PDA

Zobacz pełną wersję : PODKŁAD POD PANELE - folia, mata, pianka, korek, pod ogrzewanie podłogowe



Strony : 1 [2] 3 4

Darek Rz
03-01-2008, 12:06
odświeżam wątek bo dalej nie wiem co dac pod panele mając ogrzewanie podłogowe. Przyklejenie nie wchodzi w rachubę- strasznie drogi jest klej.

I weź tu człowieku tłumacz i doradzaj . Toż napisałem ci daj najzwyklejszą tekturę falistą i będziesz miał najlepiej i najtaniej . Czego ty jeszcze szukasz ? Zadzwoń do NASA moze oni mają cos ekstra :evil:

bobi78
03-01-2008, 12:08
mam pod panelami wlasnie pianke z "Komfortu", wszystko jest ok tylko, że faktycznie podloga wolniej sie nagrzewa niż tam gdzie są płytki.

markal2
05-01-2008, 10:15
znalazłem piankę z dziurkami na ogrzewanie podłogowe. Co o tym myślicie?

IZO-FLOOR THERMO
Izo-Floor Thermo to specjalistyczny podkład nad ogrzewanie podłogowe wykonany z XPS. Dzięki zastosowaniu systemu rowków i otworów, grubości 1,6 mm oraz podwyższonej gęstości gwarantuje wysoki współczynnik przewodzenia ciepła, zachowując jednocześnie wszystkie zalety, jakie oferuje ekstrudowany polistyren.

Zastosowanie:

Podkład przeznaczony jest pod podłogi pływające, w pomieszczeniach, w których zastosowano ogrzewanie podłogowe. Polecany do deski trójwarstwowej.


Dane materiałowe
Materiał polistyren ekstrudowany (XPS)
Gęstość 67kg/m3
Grubość 1,6mm
Waga 0,108kg/m2
Pozostałe dane Nad ogrzewanie podłogowe

http://www.arbiton.com/uimages/produkty/izofloor/thermo/rolka5.jpg

znam bo go sprzedawałem.
Jest to bardzo dobry produkt jeśli chodzi o ogrzewanie podłogowe.
jego struktóra nie zatrzymuje ciepła i działa jakby podłoga była przyklejona.
Podkład ten też dobrze "wygłusza stukanie" wiec bardzo go nie słychać.

Mogę go spokojnie polecić

Pozdrawiam

www.paneleiwykladziny.e-biznes.org

oleniek
16-01-2008, 09:59
Witam
W pokoju u dzieci ( w bloku na 3 piętrze) mamy wykładzinę. Do tej pory sprawdzała się super. ciepło na podłodze mimo że blok ma nieszczelności na stykach płyt i jest nieocieplony, tłumila dzwięki, ale dzieci podrosły i coraz więcej ciastoliny, plasteliny , farbi i innych tego typu "brudów" wylądowało w wykładzinie. Wyglada to fatalnie.
Pranie? ale za chwilę problem wróci
Panele? ale sąsiedzi z dołu wścieklizny dostaną.
Nie chcemy w to ładować kasy 9korek np) bo w perspektywie półroku roku mieszkanie sprzedamy

Czy mogę zatem położyć panele na wykładzinę dywanową ? (pod wykładziną jest ta zielona pianka pod panele, a sama wykładzina jest równa i bez wzorku, oczywiście wpierw byłaby wyczyszczona z różnych "drobinek"

laparia
16-01-2008, 10:29
A co pod panele gdy jest ogrzewanie podłogowe.

szejens
17-01-2008, 11:49
Wiele było już postów na temat ogrzewania podłogowego i kładzionego na nim drewna i paneli podłogowych, jednak ostatnio usłyszałem w jedny ze sklepów z podłogami opinię że nie powinno sie kłaść parkietu zaraz po ukończeniu domu, tylko dopiero po wysezonowaniu czyli po 3-4 latach a do tego czasu najlepiej najtańsze panele a pod nie czarny Pianomat przystosowany do ogrzewania podłogowego, bo jest paro przepuszczalny i dobrze będzie odprowadzał wilgoć z posadzki. Czy ktoś kładł parkiet na wylewki odrazu czy czekaliście te 3 lata to po pierwsze a po drugie czy ktoś ma Pianomat pod panelami na ogrzewaniu podłogowym? Jak to się sprawdza?

ave!
23-01-2008, 20:55
Kochani, pytanie nie cierpiące zwłoki.
Mata pod panele (taka zielona eko....coś:oops: ) została położona, i mąż po pewnym czasie zauważył w instrukcji, że powinna być kładziona po katem 45 stopni - czyli po skosie, aby dylatacje paneli nie pokrywały się z dylatacjami maty.
I - przekładać te maty, czy zostawić w prostokącik - jak są teraz?

artureski
23-01-2008, 21:20
To zależy czy na tych matach już coś leży:) jak już są ułożone panele... to bym się zastanowił dwa razy czy wszystko rozbierać. Osobiście bym zostawił...

ave!
23-01-2008, 22:10
:) Artureski, dzięki za odpowiedź

a może ktoś układał te maty po skosie?

artureski
23-01-2008, 22:21
Ja... niezła zabawa, może nawet lepsza niż puzzle

ponury63
23-01-2008, 22:46
jak nie masz jeszcze ułożonych paneli, to przełóż, warto

warto też wcześniej wyliczyć sobie całe ułożenie na papierze, by było jak najmniej docinanek przy ścianach

Aluland
23-01-2008, 22:50
Napewno popraw ułozenie.

prymasek
23-01-2008, 23:12
chodzi o to żeby łączenie mat sie pokrywało się z łączeniem panela

jeśli magik od paneli zrobi tak żeby sie nie pokrywało
i dobrze umieści nie powinno być problemu nawet jeśli są ułożone normalnie

układanie w karo jest przesrane szczególnie że te maty są prostokątne

Rom-Kon
25-01-2008, 22:22
układanie w karo jest przesrane szczególnie że te maty są prostokątne
Zgadzam się ale czasem trzeba... :wink:

...ale tu chodzi o matę czy płyty?

ave!
25-01-2008, 22:59
[

...ale tu chodzi o matę czy płyty?[/quote]

to są chyba maty...prostokatne - zielone eko...coś.
już przełożone po skosie. Jutro zrobię zdjęcie :D

jacekp71
25-01-2008, 23:37
ave

udziele ci prostej, rzeczowej, wysoce przemyslanej odpowiedzi praktyka: olej te skosy i zostaw tak jak jest ;-)

jak czytam te instrukcje, to mam wrazenie ze tworzy je szczegolny rodzaj osob - komplikujacych proste rzeczy zeby podniesc ich range ;-)

Rom-Kon
26-01-2008, 00:01
jak czytam te instrukcje, to mam wrazenie ze tworzy je szczegolny rodzaj osob - komplikujacych proste rzeczy zeby podniesc ich range ;-)
...tu masz rację...
...ale przy płytach to raczej skosy :wink:

ave!
26-01-2008, 17:57
może mało poglądowe, ale... :
http://images23.fotosik.pl/146/4579d568ff4c86f6m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4579d568ff4c86f6)
nie jest to (chyba) aż takie kłopotliwe układanie na skos :D

Rom-Kon
26-01-2008, 18:13
może mało poglądowe, ale... :
http://images23.fotosik.pl/146/4579d568ff4c86f6m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4579d568ff4c86f6)
nie jest to (chyba) aż takie kłopotliwe układanie na skos :D
No i teraz całkiem dobrze!!! Tak trzymać! ...a co do kłopotu to zawsze szybciej rozwinąć piankę z rolki niż układać płyty w caro :wink:

dzidzia
10-02-2008, 16:21
Witam
Jak w temacie co dac pod panele przy ogrzewaniu podłogowym .
Folie paroizolacyjną z gąmbką czy moze samą gąmbkę.
Może jest jakieś inne rozwiazanie bardzo proszę o pomoc

christof333
10-02-2008, 18:47
Gąbka-wystarczy

fotograf
10-02-2008, 18:54
Witam
Jak w temacie co dac pod panele przy ogrzewaniu podłogowym .
Folie paroizolacyjną z gąmbką czy moze samą gąmbkę.
Może jest jakieś inne rozwiazanie bardzo proszę o pomoc

ja dałem folie i takie zielone maty basf - niby specjalne pod podłogówke
jedno jest pewne - nieźle wyciszają

Jurek_Z
10-02-2008, 21:35
Gąbka-wystarczy
Poczytaj kartę gwarancyjną paneli. U niektórych producentów brak folii paroszczelnej na ogrzewaniu podłogowym grozi utratą gwarancji. Niektórzy dopuszczają montaż paneli tylko na wodnym ogrzewaniu podłogowym, nie dopuszczają na elektrycznym.

piotrulex
14-04-2008, 15:58
mowia aby zamiast pianki czy takiej cienkiej gabki zakupic jakis podklad z wiorkow drewna, takiej lekko kruchej plyty w cenie okolo 4-6 zeta w zaleznosci od grubosci 3-6mm

Jest podobno bardziej cicho i lepiej wyrownuje posadzke

co radzicie, jak macie u siebie?

andk
14-04-2008, 16:53
Wyrównać to może i tak. Ale wygłuszyć może tylko materiał o niskiej gęstości. A nie sądzę by zaproponowany materiał był lepszy pod tym względem od pianki/gąbki.

novi_ana
14-04-2008, 21:31
ja mam korek i nie mam efektu stukotu :)

magos
14-04-2008, 21:43
Moj maz kupil tania wykladzine i jest ok.Byla tansza niz ta pianka co ja proponuja do paneli.

piotrulex
15-04-2008, 08:10
Moj maz kupil tania wykladzine i jest ok.Byla tansza niz ta pianka co ja proponuja do paneli.

tansza niz 1,50zł za metr?

teraz w domu tem mamy w salonie wykladzine pod panelami. kupiona gdyz nie bylo kasy na nic innego i kosztowala chyba 6 zeta od metra i to z 6 lat temu. efekt stukotania jest tak samo jak w innych pokojach gdzie jest pianka ...

magos
15-04-2008, 11:28
mieszkam teraz w Nimczech i pianka, byla drozsza.No chyba ze jakas calkiem bylejaka, ale chyba lepiej dac wtedy wykladzine.U nas jest cicho.

markdottir
16-04-2008, 11:37
polecam pianomat. róznica powalajaca ;)

Anna Broc
18-04-2008, 19:17
Mówicie o panelach laminowanych czy drewnianych?
Ja bedę kłaść panele drewniane Tarkettu i zastanawiam się podkład korkowy czy pianka. Jest to parter więc nie musi byc wyciszenia, chyba że chodzi w ogóle o jakikolwiek stukot.

markal2
19-04-2008, 15:39
Mowa i o takich i o takich .
Zdecydowanie korek jest lepszy !!!

godin
19-04-2008, 18:49
Polecam panele Classena wraz z podkładem płytowym, które kupowaliśmy razem w ich firmowym salonie. Proste do montażu i po czterech latach użytkowania nic się nie dzieje.

arktyk
21-04-2008, 14:54
Chyba pianka. Jest stosunkowo tania i w miarę dobrze wypełnia swoje zadania.

Pozdr,

Newfie
06-06-2008, 10:43
I dlaczego?
Różnice w cenie są spore, a jakie korzyści?

Na nową wylewkę:

pianka (jaka grubość)
pianka z folią paroizolacyjną
korek
inne?

daggulka
06-06-2008, 11:00
Ja daję folię (żółta-ta sama co pod płyty kg :wink: ), na to piankę z rolki 3mm i na to panele :D .

piotrulex
06-06-2008, 11:08
zolta folia tak jak powyzej i takie zielone 1x0,5m platki z pianki (troche kruche) pakowane po kilkanascie sztuk - nie wiem jak sie nazywa

Newfie
06-06-2008, 11:29
Chyba się skłaniam w takim razie do tej folii z pianką (razem, na jednej rolce), mniej roboty :wink:

Trociu
06-06-2008, 12:06
Chyba się skłaniam w takim razie do tej folii z pianką (razem, na jednej rolce), mniej roboty :wink:
Tylko jak w takim przypadku dać zakład na połączeniach? Chyba że znajdziesz odpowiednio szeroki pas, tak że od razu na całości pomieszczenia położysz.

daggulka
06-06-2008, 12:11
no ale jak zrobi na zakład to będzie miała nierównomiernie...w sensie że miejsca zakładu będą miały np. 1cm grubości , a nie tak jak na całości 0,5 cm ...nie można chyba tego tak zrobić bo sie panele będą kolebotać :wink: :lol: ...pozostaje dać na styk i skleić porządną szeroką taśmą na łączeniach :roll:

Trociu
06-06-2008, 12:15
no ale jak zrobi na zakład to będzie miała nierównomiernie...w sensie że miejsca zakładu będą miały np. 1cm grubości , a nie tak jak na całości 0,5 cm ...nie można chyba tego tak zrobić bo sie panele będą kolebotać :wink: :lol: ...pozostaje dać na styk i skleić porządną szeroką taśmą na łączeniach :roll:
No właśnie z tego względu się dopytuję. To sklejenie to też chyba raczej od spodu.

