol:
Nie wiem, w jakim stanie masz garnki, możliwe, że tak przypalone, że i zmywarka nie domyje. Ja myję garnki i szklane naczynia do zapiekania (z zapieczonymi resztkami) - zresztą to był główny powód kupna zmywarki. Szklanki i talerze to faktycznie migiem można zmyć ręcznie. Ja po prostu nie cierpiałam szorować garów. Teraz robi to zmywara, a ja mogę paznokcie malować.

Ale jak wolisz myć ręcznie..

"Moszna" :oops: i tak... 8)

mela
25-04-2006, 07:32
A tak, swoją drogą, jesteś mężczyzną, zender?

pattaya
25-04-2006, 19:30
Pogrzebałem po www i ma kilka propozycji.
Może ktoś,kto się faktycznie zna na tym sprzęcie oceni?
-Electrolux ESL 6251
-ELECTROLUX ESL 6124 VI
-ELECTROLUX ESI 6231
-BOSH SGV 53E03EU
-WHIRLPOOL ADG 9536
-SIEMENS SE 66A592EU
-CANDY DFI 50
-CANDY DFI 95 T
-CANDY CDI 3015S
-SIEMENS SE 63E330EU
-AMICA ZIA 4615
-CANDY CDI 1012
A może warto szarpnąć się na AEG Favorit?

brzozbar
25-04-2006, 22:19
Witam,
Z mojej strony mogę polecić zdecydowanie konstrukcje AEG/Electrolux ze wskazaniem na AEG. Zdecydowanie urządzenia typu 'heavy duty' czyli starczą na lata i nic nie będzie się z nimi dziać.

Wg. mojej klasyfikacji powinieneś się rozejrzeć za:
1. AEG (nawet najprostszy model)
2. Electrolux
3. Bosch/Siemens (to są te same urządzenia z tej samej fabryki, nawet mają te same numery modelowe, co najwyżej różnie kosztują - zazwyczaj Bosch jest tańszy)

Tak na marginesie, to AEG i Electrolux często wykorzystuje te same podzespoły elektroniczne. Różnią się tylko pudełkiem i nieco mechaniką.

P.S. Ostatnie 5 lat miełem zmywarkę. Od pół roku (czekając na wykończenie domku) mieszkam w wynajętym mieszkaniu bez zmywarki. Koszty zmywania są znaczne - zużycie wody większe w ciągu miesiąca o ok. 10 m3! - do tego należy doliczyć koszt energi do podgrzania tejże wody.

Jak pierwszy raz zacząłem używać zmywarki, to od razu zauważyliśmy oszczędności właśnie na rachunkach za wodę. Koszty prądu tylko nieznacznie wzrosły. Bilans miesięczny był zdecydowanie na plus.
Dodam, że w mojej rodzinie 2+2 gdzie gotuje się tylko dla dzieci w tygodniu, codziennie włączana była zmywarka a w weekendy nawet 2 razy dziennie. Mowa tu oczywiście o zmywarce 60 cm.

P.S. 2
Dlaczego chcesz ukryty panel? Zdajesz sobie sprawę, że wtedy absolutnie nie wiadomo, co się dzieje ze zmywaniem. Nie wiesz czy już skończyło się mycie i zaczęło np. suszenie i np. ile zostało czasu do końca.

Pozdrawiam

pattaya
27-04-2006, 12:28
Dlaczego chcesz ukryty panel? Zdajesz sobie sprawę, że wtedy absolutnie nie wiadomo, co się dzieje ze zmywaniem. Nie wiesz czy już skończyło się mycie i zaczęło np. suszenie i np. ile zostało czasu do końca
Może to i mniej praktyczne rozwiązanie,ale zakłóci estetykę całej kuchni.
Do hebanowych,prostych mebli jak pięść do nosa :D
Czyli AEG(zawsze lubiłem tą firmę,mamy pralkę AEG o trudnej nazwie-rewelacja),Electrolux lub Bosh/siemens.
Rafał i Kamila
W jakiej cenie kupię
-AEG Favorit 86070 Vi
-Bosh SGV 53E03EU
-Siemens SE 66A592EU
-Electrolux ESL 6251
-ESL 6124 VI
ESI 6231
-Siemens SE 63E330EU?

jedrucha
29-04-2006, 07:41
Czy kots jest uzytkowanikiem zmywarki FAGOR model LF 073 IT. Wszczegolnosci interesuje mnie czy ktos mial z nia jakies problemy i jak glosno pracuje... Chetnie tez poczytam oipnie o innych zmywarkach tej firmy.
pozdrawiam
jedrek

Rafał i Kamila
29-04-2006, 17:10
O to kilka przydatnych adresów przed dokonaniem zakupu zmywarki :

http://www.bosch-agd.pl/pl/produkty/produkt.asp?idproduktu=358

SGV 53E03EU to bardzo dobry model zmywarki 3x klasa A
5 programów do mycia wystarczają w zupełnosci , najczęsciej używanymi programami przez ciebie będą :skrócony 35° to program szybki o myciu w temp 35° i myciu naczyń mało zabrudzonych idealny po śniadaniu i kolacji . normalny 65°C program standardowy do którego odnoszą sie wszelkie etykiety zużycia wody i energi dość powszechnie stosowany program dający bardzo dobre rezultaty mycia.

Technika naprzemiennego mycia jest to bardzo dobre rozwiązanie pozwalające na sporą oszczędność wody i naprawdę niezłe rezultaty mycia.
Elektroniczna regeneracja złoża żywicy, potrzebnego do zmiękczenia wody którą zmywarka myje funkcja elektroniczna jest bardziej dokładna i i mniej kłopotliwa dla użytkownika.

http://www.siemens-agd.pl/produkty/przeglad_produktow/produkt.php?idproduktu=428

Model SE 63E330EU model o bardzo podobnych parametrach jak SGV 53E03EU ,zmniejszono tylko liczbę programów do 3 które i tak w zupełnosci wystarczą .

Kilka kryteriów które decydują o wybraniu konkretnego modelu :

-dane techniczne :
- zużycie energi
- zużycie wody
- bardzo ważne głosność pracy
-marka
-okres gwarancji
-serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
- funkcjonalnośc
- ogólny wystrój oraz zastosowane materiały

Powodzenia w szukaniu odpowiedniej zmywarki , postaram się zobaczyc jakie ceny można spotkać modeli które zaproponowałes. Aha piszę o firmach z którymi mam kontakt BOSCH I SIEMENS a co do AEG to czemu nie , Electrolux hmmm mam mieszane uczucia.

kamila_p
09-06-2006, 15:44
Witam serdecznie,

podczytuje forum od jakiegoś czasu i m.in. na podstawie
Waszych sugestii zdecydowalam sie na zmyware Electroluxa/AEG :)
Model Electrolux ESL 6270 lub AEG Favorit 86080VI. Do zabudowy,
panel kryty ze wzgledu na malych majsterkowiczkow ;), musi byc cicha bo kuchnie mam NIESTETY otwarta na salon.

I tu maly problem. ESL 6270 ma 43 db, a z FAVORITKA jest to hmmm... trudne do ustalenia. Wg katalogu AEG na rok 2005 ten model ma 43 db,
a na stronie sprzedawcy (chce ja kupic w electrohome.pl) ma 45 db.
Mily pan z obslugi klienta twierdzi, ze niestety nie moga sprawdzic tego
"na zywo na zmywarce', bo nie maja prawa jej rozpakowywac, a instrukcje z parametrami sa w srodku. I ze informacja o 43 db z katalogu producenta jest bardziej wiarygodna, a te 45 db ze strony www to pomylka przy przepisywaniu. problem polega na tym, ze do jakiego sklepu netowego nie wejde, wszyscy podaja dla tego modelu 45 db.

Funkcje sa w zasadzie te same w obu zmywarkach, AEG bardziej podoba mi sie ze wzgledu na design i kosze. Boje sie jednak, ze przyjdzie mi sprzet o nizszych parametrach (te 45 db). A moze w ogole sie tym nie przejmowac? Czy jest w ogole jakas zauwazalna roznica miedzy 43 a 45 db?

Jesli ktos ma ww. model zmywarki lub doswiadczenie w kwestii glosnosci, BARDZO prosze o pomoc. Ufff.. ale sie rozpisalam :)

Pozdrawiam serdecznie i z gory dziekuje!!!!


P.S. Wczesniej mialam Aristona. Glosny, okropny, musialam po nim myc recznie :( Tragedia.

rafal9
09-06-2006, 15:55
Około 60% różnicy w poziomie natężeniu dźwięku.

kamila_p
09-06-2006, 17:00
Dzieki serdeczne. To duuuuuzo :-? A wydawaloby sie ze tylko 2 db...
Pozostaje mi sie dowiedziec co zamierzaja mi wyslac. Jedynie avans.pl podaje 43 db - zgodnie z katalogiem. Cala reszta pisze ze 45 db. Naprawde nie wiem, co o tym sadzic. Zadzwonie chyba do producenta i dowiem sie u zrodla.

A jesli ktos ma Favorit 86080 Vi i wie ile naprawde ma tych decybeli, bede wdzieczna za ujawienie sie :)

Mohag
09-06-2006, 20:42
Ten Favorit ktory podalas ma 43 db... nawet reklamuja sie jako jedna z najcichszych zmywarek 8)

kiwal
10-06-2006, 18:08
Dzieki serdeczne. To duuuuuzo :-? A wydawaloby sie ze tylko 2 db...
Pozostaje mi sie dowiedziec co zamierzaja mi wyslac. Jedynie avans.pl podaje 43 db - zgodnie z katalogiem. Cala reszta pisze ze 45 db. Naprawde nie wiem, co o tym sadzic. Zadzwonie chyba do producenta i dowiem sie u zrodla.

A jesli ktos ma Favorit 86080 Vi i wie ile naprawde ma tych decybeli, bede wdzieczna za ujawienie sie :)


3dB to dwa razy głosniej

agal
10-06-2006, 18:16
Hej! Poczytałam sobie Wasze wpisy i włos mi sie zjezył na głowie - ile człowiek jeszcze nie wie ...!!!! :oops: Dzieki!

Anulek2005
19-06-2006, 18:32
Powiedzcie mi proszę jak to jest z tymi decybelami. Moja kumpelka ma pięcioletnią zmywarkę Bosha, która ma podobno poziom hałasu 49 dB i jest wg opini właścicielki cicha.

Podajcie mi proszę inne urządzenie domowe, które hałasuje na określonym poziomie (w dB), bo jakoś te decybele do mnie nie trafiają.

Np jaka głośna jest lodówka Polar CZ 280??

Sprawa jest dla mnie dość ważna, ponieważ mam kuchnię otwartą na salon i blisko sypialni (wszystko w niedużym mieszkaniu) i dwie taryfy prądu - zakładam więc, że będę "zmywarkowała" po 22.00 (więc hałas musi być na "przyzwoitym poziomie".)

