PDA

Zobacz pełną wersję : Cena tynków cementowo-wapiennych a gipsowych



adam2007
15-06-2008, 17:34
Witam,

W niedalekim czasie czeka mnie zmierzenie się z ceną mojego majstra za tą część roboty. Pytania moje są następujące :

1. Jakie ceny są za takie tynki ( głównie chodzi o cementowo - wapienne) ?
2. Czy to ,że są np. 2 wykusze ma znaczenie w cenie czy nie ?
3. Jak umawiac się na robote : czy policzyć wszystkie ściany do tynku i ustalić cenę za całość czy jest inny sposób ?
Ponieważ będzie je robił ręcznie a nie maszynowo jak się kształtują ceny w porównianiu do gipsowych maszynowych ?

No i wreszcie : które wybrać bo już się oczytałem i nie wiem sam?

Pozdrawiam,
A.

christof333
15-06-2008, 17:50
My mamy tynk cementowo wapienny-19zł za m2 (najpierw został ułożony tynk a potem został "zatarty" masą z tynku tyle że bardziej wodnistą z dodotkiem gipsu,tynk jest pół gładki)- do wyceny ile za tynk wzieliśmy sume wszystkich ścian i odliczyliśmy okna i drzwi.
Ja osobiście nie chciałem tynku gipsowego-dla-mnie cementowo wapienny jest barzdziej wytrzymały i stosowany jest od dawien dawna 8)

adam2007
15-06-2008, 18:15
My mamy tynk cementowo wapienny-19zł za m2 (najpierw został ułożony tynk a potem został "zatarty" masą z tynku tyle że bardziej wodnistą z dodotkiem gipsu,tynk jest pół gładki)- do wyceny ile za tynk wzieliśmy sume wszystkich ścian i odliczyliśmy okna i drzwi.
Ja osobiście nie chciałem tynku gipsowego-dla-mnie cementowo wapienny jest barzdziej wytrzymały i stosowany jest od dawien dawna 8)


Dzięki za odp. Rozumiem ,żeto cena za samą robociznę i z tego roku.
Także wolę tynk cem-wap z podobnego względu. :D

christof333
16-06-2008, 17:27
tak cena z kwietnia tego roku-tylko za robocizne

adam2007
16-06-2008, 19:18
tak cena z kwietnia tego roku-tylko za robocizne


Dzięki. Ja właśnie pytalem się swojego majstra. Powiedział tyle samo ,a ze szprycem 25 pln. Cena chyba Ok. :wink:

Robak
16-06-2008, 20:10
pomorskie; okolice tczewa

za cementowo wapienne z materiałem 25 - 27 zł; sama robocizna 15 - 19 zł

gipsowe - z materiałem do 30 z; sama robocizna od 13 zł

my jesteśmy w trakcie tynkowania; wybraliśmy gipsowe

pewnie jedne i drugie mają swoich zwolenników i przeciwników, dlatego na temat wyższości świąt bożego narodzenia nad wielkanocą nie będę dyskutował

pozdrawiam

adam2007
16-06-2008, 22:13
pomorskie; okolice tczewa

za cementowo wapienne z materiałem 25 - 27 zł; sama robocizna 15 - 19 zł

gipsowe - z materiałem do 30 z; sama robocizna od 13 zł

my jesteśmy w trakcie tynkowania; wybraliśmy gipsowe

pewnie jedne i drugie mają swoich zwolenników i przeciwników, dlatego na temat wyższości świąt bożego narodzenia nad wielkanocą nie będę dyskutował

pozdrawiam



A czy te cementowo-wapienne są ze szprycem czy bez ?

Robak
17-06-2008, 08:01
szpryc jest wliczony w cenę

adrianek9999
17-06-2008, 09:52
Tynki gipsowe z agregatu - cena 1 metra to 24 złote z materiałem w okolicach Rybnika

lanetagf
17-06-2008, 14:09
Czy w cenę tynków wliczone jest położenie narożników? Bo mi chcą dodatkowo policzyć za ich położenie !!! Cena za robociznę to 18 zł. + materiał ok. 5-6zł. - tynki gipsowe Baumit.

Lunetka
26-07-2008, 14:37
Możecie polecić jakąś sprawdzoną ekipę od tynków cem-wap (maszynowo)?
Chodzi o okolice Warszawy.

Danusieńka
26-07-2008, 15:35
Szukam tynkarzy, tynki wewnętrzne cementowo- wapienne, północna strona Wrocławia. Może ktoś da namiar na tanich, bo na "Allegro" to ceny kosmiczne.

rewers
26-07-2008, 19:49
ja obecnie rozliczam prace za: mineralne 24zł z materiałem i za gipsowe 28zł także z materiałem wykonawcy GDYNIA DĄBROWA

reniaS
19-08-2008, 16:11
Moja wycena z wczoraj : 818 m2 do otynkowania, cena 26 zł / m2
w tym osadzanie narożników, siatkowanie, gruntowanie Baumit-em.
Tynk gipsowy, maszynowy.

Danusieńka
21-08-2008, 13:39
Jakie to tynki mineralne?, czy to cementowo wapienne?
Może ktoś poda namiar na Wrocław.
Przeglądając oferty to gipsowe są tańsze 2-4 zł/m2 od cementowo wapiennych.

godin
23-08-2008, 12:10
Jakie to tynki mineralne?, czy to cementowo wapienne?
Może ktoś poda namiar na Wrocław.
Przeglądając oferty to gipsowe są tańsze 2-4 zł/m2 od cementowo wapiennych.

Moja ekipa kończy w przyszłym tygodniu. Jak będę zadowolona z efektów pracy to naturalnie mogę wysłać namiary :)

sunsurf
26-08-2008, 11:54
Przedstawiam ceny tynków cem.-wap. kładzionych ręcznie z materiałem+szpachlowanie na gładko zaprawą gipsową (Szczecin):
tynkowanie - 33zł m2
szpachlowanie- 30zł m2
obróbka oscieży drzwiowych -43 zł mb
osadzenie listew narożnych z siatką -15 zł mb
zabudowa okienna -43zł mb
Może ktoś zechce ocenić te stawki ?

mc_gregor
27-08-2008, 08:12
Cementowo-wapienne z agregatu, szprycowanie i osadzanie naroznikow w cenie: 30 zl za m2 - wielkopolska, Leszno

adrianek9999
28-08-2008, 09:05
Czy w cenę tynków wliczone jest położenie narożników? Bo mi chcą dodatkowo policzyć za ich położenie !!! Cena za robociznę to 18 zł. + materiał ok. 5-6zł. - tynki gipsowe Baumit.
Jak najbardziej. Ci co tynkowali obrobili wszystkie okna i ościeże drzwi-nie odliczali ich od ściany. Poprzednia ekipa chciała odejmować okna i drzwi ale za 1 mb liczyli sobie po 30 zeta a to było dla mnie niekorzystne.

SovietGangstar
12-10-2008, 14:21
17 zł / m2 wschodnie okolice Wrocławia + materiał.
Ale jakość ma wiele do życzenia.
Plusem jest to, że mają duże upusty na materiały w hurtowni.

gaber
13-10-2008, 01:29
Jakie to tynki mineralne?, czy to cementowo wapienne?
Może ktoś poda namiar na Wrocław.
Przeglądając oferty to gipsowe są tańsze 2-4 zł/m2 od cementowo wapiennych.

Moja ekipa kończy w przyszłym tygodniu. Jak będę zadowolona z efektów pracy to naturalnie mogę wysłać namiary :)

I jak wyszły tynki ?. Jestem również zainteresowany tematem. Możesz ich polecić do cem-wap wewnątrz domu ?

