PDA

Zobacz pełną wersję : KRONO ORGINAL - panele, quick-step, opinie, realizacje, wzory



agnieszkakusi
09-06-2007, 17:48
Ma ktoś takie? 3 klasa ścieralności. Jak się sprawują? Warto kupować?

znafca
11-06-2007, 19:03
witam ...

krono orginal ... czyli dawny mielec :lol:

przed zakupem należy sprawdzić tzw click czyli sposób łączenia paneli
- na krótkim boku był do tej pory "lock" ale następuje zamiana na "click"

osobiście nie jestem zwolennikiem "lock-a" ze względu na potrzebę uderzenia panela młotkiem podczas montażu ... a różnie bywa z tymi fachowcami ... lepiej fachowcowi dać do montażu "click" (panel wkłada się pod kątem) i zabrać młotek :P

co do krono orginal ... pooglądaj to co jest ze strukturą czyli :

kolekcję Rustico - AC3 struktura 7mm - ceny od 29zł/m2

jeśli masz ciut więcej oszczędności
kolekcja Retro AC4 struktura 8mm - ceny od 33zł/m2


pozdrowionka

elais
29-08-2008, 10:18
Czy ktoś z was użytkuje panele z tej firmy? Bardzo spodobał mi sie jeden wzór, podoba mi się kolor - dąb umbria.

http://www.kronooriginal.pl/go.live.php/PL-H5/produkty/P14319/kronostep-vario.html

Ale nie wiem jak z ich jakoscią? Na stronie jest napisane, ze kosztują ok. 85zł, a mam możliwoś kupienia za 60zł w Komforcie i nie wiem czy warto. Panele miałyby by położone w 40metrowym salonie.

Ewentualnie jak nie ta firma, to jaki inny wzór polecacie na taka duzą powierzchnię?????, podobają mi sie ciemniejsze kolory, ale nie wenge...

markal2
29-08-2008, 12:23
Powiem tak ...widziałem te panele na podłodze po zamontowaniu ( jakieś 2 tygodnie) . Były jeszcze robione drobne prace wykończeniowe i niestety były bardzo porysowane. Mają tak specyficzną powierzchnię że nie wiem czemu ale strasznie rysy na nich widać .
Osobiście poleciłbym ci panele Quick Step np merbau 2 klepki 1005 . U mnie po 71,96 zł/m2.( jeżeli w Warszawie i okolicy) Jest może i droższy ale dużo lepszy http://picasaweb.google.com/markal2/MontaE/photo#5239882933130262530

Pozdrawiam

elais
29-08-2008, 15:21
Dzięki za odpowiedź. Już druga osoba mi mówi, że jakos tych paneli nie jest dobra. Więc trzeba sie zastanowic

A Merbau podoba mi się, patrzyłam z Quick-stepa,niestety nigdzie nie znalazłam paneli o których mówisz, nawet na stronie internetowej qiuck stepa ich nie ma. W Komforice zwróciłam uwagę na merbau z quick Stepa UF 1032 z serii elegance, ale niestety cena 115zł mnie przygniata, trochę za dużo jak na panele, zaś inne o te http://www.komfort.pl/panele/info/kod/209899/PG/1/POZ/4 wyglądają bardzo sztucznie, możesz powiedzie gdzie mogę znalex te o których mówisz, a może już nie produkują...???

znalzałam jeszcze takie z serii eligna U996, ale to chyba też niehttp://www.komfort.pl/panele/info/kod/196745/PG/4/POZ/3

markal2
30-08-2008, 08:16
Z tego co wiem to są jeszcze dostępne te panele na zamówienie w Komforcie ... Może już powoli je wycofują i nie mają ich wystawionych . Wiem że na pewno można je jeszcze zamówić .
Co do QS 996 to jest to ten sam kolor tylko we wzorze deski a nie podwójnej klepki jak 1005.
Pozdrawiam

elais
30-08-2008, 09:31
Ale jak wycofują to może z nimi jest cos nie tak???? A jak myslisz których jakos jest lepsza tych 996 czy 1005???