Przepraszam za "lakoniczność" wypowiedzi :o i proszę o opinie

Ania

piotrul
20-06-2006, 07:46
Powiedzcie mi proszę jak to jest z tymi decybelami. Moja kumpelka ma pięcioletnią zmywarkę Bosha, która ma podobno poziom hałasu 49 dB i jest wg opini właścicielki cicha.
Czy coś jest ciche czy nie to rzecz względna, w trakcie dnia praktycznie nic nie jest głośne bo poziom głośności tła jest wysoki. Jazda zaczyna się dopiero w nocy, ja np słyszę buczenie radia lub telewizora tak cicho jest u nmie w nocy 8)

zielonooka
20-06-2006, 13:03
ja znalazlam takie cos: :wink:

spadajace liscie 10 (Db)
biblioteka 40
cicha rozmowa 40
szum biurowy 50
rozmowa 60
TV 70
halas z ulicy 70
poblize autostrady 80
glosny krzyk 80
klakson 90
zespol rockowy :wink: 100
samolot(4m) 120
prog bólu 130


a slyszalnosc faktycznie chyba wzgledna zwlaszcza przy niewielkiej roznicy
ps. tez slyszalam ze te zmywarki sa jednymi z cichszych

Anulek2005
20-06-2006, 13:06
Dzięki serdzeczne zielonooka

Czy masz na myśli zmywarki Bosh?

zielonooka
20-06-2006, 13:14
Nie, ja mowilam o Favorit (to co Mohag napisala)
slyszalam tylko , nie sprawdzalam nausznie :wink:

Pozatym mi akurat szumy zmywarki nie przeszkadzaja kompletnie, tak samo jak szum telewizora czy radia (wylaczam sie i nie zwracam uwagi)
nawet mam cos takiego ze nieznosze jak jest totalna cisza w domu - musi przynajmniej radio gadać :wink: (jest wlaczone praktycznie non stop a ja czesto nawet go nie slucham) Za to wkurza mnie np. sasiad jak nastawi za glosno muzyke czy halasujace dzieci na ulicy. Tak wiec odbior halasu jest strasznie subiektywny :D - to nad czym mam kontrole (moge zciszyc ew. wylaczyc nie pzreszkadza, to co produkuje ktos inny - wkurza :oops: )

Mohag
20-06-2006, 13:39
Nie, ja mowilam o Favorit (to co Mohag napisala)
slyszalam tylko , nie sprawdzalam nausznie

ja sprawdzalam nausznie hihi poprzednia zmywarke mialam wlasnie Favorit AEG i byla cichsza od obecnego Bosha ktory mam (45 db) ale bez przesady :lol: napewno nie jest dwa razy glosniejsza :wink: jezeli spadajacy lisc ma 10 db, to dwa decybele nie sa chyba taka roznica... no chyba ze natezenie sie inaczej liczy. Ale w tym przypadku by sie to nie sprawdzalo.

aaa jeszcze taka dygresja, AEG mialam dwa lata i chociaz jest cichutka to jak dla mnie po moim Bauknechcie ktory mialam kupe lat, myla tragicznie... wlasnie dlatego zamienilam na Bosha

Anulek2005
20-06-2006, 14:21
A jak myje teraz Bosh?


No bo to chyba jest najważniejsze :oops: :wink:

kamila_p
20-06-2006, 14:30
Dzieki wszystkim za odpowiedzi. Zamowilam Favoritke i zobaczymy co bedzie. Przetestuje nausznie i dam znac :)

Mohag
20-06-2006, 14:37
Bosh myje okejos 8) :lol:

kamila jezeli nie masz porownania, to bedziesz zadowolona tak czy tak :lol:

Eluś
20-06-2006, 20:40
witam ja mam modelFAVORIT 64080 Vi cichutka.Lodówka miała taką samą głośność i niestety bez porównania.Mam aneks kuchenny i sprawdza się w zupełności.

F_16
21-06-2006, 09:17
Dzieki serdeczne. To duuuuuzo :-? A wydawaloby sie ze tylko 2 db...
Pozostaje mi sie dowiedziec co zamierzaja mi wyslac. Jedynie avans.pl podaje 43 db - zgodnie z katalogiem. Cala reszta pisze ze 45 db. Naprawde nie wiem, co o tym sadzic. Zadzwonie chyba do producenta i dowiem sie u zrodla.

A jesli ktos ma Favorit 86080 Vi i wie ile naprawde ma tych decybeli, bede wdzieczna za ujawienie sie :)


3dB to dwa razy głosniej

3 dB (a dokładniej 10*log10(2) ok. 3,01) różnicy poziomu natężenia dźwięku odpowiada 2 razy większemu natężeniu dźwięku. Natomiast aby można było subiektywnie odczuć , że jest "dwa razy głośniej", poziom natężenia dźwięku musi wzrosnąć o ok. 10 dB (fonów).
A więc wzrost poziomu natężenia dźwięku o 2 dB to nie aż tak dużo, ale na pewno jest to zauważalne.

kamila_p
22-06-2006, 09:50
mohag bede miala porownanie z poprzednia zmywarka, ktora teoretycznie tez miala byc cicha - aristonem. dzis przywoza wiec czekam :) i tu pytanie do Was z innej beczki: chwilowo bede musiala wstrzymac sie z podlaczeniem sprzetu, bo najpierw musze zdemontowac zlewozmywakowy rozdrabniacz. chce jednak sprawdzic, czy zmywarka dziala - czy moge podlaczyc ja tylko do wody, a waz odplywowy wlozyc do zlewu i uruchomic ja? Brudna woda bedzie sobie splywac po prostu do zlewu - tak kombinuje, ale nie wiem czy dobrze :)

piotrul
23-06-2006, 07:45
Przejściowo może być, ale pamiętaj żeby go jakoś "uwiązać" bo możesz mieć małą rewolucję w kuchni :D

KIA
20-07-2006, 15:24
Też chętnie przeczytam opinie o tej zmywarce!

nika19
21-07-2006, 14:13
kamila, i jak zakup? jestes zadowolona? dobrze myje?
bo ja własnie stoje przed wyborem. Na pierwszym miejscu wlasnie mam favorit control
bede wdzeczna za opinie

motyczka
22-07-2006, 09:35
i ja i ja :D

23-07-2006, 14:59
kupiłam zmywarkę Candy pod zabudowe , zwracałam uwagę na ilość naczyń , w jakiej klasie energetycznej się mieści czy ma pół załadunku a kompletnie nie pomyślałam o głośności :cry: :-?

CZŁOWIEK CAŁE ŻYCIE SIĘ UCZY I GŁUPI UMIERA !!!!

A jak będzie hałasować to wyjade z nią do piwnicy -ha ha ha ( żartuje )

nika19
18-08-2006, 13:59
Jaka jest róznica miedzy zmywarką AEG favorit control Vi a AEG Favorit 64080 Vi?

kto zna odpowiedz na to pytanie? dodam, że przeczytałam oba opisy zmywarek...(ale chyba bez zrozumienia :( )

Honorka
30-08-2006, 18:19
Przypadkiem dowiedziałam sie tego w sklepie :)
AEG Control jest produkowane we Włoszech :) Reszta (bez przyrostka Control) w Niemczech (jeszcze :) )

nika19
31-08-2006, 14:57
nawet nie mów! a ja juz zamówiłam :( mówili ze lepszy model
[/url]

cubus2
28-09-2006, 17:05
A co ja mam zrobić, jeśli zakupiłem lodówkę i jest strasznie głośna? Tzn. "grucha" jak stado gołębi :evil:

Serwis był, zrobił pomiar (urządzeniem bez homologacji) i poziom dźwięku mieści się w granicach.
Jak walczyc dalej????

CZY KTOŚ SIĘ NA TYM ZNA I MOŻE MI POMÓC?
Jakby co, opiszę szczegółowiej.

Pozdrawiam, cubus

blablaluga
04-10-2006, 07:38
czy ktoś ma
mastercooka (czyli fagora z hiszpani)
http://domimedia.pl/index-pct-23-p-2823-more.html
za 900 nowy

miałem kupić http://www.agdexpert.pl/zmywarki-do-zabudowy-60-cm/favorit-control-vi
za 2045

ale mogę kupić tego mastercooka za 900

czy ktoś ma tego mastercooka??? albo innego mastercooka, czekam na opinie o firmie i o zmywarkach i kuchniach elektrycznych....

czy dobrze zrobię że zaooszczędzę??

rafallogi
04-10-2006, 08:01
jeśli zmywarka ma być w rozsądnej cenie i o dobrych parametrach to raczej elektroluxa....

pawelsz1
04-10-2006, 09:14
mi 60 się już nie zmieściła więc zakupiłem Electrolux ESL 4131 - bardzo fajna i cicha. Jak przeglądałem forum przed zakupem to wszyscy mówili Bosch albo Electrolux, Bosch był dla mnie za drogi i kupiłem 4131 za ok 1600 zł

jolka009
04-10-2006, 11:20
tylko AEG - znajomi mają i jest tak cicha że nie zauwazyłam że jest włączona jak u nich byłam. Sama tez taką kupię do domu. Na razie mam Whirpool - gary owszem czyste, ale strasznie jest głośna... a mam kuchnię połączoną z salonem

ewa i aleksander
04-10-2006, 11:28
Wlasnie po 8 latach zepsula mi sie zmywarka Bosh.Ledwo uprosilam fachowca aby w ogole zechcial przyjsc.Okazuje sie ,ze zmywarki Bosh sa bardzo trudne do naprawy ,trudny dostep do wnetrza i trudno o czesci.Wszystko dlatego bo serws Bosha chce sam naprawiac za duzo wieksze pieniadze.
Na szczescie udalo sie moja zmywarke naprawic .[40zl]Okazalo sie ze zalal sie jakis plywak i wystarczylo tylko zmywarke mocno przechylic wylac wode.
Bo oczywiscie dostep do niego byl tak trudny ,ze to byla jedyna metoda.
W niedalekiej przyszlosci musimy kupic zmywarke 60cm[ta jest za mala].
Pan doradzil albo Whirpool albo Electrolux .Ta ostatnia dla tych ktorzy maja wiecej kasy.Czesci do nich sa ogolnodostepne i kazdy niezalezny serwisant moze je naprawiac.

jurg
04-10-2006, 12:37
Electrolux ESI 6241. Użytkuję dopiero 3 miesiące. Jest OK. Cicha. Zmywa super. Nie korzystałem jedynie z programu intensywnego , ponieważ nie zapuściliśmy garów aż tak aby z tego programu skorzystać.

Oferty np tu:
http://www.kupujemy.pl/items/_zmywarkaelectroluxesi6241dozabudowy/_/0/_

... ja kupiłem tu:

http://www.maximedia.pl/?c=zmywarki_do_zabudowy&p=electrolux_esi_6241

aztec
04-10-2006, 19:39
tylko AEG - znajomi mają i jest tak cicha że nie zauwazyłam że jest włączona jak u nich byłam. Sama tez taką kupię do domu. Na razie mam Whirpool - gary owszem czyste, ale strasznie jest głośna... a mam kuchnię połączoną z salonem

Nie do końca. Prawie każdy koncern produkuje b. ciche i bardzo głośne zmywarki. Np. electrolux od 43 do 51dB. Jeśli dodać do tego, że każda różnica 3 dB to dwa razy głośnieje urządzenie- robi się już nieciekawie. Koniecznie należy zwrócić uwagę na to, by nie porównywać urządzeń z różnych firm, gdyż tylko w obrębie jednego brandu możemy być pewni tej samej metodologii pomiaru.
ps
Nawet Miele produkuje zmywarki 48db, ale za to w najdroższych modelach schodzi do 42dB :wink:

paris
29-10-2006, 17:52
witam
mam do kupienia zmywarke - niestety 45. jaka polecacie? z widocznym panelem czy nie?

marcin-jogo
29-10-2006, 18:21
Ja posiadam 45 whirpola z panelem w środku i jestem zadowolony. Teraz apewne jeszcze z jakimiś wyświetlaczmi więc może i fajniejsza jak jest z frontu jednak jak kuchnia idzi epod zabudowe ze sprzetem to stanowczo we wnątrz jak nie do zabudowy to nie ma to większego znaczenia

paris
29-10-2006, 18:32
a mozesz podac mi model tej zmywarki?
chodzi mi o to aby cicho chodzila...
polecano mi electroluxa, whirola i boscha.
moze jeszcze ktos cos doradzi?

