PDA

Zobacz pełną wersję : ZMYWARKA, zmywarki - wybór i porównanie modeli, poszukukiwane modele



Strony : 1 2 3 4 [5]

jarroo
12-10-2014, 21:54
Poczytałem troszkę, pooglądałem, pora zdecydować się na którąś ze zmywarek. Doradzcie proszę która z poniższych zmywarek jest najnowocześniejsza, posiada najwięcej przydatnych funkcji.

ZMYWARKA:
-Whirlpool WP 122
-LTF11H121EU Hotpoint ariston
-Whirlpool ADG 6240 FD/1
-Bosch SMV 53L50EU
-WHIRLPOOL model ADG7510

Wegierek
06-11-2014, 12:40
Czy ktoś może powiedzieć coś o zmywarce firmy Beko 5834 ? Podobno jest cicha i ma 5 lat gwarancji.

nieznajaca
16-11-2014, 10:49
Nie znam się na tym, a chciałaby sobie w końcu ją nabyć. W domu mam 3 osoby.
Moje typy to:
BOSCH SPS 50E12EU ,np tutaj http://www.electro.pl/Zmywarka_BOSCH_SPS_50E12EU-470018.html
WHIRLPOOL - Zmywarka WHIRLPOOL ADPF 851 WH, http://www.electro.pl/Zmywarka_WHIRLPOOL_ADPF_851_WH-s786344.html

mirek118
23-11-2014, 09:20
Zbliża się czas zakupu zmywarki. Jako ze będzie to pierwsza zmywara w życiu proszę o poradę ba jakie opcje zwrócić uwagę. Ma być do zabudowy, szerok. 60cm, panel schowany, cicha ze względu na fakt, że kuchnia jest otwarta na salon, opóźnienie startu i....co jeszcze? Doodam, że są 4 osoby i dosyć dużo naczyń dziennie używamy. Nie będę "zabijał" się o jak najmniejsze zużycie wody, nadmiar programów i gadżetów tez do mnie nie przemawia. Szukam czegoś do 1300zl.

Elfir
23-11-2014, 16:25
znajoma chwaliła szuflade na sztućce

mirek118
23-11-2014, 19:04
znajoma chwaliła szuflade na sztućce
W jakiej zmywarce chwalila tą szufladę?

mirek118
23-11-2014, 19:34
Zbliża się czas zakupu zmywarki. Jako ze będzie to pierwsza zmywara w życiu proszę o poradę ba jakie opcje zwrócić uwagę. Ma być do zabudowy, szerok. 60cm, panel schowany, cicha ze względu na fakt, że kuchnia jest otwarta na salon, opóźnienie startu i....co jeszcze? Doodam, że są 4 osoby i dosyć dużo naczyń dziennie używamy. Nie będę "zabijał" się o jak najmniejsze zużycie wody, nadmiar programów i gadżetów tez do mnie nie przemawia. Szukam czegoś do 1300zl.

OK. Pierwsze typy (na podstawie tego wątku) to Electrolux ESL 6365RO lub Hotpoint-Ariston LTF11S112EU ze wskazaniem na ten drugi ze względu na niższy poziom hałasu. Ktoś ma, ktoś używa? Jakieś opinie? Jak z wysuszeniem naczyń?

Druga sprawa to ile w Waszych zmywarkach trwa standardowy program? W tym Hotpoincie aż 195 min, czy to jest normalne?

Kejt_R
23-11-2014, 19:40
Obojętnie w jakiej zmywarce, szuflada górna na sztućce ( pełnowymiarowa) jest bardzo wygodna i pojemna. Taka szuflada występuje w wielu zmywarkach, dla przykładu:
290610
Natomiast są czasem takie uchwyty na kieliszki i myślę, że one zabierają sporo miejsca. Najlepsze są kosze bez zbędnych bajerów i pojemność zmywarki 13-14 kompletów. Krótkie programy bardzo przydatne i jakiś jeden intensywny.
Dopisuję:
195 minut to niemiłosiernie długo. Poszukaj takich, w których co najwyżej godzinę trwa zmywanie, powinien być jeszcze program półgodzinny dla lekko zabrudzonych naczyń.

Elfir
23-11-2014, 19:41
W jakiej zmywarce chwalila tą szufladę?

Chyba Bosh

mirek118
23-11-2014, 20:03
OK. Pierwsze typy (na podstawie tego wątku) to Electrolux ESL 6365RO lub Hotpoint-Ariston LTF11S112EU ze wskazaniem na ten drugi ze względu na niższy poziom hałasu. Ktoś ma, ktoś używa? Jakieś opinie? Jak z wysuszeniem naczyń?

Druga sprawa to ile w Waszych zmywarkach trwa standardowy program? W tym Hotpoincie aż 195 min, czy to jest normalne?

a może Electrolux ESL 74561RO?

mirek118
23-11-2014, 20:04
Obojętnie w jakiej zmywarce, szuflada górna na sztućce ( pełnowymiarowa) jest bardzo wygodna i pojemna. Taka szuflada występuje w wielu zmywarkach, dla przykładu:
290610
Natomiast są czasem takie uchwyty na kieliszki i myślę, że one zabierają sporo miejsca. Najlepsze są kosze bez zbędnych bajerów i pojemność zmywarki 13-14 kompletów. Krótkie programy bardzo przydatne i jakiś jeden intensywny.
Dopisuję:
195 minut to niemiłosiernie długo. Poszukaj takich, w których co najwyżej godzinę trwa zmywanie, powinien być jeszcze program półgodzinny dla lekko zabrudzonych naczyń.

to ważny punkt - ten czas zmywania, zwrócę na to uwagę. Do tego szuflada na sztućce i na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

mirek118
23-11-2014, 20:12
to ważny punkt - ten czas zmywania, zwrócę na to uwagę. Do tego szuflada na sztućce i na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

tak patrzę, że ten Electrolux ESL6365RO ma 173 min standardowy czas programu. Może te "standardowe" takie długie są?

Kejt_R
24-11-2014, 10:09
tak patrzę, że ten Electrolux ESL6365RO ma 173 min standardowy czas programu. Może te "standardowe" takie długie są?

Możliwe, w takim razie musisz spojrzeć, która zmywarka ma oprócz tego program ok. 60 min, 30 min i jeden intensywny 65-70 stopni. W mojej starej Miele najdłuższy program trwa 90 min (sporadycznie używam), reszta programów w okolicach godziny, w tym dwa tzw. spar (oszczędne) i jeden 30 min. Dlatego jak sprawdziłam wczoraj w Boschu standardowe programy po ok 200 min, to mnie nieco zszokowało.

Elfir
24-11-2014, 18:52
może komuś się przyda:
http://dobrezmywarki.pl/zmywarki-wg-typu/zmywarki-do-zabudowy/

Sama chyba wybiorę tę:
http://www.electro.pl/Zmywarka_AMICA_ZIM428E-s785514.html?utm_source=skapiec&utm_medium=cpc&utm_campaign=2014-11&utm_content=785514&utm_term=Zmywarki_do_zabudowy

Ma:
- pogram eko, zwykły, auto i krótki (i jeszcze kilka innych)
- ma szufladę na sztućce
- ma podświetlane LED wnętrze
- ma podnoszony kosz górny, żeby powiększyć dół
- ma klasę A++ a mimo to jest tańsza od A potencjalnie "lepszych" marek.
- i ma jeszcze kilka innych opcji, co do których nie wiem, czy będa przydatne.

z tym, że krótki program do słabo brudnych naczyń to 40 min. a do bardziej brudnych (ekspresowy) - 60 min.
Normalny program trwa 170 min.

jest nas dwójka i planuję włączać tylko na noc zmywarkę.
Nie urządzamy party co weekend na 20 osób.