Dagne
30-08-2008, 18:47
Quick step wprowadził teraz całkowicie nowe serie i jest ich dużo, pewnie dlatego wycofują te poprzednie. Ponoć są świetni. My robimy ich panele w całym domu:)

elais
31-08-2008, 11:59
Dagne, ak óry kolor i model wybieracie?

Annja
31-08-2008, 16:54
My kupiliśmy do sypialni panele Egger orzech sienna, 8mm, AC4. Kosztowały ok 40 zł za metr. kw. Wyglądają pięknie, mają dobre parametry. Na forum czytałam wiele bardzo pochlebnych opinii na temat Eggera. Może rzuć okiem na ten model, są dość ciemne ale nie przytłaczające. Nasza sypialnia ma 16 m.kw. ale myślę, że na dużej powierzchni prezentowałyby się jeszcze lepiej.
Pozdrawiam

markal2
31-08-2008, 19:32
Ale jak wycofują to może z nimi jest cos nie tak???? A jak myslisz których jakos jest lepsza tych 996 czy 1005???

To jest ta sama kolekcja ELIGNA. nic z nimi nie jest nie tak ...montowałem je wielokrotnie i sprawują się bardzo dobrze . Nikt komu montowałem albo sprzedałem nie powiedział o nich złego słowa.

Dagne
31-08-2008, 20:40
My bierzemy akurat Merbau Elegance z poczwórną V-fugą wąską.

elais
01-09-2008, 08:24
My bierzemy akurat Merbau Elegance z poczwórną V-fugą wąską.

niom, te mi sie najbardziej podobają, ale w Komforice kosztują 115zł, jak na panele to przy drogie, bo za taką cenę można by mieć finish parkiet lub np. parkiet przemysłowy...

Gabi.gg
01-09-2008, 11:01
Osobiście poleciłbym ci panele Quick Step np merbau 2 klepki 1005 .
A co mógłbyś powiedzieć o panelach Witex, seria Marena Select? Jakiej jakości są te panele?

tablo
02-09-2008, 14:04
ja szukam paneli w kolorze czeresni, moze ktos ma takie?

Jola z Melisy
29-09-2008, 16:36
My kupiliśmy do sypialni panele Egger orzech sienna, 8mm, AC4. Kosztowały ok 40 zł za metr. kw. Wyglądają pięknie, mają dobre parametry. Na forum czytałam wiele bardzo pochlebnych opinii na temat Eggera. Może rzuć okiem na ten model, są dość ciemne ale nie przytłaczające. Nasza sypialnia ma 16 m.kw. ale myślę, że na dużej powierzchni prezentowałyby się jeszcze lepiej.
Pozdrawiam
Ja właśnie dziś kupiłam te same panele co Ty. Ciekawa jestem jak będą wyglądać po położeniu. Masz już może położone i mozesz pochwalić się fotkami? :wink:

wroclawianka
29-09-2008, 18:01
Czy ktoś z was użytkuje panele z tej firmy? Bardzo spodobał mi sie jeden wzór, podoba mi się kolor - dąb umbria.

http://www.kronooriginal.pl/go.live.php/PL-H5/produkty/P14319/kronostep-vario.html

Ale nie wiem jak z ich jakoscią? Na stronie jest napisane, ze kosztują ok. 85zł, a mam możliwoś kupienia za 60zł w Komforcie i nie wiem czy warto. Panele miałyby by położone w 40metrowym salonie.

Ewentualnie jak nie ta firma, to jaki inny wzór polecacie na taka duzą powierzchnię?????, podobają mi sie ciemniejsze kolory, ale nie wenge...

mam te panele położone w sypialni ,wyglądają bardzo ładnie i są dosyć porządne ( fachowiec tak powiedział ) jak chcesz fotki to Ci prześlę

