PDA

Zobacz pełną wersję : ŻALUZJE DREWNIANE - rady, opinie, produkty, gdzie kupić?



amelani
30-06-2005, 23:30
Mam trochę może dziwne pytanie, ale liczę, że mi pomożecie... Otóż, czy sądzicie, że drewniane żaluzje źle będą wyglądały przy białych plastikowych oknach. Mój TŻ tak sądzi, ale ja nie jestem przekonana, chociaż z drugiej strony może ma rację... Wypowiedzcie się, proszę!

2112wojtek
01-07-2005, 16:08
Otóż, czy sądzicie, że drewniane żaluzje źle będą wyglądały przy białych plastikowych oknach. Mój TŻ tak sądzi, ale ja nie jestem przekonana, chociaż z drugiej strony może ma rację... Wypowiedzcie się, proszę!

Jak bylem dzieckiem i sie buntowalem ,ze musze do garnituru zakladac biala koszule, to mi mama odpowiadala , ze bialą , bo ta pasuje do ...wszystkiego.Chyba miala racje :lol: A tak swoja droga , to nie tyle rama okna odgrywa tu glowna role ile charakter wnetrza i jego stylistyka. Jak urzadzisz wnetrze cóś kolo high-tech to takie zaluzje moga zgrzytac, ale jak dopasujesz drewienko do mebli czy podlogi to bedzie oki.
pozdrawiam

duch07
01-07-2005, 18:32
Mam na "plastikach" założona żaluzje drewniana z Ikei i jest OK.Meble i jakies dodatki w podobnym kolorze i moim zdaniem wszystko pasuje.W Ikei zawsze możesz towar oddać,masz wiec możliwość dopasowania. :D

amelani
02-07-2005, 11:15
Wydaje mi się, że takie żaluzje pasują najbardziej do stylu afrykańskiego, japońskiego itp. Pokój, w którym myślę zamontować owe to stare budownictwo, ze sztukateriami na suficie, a kolor planuję, oczywiście, dobrać do mebli. Czyli jednak mogę zaryzykować? :)

anouk
10-03-2006, 17:06
Jak wam się podoba taki zestaw? Marzą mi sie takie żaluzje ale jakoś mi to nie pasuje, zwłaszcza kiedy żaluzja jest zamontowana na szybie.

chopinetka
10-03-2006, 21:08
Witaj anouk nie jest to takie straszne połączenie, pod warunkiem, że żaluzje będą raczej cienkie i sprawiały wrażenie lekkich. Inaczej będzie ciężko i przytłaczająco.

Soniq
10-03-2006, 21:19
Jak wam się podoba taki zestaw? Marzą mi sie takie żaluzje ale jakoś mi to nie pasuje, zwłaszcza kiedy żaluzja jest zamontowana na szybie.

nie wiem czy dobrze rozumiem o jakie zaluzje chodzi ... ???
ja mam plastikowe biale okna i drewniane zaluzje (dosc szerokie) od wewnatrz
mnie pasuje

Paty
11-03-2006, 16:00
ja mam plastikowe białe okna i żaluzje od środka drewnopodobne, cieniutkie metalowe robione na drewno

wszyscy się nabierają że drewniane :wink:

Daria
12-03-2006, 09:08
potwierdzam

mam dość ciemne drewniane żaluzje przy białych oknach i wygląda to dobrze.

Bez obaw! :)

Małgonia
22-03-2007, 19:31
prosze o opinie użytkowników - czy rzeczywiscie są sensowne?
a jak z czyszczeniem?

NERJA
21-08-2007, 10:14
jak w tytule.
ikea odpada.

mają być drewniane, a nie w kolorze drewna. macie jakieś sensowne adresy?

dziękuje za podpowiedzi.

kasiaR
21-08-2007, 10:47
jak w tytule.
ikea odpada.

mają być drewniane, a nie w kolorze drewna. macie jakieś sensowne adresy?

dziękuje za podpowiedzi.

ostatnio moja znajoma kupowała tu http://www.wszystkodookien.pl/ piekne szerokie żaluzje drewniane, nie taki wąskie jak w IKEA. Oczywiscie maja też te wąskie.

Pozdrawiam,
KasiaR
http://www.wszystkodookien.pl/pic/zaluzje_poziome/zaluzje_poziome4a.jpghttp://www.wszystkodookien.pl/pic/zaluzje_poziome/zaluzje_poziome3a.jpg

jean70
16-06-2008, 08:00
Drewniane ładnie by wygladały w mojej kuchni (po remoncie!!!) ale czy są praktyczne?

mikita
16-06-2008, 08:23
ja mam, a do tego płytę gazową (czyli tłuste osady :cry: ), wyglądają bardzo ładnie. Niestety, ale czyścić trzeba, min. co tydzień przejeżdżam "po wierzchu" ściereczką, a raz na dwa-trzy tygodnie czyszczę dokładnie - każdą spałeczkę osobno. Nie jest to bardzo pracohłonne, bo deseczki są duże (ja i tak nie mam tych największych 5cm). Pamiętam jak było z czyszczeniem aluminiowych żaluzji - tragedia. Na dzień dzisiejszy zawiesiłabym je ponownie napewno:)

P.S. jak się nie ma siły na czyszczenie, można żaluzje ustawić pod takim kątem, że kurzu nie widać :wink:

anna_p
16-06-2008, 09:50
Polecam drewniane żaluzje do kuchni. Narazie tłusty brud się na nich nie osiada na szczęście ,ale kurz jak najbardziej. Czyszczę je raz na 3-y tygodnie. Wyglądaja naprawde nowocześnie - tylko ta cena...

mikita
16-06-2008, 09:54
Ja mam z Ikei, więc cena mnie nie zabila:)

anna_p
16-06-2008, 11:43
Ja w sypialni mam żaluzje z Ikei a w kuchni to nie wiem co to są za żałuzje. W każdym razie drewniane o szerokich deseczkach .

jean70
16-06-2008, 12:48
Myślałam, że mnie zniechęcicie...a tak nabrałam jeszcze wiekszej ochoty :wink: :roll:

asiulka
16-06-2008, 14:59
też się nad tym zastanawiam czy takie drewniane, ciemne żaluzje (by Ikea) są praktyczne w kuchni,ale podobają mi się bardzo

a co myślicie o takich żaluzjach w łazience,nie będzie im przeszkadzać wilgoć, mam duze okno nad wanną

barzuc
24-06-2008, 12:29
...
a co myślicie o takich żaluzjach w łazience,nie będzie im przeszkadzać wilgoć, mam duze okno nad wanną

Dołączę się do pytania, sytuację mam podobną - okno tuż obok wanny, a niestety "chlapanie na około" nie jest rzadkością :(