2112wojtek
29-10-2006, 18:41
mam 45' boscha -do zabudowy. Panel widoczny. Cicha,dziecinnie prosta w obsludze i konserwacji, dobrze zmywa ( :P :P odpukac). Design taki sobie.

chokie
29-10-2006, 20:26
Mam boscha silence comfort, 45 cm szeroka, z widocznym panelem. Jest naprawde super cicha. Wygodne jest to, że widać ile czasu zostalo do zakonczenia zmywania. Ale z drugiej strony, czy aż tak bardzo jest to użyteczne to sama sie zastanawiam. Bo i tak po zakończeniu zmywania nie wyjmuje naczyn od razu, tylko czekam aż odparuja.
Do nowego domu kupie chyba ta bez widocznego panela i napewno 60cm szeroka, bo ta ktora mam jest juz dla nas za mala (rodzina sie rozrosla w tak zwanym "miedzyczasie" :wink: )

paris
29-10-2006, 21:00
wlasnie nas jest 6 i niestety szafke mamy na 45. mozna zawsze przerobic jeszcze szafki...

PIXI I DIXI
29-10-2006, 21:39
Jak możecie (macie na to miejsce) to przeróbcie szafkę,to mniejsze koszty teraz niż kiedyś, bo jak się okaże niewystarczająca 45 to i szafki trzeba będzie przerobic i zmywarke nową kupić, a ceny 45 i 60 bardzo zbliżone,
zastanawialiśmy się nad 45 ale w końcu kupilismy 60 (mamy od 7 lat i do dzisiaj cieszymy sie, że jednak wzieliśmy 60 a nie 45)
wszystko zalezy od wielkości kuchni, my mamy 35 metrowe mieszkanie a kuchnia to aneks pokoju, i jakoś się zmieściła, oczywiście kosztem szafki
jest nas dwoje i mycie jest albo codziennie albo co dwa dni, w 45 to chyba dziennie dwa razy,
patrząc na koszty użytkowania (też istotne) to przy 45 chyba będą wieksze (częstsze mycie a więc więcej wody i środków piorących tj kostek, płynu itd)
dla większej rodzinki to na pewno lepiej 60, no i duże gary wejdą :D ,
wogóle to zmywarka jest super wynalazkiem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ,

2112wojtek
30-10-2006, 07:33
To prawda z 45' -tką. Ta wielkosc dobra jest do kawalerki lub bezdzietnej pary.Dla trzyosobowej rodziny zaczyna byc za mala. Lepiej kupic 60' - tym bardziej , ze jest tansza :wink:

anekri
30-10-2006, 08:17
ja mam elektroluxa 45 - 3 osoby w rodzinie
jestem zadowolona, dobrze zmywa, łatwa w obsłudze i dla mnie wystarczajaca w zupełności
czasami to czekam na imprezę żeby użyć zmywarki bo normalnie nie mogę jej zapełnić :wink: nie wiem może mało brudząca jestem 8

do zabudowy z odkrytym srebrnym panelem - ładnie komponuje się z pozostałymi inoxami

paris
30-10-2006, 13:59
DZIEKI ZA RADY WEZME JE POD UWAGE.
ANEKRU - mam pytanie. czy duzo dalas za te duze kwiatki-drzewka w Twojej jadalni???

lagerfeld
30-10-2006, 16:51
ja miałem 45 bosha silencera przez trzy lata i jak najbardziej polecam (panel na wierzchu). jak chcesz mieć panel schowany to poszukaj modelu który oprócz sygnalizacji dźwiękowej będzie jeszcze miał jakieś świecidełko, które będzie informowało o tym, że zmywara jeszcze działa. mam cosik takiego w siemensie i dlatego unikam otwierania drzwiczek podczas mycia.

anekri
31-10-2006, 07:58
DZIEKI ZA RADY WEZME JE POD UWAGE.
ANEKRU - mam pytanie. czy duzo dalas za te duze kwiatki-drzewka w Twojej jadalni???

chodzi ci pewnie o beniaminki :D
są ze mną od maleńkości :lol: i przyżyły już 3 przeprowadzki 8)

prosciu
31-10-2006, 08:03
elektrolux 45 z schowanym panelem
cicha dobrze się sprawdza od 5 lat
rodzina 3 osobowa wystarcza

SzymonT
31-10-2006, 09:09
Mam BOSCHa SRV45T03EU z zakrytym panelem. Cichutka, zmywa świetnie. Nie miałem możliwości zamontowania 60, ale dziś już wiem że jeśli tylko mógłbym to bym to zrobił. Czasami po prostu po dużym gotowaniu (gary, patelnie, itp) wszystko się nie mieści.
P.S. A moja żona znalazła inne przydatne zastosowanie - podczas suszenia nagrzewa się ociekacz od zlewu który opiera się o górną część szafki w której zamontowana jest zmywarka - i świetnie rośnie tam wówczas ciasto na chleb :-)

Magg
03-11-2006, 14:40
Też ostatnio porównywałam, i znalazłam tylko jedną róznice: w natęzeniu hałasu. Control vi - 46 db, 64080vi - 43 db no i oczywiscie w cenie - control vi tansza o jakies 400 zl.

kasiak73
07-11-2006, 18:41
Proszę doradzcie mi jaka kupic zmywarke :)
Ma być wolnostojaca 60cm tylko niewiem jakiej firmy kupic i jaki model :)
Może ktos ostatnio kupował zmywarke i podpowie mi :roll:
Napewno nie chce Bosha miałam pralke i zaraz się zepsuła :cry:
Może Electrolux?
Co myslicie?
Pozdrowienia :D

Mikazuu
07-11-2006, 19:01
Skoro nie chcesz BOSHa, to może Miele, Siemens albo Whirpool?
Ja wprawdzie mam Aristona, niby działa ok, ale czasami niedomywa naczyń (nie wiem co może być powodem, chociaż sprawdzało to może z 5 "fachowców" ).

Znajoma kupiła niedawno Whirpoola, klAAA za 2300zl, min z funkcja "pół załadunku" i ukrytym panelem sterowania. Póki co chwali sobie. Tyle, że to model do zabudowy.

Poczytaj forum, podobny temat już wypływał kilka razy...

Cpt_Q
07-11-2006, 19:20
Napewno nie chce Bosha miałam pralke i zaraz się zepsuła :cry:

No to musiałaś mieć pecha, bo u mnie Bosch pracuje intensywnie już kilka dobrych lat (5 albo 6 nie pamiętam) całkowicie bezawaryjnie.
W dodatku też była jako wolnostojąca, ale zmieniliśmy koncepcję kuchni i właśnie Bosch miał tę możliwość zdjęcia blatu i przystosowania go do zabudowy.
A co do awaryjności marek - mamy też pralkę Ardo, żadna wiodąca w końcu firma. Jedzie równo już chyba z 10 lat. A telewizor Otake ma lat 16 i też się sprawuje :wink: Czasem już mi się nudzą niektóre sprzęty :lol:

raffran
07-11-2006, 20:37
Skoro nie chcesz BOSHa, to może Miele, Siemens albo Whirpool?
Ja wprawdzie mam Aristona, niby działa ok, ale czasami niedomywa naczyń (nie wiem co może być powodem, chociaż sprawdzało to może z 5 "fachowców" ).

Znajoma kupiła niedawno Whirpoola, klAAA za 2300zl, min z funkcja "pół załadunku" i ukrytym panelem sterowania. Póki co chwali sobie. Tyle, że to model do zabudowy.

Poczytaj forum, podobny temat już wypływał kilka razy...

Przypuszczam,ze w wiekszosci przypadkow niedomycia naczyn nie lezy po stronie zmywarki,tylko np. w sposobie ich ulozenia,czasami bywa tez ze w trakcie cyklu mycia jakies naczynie sie przekreci i wtedy moze sie niedomyc,albo moze w nim pozostac woda czysta jak i brudna.

kasiak73
07-11-2006, 21:07
Wiem że taki temat juz był ale głownie o zmywarkach do zabudowy
Ja szukam zmywarki tak do kwoty 1500zł
Jest taki wybor ze ciezko wybrac :roll:
Co do Bosha faktycznie może mialam pecha ale tej firmy nie chce znac :evil:

kasiak73
08-11-2006, 11:35
Nikt nie ma wolnostojacej zmywarki :cry:

sebo8877
08-11-2006, 12:23
A ja mam wolnostojącego whirpola 60
o tę:
http://www.whirlpool.pl/?nodeid=37&cat_id=738&prod_id=8210
Pierze już 2 lata - bezstresowo nas traktuje, jestem zadowolony, wkąłdam piore wyciągam święty spokój, zadnych awarii, i problemów.

Najważniejsze - trzeba to dobrze poukładac - by woda wszędzie mogła dotrzeć.

Sebo8877

Cpt_Q
08-11-2006, 14:04
Najważniejsze - trzeba to dobrze poukładac - by woda wszędzie mogła dotrzeć.

święte słowa. I uważać na pestki od cytryny :lol:

jurg
09-11-2006, 14:43
........ mnie do szału doprowadza koperek, zielony. Jak jest obiad posypany zielonym to się podczas mycia lubi przykleić do talerzy. :evil:

Cpt_Q
10-11-2006, 09:23
........ mnie do szału doprowadza koperek, zielony. Jak jest obiad posypany zielonym to się podczas mycia lubi przykleić do talerzy. :evil:

nam nie :o a też dużo zielonego używamy

brigid
12-11-2006, 20:52
Myślę, że zmywarki wolnostojące nie różnią się funkcjonalnością od tych do zabudowy. Za półtora tysiąca można kupić zupełnie satysfakcjonującą zmywarkę, choć nie będzie miała wszystkich możliwych funkcji. Wydaje mi się, że warto to dobrze rozważyć i dobrać coś do własnych priorytetów.
- kolor: nie biały, a stalowy albo srebrny,
- głośność, a właściwie cicha praca,
- oszczędność wody i energii (i kiedy ta inwestycja się zwróci),
- przyciski zamiast pokrętła sterowania,
- programator czasowy,
- programy: co najmniej 90% zastosowania zmywarki to program normalny, więc jak bardzo nam zależy na tych innych...
Sama mam zmywarkę Siemensa z programem auto 55-65, białą, 60 cm od 2 lat i jest bez zarzutu. Moi rodzice mają Siemensa, białą, 45 cm od 6 lat i również jak dotąd chodzi bezawaryjnie.

