PDA

Zobacz pełną wersję : Sadzonki (Thuja) na Allegro - polecany sprzedawca



Habier
19-08-2008, 12:29
Witajcie,

Czy kupowaliście Thuje (Żywotnik zachodni szmaragd Thuja occidentalis smaragd) na Allegro? Jest wielu sprzedawców na tym portalu ale chciałbym abyście podzielili się swoimi doświadczeniami - od kogo warto kupować sadzonki? Jedyna wątpliwość jeśli chodiz o Allegro to, że większość sprzedaje z "gołym" korzeniem :(

Mam blisko szkółki ale przy większych zakupach Allegro wygląda troszkę taniej.

Proszę Was o pomoc. Dzięki Wielkie!!

gosiaczek25
19-08-2008, 18:36
Witajcie,

Czy kupowaliście Thuje (Żywotnik zachodni szmaragd Thuja occidentalis smaragd) na Allegro? Jest wielu sprzedawców na tym portalu ale chciałbym abyście podzielili się swoimi doświadczeniami - od kogo warto kupować sadzonki? Jedyna wątpliwość jeśli chodiz o Allegro to, że większość sprzedaje z "gołym" korzeniem :(

Mam blisko szkółki ale przy większych zakupach Allegro wygląda troszkę taniej.

Proszę Was o pomoc. Dzięki Wielkie!!

Na Allegro to ja tylko nasionka kupuję :roll: Raczej bym nie ryzykowała z sadzonkami. Różne opinie słyszałam nawet o suuuper sprzedawcach. Lepiej zainwestować raz w lepszy materiał, niż się niemiło rozczarować. Szkółek jest w każdej okolicy kilka. Ja przed zakupami zrobiłam rundkę i w jednym za tuję ‘Smaragd’ (50 cm) śpiewali sobie 25 zł, a drugim 10 zł. Zawsze można się potargować przy większym zakupie… można pooglądać roślinkę na żywo, czy jest zdrowa itp. A tak? Biorąc jeszcze pod uwagę ostrożność firm kurierskich czy tam poczty? No nie wiem? :-? :wink:

Pozdrawiam

CityMatic
20-08-2008, 07:00
Witajcie,

Czy kupowaliście Thuje (Żywotnik zachodni szmaragd Thuja occidentalis smaragd) na Allegro? Jest wielu sprzedawców na tym portalu ale chciałbym abyście podzielili się swoimi doświadczeniami - od kogo warto kupować sadzonki? Jedyna wątpliwość jeśli chodiz o Allegro to, że większość sprzedaje z "gołym" korzeniem :(

Mam blisko szkółki ale przy większych zakupach Allegro wygląda troszkę taniej.

Proszę Was o pomoc. Dzięki Wielkie!!

Ja kupowałem ale mam tylko kontakt telefoniczny(co mogę polecić -rewelacja i kontakt i sadzonki i przesyłka-najlepiej jednak kupować na wiosnę

48500529956

SzipBudowniczy
20-08-2008, 08:31
kupowalam wielokrotnie od jednego spzredawcy, w doniczce , ukorzenione silnie, wszystkie sie przyjely - nick jego to thomeko (z Darłowa)

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=11003316

pati25
20-08-2008, 09:24
Kupowałaś wielokrotnie ?Od 2008-07-14 ten uzytkownik jest na allegro .... :-?

SzipBudowniczy
20-08-2008, 09:33
tak wczesniejsze konto o podobnej nazwie - thomekko (http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=3510430) - mial zawieszone, od miesiaca sprzedaje na nowym- rozni sie jedna literka...
coz...chcialam tylko pomoc :roll:

Habier
20-08-2008, 10:24
Witajcie,

wielkie dzieki za odpowiedzi - wszystkie opinie się przydadzą

gorzkim
20-08-2008, 15:16
Ja osobiście polecam szkółkę http://www.polros.com.pl/cogrodnicze_oferta.htm nie jest to tak strasznie daleko kupowałem tam Thuje Brabant w doniczkach i w bardzo dobrej cenie (7,2 zł za drzewka 1m) w warszawie i okolicach nie ma możliwości zakupu po takiej cenie.Można jechać w niedzielę,bardzo fachowa obsługa zapakowano mi 100 szt.plus 10 szt.jałowca wąsko kolumnowego i 30 szt.buksusa do samochodu osobowego,nie niszcząc ani sztuki.Jest tam w czym wybierać i wszystko się przyjeło

oskar0259
20-08-2008, 15:34
Szip, niezbyt przekonująca rekomendacja osoby (firmy) z zawieszonym kontem na Allegro.
Zawieszenie konta, z Allegro:

W jakich sytuacjach konto Użytkownika może zostać zawieszone?

Zawieszenie konta Użytkownika jest na ogół konsekwencją naruszenia zasad, które obowiązują na Allegro (a w szczególności Regulaminu Allegro). Konto może być zawieszone na czas określony lub nieokreślony.

Najczęściej występujące powody zawieszenia konta:

* niepełne lub nieprawdziwe dane kontaktowe (imię/nazwisko, firma, adres, numer telefonu),
* zmiana właściciela konta (przekazywanie zarejestrowanych kont nie jest dozwolone),
* udostępnianie konta innym osobom (więcej informacji),
* wielokrotne wystawianie przedmiotów, które znajdują się na liście towarów zakazanych i dopuszczonych warunkowo,
* wielokrotne naruszanie polityki dot. wystawiania i opisów aukcji,
* używanie wielu kont w sposób niezgodny z zasadami (więcej informacji),
* półtoramiesięczna blokada sprzedaży,
* wysyłanie ofert handlowych do innych Użytkowników bez ich wcześniejszej zgody i inne rodzaje tzw. spamu,
* usunięcie danych osobowych z bazy danych (na prośbę Użytkownika),
* inne, poważne naruszenie Regulaminu Allegro.

Ponadto konto Użytkownika jest zawieszane automatycznie, gdy:

* liczba punktów otrzymanych za komentarze spadnie do -3 lub niżej;
* Użytkownik otrzyma trzy ostrzeżenia w wyniku procedury zwrotu prowizji, uruchomionej przez trzech różnych Sprzedających.

Przy zawieszeniu konta usuwane są wszystkie trwające aukcje Użytkownika i wszystkie złożone przez niego oferty. Użytkownik, którego konto zostało zawieszone, nie może korzystać z większości usług Allegro (więcej informacji). Nie może też bez zgody Allegro zarejestrować się ponownie. Jeśli Twoje konto zostało zawieszone i chcesz uzyskać więcej informacji, odpowiedz na e-mail z informacją o zawieszeniu.

SzipBudowniczy
20-08-2008, 15:37
nie bede prowadzila batalii w obronie zawieszonego konta, wiecej juz nic nikomu nie polece bo nie ma to na forum sensu. Kupilam u tego czlowieka rosliny, rosliny doszly szybko, byly zdrowe, rosna fajnie - tylko to chcialam przekazac.

oskar0259
20-08-2008, 15:43
Przepraszam, nie chciałem Ciebie obrazić. No i oczywiście wierzę Ci, że sadzonki były OK. Ale sam bywam na Allegro (tylko jako kupujący) i podejrzliwie patrzę na takich kontrahentów jak Twój Sprzedawca.

Habier
28-08-2008, 11:45
Witajcie,

Kupiłem 9 sztuk u tego alegrowicza, którego polecała SzipBudowniczy (Dzięki!).
Wczoraj przyjechały - porządnie zapakowane, w dobrym stanie - ładnie wyglądające.
Generalnie troszkę wyższe niż było podane na aukcji.

Nie zawiodłem się :D

Pojadę jeszcze dziś do najbliższej szkólki i porównam sobie jakość i ceny.

Tak czy inaczej pierwszy taki zakup na allegro - udany