Zuza35
29-09-2008, 20:51
Od dwóch lat mam panele krono original dąb antyczny w salonie 50 m i sypialni. Przy okazji mam 4 psy i 3 koty, które po tychże panelach tarzają się, tupią pazurami, czasem udają, że coś zakopują i nie ma na nich śladu.
A teraz, do nowego domu kupiłam quickstep U 1235 - zobaczymy...
http://www.twojapodloga.pl/index.php?main_page=popup_image&pID=68&zenid=dd7ebe72cf95ac94fbc2ce1d77fac5a2

elais
30-09-2008, 09:38
Oryginalny ten kolor Quic-stepa. Ja tak jak wyżej pisałam zastanawiam sie nad tym Dębem Umbria i Merbau 1005 z Quick-Stepa, ale nie widziałąm tych drugich jeszcze na żywo, bo mi w Komforcie już 3 tygodnie sprowadzają je, bo są wycofywane ze sprzedaży, a nie wiem czemu, bo na zdjeciach prezentują sie całkiem ładnie....

nastka79
30-09-2008, 13:21
No my już się zdecydowaliśmy na QuickStepa Merbau U996 deska. Miały być na dole i na górnym przedpokoju, ale będą tylko na dole. U góry jakaś oszczędna wersja :wink:

elais
30-09-2008, 13:43
No właśnie ja sie nad tą samą kolekcja zastanwiam, ale nie U996, ale 1005 w desce. Nastka, kiedy bedziesz układąc sowje panele?

http://www.panele-podlogowe.eu/szczegoly/115/u1005_merbau_deska_dwulamelowa__quickstep_eligna_8 00_uniclic_wycofane_z_kolekcji_2008_dostepnosc_do_ 062008

tylko, że jest ona już wycofywana, i nie wiem czy uda mi sie kupic :-(

nastka79
30-09-2008, 14:12
My będziemy kładli na początku listopada. A czym się różni U1005 od U996?

elais
30-09-2008, 14:55
U 1005 to taki wzór w klepki (nazywa sieto dwulamelowy wzór) a U 996 to jednolamelowy wzór. A ich jakość jest pewnie taka sama ,kolory też podobne. Tn wzór 1005 ma Jeszczurka z forum i u niej te panele bardzo mi sie spodobały.Tym bardziej , że ma tak fajnie położone na skos...

Jacek1204
30-09-2008, 20:55
Jaki sposób położenia paneli radzilibyście w długim dośc wąskim pokoju
dziennym ?
Równolegle czy prostopadle do balkonu ?

Gabi.gg
01-10-2008, 01:27
Mieliśmy ten sam dylemat. Długi wąski przedpokój i do tego też długi wąski pokój. Pani architekt powiedziała, żeby koniecznie ułożyć panele prostopadle do dłuższych boków - było to zarazem prostopadle do tarasu. Jakoś tak nie bardzo mi się to podobało i potanowiliśmy ułożyć odwrotnie :-) Wyszło super i ta sama pani architekt powiedziała potem, że jest ok.

el-ka
01-10-2008, 01:38
Lepiej prostopadle o głównego światła, żeby nie podkreślać łączeń. Ale to zależy też o pomieszczeń, bardzo długie proporcjonalniej w szerokość.

konrad81
01-10-2008, 11:20
JA KUPIŁEM PANELE QUICK STEP COUNTRY U1015 PRZEZ NET http://www.twojapodloga.pl/panele-podlogowe-laminowane-quick-step-c-3_10.html?zenid=2d2d354d7e767ff492369d586103a437 :D

ingga
16-03-2009, 23:30
Poszukuje opinie na temat paneli Panel podłogowy Krono Original Rustico Wiąz Elegance

moje zdjęcie ze sklepu
http://albumik.pl/albumy/ingga/panele/4170110838809.jpg
zdjęcie katalogowe
http://www.komfort.pl/img/othlg/tow_kod/224526-5.jpg