Nefer
12-11-2006, 21:04
Indesit - od 6 lat ostra jazda ( przy moich dzieciach :roll: )i wszystko OK :)

kasiak73
13-11-2006, 12:20
Dzisiaj jade wybrac zmywarke :P
Cięzki wybór zobaczymy :P
Dzieki za podpowiedzi :P

sebo8877
13-11-2006, 12:22
Napisz co wybrałaś :D

Sebo8877

kasiak73
14-11-2006, 11:18
http://www.topmarket.com.pl/zmywarki/ELECTROLUX_ESF_63020.php
Wybrałam ten model mysle że dobry :roll:

Becik
29-11-2006, 10:34
Ja mam 2,5 letnią Gorenje 45 cm do zaudowy (nie pamiętam jaki model). Kilka tygodni temu popsuła się pompa (tuż po upływie okresu gwarancji). Magik od zmywarek gdy zajrzał - od razu stwierdził że części są "made in Italy" :(. Na całą Polskę jest podobno jeden dystrybutor tych części (we Wrocławiu). Na sprowadzenie ich i naprawę czekałam 2 tygodnie. Koszt 300 PLN. Nie polecam.
Gdybym dziś miała kupować zwróciłabym uwagę na przyszłe koszty sewisu i dostępność elementów (zapytałabym o radę niezależnego serwisanta).

bosanova
29-11-2006, 16:30
Ja mimo wszystko polecam Boscha. Tak to juz jest nie wszystko jednej firmy jest OO, u Boscha pralki nie najlepsze, ale zmywarki jak najbardziej tak. :)

TomekV1
02-12-2006, 23:09
Witam wszystkich;

Zamierzam kupić w końcu zmywarkę i mam dylemat co do marki i wyposarzenia. Mogę na nią przeznaczć do ok. 3000 zł. Nie wiem na co zwrócić uwagę, co jest ważne a co mniej. Może ktoś poleci jakiś model do zabudowy?

Może ktoś ma Whirlpoola 6-ty zmysł ?

beton44
03-12-2006, 06:48
nie wiem czy to właściwe forum :o


tu się zakłada wątki POMOCY płacę za gaz do ogrzania domu 200 złotych na miesiąc pomocy dajcie jakieś cudowne rozwiązanie jak zaoszczędzić


tak że zmywarka za 3000 złotych to tu chyba zjawisko z innego świata :wink:

mdzalewscy
03-12-2006, 09:26
nie wiem czy to właściwe forum :o


tu się zakłada wątki POMOCY płacę za gaz do ogrzania domu 200 złotych na miesiąc pomocy dajcie jakieś cudowne rozwiązanie jak zaoszczędzić


tak że zmywarka za 3000 złotych to tu chyba zjawisko z innego świata :wink:

i w dodatku krzyczy na nas " ZMYWARKA TO SKARB" , jaki to skarb ?, dzieci, zdrowie to skarb, a z rzeczy materialnych to może jakieś złoto,diamenty to skarb, a nie jakaś zmywarka, w dodatku tytuł postu powinien być taki "jaka zmywarka za 3tyś zł ?" i być w dziale "wnętrza", albo "psycholog.."

MARKOG
03-12-2006, 09:43
przeciez to jest dział "wymiana doświadczeń (nie tylko budowlanych) - Podziel się swoimi dobrymi i złymi doświadczeniami..." - jasno w tytule napisał co go interesuje - to po co klikacie jak wiecie że to nie o ogrzewaniu ani o cegle na mur. Chce porady bo kupuje sprzęt do zabudowy który będzie częścią domu i który kosztuje nie małe pieniądze tak jak nie jeden wątek w tym dziale o kuchenkach płytach piecach lodówkach oświetleniu itd

TomekV1 - jak zmywaka to na pewno lepsza szersza - co do firmy to ja bym patrzył na jak najdłuższą gwarancję z reguły sprzęt nie psuje się w 1 roku użytkowania tylko zawsze jakoś tak bywa że 2 miesiące po upływie gwarancji. Ja mam niestety wąską zmywarkę Aristona też taką najdroąszą z automatyczymi programami i "sztuczną inteligencją" i co i to że używam zawsze jednego i tego samego programu :) rzadko kiedy coś zmieniam. Jedno jest pewne jest to wielkie ułatwienie i oszczedność wody. No i sztućców i szkła na pewno się tak ręcznie ładnie nie wymyje jak w zmywarce .

rrmi
03-12-2006, 09:51
Jeszcze troche i ludzie zaczna sie bac zadawac pytania :-?
Kazdy pyta jak umie , dlaczego sie tak czepiacie? :-?
A pozniej pojawiaja sie watki , ze cos sie dzieje na wymianie doswiadczen , nie ma ludzi i nuda .
Po to jest Forum , zeby kazdy tak jak chce zapytal .
Nie odpowiada komus styl pytania , to niech nie odpowiada .
Watek spadnie na dol , moze wtedy zadajacy pytanie sie zastanowi.
Pozdrawiam serdecznie i zycze mniej upierdliwosci na codzien

Cpt_Q
03-12-2006, 10:19
... - jasno w tytule napisał co go interesuje -

moim zdaniem niejasno - tytuł cokolwiek intrygujący. Ja tu wszedłem, bo byłem zaciekawiony, co jeszcze może zmywarka, może odkryły się jakieś jej dodatkowe zalety, o których nie wiedziałem. A że zmywarka to skarb to wiem :lol:
Ot małe nieprzemyślenie "młodego" forumowicza, wiem, że wielu jest już zmęczonych powtarzaniem w kółko tego samego i odsyłanie do tematów wałkowanych milion razy...

i zgadzam się też z rrmi (jak zwykle zresztą) :wink:

Cpt_Q
03-12-2006, 10:43
TomekV1 - przy okazji zerknij tam z łaski swojej
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=21331

mironmk
03-12-2006, 18:34
polecam boscha, wybierz najcichsza, liczne bajery nie sa potrzebne (to tak z mojego doswiadczenia), albo whirpool, są podobne wątki na forum

krzysztofh
04-12-2006, 06:19
Dobra zmywarka do wygoda w jej użytkowaniu, skarb to kochana ŻONA no i dzieci of course.

Jak możesz wydać na nią ok3 tys. to szukaj w takich firmach jak Bosch, AEG Miele (ta ostatnie może kosztować 4tys) ale to bajka.
Praktycznie trzeba wziąć katalog lub przejrzeć oferty w Internecie i wybierać te najbardziej bogato wyposażone.
Kryteria to zużycie wody, prądu hałas w dB, (3dB) więcej to hałas dwukrotnie większy, liczba dostępnych programów.

Żelka
04-12-2006, 07:17
Forum jak najbardziej odpowiedznie...., przeciez to tez watek pomocy..., w sprawie zakupu dobrej zmywarki...a, ze czlowiek wyrazil sie o zmywarce jako o skarbie, a czemu by i nie... :wink: Na pewno dla niego zona jest skarbem jesli juz chce kupic jej bardzo dobra zmywarke i pofatygowal sie nawet tutaj po porady.... :P
Zyczyc tylko udanego zakupu... :D :wink:

Dżaro
10-12-2006, 23:21
Witam,

Sam jestem na etapie zakupu zmywarki, jednak w dużo niższym przedziale cenowym. Podobno niezła jest AEG FAVORIT CONTROL Vi, i to chyba za sporo mniej niż 3000.
Mam pytanie, jeśli można, czy ktoś ma zmywarke firmy Candy?
Pralki wiem że mają niezłe, a zmywarka to dosyć podobny rodzaj sprzętu.
Interesuje mnie zmywarka, która nie będzie myła garów ponad dwie godziny, ale np. godzinę, max 1,5h. jest taka np. Candy CDS 120 X, z programem 1h, klasa A. Dla świeżych naczyń podobno ma być wystarczająca. Dobrze bay nie była z tych najgłośniejszych, a firma Candy podaje dwa parametry: Głośność dB re 1 pw: 51 i Głośność dB (A): 36. Czy ktoś wie czym się różnią ?

Pozdrawiam
Jarek

diablica102
11-12-2006, 05:55
Mam pytanie, polecono mi w różnych sklepach zmywarke
jedna boscha typ SGV57T13EU
druga candy CDI5515S
czy ktos z Was może użytkuje jakąś z tych?

Wiem że firma nie jest najważniejsza tylko funkcjonalność ale ja zupełnie nie wiiem w jakiej firmie szukać ale myślę ze bosch chyba jednak bardziej sprawdzony

Czekam na porady

bakola
11-12-2006, 07:26
poszukuje zmywarki bardzo dlugo, przejrzalam wiele wypowiedzi i ocen, wszysce wychwalaja BOSCHa, ja zdecydowanie wybralabym BOSCHa, wlasnie do domu kupuje zmywarke tej firmy

fracek
11-12-2006, 14:54
Mam ten typ Boscha od roku i jest super, wczesniej tez mialem Boscha tylko 45 i bylem bardzo zadowolony.

Beaty
11-12-2006, 20:30
Też mam ten typ boscha- super myje :D

11-12-2006, 21:49
Jestem za Bosch.

ewa i aleksander
11-12-2006, 22:07
Nigdy wiecej zmywarki Bosh.
Jak nam sie zepsula [45cm] facet musial rozebrac ja na czesci pierwsze aby usunac mala usterke.Trwalo to naprawde dlugo.
Czesci sa drogie,dostepne tylko u bosha i trudny jest dostep do kluczowych elementow urzadzenia.[Poprostu bosh chce sam reperowc i to za duze pieniadze]
Pan przyszedl do naszej zmywarki tylko dlatego bo juz sie wczesniej gdzies poznalismy.
Sa inne firmy ktore warto wybrac.Latwo ich wyroby reperowc i latwy jest dostep do czesci na rynku.Najlepiej skonsultowac to z kims kto zawodowo sie trudzi reperacja AGD.

vdr
11-12-2006, 22:26
w przypadku zmywarek firma jest ważna - zmywarki firmy BOSCH/SIEMENS (to jedna fabryka) mają opinię bezkonkurencyjnych.

Anna K.
12-12-2006, 10:42
Także planuję kupic zmywarkę Bosch i w sklepie w ofercie jest model szer 60 cm za 1190. Nie wiem czy to nie za tanio? Co prawda ma tylko 3 programy i 2 temperatury, klasa energetyczna A i jeszcze trochę funkcji(nie będę wymieniać-bo i tak nie wiem o co chodzi). Czytałam na forum że i tak przeważnie używa się 2 programów, czyli zmywarki z wieloma funkcjami nie są tak do konca wykorzystywane.

Więc nie wiem czy warto - bo tania i za parę lat wymienić - czy kupić droższą z większą ilością bajerów.

Marek30022
12-12-2006, 11:12
Generalnie cały sprzęt AGD mam Boscha, w tym i zmywarkę - tak jakoś wyszło. Pracuje od roku i w związku z tym nie mogę potwierdzić czy jest mało awaryjny czy też nie. Jedno jest pewne - części są drogie. Przyklad: ramka do mikrofalówki, taki kawalek blachy (musiałem zamienić z szerokości 50 cm na 60 cm) kosztowała 700 zł a cała mikrofalówka ok 2000.

Paweł297
14-12-2006, 19:12
Witam

Firma Bosch to raczej solidna marka ale w przypadku jakiejś naprawy już po gwarancji często takowa naprawa może być nieopłacalna że względu na koszty i dostępność części zamiennych... :(

Gagata
15-12-2006, 15:40
Właśnie szukam zmywarki dla siebie i takie pytania:

czy 52 dB to rzeczwywiście hałas w domu?
czy potrzebny jest mi bardzo "system samoczyszczących filtrów"?
co z akustycznym sygnałem końca pracy - można tego nie uzywać?
czy 65 st. wystarczy jako max. temperatura?

nie chcę wydać dużo kasy na tę zmywarkę... ale też niech będzie to sensowny wydatek.

zarka
15-12-2006, 18:34
Dolaczam sie do prosby :)

w.marek
17-12-2006, 10:57
Prosze o pomoc w wyborze zmywarki.
Zastanawiam się nad kilkoma modelami.
BOSCH SGI 55M35 EU 2350
http://www.bosch-agd.pl/pl/produkty/produkt.asp?idproduktu=573
BOSCH SGI 55E15 EU 2050
http://www.bosch-agd.pl/pl/produkty/produkt.asp?idproduktu=572
BOSCH SGI 45M35 EU 2070zł
http://www.bosch-agd.pl/pl/produkty/produkt.asp?idproduktu=569

SIEMENS SE 55M556 EU 2300
http://www.siemens-agd.pl/produkty/przeglad_produktow/produkt.php?idproduktu=456
SIEMENS SE 55M550 EU 2170
http://www.siemens-agd.pl/produkty/przeglad_produktow/produkt.php?idproduktu=455

AEG FAVORIT PERFORMANCE I-M 1999

Nie powiem że nie zależy mi na cenie. Chciałbym kupić w miare tanią ale i bezawaryjną i praktyczą zwyarke.

