PDA

Zobacz pełną wersję : czyszczenie studni



madagoral
19-08-2008, 14:05
Witam,
Czy ktoś czyścił studnię z kręgów niezbyt głęboką ok 2,5 m? Po pracach budowlanych obawiam się , że jest tam sporo zaprawy, kamieni ,kawałków cegieł i szlag wie co jeszcze. Czy szambonur dałby radę ? Nie uśmiecha mi się schodzić tam po drabinie z wiaderkiem. :x

golewo
19-08-2008, 22:24
jutro nam będzie firmą czyścić 7metrową studnię więc odpowiem:)

G.N.
20-08-2008, 09:12
A kilka czyściłem. Najgłębsza 12 m. Im głębiej tym robota wredniejsza. Jak tylko 2,5 m to problem niewielki. Przyda się kołowrotek do ciągnięcia wiadra bo z mułem i kamieniami to jednak sporo więcej waży niż z wodą, a jak się wymsknie to nieszczęście gotowe.
Pomocnik do kręcenia kołowrotem i wylewania wiadra. Wiadro koniecznie trzeba zazbroić tj. dodatkowo zabezpieczyć pałąk drutem lub linką ciasno obwiązanym wokół wiadra i pod dnem. Przy głębokości tylko 2,5 m można latać po drabinie ale i tak ktoś do odbierania wiadra by się przydał. Co do szambonura to jeśli jak piszesz są tam kamienie cegły itd. to raczej nie pociągnie, poza tym nie wiem jak Ty ale ja bym do swojej studni rury która obijała się po setkach szamb z cudzymi g****** nie wsadził :wink:

Kuna
20-08-2008, 11:32
Moja studnia ma 5 m . Czyściłem ją osobiście (w studni) z pomocnikiem na górze . Praca iście katorżnicza . Przyrodzenie od pracy w wodzie mało nie odpadło z zimna . W studni było wszystko , drewno , folie , stare garnki , cegły , kamienie , butelki , szkło , pręty metalowe , szmaty itp. , itd ...
Trzeba to wszystko było usunąć ręcznie . Na końcu poszła w ruch saperka bo część śmieci była zagłębiona w dnie studni . Oprócz tego , że było zimno to jeszcze strasznie śmierdziało - jak szambo . Studnia wiele lat była odkryta i naleciało liści z drzew i to one gnijąc powodowały ten fetor . Na końcu samo pogłębienie studni to była już bajka a nie praca . Po tych wszystkich zabiegach zamówiłem lokalną Straż pożarną z motopompą , która mi wypompowała do dna tą śmierdzącą wodę . Motopompa wybrała także z dna śmierdzący szlam , którego innym sposobem nie można było wybrać . Po tym zabiegu wsypałem na dno warstwę okolo 10 cm żwiru - frakcja jak orzechy laskowe . Woda obecnie jest kryształ . Aha do wyciągania miałem także wzmocnione wiadro i ręczny blok z liną na prowizorycznym trójnogu z kantówek .

mswiechu
01-05-2009, 17:41
A dałby ktoś rade wyczyscić studnie ok. 17m ??????? Studnia jest od jakiś 10 lat niużywana. Kopana najprawdopodobniej jeszcze przed I wojną światową.
Dałob rade ją wyczyścić???? Jesli tak to w jakiej cenie?????

fixxxxxxdo
15-06-2009, 14:56
Czyszczę studnie do 25m głębokości, także 17m da się zrobić bez problemu...koszt wyczyszczenia takiej studni to ok. 1500zł + koszt dojazdu z Katowic..