PDA

Zobacz pełną wersję : ZMYWARKA, zmywarki - wybór i porównanie modeli, poszukukiwane modele



Strony : 1 2 3 [4] 5

Dawidowski
17-10-2010, 17:31
Stoję przed podobnym wyborem i nie wiem którą zmywarkę wybrać.

Margoth*
17-10-2010, 19:13
Tylko nie Elektrolux!!!!!! Miałam Boscha - wspaniała zmywarka, teraz mam Elektroluxa - koszmar.

MonkaD
18-10-2010, 10:59
Margoth, a którego masz Electroluxa i co nim ci się nie podoba ?

Malutka_
18-10-2010, 12:42
ja obecnie mam Siemensa i jak do tej pory ( 6 lat ) bezawaryjnie bede kupować zmywarke do zabudowy niedlugo, wiec ciekawa jestem waszych opinii.

perla1982
21-06-2011, 06:28
Witam!

ja zastanawiam się nad tymi zmywarkami i niewiem którą wybrać

1. SIMENS SN64M030EU 1727 zł
2. WHIRLPOOL ADG 9860 1738,99 zł
3. ELECTROLUX ESL 6707R 1827,99 lub ESL67040R 1704 zł

zastanawiam się nad obcją 1/2 wsadu bo te elektroluxy nie mają

wyszła nowość WHIRPOOL ADG 6240 FD za około 1500 zł najniżesz zużycie wody tylko 6 L tylko nigdzie nie można znależć jeszcze instrukcji obsługi, tylko doczytałam się ze woda raz zużyta pozostaje w jakimś zbiorniczku przefiltrowana i zużyta w programie ECO do mycia wstępnego czy to nie bedzie śmierdzieć

pikacz
21-06-2011, 19:53
jak dla mnie tego typu wynalazki to juz przesada i wiadomo im wiecej tego typu dodatkow tym wiecej powodow do awarii

kazdy mowi i pisze ze jak zmywarka to tylko i wylacznie Siemens albo Bosch ( jedna chwala) i ze swojej strony rowniez polecamy od 2 lat jest Siemens za rowniez okolo 1700zl pod zabudowe i sprawuje sie elegancko i powiem szczerze ze pomimo kilku programow ( 75C, 60C , szybki , Eco, Auto, 1/2 ) z ktorych wyprobowalo sie wszystkie i tak niemal od czasu zakupu uzywa sie tylko i wylacznie Eco no i od swieta szybkiego + tabletki W5 z Lidla nic poza tym i czy to stare zaschniete gary czy swieze wszystko elegancko domyte

Milker
20-07-2011, 23:19
Mamy elektroluxa. Bardzo stary model. Myje świetnie. Bardzo go lubimy.
W rodzinie też chwalą Bosha.

Twistet
25-07-2011, 12:38
Witam!

ja zastanawiam się nad tymi zmywarkami i niewiem którą wybrać

1. SIMENS SN64M030EU 1727 zł
2. WHIRLPOOL ADG 9860 1738,99 zł
3. ELECTROLUX ESL 6707R 1827,99 lub ESL67040R 1704 zł

zastanawiam się nad obcją 1/2 wsadu bo te elektroluxy nie mają

wyszła nowość WHIRPOOL ADG 6240 FD za około 1500 zł najniżesz zużycie wody tylko 6 L tylko nigdzie nie można znależć jeszcze instrukcji obsługi, tylko doczytałam się ze woda raz zużyta pozostaje w jakimś zbiorniczku przefiltrowana i zużyta w programie ECO do mycia wstępnego czy to nie bedzie śmierdzieć

Jeżeli chcesz zmywarke, która ma ci służyć przez długi czas to polecam WHORPOOLA, szczególnie te, które mają Aqua-sensory czyli badaja zaniczyszczenie wody i wykorzystują ją do ponownego mycia naczyń, co za tym idzie zużywa się mniej wody :)

channel8
25-07-2011, 18:59
Miałam whirpoola ( a w pracy nawet dwa) i niestety....padaczka :-( Po roku nie domywały naczyń. Ja wybrałabym siemensa. Preferuję boscha, ale siemens to w sumie ta sama firma. Zmywarki mają świetne - 6 lat używam i polecam.

Kames
28-07-2011, 22:08
Bosch i Siemens to ta sama firma. Przy zakupie proponuję zwrócić uwagę na dół zmywarki, czy czasem nie jest plastikowy! Teraz część tańszych zmywarek jest plastikowa (wiadomo-oszczędność), ale przez to bardziej zawodna.

hairdresser
31-07-2011, 19:29
a my naszego boscha użytkujemy już 15-ty rok

izaa
31-07-2011, 22:45
My mamy Siemens SN65M001EU - ma rewelacyjny program 29 minut:) Szybko i dokładnie:)

dedkam
04-10-2011, 09:36
Witam,
staję przed wyborem zmywarki pod zabudowę o szerokości 60cm. Po przeczytaniu licznych opinii zastanawiam się głównie nad Siemensem i Boschem, oraz trochę nad Electroluxem. Wyczytałem że warto znaleźć zmywarkę z metalowym dnem, ale ciężko takie znaleźć. W sklepach owszem są Siemensy i Bosche z metalowym dnem, ale tylko w wersji 45cm, Electrolux ma metalowe dno, ale z kolei słyszałem że czasem lubi nie domywać. Czy moglibyście podać modele które posiadają metalowe dno i sklepy gdzie można je dostać? Jeśli chodzi o cenę to tak do 1700zł.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
dedkam

anape9
05-10-2011, 07:49
Bosch SMV50E70EU

dedkam
05-10-2011, 08:19
Bosch SMV50E70EU

Każdy egzemplarz z tego modelu czy tylko niektóre?

Elfir
25-01-2012, 18:19
podnoszę

lukasz115
01-02-2012, 10:14
Prosiłbym użytkowników o doradzenie w sprawie wyboru zmywarki.
1. http://www.electroworld.pl/produkt/electrolux-esf-66070xr-30404/
2. http://www.electro.pl/produkt-Zmywarka_BOSCH_SMS_58M98EU_NATYCHMIASTOWA_WYSYlKA_ 2B_skorzystaj_z_Promocji_RABAT_do_10_25-312850,118.html

Która lepsza?? Chyba że macie inne propozycje to bardzo chętnie skorzystam. Pozdrawiam

Andrewhoopoe
01-02-2012, 11:45
Nie jestem specjalistką w tym temacie ale gdyby cena nie miała dla mnie znaczenia wzięłabym Boscha . Bosch ma program eco - jeśli zamierasz z niego korzystać, vario speed- fajna funkcja zwłaszcza jak zależy Ci na czasie i dobrze wymytych naczyniach kosztem większego zużycia energii, oraz ekstra suszenie- nie wiem , ale wydaje mi się ze to się przydaje
Elektrolux ma program bio 50 C którego nie znam trzeba doczytać w instrukcji .

Co Ci moge poradzić? Wejdz na strony producentów i zerknij w instrukcje działania jednej i drugej, sprawdz ile czasu trwają poszczególne programy i w jakich sa
temperaturach. Bo może sie okazac ze wszystkie programy są bardzo długie a jedyny krótki jest w temp. 30 stopni dodatkowo bez suszenia.
Jak się zorientujesz w czasach i temperaturach i określisz czy będziesz jej uzywać noca ze względu na tańszą taryfę czy raczej w dzień łatwiej podejmiesz decyzję.
Być może ten elektrolux będzie wystarczający dla Ciebie. Nie znam zmywarek tok jak np 1igor1 i bez zajrzenia do instrukcji nie potrafię ich porównać, tak tylko Ci pisze na co ja nauczyłam sie zwracać uwagę szukając sprzętu dla siebie

firewall
01-02-2012, 17:51
lukasz po co pytasz na forum. Zapytaj żonę i będziesz znał odpowiedź.

Basia_KRK
05-02-2012, 19:14
Ja myślę o tej - Bosch SMV69U20EU - SuperSilence
http://bosch-home.pl/produkty/zmywarki/zmywarki-do-zabudowy/60-cm/60-cm-w-pe%C5%82ni-zintegrowane/SMV69U20EU.html?source=browse

http://img705.imageshack.us/img705/6176/smv69u20eu.jpg

DeeF
13-02-2012, 21:47
Ja od 4 lat używam Elektrolux-a w wersji 45 cm - nic złego nie mogę powiedzieć oprócz tego, że trochę go słychać jak pracuje i stał się za mały. Obecnie zmieniamy kuchnię a zatem zmywarkę na większą. Po analizie wielu modeli i parametrów zdecydowałem się na Samsunga DMS400TUB. Sprzęt zakupiony ale jeszcze nie w użyciu. mam nadzieję, że będzie OK. Jeżeli chodzi o poziom hałasu to mało jest modeli cichszych a są dużo droższe. Zobaczymy.
DF

agagrusz
27-02-2012, 17:39
Ja myślę o tej - Bosch SMV69U20EU - SuperSilence
http://bosch-home.pl/produkty/zmywarki/zmywarki-do-zabudowy/60-cm/60-cm-w-pe%C5%82ni-zintegrowane/SMV69U20EU.html?source=browse

http://img705.imageshack.us/img705/6176/smv69u20eu.jpg

Ja też myślę o Boschu, tylko o 45 cm, np. takiej: http://www.bosch-home.pl/produkty/zmywarki/zmywarki-do-zabudowy/45-cm/45-cm-w-pe%C5%82ni-zintegrowane/SPV69T00EU.html?source=browse
Tylko zastanawia mnie taka funkcja: Sygnał akustyczny końca programu - pytanie do tych, którzy użytkują zmywarki Bosch z tą funkcją - czy to się da wyłączyć?? Bo szlag mnie trafi jak mi będzie bipać, że się umyło :) No chyba, że to bipa trzy razy i przestaje, ale jakoś mam wizję, że piska cały czas, póki się nie podejdzie i nie wyłączy zmywarki.

staś100
28-02-2012, 15:18
Mam zmywarkę bosch smv5010eu, ma ona też sygnał akustyczny zakończenia zmywania i nie jest on wcale uciążliwy-dosłownie trzy pipnięcia i po chwili czwarte po którym zmywarka sama wyłącza się.

torga
04-03-2012, 11:53
Planuję zakup zmywarki.
Mam wybrane parę typów z Boscha
BOSCH SMI 43M15EU Bosch SMI58M35EU Bosch SMU53M75EU Bosch SMI58M95EU Bosch SMV 40M30EU
Ciężko się zdecydować ale bardziej przychylamy się do modelu Bosch SMI58M95EU.
Pan pracujący w Boschu proponował następujące modele SMI69U35EU SMI69M55EU SMI58M95EU.Pod względem cenowym tylko ta ostatnia nam odpowiada.

Jak to jest z tym płukaniem naczyń przed włożeniem do zmywarki? Szwagierka twierdzi, że to konieczność ja uważam ( nie mając jeszcze zmywareczki) ,że to przesada. I jeszcze jestem przekonana, że metalowe dno w zmywarce jest korzystne i takie chcę mieć. :p

william.bonawentura
04-03-2012, 12:55
Jak to jest z tym płukaniem naczyń przed włożeniem do zmywarki? Szwagierka twierdzi, że to konieczność

Ja tylko zgarniam resztki i okruszyny widelcem do kosza na odpadki.

eizoo
09-03-2012, 01:19
Krótko, zmywarka to g... i jedna wielka ściema. Dla mnie to były najgorzej wydane pieniądze w życiu

Praktyka wygląda mniej więcej tak:
1/oszczędność czasu
hmm..., a zatem dlaczego nikt nie uwzględnia układania naczyń w zmywarce /rzadko zdarza się a raczej w ogóle, że naczyń nie trzeba jeszcze poprzestawiać poupychać przed samym zmywaniem/ oraz "rozpakowania" zmywarki do szafek. W przypadku ręcznego zmywania po naczynia na ogół sięga się wprost z suszarki i nie trzeba ich ani układać ani rozkładać. Takie zapakowanie i rozpakowanie zwłaszcza sztućców oraz przetarcie ich czystą ścierką aby usunąć zacieki, a nierzadko ręczna poprawa efektów zmywania trwa w sumie ok. 10-15 min.

MIT OBALONY w połowie!!!

2/Oszczędność pieniędzy, energii, tu krótko:

przeciętny detergent do zmywania kosztuje w przeliczeniu na jeden cykl ok. 40-50 gr ponadto zmywarki na cykl zużywają ok. 1kwh. Zatem 40gr+ ok. 50-65gr = 1 zł za zmywanie. Już z czystej uczciwości nie liczę nabłyszczacza i soli bo to w sumie pewnie wyjdzie ok. 5-10 gr za cykl.

MIT OBALONY!!!

3/Jakość zmywania - niemal sterylna
Kiedyś słyszałem fajne hasło "calgonit życzy smacznego". Każdy użytkownik zmywarki zrozumie jego głęboki sens kiedy podczas rozpakowywania zmywarki spostrzeże, że skapująca z naczyń substancja nie jest li tylko czystą wodą ale zwiera "coś" ekstra! co po wyschnięciu pozostawia białe zacieki na dolnej ściance zmywarki. Uspokoi go nieco rzut oka na emaliowane naczynia /tam nasz calgonit maskuje się świetnie/ szklanki jednak nie pozostawią umysłu spokojnym drążąc go pytaniem na które nie znajdzie odpowiedzi: "wsypałem za dużo proszku, za mało nabłyszczacza, czy może za dużo soli?”

W końcu zmęczony pytaniami o sens życia /co w tym przypadku ma jak najgłębsze uzasadnienie/ zaczerpnie łyk - w trudzie przyniesionej ze sklepu lub co gorsza dotachanej z osiedlowego źródełka w 5-litrowym baniaku oligoceńskiego zdrowej wody-tak polecanej przez starszych sąsiadów i zatroskanych teściów; wychowanych i wykarmionych na tradycyjnym zmywaku, a nieświadomych wojny jaką każdego dnia toczy - kapitulując przed... sterylną szklanką...

MIT OBALONY!!!


4/Zdrowie rąk naszych kochanych żon i naszych

Prawda…, ale!
Skutki dla zdrowia z powodu ilości spożywanej chemii ze „sterylnie czystych naczyń” są nieproporcjonalnie większe aniżeli ból oraz dolegliwości, który nierzadko towarzyszą tradycyjnemu zmywaniu, zwłaszcza u osób z np.: atopowym zapaleniem skóry lub innymi dolegliwościami skórnymi.

MIT OBALONY!!!


NIE POLECAM ZMYWARKI NIKOMU, NIE ŻYCZĘ JEJ NAJGORSZEMU WROGOWI. ŚWIADOMIE NIE PODAŁEM MODELI URZĄDZEŃ W KTÓRYCH SPOTKAŁEM SIĘ Z OPISANYMI PRZEZE MNIE PRZYPADKAMI. PODAM JEDYNIE, ŻE SĄ TO ZMYWARKI NAJPOPULARNIEJSZYCH MAREK W POLSCE.