Zmywarka musi być na 60cm i z odkrytym panelem. Takie już mam meble.
Kompletnie się nie znam na zwywarkach i mój wybór padł czysto po firmach (takie były polecane na forum).
Może ktoś będie miał inne propozycje.

krzysztofh
17-12-2006, 12:32
Każda z tych zmywarek jest OK. Chociaż nie sa takie same.
Kilka ważniejszych spraw na ktore trzeba zwrócić uwagę to:
klasa energetyczna (powinna być A)
zużycie wody (jezeli 14 litrów to super)
poziom hałasu (pamiętaj, że wzrost dB o 3 to bardzo duża różnica).
ilośc programów
Firma tu wszystkie sa OK.
Ja mam AEG z roku 2006 FAVORIT64080 i-m. Jest OK

OlaK
19-12-2006, 09:04
Mam Boscha od 2 lat i paru miesiecy. Ogolnie jestem zadowolona z tym, ze gdybym teraz miala kupowac kupilabym (zapewne za ta sama cene albo za minimalna doplata) zmywarkę z myciem strefowym (tzn. żeby dalo sie umyć naczynia tylko w jednym koszu) i z wiekszym wyborem programów. Obecnie myję zazwyczaj na 50st - 2.5h mycia to jednak strasznie dlugo a na 35st naczynia po myciu sa śliskie, jakby zywarka nie wypłukała wszystkich środków myjących.

w.marek
04-01-2007, 15:35
A czy kotś ma w zmywarce 1/2 wsadu i czy to realnie daje jakieś oszczędności.
A druga sprawa czy temperatura 70 stopni jest konieczna.
Bo część zmywarek boscha ma np 65 stopni maksymalną temperature.
I jeszcze czy ktoś ma zmywarke boscha z głośnoscią 52 db. Bo wyższe modele mają 47 db. I zastanawiam się jak głośna jest ta 52 db realnie.

igor1980
08-01-2007, 16:06
4 db oznacza 2 razy głośniej. 70 stopni pozwala spokojnie myć garnki, uwierz mi 5 stopni dla zmywarki to dardzo duzo. i najwazniejsza sprawa-- kup skladana w niemczech, latwo poznac, polskie maja polimerowe dro, a niemieskie ze stali nierdzewnej. 1/2 wsadu nie oznacza mycia w jednym koszu, niech cie to nie zmyli, to oznacza ze zmywarka pobierze o jakies 3-4 litrow wody mnie, poniewaz zaklada ze wlozysz mniej naczyn, prawdziwa polowa wsadu, czyli mycie w jednym koszu istnieje w wyzszych modelach bosch-siemens ale, jak zawsze jest ale, sa to zmywarki w cenie od ok 3.5 tyś, na przyciskach programatora powinien byc piktogram, z namalowanym jednym koszem- to jest pol wsadu (w potocznym rozumieniu), mam nadzieje ze troszke pomoglem :D

Delaware
09-01-2007, 13:08
Jestem wlasnie w trakcie kupowania zmywarki takiej jakiej i ty poszukujesz.
Zdecydowalam sie na Boscha SGI 58 M 05 EU (takie oznaczenie ma w niemczech model ze stalowym panelem). W wyborze kierowalam sie testem jaki zrobil Stiftung Warentest w lipcu tego roku --> zmywarka ta zdobyla 1 miejsce na 10 testowanych. Nie jest niestety tania (ma kosztowac 780 Euro),
ale jest cicha 44dB, energo i wodo oszczedna (AAA), ma tez automatyke wagowa - zuzycie w zaleznosci od ilosci naczyn i stopnia ich zabrudzenia.
I wiele innych.
Widzialam ja w sobote na wlasne oczy - bardzo mi sie podobala.
Sprzedawca pial nad jej zaletami - twierdzil nawet, iz jest lepsza niz Miele :o
Taki sam model ma oczywiscie takze Siemens ale Bosch ma lepsze wykonczenie.

Nie wiem czy pomoglam, ale zycze dobrych wyborow

w.marek
11-01-2007, 08:14
Dzięki za podpowiedzi i opinie.
Juz praktycznie wybrałem dwie tylko teraz czy warto dopłacać do boscha czy nie lepiej tańszego AEG. Obie mają podobne funkcje i głośność.
http://www.bosch-agd.pl/pl/produkty/produkt.asp?idproduktu=745 2360
http://www.electrolux.pl/node111.asp?ProdID=38802 2050
i ewentualnie jeszcze bliżniaczy jak mi się wydaje siemens
http://www.siemens-agd.pl/produkty/przeglad_produktow/produkt.php?idproduktu=584 2240

kolia
29-01-2007, 00:47
Mam pytanie odnośnie poziomu głośności zmywarki. Jaka zmywarka jest cicha? Z moich dotychczasowych poszukiwań rozrzut jest znaczny od 44 dB do 57 dB, oczywiście im cichsza tym droższa :lol: I nie wiem czy wybrać coś pośrodku w tym przedziale, bo jakoś wydawać 3tys na tę z 44 dB niekoniecznie bym chciała, ale z kolei mam kuchnię otwartą na salon i chciałabym móc rozmawiać jak chodzi zmywarka.

Jakie głośne są Wasze zmywarki?

Mufka
29-01-2007, 07:37
Pytalam o to niedawno w "dzial porad zyciowych", nie kupuj 57dB bo to huk :). ja mam 47 i polotwarta kuchnie, wlaczona zmywarka nie przeszkadza jest w porzadku. A tu prosze polecam post Bratki:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1555940#1555940

KIA
29-01-2007, 08:30
Ja też mam otwartą kuchnię i dlatego szukałam cichej zmywarki i okazało się że znalazłam! Kupiliśmy FAGOR LF 073 IT i wcale nie kosztowała 3 tys., choć w miejscowych sklepach oferowali nam cenę niewiele niższą. My kupiliśmy w sklepie internetowym za niecałe 2 tys. i jesteśmy zadowoleni.

kasiaR
29-01-2007, 09:29
My ostatnio kupiliśmy Electroluxa 45 cm do zabudowy model ESL 4131 VI , jestesmy zadowoleni
Dobra cena i dobre parametry, AAA

http://www.maximedia.pl/?c=zmywarki_do_zabudowy&p=electrolux_esl_4131vi

pozdrawiam,
KasiaR :wink:

kolia
29-01-2007, 12:33
Dzięki kochani, przynajmniej teraz mam jakiś pogląd na temat tego co głośne a co ciche :)

gabula
29-01-2007, 13:59
A czy ktoś używa takiej zmywarki i może coś na jej temat powiedzieć?

http://www.agdexpert.pl/zmywarki-do-zabudowy-60-cm/whirlpool-adg-9836

Pozdrawiam :)

kasiaR
29-01-2007, 14:17
A czy ktoś używa takiej zmywarki i może coś na jej temat powiedzieć?

http://www.agdexpert.pl/zmywarki-do-zabudowy-60-cm/whirlpool-adg-9836

Pozdrawiam :)

1. wg opisu nie ma funkcji 3 w 1 - dla mnie to minus, bo musisz kupowac te wszystkie rzeczy oddzielnie - nie możesz stosować jednej "tabletki"



Pozdrawiam,
KasiaR

kasiaR
29-01-2007, 14:23
A czy ktoś używa takiej zmywarki i może coś na jej temat powiedzieć?

http://www.agdexpert.pl/zmywarki-do-zabudowy-60-cm/whirlpool-adg-9836

Pozdrawiam :)

1. wg opisu nie ma funkcji 3 w 1 - dla mnie to minus, bo musisz kupowac te wszystkie rzeczy oddzielnie - nie możesz stosować jednej "tabletki"



Pozdrawiam,
KasiaR

Na innej stronie (stronie producenta sa inne informacje na temat tej zmywarki

i podaja ,że jest głośna 44 dba i ma funkcje 3/4 w 1

na stronie która Ty podałam są inne informacje, Myślę ,że prawdziwe informacje podaje producent 8)

http://www.whirlpool.pl/app.cnt/whr/pl_PL/pageid/pgproddtl001/catid/4/subcatid/14/prodid/42399


Pozdrawiam
KasiaR :wink:

gabula
29-01-2007, 14:34
No właśnie,ja znalazłam taką stronę

http://www.centrum2000.com.pl/wip02/z/z2.php?id=c2_o94p258t&st=81&at=a00ascm00&k=hz2

a 44 db to głośna? :( , bo nie ukrywam,że ważna jest też dla mnie cena, chociaż mimo wszystko ważniejszy spokój :D

kasiaR
29-01-2007, 14:41
No właśnie,ja znalazłam taką stronę

http://www.centrum2000.com.pl/wip02/z/z2.php?id=c2_o94p258t&st=81&at=a00ascm00&k=hz2

a 44 db to głośna? :( , bo nie ukrywam,że ważna jest też dla mnie cena, chociaż mimo wszystko ważniejszy spokój :D



PRZEPRASZAM CIĘ BARDZO WPROWADZIŁAM CIĘ W BŁĄD :( :-?

44dba - tzn ,że jest bardzo cicha :D . Nasza ma 49 bda a nie 39bda .

PRZEPRASZAM Cię bardzo. :cry:


Pozdrawiam serdecznie,
KasiaR

kolia
29-01-2007, 14:41
1. wg opisu nie ma funkcji 3 w 1 - dla mnie to minus, bo musisz kupowac te wszystkie rzeczy oddzielnie - nie możesz stosować jednej "tabletki"



O kurcze jak zmywarka nie ma takiej funkcji to nie można używać tabletek? A czym grozi używanie tabletek bez tej funkcji?

kolia
29-01-2007, 14:47
No właśnie,ja znalazłam taką stronę

http://www.centrum2000.com.pl/wip02/z/z2.php?id=c2_o94p258t&st=81&at=a00ascm00&k=hz2

a 44 db to głośna? :( , bo nie ukrywam,że ważna jest też dla mnie cena, chociaż mimo wszystko ważniejszy spokój :D

nie wiem czy 44 dba to bardzo głośno, wiem, że mamy 39 bda i dla mnie nie jest ona cicha, a o głośności poczytaj tu:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1555940#1555940
pozdrawiam,
KasiaR :wink:

Kasia tutaj jest napisane ze ta Twoja ma 49 dB a nie 39 dB a to znaczna różnica http://www.mixmedia.pl/?zobacz=23 wydaje mi się że te 44 dB to już będzie super cicha jak na zmywarkę

kasiaR
29-01-2007, 14:51
No właśnie,ja znalazłam taką stronę

http://www.centrum2000.com.pl/wip02/z/z2.php?id=c2_o94p258t&st=81&at=a00ascm00&k=hz2

a 44 db to głośna? :( , bo nie ukrywam,że ważna jest też dla mnie cena, chociaż mimo wszystko ważniejszy spokój :D

nie wiem czy 44 dba to bardzo głośno, wiem, że mamy 39 bda i dla mnie nie jest ona cicha, a o głośności poczytaj tu:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1555940#1555940
pozdrawiam,
KasiaR :wink:

Kasia tutaj jest napisane ze ta Twoja ma 49 dB a nie 39 dB a to znaczna różnica http://www.mixmedia.pl/?zobacz=23 wydaje mi się że te 44 dB to już będzie super cicha jak na zmywarkę

KOLIA, dokładnie tak, już wyzej napisałam i przeprosiłam za wprowadzenie w błąd. Coś mi sie pokreciło- tak nasza ma 49 dba, a 44 dba to bardzo cicha.

