PDA

Zobacz pełną wersję : MARKI NAJSZYBCIEJ PSUJąCYCH SIę SPRZETóW AGD I RTV



Paty
22-07-2008, 09:03
Pomyślałam że założę nowy watek gdzie będziemy wpisywać marki i rodzaje sprzętów które bardzo szybko po zakupie się zepsuły, są przereklamowane, nie spełniają naszych oczekiwań itd........

Zacznę pierwsza.


Zmywarka marki whirlpool ADG 8340ma skończone 3 lata i właśnie się zepsuła koszt naprawy 900 zł, lepiej chyba kupić nową

Pralka marki indesit , przy wirowaniu tak huczy że lepiej wyjść z domu , diagnoza amortyzator lub łożysko, przy łożysku wymiana wraz z całym bębnem , podobno części na stałe połączone nie da się wymieniać poszczególnych elementów

zastanawiam się gdzie jakość sprzętu z naszych ;lat młodości, pralka pierwszy automat sprawna przez 20 lat, telewizor coś koło tego ..........itd..

małaMI
22-07-2008, 09:59
zastanawiam się gdzie jakość sprzętu z naszych ;lat młodości, pralka pierwszy automat sprawna przez 20 lat, telewizor coś koło tego ..........itd..

takich sprzętów już nie ma.
sprzęty obecnie robione są by pochodziły jakieś max 7 lat i wymiana. Gwarancja jest dawana na tyle, na ile producent jest pewny, że sprzęt się nie zepsuje :evil:

Na dłużej to ponoć Miele jest pomyślane, ale też i cena za ten sprzęt taka, że wyjdzie na jedno z wymianą innej amiki czy czegoś w tym stylu co kilka lat.

Annja
22-07-2008, 10:08
Lodówka Ardo - porażka!!! :evil: Po dwóch latach użytkowania sypie się w niej właściwie wszystko od uszczelek począwszy na agregacie skończywszy. Cieszę się, że już niedługo się z nią rozstaję

nastka79
22-07-2008, 10:37
Ja mam złe doświadczenia z Samsungiem (jeżeli chodzi o RTV)...

blady
22-07-2008, 11:06
U mnie w pralce polar pdp 88b po 5 latach zaczęła cieknąć woda. Przetarł się gumowy odpływ wody - obcierał o silnik - wada konstrukcyjna. Naprawa we własnym zakresie - koszt materiału 25 zł. I za to lubię produkcje zlokalizowane w Polsce - niskie koszty części zamiennych :)

karolinnab
22-07-2008, 11:41
Ja mam złe doświadczenia z Samsungiem (jeżeli chodzi o RTV)...

Samsung to teraz jedna z najbardziej cenionych za jakosc i parametry marek jesli chodzi o telewizory LCD.


Jesli chodzi o AGD to slyszac opinie znajomych nigdy bym nic nie kupila Ardo, Ariston, Amica, Polar, Beko, Indesit. Z Mastercooka i Candy - nie kupilabym lodowki i pralki.

W zasadzie to wybierajac sprzet AGD bralam pod uwage Siemens, Samsung, Gorenje, Zanussi, Electrolux, Bosh (chociaz te dwie ostatnie marki skiepscily sie troche ostatnimi czasy).

nastka79
22-07-2008, 12:18
Samsung to teraz jedna z najbardziej cenionych za jakosc i parametry marek jesli chodzi o telewizory LCD.


Jesli chodzi o AGD to slyszac opinie znajomych nigdy bym nic nie kupila Ardo, Ariston, Amica, Polar, Beko, Indesit. Z Mastercooka i Candy - nie kupilabym lodowki i pralki.

W zasadzie to wybierajac sprzet AGD bralam pod uwage Siemens, Samsung, Gorenje, Zanussi, Electrolux, Bosh (chociaz te dwie ostatnie marki skiepscily sie troche ostatnimi czasy).
Mój monitor LCD po roku zepsuł się po raz pierwszy - został naprawiony, po 2 tygodniach zepsuł się ponownie. Napęd DVD Samsunga spalił się zaraz po wygaśnięciu gwarancji. Nie wiem gdzie Samsung ceniony jest za jakość i parametry, ale z pewnością nie u mnie.

Co do AGD to Siemens i Bosch to jedna i ta sama firma :P

karolinnab
22-07-2008, 12:43
Mój monitor LCD po roku zepsuł się po raz pierwszy - został naprawiony, po 2 tygodniach zepsuł się ponownie. Napęd DVD Samsunga spalił się zaraz po wygaśnięciu gwarancji. Nie wiem gdzie Samsung ceniony jest za jakość i parametry, ale z pewnością nie u mnie.

Co do AGD to Siemens i Bosch to jedna i ta sama firma :P

Co do Samsunga to ostatnio sprzedawca tlumaczyl mi ze to zalezy ktora fabryka produkowala. Samsung ma dobre piekarniki, ale za to fatalne pralki.
Telewizory LCD ma swietne, slyszalam z wielu zrodel, wystarczy tez popatrzec na opinie na ceneo. Mozliwe ze urzadzenia do komputerow robione sa gdzies indziej i dlatego sa kiepskie.

A co do Bosha, Electroluxa i Siemensa - tak wiem ze to jeden koncern, tak jak Volkswagen, Seat i Skoda :wink: Jednak z tej calej trojki Electrolux jest najslabszy, a Siemens najlepszy :)

nastka79
22-07-2008, 12:58
I najdroższy :wink:

Lucyna1
22-07-2008, 13:53
Tanio znaczy drogo :) . Tak zawsze powtarzali moi rodzice -swiete słowa.
Jak chcemy miec cos dobrej jakości to niestety musimy za to zapłacić. Zadna firma która ceni swoje wyroby nie obniży cen bez powodu.
Podziwiam ludzi którzy kupuja wynalazki typu BEko, Ardo, Indesit itp.
W branzy AGD jest tak ,ze producent który robi najlepsze RTV nie sprawdza sie jako poducent pralek czy kuchenek. Każda firma specjalizuje sie w jakiejs dziedzinie. Czasami tylko firmuja swoim logo artykuły innych producentów.
To co jest do wszystkiego jest do niczego :D

Iwona i Robert
22-07-2008, 14:45
Bosch i Siemens to ta sama firma

Electrolux to już inny koncern, ale ten sam co Zanussi i AEG
Ariston i Indesit to też jeden koncern

a wracając do tematu
- ja osobiście wystrzegam się włoskich marek, nigdy mi się nie sprawdziły w użytkowaniu

arkadius
23-07-2008, 09:56
pralka ARDO po dwoch latach farba poschodzila, pompka zepsula i przelacznik programow.

Zagoniona
23-07-2008, 12:12
nie polecam zwłaszcza okapów kuchennych
mój zepsuł się już po roku od zakupu i po długich bojach z producentem dostaliśmy nowy, ale też nie działa najlepiej. Wyłącznik od początku włacza się jak zechce....

Trociu
23-07-2008, 13:02
nie polecam zwłaszcza okapów kuchennych
mój zepsuł się już po roku od zakupu i po długich bojach z producentem dostaliśmy nowy, ale też nie działa najlepiej. Wyłącznik od początku włacza się jak zechce....Ale o jaką firmę chodzi?

nastka79
23-07-2008, 13:14
Mi się wydaje że o Ardo - tak by było logicznie...

kasia i grzegorz
23-07-2008, 13:20
U mnie w pralce polar pdp 88b po 5 latach zaczęła cieknąć woda. Przetarł się gumowy odpływ wody - obcierał o silnik - wada konstrukcyjna. Naprawa we własnym zakresie - koszt materiału 25 zł. I za to lubię produkcje zlokalizowane w Polsce - niskie koszty części zamiennych :)
Zgadzam się. Miałam to samo

EWAF
23-07-2008, 13:25
no to ja dodam pralke AMICI,
mam lodówke ELEKTROLUXA z dwoma agregatami (niby takie super) ale nawet z instrukcja nie jestem w stanie ustawic temperatur: czy bym obnizala czy podnosilam zawsze na wyswietlaczu jestta sama + - 2st. ?
efekt taki ze zamrazalnik gora jest caly w lodzie a lodowka chlodzi jak chce (swoja droga instrukcja do d...)
z zasady stara,m sie nie kupowac na P ani Philipsa ani Panasonica (zawsze mi sie psuje z samego startu)
i na końcu radio Grundiga

irwan
23-07-2008, 13:54
pralka Ardo FLS 105L, regularnie co 6 miesięcy coś nawala, najpierw przestała działać wogóle , poszedł jakiś moduł jeden
niedawno przy wirowaniu coś tam sie telepie w środku, odgłos jakby się pasek rozszczepiał i jedna urwana część waliła po obudowie
cudownie :)

kasia27
23-07-2008, 14:01
mój ojciec pracuje w salonie z meblami kuchennymi, mają też w swojej ofercie sprzęt agd, ojciec jeździł na masę szkoleń, zna się na agd. Kiedy kupowalam sprzęt do swojego mieszkania powiedział: Nie kupuj nic ARDO, ARISTON. Amica sie polepszyła. A najlepszy sprzęt jest LIEBHERRA, tylko drogi!

Zagoniona
23-07-2008, 14:04
nie polecam zwłaszcza okapów kuchennych
mój zepsuł się już po roku od zakupu i po długich bojach z producentem dostaliśmy nowy, ale też nie działa najlepiej. Wyłącznik od początku włacza się jak zechce....Ale o jaką firmę chodzi?


przepraszam, dałam w temacie postu, a na niego pewnie nikt nie patrzy. Oczywiście chodzi o okap Mastercook. Mam taki ładny półokrągły, tyle że awaryjny jak napisałam. I chodzi nie najciszej :( o czym w sklepie nie można było sie przekonać.