Pozdrawiam

efilo
14-10-2008, 22:34
pomorskie; okolice tczewa

za cementowo wapienne z materiałem 25 - 27 zł; sama robocizna 15 - 19 zł

gipsowe - z materiałem do 30 z; sama robocizna od 13 zł

my jesteśmy w trakcie tynkowania; wybraliśmy gipsowe

pewnie jedne i drugie mają swoich zwolenników i przeciwników, dlatego na temat wyższości świąt bożego narodzenia nad wielkanocą nie będę dyskutował

pozdrawiam

u nas jest na odwrót

gipsowe z materiałem 25-26 c-w o 10 zł drożej!

akte
15-10-2008, 08:13
Tynk cementowo-wapienny z filcowaniem.
Robocizna 14zł m2 - cena z połowy września.
Okolice Łodzi

basiula_81
17-10-2008, 08:59
Cementowo-wapienne z agregatu, szprycowanie i osadzanie naroznikow w cenie: 30 zl za m2 - okolice Tczewa, cena aktualna

efilo
23-10-2008, 21:41
wiem że wyjdę na blondynkę ale co to jest to szprycowanie? bo mi się kojarzy z narzucaniem 'baranka' na tynk za czasów PRLu

maciekCP
24-10-2008, 11:10
Okolice Krakowa, cena sprzed miesiąca - 30 zł/m2 (gipsowe, robocizna + materiał)

Izulek
24-10-2008, 11:12
19 zł/m2 tynki cementowo-wapienne - robocizna - okolica Trójmiasta

Lesheck
25-10-2008, 18:28
U nas tynki c-w ręcznie 15zł za m2 robocizna ( w tym gruntowanie szprycowanie i narożniki). Materiały na 460m2 około 1450zł.

Ramot
25-10-2008, 22:29
mój majster zapodał cenę 20 PLN/m2 za robociznę, tynki cem-wap ręczne z narożnikami. Co to jest to szprycowanie - muszę go o to spytać, a nie chcę wyjść na lajkonika :)

Ramot
27-10-2008, 20:07
co to jest szprycowanie? bo mi kojarzy się dość jednoznacznie, ale skojarzenie bynajmniej nie budowlane :D

OGC
28-10-2008, 06:34
Ostatnio robiłem:
Wieliczka 10/2008
Tynki maszynowe gipsowe Baumit.
Cena za robotę+materiały --> 27zł/m2.
W cenie było również:
- osadzenie narożników,
- grunt na ścianę (mam silikaty, które podobno wymagały porządnego gruntu :) )
Sposób obliczania metrów jak zwykle w przypadku tynków "zakręcony" :) Tak kombinują żeby jednak wydoić klienta.
- od powierzchni nie odejmowane otwory zewnętrzne oprócz bramy garażowej
- drzwi wewnętrzne liczone tylko z jednej strony :)
- belka przy suficie ... to już absurd jakiś ... wynegocjowali że jej powierzcnia do rozliczeń=powierzchnia belki (trzy płaszczyzny) x 3 :o
Ale za to jakość OK. Widziałem wcześniej ich wykonania. Wszystko gładziutkie i w miarę proste.

efilo
28-10-2008, 07:40
co to jest szprycowanie? bo mi kojarzy się dość jednoznacznie, ale skojarzenie bynajmniej nie budowlane :D

to pytanie już padało
widać wszyscy o tym piszą a nikt nie wie co to bo odpowiedzi nie ma :lol:

efilo
28-10-2008, 07:50
Cóż... od czego jest google

szpryca to obrzutka ścian - pierwsza warstwa dawana na pustaki. na nią dopiero daje się finalną warstwę tynku.

OGC
28-10-2008, 07:52
Tu też o szprycach piszą :)
http://forum.muratordom.pl/gruntowanie-scian-pod-tynki,t28409.htm

ECOGREENCITY
28-10-2008, 08:17
Witam

Proszę poczekajcie kredyty budowlane zostały zatrzymane, inwestycji będzie mniej a ekip dużo co zatym idzie zacznie sie walka o klienta, czyli cena w dół.

efilo
28-10-2008, 09:41
ja nei mam zamiaru czekać - tęsknię za kawką na tarasie

naLeśnik
28-10-2008, 10:26
ja nei mam zamiaru czekać - tęsknię za kawką na tarasie
nawet w taka pogodę chcesz pic kawkę na tarasie? ;)

efilo
28-10-2008, 10:52
własciwie nie mam co narzekać na pogode - u mnie jest w miare.
zresztą kolega pił na mrozie bo sie w zime przeprowadził i nie mógł chałupką nacieszyć :lol:

P.S. wow! jaka zmiana imidżu 8) idę do ciebie bo mnie tu prześwięcą za ten OT

naLeśnik
28-10-2008, 11:02
własciwie nie mam co narzekać na pogode - u mnie jest w miare.
zresztą kolega pił na mrozie bo sie w zime przeprowadził i nie mógł chałupką nacieszyć :lol: ....
moja chałupka jeszcze nie nakryta, ale piłem kawusie pod stropem....zajeb...smakowała ;)

arktyk
28-10-2008, 11:53
około 35 zł z materiałem - tradycyjne tynki cementowo wapienne zacierane na gładko ostatnią warstwą z piaskiem kwarcowym.
Pozdr,

zorana
29-10-2008, 10:34
tynk gipsowy, 25 zł za m- (cena II połowa 2008 ) okolice Lublina

Ramot
10-11-2008, 17:20
tynki gipsowe z agregatu 28 PLN/m2 kontra cem-wap z agregatu 40 PLN/m2 lub ręczne 32 PLN. Wszystko z materiałem, narożnikami, etc.

Ciężko jest mi rozstrzygnąć, które tynki są lepsze, bo oba rodzaje mają swoich zwolenników i przeciwników, więc chyba zdecyduję się na te korzystniejsze cenowo.

naLeśnik
10-11-2008, 18:05
.... kontra cem-wap z agregatu 40 PLN/m2 ...
taka cena?? ....jestem w szoku :o

Ramot
10-11-2008, 18:08
.... kontra cem-wap z agregatu 40 PLN/m2 ...
taka cena?? ....jestem w szoku :o

mało, dużo? Tak mi gość powiedział, robi tynki Kreisela

naLeśnik
10-11-2008, 18:24
Dużooo!

U mnie cena maszynowych tynków cem-wap. kształtuje się na poziomie 28zł/m2 za robociznę i materiał.

Ramot
10-11-2008, 18:41
w takim razie skreślę go z short-listy i jeszcze chwilę się porozglądam, dzięki

Ramot
11-11-2008, 20:09
no i kilka telefonów i znalazła się tańsza opcja :) Cem-wap z agregatu za 31 PLN z materiałem. Niemniej jednak zdecyduję się na gipsowe...

malka
11-11-2008, 21:35
Ja też w sprawie tynków, cementowe na siatce Rabitza, jaka cena ? Czy ktoś z Was robił ?

Pozdrawiam

Paolka
20-11-2008, 09:39
cem-wapienne 14 zł/m2 z materiałem ok 25/m2. Pytalismy o gipsowe...ta sama cena...

Lenart
20-11-2008, 12:59
cem-wapienne 14 zł/m2 z materiałem ok 25/m2.
no dobrze ale czy z mułkowaniem (piasek kwarcowy) tzn gotowe już do malowania ?
niktórzy robią na ostro a potem to se pan gładź połozysz.

Paolka
20-11-2008, 14:09
cem-wapienne 14 zł/m2 z materiałem ok 25/m2.
no dobrze ale czy z mułkowaniem (piasek kwarcowy) tzn gotowe już do malowania ?
niktórzy robią na ostro a potem to se pan gładź połozysz.

a wiesz że nie mam pojęcia, bo to mąż się już z facetem dogadywał. Ale chyba coś wspominał o kładzeniu gładzi...(tzn że chyba jeszcze trza będzie położyć :roll: ). Czyli rozumiem że z mułkowaniem nie wymaga już kładzenia gładzi i wtedy jest gotowe do malowania? A z tym mułkowaniem to drożej sobie liczą czy to standard (pytam, bo chcę wiedziec jak z facetem rozmawiać...)?