Eluś
25-08-2008, 13:18
Poroszę o namiary na sprawdzone firmy, może sklep internetowy. Mam niewymiarowe okno .3 m szer. na 2 m wys. Część środkowa okna jest zamontowane na stałe ,dwa skrzydła po 75 cm są uchylne i otwierane. Może jakieś podpowiedzi .Czy takie żaluzje zaciemniają pomieszczenie bo mój pokój jest od wschodu martwię się, że będzie ponuro. Czy kolor ma znaczenie? Czy można je zwijać okresowo by odsłonić okno tak jak roletę. Jestem laikiem. Sory za głupie pytania. Koleżanka mnie nastraszyła, że drewniane przytłaczają i zakłócę harmonię mojego salonu. A ja dziwnie czuję, że będzie pięknie. No cóż nie uśmiecha mi się wieszanie firan i zasłon na takiej powierzchni jej zdaniem to byłoby najwłaściwsze.

anna_p
25-08-2008, 13:27
Ja mam żaluzje drewniane( ciemne) w kuchni i jasne w sypialni. Jeśli chodzi o uzytkowanie to oprócz tego ze na ciemnych bardzo widać kurz to reszta jest ok. TEraz własnie zastanaiwam sie nad jakims rozwiazaniem na moje okna w salonie i tez myslałam o żaluzjach drewniach , z tym że tez mi sie wydaje za na duzej powierzchbi i kilku oknach moga byc troche prztłaczające. Jesli byś sie dzecydowała na te drewnaine zaluzje to wklej kilka fotek

anna_p
25-08-2008, 13:33
.Czy takie żaluzje zaciemniają pomieszczenie bo mój pokój jest od wschodu martwię się, że będzie ponuro. Czy kolor ma znaczenie? Czy można je zwijać okresowo by odsłonić okno tak jak roletę. Jestem laikiem. .
TAkie żaluzje rzeczywiście troche zaciemniaja pomiesczenie .Kolor raczej nie ma znaczenia. jak najbardziej mozna je odsłaniać, podnościć( z tym ze akurat moim zdaniem podniesione ni ewyglądaja atrakcyjnie)I minusem jest to ze jest problem z otwarciem okna na tzw " oścież"

Eluś
25-08-2008, 13:44
U mnie będzie duża powierzchnia to fakt.Myslę o tych 25 mm www.zaluzjedrewniane.pl
Może jednak w jasnym kolorze.Sama nie wiem.

anna_p
25-08-2008, 13:47
U mnie będzie duża powierzchnia to fakt.Myslę o tych 25 mm www.zaluzjedrewniane.pl
Może jednak w jasnym kolorze.Sama nie wiem.
W ciemnym kolrze wyglądają o wiele lepiej , no ale wiadmoo mussza pasowac do wnęrzta

anna_p
25-08-2008, 13:48
I oczywiście ładniejsze są z te szersze żaluzje

Eluś
25-08-2008, 13:49
Okno mam od ulicy więc w okresie jesienno,zimowym i wczesną wiosną nie czuję się komfortowo.Może jednak rolety.W jakim neutralnym kolorze bedą lepszym rozwiązaniem

yauokim
25-08-2008, 13:51
Mam drewniane brazowe, wygladaja bardzo ladnie i nadaja niepowtarzalny styl pomieszczeniu. Jedyny problem to w przypadku duzych zaluzji (jedne takie mam 2mx2.5m) trzeba uzyc troche sily przy zwijaniu ich. Ogolnie jestem bardzo zadowolony z nich.

BTW: przykrecone mam do sufitu, dzieki czemu wszystkie okna otwieraja sie bez problemu i nie ma tej niepotrzebnej szpary miedzy sufitem a zaluzjami. I nie ma problemu ze cos jest krzywo.

anna_p
25-08-2008, 13:56
'''

anna_p
25-08-2008, 13:58
BTW: przykrecone mam do sufitu, dzieki czemu wszystkie okna otwieraja sie bez problemu i nie ma tej niepotrzebnej szpary miedzy sufitem a zaluzjami. I nie ma problemu ze cos jest krzywo.
Ja też mam przykręcone pod samym sufitem a jedank mam problem z otwieraniem okna i musze się troche namęczyć

Eluś
26-08-2008, 07:11
yauokim rozumiem że ty masz jednoczęściową żaluzję,ja myślałam jednak o 3 jedna na tę część nie otwieraną 150 cm i dwie po 75 cm właśnie na te otwierane skrzydła. Powiedź mi czy nie przytłacza tak ogromna żaluzja pomieszczenia?

jamaju
26-08-2008, 08:46
Ile mniej więcej zajmuje miejsca podniesiona żaluzja, o wysokości powiedźmy 150cm?

Eluś
26-08-2008, 09:57
jeszcze jedno pytanie do użytkowników optymalny wybór pomiędzy 25 mm, 35 mm,50 mm to? wydaje mi się że te najszersze będą więcej odsłaniać bo listewek będzie mniej na tej samej wysokości dobrze myślę?

yauokim
26-08-2008, 10:20
yauokim rozumiem że ty masz jednoczęściową żaluzję,ja myślałam jednak o 3 jedna na tę część nie otwieraną 150 cm i dwie po 75 cm właśnie na te otwierane skrzydła. Powiedź mi czy nie przytłacza tak ogromna żaluzja pomieszczenia?

Czy przytlacza? Pomieszczenie ma 30m2 i nie odczuwam przytloczenia (jasne meble, ciemna podloga). Gosciom wydaje sie ze salon jest wiekszy niz w rzeczywistosci - poziome wyrazne zaluzje poszerzaja go optycznie. Opuszczone i zasloniete zaluzje daja poczucie bezpieczenstwa/ciepla (zaluzje brazowe drewniane). Jestem zadowolony ;) Jak nie jestes pewna proponuje napierw przymierzyc zaluzje, aby zobaczyc jak to u Ciebie w praktyce bedzie wygladac.

Eluś
26-08-2008, 10:28
dzięki.widzisz mieszkam w ładnym miejscu z dala od zdobyczy cywilizacji i marne mam szanse na przymiarkę.U mnie w okolicy królują firany,jak kupiłam bambusowe rolety to miałam wycieczki w domu.Zaluzje widziałam jedynie takie z PCV szare.No i w IKEI na ekspozycji. Nie mam czasu na wyjazdy poszukiwania dlatego wasz męczę. Jestem prawie zdecydowana.Mam piękny dębowy parapet który ginie za firaną.

