PDA

Zobacz pełną wersję : ZMYWARKA, zmywarki - wybór i porównanie modeli, poszukukiwane modele



Strony : 1 2 [3] 4 5

efilo
06-04-2008, 19:33
onna
wszystko zależy od tego czy panel Ci pasuje wizualnie. Jeśli tak to bierz z panelem - ma on małą przewagę - widać wyświetlacz i np. wiesz ile do końca programu. Reszta to chyba bez różnicy.

andzik.78
06-04-2008, 19:46
A co myślicie o wartości uzytkowej tego sprzętu? Bardzo podoba mi się ten zestaw ale nie wiem czy warto kupić?Proszę o pomoc i rady.
http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=342396760[/img]

andzik.78
06-04-2008, 19:48
przepraszam pomyliłam wątki. Ale i tak prosze o uwagi :)

efilo
06-04-2008, 19:52
andzik
zapodaj jakiegoś innego linka bo pod podanym nic nie ma

andzik.78
06-04-2008, 20:01
przed chwila był :-? zaraz poszukam

andzik.78
06-04-2008, 20:02
http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=342396760

efilo
06-04-2008, 20:15
Hm. Powiem tak. Poza firmą (nie ufam jej w ogóle a już lodówkom zwłaszcza) nie mam wielkich uwag. Sprawdź głośność okapu - warto poprosić o uruchomienie kilku przykładowych w sklepie.
Lodówka lepiej jak ma dwa agregaty.

onna
06-04-2008, 21:51
http://www.ceneo.pl/ProductsComparison.aspx?categoryID=349&productID=515415&productID=515414&productID=515416&productID=515417&productID=670926

wracam jeszcze raz z pytaniem o ten konkretny sprzęt :) bo pytanie mi zaginęło ;)

efilo
06-04-2008, 22:00
pytanie nie zginelo tylko nie bylo nikogo kto by mial cos sensownego w tym temacie do napisania

ja nie znam żadnej z nich. jakbym miala wybierać to bym pojechala do sklepu i spytala sprzedawcy czym sie roznia albo porownala opcje na stronie producenta.

onna
06-04-2008, 22:38
opcje to ja sobie porównuję, ale chyba sama wiesz że trudno czasem wyczuć co dane opcje znaczą w rzeczywistości. Tym bardziej ,ze dotąd zmywarki nie posiadałam. Chodziło mi o opinie użytkowników i chyba mogę wyciągnąć pytanie na wierzch???

efilo
07-04-2008, 07:01
oczywiście że możesz.

to była życzliwa porada a nie pretensja więc nie wiem po co ten ton :evil:

IMHO ciężko Ci będzie znaleźć kogoś kto będzie potrafił z praktycznego punktu widzenia ocenić te modele, bo jak już nawet znajdzie się taki co tą zmywarkę posiada to posiada jeden model a z resztą miał do czynienia tylko w sklepie.

androzek
07-04-2008, 07:06
1.Broń Boże 45 jak jusz kupisz to zobaczysz za jakiś czas dlaczego wszyscy namawiali na 60
2.Klasa AAA
3.Głośnosć około 45 dB
4.Podstawowe programy najlepiej 3-4 i wystarczy.
Może być AEG Favorit Vi

andzik.78
07-04-2008, 09:50
Dzięki za odpowiedź. Lodówką za bardzo nie jestem zainteresowana , okap wydaje sie być do ozdoby ..tylko ten piekarnik bardzo mnie zainteresował...
A co do zmywarki, możecie napisać jaki konkretny model proponujecie? Nie znam sie na liczbach ani na oznaczeniach, wiem ,że nad Boschem warto się zastanowić.

Fredziolina
07-04-2008, 10:11
witam

Zastanawiam sie nad zakupem zmywarki Bosch SGI53E55EU


http://www.euro.com.pl/foto/4599356/4599356_3.jpg

Czy ktos uzytkuje ten typ? Jestescie zadowoleni?

Ja planuje zakupić SGI58M05EU.
Uzytkowałam ARDO a przez ostatnie 4 lata model Boscha silence.
Zymywarka Boscha to rewelacja.

onna
07-04-2008, 11:03
oczywiście że możesz.

to była życzliwa porada a nie pretensja więc nie wiem po co ten ton :evil:

IMHO ciężko Ci będzie znaleźć kogoś kto będzie potrafił z praktycznego punktu widzenia ocenić te modele, bo jak już nawet znajdzie się taki co tą zmywarkę posiada to posiada jeden model a z resztą miał do czynienia tylko w sklepie.
przepraszam :oops: , rzeczywiście odebrałam to jak atak i stąd moja reakcja...
CO do oceny chodziło mi o ocenę któregokolwiek - one się różnią gównie ilością funkcji,zainteresowały mnie głównie wyglądem. A opisy tez rżnie się mają do rzeczywistości dlatego chciałam wiedzieć jak jest w tym wrzypadku w praktyce...
porady androzek bardzo mi się przydadzą. dzięki :)

efilo
07-04-2008, 12:37
bo androzek w kilku słowach ujął najważniejsze sprawy 8)

markdottir
07-04-2008, 14:55
a który to elektrolux, możesz podać model???? Ja juz się prawie zdecydowałam na 60tkę a tu taka opinia ;) Zastanawia mnie czzy przy 60tce nie będę puszczać zmywania co drugi dzień, a wolę dwa razy dziennie niż trzymać brudne gary w szafce...

Elektrolux ESL 46010
http://www.bestagd.pl/galerie/zmywarka-w-pelni-zintegr_38.jpg

więcej informacji np tutaj (http://www.bestagd.pl/index.php?p25,zmywarka-electrolux-esl-46010-dostepna)

androzek
07-04-2008, 17:52
Jestem facetem :D
Jeśli chodzi o moją zmywarkę.Sugerowałem sie wytycznymi jak wcześniej napisałem.Wstukałem więc parametry i znlazłem kilkanaście zmywarek.Po przeanalizowaniu cen i producentów na allegro kupiłem ww.AEG za ok.1700 zł.
Jest bardzo cicha-słychać tylko szum wody.Pracę sygnalizuje swiatełkiem na podłodze.Nie trzeba wiec panelu przedniego.I tak uzywam tylko 2 programów.Można rozważyć Fagora czyli Masterooka 073 IT z podobnymi parametrami choć nie wiem czy aktualnie jest tańszy.
Obydwaj szwagrowie mają Amiki czyli chyba Candy i strasznie buczą,dlatego wybrałem bardzo cichą ( kuchnia prawie otwarta na salon )

efilo
07-04-2008, 18:42
Sorki androzek
Mam nadzieję że nam wybaczysz. :D

Nie dziwię się że jesteś zadowolony z AEG co do Amiki vel Candy to przede wszystkim mają niefunkcjonalne kosze. O głośnym chodzeniu nie wspominając (musimy ją puszczać jak już dziecko zaśnie bardzo głębokim snem).

Jarek30
08-04-2008, 08:06
A ja od niedawna mam Masterooka 073 IT za - uwaga, 1400 zł ze sklepu internetowego - i jestem bardzo zadowolony. Jestem po kilku myciach i bardzo mocno zadowolony - myje elegancko, wszystko się świeci, bardzo cicha. Jak ktos chce wywalac kase na AEG, Bosha to prosze bardzo. Polecam

androzek
08-04-2008, 10:04
Jak ja "wywalałem kase " na AEG to Mastercook był droższy o 150 zł :lol:

efilo
08-04-2008, 10:42
A ja od niedawna mam Masterooka 073 IT za - uwaga, 1400 zł ze sklepu internetowego - i jestem bardzo zadowolony. Jestem po kilku myciach i bardzo mocno zadowolony - myje elegancko, wszystko się świeci, bardzo cicha. Jak ktos chce wywalac kase na AEG, Bosha to prosze bardzo. Polecam

Mam przed sobą gazetkę ze sklepu nieinternetowego Avans. Bosch 1399 :lol:

Jarek30
08-04-2008, 11:29
Mam przed sobą gazetkę ze sklepu nieinternetowego Avans. Bosch 1399 :lol:[/quote]

To jeszcze podaj model zmywarki - porównamy parametry.

Zołza
08-04-2008, 11:42
ja mam Aristona 45-tke do zabudowy ( nie pamiętam modelu)

jest nas dwóch i mam problem zeby ją zapełnić
a jak nas będzie nawet czwórka to nadal będę korzytać
z tej samej wielkości garnków
i patelni i dojdą mi do zmywania dwa talerze dwa kubki
i komplety sztućców.
używam tylko dwóch programów jeden to taki 12 minutowy
jak mam mało do mycia po śniadaniu i czekam na obiad to mi
płucze te naczynia oczekujące

i tego właściwego, który trwa 1,5 godziny

a jak mam gości to ją włączam dwa razy

Uważam że 45 w zupełności wystarczy nawet 4 osobom.

A rodzinę można nauczyć ze sok można pić w tej samej szklance
a nie wyciągać co chwilę świeżą - nawet jak zmywa
tylko zmywarka a nie mama

joan
08-04-2008, 11:46
tez "wywaliłam" kasę na AEG - Favorit. Kiele 1200 zł.
To był bardzo dobry wybór 8)

Używam jednego programu - ekonomicznego. :roll:

Jarek30
08-04-2008, 12:11
No i git. Kazdy ma co chce i kazdy jest zadowolony. Tak na prawde forum moze pomóc szukajacemu sprzęt - tak jak to bylo w moim przypadku, ale nie odpowie na wszystkie pytania do końca i nie da konkretnej odpowiedzi na pytanie jaki kupic sprzet. Jest tutaj zuwazalna tendencja: Bosh - super, Simens to samo, Mastercook - dobry, ale juz lepiej kup Bosha bo w podobnej cenie a jaka marka! Przez ostatnie 2 miesiace szukalem zmywarki o konkretnych parametrach i wiem jakie sa ceny Bosha, AEG o parametrachh jakie mnie interesowały i wybralem mastrcooka bo cenowo byl najkozystniejszy a trafilem na promocje w sklepie int i zaplacilem 1400 z hakiem a w innych sklepach cena zaczynala sie od 1600 zl.
Pozdrawiam

paula_mario
08-04-2008, 13:45
No to się podłącze pod "zmywarkowy temat". Jestem po rozmowie ze stolarzem, który "prawdopodobnie" będzie robił mi mebelki kuchenne. Pan twierdzi, że zmywarka 45 wystarczy w zupełności na 4 -osobową rodzinę. Kuchnię ma na tyle dużą że 60 też wejdzie :wink: ale, czy nie bedzie za duża? Nigdy wcześniej nie używałam takiego sprzętu, wiec mam okropny dylemat. Nie wspomnę, że totalnie nie wiem jakiej firmy. Choć posty wcześniejsze przeczytałam i wiem czym się kierować :wink: Proszę o pomoc użytkowinków owego sprzętu :D

45 czy 60 dla 4 - osobowej rodzinki?

***********

paula

efilo
08-04-2008, 15:40
my mamy 60 dla dwójki osób. ale ja nie uzywam szklanek wielokrotnie :wink:

Jarek - gazetka została w pracy więc z udowadniania że Twój model jest lepsiejszy nici. A co do tego że jak się ma do wyboru Siemensa albo Amicę większość wybierze Siemensa to masz rację. A wiesz dlaczego? Bo zarówno Mastercook jak i Amica robią dobre kuchenki i na tym się znają. A co do reszty AGD to jeszcze trochę się muszą nauczyć. I nie chcę żeby się uczyli na mnie. Ale to tylko taka moja wizja nie poparta dowodami. Tak czy siak nie zaryzykuję :wink: Zwłaszcza że w tej samej gazetce Amica w promocji 2100 :D

aniawmuratorze
08-04-2008, 16:07
mam whirpoola szósty zmysł - po podłączeniu do ciepłej wodu na krótszym programie 40-55 stopni zmywa ok 45 minut :D

co dla mnie jest ważne :
składane widelki
wygodny koszyk na sztućce z uchwytem
czujniki zużycia soli i nabłyszczacza

efilo
08-04-2008, 16:19
aniawmuratorze
opcja podpięcia ciepłej wody to super sprawa zarówno w zmywarce jak i w pralce. nie dość że szybciej to jeszcze taniej.

fillette
08-04-2008, 17:01
Ja mam zmywarke elektroluxa już prawie 4 lata jestem a niej bardzo zadowolona. Zastanów się czy nie zmieści ci się 60-siątka. Moja mama kupiła 45 i nie jest zbytnio zadowolona dużo mniej do niej wchodzi, a prądu ciągnie pewnie tyle samo.

aniawmuratorze
08-04-2008, 18:56
Ja mam zmywarke elektroluxa już prawie 4 lata jestem a niej bardzo zadowolona. Zastanów się czy nie zmieści ci się 60-siątka. Moja mama kupiła 45 i nie jest zbytnio zadowolona dużo mniej do niej wchodzi, a prądu ciągnie pewnie tyle samo.

mama ma 45 nie korzysta z niej bo mówi że tych kilka talerzy i szklanek które się mieszczą szybciej umyje ręcznie :lol:

ja mam 60 i polecam nawet przy małej rodzince (jest funkcja 1/2 wsadu )
warto zrezygnować z innej szafki

Zołza
09-04-2008, 07:45
jak możesz zrezygnowac z jakieś szafki na rzecz 60 to kup 60 i będziesz mieć

problem z głowy - zadbaj tylko o opcje 1/2 wsadu

różnica w cenie jest raczej znikoma

ja ze swojej 45 jestem zadowolona i jak dobrze wszystko poukładam to wchodzi mi do niej dużo naczyń - ale ja sie uparłam na 45 bo nie chciałam większej

Jest nas dwoje i cały dzień zbieram naczynia żeby ją zapełnić (no chyba ze szaleję z 3 daniowym obiadem to wtedy rzecz jasna nawet 60 by nie wystarczyła)

Jarek30
09-04-2008, 09:58
my mamy 60 dla dwójki osób. ale ja nie uzywam szklanek wielokrotnie :wink:

Jarek - gazetka została w pracy więc z udowadniania że Twój model jest lepsiejszy nici. A co do tego że jak się ma do wyboru Siemensa albo Amicę większość wybierze Siemensa to masz rację. A wiesz dlaczego? Bo zarówno Mastercook jak i Amica robią dobre kuchenki i na tym się znają. A co do reszty AGD to jeszcze trochę się muszą nauczyć. I nie chcę żeby się uczyli na mnie. Ale to tylko taka moja wizja nie poparta dowodami. Tak czy siak nie zaryzykuję :wink: Zwłaszcza że w tej samej gazetce Amica w promocji 2100 :D

Nie uważam że MAstercook jest lepszy - tak jak pisalem wyżej: 2 miechy szukałem sprzętu i wybralem co wybralem , sugerujac sie takze forum bo chcialem najpierw kupic Amice ale po lekturze zdecydowalem sie na Mastercooka. Wiedzialem jakie parametry sa mi potrzebne a jakie nie. Amica odpadła bo roznie o niej pisali, zostal mastercook bo cenowo w owym czasie byl najkozystniejszy.

zarówno Mastercook jak i Amica robią dobre kuchenki i na tym się znają. A co do reszty AGD to jeszcze trochę się muszą nauczyć.

