PDA

Zobacz pełną wersję : PRZESADZANE SKYROCKET'Y



Gringo...
17-07-2008, 19:38
Witam
na poczatku maja kupilem i przesadzalem okolo 2-3metrowej wysokosci Skyrockety, razem z brylą itd. Podlewalem mysle ze srednio.
Wszystko bylo ok i gdzies tydzien temu zauwazylem ze od zdrodka zaczynaja one brazowiec i gubic igły. Szok! nie wiem co robic. Prosze o rade. Czytalem ze takich przesadzanych iglakow nie mozna zasilac. Staram sie lac jak najwiecej wody ale czy to juz nie jest za pozno ?

Arctica
17-07-2008, 20:34
U mnie pomimo ogromnej troski, podlewania, podlewania, podlewania i nie wiem czego jeszcze przeżyły tylko 2 z 9 dużych Skyrocketów sadzonych z bryłą. Cała reszta, inne junipery i thuje mają się dobrze. Wyciągnęłam odpowiednie wnioski, jałowce skalne tylko małe i z doniczki. I tak szybko dogonią i przegonią wzrostem te duże sadzone z balotów.

gosiaczek25
17-07-2008, 20:36
Gringo...napisał

na poczatku maja kupilem i przesadzalem okolo 2-3metrowej wysokosci Skyrockety, razem z brylą itd. Podlewalem mysle ze srednio.
Wszystko bylo ok i gdzies tydzien temu zauwazylem ze od zdrodka zaczynaja one brazowiec i gubic igły. Szok! nie wiem co robic. Prosze o rade. Czytalem ze takich przesadzanych iglakow nie mozna zasilac. Staram sie lac jak najwiecej wody ale czy to juz nie jest za pozno ?

2-3 metrowe, przesadzane, z gołą bryłą korzeniową? Ja bym się nie odważyła - za duże ryzyko, że się nie przyjmą :-? . Jak kopane? Czy korzenie nie były uszkodzone? Zasilałeś, nawozem? Po co? Średnio podlewałeś? To raz na tydzień, czy częściej? Albo się nie przyjęły i usychają (szkoda :( ) albo przenawożone :( albo (jest takie prawdopodobieństwo) są chore :( (np. przez paskudne grzyby). Poszperaj na tym forum, jest mnóstwo zdjęć podsychających iglaków, chorób i porad. Pozdrawiam!

Gringo...
18-07-2008, 15:59
nie nawozilem a podlewalem co 2-3 dni. poczytalem troche i chyba to jakich szkodnik. moze fytoftoryza ?

gosiaczek25
18-07-2008, 18:09
To dobrze, że nie nawoziłeś. Źle zrozumiałam "zasilanie" :oops:
Ja po posadzeniu tuj w maju podlewałam codziennie - chyba, że lało.

Przestudiuj: MIREK - PYTANIA - OGRODNICZE POGOTOWIE

moze fytoftoroza ? Nie życzę.
Może to jakiś inny grzybek i wystarczy dobry oprysk.

Powodzenia!

Gringo...
22-07-2008, 10:38
bylem w sklepie ogrodniczym z gałązką i niestety fytoftyroza. kupilem preparat do oprysku aliette. ciekawe czy pomoze...