Eluś
26-08-2008, 10:32
yauokim można zobaczyć gdzieś na forum twoje żaluzje w pełnej krasie.Ty jakiej masz szerokości? sory że tak się ciebie uczepiłam.

yauokim
26-08-2008, 11:02
Zdjec nigdzie nie umiescilem jak sfotografuje i gdzies umieszcze to dam znac. Ale skoro masz ikee gdzies blisko, mozesz u nich kupic zaluzje przymierzyc i oddac (jest tam pare dni na zwrot produktu - sam cos tam zwracalem wiec sprawdzone - ile dni nie pamietam).

pozdrawiam

Eluś
26-08-2008, 11:30
W ikei byłam raz daleko tam mam to wyprawa na cały dzień prawie 300 km

anna_p
26-08-2008, 14:48
jeszcze jedno pytanie do użytkowników optymalny wybór pomiędzy 25 mm, 35 mm,50 mm to? wydaje mi się że te najszersze będą więcej odsłaniać bo listewek będzie mniej na tej samej wysokości dobrze myślę?
Polecam szersze zaluzje, wygladja bardziej stylowo i elegancko i rzeczywiscie troche więcej odsłaniają, Pokazałabym bym zdjęcia ale nie umiem wkliejać :(

mme33
12-09-2008, 11:12
Prosze o rade w sprawie żaluzji drewnianych.Na co warto zwracać uwagę przy wyborze?Gdzie w Krakowie jest gdny polecenia sklep z żaluzjami drewnianymi.
Planuje je nad podłużnym oknem (szer2,5m/90cm)w holu.Prosze o opinie :)

Elka62
12-09-2008, 13:06
O krakowskich żaluzjach drewnianych mam pojęcie raczej słabe, ale mogę napisać na co zwrócić uwagę przy zakupie.
Jeśli żaluzje mają być podnoszone - a pewnie mają choćby do mycia okna - trzeba sprawdzić ile masz miejsca nad oknem.
Takie żaluzje po złożeniu zajmują sporo miejsca, np. na okno o wys. 180cm chyba 30 cm. Dokładnie wyliczą w punkcie sprzedaży.

mme33
16-09-2008, 08:21
Dziekuje za odpowiedz.Miejsca na żeluzję mamy bardzo dużo,ponieważ jest to wysoka ściana ,po dach:)

mme33
13-10-2008, 08:25
Hej,czy nikt mi nie doradzi gdzie kupić żaluzję drewniane w Krakowie?
Bardzo mało wiadomości jest na forum o tej tematyce:(
Proszę piszcie i doradzajcie-będę bardzo wdzięczna.....

anamurek
13-10-2008, 18:45
Hej,czy nikt mi nie doradzi gdzie kupić żaluzję drewniane w Krakowie?
Bardzo mało wiadomości jest na forum o tej tematyce:(
Proszę piszcie i doradzajcie-będę bardzo wdzięczna.....

W IKEA na pewno są :)

Gdzie poza tym, to ja niestety nie wiem, tamte "ikeowe" jak dla mnie są super

alexandra715
14-10-2008, 08:29
nie wiem czy to będzie Ci pomocne, ale ja zamawiałam swoje żaluzje drewniane w sklepie internetowym Blister. Ich strona www.zaluzjedrewniane.pl
Były tam w naprawde rozsądnej cenie bo ogólnie ceny tych żaluzji są mocno przesadzone.
Przysyłaja wzornik kolorów więc wybierasz "prawie" jak na zywo:) A jesli chodzi o taką dużą szerokość to nie mam pojęcia czy one są dzielone....ale raczej nie.
pozdrawiam

mme33
14-10-2008, 20:37
Witam.Dzięki za odpowiedzi.Własnie byłam na stronce www.zaluzjedrewniane.pl ale maksymalna szerokość jaką maja to 230cm,a ja mam okno szerokie 250cm...
Dziękuje

YreQ
14-10-2008, 21:04
nie wiem czy to będzie Ci pomocne, ale ja zamawiałam swoje żaluzje drewniane w sklepie internetowym Blister. Ich strona www.zaluzjedrewniane.pl
Były tam w naprawde rozsądnej cenie bo ogólnie ceny tych żaluzji są mocno przesadzone.
Przysyłaja wzornik kolorów więc wybierasz "prawie" jak na zywo:) A jesli chodzi o taką dużą szerokość to nie mam pojęcia czy one są dzielone....ale raczej nie.
pozdrawiam

w jakim kolorze kupiłaś i jak było u nich z czasem realizacji ? a może podasz cenę na jakieś standardowe okno ? A w ogóle to jestem ciekawa jaki sposób montażu wybrałaś - ja chciałabym bez wiercenia - żaluzje wieszane na skrzydle okiennym.

alexandra715
15-10-2008, 06:23
Moje żaluzje są w kolorze "mahoń" jednak nie sugeruj się tymi kolorami ze strony internetowej, bo one jednak różnią sie od rzeczywistych, najlepiej własnie zamówić wzornik kolorów. Jesli chodzi o czas realizacji to ja czekałam chyba jakis tydzien, nawet moze mniej od złożenia zamówienia. A cena...no to moje okna mialy cos kolo 60x120 cm i za taką zaluzje na jedno okno płacilam cos ok 160-170 zł, juz nie pamietam dokładnie, ale to i tak nie tak sporo , w innych miejsach dostawalam wycenę 250-300 zł :x (ale tutaj mówie juz o lokalnych sklepach w Rzeszowie). Montaż wybrałam dokładnie taki jak chcesz Ty, ja nie mialam innej mozliwosci, ale jestem z niego zadowolona, choc nie powiem-myslę ze okna mogą po jakimś czasie troszkę sie "wypaczać"...no ale taki tego minus :(

asiulka
15-10-2008, 10:43
A cena...no to moje okna mialy cos kolo 60x120 cm i za taką zaluzje na jedno okno płacilam cos ok 160-170 zł, juz nie pamietam dokładnie, ale to i tak nie tak sporo , w innych miejsach dostawalam wycenę 250-300 zł :x (ale tutaj mówie juz o lokalnych sklepach w Rzeszowie). (

wysłałam do nich prośbę o wycenę kilku wymiarów,bo potrzebuję jeszcze kilka żaluzji i wlos mi się zjeżył,2-3 razy drożej niż w najpopularniejszym szwedzkim sklepie
IKEA ma zdecydowanie niższe ceny, porównawczo za żaluzję 60x155 płaci się 59,-, także jeśli ktoś ma w pobliżu IKEE wiadomo co z finansowego punktu widzenia wybrać

alexandra715
15-10-2008, 12:43
wysłałam do nich prośbę o wycenę kilku wymiarów,bo potrzebuję jeszcze kilka żaluzji i wlos mi się zjeżył,2-3 razy drożej niż w najpopularniejszym szwedzkim sklepie
IKEA ma zdecydowanie niższe ceny, porównawczo za żaluzję 60x155 płaci się 59,-, także jeśli ktoś ma w pobliżu IKEE wiadomo co z finansowego punktu widzenia wybrać