Coś mi się kojarzy, że jakiś czas temu słyszałem właśnie o takim combo z już przygotowaną folią do robienia zakładów - czyli jak pianka ma 1m szerokości, to całość jest szersza i wystającą folię podkładasz pod kolejny pas.

daggulka
06-06-2008, 12:18
no, i to by było super rozwiązanie :D

Newfie
06-06-2008, 13:33
no, i to by było super rozwiązanie :D

No i właśnie tak jest - zakład jest przygotowany, tylko skleić taśmą a pianka jest równomiernie - już kliknęłam na allegro :D

LoOkas
06-06-2008, 14:03
A możecie mi podać dokładnie jak to wygląda i gdzie kupić taką piankę z folią?
Z góry dzięki!

Newfie
06-06-2008, 14:11
A możecie mi podać dokładnie jak to wygląda i gdzie kupić taką piankę z folią?
Z góry dzięki!
http://www.allegro.pl/item373799666_folia_pod_panele_podlogowe_z_pianka_ okazja.html

LoOkas
06-06-2008, 14:19
A możecie mi podać dokładnie jak to wygląda i gdzie kupić taką piankę z folią?
Z góry dzięki!
http://www.allegro.pl/item373799666_folia_pod_panele_podlogowe_z_pianka_ okazja.html

Dziękuje za szybką odpowiedź. No poszukam u siebie na hutrowniach a jak nie to kupię na allegro. Przyznam że to jest niezłe. Pozdrawiam!

iwonka i tomaniu
06-06-2008, 21:32
folia paroizolacyjna i panel podpodlogowy takie zielone plyty,i dopiero panele

Damro
06-06-2008, 23:35
a ja korek.

komanch
12-06-2008, 09:13
Szukam czegoś porządnie wyciszającego na podkład pod panele podłogowe, wyciszającego u mnie w pokoju.
Do tej pory byłem nastawiony na 7mm sprasowaną Ekopłytę, dzisiaj odwiedziłem pobliską Castoramę, a tam pracownik polecił mi taką zielonkawą lekko karbowaną 6mm Izopłyte twierdząc że do wyciszenia sprawdza się lepiej od "mojej" ekopłyty, czy nawet od korka.

Polecany jest również podkład Super Silence firmy Benefloor:
http://www.benefloor.com/index.php/pl/produkty/super_silence/super_silence_pu_mi

podobno jest rewelacyjny, gdzie to kupić?

Co wy stosujecie, czym najlepiej wygłuszyć panele?

Barbossa
12-06-2008, 10:05
jest coś co pomoże, ale daje się na wierzch

są to meble

komanch
12-06-2008, 10:26
Meble będą, a jakże :D
ale tak serio, co wybrać?

Rom-Kon
12-06-2008, 17:10
Jest pianka wyglądająca jak papa termozgrzewalna... czarna... z wierzchnią warstwą poślizgową z przezroczystej folii a od spodu coś jak flizelina... bardzo ładnie wygłusza ale niestety droooga... chyba prawie 30zł/m2... dostępna w sklepach Komfort... jeden raz w życiu ją kładłem...

freetask
06-08-2008, 21:58
a ja korek.
a jaka grubość korka?

i czy w ogóle to ma znaczenie? Możecie coś na temat napisać, bo szukam i szukam i jakoś nie mogę znaleźć...
Do wyboru mamy:
korek z Leroy Merlin, 1.8mm, za ok. 8 zł/m^2
korek z Komfortu, 4 mm, za 20 zł/m^2
róznica jest zauważalna, a efekt? Czy ten grubszy korek rzeczywiście zapewni większy komfort cieplny, akustyczny? Czy ten grubszy korek to tylko sens ma wtedy gdy wylewki krzywe/zapaskudzone tak żeby zredukować niedoskonałości?

adiz1
18-08-2008, 14:35
W marketach budowlanych powtarzają się dwa główne rodzaje podkładów ( nie licząc tektury i korka) - jeden to "zwykła" pianka w rolkach, drugi to arkusze pianki , ale o innej strukturze (najczęściej koloru zielonego i ciemnoszarego). Pod oba tworzywa zalecana jest folia paroszcze
Mam równe i suche podłoże - wylewki z miksokreta. Co będzie lepszą izolacją cieplną i akustyczną pod panele laminowane (stosunek ceny do jakości)?

Trociu
18-08-2008, 14:53
hmmm - korek?

Robak
02-09-2008, 22:15
jaki macie - proponujecie podkład pod panele podłogowe?

czy jest różnica w płycie eko, czy może zwykła pianka?

obecnie w mieszkaniu mamy 5,5 mm płyty eko i do tego mi najblizej

dryga sprawa - czy można nie stosować listwy łączeniowej - progu i przechodzić z pomieszczenia do kolejnego bez tegoż progu?

i jeszcze jedno - czy na obecnie wylany beton - posadzkę położyć czarną folię, na to podkład i panele, czy może ta folia jest zbędna?
:wink:

buki75
03-09-2008, 01:30
jaki macie - proponujecie podkład pod panele podłogowe?
Ja mam sztywne "coś"... jak styropian... w arkuszach... czarne... W dwóch pomieszczeniach mam mate, wszystko 3mm. Pianke mi odradzano, jako najgorszy materiał, który najszybciej się zużywa i zbija...


dryga sprawa - czy można nie stosować listwy łączeniowej - progu i przechodzić z pomieszczenia do kolejnego bez tegoż progu?
Jeśli nie będzie listwy, to będzie dziura. Więc jak chcesz mieć dziurę... A dziura musi być, bo musi być dylatacja paneli pomiędzy pomieszczeniami.


i jeszcze jedno - czy na obecnie wylany beton - posadzkę położyć czarną folię, na to podkład i panele, czy może ta folia jest zbędna?

Folia jest bezwzględnie konieczna, jeśli w razie "czegoś" będziesz po kilku latach reklamował produkt na podstawie gwarancji. Producent wymaga kładzenia folii.
Swoją drogą... ciekawe co jest w przypadku gdy panele kładzie się na posadzce z ogrzewaniem podłogowym - wtedy folii nie można dawać... więc co z gwarancją.....

Trociu
03-09-2008, 09:41
Folia jest bezwzględnie konieczna, jeśli w razie "czegoś" będziesz po kilku latach reklamował produkt na podstawie gwarancji. Producent wymaga kładzenia folii.
Swoją drogą... ciekawe co jest w przypadku gdy panele kładzie się na posadzce z ogrzewaniem podłogowym - wtedy folii nie można dawać... więc co z gwarancją.....I jak to ma się w przypadku podłoża na płytach OSB, które raczej nie powinny być odcięte folią

Andriu
03-09-2008, 09:47
A co myślicie by pod panele dać miękką płytę pilśniową w celu dodatkowego wyciszenia podłogi. robił ktoś z was coś takiego.

popak20
03-09-2008, 19:52
A co myślicie by pod panele dać miękką płytę pilśniową w celu dodatkowego wyciszenia podłogi. robił ktoś z was coś takiego.

Witam
Oczywiście że można. W sprzedaży są nawet takie maty. Tylko na goły beton daj grubą folie następnie płytę pilśniową, a na to dopiero panele.

Pozdrawiam

Andriu
04-09-2008, 08:11
dzięks Popak20 zależy mi na lepszym wyciszeniu bo podemną jest sypialnia rodziców

zbigmor
04-09-2008, 10:25
dryga sprawa - czy można nie stosować listwy łączeniowej - progu i przechodzić z pomieszczenia do kolejnego bez tegoż progu?
Jeśli nie będzie listwy, to będzie dziura. Więc jak chcesz mieć dziurę... A dziura musi być, bo musi być dylatacja paneli pomiędzy pomieszczeniami.


Wydawało mi się, że dylatacja zależy od wielkości podłogi, a nie od ilości pomieszczeń.
Między dwoma pokojami nie mam ani listwy, ani dziury i jest OK.

karolinnab
05-09-2008, 20:52
a czy rodzaj podkladu ma wplyw na stukanie paneli?

w poprzednim mieszkaniu mialam plyte eko pod panelami i wydaje mi sie ze duzo mniej stukaly niz te obecne z pianka pod spodem

czy to moze wina wylacznie materialu z jakiego zrobione sa panele?

mario69
21-09-2008, 17:42
czy dac pianke folie i panele czy bez foli moze byc?

_BMBJ_
21-09-2008, 18:06
wg mnie, kolejność wartw powinna wyglądać następująco: folia paroizolacyjna, pianka, panele podłogowe.

Jeżeli jest już połozona np wykładzina to można na niej (zamiast folii), pianka natomiast musi być.

Pozdrawiam

Wizjer
21-09-2008, 18:07
Zalezy jakie masz podłoże i panele.

vendea
21-09-2008, 18:08
folia paraizolacyjna musi byc wydaje mi sie.

a dodatkowo polecam plyty podkladowe o grubosci 7 mm - doskonale wyciszaja... takie z prasowanej tektury, na przyklad barlinka.

A$IA
21-09-2008, 18:34
Tak,my tez mamy kupione takie płyty,a pianke nam odradzali mowiac,ze po jakims czasie sie utlenia.

asizo
22-09-2008, 08:49
U moich rodziców panele były układane na starym parkiecie i tylko na piance.

jarekkur
22-09-2008, 21:50
Tak,my tez mamy kupione takie płyty,a pianke nam odradzali mowiac,ze po jakims czasie sie utlenia.

Pianka się utlenia w czasie krótszym od folii o jakieś 100 lat. Wciskają bzdury.
Czy to nie byli handlowcy? A może jacyś dziwni od paneli?
Jak pianka się utleni to dawno tych paneli tam nie będzie.
__________________________________________________ __
vanitas vanitatum et omnia vanitas

vendea
22-09-2008, 22:41
mam doswiadczenie i z pianka i z tymi plytami - jesli chodzi o wygluszenie - olbrzymia roznica na korzysc tych plyt. zwlaszcza o grubowsci 7mm, bo bywaja i ciensze...

a co do pianki to chyba nie chodzi o "utlenianie" tylko "ugniatanie" :-)

jarekkur
22-09-2008, 22:50
mam doswiadczenie i z pianka i z tymi plytami - jesli chodzi o wygluszenie - olbrzymia roznica na korzysc tych plyt. zwlaszcza o grubowsci 7mm, bo bywaja i ciensze...

a co do pianki to chyba nie chodzi o "utlenianie" tylko "ugniatanie" :-)

oczywiście płyty i zdecydowanie płyty. Pianka wtedy gdy nie ma możliwości podnieść posadzki.
Chyba ten ktoś miał na uwadze ugniatanie.
______________________________________-
vanitas vanitatum et omnia vanitas

adiz1
23-09-2008, 15:48
czy dac pianke folie i panele czy bez foli moze byc?

Autoryzowany montażysta sieci handlowej "Fachowiec" - w prywatnej rozmowie - odradzał zakup tej najtańszej pianki/piankofolii. Podobno szybko traci właściwości tłumiące i izolacyjne - podczas użytkowania paneli /pod wpływem wielokrotnego nacisku/ robi się z niej "papier toaletowy" i traci swoje właściwośći. Lepsza jest ta druga pianka, w arkuszach (zielona , grafitowa) - ma inną "konsystencję" i pewnie to też inne tworzywo, choć popularnie i na to i na to mówi się "pianka".
Folia paroszczelna jest konieczna - to warunek gwarancji większości paneli laminowanych (pamiętać o odpowiednich zakładach ~30 cm)

karolinnab
23-09-2008, 21:06
kurcze, dlaczego ten watek nie powstal 2 miesiace temu???

kupilam panele, bez zastanowienia wzielam tez pianke ktora zaproponowali w sklepie. Jakos nie przyszlo mi do glowy zeby sie bardzej zainteresowac. W starym mieszkaniu mialam grubsza ekoplyte czy jak to sie tam zwie, a teraz zwykla pianke i roznica w stukaniu jest ogromna. Wczesniej nie wiedzialam o co ludzom chodzi z tym stukaniem paneli bo u mnie to bylo prawie nieslyszalne, no a teraz niestety juz rozumiem doskonale :(

cieszynianka
23-09-2008, 21:15
Jeśli panele kładzie się na starą drewnianą podłogę, to folii się nie daje :wink:

vendea
23-09-2008, 21:25
ja bym i tak polozyla folie - po co ryzykowac, ze stara drewniana podloga bedzie miala jakies zmiany wilgotnosci? folia powinna izolowac nowa podloge od jakichkolwiek zmian... przeciez to minimalna grubosc i jest bardzo tania, nie widze powodu aby z niej rezygnowac?