Interesuje mnie jak wyglądają po ułożeniu – chodzi mi o jeden szczegół.
Na zdjęciu katalogowym brzydko wyglądają te panele na łączeniach – tzn nie podoba mi się że słoje są poucinane w połowie.
Czy w rzeczywistości tez tak wyglądają?
[/u]

les111
16-03-2009, 23:48
O ile się nie myle to można wmiare dopasować słoje paneli ale musisz przebierać z paczek ,najprawdopodobnie powinno być 11-14 rodzaji laminatu panela ale takie ułożenie wiąże się z większym zużyciem na m2 i będzie więcej odpadów

balik
25-04-2010, 23:16
W moim mieszkaniu polozylem panele z firmy Krono original z serii Castello (model Dab Montreal).
http://www.kronooriginal.pl/go.live.php/PL-H5/produkty/P22869/castello.html

Maja one klase sciaralnosci AC4, kosztowaly ok 50zl/m2, ale jestem bardzo niezadowolony z ich jakosci.
Chodzi o to, ze sa bardzo podatne na rysowanie. Wystarczy przesunac po panelech krzeslo i zostaje slad niemozliwy do usuniecia.
Czy wg was jest to normalne? Czy jest jakis sposob na sprawdzenie czy rzeczywiscie panele maja takie parametry jakie podaje producent?
Co radzicie w tej sytuacji zrobic? Czy jest sens reklamowac takie panele, czy jest to poprostu standard w tej klasie paneli?

Zuuza
26-04-2010, 09:13
Ja mam panele Classena o klasie ścieraności też AC4 i kupione w podobnej cenie. Jeszcze nie mieszkamy, a już są zarysowane. Masakra.
Z tego co się dowiedziałam od użytkowników paneli tak się dzieje i niestety trzeba się z tymi drobnymi zarysowaniami pogodzić.
Na wszystkie meble przyklejam filce i żyję dalej...

balik
11-05-2010, 21:43
Dla mnie to jest po prostu dziwne, zeby tak byly podatne na zarysowania.
Chyba zdecyduje sie na reklamacje.

Zenon40
04-11-2013, 12:34
Chciabym przestrzec przed panelami Krono Wiąz Elegance 7mm. Jestem tak wkur... na te panele, że będę tę firmę odradzał każdemu. Nie takie panele miałem okazję kłaść i nie takie stare panele usuwałem, które pomimo starości czy wytarcia nie nosiły śladów takich uszkodzeń. Podłoga po złożeniu ma nieestetyczne szpary (nie możliwe do zniwelowania w trakcie kładzenia) i jest bardzo nietrwała.

1. W każdej paczce jest przynajmniej jeden krzywy panel (po złożeniu zostaje duża ukośna szpara) - są duże problemy ze złożeniem podłogi

2. Na 10 paczek znalazłem 2 panele wogóle bez pióra łączącego, obłupane i krzywe pióra to norma

3. Po położeniu podłogi na bardzo dobrym i drogim podkładzie panele po 2 miesiącach zarwały się, pod łóżkiem w sypialni i kanapą w salonie - dosłownie zapadły się pod nóżką zrywająć póro łączące panele i lekko rozwarstwiając się.

Jeśli ktoś nie wierzy i uważą tą opinię za krzywdzącą zapraszam prywatnie do siebie na oględziny. Nie mam nic do ukrycia. A jeśli ktoś uważa, ze gwarancja załatwi takie problemy to proszę zmierzyć się z tematem i spróbować coś reklamować w tej firmie. A już na pewno Wam podłogi na nową nie wymienią.

Krzycht
14-03-2014, 10:51
Ma ktoś takie? 3 klasa ścieralności. Jak się sprawują? Warto kupować?

Kupiłem panele tej Krono Orginal i jestem niezadowolony.
Po montaży okazało się że mają wadę. Zgłosiłem reklamację i wtedy okazało się, że Krono Orginal nie posiada swojego serwisu fabrycznego tylko przedstawiciele sklepu załatwiają reklamację. Nie potrafią w żaden sposób pomóc. Działają zupełnie nieprofesjonalnie. Warto zainwestować w towary firm, które posiadają własny serwis fabryczny wtedy obsługa jest bardziej profesjonalna. Trudno wtopiłem, ale ostrzegam, bo można się dać naciągnąć na pięknie zrobione foldery i reklamy.