A skad przekonanie ze rodzimi producenci musza sie duzo nauczyc w produkcji zmywarek? Ile juz mialas zmywarek? Mastercook zbiera na tym forum i nie tylko niezle recenzje uzytkownikow. To dlaczego Ty ze swoimi przypuszczeniami masz do mnie pretensje? A skoro udzielasz sie na tym forum i odradzasz ludzom kupo jakiegos sprzetu to za kazdym razem powinnas zaznaczac ze jest to: "Ale to tylko taka moja wizja nie poparta dowodami" NO chyba że przytoczysz tekst z gazetki reklamowej.

efilo
09-04-2008, 10:56
Miałam siedem. Myślę że patrząc na statystyki wypowiadających się osób to dużo.

Pokaż mi jakimi opiniami się kierowałeś które NIE SĄ osobistymi 'wizjami' piszących. Nie ma potrzeby pisania takich uwag bo każdy polecający lub odradzający kieruje się wyłacznie swoim doświadczeniem. No chyba że konfabuluje.

A na temat polskich producentów swoje wiem.

Z mojej strony EoT.

P.S. Ja mam do Ciebie pretensje?? Przewidziało Ci się

Jarek30
09-04-2008, 11:14
Ok. Masz racje. Bez sensu ta polemika - przeciez po to piszemy zeby dzielic sie swoimi doswiadczeniami, a czytajacy sam wyciagnie wnioski. POzdrawiam

efilo
09-04-2008, 11:43
8)

Ręka na zgodę :)

Solennie muszę przyznać że Mastercooka nie użytkowałam i szczerze życzę co by spełnił Twoje oczekiwania.

Madziulka84
14-04-2008, 09:12
hmmmm to teraz ciekawe jaka marke mam wybrac :-?

no dobra a teraz inne pytanie, jak tak patrze na dane techniczne to oczywiscie wybieram klase A , w suszeniu te powinna byc klasa A? ona sama obcieka czy jakies specjalnie suszenie jest??? glupie pytanie wiem ale znam sie :)

efilo
14-04-2008, 11:02
suszy się jak suszarką do włosów. :roll: :lol: po zakończeniu 'prania' naczynia wyciągasz już suche.

Madziulka84
14-04-2008, 12:57
czyli klasa suszenia jest tez wazna :D

markdottir
16-04-2008, 10:36
suszenie jest zawsze bardziej energochłonne, dlatego często jest tylko B i nie spotkałam sie z klasą suszenia A+

efilo
17-04-2008, 09:49
czy ktoś ma rozeznanie które firmy produkują zmywarki z podłączeniem pod ciepłą wodę?
spodobało mi się i to będzie główne kryterium wyboru

dmjdmj
17-04-2008, 13:15
czy ktoś ma rozeznanie które firmy produkują zmywarki z podłączeniem pod ciepłą wodę?


Np electrolux, chyba wszystkie modele można podłączać do ciepłej wody.

darek

efilo
17-04-2008, 13:20
chodzi mi o taką którą się podłącza i do zimnej i do ciepłej. nie będę bez sensu lała wrzątku jak nie ma potrzeby

premiumpremium
17-04-2008, 17:35
Ja mam candy, 45 :) - czyli wg tego co czytam najgorszy wybór z możliwych... ;)

A jestem bardzo zadowolona. Ma 5 programów, dodatkowe namaczanie, opóźniony start, sygnalizację zużycia soli i nabłyszczacza, suszarkę. Przy dwóch osobach zmywania nie jest dużo, zeby załadować ją całą muszę naprawdę zrobić megaobiad ;) Jest cicha - mam kuchnię przy salonie i wcale nam nie przeszkadza gdy zmywa, podczas gdy my oglądamy tv, a Weronika śpi w łóżeczku.
No i, najważniejsze - zmywa porządnie :lol:

AgaAloes
17-04-2008, 22:58
a który to elektrolux, możesz podać model???? Ja juz się prawie zdecydowałam na 60tkę a tu taka opinia ;) Zastanawia mnie czzy przy 60tce nie będę puszczać zmywania co drugi dzień, a wolę dwa razy dziennie niż trzymać brudne gary w szafce...

Elektrolux ESL 46010
http://www.bestagd.pl/galerie/zmywarka-w-pelni-zintegr_38.jpg

więcej informacji np tutaj (http://www.bestagd.pl/index.php?p25,zmywarka-electrolux-esl-46010-dostepna)

Mamy taka. Czy to normalnie, ze w zmywrkach zapychaja sie otworki dyszowe? U nas non stop, a nie wkladamy talerzy z jedzeiem. Nie lubie tej zmywarki - jakos zle domywa a filtr jest ciagle pusty.

efilo
18-04-2008, 07:25
Nienormalne.

U nas nigdy się jeszcze nmie zatkały a jedzenie wkładamy. Ostatnio nawet pierzemy z kaszką Młodej. :lol:

A jak to stwierdzacie że jest zatkane?

markdottir
18-04-2008, 08:48
:o AgaAloes, nic takiego sie nie dzieje.
Moze warto zakręcić się z reklamacją?

AgaAloes
18-04-2008, 14:01
Nienormalne.

U nas nigdy się jeszcze nmie zatkały a jedzenie wkładamy. Ostatnio nawet pierzemy z kaszką Młodej. :lol:

A jak to stwierdzacie że jest zatkane?

Np. w jedym rogu nie myje kubkow - wyciagam dysze a tam pelno resztek w dziurce. Musze je widelcem wydlubywac a potem plukac dysze. Co chwile to samo.

AgaAloes
18-04-2008, 14:04
:o AgaAloes, nic takiego sie nie dzieje.
Moze warto zakręcić się z reklamacją?
Chyba juz po :x Myslalam, ze to normalne! Od poczatku tak myla.


AAAA zapomialam dodac...zmywarka jest tak naprawde mamy...my dopiero wykanczamy i gdzies za dwa miesiace bede wybuerac swoja ;) Chyba nie bedzie to elektrolux

mikita
18-04-2008, 14:11
W moim elektroluxie też w górnym lewym rogu nie domywa kubków. Mówicie, że to nie jest normalny stan rzeczy?:(

malgos2
18-04-2008, 23:59
A jakich uzywacie tabletek do zmywarek? Ja mam taka mala - kompaktowa Electroluxa i niedomywa czesto. Zastanawiam sie, czy to jest wina zmywarki czy tabletek.

RAIDER12
19-04-2008, 15:59
Najlepsze zawsze wlasne ręce.

askaaa
19-04-2008, 16:06
Najlepsze zawsze wlasne ręce.

nie zgodzę się. ze zmywareczki naczynia są super.

efilo
19-04-2008, 17:46
Raider
jeszcze lepsze cudze :lol:

A swoją drogą ręcznie też się nie zawsze domyje. Moja teściowa np. niezbyt dobrze widziała bez okularów więc widelce często miały stare ziemniaki między zębami :o :o :o

Chyba nie kupie electroluxa. Tak na wszelki wypadek.

JustynaZ
20-04-2008, 11:37
zdecydowałam się na zmywarkę Electrolux ESI46010X do zabudowy z niewidocznym panelem

czy możecie wypowiedzieć się co do jej parametrów i przede wszystkim czy domywa wsjo tak jak powinna i czy nie jest taka głośna?

ewentualnie na co jeszcze mogę patrzeć (inne marki) w tej właśnie (rozsądnej) cenie?

AgaAloes
21-04-2008, 23:26
W moim elektroluxie też w górnym lewym rogu nie domywa kubków. Mówicie, że to nie jest normalny stan rzeczy?:(

Szczegolnie po rogach nie domywa!

AgaAloes
21-04-2008, 23:29
A jakich uzywacie tabletek do zmywarek? Ja mam taka mala - kompaktowa Electroluxa i niedomywa czesto. Zastanawiam sie, czy to jest wina zmywarki czy tabletek.

To chyba nie wina tabletek. Rowiez myslalam, ze mam zle srodki na poczatku i kupowalam rozne cuda. Naczynia zawsze i tak tak samo byly nie domyte. Oczywiscie po przeczyszczeniu jest ok.

Zołza
22-04-2008, 08:47
a moja firmy Ariston zawsze dokładnie myje

onna
22-04-2008, 09:38
kurcze, to mi namieszaliście.... Miałam kupić Mastercooka, sprawdziłam i rzeczywiście ta dolna szuflada fruwa już pusta a jak mi wyleci obciążona to chyba podziekuję.... Drugi typ to byl elektrolux. Przede wszystkim jest cicha. Naprawdę kiepsko myją????

markdottir
22-04-2008, 12:16
a mój elektrolux wszystko domywa...

malgos2
22-04-2008, 12:16
kurcze, to mi namieszaliście.... Miałam kupić Mastercooka, sprawdziłam i rzeczywiście ta dolna szuflada fruwa już pusta a jak mi wyleci obciążona to chyba podziekuję.... Drugi typ to byl elektrolux. Przede wszystkim jest cicha. Naprawdę kiepsko myją????

OK twierdzi, ze jej Electrolux jest super mimo, ze jest prawie taka jak moja, ale to ulepszony, nowy model, wiec az tak sie nie przejmuj.

OK
22-04-2008, 12:26
kurcze, to mi namieszaliście.... Miałam kupić Mastercooka, sprawdziłam i rzeczywiście ta dolna szuflada fruwa już pusta a jak mi wyleci obciążona to chyba podziekuję.... Drugi typ to byl elektrolux. Przede wszystkim jest cicha. Naprawdę kiepsko myją????

OK twierdzi, ze jej Electrolux jest super mimo, ze jest prawie taka jak moja, ale to ulepszony, nowy model, wiec az tak sie nie przejmuj.

Mój domywa wsio - tylko soli żre przy tym od cholery, ale to raczej kwestia koszmarnej wody u mnie :roll:
Małgoś, ale te nasze elektroluxy to zupełnie z innej bajki, tak czy inaczej :lol:

matrasza
22-04-2008, 12:31
45 czy 60 dla 4 - osobowej rodzinki?
paula

Stanowczo jestem za 45. W zupełności wystarczy. Ja wolę nastawiać mycie częściej, niż czekać aż uzbiera mi się pełna 60 i jeszcze wąchać to, co tam się kisi :-? a gary i patelnie myję w zlewie (nawet do 60 większe nie wejdą).

malgos2
22-04-2008, 12:39
kurcze, to mi namieszaliście.... Miałam kupić Mastercooka, sprawdziłam i rzeczywiście ta dolna szuflada fruwa już pusta a jak mi wyleci obciążona to chyba podziekuję.... Drugi typ to byl elektrolux. Przede wszystkim jest cicha. Naprawdę kiepsko myją????

OK twierdzi, ze jej Electrolux jest super mimo, ze jest prawie taka jak moja, ale to ulepszony, nowy model, wiec az tak sie nie przejmuj.

Mój domywa wsio - tylko soli żre przy tym od cholery, ale to raczej kwestia koszmarnej wody u mnie :roll:
Małgoś, ale te nasze elektroluxy to zupełnie z innej bajki, tak czy inaczej :lol:

Wygladaja tak samo, ale musza byc z innej bajki, skoro Twoja nie peka...

OK
22-04-2008, 12:46
Miałam na myśli ich zabójcze gabaryty :lol:

malgos2
22-04-2008, 12:48
Miałam na myśli ich zabójcze gabaryty :lol:

Aaaaaaaaa, ze sa z innej bajki niz te, o ktorych tu mowa. Cos mi sie ciezko mysli przy tej pogodzie :oops: . No tak, te nasze sa minimalne, ale do nowego mieszkanka chyba wezme wieksza, dlatego tez sie przygladam dyskusji.

mikita
22-04-2008, 13:16
45 czy 60 dla 4 - osobowej rodzinki?
paula

Stanowczo jestem za 45. W zupełności wystarczy. Ja wolę nastawiać mycie częściej, niż czekać aż uzbiera mi się pełna 60 i jeszcze wąchać to, co tam się kisi :-? a gary i patelnie myję w zlewie (nawet do 60 większe nie wejdą).