Za to polecić mogę Wirpool zmywarkę "szósty zmysł" - super serwis gwarancyjny, za sprawą córci wysiadł włącznik, przyjechali naprawili, przeprosili... Kuchnia Elektrolux`a bezawaryjna jak dotąd

MIRAS41
24-07-2008, 16:15
Ogólnie ciężko stwierdzić którą firmę teraz wybrać, ja to zawsze patrze na serwis jeżeli jest dobry to wpływa na moją decyzję

Paty
24-07-2008, 22:39
skoro interesujesz sie przed zakupem serwisem to z góry zakładasz że sprzęt będzie sie psuł.................jam szukam sprzętu który będzie mi pracował bez zarzutu chociaż 10 lat

ngel
24-07-2008, 23:11
ja się naciełam na maszynka do mielenia zelmer. Po każdym uzyciu (i nawet dokładnym wytarciu- na tyle na ile mozna dokładnie wytrzec sitko) częście rdzewieją :evil: Maszynka była raz w serwisie- dostałam pismo że niewłaściwie użytkuję sprzęt (bo wg producenta powinnam wycierać sitko po każdym umyciu- chyba patyczkiem do ucha) drugi raz przetrzymali dwa tygodnie i skserowali swoje poprzednie pismo - no comment
Ale odkurzacz i mikrofalę też mam zelmera i sobie chwalę ;)

piwona
25-07-2008, 09:46
Ja bym drugi raz nie kupiła lodówki Elektrolux. Nie był to najdroższy model ale po 4 latach użytkowania mam urwane uchwyty (od normalnego otwierania- nie mam małych dzieci, które huśtałyby się na drzwiach), oblezioną farbę i pordzewiałe drzwi. Koszmar!

Dagne
25-07-2008, 11:32
Tak czytam i czytam i stwierdzam, że chyba nie da się jednogłośnie powiedzieć jakie marki są "be" a jakie "cacy". Jak u jednych się psuje Elektrolux to zaraz ktoś inny go poleca.

Chyba nie da się jednogłośnie powiedzieć, że jakaś marka ABSOLUTNIE SIE NIE NADAJE a jakaś inna JEST ABSOLUTNIE REWELACYJNA. Zależy od fabryki, użytkowania, i czasem od pojedynczego przypadku.

Może łatwiej byłoby zrobić np. listę, każdy wpisywałby tylko konkretną markę i model, który mu się psuje, oraz co mu się doładnie popsuło:

np.:

lodówka:
ARDO(tutaj model, ale nie mam pojęcia jaki mam model)
zamarza jedzenie w lodówce, a jak się zmniejszy temperaturę to wszystko płynie, a świeżość jedzenia znika po 2 dniach.

Wtedy każdy może łatwo coś znaleźć dla siebie.

Bo takie "A słyszałam, że....", "Ktoś mi powiedział....", "Podobno...." to tak naprawdę chyba niewiele daje. Konkretne przypadki marek i defektów chyba bardziej pomogłyby tym, którzy dopiero stoją przed wyborem AGD i RTV (tak jak ja :oops: )

woland1980
25-07-2008, 13:44
Odradzam produkty koncernu Merloni a szczególnie niższe półki czyli Indesit i tańsze Ariston... Pralka i piekarnik psuły się.

W sumie chyba ciężko wybrać idealna markę, decyduje cena, design, awaryjność, serwis...

Co ciekawe, nie liczy sie tylko Jaki sprzęt, liczy się też gdzie kupiony!
Np. lodówka Ariston kupiona w małym sklepie i np. Mediamarkt, mimo tej samej pojemnosci, wygladu i nazwy różni się np. agregatem i jedną literką w nazwie technicznej. Dla przeciętnego klienta nie do wyłapania. Duże sieci poprostu mają moc by zamówić 500szt. sprzętu z tańszym i gorszym elementem co pozwoli zbić cenę i skusic klientów...

Jesli starczy mi kasy to wybiorę wszystko w jednej firmie: Miele, Smeg, Siemens w tej kolejności.
Jedynie lodówka będzie koniecznie Liebher.

EWAF
25-07-2008, 13:54
z tymi zakuapami to prawda: co tanie chociaż ten sam produkt nie znaczy dobre: kupowałam tak okap Fabera synthesis 60: w sklepach gdzie go drogo sprzedają jest taki sam w katalogu z przyciskami. Skuszona niskimi cenami dostałam okap z lichymi suwakami co zmienia także delikatnie stylistykę okapu i jakość wykonania.

Trociu
25-07-2008, 14:00
z tymi zakuapami to prawda: co tanie chociaż ten sam produkt nie znaczy dobre: kupowałam tak okap Fabera synthesis 60: w sklepach gdzie go drogo sprzedają jest taki sam w katalogu z przyciskami. Skuszona niskimi cenami dostałam okap z lichymi suwakami co zmienia także delikatnie stylistykę okapu i jakość wykonania.A czy to nie podpada pod niezgodność towaru z zamówieniem. Przecież chciałaś z przyciskami a otrzzymałaś z suwakami. Próbowałaś wyjaśniać tą sprawę?

EWAF
25-07-2008, 14:02
oddałam: niestety trzeba uważać ponieważ niektóre sklepy podają tylko zdjęcie bez specyfikacji i drobnym drukiem że zdjęcie nie jest podstawą reklamacji (producent ma prawo do zmian)

piotrulex
25-07-2008, 14:13
My mamy:
lodowa - mastercook
plyta gaz - mastrcook
wyciag - gorenje
piekarnik - amica
mikrofala - zelmer
odkurzacz - zelmer
frutownica - moulinex
zelazko - philips
wypiekacz do chleba - moulinex
mikser - zelmer
waga kuchenna - nie wiem
sandwich -nie wiem
toster - nie wiem

jak cos sie zepsuje to napisze

jak na razie wszystko nowe i sprawne :wink:

erwinbudowniczy
15-08-2008, 18:01
mój ojciec pracuje w salonie z meblami kuchennymi, mają też w swojej ofercie sprzęt agd, ojciec jeździł na masę szkoleń, zna się na agd. Kiedy kupowalam sprzęt do swojego mieszkania powiedział: Nie kupuj nic ARDO, ARISTON. Amica sie polepszyła. A najlepszy sprzęt jest LIEBHERRA, tylko drogi!

Zgadzam się z przedmowczynia co do Amiki. Maja niezly sprzet, do tego można sobie przedeluzyc gwarancje o dodatkowe 3 lata, a to chyba swiadczy, ze producent jest pewien jakosci sprzetu który robi.

retrofood
15-08-2008, 18:20
Pisałem już w innym watku, ale powtórzę tutaj:
wiele usterek sprzętu AGD i RTV nie jest spowodowane złą jakością sprzetu, tylko złą jakością prądu elektrycznego!!! I brakiem w naszych instalacjach urządzeń zabezpieczających przed złą jakością zasilania.
Temat zbyt obszerny jak na jeden post

Mojej znajomej sprzęty przestały się psuć jak sprzedała chatę na końcu wsi i przeniosła się bliżej do transformatora. Tam na końcu, to przy każdej burzy miała takie przepięcia, że nic nie wytrzymywało. No ale dla niej montaż ochronników to były fanaberie, nie wierzyła, że to może mieć wpływ i już.
Tyle, że zabezpieczenia chronią nas tak w 95%. Pewni nie bedziemy nigdy.

Patisiak
16-08-2008, 20:21
ja się dołączę z Amicą - w akademiku gdzie pralki bylo bardzo mocno uzywane Amica co chwile padala. Wytrzymywały 1,5 miesiaca. Za to Polar dzialal ze 3 -4 lata - co oznacza ciągłą pracę przez 20h! to był duzy akademik. Polar to teraz Whirlpool.... a wiele osob narzeka na Whr. Może już się popsuło... ale tamten agezemplarz by zacny :)

ancol
17-08-2008, 18:29
ostatnio zepsuł nam się 3-letni telewizor GRUNDIG. Moim zdaniem to zdecydowanie za wcześnie ;/ tv z tych kineskopowych, ale 3 lata temu LCD jeszcze nie były tak popularne, no i ten nasz kosztował ponad 2tys. ... nie wiem co się spaliło, ale dało się naprawić za 100zł (szczęście w nieszczęsciu, bo akurat nie mam kasy na nowy tv)

nigdy więcej nie kupie telefonu SIEMENS-a (stacjonarny, bezprzewodowy). Jeden mam w pracy a drugi w domu i wszyscy narzekają, że nic nie słychać. Głosność mamy już wszędzie na maksa poustawianą...

zadowolona jestem z kuchenki Mastercooc (palniki gazowe, piekarnik na prąd). To kolejny egzemplarz użytkowany- zmieniałam wraz ze zmianą mieszkania i z żadnym nie było problemów.

retrofood
17-08-2008, 18:42
Dokładnie przeglądnąłem - nikt nie narzeka na lodówkę MIŃSK.
Dobry sprzęt :D

galka
17-08-2008, 22:43
Po dwóch latach użytkowania lodówki Gorenje rozleciała się dolna szuflada ,popękały wszystkie plastiki i odpadł uchwyt od drzwi.Chcę dodać,że nie trzymałam w tej szufladzie betonu ,nie rzucałam w lodówkę młotkiem i nie otwierałam drzwi ''z kopa''

jacekp71
18-08-2008, 00:16
kiedys Amica .... w okapie przyciski poodpadaly w drugim tygodniu, a w gazowce z pierarnikiem zagar elektroniczny pokazywal co chcial po miesiacu ....

ale ostatnio wszystko przebil czajnik elektryczny firmy CLAtronik ;-)
podejrzewalismy, ze to badziew, ale zonka sie uparla poniewaz byl opalizujaco czerwony, co pasowaloby jej do reszty elementow w kuchni,
nasza podejrzliwosc kazala nam sprawdzic czajnik jeszcze w sklepie - i spalił sie ;-) ! zaraz po uruchomieniu :o

Cieyowa
18-08-2008, 00:54
Zmywarka Ariston wytrzymała 3 lata, zepsuła się jakaś tam pompa i jeszcze coś, koszt naprawy 800 pln, lepiej było kupić nową,
pralka Ariston zepsuła się po roku, ale tylko elektornika, za niewielkie pieniądze dało się naprawić, działa 4 rok, odpukać w niemalowane
lodówka Elektrolux zepsuła się po 2 latach - zaczęła grzać, zamiast ziębić, kosztu naprawy nie pamiętam, ale ogromny, też kupiliśmy nową
odkurzacz Elektrolux zepsuł się po pół roku, to znaczy urządzenie działa, ale złamała sie blokada w rurze teleskopowej w wyniku czego rura sama się składa oraz sam chowa sie kabel, przyciągając gwałtownie odkurzacz do kontaktu.
Takie miłe dodatki umilające sprzątanie :wink:

Sprzętów dwóch powyższych firm w naszym domu już nie będzie.

