PDA

Zobacz pełną wersję : Sciecie a wyrwanie drzew



DamianM
03-08-2008, 21:27
Witam
Mam na dzialce kilka naprawde dorodnych olch do sciecia, gdyz znajduja sie w obrebie planowanego domu. Ostatnio uslyszalem, ze zamiast scinania lepiej sprobowac przy pomocy np. spychacza wyrwac drzewa od razu z korzeniami. Po scieciu drzewa jest podobno duzo ciezej wyrwac spychaczem samych korzeni.
Czy ktos z Was ma doswiadczenie z usuwaniem drzew od razu probujac je wyrwac z korzeniammi? Jezeli tak to prosze o informacje, czy jest to metoda skuteczna i logistycznie skomplikowana.

coulignon
03-08-2008, 21:45
ściąć na wysokości 1,5m. Potem spychacz lub koparka poradzi sobie z wyrwaniem korzeni. Całe drzewo to raczej będzię mało wygodne.

Trociu
04-08-2008, 09:28
W zależności jak duży ten spychacz. Na filmach wojennych można zobaczyć jak całe drzewo się kładzie pod czołgiem ;) Warto rozważyć i taką możliwość vs wyrywanie.

coulignon
05-08-2008, 06:28
Warto rozważyć i taką możliwość vs wyrywanie.

Tzn czołgiem? Nie widziałem ostatnio żadnego ogłoszenia w mojej okolicy "usługi czołgiem" :D :D :D

Trociu
05-08-2008, 09:15
Warto rozważyć i taką możliwość vs wyrywanie.

Tzn czołgiem? Nie widziałem ostatnio żadnego ogłoszenia w mojej okolicy "usługi czołgiem" :D :D :DNie musi być od razu czołg.Może być odpowiednio duży spychacz.