Tak to prawda, ze Ikea ma bardzo tanie żaluzje drewniane i gdybym tylko mogła kupiłabym tam też swoje.Ale niestety jest kilka czynników , które działają własnie na "niekorzyść" Ikei. I tak głównie to to, że: nie mają żaluzji na wybrany przeze mnie wymiar, mają tylko kilka standardowych wymiarów.Jesli chodzi o wybór kolorów to tez jest dość okrojony. No i to na czym mnie najbardziej zależało- żaluzje z Ikei nie mogą być montowane do ramy okiennej :(
Więc ja nie mówię , ze zrobiłam świetny interes kupując żaluzje w tym a nie innym sklepie(np.IKEA), tylko polecam go, bo w inetesujących mnie kryteriach wyszedł naprawde cenowo najlepiej.
Podobnie jak Ikea inne hipermatkety typu Castorama, Leroy ...itp. tez maja takie żaluje i tez duzo taniej, ale tu własnie sytuacja sie powtarza:)

YreQ
16-10-2008, 22:35
no właśnie - o to mocowanie chodzi - w szpalet nie mogę, bo okna nie otworzę, na ścianę nie chcę bo mi się nie podoba itp...... a okien mam 13 - więc nawt 150 zł za sztukę ( a rozmiary różne ).

Dzięki za odpowiedź - napiszę do nich niech mi wycenią ( rozmiarówka z castoramy mi nie pasuje)

mme33
17-10-2008, 20:56
Oj niewiele jest na forum tematu żaluzje drewniane,a przecież są takie piękne.
Tylko gdzie je najlepiej kupić w Krakowie???

lucyliu
21-10-2008, 19:58
Już Ci napisano że albo Ikea i idziesz na kompromis albo robisz na zamówienie.

home.sweet.home
22-10-2008, 09:03
Kilka lat temu wykonywaliśmy rolety zewnętrzna w firmie Rolmax w Krakowie. Pamiętam, że mieli na ekspozycji także bardzo ładne rolety drewniane. Niestety nie kojarzę cen. Podaje stronkę, może zapytaj u nich:
www.rolmax.pl
Pozdrawiam!

mme33
22-10-2008, 13:37
O dziękuję!!! O taką odpowiedz mi chodziło- o producenta-dziękuje bardzo:)

mme33
22-10-2008, 13:40
Już Ci napisano że albo Ikea i idziesz na kompromis albo robisz na zamówienie.



Ikea mnie nie interesuje,tylko jakiś rzetelny producent,najlepiej z krakowa-KTO PYTA NIE BŁĄDZI prawda?

lucyliu
22-10-2008, 20:07
No tak, ale wystarczy w szukanie włożyć minimum wysiłku..
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=%C5%BCaluzje+%2Bkrak%C3%B3w&btnG=Szukaj&lr=

bartus01
22-10-2008, 20:45
Ja mam z Blistera i wiem że robią pod zamówienia jak kto chce i cena dobra.
Moze warto zapytać u nich.
Pozdrawiam

mme33
22-10-2008, 20:53
No tak, ale wystarczy w szukanie włożyć minimum wysiłku..
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=%C5%BCaluzje+%2Bkrak%C3%B3w&btnG=Szukaj&lr=

już to na maxa zrobiłam:(
zależało mi na sprawdzonej przez kogoś firmie i wolę się jak najwięcej na interesujący mnie temat dowiedzieć,więc może bez takich komentarzy?

lucyliu
23-10-2008, 20:05
Bez jakich :roll:

mme33
23-10-2008, 21:28
No bez takich ironicznych :-? Ja tu tylko sprawdzonych rad szukam.... :oops: A i z google potrafię korzystac :D
OK pozdrawiam :)

adiz1
24-10-2008, 09:10
Odwiedziłem ostatnio kilka firm oferujących zaluzje drewniane. ceny w granicach 250-280 zł/m. Przyjrzałem się im dokladnie - wizualnie nie było większej różnicy jakościowej niż te marketowe z pod znaku PRC.
Przeprosiłem się więc z IKEĄ, "Lindmon" po montażu wyglądają całkiem nieźle. Cena też znacznie bardziej przystępna. Szkoda tylko, że nie mają szerszych niż 140 cm

wenderko
30-10-2008, 19:51
A my mamy ikeowskie, montowane do ramy okiennej. Na dwa okna trzeba było zwężać. Najpierw wymyśliłam sobie, że mąż to piłeczką przytnie :oops:, o naiwności. Nabiegał się bidul szukając stolarza, który chciało zrobić, ale znalazł i jest fajnie. Musze jeszcze tylko brzegi zabejcować. Żaluzje na zamówienie odpadły ze względu na cenę, dla nas całkowicie zaporową

INWESTORKA71
30-10-2008, 23:12
Kupiłam w IKEA żaluzje(jedną na szczeście :-? ) 100cm szeroką zapłaciłam 99,99zł
oczywiście źle wymierzona :evil: Znaleźliśy producenta .Pan przyjechał ,wymierzył i za żaluzje drewnianą 250mm szerokość listwy ,na to samo okno wyliczył 105zł z montażem :D Zamówiliśy do całego domu ,okres oczekiwania od5 do 7dni Montaż będzie 12 listopada (na nasze życzenie)
Nie jest to Kraków ale Kielce :D
http://www.sunflex.pl/

mme33
31-10-2008, 06:37
Kupiłam w IKEA żaluzje(jedną na szczeście :-? ) 100cm szeroką zapłaciłam 99,99zł
oczywiście źle wymierzona :evil: Znaleźliśy producenta .Pan przyjechał ,wymierzył i za żaluzje drewnianą 250mm szerokość listwy ,na to samo okno wyliczył 105zł z montażem :D Zamówiliśy do całego domu ,okres oczekiwania od5 do 7dni Montaż będzie 12 listopada (na nasze życzenie)
Nie jest to Kraków ale Kielce :D
http://www.sunflex.pl/

A którą opcje wybrałaś: Drabinka sznurkowa czy Drabinka taśmowa?
Ta druga chyba ładniejsza...A sklep super :)dzieki

Gogdi
31-10-2008, 09:34
Żaluzje drewniane z Ikei już na ekspozycji (a może wlaśnie dlatego że na ekspozycji") sa całe popękane. Niektóre "paski" są pęknięte wzdłuż, rozdwojone lub wogóle brakuje im połowy. Czy w normalnym domowym użytkowaniu też się to z nimi dzieje? Pewnie da się wymienić taką jedną lamelkę pod warunkiem rozplątania całości.... ale ja dziękuję. Mam nadzieję ,że żaluzje droższe tak się nie zachowują.
Wiecie moze czy są werscje takich drewnianych żaluzji do okien połaciowych? Nigdzie nie mogę znaleźć. Czy można może taką małą żaluzję 100 x 80 przykręcić do ramy?

hustawek
16-05-2009, 06:00
WITAM,

Widziałem gdzieś w tv żaluzje (jakby drewniane czy z listewek), które posiadają możliwość przekręcenia (zasłonięcia) części listewek, tak aby np górna część okna była niezasłonięta, a dolna zasłonięta- albo odsłaniamy jedną listewkę, aby widzieć co za oknem. Spotkał się ktoś z Was z tym takim - może jakiś sklep internetowy czy coś??