BARKAJ
23-09-2008, 21:56
Ja mam folię i podkład korkowy - sprawdza się przy gładkiej wylewce bo w sumie jest dość cienki (o ile dobrze pamiętam 1,8mm)

ghost34
23-09-2008, 22:37
ja bym i tak polozyla folie - po co ryzykowac, ze stara drewniana podloga bedzie miala jakies zmiany wilgotnosci? folia powinna izolowac nowa podloge od jakichkolwiek zmian... przeciez to minimalna grubosc i jest bardzo tania, nie widze powodu aby z niej rezygnowac?
Na parterze jak najbardziej na pietrze w ogóle nie widzę sensu..

jarekkur
23-09-2008, 23:12
Jeśli panele kładzie się na starą drewnianą podłogę, to folii się nie daje :wink:
Obojętnie czy są to panele laminowane czy drewniane proponuję folię PE o grubości 0,2 mm . Drewno jest higroskopijne, wciąga i oddaje wilgoć. Jezeli będziesz miała podłogę drewnianą o wilgotnosci 12% lub więcej to panele wyssają tą wilgoć i zaczną pęcznieć.
Podłogi w tym drewniane muszą być równe. Na długości 2m zagłębienia nie większe niż 2mm w innym przypadku może dojść do wyłamywania sie zatrzasków w panelach. Przy dużych nierównościach nie pomogą nawet 7mm ekopłyty których ścisk jest ograniczony. Wtedy cyklinowanie egalizujące (wyrównujące).
Jeżeli jest to na parterze np. nad zimną i wilgotną piwnicą albo parter leży na gruncie rodzimym wtedy zwykła 0,2mm folia może nie wystarczyć.
_____________________________________________
vanitas vanitatum et omnia vanitas

popolg
24-09-2008, 14:33
zakupiłem dzis eko płyte 5mm i teraz problem jak ją układać ??? równolegle do ściań czy tak jak w instrukcji pod katem 45 stopni??? do sciany czyli takie pasy w poprzek równolegle było by prościej

vendea
24-09-2008, 15:26
ojejku, no pewnie ze tak jak w instrukcji!

chodzi o to, ze jesli podloge kladziesz liniowo, plyty pod spodem maja byc pod katem 45%, aby nie bylo ryzyka ze szczeliny sie spotkaja podlogi i wartwy plyt...

wiadomo, ze lepiej czesto oznacza bardziej pracochlonnie.

Marianekkk
01-10-2008, 08:54
Zabieram się do ułożenia paneli w pokoju. Z tym pokojem łączy się kuchnia i przedpokój i są tam ułożone kafelki (i jeszcze kawałek w pokoju gdzie będzie kominek). Wysokość ułożonych kafelek od wylewki to 22mm. Panele z tego co się orientuję mają grubość max 10mm.
Więc moje pytanie jest co mam dać jako podkład pod panele aby uzyskać ten sam poziom?

komanch
02-10-2008, 19:16
Miałem podobnie,
dałem podwójnie płyty prasowane (ekopłyta) 7mm + 5,5mm
powycinałem w nich jeszcze kanały na kable audio-video i wszystko sie ładnie pod panelami schowało i jest poziom :D

AMFI
02-10-2008, 20:11
podobno kapitalne pod panele są tez maty korkowe: ocieplają i przede wszystkim wyciszają

komanch
02-10-2008, 20:13
Z tym, że przy takiej grubości to majątek :wink:

AMFI
02-10-2008, 20:18
Z tym, że przy takiej grubości to majątek :wink:

całkiem możliwe, ceny nie znam, ale słyszałam same superlatywy o efektach.....

Marianekkk
03-10-2008, 07:52
No właśnie myślałem o tym aby dać podwójnie jakiś podkład, tylko nie wiedziałem jak to się będzie zachowywać. Skoro jest to wypróbowane to spoko.
Mam jeszcze pytanko gdzie na necie można znaleść takie ekopłyty? Jakiś sklep albo nazwa producenta. Chciałbym zrobić rozpoznanie jakie są grubośći i jaka cena.
Dzięki za odpowiedzi.

elais
18-10-2008, 09:50
Witam! W końcu zdecydowałąm sie na panele do salonu, firmy quick-step 8mm AC4. Teraz zastanawiam się co położyc pod nie ,żeby były jak najlepsze w użytkowaniu. Lepiej położyc naturalny korek, czy piankę, a może jakąś taka matę z wyciszającym brzegiem? Jakie są wasze doświadczenia na ten temat?Ile mm podkładu najlepiej dac. Muszę połaczy panele z gresem. Niestety gres został przyklejony na cienką warstwę kleju i wychodzi mi na to, że najmniejszy spadek będzie jak dam podkładu tylko 2mm czy to nie będzie za mało???

karolinnab
18-10-2008, 14:52
tu troche na ten temat:
http://forum.muratordom.pl/jakie-warstwy-pod-panele,t141048.htm

elais
19-10-2008, 09:32
A co sądzicie o korku? Kilka osób w skelpach z panelami polecało mi go. Czy będzie on lepszy od tej painki?

BARKAJ
19-10-2008, 10:20
Ja wysłałam maila do Classena, bo mam tej firmy panele, właśnie z zapytaniem o korek i taką dostałam odpowiedź:

"Potwierdzam, iż pod nasze panele można stosować podkład korkowy. Jest to jeden z najlepszych materiałów podkładowych."

elais
19-10-2008, 21:50
A co lepsze te płyty czy korek?

kama100
20-10-2008, 10:01
Ja mam pytanie czy przy ogrzewaniu podłogowym można stosować płyty podkładowe czy też lepiej pianomat. Coś takiego polecano mi w sklepie http://www.pianomat.pl/pianomat_floor_description.php Ten szary podobno jest do podłogówki, tylko czy dobrze wygłusza tego nie wiem

Inka Opole
20-10-2008, 19:38
Ja mam pytanie czy przy ogrzewaniu podłogowym można stosować płyty podkładowe czy też lepiej pianomat. Coś takiego polecano mi w sklepie http://www.pianomat.pl/pianomat_floor_description.php Ten szary podobno jest do podłogówki, tylko czy dobrze wygłusza tego nie wiem

no wlasnie co stosowac pod panele na ogrzewanie podlogowe?
czy w taki przypadku rowniez nalezy stosowac folie?
pozdr
rafal

Tazor
21-10-2008, 21:16
Ja mam folię i podkład korkowy - sprawdza się przy gładkiej wylewce bo w sumie jest dość cienki (o ile dobrze pamiętam 1,8mm)

Ja kupiłem panele Pergo z 1 mm warstwy wygłuszającej, przyklejonej pod panelem. Do tego kupiłem matę korkową 2 mm. Ale tak sobie myślę, czy "dla pewności" nie kupić jeszcze płyt z tworzywa sztucznego 3 mm dla dodatkowego wygłuszenia. Czy taka kombinacja: folia + płyta 3mm + korek 2mm + panele z "filcem" 1mm ma w ogóle sens? A może sama folia + korek wystarczy?

BARKAJ
21-10-2008, 22:20
Specjalnie się na tym nie znam, ale bałabym się, że z taką grubą warstwą przy
normalnym chodzeniu panele będą za bardzo się uginać co na dłuższą metę
może im chyba szkodzić- zwłaszcza na łączeniach -
może jakiś fachowiec tu zajrzy :)

DorciaIQ
24-10-2008, 17:56
Przykleić - droższa wersja, ale nie ma tego okropnego stukotu (no w każdym razie dużo mniej)

elais
24-10-2008, 20:41
Ja cały czas sie. zastanawiam czy podkład korkowy 2mm wystarczy, czy nie lepiej już położy pianki...chyba najlepiej byłoby położy podkład korkowy 4mm, ale cena jest zabójcza, w Komforcie 20zł, czyli przy 40m wyjdzie 800zł za sam podład, cos za drogo.....

Tazor
26-10-2008, 18:44
Ja cały czas sie. zastanawiam czy podkład korkowy 2mm wystarczy, czy nie lepiej już położy pianki...chyba najlepiej byłoby położy podkład korkowy 4mm, ale cena jest zabójcza, w Komforcie 20zł, czyli przy 40m wyjdzie 800zł za sam podład, cos za drogo.....

Mam identyczne dylematy. Ja kupiłem korek 2mm na Allegro za ok. 5 zł/m. Po tyle samo są np. w Komforcie płyty 3mm Arbitonu, natomiast korek 2mm jest tam za 10 zł/m. Wylewkę mam równą jak stół więc zdecydowałem się, że położę folię + korek 2mm + panele. Nie sądzę, by efekt był gorszy niż folia + płyta Arbitonu 3mm + panele. A nie sądzę, by był sens płacenia 3-4x więcej za korek 4mm.

Yatza
14-11-2008, 09:47
Będę miał panele "prawie drewniane" :lol: :wink: na podłogach w sypialniach, ale wkurzają mnie takie stukające.
Jaka jest dobra metoda wyciszenia paneli? W sklepach widziałem piankę, cieniutki styropian, korek, tekturę, filc... coś jeszcze znacie? Co jest skuteczne? Czy grubość paneli ma znaczenie? To jakie brać, 7mm, 8mm?

Trociu
14-11-2008, 10:11
hmmm. Przykleić do podłoża?

zenek_akcent
14-11-2008, 10:13
i nie chodzic w "twardych " butach a najlepej boso

emqwadrat
14-11-2008, 15:14
Kup parkiet..... :D

Niestety na "chałasujące" panele nie ma rady...zawsze będą to robić mniej lub bardziej cokolwiek byś nie robił.... ale przyklejenie jest rzeczywiście najlepszą metodą.... tylko co to za panele :wink:

Anulek2005
14-11-2008, 17:37
O co chodzi z tymi stukającymi panelami ??

Mam ja i około mnóstwo moich znajomych i nikomu nie stukają :o :oops:

Co może stukać, bo ja chyba nie bardzo rozumiem - mam stare (klejone) i nowe (clicki), mam na dużej powierzchni i małej - właśnie uciszyłam wszelkie urządzenia hałasujące (z domownikami włącznie :o :lol: ) pospacerowałam i nijak nie chcą stukać :evil: :evil: Może dlatego, że w laciach a nie w szpilkach chodzę??

mikolayi
14-11-2008, 20:05
filcowe kapcie...takie jak w muzeum dają...

mayland
14-11-2008, 21:04
Najlepsze są płyty eko Barlinka. Nie jest to ani pianka ani korek.
A tutaj proszę, przydatny wątek: http://forum.muratordom.pl/jakie-warstwy-pod-panele,t141048.htm

Robak
07-12-2008, 11:56
jaki zastosować podkład pod panele - czy te grube pianki pvc zdaje się że 5 mm czy może jednak lepiej te płyty ekologiczne (zielone)

no i na posadzkę dawać folię budowlaną czarną czy można dać paroizolacyjną żółtą który wykorzystuje się do ocieplania poddasza?

czy ma to jakiekolwiek znaczenie?

czego unikać układając panele podłogowe no i może jakieś merytoryczne wskazówki :oops:

bartus01
07-12-2008, 12:59
Zrezygnowac z pianek pod panele na rzecz tych grubszych podkładów 5 mm, eko coś tam, barlinek ma takie, są tez tańsze
Folie paroizolacyjną na wylewke,
Rozważyc klejenie paneli na łączeniach bo nieklejone wcześniej czy później skrzypią :evil:
Dylatacja przy scianach
W okolicach okien tarasowych pomyslec o masywnej pytce gresowej itp.
Pozdrawiam.

Lookita
07-12-2008, 13:10
Polecam panele te z plyty,ja mialem systemowe classena,laczenia tychze paneli tasma na brzegach,dobre panele,sensowne mocowanie,gruntowanie wylewki pod panelami,zadnej folii nie dawalem...i tyle...

zezo
07-12-2008, 14:29
bartus01 napisał

Zrezygnowac z pianek pod panele na rzecz tych grubszych podkładów 5 mm, eko coś tam, barlinek ma takie, są tez tańsze
a ja mam odmienne zdanie, tylko minimalna pianka /oczywiście jeśli mamy dobrze zrobioną wylewką/ w bloku zastosowałem te grubsze podkładki, krew mnie zalewa jak stąpam po nich, uginają się, głuchy stukot na nich taki,
dlatego w domu dałem tylko folię i piankę i nareszcie jest OK.
raz że taniej dwa że nareszcie nic się nie ugina pod moimi stopami :wink:

Tak więc jak widzisz Robak kilka postów i już odmienne zdania a decyzję musisz podjąć Ty :wink:
Może jeszcze tylko taka wskazówka
ja układałem panele całymi rzędami, od ściany do ściany, bierze się monttuje cały rząd i dosuwa się do już zamontowanych, super się układa i bardzo szybko, mnie doradził ten sposób gość co zawodowo montuje panele, polecam naprawdę dobrze idzie.
Powodzonka życzę w rozwiązywaniu dylematów

zezo
07-12-2008, 14:36
a i jeszcze słówko o listwach przypodłogowych, ja nie widzę innych jak tych z zamaskowanym kanałem np na kable, fajny montaż nie widać śrub którymi są przykręcone do ściany i jeszcze mamy kanałek na nieprzewidziany kabel :wink:
mnie już się przydał ten kanałek po przestawieniu łóżka w sypialni okazało się że nie ma gniazdka do nocnych lampek i poprowadziłem przewód w tej rynience.
Nie polecam też montowania paneli w całości np na całym piętrze, bez strzyliny dylatacyjnej w drzwiach, ponoć nie ma siły aby się na takiej dużej powierzchni nie wypatrzyły, tak mi powiedział ten znajomy co się para panelami zawodowo.

anita_000
03-02-2009, 20:30
możecie mi powiedziec czy bardzo różni sie podłoga pływajaca kładziona na stropach żerańskich wielkopłytowych?