Nas jest 2+1 - praktycznie codziennie gotujemy obiady i nie ma szans, aby zmywarka raz dziennie nie była włączana (czasami zdarza się i dwa razy na dzień), więc nic nie ma prawa się "zakisić". Nie wiem jakie masz gary i patelnie, ale nawet największa patelnia Tefala mieści się bez problemu w 60.
Gdybym miała 45 to chyba by musiała naokrągło chodzić, poza tym wolę aby brudne naczynia były w zmywarce, niż czekały w zlewozmywaku na swoją kolej.

malgos2
22-04-2008, 13:19
45 czy 60 dla 4 - osobowej rodzinki?
paula

Stanowczo jestem za 45. W zupełności wystarczy. Ja wolę nastawiać mycie częściej, niż czekać aż uzbiera mi się pełna 60 i jeszcze wąchać to, co tam się kisi :-? a gary i patelnie myję w zlewie (nawet do 60 większe nie wejdą).

Nas jest 2+1 - praktycznie codziennie gotujemy obiady i nie ma szans, aby zmywarka raz dziennie nie była włączana (czasami zdarza się i dwa razy na dzień), więc nic nie ma prawa się "zakisić". Nie wiem jakie masz gary i patelnie, ale nawet największa patelnia Tefala mieści się bez problemu w 60.
Gdybym miała 45 to chyba by musiała naokrągło chodzić, poza tym wolę aby brudne naczynia były w zmywarce, niż czekały w zlewozmywaku na swoją kolej.

A ja mam taka kompaktowa jak OK i przy 2 osobach zmywanie jest maks raz dziennie. Wszystko zalezy ile i co kto spozywa :roll: Niektorzy zywia sie na miescie albo gotowymi daniami i co im zrobisz?

mikita
22-04-2008, 13:50
Jasne, że szybkość zapełniania zmywarki zależy od tego ile się w domu gotuje:) jasne, że jak dorośli zjedzą obiad w pracy, a dzieci w szkole/przedszkolu to tyle zmywania nie będzie.

malgos2
22-04-2008, 14:44
Jasne, że szybkość zapełniania zmywarki zależy od tego ile się w domu gotuje:) jasne, że jak dorośli zjedzą obiad w pracy, a dzieci w szkole/przedszkolu to tyle zmywania nie będzie.

:lol: :lol: :lol: Musialbysmy jeszcze sie tu zwierzac z trybu zycia... Mysle, ze lepiej o rozmiarach tu nie dyskutowac, bo przeciez wszystkie wiemy, ze rozmiar nie ma znaczenia... :roll:

Irvier's
22-04-2008, 15:05
A miał ktoś z Was do czynienia z siemens se54e550eu ?
Co o niej sądzicie?

mikita
23-04-2008, 09:28
Jasne, że szybkość zapełniania zmywarki zależy od tego ile się w domu gotuje:) jasne, że jak dorośli zjedzą obiad w pracy, a dzieci w szkole/przedszkolu to tyle zmywania nie będzie.

:lol: :lol: :lol: Musialbysmy jeszcze sie tu zwierzac z trybu zycia... Mysle, ze lepiej o rozmiarach tu nie dyskutowac, bo przeciez wszystkie wiemy, ze rozmiar nie ma znaczenia... :roll:

Pytanie było jaka zmywarka dla 4-osobowej rodzinki. I tryb zycia ma tutaj duże znaczenie. Bo jeżeli się codziennie gotuje obiady to 60 jak najbardziej. Natomiast poprzednie posty świadczą o tym, że przy żywieniu się poza domem 45 starczy w zupełności

JustynaZ
23-04-2008, 10:32
zdecydowałam się na zmywarkę Electrolux ESI46010X do zabudowy z niewidocznym panelem

czy możecie wypowiedzieć się co do jej parametrów i przede wszystkim czy domywa wsjo tak jak powinna i czy nie jest taka głośna?

ewentualnie na co jeszcze mogę patrzeć (inne marki) w tej właśnie (rozsądnej) cenie?


plissssss
sporo osób na forum ma jednak Electroluxy i często na nie narzekają :-? więc naprawdę nie wiem co kupić, bo to będzie dopiero moja I-a zmywarka :roll:

markdottir
24-04-2008, 13:05
JustynaZ, ja swojego elektroluksa już wkleiłam i pochwaliłam...

I jeszcze jedno. Gotuję codziennie dla 2-ch osób i mam 45. Wystarcza w zupełności. Zwykle chodzi co 2 dni. (zeby nie było, ze tylko jedzącym na mieście 45-tka wystarcza 8) )

małaMI
17-05-2008, 13:00
Miotam się i miotam

Mastercook ma opinie albo na 6 albo na 1 nic pośredniego. Co prawda polecil nam ją znajomy właściciel sklepu z AGD, bo sam jej używa, ale ...
już przeleciałam tyle watków i postów o zmywarkach....

na cichego bosha czy siemensa mnie nie stać

ale sprawdziłam dziś AEG i Elextrolux, tu by sie coś znalazło. Małż mówi, że mam już nie kombinować, ale ja nie jestem w 100% przekonana czy ten ZBI 073 IT to rzeczywiście najlepszy wybór (ma być cicha przede wszystkim i ma mieć zintegrowany panel)

Mufka
17-05-2008, 16:11
Mam zmywarkę elektrolux i lodówkę tej firmy i sobie oba sprzęty chwalę, zaś mastercooka mam piekarnik i płytę- masakra :evil:

cieszynianka
17-05-2008, 16:50
Właśnie jestem na tym etapie :D
Przed chwilą wróciłam z rejsu po sklepach AGD i zaskoczyła mnie pozytywnie zmywarka Elektroluxa ESL 66020. Poziom głośności 43 decybele, całkiem przyzwoicie. Podoba mi się też zestaw programów, które posiada i zastosowane technologie. Chyba się na nią zdecyduję :D
Tu możecie ją zobaczyć. Pod reklamami na dole jest dokładny opis.
http://www.maximedia.pl/?ceny=zmywarki_do_zabudowy&promocja=electrolux_esl66020

Podoba mi się też piekarnik tej firmy EOB 64100X, szczególnie jego funkcje.
http://www.centrumpromocji.pl/product_info.php?products_id=18487

Co do płyty, to sama nie wiem która :-?

Co myślicie o tych sprzętach?
Bardzo proszę użytkowników o radę czy warto je kupić. Wolę kupować coś sprawdzonego przez innych, nie lubię w ciemno :wink:

małaMI
17-05-2008, 18:56
Właśnie jestem na tym etapie :D
Przed chwilą wróciłam z rejsu po sklepach AGD i zaskoczyła mnie pozytywnie zmywarka Elektroluxa ESL 66020. Poziom głośności 43 decybele, całkiem przyzwoicie. Podoba mi się też zestaw programów, które posiada i zastosowane technologie.

też się zastanawiam nad tym modelem (poza tym ZBI jest wysoki ma 85 cm, nie wejdzie zdaje się blat na to, o u nas jest ciut niżej niż w standardzie ze względu na okna - muszę zadzwonić do naszego "kuchennego")

czy ta zmywarka ma składane kosze ? nie znalazłam w opisie.

powiem szczerze, nigdy nie miałam zmywarki, na co zwracac uwagę przy zakupie jedynie doczytuję

onna
17-05-2008, 22:23
no proszę, to jednak nie jesteś przekonana ;) Ja własnie między tymi zmywarkami się zastanawialam i Elektrolux mi bardziej podpasował.WOgole podobał mi się taki z odsłoniętym panelem - taki sam wzó jak przy piekarniku, ale w małej kuchni jak moja lepiej nie pstrokacić tylko jak najbardziej jednolicie zaprojektować szzafki :)

cieszynianka
17-05-2008, 23:03
czy ta zmywarka ma składane kosze ? nie znalazłam w opisie.



Ma składane połowę dolnego kosza i wyjmowane elementy w górnym.

Jeśli chodzi o programy, to szukałam takiej, żeby był program z podwójnym myciem do przypalonych naczyń np. po pieczeniu mięsa lub innych "przygodach kulinarnych", co się niestety czasem zdarza. Fajny jest też program do szkła, kiedy chcesz odświeżyć stojące w szafkach, dłużej nie używane naczynia. Temperatura 70 stopni przyda mi się do wyparzania słoików na zaprawy. Ważne są te składane półki, bo możesz wsadzić co chcesz i jak chcesz (wielgachne gary, patelnie, pojemniki z lodówki i inne badziewie).
Podoba mi się też te 43 decybele, bo kuchnia otwarta na salon :D

Mam nadzieję, że będzie to dobry wybór :wink:

małaMI
18-05-2008, 10:03
no proszę, to jednak nie jesteś przekonana ;) Ja własnie między tymi zmywarkami się zastanawialam i Elektrolux mi bardziej podpasował.WOgole podobał mi się taki z odsłoniętym panelem - taki sam wzó jak przy piekarniku, ale w małej kuchni jak moja lepiej nie pstrokacić tylko jak najbardziej jednolicie zaprojektować szzafki :)

Onna wszystko się rozgrywa na linii jakość-cena niestety :(
I jak napisałam w swoim wątku - co do zmywarki nie jestem w 100% przekonana, ale zamawiam bo ...

Jeszcze troche pogrzebałam w piątek i wczoraj i właśnie trafiłam na tego electroluxa - cichy, firma raczej z tych polecanych, cena w zakresie akceptowalnym.
Poza tym dopiero wczoraj zerknęłam nie tylko na szerokość zmywarki (a tylko na to patrzyłam) a też na wysokość. M ma 85 cm wysokości, a nasza kuchnia może mieć do 86 cm ze względu na okno. E ma 81,5 cm. Blat będzie gruby na 4 cm.
No i chyba już się ostatecznie zdecydujemy na E.
Trochę przekroczyłam budżet na AGD :roll:

onna
18-05-2008, 12:20
mi się te w oczy rzuciła ta wysokość. Będe dziś :oops: w sklepie GD to sprawdzę o co z tą wysokością chodzi. Ale elektrolux moim zdaniem sensowny jest tylko ktoś narzekal że nie domywa. Nie ma połowy wsadu ale ma za to ten system rozpoznający ilośc naczyń. Jeśłi dobrze pamiętam... Chyba ideału się nie znajdzie za takie pieniązki...

cieszynianka
18-05-2008, 19:47
Właśnie - ideały zaczynają się od 3 tysięcy :cry:
A to, że nie domywa może byś spowodowane użyciem nieodpowiedniego programu. W mojej starej jeśli przypalone naczynie po pieczeniu mięsa w piekarniku myję programem szybkim, ekonomicznym, z jednym tylko myciem - bez wstępnego, to też nie będzie domyte.
Na pół wsadu nie liczę, bo wolę dozbierać i włączyć dopiero jak jest pełna (ekonomiczniej).
Pozdrawiam :wink:

onna
18-05-2008, 23:52
no i zapomnialam spytać o tą wysokość :( Ale sprawdziliśmy jeszcze raz stabilność kosza i potwierdzam informacje - w innych zmywarkach dolny kosz jest zdecydowanie bardziej stabilny, nie wypadaa z prowadnic - tutaj niestety bardzo szybko. Trudno powiedzieć jak na to wpływa obciążenie go - możliwe że go stabilizuje trochę, ale jak dla mnie to niepewne jest...
Ja się decyduję na Elektroluxa - jest chyba nawet cichszy niż mastercook, trpchę droższy ale cóż....

małaMI
19-05-2008, 07:22
wczoraj wieczorem ostatecznie zamówiłam electroluxa

boru
30-06-2008, 12:12
Jak to jest dokladnie z tym podlaczeniem cieplej wody??

1. Czy sa zmywarki ktore maja podlaczenie cieplej i zimnej wody? i co wtedy? samemy decydujesz ktora wode ma nabierac? czy zmywarka jest na tyle inteligenta ze nabiera odpowidnia temperature wody w przypadku programu 45st?

2. Czy wszystkie zmywarki ktore maja jedno przylacze mozna podlaczyc do cieplej wody?

3. Czy rzeczywiscie jest to duza oszczednosc? szczegolnie jezeli mam ciepla wode z kotla na ekogroszek a na lato planuje solary?

4. czy zmywarki plucza naczynia zimna woda czy ciepla (ile stopni?)

5.
chodzi mi o taką którą się podłącza i do zimnej i do ciepłej. nie będę bez sensu lała wrzątku jak nie ma potrzeby nie wiem czy dobrze mysle ale chyba nie nastawiasz temperatury CUW na wrzatek?

pozdrawiam

polla
08-07-2008, 18:33
Witajcie!
Planuję kupić zmywarkę. Po długim buszowaniu w internecie zdecydowałam się na boscha. Tylko jaki model? Pewnie zdecyduję się na: SGI 45N05EU, SGI 55M45EU lub SGI 58M05EU. Czy ktoś użytkuje te zmywarki. Bardzo proszę o opinię.
Pozdrawiam

tuuska1
08-07-2008, 21:04
W najbliższych dniach tez zamierzam kupić zmywarkę. Przewertowałam internet i sklepy typu Saturn- będę wybierać między Bosch a Simens. TZn bosch SGV 43M03Eu lub simens SE 64M365Eu. Czy będzie to dobry wybór to dopiero się okaże .

futuro
08-07-2008, 21:38
Przed miesiącem byłam w podobnej sytuacji. Też szukałam zmywarki, czytałam opinie, zasięgałam porad... ostatecznie zdecydowałam się na zmywarkę Bosch SGI 55M45EU. Jeszcze jej nie użytkuję, ale z tego co sie dowiedzialam, to użytkownicy byli/ są z niej zadowoleni. Wydaje mi się, ze ma najpotrzebniejsze funkcje, ktore w zupelnosci mi wystarczą. Miejmy nadzieję, że bedzie dzialać bez zarzutu. A podaję nazwę po prostu dla orientacji, była polecana przez kilka osób. To moja pierwsza więc na własne doświadczenie w tej sprawie nie moglam liczyć ;) Życzę udanego wyboru :)

mona-32
09-07-2008, 22:34
Witam!!
Czy ktoś ma może zmywarke o której wspomniałam wyżej.Potrzebuje polskiej instrukcji.Nie wiem czy to możliwe ale przy zakupie tej zmywarki nie było instrukcji w języku Polskim.Jak mogę prosić was powidzcie gdzie mogę sciągnąć lub nabyć tą instrukcję:(

ponury63
09-07-2008, 23:44
Czy ktoś ma może zmywarke o której wspomniałam wyżej.Potrzebuje polskiej instrukcji.Nie wiem czy to możliwe ale przy zakupie tej zmywarki nie było instrukcji w języku Polskim.Jak mogę prosić was powidzcie gdzie mogę sciągnąć lub nabyć tą instrukcję:(
zawsze warto odwiedzić stronę producenta
http://www.electrolux.pl/node240.aspx

jest instrukcja w 10 językach, w tym PL ;) [plik pdf, prawy klik myszy i "Zapisz jako"]
http://www.electrolux-ui.com:8080/2007/911/93623300PL.pdf

majcia
11-07-2008, 08:45
Mialam ten sam problem :cry: . Instrukcje zciagnelam ze strony producenta :D Pozdrawiam Maja

pszczolka
15-07-2008, 16:19
...z kolei ja zastanawiam się nad modelami:

Bosch SGV 45M53 EU
- dodatkowa temp 55 C
- 47 dB
- automatyka zmywania (AquaSensor)
- elektroniczna regeneracja
- możliwość skrócenia czasu zmywania
- system samoczyszczących filtrów
wyświetlacz lcd

Bosch SGV 43M03 EU
- 49 db
- wyświetlacz led
- ten model nie posiada ww funkcji
a prócz tego są identyczne.