Kejt_R
24-11-2014, 20:04
Elfir, wygląda całkiem dobrze i opinie też ma ok.
Jedno mnie zastanawia, czy wszystkie zmywarki słabo suszą. Moja raczej słabo, ale może nowe modele zostały już ulepszone pod tym względem? Jeśli ktoś posiada zmywarkę, która suszy naczynia całkowicie, mógłby tu wpisać model tak dla potomności ;)

Elfir
24-11-2014, 20:12
Ta zmywarka ma dodatkowy system suszenia.
Za to piszą, że tabletki tylko na długie programy, bo w krótkich się nie rozpuszczają i trzeba osobno sypać proszek, sól i nabłyszczacz

Kejt_R
24-11-2014, 20:51
O nierozpuszczających się tabletkach to już przy innych czytałam, bodajże Whirpool. Jest możliwość, że to też zależy od stosowanych tabletek. Chociaż moja nawet na 30 minutowym rozpuszcza zwyklaki z Lidla. To może jeszcze się rozejrzyj i czytaj opinie. Bo ja już byłam zdecydowana na lodówkę. W komentarzach natknęłam się na kilka ciekawych opinii - przy wysokich temperaturach na zewnątrz lubi sobie popłynąć i nie jest to wada produktu, tylko cecha tego cuda wpisana w instrukcję :D

Elfir
24-11-2014, 21:12
Kejt - ja po prostu nie kupie drogiej zmywarki, a tańsze Samsungi i Elektroluxy nie mają szuflady na sztućce.

Kejt_R
25-11-2014, 08:35
Elfir, a może SIEMENS SR65M090EU, nie zabija cenowo (tak myślę).
http://www.neo24.pl/?p=siemens_sr_65m090_eu

Kejt_R
25-11-2014, 08:44
Ja też nie kupię drogiej, ale chcę powiedzmy najlepszą możliwą ze średniej półki cenowej i też pewnie z 1700-1800 zapłacę. Kupujący (zwłaszcza pierwszą zmywarkę) są zachwyceni nowością przez to opinie mogą być trochę na wyrost. Więc jak widać jakieś zgrzyty już przed kupnem, to trzeba się dobrze zastanowić, czy za odrobinę większą kasę nie warto uniknąć nerwów.

giman
25-11-2014, 09:22
OK. Pierwsze typy (na podstawie tego wątku) to Electrolux ESL 6365RO lub Hotpoint-Ariston LTF11S112EU ze wskazaniem na ten drugi ze względu na niższy poziom hałasu. Ktoś ma, ktoś używa? Jakieś opinie? Jak z wysuszeniem naczyń?

Druga sprawa to ile w Waszych zmywarkach trwa standardowy program? W tym Hotpoincie aż 195 min, czy to jest normalne?

Siostra ma Hotpoint-Ariston i narzeka od pierwszego dnia, nie domywa, itp. (testowane różne tabletki, filtr czyszczony), jak się dowiem jaki model dam znać.

Co do 195 min (3h15m), jest to względnie ok dla programu podstawowego, ciut dłużej niż zazwyczaj spotkałem, ale i tak licz się z czasem 2h40m-3h.
Są oczywiście programy typu "party" (lub inne nazwy marketingowe), który trwa ok. 30min i służy do świeżo zabrudzonych naczyń.
Są też programy typu speed i np. program podstawowy zamiast ~3h, będzie trwał ok 1,5h, będzie ciut mniej ekonomiczny (w wodzie i prądzie) no ale jak się śpieszy.

mirek118
25-11-2014, 09:37
Siostra ma Hotpoint-Ariston i narzeka od pierwszego dnia, nie domywa, itp. (testowane różne tabletki, filtr czyszczony), jak się dowiem jaki model dam znać.

Co do 195 min (3h15m), jest to względnie ok dla programu podstawowego, ciut dłużej niż zazwyczaj spotkałem, ale i tak licz się z czasem 2h40m-3h.
Są oczywiście programy typu "party" (lub inne nazwy marketingowe), który trwa ok. 30min i służy do świeżo zabrudzonych naczyń.
Są też programy typu speed i np. program podstawowy zamiast ~3h, będzie trwał ok 1,5h, będzie ciut mniej ekonomiczny (w wodzie i prądzie) no ale jak się śpieszy.

Dzięki za info o Hotpoint. Nie wiem czy to ma znaczenie jaki model-już mjie lekoo zraziles do marki :-).

Hm...co by tu wziąć do 1400-1500 zl?

Elfir
25-11-2014, 10:56
zasadniczo opcjami niczym się nie różni od Amica.
Mój maż myślał, że zmywarka kosztuje 800 zł a piekarnik 1000 zł.
A cała kuchnia kosztowac będzie 4 tyś.

Jak pokazałam piekarnik za 1700 zł to o mało na zawał nie padł.

CafeDelTom27
25-11-2014, 11:09
Dzięki za info o Hotpoint. Nie wiem czy to ma znaczenie jaki model-już mjie lekoo zraziles do marki :-).

Hm...co by tu wziąć do 1400-1500 zl?

Co do hotpoint-ariston to moge napisac ze mam chyba najtanszy model ,szer 45 i jestem mega zadowolony.myje mi wszystko-gary,talerze szklanki i sztuczce i nie mam zadnyh niedomytych naczyn.trzeba poprostu kontrolowac sól i nablyszczac.tabletki daje najtansze.nie wiem jak wy ale mam tak ze odrazu pobiera mi ciepła wode a nie zimną.jest cicha , czas pracy 1godz i 50minut.raz dziennie wieczorem po calym dniu myje.ale nastepna bedzie 60cm szerokosci

mirek118
25-11-2014, 11:12
Co do hotpoint-ariston to moge napisac ze mam chyba najtanszy model ,szer 45 i jestem mega zadowolony.myje mi wszystko-gary,talerze szklanki i sztuczce i nie mam zadnyh niedomytych naczyn.trzeba poprostu kontrolowac sól i nablyszczac.tabletki daje najtansze.nie wiem jak wy ale mam tak ze odrazu pobiera mi ciepła wode a nie zimną.jest cicha , czas pracy 1godz i 50minut.raz dziennie wieczorem po calym dniu myje.ale nastepna bedzie 60cm szerokosci

To masz ją podłączoną do ciepłej wody?

CafeDelTom27
25-11-2014, 11:19
To masz ją podłączoną do ciepłej wody?

Tak.w instrukcji jest ze mozna ja podlaczyc do max60°C a ja mam max 45°C bo do tylu mi podgrzewa CWU

Kejt_R
25-11-2014, 12:26
zasadniczo opcjami niczym się nie różni od Amica.
Mój maż myślał, że zmywarka kosztuje 800 zł a piekarnik 1000 zł.
A cała kuchnia kosztowac będzie 4 tyś.

Jak pokazałam piekarnik za 1700 zł to o mało na zawał nie padł.

To strasznie wygląda w momencie zakupu, ale serio piszę, to są najgłupsze oszczędności z możliwych. Bo ten sprzęt jest używany na co dzień i ma posłużyć wiele lat. Ja już przerabiałam warianty oszczędnościowe, zawsze żałowałam.
Średnia półka to minimum, żeby sobie nie pluć w brodę. Na włoskie sprzęty również więcej już się nie natnę, chyba że to będzie Lamborghini ;)

giman
25-11-2014, 18:49
Dzięki za info o Hotpoint. Nie wiem czy to ma znaczenie jaki model-już mjie lekoo zraziles do marki :-).

Hm...co by tu wziąć do 1400-1500 zl?

Nie było moją intencją zrażanie do marki, podejrzewam, że siostra miała pecha do modelu, ale tak jej doskwierała, że jak wspomniałeś o tej zmywarce to automatycznie musiałem wspomnieć.



zasadniczo opcjami niczym się nie różni od Amica.
Mój maż myślał, że zmywarka kosztuje 800 zł a piekarnik 1000 zł.
A cała kuchnia kosztowac będzie 4 tyś.

Jak pokazałam piekarnik za 1700 zł to o mało na zawał nie padł.

O ile kupno zmywarki za 800zł czy całej kuchni (duże agd) za 4000zł jest niemalże niemożliwe o tyle piekarnik za 1000zł to może być już całkiem sensowny i funkcjonalny model.

Kejt_R
27-11-2014, 07:19
I płytę indukcyjną 60 tkę w okolicach tysiączka można kupić sensowną.