Pozdrawiam i życzę smacznego… Ludwik :-)

popey111
09-03-2012, 07:39
Krótko, zmywarka to g... i jedna wielka ściema. Dla mnie to były najgorzej wydane pieniądze w życiu

Praktyka wygląda mniej więcej tak:
1/oszczędność czasu
hmm..., a zatem dlaczego nikt nie uwzględnia układania naczyń w zmywarce /rzadko zdarza się a raczej w ogóle, że naczyń nie trzeba jeszcze poprzestawiać poupychać przed samym zmywaniem/ oraz "rozpakowania" zmywarki do szafek. W przypadku ręcznego zmywania po naczynia na ogół sięga się wprost z suszarki i nie trzeba ich ani układać ani rozkładać. Takie zapakowanie i rozpakowanie zwłaszcza sztućców oraz przetarcie ich czystą ścierką aby usunąć zacieki, a nierzadko ręczna poprawa efektów zmywania trwa w sumie ok. 10-15 min.

MIT OBALONY w połowie!!!

2/Oszczędność pieniędzy, energii, tu krótko:

przeciętny detergent do zmywania kosztuje w przeliczeniu na jeden cykl ok. 40-50 gr ponadto zmywarki na cykl zużywają ok. 1kwh. Zatem 40gr+ ok. 50-65gr = 1 zł za zmywanie. Już z czystej uczciwości nie liczę nabłyszczacza i soli bo to w sumie pewnie wyjdzie ok. 5-10 gr za cykl.

MIT OBALONY!!!

3/Jakość zmywania - niemal sterylna
Kiedyś słyszałem fajne hasło "calgonit życzy smacznego". Każdy użytkownik zmywarki zrozumie jego głęboki sens kiedy podczas rozpakowywania zmywarki spostrzeże, że skapująca z naczyń substancja nie jest li tylko czystą wodą ale zwiera "coś" ekstra! co po wyschnięciu pozostawia białe zacieki na dolnej ściance zmywarki. Uspokoi go nieco rzut oka na emaliowane naczynia /tam nasz calgonit maskuje się świetnie/ szklanki jednak nie pozostawią umysłu spokojnym drążąc go pytaniem na które nie znajdzie odpowiedzi: "wsypałem za dużo proszku, za mało nabłyszczacza, czy może za dużo soli?”

W końcu zmęczony pytaniami o sens życia /co w tym przypadku ma jak najgłębsze uzasadnienie/ zaczerpnie łyk - w trudzie przyniesionej ze sklepu lub co gorsza dotachanej z osiedlowego źródełka w 5-litrowym baniaku oligoceńskiego zdrowej wody-tak polecanej przez starszych sąsiadów i zatroskanych teściów; wychowanych i wykarmionych na tradycyjnym zmywaku, a nieświadomych wojny jaką każdego dnia toczy - kapitulując przed... sterylną szklanką...

MIT OBALONY!!!


4/Zdrowie rąk naszych kochanych żon i naszych

Prawda…, ale!
Skutki dla zdrowia z powodu ilości spożywanej chemii ze „sterylnie czystych naczyń” są nieproporcjonalnie większe aniżeli ból oraz dolegliwości, który nierzadko towarzyszą tradycyjnemu zmywaniu, zwłaszcza u osób z np.: atopowym zapaleniem skóry lub innymi dolegliwościami skórnymi.

MIT OBALONY!!!


NIE POLECAM ZMYWARKI NIKOMU, NIE ŻYCZĘ JEJ NAJGORSZEMU WROGOWI. ŚWIADOMIE NIE PODAŁEM MODELI URZĄDZEŃ W KTÓRYCH SPOTKAŁEM SIĘ Z OPISANYMI PRZEZE MNIE PRZYPADKAMI. PODAM JEDYNIE, ŻE SĄ TO ZMYWARKI NAJPOPULARNIEJSZYCH MAREK W POLSCE.

Pozdrawiam i życzę smacznego… Ludwik :-)
Każdy ma prawo do własnej opinii, zapewne miliony ludzi się mylą a właśnie Ty masz rację :)
Pozdr.

nicola77
09-03-2012, 09:26
szczególnie że to już drugi identyczny post dodany dzisiaj, ciekawe czy znajdzie się ktoś kto zrezygnuje z kupna zmywarki po przeczytaniu tegoż postu

eizoo
09-03-2012, 20:47
Starałem się przedstawić fakty, które dopiero użytkownik uzmysławia sobie po zakupie urządzenia.
Chciałem, aby osoby zastanawiające się nad zakupem zmywarki uniknęły rozczarowania.


zapewne miliony ludzi się mylą a właśnie Ty masz rację :)
Pozdr.

nie idzie o ilość a o fakty. Na pewno nie mylę się pisząc to, co bez problemu można zweryfikować z tą samą konkluzją; stąd kompletnie nie rozumiem ironii... /jeśli rzecz jasna taką miałeś intencję pisząc swój post/

Jeszcze o oszczędności czasu i wody: do podstawowego opisu należy dodać przepłukanie naczyń z luźnych cząstek jedzenia; zwłaszcza garnków oraz talerzy przed włożeniem ich do zmywarki; w innym wypadku efekty mycia mogą być jeszcze bardziej niezadowalające.

Naszym priorytetem była przede wszystkim oszczędność czasu i ochrona chorych dłoni małżonki. W pierwszym z czynników nie uwzględniłem płukania-układania-rozkładania-poprawki po zmywaniu zatem to był mój błąd, przed którym ostrzegam innych. W drugim przypadku pozostająca chemia skutecznie zniechęciła mnie do korzystania z tego typu urządzeń.

Kwestie oszczędności są po prostu śmieszne proszę nie łudzić się, że zmywarka umyje stos naczyń w 7-10 l wody wraz z ich dokładnym wypłukaniem, a przecież na ilości wody skupia się głównie argument o oszczędności urządzenia.


Nie ma logicznych i ekonomicznych przesłanek do korzystania ze zmywarek z założeniem, że tego typu zmywanie jest lepsze-szybsze-oszczędniejsze od tradycyjnego zmywania.

Dziękuję

co do drugiego postu na Forum - bardzo przepraszam.

Basia_KRK
11-03-2012, 08:32
A jak się sprawują Siemensy? Myślę o tym: SN66T095EU (http://www.siemens-home.pl/produkty/zmywarki/zmywarki-do-zabudowy/60-cm/60-cm-w-pe%C5%82ni-zintegrowane/SN66T095EU.html)
- ma chyba wszystkie funkcje, które mnie interesują,
- ma szufladę na sztućce,
- światełko
- i jest cicha: 42dB.

Czy oprócz Miele kojarzycie jeszcze jakąś zmywarkę, która po zakończeniu samoczynnie uchyla drzwi?

http://img831.imageshack.us/img831/4646/siemenssn66t095eu20b.jpg

marynianka
11-03-2012, 19:11
Czy ktoś może jest użytkownikiem zmywarki siemens sn56m596eu? Chciałbym ja kupić, a nie znalazłam opinii w necie, z góry dziękuje za wszystkie opinie.
Zachęcające są dane o zużyciu wody 6,5l na cykl, a przy szambie taka informacja jest istotna.

The_Cat
17-03-2012, 16:39
Ja wytypowałam 3 bardzo podobne do siebie: Bosch SMV50E70EU, Bosch SMV 40E50EU, Bosch SMV50E90EU i nie wiem na którą się zdecydować - jakieś sugestie? Jaka jest różnica między filtrem 3 częściowym a systemem filtrów samoczyszczących? Które rozwiązanie praktyczniejsze?

Matilde1
17-03-2012, 21:15
.

Matilde1
17-03-2012, 21:27
.

Basia_KRK
18-03-2012, 08:54
Nie widziałam opcji uchylania drzwi w żadnej zmywarce.
Tak myślałam, że będzie kiepsko... Ta Miele jest ekstra, ale cena zabójcza.... :(

malkul
30-03-2012, 10:42
Słuchajcie mam pytanie: Zakupiłam zmywarkę z funkcją infoLight Funkcja dostępna w urządzeniach w pełni zintegrowanych, gdzie panel sterujący jest całkowicie ukryty za frontem meblowym. Wizualna informacja o aktywności zmywarki - specjalne, czerwone światło emitowane na podłogę przed urządzeniem w trakcie pracy urządzenia: po zakończonym programie światło samoczynnie gaśnie.
I się zastanaiam czy jakoś trzeba przewidzieć to przy montażu w zabudowie? skąd pada to świtatełko żeby go przypadkiem nie zakryć w meblu?

malkul
30-03-2012, 14:07
Już wiem że nie trzeba

bargo888
02-04-2012, 13:39
Mam od 3 lat zmywarkę Boscha "silence plus" SMS50M78EU i jestem bardzo zadowolona. Najczęściej korzystam z programów Eco i skrócony. Jak naczynia nie są bardzo brydne to właczam krótki program i po 30 minutach mam juz wszytko umyte. Przydaje mi się też funkcja vario speed szczególnie podczas imprez - mozna skrócić wszystkie programy (oprócz tego 30 min.) o połowę - bardzo przydatne jak ma się dużo gości i trzeba użyć ponownie częsci naczyń. Siemens i bosch to podobno ta sama fabryka, sądzę więc że obie marki są godne polecenia.

darsalam
10-04-2012, 14:51
Czy użytkuje ktoś zmywarkę BOSCH SMI43M15EU ? Podzielcie się opinią czy do 2 000 zł z Boscha kupie coś lepszego?

mortor
17-04-2012, 13:11
Tak myślałam, że będzie kiepsko... Ta Miele jest ekstra, ale cena zabójcza.... :(

Niestety jak to na Miele przystało, co do opcji z uchylaniem też nie słyszałem (aczkolwiek może to być spowodowane budżetem, który byłem wstanie przeznaczyć na zmywarkę ~1500zł czyli bez wodotrysków)

anjap
17-04-2012, 21:48
Ja mam zmywarkę Boscha od chyba 5 lat i dokładnie takiej marki zmywarkę będę miała w nowym domu. Przez te 5 lat używam tylko jednego programu ( a jest ich kilka), więc wybiorę jakiś w miarę nieskomplikowany i bez "wodotrysków" model. Opcja to Siemens. Niby ktoś mówił że Bosch dziś a kilka lat temu to inna bajka ale ja tam mam soja sprawdzona opinię. Oczywiście Mile mi się marzy ale to nie na moją kieszeń.
Nie polecam zmywarki z Ikei - mamy taka w pracy, użytkowana od 4 miesięcy - jak tylko użyje się innej tabletki niż Calgonit to zostają zacieki na naczyniach. W moim Bosch'u nawet tabletki z Lidla czy rossmana się sprawdzają.

bargo888
23-04-2012, 12:41
W cenie jednej zmywarki miele można mieć prawie dwie boscha czy siemensa (teraz to własciwie ta sama firma). Lepiej wybrać więc tanszą i wymienić za kilka lat. Co kilka lat wchodzi jakaś nowa technologia, która pozwala na oszczędność wody lub energii. Ta miele starczy pewnie na 10 labo i 20 lat ale w stosunku do nowych zmywarek będzie miała słabsze parametry energooszczędności itp.

Marzena
12-05-2012, 10:24
Wybrałam te same zmywarki, co The_Cat ( Bosch SMV50E70EU, Bosch SMV 40E50EU, Bosch SMV50E90EU ) ale sprzedawca (po wybraniu w internecie poszłam oglądać) i w media markt i saturnie zachwalał Aristona LFT+3214hX.R
Jest tańsza a ma porównywalne parametry.

Kilka lat temu nacięłam się na drogiej pralce z bajerami. Po 3 latach do wyrzucenia albo wymiana części w cenie nowej tańszej :(
I na umywalce super firmy, której powłoka popękała.
Więc teraz mam dylemat - może ten Ariston i minimum 400,00 zl w kieszeni na naprawy :)

Czy ktoś ma taką ?

harri
14-05-2012, 11:37
ja jeszcze jej nie mam ale na dniach zamawiam :) za około 180 zł można dokupić 2 letnią gwarancję u producenta, nie w sklepie gdzie się kupuje. jak chcesz poczekać to za kilka dni wypowiem się jak się sprawuje.

dwiemuchy
17-05-2012, 15:25
Kilka lat temu nacięłam się na drogiej pralce z bajerami. Po 3 latach do wyrzucenia albo wymiana części w cenie nowej tańszej :(
I na umywalce super firmy, której powłoka popękała.
Więc teraz mam dylemat - może ten Ariston i minimum 400,00 zl w kieszeni na naprawy :)

Czy ktoś ma taką ?

JA powiem tak - po doświadczeniach z ich pralką Aristona nie chcę tykać (no dobra, są u mnie w rodzinie 3 podgrzewacze kuchenne Aristona i działają kilkanaście lat) - ale pralka to porażka była; średnio 1 awaria na rok.

Ciekaw jestem za to jakichś opinii o zmywarkach Samsunga.

Limonka78
17-05-2012, 20:46
Ja przymierzam się do zakupu Electroluxa ESL68070R. Cicha (41 db) :) Przez 5 lat codziennie korzystałam z Electroluxa 66010 - stary model ale nigdy nie było żadnej awarii, dobrze domywał i pomimo 45 db był cichy. Na początku nastawiłam się na Boscha ale nigdy go nie używałam, a Electrolux już trochę znam... Mam nadzieję, że i tym razem się nie zawiodę :)

dwiemuchy
18-05-2012, 13:28
Ja chciałem trzecią półkę - ma to tylko BSH i Samsung; w Samsungu wygląda to na bardziej przemyślane - choć nie mam opinii o tym jak faktycznie działa.

Limonka78
18-05-2012, 20:26
Ja chciałem trzecią półkę - ma to tylko BSH i Samsung; w Samsungu wygląda to na bardziej przemyślane - choć nie mam opinii o tym jak faktycznie działa.

Masz na myśli szufladę Vario3 (na sztućce)? Jeśli tak, to szufladę tą ma również Siemens. Opinie na temat tej szuflady są podzielone. Niektórzy użytkownicy wypowiadają się, że niekoniecznie domyte są sztućce, a jeśli już to gdy są gęsto poukładane, to naczynia są średnio domyte. Takie opinie czytałam na temat niektórych zmywarek, które posiadają Vairo3. Sama na początku takiej zmywarki szukałam, lecz po przeczytaniu opinii zrezygnowałam.

dwiemuchy
19-05-2012, 14:12
Hmm, no to w moim przypadku posprzątane już - bo taką zamówiłem. W Samsungu u góry jest trzecie śmigło - i ono podobno fajnie działa.

Limonka78
20-05-2012, 21:57
Hmm, no to w moim przypadku posprzątane już - bo taką zamówiłem. W Samsungu u góry jest trzecie śmigło - i ono podobno fajnie działa.