Różnica w cenie to ~550 zł
Warto dopłacać?

daggulka
16-07-2008, 08:48
Otóż wypatrzyłam na allegro takie cudo:
http://www.allegro.pl/item397660188_zmywarka_ariston_lv_460_ix_45cm_zab_ aa_glogow_100_.html

Czy ma ktoś taka i może podzialić sie opinią? A może jest tu jakiś fachman od sprzętu agd i może powiedzieć mi czy to fajna zmywarka czy lepiej sobie głowy nie zawracać? :lol:

mmmagdaa
16-07-2008, 08:54
podobno najlepsze zmywarki to bosh i siemens, podobno........... ale ludziska maja inne i tez sa zadowoleni, wiecej nie pomoge, niech sie wypowiedza madrzejsi

Killer_su
16-07-2008, 09:03
Cudo to to nie jest - zmywarka jak to zmywarka.
Mam Boscha, ale Ariston pewnie też dobrze zmywa.
Dla mie ważny jest wyświetlacz pokazujący czas trwania zmywania i pozostały czas do końca programu.

jabko
16-07-2008, 09:05
Mam Boscha 60cm i jedno Ci powiem na pewno.
Pomimo że zmywarka ma teoretyczna pojemność 12(czy nawet 16kpl) kompletów naczyć to w życiu do niej tyle nie wstawisz.
Wystarczy jeden garnek i juz zostaje mało miejsca.

Generalna rada. NIE KUPUJ 45cm tylko 60cm

I tak dla 3 osób (w tym dziecka 4latka) będzie czasami za mała :lol:

revalidon
16-07-2008, 09:12
Miałem aristona i po 3 latach barzdo spadło cisnienie wody mycia a co za tym idzie jakość mycia...

daggulka
16-07-2008, 09:14
Dzięki za wypowiedzi.

Co do wielkości .... nie mam innego wyjścia ... tylko tyle miejsca mam w kuchni (zostawione miejsce w ciągu kuchennym i niestety nie da się zrobić więcej :roll: ).

Kurcze...wiem, że bosh jest dobrą firmą, siemens też....ale w fajnych cenach dla mnie przystępnycj mają tylko opcje z zakrytym panelem , a te z odkrytym panelem kosztują sporo więcej. Jako laik ( nie rozeznałam się wczesniej w temacie :evil: ) zostawiłam sobie miejsce i przystosował mi stolarz szafkę na zmywarkę z odkrytym panelem, więc za dużo pokombinować sie nie da .... musi być z odkrytym :lol: .

Ktoś jeszcze może się wypowiedzieć ?

mery26
16-07-2008, 09:15
jabko ma racje-proponuje również 60-ke.
ponadto przydatna jest funkcja opóźnienia startu-istotne jak ktoś ma np. 2 taryfy. Marka raczej nie ma znaczenia-ja nawet nie wiem jaką zmyware mam-robi swoje i to najważniejsze

plewy27
16-07-2008, 09:22
W AGD Bosch i Siemens to jedna firma BSH - Bosch und Siemens Hausgerate. Mimo ze sprzety te roznia sie napisem i lekko stylistyka tak naprawde to jedno rozwiazanie z jednej linii produkcyjnej.

Pozdrawiam,

Piotrek

daggulka
16-07-2008, 09:24
a co to znaczy , że wchodzi 9 kompletów? jeden komplet naczyń to według nich ile to sztuk?
boshe, ale wstyd zadawać takie laickie pytania...ale co ja poradzę...baba starej daty jestem ...zawsze miałam zmywarkę typu "sama przy zlewie" , więc kompletny brak informacji u mnie na te tematy :oops: :wink:

nastka79
16-07-2008, 09:51
Te ilości kompletów to jakaś ściema, bo nigdy nie jest tak, że myjesz same talerze i szklaneczki (chyba że akurat robię porządki w szafkach kuchennych :D ), tylko zawsze dojdzie jakiś garnek, półmisek, deska, sitko itp. Więc już wtedy teoria kompletów zaczyna się walić :wink:

małaMI
16-07-2008, 10:06
ten ariston jest klasy ekonimicznj aab

ja szukałam takiej , żeby miała aaa

No i dość głośna jest, teraz można kupić zmywarkę pokojnie 43-37 dB

daggulka
16-07-2008, 10:33
Czy 53 dB to jest taka głośnośc... hm... "przeszkadzająca"? czyli np. siadząc w salonie 9m . od zmywarki i oglądając telewizję - będzie przeszkadzać? :roll:

klasa energetyczna...hm... też dla mnie ważna, ale to "b" przy suszeniu to chyba nie jest jeszcze tragicznie ... mam nadzieję :roll:

ło matko .... tak patrzę na te zmywarki na ceneo ...patrze i stwierdzam, że duży wybór to brak wyboru :wink: :lol:

Zołza
16-07-2008, 14:44
ja mam 45 aristona z chowanym panelem

jest nas dwoje - zmywam raz dziennie, trzeba trochę pokombinować żeby za jednym myciem umyc duży garnek i całą resztę

wiem że zmywa 1,5 godziny ale i tak ją włączam na noc - radzę sobie bez informacji ile jeszcze czasu będzie działać

zmywa dokładnie a że kuchnę mam zamknięta to jej nie słyszę ale do bardzo cichych nie należy

to moja pierwsza zmywarka - może nie mam doświadczenia

koszt jednego mycia wyceniłam na 2 zł (prąd woda tabletki sól)

daggulka
16-07-2008, 16:51
zamówiłam...raz kozie śmierć, najwyżej następna będzie inna :wink: :D

alan2
16-07-2008, 19:10
Nie znam osoby, ktora sprawilaby sobie zmywarke i nie bylaby zadowolona.

Oszczednosc czasu, pieniedzy, wody, srodowiska i czesto tez nerwow (kto dzisiaj zmywa ? :)

sonieczka
16-07-2008, 22:00
A na potwierdzenie, jak przydatne jest to urządzenie... to właśnie nastawiłam sobie zmywanie i siedzę przy komputerku :D :D :D

Zołza
17-07-2008, 07:34
zgadzam się

każdy kto przechodzi z mycia ręcznego na zmywarkę jest zadowolony

kuchnia sprzątnięta w 5 minut, a te naczynia takie "domyte"

lubię zmywarkę za to, że odwala za mnie tę znienawidzoną pracę

daggulka
17-07-2008, 07:41
Bardzo dziękuję za wpisy .... już się nie mogę doczekać kiedy przyślą :D .

malmuc
17-07-2008, 11:59
mam zmywarke od dwóch tygodni i za żadne skarby bym jej nie odddała :wink:
produkcja brudnych naczyn w mojej rodzince jest ekspresowa i czasem maiałm wrazenie ze cały dzien stercze przy zlewie :-?

carringtontomas
17-07-2008, 12:05
mam zmywarke od dwóch tygodni i za żadne skarby bym jej nie odddała :wink:
produkcja brudnych naczyn w mojej rodzince jest ekspresowa i czasem maiałm wrazenie ze cały dzien stercze przy zlewie :-?

Hmmm no tak - zmywarka teraz to standard, nie to co kiedyś.
Ja zamówiłem żonie zmywarkę Bosch 60cm - myślę, ż ebędzie zadowolona- dla niej najwazniejsza była opcja 1/2 załadunku.

daggulka
17-07-2008, 14:40
Podejrzewam, że u mnie opcja 1/2 załadunku i tak nie byłaby wykorzystana :lol: ... mam tak jak malmuc :D ...czyli jeśli jest dzień kiedy nie myję na bieżąco to wieczorem obie komory zlewu są pełne ...i to z czubkiem :wink: :roll: .

Basia1112
17-07-2008, 15:39
Dla mnie najważniejsze kryterium to szybki program-30-40 min.Zmywarkę włączam wieczorem,rano wszystko suche.Normalne progrmy -2 godz ,to wg .mnie porażka.Opcja 1/2 wsadu to strata kasy ,czekam i tak aż będzie pełna.Dagullka.Ja jestem użytkownikiem zmywarki od 15 lat i uważam,że jeśli garnki bedziesz myć ręcznie,to przy Twojej 4-os.rodz.,pozostałe naczynia zapełnią tę 45cm i raz dziennie ją włączysz. Wystarczy,chociaż 60 cm byłoby lepsze.Musisz tylko nauczyć się dobrze układać naczynia.Zmywarka to najlepszy wynalazek :D

Mymyk_KSK
17-07-2008, 20:44
A my mamy 6-cio kompletowa mini-zmywarkę electrolux (większa niestety nie weszła...) i przy rodzinie 3 osobowej w dni powszednie zapuszczam ją raz dziennie a w weekendy dwukrotnie - i w zupełności nam takie maleństwo wystarcza. Gotuję "normalnie" - tzn. obiadki, desery, ciasta pieke itp. więc garów zawsze sie sporo nazbiera, ale ręcznie myje tylko kruchą porcelanę.
Wykorzystuję krótkie programy (30 minut), do mycia bierze 7 litrów wody, jest cicha - jestem baaaardzo zadowolona, choć obawiałam się że bedzie dla nas za mała..

Killer_su
18-07-2008, 15:13
Dla mnie najważniejsze kryterium to szybki program-30-40 min.Zmywarkę włączam wieczorem,rano wszystko suche.

Żartujesz czy tylko szklanki i talerze po kanapkach myjesz?
Poza tym przy tym programie tabletka się nie zdąży rozpuścić.


Normalne progrmy -2 godz ,to wg .mnie porażka.

Nie lubisz czystych naczyć czy co??? :D


Opcja 1/2 wsadu to strata kasy ,czekam i tak aż będzie pełna.Dagullka.Ja jestem użytkownikiem zmywarki od 15 lat i uważam,że jeśli garnki bedziesz myć ręcznie

Owszem - jeżeli będzie używała programu 30'

d5620s
18-07-2008, 22:59
no właśnie jak sobie radzicie na ekspresowych programach? Faktycznie wlewacie osobno nabłyszczacz, sól itd? bo ja póki co jade na tabletach i ekonomicznym. Ale np jak będa swięta itp to wolę ekspresowe mycie...:(

amalfi
19-07-2008, 01:03
mam zmywarke od dwóch tygodni i za żadne skarby bym jej nie odddała :wink:
produkcja brudnych naczyn w mojej rodzince jest ekspresowa i czasem maiałm wrazenie ze cały dzien stercze przy zlewie :-?

Hmmm no tak - zmywarka teraz to standard, nie to co kiedyś.
Ja zamówiłem żonie zmywarkę Bosch 60cm - myślę, ż ebędzie zadowolona- dla niej najwazniejsza była opcja 1/2 załadunku.