Elfir
27-11-2014, 09:53
o tyle piekarnik za 1000zł to może być już całkiem sensowny i funkcjonalny model.

Z pyrolizą nie znalazłam w tej cenie.

Kejt_R
27-11-2014, 14:47
Z pyrolizą nie znalazłam w tej cenie.
Fakt, pyroliza jest dość droga ale fantastyczna sprawa.

cieszynianka
27-11-2014, 21:21
Ta zmywarka ma dodatkowy system suszenia.
Za to piszą, że tabletki tylko na długie programy, bo w krótkich się nie rozpuszczają i trzeba osobno sypać proszek, sól i nabłyszczacz

Jest na to sposób. Tabletka musi być rozkruszona. Przed wyjęciem z osłonki należy stuknąć ją np. młotkiem do kotletów, następnie rozdrobnioną wsypać do pojemnika na tabletkę :D
Stukać z wyczuciem, żeby nie przerwać folii i nie rozsypać zawartości po okolicy:cool:

mirek118
27-11-2014, 21:59
Jestem coraz bliżej Hotpoint-Ariston LTF 11S112EU - oglądałem i w środku wygląda na dobrze zorganizowaną, kosztuje 1 300zł i ma 4 letnią gwarancję producenta. Wkrótce muszę zdecydować ostatecznie i jak ktoś ma jakies doświadczenia z tą marką to ponowiam prośbę o opinię.

Elfir
27-11-2014, 23:36
Stukać z wyczuciem, żeby nie przerwać folii i nie rozsypać zawartości po okolicy:cool:

Też to planowałam, tylko nie wiedzialam czy możliwe.

baps
28-11-2014, 00:13
My mamy Hotpoint-Ariston,jaki model niestety nie pamiętam.Co prawda dopiero od pól roku więc na temat trwałości to trudno się wypowiadać. Zmywa i jest cicha. My jesteśmy zadowoleni.

giman
28-11-2014, 09:00
Z pyrolizą nie znalazłam w tej cenie.

Bo z pyrolizą to wypasiony model jest ;) a ja pisałem o sensownym, czyli o średniej półce.

Dla mnie średnia półka to piekarnik 1000-1100zł, zmywarka 1400-1600zł, płyta 1300-1500zł, lodówko-zamrażarka 1700-2000zł.
Dla mnie sprzęty za powyższe pieniądze są tożsame "jakościowo-półkowo". Oczywiście, że można kupić zarówno tańsze jak i droższe sprzęty.

mirek118
28-11-2014, 09:48
Bo z pyrolizą to wypasiony model jest ;) a ja pisałem o sensownym, czyli o średniej półce.

Dla mnie średnia półka to piekarnik 1000-1100zł, zmywarka 1400-1600zł, płyta 1300-1500zł, lodówko-zamrażarka 1700-2000zł.
Dla mnie sprzęty za powyższe pieniądze są tożsame "jakościowo-półkowo". Oczywiście, że można kupić zarówno tańsze jak i droższe sprzęty.

To zmywarki z pyrolizą robią, czy wam się wątki pomyliły? :-)

giman
28-11-2014, 13:47
To zmywarki z pyrolizą robią, czy wam się wątki pomyliły? :-)

Panie, a i owszem, a jaką kawę parzą ;)

Kejt_R
28-11-2014, 16:54
Moja zmywarka z pyrolizą jak się czasem rozbuja, to mi podłogę w kuchni umyje :D

Kejt_R
28-11-2014, 17:01
giman, średnia półka to może być zmywarka z pyrolizą lub z funkcją pary, na przykład, ale za to bez teleskopów. Bo moim zdaniem sztuka sprzętu grzejąco-ruszająco-dmuchającego do 2 tys. zet to niestety średnia półka cenowa. Stabilne grzejące typu płyta, to może bliżej tysiączka. Tu wyłom stanowią stabilne chłodzące, bo te koło tysiączka potrafią pływać latem. Tak sobie to wyobrażam po babsku ;)

Zdun Darek B
28-11-2014, 17:48
.....należy stuknąć ją np. młotkiem do kotletów :D
Stukać z wyczuciem, żeby nie przerwać folii i nie rozsypać zawartości po okolicy:cool:

A to dlatego tak jakoś smakowały ostatnio kotlety ...

CafeDelTom27
29-11-2014, 10:29
giman, średnia półka to może być zmywarka z pyrolizą lub z funkcją pary, na przykład, ale za to bez teleskopów. Bo moim zdaniem sztuka sprzętu grzejąco-ruszająco-dmuchającego do 2 tys. zet to niestety średnia półka cenowa. Stabilne grzejące typu płyta, to może bliżej tysiączka. Tu wyłom stanowią stabilne chłodzące, bo te koło tysiączka potrafią pływać latem. Tak sobie to wyobrażam po babsku ;)

W 100% sie zgodze tylko na koncu trzeba dodac zasmażke by to ladniej wygladalo przez czopuch agregatora

Kejt_R
04-12-2014, 21:35
W 100% sie zgodze tylko na koncu trzeba dodac zasmażke by to ladniej wygladalo przez czopuch agregatora

Zasmażka obowiązkowo i wisienka na torcik :)))))))))

mirek118
21-12-2014, 20:40
No i wybór padł na Hotpoint-Ariston LTF 11S112EU. Chyba jak na tą półkę cenową jest nieźle wyposażona jeśli chodzi o wnętrze. No i urzekła mnie 4 letnie pełna gwarancja producenta. Podpowiem, że taką można otrzymać tylko przy bezpośrednim zakupie od producenta, a i cena całkiem niezła.

yaro09
02-02-2015, 10:50
Witam.
Kupiłem zmywarkę Bosch SMV53L50EU.
Jeszcze jej nie uruchamiałem. Muszę kupić sól, płyn nabłyszczający i tabletki.
I teraz pytanie - jak często uzupełnia się ten płyn i sól? Ile tego kupić?

Elfir
02-02-2015, 11:05
u mnie w instrukcji obsługi było napisane, ze wymaga zakupu 1,5-2 kg soli.

Tabletki mam razem z nabłyszczaczem. Polecam tabletki żelowe a nie proszkowe, łatwiej się rozpuszczają.

Mam małą 45 cm, tanią Amicę i używam programu eko. Włączam raz na dwa dni a i tak nie jest naładowana do pełna.

Slay75
02-02-2015, 12:00
Witam.
Kupiłem zmywarkę Bosch SMV53L50EU.
Jeszcze jej nie uruchamiałem. Muszę kupić sól, płyn nabłyszczający i tabletki.
I teraz pytanie - jak często uzupełnia się ten płyn i sól? Ile tego kupić?

To zależy jak często będziesz używał zmywarki, twardości wody i ustawionego dozowania tych środków w zmywarce.
Możesz uzupełniać raz w miesiącu jak raz na 3 miesiące. Nie martw się, zmywarka powiadomi Cię kiedy należy uzupełnić sól i nabłyszczacz.

yaro09
02-02-2015, 15:37
Dzięki za odp :) To moja pierwsza zmywarka, stąd te pytania.
Pewnie będę jej używał co 2-3 dni.
Jakiej firmy używacie soli, nabłyszczacza i tabletek? Możecie jakąś polecić?
Muszę jeszcze kupić tester do twardości wody, żeby ustawić zmywarkę.
Słyszałem że niektórzy mimo wszystko ustawiają twardość na max (w moim przypadku wg instrukcji jest to od 5,5 mol/l)

Elfir
02-02-2015, 15:48
sól kupiłam najtańszą. tabletki żelowe Fairy.

W mojej zmywarce tester paskowy był dołączony.
Twardość wody poda ci też twój dostawca wody.