Przepraszam jeszcze raz
KasiaR :wink:

gabula
29-01-2007, 14:53
nie wiem czy 44 dba to bardzo głośno, wiem, że mamy 39 bda i dla mnie nie jest ona cicha, a o głośności poczytaj tu:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1555940#1555940
pozdrawiam,
KasiaR :wink:[/quote]

Czytałam wszystkie wątki na ten temat i już sama nie wiem co wybrać :roll:

Pozdrawiam

kasiaR
29-01-2007, 14:56
nie wiem czy 44 dba to bardzo głośno, wiem, że mamy 39 bda i dla mnie nie jest ona cicha, a o głośności poczytaj tu:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1555940#1555940
pozdrawiam,
KasiaR :wink:

GABULA

przeczytaj co napisałam wyżej :-?

przepraszam wprowdziłąm Cię w błąd :-?

44 dba to mało- bedzie cicha napewno

gabula
29-01-2007, 14:58
No właśnie,ja znalazłam taką stronę

http://www.centrum2000.com.pl/wip02/z/z2.php?id=c2_o94p258t&st=81&at=a00ascm00&k=hz2

a 44 db to głośna? :( , bo nie ukrywam,że ważna jest też dla mnie cena, chociaż mimo wszystko ważniejszy spokój :D

nie wiem czy 44 dba to bardzo głośno, wiem, że mamy 39 bda i dla mnie nie jest ona cicha, a o głośności poczytaj tu:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1555940#1555940
pozdrawiam,
KasiaR :wink:

Kasia tutaj jest napisane ze ta Twoja ma 49 dB a nie 39 dB a to znaczna różnica http://www.mixmedia.pl/?zobacz=23 wydaje mi się że te 44 dB to już będzie super cicha jak na zmywarkę

dokłądnie tak, już wyzej napisałam i przeprosiłam za wprowadzenie w błąd. Coś mi sie pokreciło- tak nasza ma 49 dba, a 44 dba to bardzo cicha.

Przepraszam jeszcze raz
KasiaR :wink:


UFF... ulżyło mi, dziękuję bardzo
Kasiu, nic nie szkodzi :D

kolia
29-01-2007, 15:06
to ja ponowię pytanie, bo umknęło w zamieszaniu z poziomem głośności :wink:



1. wg opisu nie ma funkcji 3 w 1 - dla mnie to minus, bo musisz kupowac te wszystkie rzeczy oddzielnie - nie możesz stosować jednej "tabletki"



O kurcze jak zmywarka nie ma takiej funkcji to nie można używać tabletek? A czym grozi używanie tabletek bez tej funkcji?

diablica102
08-02-2007, 16:44
stoje przed zamiarem kupna zmywarki ZMYWARKA CANDY CDI 5515 S

czy ktos z Was ma?
Wszystkie informacje mile widziane a jeżeli nie ta, to co w tej cenie mozna dobrego kupic, byle nie bosh, cena ok. 2300-2500, szerokośc 60 cm

fracek
08-02-2007, 17:40
Witam. W zyciu nie kupilbym innej zmywary niz Bosch ale wydaje mi sie ze godna polecenia w tej cenie jest zywara AEG 65090 VIFavirit - cena ok. 2400,00 zl no i bardzo cichutka zaledwie 44 db wynik godny podziwu...

diablica102
09-02-2007, 05:04
a czemu uwazasz ze bosh to ideał?

Bordoś
09-02-2007, 08:47
No co do Boscha - zmywarki to mam zdecydowanie inne zdanie po pół rocznym uzytkowaniu już zablokowała się klapka zamykajaca proszek do zmywania. Rozwiazanie tej przesuwajacej się klapki jest tragiczne w użyciu i uważam że cena nie współmierna do jakości

darekgra
09-02-2007, 10:54
Ja bym tylko Boscha lub Siemensa brał. Mam znajomych (czterech) co mają Boscha jedni już 6 lat i jak dotąd bez awarii, wszystko ok.

Mufka
09-02-2007, 12:54
A ja polecam Elektroluxy, sa duzo cichsze od boscha i w nizszej cenie maja wiecej do zaoferowania.

magpie101
09-02-2007, 18:48
Tutaj mozna poczytac tez o zmywarkach http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90513&highlight=ariston

kuczman
09-02-2007, 22:00
Jak przyjdzie do zakupu, bede chcial ta zmywarke:
http://usa.fisherpaykel.com/admin/images/images_insit/DishDrawer/dd603ss-ez-all-insit3_md.jpg

Dwie niezalezne szuflady, kazda miesci 6 osobowa zastawe. Bardzo cicha, uzywa malo wody i energii.

Fisher- Paykel (http://www.fisherpaykel.co.uk/global/kitchen-products/dishwashing/dishdrawer.cfm?productUid=14973058-D325-3896-E5762930EE06350B)

diablica102
10-02-2007, 04:08
a ile to cudo kosztuje?

arekk
10-02-2007, 09:05
Ja używam AEG i złego słowa nie mogę powiedzieć.
Mam pod zabudowę 45cm.

kuczman
10-02-2007, 18:17
a ile to cudo kosztuje?
Pewnie sporo. W Stanach (http://www.abtelectronics.com/product/5806.html) sprzedaje sie za tysiac usd. W Europie nie wiem. VAT?
Ale widzialem je w uzyciu wiele razy i napewno wlasnie to chce. Mam podobnie kosztujacego Bosha i po prostu nie jest tak praktyczny.

diablica102
11-02-2007, 05:54
czyli nikt nie uzytkuje tego modelu zmywarki candy?

Candy połączyła sie z Hooverem, mam pralkę hoovera jest super, dlatego ciekawi mnie jak to ze zmywarką

Sp5es
11-02-2007, 14:39
Witam. W zyciu nie kupilbym innej zmywary niz Bosch ale wydaje mi sie ze godna polecenia w tej cenie jest zywara AEG 65090 VIFavirit - cena ok. 2400,00 zl no i bardzo cichutka zaledwie 44 db wynik godny podziwu...

Jak wyżej. Bosch jest rewelacyjny,.
Siemens robi na tych samych liniach, model identyczny za to droższy.
Mam 2 typy Bosch, obie rewelacyjne.

Tuszka
11-02-2007, 20:55
Tylko Bosch ew.Miele.
Sama mam Boscha i jestem zadowolona- Bardzo!!!

TERMOS
12-02-2007, 23:04
też BOSH ,
jak narazie działa bezawaryjnie ,

no i nie mniej niż 60cm ,
:D

darekgra
12-02-2007, 23:19
Tak jak już wczesniej pisałem tylko Bosch ale ci moi znajomi mają 45 i mówia ze im wystarcza.
no i teraz już nie wiem czy 45 czy 60cm??
pozdrówka

mikita
13-02-2007, 08:52
A mnie radzą Elektroluxa, że za te same parametry co w bosh/siemens, a podobna jakość za niższą cenę

Wogóle to mam wrażenie, że kiedyś solidniejsze rzeczy robili, zmywarki 6-7 letnie rzadziej się psują niż te nowe.

Ktoś się pytał o Candy, moja koleżanka ma. Jest super zadowolona, super domywa, tylko, że to model zakupiony w Niemczech ładne parę lat temu.

darekgra
17-02-2007, 16:01
witam
jakie zmywarki są lepsze??
z panelem ukrytym czy te normalne. Chodzi tu tylko o estetykę czy coś jeszcze ma znaczenie??
pozdrawiam

Podengo
18-02-2007, 00:40
a ile to cudo kosztuje?

Tez sie przymierzalam do takiej, ale po zobaczeniu ceny zwatpilam...kolo 10tys zl :o :lol: - przynajmniej to: cudo firmy Whirlpool ADG 2900 IX (hmm...czy to ta sama firma co na poprzednim zdjeciu i po prostu firma Whirlpool inna ma nazwe w innych panstwach :roll: ? )

http://bank.muratordom.pl/images/Vol0001/4805.jpg

diablica102
18-02-2007, 06:23
a jaka zmywarkę bosha polecacie, chodzi mi o model i cena przyzwoita

fracek
18-02-2007, 06:57
Witam ja mam u siebie bosch-sgv-57t23 .Polecam jestem bardzo zadowolony, elektronika pozwala na oszczedzanie energi.Wczesniej mialem Boscha 45 ale byla za mala.

darekgra
18-02-2007, 10:49
Witam
właśnie wczoraj wybrałem se dwa modele
SGV57T13EU
SGV57T23EU
i nie mogę sie zdecydować którą z nich, obie są w porównywalnych cenach ponieważ tą 57T23 można często w promocjach spotkać.
Doradźcie którą wziać.
pozdrówka

kuczman
19-02-2007, 01:49
a ile to cudo kosztuje?

Tez sie przymierzalam do takiej, ale po zobaczeniu ceny zwatpilam...kolo 10tys zl :o :lol: - przynajmniej to: cudo firmy Whirlpool ADG 2900 IX (hmm...czy to ta sama firma co na poprzednim zdjeciu i po prostu firma Whirlpool inna ma nazwe w innych panstwach :roll: ? )

http://bank.muratordom.pl/images/Vol0001/4805.jpg

To cos nie tak- jakim cudem z tysiaca dolarow czyli 3 tys pln zrobilo sie w Polsce 10 tysiecy?
Chyba tylko ze wzgledu na monopolowa pozycje na rynku.
Toz oplaca sie pojechac do Anglii, zwiedzic Londyn i przywiesc taka zmywarke ze soba :lol:
OK- ceny we Francji (http://www.i-comparateur.com/acheter-x10p0009323.htm) to 900 do 1226 Euro. W Anglii (http://www.i-comparateur.com/acheter-x10p0009323.htm) to 722 do 939 funtow. To wciaz nie 10 000 pln!
PS znalazlem i Polskiego (http://www.maximedia.pl/?c=zmywarki_do_zabudowy&p=whirlpool_adg_2900ix) dystrybutora: 5349 PLN
Oczywiscie ze Whirlpool to tylko inna etykietka, zmywarka jest napewno produkowana przez Fisher&Paykel. Oczywiscie moga byc jakies drobne roznice, choc niekoniecznie.

Podengo
19-02-2007, 02:58
[quote=diablica102]a ile to cudo kosztuje?