Jaki to model?

kallkulator77
27-07-2012, 11:28
Szukam magika z Warszawy co by na Wilanowie umiał naprawić zmywarkę, problem niby działa , dudni stuka ale po wyjęciu naczynia nie są do końca czyste.
Filtr na dole sprawdziłem i wszystko ok. ???
z góry dzieki

Delfina
31-07-2012, 19:40
Jaki masz model zmywarki? Od dawna to Ci się dzieje?

VIP Jacek
01-08-2012, 14:29
jak to jest teraz z tymi zmywarkami?
Szukam prostej bez bajerów zmywarki 60 cm wolno stojącej żeby miała wnętrze i koszyki stalowe, no obudowa inox.
Wybrałem wstępnie simensa SE24N861EU, ale nie wiem, jakie ma wnętrze.
Do tej pory używałem przez 19 lat zmywarkę Indesit 3000. Super maszyna w ogóle się nie psuła i dobrze myła. Chyba jedna z pierwszych zmywarek.
Ale niestety zepsuła się, ale zamówiłem fachowca. Może uda się ja jeszcze naprawić. :rolleyes:
Może coś doradzicie.

adam_baza
08-11-2012, 13:22
Dla mnie zmywarki (http://www.profi-kuchnia.pl/zmywarki-z-panelem-60cm-c3745.html) muszą być przede wszystkim pojemne i funkcjonalniej. Zmywarka typu 45 cm, odpada-jest w mojej opinii za mała. Funkcjonalność rozumiem przez dobre domywanie naczyń i mały pobór wody.

VIP Jacek
08-11-2012, 21:20
no to, jak wątek odświeżony, to powiem, że udało się naprawić moją 19 letnią zmywarkę Indesit. :yes:
Fachowiec wymienił tylko kondensator i maszyna hula dalej. Powiedział też, że takich dobrych zmywarek już nie produkują.
Żeby znaleźć podobną, to trzeba szukać w okolicy lub powyżej 3 tys.

Jac_M
18-11-2012, 12:18
My mamy zmywarkę Boscha i muszę przyznać, że warta jest swojej ceny. Naczynia są praktycznie zawsze domyte, pracuje dość cicho i póki co nie ma z nią problemów. Poprzednio mieliśmy zmywarkę Whirlpoola, nie powiem - służyła dobrze przez jakieś 5 lat, niestety potem uległa "nienaprawialnej awarii" i musieliśmy kupić nową. Zobaczymy ile wytrzyma Bosch.

Arekkadiusz
21-11-2012, 13:00
Ja kupując zmywarkę byłem pewien, że musi to być 60-tka, ale gdy wybrałem się do sklepu i razem z Panem z obsługi przeanalizowaliśmy ilość naczyń do zmycia to wyszło, że 45-tka zdecydowanie wystarczy, więc adam_baza wielkość trzeba dobrać samemu :)

dwiemuchy
23-11-2012, 08:19
Ja kupując zmywarkę byłem pewien, że musi to być 60-tka, ale gdy wybrałem się do sklepu i razem z Panem z obsługi przeanalizowaliśmy ilość naczyń do zmycia to wyszło, że 45-tka zdecydowanie wystarczy, więc adam_baza wielkość trzeba dobrać samemu :)

Wiesz co, miałem 45-tkę - i ona wystarcza jeśli nie myjesz garnków (teraz mam 60-tkę i jest zdecydowanie wygodniej; poza nielicznymi wyjątkami wszystko praktycznie myję w zmywarce właśnie

axe231
25-11-2012, 13:33
Mamy Boscha Active Water i jesteśmy bardzo zadowoleni, nie działa głośno, bardzo nam odpowiada. ;)

radi79
25-11-2012, 14:05
Mam co prawda 67070R, ale pewnie różnicy wielkiej nie ma i szczerze powiem, że jakbym kupował ponownie to raczej wziął bym jakiegoś Siemensa/Boscha.
Wcześniej przerabiałem 2 zmywarki 45 Siemensa i Boscha (Siemens jeden z najprostszych modeli, a Bosch raczej wysoki model) i wg mnie w Electroluxie są mniej wygodne kosze (zwłaszcza górny). Dodatkowo prawie zawsze są niedomyte sztućce i denerwuje mnie to strasznie, bo w poprzednich zmywarkach bez względu na to jak ułożyłem sztućce to niedomycie zdarzało się bardzo rzadko.

Jeszcze przypomniało mi się, że dość często przy wysuwaniu dolnego kosza odczepia się też uszczelka - jest to oczywiście denerwujące.

Marek76
05-12-2012, 22:21
Bosch SPS 53E08EU 45 cm, mała kuchnia, stąd wąska zmywarka. Pracuje cicho, dobrze zmywa i suszy. Używana od przeszło roku. Jestem zadowolony.

gahan
18-12-2012, 08:00
karyzeusz , oczywiście , jakbym się stołowała na mieście, a do zmywarki wkładała kieliszki po winie, kubek po kawie i 3 talerze - to owszem wystarczyłby mi program 30 min.
Błagam, nie opowiadaj tu ludziom takich bzdur - tego się nie da czytać.

amglad1
31-12-2012, 11:09
Masz na myśli szufladę Vario3 (na sztućce)? Jeśli tak, to szufladę tą ma również Siemens. Opinie na temat tej szuflady są podzielone. Niektórzy użytkownicy wypowiadają się, że niekoniecznie domyte są sztućce, a jeśli już to gdy są gęsto poukładane, to naczynia są średnio domyte. Takie opinie czytałam na temat niektórych zmywarek, które posiadają Vairo3. Sama na początku takiej zmywarki szukałam, lecz po przeczytaniu opinii zrezygnowałam.

a ja mam własnie z taką szufladą na sztućce - wczesniej miałam bez i były specjalne koszyki na sztucce i wtedy się zdarzało, że sztućce były niedomyte.... teraz, z tą szufladą dla mnie jest fajnie - troche więcej czasu zajmuje ułozenie widelca noza w osobnej przegródce, ale nie zdarzyło sie jeszcze, żeby były niedomyte.
tez mam dodatkowy 'prysznic' w górnej części zmywarki, nad tą szulada. a zmywarka to bosch SMV69U20EU

karyzeusz
08-01-2013, 14:18
Ja ma swojego pewniaka zmywarkę electrolux esl 65070r (http://www.agdforumopinie.pl/zmywarka-electrolux-esl-65070r/)i 100% polecam można przeczytać krótki opis wszystko wyjaśnia

Bad
17-01-2013, 21:03
Używamy Boscha SMV50E90EU o szerokości 60 cm. Zmywarka robi co do niej należy, ma Aqua Stop i program 70st. do bardzo zabrudzonych naczyń. Wodę grzeje przepływowy podgrzewacz a nie grzałka. Do tej pory nie mamy zastrzeżeń.

radam5
17-02-2013, 12:33
Ja kupuję zmywarkę Boscha ale model starszy już nie produkowany a dokładnie sgv53e33eu. Decyzję podjąłem po rozmowie z kolegami z serwisu Boscha. Głównym powodem wyboru była m.in. konstrukcja pompy myjącej, która psuje się najczęściej. W nowych modelach jest ona nie rozbieralna a koszt wymiany na nową to ok 400-500zł, w starym modelu można tą pompę naprawić za nawet mniej niż 200,00.

s---r
06-03-2013, 08:39
Zdecydowałem się na zmywarkę Whirlpoola 45cm tylko nie wiem, który konkretnie model. Zastanawiam się nad trzema....
ADG 205 A+,
ADG 185,
ADG 510?
Którą kupilibyście Wy?

troopers
09-03-2013, 19:38
Jaki model zmywarki BOSCH wybrać ? poszukuję zmywarki 60tki z metalowym dnem, variospeed, 1/2 wsadu infolight.... w przystępnej cenie ... jaki model wybrać?

ewarg
27-03-2013, 13:17
Dołączam się. Właśnie chciałam zadać to samo pytanie. Tylko mnie dziwi, że nikt nie potrafi nic podpowiedzieć.

Mnie interesuje jeszcze szuflada na sztućce.

Bosch i Siemens - podobno to ten sam sprzęt.

A przy okazji - ZDROWYCH I POGODNYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY

Domderlis
29-03-2013, 14:47
Ja ma swojego pewniaka zmywarkę electrolux esl 65070r (http://www.agdforumopinie.pl/zmywarka-electrolux-esl-65070r/)i 100% polecam można przeczytać krótki opis wszystko wyjaśnia

Praktycznie w tej samej cenie jest esl4500RO (http://matrixmedia.pl/zmywarka-electrolux-esl4500ro.html), równiez ciekawy model z electoluxusa.

rafaelo94
03-04-2013, 21:40
Witam. Chcę kupić zmywarkę do zabudowy zastanawiałem się nad 2 modelami Boscha: SMV40M30EU i SMV53L10EU. Czy są to dobre zmywarki, czy patrzyć na coś innego w tej samej cenie, ew. na co? Z góry dzięki za pomoc. Byłem wczoraj w MediaExprecie i pracownik pokazał mi Boscha SMV53L00EU. Czy one mają te lampki co świecą na podłogę?

Aronka
04-04-2013, 12:09
Dzień dobry:-) Ja także szukam dobrej i funkcjonalnej zmywarki. Zastanawiam się nad modelami firmy Whirlpool. Czy macie jakieś doswiadczenie ze zmywarkami tej firmy? Co myślicie o zastosowanej w nich technologii 6-ty zmysł?

troopers
10-04-2013, 18:34
Witam. Chcę kupić zmywarkę do zabudowy zastanawiałem się nad 2 modelami Boscha: SMV40M30EU i SMV53L10EU. Czy są to dobre zmywarki, czy patrzyć na coś innego w tej samej cenie, ew. na co? Z góry dzięki za pomoc. Byłem wczoraj w MediaExprecie i pracownik pokazał mi Boscha SMV53L00EU. Czy one mają te lampki co świecą na podłogę?

My mamy SMV53L00EU czyli model tańszy od L10 , i jesteśmy mega zadowoleni, cicha, zmywa rewelacyjnie stosuejmy proszek,nabłyszczacz, w porównaniu z naszą poprzednią staruszką odziedziczoną po poprzedniej właścicielce...

lampki nie posiada

my wybieraliśmy pomiędzy Bosch SMV 50E70 EU a właśnie tą Boscha SMV53L00EU . Wybór padł na L00 - vario speed częste imprezy u nas :), no i górne kosze zmiana wysokości bez wysuwania i wyciągania no i ogólnie w środku jakoś dla nas lepiej się prezentowała , ale to jest kwestia gustu, najważniejsze że spełnia swoje zadanie

Aronka
11-04-2013, 14:47
A z jakich zwykle korzystacie programów?Tak w codziennym użyciu jaki jest najbardziej trafiony?

Diedra
11-04-2013, 19:14
70*C na mycie garów, tłustych naczyń żaroodpornych itp i 45*C (program 30 minut) na codzienne mycie. Innych praktycznie nie używam.

channel8
12-04-2013, 07:05
Najczęściej "eco" - ale jak mam naczynia żaroodporne, czy załadunek czekał trochę więcej na umycie ;-) to 70* i nastawiam mycie intensywne w dolnym koszu, wsio błyszczy i jest czyściutkie.

A szuflada na sztućce (mam siemensa) - jest świetna. Sztućce ZAWSZE domyte, naczynia w pozostałych koszach też.

Aronka
12-04-2013, 13:22
Czyli nie masz standardowego koszyka na sztućce? A jak ze szklankami, myjecie na specjalnie dobranym programie czy nie zwracacie uwagi?

channel8
12-04-2013, 14:40
Aronka, nie zwracam uwagi. Kupiłam kubki i szklanki w IKEA i nic im się nie dzieje. Równocześnie myją się kubki, talerze, sztućce, garnki i co tam zapakuję.

Moja zmywarka nie ma koszyka na sztućce, tylko tę szufladę, w niczym ona nie przeszkadza.

Aronka
13-04-2013, 12:44
To widocznie kupiłaś dobre szklanki i kubki:-) Bo ja często słyszę od znajomych, ze mają biały osad po zmywaniu w zmywarce i nie wiedzą czemu tak się dzieje. Widziałam niedawno w zmywarce koszyk na sztućce, który był rozkładany i można go było wygodnie ułożyć tak jak nam pasuje. Myślę, że też praktyczne rozwiązanie.

Gryfpc
13-04-2013, 14:43
Zbyt duża ilość nabłyszczacza powoduje matowienie szklanek. Jeśli stosujecie tabletki typu 3 w 1, nie dolewajcie do zbiorniczka płynu nabłyszczającego. Co jakiś czas warto zastosować środek do czyszczenia zmywarek - usuwa tłuszcz i kamień z wnętrza urządzenia łącznie z dyszami i przewodami wodnymi.

Aronka
13-04-2013, 21:41
A czy to nie jest tak, że zależy na jakim programie myjesz szklanki? Ja właśnie coś takiego słyszałam, że powinniśmy używać specjalnie oznaczonego programu i wtedy nam się nie zniszczą.

anna1949
13-04-2013, 22:54
Mam 22 letnia zmywarke GE - bez jakiejkowiek naprawy i dalej dziala pewnie nie odpowiada wspolczesnym normom, ale pakowna, cicha, uzywam glownie na eco, w czasie wielkich rodzinnych spotkan tylko wyzszych programach. Kosztowala majatek ale bylo warto .

Gryfpc
14-04-2013, 08:41
A czy to nie jest tak, że zależy na jakim programie myjesz szklanki? Ja właśnie coś takiego słyszałam, że powinniśmy używać specjalnie oznaczonego programu i wtedy nam się nie zniszczą.
Zapytaj dobrego serwisanta, potwierdzi to, co pisałem wcześniej.

Aronka
15-04-2013, 16:59
Wierzę w to, co napisałeś;-) Ale też właśnie słyszałam o tym, że trzeba zwracać uwagę na to co się zmywa na jakim programie.

żółta_żaba
17-04-2013, 10:38
Rzeczywiście w nowoczesnych zmywarkach programy są tak ustawione, że jest jeden uniwersalny, a pozostałe dopasowane do naczyń jakie się zmywa. Np w Whirlpoolu jest program Delikatny, dobry do szklanek czy naczyń które łatwo uszkodzić - i wtedy nie wrzucamy razem tłustej patelni:)

Aronka
17-04-2013, 18:45
Właśnie ważne jest to, żebyśmy zwracali uwagę na to, jakie naczynia wkładamy na jaki program, bo niestety często jest tak,że narzekamy na zniszczone naczynia a nawet nie spojrzymy w instrukcję..

żółta_żaba
27-04-2013, 20:38
No fakt, czytanie instrukcji bywa pomocne;). Szczególnie jak mamy zaawansowany sprzęt w swojej kuchni.