No nie mogę. Musze sie odezwać. Zmywarka myje tylko naczynia żony? Nie rozumiem. Jakbyś napisał, że zamówiłes żonie perfumy, to byłoby dla mnie jasne. "Dziwny jest ten świat"

daggulka
19-07-2008, 09:14
:lol: :lol: :lol:

zmywarka dotarła, jest śliczna :lol: ...dzis albo jutro ja podłączymy ...normalnie sie doczekać nie mogę :D
a jakie tabletki do zmywarek polecacie? i coś się tam jeszce wsypuje? :o sól , nabłyszczacz? to osobno oprócz tabletek sie daje? :roll:

nastka79
19-07-2008, 09:20
Ja kupuję osobno tabletki, osobno sól i osobno nabłyszczacz. Tabletki kupuję w Lidlu (W5). Kosztują mało (25 szt. - 7 zł), a są dosyć dobrej jakości...

daggulka
19-07-2008, 10:26
Dzięki, podjadę dziś i kupię :D .

kate74
19-07-2008, 10:46
Witam wszystkich serdecznie!!
Ja swoją zmywarkę mam od 3 tygodni i teraz już wiem że za nic w świecie bym jej nie oddała.Toczyłam bój z mężem o nią jest nas dwójka i to był argument że nie ma tyle mycia ... i to jest "fałsz".Włączam ją co drugi dzień na expresowe mycie trwa ono 30min... tabletka sie rozpuszcza po drugim sygnale czyli jakieś 10min.od zakończenia wyjmuję suche , gorące naczynia.Myje wszystko łącznie z "zaschniętymi garami".Używam sól,nabłyszczacz i proszek oddzielnie(calgonit najtanej w selgrosie to kupiłam w zestawie całość za 27zł).Moja zmywarka ma wskaźniki braku soli i nablyszczacza, więc nie muszę za każdym razem uzupełniać.Jedyny problem mam ze sztućcami.... żeby je umieścić w koszyku poprostu są za małe dziurki w pokrywce koszyka i trzeba się trzoszkę nagimnastykować .A jak wy sobie z tym radzicie?

tuuska1
19-07-2008, 10:53
kate, piszesz tak cieplutko o swojej zmywarce że aż "chce " się kupić (przymierzam sie do zakupu!),napisz proszę producenta i typ.

kate74
19-07-2008, 11:13
To jest bosch SRV45T23EU do zabudowy kupiłam ją przez net za 2099zł 45 cm szer. bo tylko taka była możliwość zamontowania w meblach kuchennych.Szczerze mówiac jest to chyba najbardziej wypasiona zmywarka z Boscha ale najlepszy jest przycisk "speed" który redukuje czas trwana programu o 50%.Dość przydatna jest również funkcja "aqua sensor" bo jeśli chcesz odswieżyć talerze to zużywa mniej wody .Tak jak wspomniałam już wczesniej używam trzech oddzielnych środków .Zawsze podchodziłam z dystansem do "3w1".Na start oczywiście zapakowałam wszystkie szklanki i kubki , które normalnie używamy ...jak otworzyłam zmywarke by je wyciągnąc to przeżyłam szok ..tak były domyte i bez zacieków.

nastka79
21-07-2008, 07:51
Daggulka, pisz co i jak - udało się pierwsze mycie?

Marek30022
21-07-2008, 08:02
:lol: :lol: :lol:

zmywarka dotarła, jest śliczna :lol: ...dzis albo jutro ja podłączymy ...normalnie sie doczekać nie mogę :D
a jakie tabletki do zmywarek polecacie? i coś się tam jeszce wsypuje? :o sól , nabłyszczacz? to osobno oprócz tabletek sie daje? :roll:

Możesz stosować tabletki tzw. wszystko w jednym, ale jeśli masz twardą wodę to proponuję mimo wszystko zastosować dodatkowo sół, tak zresztą zalecają zwykle producenci zmywarek. Osadzanie kamienia lub żelaza (jeśli jest dużo jego w wodzie a nie stosuje się odżelaziacza) jest zagrożeniem dla pracy zmywarki (zwykle pada szybciej hydrostat lub płaszcz wodny).

daggulka
25-07-2008, 09:20
kupiłam sól, kupiłam tabletki 3w1 :D ... zmywarka myje codziennie , zmywarka to super rzecz :D .... chwała temu kto wymyślił to cudo :D :D :D .... zapewne była to kobieta :wink: :D

małaMI
25-07-2008, 10:04
kupiłam sól, kupiłam tabletki 3w1 :D ... zmywarka myje codziennie , zmywarka to super rzecz :D .... chwała temu kto wymyślił to cudo :D :D :D .... zapewne była to kobieta :wink: :D
hihi :)

ja jeszcze jakiś tydzień muszę czekać na zamontowanie . już się nie mogę doczekać.

Annja
25-07-2008, 20:43
Zaczęło się tak.
Upatrzyłam sobie zmywarkę jak dla mnie idealną. Whirlpool model ADG 9190, technologia "Szósty zmysł" i różne przydatne mi bajery typu Auto clean, opóźniony start itp. Tutaj szczegóły:
http://www.whirlpool.pl/app.cnt/whr/pl_PL/pageid/pgproddtl001/catid/4/subcatid/14/prodid/27826
Cena katalogowa Whirlpoola ponad 2500 zł :-?
Jakież było moje ogromne zaskoczenie, gdy moją wymarzoną zmywarkę znalazłam w ofercie jednego ze sklepów internetowych ze sprzętem AGD ( dodam, że sklep dość znany i popularny ). Zaskoczenie wynikało nie z samego faktu znalezienia tam "mojej" zmywarki tylko z faktu, że jej cena wraz z kosztami wysyłki była niższa od katalogowej o ponad 1000 zł :o
Nie omieszkałam mojego zaskoczenia wyrazić w mailu do tegoż sklepu, pytając, czy aby nie pomylili modelu, i czy sprzęt nie ma jakiegoś defektu. W odpowiedzi miły Pan Waldek napisał, że jak najbardziej model to ten, który mnie interesuje, a firma zapewnia, że sprzęt jest nowy, oryginalnie zapakowany, pełnowartościowy i pochodzi od producenta czyli Whirlpool Polska. Na koniec Pan Waldek dodał, żę istota tak atrakcyjnej ceny pozostaje "słodką tajemnicą handlową firmy".
I co wy na to? Brać tę zmywarkę? Jak sądzicie czy to realne, żeby sprzedawali sprzęt po tak niskiej cenie i jeszcze na tym zarabiali? Czy może gdzieś jest jakiś haczyk, jakieś "prawie", które robi wielką różnicę?

igorszyc
25-07-2008, 20:50
Nie masz się czego obawiać,
dla porównania dzisiaj byliśmy w saturnie i to urządzenie
http://www.ceneo.pl/100097
kosztuje tam 5499

Takie są właśnie uroki zakupów w internecie, gdzie ceny są o wiele atrakcyjniejsze od katalogowych :)

daggulka
25-07-2008, 20:56
Tak ...jest to możliwe i nie znaczy to, iż towar sprzedawany w sklepie internetowym jest towarem niepełnowartościowym :roll: . Są takie różnice ....sama niedawno to przerabiałam zakup zmywarki . Też się sprzedawca uśmiał jak go w mailu zapytałam czy to przypadkiem nie jest sprzęt " z wystawki" ...bo różnica w cenie porównując do innych sklepów internetowych i "normalnych"była ogromna :D .
Kupiłam, przysłali oryginalnie zapakowane , działa.... wszystko gra :wink: :D .

Annja
25-07-2008, 21:02
Ja wiem, że w sklepach internetowych generalnie jest taniej, bo już tam nie jedną rzecz kupiłam. Moja płyta gazowa np. z przesyłką była o 200 zł tańsza niż w sklepie, ale żeby ponad 1000 zł taniej :o
No ale cóż, jak mówicie, że to możliwe, to tylko brać! Miód na moje serce ! :wink:

cieszynianka
25-07-2008, 23:23
Jak najbardziej możliwe. Moja wybrana zmywarka w Avansie kosztowała 2300 zł, a w sklepie internetowym znalazłam ją za 1541 zł :o
Właśnie dzisiaj mi ją przywieźli :D
A to ona:
http://www.electro.pl/list_products.php
Wszystkie pozostałe sprzęty kuchenne też kupowałam w sklepach internetowych. Ceny mają niższe, bo biorą towar bezpośrednio z zakładu, a i koszty utzrymania mają mniejsze niż normalne sklepy.
:wink:

magpie101
25-07-2008, 23:32
Nie sugeruj sie cena katalogowa, wlasnie po to sa ceny katalogowe zeby zlapac klienta. Klient zobaczy strasznie wysoka cene katalogowa, potem sprzedawca zaproponuje mu cene o 30% nizsza niz w katalogu no i klient mysli sobie jak nie skorzystac z takiej okazji i kupuje. Od kazdej ceny katologowej na adg mozna zjechac z ceny od 10 do 40 %, a trafiaja sie i tacy co kupuja za ceny katalogowe. bez znizek :roll: (mam na codzien do czynienia z agd, wiec wiem cos o tym). Ja niestety tego sprzetu co kupowalam do siebie nie moglam znalesc taniej w internecie.

malgos2
26-07-2008, 00:58
Zreszta podobno idiota jest ten, kto kupuje w sklepie sprzet po cenie z "metki". Trzeba sie targowac. :wink:

Pistolero
26-07-2008, 13:05
ja tak okazyjnie TV LCD kupiłem jakiś czas temu.

W promocji w jednym sklepie (nie interetowym zapłaciłem ok. 4000 pln

a np tutaj: klik (http://www.hoopla.pl/JVC,Telewizor-JVC-LT-32C50-32-Panoramiczny,prod,4105.html) kosztuje "nieco" więcej[/url]

kachna28
26-07-2008, 14:38
Droga Annja -ja właśnie trzy dni temu zakupiłam taką zmywarkę Whirlpool: ADG 8370IX:
http://image.ceneo.pl/data/products/729359/product.jpg
Ma WSZYSTKIE funkcje jakie powinna mieć zmywarka (a nawet więcej :) ):
Opis szczegółowy:
Sterowanie elketroniczne
elektroniczny wyświetlacz LCD
Szósty zmysł (zmywarka automatycznie dobiera parametry zmywania)
7 programów zmywania
system samoczyszczących filtrów.
Parametry produktu Whirlpool ADG 8370 IX:Szer. 59.7 cm
Głęb. 55.5 cm
Pojemność (kpl) 12
Zużycie wody 13 l
Poziom hałasu 44 dB
Gwarancja 24 mies.
Kolor panela inox
Zabezpieczenie przeciwwypływowe Tak
Rodzaj panela: zewnętrzny
Wyświetlacz elektroniczny: Tak
Opóźnienie startu: Tak
Klasa energetyczna A
Zużycie energii 1.05 kW
Klasa efektywności zmywania A
Klasa efektywności suszenia A
Program automatyczny Tak
Program szybki Tak
Program “szkło" ( delikatny) Tak
Mycie wstępne Tak
1/2 wsadu Tak
Aquastop Tak
Funkcja 3 w 1 Tak
Program intensywny Tak
Program energooszczędny Tak
"rozrzut" cenowy na CENEO: 1730-3244zł :o
Ja kupowałam TU za 1760zł +60zł Kurier:
http://www.neo24.pl/index.php?target=products&&product_id=51157
Mogę polecić z czystym sumieniem!!!

Annja
27-07-2008, 08:26
Dzięki Kasiu, rzeczywiście bardzo fajna ta twoja zmywarka, ale niestety nie dla mnie bo ja muszę mieć zmywarkę ze zintegrowanym panelem ( meble już stoją, a front do zmywarki kupiłam właśnie z myślą o zmywarce zintegrowanej ). Ta "moja" ADG 9190 jest właśnie zintegrowana.
No ale twój post jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że można bezpiecznie kupić wysokiej jakości sprzęt za rozsądną cenę :D

kachna28
27-07-2008, 15:38
Dzięki Kasiu, rzeczywiście bardzo fajna ta twoja zmywarka, ale niestety nie dla mnie bo ja muszę mieć zmywarkę ze zintegrowanym panelem ( meble już stoją, a front do zmywarki kupiłam właśnie z myślą o zmywarce zintegrowanej ). Ta "moja" ADG 9190 jest właśnie zintegrowana.
No ale twój post jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że można bezpiecznie kupić wysokiej jakości sprzęt za rozsądną cenę :D
Nie ma za co :) ja na tą zmywarkę "polowałam" od zimy -ale cena cały czas grubo przekraczała 2tys :( A tu nagle patrzę tydzień temu -i jest za 1760!!! :) Brałam bez chwili wahania! ja mebli nie mam jeszcze -na razie zmywarka stoi w kartonie na korytarzu :)

m@rtini
27-07-2008, 21:58
Zaczęło się tak.
Upatrzyłam sobie zmywarkę jak dla mnie idealną. Whirlpool model ADG 9190, technologia "Szósty zmysł" i różne przydatne mi bajery typu Auto clean, opóźniony start itp. Tutaj szczegóły:
http://www.whirlpool.pl/app.cnt/whr/pl_PL/pageid/pgproddtl001/catid/4/subcatid/14/prodid/27826
Cena katalogowa Whirlpoola ponad 2500 zł :-?
Jakież było moje ogromne zaskoczenie, gdy moją wymarzoną zmywarkę znalazłam w ofercie jednego ze sklepów internetowych ze sprzętem AGD ( dodam, że sklep dość znany i popularny ). Zaskoczenie wynikało nie z samego faktu znalezienia tam "mojej" zmywarki tylko z faktu, że jej cena wraz z kosztami wysyłki była niższa od katalogowej o ponad 1000 zł :o
Nie omieszkałam mojego zaskoczenia wyrazić w mailu do tegoż sklepu, pytając, czy aby nie pomylili modelu, i czy sprzęt nie ma jakiegoś defektu. W odpowiedzi miły Pan Waldek napisał, że jak najbardziej model to ten, który mnie interesuje, a firma zapewnia, że sprzęt jest nowy, oryginalnie zapakowany, pełnowartościowy i pochodzi od producenta czyli Whirlpool Polska. Na koniec Pan Waldek dodał, żę istota tak atrakcyjnej ceny pozostaje "słodką tajemnicą handlową firmy".
I co wy na to? Brać tę zmywarkę? Jak sądzicie czy to realne, żeby sprzedawali sprzęt po tak niskiej cenie i jeszcze na tym zarabiali? Czy może gdzieś jest jakiś haczyk, jakieś "prawie", które robi wielką różnicę?