Slay75
02-02-2015, 16:36
Dzięki za odp :) To moja pierwsza zmywarka, stąd te pytania.
Pewnie będę jej używał co 2-3 dni.
Jakiej firmy używacie soli, nabłyszczacza i tabletek? Możecie jakąś polecić?
Muszę jeszcze kupić tester do twardości wody, żeby ustawić zmywarkę.
Słyszałem że niektórzy mimo wszystko ustawiają twardość na max (w moim przypadku wg instrukcji jest to od 5,5 mol/l)

Ja zazwyczaj kupuję (sól, nabłyszczacz, tabletki) Lidlowskie lub Biedronkowe, w zależności gdzie jest promocja, ostatnio kupiłem tabletki Finish w Lidlu bo była promocja.
Jeśli używam tabletek 3w1 to sól i nabłyszcz mam ustawione na minimum.
Pamiętaj, że nawet jak używasz tabletek 3w1 które zawierają sól, to zawsze powinieneś mieć uzupełnioną sól w zmywarce.

mateuszratajczyk
06-02-2015, 14:04
ja kupiłem od razu sól i tabsy w sklepie podczas zakupu zmywarki. Mieli akurat tego samego producenta i jeszcze dostałem zniżkę do zamówienia, więc nie wyszło źle cenowo.

Sól mam taką:

http://czescizamienne.electrolux.pl/file/3tdNQEJ/7f4367df-77e6-48e0-8376-9bd5224e88f4.jpg

Jamejski
06-02-2015, 19:37
Powiedz mi czy ta sól ma jakiś sensowny podajnik? Tylko raz udało mi się kupić taką którą podczas wsypywania do zmywarki nie rozwaliłem po całym dnie.

giman
07-02-2015, 13:51
Jakiej firmy używacie soli, nabłyszczacza i tabletek? Możecie jakąś polecić?
Muszę jeszcze kupić tester do twardości wody, żeby ustawić zmywarkę.
Sól - najtańsza
Nabłyszczacz - najtańszy
Tabletki - Najlepsze wg cena/jakość, własne metody prób i błędów, ja używam Ludwik.
Twardość - zapytać w wodociągach

CafeDelTom27
07-02-2015, 16:32
Rowniez
Sól-najtanszy( Auchan)
Tabletki najtansze (siostra STONKI ;-))
Nablyszczacz najtanszy (Auchan)
Jedynie to zmywarke mam podłaczoną do cieplej wody i przez to moze mam czyste ZAWSZE naczynia

Myje codziennie i sól starcza tak na 2-3 miechy

dominika63
23-02-2015, 09:27
Chyba zaraz zwariuję..... przymierzam się do zakupu zmywarki do zabudowy 60cm za około 1700zł max. Przeczytałam wątek i mam mętlik w głowie.
Czy ktoś ma jakiś sprawdzony model, który może polecić? Jaka firma?
Zależy mi, żeby miała metalowe dno, składane koszyki, może tacka na sztućce jak się uda.

Czy coś sensownego kupię w tej cenie?

dominika63
23-02-2015, 13:49
Którą z tych zmywarek polecilibyście ?

WHIRLPOOL WP 122
BEKO DIN 5834
BOSCH SMV40M30EU

Slay75
23-02-2015, 20:24
Którą z tych zmywarek polecilibyście ?

WHIRLPOOL WP 122
BEKO DIN 5834
BOSCH SMV40M30EU

A za zaoszczędzone pieniądze kupisz sobie tabletek na cały rok albo i dłużej.
Ma metalowe dno, jest oszczędna, cicha i wiele programów z których nie jeden raz skorzystasz.

Hotpoint-Ariston ELTF 11M121 C EU

http://www.oleole.pl/zmywarki-do-zabudowy/hotpoint-ariston-eltf-11m121-c-eu.bhtml#opis

salik
23-02-2015, 20:31
Jamejski, moja zmywarka miała dołączony lejek do nasypywania soli. Wtedy nic albo nic się nie rozsypuje po dnie.
Cos takiego: http://czescizamienne.electrolux.pl/product/1172107300/Lejek+do+nape%C5%82niania+sol%C4%85+do+zmywarki

mirek118
23-02-2015, 20:44
A za zaoszczędzone pieniądze kupisz sobie tabletek na cały rok albo i dłużej.
Ma metalowe dno, jest oszczędna, cicha i wiele programów z których nie jeden raz skorzystasz.

Hotpoint-Ariston ELTF 11M121 C EU

http://www.oleole.pl/zmywarki-do-zabudowy/hotpoint-ariston-eltf-11m121-c-eu.bhtml#opis

A jak kupisz sprzęt Hotpoint Ariston bezpośrednio z Indesit Łódź to będziesz miał 4 lata gwarancji. Ja mam już zmywarkę a za tydzień kupuję lodówkę.

dominika63
24-02-2015, 14:53
Hotpoint-Ariston ELTF 11M121 C EU
wydaje sie byc dobrym modelem.
Nigdy nie mialam stycznosci z ta marka i sie troche obawiam.... użytkujecie jakies sprzety Hotpoint?

jaddi
26-02-2015, 10:52
Hotpoint-Ariston nie jest firmą może górno półkową ale jednak poprawną. Mój brat ma właśnie prawie cały sprzęt z tej firmy i uważa że jest bardzo ok. Póki co przez dwa lata mu się nic jeszcze nie zepsuło.

lestek27
26-02-2015, 20:07
Zamierzam kupić zmywarkę BOSCH model SMV69N40EU. Co myślicie o tym modelu? Czy to jest dobry wybór? Czy można ją podłączyć do ciepłej wody? I jeszcze jedno. Muszę poprowadzić przewody doprowadzający wodę i doprowadzający brudną przez jakieś 4 metry w kształcie litery "U". Będzie to pracowało jak należy? Jeśli tak to jakimi przewodami to poprowadzić?

Elfir
26-02-2015, 20:26
chyba masz zbyt specjalistyczne pytania jak na ten wątek...

lestek27
26-02-2015, 20:31
chyba masz zbyt specjalistyczne pytania jak na ten wątek...

Gdzie w takim razie mogę uzyskać odpowiedź na takie pytania?

Elfir
26-02-2015, 21:09
nie mam pojęcia jak mocna jest pompa zmywarkowa do wypompowywania brudnej wody (bo do nalewania to może iść nawet spiralką). To raczej pytanie do producenta.
Nie podłączasz zmywarki pod odpływ zlewu?

Czy zmywarka jest dostosowana do ciepłej wody - to jest do sprawdzenia w karcie produktu. Z resztą wyszukiwarki sklepów (np. ole-ole) mają w parametrach wyszukiwania opcję podłączenia do ciepłej wody. Tego modelu w tej opcji nie znalazłam.
Jest taki: SPV69T50EU

lestek27
26-02-2015, 21:15
Chcę podłączyć odpływ do zlewu ale ten jest oddalony o ok 4 od planowanego miejsca zmywarki. Kuchnia już jest od kilku lat więc trzeba poświęcić jedną szafkę. Nie wiem właśnie czy nie musi być jakiegoś spadku jeśli chodzi o odpływ.

Elfir
26-02-2015, 22:48
4 m od zlewu? będziesz biegał po całej kuchni z opłukanym talerzem, by go wsadzić do zmywarki?
Zmywarki zawsze robi się jak najbliżej zlewu z powodów ergonomii.

lestek27
27-02-2015, 07:33
4 m od zlewu? będziesz biegał po całej kuchni z opłukanym talerzem, by go wsadzić do zmywarki?
Zmywarki zawsze robi się jak najbliżej zlewu z powodów ergonomii.

Napisałem wcześniej że trzeba te przewody poprowadzić w kształcie litery "U". Uwierz mi nie będzie potrzeby biegania z każdym talerzem bo bo stojąc przy narożnym zlewie wystarczy że się obrócę w lewo i pół kroku obok będzie zmywarka., te 4 metry to jest po ścianie za szafkami do poprowadzenia. Kuchnia jest w kształcie właśnie litery u. Wąska jak cholera. Zresztą z tego co wiem to już chyba nie ma konieczności płukania talerzy przed włożeniem do zmywarki. Wystarczy zebrać resztki jedzenia.
Szkoda. Myślałem że ktoś w tym wątku pomoże.

Elfir
27-02-2015, 10:50
. Zresztą z tego co wiem to już chyba nie ma konieczności płukania talerzy przed włożeniem do zmywarki. Wystarczy zebrać resztki jedzenia.
.