Pozdrawiam

Gogdi
20-05-2009, 20:08
Ja sie z takimi spotkałam, niestety nie na naszym kontynencie. Próbowalam nawet namówić lokalnego producenta żaluzji, zeby zrobił coś, co w cieplych krajach jest niemal w każdym domu i idealnie pozwala wyregulować naświetlenie. Ale nie. Nie da się i już.
Te żaluzje to są po prostu listewki zamocowane pojedynczo w ramie, zamyka się je i otwiera po prostu przeciągając ręką. Jedyny minus - nie da się ich całkowicie podnieść, bo listewki nie są polączone. Dlatego zwykle zamontowane są jakby na dodatkowym skrzydle.
Jak takie znajdziesz to błagam o kontakt, też mi się marzą:)

hustawek
22-05-2009, 21:45
podbijam

kriso81
21-09-2009, 13:10
Witam! Mam pytanie do posiadaczy drewnianych żaluzji. Po pierwsze- jeżeli montowaliście je na ramie okiennej z PVC czy pod wpływem ciężaru nic się nie dzieje?
Po drugie - jak to drewno sprawuje się w czyszczeniu? ( osobiście chcę kupić żaluzje z ikei ).
I po trzecie - czy bardzo zaciemniają mieszkanie? Mam okna od północy i wschodu - boję się że te żaluzje mogą zbytnio zaciemnić mieszkanie....

Mymyk_KSK
21-09-2009, 20:50
po pierwsze - nie wiem, montowałam do drewnianych,

po drugie - odkurzam je specjalna przystawką do odkurzacza - i jest super.

po trzecie - trochę zaciemniają, to fakt. Co prawda jeśli potzrebujesz więcej światła zawsze możesz po prostu podciągnąć je do góry ;-) Ale gdyby miały być przez cały dzień wyłącznie w pozycji "uchylonej" to bedą zaciemniac - zwłaszcza te z ciemnego drewna.

agip
21-09-2009, 21:04
W starym mieszkaniu miałam właśnie Ikeowe żaluzje te jasne i ciemne, byłam z nich bardzo zadowolona. Zamontowane były na ramie PCV, nic się nie działo i do tej pory nie dzieje. Jeśli chodzi o zaciemnienie to ładnie zatrzymywały ostre słońce, ale w mieszkaniu na pewno nie było mroku.

tracey
22-09-2009, 10:52
Ja mam od pol roku w domu zaluzje z Ikei, te ciemne, zamontowane na ramie okna (PCV) - bez wiercenia. Kupilismy w ikei takie specjalne zaciski do mocowania zaluzji na ramie okna, kosztuja chyba cos ok. 10 pln, mocuje sie je latwo i szybko. Zaluzje jak najbardziej OK, widac na nich niestety kurz bardziej niz na jasnych drewnianych, ja odkurzam co jakis czas i tyle.

Monika_Gdynia
01-12-2009, 11:29
chce zamówić zaluzje drewniane i chciałabym zeby były takie jak w ikea http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00084325 (tylko w innych rozmiarach) i teraz nie pamietam jaka jest tam szrokośc jednej listewki czy bliżej 5 cm czy raczej 2,5?

Moze ktoś teraz to sprawdzić dla mnie ? :-? :D

_lilek_
01-12-2009, 13:18
na moich drewnianych z ikea jest 3,5 cm.

Monika_Gdynia
01-12-2009, 14:31
dzięki za infomacje.

Tego się niestety obawiałam . Bo tak mi wychodziło wyliczenia długosć zaluzji/ilośc listewek. I teraz nie wiem jakie zamóić bo mam do wyboru 2,5 albo 5 cm (chodzi o szerokośc lisewek)

_lilek_
01-12-2009, 14:55
Sądzę, że przy wyborze 2,5 a 5 cm, zdecydowałabym się na 5. Przypomniałam sobie jak wyglądają żaluzje metalowe, one zazwyczaj są cienkie i jak dla mnie efekt wizualny jest marny. Podejrzewam, że podobnie byłoby gdyby drewniane były wykonane z listewek 2,5 cm. Wszystko to jednak kwestia indywidualnego gustu i oczywiście odpłatności za towar :wink:

malin-ka89
09-12-2009, 09:42
Witam. Mam pytanie do osób posiadających drewniane żaluzje, jak jest z ich
trwałością? Obecnie posiadam aluminiowe, jednak po pewnym czasie użytkowania i
codziennego ich podnoszenia i opuszczania zaczeły sie psuc i myśle nad wymianą
własnie na drewniane.

Jerzysio
09-12-2009, 10:45
Mam od ponad 4 lat w pomieszczeniu gospodarczym, jest ok.
pzdr
J

agip
09-12-2009, 11:14
ja mam na starym mieszkaniu z Ikea, wszystko ok przez 5 lat i teraz chyba też, bo nikt mi nie zgłasza, że się popsuły, ale pewnie jak wszystko kiedyś się zepsuje :wink:

mmmm
09-12-2009, 16:04
Podłączę sie do pytania.
Można je dać do łazienki, pralni?

dabell
10-12-2009, 07:22
Ja mam juz dwa lata w całym domu i w łazience na oknie 100x220 - nic się nie dzieje :-)

patatajka80
14-03-2010, 14:28
Zachorowałam na drewniane żaluzje..szczególnie takie z szerszymi listewkami..Bardzo podobają mi się pomieszczenia, do których wpada światło "poprzecinane"żaluzjami...jest tak przytulnie, nastrojowo...No i właśnie:serce mówi:kup, kup!!...a rozsądek podpowiada: nie bądź głupia, zrobisz sobie dodatkową robotę (utrzymanie ich w czystości)...firankę wrzycisz w pralkę i po kłopocie, a tu stój pół dnia i wycieraj listeweczki :( niefajna perspektywa..
I jeszcze jedna rzecz: widziałam na kilku wizualizacjach kuchni, właśie żaluzje w oknie kuchennym(wyglądają super). Zamontowane są we wnęce okna, tzn. nie tam, gdzie na ogół montuje się karnisz, tylko bliżej ramy..Może to i fajne, ale zdaje mi się, że w takim przypadku okna już nie da się otworzyć..
Szkoda mi z tego zrezygnować...Co wy na to? Może ktoś ma w domu...i podzieli się wrażeniami??

