PDA

Zobacz pełną wersję : Rośliny cebulowe



Capricorn
25-07-2008, 13:05
Witam,

w ubiegłym roku posadziłam sporo krokusów i tulipanów, były śliczne i pięknie mi sie rozmnożyły, więc idę dalej, ale niewiele wiem :D więc proszę o pomoc, jak zwykle.

więc, po kolei: czy narcyzy, żonkile, irysy, też sadzi się wczesną jesienią?

oprócz tulipanów, krokusów, hiacyntów, narcyzów, żonkili i irysów, na jakie cebulowe jeszcze warto zwrócić uwagę? (w sensie - żeby ładne były ;-) )

i - nie śmiać się ;-) - czym sie różnią irysy z kłączy od irysów cebulowych?

aha, i jeszcze jedno, tulipany i krokusy pięknie mi sie rozmnożyły, ale hiacynty nic a nic. Po trzy cebulki włożyłam - i po trzy cebulki wyjęłam. Jak więc rozmnażają się hiacynty?

I czy narcyzy i żonkile wyjmuje się po przekwitnięciu, jak tulipany?

Dodam jeszcze, że ja cebulowe sadzę w takich fajnych koszyczkach, utrudniających nornicom dostęp do cebul, a ułatwiających ogrodnikowi-magikowi wyjęcie cebul po przekwitnieciu roślin.

dusia2006
25-07-2008, 13:58
Capricorn na tej stronie znajdziesz wszystko albo prawie wszystko o cebulowych, takie najbardziej przydatne informacje http://www.krokusy.pl/
a tu lilie Hanki i moje http://forum.muratordom.pl/lilium-regale-czy-hybryda,t78908.htm

Capricorn
25-07-2008, 14:00
dziękuję, dusia!

Inka1
25-07-2008, 14:32
Ja jeszcze mam śnieżnik i cebulica - cebulowe wiosenne bardzo ładne i łatwe w uprawie...

ps
cebulowe wykopuję dopiero po 2-3latach i je dzielę...

Capricorn
25-07-2008, 16:15
cebulowe wykopuję dopiero po 2-3latach i je dzielę...

ja wykopałam po roku, zeby ustalić, jak się rozmnożyły - w końcu były w plastikowych, a więc nieelastycznych, koszyczkach.

aha, i szafirki będę chciała mieć :D

kania
25-07-2008, 16:16
Bardzo ładna jest krokosmia. Kwitnie latem. Wyglądem kwiatów przypomina mi trochę frezję a liście ma podobne do mieczyka. Kupiłam w tym roku 3 na spróbowanie ale w przyszłym roku dosadzę.

dusia2006
25-07-2008, 19:14
i czosnki ozdobne, ja mam żółty Allium molly od kilku lat bez wykopywania cebul
polecam Ci też ładny, bezproblemowy drobiazg rannik zimowy, potrafi kwitnąć w śniegu jak zima długa, to chyba bulwa nie cebula :-? i nie wykopujesz

Stokrotka
25-07-2008, 21:07
I jeszcze ismena, niesamowity kosmiczny kształt... z tym, że to letnia cebulka i niestety trzeba ja wykopywać.

Ja jeszcze jestem zakochana w mieczykach, co roku mam ich więcej i sadzę od końca kwietnia trzy razy w dwutygodniowych odstępach.

Co do czosnków, polecam czosnek karatawski, bardzo wytworna roslinka :-)

Capricorn
26-07-2008, 15:10
śliczne te krokosmie! Ismeny tez ładne :D