PDA

Zobacz pełną wersję : Jeż w ogrodzie:)



BK
05-09-2008, 23:11
A dokładniej na tarasie.
Skubany, wyżera kotu z miski na tarasie. Ponoć wybredny, a pożarł nawet karmę wymieszaną z lekarstwem, której kot nie chciał. No, przynajmniej jeż będzie zdrowy :) Chyba jest w komitywie z kotem - kot kompletnie nie reaguje na gościa wyżerającego mu karmę z miski. No ale może to kot durny jest ...

Jeż przyłapany, zastyga nieruchomo - wydaje mu się że go nie widać :P .

Jeż w ogrodzie to chyba dobry kompan. Mam nadzieję, że poradzi sobie ze ślimakami, może nawet z nornicami?

Zastanawiam się jak i gdzie mu zrobić domek - na razie chyba zamieszkał w krzakach ognika pod tarasem, ale warto byłoby pomyśleć o czymś solidnym na jesień i zimę. Zrobić mu domek z gałęzi? Czy sam obie poradzi np. w drewutni?

G.N.
06-09-2008, 10:45
Ja bym jednak zrobił domek. Parę cegieł w jakimś zacisznym osłoniętym od deszczu kąciku. Przykryć deskami i obsypać suchymi liścmi albo słomą.

kulka i.w.
06-09-2008, 20:44
Może to ten sam co pędzluje z misek moich kotów?:-)

Goni_Mnie_Peleton
06-09-2008, 22:39
Wajrak pisze , ze jez zajmuje terytorium ok 25 ha.
Chcemy miec jeze w ogrodzie - nie mozemy miec szczelnego ogrodzenia.
Domek moim zdaniem nie jest potrzebny , jez sobie poradzi , w koncu nie jest to przybysz z cieplych krajow tylko nasz rodzimy gatunek.
Sterta drewna , pryzma kompostowa , niezgrabione liscie itp moga byc kryjowka jeza.
Na pieknych trawniczkach i wsrod pielegnowanych intensywnie roslin nawet w specjalnie zrobionym domku jeze pewnie nie zamieszkaja.