PDA

Zobacz pełną wersję : okrągły taras - pilne!



damarel
14-08-2008, 07:12
Witam
Czy ktoś kafelkował taras okrągły? Chodzi mi o wykończenie brzegu. Kanty mają być wykończone taką mosiężną listwą, ale kafelkarz nie chce ciąć brzegów na okrągło tylko zostawia oryginalny brzeg prosty więc ten łuk będzie się skladał z takich jakby kawałków prostych. Czy tak to się robi. Proszę o pilną odpowiedź bo jeszcze mogę zareagować.

Pozdrawiam

laspalmas
14-08-2008, 07:41
Wszystko zależy od umiejętności i chęci kafelkarza.
W przypadku twojego to umiejętności mało a chęci jeszcze mniej :-?

jajmar
14-08-2008, 08:27
Witam
, ale kafelkarz nie chce ciąć brzegów na okrągło tylko zostawia oryginalny brzeg prosty więc ten łuk będzie się skladał z takich jakby kawałków prostych. Czy tak to się robi.


Bedzie to wyglądać raczej kiepsko, ja na okrągłym oczekiwłbym okrągłego zakończenia nie składającego sie z odcinków.
Twój taras Twoja kasa, Ty stawiasz wymagania a nie kafelkarz.

damarel
14-08-2008, 08:29
Może ktoś ma zdjęcia jak powinno to wyglądać. Byłabym ogromnie wdzięczna.
Pozdrawiam

hybris
14-08-2008, 08:44
poproś swojego kafelkarza, by obrał sobie punkt, przyłożył do niego jeden koniec sznurka, na którego drugim końcu przywiąże ołówek/flamaster i odrysuje żądaną krzywiznę na ułożonych na sucho płytkach. następnie niech dotnie te płytki tarczą diamentową (odprywków nie będzie widać, bo zakryje je listwa metalowa najlepiej - którą pewnie kupiłaś). później niech ułoży je jeszcze raz- po docieciu, i niech powoli dognie listwę, tak by pasowała do płytek.
póxniej już tylko klejenie zostaje.