Trociu
04-02-2009, 14:33
możecie mi powiedziec czy bardzo różni sie podłoga pływajaca kładziona na stropach żerańskich wielkopłytowych?ale różni się od czego??

jaros24
25-02-2009, 22:20
Witam.Zrobiłem w swoim domu ogrzewanie podłogowe,chcę położyć panele podłogowe,poszukuję pianki pod te panele .Czy ktos mógłby mi doradzić,podać jakichś producentów lub cokolwiek innego w tym temacie?? Z góry wielkie dzięki... Pozdrawiam :)

MARTiiii
25-02-2009, 22:57
Ja mam zieloną 2mm i grzeje. Tylko tej białej gąbki nie kupuj.

pblochu
26-02-2009, 07:30
A tak na marginesie – jaki podkład został założony w obliczeniach cieplnych tektura falista czy inny –generalnie taki powinieneś zastosować ale jak znam świat to:
Podejdź sobie do Komfortu
Mają tam taką 1,6mm grubości niebieską z otworami
Można obejrzeć pomacać kupić lub znaleźć alternatywę

Darek Rz
26-02-2009, 07:53
Witam.Zrobiłem w swoim domu ogrzewanie podłogowe,chcę położyć panele podłogowe,poszukuję pianki pod te panele .Czy ktos mógłby mi doradzić,podać jakichś producentów lub cokolwiek innego w tym temacie?? Z góry wielkie dzięki... Pozdrawiam :)

Witam

Nic nie szukaj i nie kombinuj (o rany jak ludzie komplikuja sobie zycie i uwielbiaja wywalać pieniądze w błoto ) . Zastosuj najtańsze i najlepsze rozwiazanie na ogrzewanie podłogowe czyli idź do byle jakiego sklepu budowlanego i kup tekturę falistą w rolkach . Nic nie szukaj bo nie ma takiej potrzeby i tym bardziej nie słuchaj opowiesci z mchu i poproci ktore szerzą sprzedawcy nie mający najczesciej zielonego pojecia o czy mówią ...i nie wnikaj w strukturę atomu .Rożnej masci pianki stosuje sie po to aby odizolować zimną podłogę od betonu .A mistrzostwem swiata absurdu jest pianka izolacyjna z wycietymi otworami ....aby nie izolować
Tektura falista spelni swoje zadanie idealnie -czyli panele nie beda leżały na gołym betonie a podkład nie będzie niepotrzebnie hamował ciepła z podłogówki choc i tak każde cieplo ktore wyprodukuje podłogówka ucieknie do góry bo od dołu ma mase styropianu i folie alu .

annecy
26-02-2009, 08:53
Witam.Zrobiłem w swoim domu ogrzewanie podłogowe,chcę położyć panele podłogowe,poszukuję pianki pod te panele .Czy ktos mógłby mi doradzić,podać jakichś producentów lub cokolwiek innego w tym temacie?? Z góry wielkie dzięki... Pozdrawiam :)

Witam

Nic nie szukaj i nie kombinuj (o rany jak ludzie komplikuja sobie zycie i uwielbiaja wywalać pieniądze w błoto ) . Zastosuj najtańsze i najlepsze rozwiazanie na ogrzewanie podłogowe czyli idź do byle jakiego sklepu budowlanego i kup tekturę falistą w rolkach . Nic nie szukaj bo nie ma takiej potrzeby i tym bardziej nie słuchaj opowiesci z mchu i poproci ktore szerzą sprzedawcy nie mający najczesciej zielonego pojecia o czy mówią ...i nie wnikaj w strukturę atomu .Rożnej masci pianki stosuje sie po to aby odizolować zimną podłogę od betonu .A mistrzostwem swiata absurdu jest pianka izolacyjna z wycietymi otworami ....aby nie izolować
Tektura falista spelni swoje zadanie idealnie -czyli panele nie beda leżały na gołym betonie a podkład nie będzie niepotrzebnie hamował ciepła z podłogówki choc i tak każde cieplo ktore wyprodukuje podłogówka ucieknie do góry bo od dołu ma mase styropianu i folie alu .

a co kiedy z czasem ta tektura osiądzie, bo przeciez nie jest tak odkształcalna jak pianka? hę?
pianka izoluje - źle
tektura siada - źle

:-?

ma
26-02-2009, 09:02
Położyliśmy piankę (taką jaskrawozieloną z Leroy-Merlin, na rolce było napisane, ze idzie na ogrzewanie) pod panele raczej nie po to, żeby coś izolować czy nie, ale żeby wytłumić kłapanie paneli. Udało się, czyli panele są "prawie ciche". oczywiście, nie jest to nadal parkiet, ale nie ma takiego charakterystycznego dla paneli głuchego odgłosu.

Darek Rz
26-02-2009, 09:06
Witam

Annecy Jesli tektura "siądzie" to ....:

Panele ulegną natychmiastowemu uszkodzeniu ,zaczną pękać , odbarwiać się ,w miejscach połączeń zacznie wyłazić płatami tektura juz nie falista ,komfort chodzenia po panelach znacznie spadnie , listwy przypodłogowe będą powoli podnosić sie do góry aż cała podłoga nie mając juz tej twardosci ,zwinie sie w rolke a ty zamieciesz resztki tektury szczotką i udasz się do sklepu po następne panele ,ale pod nie polożysz juz pianke ,aby wytrzymała przynajmniej 20 lat .

pozdrawiam

ps. jest jeszcze mozliwość umieszczenia miedzy panelami a tekturą miniaturowej kamerki połączonej z komputerem do monitorowania procesu siadania tektury . w razie zbyt dużego siadania można zamknac dany pokoj na klucz na powiedzmy 2 tygodnie az tektura znowu wstanie . I nalezy pamietac o najwazniejszym - obok kamerki trzeba umiescić mini reflektorek bo tam będzie ciemno . Reflektorek nejlepiej zasilać z sieci bo "srodki" mogą się wyczerpać i co wtedy ???

annecy
26-02-2009, 09:36
Witam

Annecy Jesli tektura "siądzie" to ....:

Panele ulegną natychmiastowemu uszkodzeniu ,zaczną pękać , odbarwiać się ,w miejscach połączeń zacznie wyłazić płatami tektura juz nie falista ,komfort chodzenia po panelach znacznie spadnie , listwy przypodłogowe będą powoli podnosić sie do góry aż cała podłoga nie mając juz tej twardosci ,zwinie sie w rolke a ty zamieciesz resztki tektury szczotką i udasz się do sklepu po następne panele ,ale pod nie polożysz juz pianke ,aby wytrzymała przynajmniej 20 lat .

pozdrawiam

ps. jest jeszcze mozliwość umieszczenia miedzy panelami a tekturą miniaturowej kamerki połączonej z komputerem do monitorowania procesu siadania tektury . w razie zbyt dużego siadania można zamknac dany pokoj na klucz na powiedzmy 2 tygodnie az tektura znowu wstanie . I nalezy pamietac o najwazniejszym - obok kamerki trzeba umiescić mini reflektorek bo tam będzie ciemno . Reflektorek nejlepiej zasilać z sieci bo "srodki" mogą się wyczerpać i co wtedy ???

fajnie się z Tobą gada... :-?
i dzięki za rzeczowe porady...
mam nadzieję, ze też kiedyś będę taki mądry jak Ty........

Darek Rz
26-02-2009, 09:44
Witam

Rzeczowej porady(tak mi sie wydaje) udzieliłem na początku wątku czyli jak wydać malo pieniedzy na idealny podklad . Jak ktos chce moze wyslać maila do NASA moze oni cos poradza :lol:

annecy
26-02-2009, 10:50
Witam

Rzeczowej porady(tak mi sie wydaje) udzieliłem na początku wątku czyli jak wydać malo pieniedzy na idealny podklad . Jak ktos chce moze wyslać maila do NASA moze oni cos poradza :lol:

szkoda , że mając wątpliwości, nie można się Ciebie o nic już więcej dopytać, nie narażając się na Twój cynizm...
ale ok i tak dzięki... :roll:

martadela
26-02-2009, 10:56
ja dałam warstwę foli budowlanej i piankę z castoramy taką z dziurkami.
Czy będzie grzało - myślę że tak
Dowiem się dopiero w następnym sezonie grzewczym ;)

seba_x
26-02-2009, 11:00
daj dekturę falistą , moi rodzice tak mają ponad 5 lat i nic się nie dzieje

Darek Rz
26-02-2009, 11:05
Witam

Rzeczowej porady(tak mi sie wydaje) udzieliłem na początku wątku czyli jak wydać malo pieniedzy na idealny podklad . Jak ktos chce moze wyslać maila do NASA moze oni cos poradza :lol:

szkoda , że mając wątpliwości, nie można się Ciebie o nic już więcej dopytać, nie narażając się na Twój cynizm...
ale ok i tak dzięki... :roll:

Witam

Człowieku wyluzuj .......troche pogody ducha ,jaki cynizm :o ...

W takim razie nie pisz w swojej stopce takich ..."wierszykow" :lol:

ps. jaki sie tektura ugnie to jeszcze lepiej .. mniejszy bedzie efekt stukania

pozdrawiam
cynik

annecy
26-02-2009, 11:14
Witam

Rzeczowej porady(tak mi sie wydaje) udzieliłem na początku wątku czyli jak wydać malo pieniedzy na idealny podklad . Jak ktos chce moze wyslać maila do NASA moze oni cos poradza :lol:

szkoda , że mając wątpliwości, nie można się Ciebie o nic już więcej dopytać, nie narażając się na Twój cynizm...
ale ok i tak dzięki... :roll:

Witam

Człowieku wyluzuj .......troche pogody ducha ,jaki cynizm :o ...

W takim razie nie pisz w swojej stopce takich ..."wierszykow" :lol:

ps. jaki sie tektura ugnie to jeszcze lepiej .. mniejszy bedzie efekt stukania

pozdrawiam
cynik

Ty się o mój looz nie martw,
ja się zacznę dopiero wtedy stresować jak mi zaczną butelki po podłodze się turlać od lewej do prawej, bo dałem nie taki podkład jak trzeba...

Jola z Melisy
26-02-2009, 14:43
Podpowiedzcie proszę jaką piankę stosować pod panele. Zwykłą 3 mm, czy lepiej dołożyć trochę i dać grubszą. Widziałam pianki z folią i bez. Doradźcie coś. :roll:

frykow
26-02-2009, 15:08
Tektura. Chociaż to nie odpowiedź na twoje pytanie, bo bardzo je zawęziłaś :)

Jola z Melisy
26-02-2009, 16:01
No dobra, to co najlepiej dać pod panele, żeby jak najmniej stukały.

joliska
26-02-2009, 16:09
U mnie będzie korek :)

Jola z Melisy
26-02-2009, 16:18
Tez o tym myślałam, ale chyba drogo wychodzi, nie?

joliska
26-02-2009, 16:46
Chyba 7 zł mkw. korka kosztuje + folia

les111
27-02-2009, 09:04
Możesz zastosować podkłady pod panele IZO-FLOOR różne grubości od 2,2 do 6mm

jarekkur
27-02-2009, 22:43
Podpowiedzcie proszę jaką piankę stosować pod panele. Zwykłą 3 mm, czy lepiej dołożyć trochę i dać grubszą. Widziałam pianki z folią i bez. Doradźcie coś. :roll:
Zasadniczo co kolwiek nie podłożysz to stukania nie wyeliminujesz nawet w 20%.
Wszystkie maty te z korka i te z tworzyw sztucznych a także te z materiałów ekologicznych wyciszają w zakresie tykania zegara ściennego czyli około 18-22dB.
Aby zlikwidowac hałas paneli należałoby je przykleic do podłoża.

Jola z Melisy
28-02-2009, 09:04
Dzieki za odpowiedź. Czyli nie ma się co wysilać i można dać najtańszą piankę, czyli tę 3 mm. A czy warto kupic tę z folią jednocześnie?

elutek
28-02-2009, 09:35
przedobrzyć też jest źle, ja tak zrobiłam :oops:
ułożyliśmy panele na 3 warstwach:
wykładzina dywanowa /co prawda cienka, tzw. remontowa/, folia, gąbka
stukanie słychać i za równo też nie jest :-? 8)

Puszka
27-04-2009, 14:38
Witam

Mam zamiar spróbować (w pierwszej kolejności w sypialni) wyłożyć samemu panele podłogowe. Co mam pod nie dać?? Widziałem w sklepie jakieś folie, pianki, maty. Co zastosować?? Nie wiem czy o ważne ale moja podłoga wygląda tak: chudziak,styropian, wylewka z siatką i jeszcze folia budowlana ale nie pamiętam czy pod czy nad styropianem.

Pozdrawiam

Puszka

mario1976
27-04-2009, 14:49
Są rózne możliwości. Ja proponuje folię, korek, panel.

zbigmor
27-04-2009, 14:52
Witam

Mam zamiar spróbować (w pierwszej kolejności w sypialni) wyłożyć samemu panele podłogowe. Co mam pod nie dać?? Widziałem w sklepie jakieś folie, pianki, maty. Co zastosować?? Nie wiem czy o ważne ale moja podłoga wygląda tak: chudziak,styropian, wylewka z siatką i jeszcze folia budowlana ale nie pamiętam czy pod czy nad styropianem.

Pozdrawiam

Puszka


Nie piszesz o podłogówce więc ja bym zaproponował folię, maty lub korek i panele. Mata lub korek pozwoli wyrównać lekkie nierówności i dodatkowo odizolować się termicznie od wylewki.