EmKa88
28-04-2013, 13:20
A z waszych obserwacji jak wynika - o ile zmniejszyło się miesięczne zużycie wody , po zakupie zmywarki? A o ile wzrósł rachunek za prąd?

Gryfpc
28-04-2013, 15:37
A z waszych obserwacji jak wynika - o ile zmniejszyło się miesięczne zużycie wody , po zakupie zmywarki? A o ile wzrósł rachunek za prąd?
Nie uwierzysz, ale woda spadła +/- o połowę, a rachunek z elektrowni chyba się nie podniósł (przynajmniej nie na tyle, aby to wychwycić). Dodam, że mam 2 taryfy i staramy się korzystać z tych najbardziej prądożernych urządzeń w drugiej taryfie: zmywarka, pralka, piekarnik, odkurzacz, itp.

gahan
28-04-2013, 20:19
A z waszych obserwacji jak wynika - o ile zmniejszyło się miesięczne zużycie wody , po zakupie zmywarki? A o ile wzrósł rachunek za prąd?

zmywarka "pierze" u nas raz dziennie ( jeśli nie mamy gości czy dużego gotowania), bierze 11l wody i ok. 1 kw prądu . Zmywając 3 razy dziennie ręcznie nawet w zamkniętej komorze zlewozmywaka i tak tej wody zużyje się więcej. Kolejną sprawą jest zmiana przyzwyczajeń - nie zmywamy pod bieżącą wodą "na szybko" kubka, łyżek czy rondelka przy gotowaniu obiadu - tylko odkładamy do zmywarki. To są kolejne zmarnowane litry wody - a zmywarka załatwi to tymi 11 litrami.

Co do szklanek - też mam zniszczone i białe. Używam tylko kostek - bez płynu. Wydaje mi się,że winne są słabsze jakościowo szkło i zbyt wysoka temperatura zmywania. Jeśli mam tylko talerze, sztućce i szklanki - zmywam na programie tylko do szkła z 45st, ale jeśli dołożę garnki - a taki układ zdarza się najczęściej stosuję program z wyższą temp. a to niestety nie służy szklankom. Niestety muszę już wymienić zestaw szklanek - bo są brzydkie i nieestetyczne.

Aronka
14-05-2013, 22:05
Ale jak używasz programu do szkła to wszystko jest ok? Co do rachunków to znajomi mi mówili, że za wodę zmalały bardzo znacznie właśnie nawet do połowy a za prąd nie wzrosły wcale.

Aronka
17-05-2013, 22:39
A czemu tak wyliczyłeś? Wzrosły Ci rachunki?

żółta_żaba
13-06-2013, 18:17
Ja od jakiegoś czasu już nie korzystam ze zmywarki. Wyliczyłem sobie, że wcale to takie opłacalne nie jest, szczególnie jak się włącza np. na połowę zmywarki.

Ja w takiej sytuacji skorzystałabym z opcji połowa załadunku - chyba że Twoja zmywarka jej nie posiada. Ale pomijając prąd i wodę - jest jeszcze czas, którego nie powiesz, że nie oszczędzałeś zmywając w zmywarce:).

Bayzone_pl
14-06-2013, 09:32
Ja tylko dodam od siebie że większość nowych zmywarek mimo że ma program "połowa załadunku" to i tak traci on sens ze względu na automatykę zmywania i czujniki przejrzystości wody...

tomasz_wedas
17-06-2013, 08:39
Witam. Ktoś już wspominał o zmywarce Whirlpool ADG6240/1FD i mogę ją polecić wszystkim co lubią ekonomie i cisze. Dodatkowo bardzo ładnie się prezentuje i jest nie zawodna. Polecam!

http://www.whirlpool.pl/digitalassets/WINONLINE_EMEA/WP/WP_PL/WP_PL_IMAGES/ADG-6240-1-FD_854262401050_pl_PL_678x450.png

loras
24-06-2013, 21:39
Witam
Właśnie jestem na etapie poszukiwania zmywarki do zabudowy.
Okazało się, że przez lipne posadowienie (za nisko) okna nie zmieszczę na wysokość klasycznej zmywarki >=81 cm.
Googlałem ale wybór jest kiepski. Pozostaje albo łamanie blatu albo zakup jakiegoś potworka http://www.ceneo.pl/10855775?se=H12NVTC5AGSrKvRhlu02xcsuYNmaiX-8&gclid=CIG2i-K2_bcCFY623godgA0Arw
Może ktoś ma jakieś pomysły - ratuje mnie już coś < 80 cm...
Dzięki i pozdrawiam

Diedra
24-06-2013, 23:08
Zajrzyj do tego wątku i zwróć uwagę na posty Tommco i Wojtka. Na Twoim miejscu pewnie spróbowałabym napisać PW i dopytać, czy powiodło się obniżenie do 79 cm.
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?32714-Wysokość-zmywarki-do-zabudowy

loras
25-06-2013, 09:24
dzięki @Diedra
Ten wątek też już przerabiałem, ale rzeczywiście nie kontaktowałem się jeszcze z żadnych dyskutujących (sprawa ma prawie 3 lata)
Jeszcze mi jedna opcja przyszła do głowy - blat grubości ok 3 cm. Ale muszę porozmawiać z wykonawcami mebli czy coś takiego występuje.
Pozdrówka

Aronka
25-06-2013, 20:41
Ja tylko dodam od siebie że większość nowych zmywarek mimo że ma program "połowa załadunku" to i tak traci on sens ze względu na automatykę zmywania i czujniki przejrzystości wody...

Teraz dzięki tym czujnikom zużycie wody jest dopasowywane automatycznie więc i tak mamy oszczędność. Jednak czasem jest potrzeba włączenia programu 1/2 załadunku.

żółta_żaba
26-06-2013, 11:33
Witam. Ktoś już wspominał o zmywarce Whirlpool ADG6240/1FD (http://www.profi-kuchnia.pl/whirlpool-adg-62401-fd-p11207.html) i mogę ją polecić wszystkim co lubią ekonomie i cisze. Dodatkowo bardzo ładnie się prezentuje i jest nie zawodna. Polecam!

http://www.whirlpool.pl/digitalassets/WINONLINE_EMEA/WP/WP_PL/WP_PL_IMAGES/ADG-6240-1-FD_854262401050_pl_PL_678x450.png

Faktycznie bardzo zgrabna i ładna. No i na pewno dobrze zmywa.

zeszycik
29-06-2013, 13:14
Witam. Ktoś już wspominał o zmywarce Whirlpool ADG6240/1FD (http://www.profi-kuchnia.pl/whirlpool-adg-62401-fd-p11207.html) i mogę ją polecić wszystkim co lubią ekonomie i cisze. Dodatkowo bardzo ładnie się prezentuje i jest nie zawodna. Polecam!

http://www.whirlpool.pl/digitalassets/WINONLINE_EMEA/WP/WP_PL/WP_PL_IMAGES/ADG-6240-1-FD_854262401050_pl_PL_678x450.png

Wygląda super :) zresztą uważam, że sprzęt Whirlpoola jest godny uwagi i zakupu oczywiście. Sama mam ich piekarnik, płytę oraz mikrofalę.

Aronka
30-06-2013, 22:16
Zmywarka fajnie się prezentuje. Poza tym jest to jedna z nowszych propozycji whirlpool, która zużywa zaskakująco niską ilość wody. Jest na pewno godna polecenia;-)

Bayzone_pl
01-07-2013, 12:35
Zmywarka fajnie się prezentuje. Poza tym jest to jedna z nowszych propozycji whirlpool, która zużywa zaskakująco niską ilość wody. Jest na pewno godna polecenia;-)

ani nowy model w ofercie...
ani nie zużywa zaskakująco niską ilość wody... do mycia zużywa tyle co inne ;)

ale jest godna polecenia.

jaremy
01-07-2013, 12:51
Witam. Ja powoli zaczynam się rozglądać za lodówką, zmywarką, piekarnikiem z mikrofalą i płytą. Wiadomo, że kasy przy wykończeniówce brak więc szukam czegoś rozsądnego cenowo i jakościowo. Podrzućcie swoje typy.

Eliza.
04-07-2013, 12:01
Witam.
Szukam zmywającej kobyły, która pomieści brudy 6-cio osobowej rodziny - same osoby dorosłe, małoletnich póki co brak, wszystkie posiłki przygotowywane i spożywane w domu. Samych naczyń jest sporo, a po ugotowaniu obiadu (zupa, jakieś mięcho, warzywka, itp), choćbym nie wiem jak się starała, to garów jest cała góra :bash: Obecna zmywarka (60 cm, chyba na 12 kompletów - nie jestem pewna) nie jest w stanie tego przerobić, więc najczęściej muszę pozostające pół wsadu zmywać ręcznie - ani oszczędności, ani ekonomii, ani oszczędzonego czasu. Największe jakie udało mi się znaleźć, to 15 kompletów, ale doprawdy nie jestem pewna czy to wystarczy :/ Jest w stanie ktokolwiek cokolwiek podpowiedzieć?

Pozdrawiam :)

witu102
06-07-2013, 11:49
Ja obecnie użytkuje DMS400TUB Samsunga i bez zastrzeżeń mogę polecić...cicha, ekonomiczna, sporo programów z których mimo blisko 2 letniego stażu korzystam.
Polecam

Diedra
06-07-2013, 15:13
Jest w stanie ktokolwiek cokolwiek podpowiedzieć?
Elizo, czasem problem rozwiązuje inny sposób układania naczyń w zmywarce. Jeżeli wrzucisz fotkę swojego zwyczajowego ułożenia garów do zmywania, to może uda się coś wykombinować.

Aronka
08-07-2013, 19:53
ani nowy model w ofercie...
ani nie zużywa zaskakująco niską ilość wody... do mycia zużywa tyle co inne ;)

ale jest godna polecenia.

Z opisu wynika, że jest w stanie zużyć 6l. W tych zmywarkach dotyczy to programu eco, na innych zużywa przeciętnie. Ma technologię 6-ty zmysł więc nie jest bardzo starym modelem:-P Przeczytałam opis w zamieszczonym linku;-)

firewall
08-07-2013, 20:18
Zastanawiam się ile kosztuje u was 1m3 wody? Dla zmniejszenia o 5 litrów wody na zmywanie gotowi są wydać 1000zł więcej na zmywarkę. A da im to oszczędności 10zł rocznie. Gdzie tu sens i logika?

Eliza.
09-07-2013, 09:04
@Diedra
Mogę fotki wrzucić, ale nie sądzę, żeby dało się oszukać fizykę ^^ Po śniadaniu zostaje 6 talerzy + kubki/szklanki + czasem jakieś sztućce. Po obiedzie talerze pomnóż x2 + 6 szklanek + 12 lub 18 sztućców + to co zostało po gotowaniu, czyli miski, miseczki, podstawki, miarki, jakieś łyżki, itp. + oczywiście GARY, co najmniej szt. 2 (5l i 3l z nadstawką do gotowania na parze), ale to tylko pod warunkiem, że reszta obiadu została upieczona w piekarniku. Jeśli nie, to garnki są minimum 4 + zazwyczaj jakaś patelnia. A gdzie tu kolacja? Nie mówiąc już o takich drobiazgach jak to, co pozostaje po podjadaniu i podpijaniu w ciągu dnia :D Drobnica, typu kubki, szklanki i mniejsze talerzyki zazwyczaj mieszczą mi się w górnym koszu, problem jest z dołem, bo albo umyję gary w zmywarce (też nie zawsze wszystkie wejdą), a z talerzami bawię się ręcznie, albo wstawię do dolnego kosza talerze obiadowe, ale wtedy zmieszczą mi się już tylko jakieś drobne sprawy, typu jeden 2l garnek i kilka miseczek, ew. jakieś pokrywki. Reszta ręcznie. Nawet sztućce nie zawsze mi się mieszczą, bo jak przeładuję ten koszyczek, to są niedomyte i i tak trzeba poprawiać.

Zazwyczaj wygląda to tak:
199549199550

Sztućców na zdjęciu jest akurat mało, talerze u góry są luźno, bo część była przyschnięta z poprzedniego dnia, a część była upaciana jajkiem i resztkami panierki, więc przy ułożeniu 1:1 też mogłyby mi się nie domyć, a ustawiając wyższą temp. mogłabym zniszczyć szklanki i nadruki na miskach. Tego co zostało mi w zlewie już nie wrzucam ^^

Bayzone_pl
09-07-2013, 09:43
Witam. Ja powoli zaczynam się rozglądać za lodówką, zmywarką, piekarnikiem z mikrofalą i płytą. Wiadomo, że kasy przy wykończeniówce brak więc szukam czegoś rozsądnego cenowo i jakościowo. Podrzućcie swoje typy.

Chętnie coś poradzę, daj tylko znać m.in.
- lodówka typowa zabudowa 177cm czy coś innego?
- zmywarka 45 czy 60cm?
- piekarnik z mikrofalą (2w1) czy dwa osobne urządzenia
- płyta gazowa, ceramiczna czy indukcyjna?


Zastanawiam się ile kosztuje u was 1m3 wody? Dla zmniejszenia o 5 litrów wody na zmywanie gotowi są wydać 1000zł więcej na zmywarkę. A da im to oszczędności 10zł rocznie. Gdzie tu sens i logika?

W końcu ktoś dobrze prawi. Polać!


Z opisu wynika, że jest w stanie zużyć 6l. W tych zmywarkach dotyczy to programu eco, na innych zużywa przeciętnie. Ma technologię 6-ty zmysł więc nie jest bardzo starym modelem:-P Przeczytałam opis w zamieszczonym linku;-)

Nie mówię że jest starym modelem - ale nie jest też najnowszym.6-ty zmysł to juz od hohohoho kiedy jest hasłem reklamowym Whirlpoola. 6 litrów zużywa ponieważ zrzuca wodę z ostatniego płukania w poprzednim cyklu zmywania do zbiornika buforowego i tą wodę wykorzystuje na pierwsze mycie w nowym cyklu.


Witam.
Szukam zmywającej kobyły,(...) Największe jakie udało mi się znaleźć, to 15 kompletów, ale doprawdy nie jestem pewna czy to wystarczy :/ Jest w stanie ktokolwiek cokolwiek podpowiedzieć?

Pozdrawiam :)

Z opisem ile kpl. się zmieści w zmywarce jest prawie tak jak z wagą wsadu do pralki - większość producentów prześciga się w cyferkach bo wiedzą że to przyciąga klientów, ja widzac opis pralki typu slim 43cm. opisana na 6kg. wsadu - ogarnia mnie pusty śmiech - tak samo 14 kpl. w zmywarce... wszystkie zmywarki maja wnętrze niemal tej samej wielkości (oczywiście w ramach swojego rozmiaru tj. 45/60cm) więc wszystko tak naprawdę zależy od koszyków. Duża regulacja i modułowość koszyków jest kluczem do tego tematu.
Póki co najbardziej ustawne kosze spotkałem w Hotpoint-Aristonach z nowej linii (LFTA+ H214 / LFTA+ H2141 / LFT7 H204 itd.)
BSH ma jeszcze taki patent jak zmywarka do podwyższonej zabudowy - taki nowy trend (88cm zamiast 82cm.) więc żywo zyskuje się 6 cm.