Blutka
18-08-2008, 09:42
A sprzęty Elektrolux by IKEA? Macie? Używacie? Jak się sprawdzają?

Cieyowa
18-08-2008, 11:17
A sprzęty Elektrolux by IKEA? Macie? Używacie? Jak się sprawdzają?

to chyba Whirlpool by Ikea?
Sama się zastanawiam bo dostałam kupon rabatowy. 5 lat gwarancji kusi.

Blutka
18-08-2008, 11:21
A sprzęty Elektrolux by IKEA? Macie? Używacie? Jak się sprawdzają?

to chyba Whirlpool by Ikea?
Sama się zastanawiam bo dostałam kupon rabatowy. 5 lat gwarancji kusi.

Tak tak, miało być whirpool. Przejęzyczenie. Bardzo ciekawa jestem, bo meble kuchenne u nich kupuję i nie wiem, czy brać też sprzęt.

jarte
20-08-2008, 14:00
totalny syf, cały parował, nie dało się w nim nic upiec, nie było wentylacji w nim zy co, serwis tez beznadziejny - u tesciowej sie popsuł to przez pół roku jeździł sewis i nie naprawił , zrzucając winę na wszystko tylko nie na siebie i w końcu gwarancja się skończyła ( szkoda ze wtedy nie wiedziałam jak postepować teraz od razu poszłabym do rzecznika praw konsumenta a reklamację złożyła u sprzedawcy za niezgodność z umową,

atott
20-08-2008, 15:57
whirlpool sredni jakosciowo -
problemy z pralką (jakis nie kontakt el - trzeba stuknac zeby podjela prace) ; problemy ze zmywarka ( kilkukrotnie lecial wylacznik glowny)

nie polecam
Samsung omijac z daleka , okres gwaranjci dobiega konca i sprzet sie rozsypuje

na polu RTV sony wydaje sie byc niezniszczalne

miillka
20-08-2008, 17:08
Hmm, jak czytam Wasze posty, to wychodzi, że ja jestem prawdziwą szczęściarą, bo jak do tej pory nie miałam żadnych problemów z użytkowanymi sprzętami.

Zmywarka Whirlpool - już 6 lat !!, bez najmniejszych problemów. :-))

Lodówka Gorenje - 2 lata bez problemów

Pralka Candy (płytka 33 cm), po dwóch latach coś tam zaczęło w niej brzęczeć, ale zanim wezwałam serwisanta samo przestało :-)).

Telewizor Samsung - 5 lat bez żadnych problemów.

Ktoś, kto zajmuje się naprawami różnych sprzętów powiedział mi kiedyś, że wszyscy producenci kupują podzespoły u tych samych poddostawców, tak, że o ile nie stać kogoś na Miele, to niech nie zawarca sobie głowy markami, tudzież domniemaną wyższością jednej nad drugą, tylko raczej na walory użytkowe.
Niestety, w tej chwili jakość to loteria. Albo się trafi, albo nie.

Acha, i z podejrzliwością należy podchodzić do rad sprzedających, bo oni wciskają to, od czego mają większą premię, albo co szefostwo kazało im wypchnąć z magazynu "-).

Pozdrawiam

Millka

nitubaga
20-08-2008, 17:17
To może teraz ja coś napiszę...

w domciu mam:

- TV Sony Brawię - super

- pralke Indesit WIL 105 - rewelacja działa od 4 lat i do nowego domciu kupię taką samą, ale nową by miała gwarancję...choć muszę przyznać, że były kłopoty z jej ustabilizowaniem...jak już przestała tańczyć przy wirowaniu jest naprawdę ok.

- zmywarkę Elektroluxa - od 3 lat...nie najgorsza...jeszcze nic się nie popsuło...ale czasem nie domywa...

- no i lodówkę Whirpoola - porażka totalna...jeszcze gwarancja się nie skończyła już był moduł do wymiany, gdyby nie gwarancja bylibyśmy jakieś 700 zł w plecy...

oxa
20-08-2008, 17:34
A ja na temat Clatronica mam inne zdanie - zaraz po ślubie (13 lat temu :wink: ) kupiliśmy " toster, opiekacz do kanapek, blender (tyle sobie na razie przypomniałam) w każdym razie były tanie i miały być z założenia na chwilę :lol: Używane nagminnie, zarówno przez nas jak i potem nasze dzieci NARESZCIE się popsuły :roll: tzn. w opiekaczu zaczęło odpadać zapięcie, a w tosterze - urwała się rączka do opuszczania pieczywka, - ustrojstwa jako takie dalej działają :P W związku z powyższym w tym roku przed wyjazdem kupiłam sobie "wczasową pralko-wirówkę" też clatronica 8) Nie wiem, czy mają jakiś "większy sprzęt 8) " jeśli tak, to raczej bym się jednak nie odważyła, (kuchnia, piekarnik, okap i zmywarka jednak AEG kupione w Niemczech,) ale moim zdaniem na takie kuchenne drobiazgi można się skusić, choć ostatnio oglądałam CUDNY toster - już nawet nie pamiętam jakiej firmy - za chorą cenę :roll: i może sobie go zażyczę na jakąś okazję :roll: a co..........

a-k-a
06-09-2008, 11:25
Pomyślałam że założę nowy watek gdzie będziemy wpisywać marki i rodzaje sprzętów które bardzo szybko po zakupie się zepsuły, są przereklamowane, nie spełniają naszych oczekiwań itd........

Zacznę pierwsza.


Zmywarka marki whirlpool ADG 8340ma skończone 3 lata i właśnie się zepsuła koszt naprawy 900 zł, lepiej chyba kupić nową

Pralka marki indesit , przy wirowaniu tak huczy że lepiej wyjść z domu , diagnoza amortyzator lub łożysko, przy łożysku wymiana wraz z całym bębnem , podobno części na stałe połączone nie da się wymieniać poszczególnych elementów

zastanawiam się gdzie jakość sprzętu z naszych ;lat młodości, pralka pierwszy automat sprawna przez 20 lat, telewizor coś koło tego ..........itd..
witam. jeśli ten indesit jeszcze gdzieś jest to chetnie się tym zaopiekuję . Mój mąż już ma za sobą wymianę łożyska właśnie w pralce indesit - jest "złotą roczką". wszystko można co nie można byle z wolna i ostrożna. pozd. ana

grave
06-09-2008, 18:16
z autopsji: nie kupię więcej pralki AMICA, jak tylko skończyła się gwarancja zhuczy jak odrzutowiec gotujący się do startu przy wirowaniu... o "tańcu" nie wspomne :evil: Z kolei tejze firmy okap równiez jest bardzo głośny, o dziwo głosniejszy na I-ym biegu niz drugim... :P
Amica robi dobre kuchnie, piekarniki - mam i chwalę sobie! Teraz kupiła moja mama i też jest zadowolona.

Mam zmywarke i lodówkę ELECTROLUXa i tez ok, co prawda ta dwuagregatowa jakos bardzo mrozi...przydałby się jej tez no frost.

Na nowym zainwestowałem w lodówkę i okap Gorenje, a płytę gazową, piekarnik i zmywarkę planuje BOSCHA...pralke chyba też :P

Aha... nie ufam włoskim i tureckim wyrobom!

