PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie jest działanie kory?



anka!!!
24-07-2008, 23:00
Ostatnio przyszedł mi do głowy pomysl, aby mój ogródek posypać korą, gdyż chciałabym na jakiś czas pozbyć się chwastów.Jednak nie wiem, czy jest to dobry czas na takie eksperymenty.Nie wiem również jak kora działa na róże i jak długo się rozkłada.Proszę o pomoc.

Stokrotka
25-07-2008, 09:20
Na róże działa bardzo dobrze - nie tracą wody z ziemi.

A to, jak długo sie rozkłada, zależy od tego, czy kupisz korę zwykłą, czy przekompostowaną. Ta przekompostowana ma tę zaletę, że rozkładając się, nie "kradnie" azotu roslinkom, z tym ,ze jesy mniej trwała. Jeśli myślisz o zastosowaniu jej na dużą powierzchnię, pod krzewy, to można użyć "zwykłej" kory, uprzednio jesli ziemia można trochę Azofoski pod nią podsypać (ale to max do końca lipca, i w sumei nie jest aż tak koniczene o tej porze roku)

Elfir
27-07-2008, 11:27
kora sama w sobie nie jest herbicydem, który niszczy chwasty :D
Jest tylko ściółką na rabaty, głównie ograniczającą parowanie wody z gleby.

anka!!!
27-07-2008, 23:51
Nie liczę na to, że chwasty same znikną, ale miałam nadzieję, że spowolnię ich wzrost.

gorzkim
28-07-2008, 08:24
ale miałam nadzieję, że spowolnię ich wzrost.

Na 100% ograniczysz ilość chwastów przy odpowiedniej grubości kory i wcześniejszym usunięciu chwastów

krzysztofh
28-07-2008, 10:22
Przy 5-cio centymetrowej warstwie kory ilość chwastów zmniejsza się radykalnie, a te niedobitki, które wyrosną łatwo usunąć z uwagi na długą łodyżkę (po przebiciu się przez korę) i słabszy system korzeniowy