To cos nie tak- jakim cudem z tysiaca dolarow czyli 3 tys pln zrobilo sie w Polsce 10 tysiecy?
Chyba tylko ze wzgledu na monopolowa pozycje na rynku.
Toz oplaca sie pojechac do Anglii, zwiedzic Londyn i przywiesc taka zmywarke ze soba :lol:
OK- ceny we Francji (http://www.i-comparateur.com/acheter-x10p0009323.htm) to 900 do 1226 Euro. W Anglii (http://www.i-comparateur.com/acheter-x10p0009323.htm) to 722 do 939 funtow. To wciaz nie 10 000 pln!
PS znalazlem i Polskiego (http://www.maximedia.pl/?c=zmywarki_do_zabudowy&p=whirlpool_adg_2900ix) dystrybutora: 5349 PLN.

Coz...ja tez nie wiem i mi oczy wyszly jak to zobaczylam. Nie sprawdzalam juz dalej tej informacji bo nie wygladalo mi to na pomylke a'la "jedno zero mniej", czy "zle postawiony przecinek", bo wychodzilo jeszcze bradziej absurdalnie :roll: 8) .

A informacje znalazlam tutaj...niedaleczko ;) :
http://bank.muratordom.pl/szukaj/produkty/?szukajZakresRodzaj=zmywarka&szukajNazwaFirmy=whirlpool&clear_extra=1&submitSearch.x=11&submitSearch.y=10

Myslalam ze tam w miare aktualne ceny sa - nowa tu jestem :).


Oczywiscie ze Whirlpool to tylko inna etykietka, zmywarka jest napewno produkowana przez Fisher&Paykel. Oczywiscie moga byc jakies drobne roznice, choc niekoniecznie.

Tak mi sie wydawalo wlasnie :)

Tak czy inaczej...prawie 5,5tys za zmywarke...chyba sobie odpuszcze...szczegolnie ze na razie w ogole chyba tylko zostawie sobie na nia miejsce (gotuje malo, a na jedna osobe, czy czasem kilka, to nie ma co). Zmywac nawet lubie :D i mam inne bardziej pilne rzeczy do kupienia, wiec...moze z czasem ztaniaje i mnie satac bedzie :lol:

Podengo
19-02-2007, 03:10
Jest jeszcze taka sama do zabdowy (parametrow nie sprawdzalam dokladnie - wybaczcie, ale godzina dosc pozna...a moze wczesna ;) -a rano do pracy ) 8) .

Jest nawet troche sklepow z tym sprzeciorem:
http://www.skapiec.pl/site/cat/331/comp/95865

Mrówcia
23-02-2007, 19:14
Po wielu dyskusjach, rozwazaniach i wszelkich rankingach zdecydowalam sie na zmywarke 45 w inoxie i...tyle wiem. :o Poradzcie na jakie typy warto zwrocic uwage i co oprocz klasy A i "cichosci" powinna miec w miare dobra zmywarka wolnostojaca? Nie chce wydac na nia wiecej niz 1600zl. Macie jakies typy, ktore sa godne polecenia? Przeczytalam tutaj juz chyba wszystko co na temat zmywarek bylo i wciaz mam metlik w glowie :roll:

i_v_o
27-02-2007, 20:33
Witam
właśnie wczoraj wybrałem se dwa modele
SGV57T13EU
SGV57T23EU
i nie mogę sie zdecydować którą z nich, obie są w porównywalnych cenach ponieważ tą 57T23 można często w promocjach spotkać.
Doradźcie którą wziać.
pozdrówka

Ja też właśnie rozpatruję te dwa modele. Skłaniam sie ku 57T13EU, bo decybeli tylko 44. Którą Ty wybrałeś?

darekgra
27-02-2007, 21:21
Niestety jeszcze nie wybrałem :(
47 to już jest cicho ale 44 ciszej :D
SGV57T23EU ma za to (tak mi się wydaje) kilka przydatnych funkcji.
chyba najlepszym rozwiązaniem by było postwienie obok siebie obu modeli i sprawdzeniu ich (posłuchanie, itp)
pozdrawiam

kragg
23-08-2007, 20:08
Szukam modelu zmywarki, którą mógłbym zabudować Jednak ze względu na
specyficzny projekt umeblowania kuchennego potrzebuję takiej która nie
ma wbudowanego własnego cokołu. Cokół chcę dorobić sam.

Widział ktoś coś takiego i mógłby się pochwalić co to był za model?

Jacek

xdotka
24-08-2007, 08:13
Nie wiem czy o to Ci chodzi ?

W nowych modelach zmywarek zintegrowanych łatwiej jest także zamontować front meblowy. Dołączony do urządzenia wspornik zostaje przykręcony do tylnej strony frontu, a nastepnie złączony ze zmywarką przy pomocy specjalnych klamer. Głębsza wnęka na cokół daje więcej miejsca na dolną krawędź drzwi, co oznacza, że front może być teraz wykonany
z jednego panelu. Takie rozwiązania techniczne sprawiają, że instalowanie zmywarki Miele jest prostsze i mniej kosztowne.
http://www.miele.pl/i.php?i=1125
A może o coś takiego?
http://www.smeg.de/Katalog/Product/STO905.aspx?Req=6

jacques77
27-08-2007, 10:24
Witam,

Mam pytanie do osób posiadających zmywarkę CANDY CDI 45. Czy jest warta zakupu ?

mziemianski
16-09-2007, 18:11
Witam,

Szukam zmywarki do zabudowy o szerokosci 55cm +/-2cm, moze ktos zna firme ktora ma taki sprzet w ofercie ?

Szukalem....szukalem i nic.... ;( moze ktos cos wie.

Z gory dzieki.

Maciej

OK
16-09-2007, 18:56
W tej szerokości występują tylko tzw. kompaktowe, np bosch (Wymiary: ( WxSxG ): 45 x 55,5 x 46 cm):
http://pic.skapiec.pl/_p/sr/5/59008b1.jpg

elektrolux:
http://pic.skapiec.pl/sc1/62185b1.jpg
http://www.skapiec.pl/site/cat/300/comp/62185_komentarze/
robi chyba jeszcze siemens, ale nie jestem pewna.
Można je schować w szafce, ale nie są do tego specjalnie przystosowane.

Takich normalnych wysokich nie ma w tej szerokości.
Pozdrawiam

mziemianski
16-09-2007, 19:37
dzieki za podpowiedz ale te kompakty odpadaja ;/ wiem ze bedzie trudno ale moze jednak cos znajde ;)

Zbigniew Rudnicki
18-09-2007, 08:11
Nie znajdziesz. Albo 60cm, albo 45cm. Tylko.

mziemianski
18-09-2007, 09:10
Wszystki dzieki za odpowiedz i zainteresowanie tematem.

Bedzie 60 wolnostojaca albo 45 do zabudowy ;/


Pozdrawiam,
Maciej

mmmagdaa
24-03-2008, 17:29
zastanawiamy sie nad modelem zmywarki, juz wiemy ze mato byc szer.60 w koloerze srebrnym,chyba ? marki SIEMENS odpoiwadałby nam model SE 25M850EU, ale nie ma funkcji polowy wsadu ( chociaz nie wiemy czy to sie faktycznie sprawdza), na co jeszcze trzeba zwrocic uwagę??? czy ktos z Was wie na ten temat cos wiecej i moze nam doradzic? dziekjuje

androzek
24-03-2008, 17:31
1.Renomowany producent.
2.Klasa AAA
3.Cicha - do 47 dB
4.Jak najmniej bajerów i programów - 3-4 wystarczy

magi
24-03-2008, 19:59
Bardzo rzadko wstawiam 1/2 wsadu właściwie to chyba tylko raz tak wstawiałam :roll: Zawsze czekam aż się zapełni. Naczyń mam dużo więc nie ma problemu :) Mam z 6 programów a używam w sumie tylko dwóch zależnie od brudów na garach :lol: sporadycznie jakieś dodatkowe :)

Damro
24-03-2008, 23:02
a panel wewnętrzny czy zewnętrzny?

amka_
25-03-2008, 18:34
mam boscha sgs46e02, wolnostojaca maszynka <mam jakaś niecheć do sprzetu do zabudowy>
faktycznie, bajery typu czujniki zabrudzenia wody są zbędne
ja uzywam 2 programów, 45 i 60C.45 to program szybki, niecałe 35min, 60 trwa prawie 3 godz ale myje nawet przypalone gary>
1/2 wsadu uzyłam raz na swieta, kiedy chciałam umyć szkło w czasie przyjęcia
ważne jest aby na dolnej półce były składane szczebelki, przydaje się przy myciu garnków
jedyne co bym zmieniła to wielkość koszyka na sztućce, dla mnie zdecydowanie za duży. muszę chyba poszukac dodatkowego mniejszego
moja zmywarka z racji tego ze jest wolnostojacan <ze sciaganą ,,górą" więc mieści sie pod kuchennym blatem> ma panel na wierzchu
dla mnie super sprawa bo widze ile czasu zostało do końca cyklu
regulowana wysokość kosza górnego ma chyba każda
typowa hałaśliwość to chyba okolice 50-52db
moja ma 52, stoi w kuchni otwartej na salon, nie przeszkadza w ogladaniu tv , na górze nie słychać jej wogóle


a poza tym.. zmywarka to super sprawa.. własnie skorupy sie myja a ja siedzę i czytam :D

christof333
25-03-2008, 20:56
Panel zewnętrzny jest bardzo przydatny-przedewszystkim wiadomo ile czsu zostało do końca-wybór pomiedzy programami -ale minusem mogą być dzieci (mam na myśli ICH ciekawośc)
Panel niewidoczny (zintegrowany) jest wygodny i w wiekszości dobrych modeli ma umieszczone światełko swiecące w dół-tak że w momencie pracy światło odbija sie na podłodze i wiadomo że zmywarka pracuje-minus niewiadomo ile czasu zostało do końca pracy

skasowany1955
25-03-2008, 21:14
za 1400 w sklepie internetowym można mieć AEG favorit control vi, jest doskonała, 46db, mało programów, światełko na podłodze mówi że myje, schowany panel, ale ma wersję z otwartym, nie przepłacajcie za boscha czy siemensa

majcia
26-03-2008, 12:04
za 1400 w sklepie internetowym można mieć AEG favorit control vi, jest doskonała, 46db, mało programów, światełko na podłodze mówi że myje, schowany panel, ale ma wersję z otwartym, nie przepłacajcie za boscha czy siemensa

Twoja wypowiedz to miód ma moje serce :D Wlasnie taka zmywarke zamówilam :D Pozdrawiam

amka_
26-03-2008, 16:54
za mojego boscha zapłaciłam <łacznie z transportem> właśnie 1410 zł <w sklepie internetowym> wiec chyba nie przepłaciłam :roll:
w sklepie identyczna maszynka ok 1800

małaMI
26-03-2008, 17:55
za mojego boscha zapłaciłam <łacznie z transportem> właśnie 1410 zł <w sklepie internetowym> wiec chyba nie przepłaciłam :roll:
w sklepie identyczna maszynka ok 1800

a jaki to model

zastanawiam się czy również nie zmienić zamiarów na bosha lub siemensa.
ale nie wiem jaki model wybrac
niech ma i tylko 3 programy, ok 30 st, standard 50 i wysoka temp 70
schowany panel
i zeby była cicha !!!

amka_
26-03-2008, 19:27
zastanawiam się czy również nie zmienić zamiarów na bosha lub siemensa.
ale nie wiem jaki model wybrac
niech ma i tylko 3 programy, ok 30 st, standard 50 i wysoka temp 70
schowany panel
i zeby była cicha !!!