A kosz na śmieci masz zwykle pod zlewem. Czasami warto opłukać np. sos albo wylać resztkę fusów kawy.
Nikt po prostu tak daleko zmywarek nie montuje stąd ciężko o doświadczenia użytkowników w tej materii.
A moc pompy to tylko producent/dystrybutor ci poda.

Sniper
27-02-2015, 11:11
Ja również polecam usytuowanie zmywarki obok zlewu. I nie chodzi tu o płukanie naczyń, bo nigdy tego nie robię. Zrzucam tylko większe resztki jedzenia i siup do zmywarki. Gdybym chciał wszystko płukać, zużywałbym więcej wody na płukanie, niż cały cykl mycia w zmywarce. Każda zmywarka ma filtry, które zajmują się wyłapywaniem tego co zostało na talerzach. Fragment z instrukcji pierwszej z brzegu zmywarki Bosch: "Usunąć większe resztki potraw. Wstępne zmywanie pod bieżącą wodą nie jest konieczne."

Istotą trzymania zmywarki obok zlewu jest fakt, że mimo wszystko bardzo często przekładamy mokre naczynia ze zlewu do zmywarki. Np. odcedzamy makaron, ziemniaki czy wywar na zupę. Potem jakiś durszlak, pokrywka lub garnek ląduje w zmywarce. Jeśli jest obok zlewu, robimy to szybkim ruchem nie chlapiąc niczego dookoła. Jeśli jest metr dalej, mamy po drodze schlapaną podłogę lub kawałek blatu. Pół biedy gdy to czysta woda. Gorzej gdy coś tłustego, albo plamiącego, zwłaszcza gdy mamy gres polerowany, który chłonie takie rzeczy. Podobnie jest w trakcie imprez rodzinnych, czy większych obiadów. Zmywarka zapakowana po brzegi, trzeba ją włączyć. A nowe gary co chwilę dochodzą i trzeba je wrzucić do zlewu. Potem przy ich wyjmowaniu sytuacja jest analogiczna.

Jeśli chodzi o maksymalną odległość montażu, to najlepiej sięgnąć do instrukcji wybranego modelu, ew. podpytać producenta. Tak na szybko znalazłem wąż przedłużający SGZ 1010 do zmywarek Bosch, który razem z oryginalnymi pozwala na uzyskanie łącznej maksymalnej odległości 3,6 m od dopływu i odpływu.
306487

Do kupienia np. tutaj:
http://www.redcoon.pl/B345774-Bosch-SGZ-1010_Akcesoria-do-zmywarek

Elfir
27-02-2015, 11:35
tylko, czy nie jest tak, że kolanka skracają dopuszczalną maksymalna długość? Czy w załamaniach 90 stopni nie będą się odkładać wypompowywane resztki?
W przypadku koncentrycznego przewodu powietrzno-spalinowego do pieca tak miałam- każde kolanko powyżej 40 stopni skracało maksymalną długość rury o 50 cm.

lestek27
27-02-2015, 12:10
Ja również polecam usytuowanie zmywarki obok zlewu. I nie chodzi tu o płukanie naczyń, bo nigdy tego nie robię. Zrzucam tylko większe resztki jedzenia i siup do zmywarki. Gdybym chciał wszystko płukać, zużywałbym więcej wody na płukanie, niż cały cykl mycia w zmywarce. Każda zmywarka ma filtry, które zajmują się wyłapywaniem tego co zostało na talerzach. Fragment z instrukcji pierwszej z brzegu zmywarki Bosch: "Usunąć większe resztki potraw. Wstępne zmywanie pod bieżącą wodą nie jest konieczne."

Istotą trzymania zmywarki obok zlewu jest fakt, że mimo wszystko bardzo często przekładamy mokre naczynia ze zlewu do zmywarki. Np. odcedzamy makaron, ziemniaki czy wywar na zupę. Potem jakiś durszlak, pokrywka lub garnek ląduje w zmywarce. Jeśli jest obok zlewu, robimy to szybkim ruchem nie chlapiąc niczego dookoła. Jeśli jest metr dalej, mamy po drodze schlapaną podłogę lub kawałek blatu. Pół biedy gdy to czysta woda. Gorzej gdy coś tłustego, albo plamiącego, zwłaszcza gdy mamy gres polerowany, który chłonie takie rzeczy. Podobnie jest w trakcie imprez rodzinnych, czy większych obiadów. Zmywarka zapakowana po brzegi, trzeba ją włączyć. A nowe gary co chwilę dochodzą i trzeba je wrzucić do zlewu. Potem przy ich wyjmowaniu sytuacja jest analogiczna.

Jeśli chodzi o maksymalną odległość montażu, to najlepiej sięgnąć do instrukcji wybranego modelu, ew. podpytać producenta. Tak na szybko znalazłem wąż przedłużający SGZ 1010 do zmywarek Bosch, który razem z oryginalnymi pozwala na uzyskanie łącznej maksymalnej odległości 3,6 m od dopływu i odpływu.
306487

Do kupienia np. tutaj:
http://www.redcoon.pl/B345774-Bosch-SGZ-1010_Akcesoria-do-zmywarek

Nie mam innej możliwości niz ta o której mówie.Tylko w jednym miejscu mogę ją zamontować. Kuchnia już istnieje od kilku lat i jest bardzo mała.
Zdaję sobie sprawę z pewnych niedogodności. Kwestia tylko czy te 4 m to nie za dużo jeśli chodzi o odpływ.

lestek27
27-02-2015, 12:50
Właśnie rozmawiałem z serwisem BOSCH. Pan stwierdził że można przedłużyć do 4 metrów zarówno przewód odpływowy jak i zasilający wodą. Nie mają znaczenia wszelkie zakręty po drodze. Stwierdził także że są dedykowane zestawy przedłużające oba przewody za 122zł tylko że zestaw ma 2m a oryginalne przewody w zmywarce chyba 1,4 lub 1,6m więc chyba braknie kawałek. Jak więc przedłużyć do 4metrów:)

lestek27
14-03-2015, 18:09
Szukam kogoś kto posiada zmywarkę SMV69N40EU lub kogoś kto wie coś na temat podłączenia jej do ciepłej wody i ustawienia na taką właśnie opcję.

lestek27
27-04-2015, 18:17
Mam zmywarkę bosch SMV69N40EU.
Dziś zauważyłem że nie mogę zmienić programu. Naciskam przycisk innego programuma tu dalej świeci się kontrolka programu Eco.
Oprucz tego jak ją wyłączę i włączę to za każdym razem jest uruchomiona dodatkowa funkcja lepszego suszenia. Pomimo tego że ją wyłączyłem. Czy ona ma jakąś pamięć ustawienia? Ostatni jak wyciągałem naczynia to 1,5 roczna córka coś pstrykała i pewnie ona coś poprzestawiała. Pomoże ktoś?

alfikw
07-05-2015, 08:24
Witam
Chciałem kupiz zmywarke Electrolux ESL6365RO ale juz nie ma dostepnego tego modelu ( w rozsadnej cenie i nie powystawowego ) Co polecacie w podobnej cenie (okolo 1260 zl ) i podobnej jakosci ??