maartaa
14-03-2010, 14:37
nie mam co prawda żaluzji drewnianych, tylko aluminiowe, ale:

firankę wrzycisz w pralkę i po kłopocie, a tu stój pół dnia i wycieraj listeweczki :( niefajna perspektywa..
firankę do tego często jeszcze trzeba wyprasować przed powieszeniem, więc to też nie takie hop-siup. poza tym samo zdejmowanie i zakładanie jej jest IMO dużo bardziej uciążliwe, niż przetarcie żaluzji - zakręcasz je najpierw na jedną stronę i przecierasz całą powierzchnię, a potem na drugą i robisz to samo. raczej nie spotkałam się nigdy z tym, żeby ktoś stał pół dnia i czyścił każdą lamelkę z osobna :roll:


Zamontowane są we wnęce okna, tzn. nie tam, gdzie na ogół montuje się karnisz, tylko bliżej ramy..Może to i fajne, ale zdaje mi się, że w takim przypadku okna już nie da się otworzyć..
żaluzje poziome montuje się zazwyczaj na ramie okna i nie ma wtedy problemu z otwieraniem.

Elfir
14-03-2010, 16:07
Ja mam żaluzje z bambusa, które zdejmuję, lekko zwijam, wstawiam pod prysznic i zlewam wodą a potem wystawiam na dwór, by odciekły i wyschły.

ana-76
14-03-2010, 16:12
ja mam drewniaki w obecnym mieszkaniu (nie mam firan) i pomimo tego że od czasu do czasu jest trochę pracy z ich czyszczeniem (ale rzy firanach też jest robota) to w domku też będą takie

monikaa13
14-03-2010, 16:49
Mi się marzą drewniane żaluzje i raczej już jestem zdecydowana ale bardzo chętnię zobaczę jakieś zdjęcia (nie katalogowe) takich żaluzji.
Jakie macie te listewki, bo widziałam na allegro takie 25mm. Nie mam pojęcia czy te są ładniejsze czy te szersze?

MIZERKA
14-03-2010, 17:33
Ja właśnie od tygodnia jestem szczęśliwą posiadaczką takich żaluzji. Zdecydowałam się na szerokie listewki bo wydają mi się bardziej nowoczesne( a właśnie w takim stylu mam urządzone całe mieszkanko). Powiem szczerze że kuchnia zrobiła sie bardziej przytulna. Myślę, że warto poświęcić troszkę czasu na utrzymanie ich w czystości bo efekt jest niesamowity.
Może niedlugo uda mi się wkleic jakies zdjęcia.

monikaa13
14-03-2010, 17:36
Będę bardzo wdzięczna.

patatajka80
14-03-2010, 17:36
Ja mam żaluzje z bambusa, które zdejmuję, lekko zwijam, wstawiam pod prysznic i zlewam wodą a potem wystawiam na dwór, by odciekły i wyschły.
Bardzo proszę o zdjęcia:)

patatajka80
14-03-2010, 17:39
[quote="MIZERKA"]Powiem szczerze że kuchnia zrobiła sie bardziej przytulna. Myślę, że warto poświęcić troszkę czasu na utrzymanie ich w czystości bo efekt jest niesamowity.
Chyba jednak też się poświęcę... :) Precz firankom i omdlałym rękom :D :D !!

MIZERKA
14-03-2010, 17:57
Jedyne co mi przeszkadzało na początku to to, że w mojej kuchni zrobiło się bardzo ciemno przy całkowicie opuszczonych żaluzjach. Ale to tylko kwestia przyzwyczajenia. Zresztą zawsze można podciągnąć je do połowy i od razu inaczej pomieszczenie wygląda.

ana-76
14-03-2010, 19:24
wystarczy odrobinę przekręcić żaluzję tak by 'łapały' światło i odrazu robi się widno.

78South
15-03-2010, 08:30
http://www.obi.pl/pl/ideenwelt/wohnen/rollos_und_jalousienen_anbringen/images/rollos_einl4_220x220.jpg

a może to pomoże?
Gdzieś widziałam trochę inne urządzenie do czyszczenia żaluzji wyglądające trochę jak to
http://www.rossi.pl/thumbnails_400/th_400_3848.jpg
z końcówkami, rzecz jasna, odpowiednimi do celów czyszczących.
Tylko nie pamiętam gdzie :(
Drewniane żaluzje miałam w mieszkaniu i, przyznam, wkurzało mnie to czyszczenie. Ale jak w 2. poście - skręcałam najpierw maksymalnie na jedną stronę i wycierałam, potem na drugą i wycierałam. Tylko że takie wycieranie nie jest zbyt dokładne, bo poszczególne lamelki są nadal brudne.
No ale takie drewniane żaluzje są pięęęęęękne... :roll: , i tworzą ciekawy, ciepły klimat we wnętrzu.

e-go
15-03-2010, 08:45
kilka spostrzeżeń dot. drewnianych zaluzji po 10 letnim ich używaniu w mieszkaniu - żaluzje z Ikea:
ogólnie - bardzo je lubiłam, są bez porównania lepsze niż metalowe czy inne, poniewaz dają wizualnie fajny efekt i dobrze się je użytkuje, ale... są niestety "ale"
1. po pierwsze trzeba je zamontować "z głową", tzn najlepiej na ścienie nad oknem tak, aby mozna było otworzyć okno.... ja miałam na oknie zamontowane i okno mi się ni otwierało jak należy :-?
2. na oknie balkonowym też miałam - po ich podniesieniu, na górze tworzył się kilkunastocentymetrowy (kilkudziesięcio chyba nawet) stos deseczek ;)
wniosek - pomieszczenie musi być naprawdę nasłonecznione i nie podnosimy raczej żaluzji .... ja miałam pokojach południowo zachodnich na poddaszu, więc rzadko chciałam odsłaniać całkowicie okna i było OK

a co do czyszczenia, to moim zdaniem na plus zdecydowany:
moje żaluzje montowane były tak, że w ścianie miałam takie zaczepy do których wkładało się całą resztę - i to całe ustrojstwo w miarę zakurzenia wyciągałam, do wanny -> prysznicem, ociekło i wilgotne na okno
piękny zapach drewna, kolor odświerzony... czysciutko i bezproblemowo
czsami tylko jak mi sie te sznureczki poplątały... ale dawałam im radę :)