Pozdrawiam
A. Marszałek

jaremy
09-07-2013, 09:59
[QUOTE=Bayzone_pl;6041656]Chętnie coś poradzę, daj tylko znać m.in.
- lodówka typowa zabudowa 177cm
- zmywarka 60cm
- piekarnik z mikrofalą (2w1)
- płyta gazowa, ceramiczna

Bayzone_pl
09-07-2013, 10:27
- lodówka typowa zabudowa 177cm - RL27TEFSW
- zmywarka 60cm - LFTA+ H2141
- piekarnik z mikrofalą (2w1) - FQ159UST
- płyta gazowa, ceramiczna - GN 642HFGD

ca. 5100,-

Pozdrawiam

jaremy
09-07-2013, 14:09
no nie jest źle

jaremy
09-07-2013, 14:12
a jak jest z tym piekarnikiem. jesli chce używać jej jako mikrofali to muszę coś zmieniać?

Bayzone_pl
09-07-2013, 16:10
a jak jest z tym piekarnikiem. jesli chce używać jej jako mikrofali to muszę coś zmieniać?

tak, przekręcasz gałkę na panelu sterującym :D

konkret86
14-07-2013, 14:04
Starczy taki kurdupel - zmywarka siemens (http://matrixmedia.pl/zmywarka-siemens-sr-25e830eu.html) dla rodziny 6 osobowej ? Wszyscy fit, więc nie ma jakiegoś hobbystycznego gotowania i składowania naczyń.

Yorey
13-08-2013, 00:03
a co warte są zmywarki Hotpoint-Ariston? Mają bardzo ciche (41dB), ponoć pojemne i funkcjonalne modele w rewelacyjnych cenach (przy tych samych parametrach połowę tańsze od Boscha). Pytanie tylko na ile to co na papierze zgadza się z rzeczywistością i jak jest z trwałością tego sprzętu?

sheenaz
13-08-2013, 22:20
Yorey, kup ktorąs z nich i do nich przedłużoną gwarancję i pewnie troche pochodzi.
Miałam w życiu kilka zmywarek i kązda myła tak samo, a były to modele z róznych półek cenowych.
Jeśli tylko pasuje Ci rozmieszczneie koszy , półek i inne duperele to czemu nie spróbować.

Sama mam Electroluxa za 1500zl, mimo, że nam odradzano uparłam się bo Elektroluxa już kiedyś miałam i lubię ich kosze, poza tym dla mnie must have to światełko w środku zmywarki (mam ją w domu w takim miejscu, że żadne sensowne światło tam nie dociera) i co i jestem zadowolona - zmywa i domywa i świeci :)
Wg mnie klucz tkwi w odpowiednimu ustawieniu twardości wody i umiejętnym ustawianiu naczyń.
A programów i tak się 2 używa.

Oslo88
13-08-2013, 23:07
mam starszy model tego siemensa (http://matrixmedia.pl/zmywarka-siemens-sn25d880eu.html) i jestem bardzo zadowolony, co może potwierdza kilka opinii odnośnie ich zmywarek, znowu mógłbym ponarzekać na pralkę, która się spieprzyła po pół roku (programator). Generalnie zmywarka super i z tego co wiem, to opcja 70 się czasami przydaje, szczególnie jak długo naczynia lezały.

GUMISIOWA
14-08-2013, 00:16
U nas SIEMENS SN65TO91EU-bardzo cicha,co jest niezmiernie istotne przy otwartej kuchni:yes:
Pika jak kończy mycie a znajomi zdziwieni że zmywarka działala:yes:
Niestety był to najdroższy sprzęt AGD :(

Basia_KRK
19-08-2013, 23:35
O tak, potwierdzam. Przy otwartej kuchni cicha zmywarka jest niezmiernie istotna. My tez mamy Siemensa: SN66U096EU, intensywnie używamy - nie mam żadnych zastrzeżeń.

http://www.siemens-home.pl/SN66U096EU.html

zeszycik
12-09-2013, 19:06
O tak, potwierdzam. Przy otwartej kuchni cicha zmywarka jest niezmiernie istotna. My tez mamy Siemensa: SN66U096EU, intensywnie używamy - nie mam żadnych zastrzeżeń.

http://www.siemens-home.pl/SN66U096EU.html

Wiem, że zmywarki Whirlpoola mają program nocny, w którym znacznie obniżona jest głośność pracy zmywarki. Jestem cały dzień poza domem, więc ta funkcja jest dla mnie idealna.

klarion
09-10-2013, 19:26
jeżeli chodzi o zmywarkę to nie polecam małych, przy 4 osobach kompletnie się nie sprawdza, musi być minimum 60cm - no i ważne żeby miała szybki program mycia, bo nie zawsze każde pranie będzie miało bardzo brudne naczynia,

mijus
10-10-2013, 03:53
Bez przesady 45 nie jest wielka ale da się żyć przy 4 osobowej rodzinie

Bayzone_pl
10-10-2013, 08:05
Bez przesady 45 nie jest wielka ale da się żyć przy 4 osobowej rodzinie

Maluchem też da się jechać w 4 osoby ;)
biorąc pod uwagę różnicę w cenie - (niewielką) - jak ktoś ma miejsce to lepszym wyborem będzie 60cm.

skorlaje
11-10-2013, 16:35
Mam problem ze zmywarką Boscha.
Naczynia po umyciu śmierdzą starą szmatą:confused:
Bez względu na program i jego długość. Z tego względu otwieram już jak szeroko zmywarkę zaraz po zakończeniu programu i wysuwam dolną szufladę, nie czekam aż naczynia ostygną zamknięte - choć sama nie wiem czy coś to daje - dalej śmierdzą.
Używam tabletek - kupowałam już wszystkie rodzaje.
mam tez powieszony zapach wewnątrz, ale właściwie daj on tylko tyle, że teraz śmierdzi stara cytrynową szmatą :(
CO robić?!?!

No i właściwie co 2-3 zmywania myję bardzo dokładnie i zostawiam do wysuszenia w zlewie filtry.

Diedra
12-10-2013, 12:32
Skorlaje, też mam Boscha, śmierdzieć nie powinno. Jak często dezynfekujesz zmywarkę i którym produktem?

architektzwyboru
24-10-2013, 13:27
My mamy Mastercooka ZWE – 12387WSX i nie mamy na co narzekać. Przyznam, że na początku po prostu wizualnie nam wpadła w oko
[ moderowano - reklama ]. Ale nie przejechaliśmy się na tym. Pracuje dość cicho, jest faktycznie dość oszczędna i w sumie nie ma się absolutnie do czego przyczepić. Polecam!

aniqa1982
24-10-2013, 13:58
U nas SIEMENS SN65TO91EU-bardzo cicha,co jest niezmiernie istotne przy otwartej kuchni:yes:
Pika jak kończy mycie a znajomi zdziwieni że zmywarka działala:yes:
Niestety był to najdroższy sprzęt AGD :(

Dziewczyny my jesteśmy rodzina 2 + 1.Teraz mieszkamy z teściami i jest na 5-cioro. Mamy Boscha, który jest włączany co 2 dzień. Zastanawiam się czy do nowego domu kupić mniejszą czy podobną do tej , której teraz używamy. .:confused: Może doradzicie coś?

popey111
24-10-2013, 21:34
Dziewczyny my jesteśmy rodzina 2 + 1.Teraz mieszkamy z teściami i jest na 5-cioro. Mamy Boscha, który jest włączany co 2 dzień. Zastanawiam się czy do nowego domu kupić mniejszą czy podobną do tej , której teraz używamy. .:confused: Może doradzicie coś?

Koszt zmywanie w 60 i 45 praktycznie ten sam więc jak jest miejsce to 60 :)

aniqa1982
25-10-2013, 09:00
No właśnie , w zasadzie tez jestem bardziej za 60, ale moja mama ma tę mniejszą i są we dwoje. Ciężko im nazbierać pełną zmywarkę ,żeby włączyć mycie. A potem talerze zasychają i ciężko je domyć. I te zapachy... hmm sama nie wiem. Ja na pewno chciałabym myć w niej garnki..

Bayzone_pl
25-10-2013, 11:11
No właśnie , w zasadzie tez jestem bardziej za 60, ale moja mama ma tę mniejszą i są we dwoje. Ciężko im nazbierać pełną zmywarkę ,żeby włączyć mycie. A potem talerze zasychają i ciężko je domyć. I te zapachy... hmm sama nie wiem. Ja na pewno chciałabym myć w niej garnki..

Więc własnie ze względu na garnki i patelnie - rozsądnym wyborem jest 60cm.

Biorąc pod uwagę energooszczędność tych urządzeń aktualnie, nie musisz na siłę chomikować naczyń żeby ja wypełnić po brzegi. Większość modeli ma automatykę zmywania i dopasuje większość parametrów do załadunku. Koszty "puszczenia" zmywarki są naprawdę śmiesznie niskie żeby zastanawiać się nad tym i kombinować

aniqa1982
25-10-2013, 13:20
Tak więc chyba rzeczywiście zdecyduję się na 60 -tkę .
Jeszcze nie szukałam konkretnego modelu. Na pewno musi być oszczędna, cicha i nie kosmicznie droga ;)Myślałam o jakiejś w granicach 1500 żł?Realne to?
Muszę przeglądnąć Twoją ofertę Bayzone :)

Bayzone_pl
26-10-2013, 09:16
Tak więc chyba rzeczywiście zdecyduję się na 60 -tkę .
Jeszcze nie szukałam konkretnego modelu. Na pewno musi być oszczędna, cicha i nie kosmicznie droga ;)Myślałam o jakiejś w granicach 1500 żł?Realne to?
Muszę przeglądnąć Twoją ofertę Bayzone :)

aktualnie jestem w trakcie aktualizacji i mam straszny "bayzel" w ofercie ;)
tak z palca mogę Ci rzucić tematem Hotpoint-Ariston LTF 11S112 - spełnia Twoje wymagania.

Diedra
26-10-2013, 19:39
Aniqa, nawet jeśli będzie mniej naczyń, to przecież możesz dorzucić pojemniki czy półki z lodówki, blachy z piekarnika, pokrywę frytownicy, filtr okapu, ruszty z kuchenki... ;) Jest cała masa przedmiotów, z którymi zmywarki radzą sobie rewelacyjnie jeśli tylko znajdzie się na nie miejsce, a do tego przydaje się właśnie 60-tka :)

aniqa1982
28-10-2013, 11:48
Dzięki :) Tak więc zostaje raczej 60.
Zaraz odszukam sobie tę lodówkę , a jakie marki polecacie ?
Takie powiedzmy najmniej awaryjne?

jaremy
29-10-2013, 15:21
Mam dylemat. |Zdecydowałem się na zmywarkę electroluxa esl4500ro jednak jest dla mnie za mała (ma 45 cm szerokości). Poszukuję zmywarki 60 w podobnej cenie i jakości - czy możecie coś poradzić

Bayzone_pl
30-10-2013, 08:44
mam dylemat. |zdecydowałem się na zmywarkę electroluxa esl4500ro jednak jest dla mnie za mała (ma 45 cm szerokości). Poszukuję zmywarki 60 w podobnej cenie i jakości - czy możecie coś poradzić

esl 6365ro

Grzesiek82
30-10-2013, 20:13
aktualnie jestem w trakcie aktualizacji i mam straszny "bayzel" w ofercie ;)
tak z palca mogę Ci rzucić tematem Hotpoint-Ariston LTF 11S112 - spełnia Twoje wymagania.
Ja osobiście nie polecam tej zmywarki. Teściowa ją miała i po kilku użyciach zepsuła się, naprawili na gwarancji ale musiała czekać ponad miesiąc.

jaremy
31-10-2013, 11:01
esl 6365ro

rozumiem, że nie ma z nią problemów.
a masz jakieś inne typy jeszcze.

jaremy
31-10-2013, 12:37
a takie modele (czy są lepsze od tej esl6365r0)
BOSCH SMV 40D90 EU
WHIRLPOOL ADG 6353 A+PCFD
AMICA ZIA 648
AMICA ZIM 627

Bayzone_pl
31-10-2013, 12:59
a takie modele (czy są lepsze od tej esl6365r0)
BOSCH SMV 40D90 EU
WHIRLPOOL ADG 6353 A+PCFD
AMICA ZIA 648
AMICA ZIM 627

w zmywarkach Amice odrzucam na starcie - BSH nie lubię - Whirlpool podany przez Ciebie - ok.
Ewentualnie LFT7 H204 :)

_eM
02-11-2013, 19:23
Na wstępie witam wszystkich. Forum podczytuję już od kliku miesięcy, aż nadszedł czas na rejestrację w związku z zakupem nowego pierwszego mieszkania no i oczywiście przede mną zakupy. Przeglądnęłam wątek o zmywarkach i sama nie wiem, co wybrać.
Jest nas dwoje, będziemy mieć mały (7m2) aneks kuchenny i pierwszą w życiu zmywarkę. Ze względu na małą powierzchnię i chęć posiadania jeszcze jednej szafki zmywarka będzie 45 cm. Ważne dla mnie by była właśnie mała, do zabudowy, cicha (priorytet!) oraz dobrze myła. Nie musi mieć żadnych bajerów. Fajnie jakby cena nie przekraczała 1500 zł, gdyż do urządzenia mamy całe mieszkanie i nie stać nas na droższy sprzęt.
Zastanawiam się nad wyborem Hotpoint-Ariston LST 329 AX, ale nigdy z tej firmy nic nie użytkowałam.
Macie jakieś inne propozycje.