Radzik
20-11-2008, 15:14
cem-wap z agregatu cena z listopada 20zł/m2 z zacierką piaskiem kwarcowym

malgosia0023
20-11-2008, 20:04
gipsowe z agregatu pazdziernik 2008-26zł(z materiałem)

Ramot
07-12-2008, 19:58
cem-wap z agregatu cena z listopada 20zł/m2 z zacierką piaskiem kwarcowym

to cena za robociznę, czy z materiałem? Jeśli jesteś zadowolony z efektów, poproszę o namiar na PW

Helios
11-12-2008, 10:52
Do Radzika:
Ja też bardzo proszę o szczegóły wykonania tynków cem.wap.! Mam do podpisania umowę z wykonawcą - tynki gipsowe 27 zł/m2 :cry: Wolę cem.wap. i w lepszej cenie :x

10-tka
18-12-2008, 20:11
Gipsowe maszynowo robione 28 zł z materiałem i fakturą

aramo
18-12-2008, 21:29
Dogadałem się na tynki cementowo-wapienne z docieraniem piaskiem kwarcowym na 20 pln/m2 - tylko robocizna. zaczynają w kwietniu 2009. Będą tynkować 'swoje' sciany tzn sami je budowali.

naLeśnik
19-12-2008, 06:19
cem-wap z agregatu cena z listopada 20zł/m2 z zacierką piaskiem kwarcowym
dla mnie to nie realna cena :o ...za 20 zeta to czasami wychodzi ręczna robocizna w tynkowaniu a gdzie jeszcze materiał :-?

Radzik
19-12-2008, 10:14
Do Radzika:
Ja też bardzo proszę o szczegóły wykonania tynków cem.wap.! Mam do podpisania umowę z wykonawcą - tynki gipsowe 27 zł/m2 :cry: Wolę cem.wap. i w lepszej cenie :x

Co do szczegółów:
20 zł - cena m2 tynków cem. wap z agregatu bez materiału
Tynki wykonywane przez 2 osoby w dwa tygodnie (520 m2 tynku) z pełną obróbką. Jedna osoba praktycznie wykonuje całą robotę, druga - pomocnik - zajmuje sie agregatem oraz zacieraniem. Praca idzie bardzo szybko bo z agregatu. Na początku byłem przeciwnikiem tynków z agregatu bo wydawało mi się, że "chlapane z ręki " są lepsze, okazało się, że moje podejrzenia nie miały podstawy. Uprzedzając opinie, że idzie więcej materiału na tynki z agregatu to mówię, że to nie prawda (no chyba że ktoś trafi na inną ekipę;)

No i jeszcze jedna rzecz na plus. Jeśli zostanie Ci materiał, fachowowiec go zabiera od Ciebie w rozliczeniu robocizny za materiał. Zabrany materiał wykorzystuje na kolejnej budowie. Niesamowite uczucie, gdy po zakończonych pracach nie musisz się martwić co z resztą towaru.
A no i jeszcze na marginesie dodam, że Pan pomimo tego, że robi zacierkę piaskiem kwarcowym to całą resztę wykonuje z sortowanego piasku wiślanego co powoduje, że tynki są idealnie gładkie (namiary na piasek też on jest gotów podać, cena u mnie tego piasku nie odbiegała od normalnej ceny wiślaka niesortowanego, którego brałem do murowania -> wynosił ona 500 zł za duzą wywrotę)

Sorki, że nie odpisywałem, ale dawno nie wchodziłem na ten temat :)
Namiarami służę na priva :)

Helios
19-12-2008, 18:11
Dzięki Radzik!!! Dzisiaj co prawda została podpisana i wysłana umowa :( Ponieważ jednak ten od tynków jest "doklejony" do głównego kontrahenta (Hydraulika, podłogówka, pc, wylewki itp), to może uda mi sie to zmienić :x W garażu wstawiliśmy w umowie cem.wap. Mimo wszystko poproszę o namiary na priv. Interesuje mnie również dobry i oczywiście niedrogi elektryk :wink: Masz takiego? Pozdrawiam

Radzik
19-12-2008, 18:58
Dzięki Radzik!!! Dzisiaj co prawda została podpisana i wysłana umowa :( Ponieważ jednak ten od tynków jest "doklejony" do głównego kontrahenta (Hydraulika, podłogówka, pc, wylewki itp), to może uda mi sie to zmienić :x W garażu wstawiliśmy w umowie cem.wap. Mimo wszystko poproszę o namiary na priv. Interesuje mnie również dobry i oczywiście niedrogi elektryk :wink: Masz takiego? Pozdrawiam

Elektryka będę wiedział czy polecić za jakiś miesiąc, jak podłączą mnie do sieci i będę wiedział czy wszystko działa tak jak powinno;)

joniec11
20-12-2008, 16:08
pozdrawiam wszystkich
czy moglby mi ktos podac namiary na dobrych tynkarzy z okolic szczecina.
zdecydowalem sie na tynki tradycyjne i jestem na etapie porownywania cen, wiec moze ktos ma sprawdzonych i godnych zaufaniaa tynkarzy.
Z gory dzieki.

Tomek^^^
24-12-2008, 11:46
w kuj pom za tynk kasuje sie około 15 do 20 zł

krzycha16a
05-02-2009, 22:27
Co do szczegółów:
20 zł - cena m2 tynków cem. wap z agregatu bez materiału
Tynki wykonywane przez 2 osoby w dwa tygodnie (520 m2 tynku) z pełną obróbką. Jedna osoba praktycznie wykonuje całą robotę, druga - pomocnik - zajmuje sie agregatem oraz zacieraniem. Praca idzie bardzo szybko bo z agregatu. Na początku byłem przeciwnikiem tynków z agregatu bo wydawało mi się, że "chlapane z ręki " są lepsze, okazało się, że moje podejrzenia nie miały podstawy. Uprzedzając opinie, że idzie więcej materiału na tynki z agregatu to mówię, że to nie prawda (no chyba że ktoś trafi na inną ekipę;)

No i jeszcze jedna rzecz na plus. Jeśli zostanie Ci materiał, fachowowiec go zabiera od Ciebie w rozliczeniu robocizny za materiał. Zabrany materiał wykorzystuje na kolejnej budowie. Niesamowite uczucie, gdy po zakończonych pracach nie musisz się martwić co z resztą towaru.
A no i jeszcze na marginesie dodam, że Pan pomimo tego, że robi zacierkę piaskiem kwarcowym to całą resztę wykonuje z sortowanego piasku wiślanego co powoduje, że tynki są idealnie gładkie (namiary na piasek też on jest gotów podać, cena u mnie tego piasku nie odbiegała od normalnej ceny wiślaka niesortowanego, którego brałem do murowania -> wynosił ona 500 zł za duzą wywrotę)

Sorki, że nie odpisywałem, ale dawno nie wchodziłem na ten temat :)
Namiarami służę na priva :)
Ja tylko dodam....
szybko, sprawnie, terminowo, niedrogo i baaardzo uczciwie. Ogólnie bez większych zastrzeżeń. Potwierdzam to co napisał Radzik, korzystaliśmy z usług tego samego tynkarza :D

kkkwiat
06-02-2009, 16:53
Na wstępie witam wszystkich - forum czytam od dłuższego czasu ale jest to mój pierwszy wpis :) Ja mam płacić za tynki w okolicy Torunia 15zł/m jest to cena za tynk cementowo-wapienny kładziony ręcznie. Myśle że dobra cena tymbardziej że majster sprawdzony. Pozdrawiam

janrenovate
10-02-2009, 13:55
Mam dobra oferte na materiał,tak więc cena za m2 tynku tez atrakcyjna-23 zł

kacperek39
11-02-2009, 07:27
u nas w Krakowie cena 14zł bez materiału

daniowiola
21-02-2009, 15:57
Możecie polecić jakąś ekipę z Dolnego ślaska?
Interesuje mnie tynk cementowo wapienny