model sgs46e02
programów ma 3 - 45, 50 i 65 plus płukanie, 52 db, ale siedzac kilka metrów dalej słyszy się tylko cichutki szum
14l wody i 1,05KW w cyklu 50C, szerokosć 60 więc spokojnie myje naczynia raz na 2 dni przy 4 osobowej rodzinie i pełnym żywieniu w domu
jak pisałam wcześniej jest to model wolnostojacy ze sciaganym blatem, wiec panel na wierzchu
mi odpowiadał bo mam kuchnię boscha, podobną w stylistyce, czyli koszmarnie paskudną <jak to bosche>
większosc modeli boscha ma węża z jakimiś cudami - elektrycznie zamykanym dopływem wody, co przy mojej sklerozie jest baaardzo uzytecznei

mi zmywarka podeszła cenowo, jakościowo i ,,wygladowo"

skasowany1955
26-03-2008, 20:50
za 1400 w sklepie internetowym można mieć AEG favorit control vi, jest doskonała, 46db, mało programów, światełko na podłodze mówi że myje, schowany panel, ale ma wersję z otwartym, nie przepłacajcie za boscha czy siemensa

Twoja wypowiedz to miód ma moje serce :D Wlasnie taka zmywarke zamówilam :D Pozdrawiam

Gratulacje za świetny wybór, raz że uważam że AEG jest lepszy od Bosha, dwa jest bardzo oszczędna jeśli chodzi o prąd i wodę, 3 ja miałem akurat wpadki z sprzętem Bosha, a dobrze sprawuje mi się w dou AEG i mastercook, 4 co do Bosha jego się nie naprawia, miałem małą usterkę pralki, pan za grosze naprawił i z przękasem stwierdził dobrze że nie Bosch, "panie tam taka naprawa to 800 zł, bo tam cały moduł zintegrowany się wymienia, a przy takiej naprawie to pan sobie nową kupi"

a co do AEG nareszcie przy niektórych garkach zobaczyłęm ich blask :D

skasowany1955
26-03-2008, 20:59
model sgs46e02
programów ma 3 - 45, 50 i 65 plus płukanie, 52 db, ale siedzac kilka metrów dalej słyszy się tylko cichutki szum

52 db... to masakrycznie głośna jak to BOSH, moja ma 46 db i tego szumu nie ma, ale raczej polecałbym cichsze

małaMI
27-03-2008, 06:56
zastanawiam się czy również nie zmienić zamiarów na bosha lub siemensa.
ale nie wiem jaki model wybrac
niech ma i tylko 3 programy, ok 30 st, standard 50 i wysoka temp 70
schowany panel
i zeby była cicha !!!

model sgs46e02
programów ma 3 - 45, 50 i 65 plus płukanie, 52 db, ale siedzac kilka metrów dalej słyszy się tylko cichutki szum
14l wody i 1,05KW w cyklu 50C, szer
nie dla mnie

musi być program no temp. ponieżej 40 st (dowiedziałam się, że w takim mogłabym myć moją porcelanę malowaną ręcznie), do tego standard w ok. 55 st, no i coś na gorąco - 70 st

poza tym 52 db to głośna zmywarka, jeżeli inne jakie można kupić mają np 47 db.
moja musi być do zabudowy i wolałabym żeby miała schowany panel

ashca
27-03-2008, 07:14
za 1400 w sklepie internetowym można mieć AEG favorit control vi, jest doskonała, 46db, mało programów, światełko na podłodze mówi że myje, schowany panel, ale ma wersję z otwartym, nie przepłacajcie za boscha czy siemens

Możesz mi podać namiary na ten sklep internetowy?

Teska
27-03-2008, 11:08
ja od 4 lat uzytkuje elektroluxa - jestem zadowolonona.zawsze laduje do konca, uzywam 3 raptem programow, eko, szybki i 60 st.

Madziulka84
01-04-2008, 19:31
jaka firma najlepsza? jakie powinny być programy na co patrzeć przy wyborze??

efilo
01-04-2008, 19:44
najlepiej firmy z minimum średniej półki. na 12 kompletów. ilość programów nieistotna (w większości przypadków jest ich i tak za dużo - używane są max 3). Najistotniejszy IMHO jest sposób zabudowania wnętrza. Ale tego w sklepie bez doświadczenia się nie rozpozna. Dlatego polecam 'lepszą półkę'.
Najlepsza używana przeze mnie jak do tej pory to Bauknecht (mało popularna na polskim rynku).

Madziulka84
01-04-2008, 19:47
aha zapomnialam dodac ze w gre wchodzi tylko zmywarka do zabudowy i na 9 kompletów czyli 45 tka.

ta lepsza polka o bosch???czy moze cos jeszcze?

efilo
01-04-2008, 19:48
A swoją drogą zły dział na takei zapytanie. Zapraszam do działu Wnętrza. Jest tam od groma dyskusji o AGD. W tym wątku dużo o zmywarkach (http://forum.muratordom.pl/post2023029.htm?highlight=zmywarka#2023029)

efilo
01-04-2008, 19:52
aha zapomnialam dodac ze w gre wchodzi tylko zmywarka do zabudowy i na 9 kompletów czyli 45 tka.

ta lepsza polka o bosch???czy moze cos jeszcze?

ad. 1 współczuję
ad. 2 bosch = siemens (to to samo) załapuje się na tą średnią. rodzice mają już ponad 10 lat i nic się z nią nie dzieje. za to zdecydowanie odradzam candy.

cieszynianka
01-04-2008, 20:12
Bardzo przydają się składane półki (których niestety w mojej starej zmywarce nie ma) i regulowana wysokość górnego kosza (mam). Dobrze też mieć program z myciem wstępnym, przydaje się do mocno przypalonych garnków i patelni.
Czeka mnie niedługo zakup nowej i waham się między boshem a siemensem.
Na pewno będzie musiała mieć mycie wstępne i składane półki oraz regulowaną wysokość kosza. Zastanawiam się też nad funkcją AquaVario (automatyczne dostosowanie siły zmywania do stopnia zabrudzenia).
:wink:

Trurl
01-04-2008, 20:12
aha zapomnialam dodac ze w gre wchodzi tylko zmywarka do zabudowy i na 9 kompletów czyli 45 tka.

ta lepsza polka o bosch???czy moze cos jeszcze?

ad. 1 współczuję


http://www.bobomarket.pl/x_C_I__P_27545198-27510001.html

:D

efilo
01-04-2008, 20:16
Trurl :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

cieszynianka - no to niemasz czym się stresować - one różnią się tylko logo.

cieszynianka
01-04-2008, 20:21
Stresuję się tylko ceną :lol:
Ostatnio sobie pooglądałm te ceny i jakoś niewesoło mi się zrobiło (STRESSSS)
:-?

efilo
01-04-2008, 20:26
Wszystko zależy od budżetu :D

Poszukaj w necie. Czasem można naprawdę dotać tanio i jeszcze się potargować.

kowalio
01-04-2008, 21:40
na sprzęcie do kuchni zaoszczędziłem prawie dwie dychy pomiędzy ceną jaką chcieli mi dać w firmie gdzie zamawiałem kuchnie a cenami z netu. Lodówkę kupiłem 1,5k taniej niż w Media

Szukaj zawsze poprzez wyszukiwarkę np. tak http://www.skapiec.pl/site/cat/331/comp/112391

mała zmywarka też będzie fajna, podpytaj w sklepach z meblami kuchennymi, takimi firmowymi, oni polecają rzeczy sprawdzone (tak przynajmniej mi polecali )

Madziulka84
01-04-2008, 21:52
ad. 1 współczuję

a czemu aż tak źle z ta 45?

kowalio
01-04-2008, 22:05
45-tka do mycia po obiedzie, szklanki itp, goście odpadają, nie włożysz też garnka większego.

Teraz wogóle tendencja taka, że daje się dwie jedną małą i dużą, jak jest miejsce, rodzina i goście ... to niegłupie

Madziulka84
01-04-2008, 22:08
ehhhh no niestety mamy za mala kuchnie wieksza nam juz nie wejdzie :(

renjul
01-04-2008, 22:19
Ja też odradzam Candy :-? ma 7 lat, od trzech myje byle jak. Nigdy więcej.
Słuchajcie czy mozna kupic zmywarke do zabudowy, a zabudowac ja za rok? Da się tak uzywać?

emma2008
01-04-2008, 22:35
Mam zmywarkę BOSCHA i jestem z niej zadowolona.
Również polecam zakupy przed internet, naprawdę mozna kupić taniej.

Pozdrawiam :)

efilo
02-04-2008, 06:47
Słuchajcie czy mozna kupic zmywarke do zabudowy, a zabudowac ja za rok? Da się tak uzywać?

Oczywiście. Przez rok będzie brzydka 8)

Madziulka84
03-04-2008, 12:38
moze ktos cos jeszcze poleci ?:)

markdottir
03-04-2008, 12:46
mam elektroluxa
składane "drabinki"
regulowana wysokość górnego kosza
programy: gary, szkło, eco (zwykle używany), auto i 30 min (polecam, umyłam talerze po przystawkach i już na kolejne danie były czyste). Mozliwość opóźniania startu też się przydaje...
45 i nie narzekam na rozmiar (2 osoby na co dzień, poradziła sobie nawet z wigilią na 20 osób bez problemu :roll: - no nie na raz :P) pracuje co drugi dzień i duze gary też wchodzą. kwestia sprytu przy układaniu...

Madziulka84
03-04-2008, 12:51
czemu ten watek jest przesuniety i na samym koncu????

no to pocieszenie ze jednak 45 nie jest taka zla :)

onna
03-04-2008, 14:40
mam elektroluxa
składane "drabinki"
regulowana wysokość górnego kosza
programy: gary, szkło, eco (zwykle używany), auto i 30 min (polecam, umyłam talerze po przystawkach i już na kolejne danie były czyste). Mozliwość opóźniania startu też się przydaje...
45 i nie narzekam na rozmiar (2 osoby na co dzień, poradziła sobie nawet z wigilią na 20 osób bez problemu :roll: - no nie na raz :P) pracuje co drugi dzień i duze gary też wchodzą. kwestia sprytu przy układaniu...

a który to elektrolux, możesz podać model???? Ja juz się prawie zdecydowałam na 60tkę a tu taka opinia ;) Zastanawia mnie czzy przy 60tce nie będę puszczać zmywania co drugi dzień, a wolę dwa razy dziennie niż trzymać brudne gary w szafce...

efilo
03-04-2008, 21:09
jak chcesz puszczać dwa razy dziennie to 45 jest specjalnie dla Ciebie :P

Ana27
06-04-2008, 12:52
witam

Zastanawiam sie nad zakupem zmywarki Bosch SGI53E55EU


http://www.euro.com.pl/foto/4599356/4599356_3.jpg

Czy ktos uzytkuje ten typ? Jestescie zadowoleni?

AGNIESZKA_GRZESIEK
06-04-2008, 13:39
dla mnie tylko BOSCH! U siebie w domu mam zmywarke bosch prawie 1 lat-bezawaryjna! Teraz bede kompletowac nowy sprzet do nowego domu bede szukac tylko tej firmy! Moja tesciowa ma te sama zmywarke 17lat!!!

onna
06-04-2008, 14:41
no dobra, przekonaliście mnie do 60tki ;) Myślę o elektroluxie. Zwlaszcza o takich z serii ESI, bo sa w identycznej linii jak piekrnik do zabudowy:
http://www.ceneo.pl/ProductsComparison.aspx?categoryID=349&productID=515415&productID=515414&productID=515416&productID=515417&productID=670926
Może ktoś ma którąś z nich i może coś powiedzieć??? A może lepiej jednak z niewidocznym panelem????