Ja też taką chciałem.....
Chciałem bo już ją mam :D
Na morele.net za 1125 pln - nówka, zapakowana oryginalnie
Mają ją od polskiego dystrybutora - polskie oznaczenia i metki
Brać i już :D
Pozdrawiam

altus_pl
27-07-2008, 23:28
Na morele.net za 1125 pln

Uff...przy pierwszym czytaniu myślałem że było menele.net. A tak to ok. :lol:

reng
28-07-2008, 07:40
tydzień temu kupiliśmy pralkę w sklepie internetowym 1012 zł :) w sklepie nie dla idiotów była po 1399 :)

anfala
28-07-2008, 10:56
ja kupiłam zmywarke z komisu za 350 zl- whirpool rok używaną- u mnie już 6 miesięcy sprawdza się bez zarzutu :)

carringtontomas
28-07-2008, 11:17
ja kupiłam zmywarke z komisu za 350 zl- whirpool rok używaną- u mnie już 6 miesięcy sprawdza się bez zarzutu :)

W komisie bardzo często można kupić nowe rzeczy - wstyawiają je tam ludzie, którzy ni mają zdolności kredtytowej na np 1500pln a potrzebują szybkiej gotówki. Wtedy biorą na raty sprzęt i wstawiają dfo komisu mając szybką pożyczkę od razu.

root
27-09-2008, 22:10
Witam.

Co sądzicie o BEKO ?? Mam zamiar kupić na dniach zmywarkę i w cenie boscha (ok 1400zł) 60cm, 13l, 1kW dostanę BEKO:

http://www.beko.com.pl/DFN,6837,S,504.html

Parametry takie same, z tym że BEKO znacznie cichszy: 45db a bosch 49-50db no i to co najważniejsze...
do kończa września jest promocja polegająca na 5 LETNIEJ GWARANCJI na BEKO...

Pomocy... co ważniejsze: marka BOSCH czy lepsze parametry i 5 lat gwarancji w przypadku BEKO ??
:-?

pjotr
27-09-2008, 22:57
Ten sam dylemat miałem w czerwcu kiedy kończyła się poprzednia promocja. Zdecydowałem się na Beko DSN 6832FX. Zmywarka jest znakomita, użytkowana jest od 2 m-cy, sprawuję się znakomicie. Jest bardzo dobrze wykonana, naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Z tego co wiem jest produkowana w tej samej fabryce co Siemens. Uważam że 5 lat gwarancji to znacznie więcej niż np. Bosch na którego jest 2 lata. Trzeba też wspomnieć że za Boscha który dorównywał by parametrami danemu modelowi Beko trzeba dopłacić kilkaset złotych, uważam że nie warto. Może za klika lat zmienię zdanie ale na rzaie zmywarka jest OK, cicha i świetnie myje nawet na najtańszych tabletkach 5w1 z Tesco.

Tedii
27-09-2008, 23:54
Jeśli PEŁNA gwarancja 5 lat brałbym Beko.Bo psuje się wszystko.
Bratu w pralce Miele (ponoć Rolls-Royce) strzelił wąż łączący zasobnik z bębnem.Widać kiepskiej jakości guma.

root
28-09-2008, 17:55
dzięki bardzo za odpowiedź... chyba macie rację - gwarancja ważniejsza... jutro zamówię BEKO... :D

Czy ktoś jeszcze ma pozytywne lub negatywne doświadczenia z tą marką ??

heniecki
28-09-2008, 19:06
Witam ja mieszkam w Danii i tu mam na wyposazeniu w apartamencie wynajmowanym pralke i kuchenke z plyta ceramiczna wlasnie firme Beko i musze powiedziec ze jak dla mnie ta firma to badziew straszny, pralka po ok.roku zaczela cieknac i podczas prania silnik wyje, w kuchence zas pokrentla sie rozchibotaly i blokada drzwiczek piekarnika juz tez nie spelnia swojego zadania.Tak wiec odradzam, tutaj jest to najtansze g. z agd.I prosze sie nie sugerowac ta 5 letnia gwarancja bo znajac zycie to serwis znajdzie 1000 powodow ze za naprawe i tak trzeba bedzie zaplacic.Podrawiam i zycze trafnych wyborow.

root
28-09-2008, 19:13
no i znowu jestem w czarnej d... :-?
Już praktycznie byłem zdecydowany a tu taki post...
Czy może ma ktoś zmywarkę BEKO np 2 lub 3 lata ?? Jak to działa po takim czasie ??
Zwariować można z tymi zakupami... :wink:

dragasia
28-09-2008, 20:26
Ja mam nie zmywarke,ale pralke. Kupilam ja 3 lata temu ponad i ogolnie jestem zadowolona, tylko czasem sie zawiesza, nie otwieraja sie drzwiczki ani nie rusza programator. Trzeba ja wtedy wylaczyc z kontaktu i po godzinie wszystko wraca do normy :D Przez 3 lata zrobila mi tak z 5 razy :-?

amatlea
07-12-2008, 20:22
Aktualnie używam zmywarki Bosch i w sumie jest przyzwoita, ale mam pewne uwagi. Połamały się niekóre uchwyty- w dodatku dosyć szybko :roll: Czasem nie domywa- nie wiem dlaczego- takie humory miewa. Ponadto nienawidzę sygnału dźwiękowego, który włącza się po zakońćzeniu zmywania- normalnie szlag mnie trafia jak co chwilę piszczy.
Używam najczęściej programu 45min. i zazwyczaj on wystarcza w zupełności także do mycia garnków. Nawet jak garnki są nie do końca domyte to wystarczy je chwilę namoczyć w wodzie i przemyć gąbką - wolę już takie domywanie po zmywarce niż zmywanie zupełnie brudnych naczyń :wink:

W idealnej zmywarce muszę mieć dobre miejsce na sztućce.

Dlatego teraz chyba wybiorę zmywarkę Miele - pozostałe sprzęty wezmę raczej innych marek, ale na zmywarce mi wyjątkowo zależy. Zastanawiam się tylko nad modelem- jest spora różnica w cennie poszczególnych modeli Miele.

reng
09-12-2008, 13:07
a co sadzicie o tym?
zamierzam to kupic, nie wiem czy to dobry wybor...wydaje sie ze tak, ale moze kto to ma?

http://www.centrum2000.com.pl/wip02/z/z.php?id=c2_qkkkzkh5&p=1500&x=ae

super okazja... ma wszystko to co mają zmywarki o 1000zł lub 1500zł tańsze. no może tamte nie mają szklanych półeczek.

a serio, to przemyśl sprawę, czego naprawdę potrzebujesz. czy potrzebne są te wszytkie ledy, które i tak są w zmywarkach tanich. i tak zawsze się sprawdza czy ramiona nie haczą, led tu jest zbędny. jak na takie pieniądze i 6 programów to kpina. moja zmywarka za 1100zł ma 5 programów. nie ma szklanych półeczek, wodę dobiera standardowo, 1 litr tu czy tam nie zrobi różnicy, w każdym razie na pewno cena zużytej wody nie wyniesie więcej ile przepłacenie za tą zmywarkę.

frykow
10-12-2008, 10:05
a co sadzicie o tym?
zamierzam to kupic, nie wiem czy to dobry wybor...wydaje sie ze tak, ale moze kto to ma?

http://www.centrum2000.com.pl/wip02/z/z.php?id=c2_qkkkzkh5&p=1500&x=ae

super okazja... ma wszystko to co mają zmywarki o 1000zł lub 1500zł tańsze. no może tamte nie mają szklanych półeczek.

a serio, to przemyśl sprawę, czego naprawdę potrzebujesz....
Ja sądzę, że on przez te 3 lata już coś wybrał ;)

rit2
14-01-2009, 11:07
Jezeli ktos korzysta z II taryfy zmywaka powinna posiadac timer.
Warto sprawdzic w jaki sposob podgrzewana jest woda: grzalka czy przeplywowka.
Koniecznie 60 cm. Nic mniejszego. To na prawde sie nie oplaca.

Swojego Whilpoola katuje od 13 lat. Nigdy mnie nie zawiodl.

Ale gdybym mial wiecej pieniedzy oczywiscie, tylko i wylacznie MIELE.

nmaniek
14-05-2009, 09:23
Przemierzam sie do zakupu zmywarki i nasuwaj mi się takie dwa modele:
- Hotpoint-Ariston LFT 3214 HX/HA
- Bosch SGV45M83EU
Która byście polecili?

smutna lidka
14-05-2009, 10:53
Przemierzam sie do zakupu zmywarki i nasuwaj mi się takie dwa modele:
- Hotpoint-Ariston LFT 3214 HX/HA
- Bosch SGV45M83EU
Która byście polecili?

mam Boscha SRI 45M 15 EU i zdecydowanie nie polecam - w żadnym programie naczynia nie sa w ogóle wysuszone, co jest bardzo wnerwiające bo trzeba czekać ( długo) z następnym myciem

Goralek47
05-07-2009, 23:40
Witam

Od kilku dni mocno wertuje internet i nie moge znalezc odpowiedzi na moj problem. Prosze o pomoc drogich uzytkownikow.

Zaplanowalem sobie kuchnie na wysoki polysk bez uchwytow, polaczenie kolorow czarnego (szafki) + bialego (blat, gres, sufit). Mam problem ze znalezieniem rozwiazania jak zrobic zmywarke zabudowana bez uchwytu? Znalazlem jedynie ze firma SMEG wydala taka zmywarke ale kosztuje 4200 zl :( Czy zna ktos jakis system, sposob zeby uniknac uchwytu, bo takie rozwiazanie popsuje mi caly wystroj kuchni. Zalezy mi na zmywarce z ukrytym panelem, albo z czarnym odkrytym panelem (znalazlem tylko Boscha ale 60tke za 2400 zl). Potrzebuje zmywarki 45tki do zabudowy. Prosze o rade. Dzieki!

Ponizej ten system SMEG, mam nadzieje ze nikt nie uzna tego za reklame:
http://www.dombianco.pl/index.php?page=text&typ=smeg_rozwiazania

Pozdrawiam
Michał

jaksie
06-07-2009, 05:30
My nie znaleźliśmy rozwiazania tego problemu i mamy jednak uchwyty :(

smutna lidka
06-07-2009, 09:06
Witam

Od kilku dni mocno wertuje internet i nie moge znalezc odpowiedzi na moj problem. Prosze o pomoc drogich uzytkownikow.

Zaplanowalem sobie kuchnie na wysoki polysk bez uchwytow, polaczenie kolorow czarnego (szafki) + bialego (blat, gres, sufit). Mam problem ze znalezieniem rozwiazania jak zrobic zmywarke zabudowana bez uchwytu? Znalazlem jedynie ze firma SMEG wydala taka zmywarke ale kosztuje 4200 zl :( Czy zna ktos jakis system, sposob zeby uniknac uchwytu, bo takie rozwiazanie popsuje mi caly wystroj kuchni. Zalezy mi na zmywarce z ukrytym panelem, albo z czarnym odkrytym panelem (znalazlem tylko Boscha ale 60tke za 2400 zl). Potrzebuje zmywarki 45tki do zabudowy. Prosze o rade. Dzieki!

Ponizej ten system SMEG, mam nadzieje ze nikt nie uzna tego za reklame:
http://www.dombianco.pl/index.php?page=text&typ=smeg_rozwiazania

Pozdrawiam
Michał

jeżeli moge cos zasugerować to odradzam zmywarki bez odkrytego panelu -komunikacja z nimi jest bardzo utrudniona :wink: - nie wiadomo ile minut pozostało, czy skończyła, czekanie 45 minut na jakieś żałosne pojedyncze piski doprowadza mnie do furii :P

poza tym czy jestes przekonany do zmywarki 45? bardzo mało się do niej mieści

fennel
06-07-2009, 09:26
jeżeli moge cos zasugerować to odradzam zmywarki bez odkrytego panelu -komunikacja z nimi jest bardzo utrudniona :wink: - nie wiadomo ile minut pozostało, czy skończyła, czekanie 45 minut na jakieś żałosne pojedyncze piski doprowadza mnie do furii :P

W czym tu problem, ze nie widac ile czasu pozostalo? Jesli juz to wiekszy widze w utrzymaniu czystosci panel odkryty. Z dwojga wolalabym jakis skromny uchwyt (taki zaraz pod blatem, mocowany od tylu frontu) niz widoczny panel. Zeby nie bylo, ze nie wiem o czym pisze, przerabialam oba typy zmywarek.


poza tym czy jestes przekonany do zmywarki 45? bardzo mało się do niej mieści

Z tym sie zgadzam, warto przemyslec zakup 60-tki, do 45-tki wieksze naczynia ciezko "upchac".

Goralek47
06-07-2009, 17:32
Dziekuje za odpowiedzi. 45tka dlatego, ze w mieszkaniu bedzie 1-2 osoby, moze z czasem pociecha sie pojawi. Nie robie duzych imprez, nie odwiedzaja mnie czesto znajomi :)

Naprawde nikt nie ma zadnego pomyslu? Widzialem wiele projektow kuchni na wysoki polysk bez uchwytow, czy w tych projektach nie byla uwzgledniana zmywarka? Jakos nie wierze :)

Odnosnie panela to moja dziewczyna twierdzi ze uzywala takich i takich i nie ma wiekszej roznicy dla niej, a to ona bedzie czesciejj korzystac ze zmywarki niz ja :P

Pozdrawiam

fennel
06-07-2009, 17:56
Dziekuje za odpowiedzi. 45tka dlatego, ze w mieszkaniu bedzie 1-2 osoby, moze z czasem pociecha sie pojawi. Nie robie duzych imprez, nie odwiedzaja mnie czesto znajomi :)

juz przy 2 osobach warto pomyslec o 60-tce, a co dopiero przy trzech :).....u mnie przypada na 3 osoby 60-tka i jest w sam raz (imprezy sa baaaaardzo rzadko), nie wyobrazam sobie zmiescic sie w 45-tce. do zmywarki nie wklada sie tylko szklanke, widelec czy talerz, za to upchac garnek, patelnie, czy jakis inny niewymiarowy gar, to juz przy mniejszej zmywarce nie jest takie proste.