Repoik
07-06-2015, 17:17
Witam
Poszukuję zmywarki do zabudowy 60cm tak do 1500zł. Wybrałem 2 modele Bosch. Poprosiłbym o wasze opinie na ich temat, którą lepiej kupić, czy może jest jakaś lepsza niż te co wybrałem.
Bosch SMV53L50EU
Bosch SMV40D90EU
Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi

hpr
07-06-2015, 18:46
Ponieważ BOSCH i SIEMENS to w zasadzie to samo, to proponuję Ci model zmywarki,którą posiadam Siemens SN 66L081EU. Genialnym rozwiązaniem jest szuflada na sztućce, dzięki której oszczędzasz miejsce w zmywarce. Ma dużą ładowność, wiele przydatnych funkcji, bardzo dobrze sprawuje się. Szczerze polecam.

hpr
07-06-2015, 19:01
Witam
Chciałem kupiz zmywarke Electrolux ESL6365RO ale juz nie ma dostepnego tego modelu

Hmmm, nie wiem gdzie szukałeś, ale jest dostępny ten model. Zerknij na ceneo.
Ja natomiast proponuję Ci dozbierać troszkę i kupić SIEMENSA, o którym piszę powyżej.
Miałam do czynienia z ELECTROLUXEM ESL 6361LO i zmywarka zepsuła się po 2 miesiącach. Czekałam miesiąc czasu na części i po wielu perypetiach dostałam propozycję wybrania innej zmywarki. Wybór padł zmywarkę SIemens. Nie żałuję wyboru i jestem b. zadowolona.

mirek118
07-06-2015, 21:20
Ponieważ BOSCH i SIEMENS to w zasadzie to samo, to proponuję Ci model zmywarki,którą posiadam Siemens SN 66L081EU. Genialnym rozwiązaniem jest szuflada na sztućce, dzięki której oszczędzasz miejsce w zmywarce. Ma dużą ładowność, wiele przydatnych funkcji, bardzo dobrze sprawuje się. Szczerze polecam.

Zgadzam się co do szuflady
Rewelacja. Zmywarka bez szuflady na sztućce to moim zdaniem pomyłka. Druga sprawa to jak najwięcej składanych elementów w środku, a najlepiej jak wszystkie kratki się składają.
Trzecia sprawa to poziom hałasu. Potwierdzam że 42dB jest praktycznie nie słyszalne nawet jak kuchnia jest otwarta na salon.
Nie tylko Siemens i Bosch mają szufladę.
Ja mam Hotpoint Ariston i sobie chwalę. Za pieniądze jakie zapłaciłem nie dostałbym Boscha czy Siemensa spełniającego powyższe warunki.

Repoik
07-06-2015, 22:11
Zgadzam się co do szuflady
Rewelacja. Zmywarka bez szuflady na sztućce to moim zdaniem pomyłka. Druga sprawa to jak najwięcej składanych elementów w środku, a najlepiej jak wszystkie kratki się składają.
Trzecia sprawa to poziom hałasu. Potwierdzam że 42dB jest praktycznie nie słyszalne nawet jak kuchnia jest otwarta na salon.
Nie tylko Siemens i Bosch mają szufladę.
Ja mam Hotpoint Ariston i sobie chwalę. Za pieniądze jakie zapłaciłem nie dostałbym Boscha czy Siemensa spełniającego powyższe warunki.

A mógłbyś podać model swojej zmywarki? Porównałbym sobie.

mirek118
08-06-2015, 06:36
A mógłbyś podać model swojej zmywarki? Porównałbym sobie.

LTF11S112
Kupując bezpośrednio od producenta masz 4 lata pełnej gwarancji

stefan987
05-07-2015, 19:26
Szukajcie modeli z metalowym dnem, to ważne, bo plastik nie jest tak wytrzymały

Buniaa
06-07-2015, 07:41
Ja już po zakupie i testowaniu. Ostatecznie zakupiłam zmywarkę BOSCH SMV53N90EU. W Saturnie była promocja 10% na energooszczędne AGD i się skusiłam. Z czystym sumieniem mogę polecić. Moja ma kosz na sztućce, bo tak chciałam. Po imprezie idę sobie z koszykiem i zbieram sztućce bezpośrednio ze stołu. Jest bardzo pojemna. Na dół ładuję i talerze i garnki i się wszystko mieści. Światełko na podłodze pokazuje że zmywarka myje. Jak na razie wszystko wyjmuję domyte. Nie wiem jak dotąd mogłam funkcjonować bez zmywarki :)

Andarex
19-07-2015, 13:39
Warta uwagi też jest nasza Polska Amica ZIM629E. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny posiada 3 kosz na sztućce, klasa A+++, 60 cm ciekawe programy .

Elfir
27-07-2015, 14:57
Ja mam Amicę, zmywa, nie narzekam.
Nie rozpuszcza do końca tylko tabletek Finish (trzeba było kruszyć przed włożeniem do pojemnika). Ale tych tabletek ie rozpuszczał także Bosh, więc to nie wina zmywarki.

Dobrze , że nie dałam się namówić na 60 cm. 45 cm całkowicie wystarcza na dwie osoby, które nie są maniakami gotowania.

monic167
12-08-2015, 19:24
Elfir- czy mozesz przypomniec jaki posiadasz model ?

ja poszukuje czegos wiekszego do zabudowy, 60tka musi byc, zależy mi też żeby zmywarka miała stosunkowo niski czas prania 60-90 minut
no i tak zachwalacie te modele z półką że tez prawde mowiac bym to wybrała. macie cos godnego polecenia w relatywnie niskiej cenie ? max 1500 Pln ?

monic167
12-08-2015, 21:02
Po przeczytaniu Waszych wypowiedzi moją uwagę przykuły 2 modele z szufladą u góry- Amica ZIM 629E oraz Siemens SN66L081EU.
porównalam sobie nawet ich funkcje / wydajność energetyczną /czas pracy . Wypadają dość podobnie. Cena również na tym samym pułapie.
Niestety do tej pory nie byłam posiadaczką zmywarki wiec niebardzo wiem które z programów najbardziej się przydadzą?
Mam troche kiepskie doświadczenia z Amicą ( w piekarniku samoczynnie pękła szyba, serwis tego nie uznał, koszt 300zł) stąd mąż nie jest do nich przekonany. Czy możecie się wypowiedzieć na temat swoich doświadczeń?

Adam626
13-08-2015, 23:56
Rozważam zakup zmywarki Electrolux XXL RealLife ESL8320RA http://www.electrolux.pl/Produkty/Zmywarki/Szeroko%C5%9B%C4%87_60_cm/Do_zabudowy/ESL8320RA/ Zmywarka polecana przez magika od kuchni.

Wszystko ok tylko spojrzałem w kartę katalogową i std program mycia 225 min czyli prawie 4h i to mnie przeraziło. NIe wiecie czy tego typu zmywarki naprawdę tak długo myją? Mam teraz 11 letniego boscha i myje w około 1,5h

Zeby coś wnieść dla poszukiwaczy informacji o zmywarkach
Mój Bosch 11 lat do zabudowy 45cm. Bosch SRV33A13 zakupiony w 2004 za około 1400zł. Zero awarii. Zmywa cały czas dobrze. Nigdy nie stosowałem nabłyszczacza ale zawsze stosuję sól i tylko tabletki Finish. Ważne jest użycie soli bo ona wydłuża życie zmywarki.
45 cm wystarcza dla rodziny z małymi dziećmi. I tak nie myje codziennie. Tak wiec można żyć z taką zmywarką. Teraz kupię 60cm bo mam miejsce i moze się szersza przyda.
Aha - moja stara zmywarka ma 3 programy - płukanie, 50C i 65C. Wykorzystuję jeden program od początku życia - 50C. Uważam ze programy w zmywarce to zbędny gadżet. Jedynym używanym przyciskiem jest włącz-wyłącz;)