Erol 1
27-04-2009, 15:20
A jaką folię się daje pod piankę?

Puszka
27-04-2009, 15:34
Witam

Mam zamiar spróbować (w pierwszej kolejności w sypialni) wyłożyć samemu panele podłogowe. Co mam pod nie dać?? Widziałem w sklepie jakieś folie, pianki, maty. Co zastosować?? Nie wiem czy o ważne ale moja podłoga wygląda tak: chudziak,styropian, wylewka z siatką i jeszcze folia budowlana ale nie pamiętam czy pod czy nad styropianem.

Pozdrawiam

Puszka


Nie piszesz o podłogówce więc ja bym zaproponował folię, maty lub korek i panele. Mata lub korek pozwoli wyrównać lekkie nierówności i dodatkowo odizolować się termicznie od wylewki.


Podłogówki brak

Tam gdzie jest podłogówka poleciały płytki

zbigmor
27-04-2009, 15:37
A jaką folię się daje pod piankę?

Folia ma za zadanie oddzielić od wilgoci panele. To powinno wskazać jaką.
Ja nie dałem i nie żałuję.

OGC
27-04-2009, 19:06
A ja wszędzie podłogówka ...
To co najlepiej dać pod panele ?

Puszka
27-04-2009, 21:27
Musze sprawdzić jaka jest wysokość płytek po wyłożeniu bo w castoramie widziałem że na wylewke leci folia a potem różne maty albo korek i wszystko jest różnej grubości. Płytki mam juz w yłożone wiec zmierze bez problemu a jak kupie panele i bede znał ich grubość to dobiore mate korek lub pianke.

Puszka
28-04-2009, 09:09
To może jeszcze jedno pytanie żeby nie zaczynac nowego wątku.

W jakim kierunku układać panele bo widziałem dużo opini??

Pokój w kształcie prostokąta drzwi na krótkim boku a okno na długim boku.

edde
28-04-2009, 09:46
ponoć prostopadle do okna

gonzo93
28-04-2009, 10:46
Kierunek układania prostopadle do większych okien.
Z podkładem jest trudniej:

- brak podkładu i klejenie paneli do betonu
-> cichsze w chodzeniu
-> brak możliwości wyrównania nierówności

- podkład z pianki/płyt ekologicznych
-> głośniejsze w chodzeniu.
-> jakaś szansa na wyrównanie nierówności.

Marcel Dollar
12-05-2009, 08:53
Ja mam pytanie czy przy ogrzewaniu podłogowym można stosować płyty podkładowe czy też lepiej pianomat. Coś takiego polecano mi w sklepie http://www.pianomat.pl/pianomat_floor_description.php Ten szary podobno jest do podłogówki, tylko czy dobrze wygłusza tego nie wiem

no wlasnie co stosowac pod panele na ogrzewanie podlogowe?
czy w taki przypadku rowniez nalezy stosowac folie?
pozdr
rafal

ponawiam pytania..

kama100
05-06-2009, 14:46
Odświeżam

wikula7
05-06-2009, 21:53
Płyty arbitona : podkład Izo floor 3 mm - jest bardzo dobrym rozwiązaniem , na równe i nie równe podłoża . myślę że wydanie na korek 10 zł / m2 pod panele za 30- 40 zł ( można dać i więcej) jest lekką przesadą .
Zamontowałem dużo podłóg na Izo 3mm i jest zdecydowanie lepszy niż pianka i folia a nie wiele ustępuje korkowi czy innemu podkładowi za 10 - 12 zł .
Pozdrawiam


[ moderowano - reklama ]

jarekkur
06-06-2009, 20:47
wg mnie, kolejność wartw powinna wyglądać następująco: folia paroizolacyjna, pianka, panele podłogowe.

Jeżeli jest już połozona np wykładzina to można na niej (zamiast folii), pianka natomiast musi być.

Pozdrawiam
Najgorsze co może być to kłaść panele na wykładzinę pełną roztoczy i brudu. Nikt nie kładzie paneli jakichkolwiek czy drewnianych lub laminatowych na nową wykładzinę.
Wykładzinę usunąć wyrównać podłoże zgodnie ze wskazówkami producenta i ułożyć z zaleceniami producenta. Wtedy można myśleć o gwarancji.

jarekkur
06-06-2009, 20:49
Płyty arbitona : podkład Izo floor 3 mm - jest bardzo dobrym rozwiązaniem , na równe i nie równe podłoża . myślę że wydanie na korek 10 zł / m2 pod panele za 30- 40 zł ( można dać i więcej) jest lekką przesadą .
Zamontowałem dużo podłóg na Izo 3mm i jest zdecydowanie lepszy niż pianka i folia a nie wiele ustępuje korkowi czy innemu podkładowi za 10 - 12 zł .
Pozdrawiam


[ moderowano - reklama ]

Należy zwrócić uwagę na wielkość nierówności. Płyty te nie wyrównują nierówności powyżej 2 mm. Czytać zalecenia producenta!!!

marecki6
29-06-2009, 16:53
czy bedzie duza roznica pomiedzy podkladem z plyt o grubosci 3mm a 5,5mm ? roznica w cenie jest 2zl na metrze

Judka
30-06-2009, 08:54
Swoją drogą... ciekawe co jest w przypadku gdy panele kładzie się na posadzce z ogrzewaniem podłogowym - wtedy folii nie można dawać... więc co z gwarancją.....

O kurde, nie wiedzialam... A co się może stać? :-?
U nas w salonie podłogówka jest tylko przy oknie tarasowym na powierzchni około 1 x 3 m, cały salon to ok. 30 mkw. Na całości są panele, pod nimi podkłady pilśniowe, a pod nimi folia na betonie.

huuber
01-07-2009, 01:04
nigdy nie kupujcie pianki pod panele ani barlinek. Najlepsze sa materiały mało odkształcalne czyli prasowane wióry (paździeż) albo korek. Pianka przy brzegach ścian, futryn nie jest udeptana w odróżnieniu od miejsc po których się chodzi i właśnie dlatego panele czy barlinek opierając sie o piankę na brzegach, wiszą w powietrzu w miejscach uczęszczanych i zaczynają skrzypieć i chodzi sie po takich "balonach" w przejsciach lub korytażach (a nawet na duzych powierzchniach jest odczuwalne)

marecki6
01-07-2009, 17:22
czy warto doplacic do podkladu w postaci plyt o grubosci 5,5 zamiast 3mm ?

Trociu
07-07-2009, 10:12
nigdy nie kupujcie pianki pod panele ani barlinek. Najlepsze sa materiały mało odkształcalne czyli prasowane wióry (paździeż) albo korek. ale barlinek co?? pianka czy płyta prasowana?

huuber
15-07-2009, 21:20
Definitywnie płyta prasowana jest lepsza!
Chodziło mi o to, aby nie stosować pianki pod panelami albo pianki pod barlinkiem.
Sama podłoga barlinek uważam, że jest super.
excuse-moi za nieścisłość we wcześniejszej wypowiedzi.

LukaEgon
16-07-2009, 05:53
nigdy nie kupujcie pianki pod panele ani barlinek. Najlepsze sa materiały mało odkształcalne czyli prasowane wióry (paździeż) albo korek. Pianka przy brzegach ścian, futryn nie jest udeptana w odróżnieniu od miejsc po których się chodzi i właśnie dlatego panele czy barlinek opierając sie o piankę na brzegach, wiszą w powietrzu w miejscach uczęszczanych i zaczynają skrzypieć i chodzi sie po takich "balonach" w przejsciach lub korytażach (a nawet na duzych powierzchniach jest odczuwalne)
Marne masz o tym pojęcie..chcesz komuś wmówić że jeśli da załóżmy 3mm piankę i w pomieszczeniu 6x6 metrów na środku "udepcze się" do 1mm to te 2 mm różnicy powoduje pływanie paneli? :lol: :lol: :lol:

huuber
16-07-2009, 08:40
Zakładam że Ty znasz się ode mnie znacznie lepiej :lol:
I Twoja wiedza jest poparta wieloletnim doświadczeniem :lol:

Monikapl
16-07-2009, 11:12
Wczoraj ułozylismy 20m podłogi. Poniewaz panele kładlismy na ogrzewanie podłogowe nie połozylismy folii.
Mamy pianomat (3mm) na ogrzewanie podłogowe + 9mm panela balterio.
Super sie chodzi bo nie stłukaja tak mocno :lol:

ZUZEK
16-07-2009, 12:41
Wczoraj ułozylismy 20m podłogi. Poniewaz panele kładlismy na ogrzewanie podłogowe nie połozylismy folii.
Mamy pianomat (3mm) na ogrzewanie podłogowe + 9mm panela balterio.
Super sie chodzi bo nie stłukaja tak mocno :lol:

Można bez folii ?
Taki np. Classen w karcie gwarancyjnej wymaga paroizolacji. :roll:
http://www.ruckzuck.pl/pliki/Karta%20gwarancyjna.pdf

huuber
16-07-2009, 15:58
Kosmiczne rozwiązania stosujecie :lol:

VanHelsing
21-07-2009, 19:08
Znalazłem na Allegro dosyć chyba tani korek 2mm jako pod panele.
http://www.allegro.pl/item692559016_korek_podklad_pod_panelepodloge_5_25 zlm_okazja.html

Czy będzie on dobry jako podkład pod panele?
Podłogę mam równą, chodzi mi o jakość tego korka.

VanHelsing
22-07-2009, 20:54
Ja wstępnie skłaniam się do korka 2 mm, cena całkiem przystępna ok. 5,50 za metr.
Podłoga jest dosyć równa, zatem nie obawiam się o właściwości wyrównujące podkładu. Jednak nie jestem pewny, czy to wystarczy do wytłumienia stukania (na tyle na ile jest to możliwe w przypadku paneli oczywiście).

VanHelsing
22-07-2009, 21:23
Czy ktoś jeszcze kładł korek 2mm pod panele i może powiedzieć, jak się spisuje?

majpio
23-07-2009, 14:27
A w jakim celu kładzie się folię przed np pianką i panelami?

VanHelsing
23-07-2009, 19:13
A w jakim celu kładzie się folię przed np pianką i panelami?folia chroni przed wilgocią, ale przede wszystkim przed utratą gwarancji :-)

VanHelsing
23-07-2009, 20:47
Czy te płyty różnią się czymś od płyt STEICO, EKOPOR i podobnych? I czy rzeczywiście tłumią lepiej niż korek?

VanHelsing
23-07-2009, 21:02
jaki sie tektura ugnie to jeszcze lepiej .. mniejszy bedzie efekt stukania
taaa.... jasne - tektura się ugnie, powstanie przestrzeń i na pewno będzie "mniejszy" efekt stukania.

moniaska
23-07-2009, 21:10
Ja właśnie wczoraj kupiłam panele i też doradzano mi taki podkład( zmielone liście jakby i sprasowane) o grubości 5,5 mm. Pianka się po dłuższym czasie ulatnia i panele bardziej podobno pod nią skrzypią.

A czy słyszeliście coś na temat ułożenia paneli w jakiś sposób że nie widać łączeń...jak to ma być poziomo pionowo ??

VanHelsing
23-07-2009, 21:15
Ja właśnie wczoraj kupiłam panele i też doradzano mi taki podkład( zmielone liście jakby i sprasowane) o grubości 5,5 mm. Pianka się po dłuższym czasie ulatnia i panele bardziej podobno pod nią skrzypią.
Ten podkład to z Barlinka czy innej firmy?

A czy słyszeliście coś na temat ułożenia paneli w jakiś sposób że nie widać łączeń...jak to ma być poziomo pionowo ??
Chyba chodzi o to, aby były prostopadle do okien.

moniaska
23-07-2009, 21:21
Szczerze, nie pytałam jakiej firmy...to chyba nie jakiś specjalny. Kosztował chyba 6,50 za m2.
Dotykałam to i widziałam... to coś takiego jakby wykładzina dywanowa w takich kwadratach...

anetabo
23-07-2009, 21:36
ja się zacznę dopiero wtedy stresować jak mi zaczną butelki po podłodze się turlać od lewej do prawej, bo dałem nie taki podkład jak trzeba...

Toż to panele. Zdejmiesz poprawisz. Ja zrobię jak kolega radzi z tą tekturą.
Czy dawać jeszcze folię pod nią?

ravbc
24-07-2009, 09:02
Ciekawostka: tektura falista (taka "z powietrzem między warstwami papieru") jest całkiem niezłym izolatorem. Niktóre źródła twierdzą, że lepszym niż cienka pianka. Dodając do tego spore ryzyko stworzenia "pudła rezonansowego" pod podłogą, ja wybrałem piankę (http://www.arbiton.com/strony/1/i/408.php). Oczywiście sama pianka nie pomoże wyciszyć paneli, jeśli posadzka nie będzie równa.

ravbc
24-07-2009, 09:17
Najlepszą metodą wyciszenia paneli jest... ich usunięcie ;-)
Niestety podłoga pływająca zawsze będzie hałasować, im lżejsza tym bardziej, no a panele są bardzo lekkie... Można oczywiście minimalizować skutki - podstawa, to likwidacja przestrzeni pod panelami, czyli jak najrówniejsza posadzka + podkład eliminujący dodatkowo mikronierówności. Idealnie nie będzie, ale da się z tym żyć przynajmniej. ;-)

Darek Rz
24-07-2009, 10:30
jaki sie tektura ugnie to jeszcze lepiej .. mniejszy bedzie efekt stukania
taaa.... jasne - tektura się ugnie, powstanie przestrzeń i na pewno będzie "mniejszy" efekt stukania.

