PDA

Zobacz pełną wersję : Klon palmowy



anka!!!
27-07-2008, 00:27
Czy i kiedy można przesadzać klona palmowego.Gdzie najlepiej się czuje?Proszę o radę..

mpkg
27-07-2008, 08:43
Równiez chętnie poczytam na temat klonu palmowego nasz niestety troszkę usechł przez to, a reklamowano go w hurtowni jako roślinę nie wymagającą zbyt częstego podlewania i pielęgnacji...

Elfir
27-07-2008, 11:23
Akurat klon palmowy wymaga gleby lekko wilgotnej, lekko kwaśnej, osłoniętego stanowiska i lekkiego półcienia.
To bardzo wymagające drzewko, cięzko znoszacy zimy w naszym klimacie.

anka!!!
27-07-2008, 23:01
Mój klon co roku wypuszcza nowe gałęzie od korzenia, bo po każdej zimie stare gałęzie są uschnięte i muszę je usuwać, dlatego zawsze jest tej samej wielkości.Ma około metra wysokości i prawie leży na ziemi, jest bardzo wiotki.

Inka1
28-07-2008, 07:15
Mnie klon usechł pod 2 latach, mimo, że go owijałam i był w osłoniętym miejscu... U sąsiada podobnie: był piękny, w 3-cim roku usechł (po zimie)...

gośka57
28-07-2008, 08:00
Ja swojego wsadziłam w tym roku na wiosnę i siedział tak dwa miesiące, nie wypuszczając ani jednego listka. W końcu wszystkie listki uschły. Jakieś trzy tygodnie temu przesadziłam go w miejsce bardziej zacienione i ... właśnie wypuścił mnóstwo nowych listków :P Tylko czy przetrwa zimę :roll: