PDA

Zobacz pełną wersję : jak zagospodarować "glinianą" działkę



pi0tr
23-08-2008, 20:43
witam
moja działka to glinisko. jak popada deszcz jest wyjątkowo niesympatycznie.
Zastanawam sie w jaki sposób zagospodarować to co mam. Czy wystarczy nawieźć np. czarnoziemu ok 10 cm. posiać trawę i jak się zakorzeni będzie ok. Czy też zastosować jakiś drenaż lub inne rozwiązanie. Niestety nie ma w okolicy kan. burzowej. Mam dość taplania się w błocie po kostki. :-?
Pozdrawiam
i dziękuje za dobre rady

dusia2006
23-08-2008, 21:49
może zacznij od tego http://forum.muratordom.pl/post2557714.htm?highlight=#2557714

Elfir
25-08-2008, 11:23
Przede wszystkim dobierz rosliny na glinę. Np. oliwnik, klon jesionolistny, "rajskie" jabłonie, ognik itd.
A poza tym przekupuj z ziemią wszystko ci organiczne - kompost, obierki, skoszona trawę, liście, trociny - i nawoż azotem.

cooky.gdynia
25-08-2008, 19:00
witam
moja działka to glinisko. jak popada deszcz jest wyjątkowo niesympatycznie.
Zastanawam sie w jaki sposób zagospodarować to co mam. Czy wystarczy nawieźć np. czarnoziemu ok 10 cm. posiać trawę i jak się zakorzeni będzie ok. Czy też zastosować jakiś drenaż lub inne rozwiązanie. Niestety nie ma w okolicy kan. burzowej. Mam dość taplania się w błocie po kostki. :-?
Pozdrawiam
i dziękuje za dobre rady
Witam.
Miałam ten sam problem i w sumie wcale nie tak dużym nakładem finansowym udało mi się pozbyć gliniska. Po budowie został mi żwir i piasek, trochę dokupiłam, roztaczkowaliśmy wszystko po działce i przekopalismy. No i po deszczach już nie topiłam się w glinie. Po wytyczeniu rabat "pchałam" w ziemię co się dało, torf, korę, resztki organiczne itp. I dzisiaj ( 3 lata) mam super glebę, chociaż nie nawiozłam czarnoziemu. A na ścieżkach do dzisiaj mam tłuczeń i nawet w największe ulewy po ogrodzie przechodzę "suchą stopą". :)
Pozdrawiam, Mirella[/quote]