SAVAGE7
06-09-2008, 19:19
Dokładnie przeglądnąłem - nikt nie narzeka na lodówkę MIŃSK.
Dobry sprzęt :D

i jeszcze SILESIA, cała rodzina miała, wszyscy po ok. 20 lat i nic.

sportek
06-09-2008, 22:48
MANTA! Odradzam zakup sprzętów tej firmy... Jest tania i jednorazowa

elutek
07-09-2008, 07:51
Whirlpool :evil:
pralka- działała dobrze w czasie trwania gwarancji, zaraz po siadł programator
lodówka- chodzi jak czołg

cooky.gdynia
07-09-2008, 11:22
Nigdy więcej płyty gazowej 5-cio palnikowej Amica ! :evil: Nawet nie będę opisywać co sie w niej psuje, bo... nie ma takiej części, która by się nie psuła.
Natomiast chwalę sobie zmywarkę i pralkę Bosch.
Lodówko-zamrażarka Elektrolux - uchwyty i plastikowe części zamrażarki i lodówki gorsze niż ... no nawet nie wiem do czgo przyrównać.
Piekarnik Nardi - sobie chwalę.
Pochłaniacz Teka - nie oszczędzać na takich "wynalazkach".
Pozdrawiam, Mirella

andk
07-09-2008, 12:03
Marki urządzeń trwałych i niezawodnych przez kilka, kilkanaście lat NIE ISTNIEJĄ!
Żaden z biznesmenów (bez odchyłek psycho :D ) nie jest samobójcą. Firma aby istnieć musi sprzedawać, sprzedawać, sprzedawać. I trzeba tak produkować, aby rynek nigdy się nie nasycił. Czyli sprzęt ma być niezawodny tylko w okresie gwarancji - później naprawa ma być nieopłacalna, lepiej kupić nowy. Rynek musi się kręcić a serwis tylko generuje niepotrzebne koszty. Jak kapitalizm to kapitalizm... :D Kto nie wierzy nich poszuka aktualnej reklamy sprzętu jakiejś marki, gdzie byłaby podkreślana niezawodność , ba - gdzie byłoby cokolwiek wspomniane na ten temat :(

jaszczurka
08-09-2008, 09:57
I do jakich wniosków doszliscie?
nie warto kupowac sprzętów rzadnej z wymienionych firm?
BZDURA TOTALNA!
Ja mam pralke ARISTONA- rewelacja 8lat bez zarzutów :lol:
ELEKTROLUX?- zmywarka, odkurzacz- rewelacja
Mastercooc? miałam lodówke przez 10lat- rewelacja! chodzi do dzis u znajomego.
Whirpool- lodówka- chodzi super
AMICA-płyta cer. ,pochłaniacz- super
SONY- playstation x2, tv, telefony x...?, kiedys tam video- ok!
Samsung- piekarnik, kino domowe, video.... -OK
jakies tam tostery, roboty kuchenne, maszynki do golenia itd... u mnie chodzi , nie psuje się, raz tv Sony :o zepsuł sie, a ponoć to taka the best firma! naprawiony i chodzi dalej,i pewnie jeszcze nie raz kupie cos firmy Sony Ilu niezadowolonych tylu odwrotnie, a jakie samochody sie psują? WSZYSTKIE :lol: I Audi i BMW i Toyota,i nawet MERCEDESY :o tak samo czesto jak koreańczyki hehe Ja proponuje nic nie kupowac :wink:
Nie ma sprzetów długowiecznych? są, są.... hehe u mojej tesciowej stoi w domku gosp. Frania i pierze jakies tam kombinezony, a w łazience BOSH :roll: 2x naprawiany hehee. I o czym tu mówic?

jamles
08-09-2008, 11:35
Dokładnie przeglądnąłem - nikt nie narzeka na lodówkę MIŃSK.
Dobry sprzęt :D

i jeszcze SILESIA, cała rodzina miała, wszyscy po ok. 20 lat i nic.
u mnie jeszcze działa( rocznik 1988) , chociaż w tym tygodniu idzie z gabarytami, bo już za często
trzeba odmrażać, rozleciały się drzwiczki z zamrażalnika, a właściwie bolce robiące za zawiasy
i muszę kupić jakąś małą podblatową 85cm wys. i nie wiem jakiej firmy :roll:

PS. używamy sprzętu Ariston .....piekarnik, lodówka(zabudowa), zmywarka, pralka Candy
wszystko od lutego 2006 działa bez naprawy 8)

elutek
08-09-2008, 12:47
wszystko od lutego 2006 działa bez naprawy 8)
no, to właśnie nadszedł TEN czas... krótko po upływie gwarancji... 8)
/tfu,tfu, :wink: może Tobie się uda :) /

1kinia1
08-09-2008, 13:09
U mnie w pralce polar pdp 88b po 5 latach zaczęła cieknąć woda. Przetarł się gumowy odpływ wody - obcierał o silnik - wada konstrukcyjna. Naprawa we własnym zakresie - koszt materiału 25 zł. I za to lubię produkcje zlokalizowane w Polsce - niskie koszty części zamiennych :)

siostra ma polara pralkę - poza małymi naprawami nic się nie dzieje - ma ok 10 lat - też taką kupię.
za to pralki whirpool na śmietnik!!!

Trociu
08-09-2008, 13:23
siostra ma polara pralkę - poza małymi naprawami nic się nie dzieje - ma ok 10 lat - też taką kupię.
za to pralki whirpool na śmietnik!!!A to nie jest to samo?

Wyłącznym dystrybutorem produktów marki POLAR na terenie Polski jest Whirlpool Polska Sp. z o.o.

1kinia1
09-09-2008, 11:53
siostra ma polara pralkę - poza małymi naprawami nic się nie dzieje - ma ok 10 lat - też taką kupię.
za to pralki whirpool na śmietnik!!!A to nie jest to samo?

Wyłącznym dystrybutorem produktów marki POLAR na terenie Polski jest Whirlpool Polska Sp. z o.o.

a od kiedy tak jest?
siostra ma pralkę ponad 10 lat...
mama whirpoola od sześciu..
nie wiem jak to tam jest - piszę tylko jak wygląda użytkowanie. polar do dziś pierze super - nawet w krótkim programie ekonomicznym - whirpool nie dopiera ciuchów choć programy trwają po 1,5, 2 godziny.. to chyba o tym świadczy?

idylliści
11-09-2008, 11:30
każda z tych firm ma swojego konika w którym jest dobra:
jeśli zmywarka to tylko bosh
jak pralka to whirpool

ale bywa, że i takie polecane przez kogoś i nie psujące się sprzęty padają :(
np. my nowy monitor LCD musieliśmy oddawać do serwisu dwukrotnie /wymieniali na nowy/ - można się zrazić, nie? - Samsung

dobrze mieć kogoś znajomego i zaufanego choćby w dużym sklepie AGD, podpowie jakie są najbardziej awaryjne sprzęty i z jakich firm.

eelii
11-09-2008, 22:29
ja miałam pralkę whirpoola przez 8 lat i chodziła ok, ani jednej awarii, a potem ... koszt naprawy był większy niż sama warta.

Tedii
11-09-2008, 22:52
Zdziwicie się: RTV Sony.
Nigdy więcej! zaraza (albo jakieś przekleństwo Sony wisi nade mną :wink: )
TV :3 sztuki (włącznie ze spaleniem kineskopu!)
kamera 2 sztuki (w jednej mechanizm, w drugiej głowica)
Video topowe,najlepsze w swojej klasie tak skonstruowane że nie miało prawa długo pochodzić.
CD,DVD napędy padły.
Ceny z sufitu, a w środku badziewie.

mme33
24-10-2008, 11:13
Whirlpool pralka-nigdy więcej.Mamy ją 4lata i cały czas są z nią problemy.Naprawiana -parę razy:(

minkapinka
24-10-2008, 11:29
pralka Whirpool, lodówka tez
poza tym Ariston - nigdy wiecej ani okapu ani zmywarki

ralf1
24-10-2008, 16:15
Ja mam szczęście i jak narazie nic mi się nie psuje. Mam tv philipsa, lodówkę i kuchnię mastercook, odkurzacz, suszarkę do grzybów i robot kuchenny mpm, dvd pionier, monitor lg i wszystko hula aż miło.

ruda-ja
24-10-2008, 23:15
Indesit. ostatnie badziewie. lodówka ma 3 lata, jest po dwóch naprawach. nie polecam

monika14
25-10-2008, 22:36
Indesit pralka fuj. Zawiozlam ja do naszego domu na wsi na wykonczenie. Psuc sie nie psuje ale nie dopierala dobrze ani nie plukala. Nastepna pralke w mysl przyslowia Polak przed szkoda i po szkodzie.... znow kupilam z grupy Merloni Indesit a mianowicie Aristona. Pierze i owszem dobrze ale miala byc super cicha i byla przez 3 miesiace. Teraz jak sie rozpedza to halas jak diabli :roll:
Do nowego domu tylko Siemens a pralka i suszarka AEG

adiz1
27-10-2008, 15:13
Odkurzacz LG i Samsung - padły bardzo szybko. Słaba moc i skuteczność odkurzania mimo deklarowanych watów. Kiepska ergonomia mimo pozornie atrakcyjnego wyglądu.Tandetne wykonanie - zwłaszcza pękajace rury elastyczne. Szybko przepełniające się worki (mała pojemność). Przeżył je kilkukrotnie poczciwy "Meteor" Zelmer-a. Trwałość, trwałość i jeszcze raz trwałość. Tym sprzętem naprawdę dobrze/skutecznie się sprząta. Do tego worki zamienne ogólnodostępne i tanie w porównaniu do konkurencji. Mimo niezawodności, wiem że jest duża dostępność części zamiennych i punktów serwisowych.

kasia27
30-10-2008, 14:09
Rodzice kupili właśnie lodówko-zamrażarkę AEG Electrolux, kosztowała ponad 3 tys. Juz 3 razy w ciagu miesiąca był serwis. kompletna porażka!

edi!
31-10-2008, 13:54
[quote=nastka79]Ja mam złe doświadczenia z Samsungiem (jeżeli chodzi o RTV)...



Jesli chodzi o AGD to slyszac opinie znajomych nigdy bym nic nie kupila Ardo, Ariston, Amica, Polar, Beko, Indesit. Z Mastercooka i Candy - nie kupilabym lodowki i pralki.