Herman
21-02-2009, 19:34
Ja szukam w ok. poznania......tynki gips

krzycha16a
14-05-2009, 09:46
Co do szczegółów:
20 zł - cena m2 tynków cem. wap z agregatu bez materiału
Tynki wykonywane przez 2 osoby w dwa tygodnie (520 m2 tynku) z pełną obróbką. Jedna osoba praktycznie wykonuje całą robotę, druga - pomocnik - zajmuje sie agregatem oraz zacieraniem. Praca idzie bardzo szybko bo z agregatu. Na początku byłem przeciwnikiem tynków z agregatu bo wydawało mi się, że "chlapane z ręki " są lepsze, okazało się, że moje podejrzenia nie miały podstawy. Uprzedzając opinie, że idzie więcej materiału na tynki z agregatu to mówię, że to nie prawda (no chyba że ktoś trafi na inną ekipę;)

No i jeszcze jedna rzecz na plus. Jeśli zostanie Ci materiał, fachowowiec go zabiera od Ciebie w rozliczeniu robocizny za materiał. Zabrany materiał wykorzystuje na kolejnej budowie. Niesamowite uczucie, gdy po zakończonych pracach nie musisz się martwić co z resztą towaru.
A no i jeszcze na marginesie dodam, że Pan pomimo tego, że robi zacierkę piaskiem kwarcowym to całą resztę wykonuje z sortowanego piasku wiślanego co powoduje, że tynki są idealnie gładkie (namiary na piasek też on jest gotów podać, cena u mnie tego piasku nie odbiegała od normalnej ceny wiślaka niesortowanego, którego brałem do murowania -> wynosił ona 500 zł za duzą wywrotę)

Sorki, że nie odpisywałem, ale dawno nie wchodziłem na ten temat :)
Namiarami służę na priva :)
Ja tylko dodam....
szybko, sprawnie, terminowo, niedrogo i baaardzo uczciwie. Ogólnie bez większych zastrzeżeń. Potwierdzam to co napisał Radzik, korzystaliśmy z usług tego samego tynkarza :D
W związku z ciągłymi pytaniami (na PW) o w/w tynkarzy odpowiadam, że "działają" niestety :( tylko po wschodniej stronie Warszawy (Warszawa Białołęka, Marki, Kobyłka, Wołomin i okolice).

salmon969
15-05-2009, 07:22
Szukam do tynków Cementowo wapiennych tradycyjnie kładzionych NIE Z AGREGATU jest tego ok 700m2 tel 606375857

TypeR
15-05-2009, 18:44
Witam,
okolice Łasku, woj. łódzkie
tynki gipsowe Knauf MP 75 L, gruntowanie, narożniki, listwy przy oknach, siatka na sufity - z robotą 23 zł/m2. Taka sama cena za cementowe w łazienkach i garażu.
Ale teraz jeszcze żeby było gładko cienka warstwa gipsu i szlifowanie - 3 zł/m2.
Czyli za gipsowe wyjdzie 26 zł/m2.
Mam zatrzeżenia do narożników przy oknach, trochę niektóre nie równo, mają jutro poprawić, tylko ciekawe jak to zrobią?
Sam tynk ładnie wygląda i nie wiem czy dobrze robię że każę jeszcze je szlifować....
Pozdrawiam - Daniel[/i]

janrenovate
17-05-2009, 06:39
Szukam do tynków Cementowo wapiennych tradycyjnie kładzionych NIE Z AGREGATU jest tego ok 700m2 tel 606375857
Ręcznie,maszynowo jaka róznica?

Patisiak
21-05-2009, 09:03
my za tynki gipsowe właśnie zapłaciliśmy 28zl z materiałem - okolice W-wy

kamlotek
08-06-2009, 21:08
Zlecę położenie tynków cem-wap ok 500m2 wraz z mułkowaniem w Kwidzynie

piwopijca
09-06-2009, 06:01
Szukam do tynków Cementowo wapiennych tradycyjnie kładzionych NIE Z AGREGATU jest tego ok 700m2 tel 606375857
Ręcznie,maszynowo jaka róznica?
No wlasnie i ja nie rozumiem jaka to dla Ciebie roznica?
Bardziej skupilbym sie na tym zeby ze szpryca byly niz z agregatu czy nie
Pzdr.

Oksymoron
09-06-2009, 20:30
o wątek jak dla mnie, bo wlasnie nad tym mysle :wink:

rozumiem,ze na pytanie co lepsza, zakaldajac,ze cena nie robi roznic , nie ma jednoznacznej odpowiedzi?? :roll:

Oksymoron
09-06-2009, 20:30
o wątek jak dla mnie, bo wlasnie nad tym mysle :wink:

rozumiem,ze na pytanie co lepsza, zakaldajac,ze cena nie robi roznic , nie ma jednoznacznej odpowiedzi?? :roll:

kamlotek
09-06-2009, 20:40
o wątek jak dla mnie, bo wlasnie nad tym mysle :wink:

rozumiem,ze na pytanie co lepsza, zakaldajac,ze cena nie robi roznic , nie ma jednoznacznej odpowiedzi?? :roll:

Dla tych co cena nie robi różnicy jest inny wątek :wink: ,oni nie zajmują się tynkami,ew. wybieraniem wyposażenia :lol:

Oksymoron
09-06-2009, 20:59
o wątek jak dla mnie, bo wlasnie nad tym mysle :wink:

rozumiem,ze na pytanie co lepsza, zakaldajac,ze cena nie robi roznic , nie ma jednoznacznej odpowiedzi?? :roll:

Dla tych co cena nie robi różnicy jest inny wątek :wink: ,oni nie zajmują się tynkami,ew. wybieraniem wyposażenia :lol:


Boszzzz, pytalam o to , ktory wybrac, jesli nie kieruje sie tylko i wylacznie ceną, a chcialabym wiedziec jakie sa wady i zalety poszczegolnych rozwiazan.
z gory dziekuje za sensowna odpowiedz 8)

kamlotek
10-06-2009, 09:01
o wątek jak dla mnie, bo wlasnie nad tym mysle :wink:

rozumiem,ze na pytanie co lepsza, zakaldajac,ze cena nie robi roznic , nie ma jednoznacznej odpowiedzi?? :roll:

Dla tych co cena nie robi różnicy jest inny wątek :wink: ,oni nie zajmują się tynkami,ew. wybieraniem wyposażenia :lol:


Boszzzz, pytalam o to , ktory wybrac, jesli nie kieruje sie tylko i wylacznie ceną, a chcialabym wiedziec jakie sa wady i zalety poszczegolnych rozwiazan.
z gory dziekuje za sensowna odpowiedz 8)

Ja co prawda,też tynki mam przed sobą,ale już się rozglądam i wypytuję.
Ceny są różne np
tynki z perlitem - 30zł/m2
tynki gipsowe- od 18zł/m2 do 27zł/m2
tynki cem- wap- od 20zł/m2 do 28zł/m2
W zależności od ekipy, jakości polożenia i materiału użytego do tynków.
Sama złożyłam zlecenie wykonania tynków na GetUp.pl, nie powiem jest kilka sensownych ofert.
Pozdrawiam :lol:

Elena76
14-06-2009, 08:56
Tynki cementowo-wapienne wykonane w maju 2009 - 35zł/m2 z materiałem. Okolice Warszawy.

seba_x
16-06-2009, 11:01
okolice wrocławia ,tynk gipsowy z agregatu 16zł/1m2 (w tym grunt + narożniki)l

kamlotek
16-06-2009, 11:48
okolice wrocławia ,tynk gipsowy z agregatu 16zł/1m2 (w tym grunt + narożniki)l

Naprawdę tanio :o

Elena76
16-06-2009, 11:55
No właśnie jak patrzę na te kwoty, które podajecie, to mam wrażenie, że ja za wszystko przepłacam :evil:



okolice wrocławia ,tynk gipsowy z agregatu 16zł/1m2 (w tym grunt + narożniki)l

Naprawdę tanio :o

adam2007
16-06-2009, 12:02
Tynki cementowo-wapienne wykonane w maju 2009 - 35zł/m2 z materiałem. Okolice Warszawy.


