PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrodowe znaleziska



imak
09-07-2008, 11:19
Jakie ciekawostki znaleźliście podczas wykopów budowlanych lub prac ogrodniczych na swoich posesjach? My, nie licząc gwoździ, odłamków szkła itp., znaleźliśmy monetę i nabój z II wojny. Ciekawe, jakie skarby kryją nasze ogródki? Podzielcie się swymi odkryciami. :D

Mirek_Lewandowski
09-07-2008, 11:47
6 butelek wina (domowego) zakopanych w 39 przez dziadka. Niestety, rocznik niezły, ale nie do spożycia. Lak na korkach nie pomógł.

woytek
09-07-2008, 13:48
Dolna część sztucznej szczęki.
U kolegi na działce szklarnia w postaci rozbitego szkła, wywoził wywrotką, taka ilość pod cienką warstwą ziemi, ładnie zamaskowana.

w.

Va_ldi
09-07-2008, 14:04
Z ciekawszych znalezisk to lufa z osłona i kawałkiem zamka z pepeszy, 25 sztuk amunicji w skórzanej ładownicy i granat RG 42 (w kiepskim stanie ale pirotechnik policyjny miał co robić). Na podstawie pozostałych znalezisk mogłem wyrobić sobie zdanie o stylul życia jednego z sąsiadów :)

DPS
10-07-2008, 20:35
Bomba. Niewypał, znaczy się. :D
Saperzy na sygnale wywozili. :lol:

pi0tr
10-07-2008, 21:11
a ja nie powiem bo mi archeolodzy z pędzelkami zawitają :lol:

Trociu
11-07-2008, 11:03
Wy to macie fajnie. Ja na razie wykopuję jedynie glinę i kamienie.

pati25
11-07-2008, 11:19
Jak ja bym coś na swojej dziłce znalazła typu naboje itd itd .To zawał murowany .
Tak tojest jak sie w ścisłej strefie konserwatorskiej buduje :)

Bauricho
11-07-2008, 15:31
Czemu zawal ? Przeciez to normalne, takie znaleziska to wspaniale dowody przeszlosci. Tak bylo i ja bym sie cieszyl majac takie znaleziska. Moj wuj utrzymuje ze na mojej dzielce jest kilka egzemplarzy wojennej broni i chcial mi dzialke rozkopac, lol. Gdy bedzie cos robione to licze ze cos znajde ;P Bo jak do tej pory to tylko dwa naboje od jakiegos shotguna, ale to raczej nie z wojny ;P w lesie.



pi0tr no chyba sobie jaja robisz ? Chcesz mi powiedziec ze byc moze zablokowales dostep do jakiegos wspanialego swiadectwa kultury ? No przeciez to wspolne dobro, ale niestety jestes egoista i myslisz tylko o sobie i zeby sobie zbudowac jakies grajdolek w ukryciu przed archeologami.

Mirek_Lewandowski
11-07-2008, 20:28
No i proszę...właśnie gumofilca marki Stomil wygrzebałem. Tego chyba nie muszę zgłaszać archeologom. Ale za parę lat.. kto wie?

pi0tr
12-07-2008, 00:11
Czemu zawal ? Przeciez to normalne, takie znaleziska to wspaniale dowody przeszlosci. Tak bylo i ja bym sie cieszyl majac takie znaleziska. Moj wuj utrzymuje ze na mojej dzielce jest kilka egzemplarzy wojennej broni i chcial mi dzialke rozkopac, lol. Gdy bedzie cos robione to licze ze cos znajde ;P Bo jak do tej pory to tylko dwa naboje od jakiegos shotguna, ale to raczej nie z wojny ;P w lesie.



pi0tr no chyba sobie jaja robisz ? Chcesz mi powiedziec ze byc moze zablokowales dostep do jakiegos wspanialego swiadectwa kultury ? No przeciez to wspolne dobro, ale niestety jestes egoista i myslisz tylko o sobie i zeby sobie zbudowac jakies grajdolek w ukryciu przed archeologami.

czemu jaja . Popatrz co wyżej napisałeś. :lol:

pawel i renia
25-08-2008, 10:53
granaty,amunicja,zapalniki i 2 soldatów
:roll: :lol: :roll: :lol: :roll:

jutlandia
25-08-2008, 12:32
fundamenty dwóch budynków, szklane strzykawki do leczenia inwentarza, papę w dużych ilościach, zęby dużych zwierzą...

cooky.gdynia
25-08-2008, 19:43
Witam.
Na swojej działce kilkanaście głazów morenowych, ale moja sąsiadka wykopała tysiące pustych butelek i... lodówkę z wczesnych lat 70-tych XX stulecia :D
Pozdrawim, Mirella

nozib
26-08-2008, 10:49
czeszka konia czaszka krowy
i stare butelki

tapken1
26-08-2008, 16:57
sakopanego pieska, duży,\ może wilczur/ ktoś go\ tam pochowal po śmierci.Bylo mi smutno. :cry:

ila66
26-08-2008, 18:13
a ja to znalazlem
http://pl.youtube.com/watch?v=IM5Z0-UpdZU

JoShi
28-08-2008, 15:59
Może i ładne te skorupki, ale nadmiar "efektów specjalnych" powoduje, że nie da się tego oglądać.

jag_24
04-09-2008, 14:39
stare gwoździe, żetony telefoniczne i plastikowe zielone do gry, guziki, agrafkę, koraliki, cegły :D i masę robaków

jaki
04-09-2008, 16:40
całe mnóstwo butelek 250g po gorzale, żołądkowa gorzka w przewadze. Szlak od sklepiku do ustronnych terenów. Tak sobie myślę że jeżeli w moim ogródku wyrzucone butelki to do celu obywatel musiał wypić conajmniej jeszcze dwie butelczyny.

oleniek
04-09-2008, 19:14
a ja dziś wykopałam łuski po nabojach i całe naboje - zawału bym dostała... i zakopałam je spowrotem :D niech se je znajdą za 500lat

Graczyk
05-09-2008, 06:33
A ja w nawiezionej ziemi w czasie jej rozworzenia znalazłem nocnik taki babciny z uchem ale niestety łopata go kompletnie zniszczyła. Dodatkowo wygrzebałem kilka buteleczek z początki XX wieku. Pozostałość po jakimś szpitalo lub aptece.
Wyczyściliśmy i młody trzyma w pokoju.

imak
05-09-2008, 12:30
a ja to znalazlem
http://pl.youtube.com/watch?v=IM5Z0-UpdZU
_________________

Super, to rzeczywiście skarb!! I chyba łączy się z jakąś ciekawą historią rodzinną. Wiesz coś na ten temat? Dlaczego ktoś zakopał te naczynia i to chyba w pośpiechu (bo jak widać bez żadnego zabezpieczenia i opakowania)? Co to za porcelana? Jakiej firmy?
Gratuluję takiego znaleziska!

imak
05-09-2008, 12:33
Chyba, że to Twoja własna twórczość: scenariusz i reżyseria :D

ila66
05-09-2008, 19:36
a ja to znalazlem
http://pl.youtube.com/watch?v=IM5Z0-UpdZU
_________________

Super, to rzeczywiście skarb!! I chyba łączy się z jakąś ciekawą historią rodzinną. Wiesz coś na ten temat? Dlaczego ktoś zakopał te naczynia i to chyba w pośpiechu (bo jak widać bez żadnego zabezpieczenia i opakowania)? Co to za porcelana? Jakiej firmy?
Gratuluję takiego znaleziska!

taaaa , lezalo tam sobie ponad 60 lat