A ja mam pralkę Candy- kupilam ja już 9 lat temu i ani razu sie nie zespuła, obsługuje 4-osobowa rodzine- czyli pracuje na pełnych obrotach.
moge śmiało polecić

jamles
02-11-2008, 00:04
wszystko od lutego 2006 działa bez naprawy 8)
no, to właśnie nadszedł TEN czas... krótko po upływie gwarancji... 8)
/tfu,tfu, :wink: może Tobie się uda :) /
no i się nie udało :( ...... chyba pompa w zmywarce poszła się paść (Ariston)

Paty
04-11-2008, 08:49
podsumowując to wszystko mam wrażenie , ze wszystkie te sprzęty przewidziane są tylko żeby wytrzymały do gwarancji, a potem się france psują, naprawa czy wymiana elementów w wielu przypadkach się nie opłaca , trzeba kupować nowy sprzęt.............a biznes nakręca się sam............

anettka
04-11-2008, 19:38
U mnie pralka,zmywarka i lodówka Simens. W pralce na poczatku jakas drobna awaria sie trafiła,poza tym wszystko od 13 lat działa odpukac bez zarzutu.

jamles
04-11-2008, 20:07
wszystko od lutego 2006 działa bez naprawy 8)
no, to właśnie nadszedł TEN czas... krótko po upływie gwarancji... 8)
/tfu,tfu, :wink: może Tobie się uda :) /
no i się nie udało :( ...... chyba pompa w zmywarce poszła się paść (Ariston)
nie jest źle, pompa jest dobra, rozebrałem pompę i znalazłem ..... kawałek kości z kurczaka :oops:
więc to jeszcze nie ten czas dla zmywarki 8)

Dreikainnen
04-11-2008, 21:21
podsumowując to wszystko mam wrażenie , ze wszystkie te sprzęty przewidziane są tylko żeby wytrzymały do gwarancji, a potem się france psują, naprawa czy wymiana elementów w wielu przypadkach się nie opłaca , trzeba kupować nowy sprzęt.............a biznes nakręca się sam............

Heh dokładnie, są świetne marki np. liebherr, ale za naprawdę duże pieniądze, dlatego tym razem przy zakupie lodówki zdecydowałem się na lodówkę z MPMu 5 lat gwarancji, jak się coś popsuje mają przyjechać i naprawić. Zawsze można przez ten okres spać spokojnie, na pewno jest to jakieś rozwiązanie...

kasia27
07-11-2008, 09:24
A co myślicie o firmie INDESIT?? mam zamiar kupiś pralkę tej firmy.

dasio
07-11-2008, 10:28
Marka dosyć znana, ale jeszcze nie miałem tej przyjemności z niej korzystać. Mam whirpool i po 3 latach chodzi tak głośno jakbyś kamieni nawrzucała do środka i włączyła wirowanie i do tego waliła patelnią po obudowie. Nie idzie z nią wytrzymać. Też niedługo będę musiał ją zmienić. Ale zastanawiam się nad MPM, Dreikainnen napisał , że 5 lat gwarancji, to może być ok. Tylko nie widziałem jeszcze ich w sklepie, a pierw muszę dotknąć, dopiero kupić. Marka prawie nie znana, ale to akurat lepiej, bardziej dbają o klienta.. Jeszcze zastanawiam się nad używaną MIELE, tylko troszkę strach kupić używaną....

Piątka
07-11-2008, 10:31
A co myślicie o firmie INDESIT?? mam zamiar kupiś pralkę tej firmy.
11 lat chodziła bez zarzutu..potem nagle padła..
teraz mam większej pojemności, samsung silver wash, dla alergików..
też bardzo chwalę sobie..

mada_lena
08-11-2008, 10:39
A ja jestem bardzo zadowolona z lodówki Brandt. Mam ją od 7-8 lat i nic się nigdy nie zadziało. Mam nadzieję, że tak zostanie, bo ostatnio w MM sprzedawca straszył mnie, że oni tej marki nie prowadzą, bo nie ma serwisu w Polsce i jak się zepsuje nawet jakaś pierdoła, to trzeba ją z Francji ściągać, co powoduje, że ma straszliwą cenę.
Niestety wspomniana lodówka ostatnio trochę się najeździła - czeka ją jeszcze jeden transport ok. 130km i drżę na myśl, że przeprowadzka może jej zaszkodzić, po tym, co usłyszałam.

Poza tym odkurzacze Zelmera cieszą się w mojej rodzinie dużą popularnością (mam ja, ma brat i mają rodzice).
Na jakieś takie wybitne badziewia nie zdarzyło mi się do tej pory natrafić. Mam pralkę Whirpool, miałam kuchenkę gazową Ardo (została w sprzedanym mieszkaniu), telewizor Grundig (gdzie pralka i tv spokojnie mają pod 10 lat). Aczkolwiek mam też nierozpakowane i czekające na przeprowadzkę zmywarkę i okap Beko.. No nic, się okaże, jak się będą sprawować.. 8)

mysweetbabys
10-11-2008, 14:50
lodówka siemens po kilku dniach używania zaczęła wydawać dziwne odgłosy,i tak jest do dziś noby chodzi już 3 lata alejak zacznie wydawać dźwieki typu jakby ktoś kruszył lód i przesypywał go prez jakięs rurki albo jakby wiał wiatr z zawrotną prędkoscia,przyzwyczailiśmy się juz do tego choć regularnie co jakiś czas włącza sie alarm i jakiś błąd.
pralka indesit po 2 praniach trzeba było wymieniać programator bo padł;)
według mnie niema sprętu idealnego

marcin-jogo
11-11-2008, 08:58
Pralka Brandt ładowana od góry około 7 la trwał jej żywot po reanimacji jeszcze pochodziła z rok. Bardzo dobry sprzęt ale mógłby pochodzić dłużej :wink:
Teraz wiem już że 7 lat to wcale nie jest krótko :roll:

Lodówka Philips-Whirpool też bardzo dobry sprzęt ( dzisiejsza firma to Whirpool )

Okap Amica działł od 2001 roku i działa do dziś, troszeczkę mógłby być dopracowany lepiej jeśli chodzi o detale ( pod wpływem ciepła od kuchenki wszystkie uszczelki się wysuwały )

Zmywarka Whirpool do zabudowany made in Czech Republic ( działa od 2001 roku do dnia dzisiejszego nie można jej zarzucić niczego złęgo. Nawet powiem że jestem zachwycony :D

Piekarnik Amical działa od 2001 roku do dnia dzisiejszego ( parę bubli było. notorycznie pękająca oprawka od żarówki, rożen nawalał, zegar nawalał, jakieś lampki poodpadały) mogło by być lepiej:roll:
Do tego była szklana płyta gazowa na temat płyty też złego słowa nie powiem

Lodówka do zabudowy Whirpool made in Italy Rok 2001 do dnia dzisiejszego( Funkcjonowanie lodówki the best, lipne plastiki potrafiła się na nich pojawić pajęczyna i żółkły)Posiada bardzo fajną komorę do mięsa gdzie ustalona jest stała temperatura na poziomie "0" niezależnie od lodówki :P

Kuchenka mikrofalowa LG made in UK (the best :D Jestem z niej bardzo zadowolony.

A na koniec rarytas :
Pralka Electrolux made in France cena katalogowa 2800,00 zł
2 lata żywotności :evil:

Moja rada to nie pakować się w kosmicznie drogi sprzęt bo to i tak nie będzie działało 20 lat :wink:
I nie ładować się w bajery rowery "peikarnik sondy do mięsa, ileś tam jakiś dziwnych bajerów z tego się po prostu nie korzysta za za to się płaci :D

kaśka maciej
18-11-2008, 14:01
Podpinam się pod wątek, mam nadzieję, że autorka nie będzie miała mi za złe 8) :P
Otóż, mam piekarnik Ariston FB 99 C.1 IX kupiony w maju, ale użytkowany dopiero od miesiąca.
Zdążyłam w nim upiec mięso kilka razy. Podczas ostatniego pieczenia po jakiejś 1,5 h na termoobiegu (temp około 200st) wyłączył się (nikogo nie pytając o pozwolenie :evil: ), a na wyświetlaczu pojawił się napis F 04 :roll:
Zajrzałam do instrukcji, a ta odesłała mnie do serwisu. Pani w serwisie oczywiście nie wiedziała co oznacza ten symbol i chciała od razu wysłać serwisanta. Czy ktoś wie o co może chodzić?? Ktoś ma taki piekarnik??
W sumie na następny dzień włączyłam go na chwilę i działał.

Pozdr, Kasia :)

alan2
18-11-2008, 17:17
Ja mam złe doświadczenia z Samsungiem (jeżeli chodzi o RTV)...

Samsung to teraz jedna z najbardziej cenionych za jakosc i parametry marek jesli chodzi o telewizory LCD.


Ja tez mam duzo elektroniki Samsunga i bardzo sobie ja chwale. Pomijajac fakt, ze designem przebija wszystko inne (mowa o LCD i komorkach).

Damro
18-11-2008, 22:10
Ja mam złe doświadczenia z Samsungiem (jeżeli chodzi o RTV)...

Samsung to teraz jedna z najbardziej cenionych za jakosc i parametry marek jesli chodzi o telewizory LCD.


Ja tez mam duzo elektroniki Samsunga i bardzo sobie ja chwale. Pomijajac fakt, ze designem przebija wszystko inne (mowa o LCD i komorkach).
A i pralka również,mam może od nie dawna(ponad rok)ale jestem bardzo zadowolona :D

elutka
18-11-2008, 23:45
Ja mam pralkę Polar ( z tyłu napisane na niej Made in Hiszpania :)))) Pierze 3 prania dziennie, przeszła 2 razy naprawę łożysk- jest ładowana od góry i podobno łożyska w takich psuja się częściej. Mam ją juz 11 lat, i jak będę się przeprowadzać do nowego domku, to NAPEWNO zabiorę ją ze soba. Lodówka też Polar, nie do zajechania ( ma 9 lat). Ale teściowa ma taką samą, ten sam model, tylko kupioną pół roku później, i już 3 razy naprawiała. Myślę, że dużo zależy od szczęscia. Znajomi kupili DVD Manta i używają już 4 lata bez problemu, a nasze w ciągu roku było 4 razy naprawiane.... wniosek... co komu pisane..... :)

leyla
19-11-2008, 07:42
U mnie całe AGD jest Electrolux i bardzo sobie chwalę.... zero problemów, odpukać :wink:

tamtu
19-11-2008, 08:11
Nigdy więcej Aristonu i Amica.
Aristonu mam okap i lodówkę. W pierwszym po roku użytkowania wysiadło oświetlenie. Trzeba by było wymienić cały panel za drobne .... 400 pln. Na szczęście kolega ma pojęcie o elektryce i naprawił.
Z lodówką też same problemy.
Piekarnik Amica piecze nierówno - z tyłu bardziej przypieka, co przy pieczeniu ciast, a szczególnie ciasteczek ma duże znaczenie.
Płyta ceramiczna tej samej firmy - bez żadnego powodu zaczęła się małymi kawałkami kruszyć.