Urszula30
03-11-2013, 21:38
Ja bym chciała mieć Boscha, najchętniej całe agd bo na dzień dzisiejszy to mam jeden misz masz :)

Bayzone_pl
04-11-2013, 12:24
Na wstępie witam wszystkich. Forum podczytuję już od kliku miesięcy, aż nadszedł czas na rejestrację w związku z zakupem nowego pierwszego mieszkania no i oczywiście przede mną zakupy. Przeglądnęłam wątek o zmywarkach i sama nie wiem, co wybrać.
Jest nas dwoje, będziemy mieć mały (7m2) aneks kuchenny i pierwszą w życiu zmywarkę. Ze względu na małą powierzchnię i chęć posiadania jeszcze jednej szafki zmywarka będzie 45 cm. Ważne dla mnie by była właśnie mała, do zabudowy, cicha (priorytet!) oraz dobrze myła. Nie musi mieć żadnych bajerów. Fajnie jakby cena nie przekraczała 1500 zł, gdyż do urządzenia mamy całe mieszkanie i nie stać nas na droższy sprzęt.
Zastanawiam się nad wyborem Hotpoint-Ariston LST 329 AX, ale nigdy z tej firmy nic nie użytkowałam.
Macie jakieś inne propozycje.

bierz śmiało LST 329AX - absolutnie bezkonkurencyjna w temacie cena/jakość

pomtek
05-11-2013, 10:02
Ja ze swojej zmywarki jestem zadowolony - myje ok, jest cicha, bezawaryjna (whirpool), ale żałuje że wybraliśmy z żoną małą (45). mamy 2 dzieci i przydałaby się 60tka.

jaremy
06-11-2013, 10:49
w zmywarkach Amice odrzucam na starcie - BSH nie lubię - Whirlpool podany przez Ciebie - ok.
Ewentualnie LFT7 H204 :)

a z tych dwóch, którą wybrać:
esl6365r0
WHIRLPOOL ADG 6353 A+PCFD

Bayzone_pl
06-11-2013, 11:28
a z tych dwóch, którą wybrać:
esl6365r0
WHIRLPOOL ADG 6353 A+PCFD

bliżej mi do eluxa

jaremy
06-11-2013, 11:36
nie ukrywam że mi też

mitch
12-11-2013, 11:47
Ja mam Bosch SPV43M10EU. Działa i tyle. Poprzednio był jakiś electorlux i też działał :)

ompiotr
12-11-2013, 16:17
Witam Wszystkich, czy kotś może zna/użwyał, poleca/odradza zmywarkę LFTA+ H2141 HX.R lub LFTA++ H214 HX . To samo pytanie odnośnie ESL 6551RO? Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

Elfir
13-11-2013, 14:09
Heh już myślałam, że mam zmywarkę z głowy i kupię polecanego Hotpointa w rewelacyjnej cenie a tu zonk! Hotpoint ma 57 cm głębokości a ja mam za szafkami rurę kanalizacyjną. Najlepsza byłaby głębokość 55 cm

r19
18-11-2013, 21:10
Witam Wszystkich, czy kotś może zna/użwyał, poleca/odradza zmywarkę LFTA+ H2141 HX.R lub LFTA++ H214 HX . To samo pytanie odnośnie ESL 6551RO? Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.
Mam Esl 6552RO.
Wczesniej mialem tez Electroluxa (kupiony 6 lat temu), ktory sprawowal sie bardzo dobrze.
Widac postep. Funkcja auto off, program 30 minutowy to jest to czego brakowalo w poprzedniej.
Ale najwazniejsze jest to, ze jest duzo cichsza od poprzedniej.
Mysle, ze to dobry sprzet.

popey111
18-11-2013, 23:27
Heh już myślałam, że mam zmywarkę z głowy i kupię polecanego Hotpointa w rewelacyjnej cenie a tu zonk! Hotpoint ma 57 cm głębokości a ja mam za szafkami rurę kanalizacyjną. Najlepsza byłaby głębokość 55 cm

Na 99,99% ma 55 cm. Nie mam jak zmierzyć :) ale 57 cm mają zmywarki z panelem zewnętrznym a hotpoint dość często podaje głębokość już z panelem meblowym czyli +2 cm.

Elfir
18-11-2013, 23:31
na to samo wychodzi przecież

popey111
18-11-2013, 23:46
Gdyby tak było to bym forum nie zaśmiecał.
Zmywarka ma sama bez panelu ma standardowo 55 cm + front meblowy około 2cm daje nam 57.
Standardowo podaje się głębokość samej zmywarki bez zabudowy czyli 55.
Czyli znów coś pomylili i piszą głupoty :)
Jak by miała 57 to by wystawała 2 cm ze standardowej zabudowy :)

Elfir
19-11-2013, 00:09
mnie interesuje zmywarka, która po wstawieniu i obudowaniu frontu odstaje od ściany na 5 cm przy założeniu, że szerokość szabudowy to 60 cm.

sheenaz
20-11-2013, 18:41
Szukam taniej, wolnostojącej zmywarki bez wodotrysków.
Ma być jedynie cicha i pojemna.

Czy jest odczuwalna różnica między zmywarką ktora mieści 12-13 kompletów naczyń a taką która mieści 15 (Candy)?
Czy 60dB jest mocno odczuwalne przy otwartej kuchni.
Czy warto wykupić do zmywarki, która będzie "chodziła" 2x dziennie wydłużoną gwarancję (np. Ariston).

Bayzone_pl
21-11-2013, 08:17
Szukam taniej, wolnostojącej zmywarki bez wodotrysków.
Ma być jedynie cicha i pojemna.

Hotpoint - Ariston



Czy jest odczuwalna różnica między zmywarką ktora mieści 12-13 kompletów naczyń a taką która mieści 15 (Candy)?

Nie



Czy 60dB jest mocno odczuwalne przy otwartej kuchni.

Nie wyobrażam sobie 60dB zmywarki... 50dB to za dużo.



Czy warto wykupić do zmywarki, która będzie "chodziła" 2x dziennie wydłużoną gwarancję (np. Ariston).

Akurat tylko do Hotpoint-Ariston (i Indesit oczywiście) można wykupić przedłużenie gwarancji i załatwia się to bezpośrednio z producentem. Wszystko inne co proponują sklepy, to wykupienie ubezpieczenia - szumnie nazywane przedłużeniem gwarancji - a nie mające z nim nic wspólnego.
Czy warto? Ubezpieczenie średnio, Przedłużenie - warto się zastanowić - zwłaszcza że nie musisz tego robić w dniu zakupu.

nadina
27-11-2013, 17:42
witam
Poszukuje zmywarki do zabudowy, o szer 60 i z ukrytym panelem. W miarę oszczędnej, nie musi mieć jakiś specjalnych wodotrysków, i cena max 1500 lepiej mniej :D

Urszula30
29-11-2013, 17:51
Ja mam Bosch SPV43M10EU. Działa i tyle. Poprzednio był jakiś electorlux i też działał :)

Cicho chodzi?

PiotrWanat
03-12-2013, 09:52
Szukam zmywarki do zabudowy, 45cm, do 1500zł. Co możecie mi polecić w tej cenie? :)
Dołączam się do pytania, jak na razie jesteśmy na kupowaniu wszystkich urządzeń agd, więc wszelkie rady się przydadzą.

marchew
04-12-2013, 19:35
Ja mam chyba trudniej.... szukam zmywarki do zabudowy 45 cm szerokości (lub więcej, tak by weszło do szafki 60) i 70 cm (lub mniej) wysokości.... - i jeszcze żeby to praktyczne było... :???:

fajna kobieta
04-12-2013, 20:36
To i ja sie ogłoszę.;)Szukam zmywarki do zabudowy (60)z ukrytym panelem najlepiej Siemiens Bosh albo Electrolux?

Oszolom
31-12-2013, 11:29
Właśnie odebrałem Naszą pierwszą zmywarkę.Wybór padł na Aristona ELTB6M124EU.Wybrana ze względu na parametry ekonomiczne i noe ukrywam na bardzo dobrą cenę w jednym z electromarketów. Troche żałuję nie ma 1/2 załadunku -da się żyć bez tego chyba...ale do rzeczy.
Ta zmywarka ma możliwość podłączenoa ciepłej wody.Dzięki temu ma być rzekomo oszczędniejsza,macie jakieś doświadczenia? czy to chłyt marketingowy czy rzeczywiście ciepła woda coś daje?.
Dodatkowo większość producentów ogranicza sprawę ciepłej wody do 60°max. Nie wiem ile ma i będzie miała woda w sieci.Czy ten parametr temperatury jest ważny dla eksploatacji i życia zmywarki?

sheenaz
31-12-2013, 13:57
Oszolom, gratulacje :)
Nie mam pojęcia jak jest z ciepłą wodą. Zastanawia mnie jak zmywarka chłodzi wodę, gdy chcesz umyć np. w 45 stopniach (mam w swojej zmywarce taki program do szkła).
Co do opcji pół wsadu to wszystk ozależy od przyzwyczajeń domowników.
Miałam taką opcję w poprzedniej zmywarce przy rodzinie 2+1 i ani razu nie użyłam, kupując kolejną przy rodzinie 2+2 nawet jej nie bralam pod uwagę.

Elfir
02-01-2014, 15:47
Ja mam chyba trudniej.... szukam zmywarki do zabudowy 45 cm szerokości (lub więcej, tak by weszło do szafki 60) i 70 cm (lub mniej) wysokości.... - i jeszcze żeby to praktyczne było... :???:

Nie widzę szans.

anobaga
02-01-2014, 19:41
Witajcie, ja również poszukuje zmywarki i podobają mi się BEKO czy ktoś takowa ma dokładnie DIN6830FX30 można przedlużyc gwarancje na 5 lat

Diedra
02-01-2014, 22:58
Anobago, u moich rodziców od ok 1.5 roku stoi Beko, ale wolnostojąca, najprawdopodobniej ten model:
http://www.agito.pl/zmywarka-wolnostojaca-beko-dfn-6838-3292-452565.html?attr=1-307973
Mają wykupioną przedłużoną gwarancję, ale jak na razie nie było potrzeby wzywania serwisu.
Ich zmywareczka w porównaniu z moim Boschem jest prawie niesłyszalna, chwilami ciężko stwierdzić, czy działa. Mama jednak wspominała, że na dolnej półce naczynia nie zawsze się domywają. Na górnej półce ten problem ponoć nie występuje. Ten model ma też trochę dziwne ustawienie koszy w środku - tam, gdzie w moim Boschu jest miejsce na duże gary - w tyle dolnego kosza - w Beko jest miejsce na koszyk ze sztućcami, bo przód kosza ma od lewej do prawej "kolce" na talerze. Wymaga to drobnych kombinacji.

anobaga
03-01-2014, 19:51
Diedra no własnie nie jestem zdecydowana jeszcze czy BEKO trzeba kombinowac z ukladaniem naczyn? Tu na forum nikt nie wspominał chyba o BEKO dlatego pytam. BOSCHA tez biorę pod uwagę przy zakupie, wg Ciebie jest fajniejszy? Jaki masz model?

pawko_
11-01-2014, 15:24
Whirlpool ADG 6240 FD/1
lub
WHIRLPOOL ADG 8673 A++FD
lub
Whirlpool ADG 7443 A+ FD Cube

Która lepsza ?

sheenaz
11-01-2014, 18:13
flutebox, zależy jakie masz wymagania. Myją wszystkie :)

ADG 8673 A++ FD nie ma światełka na podłodze
ADG 7443 A+FD jest najgłosniejsza

Programowo ADG 6240 FD jest najbogatsza

pawko_
12-01-2014, 11:54
Ale która myje najlepiej ta A++ ? Czytałem, że ma jakieś rotacyjne dysze. Czy to tylko bajer ? Jakość wykonania- czy wszystkie są na podobnym poziomie ?

sheenaz
12-01-2014, 22:04
flutebox, wg producenta wszystkie 3 myją tak samo dobrze - efektywność zmywania i suszenia A
ADG 8673 A++ FD jest najbardizej enegooszczędna
ADG 6240/1 FD zużywa najmniej wody
ADG 7443 A+ FD nie ma opcji polowy załadunku.

Jeśli zalezy Ci tylk ona dobrym myciu to weź którąkolwiek.

pawko_
12-01-2014, 22:25
Dzięki, wybór padł na ADG 6240/1 FD (ze względu na światełko, które odbija się na podłodze, ze względu na pobór małej ilości wody i ilości programów). Pozdrawiam

RVir
09-02-2014, 21:43
Witam,

Stoimy przed wyborem zmywarki do nowego mieszkania i nie możemy się zdecydować pomiędzy:
- Bosch SMV53L50EU strona producenta (http://www.bosch-home.pl/produkty/zmywarki/zmywarki-do-zabudowy/60-cm/60-cm-w-pelni-zintegrowane/SMV53L50EU.html?source=browse)
- Beko DIN 6830 FX30 strona producenta (http://www.beko.com.pl/produkt/483/din_6830_fx30)
Którą byście polecali? :) Jeśli żadną to byłbym wdzięczny za inne sugestie, choć chciałbym zaznaczyć że nasz budżet waha się około 1500 zł.

Bayzone_pl
10-02-2014, 08:25
Witam,

Stoimy przed wyborem zmywarki do nowego mieszkania i nie możemy się zdecydować pomiędzy:
- Bosch SMV53L50EU strona producenta (http://www.bosch-home.pl/produkty/zmywarki/zmywarki-do-zabudowy/60-cm/60-cm-w-pelni-zintegrowane/SMV53L50EU.html?source=browse)
- Beko DIN 6830 FX30 strona producenta (http://www.beko.com.pl/produkt/483/din_6830_fx30)
Którą byście polecali? :) Jeśli żadną to byłbym wdzięczny za inne sugestie, choć chciałbym zaznaczyć że nasz budżet waha się około 1500 zł.

Z tych dwóch - Bosch
Inne propozycje? zdecydowanie!
chociażby Whirlpool ADG 6240/1 FD z postu powyżej Albo Hotpoint Ariston LFT 11S112

RVir
12-02-2014, 10:49
Dzięki za odpowiedź. Co do Whirlpool poczytałem trochę w internecie i ta zmywarka ma sporo negatywnych opinii, zwłaszcza dotyczących jakości zmywania (a od tego chyba jest).
Wziąłbym Boscha ale muszę przyznać, że trzecia szuflada na sztućce to coś co mnie zauroczyło i dopiero wyższe/droższe modele to mają.
Swoją drogą dlaczego nie Beko? Jest to zła firma? Sprzęty słabej jakości? W internetowych sklepach AGD podany przeze mnie model cieszy się raczej dobrą opinią...

rafstraz
19-02-2014, 13:25
Zmywarka WHIRLPOOL ADG 8798 A+ PC TR FD co sądzicie o tej zmywarce?
Proszę doradźcie mi jaki model wybrać pod względem :cicha praca, idealne zmywanie, cena 1600-1700

rafstraz
19-02-2014, 14:37
Zmywarka BOSCH SMV 53L50EU

Zmywarka SIEMENS SN 64M030EU

Zmywarka ELECTROLUX ESL 6374 RO

a co Wy na te modele?

zdanek3
26-02-2014, 22:49
Prosze o rade ktora zmywarke wybrac, rozgrywa sie to miedzy 3 modelami, dwa z nich sa ostatnio tu czesto wspominane:
1) HOTPOINT ARISTON LFTA++ H214 HX
2) HOTPOINT ARISTON LTF 11S112 EU
3) BOSCH SMV 53L50EU

Cenowo na korzysc Hotpointow, ok 200zl, jak z jakoscia?
Plus Hotpointa to mozliwosc na koniec gwarancji dokupienia gwarancji przedluzonej u producenta, czy nadal to tak dziala?