W przeciwieństwie do ciebie mam jako podklad tekturę falistą na podłogówce już kilka lat wiec wiem o czym pisze .

Depi
24-07-2009, 12:49
Pewien forumowicz, o ile mnie pamiec nie myli byl to NJerzy, planowal dac pod panele pape termozgrzewalna. Wydaje sie byc idealnym materialem - gesta i elastyczna, czyli dobrze tlumi, a jednoczesnie dobrze przewodzi cieplo.

Pomysl wydaje mi sie godny rozwazenia. Problemem moze byc jedynie potencjalne "zapach" smoly, ktory moglby byc wyczuwalny po uruchomieniu ogrzewania. Dlattego ja sie na razie wstrzymalem, az NJerzy rozwiazanie przetestuje :)

michalsiak
24-07-2009, 22:11
planowal dac pod panele pape termozgrzewalna. Wydaje sie byc idealnym materialem - gesta i elastyczna, czyli dobrze tlumi, a jednoczesnie dobrze przewodzi cieplo.
Pomysl wydaje mi sie godny rozwazenia. Problemem moze byc jedynie potencjalne "zapach" smoly, ktory moglby byc wyczuwalny po uruchomieniu ogrzewania. Dlattego ja sie na razie wstrzymalem, az NJerzy rozwiazanie przetestuje

to żart jakiś ?
większego idiotyzmu nie słyszałem

michalsiak

Depi
24-07-2009, 22:32
No to malo, chlopie, slyszales...

michalsiak
24-07-2009, 22:42
No to malo, chlopie, slyszales...

taaa :-)

michalsiak

mattdl
24-07-2009, 22:44
heh czegoz to ludzie nie wymyślą

anetabo
24-07-2009, 23:27
heh czegoz to ludzie nie wymyślą

Jeśli robi to NJerzy to czekajmy na efekty, bo ten bełkot o piance zupełnie mnie nie przekonuje. Jedyny powód dla mnie do stosowania pianki to równanie do gresu lub parkietu.

Depi
25-07-2009, 09:21
Jeśli robi to NJerzy to czekajmy na efekty,

A no wlasnie.

Anka.Cyganka
25-07-2009, 10:47
Zgadzam sie , pływająca podłoga zawsze bedzie miała stukanie z " pustej przestrzeni"
Oczywiscie w miekkich " bamboszkach " nie slychac tego , dlatego pewnie nieraz posiadacze paneli wypowiadaja sie ze nic u nich nie stuka. Ale wystarczy wejsc w butach - koszmar.
Jak przypomne sobie rozne " imieniny u cioci " święta , czy inne imprezy u osób ktore mają panele na podlodze to koszmar. No bo chyba nikt nie kaze gosciom na przyjęciu sciagac butów ( elegancki pan w garniturze bez butow , albo wystrojona pani bez butów , hahahahha )
Wiec zupelne wyeliminowanie problemu to tylko jakakolwiek podloga ale przyklejona do posadzki

rogo
25-07-2009, 12:00
O co chodzi z tymi stukającymi panelami ??

Mam ja i około mnóstwo moich znajomych i nikomu nie stukają :o :oops:

Co może stukać, bo ja chyba nie bardzo rozumiem - mam stare (klejone) i nowe (clicki), mam na dużej powierzchni i małej - właśnie uciszyłam wszelkie urządzenia hałasujące (z domownikami włącznie :o :lol: ) pospacerowałam i nijak nie chcą stukać :evil: :evil: Może dlatego, że w laciach a nie w szpilkach chodzę??

też mam jakieś dziwne bo nie stukają :lol:

fido
28-07-2009, 23:16
widziałem płyte pilśnową pod panelami
panele nie stukają - tewelacja
tylko problem jeden
pilśnia nie jest zbyt dobra na podłogówkę - przynajmniej tak mi się wydaje

pomyślałem co by było gdyby w pilśni zrobił kilkadziesiąt otworów?
wtedy pzwodność cieplna wzrasa a stuków nie będzie

ps
ponoć gdzieś jest wątek - co dać pod panele które są na podłogówce tak aby nie stukało - czy ktoś podeśle linka?

flowhere
11-08-2009, 12:12
Witam!
Jestem na etapie przygotowania do układania paneli. Czytałem kilka artykułów na ten temat i w wielu z nich fachowcy piszą że należy zastosować folię pod piankę i panele by uniknąć zawilgocenia desek.
Niby ok jest w tym jakaś logika, ale przecież jeśli będę miał wilgoć idącą z podłogi to jeśli napotka ona folię i się przed nią zatrzyma to będziemy mieli grzybka pod panelami. Tak sobie to wykombinowałem, no chyba że należy zastosować jakąś folię paroprzepuszczalną czy coś takiego?

pierwek
11-08-2009, 13:08
zamiast folii paroprzepuszczalnej kup najtańszą folię malarską i podziurkuj ją widelcem - efekt będziesz miał ten sam a zawsze parę zł zostanie w kieszeni :P

raafi99
11-08-2009, 13:14
Chyba za dużo tej foli, izolacja jest już pod wylewkami (nie wspomnę że pod chudziakiem też), pod panelami już żadnej wilgoci być już nie powinno. A na piętrze to już raczej nie ma skąd. Mogę się mylić.

pierwek
11-08-2009, 13:16
folię daje się żeby był poślizg chyba - wilgoci tam nie ma prawa być

flowhere
11-08-2009, 13:27
Podrzucę Wam kilka artykułów które czytałem, ciekaw jestem co Wy na to?

http://gazetadom.pl/Ladny-Dom/1,63545,2875827.html

http://www.abrys.net/panele.html

http://jak.manipulant.pl/jak-ukladac-panele-podlogowe/

Takie trzy pierwsze w góry :)

pierwek
11-08-2009, 14:03
ok - napisali, że folia jest przeciw wilgoci i należy ją układać. Sądzę, że mają rację - ja też dawałem folię pod podkład - w sumie nie wnikałem tak bardzo od czego ona jest...

pafcio111
11-08-2009, 14:16
ok - napisali, że folia jest przeciw wilgoci i należy ją układać. Sądzę, że mają rację - ja też dawałem folię pod podkład - w sumie nie wnikałem tak bardzo od czego ona jest...

Witam,

Kolego folia musi być... nawet jeśli jest nie potrzebna, to wymaga jej producent. Jeśli będziesz, ewentualnie, reklamował panele to musi być one bezwględnie. Nadodatek to musi być folia paraizolacyjna, tak jak np. się stiduje przy ocieplaniu poddaszy. Jeśli będzie to inna to też będziesz miał problem. Wiem to z autopsji. Własnie reklamowałem panele KronOriginal. Piersze co przyjechał gość na wizję to sprawdził folię, czy jest i czy to ta paraizolacyjna, potem dylatacje przy ścianie i samo ułożenie, przesunięcie pomiędzy panelami max 60/40. Jeśli by coś nie było spełnione to by już na wstępie ją odrzucił.... A tak zatiwerdzili mi wymianę paneli...

pierwek
11-08-2009, 14:20
tak mi się przypomniało, że Classen też tak ma w warunkach gwarancji nt folii. Jak jej nie ma pod podkładem to nie ma gwarancji.

nillu0
15-08-2009, 13:04
Proszę o informację kolegę który ma tekturę falistą na podlogówce:

Czy pod tekturę dać jeszcze folię PE ???

Depi
15-08-2009, 13:47
Folia zawsze. Chyba, ze jest papa, to juz wtedy chyba nie ma po co :)

Darek Rz
15-08-2009, 22:08
Folia zawsze. Chyba, ze jest papa, to juz wtedy chyba nie ma po co :)
Błagam nie przesadzajcie z tą folią .......
Wytłumacz ,tylko logicznie po co ta folia ??Zaraz napiszesz ,bo wilgoć itp ................echhh

Jurek_Z
15-08-2009, 23:06
Folia zawsze. Chyba, ze jest papa, to juz wtedy chyba nie ma po co :)
Błagam nie przesadzajcie z tą folią .......
Wytłumacz ,tylko logicznie po co ta folia ??Zaraz napiszesz ,bo wilgoć itp ................echhh

Logicznie ... to u mnie w przypadku nie położenia folii paroizolacyjnej traci się gwarancję na panele. Taki był opis na opakowaniu.

michalsiak
16-08-2009, 14:40
a nie można na folie położyć bezpośrednio paneli na podłogówce?

Jeżeli jest równy jastrych i nie przeszkadza głuchy odgłos chodzenia to chyba można tak zrobić , chyba że się grubo mylę

michalsiak

jz
17-08-2009, 12:53
Czy należy kłaść dodatkowo folię budowlaną (przeciw wilgoci) pod panele w nowo wybudowanym domu? Czy jest sens stosować tę folię, skoro na chudziaku i tak leży taka folia i to dwie warstwy (nie wspominając o styropianie)?

fido
17-08-2009, 21:50
sens a może nie
producenci nie dają gwarancji jak nie położysz folii

Kris2222
17-08-2009, 22:31
jak sie ten perlit układa
wysuwasz równasz i można na to kłaś np. panele ?
jak to wygląda , to jakiś styropian granulowany czy jak ?,
no bo jak bede w tym chodzić to sie będzie rozjeżdżać
mam nad garażem strop bez wylewki , jest niby prosty ,a le trza podrównać , nada sie to ?

iness650
25-08-2009, 15:13
Kupiłam tanie panele z Eggera (florline) i rozważam położenie pod nie dość drogiego podkładu z żywicy i piasku od firmy Witex. Nazywa się Sound protect i jest w dwóch grubościach 20mm i 24mm.
Chciałabym zminimalizować jak najbardziej ten nieprzyjemny przy panelach dźwięk gdy się po nich chodzi w obuwiu.
O ile ten podkład jest lepszy od zwykłego korku czy pianki? Czy warto dać 20zł/m2 tego cuda?
http://www.witex.com/imgs//unterlagsmaterial_777.jpg

bxxxgi
25-08-2009, 15:27
Cóż nie ukrywajmy, że jest to podkład z górnej pólki cenowej, ale jego właściwości są takie sobie. Zamiast tego ja osobiście poleciłbym, któryś z podkładów produkowanych przez Organikę - mam na myśli Pianomat, są one zdecydowanie lepsze jakościowo a także i cenowo. Poniżej 20xł i to sporo można dostać nawet pianomat z zintegrowaną folią paroizolacyjną. W internecie jest jedna firma która handluje Pianomatem w bardzo korzystnych cenach. Jeśli potrzebujesz więcej informacji zapraszam na prv.

iness650
25-08-2009, 23:01
Z tego co się zorientowałam to Pianomatem handluje każdy Komfort. Czy ktoś jest w stanie potwierdzić jego niezawodność?

laparia
26-08-2009, 07:44
Witam

Co będzie lepsze pianomat czy płyty Steico.

pozdrawiam

iness650
26-08-2009, 13:16
Znalazłam coś takiego:

PODKŁAD POD PANELE MAX-POD
Podkłady pod podłogi Max Pod wykorzystywane zarówno pod panele podłogowe, jak i podłogi z drewna naturalnego.

Dane techniczne:

* Materiał: polistyren ekstrudowany
* Niwelacja nierówności: 2 - 3 mm
* Wymiary: 500 mm x 1000 mm
* Nasiąkliwość wody po 28 dniach: max. 0.5 %
* Grubość: 5 mm
* Izolacja akustyczna: Lw = 22 dB
* Odporność na obciążenia: 6t / m˛
* Opór cieplny: r = 0.22 m˛ K/W

Czy znacie może podkłady, które mają jeszcze większą izolacje akustyczną ?

bxxxgi
27-08-2009, 09:24
Pianomat pod podłogi sportowe gr 5mm izolacja akustyczna 30dB cena około 20zł/m2
Pianomat pod podłogi sportowe gr 8mm izolacja akustyczna 40dB cena około 25zł/m2

jarekkur
27-08-2009, 23:13
Należy przy decybelach zwrócic uwagę, że na tych matach najbardziej korzysta sąsiad z dołu, niewiele zaś sam uzytkownik. Proponuje np. w komforcie położyć na pianomat panel z laminatu i jeden obok i porównać oba odgłosy uderzenia kawałkiem drewna np. trzonkiem małego młotka lub czymś podobnym.
Poza tym 20dB to tykanie zegara. 40dB to juz cicha rozmowa.

iness650
28-08-2009, 12:05
jarekkur Czytałam conieco Twoich postów w innych wątkach o podobnej tematyce ale nadal nie potrafie ocenić czy warto kupować lepszy podkład pod panele. Czy przy pianomacie 8mm pod podłogi sportowe uzyska się doskonały efekt? Czy przy chodzeniu po nich nie będzie słychać, że to panele bo o to mi własnie chodzi?
Przypominam, że panele które kupiłam to raczej z niskiej półki.
Doświadczenie w Komforcie będe musiała zrobić i tak ;)

jarekkur
28-08-2009, 19:38
jarekkur Czytałam conieco Twoich postów w innych wątkach o podobnej tematyce ale nadal nie potrafie ocenić czy warto kupować lepszy podkład pod panele. Czy przy pianomacie 8mm pod podłogi sportowe uzyska się doskonały efekt? Czy przy chodzeniu po nich nie będzie słychać, że to panele bo o to mi własnie chodzi?
Przypominam, że panele które kupiłam to raczej z niskiej półki.
Doświadczenie w Komforcie będe musiała zrobić i tak ;)

Nie ma doskonałych systemów. Zawsze będzie słychać. Rzecz w tym na ile jesteś w stanie ten hałas odpuścić. Niestety nie da się oszukać. Musisz sama spróbować. Jak? Napisałem.

iness650
06-09-2009, 11:26
Ostatecznie kupiłam Pianomat gr. 4cm oraz osobno folie paroizolacyjną. Całość 11zł/m2.

kurm28
27-10-2009, 21:35
Witam

Mam wybudowany domek.
Czas podłogi kłaść.
Tam gdzie nie będzie kafli, będzie panel. Nie jakiś drogi, coś 36 PLN/m2.
Pod panel ułożę piankę marki Arbiton izo-flor Thermo jako, ze mam podłogówkę z PC.
Zgodnie ze sztuką, pod piankę powinna iść folia paroizolacyjna.
Tak tez miałem zamiar zrobić, ale doradca klienta w CASTO poradził, żeby sobie dać spokój z folią, bo to tylko dodatkowa izolacja.
Oczywiście w razie W, to bez folii nie ma gwarancji, ale powiedzmy, że nie jest to dla mnie problem.