Naprawde nikt nie ma zadnego pomyslu? Widzialem wiele projektow kuchni na wysoki polysk bez uchwytow, czy w tych projektach nie byla uwzgledniana zmywarka? Jakos nie wierze :)

projekty projektami, wszystko mozna ladnie pokazac, ale czesto w samej realizacji sa za to problemy. sa uchwyty ktore przykreca sie od tylu frontu i wystaje tylko kawalek przy blacie, tak zeby mozna bylo za niego pociagnac, nie rzuca sie tak w oczy jak "standardowe" uchwyty montowane na przodzie frontu. cos w tym stylu http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00116703 , na stronie ikeii mozna sobie poogladac kilka kuchni z tymi uchwytami i zobaczyc jak wyglada to przy blacie.

smutna lidka
06-07-2009, 18:14
u mnie nic sie nie je, nie pije, ani tym bardziej nie gotuje, a 45tka jest włączana 2 a czasem nawet 3 razy dziennie :roll:

Goralek47
06-07-2009, 18:20
Kochani nie bede sie tak mocno upieral przy tej 45tce to ma byc moja pierwsza zmywarka i nie mam z tym doswiadczenia, dzisiaj zaczynam swoj 25 rok :) i poki co bylo sie na garnuszku mamusi heh wiec wszystko wyjdzie w praniu, dlatego Wasze rady sa bardzo cenne i pomysle nad ta 60tka jeszcze.

Tak wogole to pozadny model Boscha? http://www.bosch-home.pl/produkty/zmywarki/zmywarki-do-zabudowy/60-cm/60-cm-z-panelem/SMI63M06EU.html

chce kupic zmywarke bosch lub siemens same dobre opinie widzialem, nie biora sie one bez przyczyny.

Pozdrawiam
Michał

jaksie
06-07-2009, 18:28
uwierz doświadczonym na słowo. Tylko 60 ;)
Jest tu już kilak watków z dyskusją na ten temat :D

Goralek47
06-07-2009, 22:41
dzieki, a jak ten Bosch daje rade?

cieszynianka
06-07-2009, 23:37
Też myślę, że jadnak lepiej 60-tkę :wink: [/i]

aisa222
06-07-2009, 23:48
Też myślę, że jadnak lepiej 60-tkę :wink: [/i]
I to BOSCHA :)

Afrodyta
07-07-2009, 00:13
Jak myjące /pralka, zmywarka/ to tylko Bosch

Ja mam taką i rewelka. Mnie interesowały parametry, ale wszystkie składane "ruszta"na naczynia :o Mieści tyle, że głowa boli. I koniecznie 60-ka

http://www.bosch-home.pl/SMS69T02EU.html

aniaitomek
12-08-2009, 07:59
Właśnie stoję przed wyborem kupna sprzętu do kuchni....
Przeczytałam cały wątek, ale zapisy pochodza w większości z roku 2004, 2005... czy możecie zaktualizować..., sądzę, że przez 4-5 las mogło się dużo zmienić.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie zmywarki, w co powinna być wyposażona, jakie obecne modele polecacie (interesuje mnie zmywarka do zabudowy z ukrytym panelem)

Izulek
12-08-2009, 08:22
My kupiliśmy electroluxa, bo mamy teraz w domu i jesteśmy zadowoleni, dla nas priorytetem były składane górne kosze i ten model tak ma :)
http://www.ceneo.pl/515421

aniaitomek
12-08-2009, 08:35
My kupiliśmy electroluxa, bo mamy teraz w domu i jesteśmy zadowoleni, dla nas priorytetem były składane górne kosze i ten model tak ma :)
http://www.ceneo.pl/515421

Zulek, oświeć mnie, o co chodzi z tymi składanymi koszami, czemu ma to służyć? Oglądając zmywarki skupiłam się bardziej na parametrach technicznych, a do ich wnętrz wcale nie zaglądałam...

Izulek
12-08-2009, 08:38
W górnym koszu masz możliwość złożenia "przegródek" utrzymują talerze i np kieliszki. Po złożeniu z powodzeniem zmieścić większy garnek, patelnię, naczynie żaroodporne.
Parametry techniczne tez ma ok. Ilość programów wystarczająca, z doświadczenia wiem, że używałam tylko 2 programów.

Patisiak
12-08-2009, 10:59
a co myślicie o Hotpoint Ariston LFT 3204?

http://www.123agd.pl/Produkty/Hotpoint_Ariston/Zmywarka-LFT-3204-HX-HA_6536.html

warto czy jednak lepiej Boscha?

kasiakp
28-08-2009, 08:53
witam
szukam zmywarki 60 cm do zabudowy ale max do 2000zl
wiem ze boch i siemens to gorna polka Amici nie chce wiec na co mozna sie zdecydowac ? moze jakies konkretne modele

aneta-we
28-08-2009, 08:57
witam
szukam zmywarki 60 cm do zabudowy ale max do 2000zl
wiem ze boch i siemens to gorna polka Amici nie chce wiec na co mozna sie zdecydowac ? moze jakies konkretne modele

mi dała propozycję firma zajmująca się kuchnią.
Ceny zachęcające, podstawowe programy, myślę, ze ok:

Bosch SGV43E73EU

Siemens SE65E330EU

kasiakp
28-08-2009, 09:03
szukam zmywary dla mojej mamy Ja mam juz swoja upatrzona boscha ale mamie szkoda wydac wiecej kasy - pierwszy raz bedzie miala zmyware - przekona sie co to za sprzecior
zaraz sprawdze ceny na necie i parametry

Lasek
29-11-2009, 15:38
Jakie zmywarki mają półki na sztuće, a nie kosz.
Szukam zmywarki do zabudowy.

justa*
29-11-2009, 16:07
Na pewno Miele :)

efilo
29-11-2009, 17:02
Siemens - przynajmniej połowa nowych modeli ma szuflade.

P.S. Skoro Siemens to i Bosch bo to to samo

bartolinka
29-11-2009, 17:26
dokładnie, bosch też; mam taką zmywarkę z półką

Beauty
29-11-2009, 19:25
Ja mam Boscha SMV59T00EU i właśnie jest z taką półką

Damro
29-11-2009, 20:54
ja też mam boscha z półką ale używam kosza,zdecydowanie szybciej się ładuje i sztucce są dokładnie wymyte,jak kładłam na półce to często szły do poprawki.

koktajl
29-11-2009, 20:59
ja mam zmywarkę z boscha i ma szuflade na sztucce, według mnie jest to zdecydowanie lepsze rozwiazanie niz kosz( lepiej wymyte, wygodnie sie wklada i wyciaga sztucce, mozna swobodnie połozyć duze noze)

Damro
29-11-2009, 22:21
ja mam zmywarkę z boscha i ma szuflade na sztucce, według mnie jest to zdecydowanie lepsze rozwiazanie niz kosz( lepiej wymyte, wygodnie sie wklada i wyciaga sztucce, mozna swobodnie połozyć duze noze)
:lol: :lol: :D no chyba że masz do wymycia 2 widelce i 3 łyżeczki to się zgodzę.

vilemo
29-11-2009, 22:41
też się zastanawiam, czy brać siemensa z szufladą na sztućce, ale właśnie obawiam się, że sporo czasu będzie zajmowało układanie sztućców :-?

Damro
29-11-2009, 22:49
też się zastanawiam, czy brać siemensa z szufladą na sztućce, ale właśnie obawiam się, że sporo czasu będzie zajmowało układanie sztućców :-?
Wierz mi,użutkuję zmywarę bosch SMV53M00EU od ponad roku,posiada ona 2 półki na sztucce oraz kosz na sztucce,jak napisałam wyżej,w koszu układa się moment i sa umyte dokładnie a na półkach są niedomyte i dużo czasu zabiera dokładne ułożenie ich,na półkach układam chochle,duże noże czy łopatki.

galka
30-11-2009, 06:54
też się zastanawiam, czy brać siemensa z szufladą na sztućce, ale właśnie obawiam się, że sporo czasu będzie zajmowało układanie sztućców :-?
Wierz mi,użutkuję zmywarę bosch SMV53M00EU od ponad roku,posiada ona 2 półki na sztucce oraz kosz na sztucce,jak napisałam wyżej,w koszu układa się moment i sa umyte dokładnie a na półkach są niedomyte i dużo czasu zabiera dokładne ułożenie ich,na półkach układam chochle,duże noże czy łopatki.

U mnie tak samo.Zmywarka Simens i kosz służy tylko do dużych noży ,łopatek,krótko mówiąc-dużych sztućców

kuleczka
30-11-2009, 07:14
też się zastanawiam, czy brać siemensa z szufladą na sztućce, ale właśnie obawiam się, że sporo czasu będzie zajmowało układanie sztućców :-?
Wierz mi,użutkuję zmywarę bosch SMV53M00EU od ponad roku,posiada ona 2 półki na sztucce oraz kosz na sztucce,jak napisałam wyżej,w koszu układa się moment i sa umyte dokładnie a na półkach są niedomyte i dużo czasu zabiera dokładne ułożenie ich,na półkach układam chochle,duże noże czy łopatki.

U mnie tak samo.Zmywarka Simens i kosz służy tylko do dużych noży ,łopatek,krótko mówiąc-dużych sztućców
u mnie tak samo :)

efilo
30-11-2009, 08:05
Jak to u mnie tak samo? Piszecie o koszu czy półce?

Monika_Gdynia
30-11-2009, 08:17
Ja mam w domu zmywarkę z koszem ale miałam możliwośc goscinnie skorzystać ze zmywarki z półką. Strasznie wkurzało mnie układanie sztućców na niej. do kosza się wrzuca po kilka na raz za to na pólce trzeba dokładnie powkładać w przegródki po jednej szt . dla mnie taka półka to pomyłka,strata kasy (no chyba ze się jej uzywa jedynie do duzych sztućów to ok. a szuflada dodana jest do zmywarki w "promocji")

Teska
30-11-2009, 10:03
Moja Elektrolux ma i półke i kosz

koktajl
30-11-2009, 10:26
ja mam zmywarkę z boscha i ma szuflade na sztucce, według mnie jest to zdecydowanie lepsze rozwiazanie niz kosz( lepiej wymyte, wygodnie sie wklada i wyciaga sztucce, mozna swobodnie połozyć duze noze)
:lol: :lol: :D no chyba że masz do wymycia 2 widelce i 3 łyżeczki to się zgodzę.

śmieszy mnie gdy ktoś komuś z góry cos narzuca lub wytyka niestety musze cie rozczarowac ale mam wiecej niz 2 widelce i 3 lyzeczki do wymycia mialam wczesniej zmywarke z koszem na sztucce i wedlug mnie o wiele gorzej myla gdyz wszystkie byly poupychane no ale w takim razie to hcyba ty masz tylko 2 widelce i 3 lyzeczki do wymycia skoro dobrze ci sie wymywaja w koszu :D

a tak w ogole ludzie jesli sie zasnaawiacie czy duzo czasu zajmuje wkladanie i wyciaganie sztuccow z polki to juz nie wiem po co wam zmywarka? po prostu lepiej kogos zatrudnic kto bedzie to za was robil i po sprawie!! nie beda gary wam w ogole czasu zajmowaly!;-)

Damro
30-11-2009, 11:00
to o jakim koszy mówisz,jeśli twierdzisz że sztucce są poupychane skoro taki kosz ma przegródki i każdy widelec czy łyżka jest osobno :D

galka
30-11-2009, 16:18
Jak to u mnie tak samo? Piszecie o koszu czy półce?

piszemy o tym,że nie sprawdza się u nas układanie sztućców na składanych półkach i dużo z tym zabawy,dużo prościej wkładac je do kosza :D

aneta-we
30-11-2009, 16:33
ja mam zmywarke BOSCH SMV50E10EU i tez ma kosz i półkę.
Półka używana tylko na duże łyzki, łopatki itd, reszta sztucców w koszu.

kuleczka
30-11-2009, 16:41
Jak to u mnie tak samo? Piszecie o koszu czy półce?
Tak samo, to znaczy że mam zmywarkę Boscha z półkami dwiema i koszem.
Półki służą mi na duże sztućce i noże oraz na małe filiżanki do kawy.
W koszu myję sztućce i małe noże, gdyż na półce nie domywały się. No chyba że batrdzo dokładnie porozkładane, ale to juz szybciej i wygodniej rozkładac je w koszu.
Ogólnie stwierdzam, że półki są bardzo przydatne ale nie do mycia sztućców,.

koktajl
30-11-2009, 17:05
to w takim razie mówmy o róznych półkach na sztucce ja również mam zmywarkę Boscha ( nie wiem jaki model pamiętam tylko ze produkcja w niemczech) i nie posiadam zadnego kosza na sztucce a tylko i wylacznie półke ktora jest tak wielka jak kosze na naczynia tzn jest na samej gorze ukladanie sztuccow jest latwe wyciaganie jest jeszcze wygodniejsze i wymyte sa bardzo dobrze ( miesci sie ich bardzo duzo gdyz tak jak wspmnialam wczesniej połka jest szeroka i dluga tak jak parametry zmywarki)

M@gdalena
30-11-2009, 17:15
Ja mam zmywarkę boscha i ma na samej górze szufladę na sztućce ,taką wysuwaną czy to o to Wam chodzi? Na początku mi się to nie widziało ale z czasem polubiłam to układanie i wyjmowanie. Można sobie wyjmować tylko łyżeczki itp... Teraz jestem zadowolona ,wprawiłam się :D Wcześniej miałam z koszem i jedynie co to wkurzało mnie to że czasem wszystko na raz wypadało.

aneta-we
30-11-2009, 17:17
chyba najjasniej się zrobi jak powklejamy fotki :wink:
Ja mogę dopiero jutro.