Bayzone_pl
27-02-2014, 08:23
Prosze o rade ktora zmywarke wybrac, rozgrywa sie to miedzy 3 modelami, dwa z nich sa ostatnio tu czesto wspominane:
1) HOTPOINT ARISTON LFTA++ H214 HX
2) HOTPOINT ARISTON LTF 11S112 EU
3) BOSCH SMV 53L50EU

Cenowo na korzysc Hotpointow, ok 200zl, jak z jakoscia?
Plus Hotpointa to mozliwosc na koniec gwarancji dokupienia gwarancji przedłużonej u producenta, czy nadal to tak dziala?

H214 już prawdopodobnie nie znajdziesz bo to stary model więc wybór pomiędzy dwiema...
Ja oczywiście polecę H-A bo SMV zaczyna się od 40M30 i nadal nie ma sensu...
Z jakością nie ma problemu, co do gwarancji - zmieniło się - nie jest to już przedłużenie gwarancji a ubezpieczenie na sprzęt czyli to co wciskają na każdym kroku w sklepach - jedyną różnicą jest kwestia stałej stawki niezależnie od ceny towaru oraz fakt że ewentualnej naprawy dokonuje wyłącznie autoryzowany serwis (czyli ten który ogarnia std. 2 letnią gwarancję)

Slay75
27-02-2014, 13:37
co do gwarancji - zmieniło się - nie jest to już przedłużenie gwarancji a ubezpieczenie na sprzęt czyli to co wciskają na każdym kroku w sklepach - jedyną różnicą jest kwestia stałej stawki niezależnie od ceny towaru oraz fakt że ewentualnej naprawy dokonuje wyłącznie autoryzowany serwis (czyli ten który ogarnia std. 2 letnią gwarancję)

Przedłużenie gwarancji Hotpoint- było to jednym z ważniejszych kryteriów, kiedy jeszcze tydzień, dwa temu kupowałem zmywarkę ELTF 11M121 C EU. A tu widzę z dnia na dzień się pozmieniało.:(

BlueDecoria
27-02-2014, 16:46
U mnie sprawdziła się BOSCH SGS55E98EU

ryba154
04-03-2014, 19:29
Czy zmywarka bosch SMV 53L50EU ma metalowe dno?

andrixxx
04-04-2014, 11:34
Witam,
Mógłby ktoś się podzielić opiniami na temat zmywarek firmy Amica? Używacie takich. Znalazłem jakieś wątki o ich zmywarkach, ale przeważnie pisane kilka lat temu. Nam wpadł w oko model Amica ZWM646IE i zastanawiamy się nad kupnem.
http://www.amica.pl/produkty/produkt/4321-Zmywarka_wolnostojaca-60_cm-ZWM_646_IE

aniqa1982
08-05-2014, 13:12
Witam ponownie:
doradzcie którą wybrać zmywarkę?
Bosch SMV51E20EU
Whirlpool ADG 6240 FD/1
Pwiem szczerze ,że skłaniam sie raczej ku Whirlp. , ale facet w salonie stanowczo odradza? Juz sama zgłupiałam.
Co Wy na to?
Podobno program z użyciem wody o połowęw Whirlpoolu trwa 3 godz?

mrowkaa
11-05-2014, 23:03
Witam wszystkich :)

Czy ktoś już może ma i może mi coś napisać o modelu Bosch SMV 58N50EU ? jest głośna ? nie zostawia smug na szklankach ?

z góry dzięki za odpowiedź .

frutti28
14-05-2014, 18:15
Też zaczęliśmy rozważać kupno zmywarki. Czy z tych trochę tańszych modeli jest sens w ogóle coś wybierać, bo wolelibyśmy nie przepłacać?

Łukasz80
14-05-2014, 19:35
Też zaczęliśmy rozważać kupno zmywarki. Czy z tych trochę tańszych modeli jest sens w ogóle coś wybierać, bo wolelibyśmy nie przepłacać?

mam tani model Boscha, różnicy w efektach zmywania nie widzę (porównuję z droższym, który jest w pracy). Jednak na dzień dzisiejszy wybrałbym droższy model czyt. bogatszy w funkcje....brakuje mi kilku, a przydałyby się.

sheenaz
14-05-2014, 23:30
Wszystko zależy od tego jakich funkcji potrzebujesz. Jeśli nie masz żadnych specjalnych wymagań to bierz dowolny model. Zmywa każda i ta za 1tys, i ta za 5tys.

okojan
27-05-2014, 14:54
Zmywarka Bosh - SMV 40M30 EU czy SMV 53L50 EU ?
Róznica wcenie tylko 100 zł
Która lepsza?

Bayzone_pl
28-05-2014, 10:14
Zmywarka Bosh - SMV 40M30 EU czy SMV 53L50 EU ?
Róznica wcenie tylko 100 zł
Która lepsza?

Katalogowo SMV 40M30 jest wyżej pozycjonowana, ale 53L50 jest nowszym modelem i ma ciekawsze parametry.

sewan
04-06-2014, 19:42
Bardzo proszę o pomoc w wyborze zmywarki. Kuchnia już jest gotowa i nie potrafię się zdecydować pomiędzy Bosch a Siemens. Mój priorytet to m. in. szuflada na sztućce i krótki program. Do tej pory byłam przekonana do zmywarki Siemens SN66L081EU, ale ostatnio przeczytałam, że plastikowe dno nie jest dobre. Model Boscha Bosch SMV58N50EU z metalowym dnem jest dużo droższy i czy warty takiej opłaty. Proszę o opinie

Bayzone_pl
05-06-2014, 08:16
Bardzo proszę o pomoc w wyborze zmywarki. Kuchnia już jest gotowa i nie potrafię się zdecydować pomiędzy Bosch a Siemens. Mój priorytet to m. in. szuflada na sztućce i krótki program. Do tej pory byłam przekonana do zmywarki Siemens SN66L081EU, ale ostatnio przeczytałam, że plastikowe dno nie jest dobre. Model Boscha Bosch SMV58N50EU z metalowym dnem jest dużo droższy i czy warty takiej opłaty. Proszę o opinie

Nie wierz w bajki o tym jakie to plastikowe dno jest "be" ...

aniqa1982
05-06-2014, 08:44
No własnie a w każdym sklepie jak teraz chodziłam to zachwalali to metalowe dno! czy to ma takie znaczenie?
Ja kupiłam Whirlpoola ADG 6240/1 FD .Jeszcze nie używałam ,więc nie mogę się wypowiedzieć.

auror
18-07-2014, 11:17
Witam,
też szukam zmywarki (60 zabudowana w pełni)
Dla mnie konieczne były: szuflada na sztućce, metalowe dno (jak zapewniają wszyscy po pewnym czasie czuć nieprzyjemny zapach)
Więc upatrzyłem sobie Bosch SMV69N40EU ale cena 2600...
Teraz przyglądam się SAMSUNGOWI DW-BG970B ale opinie są mieszane. Nie suszy dobrze, częste błędy, Nieszczelność przy panelu sterującym niszczy meble) Jakby nie patrzeć Samsnug nie ma tyle doświadczenia w zmywarkach co Bosch czy Siemens... Kosztuje 2000zł więc może dorzucić te 600 i mieć Boscha...
No i jestem w kropce. A może rzeczywiście plastikowe dno, a ludzie z tym zapachem przesadzają??

fonio
18-07-2014, 13:01
dobry zlew i dobra gąbka oraz dobry płyn do mycia naczyń - to moje narzędzia

auror
19-07-2014, 09:46
jestem zwolennikiem postępu technologicznego - czyt. "leniwy" :)

sheenaz
19-07-2014, 10:59
auror, jeśli chcesz wydać tyle, to ok, ale szufladę na sztućce ma np. whirlpool w cenie ok 1500zł.
A o co chodzi z dnem. Co tam i dlaczego ma śmierdzieć?
No chyba, ze filtra nigdy nei czyścisz to wtedy będzie, ale w innym przypadku? IMO wydumany problem.

auror
19-07-2014, 12:31
Plastikowe dno w wielu przypadkach się odkształca (czasem lubi pójść uszczelka) i robi się chropowate (wpływ temperatury + środki do czyszczenia). W połączeniu z resztkami jedzenia może dawać nieprzyjemny zapach (tak jak z plastikowymi deskami do krojenia, nie pachną zbyt pięknie kiedy są na nich nacięcia z noża, ciężko je wtedy domyć) Samo tworzywo w sobie i tak będzie pochłaniać zapachy. Metalowe też lepiej trzymają ciepło. Tyle teorii + trochę praktyki od użytkowników z forów. Pytanie brzmi: czy nie za bardzo przesadzają z tym dnem? Dlatego potrzebuję opinii osób które korzystają ze zmywarek z plastikowym dnem. Faktem jest, że na łączeniu przy uszczelce zbierają się resztki jedzenia. Ponoć te z metalowym dnem mają obudowę z jednego kawałka blachy więc pozostałości nie mają się gdzie zebrać.

sheenaz
21-07-2014, 23:07
auror, ale w zmywarkach z metalowym dnem syf się też zbiera i nie ma bata czyścić trzeba.
Poza tym mimo metalowego dna jest pare innych elementów plastikowych - u mnie np. ramiona, częsci koszy, kanały doprowadzające wodę do ramion itd,.
Wszystko się odbarwie / przebarwia - aktualnie kanały mam fioletowawe po zmywaniu tydzień temu naczyń po chłodniku, za jakiś czas pewnei będą pomarańczowe jeśli marchewka na obiad będzie :)
Taki urok plastiku.

Bayzone_pl
22-07-2014, 09:10
auror, ale w zmywarkach z metalowym dnem syf się też zbiera i nie ma bata czyścić trzeba.
Poza tym mimo metalowego dna jest pare innych elementów plastikowych - u mnie np. ramiona, częsci koszy, kanały doprowadzające wodę do ramion itd,.
Wszystko się odbarwie / przebarwia - aktualnie kanały mam fioletowawe po zmywaniu tydzień temu naczyń po chłodniku, za jakiś czas pewnei będą pomarańczowe jeśli marchewka na obiad będzie :)
Taki urok plastiku.

I tak właśnie wygląda kwestia kłótni o dno. Kłótnia o wyższość świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą

Dziękuję.

Amen.

auror
22-07-2014, 19:39
Tu nie chodzi o kłótnie, tu chodzi o prawdę! :) a dokładniej czy warto dać ileśset zł więcej za metalowe dno. A widzę, że opinie są różne.
http://houseware.answers.com/appliances/what-are-the-pros-and-cons-of-a-stainless-steel-interior-dishwasher
http://www.ehow.com/info_8057811_stainless-tub-material-better-plastic.html
i tak bez końca. Ale coraz bardziej przekonuje się do plastikowego dna... ze względów finansowych, bo innych w sumie nie ma :)

angy
24-07-2014, 13:41
Przymierzamy się do zakupu:
WHIRLPOOL model ADG7510Ktoś coś wie? W internecie na razie mało opinii, bo to podobno nowy model.

Ostatnia użytkowana 3 lata (Hotpoint) właśnie się rozkraczyła:mad:

Bayzone_pl
24-07-2014, 15:34
Przymierzamy się do zakupu:
WHIRLPOOL model ADG7510Ktoś coś wie? W internecie na razie mało opinii, bo to podobno nowy model.

Ostatnia użytkowana 3 lata (Hotpoint) właśnie się rozkraczyła:mad:

Dobry model, często go polecam - cicha i skuteczna (dysze powerclean)

angy
25-07-2014, 07:25
Dobry model, często go polecam - cicha i skuteczna (dysze powerclean)


Dzięki za głos:)
Już zainstalowana, na pusto strasznie dudniło:rolleyes:, mam nadzieję, że załadowana będzie cichsza.

fajna kobieta
25-07-2014, 11:07
Szukam zmywarki 60 cm do zabudowy ze schowanymi panelem Siemens w rozsądnej cenie i godnej polecenia.Moze ktos cos ? :p

fonio
28-07-2014, 16:50
w zmywarkę warto zainwestować bo później mogą być niezłe klocki jak przeciekanie itd

_Goska_
29-07-2014, 13:31
Kochani,
jak oceniacie współpracę ze zmywarką Siemens SN56N596EU?
Parametry atrakcyjne - cena nieco mniej przyjemna.
Czytałam wiele porad, których udzielaliście na forum i padło na Siemens'a

Lidia.
29-07-2014, 13:51
Siostra ma, przynajmniej tak mi się wydaje, że to ta. Z początku nie do końca wiedziała jak obsługiwać, ale teraz nie narzeka.

Manolev
29-07-2014, 15:27
no właśnie najczęstsze zjawisko że ludzie kupują, później nie wiedzą jak się obsługuje i... nie używają :D :lol2: :p :P

Adka_
01-08-2014, 06:30
szukam prostego modelu zmywarki 60, mozecie cos polecic w kwocie do 1200zl?(oprocz whirpool, amica)

Bayzone_pl
01-08-2014, 08:00
szukam prostego modelu zmywarki 60, mozecie cos polecic w kwocie do 1200zl?(oprocz whirpool, amica)

możemy coś polecić ale określ może coś więcej...
wolnostojąca czy zabudowa
biała czy srebrna / z panelem czy zintegrowana

Adka_
01-08-2014, 08:19
do zabudowy, panel ukryty, w zasadzie zadnych wiekszych wymagan oprocz finansowych,moze żeby jeszcze miala swiatelko na podloge ;)

Bayzone_pl
01-08-2014, 10:57
do zabudowy, panel ukryty, w zasadzie zadnych wiekszych wymagan oprocz finansowych,moze żeby jeszcze miala swiatelko na podloge ;)

naciągnij ciutek ciutek budżet i wybierz Electrolux ESL 6365RO - będziesz mieć wszystko ze światełkiem włącznie :)

diplodok
01-08-2014, 11:14
My mamy zmywarkę z Ikei, nie ma jej już teraz w ofercie. Kosztowała ok. 1000 zł ma program mycia w 70, 65, 50 (eco), program szybki i samo płukanie.
Prosty sprzet za przeciętną cenę. Jesteśmy zadowoleni :)

Bayzone_pl
01-08-2014, 13:33
My mamy zmywarkę z Ikei, nie ma jej już teraz w ofercie. Kosztowała ok. 1000 zł ma program mycia w 70, 65, 50 (eco), program szybki i samo płukanie.
Prosty sprzet za przeciętną cenę. Jesteśmy zadowoleni :)

pytająca wykluczyła Whirlpoola - swoją drogą nie wiem dlaczego - więc IKEA odpada :D

Adka_
01-08-2014, 14:02
hmmm jakos zle mi sie whirpool kojarzy- mialam pralke i same z nia problemy byly, maz nie chce z Ikei, choc ja chetnie wzielabym plyte folklig bo ma 5 lat gwarancji, na poprzednim mieszkaniu użytkowałam ja 6 miesiacy ( wiem ze to niedlugo i bylam zadowolona

Adka_
02-08-2014, 15:08
naciągnij ciutek ciutek budżet i wybierz Electrolux ESL 6365RO - będziesz mieć wszystko ze światełkiem włącznie :)

tak, chyba jednak ta ta sie zdecyduje...co oznacza RO w nazwie?

firewall
02-08-2014, 17:03
miałem electroluxa a po 2,5roku definitywnie padła ( było jeszcze parę miesięcy prób reaktywacji ). Nie polecam.