Natomiast jestem zdziwiona żywotnością pralki Indesit z suszarką. Kupiona z 9 lat temu na dodatek w naprawdę niskiej cenie jak na pralkę z suszarką, od prawie 6 lat używana na zasadzie "dzień bez prania - dniem straconym", a czasami włączana 2 razy dziennie - jak to przy 2 dzieci. Za rok się przeprowadzamy i wszystko wskazuje na to że pojedzie z nami.

Tamtu

Tyson
19-11-2008, 08:17
My kupilismy lodowke Samsung Side By Side i juz pierwszego dnia pekly w niej sciany w zamrazarce :D

dandi3
19-11-2008, 09:05
nie wiem czy to awaryjne... właściwie wiem... awaryjne bo iskiernik mi się pieprzy non stop - płyta kuchenna amica, o taka:

http://i274.photobucket.com/albums/jj245/dandi1979/amica.jpg

brudzi się to gorzej niż INOX, domyć tego nie ma jak, w otworach po palnikach wieczny syf no i iskiernik który zaczyna sobie strzelać wesoło np w środku nocy bez wyraźnego powodu. Żona marudzi że w nowym domu chce indukcyjną tylko wydaje mi się że gazowa jest tańsza w eksploatacji no i żarło gotowane na ogniu to jednak na ogniu (jam troglodyta więc darujcie atawizmy)

kasia27
19-11-2008, 10:27
Mam identyczna płytę ale jeszcze nie podłączoną :o oby działała...dobrze!

kasia27
19-11-2008, 10:28
U mnie całe AGD jest Electrolux i bardzo sobie chwalę.... zero problemów, odpukać :wink:

Jaki masz model lodówki Electroluxa??

dandi3
19-11-2008, 10:50
Mam identyczna płytę ale jeszcze nie podłączoną :o oby działała...dobrze!

działać to ona działa tylko ja mam pierdolca na punkcie jej mycia - może dlatego iskiernik mi się wali. To był na szczęście prezent ślubny od teściów więc nie wydałem na to kasy - sam bym jej nie lupił, nie po dwóch latach użytkowania

JanWerbinski
19-11-2008, 11:21
Zepsuło się:

Polar lodówka - zepsuła się w trzecim roku użytkowania, po dwuletniej gwarancji. Naprawa nieopłacalna.

Polar pralka - gotowanie nie było używane przez kilka lat i jak zostało użyte, to rozsypały się uszczelki, zalało silnik i łazienkę. Do wyrzucenia.

Einhell klimatyzator - padł w pierwszym roku. Czeka na naprawę.

Bosch czajnik - zaczął ciec, spaliło się podświetlenie

Termozeta ekpres - pompa osłabła, naprawa nieopłacalna

Clatronic opiekacz - pękł uchwyt na pół

Optimum opiekacz - pękł zatrzask


--------------
Ciągle działa:

Ardo pralka - już prawie 12 lat bez awarii. Przez kilka lat dosłownie wył programator. Chyba jakieś zębatki przeskakiwały. Ostatnio się sam naprawił. Wirowania oczywiście nie włączam bez trzymania pralki, bo ucieka.

taura
19-11-2008, 18:02
my mamy lodowke Beko no frost w chlodziarce i zamrazalniku. Chodzi ponad rok i jak narazie jest super zero problemow zero odmrazania polecam !!!!

ghost34
19-11-2008, 18:53
mam pralkę miele..uzywka przywieziona z reichu..od 7 lat radzi sobie doskonale z praniem..a miała juz spokojnie z piatkę..

Jacek Krajewski
19-11-2008, 20:26
Witam Wszystkich :D Cztałem kilka Waszych wypowiedzi i zaóważyłem kilka mało istotnych spójności ; na jaką h....re ten internet skoro nikt nie czyta opini na temat danej firmy , mianowicie ; Ariston specjalizuje się w pralkach , Beko jest firmą pjagiatową i większość podzespołów jest Firmowych , Polar to Wirpool , co po niemniecku znadzy systemy wodne , Kaddy to Ariston , Indesit zajmuje się systemami chłodniczymi , itd. zapraszam do lektury , a potem można prubować na własnej skurze . Pozdrawiam Jacek .

Mis Uszatek
19-11-2008, 21:49
Po przeczytaniu całego wątku nie dowiedziałem się nic, oprócz tego że każda marka się psuje.
Trzeba pisać o konkretnych modelach.
Generalizowanie w stylu: X dobi złe pralki, a Y dobre telewizory jest pozbawione sensu, bo każdy model powstaje u innego podwykonawcy i mogą się różnić jak niebo i ziemia. Tylko etylkietkę przyklejają tą tamą.

Tedii
19-11-2008, 23:41
Po przeczytaniu całego wątku nie dowiedziałem się nic, oprócz tego że każda marka się psuje.
Bo tak jest rzeczywiście.Dlatego ,że to wszystko robią ludzie.A ludzie są omylni.
Niektórzy się mniej mylą i dlatego uchodzą za geniuszy.Jacek Krajewski do tej grupy nie należy, bo się myli ciut więcej niż przeciętnie (ortografia!!) :wink:

dandi3
20-11-2008, 07:17
b]Jacek Krajewski[/b] do tej grupy nie należy, bo się myli ciut więcej niż przeciętnie (ortografia!!) :wink:

o jaaaaaa, no tak bo to o to tu chodzi. Ale poglądowo swoim postem wnosi sporo więc się nie czepiać

mips
23-11-2008, 11:56
Hej,

Ja mam nietypowe doswiadczenia.

Pralka ARDO (ladowana od gory) - 6 lat, pranie 1-2 dziennie - bez problemu (mam 3ke dzieci)

Lodowka SIEMENS (jeden z drozszych modeli) - awaria po 10 miesiacach (na szczescie na gwarancji), na przyjazd serwisu czekalismy ponad 2 tygodnie. Chyba nie musze opisywac co sie dzialo w domu bez lodowki...

Okap GORENJE - awaria po 11 miesiacach. Pan z serwisu stwierdzil ze sami musimy go zdjac (i potem zalozyc).

Ech.

Natomiast polecic moge AEG. Mamy mikrofale, piekarnik i zmywarke i wszystko dziala. Wielu znajomych ma AEG i nie slyszalem o awarii.

M.

mips
23-11-2008, 11:59
Jeszcze jedno a propos SIEMENSA.

Znajomy ma zmywarke - zepsula sie po 3 miesiacach.

M.

kasia27
24-11-2008, 14:10
Witam Wszystkich :D Cztałem kilka Waszych wypowiedzi i zaóważyłem kilka mało istotnych spójności ; na jaką h....re ten internet skoro nikt nie czyta opini na temat danej firmy , mianowicie ; Ariston specjalizuje się w pralkach , Beko jest firmą pjagiatową i większość podzespołów jest Firmowych , Polar to Wirpool , co po niemniecku znadzy systemy wodne , Kaddy to Ariston , Indesit zajmuje się systemami chłodniczymi , itd. zapraszam do lektury , a potem można prubować na własnej skurze . Pozdrawiam Jacek .

Ciekawe...To ja poproszę taką lekturę. Ciekawe, gdzie można znaleźć informacje, że np. Ariston specjalizuje się w produkcji pralek, skoro produkuje też inny sprzęt i jak wiadomo "każda sroka swój ogon chwali" Mi tam się ten wątek podoba, choć przyznaję, że lepiej byłoby podawać oprócz nazwy firmy model psującego sie sprzętu.

edi1977
24-11-2008, 19:44
Mam 5 lat piekarnik do zabudowy Amica - bez zarzutu. Plyta gazowa Amica jest natomiast beznadzejna. Lodowka Electrolux dziala bezproblemowo. Pralka Bosch dziala rowniez bez problemu. Jezeli chodzi o telewizory LCD do polecam Sharp, Toshiba, Sony i z tych dla zwyklych smiertelnikow Samsung i LG.

cieszynianka
24-11-2008, 21:37
Uśmiejecie się pewnie z naszej pralki: czeski "Tamat" działa bez zarzutu od 1980, albo 1981 roku i jak do tej pory był wymieniany gumowy kołnierz i programator (chyba 10 lat temu) :lol: :lol: :lol:
Trzeba ją będzie wymienić, bo prądu pewnie żre jak 2 nowe, ale ciężko wywalić jak działa :oops:

foremka
24-11-2008, 21:47
amica niestety i mastrcook - to w dziedzinie kuchenek, masakrycznie sie psuja. reszta sprzetow jak na razie bez zarzutu:)

Jacek Krajewski
24-11-2008, 21:52
Cześć , może i robię błędy ort. ale chyba nie oto chodzi . Ta lektura jest w karzdym opisie danego produktu . Wystarczy poczytać opinie . :evil: :wink:

1kinia1
25-11-2008, 09:20
nie rozumiem dlaczego niektórzy biorą udział w dyskusjach które ich nie interesują.
moim skromnym zdaniem - niektóre modele i firmy w danych dziedzinach to naprawdę niewypał. więc dobrze by było sobie podyskutować z bardziej doświadczonymi.
zachodzę do sklepu i pytam się pana jaką pralkę by mi polecił - mówię na czym mi zależy, podaję cenę - a on mi 10 firm wymienia. co robić?
nie każdy wie kto, gdzie, z kim. przykład Whirpool - Polar. obydwie te firmy piorą u mnie w domu - Polar niezawodny, Whirpool - badziewie - w dodatku ździerstwo w częściach wymiennych.. nie wspomnę że pranie po wyciągnięciu wygląda okropnie - jest niedoprane! co teraz można na ich temat powiedzieć? systemy wodne? :lol:
na aristona wszyscy, jak jeden narzekają - głównie na pralki a ponoć się w nich specjalizują...
ja co prawda jeszcze nie zamówiłam ale wybrałam pralkę Bosch. polecam opinie na ceneo. mam nadzieję że nie piszą ich sprzedawcy pralek... oprócz opini na ceneo i forach takich jak to zaglądam czasami do słownika ortograficznego. pozdrawiam wszystkich dyskutujących bez złośliwości

kasia27
25-11-2008, 11:28
1kinia1
Masz absolutną rację! :wink: koniec kropka
Co komu jeszcze nawala a co spisuje sie świetnie??
Wskazujcie też modele to będzie mieć większy sens!!

pluszku
26-11-2008, 09:52
pralka ARDO po dwoch latach farba poschodzila, pompka zepsula i przelacznik programow.
Watek w sumie bez sensu bo nikt nie uzytkuje jednoczesnie kilku pralek czy kilku telewizorow. U mnie pralka Ardo jest juz 9 rok eksploatowana. W szczytowych latach musiała oprac rodzine 7 osobową. Teraz juz tylko 6 osob z czego 2 to małe dzieci, ktore wychowujemy w sposob dosc tradycyjny (na dzien pieluchy tetrowe a nie pampersy) - wiec zasikanie 10 pieluch, 10 spioszkow i 1 kompletu pościeli nie bylo czyms wyjatkowym. Zdarzały sie dni, ze pralka robiła 3 pranie dziennie i 10 pran w tygodniu i tak od 9 lat a ona, tfu, tfu, działa bez nawet 1 naprawy.
I nie uzywamy calgonu :lol:

Niania31
26-11-2008, 12:15
Kurcze jak czytam Wasze komentarze, to wydaje mi się, że mam duże szczęście. Jakoś nie spotykają mnie tak często awarie sprzętu. Chociaż moja mama ma ciągle problem z lodówkami, psują się raz na 3-4 lata! Nie pamiętam marek. U mnie jedynie popsuł się odkurzacz Zelmera i pralka Whirlpoola, ale miały już swoje lata, można wybaczyć. Teraz kupiłam pralkę MPM i odkurzacz Philipsa (mam też ich TV LCD bardzo dobry). A z nowych produktów synek skarży się na plamki na monitorze LG kupionym w tym roku, gwarancja nie uznana, bo za mało tych plamek, a też jak czasami sobie usiądę przed komputerem, to obraz ładny, ale te plamki wkurzają. Jednym słowem nie fair z ich strony.

jadimusic
26-11-2008, 12:33
Opiekacz MPM z wymiennymi wkładami - do gofrów nie dopieka gofrów od górnej strony - reklamacja uznana przez MPM, nie potrafił nikt tego naprawić (2 sztuki), oddali kasę koniec końców - pani ze sklepu internetowego która realizowała zwrot ma taki sam problem, więc chyba nie tylko moje egzemplarze ale generalnie jest to niedopracowany produkt.

Andriu
26-11-2008, 12:43
moja kuzynka kupiła lodówkę Beko i od nowości to jest 2 miesiace chodziła non stop tzn nigdy się nie wyłączała, po piersze naciągła kupe prądu i po drugie przestała chłodzić mimo że cały czas pracowała. teraz czekają 3 tygodnie na przyjazd serwisu

megi*
26-11-2008, 16:31
U moich rodziców pralka Whirlpool wytrzymała 10 lat, a lodówka Bauknecht ma już 12 lat i nadal super działa (bez żadnych napraw).
Zgodzę się z którymś z Forumowiczów, że Manta jest JEDNORAZOWA.
Mikrofalówka Zelmer - po roku popsuła się gałka od ustawiania czasu.

grave
28-11-2008, 00:03
amica niestety i mastrcook - to w dziedzinie kuchenek, masakrycznie sie psuja. reszta sprzetow jak na razie bez zarzutu:)

akurat Amica chyba własnie najlepiej robi kuchenki! mam i nie narzekam, pralki już bym nie wziąl....

Damro
28-11-2008, 00:07
amica niestety i mastrcook - to w dziedzinie kuchenek, masakrycznie sie psuja. reszta sprzetow jak na razie bez zarzutu:)

akurat Amica chyba własnie najlepiej robi kuchenki! mam i nie narzekam, pralki już bym nie wziąl....
sorki ale chyba nie,ja napewno nie kupię żadnego sprzętu na A,najczęściej się psuje :cry:

batko lenin
28-11-2008, 14:58
...i moje trzy grosze... TV Grundig 28"-12lat (2x naprawa); pralka Polar PFL800 -2 lata ( poprzednia też Polar ok.12lat-programator,łożyska,fartuch sam naprawiałem); :lol: lodówka-odkąd pamiętam w domu zawsze był Polar. Może mam fart i trafiam na niezłe egzemplarze :wink: I jeszcze jedno-pralka i tv "dziabie" non stop (no wiecie,dzieci w domu) :evil:

Yatza
04-12-2008, 10:12
zastanawiam się gdzie jakość sprzętu z naszych ;lat młodości, pralka pierwszy automat sprawna przez 20 lat, telewizor coś koło tego ..........itd..

Trzeba na to wszystko nałożyć coś co w psychologii nazywa się pozytywną percepcją pamięci czyli, stare czasy wspominamy dobrze!

Owszem, moi rodzice mieli telewizor, pralkę i lodówkę przez 15-20 lat, a dlatego że: nową ciężko było kupić, koszt serwisu był stosunkowo tani. A pamiętam że "komucholskie" lodówka, zamrażarka, pralka psuły się! W pralce Polar padał programator mechaniczny (terkotał jak traktor), łożyska (pralka skakała po całej łazience), w lodówce Mińsk(?) wymieniali agregaty ze 2-3 razy itd. Zamrażarka Mors miała wymieniany agregat i uszkodzoną obudowę i takiego sopla z boku :) A telewizor Rubin, to był grat!: kolory mu uciekały, obraz się zwężał, serwis co chwilę bo coś się w nim zjarało. Gaśnicę powinni dodawać w zestawie :) Tak więc nie wzdychajmy tak za tym sprzętem...

Ja mam teraz:
- pralkę Whirlpool 6-zmysł - no problem od 8 lat, 2-3 lata temu zaczął głupieć programator, wydłużał czas cyklu, ale jak "usłyszał" w łazience słowo "serwisant" to sam się naprawił :lol:
- lodówkę Electrolux - no problem od 8 lat
- piekarnik, okap i płytę gazową Mastercook - jak wyżej
- TV Grundig 21" kineskopowy - pilota zajechaliśmy, TV chodzi od prawie 10 lat
- robot Philips Cucina - no problem, 5-6 lat
- wieża hi-fi Grundig - nooo, ma z 15 lat, CD przerywa, ale już damy mu odejść w spokoju :)
- kino domowe Sony - nie czyta niebieskich płyt pieroństwo :), bez serwisu dotąd
- monitor lcd Samsung - no problem, ale ma 2 lata
- frytkownica Moulinex, grill elektryczny i wyciskarka Clatronic, mixer ręczny MPM, kawiarka Bosch, krajalnica Zelmer - no problem
- odkurzacz Zelmer Cobra - córka załatwiła zwijacz kabla, i pękł kabel przy wtyczce (sam naprawiłem) - jest trochę głośny, ale Zelmery u teściów i rodziców są lepsze, jakiś felerny model
Jedyne co serwisowałem to czajnik elektryczny Braun, ale to z własnej winy, bo jest fajny i wygodny.

Na koniec przytoczę jeszcze opowieść o odkurzaczu rekordziście w mojej familii: maszynie marki Hoover (żadna Made in China) która zakończyła swój żywot w tym roku po... jakiś 30 latach użytkowania!
Był to odkurzacz piorący, ale typu jakiego w polskich sklepach AGD nie widziałem. Z resztą w necie znalazłem jej "wnuków" tylko na stronach www amerykańskiego Hoovera. Dziadkowie przywieźli ją z RFNu, bedąc na saksach. Dwie kręcące się szczotki, cały napęd w aluminiowej odlewanej obudowie i zbiornik na płyn nad nimi. Prać dywan można było stojąc wyprostowanym. Ze starości to plastik się już kruszył... ale pracowała! Szczotki się wytarły i w bielskim Befaszczocie dorabialiśmy. To był Hoover!!

arek_slupsk
17-07-2009, 19:33
ja mam pralke LG 7 kG wsad- dziala od 7 lat - co 2 dni pranie i dziala super, amica piekarnik, okap i plyta - dziala ok od 6 lat, lodowka amica nordline miala jakies problem,y ze sterownikiem na poczatku - wymieniono i dziala juz 6 lat bez problemu - reasumujac - kupywac nalezy sprzet z wyzszej polki danego producenta i nie bedzie problemu - a polski sprzet tez jest dobry i serwis szybki - chwale tu amica i zelmer -

teraz bede kupywal nowa kuchnie ikea ze sprzetem elektrolux (od sieprnia 2009 w ikea) i az sie boje co to bedzie :)

leila
18-07-2009, 11:55
Zdecydowanie polecam kuchenki Bosha - korzystaliśmy z jednej w czasie kiedy wynajmowaliśmy mieszkanie razem z parą znajomych. Gotowało się dużo i raczej nieostrożnie, a kuchenka, choćby nie wiem czym i w jakiej ilości zalana działała wzorcowo. Natomiast w domu moja mama chuchała i dmuchała na swoją piękną Amicę w stylu retro, którą po dwóch latach odpalała już zapałkami a po trzech wy....rzuciła :roll: Teraz ma Aristona (ten kremowy model) i póki co działa, jak długo, zobaczymy. Polecam natomiast jeszcze pralki Electrolux. Nasza chodzi 8 lat i pierze bardzo ok i nie daje o sobie znać w żaden inny sposób :D

karolinnab
18-07-2009, 12:35
Mam sprzety roznych firm, najwieksza inwestycja w jakosc miala byc zmywarka i pralka Siemensa, bo to sa sprzety najczesciej (codziennie) przeze mnie uzywane.

