PDA

Zobacz pełną wersję : Biała agrowłóknina - czy może być na podłoże?



rafal9
02-09-2008, 11:04
Planuję zasadzić iglaki - różne: jałowce, cyprysiki, itp.
Czy można dać białą agrowłókninę jako podkład pod kamienie ozdobne?
Moje wątpliwości wynikają z tego, że wszędzie piszą o czarnej, a ja niestety nie myśląc za wiele, kupiłem białą.

skama
02-09-2008, 16:17
Dać można, roślinom kolor na pewno jest obojętny. Pod białe kamyki moze będzie nawet lepiej wyglądała. Zwróć uwagę, czy to jest zimowa, czy wiosenna. Wiosenna jest bardzo cienka i delikatna, kamyki mogą ją łatwo porozcinać. Obydwie białe przepuszczają światło - do czego innego zostały stworzone.

gkrzyszt
12-09-2008, 17:11
A ja mysle ze nie mozna dac ,a dlaczego bo agrowłóknina słuzy do ochrony roslin przed chłodem ,a geowłóknina (to ta czarna) jest na pokład pod kore lub grys no i przepuszcza wode, a o to chyba chodzi ,jak te rosliny maja zyc bez wody :o

robert8888
12-09-2008, 19:23
A ja mysle ze nie mozna dac ,a dlaczego bo agrowłóknina słuzy do ochrony roslin przed chłodem ,a geowłóknina (to ta czarna) jest na pokład pod kore lub grys no i przepuszcza wode, a o to chyba chodzi ,jak te rosliny maja zyc bez wody :o
Czarna to też agrowłóknina. Geowłóknina to coś całkiem innego, tzn. ma inne zastsosowania, np. w drenażach oczyszczalni ekologicznych.

gunarb
13-09-2008, 20:20
Z doświadczenia wiem że pod białą agrowłókniną rosną chwasty a pod czarną nie

Mirek_Lewandowski
13-09-2008, 20:44
Z powodów oczywistych- pod białą mają widno.

Walia
13-09-2008, 22:00
A ja mysle ze nie mozna dac ,a dlaczego bo agrowłóknina słuzy do ochrony roslin przed chłodem ,a geowłóknina (to ta czarna) jest na pokład pod kore lub grys no i przepuszcza wode, a o to chyba chodzi ,jak te rosliny maja zyc bez wody :o

Biała też przepuszcza wodę.