PDA

Zobacz pełną wersję : pianka poliuretanowa - czym to się czyści? POMOCY



thinking
06-08-2008, 20:50
Witajcie, szukam pomocy. Może ktoś wie czym się czyści piankę poliuretanową z malowanych drzwi tak by nie uszkodzić lakieru-farby? Drzwi są drewniane CAL-a.
Będę wdzięczna za rady. :lol:

CoolaTT
06-08-2008, 20:53
Są specjalne czyściki do pianek (w spray'u)

Rezi
06-08-2008, 21:16
Są specjalne czyściki do pianek (w spray'u)

pu remover soudala

http://www.soudal.pl/index.php?menu=aktualnosci&id=48

thinking
06-08-2008, 22:11
Wielkie dzięki za pomoc. :D Forum to nieprzebrane źródło wiedzy wszelakiej. Czy ten preparat można stosować również na pomalowane drewno?

Rezi
06-08-2008, 22:24
Wielkie dzięki za pomoc. :D Forum to nieprzebrane źródło wiedzy wszelakiej. Czy ten preparat można stosować również na pomalowane drewno?
zawsze trzeba zrobic próbe w niewidocznym miejscu

thinking
06-08-2008, 22:28
Dzięki Rezi, napiszę jak się powiodła "operacja czyszczenie drzwi" :D
Kamień spadł mi z serca (a właściwie dopiero spadnie jak sie uda) Patrząc na te drzwi widzę tylko tą plamę!!! Jeszcze raz dziękuję :D

thinking
21-09-2008, 17:14
Jak obiecałam tak donoszę, choć wieści mam niezbyt pocieszające :( .
Pianki PU z lakierowanego drewna NIE DA SIĘ USUNĄĆ! :evil:
Wypróbowałam wszelkie metody, ale nie zdały egzaminu.
Trzeba skrobać, szlifować, sprowadzić ten sam lakier - bejcę z fabryki i felerną część drzwi pomalować ponownie! To tyle doniesień z pola walki.
Pozdrawiam wszystkich mających ten sam problem. :D

I.W.
21-09-2008, 22:59
Zależy od lakieru - na jednych ten soudal rozpuścił mi także lakier a na innych nie

pierwek
21-09-2008, 23:54
jak pianka już stwardnieje to czyścik jej nie ruszy - to działa tylko na świeżą piankę

raffran
22-09-2008, 00:06
Dokladnie tak.
Ten srodek dziala na swieza pianke,zaschnieta usunac mechanicznie.
Tak jest napisane na piance w"instukcji obslugi".

NJerzy
22-09-2008, 10:20
Hmmm, producent podaje:



PU-REMOVER
PREPARAT DO USUWANIA UTWARDZONEJ PIANKI PU

Soudal wprowadza do swojej oferty produkt szczególnie wyczekiwany przez klientów – preparat do usuwania utwardzonej pianki poliuretanowej z futryn, ościeżnic i innych powierzchni. Produkt może być stosowany na aluminium, PCV oraz innych nieporowatych podłożach. Dzięki konsystencji pasty da się go precyzyjnie aplikować na zanieczyszczonych miejscach. Opakowanie zawiera pędzelek i szpatułkę do usuwania rozpuszczonej pianki. Starannie dobrana mieszanina rozpuszczalników i plastyfikatorów jest nieszkodliwa dla środowiska naturalnego.


Czyżby kłamali?

Albo raczej pomyliliście z tym:


Płyn czyszczący do pianki żółty 150 ml

Gotowy do użycia preparat w aerozolu przeznaczony do czyszczenia pianki poliuretanowej. Zawiera mieszaninę rozpuszczalników. Na niektórych powierzchniach może wywoływać plamy lub zmatowienia. Zalecamy zrobienie próby.

Zastosowanie:

* usuwanie plam z nieutwardzonej pianki poliuretanowej
* czyszczenie zaworu puszki

j-j
22-09-2008, 11:08
Ja też mam z tym problem na oknie na ramie. Pianka jest już utwardzona, zerwałem ale taka jakby warstwa została pianki i nie mam pojęcia czym to usun ąć :(.

pzdr

I.W.
22-09-2008, 22:16
jak pianka już stwardnieje to czyścik jej nie ruszy - to działa tylko na świeżą piankę
Ten soudal rusza- sprawdzone doświadczalnie. jest to w postaci gęstej pasty z pędzelkiem i plastikową skrobaczką. Smaruje się zaschniętą piankę i czeka kilkanaście minut. Ponieważ jest to "jadowite" siłą rzeczy rozpuszcza lakier poliuretanowy i na ogół zwykły rozpuszczalnikowy też. Zmywałem z ram okien PCV w okleinie -usuwa bez bez śladu tak że tu mogę polecić

nom
22-09-2008, 22:29
Nie testowałem, ale może trzeba podgrzać (suszarką, opalarką) aż zmięknie a potem ściereczką zetrzeć? :-)

Jutro potestuję, sprawdzę też czy urządzenie parowe to rusza. :-)

I.W.
22-09-2008, 23:51
Nie testowałem, ale może trzeba podgrzać (suszarką, opalarką) aż zmięknie a potem ściereczką zetrzeć? :-)

Jutro potestuję, sprawdzę też czy urządzenie parowe to rusza. :-)
Ad 1 Nie proponowałbym :cry:
Ad 2 Wątpie.
Jeśli już mechanicznie to papier ścierny wodny bardzo drobny np 1500 a potem 2000-2500 aby wypolerować.

Tomaszs131
24-09-2014, 15:50
W Angli sa dostepne chusteczki "Wonder wipes" firmy Ever Build- usuwaja pianke, olej, klej i wiele innych specyfikow.
Wlasnie dzieki nim usunalem pianke montazowa z szyb.

miroslav
02-02-2019, 13:55
Należy stosować taśmę malarską (najlepiej szeroką). Pierwsze drzwi też pobrudziłem pianką, ale kolejne zabezpieczyłem taśmą i poczekałem, aż całkiem wyschnie. Niestety, każdy uczy się na swoich błędach...

Deflorator
02-02-2019, 16:09
Aceton