Pralka zaczela po jakis 3 mies. bardzo glosno chodzic, jakby wor z kamieniami byl prany, a wiruje jak startujacy samolot.
Natomiast zmywarka ma tedencje do przedluzania zmywania w nieskonczonosc, podejrzewam ze to przez zbyt czuly optyczny czujnik stopnia zabrudzenia wody. Co miesiac musze czyscic filtry bo mi zaczyna wydluzac zmywanie do 2,5-3 godzin, a program normalnie chodzi 1,5 godz. Po prostu przekombinowali z ta automatyka.

JanWerbinski
21-07-2009, 20:25
Po co kupowałeś drogi model z bajerami typu czujnik wody? Najprostsze jest najlepsze.

balbinaxx
28-03-2010, 10:08
Marki urządzeń trwałych i niezawodnych przez kilka, kilkanaście lat NIE ISTNIEJĄ!
Żaden z biznesmenów (bez odchyłek psycho :D ) nie jest samobójcą. Firma aby istnieć musi sprzedawać, sprzedawać, sprzedawać. I trzeba tak produkować, aby rynek nigdy się nie nasycił. Czyli sprzęt ma być niezawodny tylko w okresie gwarancji - później naprawa ma być nieopłacalna, lepiej kupić nowy. Rynek musi się kręcić a serwis tylko generuje niepotrzebne koszty. Jak kapitalizm to kapitalizm... :D Kto nie wierzy nich poszuka aktualnej reklamy sprzętu jakiejś marki, gdzie byłaby podkreślana niezawodność , ba - gdzie byłoby cokolwiek wspomniane na ten temat :(
Moje doświadczenia w tym temacie mówią co innego- zaczynając od najstarszych rzeczy: suszarka do włosów Braun-10 lat(niestety ostatnio coś się zacina), depilator Philips-9 lat, mikser Bosh-9 lat, wieża Philips-8 lat, żelazko Braun-7 lat, wszystko chodzi bez zarzutu, :roll: co prawda to tylko drobnica bo większe gabaryty dopiero kupujemy do nowego domku, ale ja wychodzę z założenia że co tanie to drogie i na razie się sprawdza

jaksie
28-03-2010, 11:36
Tylko, że ja odnoszę wrażenie, że właśnie w ciągu tych 7-9 lat sytaucja się bardzo zmieniła.

dex2000
22-06-2010, 10:25
Witam wszystkich.
Co do telewizora - Samsung 14cali 19 letni jedna drobna naprawa, kolory super. POLECAM.
Telewizor Unimor Siesta - już na śmietniku , ale ekran słabiutki , kolory rozmyte i przekłamane.
Obecnie TV Panasonic, wsio OK.
Pralka Whirpool 6ty zmysł - od kilku lat codziennie prawie pierze - polecam.
Lodówka Zanussi 14 letnia bezawaryjna.
Mercedes 124 91 rok jeździ i się nie psuje , a VW Golf II 91 rok wypada znacznie gorzej, też jeździ, ale to i owo jest do zrobienia :)
Telefon LG GT500 dotykowy - polecam tylko dla młodzieży, bo obsługa mało wygodna, ale posiada sporo bajerów, ekran porysowany.
Hah i tyle, jestem w pracy i nie pamiętam marek innego sprzętu.

Claudii
22-06-2010, 15:25
a ja mam już 10 lat krajalnice Alaskę i proszę ją by się w końcu zepsuła , bo już cała pożółkła no i wiecie nie pasuje mi do nowej kuchni :P

napraw_mnie
05-02-2016, 13:04
W zaprezentowanych danych zostały uwzględnione wszystkie pogwarancyjne naprawy zgłaszane w serwisie Technikan.pl w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2015 roku.

Które marki pralek były zgłaszane najczęściej do naprawy?

Najczęściej zgłaszaną do naprawy marką pralek była marka Whirlpool (16,40%). Drugie miejsce zajęła marka Bosch (11,62%), a trzecie Amica (10,03%).

Które marki lodówek były zgłaszane najczęściej do naprawy?

Z danych zgromadzonych przez serwis Technikan.pl wynika, że najczęściej zgłaszaną do naprawy marką lodówek była marka Amica (12,56%), zaraz za nią z minimalną różnicą Whirlpool (12.53%). Trzecie, kolejne miejsce zajęła marka Polar (12,35%).

Które marki zmywarek były zgłaszane najczęściej do naprawy?

W czołówce najczęściej zgłaszanych napraw wśród zmywarek znalazła się marka Bosch (23,03%), Whirlpool (17,45%) i Electrolux (12,19%).


Pełno źródło z wykresami znajdziecie tutaj (http://blog.technikan.pl/marki-sprzetu-agd-zglaszane-najczesciej-do-naprawy-w-2015-roku-raport-technikan-pl/)

Mariusz10
19-02-2016, 10:58
Zastanawiają mnie takie zestawienia bo w większości najbardziej awaryjne marki to też te, które najwięcej produktów sprzedają więc czy to wiarygodne nie wiem.

cezary.pl
29-02-2016, 12:43
Kuchenka mikrofalowa z grillem LG, pracuje w domu od 13 lat. Na tamte czasy pełen wypas, mnóstwo funkcji. Dwa lata temu upaliła się wtyczka od zasilania, wymieniłam we własnym zakresie. Ma ciągle świetny wygląd i została wyprodukowana w Anglii.

Pozdrawiam
Cezary

aneta036
01-03-2016, 22:09
Sprzęt Amica jest stosunkowo tani, może to przekłada się na jego awaryjność? W każdym razie - kiedy wzywałam speców z serwisu do mojej lodówki - pan mnie uświadomił, że "teraz to lodówki góra 5 lat chodzą, a potem zaczynają się psuć".

piatkowski
03-03-2016, 08:04
Nie dziwcie się, że produkty psują się po okresie gwarancyjnym. Celowe postarzanie roduktów powstało już po wojnie w USA i było konieczne, bo okazało się, że przy gospodarce wolnorynkowej produkowanie wyrobów o żywotności kilku lub kilkunastu lat prowadziła do zastojów gospodarczych, które to z kolei odbijały się nie tylko na przedsiębiorcach, ale i na konsumentach. Faktycznie jednak niektóre firmy przesadzają. U mnie na górze listy jest MPM.

fretka12
01-05-2016, 18:57
takich sprzętów już nie ma.
sprzęty obecnie robione są by pochodziły jakieś max 7 lat i wymiana. Gwarancja jest dawana na tyle, na ile producent jest pewny, że sprzęt się nie zepsuje :evil:

Na dłużej to ponoć Miele jest pomyślane, ale też i cena za ten sprzęt taka, że wyjdzie na jedno z wymianą innej amiki czy czegoś w tym stylu co kilka lat.


Wbrew pozorom jest to bardzo dobre rozwiązanie dla konsumenta, że nowe rzeczy chodzą parę lat i się psują. W tym czasie działy badawcze producentów opracowują nowe rozwiązania i zastosowują je do urządzeń. Po prostu urządzenia stale nowocześnieją. A w gospodarce rynkowej sprzedaż naędza PKB. W konsekwencji konsument zyskuje. Co innego było w PRL-u, w gospodarce niedoborów. Wtedy jak coś się nie psuło to była ogromna zaleta, bo nie można łatwo kupić nowego. Sama miałam kiedyś radziecką lodówkę o nazwie pisanej cyrylicą, co chodziła ze 30 lat. No i co z tego? Nie psuła się i tyle. Ale żarła prądu mnóstwo i co miesiąc trzeba było rozmrażać. A teraz mamy lodówki energooszczędne i z systemem NO FROST.

anna.kwiat
27-05-2016, 15:24
u mnie w domu zmorą był odkurzacz piorący electrolux, kupiony chyba 15 lat temu. psuł się co chwilę, średnio prał dywany, kosztował około 1500zł, wtedy to była kupa kasy. niezbyt często go używaliśmy, kilka lat temu kupiliśmy najzwyklejszy, tani odkurzacz i działa do dzisiaj, nie pamiętam niestety jaka to firma.

szymon.kilewski
07-06-2016, 13:21
Ja mam lodówkę Whirlpool i jestem zadowolony. Z Whirlpoola mam też piekarnik i indukcję, zmywarkę mam Bosha. Wszystkie sprzęty działają bez najmniejszego zarzutu i nie wymieniłbym ich na inne.

RobertPolanski
09-06-2016, 07:56
Lodówka Candy oraz pralka tej firmy, działają 4 lata i nic. Laptop Acer, 7 lat i nic się nie dzieje.