DZIDZIAK
15-03-2010, 09:22
bardzo podobaja mi sie drewniane zaluzje (niestety mojemu malz nie:( ale udalo mi sie go przekonac i mamy piekne zaluzje w korytarzu - bardzo slonecznym - wygladaja przeslicznie.
Troche sie martwilam ze czyszczenie bedzie uciazliwe ale e-go bardzo mnie pocieszyla ze moge je kapac w wannie:) Gdyz mam rowniez system ze moge je zdjac:)

patatajka80
15-03-2010, 14:34
Zaintrygowały mnie te zaczepy umożliwiające zdjęcie całej żaluzji np. do mycia..To świetna sprawa..Zastanawiam się, czy ten "bajer" jest ogólnie dostępny..Koniecznie muszę to sprawdzić :)
..bo, że założę żaluzje, to już rzecz pewna.. :D
Ps. zdjęcia, zdjęcia proszę... :) :)

kicikici
15-03-2010, 15:17
U nas też zagoszczą drewniane żaluzje, ale w salonie i na feście w kuchni (2,5 m) obowiązkowo shuttersy - uwielbiam je :lol:
http://img205.imageshack.us/img205/3074/shutters.jpg
http://img707.imageshack.us/img707/3852/shuttersbifoldkitchende.jpg
http://img705.imageshack.us/img705/8288/baysideshutters1jpgmedi.jpg[/list]

AGA NR 1
15-03-2010, 19:13
Dziewczynki,

wklejcie zdjęcia Waszych żaluzji.

Gorąco prosimy....

:wink:

zott36
15-03-2010, 19:26
Shuttersy są piękne , ale tez i pięknie kosztują. :(
Co do żaluzji , polecam myć pod prysznicem lub w wannie . Własciwie wystarczy spłukać wodą i po kurzu . Nic złego z mechanizmami się nie dzieje.

ciotka klotka
15-03-2010, 22:50
Mam drewniane żaluzje z Ikei w łazience, wiszą pół roku ale jeszcze nie zdążyły się zakurzyć.

http://images45.fotosik.pl/257/4ec3fbbc44a9eeb2m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4ec3fbbc44a9eeb2)

http://images48.fotosik.pl/272/f5a43f6a8a24d5c1m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f5a43f6a8a24d5c1)

empela
16-03-2010, 13:51
Ciotka klotka :) w jaki sposób te żaluzje są mocowane do ściany? Czy mogłabyś pokazać na fotce z bliska :) Ślicznie proszę :)

ciotka klotka
16-03-2010, 22:34
Żaluzje przykręcone są z dwóch stron do ściany śrubami, które mocuje się na kołki.Trzeba umocować je odpowiednio wysoko, aby po podciągnięciu całości do góry można było otworzyć okno.

http://images37.fotosik.pl/268/498e64214a78bf99m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=498e64214a78bf99)

empela
17-03-2010, 08:06
Dziękuję :)
U nas po długich namysłach zdecydujemy się na żaluzje drewniane lub bambusowe w salonie i łazience.
Cały czas teraz boksuję się z decyzją - czy żaluzje puścić w świetle okna - tzn w każdym skrzydle okna, po szybie ;) (hm... mam nadzieję, że dobrze tłumaczę o co mi chodzi ;)) czy tak jak właśnie u Ciebie ciotko klotko :)
W łazience troszkę boję się wilgoci, która jednak zbiera się na szybie - dlatego myślę, że takie rozwiązanie jak u Ciebie jest właściwsze. Ale to oczywiście tylko moje domysły, jak jest w praktyce nie wiem :|

DZIDZIAK
16-04-2010, 15:22
oto moje drewniane zaluzje na klatce schodowej, postaram sie zrobic jeszcze przy zaslonietych zaluzjach moze bedzie lepiej widoczne:)
http://images50.fotosik.pl/284/cd25c446a00971dcm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=cd25c446a00971dc)

ciotka klotka
16-04-2010, 23:16
Mam wrażenie, że do puszczenia po szybie lepsze będą żaluzji z cieńszymi listewkami, takie bardziej delikatne. Jeśli masz okna z pcv, to problem jest przymocować żaluzję do ramy. Na przylepcach chyba długo się nie utrzyma a wiercić w plastiku nie polecam.
Moja żaluzja na szybę się nie nadaje, chyba że masz okna drewniane ale i tak wydaje mi się, że jest optycznie za ciężka i za masywna.
Żaluzje bambusowe są prześwitujące przy zapalonym świetle.
Żaluzje na ścianie nie bardzo nadają się do drzwi balkonowych, żeby wyjść na zewnątrz trzeba by podciągać je do góry, co na dłuższą metę jest wkurzające.

Amor
17-04-2010, 17:06
A macie jakieś orientacyjne koszty żaluzji? Mnie za 180x180 powiedzieli 412 zł, do tego doliczyc trzeba oczywiście listwy brzegowe i chyba pokrętło. W sumie jakieś 460 zł.

kroowka
01-06-2010, 10:01
Żaluzje przykręcone są z dwóch stron do ściany śrubami, które mocuje się na kołki.Trzeba umocować je odpowiednio wysoko, aby po podciągnięciu całości do góry można było otworzyć okno.

http://images37.fotosik.pl/268/498e64214a78bf99m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=498e64214a78bf99)

Mogłabyś napisać ile dokładnie wyżej je trzeba zamontować? Tzn. ile zajmują miejsca podciągnięte. Zastanawiam się, czy mi się zmieszczą nad oknem. Chyba masz te o wysokości 155cm, prawda?

monjan
01-06-2010, 10:33
ja mam obecnie w mieszkaniu takie
drewniane, bardzo ciężko podciągnąć do góry i jak już było napisane wyżej, trzeba odpowiednio wysoko zawiesić, by okno się otworzyć
i nienawidzę ich czyścić....już takich drugi raz nie kupię, choćby nie wiem jak pięknie wyglądały....

andape
01-06-2010, 13:47
Cieszę się, że można poczytać doświadczonych użytkowniczek żaluzji. JA niestety doświadczenie mam niewielkie a najbardziej boję się tego czyszczenia - bo jeszcze za studenckich czasów w wynajmowanym mieszkaniu miałam plastikowe i czyszczenie ich to był koszmar.NApiszcie proszę czy do drewnianych też kurz tak strasznie ciągnie?

DZIDZIAK - czy można gdzieś zobaczyć więcej Twoich wnętrz bo, mimo iż pokazałaś niewiele ale jakoś bardzo mnie to zaciekawiło.Piękne przestronne schody więc jeśli dom jest cały taki to chętnie bym zobaczyła więcej :)

ana-76
01-06-2010, 14:00
ja miałam w mieszkaniu i teraz w domku też. Może faktycznie jest trochę zachodu z czyszczeniem, ale one są poprostu piękne, nie mam firan ani zaslon, które siłą rzeczy też trzeba prać, prasować i wieszać. Nie wyobrażam sobie zamiany drewniaków na rolety. Jak dla mnie nie ta bajka. Fakt są droższe chyba ze dwa razy ale ladniej wyglądaja i mają większe możliwości (przykręcanie, regulowanie strumienia światła)

Amor
01-06-2010, 14:30
Rozumiem, że żaluzje zamontowane ponad oknem lekko odstają po bokach od ściany, aby przy podnoszeniu do góry ściany nie ścierać.

