PDA

Zobacz pełną wersję : panele



lackyluk
16-07-2008, 11:41
Proszę o podpowiedź w następującym temacie. Jak i jakie ułożyc warstwy podłogi z paneli 8mm by zrównać z posadzką z płytek. Róznica poziomów to 20 mm. Raczej chciałbym uniknąć SAM-a.

akacja
16-07-2008, 12:48
Cienka płyta OSB, podkład wygłuszający, na to panele. Grubości płyty i podkładu wybierz tak, żeby było 20 mm.

piotrulex
16-07-2008, 13:05
Cienka płyta OSB, podkład wygłuszający, na to panele. Grubości płyty i podkładu wybierz tak, żeby było 20 mm.

jak mam podest nizej o jakies 4cm niz drewniane schody to tez moge z 3cm osb, na to pianka i panele?

podest okolo 3mkw

plyte osb czyms podkleic do betonu?

miedzy beton a osb moze tez pianke?

prosze o podpoiedz i przepraszam za podpiecie pod temat :D

akacja
16-07-2008, 13:15
Szczerze mówiąc, nie pamiętam, czy OSB było przyklejane :cry: Chyba nie, między płytą a wylewką jest folia. Albo między płytą a podkładem... :-? Zapytam ekipę. Na OSB mam podkład eko-cośtam, w formie kwadratowych płyt o gr. 5,5 mm, na to panele.
U mnie OSB było cienkie, ale jak masz potrzebę położyć 3 cm, to chyba nie problem. Może jeszcze ktoś coś fachowo doradzi...

ghost34
16-07-2008, 15:14
wierć kołkami rozporowymi...nie dawaj pianki pod osb...

piotrulex
16-07-2008, 15:25
wierć kołkami rozporowymi...nie dawaj pianki pod osb...

aby bylo jasne

nie mam w pianie osb do betonu kleic na pianek montazowa

mialem na mysli pianke taka pod panele co sie kladzie :D

co by mniej stukalo, bylo rowno itd ...

jarekkur
16-07-2008, 20:49
wierć kołkami rozporowymi...nie dawaj pianki pod osb...

aby bylo jasne

nie mam w pianie osb do betonu kleic na pianek montazowa

mialem na mysli pianke taka pod panele co sie kladzie :D

co by mniej stukalo, bylo rowno itd ...
Masz 20 mm różnicy. Płyta OSB-3 najcieńsza ma 12mm pod panele pianka 2mm to już jest 22mm. Z tą różnicą musisz żyć.
Aby położyć płytę OSB musisz mieć suche 2% wilgotności i równe podłoże 2-3mm/2mb. Kołki rozporowe w rzędach co 30-40cm. Ponieważ nie masz wprawy i rozumiem, że chcesz robić to sam to płytę najlepiej kleić do podłoża.
__________________________________________________ __
vanitas vanitatum ey omnia vanitas

jarekkur
16-07-2008, 20:54
Cienka płyta OSB, podkład wygłuszający, na to panele. Grubości płyty i podkładu wybierz tak, żeby było 20 mm.

jak mam podest nizej o jakies 4cm niz drewniane schody to tez moge z 3cm osb, na to pianka i panele?

podest okolo 3mkw

plyte osb czyms podkleic do betonu?

miedzy beton a osb moze tez pianke?

prosze o podpoiedz i przepraszam za podpiecie pod temat :D

Oczywiście to najlepsze rozwiązanie. Najlepiej płytę unieruchomić mocując ją do podłoża. Nastepnie tak jak masz zamiar pianka lub mata i panele.
__________________________________________________
vanitas vanitatum et omnia vanitas

Trociu
17-07-2008, 11:57
Masz 20 mm różnicy. Płyta OSB-3 najcieńsza ma 12mm pod panele pianka 2mm to już jest 22mm. Z tą różnicą musisz żyć.

OSB 12mm nie jest najcieńszym OSB dostępnym. Za stroną Kronopola
Płyta OSB produkowana jest w następujących grubościach (mm): 8; 10; 12; 15; 18; 22; 25

Tak więc jeżeli panele mają 8mm, do tego pianka 2mm i do tego OSB3 10mm i mamy ładnie 20mm.