Jakoś strasznie drogo :o . Ja także robiłem tynki cem-wp w maju i z materiałem wyszło 22 pln.

Elena76
16-06-2009, 12:23
I też w okolicach Warszawy budujesz?



Tynki cementowo-wapienne wykonane w maju 2009 - 35zł/m2 z materiałem. Okolice Warszawy.


Jakoś strasznie drogo :o . Ja także robiłem tynki cem-wp w maju i z materiałem wyszło 22 pln.

adam2007
16-06-2009, 12:24
I też w okolicach Warszawy budujesz?



Tynki cementowo-wapienne wykonane w maju 2009 - 35zł/m2 z materiałem. Okolice Warszawy.


Jakoś strasznie drogo :o . Ja także robiłem tynki cem-wp w maju i z materiałem wyszło 22 pln.


Tak

Elena76
16-06-2009, 13:54
No to umoczyłam trochę kasy... :-? I pewnie nie ma żadnej róznicy miedzy tymi tynkami. Ale pocieszam się, że generalnie jestem zadowolona z ekipy tynkarzy. :roll:


[quote=Elena76]I też w okolicach Warszawy budujesz?

Tak

malka
16-06-2009, 15:17
rozmawiałam z moim majstrem, cena na dziś (cementowo -wapienne ) z mułkowaniem (tak się to chyba nazywa -warstwa na miałkim pisaku kwarcowym ) to 25 zł netto + materiał ,czy to znaczy ze zdziera z nas :roll: :o

no i nie buduje w Warszawie :wink:

kamlotek
16-06-2009, 20:07
rozmawiałam z moim majstrem, cena na dziś (cementowo -wapienne ) z mułkowaniem (tak się to chyba nazywa -warstwa na miałkim pisaku kwarcowym ) to 25 zł netto + materiał ,czy to znaczy ze zdziera z nas :roll: :o

no i nie buduje w Warszawie :wink:

wydaje się,że tak :roll:

malka
16-06-2009, 20:26
no to jestem niepocieszona - juto czeka nas poważna rozmowa :roll:

kamlotek
16-06-2009, 20:49
mam jedną ofertę tynków cem-wap z filcowaniem 25zł/m2 z materiałem
dziś dostałam ofertę za 15zł/m2 :o :roll: coś zbyt niska ta cena,nawet jak dla mnie. Złóż zlecenie na tynki na GetUp.pl

malka
16-06-2009, 21:06
mam jedną ofertę tynków cem-wap z filcowaniem 25zł/m2 z materiałem
dziś dostałam ofertę za 15zł/m2 :o :roll: coś zbyt niska ta cena,nawet jak dla mnie. Złóż zlecenie na tynki na GetUp.pl

tej nazwy proszę przy mnie nie wymawiać :evil: :evil: :evil: :evil:

nigdy wiecej fachofców z łapanki

kamlotek
16-06-2009, 21:10
:o aż tak źle :cry:
nie chciałam przywoływać złe wspomnienia :oops:

malka
16-06-2009, 21:17
spójrz do mojego dziennika - gorzej być nie mogło, buduję dompo raz drugi :evil:

kamlotek
17-06-2009, 08:36
Wczoraj zaczęłam czytać :o i muszę dokończyć,

malka
17-06-2009, 10:41
Dziś rozmawiałam z moim majstrem i...cena tynków jest absolutnie przyzwoita.
Wytłumaczył mi jak blondynce (ściana, łata 3m i naocznie uświadczyłam o co kaman), już się nie bedę rzucać :oops:

Helios
17-06-2009, 11:43
malka
Czegoś nie rozumiem, czym Cię ten majster zbajerował :o :o :o
Z tego co napisałaś wynika, że 25 zł (netto) to sama robocizna, materiał płacony oddzielnie :x :x :x
To jaki będzie koszt wynikowy 1 m2 ???
Ja jestem już po, płaciłam po 28 zł/m z materiałem. Brygada super. :wink:

malka
17-06-2009, 12:11
32-33 zł brutto za m2 wyjdzie.
Zbajerował ?? dlaczego od razu zakładasz, że mnie można zbajerować ??

ze starego domu zostaly zewnetrzne sciany (z cegły),na wszystko połozona została Rabitza i to zaszprycowano. Następnie, by uzyskać piony (różnice do 7 cm), bedą kładzione płyty gipsowe docinane do "wgłębień"), kotwione do sciany,to znów bedzie zagruntowane , w razie potrzeby znów siatkowane i dopiero na całość tynki cementowo wapienne i mułkowanie na gładko.

jakoś sie nie dziwię,że kosztuje to więcej niz położenie tynku na sciany nówki

franzkru
17-06-2009, 12:16
U mnie wlaśnie robią tynki gipsowe maszynowo z worków - Baumita.
Płace 21zł za m2. Zrobili narazie sufity i.. wygląda bardzo fajnie :)

kolorado
17-06-2009, 14:41
U mnie wlaśnie robią tynki gipsowe maszynowo z worków - Baumita.
Płace 21zł za m2. Zrobili narazie sufity i.. wygląda bardzo fajnie :)
Z materiałem?

franzkru
17-06-2009, 20:03
U mnie wlaśnie robią tynki gipsowe maszynowo z worków - Baumita.
Płace 21zł za m2. Zrobili narazie sufity i.. wygląda bardzo fajnie :)
Z materiałem?

Tak jest - z materiałem 21zł/m2. Cena chyba normalna w Krakowie i okolicach. Przynajmniej ja miałem 3 ekipy które w tej cenie robią. Była też ekipa która powiedziała 28zł/m2 więc to nie jest standard ;)

Herman
23-06-2009, 19:40
ok. Poznania - 24 - 25 zł - jakaś zmowa cenowa - szukam taniej

arielgulba
28-06-2009, 21:19
tynki tradycyjne cem-wap 12zl m2:) sufit 15 zl m2

dedek76
04-07-2009, 18:01
U mnie robią właśnie tynki cem-wap. ręcznie cena 12 zł m2 robocizna.Okolice Rzeszowa.

Gradowski
06-07-2009, 05:26
Tynki cem-wap ,wschodnia strona Wawy-17zł/m2-robocizna

AGA NR 1
07-07-2009, 17:08
Dzisiaj zrobiono mi wycenę tynków.

Wychodzi tak :

- tynki cementowo-wapienne z agregatu zacierane mechanicznie ( ale niby zrobione tak, że już tylko pod malowanie ) 27,82 zł brutto za m2 ( robocizna + wszystkie materiały )

- tynki gipsowe 26,75 zł brutto za m2 ( robocizna + wszystkie materiały ).

Ekipa polecona przez parę osób, podobno robią lux.
Zresztą niedługo sama zobaczę, bo chcę podjechać popatrzeć im trochę na ręce na innych budowach. Zgodzili się chętnie.
:wink:

Drogo ?
Czy brać ekipę ?