Teraz pytanie - miał doradca rację, czy nie bardzo?
O ile jestem w stanie zaufać mu jeżeli chodzi o pięterko, to już na parterze mam spore wątpliwości (salon i pokój gościnny).

Poradźcie szanowni Państwo jako eksperci niezależni.

Dziękuje
Pozdrawiam

k

Parkiet
27-10-2009, 22:31
Witam

Mam wybudowany domek.
Czas podłogi kłaść.
Tam gdzie nie będzie kafli, będzie panel. Nie jakiś drogi, coś 36 PLN/m2.
Pod panel ułożę piankę marki Arbiton izo-flor Thermo jako, ze mam podłogówkę z PC.
Zgodnie ze sztuką, pod piankę powinna iść folia paroizolacyjna.
Tak tez miałem zamiar zrobić, ale doradca klienta w CASTO poradził, żeby sobie dać spokój z folią, bo to tylko dodatkowa izolacja.
Oczywiście w razie W, to bez folii nie ma gwarancji, ale powiedzmy, że nie jest to dla mnie problem.

Teraz pytanie - miał doradca rację, czy nie bardzo?
O ile jestem w stanie zaufać mu jeżeli chodzi o pięterko, to już na parterze mam spore wątpliwości (salon i pokój gościnny).

Poradźcie szanowni Państwo jako eksperci niezależni.

Dziękuje
Pozdrawiam

k
Jeśli brak folii wpływa na utratę gwarancji, to ma to zasadność techniczną. Dotatkowa izolacja - na pewno, nawet konieczna, ale nie dla ciepła. Załączona do wyrobu instrukcja jest dla Ciebie podstawą montażu. Odczytaj inne opinie,(jeśli będą) wnioski wyciągnij sam. Pozdrawiam.

kurm28
28-10-2009, 08:38
Witam ponownie

Dziekuje za opinie i proszę o więcej.

pzdr
k

efilo
28-10-2009, 08:58
a może zamiast pianki papier?

Bastorek
28-10-2009, 09:08
Jak domniemam to jest parter i nie ma podpiwniczenia tak?

kurm28
28-10-2009, 14:13
1) Myslalem nad papierem, ale do mnie nie przemawia.
Pianka zostala zakupiona, wiec przynajmniej te rozterke mam z glowy? ;-)

2) Tak, parter i bez podpiewniczenia, ale izolowany styropianem 10mm z folią aluminiową jako ekranem do podlogowki.

pzdr
k

efilo
28-10-2009, 14:28
no ale pod styropianem jest izolacja przeciwwilgociowa tak?

niezależnie od powyższego firma arbiton zaleca położenie folii paroizolacyjnej. wydaje mi się że producent jest lepiej poinformowany niż forumowicze. jeśli chcesz z niej zrezygnować to najlepiej spytaj producenta - zazwyczaj mają dział techniczny który szybko odpowiada na pytania konsumentów - wiem bo sama kilkakrotnie mędziłam knaufom i innym takim, zwłaszcza w zakresie nowych produktów do których nie ma pełnej informacji technicznej.

kurm28
28-10-2009, 14:56
no ale pod styropianem jest izolacja przeciwwilgociowa tak?

niezależnie od powyższego firma arbiton zaleca położenie folii paroizolacyjnej. wydaje mi się że producent jest lepiej poinformowany niż forumowicze. jeśli chcesz z niej zrezygnować to najlepiej spytaj producenta - zazwyczaj mają dział techniczny który szybko odpowiada na pytania konsumentów - wiem bo sama kilkakrotnie mędziłam knaufom i innym takim, zwłaszcza w zakresie nowych produktów do których nie ma pełnej informacji technicznej.

No dokładnie, pod styropianem jest folia - zapomniałem o tym ;-)))
Dobry pomysl z tym zapytaniem producenta.
Tak tez zrobie.

(tak na marginesie - Arbiton to marka. Producentem jest firma Decora ;-) )

efilo
28-10-2009, 15:01
fakt :D

annecy
28-10-2009, 15:07
ja też miałem rozterki no ale...po lekturze oraz rozmyślaniach...
...na wylewce z podłogówką położyłem folię , która zabezpiecza panele przed wyrzutem wilgoci z wylewek rokrocznie za każdym razem kiedy odpalisz ogrzewanie.
mimo to gwarancje olewam...

następnie dałem tekturę 2mm i dopiero na to panele 7mm.
dużo się dowiadywałem i pianka jest beeeeeeeeeeee przy podłogówce....
bo to jest dopiero izolator!

panele dają dużo ciepła i nie widzę znaczącej różnicy w temperaturze powierzchni z panelami a gresem....
ale będę musiał jeszcze testy poprzeprowadzać , coby się upewnić...

pozdr

kurm28
28-10-2009, 20:36
ja też miałem rozterki no ale...po lekturze oraz rozmyślaniach...
...na wylewce z podłogówką położyłem folię , która zabezpiecza panele przed wyrzutem wilgoci z wylewek rokrocznie za każdym razem kiedy odpalisz ogrzewanie.
mimo to gwarancje olewam...

następnie dałem tekturę 2mm i dopiero na to panele 7mm.
dużo się dowiadywałem i pianka jest beeeeeeeeeeee przy podłogówce....
bo to jest dopiero izolator!

panele dają dużo ciepła i nie widzę znaczącej różnicy w temperaturze powierzchni z panelami a gresem....
ale będę musiał jeszcze testy poprzeprowadzać , coby się upewnić...

pozdr

też gdzieś czytałem, że pianka jest beeeee.... tyle tylko, że pisał to ktoś, kto pianki nie miał.
z kolei na forum otrzymałem też info, od posiadaczki pianki, która była super zadowolona.

to podobnie jak z panelami i podłogówką.
ci co tylko słyszeli, mówią, ze to lipa straszna na pewno jest.
ci co mają i mają sprawdzone u siebie, piszą, ze działa to dobrze.

trudno - zobaczę.
piankę kupiłem specjalną na podłogówki (chociażmoże to tylko taki "chłyt marketingowy") więc wyboru nie mam :-))


tak się zastanawiam, skąd ta wilgoć w betonie, za każdym razem kiedy podłogówka startuje.
za pierwszym razem, to bym jeszcze rozumiał (z tym, ze moja podłoga wysychała jakieś 3 miesiące a teraz jeszcze dodatkowo podgrzewam ją powoli), ale za każdym kolejnym?
przecież pod spodem jest izolacja, z boku jest izolacja....

no ale kolega mi z tym "wyrzutem wilgoci" ćwieka zabił. :(

pzdr
k

efilo
28-10-2009, 20:52
Z wyrzutami dyskutować
nie będę. Powiem tylko jedno. Pod parkiet żadnej folii sie nie daje.

Parkiet
28-10-2009, 21:22
ja też miałem rozterki no ale...po lekturze oraz rozmyślaniach...
...na wylewce z podłogówką położyłem folię , która zabezpiecza panele przed wyrzutem wilgoci z wylewek rokrocznie za każdym razem kiedy odpalisz ogrzewanie.
mimo to gwarancje olewam...

następnie dałem tekturę 2mm i dopiero na to panele 7mm.
dużo się dowiadywałem i pianka jest beeeeeeeeeeee przy podłogówce....
bo to jest dopiero izolator!

panele dają dużo ciepła i nie widzę znaczącej różnicy w temperaturze powierzchni z panelami a gresem....
ale będę musiał jeszcze testy poprzeprowadzać , coby się upewnić...

pozdr

też gdzieś czytałem, że pianka jest beeeee.... tyle tylko, że pisał to ktoś, kto pianki nie miał.
z kolei na forum otrzymałem też info, od posiadaczki pianki, która była super zadowolona.

to podobnie jak z panelami i podłogówką.
ci co tylko słyszeli, mówią, ze to lipa straszna na pewno jest.
ci co mają i mają sprawdzone u siebie, piszą, ze działa to dobrze.

trudno - zobaczę.
piankę kupiłem specjalną na podłogówki (chociażmoże to tylko taki "chłyt marketingowy") więc wyboru nie mam :-))


tak się zastanawiam, skąd ta wilgoć w betonie, za każdym razem kiedy podłogówka startuje.
za pierwszym razem, to bym jeszcze rozumiał (z tym, ze moja podłoga wysychała jakieś 3 miesiące a teraz jeszcze dodatkowo podgrzewam ją powoli), ale za każdym kolejnym?
przecież pod spodem jest izolacja, z boku jest izolacja....

no ale kolega mi z tym "wyrzutem wilgoci" ćwieka zabił. :(

pzdr
k
Folia jako izolacja paroszczelna, pod podłogę pływającą na ogrzewaniu podłogowym szczególnie, jest rzeczą konieczną. Jej brak pozwala na chłonięcie wilgoci przez beton posadzki w okresie letnim. Po włączeniu ogrzewania podłogowego następuje gwałtowny wzrost ciśnienia pary wodnej w kierunku podłogi, co z kolei doprowadza do jej uszkodzenia. Zainstalowana folia między posadzką a podłogą blokuje przepływ wilgoci zarówno w jedną jak i drugą stronę. Parkiet trudno jest skojarzyć z podłogą pływającą.Pozdrawiam.

efilo
28-10-2009, 22:08
Taka merytoryczna wypowiedź. Po co złośliwość na końcu. Jak widać trudno ale da się.

parixawa ma rację - producenci paneli na ogrzewanie podłogowe podkreślają jak istotne jest położenie folii paroizolacyjnej pod warstwę pośrednią.

jarekkur
28-10-2009, 23:58
Witam

Mam wybudowany domek.
Czas podłogi kłaść.
Tam gdzie nie będzie kafli, będzie panel. Nie jakiś drogi, coś 36 PLN/m2.
Pod panel ułożę piankę marki Arbiton izo-flor Thermo jako, ze mam podłogówkę z PC.
Zgodnie ze sztuką, pod piankę powinna iść folia paroizolacyjna.
Tak tez miałem zamiar zrobić, ale doradca klienta w CASTO poradził, żeby sobie dać spokój z folią, bo to tylko dodatkowa izolacja.
Oczywiście w razie W, to bez folii nie ma gwarancji, ale powiedzmy, że nie jest to dla mnie problem.

Teraz pytanie - miał doradca rację, czy nie bardzo?
O ile jestem w stanie zaufać mu jeżeli chodzi o pięterko, to już na parterze mam spore wątpliwości (salon i pokój gościnny).

Poradźcie szanowni Państwo jako eksperci niezależni.

