PDA

Zobacz pełną wersję : KARCZOWANIE SADU



waldibmw
30-06-2008, 19:51
Mam sad ,ktory od lat nierodzi,wzwiazku z powyzszym postanowilem go zlikwidowac.na dzien dzisiejszy wyciete sa galezie i ulozone na kupki ,pnie zostawilem na wyskosc 1,5 metra coby zaczepic zato lancuch .PTANIE ile trzeba zaplacicic facetowi z ciagnikiem od SZTUKI ,zeby wyrwal karpy z ziemii zlozyl je w jednym miejscu na kupke ??? Z gory dzieki za pomoc.P.S. jest chetny ,ale jak patrzy namnie niemoze sie finansowo zdecydowac :D

Trociu
01-07-2008, 09:09
Trudno pewnie bedzie komuś oszacować pracochłonność. Bardziej cena za godzinę pracy się pojawi.
Nie piszesz jak stare były to drzewa a co za tym idzie jak trudno będzie je wyrwać z ziemi.

waldibmw
01-07-2008, 17:42
niewiem jak stare bo posiadlosc kupiulem w 2000r

Trociu
02-07-2008, 09:28
niewiem jak stare bo posiadlosc kupiulem w 2000rpisząc stare miałem na myśli ich wielkość. Co innego wyrywać drzewka 20 letnie a co innego 50 letnie. Podaj jakie to drzewa i jakie grube mają pnie.

waldibmw
11-07-2008, 14:30
pnie srednicy 25do 30cntymetrow

Mymyk_KSK
11-07-2008, 20:49
A może spróbuj tak:

1) jeśli musisz pozbyć sie pniaków juz teraz to rozkop ziemie w promieniu 50-70 cm od pniaka na taka głebokość, by odsłonić wszystkie korzenie boczne. Korzenie odetnij siekierą od pniaka, pod podkopany pniak włóż - jako dźwignię - drąg (im dłuższy, tym lepiej) i podważ pniak - powinien wyjść :)

2) jeśli nie musisz pozbyć się pniaków juz teraz, to zetnij pnie tuż przy samej ziemi, wywierć w nich kilka otworów i wypełnij saletrą amonową , a następnie zakryj szczelnie ziemią. Po 2-3 latach pniaki ulegną całkowitemu rozkładowi

A_dam
11-07-2008, 21:12
Czy ta saletra przyniesie taki sam efekt przy drzewach rosnących? Mam na działce kilka zbędnych drzew (topole). Jakieś jesiony by się jeszcze znalazły oraz akacje (niewielkie). Pozdrawiam.