Adam626
14-08-2015, 00:23
O znalazłem opinię o tego typu zmywarce. Czyli prawda z tym myciem 4h
"Stary Bosch padł (po 12 latach). Trzeba było szybko coś zorganizować. Ponieważ zależało mi na czasie (Bosch znarowił się tuż przed Wielkanocą, święta bez "Marysi" to koszmar), przy bardzo kiepskim wyborze w sklepie "nie dla idiotów" wybór padł na ten model. Patrząc na cenę: wysoka półka. W kwestii głośności pracy: TAK. Pracuje tak cicho, że ciągle sprawdzamy czy na pewno zmywa. Z zalet, spora pojemność, w miarę dobre mycie. Piszę w miarę, bo porównuję do zabytkowego Boscha, który wg mnie był lepszy. Obecna "Marysia" ma rozbudowane menu, co w przypadku tego urządzenia wcale nie jest dobre, ustawienie programu to kilkanaście ruchów po wyświetlaczu, w Boschu to były trze ruchy i mył. Programy strasznie długie, program ECO 50 C trwa prawie 4h. Naczynia zdarza mi się wyjmować niedomyte i praktycznie nigdy wysuszone. A efektywność suszenia jest chyba A+++. I nie pomaga "rewolucyjne" ramię myjące, bo stary Bosch bez tego ramienia mył lepiej, szuflada na sztućce jest, ale układanie na niej to koszmar, jak źle ułożę sztućce, to mam je do ponownego mycia a na bank do suszenia. Zgłosiłem reklamację do Electroluxa, w końcu Firma skandynawska, pańcia na infolinii zaczęła od straszenia mnie opłatami za nieuzasadnione wezwanie serwisu. Na szczęście, serwis "sklepu nie dla idiotów" stanął na wysokości zadania i szybko przysłał mi serwisanta. Serwisant, pomimo posiadania instrukcji obsługi nie potrafił wejść do menu i ustawić twardości wody. Pokazałem Mu, tak samo jak kilka innych funkcji. Pan serwisant, nie znalazł nic złego w działaniu "Marysi" na moje zastrzeżenie, że nie domywa i nie suszy, stwierdził tylko, że widać źle układam naczynia a w kwestii suszenia Marysia nie ma funkcji turbo, czyli wiatraczka dosuszającego. Co podobno mój stary Bosch miał, ale nigdzie o tym nie przeczytałem i nic takiego nie zauważyłem, a zdarzyło mi się oglądać mojego starego Boscha w negliżu. Choćby nawet podczas wymiany płyty głównej czy uszczelki. Więc jeśli chcecie wywalić prawie 3 tys. zł. i mieć mokre naczynia tudzież z zaciekami na naczyniach lub sztućcach, a nadto kopać się z infolinią, tudzież z serwisantem, to śmiało kupujcie tą zmywarkę."

ŁukaszC4
14-08-2015, 20:36
We wszystkich zmywarkach mycie w programach ekonomicznych i tych z niską temperaturą sprawuje się kiepsko.
Spróbuj ustawić większą dawkę soli i zacznij myć w wysokich temperaturach,jak to nie pomoże to ewidentnie coś jest nie tak z tą zmywarką.
Według mnie w ogóle bez sensu jest kupowanie zmywarki za 3 tysiące.
Te do 2 tysięcy spokojnie wystarczą każdemu,te wszystkie dodatkowe funkcję to tylko marketing a tak naprawdę są w ogóle nie potrzebne.

monic167
16-08-2015, 21:10
Łukasz, zgadzam sięz tym co napisałeś.Jeśli zmywarka mialaby kosztowac mnie 3 tysiące to musiałaby wkładać za mnie naczynia do szaf :D
porównałam 6 zmywarek pod kątem czasu pracy/zużycia wody/zużycia prądu i prawdę mówiąc zaważył czas,bo zależy mi żeby było to najkrócej z możliwych opcji.
Okazuje się że 210min prania na trybie ekonomicznym w Siemensie (ktory jest najbardziej opłacalny ma wzgledna temp. prania -50 C, i uwazam ze na bieżące sprzątanie będzie ok) to wcale nie tak dużo kiedy podobne modele Boscha , Whirlpoola i Amici proponują 240minut (dla mnie 30min róznicy to już sporo).W awaryjnym wypadku jesli bede sie spieszyc użyję funkcji VarioSpeed.
Także wyglada na to ze pierwszy typ został faworytem i stanie w naszej kuchni.

marcelix
19-08-2015, 21:18
Jak dla mnie najważniejszy jest czas mycia. Czy zużyje 6 czy 16 litrów wody nie stanowi różnicy. U nas w domu 2+3 osoby zmywarka 60cm często chodzi przynajmniej raz dziennie. Gdy gotujemy to 2 razy. Nie wyobrażam sobie uzywania zmywarki 45cm. Żona nawet drewniane deski i narzędzia wrzuca do zmywarki. Jak coś się zniszczy podczas zmywania to znaczy że było kiepskie i nie ma co się przejmować. Szkoda czasu na stanie przy zlewozmywaku. Aktualnie żona wspomina o dwócj zmywarkach w nowo budowanym domu. Pralki mógł bym nie mieć w domu przez jakiś czas, ale zmywarka nie oddam :) Klocki LEGO dzieci też się świetnie myją w zmywarce.

Adam626
20-08-2015, 00:49
W zmywarkach płącimy za design, za bajery (jak np projektor na podłogę) i za jakość wnętrza. Parametry zużycia mediów większość ma zbliżone.

cieszynianka
21-08-2015, 00:39
W zmywarkach płącimy za design, za bajery (jak np projektor na podłogę) i za jakość wnętrza. Parametry zużycia mediów większość ma zbliżone.
Wydaje mi się, że jakość wnętrza to ważna sprawa - o wiele łatwiej układa się graty jeśli masz w koszach składane "bolce", a górny możesz nawet załadowany bez wysiłku w zależności od potrzeb obniżyć lub podwyższyć. Jakość to również trwałość czyli sprawne wszystkie elementy. Poza tym przy ukrytym panelu światełko padające na podłogę informuje Cię, że urządzenie jeszcze pracuje, tym bardziej, że są okresy, w których pracująca zmywarka nie wydaje żadnych dźwięków. Nie musisz zaglądać czy już skończyła ;)

dwee
21-08-2015, 09:04
Cześć

Co możecie powiedzieć o modelu Hotpoint-Ariston LTF 11M132 C EU ?
niecałe 1600zł AAA+ tylko jak z jakością / trwałością tego producenta...

mirek118
21-08-2015, 09:45
Cześć

Co możecie powiedzieć o modelu Hotpoint-Ariston LTF 11M132 C EU ?
niecałe 1600zł AAA+ tylko jak z jakością / trwałością tego producenta...

O tym modelu się nie wypowiem ale używam inny model tego producenta od pół roku i nie mam żadnych zastrzeżeń. Wszystko domyte jak należy, tabletka zawsze całkowicie wypłukana, trzeci kosz na sztućce to coś co powinno być obligatoryjne w zmywarkach, dużo ruchomych elementów co pozwala na modyfikację wnętrza pod rozne naczynia (bardzo potrzebne). Działa bezszelestnie (42dB). Moj model akurat nie ma projektora z pozostałym czasem do końca i czasami mi tego brakuje.
Przy zakupie bezpośrednio od producenta 4 lata pełnej gwarancji.
Ostatnio kupilem suszarke do prania tego producenta i dostalem 5 lat po negocjacji także przy zmywarkach jest to pewnie też możliwe.
Tak w ogóle to mam lodówkę Hotpointa i tez jest bardzo OK ale to nie ten wątek.
Kupiłem też mamie zmywarkę tej firmy wolnostojącą 45cm i mama nie narzeka na nic.
Mój model podałem kiedyś kilka postów wyżej jakby coś.
Naprawdę polecam.

mirek118
21-08-2015, 09:46
Acha no i ma metalowe dno i unoszony górny kosz. Programy to pewnie taka jak większość zmywarek. Ja i tak uzywam tylko 2 programów

Liwko
21-08-2015, 10:13
Posiadam zmywarkę Elektrolux AEG Favorit i po siedmiu latach pomału zaczęła się rozsypywać. Rok temu wymieniłem plastikową rurę doprowadzającą wodę do górnego ramienia (urwał się gwint), w tym roku rozszczelniło się dolne ramię i zmywarka ciekła drzwiami. Na szczęście wystarczyło skleić ramię i spiąć plastikową opaską (pytanie jak długo wytrzyma). Ale myślę że już czas zbierać na nową.

Adam626
13-09-2015, 22:36
Kupiłem zmywarkę BOSCH SMV58L60EU i na razie po tygodniu użytkowania nie jestem zadowolony
http://www.ceneo.pl/32967354 cena około 1650zł

Do zalet bym zaliczył:
- trzecia szuflada na sztućce (choć ładowanie jest mniej wygodne niż do koszyczka bo by wsadzic nawet łyzeczkę trzeba pociągać szufladę a w starych zmywarkach z koszyczkiem się wrzucało i po kłopocie)
- drzwi się lekko otwierają
- ma program krótkiego mycia (20min) który w praktyce trwa 40 min
Jest to zmywarka z plastikowym dnem oraz tzw wymiennikiem ciepła który ma polepszać suszenie i zmniejszać użycie prądu
Duża wada: zmywarka po zakończeniu zmywania i odczekaniu w środku jest cała mokra. Niestety w zmywarce jest cały czas woda i to jest beznadziejne. Stara zmywarka miała 11 lat ale po zmywaniu naczynia były gorące az ciezko było dotknąć - otwierało sie drzwi i po jakimś czasie cała zmywarka była sucha.