Albert66
07-07-2009, 18:05
Płaciłem 11 zł za robociznę. Z materiałem (knauf) wyszło 20 zł za m2. Jak szukałem to ceny były od 10 do 16 zł. Wybrałem tych, których robotę zobaczyłem i mi się podobało:)

MarekGliwice
10-07-2009, 11:31
Właśnie zapłaciłem.

Tynki cementowo - wapienne, Baumit, maszynowe, zacierane mechanicznie.
590 m2
cały materiał 6300 zł
robocizna 10100 zł

w.m.
10-07-2009, 19:46
Ja też skończyłem tynki 2 tygodnie temu. U mnie ręczne tynki cementowo-wapienne zacierane rajbetkami plastykowymi.
658 metrów kw. * 14 zł robocizna = 9200 zł + 3000 materiał.
Okolice Częstochowy

pozdr

w.m.

AGA NR 1
11-07-2009, 02:21
W.M.,
a co to są rabejtki plastikowe ?

I jaki efekt ? Jesteś zadowolony ?

w.m.
11-07-2009, 13:34
AGA NR 1
Zacieranie tymi rajbetkami ( ostatniej warstwy ) powodujemy przy dobrych umiejętnościach (takie mieli moji tynkarze ), że można od razu można malować ( nie robię gipsówki ). Gładkość idealna.
Efekt poprawił również "specjalny" piasek rzeczny płukany z okolic Dobrodzienia. Piasek teen jest bardzo drobny 0,0 do,0,2 mm i co najważniejsze jest biały a nie żółtawy. Moim tynkarze robią praktycznie tylko z tego piasku. Polecam

malka
11-07-2009, 13:43
moi używają piasku kwarcowego (cokolwiek to nie znaczy) jest bardzo drobny i również prawie biały.
Narazie mam nie zatarte tynki, ale juz wyglądaja ładnie :D

szymelek
19-07-2009, 12:43
Witam
poszukuję dobrych i sprawdzonych tynkarzy z okolic Trójmiasta wykonujących tynki cementowo-wapienne z agregatu;
przerobiłam jak narazie 3 ekipy, jedna gorsza od drugiej:(
pierwsza zaśpiewała 35 złotych, druga chciała nas oszukać na 100 m2, licząc dwa razy piwnicę, a trzecie zrezygnowała jak zapytaliśmy o fakturę na zakupiony przez nich materiał ...
niby mamy kryzys, ale po zachowaniu i cenach "fachowców" tego nie widać ...
:(
dziękuję i pozdrawiam

HeyBobik
21-07-2009, 06:58
A no i jeszcze na marginesie dodam, że Pan pomimo tego, że robi zacierkę piaskiem kwarcowym to całą resztę wykonuje z sortowanego piasku wiślanego co powoduje, że tynki są idealnie gładkie (namiary na piasek też on jest gotów podać, cena u mnie tego piasku nie odbiegała od normalnej ceny wiślaka niesortowanego, którego brałem do murowania -> wynosił ona 500 zł za duzą wywrotę)

Radzik,

Właśnie jestem przed tynkami wewnętrznymi.
Nie podjąłem jeszcze decyzji, ale skłaniam się raczej do cement-wapienych

W temacie jestem świeży, dlatego proszę o pomoc i wyjaśnienie:
- czy te tynki robi się jakimś specjalnie sortowanym piaskiem ? Jeżeli tak - to jakim (o co prosić na żwirowni, podać średnicę ziarna, skład ?)
- napisałeś, ze tynki są idealnie gładkie - rozumiem, ze nie będziesz już robił gładzi na ścianach ?
- bardzo proszę o namiar na firmę gdzie można kupić piasek o którym piszesz

Tynki raczej będę miał nakładane ręcznie. Chciałbym się przynajmniej trochę przygotować do rozmowy z majstrem
Pozdrawiam

piwopijca
21-07-2009, 07:21
Nie radzilbym sprowadzac spod Warszawy piasku, moze okazac sie to mocno nieoplacalne :lol:
Tynki cem-wap nie beda nigdy idealnie gladkie, nie wierz w to. Tynki gipsowe nie sa idealne i nalezy je jeszcze przed malowaniem poprawiac a cem-wap z piaskiem kwarcowym maja delikatna fa-re i widac piasek. Piasek kwarcowy nie jest tak drobny jak gips, bedzie widoczny na scianie i musisz o tym wiedziec, jest natomiast bardzo drobny i wiekszosci inwestorow to juz w zupelnosci wystarcza. Ja mam cem-wap z worka a piasek jest tam frakcji 0-1mm, powinienes taki piasek zamowic w piaskarni okolicznej. Jest on drozszy od np. 0-2, ale nie daj sie naciagnac na grubszy (tanszy) bo bedziesz mial "srednio" wygladajace tynki - czym grubszy piach tym wieksze ziarna na scianie.
Recznie w kilku "chlopa" np. w 5 osob moga szybko walnac ale w dwie osoby to w miesiac sie nie wyrobia. widzialem budowe niedaleko mnie i rozmawialem z tynkarzami, powiedzieli ze domek ok. 550-600m2 do tynkowania we dwoch ok. 1,5m-ca potrzebuja. Niestety jakosc o wiele lepsza jest z agregatu i zaciagane latami - porownalem. Nie wiem jak calosciowo wyszlo tam z materialem, mnie wowczas powiedzial ze biora ok. 20zl/m2 za robocizne. W Warszawie mozna juz za 26-27zl/m2 netto z materialem dogadac z agregatu.

Pzdr.

HeyBobik
21-07-2009, 10:56
Dzięki za odpowiedź.

U mnie będą robić ekipą 4 osobową.

Ale chciałem się jeszcze upewnić czy Cię dobrze zrozumiałem:
- jakość tynków cement- wapiennych z agregata jest lepsza niż tych zaciąganych ręcznie ?

- kupowałeś gotowe tynki ? Czy możesz napisać jakiej firmy ?

Z Twojej wypowiedzi wynika, że lepiej przyglądnąć się tynkom cement- wapiennym robionym z agregatu i zaciąganych łatą. Czy dobrze Cię zrozumiałem ?

malka
21-07-2009, 11:45
Pytanko mam, dlaczego twierdzicie, że tynki robione maszynowo są lepsze, od tych robionych recznie :o

piwopijca
21-07-2009, 12:54
Mnie robili z materialem firmy Alpol czy jakos tak. Nie napisalem ze sa lepsze czy gorsze, chodzilo mi o to, zez worka i maszynowe sa jednolite a z betoniarki nia ma bata zeby wyszly jednolite, ota cala prawda. :wink:
Jesli kupisz piasek frakcji 0-1mm i bedziesz pilnowal zeby identyczne proporcje dawali i zamiast na sznurek zaciagali latami to jest szansa ze beda bardzo ladne.
Czy to agregat czy nie wiekszego znaczenia do jakosci polozenia nie powinno miec, to zalezy od fachowca, ktory kladzie owe tynki.
Tynki, czy to na sznurek czy latami sa zaciagane recznie i nie ma zadnego automatu/agregatu do zaciagania. Agregat sluzy do mieszania i zarzucania zaprawy tynkarskiej na sciany czy sufity.
Gotowe mieszanki moga byc nieco drozsze od robionych na budowie, ale wspomniana jednorodnosc niestety moze miec wplyw na pozniejszy wyglad, zalezy co komu moze przeszkadzac lub sie podobac.
Jedni chca gladzie a inni nie, obydwie wersje wykonczen sa na swoj sposob dobre.

Pzdr.

HeyBobik
21-07-2009, 15:45
Piwopijca,

Czyli rozumiem, że wg. Ciebie warto użyć gotowych mieszanek do tynków.