Lasek
01-12-2009, 14:37
chyba najjasniej się zrobi jak powklejamy fotki :wink:
Ja mogę dopiero jutro.
Jednym słowem wywołałem burzę w szklance wody :D
A tak serio to zacytowano tylko jeden model zmywarki z półką, a reszta to podawanie firmy, a firmy mają wiele, jeśli nie bardzo wiele róznych zmywarek.

justa*
03-12-2009, 15:52
Nie pytałeś o konkretne modele zmywarek. Pytałeś jakie mają półki, to Ci tu ładnie wypisujemy. Z tego co mi wiadomo to wszystkie modele Miele mają półkę - szufladę na sztućce. W każdym razie nie spotkałam się ze zmywarką tej firmy, która nie ma takiej półki:
http://lh5.ggpht.com/_UYjxAY1D5IY/SxfdGzOKPWI/AAAAAAAAAGw/9ys7EHSo6Uo/s640/Photo-0169.jpg
http://lh6.ggpht.com/_UYjxAY1D5IY/SxfdIfkdW4I/AAAAAAAAAG4/PPLRaqF8Sik/s640/Photo-0172.jpg

efilo
16-12-2009, 17:55
Jak to u mnie tak samo? Piszecie o koszu czy półce?

piszemy o tym,że nie sprawdza się u nas układanie sztućców na składanych półkach i dużo z tym zabawy,dużo prościej wkładac je do kosza :D

jasne

bo wcześniej napisałaś/es że u was :wink: używasz KOSZA tylko do chochli

efilo
16-12-2009, 18:03
chyba najjasniej się zrobi jak powklejamy fotki :wink:
Ja mogę dopiero jutro.
Jednym słowem wywołałem burzę w szklance wody :D
A tak serio to zacytowano tylko jeden model zmywarki z półką, a reszta to podawanie firmy, a firmy mają wiele, jeśli nie bardzo wiele róznych zmywarek.

znaczy nie chce ci sie samemu poszukać i chcesz żeby ci ktoś przepisał numerki?

:wink:

jeśli chodzi o zmywarki siemensa (ja akurat tylko je biorę pod uwagę) to bez trudu odróżnisz. zdjęcia każdego modelu są przy uchylonych drzwiach - widać czy jest górna półka czy jej nie ma

voila (tu akurat zintegrowane)

http://www.siemens-home.pl/produkty/zmywarki/zmywarki-do-zabudowy/60-cm/w-pe%C5%82ni-zintegrowane/list.html?page=1

Żona Adwalka
17-12-2009, 19:27
Mam Siemensa z półką, bardzo wygodne ustrojstwo ta półka (przed zakupem patrzyłam na nią podejrzliwie czy aby napewno ułatwi mi życie, ale jestem zadowolona).

OGC
18-12-2009, 12:13
BOSCH SMV 58M00EU - ma półkę na sztućce.
U nas zdaje egzamin.

galka
18-12-2009, 19:56
Jak to u mnie tak samo? Piszecie o koszu czy półce?

piszemy o tym,że nie sprawdza się u nas układanie sztućców na składanych półkach i dużo z tym zabawy,dużo prościej wkładac je do kosza :D

jasne

bo wcześniej napisałaś/es że u was :wink: używasz KOSZA tylko do chochli

Słuszna uwaga :D sama się zaśmiałam,że tak zamotałam :D

gospie
13-02-2010, 12:29
Chcę kupić zmywarke (60-tka) - budżet do 2000 tyś :(
Bosch lub siemens, jest to moja pierwsza zmywarka - więc nie wiem na co zwrócić uwagę- ma być funkcjonalna i w miarę cicha
poradzcie - mile widziane konkretne modele
pozd
gospie :(

ellaj
13-02-2010, 12:33
Mnie polecono te SN64M001EU - 2108zl.
Ma funkcje 1/2 wsadu.

irreality
13-02-2010, 13:19
Mam Bosch SGV45M83EU - kosztowała 1899 zł.

Działa. Zmywa. Ma automatyczne dobieranie programu do stopnia zabrudzenia naczyń. Można włączyć na program ECO. Zabezpieczenie przed wyciekiem. Nic więcej od zmywarki nie oczekuję :D

gospie
13-02-2010, 23:44
A jak pracuje? Słychać? Poziom hałasu 49, więc taki średni...

Annja
14-02-2010, 16:49
Ja właśnie zamówiłam Whirpool ADG 9390 w technologii "Szósty zmysł", cichutka, bo tylko 96 dB. Koleżanka ma taka i jest bardzo zadowolona. W sklepie internetowym można ją kupić już za ok. 1500 zł.

PROAT1
14-02-2010, 17:57
cichutka, bo tylko 96 dB

To rzeczywiście cichutka :lol:

Annja
14-02-2010, 17:59
cichutka, bo tylko 96 dB

To rzeczywiście cichutka :lol:

46 miało być a nie 96 :D

e-mól
16-02-2010, 10:53
Do tej pory używałam Boscha i nie dało się w nim umyc wysokich kieliszków do wina.
Czy jakieś firmy, modele umożliwiają to?

wierzch
16-02-2010, 11:47
http://www.muratordom.pl/sprzet-rtv-i-agd/do-kuchni/akcesoria-do-zmywarki,7189_1328.htm

tamtu
16-02-2010, 12:19
Do tej pory używałam Boscha i nie dało się w nim umyc wysokich kieliszków do wina.
Czy jakieś firmy, modele umożliwiają to?

Ja mam Siemensa (żaden "wypasiony" model) i okazało się, że górna półka jest regulowana i można ustawić ją tak, że mieszczą się w niej wysokie kieliszki.

Tamtu

Ewunia
16-02-2010, 16:28
Do tej pory używałam Boscha i nie dało się w nim umyc wysokich kieliszków do wina.
Czy jakieś firmy, modele umożliwiają to?opuszczasz górny kosz i jedziesz
a jak się górny nie opuszcza, to umyj w dolnym :D

cieszynianka
16-02-2010, 17:27
Nawet jeśli górny kosz się nie opuszcza, to możesz je ustawić skośnie opierając o stojące obok szklanki czy kubki :wink:

e-mól
16-02-2010, 17:32
Chodzi mi o taki grzebień na którym wiesza się do góry nogami kieliszki. Bo powciskane miedzy talerze to raczej marne szanse mają na przeżycie.

cieszynianka
16-02-2010, 17:39
Chodzi mi o taki grzebień na którym wiesza się do góry nogami kieliszki. Bo powciskane miedzy talerze to raczej marne szanse mają na przeżycie.

W niektórych zmywarkach jest taki "grzebień" do nałożenia na górny kosz, ale i bez niego dobrze ułożone kieliszki przeżyją :wink:

irreality
27-02-2010, 13:16
A jak pracuje? Słychać? Poziom hałasu 49, więc taki średni...

Nie jest jakoś specjalnie głośna. Słychać jak pracuje i "mruczy sobie" ale nie przeszkadza - nawet jak w nocy działa.

Fakt, że kuchnie mamy osobną od salonu ale drzwi zwykle otwarte.

Zabudowa jednak trochę wycisza bo z dwóch stron szafki, od góry blat itp.

gospie
20-04-2010, 20:02
....

mia123
20-04-2010, 21:26
patrząc na informacje na stronie wybrałabym SN64M001EU, chociaż nie wiem na ile one sa poprawne. Generalnie zauważyłam ze różni się tylko tym ze 64 ma funkcje polowy wsadu a 65 nie (choć te informacje na stronie często sa mylne, bo akurat wydaje mi się ze w tej klasie już polowa wsadu jest we wszystkich). A tak naprawdę mam taka zmywarkę (tylko z panelem) z funkcja polowy wsadu i tego nie używam (czas mycia jest możne 20 min krótszy - zamiast 2:40 jest 2:20). Wiec jak jest różnica w cenie znaczna to brałabym 65, jak nie 64.

gospie
20-04-2010, 21:52
No własnie. SN65 -to chyba nowy model i z tego czytam to chyba tylko SN64 ma dodatkowo tylko to 1/2 wsadu (nie wiem własnie czy jeszcze coś)
O tej funkcji było juz na forum ze oszczednosc zadna przy tej funkcji ok 2-3 litry- nie wiem ile w tym prawdy?
Róznica w cenie ok 200zł na korzysc 64. To chyba te 2 stówki za tę funkcję. Nie wiem czy dobrze rozumuję...:-(

ellaj
20-04-2010, 21:55
SemperSolus polecil mi te zmywarke w watku o AGD.
No, to kupilam.
Nie uzywalam jeszcze, dlatego nic nie moge powiedziec. Wyglada bardzo ladnie.

MonkaD
11-08-2010, 19:43
właśnie zamawiam i nie wiem którą wybrać ?

AgaZiel
11-08-2010, 20:25
Witam.
Mogę się wypowiedzieć w kwestii electroluxa, bo posiadam takowy od miesiąca. Jak dotąd jestem zadowolona z zakupu. Nie przetestowałam co prawda jeszcze wszystkich programów, zazwyczaj korzystam z programu auto i ecco, i na tych programach bardzo dobrze domywa naczynia. Jest też cicha,mam ją w otwartej kuchni, jedynie w momencie wypompowywania wody jest głośniejsza. W odróżnieniu od boscha po zakończeniu programu mycia automatycznie się wyłącza. Poza tym jest bardzo pakowna, ma składane elementy w dolnym koszu i duży koszyk na sztućce.

aga

queene
11-08-2010, 20:34
electrolux którego uzywam od 7 lat własnie sie zepsuł (przestala grzać, koszt wymiany 150 zł), już wczesniej popsuła sie klapka gdzie wsypuje sie proszek, fachowiec co naprawiał polecił firmę Bosch Siemens lub Miele

rrmi
11-08-2010, 20:36
Dawno , dawno temu mialam Bosha , to byly chyba jedne z pierwszych zmywarek w Polsce , teraz Simens , ale mowia , ze to jest to samo .
Nie narzekam , zadna sie nie psuje /ła . Poprzednia sluzyla dosc dlugo , obecna juz ponad 3 lata .

BOHO
11-08-2010, 20:47
mam Siemens'a - to samo co Bosch, tylko inna naklejka.... i jest super....

zizi1978
11-08-2010, 21:46
Ja od dwóch tygodni użytkuje Boscha o ktorego pytasza, ale że jest to moja pierwsza zmywarka, to chyba też za wiele nie pomogę:) Używałam jak na razie najkrótszego pogramu, po ktorym naczynia sa idealnie domyte:)

MonkaD
11-08-2010, 22:01
zizi1978, a czy twoja zmywarka rzuca światło na podłogę ?

zizi1978
11-08-2010, 22:15
Nie nie rzuca, jeżeli dobrze pamiętam ten bajer występuje w modelu SMV50E10EU nad którym też się zastanawiałam. Z mojego punktu widzenia światełko na podłodze to zbedna rzecz. Po prostu właczam zmywarkę i robie w tym czasie inne rzeczy:)

commor
12-08-2010, 06:41
Ja mam Boscha od 10 lat nie ma z nią najmniejszych problemów. Wadą jest to, że po umyciu samo się nie wyjmuje ale to wada każdej zmywarki..............

redlum
12-08-2010, 11:26
zamiast szafki na naczynia i sztućce - kupujesz drugą zmywarkę - wtedy problem wyjmowania naczyń ze zmywarki się sam rozwiązuje :)

bosia
12-08-2010, 12:51
Od 3 lat mam zmywarke Boscha- cicha, skuteczna, bezawaryjna. Poprzednia Simensa bezawaryjnie uzytkowana ponad 10 lat.

Dawidowski
06-09-2010, 04:08
Którą zmywarkę kupić?

basiab67
06-09-2010, 10:20
Tez stoję przed tym dylematem ????:rolleyes:

Dawidowski
08-09-2010, 04:15
Czy nikt nie podpowie którą wybrać?

staś100
11-09-2010, 18:44
Też chcę kupić jedną z tych zmywarek, myślę o SMV 50E10EU, mam na wybór .

__Marek
11-09-2010, 22:18
Też chcę kupić jedną z tych zmywarek, myślę o SMV 50E10EU, mam na wybór .
też stawiam na ten model.

prawdziwy.anika
12-09-2010, 06:44
zeby ktos doradzil ktora kupic,musialby korzystac z obydwu modeli
ciezko bedzie
ja mam model BOSCH SMS 58 M 38 EU
http://www.ceneo.pl/3879486?gclid=CP6MjqiWgaQCFceOzAod3XJsIg
i jestem bardzo zadowolona
wlasciwie uzywam tylko jednego programu auto,ktory sam sobie reguluje czas i temperature zmywania
nie ma problemu z wkladem mieszanym,gary i szklanki razem,zmywarka reguluje sile wody(na gornym koszu jest inna,na dolnym inna),jeszcze nic mi sie nie potluklo czy wyszlo niedomyte
zmywarka jest cicha,co ma u mnie znaczenie przy otwartej kuchni
nie wiem co tam jeszcze moge napisac.....

ale chyba szukacie zmywarki do zabudowy
tutaj sa opinie o modelu,ktory chcecie kupic
http://www.ceneo.pl/;0152295519-10.htm
a tu drugi model
http://www.ceneo.pl/;0153428355-10.htm

popey111
12-09-2010, 22:07
:) ....e30 ma 12kompletów i program do szkieł:) a .............e10 ma 13 kompletów i program mycia wstępnego:) i tyle różnic. Poza tym to samo.

redlum
12-09-2010, 23:51
a może to jest odwrotnie?
http://www.bosch-home.pl/SMV50E10EU.html?source=search
wg tego E10 ma 13 kompletów i program mycia wstępnego
zaś E30 nie ma w ogóle na stronce :(

popey111
13-09-2010, 00:19
Mój błąd sorki, ale to tylko potwierdza że są prawie identyczne:)

nima
13-09-2010, 08:29
ja juz zdecydowalam i biore E30EU w moim miescie to ok 150zl mniej za ten model.