W tej zmywarce mam cały czas wode i efekt kiszenia się (24h na dobę woda w środku) Zmywałem dopiero z 5 razy a już naczynia śmierdzą. Zdarzały się niedomyte talerze na programie auto. Na talerzach kropki jakby zaschnięte zacieki.na programie 20 min połowa talerzy miała jakiś plamy po praniu. szklanki całe zadymione. Dodam że woda zasilająca zmywarke jest ze zmiękczacza więc zmywarka ma dużo łatwiej niż na wodzie z wodociągu

Nie jestem zadowolony i nie kupiłbym ponownie tej zmywarki. Jest to produkt niewart zainteresowania. Stara była lepsza. Na ta chwilę nie polecam wybierania zmywarki z "wymiennikiem"

Adam626
13-09-2015, 22:43
Mikrofalówka BOSCH BFR634GS1 do zabudowy cena około 1850zł
rewelacja!
Brak obrotowego talerza - jest to jakis mechanizm w którym to mikrofale uderzają dookoła i nie ma potrzeby obracania talerza. Więc można zmieścić większy talerz wszystko stoi w miejscu i równo się podgrzewa.
Programy m.in do odmrazania pieczywa - odmraża się idealnie nie podgrzwa mocno wyciagamy pieczywo świeże jak ze sklepu.

Miękkie sterowanie otwieranych drzwiczek, oświetlenie led, wygodne dodawanie i odejmowanie czasu. Zegar. Design. panel dotykowy.

Polecam ten produkt jest wart pieniędzy. W porównaniu do mikroweli którą miałem w starym mieszkaniu (jakis panasonic za 600zł) jest to sprzęt z zupełnie innej epoki

przemas224422
25-09-2015, 15:01
Witam potrzebuje zakupić pierwszą zmywarkę. Dlatego proszę o ukierunkowanie na firmę oraz na co zwrócić uwagę. Założenia szerokość max 45cm kwota do 1600zł. Cicha bezawaryjna dobrze domywająca, ekonomiczna [:)] . Co sądzicie też o dokupieniu gwarancji (ubezpieczenia) do 5 lat. Czy szkoda tylko na to kilkaset zł. Wpadł mi w oko ten Siemens http://www.neo24.pl/?p=siemens_sr_65m035_eu. Amice można kupić taniej z bogatsza liczba funkcji. A do Boscha sie zraziłem bo ludzie piszą , że ma plastikowe dno

mirek118
25-09-2015, 15:38
Witam potrzebuje zakupić pierwszą zmywarkę. Dlatego proszę o ukierunkowanie na firmę oraz na co zwrócić uwagę. Założenia szerokość max 45cm kwota do 1600zł. Cicha bezawaryjna dobrze domywająca, ekonomiczna [:)] . Co sądzicie też o dokupieniu gwarancji (ubezpieczenia) do 5 lat. Czy szkoda tylko na to kilkaset zł. Wpadł mi w oko ten Siemens http://www.neo24.pl/?p=siemens_sr_65m035_eu. Amice można kupić taniej z bogatsza liczba funkcji. A do Boscha sie zraziłem bo ludzie piszą , że ma plastikowe dno

Przyjrzyj się marce Hotpoint Ariston. Pisałem już w tym wątku o zaletach. Gwarancja 4 lata przy zakupie bezpośrednio z Indesitu a jak ponegocjujesz to może dostaniesz 5 lat. Uważam że ktoś kto bez dopłat daje 5 lat gwarancji jest pewny swojego sprzętu. I zdecydowanie: za to co wydasz na "golutkiego" Boscha czy Siemensa możesz mieć "wypasionego" Hotpointa

Adam626
28-09-2015, 22:01
Witam potrzebuje zakupić pierwszą zmywarkę. Dlatego proszę o ukierunkowanie na firmę oraz na co zwrócić uwagę. Założenia szerokość max 45cm kwota do 1600zł. Cicha bezawaryjna dobrze domywająca, ekonomiczna [:)] . Co sądzicie też o dokupieniu gwarancji (ubezpieczenia) do 5 lat. Czy szkoda tylko na to kilkaset zł. Wpadł mi w oko ten Siemens http://www.neo24.pl/?p=siemens_sr_65m035_eu. Amice można kupić taniej z bogatsza liczba funkcji. A do Boscha sie zraziłem bo ludzie piszą , że ma plastikowe dno

Ten siemens wygląda niemal identycznie jak mój bosch. Bosch który jest porażką i działa dużo gorzej niż stary bosch sprzed 11 lat.

poczytaj mój post wyżej.
Dodatkowo nie domywa niemal zawsze na programie auto i połowie wkładu - są jakies dziwne osady na talerzach

Nie kupiłbym tej zmywarki. Nie idź w żadne ekologiczne zmywarki A++ wybierz ze zwykłym suszeniem a nie "wymiennikiem ciepła"

Rouzinka
09-12-2015, 20:08
Witam
Mi Pan od mebli poleca whirlpoola ADG7510. Czy ktoś może coś na temat tego modelu powiedziać?

Katrin10
16-12-2015, 12:02
Słuchajcie ostatnio wynajmowałam 3 mieszkania i w każdym była zmywarka i każda przeciekała......!!!!!!!!teraz kupiłam maleńki domek wykończyłam kuchnie no iiii !!!! po 2 miesiącach użytkowania moja zmywarka też przecieka?? o co chodzi? pytam bo na razie nie chce bawić się w gwarancje i cała tą proceduremoże to jakaś uszczelka???

Bertha
22-03-2016, 18:56
Co to znaczy że cieknie ? Lata temu w drzwiach zmywarki "przyciął sie" kawałek papierowego ręcznika, nikt nie zauważył, chwilę po uruchomieniu maszyna stanęła na amen. Drzwiczki oczyszczone a frania ruszyć nie chce. Gwarancja, zamówiony serwisant wypytał, wyciągnął spod blatu i chyba przechylił na bok. Dokłądnie nie pamiętam, pod spodem była zabudowana kuweta z czujnikiem wody. Cokolwiek wyciekło to wyłączało maszynę. No ale to sędziwy Bosch z komorą z kwasiaka (nierdzewki) .

Mariusz10
28-03-2016, 12:15
Znalazłem dużo ciekawych opinii o tej zmywarce z Bosch SMV53N90EU i dużo opinii pozytywnych na ceneo.Powiedzcie mi proszę czy faktycznie ważne jest aby dno było metalowe ? Bo w tej jest plastikowe i nie wiem czy szukać czegoś innego czy ta zmywarka jest godna polecenia.

Mariusz10
02-04-2016, 20:26
Ktoś coś doradzi bo tutaj cisza jak makiem zasiał:)

Rustler
05-04-2016, 10:05
lepsze jest podłoże metalowe, które jest zdecydowanie bardziej odporne na różnicę temperatur. w przypadku plastiku może nie być on tak wytrzymały jak metal.

Mariusz10
06-04-2016, 13:56
Dziękuję będę szukał w takim razie czegoś innego.

kokoso
08-04-2016, 08:45
Witam
Szukam opinii na temat tej zmywarki BEKO DFN28330 (http://alejka.pl/beko-dfn28330.html) , ktoś ma z nią jakieś doświadczenia?
Proszę o poradę, lub o inne propozycje w cenie do 1500zł.

Liwko
08-04-2016, 09:15
Wprawdzie nie mam nic Beko, ale koledze lodówka tej firmy rozsypała się tydzień po gwarancji. Kolega który naprawia sprzęt też odradzał mi tą firmę.