PDA

Zobacz pełną wersję : Półokrągły BetonowyTaras ze stopniami-jak radzicie wykończyc



Mariusz Łódź
18-06-2008, 10:20
Chciałbym się was poradzić - mam półokrągły taras z 2...3 stopniami 15cm/30cmi o promieniu 2m.
Najlepiej odpowiadałbym gres techniczny (zwykły, nieszkliwiony i niepolerowany) w kolorze czerwono-brązowym lub beżowym z Paradyża, jednak dla pewności uzyskania łuku powinienem mieć płytki 33x33 :-?. Dalej zrobienie takiego łuku i wykończenie stopni nie jest taką prostą sprawą dla wykonawców i wymaga dużej liczby płytek :(

Zastanawiam się nad powłokami żywicznymi ale żywica na gołym powietrzu :-?

Zastanawiam się też nad kolorowymi płytami chodnikowymi, które można kupić w obi - był taki wątek ale poległ.

Jak radzicie aby go wykończyć, może ktoś z Was ma super pomysł lub coś przetestował?

Cypek
18-06-2008, 11:00
Ja mam obłożone gresem.
Najpierw po łuku docinane płytki do czoła schodka w takie trapezy a potem pozostała przestrzeń tarasu już na prosto.
Jak dasz maila wyślę fotkę.
Trochę tych ścinek było to fakt, ale też i gres tani był więc nie zmarnowało się dużo kaski.

maslak
18-06-2008, 11:38
Też podłącze się do wątku bo mam podobny taras i ten sam problem

będe wdzięczny za zdjęcia mail: jm00(małpa@)orange.pl

Cypek
18-06-2008, 12:30
Poszło.

Tkanka7
18-06-2008, 16:54
Widzę, że więcej jest takich szczęściarzy z półokrągłymi schodami betonowymi 8) Mam podobne dylematy z jeszcze większą ilością schodów, bo rzecz dotyczy schodów wejściowych do domu i tarasowych z tyłu domu. Poproszę też te zdjęcia Cypek ! Z góry dziękuję!

[email protected]

wu
18-06-2008, 22:38
Cypek też tak mam też poproszę o zdjecia :D [email protected]

Cypek
19-06-2008, 08:24
Wysłane

edde
19-06-2008, 20:16
zapodałbyś foty na forum, popatrzylibyśmy chętnie wszyscy

dragon2006
19-06-2008, 21:32
Cypek jako że też jestem szczęśliwym posiadaczem Manueli,lecz jeszcze w stanie surowym, również poproszę o fotki
[email protected]

wu
19-06-2008, 22:05
dzięki Cypek za foteczki super tylko -nie żebym marudziła :wink: - jakbyś mógł tym schodkom jakąś fotkę cyknąć tak w miarę w całości :(

Danka z Poznania
20-06-2008, 00:37
Ja też mam takie schody :roll:
Tylko , że ja chcę je obłożyć kamieniem różnej wielkości
i nierównych krawędziach . Jezeli ktoś ma takie lub widział
to proszę o inspiracje.

Sp5es
20-06-2008, 00:44
Żywica - technicznie prawidłowy pomysł, ale w takich miejscach zbyt elegancko to nie wygląda. Schody dodatkowo MUSZĄ być antypoślizgowe, co dodatkowo psuje estyetykę.

Jeśli żywica - to tylko poliuretanowa, lub mieszanka epoksydowo -uretanowa. Sztywna może się nie sprawdzić (epoxyd)

Ze względów estetycznych raczej w tym miejscu nie radzę.

Cypek
20-06-2008, 07:19
Jak nie zapomnę to zrobię zdjęcia samych schodów, bo te co wysłałem innym są z imprezy i nie chciałbym ich publicznie wystawiać.

kowalio
20-06-2008, 21:44
na połokrągłe, no tez takie mam, no wiec jak w pytaniu - najlepsze - granit palony, kamieniarz ładnie wyrobi łuki i podetnie kapinoski na schodach, impreza 500 za metr ale na zawsze

Tkanka7
23-06-2008, 16:42
500 za metr to najmniej! Robiłam wycene na granit na schody i wychodziło znacznie wiecej. Do tego mnie osobiscie bardzo nie podoba sie granit płomieniowany bo wygląda jak ukurzony. Ładnie wyglada chwilę po umyciu. Ale to kwestia gustu. W kazdym razie, mnie sie nie uśmiechało dać 700-800 zł/m kw. na coś co nie podoba mi się, choćby było na wieki. :P

sewen7
22-08-2012, 21:15
witam,

odświeżę trochę temat,
mam półokragły taras o promieniu ok 3m i 5 stopni (poniżej fotki), mogę tylko położyć płytki (ze względu na wysokość progu w oknie tarasowym).
prośba o radę: chciałbym po łuku dobudować niewielki murek (ok. 50cm) - jak i z czego to najlepiej zrobić aby po jakimś czasie nie odspoiło się ok powierzchni tarasu? zastosować jakieś metalowe pręty / kotwy?
co do płytek też mam dylemat jakie? chyba najlepsze, jeśli chodzi o cięcie i dopasowanie do łuków, byłyby małoformatowe np. 10x10cm ale słaby wybór.
może ktoś z forumowiczów podrzuci jakieś rozwiązanie?
132615132617

Charlie
24-08-2012, 20:46
murujesz murek z cegły pełnej a łuk na niej wyprowadzasz tynkiem .

W mojej opinii to taras będzie wyglądać mocno ciężko z tym murkiem - bryła Twojego domu to nie wielkość pałacu.

Zastanów się jeszcze a w tym czasie poustawiaj doniczki prostokątne z jakąs zieleniną na brzegach półokrągłych.

Blechert
28-08-2012, 04:48
Koszt obłożenia płytami granitowymi zaokrąglonych schodów byłby spory a płytki odlezą, bo jest za dużo małych fug w które wejdzie woda. Na tym etapie opłaca się skuć i wymurować od nowa, ale z kostki granitowej np. 15x17 (zdjęcia na stronie) lub 15x8 w pionie a wnętrze schodów wypełnić kostką 4x6 łupaną lub cieto-łupaną. Będzie stosunkowo tanio i efektownie. Pozdrawiam