A powiedz, jaka jest różnica m. robieniem "na sznurek" a "zaciąganie łatami", bo straszny deletant jestem :oops:

I jeszcze jedno - czy wymiar takiej używanej do roboty "łaty" ma wpływ na jakość wykonanego tynku, czy jest to bez znaczenia ?

Jak zadałem b.głupie pytania- to nie brechtaj za mocno... :roll:

piwopijca
21-07-2009, 17:22
Nie wiem jak odpowiedziec i "fachowo" bo nie wykonuje tynkow, ale widzialem prace (byc moze byl to przypadek wyjatkowo kiepskiej roboty). Na sznurek robila jedna dwu-osobowa ekipka i pod katem patrzac na sciane nie wygladalo to "przekonujaco". Szukalem i podgladalem, pozniej znalazlem ekipe i tak samo podgladalem czy za mocno nie schrzania czegos ale wygladalo to jednak znacznie lepiej niz w opisywanym przypadku (pod sznurek)
Nie wiem jakiej dlugosci lat uzywali tynkarze ani jakiej dlogosci sznurka uzywali "tamci", ale pewien jestem ze Ci "moi" tynkarze mieli kilka roznych wielkosci lat metalowych (moze aluminiowe one byly?1) i

!!! Sznurek powinien byc w kolorze zielonym.!!! :wink:

Nie musisz uzywac gotowych mieszanek, a tylko chcialem pokazac glowne roznice ktore moga powstac ale nie musza podczas wykonywania tynkow i czym moze roznic sie zaprawa tynkarska gotowa z worka i robiona na budowie w betoniarce

Pzdr.

HeyBobik
21-07-2009, 21:37
Dzięki za odpowiedź,
i niech żyje kolor zielony !
Pozdrawiam

michalmayday
22-07-2009, 16:36
Łaty są aluminiowe i wielkości łat wynosi od bardzo małych do 2,4 m, co do tynku wapiennego to polecam cekol zt-02 lub o8 lub kreisel 501 lub 511 nie pamiętam teraz numeru, jak kolega wcześniej pisał tynki z agregatu są szybko nakładane i dlatego są jednolite przez co ma to wpływ na lepszy proces obróbki,a z tym się wiąże jakość wykonanej pracy,
Tynki cementowo wapienne nigdy nie będą gładkie jakbyśmy szpachlowali gładzią,jeżeli są dobrze zrobione to będą miały strukturę baranka jak po malowaniu wałkiem, ale jeśli ekipa po prostu "spieprzy robotę to będzie lipa na ścianie(coś ala kornik).na twoim miejscu kupiłbym gotową zaprawę, pewnie wyjdzie trochę drożej, ale dziwie się ludziom którzy niby tu oszczędzą a potem okazuje się ze jednak coś później nie wyjdzie,bo nie ma któregoś ze składników nie mówiąc już o zasyfionej budowie i oszczędności czasu na korzyść gotowej zaprawy,
kolega piwopijca mówi ze tynki gipsowe nie są idealne, a ja ci mówię ze się grubo mylisz kolego i chyba nie widziałeś dobrze zrobionych tynków gipsowych, po prostu nie trafiłeś na porządną ekipę, jedyne co trzeba "poprawiać" to wszelkie dziury zostawione np po hydraulikach czy dziurki powstałe w wyniku obicia ściany ostrymi rzeczami itp.

Jeszcze ja mam do was pytanie o "sznurek" chodzi wam o to ze ludzie robią ściany od sznurka? W dzisiejszych czasach wszelkie tynki robi się od "ręki" łata aluminiową bez użycia żadnych listew wcześniej wklejanych na ścianę i w trakcie rozciągania piony, lica ściany są kontrolowane wagą(poziomicą),sznurek może być tylko pomocny przy ustawianiu listew (aluminiowych bądź stalowych) w futrynach okiennych ew. drzwiowych,narożnych

Jeśli jeszcze macie jakieś pytania związku z tynkami to chętnie odpowiem gdyż na co dzień się tym zajmuje :) Pozdrawiam !

HeyBobik
22-07-2009, 17:58
dziury np powstałe w wyniku obicia ściany ostrymi rzeczami .


Właśnie dlatego poważnie myślę o tynkach cement-wapiennych a nie gipsowych.
Jakoś nie zanosi się bym w rekordowym czasie skończył dom - i boję się że niechcący te tynki mocno mogą się poniszczyć.

Czytałem, że tynki cement-wapienne są znacznie twardsze, a poza tym można je grubiej nakładać niż gipsowe - a już widziałem że murarzom wieniec wystaje na jakieś 2-3 cm od lica ściany.

Dobrze to sobie wymyśliłem, czy lepiej gipsowe ?

AGA NR 1
22-07-2009, 20:44
Tynki cementowo - wapienne są znacznie trwalsze niż gipsowe.

michalmayday
22-07-2009, 21:44
Twardszy to na pewno w końcu to cement, ale spróbuj skuć tynk gipsowy (po wyschnięciu) na zagruntowanej powierzchni, uwierz mi nie jest tak łatwo, Nie chce ci wmawiać który tynk jest lepszy bo zaraz kilka osób i tak powie ze nie mam racji itp, ja np zrobiłbym sobie gipsowy gdybym znowu się budował dlatego ze nie ma latania ze szpachlowaniem i podwójnej roboty,tylko żeby tak było musisz mieć zaufaną ekipę bo o fuszerkę nie trudno

Aga nr 1 dlaczego sadzisz ze tynki CW są trwalsze ? :)

Aha zapomniałbym 2-3 cm to wcale nie jest grubo, przynajmniej w praktyce, takie rzeczy zawsze można troszkę podkuć przystawić poziomice zobaczyć jak idzie pion i według tego starać się podrównać,ale jestem pewien nawet jeśli narzuciłbyś te 3 cm tynku gipsowego to na pewno nie odpadnie.

HeyBobik
22-07-2009, 22:04
michalmayday,

3 cm ze ściany wystaje mi nadproże z lanego betonu. Powiem Ci, że jakoś bez entuzjazmu podchodzę do skucia betonu który sezonował się już rok. Poza tym to nadproże jest nad drzwiami na taras i oknem, czyli z jakieś 6mb.

Może jakbym miał jakąś młotowiertarkę...

Mówisz, że 3cm tynk gipsowy nie odpadnie ? Słyszałem, że tynki gipsowe kładzie się max. na grubość 1,5 cm. To prawda ?

michalmayday
23-07-2009, 16:53
Pisałeś ze chodzi i o wieniec czyli inaczej wylewkę betonową, a nadproże jest zazwyczaj to prefabrykat gotowy, tynk gipsowy jest co prawda tynkiem cienkowarstwowym, ale do 3-4 cm w niektórych miejscach można go położyć, żebyś był spokojniejszy możesz zrobić obrzutkę CW gdy będziesz chciał gipsowe, myślę ze jeśli zdecydujesz się na skucie to każda firma powinna być zaopatrzona w młot udarowy, bo skuwanie ręcznie przecinakiem i młotkiem jest ciężkie ale nie niemożliwe

piwopijca
24-07-2009, 06:55
Z tymi gotowymi nadprozami to zaszalales. Nie wiem na jakich budowach bywales ale ja nie spotkalem nikogo znajomego ktory mialby prefabrykaty zamiast "lanych" nadprozy
Gotowce sa zbyt drogie i czasem ograniczone dlugoscia a "lane" sa na wymiar otworu i zapewne tansze.
Jesli chodzi o gipsowe tynki to moze masz racje ze nie widzialem dobrze zrobionych tynkow ale 5 firm ktore proponowaly mi gipsowe od razu ostrzegalo ze to sa tynki a nie gladzie. Ciezko mi przyjac ze Oni wszyscy byli partaczami i mylili sie, az tyle ekip spotkalem ktore nie umieja zrobic porzadnie tynkow gipsowych?
Gotowych mieszanek cem-wap tez nie mzna od razu zbyt duzej grubosci klasc na sciane a tym bardziej na sufity bo po prostu splynie, nalezy najpierw zrobic "porzadna" szpryce i "podrownac" a dopiero dawac tyki. Producent podaje na moim materiale 1-1,5cm grubosci zaprawy tynkarskiej