DZIDZIAK
01-06-2010, 14:50
DZIDZIAK - czy można gdzieś zobaczyć więcej Twoich wnętrz bo, mimo iż pokazałaś niewiele ale jakoś bardzo mnie to zaciekawiło.Piękne przestronne schody więc jeśli dom jest cały taki to chętnie bym zobaczyła więcej :)

Milo mi to slyszec:) zdjec nigdzie nie mam zamieszczonych specjalnie, moge Ci kilka przeslac fotek na priv:)

AGA NR 1
01-06-2010, 21:59
Dzidziak,
ja też bardzo proszę o takie fotki ! :)
Podaję maila :
[email protected]

AGA NR 1
08-07-2010, 08:54
Niestety zdjęć nie mam...

Ale ja też będę montować żaluzje drewniane - wszyscy fachowcy doradzali w świetle okna.
Bo nie otworzysz swobodnie okien.
A to jednak problem.
Więc będą w świetle okna.

I również nie będę rezygnować z zasłonek.
Jakby nie patrzeć firanki czy zasłony bardzo dodają przytulności.
Początkowo absolutnie nie chciałam w domu żadnych firanek, ale już po sypialni widzę, że nie miałam racji. :cool:
Jak dalismy firanki i ładne zasłonki w sypialni.... momentalnie zrobiło się ślicznie i przytulnie.
Domowo.
:)

Będą więc karnisze i takie lekkie firanko - zasłonki.
Coś jakby tetrowa pieluszka - właśnie jestem w trakcie rozglądania się.
;)

MonkaD
20-10-2010, 16:52
Podobają mi się żaluzje drewniane w kolorze ciemniejszym, a okna mam białe i nie wiem, czy to będzie się gryzło ? Jak wy macie ?

mynia_pynia
16-11-2010, 11:32
A może teraz ktoś już ma???
Mój problem polega na tym że nie chcę mieć tego pudła nad żaluzjami - żaluzje mogą być nie podnoszone.
Najlepiej żeby można było powiesić je na karniszu.
Kolejna kwestia to rozmiar potrzebuje na szerokość 230cm a w zwisie ;) 170 cm zrobione z grubych listew (5cm)

miki605
21-07-2011, 13:55
Witam,
mam pytanie czy sa takie żaluzje drewniane z jakimiś uchwytami lub ramkami żeby nie "latały" chodzi mi o to że jak uchylę okno to żaluzja będzie na swoim miejscu.

pozdrawiam

duś
21-07-2011, 23:38
od tego jest żyłka mocowana u dołu światła okna (łączy górną i dolną ramę) - dzięki niej listewki trzymają się przy szyby po uchyleniu okna

miki605
25-07-2011, 08:05
a czy w ikei sa wlasnie takie zaluzje z tą żyłką?

duś
25-07-2011, 10:05
nie wiem, nie mam żaluzji z ikei.
obecność żyłki jest natomiast standardem we wszystkich roletach, które oglądałam w rozmaitych punktach z roletami.

martahp
25-07-2011, 23:17
Ja mam zaluzje drewniane z IKEA ok.1,5 roku i ogólnie jestem z nich zadowolona, ale.. No własnie strasznie mnie denerwuje to, ze po uchyleniu okna przewracaja mi np. swieczki na parapecie. Moze ktoś jest zorientowany w temacie tych zyłek przytrzymujacych zaluzje? Mozna gdzieś coś takiego kupić?
A jeśli chodzi o mycie, to nie jest fajnie delikatnie mówiąc. Myję po kolei każdą listewkę, nawet kupiłam specjalną szczoteczkę do mycia zaluzji w sklepie tchibo. Cieszę się, ze mam żaluzje tylko w dwóch oknach, choć efekt wizualny jest świetny.

duś
25-07-2011, 23:49
nie sądzę aby można było te żyłki tak po prostu dołożyć - w moich żaluzjach ona przechodzi przez dziurkę w każdej listewce. nie wyobrażam sobie jakby te dziurki dorobić tak precyzyjnie

martahp
26-07-2011, 21:44
No tak, myslałam ze te żyłki są mocowane inaczej. Szkoda, ze wcześniej o nich
nie wiedziałam.

xem
29-01-2013, 11:20
Archeologiczna reklama debiutanta :spam:

gahan
19-05-2014, 14:20
Odkopuję temat,
bo...południowe słońce mi świeci wprost na stół w jadalni i nic nie widzę na monitorze, nie mówiąc o upale ;)

roleta - czy żaluzja, drewniana rzecz jasna;
mam w oknie zazdroski i lekkie zasłonki, okna ciemne, szprosy,
a myślę o białych żaluzjach - bo do wnętrza pasują mi białe;
tyle,że nie wiem czy nie za dużo tego dobrego w oknie,
bo jak żaluzje - to tylko,
a jak zazdroski i zasłony - to już raczej nie żaluzje;

jedno i drugie? u mnie spełniałyby rolę głównie przeciwsłoneczną, tak bez słońca byłyby podniesione;

może bardziej sensowna byłaby roleta?

jak myślicie?

Henio i Henia
10-10-2014, 09:20
Żaluzje drewniane to całkiem dobry wybór. Białe na pewno mogą jeszcze dodatkowo rozświetlić pomieszczenie. Chyba przy takich żaluzjach niepotrzebne są już firanki, zazdrostki, itd. My mamy małe mieszkanie, więc zdecydowaliśmy się na rolety. [moderowano - reklama debiutanta] My z mężem jesteśmy zadowoleni z wyboru, chociaz gdybym miała duży dom i dużo pieniędzy raczej zdecydowałabym się na rolety zewnętrzne ;-)

Henio i Henia
23-10-2014, 10:04
:spam:

adrian1012
20-07-2016, 10:38
Ja akurat wolę rolety. U siebie mam szare rolety dzień noc (http://www.roletyzaluzje.bialystok.pl/)w kasecie. W kuchni mam dodatkowo firankę i połączenie jednego i drugiego wygląda bardzo dobrze. Kiedy odsłonię całkowicie okna aby było jasno to okno przesłania firanka i dzieki temu jest bardzo jasno ale nie widać na zawnątrz co się dzieje w mieszkaniu.

Marcin Jankowiak
24-05-2021, 20:11
Witam,
wiem że trochę nieaktualne, ale ja jestem zadowolony ze swoich żaluzji drewnianych (https://lestore.pl/sklep/zaluzje-drewniane). Zamówiłem w Lestore, i jestem zzadowolony.