Bayzone_pl
04-08-2014, 08:34
tak, chyba jednak ta ta sie zdecyduje...co oznacza RO w nazwie?

RO w nazwie oznacza że jest z linii RealLife - czyli m.in ma wirujący dysk na dolnym śmigle i jeszcze parę innych rozwiązań (kosze XXL itp)

Bayzone_pl
04-08-2014, 08:36
miałem electroluxa a po 2,5roku definitywnie padła ( było jeszcze parę miesięcy prób reaktywacji ). Nie polecam.
Elux robi dobre zmywarki...
Pytanie jaki model miałeś, jak użytkowałeś itd.
Poza tym - faktycznie mogłeś trafić na wadliwy egzemplarz - jeśli wydaje Ci się że w innej marce nie trafisz to... :)

firewall
09-08-2014, 16:58
A miałem taki:

http://www.mixelectronics.pl/kupic_img/m_5aa731ba1c0f2482be38e2c5f616dc46.jpg

A jak użytkowałem? A wkładałem naczynia i sztućce, a jak zapełniła się to wrzucałem kostkę żelową i gdy dopominała się o coś to to dostawała.
Znajomi mieli pralkę Electroluxa i też byli szczęśliwi do czasu.

Elfir
09-08-2014, 17:21
Nadal szukam niedrogiego, prostego modelu , który będzie miał ok 5 cm wolnej przestrzeni z tyłu, bo na ścianie poprowadzona jest rura

sheenaz
11-08-2014, 13:29
Elfir, Bosche są płytkie. o ile pamietam mają ok 55cm.
Były tu polecane 2 modele:
SMV 51E20EU
SMV53L50EU

Elfir
11-08-2014, 13:35
Zapomniałam dopisać - 45 cm szerokości.

WesołyRomek84
11-08-2014, 15:13
Elfir, Bosche są płytkie. o ile pamietam mają ok 55cm.
Były tu polecane 2 modele:
SMV 51E20EU
SMV53L50EU

Ja moge polecić pierwszy z wymienionych modeli.

mateuszratajczyk
23-08-2014, 08:17
tak, chyba jednak ta ta sie zdecyduje...co oznacza RO w nazwie?

moim zdaniem dobry wybór. Na papierze też model zmywarki wydaje się bezkonkurencyjny.

autorus
23-08-2014, 08:30
Do tej pory miałem dwa siemens, pierwszy prawie 10 lat. I jeszcze chodzi u matki. Ale będę szukał czegoś fajnego do iglo. I chciałbym aby miała 70st. Obecnej tego brak. Pułap cenowy powyżej 2kzł. Oczywiście do zabudowy.

aksamitka
23-08-2014, 10:43
zakupilam Bosch smv40d90 mam nadzieje ze nie będę zalowac

Barsa
25-08-2014, 22:00
Wytypowałem już gro sprzętów AGD do nowego mieszkania ale jakoś nie mam "podejścia" do zmywarki, nie wiem za bardzo na co tu zwracać uwagę, jakich marek unikać... Na początku w sklepach polecali Boscha, ale tylko z metalowym dnem, a tych ceny zaczynają się od 1500-1600 w górę, mają słabą klasę energetyczną i zużywają dużo wody, wiec trochę sporo minusów za te "made in germany"

Tak naprawdę mi zależy na cenie do 1600 zł, krótkim czasie zmywania oraz 1/2 załadunku i oczywiście jak najmniejsze zużycie prądu i wody. 60 cm.

Proszę o jakieś podpowiedzi.

edit: posiedziałem trochę i mam swoje typy:

Bosch SMV40M30EU
Electrolux ESL6365RO
Electrolux ESL6374RO
Hotpoint-Ariston ELTB 6M124 EU

Nie ukrywam, że jestem blisko elektroluxa, tylko nie wiem czy warto dopłacać do "lepszego modelu". Hotpoint jakoś mnie swoją marką nie przekonuję i czytałem przy innym modelu o problemach z parowaniem oraz chyba nie ma też 1/2 załadunku, a Bosch, niby wszystko ok, ale czy za markę i "made in germany" warto dopłacać te kilka stów w porównaniu do elektroluxa, który jest jeszcze do tego oszczędniejszy?

Bayzone_pl
26-08-2014, 08:18
(...)]

Z tych wymienionych - ESL 6365RO - najlepszy stosunek cena/jakość -
Jeśli Hotpoint to LTF 11S112EU
Ewentualnie Whirlpool ADG 7510
Obie moje propozycje są niewiele droższe a i tak mieszczą się w zakładanym budżecie - a są sporo cichsze od Electroluxa. Jeśli jednak chcesz pozostać przy wytypowanych przez siebie modelach to jak na początku napisałem ESL 6365RO

Barsa
26-08-2014, 09:05
Niby byłem bardzo blisko kupna lodówki Hotpointa ale ze względu na jej "piękno", marka mnie średnio przekonuję... Cisza nie jest mimo wszystko najważniejszą sprawa, chociaż mam kuchnie z salonem, ale jakoś nie jestem zbytnio wrażliwy pod tym względem.

Co myślisz o tym Boshu? Gdzieś pisałeś, że połowa załadunku niekoniecznie musi spełniać swoje funkcję a nie ukrywam, że ta funkcja byłaby mi bardzo pomocna.

Tak naprawdę to m3 wody ze wszystkim kosztuje 10 zł, no trzeba to jeszcze podgrzać ale tu już przy lodówkach nauczyłem się, że nie ma co przejmować się 50 kw... wiec to nie jest tak naprawdę minus przy Boschu. Minusem jest cena...

Te Elektroluxy różnią się jednym programem, droższy ma trochę szerszy zakres temp. oraz można skrócić mycie, ale chyba nie ma sensu za to płacić ok. 250 zł....

Bayzone_pl
26-08-2014, 09:48
Gdzieś pisałeś, że połowa załadunku niekoniecznie musi spełniać swoje funkcję a nie ukrywam, że ta funkcja byłaby mi bardzo pomocna.

Owszem - nie ma powodu by stawiać opcję 1/2 jako warunek - na siłę kombinowanie i upychanie wszystkiego w jednym koszu nie ma sensu - biorąc pod uwagę, że zmywarki są teraz naszpikowane elektroniką i sensorami i same oceniają ile mają załadunku i czy jest on już umyty. I gwarantuję że nie zużywają przy funkcji 1/2 załadunku połowy wody i połowy prądu. Ta funkcja miała sens lata temu, kiedy zmywarki nie posiadały rozbudowanej elektroniki - i faktycznie służyło to jakiejś oszczędności - bo zmywarki wtedy pracowały "bezmyślnie" czyli mycie - mycie - płukanie - płukanie - suszenie - koniec.




Tak naprawdę to m3 wody ze wszystkim kosztuje 10 zł, no trzeba to jeszcze podgrzać ale tu już przy lodówkach nauczyłem się, że nie ma co przejmować się 50 kW

I tu masz zdecydowanie rację!
Poza tym - przypominając - 1m3 wody (które kosztuje nawet zaokrąglając mocno 10 PLN) to 1000 litrów - zatem rocznie- zmywając codziennie to niecałe 3 litry na dzień... a ludzie "zabijają się" bo ta zmywarka ma o litr mniejsze zużycie niż tamta....
Pomijam już fakt, że niewiele osób przed zakupem zmywarki sprawdza w instrukcji obsługi (po zakupie zresztą też - przecież instrukcja obsługi zawiera ściśle tajne informacje, których przeczytanie grozi klątwą) ile tak na prawdę zmywarka zużywa wody - na normalnych programach w większości zmywarek to zużycie waha się na poziomie 10-18 litrów - właśnie dzięki elektronice, dla której priorytetem jest czystość - więc jak uzna że naczynia są brudne to myje do skutku. Zużycie wody deklarowane przez producenta tyczy się tylko i wyłącznie programu referencyjnego ECO 50 (który nie ma nic wspólnego ani z ECOlogią ani ECOnomią) - na którym cała elektronika, sensory i usprawnienia są wyłączone i zmywarka przelatuje wszystkie cykle zmywania "bezmyślnie".



Te Elektroluxy różnią się jednym programem, droższy ma trochę szerszy zakres temp. oraz można skrócić mycie, ale chyba nie ma sensu za to płacić ok. 250 zł....

I tu też masz rację.

aksamitka
26-08-2014, 15:56
Zużycie wody deklarowane przez producenta tyczy się tylko i wyłącznie programu referencyjnego ECO 50 (który nie ma nic wspólnego ani z ECOlogią ani ECOnomią) - na którym cała elektronika, sensory i usprawnienia są wyłączone i zmywarka przelatuje wszystkie cykle zmywania "bezmyślnie".
.
czyli na jakim programie jest najbardziej "eko" ?

Bayzone_pl
26-08-2014, 16:34
czyli na jakim programie jest najbardziej "eko" ?

ekonomicznie czy ekologicznie ?

aksamitka
27-08-2014, 14:20
żeby bylo tanio i czysto :)

Bayzone_pl
27-08-2014, 15:20
żeby bylo tanio i czysto :)

Różnice w kosztach pomiędzy programami to niuanse....

Generalnie Dobrze i czysto...

Auto :)

Jamejski
29-08-2014, 19:07
Ok a polecicie coś małego elektroluxa z jakimś fajnym programem auto?
Elektrolux tylko bo mam możliwość załatwienia sobie fajnego rabatu na ta markę ;)

Barsa
29-08-2014, 22:27
ESL 6365RO, wyżej polecał mi ją Bayzone... trochę może głośna, ale ma wszystko co powinna. Miałem kupić wyższy model, ale zdecydowałem się na nią i 5 letnia gwarancję...

prelegent
01-09-2014, 22:24
Ponad 65 stopni uczyni z zmywarki wyparzarkę co zabije zarazki, wszystkie, nie tylko te co giną poniżej 65. Rozmaitość programów to bzdura system ma działać z definicji automatycznie więc dla ekonomi ładuje się do pełna i wszystko ma umyć, a nie dyskutować albo grać w szachy.
Wyświetlacz czasu pozostałego do końca programu - jeśli każą za niego płacić to zbędny bajer (chyba że zamierzasz otworzyć zmywarkę w czasie pracy).
Czy istotne jest, czy talerze myje się w górnym czy w dolnym koszu? - tak. Zmywarki projektuje się pod kątem obiegu cieczy. Naczynia i rzeczy myte w zmywarkach stanowią dla niej zaporę więc będą blokować odpływ brudu, który w ten sposób zostanie na naczyniach i cały zabieg pójdzie na marne.
Na co zwracać jeszcze uwagę? - Na instrukcję producenta. Jest w niej (a przy najmniej powinny być) praktyczne rady korzystania z urządzenia i wiedza o tym co gdzie ma się znaleźć oraz co można myć w zmywarce a co nie. Nie przeładowuj zmywarki, tylko w ten sposób uzyskasz optymalne rezultaty zmywania przy
rozsądnym zużyciu energii.
Jak z awaryjnością, głośnością i zwykłą wygodą sprzętu ww firm?: bezawaryjność=gwarancja to twoje zabezpieczenie im dłuższa tym lepiej, głośność - wybierz najcichszą, wygoda - to zdecydowanie cisza oraz zużycie wody i energii.

aksamitka
11-09-2014, 10:31
Różnice w kosztach pomiędzy programami to niuanse....

Generalnie Dobrze i czysto...

Auto :)
moja ma tylko Garnki 70 °C, Normalny 65 °C, Eco 50 °C, Skrócony 45 °C
czy plastikowe dno jest az takie zle?

Bayzone_pl
11-09-2014, 10:47
moja ma tylko Garnki 70 °C, Normalny 65 °C, Eco 50 °C, Skrócony 45 °C
czy plastikowe dno jest az takie zle?

po raz n-ty
plastikowe dno jest równie dobre co metalowe

Kalioke
19-09-2014, 21:17
A co sądzicie o zmywarce Amica ZIM448E? Z racji braki miejsca mogę mieć zmywarkę 45cm a ta ma na górze półkę sztuce i dzięki temu więcej miejsca. Jestem ciekawa jaka jest w rzeczywistości: czy jest cicha i dobrze domywa naczynia?

marez
22-09-2014, 14:01
Cześć,
Szukam zmywarki pod zabudowę o szerokości 60 cm. Musi mieć panel sterujący z przodu z wyświetlaczem z programem i ile czasu zostało do końca zmywania. Trochę to podnosi cenę ale moja druga połówka koniecznie chce to mieć...

Myślałem o jakimś Boschu SMI 50M75EP lub SMI 50D55EU. Nie muszą być te. Ważne aby był to dobry sprzęt, cichy i oszczędny. I przy tych wymaganiach atrakcyjny cenowo. Aby po prostu był to dobry stosunek ceny do jakości. Co polecacie?

.:migotka:.
03-10-2014, 18:18
Pomożcie z wyborem...
Potrzebuję 60-tki, (najlepiej 59,6-59,8cm), z ukrytym panelem, z szufladą na sztućce,ekonomiczną (szambo)i cichą. Cena najchętniej w okolicach 1500zł-1700zł, chyba, żeby naprawdę było warto, to max do 2000zł.
Nastawiłam się na te Bosche i Siemensy, a tu w sklepie babka mi mówi, że w cenie do 2000zł takiej zmywarki nie warto kupować, bo to Bosch i Siemens tylko z nazwy... Poleciła Whirpool WP122 albo Beko DIN 5834. One mają metalowe dno - czy to rzeczwiście jakaś zaleta, czy zupełnie nieistotna rzecz?

Nie jestem przekonana, czy Whirpool i Beko to dobry wybór...

Barsa
03-10-2014, 23:03
Bierz Bosha, mają dodatkowo promocję 200 zł za zmywarkę... do 2000 tys. znajdziesz kilka modeli z metalowym dnem, made in germany, jak Ci na tym zależy.

.:migotka:.
06-10-2014, 14:40
Dobra, waham się między Whirlooplem WP 122 za 1600zł a Boschem SMV58L70EUza 1700zł (cenajuż po odliczeniu tych 200zł).
Oba mają szufladę na sztućce, whirpool ma metalowe dno, głośność 42dB, dodatkowy zraszacz,a Bosch ma dno nie wiem, jakie (w tej cenie na 90% plastikowe), głośność 44dB, nie widziałam go na żywo.

Która zmywarka będzie lepsza?