robert84
06-06-2014, 08:33
witam. nie wiem jak dla kogo ale ja nigdy wiecej nie kupie paneli z firmy KRONO ponieważ jest to takie badziewie ze szkoda gadac ,kupi człowiek zwykłe panele za np. 19 zł i spinaja sie elegancko i wygląd maja , niestety panele krono zakupilismy na cały dom w CASTORAMIE i wszystkie odwiezlismy,ponieważ żaden z nich nie chciał sie spinać ze sobą.kupiliśmy do jednego pokoju ponownie krono plus tylko w innym sklepie i nie jestem wcale zadowolony poniewaz trzeba było dobijac je młotkiem aby sie spieły i jeszcze trafiały sie takie panele na których do połowy brakowało połysku,panele położone 3 dni temu a juz maja ślady użytkowania rysy itp. NIE POLECAM TEJ FIRMY!!! WYKONANIE NISKIE,CENA WYSOKA!!!

Katarzyna Warchoł
27-07-2014, 11:01
Ja mam Krono Dąb Zamkowy Family - położony jakieś 3 tygodnie temu i już 3 razy mi spuchły!! Nie wiem czemu, podkład jest korkowy więc wydawałoby się że będzie wszystko OK, niestety :( co chwila mi wybijają :( Wiecie czemu się tak dzieje? Czy może mieć wpływ to że u sąsiadki w całym mieszkaniu jest zrobiony sufit podwieszany???Napisałam już do producenta..ciekawe czy mi odpiszą ;)

gratym
27-07-2014, 11:47
Ja w mieszkaniu też mam Krono rustykalne. Mam je kilka dobrych lat. Ogólnie jest ok, tyle tylko,że szybko się odpryskują,ale może tak wszystkie mają. No moje dzieciaki potrafią rzucać różnymi przedmiotami,więc to też nasza wina. Układanie paneli było bezproblemowe i kieeedyś bardzo mi się podobały,teraz stawiam na drewno.

Sunsin
05-09-2014, 10:27
gratym ja swego czasu byłem zwolennikiem drewna i w sumie nadal jestem, ale w przypadku dzieci czy większych zwierząt warto rozważyć panele winylowe. Wyglądem są identyczne natomiast pod kątem wytrzymałości to niebo a ziemia w porównaniu z drewnem. Co do Quick-Step to akurat mamy je, ale na schodach na piętro. Dość fajne zestawy w chwili obecnej można kupić od razu z listwami w jednym kolorze co praktycznie sprawia, że schody betonowe wyglądają jakby były zrobione z drewna w całości. Ciekawy efekt to daje. Do tego jeszcze są profile metalowe, tego jeszcze nie kupiliśmy, ale zamierzam chodzi o to, żeby brzegi tych stopni się nie zniszczyły podczas chodzenia) W sumie tak naprawdę wszystko można w chwili obecnej kupić jedyne ograniczenie to pieniądze tak mi się wydaje. No i może jeszcze znaleźć sklep internetowy z QuickStep bo niestety nie wszędzie jest wybór.

lewe ręce
11-09-2014, 11:56
Co do Quick-Step to akurat mamy je, ale na schodach na piętro. Dość fajne zestawy w chwili obecnej można kupić od razu z listwami w jednym kolorze co praktycznie sprawia, że schody betonowe wyglądają jakby były zrobione z drewna w całości. Ciekawy efekt to daje. Do tego jeszcze są profile metalowe, tego jeszcze nie kupiliśmy, ale zamierzam chodzi o to, żeby brzegi tych stopni się nie zniszczyły podczas chodzenia)
Chyba trochę zakręciłeś, bo nie bardzo mi się to klei. Według mojej wiedzy na system schodowy Quick-Step składają się: panele, listwy schodowe oraz podprofile do zamontowania tych listw (pomijam akcesoria dodatkowe typu kit czy taśmy laminowane). Więc nie bardzo wyobrażam sobie obłożenie stopni panelami i wykończenie ich listwami bez podprofili. No chyba że póki co nie zamontowaliście jeszcze listw, czyli macie niewykończone schody (ale skoro listwy kupiliście, to dlaczego bez profili?).