PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie wykonać projekt wentylacji z rekuperatorem - Wrocław



Malawi
05-08-2008, 10:39
Witam, może kto z was wie gdzie solidnie wykonaja projekt wentylacji z rekuperatorem we Wocławiu lub okolicach. Będę wdzięczny za pomoc.

Piczman
05-08-2008, 10:55
Koniecznie musi być Wrocław??
Mnie robiła firma SKALA z Częstochowy ! Płacisz 450 zł a przy kupnie zestawu zwracają ta kasę więc projekt wychodzi Gratis !

Wgregor
05-08-2008, 11:05
Dobry, to chyba nikt. Nie ma w programach skrzynek rozdzielczych, tylko trójniki, a na trójnikach, wiadomo, może źle działać. Oddzielna kwestia to po co projekt? Skoro w pokojach są wyłącznie nadmuchy w kuchni łazienkach wyłącznie wyciągi. Kanałów i tak wykonawca nie poprowadzi dokładnie po 'komputerowych" liniach, nie ma też wpływu na działanie wentylacji, dokładne umieszczenie anemostatu w „narysowanym” punkcie . W Danii gdzie pracowałem, pod projektem domu, napisane było tylko :dom posiada rekuperator. Oczywiście teraz ci co zarabiają na projektach i wentylacjach na mnie wskoczą i będą uzasadniać że jedna rura ze świeżym powietrzem i coraz dalszymi odejściami na trójnikach da równiejsze ciśnienie niż skrzynka, ale tego obronić się nie da. Ja dzielę się tylko swoim doświadczeniem (7 lat używam wentylacji z reku)