Dziękuje
Pozdrawiam

k

kompletna bzdura jakiegoś mądrali ze sklepu. Folia jest w tym przypadku konieczna jako izolacja przeciw wilgoci z wylewki szczególnie ogrzewanej.
Powinieneś sprawdziś wilgotnosc wylewki musi mieć 1,5% mierzone CM-ką. Absolutna koniecznosć inaczej może co folia nie pomóc. Folia jak każdy materiał ma pewien współczynnik przenikania - szczegóły pominę. Zakładanie cienkiej folii 0,2mm jest nieporozumieniem. Na ogrzewanie podłogowe grubosć folii 1,2mm. Opór przenikania ciepła folii jest niewielki i nie ma znaczenia. Najlepiej byłoby porządnie wygrzać wylewkę przez trz tygodnie albo i dłużej. Folia musi byc położona na zakładkę i dokładnie sklejone obie części, wywinięta na ścianę do wysokości 10cm. Najleprzy sposób to jednak wysuszyć wylewkę w sposób naturalny. Potrzeba na to jednak duąo czasu i wiedzy tej zwykłej o wietrzeniu pomieszczeń nie przez uchylone okna lecz kilkuminutowe przeciągi np. trzy razy dziennie minimum dwa razy. Powierzchni wylewki musi być wolna od różnych śmieci i lezących wiader resztek płyt k-g pyłu. Zeszlifowana warstwa wierzchnia jeżeli jest bardzo twarda.

jarekkur
29-10-2009, 00:02
Z wyrzutami dyskutować
nie będę. Powiem tylko jedno. Pod parkiet żadnej folii sie nie daje.

mowa jest o panelach a nie parkiecie.

jarekkur
29-10-2009, 00:33
ja też miałem rozterki no ale...po lekturze oraz rozmyślaniach...
...na wylewce z podłogówką położyłem folię , która zabezpiecza panele przed wyrzutem wilgoci z wylewek rokrocznie za każdym razem kiedy odpalisz ogrzewanie.
mimo to gwarancje olewam...

następnie dałem tekturę 2mm i dopiero na to panele 7mm.
dużo się dowiadywałem i pianka jest beeeeeeeeeeee przy podłogówce....
bo to jest dopiero izolator!

panele dają dużo ciepła i nie widzę znaczącej różnicy w temperaturze powierzchni z panelami a gresem....
ale będę musiał jeszcze testy poprzeprowadzać , coby się upewnić...

pozdr

też gdzieś czytałem, że pianka jest beeeee.... tyle tylko, że pisał to ktoś, kto pianki nie miał.
z kolei na forum otrzymałem też info, od posiadaczki pianki, która była super zadowolona.

to podobnie jak z panelami i podłogówką.
ci co tylko słyszeli, mówią, ze to lipa straszna na pewno jest.
ci co mają i mają sprawdzone u siebie, piszą, ze działa to dobrze.

trudno - zobaczę.
piankę kupiłem specjalną na podłogówki (chociażmoże to tylko taki "chłyt marketingowy") więc wyboru nie mam :-))


tak się zastanawiam, skąd ta wilgoć w betonie, za każdym razem kiedy podłogówka startuje.
za pierwszym razem, to bym jeszcze rozumiał (z tym, ze moja podłoga wysychała jakieś 3 miesiące a teraz jeszcze dodatkowo podgrzewam ją powoli), ale za każdym kolejnym?
przecież pod spodem jest izolacja, z boku jest izolacja....

no ale kolega mi z tym "wyrzutem wilgoci" ćwieka zabił. :(

pzdr
k

Twoja wylewka leży na konstrukcji podłogowej umieszczonej na gruncie rodzimym czyli jest niepodpiwniczona.
Wylewka nad ogrzeaniem podłogowym ma grubość minimum 6,5cm podejrzewam, że twoja jest grubsza około 8cm, to typowa grubość,
Wylewka cementowa o grubości 4cm w idealnych warunkach klimatycznych podpiwniczona lub na pietrze, wolna od jakichkolwiek leżących na niej eleentach budowlanych schnie około 2 miesięcy. Twoja o grubości załóżmy 6,5cm schnie w tych samych idealnych warunkach około 4-5 iesięcy aby uzyskała 1,5% wilgotności CM. Oczywiście zakładając, że wylewka jest o odpowiedniej konsystencji i właściwościach fizycznych w co wątpię. Jeżeli ma naskórek twardzieli czyli bardzo zwartą i twardą a przy tym wyjątkowo kruchą cieką warstwę 0,5mm to schnięcie się wydłuża. W tej sytuacji nie kładłbym paneli, bo po prostu szkoda pieniędzy.
Włącz na full ogrzewanie i tak trzymaj przez dwa tygodnie. Wietrz kilka reazy dziennie krótko ale na przelot pomieszczenie.
Wyczyść dokładnie 1 m2 powierzchni i przyklej w tym iejscu przźroczystą folię. Folię kleisz na brzegach ale bardzo dokładnie taśmą mocną srebrną. Jeżeli pokaże ci się pod folią para to jest wylewka bardzo mokra. jeżeli nie będzie pary to znaczy, że wilgoć w znzcnym stopniu z niej wyszła ale napewno nie do końca. Najlepiej jak przykleisz folię w trzech miejscach na wylewce.
Jezeli nie masz foli 1,2mm to kup folię budowlaną 0,4mm i połóż dwie warstwyfoli na krzyż. Każda warstwa musi być na zakładkę i sklejona. Najlepiej jak byś nie ontował tej zimy listew. Po obcięciu folii na wysokości paneli po ich zamontowaniu wilgoć z wylewki bedzie uchodziła przez dylatacje między wylewką a ścianą. W innym przypadku wejdzie w listwy. Jezeli będą z drewna lub z MDF to się wypaczą a w miejscach cięć spuchną i poczernieją.
Po wyłaczeniu ogrzewania w maju spada temperatura wylewki a od spodu od gruntu dochodzi jeszcze niższa temperatura. Jeżeli przewidziano coś takiego jak punkt rosy to zamontowano odpowiednią izolację. Nie znaczy to, że pod wylewka nie będzie pary wodnej. Szczególnie w iejscach przy rurach oże dojśc do skraplania się pary wodnej. Na przykład temperatura na powierzchni wylewki będzie latem około 18C na poziomie rur z chłodna wodą około 14C. Zimą w tym samym miejscu jest temperatura przy rurach około 45C miedzy rurami spada do 38C zaleznie od szerokości rozstawienia rur z wodą a na powierzchni masz temperaturę wylewki rzędu 30C a w mrozy nawet 34-36C.
Stąd w twoich warunkach możliwość wilgocenia wylewki. Te cykliczne "uderzenia" wilgoci z wylewki najgroźniejsze są w pierwszym i drugim sezonie grzewczym.

Parkiet
29-10-2009, 00:33
Taka merytoryczna wypowiedź. Po co złośliwość na końcu. Jak widać trudno ale da się.

parixawa ma rację - producenci paneli na ogrzewanie podłogowe podkreślają jak istotne jest położenie folii paroizolacyjnej pod warstwę pośrednią.
Daleki jestem od złośliwości, ale jeśli ta to odebrałeś to PRZEPRASZAM. Pozdrawiam.

kurm28
29-10-2009, 08:22
Dziekuje bardzo za konkretne i fachowe wypowiedzi.
Wyglada na to, ze jednak folia będzie ;-)
Kupie taką 2mm po panele i powinno byc OK.

Zrobie też foliowy test wilgotności - z ciekawości. ;-)

Inna sprawa, ze wylewka leży już trochę i jako, ze sie nie spiesze z wprowdzeniem, to pewnie jakiś czas paneli kładl tez nie będę.

Gwoli ścislosci chcial bym tylko dodać, ze w podlogowce z PC nie mysle miec wody o wiekszej temp jak 30 stopni, więc 40-60 C jest daleko poza moim zasiegiem. ;-))

dziekuje i pzdr
k

efilo
29-10-2009, 08:44
Z wyrzutami dyskutować
nie będę. Powiem tylko jedno. Pod parkiet żadnej folii sie nie daje.

mowa jest o panelach a nie parkiecie.

to już było. przyznałam racje. po co do tego wracasz?

efilo
29-10-2009, 08:45
Dziekuje bardzo za konkretne i fachowe wypowiedzi.
Wyglada na to, ze jednak folia będzie ;-)
Kupie taką 2mm po panele i powinno byc OK.

Zrobie też foliowy test wilgotności - z ciekawości. ;-)

Inna sprawa, ze wylewka leży już trochę i jako, ze sie nie spiesze z wprowdzeniem, to pewnie jakiś czas paneli kładl tez nie będę.

Gwoli ścislosci chcial bym tylko dodać, ze w podlogowce z PC nie mysle miec wody o wiekszej temp jak 30 stopni, więc 40-60 C jest daleko poza moim zasiegiem. ;-))

dziekuje i pzdr
k

jak będziesz kładł z zakładem to minimum 20cm

kurm28
29-10-2009, 10:03
jak będziesz kładł z zakładem to minimum 20cm


sie wie. ;-) :D:D:

dzieki

pzdr
k

nutrija
14-01-2010, 20:47
a czy macie jakieś zdanie na temat tych systemów SAS? ...

http://www.budowairemont.decoartel.pl/modules/news/article.php?storyid=136

nutrija
14-01-2010, 20:59
Czy ktoś jeszcze kładł korek 2mm pod panele i może powiedzieć, jak się spisuje?

ponawiam pytanie

dodatkowe pytanie jest takie, czy teraz, po 2-3 latach od założenia wątku, znacie jakieś fajniejsze/tańsze sposoby wyciszania?
czy też, aby wyciszyć, należy położyć parkiet a nie panele... ? ...

nutrija
17-01-2010, 16:46
mam jeszcze pytanie, czy to samo kładzie się pod deski?... takie 3- warstwowe, cienkie?

ewadora
14-03-2010, 23:01
podciągam pytanie- jaki najlepszy podkład pod panele na ogrzewanie podłogowe ?
szczególnie zależy mi na wiadomościach od użytkowników innych podkładów niż tektura falista -planuję panele nie tylko w pokojach ale i kuchni a także WC.
A jakie panele dedykowane do pomieszczeń mokrych?

Parkiet
15-03-2010, 20:03
Polecam 2 milimetrowy, zintegrowany i izolacją paroszczelną podkład firmy Arbiton o symbolu PE PET. Powyższy podkład posiada niską wartość oporu dla przenikania ciepła r = 0,05m2K/W. Równie dobre parametry posiadają podkłady korkowe, tu wymagana jest dodatkowa folia jako izolacja paroszczelna. Pozdrawiam.

joszko77
15-03-2010, 20:50
najgorszym bledem by bylo polozenie paneli na wykladzinie poniewaz bez doplywu powietrza zacznie smierdziec wydzielac toksyny .co do folii kladzie sie ja jako warstwe ochronna przeciw wilgoci poniewaz nowa wylewka oddaje ja conajmniej przez dwa lata .
polecam pianke pod panelami ta powyzej 3mm,plyty ekologiczne dobrze wygluszaja ale zro amortyzacji -moga bolec stopy.pozdr.!

ewadora
15-03-2010, 20:57
podobno pod ogrzewanie podłogowe materiał wygłuszająco - stabilizujący nie powinien być grubszy jak 3 mm- tak czytałam bodajże w instrukcji do paneli Quick step

a-k-a
15-03-2010, 21:31
Jeśli panele kładzie się na starą drewnianą podłogę, to folii się nie daje :wink:
Obojętnie czy są to panele laminowane czy drewniane proponuję folię PE o grubości 0,2 mm . Drewno jest higroskopijne, wciąga i oddaje wilgoć. Jezeli będziesz miała podłogę drewnianą o wilgotnosci 12% lub więcej to panele wyssają tą wilgoć i zaczną pęcznieć.
Podłogi w tym drewniane muszą być równe. Na długości 2m zagłębienia nie większe niż 2mm w innym przypadku może dojść do wyłamywania sie zatrzasków w panelach. Przy dużych nierównościach nie pomogą nawet 7mm ekopłyty których ścisk jest ograniczony. Wtedy cyklinowanie egalizujące (wyrównujące).
Jeżeli jest to na parterze np. nad zimną i wilgotną piwnicą albo parter leży na gruncie rodzimym wtedy zwykła 0,2mm folia może nie wystarczyć.
_____________________________________________
vanitas vanitatum et omnia vanitas witam. a czy po położeniu tej foli podłoga nie zgnije .pozd

Parkiet
15-03-2010, 21:45
podobno pod ogrzewanie podłogowe materiał wygłuszająco - stabilizujący nie powinien być grubszy jak 3 mm- tak czytałam bodajże w instrukcji do paneli Quick step
Dobrze zauważyłaś, najlepsza grubość ok.2mm a oporność dla ciepła w okolicach 0.05 m2K/W. Takie parametry są najlepsze dla podkładów pod podłogi pływające na ogrzewaniu podłogowym. Pozdrawiam.

arti.sa
18-03-2010, 09:08
Dobra co polecacie oprócz pianki.

Są płyty izo-nord ale są też iso-fllor tylko że cena zaporowa.
Czy izo-nord 3mm spełnią swoją rolę?

Nie chcę robić progów a mam łączenie z terakotą o gr. ok. 10mm.

Parkiet
18-03-2010, 09:31
Nie polecałbym 3mm podkładu Izo-nord pod panele na ogrzewanie podłogowe. Grubość 3mm to za dużo, tym bardziej w przypadku podkładu o średniej gęstości co ogranicza przenikanie ciepła. Koszty inwestycyjne należy rozważyć w odniesieniu do ciągłych kosztów eksploatacyjnych. Pozdrawiam.

arti.sa
18-03-2010, 09:39
W moim przypadku gdzie są panele nie ma ogrzewania podłogowego.

ewadora
18-03-2010, 09:41
http://www.arbiton.com/strony/1/i/290.php
tu znalazłam fajną tabelkę - z porównaniem podkładów Arbitonu - myślę, że coś można wybrać dla siebie :)

Parkiet
18-03-2010, 09:49
Szukaj a znajdziesz, konkretna firma - konkretne opisy. 6 kolumna techniczna umożliwi Ci właściwy wybór, 3 czarne kropki mówią o najlepszej przydatności na ogrzewanie podłogowe. Pozdrawiam.