Pzdr.

michalmayday
24-07-2009, 20:23
Ale mi chodziło o nazewnictwo a nie oto co jest droższe :) do tynków CW maszynowych nie trzeba robić żadnej obrzutki wystarczy zagruntować ściany

mk CocaYna
11-08-2009, 10:05
Kochani, mam problem. Tynki cementowo wapienne ekipa położyła nam w maju, a efekt jest taki sobie, czyli efekt "kornika". Pocztątkowo planowaliśmy, że połozymy na to gładź gipsową, ale nie jestem entuzjastką tego rozwiązania. Czy dałoby radę obecnie położyć na te tynki warstę drobnego białego piasku wymieszanego z białym cementem, czyli zrobić tzw. "mułkowanie"? Czy nie jest na to za późno i pozostaje nam tylko gipsowanie ścian?

michalmayday
11-08-2009, 20:39
Wszystko zależy jaki chcesz mieć efekt ,chcesz mieć gładko to gips->grunt-> gładź, samej gładzi nie radze kłaść, bo żeby otrzymać gładkość trzeba będzie grubo jej nałożyć a grube warstwy gładzi potrafią się odparzyć, szczerze nie miałem styczności z określeniem mułkowanie, ale pewnie masz na myśli cement z kwarcem który "wygładzi" ściany ??

mk CocaYna
12-08-2009, 09:17
Z terminem mułkowanie spotkaliśmy się właśnie na forum Muratora :D A dokładnie mówiąc jest tak jak piszesz, czyli mam na mysli wygładzanie ścian za pomoca piasku drobnego kwarcowego wymieszanego z białym cementem, tzw. zacieranie tynku, tylko czy na obecnym etapie jest sens, aby to robić? Czy jest to możliwe? Może należałoby zwilżyć już istniejący tynk, a potem zacierać?

michalmayday
12-08-2009, 21:08
Przede wszystkim na mokre tynki nic się nie kładzie bo może ci się odparzyć następna warstwa,najlepiej po prostu ścianę zagruntuj,po pierwsze dla lepszej przyczepności, a po drugie tynk nie będzie szybko odciągał wody od następnej warstwy, a czy warto to robić ? zrób sobie kosztorys i wykonaj na jakiejś ścianie próbę, czy zadowala cie efekt, wtedy będziesz wiedziała czy ci się to kalkuluje :)

Herman
15-08-2009, 11:46
mam pytanie - co robicie najpierw - tynki czy instalacje wod kan co .
Ekipa od tynków zapewnia że zawsze robia przed isntalacją - a mi się jakoś wydaje że odwrotnie to powinno iść

tacim
16-08-2009, 10:31
To jaką lepiej dawać mieszankę na tynki CW Maxit z perlitem czy Baumit?

mjakob
16-08-2009, 12:45
mam pytanie - co robicie najpierw - tynki czy instalacje wod kan co .
Ekipa od tynków zapewnia że zawsze robia przed isntalacją - a mi się jakoś wydaje że odwrotnie to powinno iść
dobrze Ci się wydaje. wod-kan i część co lepiej przed tynkami.

tacim
16-08-2009, 16:19
Mój hydraulik nie chce słyszeć o robocie przed tynkami.

AGA NR 1
16-08-2009, 16:35
A mój nie chciał słyszeć o robocie po tynkach, hahaha !
:D

Zrobiłam instalację wodno- kanalizacyjną PRZED tynkami.

W czwartek skończyli tynkrze - jest git !

A teraz tynki schną sobie pięknie i cieszą moje oczy.
Zrobiło się tak... domowo...
:roll:

anfrem
16-08-2009, 18:54
mk CocaYna: Mułkowanie to inaczej przecierka. Kiedyś (teraz też) przecierano stare tynki "poniemieckie" drobną zaprawą tynkarską za pomocą packi filcowej. Dobry starszy fachman wie o co chodzi, dzisiejsi "fachowcy" gipsiarze nie maja o tym pojęcia.

Dorfi
17-08-2009, 09:58
mam pytanie - co robicie najpierw - tynki czy instalacje wod kan co .
Ekipa od tynków zapewnia że zawsze robia przed isntalacją - a mi się jakoś wydaje że odwrotnie to powinno iść
Tynki kładliśmy po wszystkich instalacjach.

mjakob
17-08-2009, 13:43
Mój hydraulik nie chce słyszeć o robocie przed tynkami.
Jak to argumentuje? Będzie poprawiał tynk który uszkodzi?

michalmayday
23-08-2009, 17:42
mk CocaYna: Mułkowanie to inaczej przecierka. Kiedyś (teraz też) przecierano stare tynki "poniemieckie" drobną zaprawą tynkarską za pomocą packi filcowej. Dobry starszy fachman wie o co chodzi, dzisiejsi "fachowcy" gipsiarze nie maja o tym pojęcia.

Nie wiem co miała znaczyć taka ironiczna wypowiedz,mogłeś sobie to darować, a wszyscy wiedzą jak pracują starsi "fachmani".... przykładów widziałem dużo... a co do samego słowa, to istnieje ich wiele które można zastąpić i potem szydzić ze "gipsiarze" nie wiedzą.... bez komentarza

piotrdebowski
27-11-2012, 20:07
tynki tradycyjne cementowo -wapienne agregatem [woda-piasek-wapno -cement] 12zl/m2 sama robocizna 17-18zl/m2 z materialem /narozniki i listwy przy okienne wliczone w cene z materialem/ co myslicie o tych tynkach i cenie

kuba1r
01-12-2012, 15:52
Malowanie agregatem od 2złm2, szpachlowanie 14złm2, gładzie od 14złm2, netto sama robocizna, z materiałem jak szpachla lub gładź 24złm2

atsyrut
05-08-2013, 08:27
Tynki cementowo - wapienne są znacznie trwalsze niż gipsowe.

zgodzę się ale tylko pod warunkiem że są dobrze położone.... zerknijcie na moje tynki ( zdjęcia w stopce)

moje wcale nie były takie trwałe jakby się mogło wydawać z Twojej wypowiedzi :)

Elfir
26-08-2013, 22:24
gips 26 zł
cementowo-wapienne pod malowanie 28,5 zł

tygryska_13
07-04-2014, 21:19
witam
poszukuje sprawdzonej ekipy do gipsowych maszynowych z okolicy warszawy. moze ktos podrzuci jakis fajny namiar. marzeniem było dobrze a tanio :)
pozdrawiam

tynkarz-kraków
25-05-2014, 16:09
Tynki cemenowo-wapienne 26zl, tynki gipsowe 25 zl.

EWBUD
25-05-2014, 17:15
witam
poszukuje sprawdzonej ekipy do gipsowych maszynowych z okolicy warszawy. moze ktos podrzuci jakis fajny namiar. marzeniem było dobrze a tanio :)
pozdrawiam

Trochę późno, ale lepiej niż wcale :)
Tynki gipsowe: SAIN, ANATAK.

anatak
03-06-2014, 05:54
Trochę późno, ale lepiej niż wcale :)
Tynki gipsowe: SAIN, ANATAK.

a dzięki, dzięki :)
na kiedy potrzebny termin?
pozdr

hubertsain
27-06-2014, 08:07
Trochę późno, ale lepiej niż wcale :)
Tynki gipsowe: SAIN, ANATAK.

Dzięki za polecenie :-)
I to się nazywa zdrowa konkurencja :-P